Omakissa
ISROK 63. kansainvälinen kissanäyttely 29.11.2014
Järjestävä yhdistys Itä-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 29.11.2014 Loppuu 29.11.2014
Ilmoittautuminen alkaa 5.9.2014 Ilmoittautuminen loppuu 2.11.2014
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 16.11.2014
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 360   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero FI4353970820046324
Sähköposti nayttely@isrok.net
Paikka Musti ja Mirri Areena, KUOPIO
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Tiina Räsänen, puh. 040 549 2902, tiina.rasanen@isrok.net
Näyttelypäällikkö: Kaisa Savolainen, puh. 050 362 6260, kaisa.savolainen@isrok.net
Pääassistentti: Riikka Turpeinen, e-mail: riiturpeinen@gmail.com
Palkinnot: Minna Leinonen, puh. 040 8408416, minna.leinonen@isrok.net
 
Yhteydenotot pääasiassa sähköpostitse! Puhelimitse vain iltaisin klo 17-20!

Lisätietoja

Näyttelyssä noudatetaan Kissaliton ja FIFe:n näyttelysääntöjä. Eläinlääkärin tarkastus on pakollinen kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Rekisterikirja ja/tai rokotustodistus on esitettävä. Kaikilla yli 10 kuukauden ikäisillä näyttelyyn osallistuvilla kissoilla on oltava mikrosiru ja mikrosirutodistus. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt sekä näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissa- lehdestä.

Häkkien koot ovat 65x65x56 cm, myös oman häkin on sovittava tähän tilaan! Oman tuplahäkin voi ilmoittaa vain mikäli siihen tulee vähintään kaksi arvostelussa olevaa kissaa. Häkit on valmiiksi numeroitu ja saman omistajan kissat sijoitetaan vierekkäin. Omistajat voivat itse esitellä kissansa tuomareille. Kissat eivät voi yöpyä näyttelypaikalla.

Näyttelyyn ilmoittautumiset toivomme ensisijaisesti Omakissan kautta. Ilmoittautumispäivän jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia sähköpostitse nayttely@isrok.net. Paperi-ilmoittautumiset osoitteella: Tiina Räsänen, Puijonsarventie 21 C 17, 70260 KUOPIO. Kuoressa tulee olla postileima viimeistään 31.10.2014.  Yhdistys pidättää oikeuden hyväksyä osallistujat ajoissa ilmoittautuneiden joukosta kategorioittain ilmoittautumisen saapumispäivän perusteella.

Ilmoittautumiset maksetaan Omakissasta saatavalla laskulla. Paperilla ilmoittauduttaessa näyttelymaksu maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä ISROKin tilille FI43 5397 0820 0463 24, käyttäen viitettä 0026, ISROKin jäsenet 0013. Liitä maksukuitin kopio ilmoittautumis- lomakkeen takapuolelle. Kaikki maksut yhdellä kuitilla!

Näyttelyssä valitaan kaksi kategorian parasta kotikissaa vai jos ilmoittautuneita kotikissoja on vähintään kymmenen. Muuten näyttelyssä valitaan yksi näyttelyn paras kotikissa.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 74 70 1 0 3
2 103 99 0 0 4
3 66 57 0 0 9
4 68 64 2 0 2
Kotikissat 12 12 0 0 0
Yhteensä 323 302 3 0 18

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 03 24 FI*Shamirin Epic Emily 1 Naaras 7 (CH) Noskova Elena EX1 CACIB
2 PER d FI*BlueIce's Roma Uomo 1 Uros 1 (SC) Noskova Elena KM
3 PER d FI*Sabrimin Prince 1 Uros 3 (GIC) Noskova Elena EX1 CACS BIV NOM
4 PER d FI*Kultaviiksen Magic Slim 1 Uros 12 (Pennut) Noskova Elena EX1 NOM BIS
5 PER f FI*Shamirin Magic Maya 1 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1 NOM BIS
6 PER f FI*Mimosan Lying From You 1 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1 NOM
7 PER f Sumava's Amanda 1 Naaras 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS NOM BIS
8 PER n 22 FI*Shamirin Lazy Leonora 1 Naaras 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC NOM
9 PER n 24 Byron Soldeserto 1 Uros 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
10 PER f 22 FIN*Shamirin Sweet Shakira 1 Naaras 10 (KAS) Noskova Elena EX1 CAP NOM
10 PER f 22 FIN*Shamirin Sweet Shakira 1 Naaras 17 (Veteraani) Wilczek Anna 1 NOM BIS
12 PER n 01 62 FI*Dirlandan JinJang 1 Uros 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB NOM BIS
13 PER n 03 FI*Shamirin Ärliga Älex 1 Uros 9 (Avoin) Wilczek Anna Abs
