Omakissa
TUROK, 115. kansainvälinen kissanäyttely, Tois pual jokke
Järjestävä yhdistys Turun Rotukissayhdistys ry
Alkaa 1.8.2021 Loppuu 1.8.2021
Ilmoittautuminen alkaa 14.6.2021 Ilmoittautuminen loppuu 2.7.2021
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 12:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 23.7.2021
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Kyllä Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 200  Näyttely on täynnä. Kategoriat 2, 3
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@turok.fi
Paikka Turun Messukeskus, Messukentänkatu 9–13, TURKU
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Terhi Lång, Kotisalontie 18, 30100 Forssa, puh +358 40 580 7786, show@turok.fi
 
Näyttelypäällikkö: Jonna Varhama, np@turok.fi

Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen, assistentti@turok.fi
Lisätietoja https://www.turok.fi/nayttelyt/

Näyttelymaksut (1/2 näyttelyä):
 
Turokin jäsenet 40 €/74 €
Muut 42 €/80 €, ei-FIFé - kissa 50 €/100 €
Kaverikissa 15 €.
Leimakortilla ei voi maksaa Fifeen rekisteröimättömän kissan maksua.
Siitos- ja kasvattajaluokat maksuttomia muun arvosteluluokan yhteydessä, muutoin 15 €.
Tarkastusluokka 15 €, jos kissa on ilmoitettu myös arvosteluluokkaan, muuten normaalimaksu.

Leimakortteja korkeintaan 2kpl/näytteilleasettaja. Maksettaessa leimakortilla on kortti välittömästi lähetettävä näyttelysihteerille Terhi Lång, Kotisalontie 18, 30100 Forssa. Leimakorttiin kirjoitetaan näyttelypäivä, omistajan nimi ja kissan nimi ja ems! Leimakoodi merkitään ilmoittautumisen yhteydessä lisätietoihin.

Jos haluat tietyt kissat vierekkäin, merkitse se ilmoittautumisen lisätietoihin.

Ilmoittautumiset: 14.6. - 2.7.2021  välisenä aikana, ensisijaisesti OmaKissa-järjestelmän kautta! Ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä. Maksa ilmoittautumisesi jälkeen OmaKissasta saamallasi viitenumerolla. Eräpäivä on HETI! Maksamattomat ja kesken tilassa olevat ilmoittautumiset tullaan poistamaan ilman eri ilmoitusta. Mahdollinen karsinta suoritetaan maksupäivän mukaan.

Kissoilla on mahdollisuus osallistua kahteen arvosteluun yhden päivän aikana. Kumpaankin 1.8.2021 pidettävään näyttelyyn ilmoittaudutaan tämän näyttelyn kautta. Kun kissa ilmoitetaan vain yhteen arvosteluun, voi ilmoittaja valita kumpaan näyttelyyn osallistuu.

Näyttelyluokat: Näyttelyluokat 1 - 16. Jos kissa osallistuu kahteen tai useampaan luokkaan, ilmoita kissa erikseen jokaiseen luokkaan. Jos kasvattajalla ei ole omistamaansa kissaa ilmoitettuna näyttelyyn, tulee kasvattajaluokkaan ilmoittautua erikseen.
Näyttelyluettelo on maksullinen: ennakkoon maksettuna 2 € ja paikan päällä ostettuna 5 € (rajallinen määrä). Myös sähköinen luettelo saatavilla (ei maksua).
