POH-KIS 52. kansainvälinen kissanäyttely 21.03.2015
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 21.3.2015 Loppuu 21.3.2015
Ilmoittautuminen alkaa 15.12.2014 Ilmoittautuminen loppuu 28.2.2015
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 5.3.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat I, II, III, IV, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Kokkola
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi puh.nro. Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä). 
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Josefiina Huhta-aho, josefiina.huhta-aho@luukku.com
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Korkiakoski, rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Desirée Österåker, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Laura Fagerholm, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Kirsi Rintapää auttaa, sihteeri@pohkis.fi
 
Eläinlääkärin tarkastus ja sääntöjen mukaiset rokotukset ovat pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä.
Lisätietoja
Näyttelymaksut:

Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36 € / päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32 € / päivä.

Tarkistusluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muuten normaalimaksu 36 € (POH-KIS jäsenille 32 €).

Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella. Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€, POH-KIS jäsenille 32 €.

Seuralaiskissat: Ainoastaan etukäteen näyttelypäällikölle ilmoitetut seuralaiskissat tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Seuralaiskissojen eläinlääkäritarkastus/häkkimaksu 5 € maksetaan paikan päällä.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 20.02.2015 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: nayttelysihteeri@pohkis.fi

Jos kissa mahdollisesti valmistuu näyttelyssämme, valitse valmistumismahdollisuus-kohta.

Junalla lauantaina tulevat näytteilleasettajat huomio! Ilmoita tietosi näyttelypäällikölle: Annukka Rintakumpu  nayttelypaallikko@pohkis.fi, jotta varmasti ehdit mukaan näyttelyyn.

Näyttelymaksut maksetaan OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti. Ilmoittautuminen on sitova. Maksaessasi näyttelymaksun leimakortilla, valitse se OmaKissassa maksutavaksi ja toimita leimakortti välittömästi näyttelysihteerille.

Näyttelyssä häkitön paneeli.

Vahvistuskirjeet tulevat OmaKissan kautta. Jos toivot vahvistuskirjeen postitse, voit tilata sen OmaKissan kautta (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).

Assistentit toivotetaan tervetulleiksi! Voit ilmoittautua suoraan pääassistentti Josefiina Huhta-aholle mieluiten sähköpostilla josefiina.huhta-aho@luukku.com tai puh.nro. 044-9738746. Assistenteille tarjotaan lounas + kahvitukset sekä leimakortti Poh-Kis näyttelyyn tai 25 €


Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
I 81
II 75
III 47
IV 62
Kotikissat 3
Yhteensä 268

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO a Tombrock's Amadeus I Uros 5 (IC) Jyrkinen Jaana EX1 CAGCIB
2 EXO n 22 FI*Mogi's Mother Love I Uros 3 (GIC) Jyrkinen Jaana EX1 CACS NOM BIS
3 EXO n 22 FI*AzuLejo's Swanheart I Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana Abs
4 EXO n 03 FI*AzuLejo's Bye Bye Beautiful I Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai Abs
5 EXO n 03 FI*Mogi's Iggy Azalea I Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
6 EXO f 03 22 FI*Chevhill's Confetti I Naaras 7 (CH) Jyrkinen Jaana EX1 CACIB NOM
