Omakissa
TUROK, 113. kansainvälinen kissanäyttely, Sunnuntai2
Järjestävä yhdistys Turun Rotukissayhdistys ry
Alkaa 22.11.2020 Loppuu 22.11.2020
Ilmoittautuminen alkaa 30.10.2020 Ilmoittautuminen loppuu 1.11.2020
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 12:30
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 13.11.2020
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Kyllä Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 250   Kategoriat 1, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti turok.nayttely@gmail.com
Paikka Turun Messukeskus, Sunnuntai2
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Terhi Lång, Kotisalontie 18, 30100 Forssa, puh +358 40 580 7786, turok.nayttely@gmail.com
 
Näyttelypäällikkö: Jonna Varhama, varhama@iki.fi

Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen, williconcats@gmail.com
Lisätietoja Näyttelyyn ilmoittaudutaan Sunnuntai1-näyttelyn kautta!

Näyttelykutsu

Näyttelypaikka: 
Turun Messukeskus (Messukentänkatu 9–13) TURKU

Näyttelymaksut (1 näyttely / 2 näyttelyä):
 
Turokin jäsenet 38 €/68 €.
Muut 40 €/74 €, ei-FIFé - kissa 50 €/100 €.
Kaverikissoja voidaan ottaa rajallinen määrä. Hinta 15€/kaverikissa.
Leimakortilla ei voi maksaa Fifeen rekisteröimättömän kissan maksua.
Siitos- ja kasvattajaluokat maksuttomia muun arvosteluluokan yhteydessä, muutoin 15 €.
Tarkastusluokka 15 €, jos kissa on ilmoitettu myös arvosteluluokkaan, muuten normaalimaksu.

Leimakortit ovat käytössä ajalla 1.–7.10., leimakortteja korkeintaan 2kpl/näytteilleasettaja. Maksettaessa näyttelymaksu leimakortilla on kortti välittömästi lähetettävä näyttelysihteerille Terhi Lång, Kotisalontie 18, 30100 Forssa. Leimakorttiin kirjoitetaan näyttelypäivä, omistajan nimi ja kissan nimi joka leimakortilla maksetaan näyttelyyn!

Ilmoittautumiset: 1.-25.10.2020  välisenä aikana, ensisijaisesti sähköisesti OmaKissa-järjestelmän kautta!  Paperilomakkeella ilmoittautumiset näyttelysihteerille. Ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä. Maksa ilmoittautumisesi jälkeen OmaKissasta saamallasi viitenumerolla. Eräpäivä laskussa on HETI! Maksamattomat ja kesken tilassa olevat ilmoittautumiset tullaan poistamaan ilman eri ilmoitusta.
Näyttelyluokat: Näyttelyluokat 1 - 16. Jos kissa osallistuu kahteen tai useampaan luokkaan, ilmoita kissa erikseen jokaiseen luokkaan.
Näyttelyluettelo on maksullinen: ennakkoon maksettuna 2 € ja paikan päällä ostettuna 5 €. Myös sähköinen luettelo saatavilla (ei maksua).
Sertiruusukkeet ovat maksullisia.
