Omakissa
URK 7.3.2015 Kirkkonummi
Järjestävä yhdistys Uudenmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 7.3.2015 Loppuu 7.3.2015
Ilmoittautuminen alkaa 15.12.2014 Ilmoittautuminen loppuu 16.2.2015
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 21.2.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 450   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti terhi@urk.fi
Paikka Masala
Toimihenkilöt Infopuhelin  046 - 9020879
Marko Lahtinen, näyttelypäällikkö/pääassistentti, showmanager@urk.fi, p.041 584 1221
Terhi Rannaste, näyttelysihteeri, terhi@urk.fi 045 1200082 klo 16-21
Monika Lindgren, rahastonhoitaja, monika@urk.fi 050 3048889            
Mia Turunen, luettelon mainosmyynti, mia@urk.fi
Minna Rautiainen, Palkinnot/ruusukkeet , Sahatie 1 A 1, 47400 Kausala, puh. 044 324 9967 minna@urk.fi
Lisätietoja Kaikki rodut arvostellaan molempina päivinä. Eläinlääkärin tarkastus ja sääntöjen mukaiset rokotukset ovat pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFén sääntöjä. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä.
Ilmoittautumiset: 15.12.2014-31.1.2015 välisenä aikana, ensisijaisesti sähköisesti OmaKissa-järjestelmän kautta!
Paperilomakkeella ilmoittautumiset näyttelysihteerille osoitteella Terhi Rannaste, Nahkurinpolku 9 C 20, 04200 Kerava. Mikäli ilmoittautuminen tapahtuu paperilomakkeella, on täytettävä ilmoittautumislomake erikseen kummallekin päivälle, ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä. Paperi- ilmoittautumisten on oltava perillä viimeistään 30.1.2015.
Näyttelyluokat: Näyttelyluokat 1 - 17. 
Veteraaniluokkaan ilmoittaudutaan kumpanakin päivänä erikseen, ei normaali-ilmoittautumisen kanssa samassa.
Leimakortit: Näytteilleasettaja voi ilmoittaa leimakortilla yhden kissan per päivä, uusia leimakortteja EI jaeta näyttelyssä, mutta vajaita leimakortteja täydennetään vanhaan tapaan
HUOM! Näyttelyluettelo on maksullinen ja sen todelliset kustannukset on huomioitu näyttelymaksussa. Luettelon hinta on ennakkoon, omakissan kautta, ostettaessa 2€ ja näyttelypaikalta ostettuna 4€. Yksi luettelo, joka sisältää molemmat päivät.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 83 77 2 0 4
2 116 114 1 0 1
3 86 86 0 0 0
4 146 142 1 0 3
Kotikissat 7 7 0 0 0
Yhteensä 438 426 4 0 8

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO w 62 FI*Elrikan Fantastic Feeling 1 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
2 EXO n 22 FI*Chosen-One Romance in the Rain 1 Uros 11 (Nuoret) Fanelli Loredana EX1 NOM BIS
3 EXO n 22 FI*Chosen-One Rain of Roses 1 Naaras 11 (Nuoret) Fanelli Loredana EX1
4 EXO n 03 FI*AzuLejo's Bye Bye Beautiful 1 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1 NOM
5 EXO n 03 FI*Elrikan Prince 1 Uros 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP NOM BIS
6 EXO a 02 21 62 Teddy-Bear Mechta*RU 1 Uros 1 (SC) Chadaj Marek KM NOM
7 EXO d 03 24 FI*Elrikan Fazer 1 Uros 9 (Avoin) Fanelli Loredana EX1 CAC
8 PER w 62 FI*Elrikan Rolex 1 Uros 3 (GIC) Fanelli Loredana EX1 CACS NOM BIS
9 PER a FI*Moondreamer's Skyfall 1 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
10 PER f FI*Mimosan Lying From You 1 Naaras 9 (Avoin) Fanelli Loredana EX1 CAC NOM BIS
11 PER f Sumava's Amanda 1 Naaras 4 (GIP) Fanelli Loredana Abs
12 PER ns FI*Moondreamer's Joyride 1 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
13 PER d 23 FI*Mimosan Never Let You Go 1 Uros 12 (Pennut) Fanelli Loredana EX1 NOM BIS
14 PER d 24 FI*BlueIce's Warwick 1 Uros 4 (GIP) Fanelli Loredana Abs
15 PER g 22 FIN*Precious Kiss From a Rose 1 Naaras 2 (SP) Chadaj Marek KM NOM BIS
16 PER n 01 62 FI*Dirlandan JinJang 1 Uros 5 (IC) Fanelli Loredana Abs
17 PER f 03 Betty Soldeserto 1 Naaras 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB NOM
18 PER f 03 FI*AzuLejo's Astral Romance 1 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
19 PER n 01 21 62 FI*Dirlandan HanoiRocks 1 Naaras 6 (IP) Fanelli Loredana EX1 CAGPIB NOM
20 ACL III / ACL n 23 FI*Murmelin Bonzo 2 Uros 4 (GIP) Landsnes Kasia EX1 CAPS
21 ACL VI / ACL f 03 24 FI*DilYaar Fayyim Foolwati 2 Naaras 6 (IP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGPIB
22 ACL X / ACL g 21 33 FIN*Magnificat Tinka Curl 2 Naaras 2 (SP) Fanelli Loredana KM NOM
22 ACL X / ACL g 21 33 FIN*Magnificat Tinka Curl 2 Naaras 17 (Veteraani) Jones Steven L. NOM BIS
23 ACL XI / ACL n 09 21 33 FI*DilYaar Gunayukth Gurudutt Gandhi 2 Uros 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP
24 ACS IV / ACS n 02 21 62 FI*Murmelin Daniela 2 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC NOM
25 ACS VI / ACS d 02 21 62 FI*Murmelin Dexter 2 Uros 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
25 ACS VI / ACS d 02 62 FI*Murmelin Dexter 2 Uros 13c (Määrittely) Landsnes Kasia ACS d 21 02 62
26 MCO II / MCO n 03 Ghost Rider Tiili*PL 2 Uros 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS BIV
27 MCO II / MCO a 09 FI*Daybreak's GentleMan 2 Uros 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB
28 MCO II / MCO a 03 Pillowtalk's Moonlight 2 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
29 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's I Want It More 2 Uros 6 (IP) Chadaj Marek EX1 CAGPIB BIV
30 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Miracle Man 2 Uros 8 (PR) Chadaj Marek EX1 CAPIB
31 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Indian Summer Sky 2 Uros 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP
32 MCO III / MCO n 22 FI*Vuorensinen Giselle 2 Naaras 5 (IC) Landsnes Kasia EX1 CAGCIB
33 MCO III / MCO a 22 Vasco da Gama 2 Uros 9 (Avoin) Landsnes Kasia EX1 CAC
34 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni 2 Uros 8 (PR) Landsnes Kasia EX1 CAPIB
35 MCO III / MCO a 22 FI*TipTop Maine Belain 2 Uros 10 (KAS) Landsnes Kasia EX1 CAP BIV
36 MCO III / MCO n 24 Auchentoshan Sissi 2 Naaras 10 (KAS) Landsnes Kasia Abs
37 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Dark Diamond 2 Naaras 10 (KAS) Landsnes Kasia EX1 CAP
38 MCO IV / MCO n 09 22 FI*TipTop Maine Caesar 2 Uros 11 (Nuoret) Landsnes Kasia EX1
39 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Yes I'm Ready 2 Uros 12 (Pennut) Landsnes Kasia EX1 NOM
40 MCO V / MCO f 22 FI*Blackcurrant Sophia Loren 2 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM BIS
41 MCO V / MCO d 22 FI*Mainehaan Freddie 2 Uros 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta MCO d 09 22
42 MCO V / MCO d 23 Jumbo Didziosios Kates*LT 2 Uros 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 No Cert
43 MCO V / MCO f 22 FI*LovelyLife Heartbeat Helinä 2 Naaras 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta EX1 CAP
44 MCO VI / MCO e 09 23 PL*CoonKitty Louis Vuitton 2 Uros 5 (IC) Fanelli Loredana EX1 CAGCIB BIV
45 MCO VI / MCO d 09 22 FI*TipTop Maine Bifur 2 Uros 9 (Avoin) Fanelli Loredana EX1 CAC
46 MCO VI / MCO g 03 22 FI*Chamberlain Vanilla Sky 2 Naaras 9 (Avoin) Fanelli Loredana EX2
47 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Vuorensinen Lady 2 Naaras 9 (Avoin) Fanelli Loredana EX1 CAC
48 MCO VI / MCO g 09 FI*Satinante's Olga Carlotta 2 Naaras 11 (Nuoret) Fanelli Loredana EX1
49 MCO VI / MCO e 09 22 FI*Chamberlain Xspecially For You 2 Uros 12 (Pennut) Fanelli Loredana EX1
50 MCO VII / MCO ns FI*NomenEst El Camino 2 Uros 12 (Pennut) Chadaj Marek Abs
51 MCO VIII / MCO es 09 22 FI*Iidaroosan Snow angel 2 Naaras 5 (IC) Jones Steven L. EX1 CAGCIB
52 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*Chamberlain Why Not? 2 Uros 10 (KAS) Jones Steven L. EX1 CAP
53 MCO VIII / MCO ns 09 22 PT*Artsycats Lucy in the Sky 2 Naaras 9 (Avoin) Jones Steven L. EX1 CAC
54 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI*HoneyCoon's Thief Of Hearts 2 Uros 4 (GIP) Jones Steven L. EX1 CAPS NOM
55 MCO VIII / MCO gs 09 22 FI*Chamberlain Morning Sun 2 Naaras 8 (PR) Jones Steven L. Abs
56 MCO IX / MCO w 62 FI*LovelyLife ConLeche Catman 2 Uros 6 (IP) Fanelli Loredana Mitätöity Mitätöity
57 MCO ns 02 21 FI*Chamberlain Hidden Thoughts 2 Uros 1 (SC) Jones Steven L. Abs
58 NEM I / NEM g 21 FI*Tammikatin Madame Sisu 2 Naaras 9 (Avoin) Landsnes Kasia EX1 CAC NOM
59 NFO I / NFO n FI*Draconian Northern Lights 2 Uros 8 (PR) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPIB
60 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 1 (SC) Chadaj Marek KM
60 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
61 NFO II / NFO n 03 S*Zygot's Mac Gregor 2 Uros 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS BIV
62 NFO II / NFO a 03 FI*Tupuliinin Teuvo Maanteiden Kuningas 2 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX2
63 NFO II / NFO n 03 S*Eternitgården's Morse 2 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
64 NFO II / NFO n 09 FI*Hopeahännän Matilda 2 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek Abs
65 NFO II / NFO n 03 FI*Siniidan Requiem of Spirit 2 Uros 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
66 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Prelude of Light 2 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
67 NFO II / NFO a 09 FI*Laramillan Ivanhoe 2 Uros 6 (IP) Chadaj Marek EX1 CAGPIB BIV NOM BIS
68 NFO II / NFO n 03 FI*Ninatte's Cloud Nine 2 Uros 6 (IP) Chadaj Marek EX2
69 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian Shadegrown 2 Uros 6 (IP) Chadaj Marek EX3
70 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Lucky Hunter 2 Uros 8 (PR) Chadaj Marek EX1 CAPIB
71 NFO III / NFO n 22 Orkan Uroczysko*PL 2 Uros 5 (IC) Fanelli Loredana EX1 CAGCIB NOM
72 NFO IV / NFO n 09 23 FI*Slytiger's Hot Enchantment 2 Uros 1 (SC) Koskenkangas Marjatta KM BIV
73 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Mototassun Viehkeä Veijari 2 Uros 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS
74 NFO IV / NFO n 03 24 FI*Suvi-illan Bella 2 Naaras 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB
75 NFO IV / NFO n 09 23 FI*Pörkarvan QuentinTarantino 2 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX2
76 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Siniidan Nocturne of Shadow 2 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
77 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Siniidan Minuet of Forest 2 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX2
78 NFO IV / NFO n 03 22 FI*Siniidan Serenade of Water 2 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 BIV
79 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston 2 Uros 9 (Avoin) Landsnes Kasia EX1 CAC
80 NFO V / NFO e FI*Charmakato Vadim 2 Uros 10 (KAS) Landsnes Kasia EX1 CAP
81 NFO V / NFO g 23 FI*Lolcat's Aino 2 Naaras 10 (KAS) Landsnes Kasia Abs
82 NFO VI / NFO e 09 FI*Charmakato Viola 2 Naaras 9 (Avoin) Fanelli Loredana EX1 CAC
83 NFO VI / NFO d 09 22 S*Just Catnap's Ailsa Craig 2 Naaras 7 (CH) Fanelli Loredana EX1 CACIB
84 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Hirmuinen Bonaparte 2 Uros 12 (Pennut) Fanelli Loredana EX1
