Omakissa
TUROK, 114. kansainvälinen kissanäyttely, Täl pual jokke
Järjestävä yhdistys Turun Rotukissayhdistys ry
Alkaa 31.7.2021 Loppuu 31.7.2021
Ilmoittautuminen alkaa 14.6.2021 Ilmoittautuminen loppuu 2.7.2021
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 9:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 13:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 23.7.2021
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Kyllä Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 250  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@turok.fi
Paikka Turun Messukeskus, Messukentänkatu 9–13, TURKU
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Terhi Lång, Kotisalontie 18, 30100 Forssa, puh +358 40 580 7786, show@turok.fi
 
Näyttelypäällikkö: Jonna Varhama, np@turok.fi

Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen, assistentti@turok.fi
Lisätietoja https://www.turok.fi/nayttelyt/

Näyttelymaksut (1/2 näyttelyä):
 
Turokin jäsenet 40 €/74 €
Muut 42 €/80 €, ei-FIFé - kissa 50 €/100 €
Kaverikissa 15 €.
Leimakortilla ei voi maksaa Fifeen rekisteröimättömän kissan maksua.
Siitos- ja kasvattajaluokat maksuttomia muun arvosteluluokan yhteydessä, muutoin 15 €.
Tarkastusluokka 15 €, jos kissa on ilmoitettu myös arvosteluluokkaan, muuten normaalimaksu.

Leimakortteja korkeintaan 2kpl/näytteilleasettaja. Maksettaessa leimakortilla on kortti välittömästi lähetettävä näyttelysihteerille Terhi Lång, Kotisalontie 18, 30100 Forssa. Leimakorttiin kirjoitetaan näyttelypäivä, omistajan nimi ja kissan nimi ja ems! Leimakoodi merkitään ilmoittautumisen yhteydessä lisätietoihin.

Jos haluat tietyt kissat vierekkäin, merkitse se ilmoittautumisen lisätietoihin.

Ilmoittautumiset: 14.6. - 2.7.2021  välisenä aikana, ensisijaisesti OmaKissa-järjestelmän kautta! Ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä. Maksa ilmoittautumisesi jälkeen OmaKissasta saamallasi viitenumerolla. Eräpäivä on HETI! Maksamattomat ja kesken tilassa olevat ilmoittautumiset tullaan poistamaan ilman eri ilmoitusta. Mahdollinen karsinta suoritetaan maksupäivän mukaan.

Kissoilla on mahdollisuus osallistua kahteen arvosteluun yhden päivän aikana. Kumpaankin 31.7.2021 pidettävään näyttelyyn ilmoittaudutaan tämän näyttelyn kautta. Kun kissa ilmoitetaan vain yhteen arvosteluun, voi ilmoittaja valita kumpaan näyttelyyn osallistuu.

Näyttelyluokat: Näyttelyluokat 1 - 16. Jos kissa osallistuu kahteen tai useampaan luokkaan, ilmoita kissa erikseen jokaiseen luokkaan. Jos kasvattajalla ei ole omistamaansa kissaa ilmoitettuna näyttelyyn, tulee kasvattajaluokkaan ilmoittautua erikseen.
Näyttelyluettelo on maksullinen: ennakkoon maksettuna 2 € ja paikan päällä ostettuna 5 € (rajallinen määrä). Myös sähköinen luettelo saatavilla (ei maksua).