Pysäköintimaksun 6 € veloittaa Turun Messukeskus.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 109 93 5 0 11
4 165 149 10 0 6
Kotikissat 6 6 0 0 0
Yhteensä 280 248 15 0 17

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n Kis' Herbas Paco of Ayser 1 Uros 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
2 EXO n FI*AzuLejo's Mombasa 1 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
3 EXO n FI*AzuLejo's Deep Silent Complete 1 Naaras 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
4 EXO a FI*AzuLejo's Mambo Jambo PartyMan 1 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
5 EXO f FI*Ayser's Tina Turner 1 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
6 EXO a 24 FI*AzuLejo's Indigo HeartSpedition 1 Uros 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
7 EXO a 24 FI*AzuLejo's Party Prince 1 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka Abs
8 EXO g 22 Ayser's Midnight Kiss 1 Naaras 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS
9 EXO n 03 24 FI*Jewelstory You Look Good 1 Uros 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS NOM BIS
10 EXO d 02 21 62 Delicatessen Lolo 1 Uros 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
11 PER w 62 Sumava's Nikhar 1 Naaras 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS
12 PER n Ayser's Last Word 1 Naaras 3 (GIC) Turpeinen Riikka Abs
13 PER n FI*Timanfaya Diamond Rose 1 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1 NOM BIS
14 PER n FI*Mimosan XXL Love 1 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1 NOM BIS
15 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 1 (SC) Turpeinen Riikka KM BIV
15 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
16 PER a FI*Ocean-Minded Manuel 1 Uros 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX2
17 PER a FI*Ocean-Minded Mercury 1 Uros 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
18 PER d FI*Mimosan Viper 1 Uros 1 (SC) Wikström Bjarne KM NOM BIS
19 PER d FI*Kultaviiksen Ramona 1 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
20 PER f FI*Timanfaya Just Another Dream 1 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
21 PER ds FI*Kultaviiksen Robert Plant 1 Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
22 PER a 22 S*Ladyhawk's Sir Lancelot 1 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne Abs
23 PER d 22 FI*Ayser's Burn 1 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne Abs
24 PER f 24 FI*Timanfaya She Will Be Loved 1 Naaras 2 (SP) Wikström Bjarne KM NOM
25 PER ns 24 62 FI*Timanfaya More Than Words 1 Uros 1 (SC) Wikström Bjarne KM
26 PER n 01 62 FI*Dirlandan JinJang 1 Uros 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB
27 PER g 03 FI*Jewelstory Heartbreaker 1 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne Abs
28 PER a 03 23 FI*Whispers Ofelia 1 Naaras 6 (IP) Turpeinen Riikka EX1 CAGPIB NOM BIS
30 RAG n FI*Purppuralinnan Prinsessa Adessa 1 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
31 RAG n FI*Jylhärinteen Chili 1 Naaras 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS
33 RAG a FI*Purppuralinnan Prinsessa Adelia 1 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
34 RAG n 03 FI*DollyCats The Pride 1 Uros 1 (SC) Turpeinen Riikka KM NOM
35 RAG n 03 FI*Ragtail Dominic 1 Uros 6 (IP) Turpeinen Riikka EX1 CAGPIB
36 RAG n 03 FI*Valkokullan Tornero 1 Uros 10 (KAS) Turpeinen Riikka EX1 CAP
37 RAG n 03 FI*Maplehill's Crazy Dance 1 Naaras 10 (KAS) Turpeinen Riikka Abs
38 RAG n 04 FI*Stardoll's Guardian of the Galaxy 1 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
39 RAG n 04 FI*Stardoll's Rapunzel 1 Naaras 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB
40 RAG n 04 FI*Purppuralinnan Prinsessa Viviane 1 Naaras 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
41 RAG a 03 FI*Colorstar's Veuve Clicquot 1 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
42 RAG a 03 FI*Dollyblues You Are The Sunshine 1 Naaras 4 (GIP) Turpeinen Riikka EX1 CAPS
43 RAG a 03 FI*Neige-Cristal's Royal Glorious Sapphire 1 Uros 8 (PR) Turpeinen Riikka EX1 CAPIB
44 RAG a 04 FI*Maplehill's Lady Pink 1 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