7 EXO g 02 21 62 FI*Chevhill's Pastel Candy I Naaras 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB
8 PER b FI*Mogi's Aldebaran I Uros 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB
9 PER f FI*Shamirin Magic Maya I Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
10 PER f FI*Shamirin Queenie Qira I Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 NOM
11 PER f FI*Shamirin Xtra Xena I Naaras 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP
12 PER d 23 FI*Mimosan Never Let You Go I Uros 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
13 PER f 22 FIN*Shamirin Excellent Elvira I Naaras 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP NOM BIS
13 PER f 22 FIN*Shamirin Excellent Elvira I Naaras 17 (Veteraani) Ruonala Kai 1 NOM BIS
14 PER n 02 62 FI*Marjakorin Chico I Uros 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
15 PER n 03 S*Loveline's Flowing Man I Uros 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
16 PER n 03 FI*Dirlandan Midnight Star I Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai Abs
17 PER a 02 62 Agaro Pers Fenix I Uros 1 (SC) Ruonala Kai KM NOM
18 PER f 03 Betty Soldeserto I Naaras 3 (GIC) Jyrkinen Jaana Abs
19 PER f 03 FI*AzuLejo's Astral Romance I Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1 NOM BIS
20 PER d 03 24 FI*Shamirin Jesse James I Uros 8 (PR) Ruonala Kai EX1 CAPIB NOM BIS
21 PER n 33 Sinihuiskan Delilah I Naaras 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB NOM BIS
22 ACL III / ACL n 24 FIN*Siriuksen LeoCurl II Uros 2 (SP) Serrai Stéphanie KM NOM BIS
22 ACL III / ACL n 24 FIN*Siriuksen LeoCurl II Uros 17 (Veteraani) Memedov Zvezdan 1 NOM BIS
23 ACL V / ACL f FI*Minnikatin Olympia II Naaras 5 (IC) Serrai Stéphanie EX1 CAGCIB
24 ACL VIII / ACL as 09 22 FI*Dezzicat's Enfatico EvyCurl II Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC NOM
25 ACL VIII / ACL fs 09 22 FI*Dezzicat's Amabile AyaCurl II Naaras 4 (GIP) Jyrkinen Jaana EX1 CAPS BIV
26 ACL VIII / ACL ns 03 24 FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl II Uros 6 (IP) Jyrkinen Jaana EX1 CAGPIB
27 ACL VIII / ACL ns 03 22 FIN*Siriuksen UmaCurl II Naaras 8 (PR) Jyrkinen Jaana EX1 CAPIB
27 ACL VIII / ACL ns 03 22 FIN*Siriuksen UmaCurl II Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
28 ACL X / ACL as 21 33 FI*Mulberry DonnaCurl II Naaras 11 (Nuoret) Memedov Zvezdan Abs
29 ACS VI / ACS f 02 21 64 FI*DilYaar Harshita Hemkanta Hansini II Naaras 12 (Pennut) Memedov Zvezdan EX1 NOM
30 ACS VII / ACS ns 24 CharmingCurl Kimberli II Naaras 5 (IC) Serrai Stéphanie EX1 CAGCIB
30 ACS VII / ACS ns 24 CharmingCurl Kimberli II Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
31 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl II Naaras 7 (CH) Glem Lene EX1 CACIB
32 ACS VIII / ACS ns 09 FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl II Naaras 11 (Nuoret) Glem Lene EX1
33 ACS VIII / ACS as 03 22 FI*Dezzicat's Fuocoso FloCurl II Naaras 10 (KAS) Glem Lene EX1 CAP
34 MCO I / MCO n FI*KingLeo's Blackadder II Uros 9 (Avoin) Memedov Zvezdan EX1 CAC
35 MCO I / MCO a FI*Kasmasiinin Blue Bagheera II Naaras 9 (Avoin) Memedov Zvezdan EX1 CAC
36 MCO II / MCO n 09 FI*KingLeo's Boom Kah II Uros 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana Abs
37 MCO II / MCO n 09 FI*KorpiCoon's Ämmi II Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana Abs
38 MCO II / MCO n 09 FI*Daybreak's Gonzales II Uros 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
39 MCO III / MCO a 22 S*Maffialigan's Vega II Naaras 9 (Avoin) Memedov Zvezdan EX1 CAC