Sertiruusukkeet ovat maksullisia
Pysäköintimaksun 6 € veloittaa Turun Messukeskus

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 111 99 2 0 10
3 1 0 0 0 1
4 184 161 2 0 21
Kotikissat 6 6 0 0 0
Yhteensä 302 266 4 0 32

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*AzuLejo's Mombasa 1 Naaras 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB NOM
2 EXO n FI*Ayser's Material Girl 1 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 NOM
3 EXO n FI*Snowcatcher Moonstone 1 Uros 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB
4 EXO e FI*Ayser's Creamy Fantasy 1 Naaras 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1 NOM
5 EXO f FI*Ayser's Who's That Girl 1 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
6 EXO n 22 FI*AzuLejo's Masterpiece of mix-and-match 1 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 NOM
7 EXO n 22 Ayser's Wild Tabby 1 Uros 2 (SP) Hämäläinen Satu KM
8 EXO a 03 FI*Jewelstory Charming Knight 1 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
9 EXO n 03 24 FI*Jewelstory You Look Good 1 Uros 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS NOM
10 EXO a 01 21 62 FI*Jewelstory Frosty Knight 1 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
11 PER n FI*Mimosan XXL Love 1 Uros 7 (CH) DelaBar Pam EX1 CACIB NOM
12 PER n FI*Timanfaya Diamond Rose 1 Naaras 7 (CH) DelaBar Pam EX1 CACIB NOM
13 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 1 (SC) Wikström Bjarne KM
13 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 15 (Siitos) DelaBar Pam
14 PER a FI*Ocean-Minded Mercury 1 Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne Abs
15 PER e FI*AzuLejo's Arnold S.PartySpedition 1 Uros 9 (Avoin) DelaBar Pam EX1 CAC
16 PER f FI*Timanfaya Just Another Dream 1 Naaras 7 (CH) Tausen Marteinn EX1 CACIB NOM
17 PER f FI*Timanfaya Crazy In Love 1 Naaras 8 (PR) Tausen Marteinn EX1 CAPIB
18 PER ds FI*Kultaviiksen Robert Plant 1 Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
19 PER fs FI*Timanfaya Filled With Love 1 Naaras 3 (GIC) Hämäläinen Satu EX1 CACS
19 PER fs FI*Timanfaya Filled With Love 1 Naaras 15 (Siitos) DelaBar Pam
20 PER n 22 FI*AzuLejo's Paris je t'aime 1 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
21 PER g 24 FI*Whispers Querida 1 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
22 PER ds 11 FI*Kultaviiksen Poseidon 1 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga Abs
23 PER n 01 62 FI*Dirlandan JinJang 1 Uros 6 (IP) Komissarova Olga EX1 CAGPIB NOM
24 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 2 (SP) Hämäläinen Satu KM NOM BIS
25 PER d 03 Bafini Sweet Dancer 1 Uros 6 (IP) Tausen Marteinn EX1 CAGPIB
26 PER g 03 FI*Jewelstory Heartbreaker 1 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB NOM BIS
27 PER n 03 24 FI*Whispers Neville 1 Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS NOM BIS
28 PER a 03 23 FI*Whispers Ofelia 1 Naaras 4 (GIP) DelaBar Pam EX1 CAPS NOM BIS
29 PER n 33 FI*Ayser's The Day Before You Came 1 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
30 RAG n FI*Tanglefurs Lady B Goode 1 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
31 RAG n FI*Jylhärinteen Chili 1 Naaras 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS
32 RAG a FI*Colorstar's Merlin Hennessy 1 Uros 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB
33 RAG n 03 FI*Midnightdolls Someone You Loved 1 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
34 RAG n 03 FI*Barfait's Leon 1 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
35 RAG n 03 FI*Collicatin Shiny Cresselia 1 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 BIV NOM BIS
36 RAG n 03 FI*Collicatin Shiny Nidorina 1 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX3
