POH-KIS 53. kansainvälinen kissanäyttely 22.03.2015
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 22.3.2015 Loppuu 22.3.2015
Ilmoittautuminen alkaa 15.12.2014 Ilmoittautuminen loppuu 28.2.2015
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 5.3.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Ei
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Kokkola
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi puh.nro. Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Josefiina Huhta-aho, josefiina.huhta-aho@luukku.com
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Korkiakoski, rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Desirée Österåker, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Laura Fagerholm, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Kirsi Rintapää auttaa, sihteeri@pohkis.fi
 
Eläinlääkärin tarkastus ja sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä.
Lisätietoja
Näyttelymaksut:

Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36 € / päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32 € / päivä.

Tarkistusluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muuten normaalimaksu 36 € (POH-KIS jäsenille 32 €).

Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella. Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€, POH-KIS jäsenille 32 €.

Seuralaiskissat: Ainoastaan etukäteen näyttelypäällikölle ilmoitetut seuralaiskissat tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Seuralaiskissojen eläinlääkäritarkastus/häkkimaksu 5 € maksetaan paikan päällä.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 20.02.2015 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: nayttelysihteeri@pohkis.fi

Jos kissa mahdollisesti valmistuu näyttelyssämme, valitse valmistumismahdollisuus-kohta.

Näyttelymaksut maksetaan OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti. Ilmoittautuminen on sitova. Maksaessasi näyttelymaksun leimakortilla, valitse se OmaKissassa maksutavaksi ja toimita leimakortti välittömästi näyttelysihteerille.

Näyttelyssä häkitön paneeli.

Vahvistuskirjeet tulevat OmaKissan kautta. Jos toivot vahvistuskirjeen postitse, voit tilata sen OmaKissan kautta (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Assistentit: Voit ilmoittautua suoraan pääassistentti Josefiina Huhta-aholle mieluiten sähköpostilla josefiina.huhta-aho@luukku.com tai puh.nro. 044-9738746. Assistenteille tarjotaan lounas + kahvitukset sekä leimakortti Poh-Kis näyttelyyn tai 25 €

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 79
2 74
3 31
4 53
Kotikissat 3
Yhteensä 240

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO a FI SRK LO 14 Tombrock's Amadeus Uros International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB
Tombrock's King Artu (EXO n) x Jonti Between the Lines of Tombrock (PER n 22)
2 EXO a FI SRK LO 13 FI*Mogi's Beau Bobby Uros Avoin Kai Ruonala EX1 CAC NOM BIS
FIN*Mogi's Mighty Michael J. (EXO a 03) x Latin Lover Andalousia (EXO a)
3 EXO a FIN SRK RX S*IxiDixi's Crazy for You Uros Supreme Premior Kai Ruonala Abs
N*Korsvik's No Regrets (PER d) x S*IxiDixi's Heaven Can Wait (EXO n)
3 EXO a FIN SRK RX S*IxiDixi's Crazy for You Uros Veteraani Jaana Jyrkinen Abs
N*Korsvik's No Regrets (PER d) x S*IxiDixi's Heaven Can Wait (EXO n)
4 EXO n 22 FI SRK LO 14 FI*AzuLejo's Swanheart Naaras Avoin Kai Ruonala Abs
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
5 EXO d 22 FI SRK LO S*IxiDixi's Four Tops Uros Supreme Champion Helene Lis Abs
Gobo Fraggle de Abejar *ES (PER n 22) x S*IxiDixi's Fear no More (EXO f 22)
6 EXO g 22 FI SK LO 14 FI*AzuLejo's Angels Fall First Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
7 EXO n 03 FI SK LO 14 FI*AzuLejo's Bye Bye Beautiful Naaras Pennut 4-7 kk Helene Lis Abs
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
8 EXO f 03 22 FI SRK RX 13 FI*Chevhill's Confetti Naaras International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB
D'Arnaud Tiramisu (PER n 02 21) x FI*Chevhill's Candy Kisses (EXO g 03)
9 EXO g 02 21 62 FI SRK RX 13 FI*Chevhill's Pastel Candy Naaras International Champion Helene Lis EX1 No Cert
D'Arnaud Tiramisu (PER n 02 21) x FI*Chevhill's Candy Kisses (EXO g 03)
10 PER b FI SRK LO FI*Mogi's Aldebaran Uros Grand International Champion Helene Lis EX1 CACS NOM
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
11 PER f FI SRK LO 14 FI*Shamirin Magic Maya Naaras Avoin Helene Lis EX1 CAC NOM BIS
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FIN*Shamirin Ophelie Odelia (PER f 03)
12 PER f FI SK LO 14 FI*Shamirin Queenie Qira Naaras Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1
FIN*Chevhill's Crash Boom Bang (PER n 22) x FI*Shamirin Xtra Xena (PER f)
13 PER n 22 FI SRK LO 14 FI*Shamirin Lazy Leonora Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC NOM
FIN*Chevhill's Crash Boom Bang (PER n 22) x FIN*MagicHoney's Annabell (EXO g 03)
14 PER d 23 FI SK LO 14 FI*Mimosan Never Let You Go Uros Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1 NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
15 PER f 22 FIN SRK RX FIN*Shamirin Excellent Elvira Naaras Premior Kai Ruonala EX1 CAPIB NOM
FIN*Chevhill's Crash Boom Bang (PER n 22) x FIN*Shamirin Sweet Shamira (PER f 22)
15 PER f 22 FIN SRK RX FIN*Shamirin Excellent Elvira Naaras Veteraani Jaana Jyrkinen 1 NOM BIS
FIN*Chevhill's Crash Boom Bang (PER n 22) x FIN*Shamirin Sweet Shamira (PER f 22)