85 NFO VI / NFO f 09 FI*Pörkarvan QueenLetiziaLunkentuzz 2 Naaras 12 (Pennut) Fanelli Loredana EX2
86 NFO VI / NFO f 09 FI*Jarraun's Skog Borghilda 2 Naaras 8 (PR) Fanelli Loredana EX1 CAPIB
87 NFO VI / NFO d 03 22 FI*Ninatte's Big Dipper 2 Uros 10 (KAS) Fanelli Loredana Abs
88 NFO VI / NFO f 03 FI*Kultahuiskan Geisha 2 Naaras 10 (KAS) Fanelli Loredana EX1 CAP BIV
89 NFO VI / NFO d 03 FI*Louhelan Emma Frost 2 Naaras 10 (KAS) Fanelli Loredana EX2
90 NFO VIII / NFO fs 03 22 N*Migoto's Rikke 2 Naaras 1 (SC) Jones Steven L. KM BIV
91 NFO VIII / NFO fs 09 22 S*Vildhjärtas Nyxx Nightwish 2 Naaras 5 (IC) Jones Steven L. EX1 CAGCIB
92 NFO VIII / NFO fs 09 FI*Jarraun's Skog Cheralin 2 Naaras 7 (CH) Jones Steven L. EX1 CACIB
93 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Debals Janette 2 Naaras 12 (Pennut) Fanelli Loredana EX1 BIV NOM
93 NFO VI / NFO fs 09 24 FI*Debals Janette 2 Naaras 13c (Määrittely) Landsnes Kasia NFO f 09 24 VI
94 NFO VIII / NFO ns 09 24 FIN*Tupuliinin Syksyn Sävel 2 Naaras 4 (GIP) Jones Steven L. EX1 CAPS
95 NFO IX / NFO w 64 FI*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 1 (SC) Landsnes Kasia Abs
96 NFO IX / NFO w 61 FI*Hopeahännän Talvililja 2 Naaras 12 (Pennut) Landsnes Kasia Abs
97 NFO IX / NFO w 61 FI*Tähtitassun Juhannus 2 Uros 2 (SP) Landsnes Kasia KM NOM
98 RAG n FI*Barfait's Nanette 2 Naaras 5 (IC) Jones Steven L. EX1 CAGCIB NOM
99 RAG n Gayaneh Ideo Iuxta 2 Uros 9 (Avoin) Jones Steven L. EX1 CAC
100 RAG n FI*Lukanpuron Brenda 2 Naaras 4 (GIP) Jones Steven L. EX1 CAPS
101 RAG a Dandydolls Sir Raikku 2 Uros 9 (Avoin) Jones Steven L. Abs
102 RAG a FI*Collicatin Shining Emil 2 Uros 9 (Avoin) Jones Steven L. EX1 CAC BIV NOM
103 RAG a FI*Dolldesire's Lucas 2 Uros 12 (Pennut) Jones Steven L. EX1
104 RAG a FI*Satinante's Nuutti Armand 2 Uros 12 (Pennut) Jones Steven L. EX2
105 RAG n 21 Gayaneh Igitur Imago 2 Uros 9 (Avoin) Landsnes Kasia EX1 CAC
106 RAG n 21 Gayaneh Igitur Iris 2 Naaras 9 (Avoin) Landsnes Kasia EX1 CAC BIV
107 RAG n 21 FI*Kivelän Baldassare Ludano 2 Uros 11 (Nuoret) Landsnes Kasia EX1
108 RAG n 03 FI*Sunrunner's Ulwis 2 Naaras 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB
109 RAG n 03 Darlinlildols Valiant Warrior 2 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX2
110 RAG n 03 FI*Collicatin Mexican Boyfriend 2 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
111 RAG n 03 (N)Diadem's Wilma Sollis 2 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1 BIV NOM
112 RAG n 03 FI*Hakalan Irwin 2 Uros 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta EX1 CAP NOM
113 RAG n 04 FI*Lukanpuron Elias 2 Uros 11 (Nuoret) Fanelli Loredana EX1 BIV
114 RAG n 04 FI*Celestial's Most Wanted 2 Naaras 12 (Pennut) Fanelli Loredana EX1
115 RAG n 04 FI*Dolldesire's Lily 2 Naaras 12 (Pennut) Fanelli Loredana EX2
116 RAG a 03 Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer 2 Uros 3 (GIC) Landsnes Kasia EX1 CACS BIV NOM
117 RAG a 03 Solenzara's Nino de Angelo 2 Uros 5 (IC) Landsnes Kasia EX1 CAGCIB
118 RAG a 03 (N)Diadem's Vuzzy 2 Uros 9 (Avoin) Landsnes Kasia Abs
119 RAG a 03 FI*Satinante's Norma Natalie 2 Naaras 9 (Avoin) Landsnes Kasia EX1 CAC
120 RAG a 03 FI*Rock'nRags Licence to Chill 2 Uros 11 (Nuoret) Landsnes Kasia EX1
121 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel 2 Naaras 2 (SP) Landsnes Kasia KM NOM BIS
122 RAG a 04 FI*Lukanpuron Corona Borealis 2 Uros 9 (Avoin) Jones Steven L. EX1 CAC
123 RAG a 04 FI*Erkatin Tupu Teodor 2 Uros 11 (Nuoret) Jones Steven L. Abs
124 RAG a 04 FI*Lukanpuron Elna 2 Naaras 11 (Nuoret) Jones Steven L. EX1 BIV NOM BIS
125 RAG a 04 FI*Celestial's Never Höörd 2 Uros 12 (Pennut) Jones Steven L. EX1 NOM
126 RAG a 04 FI*Dolldesire's Kismet 2 Naaras 12 (Pennut) Jones Steven L. EX1
127 RAG a 04 FIN*Shyshaman's Moonlight 2 Naaras 10 (KAS) Jones Steven L. EX1 CAP
127 RAG a 04 FIN*Shyshaman's Moonlight 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
128 RAG c 04 FI*Snowrag Forget-me-not 2 Naaras 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP
129 RAG d 03 FI*Dollyblues Be The One 2 Uros 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB
130 RAG e 03 FI*Fannidolls Keen Knapweed 2 Uros 11 (Nuoret) Fanelli Loredana Abs
131 RAG f 03 FI*Utuinen Rebel Rosebud 2 Naaras 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS
132 RAG h 03 FI*Snowrag Clara 2 Naaras 9 (Avoin) Fanelli Loredana EX1 CAC
133 RAG a 03 21 FI*Rock'nRags Razzmatazz 2 Uros 11 (Nuoret) Jones Steven L. EX1
134 RAG a 04 21 FI*Rock'nRags BrightestDiamond 2 Naaras 5 (IC) Fanelli Loredana Abs
135 SBI n FI*Midianin Bella 2 Naaras 6 (IP) Jones Steven L. EX1 CAGPIB
136 SBI a FI*Adalgisa's Cassiel 2 Uros 7 (CH) Chadaj Marek EX1 CACIB
137 SBI a FIN*Sic'an Mesa 2 Naaras 4 (GIP) Chadaj Marek EX1 CAPS
138 SBI a FI*Nalle-Puhin PINK! 2 Naaras 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP NOM
139 SBI b FI*Mithrandilin Elwing 2 Naaras 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS
140 SBI b FI*Clavinova Pumpuli 2 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
141 SBI b S*Saphire Extreme Cleo De Nile 2 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta Abs
142 SBI c FI*Saca's Kenzie the Knight 2 Uros 9 (Avoin) Fanelli Loredana EX1 CAC
143 SBI e FI*Mototassun Remu-Rudolf 2 Uros 2 (SP) Jones Steven L. KM
144 SBI f FI*Belagian Xantippa 2 Naaras 9 (Avoin) Landsnes Kasia EX1 CAC
145 SBI n 21 FIN*Mion Piona 2 Naaras 10 (KAS) Jones Steven L. EX1 CAP
146 SBI a 21 FIN*Zildan Sagwa 2 Naaras 1 (SC) Fanelli Loredana KM NOM