Sertiruusukkeet ovat maksullisia
Pysäköintimaksun 6 € veloittaa Turun Messukeskus

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
2 159 158 0 0 1
3 101 94 0 0 7
Yhteensä 260 252 0 0 8

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 ACL III / ACL n 22 FI*Siriuksen ManzoniCurl 2 Uros 6 (IP) Kass Tellervo Abs
2 ACS b 24 FI*Siriuksen KoppamurraCurl 2 Uros 2 (SP) Lindelöf Sirpa Abs
3 LPL V / LPL d 22 S*Ägirs Hus BC Ppreben 2 Uros 4 (GIP) DelaBar Pam EX1 CAPS NOM
4 MCO I / MCO n PL*Dark Age Magic 2 Uros 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB
5 MCO I / MCO n FI*HoneyCoon's What A Feeling 2 Uros 6 (IP) Kass Tellervo EX1 CAGPIB
6 MCO I / MCO a FI*Easylife's Blue Moon 2 Uros 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP
7 MCO a 09 FI*Easylife's King of Thunder 2 Uros 1 (SC) Kass Tellervo KM
8 MCO n 09 FI*Kaakaokäpälä Lempeä Leopardi 2 Uros 7 (CH) Kass Tellervo EX1 CACIB
9 MCO II / MCO n 03 FI*HoneyCoon's First Dance 2 Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC BIV
10 MCO n 25 S*Moon Kewa's Willy Wonka 2 Uros 3 (GIC) DelaBar Pam EX1 CACS
11 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain Forever Diamond 2 Naaras 15 (Siitos) DelaBar Pam
11 MCO n 22 FI*Chamberlain Forever Diamond 2 Naaras 3 (GIC) DelaBar Pam EX1 CACS
12 MCO a 25 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo 2 Naaras 5 (IC) DelaBar Pam EX1 CAGCIB
12 MCO III / MCO a 25 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo 2 Naaras 15 (Siitos) DelaBar Pam
13 MCO n 22 FI*KingCaprise Farro 2 Uros 7 (CH) DelaBar Pam EX1 CACIB
14 MCO III / MCO n 22 DK Red Line's Arizona 2 Uros 7 (CH) DelaBar Pam EX2
15 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain Absolutely Fabulous 2 Uros 11 (Nuoret) DelaBar Pam EX1 BIV NOM
16 MCO III / MCO n 25 FI*Blackcurrant Sofie Fatale 2 Naaras 6 (IP) DelaBar Pam Abs
17 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 15 (Siitos) DelaBar Pam
17 MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 8 (PR) DelaBar Pam EX1 CAPIB
18 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Escape's Little Cedric 2 Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM BIV
19 MCO IV / MCO n 09 25 LV*BBMC Nitro 2 Uros 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS
20 MCO IV / MCO n 09 22 FI*HoneyCoon's Flip Flop And Fly 2 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB NOM
21 MCO IV / MCO n 09 22 Whatatrill Wildest Dream 2 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX2
22 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Hemingway's Akachi 2 Uros 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB
23 MCO IV / MCO n 09 25 FI*Stout-hearted Zuzu Petals 2 Naaras 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB
24 MCO IV / MCO a 09 22 FI*Easylife's Blue Velvet 2 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
25 MCO IV / MCO n 03 22 Uma Icestorm*PL 2 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX2
26 MCO IV / MCO n 09 25 FI*Blackcurrant Apple Tree Man 2 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
27 MCO IV / MCO n 09 25 Felix Theory Thanatos 2 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 BIV NOM BIS
28 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Keenukollin Armas 2 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX3
29 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Keenukollin Väinö 2 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa Abs
30 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Stout-hearted Womanizer 2 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX2