16 PER n 02 62 FI SK LO 14 FI*Marjakorin Chico Uros Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
FI*Shamirin Ärliga Älex (PER n 03) x FI*Dirlandan Joelina (PER f 01)
17 PER a 02 62 FI SRK LO 14 Agaro Pers Fenix Uros Supreme Champion Helene Lis KM
Panda Pers Red-Tiger (PER d 02 21) x Love Face Look at Me of Agaro Pers (PER a 03)
18 PER f 03 FI SRK LO 14 Betty Soldeserto Naaras Grand International Champion Kai Ruonala Abs
Hotis Cynder*PL (PER e 03) x Joko of Dendy Dinasty (PER n)
19 PER f 03 FI SK LO 14 FI*AzuLejo's Astral Romance Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1 NOM
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
20 PER d 03 24 FI SRK LO FI*Shamirin Jesse James Uros Premior Helene Lis EX1 CAPIB NOM BIS
Antics Restless and Wild (PER n 03) x FIN*Shamirin Excellent Elvira (PER f 22)
21 PER ns 01 21 62 FI SK LO 15 D'Arnaud Chasing Stars Uros Avoin Helene Lis EX1 CAC
De Silsanos Cacao of Envycats (PER n 03 23) x D'Arnaud Kalinda (PER fs 03 22)
22 PER fs 03 23 FI SRK RX D'Arnaud Esmeralda Naaras Grand International Premior Helene Lis EX1 CAPS NOM BIS
D'Arnaud Bogosse-B (EXO ns 03) x De Silsanos Summer Sunshine (PER f 23)
23 PER n 33 FI SRK LO 14 Sinihuiskan Delilah Naaras International Champion Helene Lis EX1 CAGCIB
IT*Almigry Seabiscuit (PER n 33) x Sinihuiskan Ruusunnuppu (PER f 33)
24 ACL III / ACL n 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen LeoCurl Uros Supreme Premior Zvezdan Memedov KM NOM BIS
FIN*Siriuksen X-Curl (ACL n 24) x FIN*Siriuksen GoGoCurl (ACS ay 24)
24 ACL III / ACL n 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen LeoCurl Uros Veteraani Stéphanie Serrai 1 NOM BIS
FIN*Siriuksen X-Curl (ACL n 24) x FIN*Siriuksen GoGoCurl (ACS ay 24)
25 ACL V / ACL f FI SK LO 14 FI*Minnikatin Olympia Naaras International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB
FI*Minnikatin McLaren (ACS b 03) x Estrella of Tootsu (ACL f 22)
26 ACL VIII / ACL as 09 22 FI SRK LO 13 FI*Dezzicat's Enfatico EvyCurl Naaras Champion Magdalena Kudra EX1 CACIB
FI*Dezzicat's Conamore CupCurl (ACL ns 02) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
27 ACL VIII / ACL fs 09 22 FI SRK RX FI*Dezzicat's Amabile AyaCurl Naaras Grand International Premior Magdalena Kudra EX1 CAPS
FIN*Magnificat Gary Curl (ACS e 09 24) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
28 ACL VIII / ACL ns 03 24 FI SRK LO FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl Uros International Premior Magdalena Kudra EX1 CAGPIB
FI*Magnificat Omar Curl (ACL n 21 33) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
29 ACL VIII / ACL ns 03 22 FIN SRK RX FIN*Siriuksen UmaCurl Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Siriuksen LeoCurl (ACL n 24) x DBCats Heartbreaker of Siriuksen (ACL n 03 22)
30 ACL X / ACL as 21 33 FI SK LO 14 FI*Mulberry DonnaCurl Naaras Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala Abs
FIN*Magnificat LenniCurl (ACL as 21 33) x FIN*Siriuksen ÄdnaCurl (ACL n 22)
31 ACS VI / ACS f 02 21 64 FI SK LO 14 FI*DilYaar Harshita Hemkanta Hansini Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1 NOM
FIN*Siriuksen IiroCurl (ACS n 22) x FI*DilYaar Falguni Firoza (ACL h 03 21 33)
32 ACS VII / ACS ns 24 FI SRK RX CharmingCurl Kimberli Naaras International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB NOM
CharmingCurl Iolay (ACS ns 03 21 33) x CharmingCurl Diana (ACS g 03 22)
32 ACS VII / ACS ns 24 FI SRK RX CharmingCurl Kimberli Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
CharmingCurl Iolay (ACS ns 03 21 33) x CharmingCurl Diana (ACS g 03 22)
33 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SRK RX 13 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl Naaras Champion Zvezdan Memedov EX1 CACIB NOM
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
34 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 14 FI*Dezzicat's Giocoso GigiCurl Naaras Nuoret 7-10 kk Zvezdan Memedov EX1
FI*Dezzicat's Brilante BixCurl (ACS ns 03) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
35 ACS VIII / ACS as 03 22 FI SRK RX 13 FI*Dezzicat's Fuocoso FloCurl Naaras Premior Zvezdan Memedov EX1 CAPIB NOM BIS
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
36 MCO I / MCO n FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Blackadder Uros Champion Lene Glem EX1 CACIB BIV
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
37 MCO I / MCO a FI SRK LO 14 FI*Kasmasiinin Blue Bagheera Naaras Champion Lene Glem EX1 CACIB
FI*Cherry's Maine Fumbe (MCO a) x FIN*Ilioschoros Usva (MCO ns 09)
38 MCO I / MCO n FI SK LO 14 FI*NomenEst Emmanuelle Naaras Nuoret 7-10 kk Lene Glem EX1
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Blonde Venus (MCO w)
39 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Boom Kah Uros Avoin Magdalena Kudra Abs
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
40 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO 13 FI*Daybreak's Gonzales Uros Premior Magdalena Kudra EX1 CAPIB
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
41 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 14 S*Maffialigan's Vega Naaras Champion Lene Glem EX1 CACIB
(N)Tojo Polaris Zane Lewis (MCO a 09 22) x S*Maffialigan's Zumma (MCO n 22)
42 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*NomenEst Casanova Brown Uros Kastraatti Lene Glem EX1 CAP
Belushies Handsome Sam (MCO n 09 22) x FI*NomenEst Tiger Lily (MCO n 09 22)
