URK 7.3.2015 Kirkkonummi
Järjestävä yhdistys Uudenmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 7.3.2015 Loppuu 7.3.2015
Ilmoittautuminen alkaa 15.12.2014 Ilmoittautuminen loppuu 16.2.2015
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 21.2.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 450   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti terhi@urk.fi
Paikka Masala
Toimihenkilöt Infopuhelin  046 - 9020879
Marko Lahtinen, näyttelypäällikkö/pääassistentti, showmanager@urk.fi, p.041 584 1221
Terhi Rannaste, näyttelysihteeri, terhi@urk.fi 045 1200082 klo 16-21
Monika Lindgren, rahastonhoitaja, monika@urk.fi 050 3048889            
Mia Turunen, luettelon mainosmyynti, mia@urk.fi
Minna Rautiainen, Palkinnot/ruusukkeet , Sahatie 1 A 1, 47400 Kausala, puh. 044 324 9967 minna@urk.fi
Lisätietoja Kaikki rodut arvostellaan molempina päivinä. Eläinlääkärin tarkastus ja sääntöjen mukaiset rokotukset ovat pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFén sääntöjä. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä.
Ilmoittautumiset: 15.12.2014-31.1.2015 välisenä aikana, ensisijaisesti sähköisesti OmaKissa-järjestelmän kautta!
Paperilomakkeella ilmoittautumiset näyttelysihteerille osoitteella Terhi Rannaste, Nahkurinpolku 9 C 20, 04200 Kerava. Mikäli ilmoittautuminen tapahtuu paperilomakkeella, on täytettävä ilmoittautumislomake erikseen kummallekin päivälle, ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä. Paperi- ilmoittautumisten on oltava perillä viimeistään 30.1.2015.
Näyttelyluokat: Näyttelyluokat 1 - 17. 
Veteraaniluokkaan ilmoittaudutaan kumpanakin päivänä erikseen, ei normaali-ilmoittautumisen kanssa samassa.
Leimakortit: Näytteilleasettaja voi ilmoittaa leimakortilla yhden kissan per päivä, uusia leimakortteja EI jaeta näyttelyssä, mutta vajaita leimakortteja täydennetään vanhaan tapaan
HUOM! Näyttelyluettelo on maksullinen ja sen todelliset kustannukset on huomioitu näyttelymaksussa. Luettelon hinta on ennakkoon, omakissan kautta, ostettaessa 2€ ja näyttelypaikalta ostettuna 4€. Yksi luettelo, joka sisältää molemmat päivät.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 83
2 115
3 87
4 146
Kotikissat 7
Yhteensä 438

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO w 62 FI SRK LO 14 FI*Elrikan Fantastic Feeling Uros Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Chevhill's Piece of Gold (PER d 02)
2 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Romance in the Rain Uros Nuoret 7-10 kk Loredana Fanelli EX1 NOM BIS
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
3 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Rain of Roses Naaras Nuoret 7-10 kk Loredana Fanelli EX1
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
4 EXO n 03 FI SK LO 14 FI*AzuLejo's Bye Bye Beautiful Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1 NOM
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
5 EXO n 03 FI SRK LO 14 FI*Elrikan Prince Uros Kastraatti Marek Chadaj EX1 CAP NOM BIS
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Elrikan Kleopatra (EXO f 03)
6 EXO a 02 21 62 FI SRK LO Teddy-Bear Mechta*RU Uros Supreme Champion Marek Chadaj KM NOM
Exotic Dream Skif (PER n 03 24) x Exotic Dream Indigo Pearl (EXO g 01)
7 EXO d 03 24 FI SRK LO 14 FI*Elrikan Fazer Uros Avoin Loredana Fanelli EX1 CAC
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Chevhill's Piece of Gold (PER d 02)
8 PER w 62 FI SRK LO 13 FI*Elrikan Rolex Uros Grand International Champion Loredana Fanelli EX1 CACS NOM BIS
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Chevhill's Piece of Gold (PER d 02)
9 PER a FI SRK LO 13 FI*Moondreamer's Skyfall Uros Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
N*Carrex Crème Cayden (PER e) x FI*Moondreamer's Joyride (PER ns)
10 PER f FI SK LO 14 FI*Mimosan Lying From You Naaras Avoin Loredana Fanelli EX1 CAC NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
11 PER f FI SRK LO Sumava's Amanda Naaras Grand International Premior Loredana Fanelli Abs
Nuit-Magique Ebony of Sumava (PER n) x Sumava's Nebulosa (PER w)
12 PER ns FI SRK LO FI*Moondreamer's Joyride Naaras Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
PL*Almathea More Than U Want (PER ns) x FIN*Kuutsa's Come On Roses (PER ns 22)
13 PER d 23 FI SK LO 14 FI*Mimosan Never Let You Go Uros Pennut 4-7 kk Loredana Fanelli EX1 NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
14 PER d 24 FIN SRK LO FIN*BlueIce's Warwick Uros Grand International Premior Loredana Fanelli Abs
Sumava's Zigor (PER d 22) x FIN*BlueIce's Must B Love (PER g 24)
15 PER g 22 FIN SRK LO FIN*Precious Kiss From a Rose Naaras Supreme Premior Marek Chadaj KM NOM BIS
FIN*Precious Harley-D (PER n) x Fizgeralt Kiss 4 Precious (PER g 22)
16 PER n 01 62 FI SRK LO 13 FI*Dirlandan JinJang Uros International Champion Loredana Fanelli Abs
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x FIN*Dirlandan Cappuccino (PER f 03)
17 PER f 03 FI SRK LO 14 Betty Soldeserto Naaras International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB NOM
Hotis Cynder*PL (PER e 03) x Joko of Dendy Dinasty (PER n)
18 PER f 03 FI SK LO 14 FI*AzuLejo's Astral Romance Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
19 PER n 01 21 62 FI SRK LO FI*Dirlandan HanoiRocks Naaras International Premior Loredana Fanelli EX1 CAGPIB NOM
FIN*Dirlandan Breakdance (PER n 03 22) x Toy Tricksy Mercedes (PER f 03)
20 ACL III / ACL n 23 FI SRK LO FI*Murmelin Bonzo Uros Grand International Premior Kasia Landsnes EX1 CAPS
FIN*Magnificat Zicaro (ACL n 24) x FIN*Murmelin Aamurusko (ACL c 21 33)
21 ACL VI / ACL f 03 24 FI SRK LO FI*DilYaar Fayyim Foolwati Naaras International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAGPIB
FI*Metusalahin Adrian (ACL d 02 21 33) x FI*DilYaar Dulari Daya (ACL n 09 24)
22 ACL X / ACL g 21 33 FIN SRK RX FIN*Magnificat Tinka Curl Naaras Supreme Premior Loredana Fanelli KM NOM
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x FIN*Magnificat Nicolina Curl (ACL js 21 33)
22 ACL X / ACL g 21 33 FIN SRK RX FIN*Magnificat Tinka Curl Naaras Veteraani Steven L. Jones NOM BIS
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x FIN*Magnificat Nicolina Curl (ACL js 21 33)
23 ACL XI / ACL n 09 21 33 FI SRK LO 14 FI*DilYaar Gunayukth Gurudutt Gandhi Uros Kastraatti Marek Chadaj EX1 CAP
FIN*Magnificat LenniCurl (ACL as 21 33) x Rykiel du Monde Perdu*CH (ACL n 21 33)
24 ACS IV / ACS n 02 21 62 FI SRK LO 14 FI*Murmelin Daniela Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC NOM
FI*Minnikatin McLaren (ACS b 03) x FI*Trollin Hissu (ACL f 03 24)
25 ACS VI / ACS d 02 62 FI SRK LO 14 FI*Murmelin Dexter Uros Määrittely Kasia Landsnes ACS d 21 02 62
FI*Minnikatin McLaren (ACS b 03) x FI*Trollin Hissu (ACL f 03 24)
25 ACS VI / ACS d 02 21 62 FI SRK LO 14 FI*Murmelin Dexter Uros Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
FI*Minnikatin McLaren (ACS b 03) x FI*Trollin Hissu (ACL f 03 24)
26 MCO II / MCO n 03 FI SRK LO 14 Ghost Rider Tiili*PL Uros Grand International Champion Marek Chadaj EX1 CACS BIV
Pegaz Tiili*PL (MCO e 23) x Weleda Tiili*PL (MCO f 09)
27 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO 13 FI*Daybreak's GentleMan Uros International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
28 MCO II / MCO a 03 FI SRK LO 13 Pillowtalk's Moonlight Uros Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
Pillowtalk's Intermetzo (MCO as) x Pillowtalk's Uppsala (MCO n 09)
29 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's I Want It More Uros International Premior Marek Chadaj EX1 CAGPIB BIV
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Little Doll (MCO ns 03)
30 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Miracle Man Uros Premior Marek Chadaj EX1 CAPIB
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Little Doll (MCO ns 03)
31 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO 14 FI*HoneyCoon's Indian Summer Sky Uros Kastraatti Marek Chadaj EX1 CAP
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*WestCoon's Pocahontas (MCO n 09)
32 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO FI*Vuorensinen Giselle Naaras International Champion Kasia Landsnes EX1 CAGCIB
FI*Rosefizz Centimor (MCO n 22) x FIN*Vuorensinen Aurora (MCO f 09 22)
33 MCO III / MCO a 22 FI SRK LO 14 Vasco da Gama Uros Avoin Kasia Landsnes EX1 CAC
Maharaja Seventh Fleet*UA (MCO as) x Valentina Consior Line*RU (MCO n 09 22)
34 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni Uros Premior Kasia Landsnes EX1 CAPIB
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
35 MCO III / MCO a 22 FI SRK LO 14 FI*TipTop Maine Belain Uros Kastraatti Kasia Landsnes EX1 CAP BIV
IT*Felix Coon Revenge (MCO d 22) x FI*TipTop Maine Xita (MCO f 09 22)
36 MCO III / MCO n 24 FI SRK RX Auchentoshan Sissi Naaras Kastraatti Kasia Landsnes Abs
Auchentoshan's Machiavelli (MCO n 23) x Auchentoshan's Walhalla (MCO n 21)
37 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Dark Diamond Naaras Kastraatti Kasia Landsnes EX1 CAP
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x Lachtetals T-Blue Diamond (MCO a)
38 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*TipTop Maine Caesar Uros Nuoret 7-10 kk Kasia Landsnes EX1
IT*Felix Coon Revenge (MCO d 22) x FIN*Kasmasiinin Timantti (MCO n 03 22)
39 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Yes I'm Ready Uros Pennut 4-7 kk Kasia Landsnes EX1 NOM
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
40 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 14 FI*Blackcurrant Sophia Loren Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM BIS
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x PT*Artsycats Lucy in the Sky (MCO ns 09 22)
41 MCO V / MCO d 22 FI SRK LO FI*Mainehaan Freddie Uros Kastraatti Marjatta Koskenkangas MCO d 09 22