37 RAG n 03 FI*Jylhärinteen Coco 1 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX2
38 RAG n 03 FI*Cat's-JM Snow-King 1 Uros 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB
39 RAG n 03 FI*Safireyes Cheshire Cat 1 Naaras 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
40 RAG n 04 FI*Utuinen Zelda 1 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
41 RAG n 04 FI*Sanillasdoll Esmeralda 1 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
42 RAG n 04 FI*Stardoll's Rapunzel 1 Naaras 8 (PR) Komissarova Olga Mitätöity Mitätöity
43 RAG a 03 FI*Collicatin Golden Glimmer 1 Uros 5 (IC) Tausen Marteinn EX1 CAGCIB BIV NOM
44 RAG a 03 FI*Jylhärinteen Remi 1 Uros 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1
45 RAG a 03 FI*Midnightdolls There Must Be An Angel 1 Naaras 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1
46 RAG a 03 FI*Dollyblues You Are The Sunshine 1 Naaras 4 (GIP) Tausen Marteinn EX1 CAPS
47 RAG a 03 FI*Neige-Cristal's Royal Glorious Sapphire 1 Uros 6 (IP) Tausen Marteinn EX1 CAGPIB BIV NOM
48 RAG a 03 FI*Colorstar's Veuve Clicquot 1 Naaras 8 (PR) Tausen Marteinn EX1 CAPIB NOM
49 RAG a 04 Gayaneh Uberella arrabiata 1 Naaras 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB NOM
50 RAG a 04 FI*Ragtail Yazmine 1 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
51 RAG a 04 FI*AijaiCats Noble Nico 1 Uros 8 (PR) Lindelöf Sirpa EX2
53 RAG a 04 FI*Celestial's La Primo de Pancho 1 Uros 8 (PR) Lindelöf Sirpa EX1 CAPIB NOM
54 RAG d 04 FI*BlackRain's Quaint Kid 1 Uros 3 (GIC) Tausen Marteinn EX1 CACS
55 RAG f 04 FI*Utuinen Bianca 1 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
57 RAG e 04 21 FI*Purppuralinnan Prinsessa Eleonora 1 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
57 RAG e 04 21 FI*Purppuralinnan Prinsessa Eleonora 1 Naaras 13c (Määrittely) Tausen Marteinn RAG e 04 21
58 SBI n FI*Kattimäen Niila Onni 1 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS NOM
59 SBI n FI*Rais-Kis X-tra 1 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 NOM
60 SBI a FI*Ruusutassun Argentum 1 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
61 SBI b FI*Chirybiry's My Darling Ipi 1 Naaras 1 (SC) Hämäläinen Satu KM BIV NOM
62 SBI b FI*Åbodas Leopold 1 Uros 7 (CH) Hämäläinen Satu EX2
63 SBI b (N) Cat Baloo's Starbucks Harald 1 Uros 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB NOM
64 SBI b FI*Harebell Uddi Urban 1 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
65 SBI b FI*Hopeahipun Razzle Dazzle 1 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu Abs
66 SBI b FI*Hopeahipun Who's That Girl 1 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
67 SBI c FI*Downy-Flower's Eranthis 1 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
68 SBI d EE*Magnificent Meow Bob Bordeaux 1 Uros 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB NOM
69 SBI d FI*Vintti-Katin Birlikka 1 Naaras 2 (SP) Lindelöf Sirpa Abs
70 SBI d FI*Samsonez Chic Rosette 1 Naaras 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP NOM
71 SBI e FI*Fioliinan Alvaro 1 Uros 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB
72 SBI e FI*Rais-Kis Too Hot 1 Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne Abs
73 SBI f FI*BlueFairies Pink Sugar Lady Chibi Chibi 1 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne EX2
74 SBI f IT*Shin Miyar Clèa 1 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
75 SBI f FI*Canth's Wonder Woman 1 Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB NOM
76 SBI f FI*Chirybiry's Forget-me-not 1 Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne Abs
77 SBI g FI*Rais-Kis Piparminttu-Pipsa 1 Naaras 3 (GIC) DelaBar Pam EX1 CACS BIV