43 MCO IV / MCO n 03 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Carpe Dajm Naaras Champion Zvezdan Memedov EX1 CACIB
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
44 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Yes I'm Ready Uros Pennut 4-7 kk Zvezdan Memedov EX1 NOM BIS
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
45 MCO IV / MCO a 03 23 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's Waterloo Uros Kastraatti Zvezdan Memedov EX2
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
46 MCO IV / MCO n 09 23 FI SRK LO 14 FI*Moggi Cog Nakki Uros Kastraatti Zvezdan Memedov EX1 CAP
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
47 MCO V / MCO g 23 FI SRK LO 14 FI*Maikkilan Granite Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
FI*Cherry's Maine Safari (MCO a) x FI*Maikkilan Montana (MCO f 22)
48 MCO VI / MCO f 09 FI SRK LO Finfayola Ohio Naaras International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB
Cameron of Coon-Castle (MCO ns 09 22) x FIN*Fayola Pandora (MCO fs)
49 MCO VIII / MCO ds 09 23 FI SRK LO FI*BigDaddy's Rock'n Roll Uros Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
Alwaro Black Winner (MCO n 22) x Christoma's Sunny (MCO fs 09)
49 MCO VI / MCO d 09 22 FI SRK LO FI*BigDaddy's Rock'n Roll Uros Määrittely Lene Glem ds 09 23
Alwaro Black Winner (MCO n 22) x Christoma's Sunny (MCO fs 09)
50 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros Grand International Champion Kai Ruonala EX1 CACS BIV
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
50 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros Siitos
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
51 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO 14 FI*CoonShadow WildFire Uros Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
FIN*Enzahin Replica (MCO n 22) x FI*CoonShadow Be My Baby (MCO ns)
52 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Big Bang Uros Champion Kai Ruonala EX1 CACIB
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
53 MCO VII / MCO ns FI SK LO 14 FI*Maikkilan Natalie Naaras Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1 NOM
FI*Cherry's Maine Safari (MCO a) x FI*Maikkilan Marina (MCO fs 09)
54 MCO VII / MCO ns FI SK LO 15 FI*Maikkilan Tuhkamarja Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala Abs
FI*Cherry's Maine Safari (MCO a) x FI*Maikkilan Pilvi (MCO fs 22)
55 MCO VII / MCO ns 23 FI SRK LO 14 FI*Moggi Chöört Silli Uros Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
56 MCO VII / MCO fs 22 FI SRK LO FI*Maikkilan Ilmatar Naaras Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
DK*AntoCat's Golden Silverboy (MCO ds 22) x FIN*Maikkilan Mimi (MCO ns)
57 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Amok Uros Champion Magdalena Kudra Abs
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
58 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 15 FI*Maikkilan Tuomiturkki Naaras Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1
FI*Cherry's Maine Safari (MCO a) x FI*Maikkilan Pilvi (MCO fs 22)
59 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 13 Amarillis Blue Veil Uros Champion Lene Glem EX1 CACIB NOM
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
60 NEM I / NEM ns 21 FI SK LO 15 Kuz`kin Dom Taisya Naaras Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1 NOM
De Aramis Sineglaziy Angel (NEM n 03 21) x Kuz'kin Dom Beauty (NEM ns 21)
61 NFO I / NFO a FIN SRK LO FIN*Deeamore Kaamoksen Kajo Uros Supreme Premior Lene Glem KM NOM
S*Drakborgens Torsten Turifax af Tuss (NFO e) x FIN*Deeamore Zafirah Zarlena (NFO a 24)
61 NFO I / NFO a FIN SRK LO FIN*Deeamore Kaamoksen Kajo Uros Veteraani Stéphanie Serrai 2
S*Drakborgens Torsten Turifax af Tuss (NFO e) x FIN*Deeamore Zafirah Zarlena (NFO a 24)
62 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Supreme Champion Kai Ruonala KM NOM BIS
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
63 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Anrid Naaras Grand International Champion Kai Ruonala EX1 CACS
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
64 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Kai Ruonala KM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
65 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK RX 14 Rolland Astra-Polaris *UA Uros Avoin Zvezdan Memedov EX1 CAC
Sigurd Karodok*PL (NFO n 09 22) x Sterrekatten's I Got You Babe (NFO a 09 23)
66 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Lucille Naaras Avoin Zvezdan Memedov EX1 CAC BIV
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
67 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps We Belong Naaras Avoin Zvezdan Memedov EX2
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
68 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Debals Jonatan Uros Pennut 4-7 kk Zvezdan Memedov EX1
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
69 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Debals Jemina Naaras Pennut 4-7 kk Zvezdan Memedov EX1
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
70 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Hoodoo Doll Naaras Supreme Premior Zvezdan Memedov KM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
71 NFO V / NFO d 23 FI SK LO 14 FI*Lolcat's Prince Philip Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
FI*RockyHill's Aruna (NFO ns 23) x FI*Lolcat's Rose (NFO f)
