Omakissa
ISROK 64. kansainvälinen kissanäyttely 30.11.2014
Järjestävä yhdistys Itä-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 30.11.2014 Loppuu 30.11.2014
Ilmoittautuminen alkaa 5.9.2014 Ilmoittautuminen loppuu 2.11.2014
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 16.11.2014
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 360   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero FI4353970820046324
Sähköposti nayttely@isrok.net
Paikka Musti ja Mirri Areena, KUOPIO
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Tiina Räsänen, puh. 040 549 2902, tiina.rasanen@isrok.net
Näyttelypäällikkö: Kaisa Savolainen, puh. 050 362 6260, kaisa.savolainen@isrok.net
Pääassistentti: Riikka Turpeinen, e-mail: riiturpeinen@gmail.com
Palkinnot: Minna Leinonen, puh. 040 8408416, minna.leinonen@isrok.net
 
Yhteydenotot pääasiassa sähköpostitse! Puhelimitse vain iltaisin klo 17-20!

Lisätietoja

Näyttelyssä noudatetaan Kissaliton ja FIFe:n näyttelysääntöjä. Eläinlääkärin tarkastus on pakollinen kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Rekisterikirja ja/tai rokotustodistus on esitettävä. Kaikilla yli 10 kuukauden ikäisillä näyttelyyn osallistuvilla kissoilla on oltava mikrosiru ja mikrosirutodistus. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt sekä näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissa- lehdestä.

Häkkien koot ovat 65x65x56 cm, myös oman häkin on sovittava tähän tilaan! Oman tuplahäkin voi ilmoittaa vain mikäli siihen tulee vähintään kaksi arvostelussa olevaa kissaa. Häkit on valmiiksi numeroitu ja saman omistajan kissat sijoitetaan vierekkäin. Omistajat voivat itse esitellä kissansa tuomareille. Kissat eivät voi yöpyä näyttelypaikalla.

Näyttelyyn ilmoittautumiset toivomme ensisijaisesti Omakissan kautta. Ilmoittautumispäivän jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia sähköpostitse nayttely@isrok.net. Paperi-ilmoittautumiset osoitteella: Tiina Räsänen, Puijonsarventie 21 C 17, 70260 KUOPIO. Kuoressa tulee olla postileima viimeistään 31.10.2014.  Yhdistys pidättää oikeuden hyväksyä osallistujat ajoissa ilmoittautuneiden joukosta kategorioittain ilmoittautumisen saapumispäivän perusteella.

Ilmoittautumiset maksetaan Omakissasta saatavalla laskulla. Paperilla ilmoittauduttaessa näyttelymaksu maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä ISROKin tilille FI43 5397 0820 0463 24, käyttäen viitettä 0026, ISROKin jäsenet 0013. Liitä maksukuitin kopio ilmoittautumis- lomakkeen takapuolelle. Kaikki maksut yhdellä kuitilla! 

Näyttelyssä valitaan kaksi kategorian parasta kotikissaa vai jos ilmoittautuneita kotikissoja on vähintään kymmenen. Muuten näyttelyssä valitaan yksi näyttelyn paras kotikissa.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 54 51 0 0 3
2 89 85 0 0 4
3 60 54 0 0 6
4 61 60 0 0 1
Kotikissat 13 12 0 0 1
Yhteensä 277 262 0 0 15

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 PER d FI*BlueIce's Roma Uomo 1 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM
2 PER d FI*Sabrimin Prince 1 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS NOM BIS
3 PER f FI*Mimosan Lying From You 1 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM BIS
4 PER as My Fantasy's Ray 1 Uros 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
5 PER n 03 FI*Mimosan Ka Boom 1 Uros 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB NOM BIS
6 PER n 03 FI*Shamirin Ärliga Älex 1 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir Abs