147 SBI a 21 FI*Shonamei's Lady La Luna 2 Naaras 11 (Nuoret) Fanelli Loredana EX1 NOM
148 SBI a 21 FI*Jade-Garden's Dialena 2 Naaras 10 (KAS) Fanelli Loredana Abs
149 SBI b 21 FI*Canth's ToyBoy 2 Uros 1 (SC) Landsnes Kasia Abs
150 SBI b 21 FI*Canth's UltraVox 2 Uros 1 (SC) Landsnes Kasia Abs
151 SBI b 21 FI*JoJon Pingheng Mei 2 Uros 9 (Avoin) Landsnes Kasia EX1 CAC
152 SBI c 21 FIN*Tamus Urvan 2 Naaras 4 (GIP) Jones Steven L. EX1 CAPS NOM
153 SBI d 21 FI*Canth's Xavier 2 Uros 6 (IP) Fanelli Loredana EX1 CAGPIB
154 SBI f 21 FIN*JoJon Fangshou 2 Naaras 10 (KAS) Jones Steven L. EX1 CAP
155 SIB II / SIB n 09 FI*Catillus Magellan 2 Naaras 12 (Pennut) Jones Steven L. EX1
156 SIB III / SIB ny 24 FI*Amurin Ruufus 2 Uros 1 (SC) Chadaj Marek KM BIV NOM BIS
157 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Andreas 2 Uros 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS
158 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Zippora 2 Naaras 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS NOM BIS
159 SIB III / SIB n 22 FI*Alizarin Captain Morgan 2 Uros 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB
160 SIB III / SIB n 24 Lara Croft Imildara*PL 2 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
161 SIB III / SIB n 24 FI*Tammikatin Calando 2 Uros 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1 NOM
162 SIB III / SIB ny 24 FI*Sasulkan Diene 2 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek Abs
163 SIB IV / SIB n 03 22 FI*Amurin Hoosea 2 Uros 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS NOM
164 SIB IV / SIB n 09 22 FI*Allikatin Berta 2 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta Abs
165 SIB IV / SIB ny 09 24 FI*Amurin Rafael II 2 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
166 SIB V / SIB f BG*Leila Sibirela 2 Naaras 9 (Avoin) Jones Steven L. EX2
167 SIB V / SIB g 24 FI*Irvikissan Hemera 2 Naaras 9 (Avoin) Jones Steven L. EX1 CAC
168 SIB V / SIB f 24 FI*Irvikissan Ilmatar 2 Naaras 12 (Pennut) Jones Steven L. EX1
169 SIB V / SIB f 24 FI*Villan Näppärä Neito 2 Naaras 10 (KAS) Jones Steven L. EX1 CAP
170 SIB VI / SIB f 09 24 FI*Lumikissan Säihkysilmä 2 Naaras 11 (Nuoret) Fanelli Loredana EX1
171 SIB VI / SIB d 09 23 FIN*Magnificat Delizia 2 Naaras 4 (GIP) Fanelli Loredana EX1 CAPS
172 SIB VI / SIB d 03 24 FI*Cherrytail's Odysseus 2 Uros 6 (IP) Fanelli Loredana EX1 CAGPIB NOM
173 SIB VII / SIB ds 24 FI*ArcticWilds Bigtime Beagle 2 Uros 1 (SC) Landsnes Kasia KM BIV
174 SIB VII / SIB ns 24 FI*Tammikatin Capriccio 2 Uros 12 (Pennut) Landsnes Kasia EX1
175 SIB VII / SIB ns 24 FI*Tammikatin Cavatina 2 Naaras 12 (Pennut) Landsnes Kasia EX1
176 SIB VII / SIB gs FIN*Tammikatin Helmisimpukka 2 Naaras 6 (IP) Landsnes Kasia EX1 CAGPIB
177 SIB VII / SIB ns Yandex Sibirskoe Chudo 2 Uros 10 (KAS) Landsnes Kasia EX1 CAP
178 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI*Cherrytail's Las Vegas 2 Naaras 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta EX1 CAP NOM
179 SRS b 03 Curly Franklin from Sham 2 Uros 10 (KAS) Jones Steven L. EX1 CAP
180 TUA V / TUA d 24 FI*Gildemin Brutus Boy 2 Uros 11 (Nuoret) Jones Steven L. EX1
181 TUA VII / TUA ns 23 S*Djäknens Wesa of Savile Row 2 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta Abs
182 TUA IX / TUA w 61 FI*Josmarin Ieremija 2 Uros 3 (GIC) Landsnes Kasia EX1 CACS BIV
182 TUA IX / TUA w 61 FI*Josmarin Ieremija 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
183 TUA IX / TUA w 63 FI*Gildemin Bailey's King 2 Uros 11 (Nuoret) Landsnes Kasia EX1 NOM
184 TUA IX / TUA w 63 FI*Gildemin Big Benjamin 2 Uros 11 (Nuoret) Landsnes Kasia Abs
185 TUA IX / TUA w 62 FI*Felesin Angeli 2 Naaras 11 (Nuoret) Landsnes Kasia EX1
186 ABY n Osiris(V) Total Surprise 3 Uros 3 (GIC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACS BIV
187 ABY n FI*Nebuankhet Ultraviolet 3 Naaras 5 (IC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGCIB
187 ABY n FI*Nebuankhet Ultraviolet 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
188 ABY n FI*Nebuankhet VanVan 3 Uros 7 (CH) Martinez Vizcaino Juan José Abs
189 ABY n S*Aucuparia's Byzantion 3 Uros 7 (CH) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACIB
190 ABY n S*Aloysius Velvet tigerlily delight 3 Naaras 7 (CH) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACIB
191 ABY n FI*Vorax Apollo 3 Uros 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
192 ABY n (N)Mayas Pride Maori 3 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1 BIV
193 ABY n FI*Vorax Acidalia 3 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX2
194 ABY n FI*Laire Valar Lorien 3 Uros 4 (GIP) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAPS
195 ABY n FI*Nebuankhet Veritaserum 3 Uros 6 (IP) Martinez Vizcaino Juan José EX2
196 ABY n FI*Nebuankhet The Doctor 3 Uros 8 (PR) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAPIB
197 ABY n Nefertum d'Or PtitPrince*UA 3 Uros 6 (IP) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGPIB BIV
198 ABY n S*Hjortronstigens Private Dancer 3 Uros 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP
198 ABY n S*Hjortronstigens Private Dancer 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
199 ABY n FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif 3 Naaras 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP
200 ABY a FI*Nebuankhet Valentine Water 3 Naaras 5 (IC) Martikainen Arja EX1 CAGCIB