31 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Ghost Of Wind 2 Uros 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM BIV
32 MCO n 09 22 Karamel Estate Pearls*RU 2 Naaras 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS
33 MCO n 09 25 FI*Easylife's King of Star 2 Uros 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB
34 MCO IV / MCO a 09 25 FI*Blackcurrant Beatrix Kiddo 2 Naaras 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB NOM
35 MCO V / MCO d S*Moon Kewa's Little John 2 Uros 3 (GIC) DelaBar Pam EX1 CACS BIV NOM BIS
36 MCO d Che Guevara Leonilacoon*RU 2 Uros 5 (IC) DelaBar Pam EX1 CAGCIB
37 MCO d 25 FI*Halden coon's Daredevil 2 Uros 9 (Avoin) DelaBar Pam EX1 CAC
38 MCO V / MCO f 22 FI*MeriCoon's Ronya 2 Naaras 9 (Avoin) DelaBar Pam EX1 CAC NOM
40 MCO f FI*MaineQueen Popkorni 2 Naaras 11 (Nuoret) DelaBar Pam EX1
41 MCO g 22 FI*Wiiselin Ilahduttava Irene 2 Naaras 11 (Nuoret) DelaBar Pam EX2
42 MCO e 25 Abenzio's Lost Thunder 2 Uros 12 (Pennut) DelaBar Pam EX2
43 MCO V / MCO d FI*Chamberlain Be My Dream 2 Uros 12 (Pennut) DelaBar Pam EX1 BIV NOM
44 MCO f 24 FI*Hemingway's Iris Pretty Nose 2 Naaras 6 (IP) DelaBar Pam EX1 CAGPIB
45 MCO d 24 FI*Easylife's King of Sun 2 Uros 8 (PR) DelaBar Pam EX1 CAPIB
46 MCO VI / MCO d 03 22 FI*Escape's O'Miziaki 2 Uros 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB NOM
47 MCO d 09 25 FI*Stout-hearted O'Boy Dynamite 2 Uros 7 (CH) Kass Tellervo EX1 CACIB
48 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Easylife's Snow Butterfly 2 Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo Abs
49 MCO VI / MCO d 09 22 FI*MeriCoon's Sacrament of Wilderness 2 Uros 11 (Nuoret) Kass Tellervo Abs
50 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Blackcurrant Glamorous Seiran 2 Naaras 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1 NOM
51 MCO e 09 22 FI*Chamberlain Breaking the Rule 2 Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX2
52 MCO VI / MCO e 03 22 FI*Stout-hearted Upbeat Composer 2 Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1 BIV
53 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Orionis Alnilam 2 Uros 4 (GIP) Kass Tellervo Abs
54 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Quite the Best 2 Uros 4 (GIP) Kass Tellervo EX1 CAPS NOM
55 MCO f 09 FI*Tigerworld Selene 2 Naaras 6 (IP) Kass Tellervo EX1 CAGPIB
56 MCO VI / MCO f 09 24 FI*Stout-hearted Her Royal Highness Meghan 2 Naaras 10 (KAS) Kass Tellervo Abs
57 MCO ns FI*Hemingway's Agathodaemon 2 Uros 7 (CH) Scholten Laura EX1 CACIB
58 MCO VII / MCO ns 25 FI*Blackcurrant O- Ren Ishii 2 Naaras 7 (CH) Scholten Laura EX1 CACIB BIV NOM
59 MCO es FI*Mahtitassun Sabotaasi 2 Uros 9 (Avoin) Scholten Laura EX1 CAC
60 MCO VIII / MCO ds 22 FI*MaineQueen Save Rock And Roll 2 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
61 MCO ns 22 FI*Chamberlain Aurora Magic 2 Uros 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1
62 MCO VII / MCO es 22 FI*Wiiselin Suurenmoinen Sulo 2 Uros 11 (Nuoret) Scholten Laura Abs
63 MCO ds Koda Shaggy Beast 2 Uros 11 (Nuoret) Scholten Laura EX2
64 MCO ns 22 FI*Chamberlain Zooming to the Dream 2 Naaras 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1
65 MCO ns FI*Kaakaokäpälä Susan Kay Quatro 2 Naaras 11 (Nuoret) Scholten Laura EX2
66 MCO ds 22 FI*Easylife's Mr.Bad Guy 2 Uros 12 (Pennut) Scholten Laura EX1
67 MCO VII / MCO gs 22 FI*Chamberlain Believe In Love 2 Naaras 12 (Pennut) Scholten Laura EX1 BIV
68 MCO ns 22 FI*Chamberlain Montana Sky 2 Uros 2 (SP) Scholten Laura KM
69 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chatvallon Edgar the Peaceful 2 Uros 4 (GIP) Scholten Laura EX1 CAPS BIV