7 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 8 (PR) Isakov Vladimir EX1 CAPIB
8 PER a 02 62 Agaro Pers Fenix 1 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
9 PER f 03 Betty Soldeserto 1 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
10 PER n 03 24 FI*Kissankäpälän Cupido 1 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
11 PER f 02 21 62 FI*Mimosan If Only You 1 Naaras 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS NOM BIS
12 PER f 02 21 62 FI*Sabrimin Deluxe 1 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 NOM BIS
13 PER a 33 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow 1 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
14 MCO I / MCO n FI*KingLeo's Blackadder 2 Uros 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1 NOM
15 MCO II / MCO n 09 FI*Ameliinan Oswald 2 Uros 9 (Avoin) Noskova Elena EX1 CAC
16 MCO II / MCO n 09 FI*Pikkumetsän Wundervoll 2 Naaras 9 (Avoin) Noskova Elena EX1 CAC
16 MCO n 09 FI*Pikkumetsän Wundervoll 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
17 MCO II / MCO n 09 FI*KingLeo's Boom Kah 2 Uros 11 (Nuoret) Noskova Elena EX1 BIV NOM
18 MCO II / MCO n 09 FI*NineTales Isabelle 2 Naaras 12 (Pennut) Noskova Elena EX1
19 MCO II / MCO n 09 FI*Daybreak's Gonzales 2 Uros 10 (KAS) Noskova Elena EX1 CAP
20 MCO III / MCO n 23 FI*NineTales Indira 2 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
21 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Is There Truth 2 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM BIV NOM BIS
21 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Is There Truth 2 Uros 17 (Veteraani) Glem Lene 1 NOM BIS
22 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain New Edition 2 Uros 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB
23 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks 2 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX2
24 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni 2 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
25 MCO III / MCO a 23 FI*DraCoon Julien Picasso 2 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
25 MCO IV / MCO a 09 23 FI*DraCoon Julien Picasso 2 Uros 13c (Määrittely) Glem Lene MCO a 23 / MCO III
26 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Monchacoon Elvis Isidor 2 Uros 7 (CH) Khaled Youssef EX1 CACIB
27 MCO IV / MCO n 09 22 FI*KingLeo's Angels in My Hair 2 Naaras 9 (Avoin) Khaled Youssef EX1 CAC BIV NOM
28 MCO IV / MCO n 03 24 FI*Moggi Carpe Dajm 2 Naaras 9 (Avoin) Khaled Youssef EX2
29 MCO IV / MCO n 09 22 FI*DiamondTails' Mickey Rourke 2 Uros 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1
30 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Goldenstream's X-Files 2 Uros 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX2
31 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales If I Were a Boy 2 Naaras 12 (Pennut) Khaled Youssef EX1 BIV NOM
32 MCO IV / MCO n 09 22 PL*Dark Age Yilan Coon 2 Uros 2 (SP) Khaled Youssef KM BIV NOM
33 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Bling Bling 2 Uros 4 (GIP) Khaled Youssef EX1 CAPS
34 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Coraline 2 Naaras 6 (IP) Khaled Youssef EX1 CAGPIB
35 MCO IV / MCO a 09 23 FI*Goldenstream's Walt Disney 2 Uros 10 (KAS) Khaled Youssef EX4
36 MCO IV / MCO a 03 23 FI*Goldenstream's Waterloo 2 Uros 10 (KAS) Khaled Youssef EX2
37 MCO IV / MCO n 03 22 FI*NineTales E.T. Go Home 2 Uros 10 (KAS) Khaled Youssef EX3
38 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Golden Boy 2 Uros 10 (KAS) Khaled Youssef EX1 CAP