S*Stortassen's Picasso (MCO n 09 22) x FI*Mainehaan Adele (MCO f 23)
42 MCO V / MCO d 23 FI SK LO 14 Jumbo Didziosios Kates*LT Uros Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 No Cert
Yaris Blue Perfect Basteta*LT (MCO a) x Deize Meinu Tojus*LT (MCO f 09 22)
43 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Helinä Naaras Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
44 MCO VI / MCO e 09 23 FI SRK LO PL*CoonKitty Louis Vuitton Uros International Champion Loredana Fanelli EX1 CAGCIB BIV
IT*Starsupernova Shera Khan (MCO n 09 24) x PL*CoonKitty Diamond Queen (MCO f 23)
45 MCO VI / MCO d 09 22 FI SRK LO 14 FI*TipTop Maine Bifur Uros Avoin Loredana Fanelli EX1 CAC
IT*Felix Coon Revenge (MCO d 22) x FI*TipTop Maine Xita (MCO f 09 22)
46 MCO VI / MCO g 03 22 FI SRK LO 14 FI*Chamberlain Vanilla Sky Naaras Avoin Loredana Fanelli EX2
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
47 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 13 FI*Vuorensinen Lady Naaras Avoin Loredana Fanelli EX1 CAC
FI*Rosefizz Centimor (MCO n 22) x FI*CapitalCats Kikka (MCO f 09 22)
48 MCO VI / MCO g 09 FI SK LO 14 FI*Satinante's Olga Carlotta Naaras Nuoret 7-10 kk Loredana Fanelli EX1
FI*Mostlycats Calling All Girls (MCO e 09 22) x FIN*Satinante's Freyja Iniki (MCO ns 22)
49 MCO VI / MCO e 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Xspecially For You Uros Pennut 4-7 kk Loredana Fanelli EX1
FI*Chamberlain Hidden Treasure (MCO a 09) x FI*Chamberlain Lot Of Love (MCO g 09 22)
50 MCO VII / MCO ns FI SK LO 14 FI*NomenEst El Camino Uros Pennut 4-7 kk Marek Chadaj Abs
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Blonde Venus (MCO w)
51 MCO VIII / MCO es 09 22 FI SRK LO FI*Iidaroosan Snow angel Naaras International Champion Steven L. Jones EX1 CAGCIB
FIN*Iidaroosan Kangaroo (MCO es 09 22) x Jemahan Ssnnoww Queen (MCO es 11)
52 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SRK LO 14 FI*Chamberlain Why Not? Uros Kastraatti Steven L. Jones EX1 CAP
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain Want One (MCO as 22)
53 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 13 PT*Artsycats Lucy in the Sky Naaras Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
Nascat Pole Position of Artsycats (MCO ns 03 22) x Sisika Canary Hunter (MCO ns 22)
54 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Thief Of Hearts Uros Grand International Premior Steven L. Jones EX1 CAPS NOM
Battle Creek's X'Uta Pendragon (MCO n 09 22) x FIN*Starmaker's Secret Garden (MCO fs 09 22)
55 MCO VIII / MCO gs 09 22 FI SRK LO FI*Chamberlain Morning Sun Naaras Premior Steven L. Jones Abs
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x FIN*Chamberlain Want One (MCO as 22)
56 MCO IX / MCO w 62 FI SRK LO FI*LovelyLife ConLeche Catman Uros International Premior Loredana Fanelli Mitätöity Mitätöity
DK*Pleione's Leo (MCO ds 23) x FIN*Fullmoon's All I Ask of You (MCO w)
57 MCO ns 02 21 FI SRK LO FI*Chamberlain Hidden Thoughts Uros Supreme Champion Steven L. Jones Abs
FIN*Chamberlain Used To Run (MCO ns 09) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
58 NEM I / NEM g 21 FI SK LO 14 FI*Tammikatin Madame Sisu Naaras Avoin Kasia Landsnes EX1 CAC NOM
FI*Lumikissan Herra Huu (SIB n 24) x FI*Tammikatin Onneli (SIB e 24)
59 NFO I / NFO n FI SRK LO 14 FI*Draconian Northern Lights Uros Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPIB
Eirik v.d. Gehlen Bieke (NFO nt 22) x FI*Draconian SerenadeOfSorrow (NFO n 09)
60 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian September Ashes Uros Supreme Champion Marek Chadaj KM
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
60 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian September Ashes Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
61 NFO II / NFO n 03 FI SRK LO S*Zygot's Mac Gregor Uros Grand International Champion Marek Chadaj EX1 CACS BIV
S*Zygot's Cornetto (NFO d 01 21) x S*Zygot's Caramia Bambina (NFO n 09 24)
62 NFO II / NFO a 03 FI SRK LO 14 FI*Tupuliinin Teuvo Maanteiden Kuningas Uros Avoin Marek Chadaj EX2
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*NordicTigers Be My Love (NFO f 09 22)
63 NFO II / NFO n 03 FI SRK LO 14 S*Eternitgården's Morse Uros Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
S*Nenya's Sherlock Holmes (NFO n 03 24) x S*Small Legend's Alvia Feline (NFO a 09)
64 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 14 FI*Hopeahännän Matilda Naaras Avoin Marek Chadaj Abs
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FIN*Hopeahännän Ihana Iines (NFO n 03 24)
65 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Siniidan Requiem of Spirit Uros Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
66 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 14 FI*Siniidan Prelude of Light Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
67 NFO II / NFO a 09 FI SRK LO FI*Laramillan Ivanhoe Uros International Premior Marek Chadaj EX1 CAGPIB BIV NOM BIS
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Laramillan Gaia (NFO n)
68 NFO II / NFO n 03 FI SRK RX FI*Ninatte's Cloud Nine Uros International Premior Marek Chadaj EX2
Super Trouper av Skara Brae*CH (NFO d 02) x FIN*Slytiger's Pina Colada (NFO ns 09)
69 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 14 FI*Draconian Shadegrown Uros International Premior Marek Chadaj EX3
Eirik v.d. Gehlen Bieke (NFO nt 22) x FI*Draconian SerenadeOfSorrow (NFO n 09)
70 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Hunter Uros Premior Marek Chadaj EX1 CAPIB
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
71 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 13 Orkan Uroczysko*PL Uros International Champion Loredana Fanelli EX1 CAGCIB NOM
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x F*Chelsey des Friggodin (NFO n 09 23)
72 NFO IV / NFO n 09 23 FI SRK LO FI*Slytiger's Hot Enchantment Uros Supreme Champion Marjatta Koskenkangas KM BIV
S*Restless Zooropa (NFO d 03 24) x FIN*Slytiger's Primrose (NFO as 03 24)
73 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO FI*Mototassun Viehkeä Veijari Uros Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS
FIN*Leoline Jimi Jäämies (NFO e 09) x FIN*Tupuliinin Kuuma Kesä (NFO ns 09 24)
74 NFO IV / NFO n 03 24 FI SRK LO FI*Suvi-illan Bella Naaras Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACIB
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FIN*FoxyPaw's Frostbite (NFO w)
75 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan QuentinTarantino Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX2
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*NC's Lola (NFO n 09 23)
76 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 FI*Siniidan Nocturne of Shadow Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
77 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 FI*Siniidan Minuet of Forest Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX2
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
78 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 14 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 BIV
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
79 NFO V / NFO d FI SRK LO 14 S*Rotvältans Kingston Uros Avoin Kasia Landsnes EX1 CAC
S*Moveramis Dolph (NFO n 09 24) x S*Rotvältans Jamaica Blue Mountain (NFO f 09 24)
80 NFO V / NFO e FI SRK LO FI*Charmakato Vadim Uros Kastraatti Kasia Landsnes EX1 CAP
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FI*Ann'sLions Lovely Tiger (NFO e 09)
81 NFO V / NFO g 23 FI SRK LO 13 FI*Lolcat's Aino Naaras Kastraatti Kasia Landsnes Abs
FI*Mirkulan Jim (NFO as) x FIN*Marmatin Elina (NFO f 23)
82 NFO VI / NFO e 09 FI SRK LO FI*Charmakato Viola Naaras Avoin Loredana Fanelli EX1 CAC
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FI*Ann'sLions Lovely Tiger (NFO e 09)
83 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 14 S*Just Catnap's Ailsa Craig Naaras Champion Loredana Fanelli EX1 CACIB
S*Just Catnap's Chad (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Siri Sofia (NFO f 03 24)
84 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bonaparte Uros Pennut 4-7 kk Loredana Fanelli EX1
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
85 NFO VI / NFO f 09 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan QueenLetiziaLunkentuzz Naaras Pennut 4-7 kk Loredana Fanelli EX2
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*NC's Lola (NFO n 09 23)
86 NFO VI / NFO f 09 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Borghilda Naaras Premior Loredana Fanelli EX1 CAPIB
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Kattskogens Alma (NFO f 09 23)
87 NFO VI / NFO d 03 22 FI SRK LO FI*Ninatte's Big Dipper Uros Kastraatti Loredana Fanelli Abs
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
88 NFO VI / NFO f 03 FI SRK LO FI*Kultahuiskan Geisha Naaras Kastraatti Loredana Fanelli EX1 CAP BIV
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x FIN*Kirsikan Inkeri (NFO a 03)
89 NFO VI / NFO d 03 FI SRK RX FI*Louhelan Emma Frost Naaras Kastraatti Loredana Fanelli EX2
FI*Louhelan Massey Ferguson (NFO d 09) x Giselle v. Innland (NFO g 09)
90 NFO VIII / NFO fs 03 22 FI SRK LO N*Migoto's Rikke Naaras Supreme Champion Steven L. Jones KM BIV
(N)Vanity's Dumle (NFO d 09 24) x S*Just Catnap's Warm Cotton (NFO ns 01 21)
91 NFO VIII / NFO fs 09 22 FI SRK LO S*Vildhjärtas Nyxx Nightwish Naaras International Champion Steven L. Jones EX1 CAGCIB
S*Drakborgens cadet Clouseau (NFO ds 09 11) x S*Vildhjärtas Murkla Mys (NFO n 09 22)
92 NFO VIII / NFO fs 09 FI SRK LO 14 FI*Jarraun's Skog Cheralin Naaras Champion Steven L. Jones EX1 CACIB
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
