Omakissa
Kes-Kis 15.2.2015 Jyväskylä
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 15.2.2015 Loppuu 15.2.2015
Ilmoittautuminen alkaa 6.11.2014 Ilmoittautuminen loppuu 16.1.2015
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 31.1.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 280   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Jyväskylä
Toimihenkilöt Sunnuntain 15.2. osalta ilmoittautumista on jatkettu 16.1.2015 asti.
12.1.-16.1.2015 välillä ilmoittautumisen maksuksi eivät käy leimakortit.
Näyttelymaksun eräpäivä on ilmoittautumispäivä ja maksukuitti näyttelymaksusta tulee lähettää sähköisesti näyttelysihteerille osoitteeseen susanna.piispanen@keskis.net välittömästi ilmoittautumisen yhteydessä. Mikäli kuittia ei toimiteta pikaisesti, kissaa ei hyväksytä näyttelyyn.


Näyttelypäällikkö, myyntipaikat ja rotupöydät: Sanna Snellman-Junna,
sanna.snellman.junna@gmail.com, puh. 040 964 744 (iltaisin)
Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.

Näyttelysihteeri: Susanna Piispanen, susanna.piispanen@keskis.net
osoite: Pappilantie 8 a 2, 40900 Säynätsalo
puh: 0503286888 (iltaisin). Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.

Raha-asiat: Päivi Tammelin, paivi.tammelin@keskis.net

Pääassistentti: Josefiina Huhta-aho, assistentit@keskis.net
Lisätietoja Lisätietoa näyttelykutsusta: http://www.kissaliitto.fi/site/media/2014/11/Killeri2015.pdf

HUOM! Näyttelymaksun eräpäivä on näyttelyssämme sama kuin ilmoittautumispäivä! Viitenumeroa on ehdottomasti käytettävä.

Ilmoittautumisen peruuttaminen sähköpostilla näyttelysihteerille:
-Mikäli kissan ilmoittautuminen perutaan ennen ilmoittautumisajan loppumista, palautetaan näyttelymaksusta 75%.
-Mikäli ilmoittautumista ei makseta, eikä peruuteta viimeiseen ilmoittautumispäivään mennessä, Kes-Kis laskuttaa näyttelymaksun
ilmoittaneelta kokonaisuudessaan.
-Mahdolliset eläinlääkärin- ja lääkärintodistukset tulee toimittaa helmikuun 2015 loppuun mennessä.

Maksu leimakortilla: Omakissassa maksutavaksi valitaan leimakortti ja leimakortti postitetaan
näyttelysihteerille välittömästi ilmoittautumisen jälkeen.

Vain luokka- ja värimuutokset ovat mahdollisia 11.1.2015 jälkeen.

Kes-Kis pidättää oikeuden hyväksyä osallistujat ajoissa ilmoittautuneiden joukosta
kategorioittain näyttelymaksun/leimakortin saapumispäivän perusteella.


Näyttelymaksu sisältää näyttelyluettelon ja ruusukkeet. Leimakortit ovat käytössä.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 59 59 0 0 0
2 91 91 0 0 0
3 41 41 0 0 0
4 69 69 0 0 0
Kotikissat 8 8 0 0 0
Yhteensä 268 268 0 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*AzuLejo's Deep Silent Complete 1 Naaras 12 (Pennut) Henry Stéphane EX1 NOM BIS
2 EXO f Alsace Exotic Jitka 1 Naaras 7 (CH) Zagorskaya Elena EX1 CACIB
3 EXO n 22 FI*AzuLejo's Swanheart 1 Naaras 9 (Avoin) Zagorskaya Elena EX1 CAC NOM
4 EXO n 03 FI*AzuLejo's Bye Bye Beautiful 1 Naaras 12 (Pennut) Henry Stéphane EX1
5 PER n FI*Kultaviiksen Don Juan 1 Uros 5 (IC) Zagorskaya Elena EX1 CAGCIB NOM
6 PER b FI*Mogi's Aldebaran 1 Uros 5 (IC) Zagorskaya Elena EX1 CAGCIB
7 PER d FI*Kultaviiksen Janis Joplin 1 Naaras 7 (CH) Henry Stéphane EX1 CACIB
8 PER d FI*Kultaviiksen Koh-I-Noor 1 Naaras 9 (Avoin) Henry Stéphane EX1 CAC
9 PER d FI*Kultaviiksen Magic Slim 1 Uros 11 (Nuoret) Henry Stéphane EX1 BIV
10 PER d FIN*Kultaviiksen Axl Rose 1 Uros 2 (SP) Henry Stéphane Abs
11 PER f FI*Kultaviiksen Minnie Ripperton 1 Naaras 9 (Avoin) Zagorskaya Elena EX1 CAC
