Omakissa
Kes-Kis 14.2.2015 Jyväskylä
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 14.2.2015 Loppuu 14.2.2015
Ilmoittautuminen alkaa 6.11.2014 Ilmoittautuminen loppuu 11.1.2015
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 31.1.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Jyväskylä
Toimihenkilöt NÄYTTELY ON TÄYNNÄ!

Näyttelypäällikkö, myyntipaikat ja rotupöydät: Sanna Snellman-Junna,
sanna.snellman.junna@gmail.com, puh. 040 964 7447 (iltaisin)
Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.

Näyttelysihteeri: Susanna Piispanen, susanna.piispanen@keskis.net
osoite: Pappilantie 8 a 2, 40900 Säynätsalo
puh: 050 328 6888 (iltaisin). Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.

Raha-asiat: Päivi Tammelin, paivi.tammelin@keskis.net

Pääassistentti: Josefiina Huhta-aho, assistentit@keskis.net
Lisätietoja Lisätietoa näyttelykutsusta: http://www.kissaliitto.fi/site/media/2014/11/Killeri2015.pdf

HUOM! Näyttelymaksun eräpäivä on näyttelyssämme sama kuin ilmoittautumispäivä! Viitenumeroa on ehdottomasti käytettävä.

Ilmoittautumisen peruuttaminen sähköpostilla näyttelysihteerille:
-Mikäli kissan ilmoittautuminen perutaan ennen ilmoittautumisajan loppumista, palautetaan näyttelymaksusta 75%.
-Mikäli ilmoittautumista ei makseta, eikä peruuteta viimeiseen ilmoittautumispäivään mennessä, Kes-Kis laskuttaa näyttelymaksun
ilmoittaneelta kokonaisuudessaan.
-Mahdolliset eläinlääkärin- ja lääkärintodistukset tulee toimittaa helmikuun 2015 loppuun mennessä.

La 14.2. järjestämme kolmen sukupolven epävirallisen lisäluokan. Luokkaan voi ilmoittaa kolme alenevassa polvessa olevaa kissaa (lapsi - vanhempi - isovanhempi). Kukin kissa voi kilpailla vain kerran sekä olla ilmoitettu viralliseen näyttelyluokkaan. Ilmoittautuminen erikoisluokkiin sähköpostilla näyttelysihteerille ennen näyttelyn ilmoittautumisajan päättymistä.
Luokkamaksu 10 euroa/arvostelu (kolmikko) maksetaan näyttelymaksun yhteydessä ja maksua ei palauteta.

Maksu leimakortilla: Omakissassa maksutavaksi valitaan leimakortti ja leimakortti postitetaan
näyttelysihteerille välittömästi ilmoittautumisen jälkeen.

Vain luokka- ja värimuutokset ovat mahdollisia 11.1.2015 jälkeen.

Kes-Kis pidättää oikeuden hyväksyä osallistujat ajoissa ilmoittautuneiden joukosta
kategorioittain näyttelymaksun/leimakortin saapumispäivän perusteella.

Näyttelymaksu sisältää näyttelyluettelon ja ruusukkeet. Leimakortit ovat käytössä.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 70 70 0 0 0
2 94 94 0 0 0
3 65 65 0 0 0
4 64 64 0 0 0
Kotikissat 10 10 0 0 0
Yhteensä 303 303 0 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*AzuLejo's Deep Silent Complete 1 Naaras 12 (Pennut) Zagorskaya Elena EX1 NOM BIS
2 EXO a FI*Mogi's Beau Bobby 1 Uros 9 (Avoin) Zagorskaya Elena EX1 CAC
3 EXO f Alsace Exotic Jitka 1 Naaras 9 (Avoin) Kneifel Angelika EX1 CAC
4 EXO n 22 FI*Mogi's Mother Love 1 Uros 3 (GIC) Kneifel Angelika EX1 CACS NOM
5 EXO n 22 FI*AzuLejo's Swanheart 1 Naaras 9 (Avoin) Kneifel Angelika EX1 CAC
6 EXO d 22 S*IxiDixi's Four Tops 1 Uros 1 (SC) Zagorskaya Elena KM NOM BIS
7 EXO n 03 FI*AzuLejo's Bye Bye Beautiful 1 Naaras 12 (Pennut) Kneifel Angelika EX2
8 EXO n 03 FI*Mogi's Iggy Azalea 1 Naaras 12 (Pennut) Kneifel Angelika EX1 NOM
9 EXO d 03 22 FI*AzuLejo's Stargazer 1 Uros 9 (Avoin) Kneifel Angelika EX1 CAC
10 EXO f 03 22 FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo 1 Naaras 9 (Avoin) Zagorskaya Elena EX1 CAC
10 EXO f 03 22 FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
11 PER a FI*Moondreamer's Skyfall 1 Uros 9 (Avoin) Kneifel Angelika EX1 CAC
12 PER a FI*Moondreamer's Deep Blue Sea 1 Naaras 11 (Nuoret) Kneifel Angelika Abs
13 PER d FI*Kultaviiksen Magic Slim 1 Uros 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena EX2