93 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 15 FI*Debals Janette Naaras Pennut 4-7 kk Loredana Fanelli EX1 BIV NOM
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
93 NFO VI / NFO fs 09 24 FI SK LO 15 FI*Debals Janette Naaras Määrittely Kasia Landsnes NFO f 09 24 VI
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
94 NFO VIII / NFO ns 09 24 FIN SRK LO FIN*Tupuliinin Syksyn Sävel Naaras Grand International Premior Steven L. Jones EX1 CAPS
FIN*Blue-Viking A Winter's Tale (NFO ns 09 23) x FIN*Tupuliinin Musliini (NFO n 09)
95 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Kasia Landsnes Abs
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
96 NFO IX / NFO w 61 FI SK LO 14 FI*Hopeahännän Talvililja Naaras Pennut 4-7 kk Kasia Landsnes Abs
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FIN*Hopeahännän Luminaria (NFO w)
97 NFO IX / NFO w 61 FI SRK LO FI*Tähtitassun Juhannus Uros Supreme Premior Kasia Landsnes KM NOM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
98 RAG n FI SRK LO FI*Barfait's Nanette Naaras International Champion Steven L. Jones EX1 CAGCIB NOM
S*Tallkottens Macadam C of Harlem (RAG n) x FI*Barfait's Gianna (RAG a 03)
99 RAG n FI SRK LO 14 Gayaneh Ideo Iuxta Uros Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
Gayaneh Gaudeamus Igitur (RAG n 21) x FIN*Shyshaman's Moonlight (RAG a 04)
100 RAG n FI SRK LO FI*Lukanpuron Brenda Naaras Grand International Premior Steven L. Jones EX1 CAPS
FI*Safireyes Honey (RAG a) x FI*Lukanpuron Aurora (RAG f)
101 RAG a FI SK LO 14 Dandydolls Sir Raikku Uros Avoin Steven L. Jones Abs
Wanderdüne's Madox (RAG a 04) x Dandydolls Eleanor (RAG n)
102 RAG a FI SRK LO 14 FI*Collicatin Shining Emil Uros Avoin Steven L. Jones EX1 CAC BIV NOM
S*Hallongläntans Kyle Katarn (RAG n) x FI*Collicatin Shining Diamond (RAG a)
103 RAG a FI SK LO 15 FI*Dolldesire's Lucas Uros Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1
FI*Dolldesire's Fizz (RAG a) x Eulalie Gwen (RAG n 04)
104 RAG a FI SK LO 14 FI*Satinante's Nuutti Armand Uros Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX2
FI*Erkatin Lauri Kristian (RAG n 03) x FI*Satinante's Blue Saphire (RAG a 04)
105 RAG n 21 FI SRK LO 14 Gayaneh Igitur Imago Uros Avoin Kasia Landsnes EX1 CAC
Gayaneh Gaudeamus Igitur (RAG n 21) x FIN*Shyshaman's Moonlight (RAG a 04)
106 RAG n 21 FI SRK LO 14 Gayaneh Igitur Iris Naaras Avoin Kasia Landsnes EX1 CAC BIV
Gayaneh Gaudeamus Igitur (RAG n 21) x FIN*Shyshaman's Moonlight (RAG a 04)
107 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Kivelän Baldassare Ludano Uros Nuoret 7-10 kk Kasia Landsnes EX1
FI*Ruuskatin Li'l Bad Wolf (RAG n 04 21) x FI*Dollyblues Wildflower (RAG f 04)
108 RAG n 03 FI SRK LO 13 FI*Sunrunner's Ulwis Naaras Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACIB
S*Eurovisions San Francisco (RAG n 03) x FI*Sunrunner's Owena (RAG n 03)
109 RAG n 03 FI SK LO 15 Darlinlildols Valiant Warrior Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX2
Darlinlildols Maverick (RAG n 04) x Darlinlildols Skyler (RAG n 03)
110 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Collicatin Mexican Boyfriend Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Valkokullan Wolver (RAG n 03) x FI*Collicatin Mexican Beauty (RAG n)
111 RAG n 03 FI SK LO 14 (N)Diadem's Wilma Sollis Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1 BIV NOM
(N)Ragstar's Candyman, JW (RAG n 03) x S*Dan Dara's Naima Sollis of Diadems (RAG a 03)
112 RAG n 03 FI SRK LO 14 FI*Hakalan Irwin Uros Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP NOM
FI*Maplehill's Black Label (RAG n 03) x FI*Hakalan Tähkäpää (RAG a 03)
113 RAG n 04 FI SK LO 14 FI*Lukanpuron Elias Uros Nuoret 7-10 kk Loredana Fanelli EX1 BIV
FI*Riverknee Zoltán King (RAG a) x Kylador Arcadia (RAG n 03)
114 RAG n 04 FI SK LO 14 FI*Celestial's Most Wanted Naaras Pennut 4-7 kk Loredana Fanelli EX1
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x FI*Estelle's Sweet Anceliana (RAG a 04 21)
115 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Dolldesire's Lily Naaras Pennut 4-7 kk Loredana Fanelli EX2
FI*Dolldesire's Fizz (RAG a) x Eulalie Gwen (RAG n 04)
116 RAG a 03 FI SRK LO Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer Uros Grand International Champion Kasia Landsnes EX1 CACS BIV NOM
Darlinlildols Titan (RAG a 03) x Palacedolls Honeybee (RAG n 03)
117 RAG a 03 FI SRK LO Solenzara's Nino de Angelo Uros International Champion Kasia Landsnes EX1 CAGCIB
Falkenwald Momo (RAG n 03) x Junko Supurrsonic*PL (RAG a 03)
118 RAG a 03 FI SK LO 14 (N)Diadem's Vuzzy Uros Avoin Kasia Landsnes Abs
(N)Diadem's Oliver Light Blue (RAG a 03) x Eulalie Zafir Diadems (RAG a 03)
119 RAG a 03 FI SRK LO 14 FI*Satinante's Norma Natalie Naaras Avoin Kasia Landsnes EX1 CAC
FI*Shyshaman's Sonny Starsocks (RAG n 04) x FIN*Satinante's Daisy Daniela (RAG n 03)
120 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Rock'nRags Licence to Chill Uros Nuoret 7-10 kk Kasia Landsnes EX1
FI*Rock'nRags NinjaBoy (RAG a 03 21) x FI*Dollyblues Hello Mary Lou (RAG a 03)
121 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Kasia Landsnes KM NOM BIS
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
122 RAG a 04 FI SRK LO 14 FI*Lukanpuron Corona Borealis Uros Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
FI*Shyshaman's Star of Ivanhoe (RAG a 03) x FI*Riverknee Kangaroo Ridge (RAG n)
123 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Erkatin Tupu Teodor Uros Nuoret 7-10 kk Steven L. Jones Abs
FI*Shyshaman's Bluest Rivers (RAG a 04) x FI*Erkatin Saara Sylvia (RAG n)
124 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Lukanpuron Elna Naaras Nuoret 7-10 kk Steven L. Jones EX1 BIV NOM BIS
FI*Riverknee Zoltán King (RAG a) x Kylador Arcadia (RAG n 03)
125 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Celestial's Never Höörd Uros Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1 NOM
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
126 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Dolldesire's Kismet Naaras Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1
Darlinlildols Mighty Treasure (RAG n) x Wattuwarpaan Laszwil Herttinen (RAG a 04)
127 RAG a 04 FIN SRK LO FIN*Shyshaman's Moonlight Naaras Kastraatti Steven L. Jones EX1 CAP
N*Eirik's Harald the Hunk (RAG a 04) x FIN*Maplehill's Saskatchewan (RAG n 04)
127 RAG a 04 FIN SRK LO FIN*Shyshaman's Moonlight Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
N*Eirik's Harald the Hunk (RAG a 04) x FIN*Maplehill's Saskatchewan (RAG n 04)
128 RAG c 04 FI SRK LO FI*Snowrag Forget-me-not Naaras Kastraatti Marek Chadaj EX1 CAP
FI*Riverknee Moody Blues (RAG a 03) x FI*Snowrag Malibu (RAG a 03)
129 RAG d 03 FI SRK LO FI*Dollyblues Be The One Uros International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB
Kanoa Dama W Masce*PL (RAG n 03) x FI*Dollyblues 2Become1 (RAG f 03)
130 RAG e 03 FI SK LO 14 FI*Fannidolls Keen Knapweed Uros Nuoret 7-10 kk Loredana Fanelli Abs
FI*Riverknee Starship Trooper (RAG n 04) x FI*Fannidolls Sunny Serana (RAG f 03)
131 RAG f 03 FI SRK LO FI*Utuinen Rebel Rosebud Naaras Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS
FI*Tuulikellon Wanna Be A Star (RAG d 03) x S*Kittah Mun-Ha Miss Belize (RAG c 04)
132 RAG h 03 FI SRK LO 14 FI*Snowrag Clara Naaras Avoin Loredana Fanelli EX1 CAC
FI*Snowrag Red Lamborghini (RAG d 03) x FI*Snowrag Forget-me-not (RAG c 04)
133 RAG a 03 21 FI SK LO 14 FI*Rock'nRags Razzmatazz Uros Nuoret 7-10 kk Steven L. Jones EX1
FI*Rock'nRags NinjaBoy (RAG a 03 21) x FI*Dollyblues Hello Mary Lou (RAG a 03)
134 RAG a 04 21 FI SRK LO FI*Rock'nRags BrightestDiamond Naaras International Champion Loredana Fanelli Abs
FI*Dollicious Maxterpiece! (RAG a 04 21) x FI*Dollyblues Queen of Beauty (RAG a 04 21)
135 SBI n FI SRK LO FI*Midianin Bella Naaras International Premior Steven L. Jones EX1 CAGPIB
FIN*Tamus Skyline (SBI n) x FIN*Sic'an Mesa (SBI a)
136 SBI a FI SRK LO 13 FI*Adalgisa's Cassiel Uros Champion Marek Chadaj EX1 CACIB
FIN*Merissal Quentin (SBI a) x FIN*Zildan Sagwa (SBI a 21)
137 SBI a FIN SRK LO FIN*Sic'an Mesa Naaras Grand International Premior Marek Chadaj EX1 CAPS
FIN*Cetulean Lagerfeld (SBI a) x FIN*Sic'an Junia (SBI a)
138 SBI a FI SRK LO FI*Nalle-Puhin PINK! Naaras Kastraatti Marek Chadaj EX1 CAP NOM
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
139 SBI b FI SRK LO FI*Mithrandilin Elwing Naaras Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS
FIN*Rotcat Alexander (SBI a 21) x FIN*Mithrandilin Arda (SBI b)
140 SBI b FI SRK LO 14 FI*Clavinova Pumpuli Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
FI*Åbodas Eutropios (SBI n 21) x FIN*Clavinova Zarianne (SBI n)
141 SBI b FI SK LO 14 S*Saphire Extreme Cleo De Nile Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas Abs
Solar Eclipse Sunny Queen*ES (SBI b 21) x Havana des Gendy (SBI b)
142 SBI c FI SRK LO 14 FI*Saca's Kenzie the Knight Uros Avoin Loredana Fanelli EX1 CAC
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
143 SBI e FI SRK LO FI*Mototassun Remu-Rudolf Uros Supreme Premior Steven L. Jones KM
FIN*Chirybiry's Remulus (SBI n) x FIN*Lirukallion Säkenöivä voima (SBI f)
144 SBI f FI SRK LO 14 FI*Belagian Xantippa Naaras Avoin Kasia Landsnes EX1 CAC
FIN*Fotocatin Catty Taavi (SBI d 21) x FI*ElfQuest Leetah (SBI g)
145 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Mion Piona Naaras Kastraatti Steven L. Jones EX1 CAP
FIN*Anemon's Antonio (SBI a) x FIN*Mion Melej (SBI n 21)
146 SBI a 21 FIN SRK LO FIN*Zildan Sagwa Naaras Supreme Champion Loredana Fanelli KM NOM
Namib Sunrise Diabolo (SBI c 21) x FIN*JoJon Qing Yu-You (SBI a)
147 SBI a 21 FI SK LO 14 FI*Shonamei's Lady La Luna Naaras Nuoret 7-10 kk Loredana Fanelli EX1 NOM
FI*Vongoivan Geo (SBI n 21) x FI*Shonamei's Golden Sunset (SBI b)