45 RAG a 04 Apple Blossom Milkyland*PL 1 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne Abs
46 RAG a 04 FI*Kinostähden Aukusti 1 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 BIV
47 RAG a 04 FI*Celestial's SixtyNine 1 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
48 RAG a 04 FI*Colorstar's Merry Hope 1 Naaras 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS
49 RAG d 04 FI*BlackRain's Quaint Kid 1 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
50 RAG e 04 FI*Midnightdolls Sky Full of Stars 1 Uros 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
51 RAG g 04 FI*MistyNight Isabella 1 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 NOM
52 RAG a 04 21 FI*Rock'nRags BrightestDiamond 1 Naaras 4 (GIP) Turpeinen Riikka EX1 CAPS
53 SBI n IT*Achtung Baby You Know My Name 1 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
54 SBI n FI*Samsonez Andante 1 Uros 10 (KAS) Turpeinen Riikka EX1 CAP
55 SBI a FI*Lofanna Etna 1 Naaras 3 (GIC) Turpeinen Riikka EX1 CACS
56 SBI a SE*Altona Kitten's Diza Dior 1 Naaras 4 (GIP) Turpeinen Riikka Abs
57 SBI a FI*Nalandan Venya 1 Naaras 10 (KAS) Turpeinen Riikka EX1 CAP
58 SBI b FI*Chirybiry's My Darling Ipi 1 Naaras 1 (SC) Turpeinen Riikka KM BIV NOM BIS
59 SBI b Shapur Lilja 1 Naaras 5 (IC) Turpeinen Riikka EX1 CAGCIB
60 SBI b FI*Åbodas Leopold 1 Uros 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
61 SBI b FI*Hopeahipun Sapphire 1 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
62 SBI b Demian Suklaarusina 1 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
63 SBI c FI*Nalle-Puhin Skyfall 1 Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
64 SBI d S*SagaStar's Electra 1 Naaras 5 (IC) Turpeinen Riikka EX1 CAGCIB
64 SBI d S*SagaStar's Electra 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
65 SBI d FI*HiisKaus Aarnivalkea 1 Uros 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
66 SBI d FI*Vintti-Katin Birlikka 1 Naaras 2 (SP) Turpeinen Riikka KM BIV
67 SBI d FI*HiisKaus Aavikkomyrsky 1 Uros 8 (PR) Turpeinen Riikka EX1 CAPIB
68 SBI d FI*HiisKaus Aurinkoleijona 1 Uros 10 (KAS) Turpeinen Riikka EX1 CAP
69 SBI d FI*Mototassun Rocket III 1 Uros 10 (KAS) Turpeinen Riikka EX2
70 SBI f IT*Shin Miyar Clèa 1 Naaras 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
71 SBI f FI*BlueFairies Pink Sugar Lady Chibi Chibi 1 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
72 SBI f FI*Canth's Wonder Woman 1 Naaras 6 (IP) Turpeinen Riikka Abs
73 SBI f FI*Harebell Taikatalvi 1 Naaras 8 (PR) Turpeinen Riikka EX1 CAPIB
74 SBI h FI*Canth's Precious Darling 1 Naaras 2 (SP) Turpeinen Riikka KM
75 SBI j SE*Borgvikens Leona Louise 1 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne Abs
76 SBI j FI*Rais-Kis Doris 1 Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
77 SBI n 21 FI*Mimitan Levi 1 Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS
78 SBI n 21 FI*Canth's Xenia 1 Naaras 2 (SP) Wikström Bjarne KM BIV
79 SBI n 21 FIN*Tärn Trulle 1 Uros 8 (PR) Wikström Bjarne EX2
80 SBI n 21 FI*Touchant Illuminé 1 Uros 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB
81 SBI a 21 FI*Harebell Nipsu 1 Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS
82 SBI a 21 FI*Shonamei's Lady La Luna 1 Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
83 SBI b 21 FI*Kirakan Zen Garden 1 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB NOM
84 SBI b 21 Salo-Cat Andi Alexandro 1 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
85 SBI b 21 FI*Suvirannan Blue Eyes 1 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
86 SBI b 21 FI*Suvirannan Bella Donna 1 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX2
87 SBI b 21 FI*Ziazan Qeshira 1 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 BIV NOM
88 SBI b 21 Shapur Angel 1 Naaras 2 (SP) Wikström Bjarne Abs
89 SBI b 21 FI*Kattimäen Herpertti 1 Uros 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB
90 SBI c 21 FI*Nalle-Puhin Rolling In The Deep 1 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
92 SBI g 21 FI*Annmark Mirine 1 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne Abs