72 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 15 FI*Debals Joakim Puninen Uros Pennut 4-7 kk Zvezdan Memedov EX1
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
73 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO FI*Felicis Enna Naaras Grand International Premior Zvezdan Memedov EX1 CAPS
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
74 NFO VI / NFO d 09 24 FI SRK LO FI*WitSarin Maranellonpunainen Uros Premior Zvezdan Memedov EX1 CAPIB
FIN*Nalle-Puhin Sebastian (NFO a 24) x FIN*FoxyPaw's Thunder&Lightning (NFO f 09 22)
75 NFO VII / NFO ns 24 FI SRK LO 14 FI*Debals HuraaHuraa Uros Champion Zvezdan Memedov EX1 CACIB
Noynarock Albert (NFO n) x FI*Kujakeikarin Åkrid (NFO fs 24)
76 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Butterfinger Uros Supreme Premior Kai Ruonala KM
FI*FoxyPaw's Jock Scott (NFO ns 09 24) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
77 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Jock Scott Uros Premior Kai Ruonala EX1 CAPIB NOM
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
78 RAG n FI SRK LO FI*Minipeikon Mooses Uros Champion Lene Glem Abs
FI*Ruuskatin Bashful Bachelor (RAG b 04) x FIN*Fatdoll's Dionna (RAG a)
79 RAG n FI SRK LO 14 FI*Minipeikon Suklaa Susu Uros Avoin Lene Glem EX1 CAC
FIN*Cat's-JM Bon-Boni (RAG e) x FI*Tuulikellon Chocolate Kiss (RAG b 04)
80 RAG n FI SRK LO S*Sollefteåkatten Sussie Doll Naaras Avoin Lene Glem EX1 CAC
S*Sollefteåkatten Gustav Doll (RAG a 04 21) x S*Favelas Kesha (RAG n)
81 RAG n FI SK LO 14 FI*MyOrigo's Ada Lovelace Naaras Nuoret 7-10 kk Lene Glem EX1 BIV
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Shiny Zircon (RAG n)
82 RAG n FI SRK LO FI*MistyNight Dorothea Naaras Kastraatti Lene Glem EX1 CAP
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FIN*Popcornin Naughty Nella (RAG n)
83 RAG a FI SRK LO FI*MistyNight Dyna Naaras International Champion Lene Glem Abs
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FIN*Popcornin Naughty Nella (RAG n)
84 RAG a FI SK LO 14 S*Provinsia River's Sparkling Light Naaras Avoin Lene Glem EX1 CAC
S*Provinsia River's Crystal Rainman (RAG n) x S*Provinsia River's Angels Face (RAG a 04)
85 RAG c FI SRK LO FI*MistyNight Augustus Uros Grand International Champion Zvezdan Memedov Abs
Rosevalleyrags Dutch Buster (RAG c) x Starring Gitta (RAG a)
86 RAG c FI SRK LO FI*Celestial's King of Finland Uros Premior Zvezdan Memedov EX1 CAPIB
FIN*Celestial's Fire and Ice (RAG a 03) x FIN*Celestial's DancingQueen (RAG c 03)
87 RAG a 21 FIN SRK LO FIN*Calamarin Eros Uros Grand International Premior Lene Glem EX1 CAPS
S*Karvaturri's Busiga Bosse (RAG a) x S*Tallkottens Sweet CoCo (RAG g 21)
88 RAG n 03 FI SRK LO FI*Celestial's Louis Dieudonné Uros Grand International Champion Magdalena Kudra EX1 CACS
FIN*Celestial's Final Fantasy (RAG a 03) x S*Abayomis Kiki of Celestial's (RAG n)
89 RAG n 03 FI SK LO 14 (N)Diadem's Wilma Sollis Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC BIV
(N)Ragstar's Candyman, JW (RAG n 03) x S*Dan Dara's Naima Sollis of Diadems (RAG a 03)
90 RAG n 03 FI SK LO 14 Eulalie Jinelle Naaras Avoin Magdalena Kudra EX2
Eulalie Zavian Zazu (RAG a 03) x Eulalie Melody (RAG n 03)
91 RAG n 03 FI SRK LO 14 FI*Nenatnak Bees'n Honey Naaras Avoin Magdalena Kudra EX3
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x Kikicats You Rock My World (RAG n 03 21)
92 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Joyfull Marquese Naaras Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x Excellence Princessoffinland (RAG a 04)
93 RAG n 03 FI SRK LO FI*Mulberry Mighty Navigator Uros Grand International Premior Magdalena Kudra EX1 CAPS
FI*Utuinen Xpected Xerxes (RAG b 03) x FIN*Riverknee Reiri o Whangarei (RAG n 04)
94 RAG n 04 FI SK LO 14 FI*Celestial's Million Dollar Baby Naaras Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x FI*Estelle's Sweet Anceliana (RAG a 04 21)
95 RAG n 04 FIN SRK LO FIN*Riverknee Reiri o Whangarei Naaras Grand International Premior Magdalena Kudra EX1 CAPS
Valentino von Locksley (RAG n 04) x Kiwimagic Dazzling White (RAG c)
96 RAG a 03 FI SRK LO FI*Celestial's GunBert Uros International Champion Magdalena Kudra EX1 CAGCIB NOM
S*Gunbertus Blizzard (RAG n 03) x S*Gunbertus Ginger of Dream Dolls (RAG a 03)
97 RAG a 03 FI SK LO 14 (N)Ragedy's Diamonddust Denise Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
S*Stenstagårdens Thayer (RAG a 03) x NO*Chaviva Mi Diva (RAG a 04)
98 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Maplehill's Song of Ice and Fire Naaras Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1 BIV NOM
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Maplehill's Beatrice (RAG a 04)
99 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Magdalena Kudra KM
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
100 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Hot Shot Uros Kastraatti Magdalena Kudra EX1 CAP
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
101 RAG a 04 FI SRK LO S*FunHouse's & Unni's United Collin Uros Grand International Champion Lene Glem EX1 CACS
NaorahDolls United Manboy (RAG n 04) x S*FunHouse's United Amina @Fyrpihl's (RAG c 03)
101 RAG a 04 FI SRK LO S*FunHouse's & Unni's United Collin Uros Siitos
NaorahDolls United Manboy (RAG n 04) x S*FunHouse's United Amina @Fyrpihl's (RAG c 03)
102 RAG a 04 FI SK LO 14 Collicats Nestori Uros Avoin Lene Glem EX1 CAC