12 PER f FI*KiSui Dov'e L'amore 1 Naaras 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena EX2
13 PER f FI*Mimosan Lying From You 1 Naaras 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena EX1 BIV NOM BIS
14 PER n 22 PT*Kiyoko Kats Secret Love 1 Uros 9 (Avoin) Henry Stéphane EX1 CAC
15 PER n 22 IT*Diciotto Carati Virginia 1 Naaras 5 (IC) Henry Stéphane EX1 CAGCIB NOM BIS
16 PER a 02 62 Agaro Pers Fenix 1 Uros 1 (SC) Henry Stéphane KM
17 PER f 03 Betty Soldeserto 1 Naaras 5 (IC) Henry Stéphane EX1 CAGCIB
18 PER f 03 FI*KiSui All or Nothing 1 Naaras 11 (Nuoret) Henry Stéphane EX1 NOM
19 PER e 33 Almigry OK Corral 1 Uros 2 (SP) Henry Stéphane KM NOM BIS
20 PER a 21 33 Sinihuiskan XabiAlonso 1 Uros 5 (IC) Henry Stéphane EX1 CAGCIB NOM BIS
21 ACL III / ACL n 24 FIN*Siriuksen LeoCurl 2 Uros 2 (SP) Kneifel Angelika KM NOM
21 ACL III / ACL n 24 FIN*Siriuksen LeoCurl 2 Uros 17 (Veteraani) Krogh Minna 1 NOM BIS
22 ACL VI / ACL f 03 22 White Star Iskra of Siriuksen 2 Naaras 7 (CH) Kneifel Angelika EX1 CACIB
23 ACL VIII / ACL ns 03 FI*Ramandan Renesmee 2 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
24 ACL VIII / ACL fs 09 22 FI*Dezzicat's Amabile AyaCurl 2 Naaras 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS NOM
25 ACL VIII / ACL ns 03 24 FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl 2 Uros 6 (IP) Krogh Minna Abs
26 ACS III / ACS b 24 FI*Siriuksen KoppamurraCurl 2 Uros 7 (CH) Zagorskaya Elena EX1 CACIB
27 ACS V / ACS g 24 FI*Trollin Kuura 2 Naaras 10 (KAS) Kneifel Angelika EX1 CAP NOM
28 ACS VII / ACS ns 24 CharmingCurl Kimberli 2 Naaras 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
29 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl 2 Naaras 9 (Avoin) Kneifel Angelika EX1 CAC
30 ACS VIII / ACS as 03 22 FI*Dezzicat's Fuocoso FloCurl 2 Naaras 9 (Avoin) Kneifel Angelika Abs
31 ACS VIII / ACS ns 09 FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl 2 Naaras 12 (Pennut) Kneifel Angelika EX1
32 MCO II / MCO n 03 Ghost Rider Tiili*PL 2 Uros 5 (IC) Kneifel Angelika EX1 CAGCIB
33 MCO II / MCO n 09 FI*Ameliinan Oswald 2 Uros 7 (CH) Kneifel Angelika EX1 CACIB
34 MCO III / MCO a 22 FIN*Escape's Jethro Tull 2 Uros 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
35 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Apocalyptica 2 Uros 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB BIV NOM
36 MCO III / MCO a 22 S*Maffialigan's Vega 2 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
37 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Carlos Santana 2 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna Abs
38 MCO III / MCO n 22 FI*Mainehaan Frida 2 Naaras 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
39 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks 2 Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
40 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Krysos WinWin 2 Uros 3 (GIC) Zagorskaya Elena EX1 CACS BIV
41 MCO IV / MCO n 09 23 FI*Ameliinan Fara 2 Naaras 9 (Avoin) Zagorskaya Elena EX1 CAC
42 MCO IV / MCO n 03 24 FI*Moggi Carpe Dajm 2 Naaras 7 (CH) Zagorskaya Elena EX1 CACIB
43 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Ameliinan Ringo 2 Uros 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena EX2
44 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Indiana Jones 2 Uros 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena EX1
45 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Golden Boy 2 Uros 8 (PR) Zagorskaya Elena EX1 CAPIB