14 PER d FI*Mimosan Le Boy 1 Uros 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena EX1 NOM
15 PER f FI*Mimosan Lying From You 1 Naaras 11 (Nuoret) Kneifel Angelika EX1 NOM BIS
16 PER ns FI*Moondreamer's Joyride 1 Naaras 9 (Avoin) Zagorskaya Elena EX1 CAC
17 PER n 22 IT*Diciotto Carati Virginia 1 Naaras 5 (IC) Zagorskaya Elena EX1 CAGCIB NOM BIS
18 PER ns 22 62 FIN*Kuutsa's Come On Roses 1 Naaras 3 (GIC) Kneifel Angelika EX1 No Cert
19 PER n 03 FI*Dirlandan Midnight Star 1 Naaras 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena EX1
20 PER a 02 62 Agaro Pers Fenix 1 Uros 1 (SC) Zagorskaya Elena KM
21 PER f 03 Betty Soldeserto 1 Naaras 5 (IC) Kneifel Angelika EX1 No Cert
22 PER n 33 Sinihuiskan Delilah 1 Naaras 5 (IC) Zagorskaya Elena EX1 CAGCIB
23 PER a 21 33 Sinihuiskan XabiAlonso 1 Uros 5 (IC) Zagorskaya Elena EX1 CAGCIB
24 PER d 21 33 Colorolla Madlen 1 Naaras 7 (CH) Kneifel Angelika EX1 CACIB NOM
25 ACL III / ACL n 24 FIN*Siriuksen LeoCurl 2 Uros 2 (SP) Zagorskaya Elena KM NOM
25 ACL III / ACL n 24 FIN*Siriuksen LeoCurl 2 Uros 17 (Veteraani) Henry Stéphane 2
26 ACL VI / ACL f 03 22 White Star Iskra of Siriuksen 2 Naaras 9 (Avoin) Zagorskaya Elena EX1 CAC
27 ACL VIII / ACL fs 09 22 FI*Dezzicat's Amabile AyaCurl 2 Naaras 4 (GIP) Kneifel Angelika EX1 CAPS
28 ACS III / ACS b 24 FI*Siriuksen KoppamurraCurl 2 Uros 9 (Avoin) Henry Stéphane EX1 CAC
29 ACS VII / ACS ns 24 CharmingCurl Kimberli 2 Naaras 5 (IC) Henry Stéphane EX1 CAGCIB
30 ACS VIII / ACS ns 09 FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl 2 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1 NOM
31 MCO I / MCO n FI*Chamberlain Hunter's Moon 2 Uros 4 (GIP) Kneifel Angelika EX1 CAPS NOM BIS
32 MCO II / MCO n 03 Ghost Rider Tiili*PL 2 Uros 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB BIV
33 MCO II / MCO n 09 FI*Ameliinan Oswald 2 Uros 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
34 MCO II / MCO n 09 FI*Tigerworld Kisses Of Fire 2 Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
35 MCO II / MCO n 09 FI*KorpiCoon's Ämmi 2 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
36 MCO III / MCO a 22 FIN*Escape's Jethro Tull 2 Uros 5 (IC) Zagorskaya Elena EX1 CAGCIB
37 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Apocalyptica 2 Uros 7 (CH) Zagorskaya Elena EX1 CACIB BIV NOM
38 MCO III / MCO a 22 S*Maffialigan's Vega 2 Naaras 9 (Avoin) Zagorskaya Elena EX1 CAC
39 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Carlos Santana 2 Uros 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena Abs
40 MCO III / MCO n 22 FI*Mainehaan Frida 2 Naaras 6 (IP) Zagorskaya Elena EX1 CAGPIB
41 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni 2 Uros 8 (PR) Zagorskaya Elena EX1 CAPIB
42 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Krysos WinWin 2 Uros 3 (GIC) Henry Stéphane EX1 CACS BIV
43 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Goldenstream's X-Files 2 Uros 9 (Avoin) Henry Stéphane EX1 CAC
44 MCO IV / MCO n 09 23 FI*Ameliinan Fara 2 Naaras 9 (Avoin) Henry Stéphane EX2
45 MCO IV / MCO n 03 24 FI*Moggi Carpe Dajm 2 Naaras 9 (Avoin) Henry Stéphane EX1 CAC
46 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Ameliinan Ringo 2 Uros 11 (Nuoret) Henry Stéphane EX1
47 MCO IV / MCO n 09 22 FI*DiamondTails' Mickey Rourke 2 Uros 10 (KAS) Henry Stéphane EX1 CAP NOM
48 MCO IV / MCO n 03 22 S*Carpe Feline's Zirenius 2 Uros 10 (KAS) Henry Stéphane EX2
49 MCO V / MCO d 22 FI*SolarWind's Dionysos 2 Uros 7 (CH) Henry Stéphane EX1 CACIB
50 MCO V / MCO d 22 FI*DiamondTails' Alessandro Botticelli 2 Uros 10 (KAS) Henry Stéphane EX1 CAP
51 MCO V / MCO f 22 FI*LovelyLife Heartbeat Helinä 2 Naaras 10 (KAS) Henry Stéphane EX1 CAP
52 MCO VI / MCO f 03 22 FI*Enzahin Shades of Gray 2 Naaras 7 (CH) Sahlberg Carin EX1 CACIB
53 MCO VI / MCO g 03 22 FI*Goldenstream's Wild Flower 2 Naaras 9 (Avoin) Sahlberg Carin Abs