S*Hallongläntans Kyle Katarn (RAG n) x Collicats Rihanna (RAG a 04)
103 RAG a 04 FI SRK LO 14 FI*Nevilla's DivaDoll Naaras Avoin Lene Glem EX1 CAC BIV
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Ragmanstazz Lizzie (RAG a)
104 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Pengvin's Eddie Uros Nuoret 7-10 kk Lene Glem EX1
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Sollefteåkatten Sussie Doll (RAG n)
105 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Lukanpuron Elna Naaras Nuoret 7-10 kk Lene Glem EX1 NOM
FI*Riverknee Zoltán King (RAG a) x Kylador Arcadia (RAG n 03)
106 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Celestial's Never Höörd Uros Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1 BIV
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
107 RAG a 04 FI SRK LO 13 FI*Nevilla's Caspian Uros Kastraatti Lene Glem Abs
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Sarakkas Siena in Toscana (RAG a 04)
108 RAG a 04 FI SRK LO 14 Excellence Princessoffinland Naaras Kastraatti Lene Glem EX1 CAP
FI*Celestial's King of Finland (RAG c) x S*Katrinelund's Daisy of Abayomis (RAG a 03)
109 RAG d 04 FI SRK LO S*Gunbertus Gabriel Uros Grand International Champion Zvezdan Memedov EX1 CACS NOM
S*Gunbertus Dodger Blue (RAG a 03) x Chanidolls Indigo Sunshine (RAG d 03 21)
110 RAG f 04 FIN SRK LO FIN*Calamarin Gloria Naaras Grand International Premior Kai Ruonala EX1 CAPS
S*Karvaturri's Busiga Bosse (RAG a) x FIN*Calamarin Beautiful Barbie (RAG f 04)
111 RAG a 04 21 FI SRK LO FI*Celestial's Amore Mi Amigo Uros Premior Lene Glem Out of Competition
FI*Celestial's Nitro Mi Amigo (RAG n 04 21) x ES*Busi-Bú Miss Muffin of Celestial's (RAG a 04)
112 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Zvezdan Memedov KM
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
112 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Stéphanie Serrai 2
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
113 SBI n FI SRK LO 13 FI*Touchant Troubadour d'amour Uros International Champion Zvezdan Memedov EX1 CAGCIB
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Touchant Lumière (SBI n)
114 SBI b FI SRK LO 13 FI*MeToYou Joy Naaras Kastraatti Zvezdan Memedov EX1 CAP
FI*Saca's Jaecar Farren (SBI n 21) x FIN*MeToYou Amy (SBI h)
114 SBI n FI SRK LO 13 FI*MeToYou Joy Naaras Määrittely Lene Glem SBI b
FI*Saca's Jaecar Farren (SBI n 21) x FIN*MeToYou Amy (SBI h)
115 SBI a FI SRK LO 13 FI*Iines-Hovi Aurelius Uros Champion Kai Ruonala EX1 CACIB
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*Iines-Hovi Anni (SBI n)
116 SBI a FI SRK LO 14 FI*Felinessi Bella-Donna Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
117 SBI a FI SRK LO FI*Nalle-Puhin PINK! Naaras Premior Kai Ruonala EX1 CAPIB
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
118 SBI b FI SK LO 14 IT*Sweety Yowl Yumi Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
Titano Zaffiri Blu, JW, DSM, DVM (SBI a) x Ugola Lady D'oro Dolceblu (SBI b)
119 SBI b FIN SRK LO FIN*Pässinpään Lady After Eight Naaras Grand International Premior Magdalena Kudra EX1 CAPS
FIN*Touchant Cadeau d'Amour (SBI n) x S*Maskrosen's Cassandra (SBI n)
120 SBI c FI SRK LO 14 FI*Saca's Kenzie the Knight Uros Champion Lene Glem EX1 CACIB
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
121 SBI c FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris Naaras Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
122 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Keshia Naaras Supreme Premior Lene Glem KM NOM
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
122 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Keshia Naaras Veteraani Stéphanie Serrai 3
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
123 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Nadja Naaras Kastraatti Lene Glem EX1 CAP
Sakkara Aramis (SBI a) x FIN*Harebell Keshia (SBI g)
124 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Grand International Premior Kai Ruonala EX1 CAPS NOM
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
125 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros International Premior Magdalena Kudra EX1 CAGPIB NOM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
126 SBI e 21 FI SRK LO 13 FI*Lofanna Alvar Uros Champion Magdalena Kudra EX1 CACIB
FI*Pirimirrin Hamilton Island (SBI n 21) x Demian Victoria (SBI f 21)
127 SIB II / SIB a 09 FI SRK LO 14 Riverwind Caleb Jamesovic Uros Champion Magdalena Kudra EX1 CACIB
Gregory's Siberian Niki Jamesovic (SIB n 09 23) x Aldan Demetra Stanislaova (SIB a 23)
128 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO FI*Lumikissan Herra Huu Uros International Champion Zvezdan Memedov EX1 CAGCIB BIV
FIN*Lumikissan Tossavainen (SIB e) x Bulma Imildara*PL (SIB n 23)
129 SIB III / SIB n 24 FI SRK RX 14 FI*Likimain A Beautiful Lie Naaras Champion Zvezdan Memedov EX1 CACIB
Sibknyazhestvo Oscar (SIB ny 11) x FI*Lumikissan Janis Joplin (SIB f 24)
130 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 Lara Croft Imildara*PL Naaras Avoin Zvezdan Memedov Abs
Skaut Onix Gloria (SIB n 23) x Oggy Amelie Onega (SIB n 09 23)
131 SIB III / SIB n 22 FI SK RX 14 FI*Cherrytail's Valencia Naaras Nuoret 7-10 kk Zvezdan Memedov EX1 NOM BIS
CH*Lukijn's Skye (SIB n 22) x FI*Cherrytail's Ofelia (SIB n 24)
132 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO 13 FI*Amurin Kemuel Uros Premior Zvezdan Memedov EX1 CAPIB BIV