46 MCO IV / MCO n 09 22 FI*DiamondTails' Mickey Rourke 2 Uros 10 (KAS) Zagorskaya Elena EX1 CAP
47 MCO IV / MCO a 09 22 FI*Daybreak's Gabriella 2 Naaras 13c (Määrittely) Zagorskaya Elena MCO a 09 22
47 MCO IV / MCO a 09 22 FI*Daybreak's Gabriella 2 Naaras 13c (Määrittely) Zagorskaya Elena MCO a 09 22
47 MCO IV / MCO a 09 22 FI*Daybreak's Gabriella 2 Naaras 13c (Määrittely) Zagorskaya Elena MCO a 09 22
48 MCO V / MCO f FI*KingLeo's Bohemian Dream 2 Naaras 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB BIV NOM
49 MCO V / MCO d S*Coppermines Thor 2 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
50 MCO V / MCO d FI*MaineQueen Midnight Special 2 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
51 MCO V / MCO d 22 FI*DiamondTails' Alessandro Botticelli 2 Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
52 MCO V / MCO f FI*SwingPop Desafinado 2 Naaras 10 (KAS) Krogh Minna Abs
53 MCO VI / MCO g 03 22 FI*Goldenstream's Wild Flower 2 Naaras 9 (Avoin) Zagorskaya Elena Abs
54 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Luna-Purr Primadonna Girl 2 Naaras 9 (Avoin) Zagorskaya Elena Abs
55 MCO VI / MCO f 03 22 FI*Marskin Greta Garbo 2 Naaras 12 (Pennut) Zagorskaya Elena EX1
56 MCO VI / MCO e 09 22 FI*Chamberlain von Richthofen 2 Uros 10 (KAS) Zagorskaya Elena EX1 CAP
57 MCO VI / MCO f 09 22 FI*DiamondTails' Minnie Driver 2 Naaras 10 (KAS) Zagorskaya Elena EX1 CAP BIV NOM BIS
58 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Stout-hearted Nailah 2 Naaras 10 (KAS) Zagorskaya Elena EX2
59 MCO VI / MCO f 02 21 62 S*Carpe Feline's Assidistra 2 Naaras 10 (KAS) Zagorskaya Elena EX3
60 MCO VII / MCO ds 22 Alwaro Gladiator 2 Uros 3 (GIC) Kneifel Angelika EX1 CACS
61 MCO VII / MCO ns 22 FI*CoonShadow WildFire 2 Uros 9 (Avoin) Kneifel Angelika EX1 CAC
62 MCO VII / MCO ns FI*Maikkilan Natalie 2 Naaras 11 (Nuoret) Kneifel Angelika EX1
63 MCO VII / MCO ns FI*NomenEst El Gringo 2 Uros 12 (Pennut) Kneifel Angelika EX1 BIV NOM
64 MCO VII / MCO ds 22 FI*DiamondTails' Michael Monroe 2 Uros 10 (KAS) Kneifel Angelika EX1 CAP
65 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Halden coon's Zuzen 2 Naaras 7 (CH) Henry Stéphane EX1 CACIB NOM
66 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro 2 Uros 11 (Nuoret) Henry Stéphane EX1
67 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*NineTales Juggernaut 2 Uros 12 (Pennut) Henry Stéphane EX1 BIV NOM
68 MCO VIII / MCO es 02 21 62 FI*RoseLion's Bobbie James 2 Uros 8 (PR) Henry Stéphane Arv. (out of competition)
69 MCO VIII / MCO es 03 24 FI*RoseLion's Bashful 2 Uros 8 (PR) Henry Stéphane EX1 CAPIB
70 MCO IX / MCO w 62 FI*Krysos All my Life 2 Uros 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB
71 MCO IX / MCO w 64 FI*Escape's Paloma Faith 2 Naaras 4 (GIP) Krogh Minna Abs
72 MCO IX / MCO w 62 FI*SwingPop Edvard Frieg 2 Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
73 NEM I / NEM n 21 Amarillis Blue Veil 2 Uros 7 (CH) Henry Stéphane EX1 CACIB NOM
74 NFO II / NFO n 03 FI*Ninatte's Loveletter 2 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
75 NFO II / NFO n 03 FI*Ninatte's Fast Surprise 2 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1 NOM
76 NFO III / NFO n 22 FI*FoxyPaw's Trick Bag 2 Uros 1 (SC) Kneifel Angelika KM
77 NFO III / NFO n 24 FI*Jarraun's Skog Anrid 2 Naaras 5 (IC) Kneifel Angelika EX1 CAGCIB
78 NFO III / NFO n 24 FI*Tähtitassun Bertil 2 Uros 2 (SP) Kneifel Angelika KM
79 NFO IV / NFO n 03 23 FI*Koivunpesän Klapi 2 Naaras 11 (Nuoret) Henry Stéphane EX3