40 MCO IV / MCO n 09 22 FI*KingLeo's Angels in My Hair II Naaras 7 (CH) Glem Lene EX1 CACIB
41 MCO IV / MCO n 03 24 FI*Moggi Carpe Dajm II Naaras 7 (CH) Glem Lene EX2
42 MCO IV / MCO a 09 22 FI*Cherry's Maine Tabita II Naaras 9 (Avoin) Glem Lene Abs
42 MCO IV / MCO a 09 22 FI*Cherry's Maine Tabita II Naaras 13c (Määrittely) Memedov Zvezdan Abs
43 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Yes I'm Ready II Uros 12 (Pennut) Glem Lene EX1 BIV NOM BIS
44 MCO IV / MCO a 03 23 FI*Goldenstream's Waterloo II Uros 10 (KAS) Glem Lene EX2
45 MCO IV / MCO n 09 23 FI*Moggi Cog Nakki II Uros 10 (KAS) Glem Lene EX1 CAP
46 MCO V / MCO g 23 FI*Maikkilan Granite II Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
47 MCO V / MCO f 22 FI*LovelyLife Heartbeat Helinä II Naaras 10 (KAS) Glem Lene EX1 CAP
48 MCO VI / MCO f 09 Finfayola Ohio II Naaras 5 (IC) Serrai Stéphanie EX1 CAGCIB
49 MCO VII / MCO ns Oliver Sky Beyrouth, CZ II Uros 3 (GIC) Serrai Stéphanie EX1 CACS
49 MCO VII / MCO ns Oliver Sky Beyrouth, CZ II Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
50 MCO VII / MCO ns 22 FI*CoonShadow WildFire II Uros 9 (Avoin) Serrai Stéphanie EX2
51 MCO VII / MCO ns FI*KingLeo's Big Bang II Uros 9 (Avoin) Serrai Stéphanie EX1 CAC BIV NOM BIS
52 MCO VII / MCO ns FI*Maikkilan Natalie II Naaras 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1
53 MCO VII / MCO ns FI*Maikkilan Tuhkamarja II Naaras 12 (Pennut) Serrai Stéphanie Abs
54 MCO VII / MCO ns 23 FI*Moggi Chöört Silli II Uros 10 (KAS) Serrai Stéphanie EX1 CAP
55 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*KingLeo's Amok II Uros 7 (CH) Memedov Zvezdan EX1 CACIB
56 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*Maikkilan Tuomiturkki II Naaras 12 (Pennut) Memedov Zvezdan EX1
57 NEM I / NEM ns 21 Kuz`kin Dom Taisya II Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1 NOM
58 NFO I / NFO a FIN*Deeamore Kaamoksen Kajo II Uros 2 (SP) Serrai Stéphanie KM
58 NFO I / NFO a FIN*Deeamore Kaamoksen Kajo II Uros 17 (Veteraani) Memedov Zvezdan 2
59 NFO III / NFO n 22 FI*FoxyPaw's Trick Bag II Uros 1 (SC) Glem Lene KM
60 NFO III / NFO n 24 FI*Jarraun's Skog Anrid II Naaras 3 (GIC) Glem Lene EX1 No Cert
61 NFO III / NFO n 24 FI*Tähtitassun Bertil II Uros 2 (SP) Glem Lene KM NOM
62 NFO III / NFO n 22 FI*FoxyPaw's Lucky Brown II Uros 8 (PR) Glem Lene EX1 CAPIB
63 NFO IV / NFO n 09 24 Rolland Astra-Polaris *UA II Uros 9 (Avoin) Serrai Stéphanie EX1 CAC
64 NFO IV / NFO n 09 22 FI*FoxyPaw's Lucky Lucille II Naaras 9 (Avoin) Serrai Stéphanie EX1 CAC NOM
65 NFO IV / NFO n 09 24 SE*For Keeps We Belong II Naaras 9 (Avoin) Serrai Stéphanie EX2
66 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Debals Jonatan II Uros 12 (Pennut) Serrai Stéphanie EX1
67 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Debals Jemina II Naaras 12 (Pennut) Serrai Stéphanie EX1 BIV NOM
68 NFO IV / NFO n 09 22 FI*FoxyPaw's Hoodoo Doll II Naaras 2 (SP) Serrai Stéphanie KM
69 NFO V / NFO d 23 FI*Lolcat's Prince Philip II Uros 11 (Nuoret) Memedov Zvezdan EX1
70 NFO VI / NFO d 09 22 FI*Debals Joakim Puninen II Uros 12 (Pennut) Glem Lene EX1
71 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Felicis Enna II Naaras 4 (GIP) Glem Lene EX1 CAPS
72 NFO VI / NFO d 09 24 FI*WitSarin Maranellonpunainen II Uros 8 (PR) Glem Lene EX1 CAPIB
73 NFO VII / NFO ns 24 FI*Debals HuraaHuraa II Uros 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
74 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI*FoxyPaw's Butterfinger II Uros 2 (SP) Jyrkinen Jaana KM