14 PER n 03 FI*Mimosan Ka Boom 1 Uros 6 (IP) Wilczek Anna EX1 CAGPIB NOM BIS
15 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 8 (PR) Wilczek Anna EX1 CAPIB
16 PER a 01 FIN*Buubu's Varliga Herlof 1 Uros 6 (IP) Noskova Elena EX1 CAGPIB NOM
16 PER a 01 FIN*Buubu's Varliga Herlof 1 Uros 17 (Veteraani) Wilczek Anna 1 NOM
17 PER a 02 62 Agaro Pers Fenix 1 Uros 3 (GIC) Noskova Elena EX1 CACS
18 PER f 03 Betty Soldeserto 1 Naaras 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
19 PER f 03 FI*Dirlandan Moulin Rouge 1 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
20 PER n 03 22 FI*Shamirin Wild Wiggy 1 Naaras 6 (IP) Noskova Elena EX1 CAGPIB
21 PER n 03 24 FI*Kissankäpälän Cupido 1 Uros 3 (GIC) Wilczek Anna EX1 CACS
22 PER f 02 21 62 FI*Mimosan If Only You 1 Naaras 3 (GIC) Noskova Elena EX1 CACS NOM BIS
23 PER f 02 21 62 FI*Sabrimin Deluxe 1 Naaras 11 (Nuoret) Noskova Elena EX1 NOM
24 PER a 33 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow 1 Uros 12 (Pennut) Noskova Elena EX1
25 MCO I / MCO a Battle Creek's Z'Thaiti 2 Naaras 5 (IC) Noskova Elena EX1 CAGCIB
26 MCO I / MCO n FI*KingLeo's Blackadder 2 Uros 11 (Nuoret) Noskova Elena EX1
27 MCO II / MCO n 09 FI*Pikkumetsän Wundervoll 2 Naaras 9 (Avoin) Khaled Youssef EX1 CAC
27 MCO n 09 FI*Pikkumetsän Wundervoll 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
28 MCO II / MCO n 09 FI*KingLeo's Boom Kah 2 Uros 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1 BIV NOM
29 MCO II / MCO n 09 FI*NineTales Isabelle 2 Naaras 12 (Pennut) Khaled Youssef EX1
30 MCO II / MCO n 09 FI*Daybreak's Gonzales 2 Uros 10 (KAS) Khaled Youssef EX1 CAP NOM
31 MCO III / MCO n 22 FI*TipTop Maine Beorn 2 Uros 12 (Pennut) Burani Ferrari Argia Laura EX1
32 MCO III / MCO n 23 FI*NineTales Indira 2 Naaras 12 (Pennut) Burani Ferrari Argia Laura EX1 NOM
33 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Is There Truth 2 Uros 2 (SP) Burani Ferrari Argia Laura KM BIV NOM BIS
33 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Is There Truth 2 Uros 17 (Veteraani) Khaled Youssef 1 NOM BIS
34 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain New Edition 2 Uros 6 (IP) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAGPIB
35 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks 2 Uros 10 (KAS) Burani Ferrari Argia Laura EX2
36 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni 2 Uros 10 (KAS) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAP
37 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Ameliinan Luna 2 Uros 7 (CH) Glem Lene EX1 CACIB
38 MCO IV / MCO a 09 23 FI*DraCoon Julien Picasso 2 Uros 9 (Avoin) Glem Lene EX2
39 MCO IV / MCO n 09 22 FI*KingLeo's Angels in My Hair 2 Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
40 MCO IV / MCO n 03 24 FI*Moggi Carpe Dajm 2 Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX2
41 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Goldenstream's X-Files 2 Uros 11 (Nuoret) Glem Lene EX1
42 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales If I Were a Boy 2 Naaras 12 (Pennut) Glem Lene EX1 BIV NOM
43 MCO IV / MCO n 09 22 PL*Dark Age Yilan Coon 2 Uros 2 (SP) Glem Lene KM
44 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Bling Bling 2 Uros 4 (GIP) Glem Lene EX1 CAPS
45 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Coraline 2 Naaras 6 (IP) Glem Lene EX1 CAGPIB
46 MCO IV / MCO a 09 23 FI*Goldenstream's Walt Disney 2 Uros 10 (KAS) Glem Lene EX4
47 MCO IV / MCO a 03 23 FI*Goldenstream's Waterloo 2 Uros 10 (KAS) Glem Lene EX1 CAP BIV NOM
48 MCO IV / MCO n 03 22 FI*NineTales E.T. Go Home 2 Uros 10 (KAS) Glem Lene EX3
49 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Golden Boy 2 Uros 10 (KAS) Glem Lene EX2
50 MCO V / MCO e 24 FI*Avericoon Fiona 2 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX2
51 MCO V / MCO f 22 FI*LovelyLife Golden Gemma 2 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX3
52 MCO V / MCO g 22 Langstteich's Evviva Lorena 2 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC BIV