201 ABY a FI*Kawaii Lily 3 Naaras 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1
202 ABY a FI*Link Nyota Ziko Humu 3 Uros 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP NOM
203 ABY o FI*Redcheetah's Aurora 3 Naaras 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM BIV
204 ABY o FI*Nebuankhet Yraen Ruadh 3 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
205 ABY o S*Aucuparia's Topkapi 3 Uros 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB
206 ABY o FI*Redcheetah's Rufus 3 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 BIV NOM
207 ABY o FI*Redcheetah's Ruusu 3 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
208 ABY o FI*Neaera's Genna Gingerella 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
209 ABY p FI*Vorax Artemisia 3 Naaras 11 (Nuoret) Percynská Rihová Marie EX1
210 ABY p FI*Nebuankhet Quetzalcoatl 3 Uros 2 (SP) Percynská Rihová Marie KM BIV NOM
211 ABY p FI*Kawaii Junko 3 Naaras 10 (KAS) Percynská Rihová Marie EX1 CAP
212 ABY p FI*Nebuankhet Taibhsear 3 Naaras 10 (KAS) Percynská Rihová Marie EX2
213 BEN n 24 S*KungsgardenCats Ocean Treasure 3 Uros 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1
214 BEN n 24 32 Oceanerix Vulcan 3 Uros 7 (CH) Peltonen Martti EX1 No Cert
215 BML I / BML ns 11 31 S*CallaMej de Li Cat 3 Uros 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
216 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Hopia Poika 3 Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
217 BRI a FI*Rhinestone's Angus Young 3 Uros 5 (IC) Peltonen Martti EX1 CAGCIB BIV
218 BRI a FI*Ruusutarhan Ottilio 3 Uros 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC
219 BRI a FI*Feronian Indigo 3 Uros 11 (Nuoret) Peltonen Martti Abs
220 BRI a FI*Rhinestone's Runaway 3 Naaras 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1
221 BRI a FIN*Ruusutarhan Ghisella 3 Naaras 6 (IP) Peltonen Martti Abs
221 BRI a FIN*Ruusutarhan Ghisella 3 Naaras 17 (Veteraani) Lindelöf Sirpa Abs
222 BRI b FI*Treselle's Zealous Zared 3 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
223 BRI e FI*Safra's King Arthur 3 Uros 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
224 BRI e FI*Feronian Ivory 3 Uros 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1 NOM
225 BRI f FI*Ruusutarhan Oodi 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
226 BRI f FI*Ruusutarhan Klara 3 Naaras 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB BIV NOM
227 BRI f FI*Feronian Gabriella 3 Naaras 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
228 BRI f FI*Ruusutarhan Matilde 3 Naaras 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX2
229 BRI o FI*Treselle's Cherry Cake 3 Naaras 11 (Nuoret) Martikainen Arja Abs
230 BRI a 22 FI*Rhinestone's Dr. Feelgood 3 Uros 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1
231 BRI ns 11 FI*EmeraldCharm Northern Charmer 3 Uros 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
232 BRI ns 11 FI*Gnome's My Wild Love 3 Naaras 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1
233 BRI ns 22 62 Britz Buster Jaxx 3 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
234 BUR n FI*Karvanverran JouluTaika 3 Naaras 3 (GIC) Percynská Rihová Marie EX1 CACS
235 BUR n FI*Seirene Rapunzel 3 Naaras 12 (Pennut) Percynská Rihová Marie EX1 NOM
236 BUR a FI*Karvanverran Esme Azul 3 Naaras 5 (IC) Martikainen Arja EX1 CAGCIB
237 BUR f FI*Mama-Alcialon MahtavaMaria 3 Naaras 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC
238 BUR f FI*Mama-Alcialon Diamond Diva 3 Naaras 6 (IP) Peltonen Martti EX1 CAGPIB NOM
239 BUR h FI*Cattish Ada Rising 3 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC NOM
240 BUR h FI*Cattish Peppermint Patty 3 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX2
241 BUR h HU*Alba Regia Ganxsta Gizi 3 Naaras 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM
242 BUR j FIN*Pardofelis Guinevere 3 Naaras 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM
243 CHA Fric-Frac de Fer et Velours 3 Uros 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB BIV
244 CHA FI*Sinimirrin Ruusunen 3 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB NOM BIS
245 CHA FI*Chanceux Femme fatale 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
246 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 3 Uros 5 (IC) Martikainen Arja EX1 CAGCIB BIV NOM
247 CRX II / CRX b 01 62 FI*Framillan Keep It Up 3 Naaras 5 (IC) Martikainen Arja EX1 CAGCIB
248 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's Kärleksstång 3 Uros 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
249 CRX II / CRX c 09 FI*Framillan Oh yes, You can love me 3 Uros 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1
250 CRX II / CRX b 03 FI*Framillan Oh, I'm Your superstar 3 Naaras 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1
251 CRX II / CRX ns 09 FI*Ballerina's King Florestan 3 Uros 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1 BIV
252 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's It's not unusual 3 Uros 6 (IP) Martikainen Arja EX1 CAGPIB
253 CRX II / CRX n 03 FI*Sweetpurr's Shane Walsh 3 Uros 4 (GIP) Martikainen Arja EX1 CAPS
254 CRX III / CRX fs FI*Ballerina's Odile 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
255 CRX III / CRX h FI*Piupaws Prinsessa Celestia 3 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
256 CRX IV / CRX f 02 62 FI*VeeKasin Hattivatti 3 Naaras 3 (GIC) Peltonen Martti EX1 CACS BIV