75 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI*FoxyPaw's Jock Scott II Uros 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP NOM
76 RAG n FI*Minipeikon Mooses II Uros 7 (CH) Serrai Stéphanie EX1 CACIB
77 RAG n FI*Minipeikon Suklaa Susu II Uros 9 (Avoin) Serrai Stéphanie EX1 CAC
78 RAG n FI*Uniklubin Lady Like Royal II Naaras 9 (Avoin) Serrai Stéphanie EX1 CAC BIV
79 RAG n S*Sollefteåkatten Sussie Doll II Naaras 9 (Avoin) Serrai Stéphanie EX2
80 RAG n FI*MyOrigo's Ada Lovelace II Naaras 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1 NOM
81 RAG a FI*MistyNight Dyna II Naaras 5 (IC) Jyrkinen Jaana EX1 CAGCIB
82 RAG a S*Provinsia River's Sparkling Light II Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 No Cert
83 RAG a FI*AijaiCats Charming Carla II Naaras 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1 BIV
84 RAG b FI*Celestial's Lolita My Love II Naaras 6 (IP) Glem Lene EX1 CAGPIB
85 RAG c FI*MistyNight Augustus II Uros 3 (GIC) Glem Lene Abs
86 RAG c FI*Celestial's King of Finland II Uros 10 (KAS) Glem Lene EX1 CAP
87 RAG d FI*Uniklubin Hotti-Katti II Uros 9 (Avoin) Memedov Zvezdan EX1 CAC
88 RAG n 21 FI*Collicatin Karibian Sun II Uros 10 (KAS) Memedov Zvezdan EX1 CAP
89 RAG n 03 FI*Celestial's Louis Dieudonné II Uros 3 (GIC) Memedov Zvezdan EX1 CACS
90 RAG n 03 Raya Ruby Dolls, SK II Naaras 7 (CH) Memedov Zvezdan EX1 CACIB
91 RAG n 03 (N)Diadem's Wilma Sollis II Naaras 9 (Avoin) Memedov Zvezdan EX1 CAC
92 RAG n 03 Eulalie Jinelle II Naaras 9 (Avoin) Memedov Zvezdan EX2
93 RAG n 03 FI*Nenatnak Bees'n Honey II Naaras 9 (Avoin) Memedov Zvezdan EX3
94 RAG n 03 UA*FunnyDolls Beyonce II Naaras 9 (Avoin) Memedov Zvezdan EX4
95 RAG n 03 FI*Collicatin Mexican Boyfriend II Uros 11 (Nuoret) Memedov Zvezdan EX1 BIV NOM
96 RAG n 03 FI*Celestial's Joyfull Marquese II Naaras 11 (Nuoret) Memedov Zvezdan EX1
97 RAG n 03 FI*Mulberry Mighty Navigator II Uros 4 (GIP) Memedov Zvezdan EX1 CAPS
98 RAG n 04 FI*Collicatin Wonderful Walle II Uros 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
99 RAG n 04 FI*Gneides Elysian Fields II Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC NOM
100 RAG n 04 FIN*Riverknee Reiri o Whangarei II Naaras 4 (GIP) Glem Lene EX1 CAPS
101 RAG n 04 FI*Collicatin Rita Hayworth II Naaras 10 (KAS) Glem Lene EX1 CAP
102 RAG a 03 FI*Celestial's GunBert II Uros 5 (IC) Memedov Zvezdan EX1 CAGCIB
103 RAG a 03 (N)Ragedy's Diamonddust Denise II Naaras 9 (Avoin) Memedov Zvezdan EX1 CAC BIV
104 RAG a 03 FI*Celestial's Heaven Can Wait II Naaras 12 (Pennut) Memedov Zvezdan EX2
105 RAG a 03 FI*Celestial's Poison Girl II Naaras 12 (Pennut) Memedov Zvezdan EX3
106 RAG a 03 FI*Maplehill's Song of Ice and Fire II Naaras 12 (Pennut) Memedov Zvezdan EX1
107 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel II Naaras 2 (SP) Memedov Zvezdan KM NOM
108 RAG a 03 FI*Celestial's Hot Shot II Uros 10 (KAS) Memedov Zvezdan EX1 CAP
109 RAG a 04 S*FunHouse's & Unni's United Collin II Uros 3 (GIC) Jyrkinen Jaana EX1 CACS
110 RAG a 04 FI*Nevilla's DivaDoll II Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
111 RAG a 04 FI*Lukanpuron Elna II Naaras 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1 BIV NOM
112 RAG a 04 FI*Celestial's Never Höörd II Uros 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
113 RAG a 04 FI*Nevilla's Caspian II Uros 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
114 RAG a 04 Excellence Princessoffinland II Naaras 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