FI*Amurin Andreas (SIB n 22) x FI*Amurin Zippora (SIB n 22)
133 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO FI*Balladin Keskiyön Cowboy Uros Premior Zvezdan Memedov EX2
FIN*Amante's Hip Hop (SIB ns 03 23) x FIN*Balladin Pihkasilmä (SIB a 23)
134 SIB III / SIB a 23 FIN SRK LO FIN*Balladin Pihkasilmä Naaras Kastraatti Zvezdan Memedov EX1 CAP
FIN*Villan Basisti (SIB a 23) x FIN*Amurin Esteri (SIB n 09 22)
135 SIB IV / SIB n 02 21 62 FI SRK LO 13 Kayo Rys od Królowych*PL Naaras International Champion Lene Glem EX1 CAGCIB NOM
Rysio Lwie Serce Stashkot*PL (SIB n 03 24) x Oxana z Zimnej Krainy*PL (SIB n 03 24)
136 SIB VI / SIB f 09 24 FI SRK LO CH*Lukijn's Vera Naaras International Champion Magdalena Kudra EX1 CAGCIB NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x FI*Lumikissan Alppitähti (SIB n 09 22)
137 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras International Premior Magdalena Kudra EX1 CAGPIB NOM
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
137 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras Veteraani Stéphanie Serrai 1 NOM
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
138 SIB VIII / SIB ns 03 FI SRK LO FI*Kesälän Unto Utelias Uros International Premior Magdalena Kudra EX1 CAGPIB
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x Atlantica du Jedi (SIB n 23)
139 SIB VIII / SIB ns 03 23 FI SRK LO FI*Balladin Viihteen Kuningas Uros Premior Magdalena Kudra EX1 CAPIB
FIN*Amante's Hip Hop (SIB ns 03 23) x FIN*Balladin Pihkasilmä (SIB a 23)
140 TUA IX / TUA w 64 FI SK LO 14 FI*Felesin Regina Naaras Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1 NOM
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
141 TUV f 61-63 / TUV f 61 FI SRK LO 14 FI*Valier's Farai Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
FI*Kultaturkin Beyaz Biber (TUV n) x FI*Valier's Define (TUV f)
142 ABY n FI SRK LO Hotchocolate Cleopatra Naaras Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM
Jethro Senor Alpha of Hotchocolate (ABY n) x Hillstblues Amber of Hotchocolate (ABY n)
143 ABY n FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Desirée Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM BIS
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
144 ABY n FI SRK LO Nefertum d'Or PtitPrince*UA Uros International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAGPIB NOM BIS
Garfield d'Or PtitPrince*UA (ABY o) x Donna Karan d'Or PtitPrince*UA (ABY n)
145 ABY n FIN SRK LO FIN*Silkkihienon Namarie Naaras Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
FIN*Proxima Hubble (ABY n) x FIN*Silkkihienon Kente Ornament (ABY n)
145 ABY n FIN SRK LO FIN*Silkkihienon Namarie Naaras Veteraani Helene Lis 2
FIN*Proxima Hubble (ABY n) x FIN*Silkkihienon Kente Ornament (ABY n)
146 ABY a FI SK LO 14 S*Skimmerdal's Unforgettable Utopia Naaras Champion Stéphanie Serrai EX1 CACIB
S*Primuz-Zezam Ozzcar (ABY a) x S*Skimmerdal's Amazing Amira (ABY p)
147 ABY a FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Daphne Naaras Nuoret 7-10 kk Stéphanie Serrai EX1 NOM
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
148 ABY o FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Yraen Ruadh Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
149 ABY o FIN SRK LO S*Rackarkatten's Paco Rabanne Uros Veteraani Helene Lis 2
Otis of Wonderlove (ABY o) x S*Rackarkatten's Moccalina Delightful (ABY p)
150 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
151 BEN n 22 FI SRK RX S*Leopardettes Qui Vivra Vera Naaras Champion Jaana Jyrkinen Abs
Encore Reign o Fire of Macenvi (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
152 BEN n 22 FI SRK RX 14 FI*Hiesun Ocean Legend Uros Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
153 BEN n 24 FI SRK LO 14 Tamleopardens Hypnotic Poison Uros Kastraatti Stéphanie Serrai EX1 CAP
Tamleopardens Pure Poison (BEN n 24) x Tamleopardens Gucci (BEN n 24)
154 BEN n 24 32 FI SRK LO FI*Hiesun Shadow of Dragon Uros Supreme Champion Stéphanie Serrai Abs
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x S*Panorama's Estelle (BEN n 24)
155 BRI a FI SRK LO 14 FI*Suvikasteen Crixus Uros Champion Stéphanie Serrai EX1 CACIB
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
156 BUR a FI SRK LO FI*Arkhitekton Valeria Naaras Champion Stéphanie Serrai EX1 CACIB
Leader New York (BUR b) x FIN*Arkhitekton De Stijl (BUR a)
157 BUR b FI SK LO 14 FI*Arkhitekton Alnwick Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
GB*Wendele Arkiel (BUR d) x FI*Arkhitekton Grishina (BUR n)
158 BUR c FI SRK LO FI*Arkhitekton Elena Naaras Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACIB
Leader New York (BUR b) x FIN*Arkhitekton De Stijl (BUR a)
159 BUR d FI SK LO 14 FI*Pardofelis True To The Game Naaras Nuoret 7-10 kk Stéphanie Serrai EX1
FI*Flea's Motu Napenape (BUR d) x HU*Alba Regia Caina (BUR d)
160 BUR d FI SK LO 15 FI*Seirene Scandal Uros Pennut 4-7 kk Stéphanie Serrai EX1 NOM
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x FI*Seirene Orangina (BUR h)
161 BUR g FI SRK LO FI*Arkhitekton Sari Naaras Grand International Premior Stéphanie Serrai EX1 CAPS
FI*Harebell Aramis (BUR e) x FIN*Arkhitekton Kheops (BUR f)
162 BUR h FI SK LO 15 FI*Seirene Sugar Babe Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM BIS
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x FI*Seirene Orangina (BUR h)