80 NFO IV / NFO n 09 24 SE*For Keeps Love Is A Battlefield 2 Naaras 11 (Nuoret) Henry Stéphane EX2
81 NFO IV / NFO n 09 24 SE*For Keeps We Belong 2 Naaras 11 (Nuoret) Henry Stéphane EX1 BIV NOM
82 NFO VI / NFO f 02 63 FI*Ninatte's Apricot Lady 2 Naaras 5 (IC) Henry Stéphane EX1 CAGCIB
83 NFO VI / NFO d 09 22 S*Just Catnap's Ailsa Craig 2 Naaras 9 (Avoin) Henry Stéphane EX1 CAC
84 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Felicis Enna 2 Naaras 4 (GIP) Henry Stéphane EX1 CAPS
85 NFO VII / NFO ns 24 FI*Ka-Boom Boomerang 2 Uros 9 (Avoin) Henry Stéphane EX1 CAC
86 NFO VIII / NFO ns 03 22 Føniks Felis Jubatus 2 Uros 7 (CH) Zagorskaya Elena Abs
87 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI*FoxyPaw's Jock Scott 2 Uros 10 (KAS) Zagorskaya Elena EX1 CAP NOM
88 NFO IX / NFO w 64 FIN*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 1 (SC) Zagorskaya Elena KM NOM BIS
89 RAG n FI*Minipeikon Mooses 2 Uros 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB
90 RAG n FI*Minipeikon Suklaa Susu 2 Uros 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
91 RAG n FI*Collicatin Mexican BigKiss 2 Uros 8 (PR) Krogh Minna EX1 CAPIB
92 RAG a S*Provinsia River's Sparkling Light 2 Naaras 9 (Avoin) Kneifel Angelika EX1 No Cert
93 RAG a FIN*Mayapaw's Awesome Artemis 2 Uros 6 (IP) Kneifel Angelika EX1 CAGPIB
94 RAG c FI*MistyNight Augustus 2 Uros 3 (GIC) Krogh Minna Abs
95 RAG n 21 FI*Collicatin Hawaji Sun 2 Naaras 9 (Avoin) Henry Stéphane Abs
96 RAG n 21 FI*Collicatin Karibian Sun 2 Uros 10 (KAS) Henry Stéphane EX1 CAP
97 RAG n 03 FI*Lukanpuron Don Luigi 2 Uros 9 (Avoin) Zagorskaya Elena EX1 CAC
98 RAG n 03 Eulalie Jinelle 2 Naaras 9 (Avoin) Zagorskaya Elena EX1 CAC BIV
99 RAG n 03 (N)Diadem's Wilma Sollis 2 Naaras 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena EX1 NOM BIS
100 RAG n 03 FI*Celestial's Nirvana 2 Uros 12 (Pennut) Zagorskaya Elena EX2
101 RAG n 03 FI*Collicatin Mexican Boyfriend 2 Uros 12 (Pennut) Zagorskaya Elena EX1 NOM BIS
102 RAG n 04 FI*Collicatin Kyle's Legacy 2 Uros 11 (Nuoret) Kneifel Angelika EX3
103 RAG n 04 FI*Darkie's Kireina Koutei 2 Uros 11 (Nuoret) Kneifel Angelika EX1 BIV
104 RAG n 04 FI*Lukanpuron Elias 2 Uros 11 (Nuoret) Kneifel Angelika EX2
105 RAG n 04 FI*Collicatin Rita Hayworth 2 Naaras 10 (KAS) Kneifel Angelika EX1 CAP
106 RAG n 04 FIN*Dollyblues PieceOfMyHeart 2 Naaras 8 (PR) Kneifel Angelika EX1 CAPIB
107 RAG a 03 FI*Shyshaman's Star of Ivanhoe 2 Uros 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
108 RAG a 03 (N)Ragedy's Diamonddust Denise 2 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
109 RAG a 03 (N)Diadem's Vuzzy 2 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1 BIV NOM
110 RAG a 03 FI*Dollyblues You Are The Sunshine 2 Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
111 RAG a 04 Solenzara's Solomon Jack 2 Uros 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
112 RAG a 04 FI*Nevilla's DivaDoll 2 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
113 RAG a 04 FI*Lukanpuron Elna 2 Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1 BIV
114 RAG a 04 FI*Lukanpuron Emma 2 Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX2
115 RAG d 04 FI*Utuinen Hot'n'Spicy 2 Uros 11 (Nuoret) Henry Stéphane Abs
116 RAG f 03 FI*Utuinen Rebel Rosebud 2 Naaras 3 (GIC) Kneifel Angelika EX1 CACS NOM
117 SBI n FI*Touchant Troubadour d'amour 2 Uros 5 (IC) Kneifel Angelika EX1 CAGCIB
118 SBI n FI*Sydänyön Jo Vain! 2 Naaras 12 (Pennut) Kneifel Angelika EX1