148 SBI a 21 FI SRK LO FI*Jade-Garden's Dialena Naaras Kastraatti Loredana Fanelli Abs
N*Børskatten Gizmo (SBI b 21) x FIN*Jade-Garden's Amethyst (SBI n)
149 SBI b 21 FI SRK LO FI*Canth's ToyBoy Uros Supreme Champion Kasia Landsnes Abs
FIN*Zaraxe Adamnan Morris (SBI b) x EE*Arista Aramante (SBI a 21)
150 SBI b 21 FI SRK LO FI*Canth's UltraVox Uros Supreme Champion Kasia Landsnes Abs
FI*Canth's Soldier of Love (SBI n 21) x EE*Arista Aramante (SBI a 21)
151 SBI b 21 FI SRK LO 14 FI*JoJon Pingheng Mei Uros Avoin Kasia Landsnes EX1 CAC
FI*JoJon Kuajiang Hua (SBI b 21) x FI*JoJon Wan Meihua (SBI f 21)
152 SBI c 21 FIN SRK LO FIN*Tamus Urvan Naaras Grand International Premior Steven L. Jones EX1 CAPS NOM
FIN*Hilu-Vinkelin Tinka (SBI c 21) x FIN*Tamus Qashqai (SBI h)
153 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Canth's Xavier Uros International Premior Loredana Fanelli EX1 CAGPIB
FI*Safirrubir Brave the Wind (SBI a) x FI*JoJon La Pepita de Oro (SBI f 21)
154 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras Kastraatti Steven L. Jones EX1 CAP
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
155 SIB II / SIB n 09 FI SK RX 14 FI*Catillus Magellan Naaras Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1
FI*Amante's Virtuoso (SIB n 03 23) x FI*Magnificat Quiana Siberian (SIB f 24)
156 SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX FI*Amurin Ruufus Uros Supreme Champion Marek Chadaj KM BIV NOM BIS
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
157 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO FI*Amurin Andreas Uros Grand International Champion Marek Chadaj EX1 CACS
Thymian Sibaris*RU (SIB n 09 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
158 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO FI*Amurin Zippora Naaras Grand International Champion Marek Chadaj EX1 CACS NOM BIS
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x FIN*Amurin Lyydia (SIB n 24)
159 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO 13 FI*Alizarin Captain Morgan Uros International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB
Biass Xan od Królowych*PL (SIB ny 24) x FI*Cherrytail's Mexican Girl (SIB f 09)
160 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 Lara Croft Imildara*PL Naaras Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
Skaut Onix Gloria (SIB n 23) x Oggy Amelie Onega (SIB n 09 23)
161 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 14 FI*Tammikatin Calando Uros Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1 NOM
FI*Cherrytail's Nat King Cole (SIB n 09) x FI*Tammikatin Kuurankukka (SIB ns 24)
162 SIB III / SIB ny 24 FI SK LO 14 FI*Sasulkan Diene Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj Abs
Abrikos Onix Gloria (SIB ny 09 24) x Mysticmelody Skye (SIB n 22)
163 SIB IV / SIB n 03 22 FI SRK LO FI*Amurin Hoosea Uros Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS NOM
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
164 SIB IV / SIB n 09 22 FI SRK LO 14 FI*Allikatin Berta Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas Abs
Elvis z Lasowiska*PL (SIB n 22) x FI*Allikatin Aino (SIB f 09 22)
165 SIB IV / SIB ny 09 24 FI SK LO 14 FI*Amurin Rafael II Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Yermolay Crown of Siberia (SIB ny 24) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
166 SIB V / SIB f FI SK RX 14 BG*Leila Sibirela Naaras Avoin Steven L. Jones EX2
BG*Cardam Sibirela (SIB n 03 24) x Valkiriya Verooka*RU (SIB f 09 24)
167 SIB V / SIB g 24 FI SRK RX FI*Irvikissan Hemera Naaras Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
Olgerd Marcell (SIB n 09) x FI*Metsälinnan Buffy Summers (SIB f 24)
168 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 15 FI*Irvikissan Ilmatar Naaras Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1
FI*Lumikissan Caramba (SIB d 24) x FI*Irvikissan Hemera (SIB g 24)
169 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO 14 FI*Villan Näppärä Neito Naaras Kastraatti Steven L. Jones EX1 CAP
FI*Lumikissan Corleone (SIB d 09 24) x FI*Villan Lana Del Rey (SIB g 02 21)
170 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 14 FI*Lumikissan Säihkysilmä Naaras Nuoret 7-10 kk Loredana Fanelli EX1
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
171 SIB VI / SIB d 09 23 FIN SRK LO FIN*Magnificat Delizia Naaras Grand International Premior Loredana Fanelli EX1 CAPS
FIN*Sibcoon's El Dorado (SIB e 09) x FIN*Rasputin's Julija (SIB d 02 24)
172 SIB VI / SIB d 03 24 FI SRK LO FI*Cherrytail's Odysseus Uros International Premior Loredana Fanelli EX1 CAGPIB NOM
S*Manta's Astor (SIB ns 24) x FI*Cherrytail's Las Vegas (SIB fs 09 24)
173 SIB VII / SIB ds 24 FI SRK LO FI*ArcticWilds Bigtime Beagle Uros Supreme Champion Kasia Landsnes KM BIV
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FIN*Metsälinnan Adalmiina (SIB ds 11)
174 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 14 FI*Tammikatin Capriccio Uros Pennut 4-7 kk Kasia Landsnes EX1
FI*Cherrytail's Nat King Cole (SIB n 09) x FI*Tammikatin Kuurankukka (SIB ns 24)
175 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 14 FI*Tammikatin Cavatina Naaras Pennut 4-7 kk Kasia Landsnes EX1
FI*Cherrytail's Nat King Cole (SIB n 09) x FI*Tammikatin Kuurankukka (SIB ns 24)
176 SIB VII / SIB gs FIN SRK LO FIN*Tammikatin Helmisimpukka Naaras International Premior Kasia Landsnes EX1 CAGPIB
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x FIN*Tammikatin Åh Vilken Tjej (SIB gs 24)
177 SIB VII / SIB ns FI SK RX 14 Yandex Sibirskoe Chudo Uros Kastraatti Kasia Landsnes EX1 CAP
Batist Sibirskoye Chudo (SIB ns 24) x Seraphima Sibirskoye Chudo (SIB n 24)
178 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI SRK LO FI*Cherrytail's Las Vegas Naaras Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP NOM
FIN*Villan Don Marcello (SIB n 02 21) x FIN*Cherrytail's Judy Garland (SIB ds 23)
179 SRS b 03 FIN SRK RX Curly Franklin from Sham Uros Kastraatti Steven L. Jones EX1 CAP
Gentleman from Sham (BSH d 03) x Curly Odessa from Sham (SRL c)
180 TUA V / TUA d 24 FI SK LO 14 FI*Gildemin Brutus Boy Uros Nuoret 7-10 kk Steven L. Jones EX1
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
181 TUA VII / TUA ns 23 FI SK LO 15 S*Djäknens Wesa of Savile Row Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas Abs
(N)Sirena's Little Emilio (TUA ns 09 25) x Özel Baski's Gizem (TUA w)
182 TUA IX / TUA w 61 FI SRK RX 13 FI*Josmarin Ieremija Uros Grand International Champion Kasia Landsnes EX1 CACS BIV
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
182 TUA IX / TUA w 61 FI SRK RX 13 FI*Josmarin Ieremija Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
183 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 14 FI*Gildemin Bailey's King Uros Nuoret 7-10 kk Kasia Landsnes EX1 NOM
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
184 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 14 FI*Gildemin Big Benjamin Uros Nuoret 7-10 kk Kasia Landsnes Abs
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
185 TUA IX / TUA w 62 FI SK LO 14 FI*Felesin Angeli Naaras Nuoret 7-10 kk Kasia Landsnes EX1
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
186 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS BIV
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
187 ABY n FI SRK LO FI*Nebuankhet Ultraviolet Naaras International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB
S*Nekayahs Quillan Quieto (ABY o) x ElMourabita's Eglantine (ABY n)
187 ABY n FI SRK LO FI*Nebuankhet Ultraviolet Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Nekayahs Quillan Quieto (ABY o) x ElMourabita's Eglantine (ABY n)
188 ABY n FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet VanVan Uros Champion Juan José Martinez Vizcaino Abs
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
189 ABY n S*Aucuparia's Byzantion Uros Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB
Tulicreme Bonjour l'Amour*PT (ABY o) x S*Aucuparia's Sinope (ABY n)
190 ABY n S*Aloysius Velvet tigerlily delight Naaras Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB
Brunnbäcken's Hrafninn (ABY n) x S*Aucuparia's Khoisan (ABY o)
191 ABY n FI SK LO 14 FI*Vorax Apollo Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Jollinooran Belegrino (ABY p) x FI*Nebuankhet Ultraviolet (ABY n)
192 ABY n FI SK LO 14 (N)Mayas Pride Maori Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 BIV
S*Aucuparia's Astrakan Gyllenkrok (ABY o) x (N)Mayas Pride Kenza (ABY n)
193 ABY n FI SK LO 14 FI*Vorax Acidalia Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX2
FI*Jollinooran Belegrino (ABY p) x FI*Nebuankhet Ultraviolet (ABY n)
194 ABY n FI SRK LO FI*Laire Valar Lorien Uros Grand International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPS
FI*Proxima John Carter of Mars (ABY n) x FI*Laire Meleth Bein (ABY n)
195 ABY n FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Veritaserum Uros International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX2
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
196 ABY n FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet The Doctor Uros Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPIB
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Taibhsear (ABY p)
197 ABY n FI SRK LO Nefertum d'Or PtitPrince*UA Uros International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGPIB BIV
Garfield d'Or PtitPrince*UA (ABY o) x Donna Karan d'Or PtitPrince*UA (ABY n)
198 ABY n FI SRK LO S*Hjortronstigens Private Dancer Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
S*Hjortronstigens The Sound of Music (ABY n) x Fin Bheara's Mariposa of Absint (ABY p)
198 ABY n FI SRK LO S*Hjortronstigens Private Dancer Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Hjortronstigens The Sound of Music (ABY n) x Fin Bheara's Mariposa of Absint (ABY p)