78 SBI g FI*Harebell Unni Othelia 1 Naaras 12 (Pennut) DelaBar Pam EX2
79 SBI g FI*Pumpulivuoren Isla Bonita 1 Naaras 12 (Pennut) DelaBar Pam EX1
80 SBI h FI*Harebell Ulle Freja 1 Naaras 12 (Pennut) DelaBar Pam EX1 NOM
81 SBI h FI*Canth's Precious Darling 1 Naaras 2 (SP) DelaBar Pam KM
82 SBI n 21 NO*Stalderkattens Saga 1 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
83 SBI n 21 FI*Canth's Xenia 1 Naaras 2 (SP) Wikström Bjarne KM
84 SBI n 21 FI*Mimitan Levi 1 Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
85 SBI n 21 S*Walk on Top Zid Zan Zarzio 1 Uros 15 (Siitos) DelaBar Pam
86 SBI a 21 FI*Downy-Flower's Dicentra 1 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
87 SBI a 21 FI*Shonamei's Lady La Luna 1 Naaras 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS NOM
88 SBI b 21 FI*Kirakan Zen Garden 1 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
89 SBI b 21 Salo-Cat Andi Alexandro 1 Uros 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
90 SBI b 21 S*Saphire Extreme Last Airbender 1 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 BIV NOM BIS
91 SBI b 21 FI*Kattimäen Herpertti 1 Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
92 SBI d 21 FI*Rais-Kis Zephyr 1 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
92 SBI d 21 FI*Rais-Kis Zephyr 1 Uros 13c (Määrittely) Tausen Marteinn SBI d 21
93 SBI d 21 FI*Ruusutassun Aurum 1 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
94 SBI e 21 FI*Samsonez Edward 1 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
95 SBI g 21 FI*Rais-Kis Zenith 1 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
96 SBI h 21 FI*Samsonez Cherie Rosalie 1 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
97 ABY n FI*Nebuankhet Miklagard Overture 4 Uros 5 (IC) Tausen Marteinn EX1 CAGCIB BIV NOM
98 ABY n FI*Redcheetah's Eemeli 4 Uros 5 (IC) Tausen Marteinn EX2
99 ABY n FI*Miragerie Ambrosia 4 Naaras 5 (IC) Tausen Marteinn EX1 CAGCIB NOM
100 ABY n FI*Kermakupin Parantava Sade 4 Uros 10 (KAS) Tausen Marteinn EX1 CAP
101 ABY n Abylife Handsome The Braveheart 4 Uros 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
102 ABY n FI*Woodcocks Quiet Revolution 4 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
103 ABY n FI*Kermakupin Princess Irene 4 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX2
104 ABY n FI*Miragerie Dacey 4 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1 BIV NOM
105 ABY n (N) Tejas Onni 4 Uros 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1 NOM
106 ABY n FI*Redcheetah's Felipe 4 Uros 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX2
107 ABY n FI*Nebuankhet Eudoxia Epiphania 4 Naaras 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1
108 ABY n FI*Pajuja Accept 4 Naaras 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX2
110 ABY n Katniss Everdeen Housetiger*PL 4 Naaras 2 (SP) Tausen Marteinn KM NOM
111 ABY a Thamos Viktor 4 Uros 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB
112 ABY a FI*Nebuankhet Nae Quin! 4 Naaras 8 (PR) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB
113 ABY o FI*Nebuankhet Siraxta 4 Naaras 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS BIV NOM BIS
114 ABY o Monkey Cat Chili Ollie Firestar 4 Uros 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB
115 ABY o Segena's Xailyn 4 Naaras 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB
116 ABY o Segena's Wheels on Fire 4 Uros 8 (PR) Lindelöf Sirpa EX1 CAPIB
117 ABY p FI*Woodcocks Diamonds And Pearls 4 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
118 ABY p FI*Vuolas Tavoite oli puhdasta hulluutta 4 Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