119 SBI n FIN*Tamus New Beetle 2 Uros 17 (Veteraani) Krogh Minna 3
119 SBI n FIN*Tamus New Beetle 2 Uros 6 (IP) Kneifel Angelika EX1 CAGPIB
120 SBI c FI*Saca's Kenzie the Knight 2 Uros 11 (Nuoret) Kneifel Angelika EX1
121 SBI d FI*Nalle-Puhin Achy Breaky Heart 2 Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP NOM BIS
122 SBI e FI*Oreliinan Braveheart 2 Uros 9 (Avoin) Henry Stéphane EX1 CAC
123 SBI f FIN*Tassuliinin Dream 2 Naaras 3 (GIC) Henry Stéphane EX1 CACS
124 SBI f FI*Tamus Wildcat 2 Naaras 4 (GIP) Henry Stéphane EX1 CAPS NOM
125 SIB I / SIB n NO*Tundrapaw's Dixie 2 Naaras 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB
126 SIB III / SIB ny 24 FI*Amurin Ruufus 2 Uros 1 (SC) Zagorskaya Elena KM
127 SIB III / SIB ny 11 Sibknyazhestvo Oscar 2 Uros 3 (GIC) Zagorskaya Elena EX1 CACS
127 SIB III / SIB ny 11 Sibknyazhestvo Oscar 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
128 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Zippora 2 Naaras 3 (GIC) Zagorskaya Elena EX1 CACS BIV NOM BIS
129 SIB III / SIB n 24 FI*Likimain A Beautiful Lie 2 Naaras 7 (CH) Zagorskaya Elena EX1 CACIB
130 SIB III / SIB n 23 FI*Benmar's Elmeri 2 Uros 10 (KAS) Zagorskaya Elena EX1 CAP
131 SIB III / SIB n 23 FI*Keijumetsän Kesän lapsi 2 Naaras 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena EX2
132 SIB III / SIB ny 24 Ivolga Sibaris*RU 2 Naaras 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena EX1
133 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Kemuel 2 Uros 8 (PR) Zagorskaya Elena EX1 CAPIB
134 SIB IV / SIB n 03 22 FI*Amurin Hoosea 2 Uros 3 (GIC) Kneifel Angelika EX1 CACS BIV NOM
135 SIB IV / SIB n 09 24 FI*CottonPaw Aisha Canella 2 Naaras 9 (Avoin) Kneifel Angelika EX1 CAC
136 SIB IV / SIB ny 09 24 FI*Amurin Rafael II 2 Uros 11 (Nuoret) Kneifel Angelika EX1 NOM
137 SIB V / SIB d 24 FI*Irvikissan Aether 2 Uros 3 (GIC) Henry Stéphane EX1 CACS
138 SIB V / SIB f FI*Jäälinnan Alisa 2 Naaras 3 (GIC) Henry Stéphane EX1 CACS
139 SIB V / SIB d 24 FI*Likimain Aladdin Sane 2 Uros 9 (Avoin) Henry Stéphane EX1 CAC BIV
140 SIB V / SIB d 23 FI*Keijumetsän Kesäduuni blues 2 Uros 11 (Nuoret) Henry Stéphane EX1
141 SIB V / SIB d 24 FI*CottonPaw Arrow Curry 2 Uros 10 (KAS) Henry Stéphane EX1 CAP NOM
142 SIB VI / SIB f 09 24 FI*Taigatassun Cha-Cha 2 Naaras 12 (Pennut) Henry Stéphane EX1
143 SIB VII / SIB as 24 FI*Tuiskutassun Ilo-Ilmari 2 Uros 7 (CH) Henry Stéphane EX1 CACIB
144 SIB VII / SIB fs 24 FI*Tuiskutassun Juttu-Liisa 2 Naaras 9 (Avoin) Henry Stéphane EX1 CAC
145 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN*Ilveslinnan Amir Akanyildiz 2 Uros 1 (SC) Kneifel Angelika Abs
145 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN*Ilveslinnan Amir Akanyildiz 2 Uros 17 (Veteraani) Krogh Minna 2
146 ABY n Hotchocolate Cleopatra 3 Naaras 1 (SC) Scholten Laura KM NOM
146 ABY n Hotchocolate Cleopatra 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
147 ABY n FI*Lovedevotion Berlioz 3 Uros 5 (IC) Scholten Laura EX2
148 ABY n Osiris(V) Total Surprise 3 Uros 5 (IC) Scholten Laura EX1 CAGCIB BIV
149 ABY n FI*Lovedevotion Desirée 3 Naaras 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1 NOM
150 ABY n S*Prospero's Summer Beatrice 3 Naaras 11 (Nuoret) Scholten Laura Abs
151 ABY n (N)Mayas Pride Maori 3 Naaras 12 (Pennut) Scholten Laura EX1 NOM
152 ABY n Nefertum d'Or PtitPrince*UA 3 Uros 8 (PR) Scholten Laura EX1 CAPIB NOM BIS
153 ABY n FI*Omanion al Ea 3 Naaras 10 (KAS) Scholten Laura EX1 CAP