54 MCO VI / MCO e 09 22 FI*Chamberlain von Richthofen 2 Uros 10 (KAS) Sahlberg Carin EX1 CAP
55 MCO VI / MCO f 09 22 FI*DiamondTails' Minnie Driver 2 Naaras 10 (KAS) Sahlberg Carin EX2
56 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Stout-hearted Nailah 2 Naaras 10 (KAS) Sahlberg Carin EX1 CAP BIV NOM BIS
57 MCO VI / MCO f 02 21 62 S*Carpe Feline's Assidistra 2 Naaras 10 (KAS) Sahlberg Carin EX3
58 MCO VII / MCO ns 22 FI*CoonShadow WildFire 2 Uros 9 (Avoin) Krogh Minna EX2
59 MCO VII / MCO ns FI*KingLeo's Big Bang 2 Uros 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
60 MCO VII / MCO fs 22 FI*Maikkilan Ilmatar 2 Naaras 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
61 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*CapitalCats Moonflower 2 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
62 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro 2 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
63 MCO VIII / MCO es 02 21 62 FI*RoseLion's Bobbie James 2 Uros 8 (PR) Krogh Minna EX1 CAPIB
64 MCO VIII / MCO es 03 24 FI*RoseLion's Bashful 2 Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
65 MCO IX / MCO w 64 FI*Escape's Paloma Faith 2 Naaras 4 (GIP) Zagorskaya Elena Abs
66 NEM I / NEM n 21 Amarillis Blue Veil 2 Uros 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC NOM BIS
67 NFO II / NFO n 09 FI*Hopeahännän Matilda 2 Naaras 9 (Avoin) Zagorskaya Elena EX1 CAC
68 NFO II / NFO n 03 FI*Ninatte's Loveletter 2 Uros 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena EX1
69 NFO II / NFO n 03 FI*Ninatte's Fast Surprise 2 Uros 12 (Pennut) Zagorskaya Elena EX1 BIV NOM
70 NFO III / NFO n 22 FI*FoxyPaw's Trick Bag 2 Uros 1 (SC) Henry Stéphane KM BIV NOM
71 NFO III / NFO n 24 FI*Jarraun's Skog Anrid 2 Naaras 5 (IC) Henry Stéphane EX1 CAGCIB
72 NFO III / NFO n 24 FI*Ka-Boom BadaBoom 2 Naaras 9 (Avoin) Henry Stéphane EX1 CAC
73 NFO III / NFO n 24 FI*Tähtitassun Bertil 2 Uros 2 (SP) Henry Stéphane KM
74 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Tähtitassun Aurinkoinen 2 Naaras 1 (SC) Sahlberg Carin KM BIV
75 NFO IV / NFO n 02 21 62 FI*Ninatte's Voodoo 2 Naaras 5 (IC) Sahlberg Carin EX1 CAGCIB
75 NFO IV / NFO n 02 21 62 FI*Ninatte's Voodoo 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
76 NFO IV / NFO a 09 22 FI*Koivunpesän Pölli 2 Uros 11 (Nuoret) Sahlberg Carin EX1
77 NFO IV / NFO a 09 22 FI*Koivunpesän Tukki 2 Uros 11 (Nuoret) Sahlberg Carin EX2
78 NFO IV / NFO n 03 23 FI*Koivunpesän Klapi 2 Naaras 11 (Nuoret) Sahlberg Carin EX2
79 NFO IV / NFO n 09 24 SE*For Keeps Love Is A Battlefield 2 Naaras 11 (Nuoret) Sahlberg Carin EX3
80 NFO IV / NFO n 09 24 SE*For Keeps We Belong 2 Naaras 11 (Nuoret) Sahlberg Carin EX1 NOM BIS
81 NFO VI / NFO f 03 22 FI*Hopeahännän SerafinaPekkala 2 Naaras 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
82 NFO VI / NFO f 02 63 FI*Ninatte's Apricot Lady 2 Naaras 5 (IC) Krogh Minna EX2
83 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta 2 Uros 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC BIV
84 NFO VI / NFO d 09 22 S*Just Catnap's Ailsa Craig 2 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
85 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Felicis Enna 2 Naaras 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS
86 NFO VII / NFO fs FI*FoxyPaw's Cherry Mash 2 Naaras 3 (GIC) Kneifel Angelika EX1 CACS NOM
87 NFO VII / NFO ns 24 FI*Ka-Boom Boomerang 2 Uros 9 (Avoin) Kneifel Angelika EX1 CAC
88 NFO VIII / NFO ds 09 22 S*Cederskogens Max Magma 2 Uros 3 (GIC) Sahlberg Carin EX1 CACS NOM
89 NFO VIII / NFO ns 03 22 Føniks Felis Jubatus 2 Uros 9 (Avoin) Sahlberg Carin EX1 CAC
90 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI*FoxyPaw's Jock Scott 2 Uros 10 (KAS) Sahlberg Carin EX1 CAP