119 ABY ns S*Saivokattens Hakuna Matata 4 Uros 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
120 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 2 (SP) Komissarova Olga KM NOM
121 BAL c FI*Frostnight's Bring Out The Sun 4 Uros 10 (KAS) Tausen Marteinn EX1 CAP
122 CRX I / CRX n FI*Ballerina's Miss Doumiafeyva 4 Naaras 9 (Avoin) DelaBar Pam EX1 CAC NOM
123 CRX I / CRX ns FI*Piupaws Emeli Sandé 4 Naaras 11 (Nuoret) DelaBar Pam EX1 NOM
124 CRX I / CRX n FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets 4 Naaras 2 (SP) DelaBar Pam KM
125 CRX I / CRX o FI*Claypond's Farceur 4 Uros 4 (GIP) DelaBar Pam EX1 CAPS
126 CRX II / CRX n 01 64 FI*Sweetpurr's Where's My Sash And Crown 4 Naaras 7 (CH) Komissarova Olga EX2
127 CRX II / CRX n 03 FI*Telltail's Zannalee 4 Naaras 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
127 CRX II / CRX n 03 FI*Telltail's Zannalee 4 Naaras 15 (Siitos) DelaBar Pam
128 CRX II / CRX b 03 FI*KittyLady's Ballet Dancer 4 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC NOM
129 CRX II / CRX n 03 Esmee Magic Rivendell 4 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC BIV
130 CRX II / CRX a 01 62 FI*FunkyJam's Jue 4 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 NOM BIS
131 CRX II / CRX n 02 62 FI*Telltail's Don Q 4 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga Abs
132 CRX II / CRX n 03 FI*Telltail's Fairytale Gone Bad 4 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
133 CRX II / CRX n 09 FI*Telltail's Donna Chiquita 4 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX3
134 CRX II / CRX n 03 FI*Telltail's Fire and Rain 4 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX2
135 CRX II / CRX n 03 FI*Telltail's Forever Yours 4 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 BIV NOM BIS
136 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 4 Uros 2 (SP) Komissarova Olga KM NOM
137 CRX III / CRX fs FI*Piupaws Teija Sopanen 4 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC BIV
138 CRX III / CRX d 24 FI*Vanitas Gimme Gimme 4 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
139 CRX III / CRX f FI*VeeKasin Rouva Caloway 4 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
140 CRX IV / CRX fs 03 FI*Piupaws Mähöne 4 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX2
141 CRX IV / CRX f 01 62 FI*Sommelier's Blended With Love 4 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1 BIV
142 CRX IV / CRX h 03 24 FI*Vanitas Chica Bom Bom 4 Naaras 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1
143 CRX V / CRX n 24 FI*FunkyJam's Princess Bubblegum 4 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
144 CRX V / CRX n 23 FI*VeeKasin Ujoluikertaja 4 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 BIV
145 CRX V / CRX n 24 FI*Telltail's Sweet Lady 4 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
146 CRX VI / CRX ns 09 24 FI*Piupaws Duracell's Galago senegalensis 4 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
147 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Telltail's Spread Your Wings 4 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa Abs
148 CRX VI / CRX ns 03 22 FI*Piupaws Duracell's Cebus capucinus 4 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX2
149 CRX VI / CRX c 03 24 FI*Telltail's Sail Away Sweet Sister 4 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 BIV
150 CRX VI / CRX a 03 22 FI*Windseeker Della Bluenose 4 Naaras 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB
151 CRX VI / CRX n 03 24 FI*FunkyJam's Lots-o-Huggin Bear 4 Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
153 CRX VII / CRX n 21 33 FI*FunkyJam's Candace Flynn 4 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