94 ABY n Cellani Sieno UkassaKinté 4 Uros 1 (SC) Edström Michael KM
94 ABY n Cellani Sieno UkassaKinté 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
95 ABY n FI*Redcheetah's Eemeli 4 Uros 5 (IC) Edström Michael Abs
96 ABY n FI*Kermakupin Feel The Thunder 4 Naaras 3 (GIC) Edström Michael EX1 CACS
97 ABY n Farris of the Anvil von Kalimdor*CH 4 Uros 7 (CH) Edström Michael EX3
98 ABY n FI*Nebuankhet Miklagard Overture 4 Uros 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
100 ABY n FI*Nebuankhet Midnight Sunrise 4 Naaras 7 (CH) Edström Michael EX1 CACIB
101 ABY n (N) Tejas Kito 4 Uros 7 (CH) Edström Michael EX1 CACIB
101 ABY n (N) Tejas Kito 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
102 ABY n FI*Miragerie Cú Chulainn 4 Uros 7 (CH) Edström Michael EX2
103 ABY n FI*Neaera's Prince of Zamunda 4 Uros 11 (Nuoret) Edström Michael EX2
104 ABY n FI*Vuolas Piste jolta ei ollut paluuta 4 Uros 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
105 ABY n FI*Redcheetah's Hearty Henry 4 Uros 12 (Pennut) Edström Michael EX1 BIV NOM
106 ABY n FI*Kermakupin Joni Mitchell 4 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1
107 ABY n FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc 4 Naaras 2 (SP) Edström Michael KM
108 ABY n Katniss Everdeen Housetiger*PL 4 Naaras 4 (GIP) Edström Michael EX1 CAPS NOM BIS
110 ABY a FI*Redcheetah's Erin 4 Naaras 3 (GIC) Hämäläinen Satu EX1 CACS
111 ABY a FI*Nebuankhet Slania 4 Naaras 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB
112 ABY a Thamos Viktor 4 Uros 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB BIV
113 ABY a FI*Nebuankhet Nae Laird! 4 Uros 4 (GIP) Hämäläinen Satu EX1 CAPS
114 ABY a FI*Nebuankhet Jace Beleren 4 Uros 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB BIV
115 ABY a FI*Nebuankhet Nae Quin! 4 Naaras 8 (PR) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB
116 ABY o FI*Nebuankhet Siraxta 4 Naaras 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS BIV
117 ABY o Monkey Cat Chili Ollie Firestar 4 Uros 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB
118 ABY o FI*Redcheetah's Unelma 4 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 NOM
119 ABY o FI*Redcheetah's Ruusu 4 Naaras 2 (SP) Ruonala Kai KM NOM
120 ABY o FI*Neaera's Genna Gingerella 4 Naaras 6 (IP) Ruonala Kai EX1 CAGPIB
121 ABY p FI*Kharn-Ka Rapid Eye 4 Naaras 6 (IP) Edström Michael Abs
122 ABY ns S*Saivokattens Hakuna Matata 4 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
123 ABY ps S*Saivokattens Silver Serafins 4 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
124 BAL n FI*Jalecat's WTBW SnowBall 4 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
125 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 2 (SP) Hämäläinen Satu KM NOM
126 BAL n 03 FI*TaikaTomun Oiva Optimisti 4 Uros 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
127 CRX I / CRX n FI*Villains Looks That Kill 4 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael Abs
128 CRX I / CRX n FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets 4 Naaras 2 (SP) Edström Michael KM BIV
129 CRX I / CRX o FI*Claypond's Farceur 4 Uros 4 (GIP) Edström Michael EX1 CAPS
130 CRX I / CRX ns FI*Piupaws Donkey Kong 4 Uros 10 (KAS) Edström Michael EX1 CAP
131 CRX II / CRX b 02 64 FI*Merivirran Excellent Mischa 4 Naaras 7 (CH) Edström Michael Abs
132 CRX II / CRX n 03 FI*Saca's Gimme Twist 4 Naaras 7 (CH) Edström Michael EX2
133 CRX II / CRX n 03 FI*Alchemist Can I Play with Madness? 4 Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
134 CRX II / CRX n 01 64 FI*Sweetpurr's Where's My Sash And Crown 4 Naaras 7 (CH) Edström Michael EX1 CACIB BIV NOM
135 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 4 Uros 2 (SP) Edström Michael KM
136 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's Anne Bonny 4 Naaras 10 (KAS) Edström Michael EX1 CAP
137 CRX III / CRX f FI*Sirpaleen Beata Afrodite 4 Naaras 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB
139 CRX III / CRX f 24 FI*Piupaws Polletina 4 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