70 MCO ns 22 FI*Chamberlain Vanishing Point 2 Uros 8 (PR) Scholten Laura EX1 CAPIB
71 MCO ns FI*KhalDrogo's Looks That Kill 2 Naaras 10 (KAS) Scholten Laura EX1 CAP
72 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Escape's Phoebe 2 Naaras 1 (SC) Hämäläinen Satu KM BIV NOM BIS
73 MCO VIII / MCO ds 09 22 Orange Triumph Olimpian*RU 2 Uros 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB NOM
74 MCO ns 09 22 FI*Chatvallon Hermes 2 Uros 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
75 MCO ns 09 FI*Easylife's Lessons in love 2 Uros 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX2
76 MCO ns 09 FI*HoneyCoon's Kiss & Tell 2 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX2
77 MCO VIII / MCO ns 02 21 64 FI*Chamberlain Zillion Stars 2 Uros 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1 BIV
78 MCO ds 09 22 FI*MeriCoon's The Greatest Show On Earth 2 Uros 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX2
79 MCO gs 09 22 Escape Kitchina 2 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
80 MCO ns 09 FI*KhalDrogo's Hell On High Heels 2 Naaras 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB
81 MCO VIII / MCO ns 03 22 FI*Hiawatha Ablative 2 Uros 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB BIV
82 MCO ns 09 22 FI*HoneyCoon's Ghosts In My Guitar 2 Uros 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP
83 MCO w 63 FI*Rotcat Tomboy Of Finland 2 Naaras 8 (PR) Lindelöf Sirpa EX1 CAPIB
84 NEM a 21 Neon Kocia Osada*PL 2 Uros 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 No Cert
85 NEM I / NEM ns FI*Helaketun Darker Than Black 2 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
86 NEM I / NEM n 21 FI*BluemoonPearl's Meleagrino Pax 2 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 BIV NOM
87 NEM I / NEM f 21 FI*BluemoonPearl's Margaritifera Fortis 2 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
88 NEM I / NEM as 21 FI*Maccabee Rhapsody In Blue 2 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX2
89 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Karakallion Keisarinna 2 Naaras 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB NOM BIS
90 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Finlandia 2 Uros 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP BIV NOM
91 NEM I / NEM n FI*Snowcountry Armani 2 Uros 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX2
92 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Noelle Kisses Deeamore 2 Naaras 11 (Nuoret) DelaBar Pam EX1
93 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Elite Queen 2 Naaras 2 (SP) DelaBar Pam KM NOM
94 NFO n FI*Nietosten Pakkasherra 2 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
95 NFO II / NFO n 09 FI*RockyHill's Apalachee 2 Naaras 11 (Nuoret) DelaBar Pam EX1
96 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Black Halo 2 Naaras 10 (KAS) DelaBar Pam EX1 CAP
97 NFO III / NFO n 24 FI*RockyHill's ZuberiSimba 2 Uros 3 (GIC) Hämäläinen Satu EX1 CACS
98 NFO III / NFO nt 22 PL*Forest Eyes Ginger 2 Uros 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
99 NFO III / NFO n 22 FI*WitSarin Henry 2 Uros 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1 BIV NOM BIS
100 NFO III / NFO a 24 FI*Hopeahännän Metsänneito 2 Naaras 4 (GIP) Hämäläinen Satu Abs
101 NFO IV / NFO n 03 22 IT*Norr Venn's Ecstasy 2 Uros 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB
102 NFO IV / NFO n 09 24 SE*Lisselbacks Mars 2 Uros 7 (CH) Kass Tellervo EX1 CACIB
103 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Miranda 2 Naaras 2 (SP) Kass Tellervo KM BIV