115 RAG d 04 S*Gunbertus Gabriel II Uros 3 (GIC) Jyrkinen Jaana EX1 CACS NOM
116 RAG a 04 21 FI*Celestial's Amore Mi Amigo II Uros 8 (PR) Memedov Zvezdan EX1 CAPIB
117 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna II Naaras 1 (SC) Jyrkinen Jaana KM
117 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna II Naaras 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 3
118 SBI n FI*Touchant Troubadour d'amour II Uros 5 (IC) Jyrkinen Jaana EX1 CAGCIB
119 SBI a FI*Iines-Hovi Aurelius II Uros 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
120 SBI a FI*Nalle-Puhin PINK! II Naaras 10 (KAS) Glem Lene EX1 CAP NOM BIS
121 SBI a FI*Tärn Elsaa II Naaras 13c (Määrittely) Memedov Zvezdan SBI n
122 SBI b IT*Sweety Yowl Yumi II Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
123 SBI b FIN*Pässinpään Lady After Eight II Naaras 6 (IP) Jyrkinen Jaana EX1 CAGPIB
124 SBI c FI*Saca's Kenzie the Knight II Uros 9 (Avoin) Memedov Zvezdan EX1 CAC NOM
125 SBI c FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris II Naaras 12 (Pennut) Memedov Zvezdan EX1
126 SBI c FI*Saca's Jacobus the Vigor Warrior II Uros 10 (KAS) Memedov Zvezdan EX1 CAP
127 SBI g FIN*Harebell Keshia II Naaras 2 (SP) Memedov Zvezdan KM
127 SBI g FIN*Harebell Keshia II Naaras 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 2
128 SBI g FIN*Harebell Nadja II Naaras 10 (KAS) Memedov Zvezdan EX1 CAP
129 SBI h FIN*Harebell Zelda II Naaras 4 (GIP) Serrai Stéphanie EX1 CAPS NOM
130 SBI d 21 FI*Harebell Gibson II Uros 6 (IP) Memedov Zvezdan EX1 CAGPIB NOM
131 SBI e 21 FI*Lofanna Alvar II Uros 7 (CH) Glem Lene EX1 CACIB
132 SIB II / SIB a 09 Riverwind Caleb Jamesovic II Uros 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
133 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Herra Huu II Uros 5 (IC) Glem Lene EX1 CAGCIB BIV NOM
134 SIB III / SIB n 24 Lara Croft Imildara*PL II Naaras 9 (Avoin) Glem Lene Abs
135 SIB III / SIB n 22 FI*Mäntylän Kaamos II Uros 11 (Nuoret) Glem Lene EX1
136 SIB III / SIB ny 24 FI*Amante's Andromeda II Naaras 11 (Nuoret) Glem Lene EX2
137 SIB III / SIB n 22 FI*Cherrytail's Valencia II Naaras 11 (Nuoret) Glem Lene EX1 NOM BIS
138 SIB III / SIB n 24 FI*Apachiris Divine Donna II Naaras 12 (Pennut) Glem Lene EX1
139 SIB IV / SIB n 02 21 62 Kayo Rys od Królowych*PL II Naaras 5 (IC) Jyrkinen Jaana EX1 CAGCIB
140 SIB IV / SIB n 09 22 FI*Apachiris Delightful Domina II Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
141 SIB VI / SIB f 09 24 CH*Lukijn's Vera II Naaras 5 (IC) Memedov Zvezdan EX1 CAGCIB NOM BIS
142 SIB VII / SIB ns 24 FIN*Tuiskutassun Black Maria II Naaras 6 (IP) Jyrkinen Jaana EX1 CAGPIB NOM
142 SIB VII / SIB ns 24 FIN*Tuiskutassun Black Maria II Naaras 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 1 NOM
143 SIB VII / SIB gs 24 FI*Lumikissan NurinKurin II Naaras 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
144 SIB VIII / SIB ns 03 FI*Kesälän Unto Utelias II Uros 6 (IP) Jyrkinen Jaana EX1 CAGPIB
145 TUA IX / TUA w 64 FI*Felesin Regina II Naaras 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1
146 TUV f 61-63 / TUV f 61 FI*Valier's Farai II Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
147 ABY n Hotchocolate Cleopatra III Naaras 1 (SC) Serrai Stéphanie KM
147 ABY n Hotchocolate Cleopatra III Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
148 ABY n FI*Lovedevotion Berlioz III Uros 5 (IC) Serrai Stéphanie EX1 CAGCIB BIV
149 ABY n FI*Lovedevotion Desirée III Naaras 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1 NOM BIS