39 MCO V / MCO d 22 FI*LovelyLife Golden Gibson 2 Uros 9 (Avoin) Khaled Youssef Abs
39 MCO V / MCO d 22 FI*LovelyLife Golden Gibson 2 Uros 13c (Määrittely) Glem Lene Abs
40 MCO V / MCO e 24 FI*Avericoon Fiona 2 Naaras 9 (Avoin) Khaled Youssef EX1 CAC BIV
41 MCO V / MCO f 22 FI*LovelyLife Golden Gemma 2 Naaras 9 (Avoin) Khaled Youssef EX2
42 MCO V / MCO g 22 Langstteich's Evviva Lorena 2 Naaras 7 (CH) Khaled Youssef EX1 CACIB
43 MCO V / MCO d 22 Atrox Icestorm*PL 2 Uros 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1 BIV
44 MCO V / MCO f FI*KingLeo's Bohemian Dream 2 Naaras 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1
45 MCO V / MCO g 23 FI*Maikkilan Granite 2 Naaras 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX2
46 MCO V / MCO d S*Coppermines Thor 2 Uros 12 (Pennut) Khaled Youssef EX1
47 MCO V / MCO e 22 FI*Valier's Hexamore Truewoman 2 Naaras 12 (Pennut) Khaled Youssef Abs
48 MCO V / MCO f 22 Heart Stealer Dark Tequila 2 Naaras 12 (Pennut) Khaled Youssef EX1
49 MCO V / MCO d 22 FI*Daybreak's Hurricane Jerry 2 Uros 10 (KAS) Khaled Youssef EX1 CAP
50 MCO V / MCO f 22 FI*LovelyLife Heartbeat Helinä 2 Naaras 10 (KAS) Khaled Youssef EX2
51 MCO V / MCO f 22 Xandra Sky Beyrouth, CZ 2 Naaras 10 (KAS) Khaled Youssef EX1 CAP BIV NOM
52 MCO VI / MCO f 09 FI*Daybreak's Indira 2 Naaras 9 (Avoin) Khaled Youssef EX1 CAC
53 MCO VI / MCO f 09 22 FI*LovelyLife Golden Gilda 2 Naaras 9 (Avoin) Khaled Youssef Abs
54 MCO VI / MCO f 09 22 FI*DiamondTails' Minnie Driver 2 Naaras 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1
55 MCO VI / MCO g 02 63 FI*Chamberlain Sweet Illusion 2 Naaras 8 (PR) Khaled Youssef Abs
56 MCO VII / MCO ns FI*Satinante's Tristan Fridolf 2 Uros 3 (GIC) Glem Lene EX1 CACS
57 MCO ns Oliver Sky Beyrouth, CZ 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
57 MCO VII / MCO ns Oliver Sky Beyrouth, CZ 2 Uros 5 (IC) Glem Lene EX1 CAGCIB BIV NOM
58 MCO VII / MCO ns FI*KingLeo's Big Bang 2 Uros 11 (Nuoret) Glem Lene EX1 NOM BIS
59 MCO VII / MCO ns FI*Hiesun Mistyheart 2 Uros 8 (PR) Glem Lene EX1 CAPIB NOM
60 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI*CheNiCoon's FelisaRosselini 2 Naaras 5 (IC) Glem Lene EX1 CAGCIB
61 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*KingLeo's Amok 2 Uros 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
62 MCO VIII / MCO ns 03 24 FI*Moggi Cate Pilleri 2 Naaras 7 (CH) Glem Lene EX1 CACIB BIV
63 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro 2 Uros 11 (Nuoret) Glem Lene EX1
64 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI*NineTales Incredible Hulk 2 Uros 12 (Pennut) Glem Lene EX1 BIV
65 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*BellaAmare's Butterfly of Hope 2 Naaras 12 (Pennut) Glem Lene EX1
66 MCO VIII / MCO ds 03 23 FI*BellaAmare's Ares of Love 2 Uros 10 (KAS) Glem Lene MCO d 03 23 / MCO VI
67 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*NineTales Fast & Furious 2 Uros 8 (PR) Glem Lene EX1 CAPIB
68 NFO I / NFO n FI*Lolcat's Jack 2 Uros 13c (Määrittely) Glem Lene NFO n 09 / NFO II
68 NFO II / NFO n 09 FI*Lolcat's Jack 2 Uros 10 (KAS) Khaled Youssef EX1 CAP
69 NFO II / NFO n 03 S*Zygot's Mac Gregor 2 Uros 3 (GIC) Khaled Youssef Abs
70 NFO II / NFO n 09 FI*Hopeahännän Matilda 2 Naaras 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1
71 NFO III / NFO n 24 FI*Niittykissan Alexandria 2 Naaras 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