257 CRX IV / CRX h 03 FI*FunkyJam's Just Kidding 3 Naaras 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC
258 CRX IV / CRX d 03 FI*Ballerina's Prince Florimund 3 Uros 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1
259 CRX IV / CRX f 03 24 FI*FunkyJam's All I Want 3 Naaras 10 (KAS) Peltonen Martti EX1 CAP
260 CRX V / CRX n 24 FI*Piupaws Huey 3 Uros 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
261 CRX VI / CRX n 03 24 FI*FunkyJam's Bon-Bon Candy 3 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
262 CRX VI / CRX ns 03 24 FI*Spectrolite Ritariperhonen 3 Uros 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1 BIV NOM
263 CRX VI / CRX a 01 21 62 FI*Framillan Rolling PickaBoo 3 Uros 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1
264 CRX VII / CRX f 33 FI*Piupaws Rise of the Autum Sun 3 Naaras 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1
265 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI*Framillan Quixotic Clown 3 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
266 CRX VIII / CRX f 03 21 33 FI*Piupaws Rise of the Summer Sun 3 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
267 CYM 51-52 / CYM f 09 52 DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan 3 Naaras 3 (GIC) Martikainen Arja Abs
268 CYM 53 / CYM e 09 53 FI*KehRuun Aisha 3 Naaras 11 (Nuoret) Percynská Rihová Marie EX1 NOM
269 DRX I / DRX a FI*Åbodas Afrodite 3 Naaras 9 (Avoin) Percynská Rihová Marie EX1 CAC NOM
270 DRX I / DRX a S*Fiddlestix Once Ogima 3 Uros 10 (KAS) Percynská Rihová Marie EX1 CAP
271 DRX II / DRX n 09 FI*Inkaliljan Gerard 3 Uros 11 (Nuoret) Percynská Rihová Marie EX1
272 DRX III / DRX es 22 SE*Amor Regis Marius 3 Uros 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP
273 DRX III / DRX gs FI*Åbodas Taiga 3 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
274 DRX VII / DRX n 32 FI*Mirexin Joyful Juliet 3 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
275 EUR f FI*Tiikerililjan Johtotähtikki 3 Naaras 6 (IP) Percynská Rihová Marie EX1 CAGPIB NOM
276 EUR fs FI*Kassilan Qkunen Qtamolla 3 Naaras 3 (GIC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACS
277 EUR n 24 FI*Tiikerililjan Kurmeli 3 Uros 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS
278 EUR a 22 FI*Feronian Emerald 3 Uros 9 (Avoin) Martikainen Arja Abs
279 EUR d 22 Silkkiturkin Menevä Macho 3 Uros 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM
279 EUR d 22 Silkkiturkin Menevä Macho 3 Uros 17 (Veteraani) Sidorova Natalia 3
280 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 5 (IC) Peltonen Martti Abs
281 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa Abs
282 EUR f 24 FI*Pinkkitassun Florence 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
283 EUR g 22 FI*Pinkkitassun Gertrude 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
284 EUR g 24 FI*Vinhaviiksen Tehotassu 3 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
285 EUR g 24 FI*Sireenin Amity 3 Naaras 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1
286 EUR ns 24 FI*Errun Lupsakka lordi 3 Uros 3 (GIC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACS
287 KBL I / KBL ns 22 FIN*Cherrytail's Coupe de Ville 3 Naaras 2 (SP) Lindelöf Sirpa Abs
287 KBL I / KBL ns 22 FIN*Cherrytail's Coupe de Ville 3 Naaras 17 (Veteraani) Lindelöf Sirpa Abs
288 KOR FI*Mythai Ornanong Sa-Mon 3 Naaras 5 (IC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGCIB
289 KOR FI*Melodian aaree 3 Uros 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX2
290 KOR FI*Tatsutan Tatu Atma-Aramah 3 Uros 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP
291 KOR FI*Mythai Tukata Teuan 3 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC BIV
292 KOR FI*Tatsutan Urho Brava-Saman 3 Uros 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
293 KOR FI*Melodian Thanit 3 Uros 6 (IP) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGPIB NOM
294 KOR Ebony Labradorit 3 Naaras 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP BIV NOM BIS
295 MAN 53 / MAN e 23 53 FI*Maikain Valmu Väng 3 Naaras 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1
296 MAU ns FIN*Iltavilli Emir Ehsan 3 Uros 2 (SP) Martikainen Arja KM
297 MAU ns 24 FI*Ausare Burraburiash 3 Uros 10 (KAS) Peltonen Martti EX1 CAP NOM BIS
298 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Peltonen Martti KM BIV NOM BIS
299 OCI n 24 FI*Moosegrove Dream On 3 Naaras 1 (SC) Peltonen Martti KM
300 OCI n 24 FI*Punakuun Cocoa 3 Uros 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC
301 OCI n 24 FI*WiliWilla Cassiopeia 3 Naaras 9 (Avoin) Peltonen Martti Abs
302 OCI n 24 FI*Moosegrove Hope 3 Naaras 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1 BIV NOM BIS
303 OCI n 24 FI*Northalla Corvus Corax 3 Uros 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1
304 OCI n 24 FI*Northalla Corvus Frugilegus 3 Naaras 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1
305 OCI n 24 DK*Sea Coon's Wendy 3 Naaras 4 (GIP) Peltonen Martti EX1 CAPS
306 OCI b 24 DK*Hindkjær's Gaia 3 Naaras 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM
307 OCI b 24 FI*Moosegrove Ad Victoriam 3 Naaras 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM BIV
308 OCI b 24 FI*WiliWilla Andromeda 3 Naaras 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB
309 OCI b 24 FI*WiliWilla Merton Charm 3 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa Abs
310 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM NOM
310 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 17 (Veteraani) Sidorova Natalia 1 NOM BIS