150 ABY n Nefertum d'Or PtitPrince*UA III Uros 6 (IP) Serrai Stéphanie EX1 CAGPIB NOM BIS
151 ABY n FIN*Silkkihienon Namarie III Naaras 17 (Veteraani) Ruonala Kai 2
151 ABY n FIN*Silkkihienon Namarie III Naaras 10 (KAS) Serrai Stéphanie EX1 CAP
152 ABY a S*Skimmerdal's Unforgettable Utopia III Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
153 ABY a FI*Lovedevotion Daphne III Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1 NOM
154 ABY o FI*Nebuankhet Yraen Ruadh III Naaras 5 (IC) Serrai Stéphanie EX1 CAGCIB
155 ABY o S*Rackarkatten's Paco Rabanne III Uros 17 (Veteraani) Ruonala Kai 1 BIS
156 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design III Uros 1 (SC) Kudra Magdalena KM
157 BEN n 22 S*Leopardettes Qui Vivra Vera III Naaras 7 (CH) Kudra Magdalena EX1 CACIB
158 BEN n 22 FI*Kattiklaanin Mercury III Uros 8 (PR) Kudra Magdalena EX1 CAPIB
159 BEN n 22 FI*Hiesun Ocean Legend III Uros 10 (KAS) Kudra Magdalena EX1 CAP
160 BEN n 24 CattiCartano Minstar III Naaras 9 (Avoin) Serrai Stéphanie EX1 CAC
161 BEN n 24 CattiCartano Master Blender III Uros 12 (Pennut) Serrai Stéphanie EX1 BIV NOM BIS
162 BEN n 24 CattiCartano Single Malt III Uros 12 (Pennut) Serrai Stéphanie EX2
163 BEN n 24 32 FI*Hiesun Shadow of Dragon III Uros 1 (SC) Kudra Magdalena Abs
164 BRI a FI*Suvikasteen Crixus III Uros 9 (Avoin) Lis Helene EX1 CAC
165 BRI g FI*Coventry's Indiana III Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena Abs
166 BRI fs FI*Helmiinan Matleena III Naaras 6 (IP) Kudra Magdalena EX1 CAGPIB
167 BUR n FI*Arkhitekton Larisa III Naaras 7 (CH) Kudra Magdalena EX1 CACIB NOM
168 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday III Naaras 2 (SP) Kudra Magdalena KM NOM
168 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday III Naaras 17 (Veteraani) Ruonala Kai 3
169 BUR a FIN*Arkhitekton De Stijl III Naaras 10 (KAS) Kudra Magdalena EX1 CAP
169 BUR a FIN*Arkhitekton De Stijl III Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
170 BUR a FI*Arkhitekton Valeria III Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
171 BUR b FI*Enigmatic Aenigma III Uros 9 (Avoin) Serrai Stéphanie Abs
172 BUR b FI*Arkhitekton Alnwick III Uros 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1
173 BUR c FI*Arkhitekton Elena III Naaras 9 (Avoin) Lis Helene EX1 CAC
174 BUR d FI*Pardofelis True To The Game III Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1
175 BUR d FI*Seirene Scandal III Uros 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1
176 BUR f FI*Arkhitekton Tarja III Naaras 5 (IC) Lis Helene EX1 CAGCIB
177 BUR f FI*Almond's Ella Fitzgerald III Naaras 12 (Pennut) Lis Helene EX1
178 BUR g FI*Arkhitekton Sari III Naaras 4 (GIP) Lis Helene EX1 CAPS
179 BUR h FI*Seirene Sugar Babe III Naaras 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1 NOM
180 CHA NL*Poekie Mau Mau's Helena Luna III Naaras 4 (GIP) Kudra Magdalena EX1 CAPS
181 CRX IV / CRX e 03 S*Rexture New Around Town III Uros 2 (SP) Kudra Magdalena KM
182 CYM 51-52 / CYM f 09 52 DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan III Naaras 1 (SC) Lis Helene KM NOM BIS
183 EUR w 62 Paavo III Uros 6 (IP) Lis Helene EX1 No Cert
183 EUR w 62 Paavo III Uros 17 (Veteraani) Ruonala Kai 2
184 EUR ns FI*Taikapeikon Armas P. III Uros 3 (GIC) Kudra Magdalena EX1 CACS
185 KOR FI*Chai-lai Apsara Adranuch III Naaras 9 (Avoin) Lis Helene EX1 CAC
186 KOR FIN*Hovikissan iat Jaao III Naaras 2 (SP) Lis Helene KM NOM BIS
187 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth III Uros 11 (Nuoret) Lis Helene EX1