154 ABY a S*Skimmerdal's Unforgettable Utopia 3 Naaras 9 (Avoin) Scholten Laura EX1 CAC
155 ABY a FI*Link Mochweo Blou 3 Uros 11 (Nuoret) Scholten Laura Abs
156 ABY a FI*Lovedevotion Daphne 3 Naaras 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1
157 ABY o FI*Laire Gelir Laer 3 Naaras 7 (CH) Sidorova Natalia EX1 CACIB NOM
158 BEN n 22 31 FI*Kattiklaanin Luke Catwalker 3 Uros 2 (SP) Sahlberg Carin KM NOM
159 BEN n 24 33 FI*Leokatin Jackpot 3 Uros 9 (Avoin) Sahlberg Carin EX1 CAC
160 BEN n 24 33 FIN*SiruCats Ynes Yooralla 3 Naaras 2 (SP) Sahlberg Carin KM
160 BEN n 24 33 FIN*SiruCats Ynes Yooralla 3 Naaras 17 (Veteraani) Sidorova Natalia 2
161 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Onnen hetki 3 Uros 3 (GIC) Sahlberg Carin EX1 CACS
162 BRI c FI*Treselle's Utz von Trapp 3 Uros 9 (Avoin) Sidorova Natalia EX1 CAC
163 BRI ns 11 FI*Gnome's Hello, I Love You 3 Uros 11 (Nuoret) Sahlberg Carin EX1
164 BRI ns 11 FI*Gnome's Wintertime Love 3 Naaras 11 (Nuoret) Sahlberg Carin EX1
165 BRI ns 11 EST*Harmony Devianti 3 Naaras 2 (SP) Sahlberg Carin Abs
166 BUR b FI*AuroraAustralis Bon Scott 3 Uros 9 (Avoin) Sahlberg Carin EX2
166 BUR n FI*AuroraAustralis Bon Scott 3 Uros 13c (Määrittely) Sidorova Natalia BUR b
167 BUR n FI*Shu-Shun Miu Miu 3 Naaras 11 (Nuoret) Sahlberg Carin EX1
168 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 2 (SP) Sahlberg Carin KM
168 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 17 (Veteraani) Sidorova Natalia 1 NOM BIS
169 BUR n FI*AuroraAustralis Kaiser Sosé 3 Uros 8 (PR) Sahlberg Carin Abs
170 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 9 (Avoin) Sahlberg Carin EX1 CAC NOM BIS
171 BUR b FIN*Ravissant Alessaielle Nanda 3 Naaras 4 (GIP) Sahlberg Carin EX1 CAPS
171 BUR b FIN*Ravissant Alessaielle Nanda 3 Naaras 17 (Veteraani) Sidorova Natalia 3
172 BUR c FI*Hokkuspokkus Bad Ass 3 Uros 9 (Avoin) Sahlberg Carin Abs
173 BUR f FI*Cattish Lucy van Pelt 3 Naaras 7 (CH) Sidorova Natalia EX1 CACIB
174 BUR f FIN*Katruskan Rocket Queen 3 Naaras 4 (GIP) Sidorova Natalia EX1 CAPS NOM
175 BUR f FI*Cattish Magica De Spell 3 Naaras 10 (KAS) Sidorova Natalia EX1 CAP
176 BUR g FI*Oliivian Äf-duuri 3 Naaras 8 (PR) Sahlberg Carin EX1 CAPIB NOM BIS
177 CHA NL*Poekie Mau Mau's Helena Luna 3 Naaras 4 (GIP) Sahlberg Carin EX1 CAPS
178 CRX I / CRX c FI*Spectrolite Tulkoon rakkaus 3 Naaras 11 (Nuoret) Sidorova Natalia EX1
179 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 3 Uros 5 (IC) Scholten Laura EX1 CAGCIB NOM
180 CRX II / CRX n 03 FI*Sweetpurr's Shane Walsh 3 Uros 6 (IP) Scholten Laura EX1 CAGPIB
181 CRX III / CRX fs FI*Ballerina's Odette 3 Naaras 9 (Avoin) Sahlberg Carin EX1 CAC
182 CRX IV / CRX f 03 FI*Sweetpurr's Maggie Greene 3 Naaras 5 (IC) Sidorova Natalia EX1 No Cert
183 CRX IV / CRX ds 03 24 FI*Spectrolite Horsmakiitäjä 3 Naaras 11 (Nuoret) Sidorova Natalia EX1
184 CRX VI / CRX b 03 24 FI*Saca's High Note 3 Naaras 9 (Avoin) Sahlberg Carin EX1 CAC
185 CRX VI / CRX ns 03 24 FI*Spectrolite Ritariperhonen 3 Uros 11 (Nuoret) Sahlberg Carin EX1
186 CRX VIII / CRX ns 03 21 33 FI*Lubavan Eleanor 3 Naaras 9 (Avoin) Sahlberg Carin EX1 CAC
187 CRX IX / CRX w 62 FI*KittyLady's Tom Collins 3 Uros 7 (CH) Sahlberg Carin EX1 CACIB
188 EUR w 62 Paavo 3 Uros 6 (IP) Sahlberg Carin EX1 CAGPIB
188 EUR w 62 Paavo 3 Uros 17 (Veteraani) Sidorova Natalia 2
189 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 1 (SC) Sahlberg Carin KM NOM BIS