53 MCO V / MCO d 22 Atrox Icestorm*PL 2 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 BIV NOM
54 MCO V / MCO d FI*KingLeo's Be Like Red Adair 2 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX2
55 MCO V / MCO f FI*KingLeo's Bohemian Dream 2 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
56 MCO V / MCO g 23 FI*Maikkilan Granite 2 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX2
57 MCO V / MCO d S*Coppermines Thor 2 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
58 MCO V / MCO e 22 FI*Valier's Hexamore Truewoman 2 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir Abs
59 MCO V / MCO f 22 Heart Stealer Dark Tequila 2 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
60 MCO V / MCO d 22 FI*Daybreak's Hurricane Jerry 2 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
61 MCO V / MCO f 22 FI*LovelyLife Heartbeat Helinä 2 Naaras 10 (KAS) Isakov Vladimir EX2
62 MCO V / MCO f 22 Xandra Sky Beyrouth, CZ 2 Naaras 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP BIV
63 MCO VI / MCO f 09 FI*Daybreak's Indira 2 Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC BIV NOM BIS
64 MCO VI / MCO g 03 22 FI*Goldenstream's Wild Flower 2 Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX2
65 MCO VI / MCO g 09 23 FI*Goldenstream's Xtremely Elegant 2 Naaras 11 (Nuoret) Glem Lene EX1
66 MCO VI / MCO g 02 63 FI*Chamberlain Sweet Illusion 2 Naaras 8 (PR) Glem Lene EX1 CAPIB
67 MCO VII / MCO ns FI*Satinante's Tristan Fridolf 2 Uros 3 (GIC) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CACS
68 MCO ns Oliver Sky Beyrouth, CZ 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
68 MCO VII / MCO ns Oliver Sky Beyrouth, CZ 2 Uros 5 (IC) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAGCIB
69 MCO VII / MCO ns FI*KingLeo's Big Bang 2 Uros 11 (Nuoret) Burani Ferrari Argia Laura EX1 BIV NOM
70 MCO VII / MCO fs 22 FI*KattenHatten Amazing Grace 2 Naaras 12 (Pennut) Burani Ferrari Argia Laura EX1
71 MCO VII / MCO es FI*Unikuun Lotus Eterne 2 Uros 6 (IP) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAGPIB
72 MCO VII / MCO ns FI*Hiesun Mistyheart 2 Uros 8 (PR) Burani Ferrari Argia Laura Abs
73 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI*CheNiCoon's FelisaRosselini 2 Naaras 7 (CH) Noskova Elena EX1 CACIB BIV
74 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*KingLeo's Amok 2 Uros 9 (Avoin) Noskova Elena EX1 CAC NOM
75 MCO VIII / MCO ns 03 24 FI*Moggi Cate Pilleri 2 Naaras 9 (Avoin) Noskova Elena EX1 CAC
76 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro 2 Uros 11 (Nuoret) Noskova Elena EX1
77 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI*Ameliinan Sammy 2 Uros 12 (Pennut) Noskova Elena EX2
78 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI*NineTales Incredible Hulk 2 Uros 12 (Pennut) Noskova Elena EX1 BIV NOM
79 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*BellaAmare's Butterfly of Hope 2 Naaras 12 (Pennut) Noskova Elena EX1
80 MCO VIII / MCO ds 03 23 FI*BellaAmare's Ares of Love 2 Uros 10 (KAS) Noskova Elena Abs
81 NFO I / NFO a FI*FollowMe Matti Mustikka 2 Uros 9 (Avoin) Noskova Elena EX1 CAC
82 NFO I / NFO n FI*Lolcat's Jack 2 Uros 10 (KAS) Noskova Elena NFO n 09
83 NFO II / NFO n 03 S*Zygot's Mac Gregor 2 Uros 3 (GIC) Glem Lene Abs
84 NFO II / NFO n 09 FI*Hopeahännän Matilda 2 Naaras 11 (Nuoret) Glem Lene EX1
85 NFO III / NFO n 24 FI*Niittykissan Alexandria 2 Naaras 3 (GIC) Khaled Youssef EX1 CACS
86 NFO IV / NFO n 03 22 FIN*Kirsikan HelmiLiina 2 Naaras 2 (SP) Khaled Youssef KM BIV
86 NFO IV / NFO n 03 22 FIN*Kirsikan HelmiLiina 2 Naaras 17 (Veteraani) Khaled Youssef 1 NOM
87 NFO IV / NFO n 09 23 FIN*Sannilan Bonaparte 2 Uros 4 (GIP) Khaled Youssef EX1 CAPS
87 NFO IV / NFO n 09 23 FIN*Sannilan Bonaparte 2 Uros 17 (Veteraani) Khaled Youssef 3
88 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Cat'omatic Emil 2 Uros 8 (PR) Khaled Youssef EX1 CAPIB
89 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Hilirimpsis Joonatan 2 Uros 10 (KAS) Khaled Youssef EX1 CAP
90 NFO V / NFO f FI*Lolcat's Rose 2 Naaras 5 (IC) Glem Lene EX1 CAGCIB