142 CRX IV / CRX f 03 24 FI*Piupaws Catch Me If You Can 4 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
144 CRX IV / CRX f 03 FI*Sweetpurr's The Devil In Disguise 4 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
146 CRX V / CRX ns 24 FI*Piupaws Ansa Ikonen 4 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
147 CRX VI / CRX n 03 24 FI*FunkyJam's Lots-o-Huggin Bear 4 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB NOM
148 CRX VI / CRX b 03 24 FI*Vanitas Mystery Lover 4 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 NOM
150 CRX VI / CRX n 01 21 64 FI*Piupaws Song of Sekhmet 4 Naaras 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB
151 CRX VII / CRX n 21 33 FI*Villains When We're High 4 Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
152 CRX VII / CRX n 33 FI*VeeKasin Lieskahäntä 4 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1
153 CRX VII / CRX n 21 32 FI*VeeKasin Ilari Vaara 4 Uros 8 (PR) Edström Michael EX1 CAPIB
154 CRX VIII / CRX b 02 21 33 FI*Vanitas Artistic Groove 4 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
155 DRX I / DRX n FI*Åbodas Amira 4 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
156 DRX I / DRX a Maxi Milary Eva 4 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia Abs
157 DRX III / DRX d FI*Åbodas Dumbo 4 Uros 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB
158 DRX V / DRX n 25 FI*Clavinova Rasmus 4 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
159 DRX V / DRX n 24 FI*Avariel Qinisa 4 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
160 DRX V / DRX a 24 SE*Recce Pod Super Zajtjik 4 Uros 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS NOM
161 DRX V / DRX n 24 SE*Recce Pod Sherian Grace Cadoria 4 Naaras 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
162 DRX VI / DRX n 03 23 FI*Pihlajan Tikru 4 Naaras 10 (KAS) Edström Michael EX1 CAP
163 DRX VII / DRX n 21 33 FI*Avariel Rockruff 4 Uros 7 (CH) Hämäläinen Satu EX2
164 DRX VII / DRX o 33 FI*Gustavian Arthur af Sjundeå 4 Uros 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB
165 DRX VII / DRX b 33 FI*Gustavian Aune af Sjundeå 4 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu Abs
166 DRX VII / DRX n 32 FI*Tomorrowland Fluffy Frida 4 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC BIV
167 DRX VIII / DRX d 03 32 EE*Caesar Masterpiece 4 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
168 DRX VIII / DRX n 02 33 SE*Recce Pod BAE Systems Caiman 4 Uros 10 (KAS) Nyman Pia Abs
169 DRX IX / DRX w 61 FI*Tomorrowland Katniss 4 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
170 OLH b 25 FI*Sungain Mauku Marilyn 4 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
171 OLH o 24 FI*TaikaTomun Queenie 4 Naaras 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP
172 OLH ns 24 FI*PikkuNaun Bakkanaalien Paloma 4 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
173 OLH n 03 24 FI*PikkuNaun Bakkanaalien Jekku 4 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
175 OLH c 03 24 FI*Noxx Carl Philip 4 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
176 OLH bs 03 24 FI*PikkuNaun Bakkanaalien Bisse 4 Uros 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu Abs
177 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black 4 Uros 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
178 OSH n Caleb Eastern Grace 4 Uros 8 (PR) Nyman Pia Abs
178 OSH n Caleb Eastern Grace 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
179 OSH d FI*Eirenen Flying Flash 4 Uros 6 (IP) Edström Michael EX1 CAGPIB NOM
180 OSH n 24 FI*LoudMeow Colors of the Wind 4 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB NOM
181 OSH n 24 FI*Vintterin Matias Vapunpoika 4 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
182 OSH n 24 FI*Vintterin Uolevi Vapunpoika 4 Uros 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB
183 OSH a 24 FI*LoudMeow Stormwind 4 Uros 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB
184 OSH a 24 FI*LoudMeow Firepower 4 Uros 12 (Pennut) Edström Michael EX1
185 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 8 (PR) Edström Michael EX1 CAPIB
185 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