91 NFO IX / NFO w 64 FIN*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 1 (SC) Sahlberg Carin KM
92 NFO IX / NFO w 61 FI*Hopeahännän Talvililja 2 Naaras 12 (Pennut) Sahlberg Carin EX1 NOM
93 RAG n FI*Minipeikon Suklaa Susu 2 Uros 9 (Avoin) Kneifel Angelika Abs
94 RAG n FI*Lumikuu BonBon 2 Naaras 10 (KAS) Kneifel Angelika EX1 CAP
95 RAG a FI*Lumikuu EinoLeino 2 Uros 10 (KAS) Sahlberg Carin EX1 CAP
96 RAG a FIN*Mayapaw's Awesome Artemis 2 Uros 6 (IP) Sahlberg Carin EX1 CAGPIB NOM
97 RAG c FI*MistyNight Augustus 2 Uros 3 (GIC) Kneifel Angelika Abs
98 RAG n 21 FI*Collicatin Karibian Sun 2 Uros 10 (KAS) Kneifel Angelika EX1 CAP
99 RAG n 03 FI*Lukanpuron Don Luigi 2 Uros 9 (Avoin) Henry Stéphane EX1 CAC
100 RAG n 03 Eulalie Jinelle 2 Naaras 9 (Avoin) Henry Stéphane EX1 CAC
101 RAG n 03 (N)Diadem's Wilma Sollis 2 Naaras 11 (Nuoret) Henry Stéphane EX1 BIV NOM
102 RAG n 03 FI*Celestial's Nirvana 2 Uros 12 (Pennut) Henry Stéphane EX2
103 RAG n 03 FI*Collicatin Mexican Boyfriend 2 Uros 12 (Pennut) Henry Stéphane EX1 NOM BIS
104 RAG n 04 FI*Collicatin Kyle's Legacy 2 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1 BIV NOM
105 RAG n 04 FI*Darkie's Kireina Koutei 2 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX3
106 RAG n 04 FI*Lukanpuron Elias 2 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX2
107 RAG n 04 FI*Lumikuu Ewerest 2 Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
108 RAG n 04 FI*Collicatin Rita Hayworth 2 Naaras 10 (KAS) Krogh Minna EX2
109 RAG n 04 FIN*Dollyblues PieceOfMyHeart 2 Naaras 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP BIV NOM
110 RAG a 03 FI*Shyshaman's Star of Ivanhoe 2 Uros 5 (IC) Kneifel Angelika EX1 CAGCIB BIV NOM
111 RAG a 03 (N)Diadem's Vuzzy 2 Uros 11 (Nuoret) Kneifel Angelika EX1 NOM
112 RAG a 03 FI*Dollyblues You Are The Sunshine 2 Naaras 11 (Nuoret) Kneifel Angelika EX1
113 RAG a 04 Solenzara's Solomon Jack 2 Uros 9 (Avoin) Zagorskaya Elena EX1 CAC
114 RAG a 04 FI*Lukanpuron Elna 2 Naaras 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena EX1 BIV NOM
115 RAG a 04 FI*Lukanpuron Emma 2 Naaras 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena EX2
116 RAG a 04 FI*Erkatin Sulo-Elias 2 Uros 10 (KAS) Zagorskaya Elena EX1 CAP
117 RAG d 04 FI*Utuinen Hot'n'Spicy 2 Uros 11 (Nuoret) Kneifel Angelika Abs
118 RAG f 03 FI*Utuinen Rebel Rosebud 2 Naaras 3 (GIC) Sahlberg Carin EX1 CACS
119 SBI n FI*Tamus Lancer 2 Uros 9 (Avoin) Sahlberg Carin EX1 CAC
120 SBI n FI*Birmayan Galadriel 2 Naaras 9 (Avoin) Sahlberg Carin EX1 CAC NOM
121 SBI n FI*Sydänyön Jo Vain! 2 Naaras 12 (Pennut) Sahlberg Carin EX1 BIV
122 SBI n FIN*Tamus New Beetle 2 Uros 17 (Veteraani) Henry Stéphane 3
122 SBI n FIN*Tamus New Beetle 2 Uros 6 (IP) Sahlberg Carin EX1 CAGPIB
123 SBI n FIN*Zhamanen Hurricane 2 Naaras 17 (Veteraani) Henry Stéphane 1
123 SBI n FIN*Zhamanen Hurricane 2 Naaras 8 (PR) Sahlberg Carin EX1 CAPIB
124 SBI a Daphara's Nelis 2 Uros 11 (Nuoret) Kneifel Angelika EX1
125 SBI a FIN*Tamus Celica Blue At Last 2 Naaras 2 (SP) Kneifel Angelika KM NOM
125 SBI a FIN*Tamus Celica Blue At Last 2 Naaras 17 (Veteraani) Henry Stéphane 2
126 SBI a FI*Tamus Viper Venturer 2 Uros 6 (IP) Kneifel Angelika EX1 CAGPIB
127 SBI c FI*Saca's Kenzie the Knight 2 Uros 11 (Nuoret) Henry Stéphane EX1
128 SBI d FI*Tamus Belvedere for A-K 2 Naaras 8 (PR) Henry Stéphane EX1 CAPIB
129 SBI f FI*Birmayan Fazerina 2 Naaras 3 (GIC) Zagorskaya Elena EX1 CACS NOM BIS
130 SBI f FIN*Tassuliinin Dream 2 Naaras 5 (IC) Zagorskaya Elena EX1 CAGCIB
131 SBI f FI*Tamus Wildcat 2 Naaras 4 (GIP) Zagorskaya Elena EX1 CAPS NOM
132 SBI g FI*Tamus Healey 2 Naaras 7 (CH) Kneifel Angelika EX1 CACIB
133 SIB I / SIB n NO*Tundrapaw's Dixie 2 Naaras 7 (CH) Kneifel Angelika EX1 CACIB
134 SIB III / SIB ny 11 Sibknyazhestvo Oscar 2 Uros 3 (GIC) Henry Stéphane EX1 CACS