163 CRX VIII / CRX ns 03 21 33 FI SRK RX 14 FI*Lubavan Eleanor Naaras Avoin Stéphanie Serrai EX1 CAC
FI*Saca's Beo Palladium (CRX ns 21 33) x FI*Lubavan Beatrice (CRX n 02)
164 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Supreme Champion Stéphanie Serrai KM NOM BIS
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
165 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros International Premior Stéphanie Serrai EX1 CAGPIB
165 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Helene Lis 3
166 EUR ns FI SRK RX FI*Taikapeikon Armas P. Uros Grand International Champion Stéphanie Serrai EX1 CACS
Loki (EUR ns) x FIN*Kassilan Erheetön Enne (EUR f 23)
167 KOR FI SRK LO FI*Chai-lai Hang Nok Yung Naaras Champion Stéphanie Serrai EX1 CACIB
N*Jona's Sinart (KOR ) x FIN*Chai-lai Ying náa chaai (KOR )
168 KOR FIN SRK LO FIN*Hovikissan iat Jaao Naaras Supreme Premior Stéphanie Serrai KM NOM BIS
FIN*Pipsa's Chaou-Nah (KOR ) x FIN*Seirene Amarindra (KOR )
169 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Nuoret 7-10 kk Stéphanie Serrai EX1
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
170 MAN 53 / MAN e 23 53 FI SK RX 14 FI*Maikain Valmu Väng Naaras Nuoret 7-10 kk Stéphanie Serrai EX1
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
171 MAU ns 24 FI SRK LO FI*CatNmaus Amira Sabihah Naaras Avoin Stéphanie Serrai EX2
Sotpe-En-Re Amun-Ra (MAU n 24) x FI*Chai-lai Wafiyah Widad (MAU ns 24)
172 MAU ns 24 FI SRK LO 14 FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk Naaras Avoin Stéphanie Serrai EX1 CAC BIV
FI*Chai-lai Daanaa Diogenes (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Walidah Ife (MAU ns 24)
173 MAU ns 24 FI SK LO 14 FI*Chai-lai Thermuthis Talibah Naaras Avoin Stéphanie Serrai EX3
Sotpe-En-Re Amun-Ra (MAU n 24) x First's Crystal's Haidy (MAU ns 24)
174 MAU ns 24 FI SRK LO FI*Chai-lai Wafiyah Widad Naaras Champion Stéphanie Serrai EX1 CACIB
Aalspotz Royal Jester (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Walidah Ife (MAU ns 24)
175 MAU ns 24 FI SRK LO FI*Chai-lai Walidah Ife Naaras Kastraatti Stéphanie Serrai EX1 CAP
FIN*Chai-lai Chisisi Dakarai (MAU ns 24) x Schooirtjes Tis Ana (MAU ns 24)
176 OCI b 24 FI SRK LO FI*Kukkatarhan Capsicum Uros Grand International Champion Stéphanie Serrai EX1 CACS NOM BIS
FIN*Woodcocks Hard As A Rock (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Brassavola (OCI c 24)
177 OCI b 24 FI SK LO 14 FI*WiliWilla Billie Bound Uros Pennut 4-7 kk Stéphanie Serrai Abs
FI*Uniikki Morfeus (OCI o 24) x FI*WiliWilla Lady Kit Kat (OCI b 24)
178 OCI bs 24 FI SRK RX 13 FI*Silvercomet Midnight's King Uros International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB NOM
Ozspots Sheelberight (OCI ns 24) x FIN*Silvercomet Audrey Hepburn (OCI b 24)
179 OCI bs 24 FI SK LO 14 FI*Moosegrove Iron Tiger Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen Abs
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Ålivia Wilde (OCI bs 24)
180 RUS FI SRK LO 13 Wynterwynd Moon River Uros Supreme Champion Stéphanie Serrai KM
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
181 RUS FI SK LO 14 FI*Lolcat's Leo Wyatt Uros Pennut 4-7 kk Stéphanie Serrai Abs
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
182 SIN FI SK LO 14 FI*Chai-lai Adventurous Ada Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Chai-lai Outgoing Oliver (SIN ) x FI*Chai-lai Kindhearted Kelly (SIN )
183 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
184 SOM n FI SRK LO 14 FI*Kharn-Ka Sinopa Naaras International Champion Jaana Jyrkinen Abs
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Xample Xnaomi (SOM n)
185 SOM n FI SK LO 14 Tamarakatz Mystical Mist-of-Kharnka Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB NOM
Tamarakatz Chance-of-a-Lifetime (SOM n) x Tamarakatz Mayhem (SOM n)
186 SOM n FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
186 SOM n FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Veteraani Helene Lis 1 NOM BIS
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
187 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPIB NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
188 SOM a FI SRK RX FI*Kharn-Ka Snowmoon Uros Supreme Premior Stéphanie Serrai KM NOM
FIN*Kharn-Ka Incisa Igor (SOM p) x FIN*Kharn-Ka Only Ofelia (ABY a)
189 SOM o FI SK LO 15 IT*X-Factor di Gens Rubra Uros Pennut 4-7 kk Stéphanie Serrai Abs
DK*Badina's Gamal (SOM n) x Selene di Gens Rubra (SOM o)
190 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Supreme Premior Stéphanie Serrai KM
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
190 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Veteraani Helene Lis 1
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
191 SPH I / SPH a 21 FI SK LO 14 FI*Tuiscalo's O'my Neytiri Naaras Nuoret 7-10 kk Stéphanie Serrai EX1
FI*Tuiscalo's Lifeguard (SPH a) x LV*Otomi Beautiful Butterfly (SPH n 09 21 32)
192 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
193 OLH n FI SRK LO 13 FI*Nenatnak Ain't I Angel Naaras Champion Helene Lis EX1 CACIB
FI*Willicon Higher Than Hope (OSH n 24) x FI*Anarkokatin Yönkuningatar (BAL n)
194 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
195 OSH n FI SRK LO 14 FI*Laurinda Valdemar Canele Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Eirenen Cinderella (SIA n 03)
196 OSH n FI SK LO 14 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1 BIV NOM BIS
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