72 NFO IV / NFO n 03 22 FIN*Kirsikan HelmiLiina 2 Naaras 2 (SP) Glem Lene KM NOM BIS
72 NFO IV / NFO n 03 22 FIN*Kirsikan HelmiLiina 2 Naaras 17 (Veteraani) Glem Lene 1 NOM
73 NFO V / NFO f FI*Lolcat's Rose 2 Naaras 5 (IC) Khaled Youssef EX1 CAGCIB
74 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston 2 Uros 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1
75 NFO VI / NFO f 03 22 FI*Hopeahännän SerafinaPekkala 2 Naaras 5 (IC) Glem Lene EX1 CAGCIB NOM BIS
76 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta 2 Uros 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
77 NFO VI / NFO d 09 22 S*Just Catnap's Ailsa Craig 2 Naaras 11 (Nuoret) Glem Lene EX1 BIV
78 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Lolcat's Fauna 2 Naaras 12 (Pennut) Glem Lene EX1
79 NFO VI / NFO f 02 21 FIN*FoxyPaw's Indian Woman 2 Naaras 8 (PR) Glem Lene EX1 CAPIB
79 NFO VI / NFO f 02 21 FIN*FoxyPaw's Indian Woman 2 Naaras 17 (Veteraani) Glem Lene 2
80 NFO VIII / NFO ds 09 22 S*Cederskogens Max Magma 2 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS BIV
81 NFO VIII / NFO fs 09 24 FI*Katinkurun Katajanmarja 2 Naaras 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS NOM
82 NFO VIII / NFO es 03 24 FI*Hopeahännän Iorek Byrnison 2 Uros 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
83 NFO VIII / NFO ns 03 22 Føniks Felis Jubatus 2 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
84 NFO IX / NFO w 64 FI*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 1 (SC) Noskova Elena KM NOM BIS
85 RAG n FI*Ruuskatin Same Heart 2 Naaras 11 (Nuoret) Noskova Elena EX1
86 RAG a Gayaneh Gratia Illa 2 Naaras 3 (GIC) Noskova Elena EX1 CACS BIV NOM
87 RAG a FI*MistyNight Dyna 2 Naaras 5 (IC) Noskova Elena EX1 CAGCIB
88 RAG a FI*Erkatin Hupu Hildig 2 Uros 12 (Pennut) Noskova Elena EX1 NOM
89 RAG b FI*Ruuskatin Start A Fire 2 Uros 11 (Nuoret) Noskova Elena EX1
90 RAG c FI*MistyNight Augustus 2 Uros 5 (IC) Noskova Elena EX1 CAGCIB
91 RAG c Bobkatin Olive Oil 2 Uros 6 (IP) Noskova Elena EX1 CAGPIB NOM
92 RAG n 21 Gayaneh Gaudeamus Igitur 2 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS BIV
93 RAG n 21 FI*Kivelän Baldassare Ludano 2 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
94 RAG n 21 FI*Kivelän Bella Luisa 2 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM
95 RAG e 21 Kin edler von den Lichtalben 2 Uros 5 (IC) Noskova Elena EX1 CAGCIB
96 RAG n 03 FI*Tuulikellon Prime Time 2 Uros 1 (SC) Khaled Youssef KM BIV NOM
97 RAG n 03 FI*Celestial's Louis Dieudonné 2 Uros 3 (GIC) Khaled Youssef EX1 CACS
98 RAG n 03 M'Memories Ragdoll's Havana 2 Naaras 5 (IC) Khaled Youssef EX1 CAGCIB
99 RAG n 03 FI*Collicatin Wonderful Wille 2 Uros 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1
100 RAG n 03 (N)Diadem's Wilma Sollis 2 Naaras 12 (Pennut) Khaled Youssef EX1
101 RAG n 04 FI*Stardoll's Wind Warrior 2 Uros 1 (SC) Glem Lene KM
102 RAG n 04 FI*Celestial's Eternal Flame 2 Uros 5 (IC) Glem Lene EX1 CAGCIB
103 RAG n 04 FI*Darkie's Kireina Koutei 2 Uros 11 (Nuoret) Glem Lene EX1 BIV
104 RAG a 03 FI*Celestial's Desire Me 2 Naaras 3 (GIC) Glem Lene EX1 No Cert
105 RAG a 03 (N)Diadem's Vuzzy 2 Uros 12 (Pennut) Glem Lene EX1 NOM BIS
106 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel 2 Naaras 2 (SP) Glem Lene KM
107 RAG a 04 FI*Utuinen Hot'n'Sweet 2 Naaras 12 (Pennut) Noskova Elena EX1
108 RAG a 04 FI*Satinante's Don Cesar 2 Uros 2 (SP) Noskova Elena KM
109 RAG d 04 S*Gunbertus Gabriel 2 Uros 3 (GIC) Glem Lene EX1 CACS
110 RAG d 04 FI*Utuinen Hot'n'Spicy 2 Uros 12 (Pennut) Glem Lene EX1