188 MAN 53 / MAN e 23 53 FI*Maikain Valmu Väng III Naaras 11 (Nuoret) Lis Helene EX1 NOM
189 MAU n 24 FI*Chai-lai Ngoci Neb-er-tcher III Uros 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
190 MAU ns 24 FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk III Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX2
191 MAU ns 24 FI*Chai-lai Thermuthis Talibah III Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX3
192 MAU ns 24 FI*Chai-lai Wafiyah Widad III Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC BIV
193 MAU ns 24 FI*Chai-lai Ptah Psamtic III Uros 8 (PR) Kudra Magdalena Abs
194 MAU ns 24 FI*Chai-lai Walidah Ife III Naaras 10 (KAS) Kudra Magdalena EX1 CAP
195 OCI b 24 FI*Kukkatarhan Capsicum III Uros 3 (GIC) Kudra Magdalena EX1 CACS NOM BIS
196 OCI b 24 FI*WiliWilla Billie Bound III Uros 12 (Pennut) Kudra Magdalena Abs
197 OCI bs 24 FI*Silvercomet Midnight's King III Uros 5 (IC) Lis Helene EX1 CAGCIB NOM
198 OCI bs 24 FI*Moosegrove Iron Tiger III Uros 12 (Pennut) Lis Helene Abs
199 RUS Wynterwynd Moon River III Uros 3 (GIC) Kudra Magdalena EX1 CACS
200 RUS FI*Lolcat's Leo Wyatt III Uros 12 (Pennut) Kudra Magdalena Abs
201 SIN FI*Chai-lai Adventurous Ada III Naaras 12 (Pennut) Lis Helene EX1 NOM
202 SIN FI*Chai-lai Nice Nicholas III Uros 10 (KAS) Lis Helene EX1 CAP
203 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice III Uros 1 (SC) Serrai Stéphanie KM NOM
204 SOM n FI*Kharn-Ka Sinopa III Naaras 5 (IC) Serrai Stéphanie Abs
205 SOM n Tamarakatz Mystical Mist-of-Kharnka III Naaras 7 (CH) Serrai Stéphanie EX1 CACIB NOM
206 SOM n FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues III Uros 17 (Veteraani) Ruonala Kai 3
206 SOM n FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues III Uros 2 (SP) Serrai Stéphanie KM
207 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus III Naaras 8 (PR) Serrai Stéphanie EX1 CAPIB NOM
208 SOM a FI*Kharn-Ka Snowmoon III Uros 2 (SP) Kudra Magdalena KM NOM
209 SOM o IT*X-Factor di Gens Rubra III Uros 12 (Pennut) Lis Helene Abs
210 SOM o DK*Dushara Mint of Kharnka III Naaras 2 (SP) Lis Helene KM
210 SOM o DK*Dushara Mint of Kharnka III Naaras 17 (Veteraani) Ruonala Kai 1
211 SPH III / SPH g Cocopah Samsara III Naaras 9 (Avoin) Lis Helene EX1 CAC
212 BAL w 67 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov IV Uros 12 (Pennut) Lis Helene EX1
213 BAL e 21 FI*Willicon Pupucor Wat IV Uros 8 (PR) Ruonala Kai Abs
214 OLH n FI*Nenatnak Ain't I Angel IV Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
215 OLH a FI*Nenatnak Ain't I Saint IV Uros 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP
216 OSH n Galoo of Beugnycats IV Uros 1 (SC) Lis Helene KM
217 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black IV Uros 11 (Nuoret) Lis Helene EX1 NOM BIS
218 OSH n FI*Choose Youzo IV Uros 10 (KAS) Lis Helene EX1 CAP
219 OSH n FI*Orifame Pantteri Peijakas IV Naaras 10 (KAS) Lis Helene EX1 No Cert
220 OSH f FI*Choose Sims à la Bimba IV Naaras 7 (CH) Lis Helene EX1 CACIB
220 OSH f FI*Choose Sims à la Bimba IV Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
221 OSH f FI*Choose Avec Moi & Bimba IV Naaras 9 (Avoin) Lis Helene EX1 CAC NOM
222 OSH n 24 FI*Choose Ashita ga-ga Yippee! IV Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC NOM BIS
223 OSH n 24 FI*WildHawk's Bena IV Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
224 OSH n 24 FIN*Birregin Ashita ga Choose IV Naaras 2 (SP) Ruonala Kai KM NOM BIS
224 OSH n 24 FIN*Birregin Ashita ga Choose IV Naaras 17 (Veteraani) Ruonala Kai 1 NOM BIS