197 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Kastraatti Helene Lis EX1 CAP
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
198 OSH f FI SRK LO 14 FI*Choose Avec Moi & Bimba Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
199 OSH n 24 FI SK RX 14 FI*WildHawk's Bena Naaras Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
200 OSH n 24 FIN SRK RX FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Supreme Premior Helene Lis KM NOM
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
200 OSH n 24 FIN SRK RX FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Veteraani Jaana Jyrkinen 1 NOM BIS
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
201 OSH n 24 FI SK LO 15 Oralee Hidalgo Uros International Premior Helene Lis EX1 CAGPIB NOM BIS
Oralee you touch my Heart, JW (OSH b 24) x Felitan Austine (OSH ns 24)
202 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Rockstar Uros Champion Helene Lis EX1 CACIB NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
203 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Champion Helene Lis EX1 CACIB BIV NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
204 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*WildHawk's Arre-Catte Waho Uros Avoin Helene Lis EX1 CAC
LV*Dark Side Panther Eminems (OSH a 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
205 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPIB NOM BIS
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
205 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
206 OSH b 24 FI SK RX 14 FI*WildHawk's Bonita Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
207 OSH c 24 FI SK RX 14 FI*WildHawk's Byhalia Naaras Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
208 OSH as 24 FI SRK LO 14 FI*WildHawk's Ahote Annawan Uros Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP NOM
LV*Dark Side Panther Eminems (OSH a 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
209 OSH n 03 FI SRK LO FI*LoveOriental Jasmine Naaras Kastraatti Helene Lis EX1 CAP
FI*Birregin Nantucket Sound (OSH n) x FI*Birregin Angel of Athens (SIA n 03 21)
210 OSH n 03 24 FI SRK LO FI*Choose Xoo Cute To Be True Uros Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS NOM
LV*Amicus Verus Voody (OSH n 24) x FI*Birregin FairyTail Tales (SIA f 02 21)
211 SIA n FI SK LO 14 EE*Cepheus Siaoricat Uros Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACIB
Akello von Partau (SIA n) x Sharifa's Up to Date (SIA n)
212 SIA n FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun Muusa Naaras Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
FIN*Baila-Bailan Pahinkaikista (SIA n) x FIN*Twist-Tiramisun Juoni (SIA n)
213 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Jussi Murikka Uros Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1 NOM BIS
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
214 SIA b 21 FI SRK LO FI*Arkhitekton White chocolate Naaras Premior Jaana Jyrkinen Abs
FI*LoveOriental Cupido (OSH b 24) x FI*Wilycat's About a girl (SIA b)
215 SIA e 21 FI SK LO 14 FI*Clamoris Isadora Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Lis EX1 NOM
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
216 SYS n 03 FI SRK LO 14 FI*Laurinda Alberto Eclar Uros Avoin Helene Lis EX1 No Cert
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Eirenen Cinderella (SIA n 03)
217 SYS b 03 FI SRK LO FI*Choose Three Wishes Well Naaras Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM NOM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x FIN*Birregin Ashita ga Choose (OSH n 24)
218 SYS d 03 FI SK LO 14 FI*Birregin Pierre Précieuse Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Keiko Miyoko (OSH f 24)
219 SYS h 03 FI SRK LO 14 FI*Laurinda Claudia Confiture Naaras Kastraatti Helene Lis EX1 CAP
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Eirenen Cinderella (SIA n 03)
220 HCL Simba Uros Kotikissat Helene Lis 1
221 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Helene Lis 1 NOM BIS
222 HCS Elis Uros Kotikissat Helene Lis Abs
240 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Glem Lene SBI b (13c), MCO VIII (13c), RAG a, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG a 21, RAG n, SBI c, SBI g, MCO I, MCO III, NEM I, NFO I, SIB IV 32
Jyrkinen Jaana BEN n 22, BUR b, BUR c, BUR h, OCI bs 24, SIN, ABY n, ABY o, BAL w 67, OSH a 25, OSH as 24, OSH b 24, OSH f, OSH n, OSH n 03 24, SIA b 03, SIA b 21, SIA d 02, SIA n, SOM n, VET 1, VET 4 36
Kudra Magdalena RAG a 03, RAG n 03, RAG n 04, SBI b, SBI d 21, SBI e 21, TUV f 61-63, ACL VIII, MCO II, MCO V, MCO VIII, SIB II, SIB VI, SIB VII, SIB VIII, TUA IX 34
Lis Helene EXO d 22, EXO g 02 21 62, EXO n 03, PER a 02 62, PER b, PER d 03 24, PER d 23, PER f, PER fs 03 23, PER n 33, PER ns 01 21 62, OLH n, OSH a, OSH a 24, OSH c 24, OSH n 03, OSH n 24, SIA c, SIA e 21, SIA h 03, SIA n 03, HCL, HCS, VET 3, VET 4 34
Memedov Zvezdan RAG c, RAG d 04, SBI n, ACL III, ACS VIII, MCO IV, NFO IV, NFO VI, NFO VII, SIB III 30
Ruonala Kai EXO a, EXO f 03 22, EXO g 22, EXO n 22, PER f 03, PER f 22, PER n 02 62, PER n 22, RAG f 04, SBI a, SBI h, ACL V, ACL X, ACS VI, ACS VII, MCO VI, MCO VII, NFO III, NFO V, NFO VIII 34
Serrai Stéphanie BEN n 24, BEN n 24 32, BSH a, BUR a, BUR d, BUR g, CYM 51-52, EUR ns, EUR w 62, KOR, MAN 51-52, MAN 53, MAU ns 24, OCI b 24, ABY a, CRX VIII, RUS, SOM a, SOM o, SPH I, VET 1, VET 2 35
7 tuomaria