111 RAG f 03 FI*Utuinen Rebel Rosebud 2 Naaras 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
112 RAG g 04 FI*BlackRain's Accept Me As I Am 2 Naaras 11 (Nuoret) Glem Lene EX1
113 RAG a 03 21 S*Gunbertus In Flames 2 Uros 11 (Nuoret) Noskova Elena EX1
114 SBI n S*Raus Höjden's Harmoney in Brown 2 Naaras 1 (SC) Glem Lene KM
115 SBI n FI*Felinessi Boris 2 Uros 7 (CH) Glem Lene EX1 No Cert
116 SBI a FI*Zhamanen MT Bobby Orr 2 Uros 2 (SP) Glem Lene Abs
117 SBI a FIN*Recknagel Tairapänks 2 Naaras 2 (SP) Glem Lene Abs
118 SBI c FI*Zhamiran Mio El Diego 2 Uros 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
119 SBI c FI*Saca's Kenzie the Knight 2 Uros 11 (Nuoret) Glem Lene EX1
120 SBI e FI*Oreliinan Braveheart 2 Uros 9 (Avoin) Noskova Elena EX1 CAC
121 SBI e FI*Aamentassu Cilo-Cilo 2 Uros 11 (Nuoret) Noskova Elena EX1
122 SBI b 21 FI*Canth's ToyBoy 2 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM NOM
123 SIB II / SIB a 09 Riverwind Caleb Jamesovic 2 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
124 SIB IV / SIB a 03 24 FI*Kesälän Helmi Orvokki 2 Naaras 7 (CH) Glem Lene EX1 CACIB
125 SIB IV / SIB n 03 24 FI*Goldenspot's Doron 2 Uros 10 (KAS) Glem Lene Abs
126 SIB V / SIB d 24 FI*Irvikissan Aether 2 Uros 3 (GIC) Khaled Youssef EX1 CACS
127 SIB VIII / SIB ns 03 FI*Kesälän Unto Utelias 2 Uros 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB
128 SIB IX / SIB w 62 FI*Valjallan Kuura 2 Naaras 9 (Avoin) Noskova Elena Abs
129 ABY n FI*Aurinkomäen Assi 3 Naaras 3 (GIC) Wilczek Anna EX1 CACS BIV
130 ABY n FI*Lovedevotion Cinderella 3 Naaras 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
131 ABY n FI*Amajan Junski Jalmiro 3 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
132 ABY n FI*Lovedevotion Desirée 3 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1 NOM
133 ABY a FI*Kharn-Ka Great Gatsby 3 Naaras 7 (CH) Cerná Petra EX1 CACIB
134 ABY a FI*Lovedevotion Daphne 3 Naaras 12 (Pennut) Cerná Petra EX1
135 ABY o S*Rackarkatten's Paco Rabanne 3 Uros 2 (SP) Wilczek Anna KM
135 ABY o S*Rackarkatten's Paco Rabanne 3 Uros 17 (Veteraani) Wilczek Anna 3
136 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 1 (SC) Cerná Petra KM
137 BEN n 22 EE*Esmeralda Maya Gold 3 Naaras 4 (GIP) Cerná Petra EX1 CAPS
138 BEN n 24 FI*Kissalehdon Kullat Nunu 3 Naaras 4 (GIP) Cerná Petra EX1 CAPS
139 BRI n FI*SamBelle's Esper 3 Uros 10 (KAS) Wilczek Anna EX1 CAP
140 BRI a FIN*Ferme Rosa Renata 3 Naaras 10 (KAS) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAP NOM
141 BRI ns S*British Dream's Sebastian 3 Uros 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
142 BRI ns 11 FI*Helmiinan Kultakäpälä 3 Uros 11 (Nuoret) Burani Ferrari Argia Laura EX1
143 BRI ns 11 FI*Helmiinan Kissanminttu 3 Naaras 11 (Nuoret) Burani Ferrari Argia Laura EX1
144 BRI ns 22 62 FI*Gimmie's Aristocracy 3 Uros 3 (GIC) Cerná Petra EX1 CACS
145 BRI ns 24 62 FI*Gimmie's Pirates Ransom 3 Uros 3 (GIC) Cerná Petra EX1 CACS
146 BUR n FI*ZirCat's Grand Canyon 3 Uros 5 (IC) Cerná Petra EX1 CAGCIB
147 BUR n FI*Feirefiz Almost Easy 3 Naaras 5 (IC) Cerná Petra EX1 CAGCIB BIV
148 BUR n FI*Arkhitekton Preludi 3 Uros 11 (Nuoret) Cerná Petra EX1
149 BUR n FI*AuroraAustralis Kaiser Sosé 3 Uros 8 (PR) Cerná Petra EX1 CAPIB
150 BUR b FI*Shu-Shun Tulikukka 3 Naaras 9 (Avoin) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAC BIV
151 BUR b FI*AuroraAustralis AccaDacca 3 Uros 11 (Nuoret) Burani Ferrari Argia Laura EX2
152 BUR b FI*Beneloben Edison Eddie 3 Uros 11 (Nuoret) Burani Ferrari Argia Laura EX1