199 ABY n FI SRK LO FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif Naaras Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
FIN*Kawaii Bishamon (ABY a) x FIN*Nebuankhet Parvati (ABY n)
199 ABY n FI SRK LO FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif Naaras Siitos
FIN*Kawaii Bishamon (ABY a) x FIN*Nebuankhet Parvati (ABY n)
200 ABY a FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Valentine Water Naaras International Champion Arja Martikainen EX1 CAGCIB
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
201 ABY a FI SK LO 14 FI*Kawaii Lily Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Kawaii Junko (ABY p)
202 ABY a FI SRK LO FI*Link Nyota Ziko Humu Uros Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP NOM
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FI*Link Inanyesha (ABY n)
203 ABY o FI SRK LO FI*Redcheetah's Aurora Naaras Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM BIV
FI*Proxima John Carter of Mars (ABY n) x FI*Redcheetah's Minttu (ABY o)
204 ABY o FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Yraen Ruadh Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
205 ABY o S*Aucuparia's Topkapi Uros Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACIB
Tulicreme Bonjour l'Amour*PT (ABY o) x S*Aucuparia's Sinope (ABY n)
206 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Rufus Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 BIV NOM
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
207 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
208 ABY o FI SK LO 14 FI*Neaera's Genna Gingerella Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Silkkihienon Unda Maris (ABY a) x FI*Neaera's Fiammetta (ABY o)
209 ABY p FI SK LO 14 FI*Vorax Artemisia Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Percynská Rihová EX1
FI*Jollinooran Belegrino (ABY p) x FI*Nebuankhet Ultraviolet (ABY n)
210 ABY p FI SRK LO FI*Nebuankhet Quetzalcoatl Uros Supreme Premior Marie Percynská Rihová KM BIV NOM
FIN*Silkkihienon Roma Tarragona (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
211 ABY p FI SRK LO FI*Kawaii Junko Naaras Kastraatti Marie Percynská Rihová EX1 CAP
FI*Kawaii Haiku (ABY o) x FIN*Kawaii Egao (ABY n)
212 ABY p FI SRK LO FI*Nebuankhet Taibhsear Naaras Kastraatti Marie Percynská Rihová EX2
Dushara Evandar-of-Nebuankhet (ABY o) x FIN*Nebuankhet Carramaena (ABY p)
213 BEN n 24 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Ocean Treasure Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
Absolutely My Own Private Idaho (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Blue Water Droplets (BEN n 24)
214 BEN n 24 32 FI SRK LO 14 Oceanerix Vulcan Uros Champion Martti Peltonen EX1 No Cert
Vilbert Pearl of Night (BEN n 24 33) x Emily (BEN n 24)
215 BML I / BML ns 11 31 FI SRK RX S*CallaMej de Li Cat Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
Baheras Wb Niklas (BML as 11) x Miamber Silver Aloe Vera (BML bs 11)
216 BML I / BML ns 11 31 FI SRK LO 13 FI*Kissamummon Hopia Poika Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
S*CallaMej de Li Cat (BML ns 11 31) x FIN*Kimuli's Anastasia (BML ns 11)
217 BRI a FI SRK LO 13 FI*Rhinestone's Angus Young Uros International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB BIV
S*Applecat Spider (BSH n) x Positively Cobalt (BSH a)
218 BRI a FI SRK LO 14 FI*Ruusutarhan Ottilio Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
Chieftain of Noblesse Oblige (BSH d) x Regina di Triangolo*CH (BSH a)
219 BRI a FI SK LO 14 FI*Feronian Indigo Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen Abs
FI*Feronian Heliotropium (BSH a) x FI*Feronian Gabriella (BSH f)
220 BRI a FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Runaway Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
FI*Rhinestone's Night Rider (BSH n) x FI*Rhinestone's Diamond (BSH a)
221 BRI a FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Ghisella Naaras International Premior Martti Peltonen Abs
DK*From's Don Juan (BSH a) x N*Alegría's Fineza D.C (BSH f)
221 BRI a FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Ghisella Naaras Veteraani Sirpa Lindelöf Abs
DK*From's Don Juan (BSH a) x N*Alegría's Fineza D.C (BSH f)
222 BRI b FI SRK LO 14 FI*Treselle's Zealous Zared Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Belten's Don Sebastian (BSH c) x FI*Treselle's Sparkling Rose (BSH q)
223 BRI e FI SRK LO 13 FI*Safra's King Arthur Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
FI*Saranellan Pätkis (BSH a) x FI*Suvikasteen Pikku suorasuu (BSH j)
224 BRI e FI SK LO 14 FI*Feronian Ivory Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1 NOM
FI*Feronian Heliotropium (BSH a) x FI*Feronian Gabriella (BSH f)
225 BRI f FI SRK LO 14 FI*Ruusutarhan Oodi Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Chieftain of Noblesse Oblige (BSH d) x Regina di Triangolo*CH (BSH a)
226 BRI f FI SRK LO FI*Ruusutarhan Klara Naaras International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB BIV NOM
DK*From's Don Juan (BSH a) x S*Applecat Pallas (BSH f)
227 BRI f FI SRK LO FI*Feronian Gabriella Naaras Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
Zorro Famous Hero British Velvet, CZ (BSH a) x FI*Feronian Dahlea Purpurea (BSH f)
228 BRI f FI SRK LO FI*Ruusutarhan Matilde Naaras Kastraatti Sirpa Lindelöf EX2
FI*Ruusutarhan Kultapoika (BSH d 24) x Regina di Triangolo*CH (BSH a)
229 BRI o FI SK LO 14 FI*Treselle's Cherry Cake Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen Abs
FI*Treselle's Titanium (BSH n) x FI*Treselle's Masterpiece (BSH q)
230 BRI a 22 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Dr. Feelgood Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Rhinestone's Nikki Sixx (BSH a 22) x Windymeadow Master Design (BSH f 22)
231 BRI ns 11 FI SRK LO 14 FI*EmeraldCharm Northern Charmer Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
Steelaway Sugar Plum (BSH ns 11) x FI*EmeraldCharm Duchess Dessa (BSH ny 11)
232 BRI ns 11 FI SK LO 14 FI*Gnome's My Wild Love Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
233 BRI ns 22 62 FI SK LO 14 Britz Buster Jaxx Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Nimloth Rocco Da Silva (BSH ns 22) x Britz Soda Blast (BSH ns 22)
234 BUR n FI SRK LO FI*Karvanverran JouluTaika Naaras Grand International Champion Marie Percynská Rihová EX1 CACS
FI*Genuina O'Boy Oliver (BUR b) x FI*Karvanverran Kalevantuli (BUR a)
235 BUR n FI SK LO 14 FI*Seirene Rapunzel Naaras Pennut 4-7 kk Marie Percynská Rihová EX1 NOM
Isä-Brownin Ushuaia (BUR n) x FIN*Hokkuspokkus Elemmírë (BUR g)
236 BUR a FI SRK LO 13 FI*Karvanverran Esme Azul Naaras International Champion Arja Martikainen EX1 CAGCIB
FI*Oliivian Zephyr Six (BUR a) x FI*Karvanverran JouluTaika (BUR n)
237 BUR f FI SRK LO 14 FI*Mama-Alcialon MahtavaMaria Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
FI*Flea's Motu Napenape (BUR d) x FI*Shu-Shun Talven Prinsessa (BUR b)
238 BUR f FI SRK LO FI*Mama-Alcialon Diamond Diva Naaras International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB NOM
FI*Arkhitekton Stucco (BUR d) x FIN*Aficats Bellatrix (BUR j)
239 BUR h FI SRK LO 14 FI*Cattish Ada Rising Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC NOM
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Kitty Softpaws (BUR h)
240 BUR h FI SRK LO 14 FI*Cattish Peppermint Patty Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX2
Isä-Brownin Ushuaia (BUR n) x FI*Cattish Magica De Spell (BUR f)
241 BUR h FI SRK LO HU*Alba Regia Ganxsta Gizi Naaras Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM
Shwayamore Sweet Oz Magic (BUR b) x HU*Alba Regia Orange Blossom (BUR d)
242 BUR j FIN SRK LO FIN*Pardofelis Guinevere Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Pardofelis Dolce Vita (BUR b)
243 CHA FI SRK LO Fric-Frac de Fer et Velours Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB BIV
Uran a.d. Hause Franck (CHA ) x Corvette de Fer et Velours (CHA )
244 CHA FI SRK LO 13 FI*Sinimirrin Ruusunen Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB NOM BIS
IT*Troubadour del Sogno Blu (CHA ) x FI*Sinimirrin Katri Helena (CHA )
245 CHA FI SK LO 14 FI*Chanceux Femme fatale Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
NL*Poekie Mau Mau's Hercule (CHA ) x FI*Chanceux Amour du Coeur (CHA )
246 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros International Champion Arja Martikainen EX1 CAGCIB BIV NOM
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
247 CRX II / CRX b 01 62 FI SRK RX FI*Framillan Keep It Up Naaras International Champion Arja Martikainen EX1 CAGCIB
Cebastian (CRX b 02) x FI*Framillan Cool hurricane (CRX n 03)
248 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*FunkyJam's Kärleksstång Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's My Melody (CRX a 33)
249 CRX II / CRX c 09 FI SK LO 14 FI*Framillan Oh yes, You can love me Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
Mr.Cowcat Night & Day*PL (CRX n 02) x FI*Framillan Good&Plenty (CRX a 24)
250 CRX II / CRX b 03 FI SK LO 14 FI*Framillan Oh, I'm Your superstar Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
Mr.Cowcat Night & Day*PL (CRX n 02) x FI*Framillan Good&Plenty (CRX a 24)
251 CRX II / CRX ns 09 FI SK LO 14 FI*Ballerina's King Florestan Uros Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1 BIV
FI*Lubavan Ceres (CRX a 02 33) x FI*Sweetpurr's Rice Krispies (CRX fs)
252 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's It's not unusual Uros International Premior Arja Martikainen EX1 CAGPIB
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
253 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*Sweetpurr's Shane Walsh Uros Grand International Premior Arja Martikainen EX1 CAPS