190 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador 3 Uros 10 (KAS) Sidorova Natalia EX1 CAP NOM
191 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 5 (IC) Sahlberg Carin EX1 CAGCIB
192 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 11 (Nuoret) Sahlberg Carin EX1 NOM BIS
193 MAN 53 / MAN e 23 53 FI*Maikain Valmu Väng 3 Naaras 11 (Nuoret) Sidorova Natalia EX1 NOM
194 OCI n 24 FI*Moosegrove Dream On 3 Naaras 1 (SC) Sahlberg Carin KM
195 OCI n 24 FI*Moosegrove Hope 3 Naaras 11 (Nuoret) Sahlberg Carin EX1
196 OCI n 24 FIN*Moosegrove FenixFernando JR 3 Uros 4 (GIP) Sahlberg Carin EX1 CAPS
196 OCI n 24 FIN*Moosegrove FenixFernando JR 3 Uros 17 (Veteraani) Sidorova Natalia 1
197 OCI a 24 FI*Punakuun Chili 3 Naaras 9 (Avoin) Sahlberg Carin Abs
198 OCI b 24 FI*WiliWilla Billie Bound 3 Uros 12 (Pennut) Sidorova Natalia EX2
199 OCI b 24 FI*WiliWilla Merton Charm 3 Uros 12 (Pennut) Sidorova Natalia EX1 NOM BIS
200 OCI b 24 FI*Moosegrove Bella Dorotea 3 Naaras 6 (IP) Sidorova Natalia EX1 CAGPIB
201 OCI c 24 FI*Sunny's Lavender Lily 3 Naaras 8 (PR) Scholten Laura Abs
202 OCI ns 24 FI*Northalla Blackbeard 3 Uros 3 (GIC) Sahlberg Carin EX1 CACS
203 RUS Wynterwynd Moon River 3 Uros 3 (GIC) Scholten Laura EX1 CACS
204 RUS FI*Lolcat's Peter Pan 3 Uros 10 (KAS) Scholten Laura EX1 CAP
205 RUS FI*Lolcat's Amy 3 Naaras 10 (KAS) Scholten Laura EX1 CAP NOM
206 SOM n FI*Amajan Jomini Jazaria 3 Naaras 9 (Avoin) Sahlberg Carin Abs
207 SOM n Foxgarden's Baron Barnsby (*D) 3 Uros 11 (Nuoret) Sahlberg Carin Abs
208 SOM a FI*Foxkiss Athene noctua 3 Naaras 5 (IC) Scholten Laura Abs
209 SPH V / SPH a 32 FI*Hobbitqueen's Topaz 3 Uros 1 (SC) Sidorova Natalia KM NOM
210 SPH V / SPH d 21 33 FI*Tutsi Chaumet 3 Uros 1 (SC) Sidorova Natalia Abs
211 SPH V / SPH a 03 32 FI*Tutsi Emperor 3 Uros 7 (CH) Sidorova Natalia EX1 CACIB
212 SPH V / SPH n 09 21 33 FI*Hobbitqueen's Emporio 3 Uros 4 (GIP) Sidorova Natalia EX1 CAPS
213 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 4 (GIP) Sidorova Natalia EX1 CAPS NOM BIS
214 OSH n Galoo of Beugnycats 4 Uros 1 (SC) Sidorova Natalia KM
215 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black 4 Uros 11 (Nuoret) Sidorova Natalia EX1 NOM BIS
216 OSH n FI*Santuzzan O Marry Me! 4 Naaras 2 (SP) Sidorova Natalia KM
217 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 10 (KAS) Scholten Laura EX1 CAP
218 OSH n 24 FIN*Birregin Ashita ga Choose 4 Naaras 2 (SP) Scholten Laura KM NOM
218 OSH n 24 FIN*Birregin Ashita ga Choose 4 Naaras 17 (Veteraani) Sidorova Natalia 1 NOM
219 OSH n 25 FI*Santuzzan Maestro 4 Uros 1 (SC) Sidorova Natalia KM NOM
220 OSH a 24 FI*LoudMeow Rockstar 4 Uros 7 (CH) Scholten Laura EX1 CACIB
221 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 9 (Avoin) Scholten Laura EX1 CAC
222 OSH a 25 S*Sandvretens Syrah 4 Naaras 8 (PR) Sidorova Natalia EX1 CAPIB
222 OSH a 25 S*Sandvretens Syrah 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
223 OSH b 22 FI*Orifame Pirttihirmu 4 Naaras 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1 NOM
224 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 6 (IP) Scholten Laura EX1 CAGPIB NOM BIS
224 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 17 (Veteraani) Sidorova Natalia 1 NOM BIS
225 OSH c 24 FI*Orifame Oikeinnurin 4 Naaras 9 (Avoin) Scholten Laura EX1 CAC
226 OSH f 24 (N)Manhunter's Check Me Out 4 Naaras 3 (GIC) Sidorova Natalia EX1 CACS
227 OSH n 03 22 FI*Keskimaan Purrrfect Mao 4 Me 4 Naaras 9 (Avoin) Sidorova Natalia EX1 CAC NOM BIS