104 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Rosina 2 Naaras 6 (IP) Kass Tellervo EX1 CAGPIB
105 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Hopeahännän Mahtava Mörkö 2 Uros 8 (PR) Kass Tellervo EX1 CAPIB
106 NFO V / NFO d 24 FI*Mourulan Angels Fall First 2 Naaras 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB
107 NFO V / NFO f FI*InukChuck's Eclipse 2 Naaras 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB BIV
108 NFO V / NFO f 24 FI*Mourulan Slytherin 2 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
109 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 1 (SC) Kass Tellervo KM
110 NFO VI / NFO d 03 22 FI*Neige-Cristal's Diorella 2 Naaras 1 (SC) Kass Tellervo KM BIV NOM
111 NFO VI / NFO f 09 22 FI*Siniidan Treasure Planet 2 Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX2
112 NFO VI / NFO f 03 22 FI*WitSarin Carmen 2 Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
113 NFO VI / NFO g 02 62 FI*Nietosten Unelias 2 Naaras 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1
114 NFO VI / NFO f 09 22 FI*Ratakatin Robin Charles Scherbatsky Jr 2 Naaras 11 (Nuoret) Kass Tellervo Abs
115 NFO d 09 22 FI*Tähtitassun TimAntti 2 Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
116 NFO VI / NFO g 03 22 FI*Tähtitassun SiniPiika 2 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1 BIV NOM
117 NFO VI / NFO d 03 24 FI*WitSarin Zastava 2 Naaras 4 (GIP) Kass Tellervo EX1 CAPS
118 NFO VI / NFO f 01 21 64 FI*Siniidan Ruby Light 2 Naaras 8 (PR) Kass Tellervo EX1 CAPIB
119 NFO VI / NFO d 09 FI*Hopeahännän Leijonakuningas 2 Uros 10 (KAS) Kass Tellervo Abs
120 NFO VI / NFO f 03 24 (N)Migoto's Embla 2 Naaras 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP BIV NOM
121 NFO VI / NFO d 09 22 FI*InukChuck's Riia 2 Naaras 10 (KAS) Kass Tellervo EX3
122 NFO VI / NFO d 09 22 S*Just Catnap's Ailsa Craig 2 Naaras 10 (KAS) Kass Tellervo EX2
122 NFO VI / NFO d 09 22 S*Just Catnap's Ailsa Craig 2 Naaras 15 (Siitos) DelaBar Pam
123 NFO VII / NFO nts Temeria Forest Gate*PL 2 Naaras 9 (Avoin) DelaBar Pam EX1 CAC
124 NFO ns 22 FI*Siniidan Silver Sparkling Snake 2 Uros 12 (Pennut) DelaBar Pam EX1
125 NFO ns 24 FI*Siniidan Great Mouse Detective 2 Naaras 8 (PR) DelaBar Pam EX1 CAPIB
126 NFO VIII / NFO fs 09 22 Ephelia Tierra Media*ES 2 Naaras 3 (GIC) Scholten Laura EX1 No Cert
126 NFO VIII / NFO fs 09 22 Ephelia Tierra Media*ES 2 Naaras 15 (Siitos) DelaBar Pam
127 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI*Siniidan Muscat 2 Naaras 9 (Avoin) Scholten Laura EX1 CAC
128 NFO VIII / NFO ns 09 (N) Tingoskattens Gino 2 Uros 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1 BIV NOM
129 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone 2 Uros 2 (SP) Scholten Laura KM BIV NOM BIS
130 NFO VIII / NFO ds 03 22 FI*Siniidan Electric India 2 Uros 4 (GIP) Scholten Laura EX1 CAPS
131 NFO VIII / NFO fs 09 FI*RockyHill's Peacepipe Of Flash 2 Naaras 8 (PR) Scholten Laura EX1 CAPIB
132 NFO IX / NFO w 62 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco 2 Naaras 1 (SC) Scholten Laura KM
133 NFO IX / NFO w 64 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja 2 Uros 3 (GIC) Scholten Laura EX1 CACS BIV
134 NFO IX / NFO w 64 FI*GoldenFurry's Silver Snowman 2 Uros 12 (Pennut) Scholten Laura EX1 NOM
135 SIB n FI*Ajatuksen EnsiKaamos 2 Naaras 12 (Pennut) DelaBar Pam EX1
136 SIB III / SIB n 24 FI*Jylhäkallion Blacky 2 Uros 5 (IC) Scholten Laura EX1 CAGCIB
137 SIB III / SIB n 24 FI*Cherrytail's Old Black Joe 2 Uros 9 (Avoin) Scholten Laura EX2
138 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Umppa-Lumppa 2 Uros 9 (Avoin) Scholten Laura EX1 CAC BIV NOM