311 OCI b 24 FI*Moosegrove Laranga Doce 3 Naaras 10 (KAS) Lindelöf Sirpa Abs
311 OCI b 24 FI*Moosegrove Laranga Doce 3 Naaras 17 (Veteraani) Lindelöf Sirpa Abs
312 OCI c 24 FI*WiliWilla MilkyWay Boy 3 Uros 5 (IC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGCIB
313 OCI c 24 FI*Guttatus Polar Star 3 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1
314 OCI o 24 S*Hot Country's Agaton Sax 3 Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM NOM
315 OCI ns 24 FI*Northalla Blackbeard 3 Uros 3 (GIC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACS NOM
316 OCI ns 24 Mitha Goobita Yangatin 3 Naaras 3 (GIC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACS
316 OCI ns 24 Mitha Goobita Yangatin 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
317 OCI bs 24 FI*Northalla Corvus Corone 3 Naaras 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1 NOM
318 RUS FI*Hana-Bi Timur 3 Uros 1 (SC) Peltonen Martti KM BIV
319 RUS FI*BlueKaramel Blue Diamond 3 Uros 5 (IC) Peltonen Martti EX1 CAGCIB
320 RUS S*Romanenko's Basilio 3 Uros 5 (IC) Peltonen Martti Abs
321 RUS FI*BlueKaramel Blue Bell 3 Naaras 5 (IC) Peltonen Martti EX1 CAGCIB
322 RUS FI*Hana-Bi Bieggagállis Sámi 3 Uros 9 (Avoin) Peltonen Martti EX2
323 RUS FI*Zarin Simply the Best 3 Uros 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC
324 RUS FI*Zarin Sunday Rose 3 Naaras 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC NOM
325 RUS FI*Hana-Bi Pimen 3 Uros 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX2
326 RUS Katzenhof Torsti 3 Uros 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1
327 RUS FI*Hana-Bi Anna 3 Naaras 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX3
328 RUS FI*Zarin Tianna 3 Naaras 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX2
329 RUS Katzenhof Martta 3 Naaras 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1 BIV
330 RUS Amore di Marchesi*CH 3 Uros 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1 NOM BIS
331 RUS Wow Hana-Bi Grey Sky*PL 3 Naaras 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1
332 RUS FIN*Zarin Querido Mio 3 Uros 2 (SP) Peltonen Martti KM
332 RUS FIN*Zarin Querido Mio 3 Uros 17 (Veteraani) Sidorova Natalia 2
333 RUS FI*Zarin C'est la vie 3 Naaras 6 (IP) Peltonen Martti EX1 CAGPIB
334 SNO n 05 Vanessa Snowshoe-Pearls*PL 3 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
335 SOM n (N)Villkattens Wilmer 3 Uros 9 (Avoin) Martikainen Arja Abs
336 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 3 Uros 2 (SP) Martikainen Arja Abs
336 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 3 Uros 17 (Veteraani) Sidorova Natalia Abs
337 SOM a FI*Foxkiss Canis lupus 3 Uros 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP
338 SOM a FI*Foxkiss Charina trivirgata 3 Naaras 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP
339 SOM p FI*Foxkiss Buteo lagopus 3 Uros 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS
340 SOM as FI*Walimain Herttainen Kerttu 3 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1 NOM
341 SPH I / SPH n FI*CiCi's Hildegard Hot 3 Naaras 9 (Avoin) Percynská Rihová Marie EX1 CAC
342 SPH II / SPH n 09 FIN*Hobbitqueen's Ace Of Spades 3 Uros 6 (IP) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGPIB
343 SPH III / SPH d FI*Evilurbastet Napoleon 3 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
344 SPH III / SPH f Niobe Pyramid's Gold *ES 3 Naaras 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
345 SPH IV / SPH f 09 21 FI*Tutsi Birkin 3 Naaras 5 (IC) Martikainen Arja Abs
346 SPH IV / SPH f 03 Kaylee's Padme' 3 Naaras 5 (IC) Martikainen Arja EX1 CAGCIB NOM
347 SPH V / SPH d 21 33 FI*Tutsi Chaumet 3 Uros 1 (SC) Percynská Rihová Marie KM
348 SPH V / SPH n 31 FI*Hobbitqueen's Michael J. 3 Uros 3 (GIC) Percynská Rihová Marie EX1 CACS BIV NOM
349 SPH V / SPH a 03 32 FI*Tutsi Emperor 3 Uros 5 (IC) Percynská Rihová Marie EX1 CAGCIB
350 SPH V / SPH n 09 32 FI*Evilurbastet Olivia Valere 3 Naaras 11 (Nuoret) Percynská Rihová Marie EX2
351 SPH V / SPH n 09 21 32 FI*Hobbitqueen's Grizabella 3 Naaras 11 (Nuoret) Percynská Rihová Marie EX1
352 SPH V / SPH n 03 32 FI*Hobbitqueen's Volans 3 Uros 12 (Pennut) Percynská Rihová Marie EX1 BIV
353 SPH V / SPH n 02 33 FI*Tutsi Hariton 3 Uros 12 (Pennut) Percynská Rihová Marie EX2
354 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 3 Naaras 2 (SP) Percynská Rihová Marie KM
355 SPH V / SPH d 33 FI*CiCi's Minos Mystery 3 Uros 10 (KAS) Percynská Rihová Marie EX1 CAP
356 BAL w 67 FI*Fercatin Odipin William 4 Uros 11 (Nuoret) Sidorova Natalia EX1 NOM BIS
357 BAL b FI*Fercatin Minzay Pinocchio 4 Uros 3 (GIC) Percynská Rihová Marie EX1 CACS
358 BAL b FI*BaliDancer's Flor Fandango 4 Naaras 7 (CH) Percynská Rihová Marie EX1 CACIB
359 BAL b FI*BaliDancer's Cool Mint 4 Uros 6 (IP) Percynská Rihová Marie EX1 CAGPIB
360 BAL c FI*BaliDancer's Caya 4 Naaras 3 (GIC) Sidorova Natalia Abs
361 BAL n 21 FI*BaliDancer's Brownie Baker 4 Uros 10 (KAS) Sidorova Natalia EX1 CAP
362 BAL d 21 FIN*Mummeli Twixinho Jesse 4 Uros 2 (SP) Sidorova Natalia KM
363 OLH p FI*Fercatin Odenox Xina 4 Naaras 11 (Nuoret) Percynská Rihová Marie EX1 NOM
364 OLH d 24 FI*Jalecat's QuasiModo 4 Uros 5 (IC) Percynská Rihová Marie EX1 CAGCIB
365 OLH n 03 25 FI*Noxx The World Is NotEnough 4 Uros 9 (Avoin) Sidorova Natalia Abs
366 OSH n FI*Mummeli Sofinha Viliina 4 Naaras 5 (IC) Percynská Rihová Marie EX1 CAGCIB NOM BIS