225 OSH n 24 Oralee Hidalgo IV Uros 6 (IP) Ruonala Kai EX1 CAGPIB BIV NOM BIS
226 OSH n 24 FI*Choose An Idea From Xoo IV Uros 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP
227 OSH a 24 FI*WildHawk's Arre-Catte Waho IV Uros 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
228 OSH b 22 FI*Orifame Pirttihirmu IV Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
229 OSH b 24 FI*WildHawk's Bonita IV Naaras 12 (Pennut) Lis Helene EX1
230 OSH c 24 FI*Arkhitekton Lavanda IV Uros 9 (Avoin) Ruonala Kai Abs
231 OSH c 24 FI*Orifame Oikeinnurin IV Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
232 OSH c 24 FI*WildHawk's Byhalia IV Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
233 OSH d 22 FI*Choose Year of the Tiger IV Uros 7 (CH) Lis Helene EX1 CACIB NOM BIS
234 OSH as 24 FI*WildHawk's Ahote Annawan IV Uros 10 (KAS) Lis Helene EX1 CAP NOM
235 OSH n 03 24 FI*Choose Xoo Cute To Be True IV Uros 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS NOM
235 OSH n 03 24 FI*Choose Xoo Cute To Be True IV Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
236 SIA n EE*Cepheus Siaoricat IV Uros 9 (Avoin) Lis Helene EX1 CAC
237 SIA n FI*Twist-Tiramisun Muusa IV Naaras 10 (KAS) Lis Helene EX1 CAP
238 SIA a FI*Kelmikerhon Elegia IV Naaras 3 (GIC) Lis Helene EX1 CACS
239 SIA c FI*Plan-A Jussi Murikka IV Uros 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 NOM
240 SIA b 21 FI*Arkhitekton White chocolate IV Naaras 8 (PR) Ruonala Kai Abs
241 SIA e 21 FI*Clamoris Isadora IV Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1 NOM
242 SIA j 21 FI*Feanorian Dabria IV Naaras 4 (GIP) Ruonala Kai EX1 CAPS
243 SYS b 03 FI*Choose Three Wishes Well IV Naaras 1 (SC) Ruonala Kai KM
244 SYS d 03 FI*Birregin Pierre Précieuse IV Uros 13c (Määrittely) Ruonala Kai d 03
244 SYS d 03 FI*Birregin Pierre Précieuse IV Uros 12 (Pennut) Lis Helene EX1 NOM BIS
245 HCL Simba Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Kudra Magdalena 1
246 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Kudra Magdalena 1 NOM BIS
247 HCS Elis Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Kudra Magdalena Abs
268 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Glem Lene RAG b, RAG c, RAG n 04, SBI a, SBI e 21, TUV f 61-63, ACS VIII, MCO IV, MCO V, NFO III, NFO VI, SIB III 35
Jyrkinen Jaana EXO a, EXO f 03 22, EXO n 22, PER f 03, PER f 22, PER n 02 62, RAG a, RAG a 04, RAG d 04, SBI b, SBI n, ACL VIII, MCO II, NEM I, NFO VII, NFO VIII, SIB II, SIB IV, SIB VII, SIB VIII, TUA IX 40
Kudra Magdalena BEN n 22, BEN n 24 32, BSH fs, BSH g, BUR a, BUR d, BUR h, BUR n, CHA, EUR ns, MAU n 24, MAU ns 24, OCI b 24, ABY a, CRX IV, RUS, SOM a, HCL, HCS, VET I, VET II 36
Lis Helene BSH a, BUR c, BUR f, BUR g, CYM 51-52, EUR w 62, KOR, MAN 51-52, MAN 53, OCI bs 24, SIN, BAL w 67, OSH as 24, OSH b 24, OSH d 22, OSH f, OSH n, SIA a, SIA d 02, SIA n, SOM o, SPH III 32
Memedov Zvezdan SBI n (13c), MCO IV (13c), RAG a 03, RAG a 04 21, RAG d, RAG n 03, RAG n 21, SBI c, SBI d 21, SBI g, ACL X, ACS VI, MCO I, MCO III, MCO VIII, NFO V, SIB VI, VET II 38
Ruonala Kai SIA d 02 (13c), EXO g 02 21 62, EXO n 03, PER a 02 62, PER b, PER d 03 24, PER d 23, PER f, PER n 03, PER n 33, BAL e 21, OLH a, OLH n, OSH a 24, OSH b 22, OSH c 24, OSH n 03 24, OSH n 24, SIA b 03, SIA b 21, SIA c, SIA e 21, SIA j 21, VET I, VET III, VET IV 41
Serrai Stéphanie RAG n, SBI h, ACL III, ACL V, ACS VII, MCO VI, MCO VII, NFO I, NFO IV, BEN n 24, BUR b, ABY n, ABY o, SOM n 39
7 tuomaria