91 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston 2 Uros 11 (Nuoret) Glem Lene EX1
92 NFO V / NFO d 22 FIN*Marmatin Dudley 2 Uros 10 (KAS) Glem Lene EX1 CAP
92 NFO V / NFO d 22 FIN*Marmatin Dudley 2 Uros 17 (Veteraani) Khaled Youssef 2
93 NFO VI / NFO f 03 22 FI*Hopeahännän SerafinaPekkala 2 Naaras 5 (IC) Khaled Youssef EX1 CAGCIB NOM
94 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta 2 Uros 9 (Avoin) Khaled Youssef EX1 CAC
95 NFO VI / NFO d 09 22 S*Just Catnap's Ailsa Craig 2 Naaras 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1 BIV
96 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Lolcat's Fauna 2 Naaras 12 (Pennut) Khaled Youssef EX1
97 NFO VI / NFO f 02 21 FIN*FoxyPaw's Indian Woman 2 Naaras 8 (PR) Khaled Youssef EX1 CAPIB
97 NFO VI / NFO f 02 21 FIN*FoxyPaw's Indian Woman 2 Naaras 17 (Veteraani) Khaled Youssef 3
98 NFO VIII / NFO ds 09 22 S*Cederskogens Max Magma 2 Uros 3 (GIC) Glem Lene EX1 CACS BIV
99 NFO VIII / NFO fs 09 24 FI*Katinkurun Katajanmarja 2 Naaras 5 (IC) Glem Lene EX1 CAGCIB
100 NFO VIII / NFO es 03 24 FI*Hopeahännän Iorek Byrnison 2 Uros 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
101 NFO VIII / NFO ns 03 22 Føniks Felis Jubatus 2 Uros 9 (Avoin) Glem Lene EX2
102 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI*Hilirimpsis Halikatti 2 Naaras 8 (PR) Glem Lene EX1 CAPIB
103 NFO IX / NFO w 64 FIN*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 1 (SC) Khaled Youssef KM NOM
104 RAG n FI*Ruuskatin Same Heart 2 Naaras 11 (Nuoret) Glem Lene EX1 NOM
105 RAG a Gayaneh Gratia Illa 2 Naaras 3 (GIC) Glem Lene EX1 CACS
106 RAG a FI*MistyNight Dyna 2 Naaras 5 (IC) Glem Lene EX1 CAGCIB
107 RAG a FI*Erkatin Hupu Hildig 2 Uros 12 (Pennut) Glem Lene Abs
108 RAG a FIN*Starfire Satin Dove 2 Naaras 2 (SP) Glem Lene KM NOM
108 RAG a FIN*Starfire Satin Dove 2 Naaras 17 (Veteraani) Khaled Youssef 2
109 RAG b FI*Ruuskatin Start A Fire 2 Uros 11 (Nuoret) Glem Lene EX1
110 RAG c FI*MistyNight Augustus 2 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
111 RAG c Bobkatin Olive Oil 2 Uros 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB
112 RAG d FI*Kivelän Aslan Mico 2 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
113 RAG n 21 Gayaneh Gaudeamus Igitur 2 Uros 3 (GIC) Glem Lene EX1 CACS BIV NOM
114 RAG n 21 FI*Kivelän Baldassare Ludano 2 Uros 12 (Pennut) Glem Lene EX1
115 RAG n 21 FI*Kivelän Bella Luisa 2 Naaras 12 (Pennut) Glem Lene EX1
116 RAG e 21 Kin edler von den Lichtalben 2 Uros 5 (IC) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAGCIB
117 RAG n 03 FI*Tuulikellon Prime Time 2 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM NOM
118 RAG n 03 FI*Celestial's Louis Dieudonné 2 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
119 RAG n 03 M'Memories Ragdoll's Havana 2 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB BIV NOM
120 RAG n 03 FI*MistyMau's Chocolate Chip 2 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
121 RAG n 03 (N)Diadem's Wilma Sollis 2 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM BIS
122 RAG n 04 FI*Stardoll's Wind Warrior 2 Uros 1 (SC) Khaled Youssef KM
123 RAG n 04 FI*Celestial's Eternal Flame 2 Uros 5 (IC) Khaled Youssef EX1 CAGCIB
124 RAG n 04 FI*Darkie's Kireina Koutei 2 Uros 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1 BIV
125 RAG n 04 FI*Mayapaw's Popol Vuh 2 Naaras 10 (KAS) Khaled Youssef EX1 CAP
126 RAG a 03 FI*Celestial's Desire Me 2 Naaras 5 (IC) Khaled Youssef EX1 CAGCIB
127 RAG a 03 RO*Elian Rags Lace Cookie 2 Naaras 7 (CH) Khaled Youssef EX1 CACIB
128 RAG a 03 (N)Diadem's Vuzzy 2 Uros 12 (Pennut) Khaled Youssef EX1 BIV
129 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel 2 Naaras 2 (SP) Khaled Youssef KM NOM BIS
130 RAG a 03 FI*Dolldesire's Edward 2 Uros 8 (PR) Khaled Youssef EX1 CAPIB
131 RAG a 04 FI*Utuinen Hot'n'Sweet 2 Naaras 12 (Pennut) Khaled Youssef EX1 NOM
132 RAG a 04 FI*Satinante's Don Cesar 2 Uros 2 (SP) Khaled Youssef KM
133 RAG d 04 S*Gunbertus Gabriel 2 Uros 3 (GIC) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CACS NOM BIS