367 OSH n FI*Santuzzan O Marry Me! 4 Naaras 2 (SP) Percynská Rihová Marie KM
368 OSH b FI*Mummeli Sofinho Vili 4 Uros 5 (IC) Sidorova Natalia EX1 CAGCIB
369 OSH b LV*Oriamore Solomon 4 Uros 12 (Pennut) Sidorova Natalia Abs
370 OSH b FI*Jalecat's TinyToons 4 Naaras 12 (Pennut) Sidorova Natalia EX1
371 OSH f FI*Clamoris Ingria 4 Naaras 12 (Pennut) Sidorova Natalia EX1
372 OSH h FI*Skazki Sametti Tigrovna 4 Naaras 6 (IP) Sidorova Natalia EX1 CAGPIB
373 OSH n 24 Oralee Hidalgo 4 Uros 6 (IP) Percynská Rihová Marie EX1 CAGPIB
374 OSH n 25 Phoenix Arakan, CZ 4 Uros 5 (IC) Sidorova Natalia EX1 CAGCIB
375 OSH a 24 Nick-Nack Sia Alicia, CZ 4 Uros 2 (SP) Sidorova Natalia KM NOM BIS
376 OSH b 22 FI*Bigear Prince Edward 4 Uros 6 (IP) Sidorova Natalia EX2
377 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 6 (IP) Sidorova Natalia EX1 CAGPIB
377 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 17 (Veteraani) Koskenkangas Marjatta 1 NOM BIS
378 OSH d 24 FI*Clamoris Inessa 4 Naaras 12 (Pennut) Percynská Rihová Marie EX1
379 OSH d 24 HU*Imladris Indil Hapci 4 Uros 6 (IP) Percynská Rihová Marie EX1 CAGPIB NOM
380 OSH f 24 (N)Manhunter's Check Me Out 4 Naaras 3 (GIC) Percynská Rihová Marie EX1 CACS
381 OSH n 03 Schrödinger Hi Gustepa 4 Uros 11 (Nuoret) Sidorova Natalia Abs
382 OSH n 03 22 FI*Keskimaan Purrrfect Mao 4 Me 4 Naaras 7 (CH) Percynská Rihová Marie EX1 CACIB
383 SIA n FI*Amon Minea 4 Naaras 12 (Pennut) Percynská Rihová Marie EX2
384 SIA n FI*Twist-Tiramisun Vamppi 4 Naaras 12 (Pennut) Percynská Rihová Marie EX1 NOM
385 SIA n FI*Keskimaan Elea Dessuithiel 4 Naaras 2 (SP) Percynská Rihová Marie KM NOM BIS
386 SIA a FI*Twist-Tiramisun North Star 4 Uros 1 (SC) Sidorova Natalia KM BIV NOM BIS
387 SIA a FI*Kelmikerhon Elegia 4 Naaras 3 (GIC) Sidorova Natalia EX1 CACS NOM
387 SIA a FI*Kelmikerhon Elegia 4 Naaras 15 (Siitos) Sidorova Natalia
388 SIA a FI*Plan-A Isontalon Antti 4 Uros 12 (Pennut) Sidorova Natalia EX1
389 SIA b Ralph Sia Alicia, CZ 4 Uros 3 (GIC) Percynská Rihová Marie EX1 CACS
390 SIA b FI*Vuorikatin AinutKertainen 4 Uros 4 (GIP) Percynská Rihová Marie EX1 CAPS
391 SIA c FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla 4 Uros 1 (SC) Sidorova Natalia KM
391 SIA c FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla 4 Uros 15 (Siitos) Sidorova Natalia
392 SIA c FI*Kelmikerhon Kukkiiko Magnolia 4 Naaras 9 (Avoin) Sidorova Natalia Abs
393 SIA c FI*Plan-A Jussi Murikka 4 Uros 12 (Pennut) Sidorova Natalia EX1 BIV NOM BIS
394 SIA c FI*Plan-A Aika Kelmi 4 Naaras 12 (Pennut) Sidorova Natalia EX1
395 SIA n 21 FI*Miado Beldis House Of Bëor 4 Naaras 2 (SP) Sidorova Natalia KM NOM
396 SYS n 03 21 FI*Pinewoods Tainted Love 4 Uros 9 (Avoin) Sidorova Natalia SYS n 02 21
397 SYS n 03 21 FI*BaliDancer's DoDidDone 4 Uros 6 (IP) Sidorova Natalia EX1 CAGPIB
398 SYS b 02 21 FI*Pinewoods Tequila Sunrise 4 Uros 9 (Avoin) Percynská Rihová Marie EX1 CAC NOM
399 HCL Hertta Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Koskenkangas Marjatta 1 NOM
400 HCL Huli Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Jones Steven L. 1 NOM BIS
401 HCL Peku Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Koskenkangas Marjatta 1 NOM BIS
401 HCL Peku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Jones Steven L. 2
402 HCS Ninja Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Jones Steven L. 1 NOM
403 HCS Juju Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Koskenkangas Marjatta 2
404 HCS Vesku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Koskenkangas Marjatta 1 NOM BIS
424 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Chadaj Marek EXO a 02 21 62, EXO n 03, EXO w 62, PER a, PER f 03, PER g 22, PER ns, RAG c 04, SBI a, ACL XI, MCO II, MCO VII, NFO II, SIB III 39
Fanelli Loredana EXO d 03 24, EXO n 22, PER d 23, PER d 24, PER f, PER n 01 21 62, PER n 01 62, PER w 62, RAG a 04 21, RAG e 03, RAG h 03, RAG n 04, SBI a 21, SBI c, SBI d 21, ACL X, MCO IX, MCO VI, NFO III, NFO VI, SIB VI 42
Jones Steven L. RAG a, RAG a 03 21, RAG a 04, RAG n, SBI c 21, SBI e, SBI f 21, SBI n, SBI n 21, MCO ns 02 21, MCO VIII, NFO VIII, SIB II, SIB V, SRS b 03, TUA V, HCL, HCS, VET 2 40
Koskenkangas Marjatta RAG d 03, RAG f 03, RAG n 03, SBI b, ACL VI, ACS IV, ACS VI, MCO V, NFO I, NFO IV, SIB IV, SIB VIII, TUA VII, HCL, HCS, VET 4, VET Kotikissat 35
Landsnes Kasia ACS VI (13c), NFO VIII (13c), RAG a 03, RAG n 21, SBI b 21, SBI f, ACL III, MCO III, MCO IV, NEM I, NFO IX, NFO V, SIB VII, TUA IX 40
Lindelöf Sirpa BML I, BSH b, BSH f, BSH ns 22 62, BUR j, CHA, EUR f 24, EUR g 22, EUR n 24, KBL I, OCI b 24, OCI o 24, ABY o, CRX III, CRX VIII, SOM p, SPH III, VET 3 40
Martikainen Arja BSH e, BSH ns 11, BSH o, BUR a, CYM 51-52, EUR a 22, EUR g 24, MAN 53, MAU ns, OCI bs 24, SNO n 05, ABY a, CRX II, DRX III, SOM n, SPH IV 31
Martinez Vizcaino Juan José BSH a 22, BUR h, EUR d 22, EUR fs, EUR ns 24, KOR, OCI c 24, OCI ns 24, ABY n, CRX V, CRX VI, DRX VII, SOM a, SOM as, SPH II 41
Peltonen Martti BEN n 24, BEN n 24 32, BSH a, BUR f, EUR d 24, MAU ns 24, OCI n 24, CRX IV, CRX VII, RUS 40
Percynská Rihová Marie BUR n, CYM 53, EUR f, ABY p, BAL b, DRX I, DRX II, OLH d 24, OLH p, OSH d 24, OSH f 24, OSH n, OSH n 03 22, OSH n 24, SIA b, SIA b 02 21, SIA n, SPH I, SPH V 39
Sidorova Natalia BAL c, BAL d 21, BAL n 21, BAL w 67, OLH n 03 25, OSH a 24, OSH b, OSH b 22, OSH f, OSH h, OSH n 03, OSH n 25, SIA a, SIA c, SIA n 02 21, SIA n 03 21, SIA n 21, VET 3, VET 4 31
11 tuomaria.