134 SIB III / SIB ny 11 Sibknyazhestvo Oscar 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
135 SIB III / SIB n 24 FI*Likimain A Beautiful Lie 2 Naaras 9 (Avoin) Henry Stéphane EX1 CAC NOM
136 SIB III / SIB n 23 FI*Keijumetsän Kesän lapsi 2 Naaras 11 (Nuoret) Henry Stéphane EX1 BIV
137 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Kemuel 2 Uros 10 (KAS) Henry Stéphane EX1 CAP
138 SIB III / SIB n 24 FIN*Amurin Lyydia 2 Naaras 10 (KAS) Henry Stéphane EX1 CAP NOM
139 SIB IV / SIB n 02 21 62 Kayo Rys od Królowych*PL 2 Naaras 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB NOM
140 SIB IV / SIB n 09 24 FI*CottonPaw Aisha Canella 2 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
141 SIB IV / SIB n 03 24 FI*Goldenspot's Doron 2 Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP NOM
142 SIB V / SIB d 24 FI*Irvikissan Aether 2 Uros 3 (GIC) Zagorskaya Elena EX1 CACS
143 SIB V / SIB f FI*Jäälinnan Alisa 2 Naaras 3 (GIC) Zagorskaya Elena EX1 CACS
144 SIB V / SIB d 24 FI*Likimain Aladdin Sane 2 Uros 9 (Avoin) Zagorskaya Elena EX1 CAC
145 SIB V / SIB d 23 FI*Keijumetsän Kesäduuni blues 2 Uros 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena EX1
146 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan Tähtönen 2 Naaras 12 (Pennut) Zagorskaya Elena EX1 BIV
147 SIB V / SIB d 24 FI*CottonPaw Arrow Curry 2 Uros 10 (KAS) Zagorskaya Elena EX1 CAP
148 SIB VI / SIB f 09 24 CH*Lukijn's Vera 2 Naaras 5 (IC) Kneifel Angelika EX1 CAGCIB
149 SIB VI / SIB d 03 23 FIN*Amurin Hiskia 2 Uros 10 (KAS) Kneifel Angelika EX1 CAP
150 SIB VII / SIB as 24 FI*Tuiskutassun Ilo-Ilmari 2 Uros 9 (Avoin) Kneifel Angelika EX1 CAC
151 SIB VII / SIB fs 24 FI*Tuiskutassun Juttu-Liisa 2 Naaras 11 (Nuoret) Kneifel Angelika EX1
152 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Lumikissan Diiva 2 Naaras 7 (CH) Kneifel Angelika EX1 CACIB
153 SIB VIII / SIB fs 09 Zabava Girasole 2 Naaras 9 (Avoin) Kneifel Angelika Abs
154 SIB VIII / SIB ds 03 24 FI*Sipsun Auriga 2 Uros 12 (Pennut) Kneifel Angelika EX1
155 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI*Sipsun Aurora Borealis 2 Naaras 12 (Pennut) Kneifel Angelika EX1 BIV NOM
156 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN*Ilveslinnan Amir Akanyildiz 2 Uros 17 (Veteraani) Henry Stéphane 1 NOM BIS
156 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN*Ilveslinnan Amir Akanyildiz 2 Uros 1 (SC) Sahlberg Carin KM
157 ABY n Hotchocolate Cleopatra 3 Naaras 1 (SC) Sidorova Natalia KM
157 ABY n Hotchocolate Cleopatra 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
158 ABY n FI*Lovedevotion Berlioz 3 Uros 5 (IC) Sidorova Natalia EX1 CAGCIB BIV
159 ABY n Osiris(V) Total Surprise 3 Uros 5 (IC) Sidorova Natalia EX2
160 ABY n FI*Lovedevotion Desirée 3 Naaras 11 (Nuoret) Sidorova Natalia EX1
161 ABY n (N)Mayas Pride Maori 3 Naaras 12 (Pennut) Sidorova Natalia EX1
162 ABY n FI*Laire Valar Lorien 3 Uros 4 (GIP) Sidorova Natalia Abs
163 ABY a FI*Lovedevotion Daphne 3 Naaras 11 (Nuoret) Sidorova Natalia EX1
164 ABY o FI*Nebuankhet Yraen Ruadh 3 Naaras 5 (IC) Ojaniemi Sara Abs
165 ABY o S*Rackarkatten's Paco Rabanne 3 Uros 2 (SP) Ojaniemi Sara KM
165 ABY o S*Rackarkatten's Paco Rabanne 3 Uros 17 (Veteraani) Sahlberg Carin 2
166 BEN n 22 CattiCartano Sherrywood *** 3 Naaras 9 (Avoin) Sidorova Natalia Abs
167 BEN n 24 Tamleopardens Hypnotic Poison 3 Uros 10 (KAS) Sidorova Natalia EX1 CAP
168 BEN n 24 CattiCartano Master Blender 3 Uros 12 (Pennut) Sidorova Natalia EX1 NOM BIS
169 BEN n 22 31 FI*Kattiklaanin Luke Catwalker 3 Uros 2 (SP) Sidorova Natalia KM
170 BEN n 22 33 CattiCartano Nectar D'Or *** 3 Naaras 12 (Pennut) Scholten Laura Abs
171 BRI n FI*Coventry's Lonely Wolf 3 Uros 12 (Pennut) Sidorova Natalia EX1
172 BRI n FI*Coventry's Gardenia 3 Naaras 10 (KAS) Sidorova Natalia EX1 CAP NOM BIS