134 RAG d 04 FI*Utuinen Hot'n'Spicy 2 Uros 12 (Pennut) Burani Ferrari Argia Laura EX1
135 RAG f 03 FI*Utuinen Rebel Rosebud 2 Naaras 3 (GIC) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CACS NOM
136 RAG g 04 FI*BlackRain's Accept Me As I Am 2 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
137 RAG a 03 21 S*Gunbertus In Flames 2 Uros 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1
138 SBI n S*Raus Höjden's Harmoney in Brown 2 Naaras 1 (SC) Noskova Elena KM NOM
139 SBI n FI*Felinessi Boris 2 Uros 9 (Avoin) Noskova Elena EX1 CAC
140 SBI n FIN*Tamus New Beetle 2 Uros 6 (IP) Noskova Elena EX1 CAGPIB
140 SBI n FIN*Tamus New Beetle 2 Uros 17 (Veteraani) Khaled Youssef 5
141 SBI a FI*Zhamanen MT Bobby Orr 2 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM
142 SBI a FIN*Recknagel Tairapänks 2 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM
143 SBI c FI*Saca's Kenzie the Knight 2 Uros 11 (Nuoret) Noskova Elena EX1 NOM BIS
144 SBI e FI*Aamentassu Cilo-Cilo 2 Uros 11 (Nuoret) Burani Ferrari Argia Laura EX1
145 SBI b 21 FI*Canth's ToyBoy 2 Uros 1 (SC) Khaled Youssef KM
146 SBI f 21 FI*Aamentassu Duordna 2 Naaras 12 (Pennut) Glem Lene EX1
147 SIB II / SIB a 09 Riverwind Caleb Jamesovic 2 Uros 9 (Avoin) Khaled Youssef EX1 CAC
148 SIB IV / SIB a 03 24 FI*Kesälän Helmi Orvokki 2 Naaras 7 (CH) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CACIB
149 SIB IV / SIB n 09 24 FI*CottonPaw Aisha Canella 2 Naaras 9 (Avoin) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAC
150 SIB V / SIB d 24 FI*Irvikissan Aether 2 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
151 SIB V / SIB d 24 FI*CottonPaw Arrow Curry 2 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
152 SIB V / SIB f 23 FIN*Jokihelmi Benja 2 Naaras 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
153 SIB V / SIB d 23 FIN*Sibirskajamoja Alphard 2 Uros 17 (Veteraani) Khaled Youssef 4
154 SIB VII / SIB fs 23 FI*Benmar's Pohjantuuli 2 Naaras 11 (Nuoret) Burani Ferrari Argia Laura EX1
155 SIB VIII / SIB ns 03 FI*Kesälän Unto Utelias 2 Uros 6 (IP) Noskova Elena EX1 CAGPIB
156 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Sipsun Veli Lauri 2 Uros 10 (KAS) Noskova Elena EX1 CAP
157 SIB IX / SIB w 62 FI*Valjallan Kuura 2 Naaras 9 (Avoin) Burani Ferrari Argia Laura Abs
158 ABY n Hotchocolate Cleopatra 3 Naaras 3 (GIC) Cerná Petra EX1 CACS
159 ABY n FI*Aurinkomäen Assi 3 Naaras 5 (IC) Cerná Petra EX1 CAGCIB BIV
160 ABY n Osiris(V) Total Surprise 3 Uros 5 (IC) Cerná Petra EX1 CAGCIB
161 ABY n FI*Lovedevotion Desirée 3 Naaras 12 (Pennut) Cerná Petra EX1
162 ABY a FI*Lovedevotion Daphne 3 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1
163 ABY o S*Rackarkatten's Paco Rabanne 3 Uros 2 (SP) Cerná Petra KM
163 ABY o S*Rackarkatten's Paco Rabanne 3 Uros 17 (Veteraani) Martinez Vizcaino Juan José 4
164 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM
165 BEN n 22 EE*Esmeralda Maya Gold 3 Naaras 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS NOM
166 BEN n 24 MyArt Peaches Honeyblossom *** 3 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1 NOM
167 BEN n 24 FI*Kissalehdon Kullat Nunu 3 Naaras 4 (GIP) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAPS
168 BRI n FI*SamBelle's Esper 3 Uros 10 (KAS) Cerná Petra EX1 CAP
169 BRI bs FI*RoundFace's Amada Miriam 3 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
170 BRI ns 11 FI*Helmiinan Kissanminttu 3 Naaras 11 (Nuoret) Cerná Petra EX1
171 BUR n FI*ZirCat's Grand Canyon 3 Uros 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
172 BUR n FI*Feirefiz Almost Easy 3 Naaras 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB BIV NOM
173 BUR n FI*Arkhitekton Preludi 3 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
174 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 2 (SP) Wilczek Anna KM
174 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 17 (Veteraani) Martinez Vizcaino Juan José 5
175 BUR b FI*AuroraAustralis Banjo 3 Uros 11 (Nuoret) Cerná Petra EX2