139 SIB III / SIB n 22 FI*Allikatin Kukka 2 Naaras 6 (IP) Scholten Laura EX1 CAGPIB NOM
140 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Lumikissan James Bond 2 Uros 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB
141 SIB IV / SIB n 03 22 FI*Ajatuksen Faisa Fasupala 2 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
142 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Tunturikissan Saga 2 Naaras 4 (GIP) Kass Tellervo EX1 CAPS
143 SIB IV / SIB n 09 23 FIN*Alizarin Bomber Boy 2 Uros 6 (IP) Kass Tellervo EX1 CAGPIB
144 SIB V / SIB d 24 FI*Lumikissan Leijonakuningas 2 Uros 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS NOM
145 SIB VI / SIB d 09 FI*Ajatuksen Da Capo 2 Uros 7 (CH) DelaBar Pam EX1 CACIB
146 SIB ds 22 FI*Cherrytail's RockingRace 2 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
147 SIB ns FI*Pikku-Priin Mimosa 2 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
148 SIB ns 22 FI*Allikatin Miina 2 Naaras 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB
149 SIB VII / SIB ns FI*Cherrytail's Continental 2 Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP NOM
150 SIB VIII / SIB fs 03 FI*Cherrytail's Xenia 2 Naaras 10 (KAS) Hämäläinen Satu Abs
151 SIB w 64 FI*Cherrytail's Poor Boy 2 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
152 SIB IX / SIB w 64 FI*SoulSibster's FeinFrau 2 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
153 TUA VI / TUA f 03 FI*Meridies' Blossomfall 2 Naaras 7 (CH) Kass Tellervo Abs
154 BEN n 22 FI*Hopeahännän India Glitter 3 Naaras 12 (Pennut) Scholten Laura EX1
155 BEN n 22 31 FI*Cajado Botaurus Stellaris 3 Naaras 11 (Nuoret) Martikainen Arja Abs
156 BEN n 22 32 FI*Leokatin Unelias Uuno 3 Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
157 BLH d FI*MellowBear's HottiKatti 3 Uros 7 (CH) Scholten Laura EX1 CACIB
158 BLH ns 11 FI*Huntercat Prince Benjamin 3 Uros 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS
159 BLH e 03 FI*MellowBear's Talented Berlioz 3 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
160 BLH f 03 FI*MellowBear's Earth Goddess Erda 3 Naaras 3 (GIC) Martikainen Arja EX1 CACS
160 BLH f 03 FI*MellowBear's Earth Goddess Erda 3 Naaras 15 (Siitos) DelaBar Pam
161 BLH q 03 FI*MellowBear's ToffeeNosed Marie 3 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
162 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Severi 3 Uros 3 (GIC) Hämäläinen Satu EX1 CACS
163 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Hopeajään Kimallus 3 Uros 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB
164 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Sulo Villeeni 3 Uros 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu Abs
167 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Helmiaamun Valo 3 Uros 4 (GIP) Hämäläinen Satu EX1 CAPS
168 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB NOM BIS
170 BSH n FI*Feronian Orchidea 3 Naaras 12 (Pennut) DelaBar Pam EX1
171 BSH a FI*Hyrinän Alva 3 Naaras 3 (GIC) DelaBar Pam EX1 CACS NOM
171 BSH a FI*Hyrinän Alva 3 Naaras 15 (Siitos) DelaBar Pam
172 BSH a FI*Hyrinän Elmond 3 Uros 12 (Pennut) DelaBar Pam EX1 NOM
173 BSH a FI*Hyrinän Bruce 3 Uros 10 (KAS) DelaBar Pam EX2
174 BSH a FI*Hyrinän Caravelle 3 Uros 10 (KAS) DelaBar Pam EX1 CAP NOM
175 BSH b FI*Hyrinän Desire 3 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
176 BSH c FI*Hyrinän Edwin 3 Uros 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1
177 BSH e FI*Rhinestone's Josera 3 Uros 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP
178 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM
179 BSH g FI*Ruusutarhan Rosa Amabile 3 Naaras 1 (SC) Hämäläinen Satu KM
181 BSH c 24 FI*Coventry's Ywain 3 Uros 6 (IP) Martikainen Arja EX1 CAGPIB
182 BSH c 24 FI*Ullukan Pyrypoika 3 Uros 8 (PR) Martikainen Arja EX1 CAPIB
183 BSH f 22 FI*Coventry's Joy 3 Naaras 3 (GIC) Martikainen Arja EX1 CACS
184 BSH ns 11 FI*Huntercat Princess Bianca 3 Naaras 5 (IC) Martikainen Arja EX1 CAGCIB
186 BSH ny 11 FI*EmeraldCharm Garfield 3 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
187 BSH ny 11 FI*EmeraldCharm Big Ben 3 Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
189 BUR a FI*Oliivian Daredevil 3 Uros 3 (GIC) Martikainen Arja EX1 CACS
190 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 8 (PR) Martikainen Arja EX1 CAPIB
191 BUR b FI*Lilac's Kitaro Caravan 3 Uros 4 (GIP) Martikainen Arja EX1 CAPS
192 BUR c Bjelke's Tornado 3 Uros 3 (GIC) Hämäläinen Satu EX1 CACS NOM
193 BUR c FI*ZirCat's Imagine Dragons 3 Naaras 8 (PR) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB NOM
194 BUR f FI*Oliivian Kismet Remix 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
195 BUR f FI*Oliivian Frida Kahlo 3 Naaras 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS NOM
196 BUR g FI*Pardofelis Ålipa Kerran 3 Naaras 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB NOM
197 BUR g FI*Hovikissan Invictus 3 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
198 CHA FI*Souriant Sans Souci 3 Naaras 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB
199 CHA FI*Souriant Bourboulenc 3 Uros 4 (GIP) Hämäläinen Satu EX1 CAPS
200 CYM a 03 52 FI*Touchant Excellent Chance 3 Uros 3 (GIC) Martikainen Arja EX1 CACS
201 CYM 51-52 / CYM g 02 52 62 FI*Touchant Goutte d'Espérance 3 Naaras 5 (IC) Martikainen Arja EX1 CAGCIB
202 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI*Touchant Sans la Queue 3 Naaras 4 (GIP) Martikainen Arja EX1 CAPS
202 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI*Touchant Sans la Queue 3 Naaras 15 (Siitos) DelaBar Pam
203 CYM 53 / CYM as 03 53 FI*Touchant Mate Diamant 3 Naaras 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1 NOM
204 EUR n FI*RuusuLinnan Cool G. 3 Uros 3 (GIC) Martikainen Arja Abs
205 EUR g FI*Kissakallion Sandra 3 Naaras 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP
206 EUR ns FI*Pikku-Piun Superhessu 3 Uros 3 (GIC) Martikainen Arja EX1 No Cert
207 EUR ds FI*RuusuLinnan Björn 3 Uros 4 (GIP) Martikainen Arja EX1 CAPS
208 EUR es FI*RuusuLinnan Esmeralda 3 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
209 EUR a 22 FI*Pikku-Piun Gregory Peck 3 Uros 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
210 EUR a 23 FI*Pinkkitassun Yannick 3 Uros 12 (Pennut) Scholten Laura EX1 NOM BIS
211 EUR f 22 FI*Feronian Tähtisilmä 3 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
213 EUR f 23 FI*Pinkkitassun Ofelia 3 Naaras 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP
214 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Martikainen Arja KM
215 EUR f 24 FI*Kissakallion Sigrid 3 Naaras 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP
216 EUR g 23 FI*Pinkkitassun Tove 3 Naaras 9 (Avoin) Scholten Laura EX1 CAC
217 EUR g 24 FI*Kissakallion Selinda 3 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
218 EUR f 02 64 Lumihelmiina 3 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
219 KBL I / KBL ns 22 SE*Kot-à-Kuril Avalon 3 Uros 1 (SC) Scholten Laura Abs
220 KBL I / KBL n 22 SE*Kot-à-Kuril Kassanova 3 Uros 4 (GIP) Scholten Laura EX1 CAPS NOM
221 KOR FI*Mythai Busaya Bao 3 Naaras 1 (SC) Martikainen Arja KM