FI*Sweetpurr's Love Me Back (CRX d) x FI*Sweetpurr's Snorkfröken (CRX n 03)
254 CRX III / CRX fs FI SRK LO 14 FI*Ballerina's Odile Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
S*Rexlicious Double the Dumle (CRX d 03) x FI*Sweetpurr's Pandia (CRX ns 03)
255 CRX III / CRX h FI SK LO 14 FI*Piupaws Prinsessa Celestia Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
S*Rexture Wig Wam (CRX d 03) x FI*Piupaws Dodo (CRX a 33)
256 CRX IV / CRX f 02 62 FI SRK LO FI*VeeKasin Hattivatti Naaras Grand International Champion Martti Peltonen EX1 CACS BIV
Oricat Batman (CRX n 03) x FI*Jip-Jap'n Unknown Mermaid (CRX g 03)
257 CRX IV / CRX h 03 FI SRK LO 14 FI*FunkyJam's Just Kidding Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
Mr.Cowcat Night & Day*PL (CRX n 02) x FI*FunkyJam's Koh-I-Noor (CRX f 33)
258 CRX IV / CRX d 03 FI SK LO 14 FI*Ballerina's Prince Florimund Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
FI*Lubavan Ceres (CRX a 02 33) x FI*Sweetpurr's Rice Krispies (CRX fs)
259 CRX IV / CRX f 03 24 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's All I Want Naaras Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP
FI*FunkyJam's Linus van Pelt (CRX d) x FIN*Piupaws Tecna (CRX n 03 24)
260 CRX V / CRX n 24 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Huey Uros Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
FI*Piupaws Keyboard cat (CRX n 24) x FI*Piupaws Memory Remains (CRX g)
261 CRX VI / CRX n 03 24 FI SRK LO 14 FI*FunkyJam's Bon-Bon Candy Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
S*Spotless Janus (CRX n 03 24) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
262 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 BIV NOM
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
263 CRX VI / CRX a 01 21 62 FI SK RX 14 FI*Framillan Rolling PickaBoo Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Sybolt of the Giant Trees (CRX n 09 21 33) x FI*Framillan Keep It Up (CRX b 01)
264 CRX VII / CRX f 33 FI SK LO 14 FI*Piupaws Rise of the Autum Sun Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
FI*Piupaws Cheshire Cat (CRX a 21 33) x FI*Piupaws Duracell's Bastet (CRX d 03 24)
265 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK RX 14 FI*Framillan Quixotic Clown Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Framillan JKLM baby! (CRX n 33) x Quitteteri Magic Rivendell (CRX a 03 21 33)
266 CRX VIII / CRX f 03 21 33 FI SK LO 14 FI*Piupaws Rise of the Summer Sun Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Piupaws Cheshire Cat (CRX a 21 33) x FI*Piupaws Duracell's Bastet (CRX d 03 24)
267 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Grand International Champion Arja Martikainen Abs
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
268 CYM 53 / CYM e 09 53 FI SK RX 14 FI*KehRuun Aisha Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Percynská Rihová EX1 NOM
Brodnax Play It Again Sam (MAN e 03 22 53) x FIN*D'manns Uska Dara (CYM g 03 53)
269 DRX I / DRX a FI SK LO 14 FI*Åbodas Afrodite Naaras Avoin Marie Percynská Rihová EX1 CAC NOM
FI*Åbodas Mojag (DRX a 33) x FI*Åbodas Waneta (DRX h)
270 DRX I / DRX a FIN SRK LO S*Fiddlestix Once Ogima Uros Kastraatti Marie Percynská Rihová EX1 CAP
Novecento (DRX n) x S*Darklin Reach Miss Zelda (DRX a)
271 DRX II / DRX n 09 FI SK LO 14 FI*Inkaliljan Gerard Uros Nuoret 7-10 kk Marie Percynská Rihová EX1
FI*Riepujengin HottiKatti (DRX d 09 24) x Elisabetta Acceptus*PL (DRX n 09)
272 DRX III / DRX es 22 FI SRK RX SE*Amor Regis Marius Uros Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP
SE*Amor Regis Gandalf (DRX a 22) x S*Fiddlestix Sushi Swirl (DRX g)
273 DRX III / DRX gs FI SRK LO 14 FI*Åbodas Taiga Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
SE*Amor Regis Marius (DRX es 22) x FI*Åbodas Mai (DRX a)
274 DRX VII / DRX n 32 FI SK LO 14 FI*Mirexin Joyful Juliet Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Mirexin Pikku-Iiro (DRX ns) x FI*Riiviön Sulotar-Chaz (DRX h 09 32)
275 EUR f FI SRK RX FI*Tiikerililjan Johtotähtikki Naaras International Premior Marie Percynská Rihová EX1 CAGPIB NOM
FI*Tiikerililjan Ilomieli (EUR n 24) x FIN*Pinkkitassun Angelina (EUR d 24)
276 EUR fs FI SRK RX FI*Kassilan Qkunen Qtamolla Naaras Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS
FI*Taikapeikon Aurinko (EUR ds 22) x DK*Boholdt Duchess (EUR f)
277 EUR n 24 FI SRK RX FI*Tiikerililjan Kurmeli Uros Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
FI*Tiikerililjan Isoviilee (EUR d 22) x FI*Feronian Almond (EUR f)
278 EUR a 22 FI SRK RX FI*Feronian Emerald Uros Avoin Arja Martikainen Abs
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
279 EUR d 22 FIN SRK RX Silkkiturkin Menevä Macho Uros Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM
FIN*Casimirrin Escamillo (EUR n 22) x Silkkiturkin Kermatassu (EUR f 22)
279 EUR d 22 FIN SRK RX Silkkiturkin Menevä Macho Uros Veteraani Natalia Sidorova 3
FIN*Casimirrin Escamillo (EUR n 22) x Silkkiturkin Kermatassu (EUR f 22)
280 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras International Champion Martti Peltonen Abs
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
281 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras International Champion Sirpa Lindelöf Abs
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
282 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Pinkkitassun Florence Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Kissakallion Orlando (EUR d 24) x FI*Pinkkitassun Cher (EUR f 22)
283 EUR g 22 FI SRK LO 14 FI*Pinkkitassun Gertrude Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Valchiria v. Tabbygaard*CH (EUR e 24) x FI*Pinkkitassun Dorothy (EUR n 24)
284 EUR g 24 FI SRK LO FI*Vinhaviiksen Tehotassu Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
FIN*Kissakallion Iscador (EUR a 24) x FIN*Pikku-Piun Quutar (EUR f 22)
285 EUR g 24 FI SK RX 14 FI*Sireenin Amity Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x Siiri (EUR f)
286 EUR ns 24 FI SRK RX 13 FI*Errun Lupsakka lordi Uros Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS
FI*Pinkkitassun Dionysos (EUR d 24) x Minttunen (EUR fs 24)
287 KBL I / KBL ns 22 FIN SRK RX FIN*Cherrytail's Coupe de Ville Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf Abs
FIN*Cherrytail's Ahanu (KBL ns 22) x Arabescka Superbob*RU (KBL f 03 23)
287 KBL I / KBL ns 22 FIN SRK RX FIN*Cherrytail's Coupe de Ville Naaras Veteraani Sirpa Lindelöf Abs
FIN*Cherrytail's Ahanu (KBL ns 22) x Arabescka Superbob*RU (KBL f 03 23)
288 KOR FI SRK LO 13 FI*Mythai Ornanong Sa-Mon Naaras International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB
FI*Kattihovin Saishono Gin-no (KOR ) x FI*Mythai Wan Suk Saao (KOR )
289 KOR FI SRK LO 14 FI*Melodian aaree Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX2
DK*Meejai Been Fan-Fayo (KOR ) x FI*Poison's Chuan mong (KOR )
290 KOR FI SRK LO 13 FI*Tatsutan Tatu Atma-Aramah Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
FI*Cisseli's Poo kao fai (KOR ) x FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam (KOR )
291 KOR FI SRK LO 14 FI*Mythai Tukata Teuan Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC BIV
FI*Kattihovin Saishono Gin-no (KOR ) x FI*Melodian Tulaya (KOR )
292 KOR FI SRK LO 14 FI*Tatsutan Urho Brava-Saman Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
DK*Meejai Been Fan-Fayo (KOR ) x FI*Tatsutan Ramona Anug-Raham (KOR )
293 KOR FI SRK LO FI*Melodian Thanit Uros International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGPIB NOM
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
294 KOR FIN SRK LO Ebony Labradorit Naaras Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP BIV NOM BIS
FIN*Melodian dao nuea (KOR ) x Delight Labradorit (KOR )
295 MAN 53 / MAN e 23 53 FI SK RX 14 FI*Maikain Valmu Väng Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
296 MAU ns FIN SRK LO FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Supreme Premior Arja Martikainen KM
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
297 MAU ns 24 FI SRK LO 14 FI*Ausare Burraburiash Uros Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP NOM BIS
Aalspotz Amsu (MAU ns 24) x FI*Ausare Ayishah (MAU ns)
298 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Martti Peltonen KM BIV NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
299 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Dream On Naaras Supreme Champion Martti Peltonen KM
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
300 OCI n 24 FI SRK LO 14 FI*Punakuun Cocoa Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
FI*Onnikatin Bosse (OCI n 24) x FI*Punakuun Afrodite (OCI c 24)
301 OCI n 24 FI SRK LO 14 FI*WiliWilla Cassiopeia Naaras Avoin Martti Peltonen Abs
FIN*Onnikatin Blueberry boy (OCI a 24) x FI*Amas Marie Curie (OCI b 24)
302 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Moosegrove Hope Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1 BIV NOM BIS
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Laranga Doce (OCI b 24)
303 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Northalla Corvus Corax Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
FIN*Northalla Juniper (OCI b 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
304 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Northalla Corvus Frugilegus Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
FIN*Northalla Juniper (OCI b 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
305 OCI n 24 FIN SRK LO DK*Sea Coon's Wendy Naaras Grand International Premior Martti Peltonen EX1 CAPS
Kadir Oci van Diem (OCI b 24) x DK*Kisangani's Chinue Cindy (OCI n 24)
306 OCI b 24 FI SRK LO DK*Hindkjær's Gaia Naaras Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
FIN*Moosegrove Onyx de Obidos (OCI n 24) x DK*Hindkjær's Daphne (OCI c 24)