176 BUR b FI*Beneloben Edison Eddie 3 Uros 11 (Nuoret) Cerná Petra EX1
177 BUR b FI*Beneloben Excellent Evita 3 Naaras 11 (Nuoret) Cerná Petra EX1 BIV
178 BUR b FIN*Shu-Shun Misty Dawn 3 Naaras 10 (KAS) Cerná Petra EX1 CAP
178 BUR b FIN*Shu-Shun Misty Dawn 3 Naaras 17 (Veteraani) Martinez Vizcaino Juan José 2
179 BUR c FI*MunKisun Meukow for Cattish 3 Uros 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB NOM
180 BUR c FI*Cattish Anne Bonny 3 Naaras 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
181 BUR c FI*Beneloben Elegant Eugeny 3 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1 BIV NOM
182 BUR c FI*Beneloben Enjoy Emely 3 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX2
183 BUR c FI*TribeChristal's Ninive 3 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX3
184 BUR c FI*Hokkuspokkus Bhangbhangduc 3 Uros 10 (KAS) Wilczek Anna Abs
185 BUR d FI*Cattish Ruby Rising 3 Uros 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José Abs
186 BUR e FI*Jigglypuff's Jack Sparrow 3 Uros 12 (Pennut) Cerná Petra EX1
187 BUR e FI*Cattish Sweet Dreams 3 Naaras 10 (KAS) Cerná Petra Abs
188 BUR g FI*Shu-Shun Sweet Peppermint 3 Naaras 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
189 BUR h FI*Beneloben Dawiina 3 Naaras 10 (KAS) Wilczek Anna EX1 CAP
190 BUR j FI*Jigglypuff's Tia Dalma 3 Naaras 12 (Pennut) Cerná Petra EX1
191 BUR j FIN*Cattish Fort Charlotte 3 Naaras 4 (GIP) Cerná Petra EX1 CAPS
191 BUR j FIN*Cattish Fort Charlotte 3 Naaras 17 (Veteraani) Martinez Vizcaino Juan José 1 NOM
192 CRX I / CRX ns FI*Telltail's Xanadu 3 Uros 6 (IP) Cerná Petra EX1 CAGPIB NOM
193 CRX II / CRX n 01 64 S*Rexlicious Rotella 3 Naaras 7 (CH) Cerná Petra EX1 CACIB BIV NOM BIS
194 CRX II / CRX n 03 FI*Telltail's Joyride 3 Uros 12 (Pennut) Cerná Petra EX1
195 CRX II / CRX b 09 FI*Framillan Oh, I'm Your superstar 3 Naaras 12 (Pennut) Cerná Petra EX1 NOM BIS
196 CRX IV / CRX d 02 62 FI*Ronttilan Russian Roulette 3 Uros 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
197 CRX IV / CRX g 03 FI*MistyMau's Tiramisu 3 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
198 CRX IV / CRX d 01 62 FI*MistyMau's Panna Cotta 3 Uros 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP
199 CRX IV / CRX f 03 FI*MistyMau's Aishwarya Rai 3 Naaras 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP
200 CRX VI / CRX ns 03 24 FI*Spectrolite Ritariperhonen 3 Uros 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1
201 CRX VIII / CRX ns 03 21 33 FI*Lubavan Eleanor 3 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
202 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI*Framillan Quixotic Clown 3 Uros 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1
203 CRX VIII / CRX f 03 33 FI*Telltail's Jolene 3 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1 BIV
204 CYM 51-52 / CYM f 09 52 DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan 3 Naaras 3 (GIC) Cerná Petra EX1 CACS
205 DRX III / DRX g 24 FI*Riepujengin Xeena 3 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 NOM
206 DRX IV / DRX f 09 S*Fiddlestix Marta Marmellata 3 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1
207 DRX VI / DRX n 02 21 62 FI*Riepujengin Amiraali 3 Uros 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP
208 DRX IX / DRX w 64 FIN*Delicatin Mai Tai 3 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir Abs
208 DRX IX / DRX w 64 FIN*Delicatin Mai Tai 3 Naaras 17 (Veteraani) Martinez Vizcaino Juan José Abs
209 DRX IX / DRX w 61 FIN*Delicatin Euphoria 3 Naaras 10 (KAS) Isakov Vladimir Abs
210 EUR ns 22 FI*Pikku-Piun Unelma 3 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
211 KBL I / KBL w 62 Cezar Ostrov Koshek 3 Uros 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB BIV NOM
212 KBL I / KBL n 22 FI*Kuriton Baby Cat Man Do 3 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
213 KBL I / KBL ns 24 FI*Miunmaan Aslan 3 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX2
214 KBL IV / KBL fs 09 24 FI*Miunmaan Anastasia 3 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