153 BUR b FI*Beneloben Excellent Evita 3 Naaras 11 (Nuoret) Burani Ferrari Argia Laura EX1
154 BUR c FI*MunKisun Meukow for Cattish 3 Uros 7 (CH) Cerná Petra EX1 CACIB BIV
155 BUR c FI*Shu-Shun Tulisuudelma 3 Naaras 7 (CH) Cerná Petra EX1 CACIB
156 BUR c FI*Cattish Anne Bonny 3 Naaras 9 (Avoin) Cerná Petra EX1 CAC
157 BUR c FI*TribeChristal's Angus 3 Uros 11 (Nuoret) Cerná Petra EX1
158 BUR c FI*Beneloben Elegant Eugeny 3 Naaras 11 (Nuoret) Cerná Petra EX1 BIV
159 BUR c FI*TribeChristal's Ninive 3 Naaras 11 (Nuoret) Cerná Petra EX2
160 BUR c FIN*Shu-Shun Pisarro 3 Uros 6 (IP) Cerná Petra EX1 CAGPIB
161 BUR e FI*Jigglypuff's Jack Sparrow 3 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
162 BUR e FI*Cattish Sweet Dreams 3 Naaras 10 (KAS) Wilczek Anna Abs
163 BUR h FI*Beneloben Dawiina 3 Naaras 10 (KAS) Cerná Petra EX1 CAP
164 BUR j FI*Jigglypuff's Angelica Teach 3 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna Abs
165 BUR j FIN*Cattish Fort Charlotte 3 Naaras 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS
165 BUR j FIN*Cattish Fort Charlotte 3 Naaras 17 (Veteraani) Wilczek Anna 2
166 CHA NL*Poekie Mau Mau's Helena Luna 3 Naaras 4 (GIP) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAPS
167 CRX I / CRX ns FI*Telltail's Xanadu 3 Uros 6 (IP) Wilczek Anna EX1 CAGPIB NOM BIS
168 CRX II / CRX n 01 64 S*Rexlicious Rotella 3 Naaras 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB BIV
169 CRX II / CRX n 03 FI*Telltail's Joyride 3 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
170 CRX II / CRX b 09 FI*Framillan Oh, I'm Your superstar 3 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
171 CRX III / CRX fs FI*Ballerina's Odette 3 Naaras 11 (Nuoret) Cerná Petra EX1 NOM
172 CRX IV / CRX d 02 62 FI*Ronttilan Russian Roulette 3 Uros 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB
173 CRX VI / CRX ns 03 24 FI*Spectrolite Ritariperhonen 3 Uros 12 (Pennut) Cerná Petra EX1 NOM BIS
174 CRX VIII / CRX ns 03 21 33 FI*Lubavan Eleanor 3 Naaras 11 (Nuoret) Cerná Petra EX1 BIV
175 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI*Framillan Quixotic Clown 3 Uros 12 (Pennut) Cerná Petra EX1
176 CRX VIII / CRX f 03 33 FI*Telltail's Jolene 3 Naaras 12 (Pennut) Cerná Petra EX1
177 CYM 51-52 / CYM f 09 52 DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan 3 Naaras 3 (GIC) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CACS NOM
178 DRX III / DRX g 24 FI*Riepujengin Xeena 3 Naaras 11 (Nuoret) Cerná Petra EX1
179 DRX III / DRX d FI*Riepujengin Babrika 3 Uros 10 (KAS) Cerná Petra EX1 CAP
180 DRX IV / DRX f 09 S*Fiddlestix Marta Marmellata 3 Naaras 12 (Pennut) Cerná Petra Abs
181 DRX VI / DRX n 02 21 62 FI*Riepujengin Amiraali 3 Uros 10 (KAS) Cerná Petra EX1 CAP
182 EUR ns 22 FI*Pikku-Piun Unelma 3 Naaras 5 (IC) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAGCIB
183 KBL I / KBL ns 24 FI*Miunmaan Aslan 3 Uros 9 (Avoin) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAC
184 KBL IV / KBL fs 09 24 FI*Miunmaan Anastasia 3 Naaras 5 (IC) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAGCIB
185 KBL IV / KBL d 09 24 FI*Kuriton Baby Coco 3 Naaras 9 (Avoin) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAC
186 KOR FI*Hovikissan Rhe-Mu 3 Uros 5 (IC) Cerná Petra EX1 CAGCIB
187 KOR FI*Silvertip Jiisip tanwaakom 3 Naaras 9 (Avoin) Cerná Petra EX1 CAC
188 KOR FIN*Hovikissan iat Jaao 3 Naaras 2 (SP) Cerná Petra KM NOM BIS
189 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI*Conan Lontrus 3 Uros 1 (SC) Wilczek Anna KM