154 CRX VIII / CRX f 03 33 FI*FunkyJam's Fire of Unknown Origin 4 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
155 CRX IX / CRX w 62 FI*Mimic Cassiopeia 4 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
156 DRX III / DRX d FI*Åbodas Dumbo 4 Uros 7 (CH) Tausen Marteinn EX1 CACIB
157 DRX III / DRX g FI*Åbodas Taiga 4 Naaras 10 (KAS) Tausen Marteinn EX1 CAP
158 DRX V / DRX n 25 FI*Clavinova Rasmus 4 Uros 7 (CH) DelaBar Pam EX1 CACIB
159 DRX V / DRX n 22 FI*Bravefellow KatriHelena 4 Naaras 9 (Avoin) DelaBar Pam EX1 CAC BIV
160 DRX V / DRX as 24 FI*Varjoliljan Cesilia Celina 4 Naaras 12 (Pennut) DelaBar Pam EX1
161 DRX V / DRX a 24 SE*Recce Pod Super Zajtjik 4 Uros 2 (SP) DelaBar Pam KM
162 DRX V / DRX n 24 SE*Recce Pod Sherian Grace Cadoria 4 Naaras 2 (SP) DelaBar Pam KM
163 DRX VI / DRX n 09 24 FI*Åbodas Orvokki 4 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 NOM
164 DRX VII / DRX n 21 33 FI*Avariel Rockruff 4 Uros 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
165 DRX VII / DRX a 33 FI*Tomorrowland Delighted Diora 4 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
166 GRX II / GRX n 03 SE*OneWorld Papageno 4 Uros 4 (GIP) Tausen Marteinn EX1 CAPS
168 OSH w 64 FI*Vintterin Sinikka Irmelintytär 4 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu Abs
169 OSH d FI*Eirenen Flying Flash 4 Uros 6 (IP) Tausen Marteinn EX1 CAGPIB NOM
170 OSH n 24 FI*Vintterin Sohvi Irmelintytär 4 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
171 OSH n 24 FI*TinyAlien Believe to understand 4 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX2
172 OSH n 24 FI*TinyAlien Trust no one 4 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 BIV
173 OSH n 24 FI*Vintterin Uolevi Vapunpoika 4 Uros 6 (IP) Komissarova Olga EX1 CAGPIB
174 OSH n 24 FI*Vintterin Sakari Vapunpoika 4 Uros 10 (KAS) Komissarova Olga Abs
175 OSH a 24 FI*LoudMeow Stormwind 4 Uros 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS BIV NOM BIS
175 OSH a 24 FI*LoudMeow Stormwind 4 Uros 15 (Siitos) DelaBar Pam
176 OSH a 24 FI*LoudMeow Firepower 4 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
177 OSH a 24 FI*LoudMeow Blue Wind 4 Naaras 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB
178 OSH a 24 FI*Vintterin Väinö Irmelinpoika 4 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
179 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB NOM BIS
179 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 15 (Siitos) DelaBar Pam
180 OSH a 25 FI*LoudMeow Here Comes The Sun 4 Uros 1 (SC) Hämäläinen Satu KM NOM
181 OSH b 22 FI*Sylimykkyrän Cool Carlos 4 Uros 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
182 OSH b 24 Hermes v. Imporio A 4 Uros 8 (PR) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB NOM BIS
182 OSH b 24 Hermes v. Imporio A 4 Uros 15 (Siitos) DelaBar Pam
183 OSH b 25 FI*StarWind Frozen Star 4 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
184 OSH c 24 FI*LoudMeow Magica 4 Naaras 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB NOM
185 OSH c 24 FI*LoudMeow Moonshine 4 Uros 2 (SP) Hämäläinen Satu KM
186 OSH c 24 FI*LoudMeow Magic Moon 4 Naaras 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB NOM
187 OSH d 24 FI*BlackDevil's Master Of Puppets 4 Uros 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
188 OSH p 25 FI*LoudMeow Sunset Superman 4 Uros 2 (SP) Komissarova Olga KM
189 OSH ns 24 FI*PikkuNaun Auringon Kehrä 4 Uros 8 (PR) Lindelöf Sirpa EX1 CAPIB
190 OSH ps 03 25 FI*Jalecat's Monsteri PNK Carrie 4 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn Abs
191 RUS FI*IvanaKallio's Fanny 4 Naaras 7 (CH) Hämäläinen Satu Abs
192 RUS IT*Ethan Delle Ombre Blu 4 Uros 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