173 BRI c FI*Coventry's Iowa 3 Uros 10 (KAS) Ojaniemi Sara EX1 CAP
174 BRI g FI*Coventry's Heather 3 Naaras 9 (Avoin) Sidorova Natalia EX1 CAC
175 BRI h FI*Coventry's Lily-Rose 3 Naaras 12 (Pennut) Sidorova Natalia EX1
176 BRI f 22 FI*Coventry's Joy 3 Naaras 9 (Avoin) Sidorova Natalia Abs
177 BRI ns 11 S*Pymans Joe Cool 3 Uros 3 (GIC) Scholten Laura EX1 CACS BIV
178 BRI ns 11 FI*Helmiinan Kultakäpälä 3 Uros 9 (Avoin) Scholten Laura EX1 CAC
179 BRI ns 11 FI*Helmiinan Kissanminttu 3 Naaras 9 (Avoin) Scholten Laura EX1 CAC
180 BRI ns 11 FI*Gnome's Hello, I Love You 3 Uros 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1
181 BRI ns 11 FI*Gnome's Love Her Madly 3 Naaras 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1 NOM
182 BRI ns 11 FI*Gnome's My Wild Love 3 Naaras 11 (Nuoret) Scholten Laura Abs
183 BRI ns 11 Petit Prince vum Rousegaard*CH 3 Uros 2 (SP) Scholten Laura KM
184 BRI ns 11 EST*Harmony Devianti 3 Naaras 2 (SP) Scholten Laura Abs
185 BRI ns 11 FI*Gnome's Britannia Silver 3 Uros 10 (KAS) Scholten Laura EX1 CAP
186 BUR n FI*Seirene Rafiki 3 Uros 12 (Pennut) Scholten Laura EX1 NOM
187 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 2 (SP) Scholten Laura KM NOM
187 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 17 (Veteraani) Sahlberg Carin Arvosteltu
188 BUR a FI*Mabelle Azura 3 Naaras 10 (KAS) Sidorova Natalia EX1 CAP
189 BUR b FI*Almond's Domino 3 Uros 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX2
190 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC NOM BIS
191 BUR b FI*Beneloben Edison Eddie 3 Uros 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara Abs
192 BUR b FIN*Ravissant Alessaielle Nanda 3 Naaras 4 (GIP) Ojaniemi Sara EX1 CAPS
192 BUR b FIN*Ravissant Alessaielle Nanda 3 Naaras 17 (Veteraani) Sahlberg Carin 2
193 BUR b FIN*Shu-Shun Misty Dawn 3 Naaras 8 (PR) Ojaniemi Sara EX1 CAPIB BIV
193 BUR b FIN*Shu-Shun Misty Dawn 3 Naaras 17 (Veteraani) Sahlberg Carin 4
194 BUR b FI*Aficats Don't Mess With ME! 3 Uros 10 (KAS) Ojaniemi Sara EX1 CAP
195 BUR c FI*Hokkuspokkus Bad Ass 3 Uros 9 (Avoin) Ojaniemi Sara Abs
196 BUR c FI*TribeChristal's Angus 3 Uros 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
197 BUR c FI*Cattish Anne Bonny 3 Naaras 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX2
198 BUR c FI*TribeChristal's Ninive 3 Naaras 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC BIV NOM
199 BUR c FI*Beneloben Elegant Eugeny 3 Naaras 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX2
200 BUR c FI*Almond's Åsa Pumpulipilvi 3 Naaras 10 (KAS) Ojaniemi Sara EX1 CAP NOM
201 BUR c FI*Beneloben Enjoy Emely 3 Naaras 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1 NOM
202 BUR d FI*Ninelli's Pink Pride 3 Uros 4 (GIP) Sidorova Natalia EX1 CAPS
203 BUR f FI*Cattish Lucy van Pelt 3 Naaras 7 (CH) Scholten Laura EX1 CACIB
204 BUR f FIN*Almond's Pikku Myy 3 Naaras 2 (SP) Scholten Laura KM
204 BUR f FIN*Almond's Pikku Myy 3 Naaras 17 (Veteraani) Sahlberg Carin 1
205 BUR f FI*Cattish Magica De Spell 3 Naaras 10 (KAS) Scholten Laura EX1 CAP
206 BUR j FI*Jigglypuff's Tia Dalma 3 Naaras 11 (Nuoret) Sidorova Natalia EX1 NOM BIS
207 BUR j FIN*Cattish Fort Charlotte 3 Naaras 4 (GIP) Sidorova Natalia EX1 CAPS
207 BUR j FIN*Cattish Fort Charlotte 3 Naaras 17 (Veteraani) Sahlberg Carin 3
208 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 3 Uros 5 (IC) Sidorova Natalia EX1 CAGCIB NOM
209 CRX VI / CRX ns 03 24 FI*Spectrolite Ritariperhonen 3 Uros 11 (Nuoret) Sidorova Natalia EX1
210 CRX VIII / CRX ns 03 21 33 FI*Lubavan Eleanor 3 Naaras 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
211 EUR ns Alma 3 Naaras 4 (GIP) Sidorova Natalia EX1 CAPS
212 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 5 (IC) Scholten Laura EX1 CAGCIB