190 MAN 53 / MAN e 23 53 FI*Maikain Valmu Väng 3 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
191 MAN 53 / MAN a 24 53 FIN*Deimos Guten Tag 3 Uros 2 (SP) Wilczek Anna KM
191 MAN 53 / MAN a 24 53 FIN*Deimos Guten Tag 3 Uros 17 (Veteraani) Wilczek Anna 4
192 MAU ns Mauland Gerizah 3 Naaras 5 (IC) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAGCIB
193 MAU ns 24 FI*Ausare Baketamon 3 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1 NOM BIS
194 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Wilczek Anna KM NOM BIS
195 OCI a 24 FI*Punakuun Chili 3 Naaras 11 (Nuoret) Burani Ferrari Argia Laura EX1 NOM
196 OCI b 24 FI*Moosegrove Ad Victoriam 3 Naaras 1 (SC) Cerná Petra KM NOM
197 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Cerná Petra KM
197 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 17 (Veteraani) Wilczek Anna 2
198 OCI ns 24 Ozspots Sheelberight 3 Uros 3 (GIC) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CACS
199 OCI ns 24 FI*Northalla Blackbeard 3 Uros 5 (IC) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAGCIB
200 OCI bs 24 FI*Silvercomet Midnight's King 3 Uros 5 (IC) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAGCIB
201 RUS Wynterwynd Moon River 3 Uros 3 (GIC) Wilczek Anna EX1 CACS
202 RUS FI*Harmuan Belle Bärlein 3 Naaras 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
203 RUS FI*Lolcat's Wendy Darling 3 Naaras 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
204 RUS FI*Harmuan Niki Nallukka 3 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
205 RUS FIN*Saraitshikin HaveANiceDay 3 Naaras 8 (PR) Wilczek Anna EX1 CAPIB NOM
205 RUS FIN*Saraitshikin HaveANiceDay 3 Naaras 17 (Veteraani) Wilczek Anna 1 NOM
206 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 3 Uros 1 (SC) Cerná Petra KM BIV NOM
207 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 3 Naaras 3 (GIC) Cerná Petra EX1 CACS
208 SOM n FI*Kharn-Ka Sinopa 3 Naaras 7 (CH) Cerná Petra EX1 CACIB
209 SOM n Tamarakatz Mystical Mist-of-Kharnka 3 Naaras 9 (Avoin) Cerná Petra EX1 CAC
210 SOM n FI*Amajan Ilfredo Idolo 3 Uros 11 (Nuoret) Cerná Petra EX1
211 SOM n FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues 3 Uros 2 (SP) Cerná Petra KM NOM
211 SOM n FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues 3 Uros 17 (Veteraani) Wilczek Anna 1 NOM BIS
212 SOM o DK*Dushara Mint of Kharnka 3 Naaras 2 (SP) Burani Ferrari Argia Laura KM
212 SOM o DK*Dushara Mint of Kharnka 3 Naaras 17 (Veteraani) Wilczek Anna 3
213 SPH V / SPH a 32 FI*Hobbitqueen's Topaz 3 Uros 1 (SC) Burani Ferrari Argia Laura KM NOM
214 BAL w 67 FI*Ballawhane Goewyn 4 Naaras 10 (KAS) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAP
215 BAL n FI*Willicon Ma Choi Lee 4 Uros 8 (PR) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAPIB
216 BAL e 21 FI*Willicon Pupucor Wat 4 Uros 8 (PR) Noskova Elena EX1 CAPIB NOM
217 OSH n Galoo of Beugnycats 4 Uros 1 (SC) Noskova Elena KM
218 OSH n FI*Sultsinan Iltasatu 4 Naaras 1 (SC) Noskova Elena KM
219 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black 4 Uros 12 (Pennut) Noskova Elena EX1 BIV NOM BIS
220 OSH n 24 FIN*Birregin Ashita ga Choose 4 Naaras 2 (SP) Noskova Elena KM NOM
220 OSH n 24 FIN*Birregin Ashita ga Choose 4 Naaras 17 (Veteraani) Noskova Elena 1 NOM BIS
221 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 11 (Nuoret) Burani Ferrari Argia Laura EX1 NOM BIS
222 OSH n 03 FI*Sultsinan Pieni sydän 4 Naaras 9 (Avoin) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAC
223 OSH f 03 FI*Wonka Wictoria 4 Naaras 9 (Avoin) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAC NOM
224 OSH b 02 21 FI*Omenatarhan Part Time Lover 4 Uros 11 (Nuoret) Burani Ferrari Argia Laura Abs
225 SIA n EE*Cassiopea Siaoricat 4 Naaras 11 (Nuoret) Noskova Elena EX1 NOM
226 SIA a FI*Aurinkomäen Dexter-Danilo 4 Uros 5 (IC) Noskova Elena EX1 CAGCIB NOM
227 SIA a FI*Aurinkomäen Dooris-Damina 4 Naaras 5 (IC) Noskova Elena EX1 CAGCIB NOM BIS
228 SIA a FIN*Santuzzan Humoresque 4 Naaras 10 (KAS) Noskova Elena EX1 CAP
228 SIA a FIN*Santuzzan Humoresque 4 Naaras 17 (Veteraani) Noskova Elena 2
229 SIA b Ralph Sia Alicia, CZ 4 Uros 5 (IC) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAGCIB NOM BIS
230 SIA d 21 FI*Santuzzan On Your Toes 4 Uros 4 (GIP) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAPS NOM BIS
231 SYS n 01 FI*Sultsinan WhatChaMaCallIt 4 Naaras 6 (IP) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAGPIB NOM BIS
232 SYS n 03 Apocalyptica Calypso 4 Uros 11 (Nuoret) Burani Ferrari Argia Laura EX1
233 SYS b 03 FI*Sultsinan Jamie Oliver 4 Uros 9 (Avoin) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAC
234 HCL Albert Paroni von Pumpuli Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wilczek Anna 4
235 HCL Kisvilli Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wilczek Anna 1 NOM
236 HCL Peikko Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wilczek Anna 3
237 HCL Pösö Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wilczek Anna 2
238 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Cerná Petra 1 NOM BIS
239 HCS Doktor Schneider Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wilczek Anna 1 NOM BIS
240 HCS Emppu Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wilczek Anna 2
240 HCS Emppu Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Wilczek Anna 1 NOM BIS
241 HCS Rolle Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wilczek Anna 3
242 HCS Fanny Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Cerná Petra Abs
243 HCS Poppi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Cerná Petra Abs
243 HCS Poppi Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Wilczek Anna Abs
262 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Burani Ferrari Argia Laura BRI a, BRI ns 11, BUR b, CHA , CYM 51-52, EUR ns 22, KBL I, KBL IV, MAU ns, OCI a 24, OCI bs 24, OCI ns 24, SPH V, BAL n, BAL w 67, OSH a 24, OSH b 02 21, OSH f 03, OSH n 03, SIA b, SIA d 21, SOM o, SYS b 03, SYS n 01, SYS n 03 31
Cerná Petra ABY a, BEN n 22, BEN n 24, BRI ns 22 62, BRI ns 24 62, BUR h, BUR n, CRX III, CRX VI, CRX VIII, DRX III, DRX VI, DRX VI, KOR , OCI b 24, SOM n, Kat. III vet. HCL naaraat, HCS naaraat 42
Glem Lene MCO VII, MCO VIII, NFO IV, NFO VI, RAG a 03, RAG d 04, RAG g 04, RAG n 04, SBI a, SBI c, SBI n, SIB IV, Kat. II vet., Kat. II tark. 41
Isakov Vladimir PER a 02 62, PER a 33, PER as, PER d, PER f, PER f 02 21 62, PER f 03, PER n 03, PER n 03 24, MCO III, NFO I, NFO III, NFO VIII, RAG f 03, RAG n 21, SBI b 21, SIB II, SIB VIII, Kat. II tark. 31
Khaled Youssef RAG n 03, MCO I, MCO IV, MCO V, MCO VI, NFO II, NFO V, SIB V 42
Noskova Elena MCO II, NFO IX, RAG a, RAG a 03 21, RAG a 04, RAG b, RAG c, RAG e 21, RAG n, SBI e, BAL e 21, OSH n, OSH n 24, SIA a, SIA n, SIB IX, Kat. IV vet. 31
Wilczek Anna ABY n, ABY o, BRI n, BRI ns, BUR c, BUR e, BUR j, CRX I, CRX II, CRX IV, MAN 51-52, MAN 53, MAU ns 24, OCI n 24, OCI o 24, RUS, HCL urokset , HCS urokset, KK. vet. 42
7 tuomaria.