228 OSH n 03 24 FI*Choose Xoo Cute To Be True 4 Uros 5 (IC) Scholten Laura EX1 CAGCIB
229 PEB V / PEB b 33 Vilnius BaldEra*LT 4 Uros 10 (KAS) Scholten Laura EX1 CAP
230 SIA n EE*Cepheus Siaoricat 4 Uros 9 (Avoin) Sidorova Natalia EX1 CAC
231 SIA a FI*Kelmikerhon Elegia 4 Naaras 3 (GIC) Scholten Laura EX1 CACS NOM
231 SIA a FI*Kelmikerhon Elegia 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
232 SIA a FI*Aurinkomäen Dexter-Danilo 4 Uros 5 (IC) Scholten Laura Abs
233 SIA a FI*Plan-A Isontalon Antti 4 Uros 12 (Pennut) Scholten Laura EX1 NOM
234 SIA c FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla 4 Uros 1 (SC) Sidorova Natalia KM
234 SIA c FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
235 SIA c FI*Kelmikerhon Kevätkaihonkukka 4 Naaras 11 (Nuoret) Sidorova Natalia EX1
236 SIA c FI*Plan-A Jussi Murikka 4 Uros 12 (Pennut) Sidorova Natalia EX1 BIV NOM BIS
237 SIA c FI*Plan-A Aika Kelmi 4 Naaras 12 (Pennut) Sidorova Natalia EX1
238 SIA b 21 (N)Attack's Icandy 4 Uros 9 (Avoin) Sidorova Natalia EX1 CAC
239 SIA d 21 FI*Santuzzan On Your Toes 4 Uros 4 (GIP) Sidorova Natalia EX1 CAPS NOM
240 SIA j 21 FI*Feanorian Dabria 4 Naaras 4 (GIP) Scholten Laura EX1 CAPS
241 SYS n 03 FI*Keskimaan Hobbit Fosco 4 Uros 3 (GIC) Scholten Laura EX1 CACS NOM BIS
242 SYS n 03 FI*Ori-Katin Michiko Iki-Oma 4 Naaras 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1
243 SYS b 03 FI*Choose Three Wishes Well 4 Naaras 1 (SC) Sidorova Natalia KM
244 HCL Hessu Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Scholten Laura 1 NOM
245 HCL Kisvilli Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Scholten Laura 2
246 HCL Miska Petruska Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Scholten Laura 4
247 HCL Pösö Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Scholten Laura 3
248 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Scholten Laura 1 NOM BIS
249 HCS Doktor Schneider Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Zagorskaya Elena 1 NOM BIS
250 HCS Jaki Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Zagorskaya Elena 3
251 HCS Oswald Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Zagorskaya Elena 2
269 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Henry Stéphane EXO n, EXO n 03, PER a 02 62, PER a 21 33, PER d, PER e 33, PER f 03, PER n 22 MCO VIII, NEM I, NFO IV, NFO VI, NFO VII, RAG d 04, RAG n 21, SBI e, SBI f, SIB V, SIB VI, SIB VII 40
Kneifel Angelika ACL III, ACL VI, ACS V, ACS VIII, MCO II, MCO VII, NFO III, RAG a, RAG f 03, RAG n 04, SBI n, SBI c, SIB IV, TUV d 61-63 Tuomarioppilas: Sara Viuha 32
Krogh Minna Kat 2 tark. ACL III, ACL VIII, ACS VII, MCO III, MCO V, MCO IX, NFO II, RAG n, RAG c, RAG a 03, RAG a 04, SBI n, SBI d, SIB I, TUV d 61-63, Kat 2 vet 37
Sahlberg Carin BEN n 22 31, BEN n 24 33, BML I, BRI ns 11, BUR n, BUR b, BUR c, BUR g, CHA , CRX III, CRX VI, CRX VIII, CRX IX, EUR n 24, EUR as 22, EUR w 62, MAN 51-52, OCI n 24, OCI a 24, OCI ns 24, SOM n Rinnakkaisarvostelu: Tuuli Larva 32
Scholten Laura Kat 3 tark. ABY n, ABY a, CRX II, OCI c 24, RUS, SOM a, OSH a, OSH n 24, OSH a 24, OSH c 24, OSH b 22, OSH n 03 24, PEB V, SIA a, SIA j 21, SYS n 03, HCL 38
Sidorova Natalia Kat 3 tark. ABY o, BRI c, BUR f, CRX I, CRX IV, EUR a 24, MAN 53, OCI b 24, SPH V, BAL b, OSH n, OSH n 25, OSH f 24, OHS a 25, OSH n 03 22, SIA n, SIA c, SIA b 21, SIA d 21, SYS b 03 Kat 3 vet, Kat 4 vet 41
Zagorskaya Elena Kat 2 tark. EXO f, EXO n 22, PER n, PER b, PER f, ACS III, MCO IV, VI, NFO VIII, NFO IX, RAG n 03, SIB III, HCS 42
7 tuomaria.