193 RUS FI*IvanaKallio's Hula-Hula 4 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
194 RUS FI*IvanaKallio's Mona Lisa 4 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX2
195 RUS S*Wildtbergs Ostrov Severnyj 4 Uros 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1 BIV
196 RUS FI*Hana-Bi Liù 4 Naaras 4 (GIP) Hämäläinen Satu EX1 No Cert
197 RUS FI*Zarin Armand de Brignac 4 Uros 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB
198 RUS Wow Hana-Bi Grey Sky*PL 4 Naaras 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB
199 RUS FI*Hana-Bi Hansa 4 Naaras 8 (PR) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB
200 RUS FI*Janatuisen Tellus Mater 4 Naaras 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP BIV
201 SIA w 67 FI*Vintterin Irmeli Vapuntytär 4 Naaras 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB NOM
201 SIA w 67 FI*Vintterin Irmeli Vapuntytär 4 Naaras 15 (Siitos) DelaBar Pam
202 SIA w 67 FI*Cleverkitty Davido 4 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga Abs
203 SIA n FI*Selcouth Cat of Kindness 4 Uros 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
204 SIA n FI*Twist-Tiramisun Poe 4 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 BIV
205 SIA n FI*Twist-Tiramisun Queen of F... Everything 4 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
206 SIA n FI*Kelmikerhon Sointu A. 4 Naaras 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
207 SIA d FI*TaikaTomun Yrjänä Yritteliäs 4 Uros 13c (Määrittely) Komissarova Olga SIA d
207 SIA d FI*TaikaTomun Yrjänä Yritteliäs 4 Uros 12 (Pennut) DelaBar Pam EX1
208 SIA n 21 FI*Vintterin Simo Vapunpoika 4 Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP NOM
208 SIA n 21 FI*Vintterin Simo Vapunpoika 4 Uros 15 (Siitos) DelaBar Pam
209 SIA a 21 FI*Vintterin Mailis Irmelintytär 4 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1 NOM
210 SIA c 21 FI*Vintterin Vilppu Irmelinpoika 4 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
211 SIA d 21 FI*Purrfektin Marzipan 4 Uros 9 (Avoin) DelaBar Pam EX1 CAC
212 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 1 (SC) DelaBar Pam KM
213 SOM n FI*Lamadegaan Feel The Magic 4 Naaras 1 (SC) DelaBar Pam KM
214 SOM n FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave 4 Uros 3 (GIC) DelaBar Pam EX1 CACS BIV NOM
214 SOM n FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave 4 Uros 15 (Siitos) DelaBar Pam
215 SOM n FI*Kisompa's Oriana 4 Naaras 5 (IC) DelaBar Pam EX1 CAGCIB
216 SOM n FI*Vulpes Call me Knight Rider 4 Uros 9 (Avoin) DelaBar Pam EX1 CAC
217 SOM n FI*SunnyPace Muscari 4 Naaras 9 (Avoin) DelaBar Pam EX1 CAC
218 SOM n FI*Kharn-Ka Shadows Namida 4 Naaras 11 (Nuoret) DelaBar Pam Abs
219 SOM n FI*SunnyPace Nepeta 4 Naaras 11 (Nuoret) DelaBar Pam EX1 BIV
220 SOM n FI*Kharn-Ka Quantum of Solace 4 Uros 12 (Pennut) DelaBar Pam EX1 NOM
221 SOM n FI*Kharn-Ka Quicksilver 4 Naaras 12 (Pennut) DelaBar Pam EX1
222 SOM n S*All Inclusive Ruby 4 Naaras 12 (Pennut) DelaBar Pam Abs
223 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) DelaBar Pam KM
224 SOM n FI*Vulpes Aither 4 Uros 4 (GIP) DelaBar Pam EX1 CAPS
225 SOM n FI*Vulpes Aletheia 4 Naaras 6 (IP) DelaBar Pam Abs
226 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 8 (PR) DelaBar Pam EX1 CAPIB BIV NOM
227 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 8 (PR) DelaBar Pam EX1 CAPIB
228 SOM n FI*Kharn-Ka Xahale Xpress 4 Naaras 10 (KAS) DelaBar Pam EX1 CAP
229 SOM n FI*SunnyPace Fritillaria 4 Naaras 10 (KAS) DelaBar Pam EX2
230 SOM a FI*Foxkiss Falco alopex 4 Uros 5 (IC) Tausen Marteinn EX1 CAGCIB
231 SOM a FI*Nemiena's Extended Play 4 Uros 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1