213 MAU ns FIN*Iltavilli Emir Ehsan 3 Uros 2 (SP) Sidorova Natalia Abs
214 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Scholten Laura KM
215 OCI n 24 FI*Moosegrove Dream On 3 Naaras 1 (SC) Scholten Laura KM NOM BIS
216 OCI n 24 FIN*Moosegrove FenixFernando JR 3 Uros 4 (GIP) Scholten Laura EX1 CAPS
216 OCI n 24 FIN*Moosegrove FenixFernando JR 3 Uros 17 (Veteraani) Sahlberg Carin 4
217 OCI n 24 FI*Moosegrove Mr. Einstein 3 Uros 10 (KAS) Scholten Laura Abs
218 OCI a 24 FI*Punakuun Chili 3 Naaras 9 (Avoin) Scholten Laura Abs
219 OCI b 24 FI*WiliWilla Billie Bound 3 Uros 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX2
220 OCI b 24 FI*WiliWilla Merton Charm 3 Uros 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1 NOM
221 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Ojaniemi Sara KM NOM BIS
221 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 17 (Veteraani) Sahlberg Carin 3
222 OCI b 24 FI*Moosegrove Bella Dorotea 3 Naaras 6 (IP) Ojaniemi Sara EX1 CAGPIB
223 OCI c 24 FI*Embrace Good King Wenceslas 3 Uros 3 (GIC) Sidorova Natalia EX1 CACS
224 OCI ns 24 FI*Northalla Blackbeard 3 Uros 3 (GIC) Scholten Laura EX1 CACS
225 RUS Wynterwynd Moon River 3 Uros 3 (GIC) Sidorova Natalia EX1 CACS
226 RUS FI*Inkilee Dom Perignon 3 Uros 9 (Avoin) Sidorova Natalia Abs
227 RUS FI*Lolcat's Peter Pan 3 Uros 10 (KAS) Sidorova Natalia EX1 CAP NOM
228 RUS FI*Lolcat's Amy 3 Naaras 10 (KAS) Sidorova Natalia EX1 CAP
229 SOM n FIN*Lamadegaan Bellezza 3 Naaras 17 (Veteraani) Sahlberg Carin Abs
229 SOM n FIN*Lamadegaan Bellezza 3 Naaras 1 (SC) Scholten Laura Abs
230 SOM n (N)Villkattens Wilmer 3 Uros 9 (Avoin) Scholten Laura EX1 CAC NOM
231 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 3 Uros 2 (SP) Scholten Laura KM NOM
231 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 3 Uros 17 (Veteraani) Sahlberg Carin 1 NOM BIS
232 SPH II / SPH n 09 FIN*Hobbitqueen's Ace Of Spades 3 Uros 6 (IP) Sidorova Natalia EX1 CAGPIB
233 SPH IV / SPH f 03 Kaylee's Padme' 3 Naaras 5 (IC) Sidorova Natalia EX1 CAGCIB NOM
234 SPH V / SPH a 32 FI*Hobbitqueen's Topaz 3 Uros 1 (SC) Ojaniemi Sara KM BIV
235 SPH V / SPH n 31 FI*Hobbitqueen's Michael J. 3 Uros 5 (IC) Ojaniemi Sara EX1 CAGCIB
236 SPH V / SPH a 03 32 FI*Tutsi Emperor 3 Uros 7 (CH) Ojaniemi Sara EX1 CACIB
237 SPH V / SPH f 03 32 Skinzin Hobbitually Beautiful 3 Naaras 9 (Avoin) Ojaniemi Sara Abs
238 SPH V / SPH e 09 32 FI*Hobbitqueen's Griddlebone 3 Uros 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1
239 SPH V / SPH n 09 21 32 FI*Hobbitqueen's Grizabella 3 Naaras 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1
240 SPH V / SPH n 09 21 33 FI*Hobbitqueen's Emporio 3 Uros 4 (GIP) Ojaniemi Sara EX1 CAPS
240 SPH V / SPH n 21 33 FI*Hobbitqueen's Emporio 3 Uros 13c (Määrittely) Sahlberg Carin SPH n 09 21 33
241 BAL w 67 FI*Ballawhane Goewyn 4 Naaras 10 (KAS) Scholten Laura EX1 CAP
242 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 4 (GIP) Scholten Laura EX1 CAPS NOM BIS
243 OSH n Galoo of Beugnycats 4 Uros 1 (SC) Scholten Laura KM
244 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black 4 Uros 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1 NOM BIS
245 OSH n 24 FIN*Birregin Ashita ga Choose 4 Naaras 17 (Veteraani) Krogh Minna 1
245 OSH n 24 FIN*Birregin Ashita ga Choose 4 Naaras 2 (SP) Ojaniemi Sara KM
246 OSH n 25 FI*Santuzzan Maestro 4 Uros 1 (SC) Scholten Laura KM NOM
247 OSH a 24 FI*LoudMeow Rockstar 4 Uros 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
248 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
249 OSH a 25 S*Sandvretens Syrah 4 Naaras 10 (KAS) Ojaniemi Sara EX1 CAP NOM
250 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 17 (Veteraani) Krogh Minna 1 NOM BIS
250 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 6 (IP) Ojaniemi Sara EX1 CAGPIB NOM BIS