307 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM BIV
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
308 OCI b 24 FI SRK LO 14 FI*WiliWilla Andromeda Naaras Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACIB
FIN*Onnikatin Blueberry boy (OCI a 24) x FI*Amas Marie Curie (OCI b 24)
309 OCI b 24 FI SK LO 14 FI*WiliWilla Merton Charm Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf Abs
FI*Uniikki Morfeus (OCI o 24) x FI*WiliWilla Lady Kit Kat (OCI b 24)
310 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM NOM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
310 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Natalia Sidorova 1 NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
311 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Laranga Doce Naaras Kastraatti Sirpa Lindelöf Abs
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Delícia deCanela (OCI o 24)
311 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Laranga Doce Naaras Siitos
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Delícia deCanela (OCI o 24)
311 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Laranga Doce Naaras Veteraani Sirpa Lindelöf Abs
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Delícia deCanela (OCI o 24)
312 OCI c 24 FI SRK LO FI*WiliWilla MilkyWay Boy Uros International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB
FI*Onnikatin Sir Humbug (OCI b 24) x FI*Amas Marie Curie (OCI b 24)
313 OCI c 24 FI SK LO 14 FI*Guttatus Polar Star Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Blackwater Owi No Limit (OCI c 24) x FI*Guttatus Princess Sophie (OCI b 24)
314 OCI o 24 FI SRK RX S*Hot Country's Agaton Sax Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM NOM
S*Venator's Remy Etienne LeBeau (OCI n 24) x FI*Rollick Spirit Carries On (OCI b 24)
315 OCI ns 24 FI SRK LO FI*Northalla Blackbeard Uros Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS NOM
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
316 OCI ns 24 FI SRK LO Mitha Goobita Yangatin Naaras Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS
S*Halifax Bonfire (OCI o 24) x Withywindle's Bubbling (OCI ns 24)
316 OCI ns 24 FI SRK LO Mitha Goobita Yangatin Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Halifax Bonfire (OCI o 24) x Withywindle's Bubbling (OCI ns 24)
317 OCI bs 24 FI SK LO 14 FI*Northalla Corvus Corone Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1 NOM
FIN*Northalla Juniper (OCI b 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
318 RUS FI SRK LO FI*Hana-Bi Timur Uros Supreme Champion Martti Peltonen KM BIV
FI*Muskatz's Beethoven (RUS ) x FI*Hana-Bi Taikatalvi (RUS )
319 RUS FI SRK LO 14 FI*BlueKaramel Blue Diamond Uros International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
FI*Shady-Lady's Demon (RUS ) x FI*BlueKaramel Angelica (RUS )
320 RUS FI SRK LO S*Romanenko's Basilio Uros International Champion Martti Peltonen Abs
IT*BluEudemonia's Russian Roulette (RUS ) x S*Romanenko's Axinja (RUS )
321 RUS FI SRK LO 14 FI*BlueKaramel Blue Bell Naaras International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
FI*Shady-Lady's Demon (RUS ) x FI*BlueKaramel Angelica (RUS )
322 RUS FI SRK LO 14 FI*Hana-Bi Bieggagállis Sámi Uros Avoin Martti Peltonen EX2
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x S*Mistlurens Sonja (RUS )
323 RUS FI SK LO 14 FI*Zarin Simply the Best Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
FI*Zarin Illyria (RUS ) x IT*Kind of Blue Virgin (RUS )
324 RUS FI SK LO 14 FI*Zarin Sunday Rose Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC NOM
FI*Zarin Illyria (RUS ) x IT*Kind of Blue Virgin (RUS )
325 RUS FI SK LO 14 FI*Hana-Bi Pimen Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX2
FI*Hana-Bi Mardi Gras (RUS ) x S*Mistlurens Sonja (RUS )
326 RUS Katzenhof Torsti Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
Wynterwynd Moon River (RUS ) x Katzenhof Theodora (RUS )
327 RUS FI SK LO 14 FI*Hana-Bi Anna Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX3
FI*Hana-Bi Mardi Gras (RUS ) x S*Mistlurens Sonja (RUS )
328 RUS FI SK LO 14 FI*Zarin Tianna Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX2
Cheeky-rascal Popeye (RUS ) x FI*Zarin Goldie (RUS )
329 RUS Katzenhof Martta *** Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1 BIV
Wynterwynd Moon River (RUS ) x Katzenhof Sinderina (RUS )
330 RUS FI SK LO 14 Amore di Marchesi*CH Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 NOM BIS
JP*Starchild Ryusei (RUS ) x Zoé di Marchesi*CH (RUS )
331 RUS FI SK LO 15 Wow Hana-Bi Grey Sky*PL Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
Dior Grey Sky*PL (RUS ) x Amidala Grey Sky*PL (RUS )
332 RUS FIN SRK LO FIN*Zarin Querido Mio Uros Supreme Premior Martti Peltonen KM
Silverlock's I Believe In U (RUS ) x FIN*Zarin Talita (RUS )
332 RUS FIN SRK LO FIN*Zarin Querido Mio Uros Veteraani Natalia Sidorova 2
Silverlock's I Believe In U (RUS ) x FIN*Zarin Talita (RUS )
333 RUS FI SRK LO FI*Zarin C'est la vie Naaras International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB
FI*Zarin Shamrock (RUS ) x FIN*Zarin Querida Mandi (RUS )
334 SNO n 05 FI SK LO 15 Vanessa Snowshoe-Pearls*PL Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
Picasso Snowshow-Pearls*PL (SNO n 05) x Nicola Snowshow-Pearls*PL (SNO a 05)
335 SOM n FI SK LO 14 (N)Villkattens Wilmer Uros Avoin Arja Martikainen Abs
(N)Villkattens Mew (SOM n) x (N)Villkattens Queen Bee (ABY n)
336 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Supreme Premior Arja Martikainen Abs
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
336 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Veteraani Natalia Sidorova Abs
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
337 SOM a FI SRK LO 14 FI*Foxkiss Canis lupus Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FI*Foxkiss Athene noctua (SOM a)
338 SOM a FI SRK LO 14 FI*Foxkiss Charina trivirgata Naaras Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FI*Foxkiss Athene noctua (SOM a)
339 SOM p FI SRK LO FI*Foxkiss Buteo lagopus Uros Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS
FIN*Bluestream's Zis'han (SOM p) x FIN*Kisompa's Hermina (SOM p)
340 SOM as FI SK LO 14 FI*Walimain Herttainen Kerttu Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM
Haiko Walimai de la Cornaline (SOM as) x FI*Walimain CaraChiara (SOM ps)
341 SPH I / SPH n FI SK RX 14 FI*CiCi's Hildegard Hot Naaras Avoin Marie Percynská Rihová EX1 CAC
Catberry Maigums (SPH n) x Niobe Pyramid's Gold *ES (SPH f)
342 SPH II / SPH n 09 FIN SRK LO FIN*Hobbitqueen's Ace Of Spades Uros International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGPIB
Apriorinaked Bocaccio (SPH e) x Bemisu From Dream She Came (SPH n 09 21 33)
343 SPH III / SPH d FI SRK RX 14 FI*Evilurbastet Napoleon Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Silvestr Stalone Best Show*RU (SPH e) x LV*Otomi Avrora (SPH f 03 33)
344 SPH III / SPH f FI SRK RX Niobe Pyramid's Gold *ES Naaras Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
Capone Aristocrate Nu -E (SPH e 09 32) x Lupita Castle's Mistery-E (SPH f 09)
345 SPH IV / SPH f 09 21 FI SRK LO FI*Tutsi Birkin Naaras International Champion Arja Martikainen Abs
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
346 SPH IV / SPH f 03 FI SRK RX 13 Kaylee's Padme' Naaras International Champion Arja Martikainen EX1 CAGCIB NOM
Skinzin Domino (SPH n 09) x Kaylee's Princess Leia (SPH f 01)
347 SPH V / SPH d 21 33 FI SRK LO 13 FI*Tutsi Chaumet Uros Supreme Champion Marie Percynská Rihová KM
LV*Otomi Ungaro (SPH e 09 32) x FI*Tutsi Nancy (SPH f 21)
348 SPH V / SPH n 31 FI SRK LO FI*Hobbitqueen's Michael J. Uros Grand International Champion Marie Percynská Rihová EX1 CACS BIV NOM
S*Poltergeist Attila (SPH n) x S*Bare Essentials VIII Iara (SPH a 32)
349 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros International Champion Marie Percynská Rihová EX1 CAGCIB
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
350 SPH V / SPH n 09 32 FI SK LO 14 FI*Evilurbastet Olivia Valere Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Percynská Rihová EX2
LV*Otomi Danis (SPH n 02 21) x Diva La Viva Damascus (SPH a 32)
351 SPH V / SPH n 09 21 32 FI SK LO 14 FI*Hobbitqueen's Grizabella Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Percynská Rihová EX1
FI*Hobbitqueen's Michael J. (SPH n 31) x FI*Hobbitqueen's PrincessArwen (SPH f 09 21 33)
352 SPH V / SPH n 03 32 FI SK RX 14 FI*Hobbitqueen's Volans Uros Pennut 4-7 kk Marie Percynská Rihová EX1 BIV
FI*Hobbitqueen's Topaz (SPH a 32) x Kaylee's Padme' (SPH f 03)
353 SPH V / SPH n 02 33 FI SK LO 15 FI*Tutsi Hariton Uros Pennut 4-7 kk Marie Percynská Rihová EX2
FI*Tutsi Chaumet (SPH d 21 33) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
354 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior Marie Percynská Rihová KM
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
355 SPH V / SPH d 33 FI SK RX 14 FI*CiCi's Minos Mystery Uros Kastraatti Marie Percynská Rihová EX1 CAP
Catberry Maigums (SPH n) x Niobe Pyramid's Gold *ES (SPH f)
356 BAL w 67 FI SK LO 14 FI*Fercatin Odipin William Uros Nuoret 7-10 kk Natalia Sidorova EX1 NOM BIS
FI*Fercatin Minzay Pinocchio (BAL b) x FI*Fercatin Kaukar Odile (BAL w)
357 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Minzay Pinocchio Uros Grand International Champion Marie Percynská Rihová EX1 CACS
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FIN*Fercatin Isaber Minnie (BAL w)
358 BAL b FI SRK LO 14 FI*BaliDancer's Flor Fandango Naaras Champion Marie Percynská Rihová EX1 CACIB
FI*Fercatin Minzay Pinocchio (BAL b) x FI*BaliDancer's Anastasia (BAL c)
359 BAL b FI SRK LO FI*BaliDancer's Cool Mint Uros International Premior Marie Percynská Rihová EX1 CAGPIB