232 SOM a FI*Foxkiss Daphnia mirabilis 4 Naaras 8 (PR) Tausen Marteinn EX1 CAPIB
233 SOM o Kisompa`s Gizmo von der Stoffelburg*D 4 Uros 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
234 SOM o FI*Kharn-Ka OnTheTop 4 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
235 SOM o FI*Amajan Thurrrmur Thorium 4 Uros 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB
236 SOM p FI*SunnyPace Consolida 4 Naaras 6 (IP) DelaBar Pam EX1 CAGPIB
237 SOM ns S*Saivokattens Musta Saara 4 Naaras 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
238 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Wibby 4 Naaras 1 (SC) Hämäläinen Satu KM
239 SPH II / SPH b 03 FI*Hebblas Eenie Meenie Chocolate Mo 4 Naaras 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB
240 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Gizmo 4 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 BIV
241 SPH II / SPH n 02 64 FI*Hebblas Xiander 4 Uros 2 (SP) Hämäläinen Satu KM
242 SPH III / SPH f FI*Hebblas Viona 4 Naaras 2 (SP) DelaBar Pam KM NOM
243 SPH IV / SPH f 09 FI*Hebblas Flaming June 4 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
244 SPH IV / SPH d 03 FI*Hebblas Edgar Nutmeg 4 Uros 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB
245 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Ambermoon 4 Naaras 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB
246 SPH V / SPH n 09 21 32 FI*Jackomon's Adagia 4 Naaras 1 (SC) Tausen Marteinn KM BIV
247 SPH n 03 32 FI*Hobbitqueen's Lexi 4 Naaras 3 (GIC) Tausen Marteinn EX1 CACS
248 SPH n 09 21 32 FI*Jackomon's Bernita 4 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX2
249 SPH n 09 32 FI*Jackomon's Brunella 4 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1
250 SPH f 03 32 FI*Hobbitqueen's 1000 Kisses 4 Naaras 8 (PR) Tausen Marteinn EX1 CAPIB
251 THA a FI*FreeSandi Abigail 4 Naaras 5 (IC) DelaBar Pam Abs
252 HCL Kelmi Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Komissarova Olga 1 NOM BIS
253 HCS Mosse Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) DelaBar Pam 1 NOM BIS
254 HCS Kissa Pesonen Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne 1 NOM
255 HCS Penni Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne 3
256 HCS Mona, Lisan sisko Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) DelaBar Pam 2
257 HCS Vesku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Wikström Bjarne 2
258 RAG a SE*Nitunas Loch Lomond 1 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
265 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
DelaBar Pam PER a, PER a 03 23, PER e, PER fs, PER n, SBI g, SBI h, SBI n 21, ABY a, CRX I, CRX II, DRX V, OSH a 24, OSH b 24, SIA d, SIA d 21, SIA n 21, SIA w 67, SOM n, SOM p, SPH III, THA a, HCS 54
Hämäläinen Satu EXO n 22, PER fs, PER n 03, SBI b, ABY a, ABY ns, CRX IX, CRX V, CRX VII, DRX VI, OSH a 25, OSH b 24, OSH c 24, OSH w 64, RUS, SIA a 21, SOM o, SPH II 43
Komissarova Olga SIA d (13c), EXO n, PER ds 11, PER g 24, PER n 01 62, RAG n 04, SBI a 21, SBI n, BAL b, CRX II, DRX VII, OSH b 22, OSH d 24, OSH n 24, OSH p 25, SIA w 67, SPH IV, HCL 42
Lindelöf Sirpa RAG a, RAG a 04, RAG e 04 21, RAG f 04, SBI c, SBI d, SBI g 21, ABY o, ABY p, CRX III, CRX VI, CRX VIII, OSH a 24, OSH b 25, OSH ns 24, SIA b 21, SIA n, SIA n 21, SOM ns 43
Tausen Marteinn SBI d 21 (13c), RAG e 04 21 (13c), EXO e, PER d 03, PER f, RAG a 03, RAG d 04, SBI h 21, ABY n, BAL c, CRX IV, DRX III, GRX II, OSH d, OSH ps 03 25, SOM a, SPH V 44
Wikström Bjarne EXO a 01 21 62, EXO a 03, EXO f, EXO n 03 24, PER a, PER ds, PER g 03, PER n 03 24, PER n 22, PER n 33, RAG n, RAG n 03, SBI a, SBI b 21, SBI d 21, SBI e, SBI e 21, SBI f, SBI n 21, HCS 40
6 tuomaria.