222 KOR FI*Mythai Tydah Thong 3 Naaras 5 (IC) Martikainen Arja EX1 CAGCIB BIV NOM
223 KOR FI*Kattihovin Bara Ginmekki-shita 3 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
224 KOR FI*Kattihovin Gin'iro-no Yakusoku 3 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX2
225 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 2 (SP) Martikainen Arja KM NOM BIS
226 KOR FI*Kattihovin Daiyamondo Neko 3 Naaras 6 (IP) Martikainen Arja EX1 CAGPIB
227 MAN n 24 51 Auragold Oort Cloud 3 Uros 5 (IC) DelaBar Pam EX2
228 MAN 51-52 / MAN n 09 52 FI*Touchant Gris Souris 3 Uros 5 (IC) DelaBar Pam EX1 CAGCIB BIV NOM
229 MAN a 24 52 FI*Pilkkumin Little Richard 3 Uros 7 (CH) DelaBar Pam EX1 CACIB
230 MAN f 09 51 FI*Maikain Maire Mermelada 3 Naaras 9 (Avoin) DelaBar Pam EX1 CAC
231 MAN ns 22 52 FI*Touchant Licence de Bonheur 3 Uros 11 (Nuoret) DelaBar Pam EX1
232 MAU ns FI*Walidah Fuchsia 3 Naaras 9 (Avoin) Scholten Laura EX1 CAC
233 MAU ns 24 FI*Chai-lai Zira Zamila 3 Naaras 8 (PR) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB
234 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Martikainen Arja KM BIV NOM
235 OCI n 24 FI*Moosegrove Viking 3 Uros 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
236 OCI n 24 FI*Northalla Betagande Bull 3 Uros 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
237 OCI n 24 FI*Arrowhill Lucky Star 3 Uros 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1 NOM
238 OCI b 24 FI*Moosegrove Romeo JR 3 Uros 1 (SC) Scholten Laura KM BIV NOM BIS
239 OCI b 24 FI*Moosegrove Saphire 3 Naaras 5 (IC) Scholten Laura EX1 CAGCIB
240 OCI b 24 FI*Vinkeä Säpinä-Sussu 3 Naaras 9 (Avoin) Scholten Laura EX1 CAC NOM
241 OCI b 24 FI*Northalla Bedårande Bill 3 Uros 10 (KAS) Scholten Laura EX1 CAP
242 OCI b 24 FI*WiliWilla Berenices 3 Naaras 10 (KAS) Scholten Laura EX1 CAP NOM
243 OCI o 24 FI*Moosegrove Maroon 3 Uros 6 (IP) Martikainen Arja EX1 CAGPIB NOM
244 OCI bs 24 FI*WiliWilla Ocean Explorer 3 Uros 8 (PR) Lindelöf Sirpa EX1 CAPIB NOM
245 SRL II / SRL a 03 FI*Be-Curly Can't' Resist Me 3 Uros 11 (Nuoret) DelaBar Pam EX1 NOM
246 SRL III / SRL f IT*Silverdust Desdemona 3 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB NOM BIS
246 SRL III / SRL f IT*Silverdust Desdemona 3 Naaras 15 (Siitos) DelaBar Pam
247 SRL III / SRL e FI*Be-Curly Phantom 3 Uros 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB NOM
248 SRL III / SRL g FI*Be-Curly Cuteness Overload 3 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 BIV NOM BIS
249 SRS I / SRS c Psipsina Batu 3 Uros 7 (CH) Martikainen Arja Abs
250 SRL III / SRL j Psipsina Mirina 3 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX2
251 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
DelaBar Pam LPL V, MCO III, MCO V, MCO VIII, NEM II, NFO II, NFO VI, NFO VII, NFO VIII, SIB I, SIB VI, BLH f 03, BSH a, BSH n, CYM 51-52, MAN 51-52, SRL II, SRL III 49
Hämäläinen Satu MCO VIII, NEM I, NFO III, NFO V, SIB VIII, BML I, BSH g, BUR c, BUR g, CHA, MAU ns 24 41
Kass Tellervo ACL III, MCO I, MCO II, MCO VI, NFO IV, NFO VI, SIB IV, TUA VI 42
Lindelöf Sirpa ACS III, MCO IV, MCO IX, NFO I, SIB IX, SIB V, SIB VII, BEN n 22 32, BLH e 03, BLH ns 11, BSH f, BSH ny 11, BUR f, EUR f 22, OCI bs 24, SRL III 41
Martikainen Arja BEN n 22 31, BLH f 03, BLH q 03, BSH b, BSH c, BSH c 24, BSH e, BSH f 22, BSH ns 11, BUR a, BUR b, CYM 51-52, CYM 53, EUR a 22, EUR ds, EUR es, EUR f 02 64, EUR f 23, EUR f 24, EUR g, EUR g 24, EUR n, EUR ns, KOR, OCI n 24, OCI o 24, SRS I 40
Scholten Laura MCO VII, NFO IX, NFO VIII, SIB III, BEN n 22, BLH d, EUR a 23, EUR g 23, KBL I, MAU ns, OCI b 24 39
6 tuomaria.