215 KBL IV / KBL d 09 24 FI*Kuriton Baby Coco 3 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
216 KBL IV / KBL f 09 24 Bobby Tail's Vishenka 3 Naaras 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
217 KOR FI*Hovikissan Rhe-Mu 3 Uros 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
218 KOR FI*Silvertip Jiisip tanwaakom 3 Naaras 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
219 KOR FIN*Hovikissan iat Jaao 3 Naaras 2 (SP) Wilczek Anna KM NOM BIS
220 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI*Conan Lontrus 3 Uros 1 (SC) Cerná Petra KM
221 MAN 53 / MAN e 23 53 FI*Maikain Valmu Väng 3 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1 NOM
222 MAN 53 / MAN a 24 53 FIN*Deimos Guten Tag 3 Uros 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM
222 MAN 53 / MAN a 24 53 FIN*Deimos Guten Tag 3 Uros 17 (Veteraani) Martinez Vizcaino Juan José 3
223 MAU ns Mauland Gerizah 3 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB NOM
224 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Martinez Vizcaino Juan José KM NOM BIS
225 OCI a 24 FI*Punakuun Chili 3 Naaras 11 (Nuoret) Cerná Petra EX1 NOM BIS
226 OCI a 24 Hiutaleen Alma Alatar 3 Naaras 10 (KAS) Cerná Petra EX1 CAP
227 OCI b 24 FI*Moosegrove Ad Victoriam 3 Naaras 1 (SC) Martinez Vizcaino Juan José KM
228 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM NOM BIS
228 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 17 (Veteraani) Martinez Vizcaino Juan José 1 NOM BIS
229 OCI ns 24 Ozspots Sheelberight 3 Uros 3 (GIC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACS
230 OCI ns 24 FI*Northalla Blackbeard 3 Uros 5 (IC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGCIB
231 OCI bs 24 FI*Silvercomet Midnight's King 3 Uros 5 (IC) Cerná Petra EX1 CAGCIB
232 RUS Wynterwynd Moon River 3 Uros 3 (GIC) Cerná Petra EX1 CACS BIV NOM
233 RUS FI*Harmuan Belle Bärlein 3 Naaras 7 (CH) Cerná Petra EX1 CACIB
234 RUS FI*Lolcat's Tia Dalma 3 Naaras 9 (Avoin) Cerná Petra EX2
235 RUS FI*Lolcat's Wendy Darling 3 Naaras 9 (Avoin) Cerná Petra EX1 CAC
236 RUS FI*Harmuan Niki Nallukka 3 Uros 12 (Pennut) Cerná Petra EX1
237 RUS FIN*Saraitshikin HaveANiceDay 3 Naaras 10 (KAS) Cerná Petra EX1 CAP NOM
237 RUS FIN*Saraitshikin HaveANiceDay 3 Naaras 17 (Veteraani) Martinez Vizcaino Juan José 4
238 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 3 Uros 1 (SC) Martinez Vizcaino Juan José KM BIV
239 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 3 Naaras 3 (GIC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACS
240 SOM n FI*Kharn-Ka Sinopa 3 Naaras 7 (CH) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACIB NOM
241 SOM n FI*Kharn-Ka Inola 3 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
242 SOM n Tamarakatz Mystical Mist-of-Kharnka 3 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
243 SOM n FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues 3 Uros 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM
243 SOM n FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues 3 Uros 17 (Veteraani) Martinez Vizcaino Juan José 2
244 SOM o DK*Dushara Mint of Kharnka 3 Naaras 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM NOM
244 SOM o DK*Dushara Mint of Kharnka 3 Naaras 17 (Veteraani) Martinez Vizcaino Juan José 3
245 SPH V / SPH a 32 FI*Hobbitqueen's Topaz 3 Uros 3 (GIC) Wilczek Anna EX1 CACS
246 BAL w 67 FI*Ballawhane Goewyn 4 Naaras 10 (KAS) Wilczek Anna EX1 CAP
247 BAL e 21 FI*Willicon Pupucor Wat 4 Uros 10 (KAS) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAP NOM
248 OSH n Galoo of Beugnycats 4 Uros 1 (SC) Burani Ferrari Argia Laura KM NOM BIS
249 OSH n FI*Sultsinan Iltasatu 4 Naaras 1 (SC) Burani Ferrari Argia Laura KM
250 OSH f EE*Il Tesoro Mio Aurora 4 Naaras 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 No Cert
251 OSH n 24 FIN*Birregin Ashita ga Choose 4 Naaras 2 (SP) Burani Ferrari Argia Laura KM NOM
251 OSH n 24 FIN*Birregin Ashita ga Choose 4 Naaras 17 (Veteraani) Wilczek Anna 1 NOM BIS
252 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1 NOM BIS