251 OSH n 03 22 FI*Keskimaan Purrrfect Mao 4 Me 4 Naaras 9 (Avoin) Scholten Laura EX1 CAC NOM BIS
252 OSH n 03 24 FI*Choose Xoo Cute To Be True 4 Uros 5 (IC) Ojaniemi Sara EX1 CAGCIB
253 PEB V / PEB b 33 Vilnius BaldEra*LT 4 Uros 10 (KAS) Ojaniemi Sara EX1 No Cert
254 SIA n EE*Cepheus Siaoricat 4 Uros 9 (Avoin) Scholten Laura EX1 CAC
255 SIA a FI*Twist-Tiramisun North Star 4 Uros 1 (SC) Ojaniemi Sara KM BIV NOM BIS
256 SIA a FI*Kelmikerhon Elegia 4 Naaras 3 (GIC) Ojaniemi Sara EX1 CACS NOM
256 SIA a FI*Kelmikerhon Elegia 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
257 SIA a FI*Aurinkomäen Dexter-Danilo 4 Uros 5 (IC) Ojaniemi Sara Abs
258 SIA a FI*Plan-A Isontalon Antti 4 Uros 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1
259 SIA c FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla 4 Uros 1 (SC) Scholten Laura KM BIV
259 SIA c FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
260 SIA c FI*Kelmikerhon Kevätkaihonkukka 4 Naaras 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1
261 SIA c FI*Plan-A Jussi Murikka 4 Uros 12 (Pennut) Scholten Laura EX1
262 SIA c FI*Plan-A Aika Kelmi 4 Naaras 12 (Pennut) Scholten Laura EX1 NOM BIS
263 SIA b 21 (N)Attack's Icandy 4 Uros 9 (Avoin) Scholten Laura EX1 CAC
264 SIA d 21 FI*Santuzzan On Your Toes 4 Uros 4 (GIP) Scholten Laura EX1 CAPS NOM
265 SIA j 21 FI*Feanorian Dabria 4 Naaras 4 (GIP) Ojaniemi Sara EX1 CAPS
266 SYS n 03 FI*Keskimaan Hobbit Fosco 4 Uros 3 (GIC) Ojaniemi Sara EX1 CACS
267 SYS b 03 FI*Choose Three Wishes Well 4 Naaras 1 (SC) Scholten Laura KM
268 HCL Roope Rommirusina Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Henry Stéphane 1 NOM
269 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Henry Stéphane 1 NOM BIS
270 HCS Doktor Schneider Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Krogh Minna 1 NOM BIS
271 HCS Jaki Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Krogh Minna 2
272 HCS Oswald Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Krogh Minna 3
273 HCS Ukko Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Krogh Minna Abs
273 HCS Ukko Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Henry Stéphane Abs
274 HCS Sanni Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Krogh Minna Abs
275 HCS Santtu Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Krogh Minna 4
276 HCS Wilma Wilhelmiina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Krogh Minna 1 NOM
301 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Henry Stéphane ACS III, ACS VII, MCO IV, MCO V, NFO III, RAG n 03, SBI c, SBI d, SIB III, Kat 2 vet, HCL, HC-vet 36
Kneifel Angelika EXO d 03 22, EXO f, EXO n 03, EXO n 22, PER a, PER d 21 33, PER f, PER f 03, PER ns 22 62, ACL VIII, MCO I, NFO VII, RAG n, RAG c, RAG n 21, RAG a 03, RAG d 04, SBI a, SBI g, SIB I, SIB VI, SIB VII, SIB VIII 37
Krogh Minna ACS VIII, MCO II, MCO VII, MCO VIII, NEM I, NFO VI, RAG n 04, SIB IV, HCS, Kat 4 vet 36
Ojaniemi Sara Kat 3 tark. ABY o, BRI c, BUR b, BUR c, CRX VIII, OCI b 24,SPH V, OSH n 24, OSH a 24, OSH a 25, OSH b 22, OSH n 03 24, PEB V, SIA a, SIA j 21, SYS n 03 42
Sahlberg Carin Kat 3 tark. MCO VI, NFO IV, NFO VIII, NFO IX, RAG a, RAG f 03, SBI n, TUV d 61-63, Kat 3 vet 38
Scholten Laura BEN n 22 33, BRI ns 11, BUR n, BUR f, EUR as 22, OCI n 24, OCI a 24, OCI ns 24, SOM n, BAL b, BAL w 67, OSH n, OSH n 25, OSH n 03 22, SIA n, SIA c, SIA b 21, SIA d 21, SYS b 03 39
Sidorova Natalia ABY n, ABY a, BEN n 22, BEN n 24, BEN n 22 31, BRI n, BRI g, BRI h, BRI f 22, BUR a, BUR d, BUR j, CRX II, CRX VI, EUR ns, MAU ns, OCI c 24, RUS , SPH II, SPH IV Rinnakkaisarvostelu: Tuuli Larva 31
Zagorskaya Elena EXO n, EXO a, EXO d 22, EXO f 03 22, PER d, PER ns, PER a 02 62, PER a 21 33, PER n 03, PER n 22, PER n 33, ACL III, ACL VI, MCO III, MCO IX, NFO II, RAG a 04, SBI f, SIB V 37
8 tuomaria.