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*BaliDancer's Anastasia (BAL c)
360 BAL c FI SRK LO FI*BaliDancer's Caya Naaras Grand International Champion Natalia Sidorova Abs
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*BaliDancer's Anastasia (BAL c)
361 BAL n 21 FI SRK LO FI*BaliDancer's Brownie Baker Uros Kastraatti Natalia Sidorova EX1 CAP
FI*Tistan Shere Khan (BAL n 21) x FI*BaliDancer's Anastasia (BAL c)
362 BAL d 21 FIN SRK RX FIN*Mummeli Twixinho Jesse Uros Supreme Premior Natalia Sidorova KM
S*Nova Star Twix (SIA n) x FIN*Mummeli Danifax Heili (BAL g 21)
363 OLH p FI SK LO 14 FI*Fercatin Odenox Xina Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Percynská Rihová EX1 NOM
Topeng News Flash of Noxx (OLH n 25) x FI*Fercatin Kaukar Odette (SIA f)
364 OLH d 24 FI SRK RX 13 FI*Jalecat's QuasiModo Uros International Champion Marie Percynská Rihová EX1 CAGCIB
SE*Qjou'z Bon A Petit (BAL c 21) x FI*Skazki Sametti Tigrovna (OSH h)
365 OLH n 03 25 FI SRK LO 13 FI*Noxx The World Is NotEnough Uros Avoin Natalia Sidorova Abs
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x Purrmatix Anna Sui of Noxx (OSH n 03 25)
366 OSH n FI SRK LO 14 FI*Mummeli Sofinha Viliina Naaras International Champion Marie Percynská Rihová EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Noxx Yossi Benayoun (OSH c) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
367 OSH n FI SRK RX FI*Santuzzan O Marry Me! Naaras Supreme Premior Marie Percynská Rihová KM
FIN*Kattilan Musta Pekka (SIA n 21) x FIN*Santuzzan Impromptu (OSH f)
368 OSH b FI SRK LO 14 FI*Mummeli Sofinho Vili Uros International Champion Natalia Sidorova EX1 CAGCIB
FI*Noxx Yossi Benayoun (OSH c) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
369 OSH b FI SK LO 15 LV*Oriamore Solomon Uros Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova Abs
LV*Oriamore Kibo (OSH c) x LV*Oriamore Harisma (OSH n)
370 OSH b FI SK LO 14 FI*Jalecat's TinyToons Naaras Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX1
FI*TaikaTomun Aapeli Akaton (OLH c) x FI*Keskimaan Elf Glanlotiel (SIA f)
371 OSH f FI SK LO 14 FI*Clamoris Ingria Naaras Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX1
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
372 OSH h FI SRK RX FI*Skazki Sametti Tigrovna Naaras International Premior Natalia Sidorova EX1 CAGPIB
Felitan Tiger Woods (OSH as 25) x FI*Skazki Polgara (OLH h 24)
373 OSH n 24 FI SK LO 15 Oralee Hidalgo Uros International Premior Marie Percynská Rihová EX1 CAGPIB
Oralee you touch my Heart, JW (OSH b 24) x Felitan Austine (OSH ns 24)
374 OSH n 25 FI SRK LO 13 Phoenix Arakan, CZ Uros International Champion Natalia Sidorova EX1 CAGCIB
(N)Coco Chanel's Dracula, JW, DSM (OSH n 25) x Entre Nous YesWeCat, SK (OSH c)
375 OSH a 24 FI SRK LO Nick-Nack Sia Alicia, CZ Uros Supreme Premior Natalia Sidorova KM NOM BIS
Okonor Dragon (SIA a) x Paris v.Ladas (OSH n 03 24)
376 OSH b 22 FI SRK LO 13 FI*Bigear Prince Edward Uros International Premior Natalia Sidorova EX2
ClassicOri's Deeply Deluxe (OSH ds 24) x FI*Moumouni Bianca (OSH c 22)
377 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros International Premior Natalia Sidorova EX1 CAGPIB
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
377 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Veteraani Marjatta Koskenkangas 1 NOM BIS
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
378 OSH d 24 FI SK LO 14 FI*Clamoris Inessa Naaras Pennut 4-7 kk Marie Percynská Rihová EX1
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
379 OSH d 24 FI SRK LO HU*Imladris Indil Hapci Uros International Premior Marie Percynská Rihová EX1 CAGPIB NOM
Crazy Horse D'Oltremare, I (OSH n 24) x Dixie Capri Happy Jungle*RU (SIA f 21)
380 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Grand International Champion Marie Percynská Rihová EX1 CACS
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
381 OSH n 03 FI SK LO 14 Schrödinger Hi Gustepa Uros Nuoret 7-10 kk Natalia Sidorova Abs
Jim Jarmusch Bro Gustepa (OSH n) x Hippy Broccoli Gustepa (OSH n 03)
382 OSH n 03 22 FI SRK RX 14 FI*Keskimaan Purrrfect Mao 4 Me Naaras Champion Marie Percynská Rihová EX1 CACIB
Idream (OSH b 22) x FI*Keskimaan Elea Daerwen (OSH n 02)
383 SIA n FI SK LO 15 FI*Amon Minea Naaras Pennut 4-7 kk Marie Percynská Rihová EX2
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Amon Isis (SIA n)
384 SIA n FI SK LO 14 FI*Twist-Tiramisun Vamppi Naaras Pennut 4-7 kk Marie Percynská Rihová EX1 NOM
Kaloke Kasango (SIA n) x FI*Twist-Tiramisun Pumpernickel (SIA n)
385 SIA n FI SRK LO FI*Keskimaan Elea Dessuithiel Naaras Supreme Premior Marie Percynská Rihová KM NOM BIS
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x FI*ChicKitty Miss Piggy (SIA f 03)
386 SIA a FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun North Star Uros Supreme Champion Natalia Sidorova KM BIV NOM BIS
FI*Kelmikerhon Ultimaatumi (SIA b) x FI*Twist-Tiramisun Kurtisaani (SIA n)
387 SIA a FI SRK LO FI*Kelmikerhon Elegia Naaras Grand International Champion Natalia Sidorova EX1 CACS NOM
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Simasuu (SIA c)
387 SIA a FI SRK LO FI*Kelmikerhon Elegia Naaras Siitos Natalia Sidorova
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Simasuu (SIA c)
388 SIA a FI SK LO 14 FI*Plan-A Isontalon Antti Uros Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX1
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
389 SIA b FI SRK LO 13 Ralph Sia Alicia, CZ Uros Grand International Champion Marie Percynská Rihová EX1 CACS
Jack Simon, CZ, JW (OSH b) x Inachis Sia Alicia, CZ (SIA c)
390 SIA b FI SRK LO FI*Vuorikatin AinutKertainen Uros Grand International Premior Marie Percynská Rihová EX1 CAPS
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x FI*Jaguars Glumbumble (OSH a)
391 SIA c FI SRK RX FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla Uros Supreme Champion Natalia Sidorova KM
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FIN*Kelmikerhon Kimmellys (SIA c)
391 SIA c FI SRK RX FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla Uros Siitos Natalia Sidorova
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FIN*Kelmikerhon Kimmellys (SIA c)
392 SIA c FI SK LO 14 FI*Kelmikerhon Kukkiiko Magnolia Naaras Avoin Natalia Sidorova Abs
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
393 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Jussi Murikka Uros Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX1 BIV NOM BIS
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
394 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Aika Kelmi Naaras Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX1
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
395 SIA n 21 FI SRK RX FI*Miado Beldis House Of Bëor Naaras Supreme Premior Natalia Sidorova KM NOM
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
396 SYS n 03 21 FI SK LO 14 FI*Pinewoods Tainted Love Uros Avoin Natalia Sidorova SYS n 02 21
HU*Shagio-Chen Fantano's Love (SIA d 03 21) x Hollywood Alkimia de l'Improbable (OSH a 02 21)
397 SYS n 03 21 FI SRK LO FI*BaliDancer's DoDidDone Uros International Premior Natalia Sidorova EX1 CAGPIB
FI*Sultsinan Itätuuli (SIA n 01) x FI*BaliDancer's Belle Epoque (BAL c 21)
398 SYS b 02 21 FI SK LO 14 FI*Pinewoods Tequila Sunrise Uros Avoin Marie Percynská Rihová EX1 CAC NOM
HU*Shagio-Chen Fantano's Love (SIA d 03 21) x Hollywood Alkimia de l'Improbable (OSH a 02 21)
399 HCL Hertta Naaras Kotikissat Marjatta Koskenkangas 1 NOM
400 HCL Huli Uros Kotikissat Steven L. Jones 1 NOM BIS
401 HCL Peku Uros Kotikissat Steven L. Jones 2
401 HCL Peku Uros Veteraani Marjatta Koskenkangas 1 NOM BIS
402 HCS Ninja Naaras Kotikissat Steven L. Jones 1 NOM
403 HCS Juju Uros Kotikissat Marjatta Koskenkangas 2
404 HCS Vesku Uros Kotikissat Marjatta Koskenkangas 1 NOM BIS
426 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Chadaj Marek EXO a 02 21 62, EXO n 03, EXO w 62, PER a, PER f 03, PER g 22, PER ns, RAG c 04, SBI a, ACL XI, MCO II, MCO VII, NFO II, SIB III 39
Fanelli Loredana EXO d 03 24, EXO n 22, PER d 23, PER d 24, PER f, PER n 01 21 62, PER n 01 62, PER w 62, RAG a 04 21, RAG e 03, RAG h 03, RAG n 04, SBI a 21, SBI c, SBI d 21, ACL X, MCO IX, MCO VI, NFO III, NFO VI, SIB VI 42
Jones Steven L. RAG a, RAG a 03 21, RAG a 04, RAG n, SBI c 21, SBI e, SBI f 21, SBI n, SBI n 21, MCO ns 02 21, MCO VIII, NFO VIII, SIB II, SIB V, SRS b 03, TUA V, HCL, HCS, VET 2 40
Koskenkangas Marjatta RAG d 03, RAG f 03, RAG n 03, SBI b, ACL VI, ACS IV, ACS VI, MCO V, NFO I, NFO IV, SIB IV, SIB VIII, TUA VII, HCL, HCS, VET 4, VET Kotikissat 35
Landsnes Kasia ACS VI (13c), NFO VIII (13c), RAG a 03, RAG n 21, SBI b 21, SBI f, ACL III, MCO III, MCO IV, NEM I, NFO IX, NFO V, SIB VII, TUA IX 40
Lindelöf Sirpa BML I, BSH b, BSH f, BSH ns 22 62, BUR j, CHA, EUR f 24, EUR g 22, EUR n 24, KBL I, OCI b 24, OCI o 24, ABY o, CRX III, CRX VIII, SOM p, SPH III, VET 3 40
Martikainen Arja BSH e, BSH ns 11, BSH o, BUR a, CYM 51-52, EUR a 22, EUR g 24, MAN 53, MAU ns, OCI bs 24, SNO n 05, ABY a, CRX II, DRX III, SOM n, SPH IV 31
Martinez Vizcaino Juan José BSH a 22, BUR h, EUR d 22, EUR fs, EUR ns 24, KOR, OCI c 24, OCI ns 24, ABY n, CRX V, CRX VI, DRX VII, SOM a, SOM as, SPH II 41
Peltonen Martti BEN n 24, BEN n 24 32, BSH a, BUR f, EUR d 24, MAU ns 24, OCI n 24, CRX IV, CRX VII, RUS 40
Percynská Rihová Marie BUR n, CYM 53, EUR f, ABY p, BAL b, DRX I, DRX II, OLH d 24, OLH p, OSH d 24, OSH f 24, OSH n, OSH n 03 22, OSH n 24, SIA b, SIA b 02 21, SIA n, SPH I, SPH V 39
Sidorova Natalia BAL c, BAL d 21, BAL n 21, BAL w 67, OLH n 03 25, OSH a 24, OSH b, OSH b 22, OSH f, OSH h, OSH n 03, OSH n 25, SIA a, SIA c, SIA n 02 21, SIA n 03 21, SIA n 21, VET 3, VET 4 31
11 tuomaria