253 OSH f 03 FI*Wonka Wictoria 4 Naaras 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC NOM
254 OSH b 02 21 FI*Omenatarhan Part Time Lover 4 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna Abs
255 PEB V / PEB b 33 EE*Fantastic Glamour Queen 4 Uros 10 (KAS) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAP
256 SIA n EE*Cepheus Siaoricat 4 Uros 11 (Nuoret) Burani Ferrari Argia Laura EX1
257 SIA n EE*Cassiopea Siaoricat 4 Naaras 11 (Nuoret) Burani Ferrari Argia Laura EX1 NOM
258 SIA a FI*Aurinkomäen Dexter-Danilo 4 Uros 7 (CH) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CACIB
259 SIA a FI*Aurinkomäen Dooris-Damina 4 Naaras 5 (IC) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAGCIB NOM BIS
260 SIA a FIN*Santuzzan Humoresque 4 Naaras 10 (KAS) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAP
260 SIA a FIN*Santuzzan Humoresque 4 Naaras 17 (Veteraani) Wilczek Anna 2
261 SIA b Ralph Sia Alicia, CZ 4 Uros 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
262 SIA d 21 FI*Santuzzan On Your Toes 4 Uros 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS NOM BIS
263 SYS n 01 FI*Sultsinan WhatChaMaCallIt 4 Naaras 6 (IP) Wilczek Anna EX1 CAGPIB NOM BIS
264 SYS n 03 Apocalyptica Calypso 4 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
265 SYS b 03 FI*Sultsinan Jamie Oliver 4 Uros 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC NOM
266 HCL Hessu Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Cerná Petra 1 NOM
267 HCL Miska Petruska Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Cerná Petra 2
268 HCL Rosie Rosemary Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José 2
269 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José 1 NOM BIS
270 HCS Doktor Schneider Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Cerná Petra 1 NOM BIS
271 HCS Emppu Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Cerná Petra 3
271 HCS Emppu Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Cerná Petra 1 NOM BIS
272 HCS Jaki Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Cerná Petra Abs
273 HCS Rolle Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Cerná Petra 2
274 HCS Minttu Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José 1 NOM
275 HCS Poppi Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Cerná Petra Abs
275 HCS Poppi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José Abs
276 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Monchacoon Elvis Isidor 2 Uros 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
277 SIB IV / SIB n 03 24 FI*Goldenspot's Doron 2 Uros 10 (KAS) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAP
301 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Burani Ferrari Argia Laura MCO III, MCO VII, RAG d 04, RAG e 21, RAG f 03, SBI e, SIB IV, SIB IX, SIB VII, BAL e 21, SIA a, SIA n, OSH n, OSH n 24, PEB V 32
Cerná Petra ABY n, ABY o, BRI n, BRI ns 11, BUR b, BUR e, BUR j, CRX I, CRX II, CYM 51-52, DRX III, MAN 51-52, OCI a 24, OCI bs 24, OCI o 24, RUS, HCL urokset, HCS urokset, KK. vet. 38
Glem Lene RAG a, RAG b, RAG n, RAG n 21, SBI h 21, MCO IV, MCO VI, NFO II, NFO V, NFO VIII 38
Isakov Vladimir MCO V, RAG c, RAG d, RAG g 04, RAG n 03, SBI a, SIB V, BEN n 22, DRX IX, EUR ns 22, KBL I, KBL IV, MAU ns 40
Khaled Youssef MCO II, NFO III, NFO IV, NFO IX, NFO VI, RAG a 03, RAG a 03 21, RAG a 04, RAG n 04, SBI b 21, SIB II, Kat. II vet. 37
Martinez Vizcaino Juan José ABY a, BEN n 24, BRI bs, BUR d, CRX IV, CRX VI, CRX VIII, DRX IV, DRX VI, MAN 53, OCI b 24, OCI n 24, OCI ns 24, SOM n, SOM o, Kat. III vet., HCL naaraat, HCS naaraat 43
Noskova Elena EXO n 03 24, PER a 01, PER a 02 62, PER a 33, PER d, PER f 02 21 62, PER f 22, PER n 03 22, MCO I, MCO VIII, NFO I, SBI c, SBI n, SIB VIII 29
Wilczek Anna PER f, PER f 03, PER n 01 62, PER n 03, PER n 03 24, PER n 22, PER n 24, BUR c, BUR g, BUR h, BUR n, KOR , SPH V, BAL w 67, OSH b 02 21, OSH f, OSH f 03, OSH n 24, SIA b, SIA d 21, SYS b 03, SYS n 01, SYS n 03, Kat. I vet., Kat. IV vet. 42
8 tuomaria.