186 OSH a 25 FI*LoudMeow Here Comes The Sun 4 Uros 1 (SC) Hämäläinen Satu KM NOM
187 OSH a 25 FI*LoudMeow Born on the Sun 4 Uros 4 (GIP) Hämäläinen Satu EX1 CAPS
188 OSH b 22 FI*Sylimykkyrän Cool Carlos 4 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
189 OSH b 25 FI*Sungain Misu Madonna 4 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 NOM
190 OSH c 24 FI*LoudMeow Magica 4 Naaras 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB NOM BIS
191 OSH c 24 FI*LoudMeow Full Moon 4 Uros 2 (SP) Ruonala Kai KM
192 OSH c 24 FI*LoudMeow Moonshine 4 Uros 2 (SP) Ruonala Kai KM BIV NOM
193 OSH c 24 FI*LoudMeow Magic Moon 4 Naaras 8 (PR) Ruonala Kai EX1 CAPIB
194 OSH d 24 FI*BlackDevil's Master Of Puppets 4 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
195 OSH p 25 FI*LoudMeow Sunset Superman 4 Uros 2 (SP) Hämäläinen Satu KM
196 OSH ns 24 FI*PikkuNaun Auringon Kehrä 4 Uros 8 (PR) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB
197 OSH p 02 FI*Galene's Eragrostis Curvula 4 Uros 8 (PR) Nyman Pia Abs
198 RUS FI*Albergan Illansuu 4 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
199 RUS FI*Harmuan Kaunis Kardemumma 4 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
200 RUS S*Koroleva Bugatti BlueFinn 4 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 BIV NOM BIS
201 RUS Katzenhof Elena Gilbert 4 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
202 RUS Wow Hana-Bi Grey Sky*PL 4 Naaras 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB BIV NOM
203 RUS FI*Hana-Bi Hansa 4 Naaras 10 (KAS) Nyman Pia EX2
204 RUS FI*Janatuisen Tellus Mater 4 Naaras 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
205 SIA w 67 FI*Cleverkitty Davido 4 Uros 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
206 SIA d FI*Sungain Lalli 4 Uros 11 (Nuoret) Edström Michael EX1 NOM
207 SIA n 21 FI*Vintterin Simo Vapunpoika 4 Uros 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB
208 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 1 (SC) Ruonala Kai KM
208 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
209 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Ruonala Kai KM
210 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 1 (SC) Ruonala Kai KM
211 SOM n Olaf von Gulda 4 Uros 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS
212 SOM n FI*Lamadegaan Feel The Magic 4 Naaras 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS
213 SOM n FI*Kisompa's Oriana 4 Naaras 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB
214 SOM n FI*Kharn-Ka Heart of Gold 4 Uros 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB BIV NOM
215 SOM n FI*Vulpes Call me Knight Rider 4 Uros 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
216 SOM n FI*SunnyPace Lavandula 4 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
217 SOM n FI*Kharn-Ka HocusPocus 4 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
218 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) Ruonala Kai KM
219 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Ruonala Kai KM
220 SOM n FI*Lamadegaan Fine By Me 4 Naaras 2 (SP) Ruonala Kai KM
221 SOM n FI*Lamadegaan Festival Star 4 Uros 4 (GIP) Ruonala Kai EX1 CAPS
222 SOM n FI*Kisompa's Orlando 4 Uros 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP
223 SOM n FI*Vulpes Aletheia 4 Naaras 8 (PR) Ruonala Kai EX1 CAPIB BIV
224 SOM a FI*Foxkiss Falco alopex 4 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
225 SOM a FI*Foxkiss Daphnia mirabilis 4 Naaras 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB
226 SOM a FI*SunnyPace Lamium 4 Uros 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
227 SOM o FI*SunnyPace Knautia 4 Naaras 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB
228 SOM o PL*Fryga Felicity 4 Naaras 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB
229 SOM o FI*SunnyPace Juglans 4 Uros 2 (SP) Hämäläinen Satu KM
230 SOM p FI*SunnyPace Consolida 4 Naaras 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB
231 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Xanthus 4 Uros 1 (SC) Hämäläinen Satu KM
232 SPH II / SPH n 02 64 FI*Hebblas Xiander 4 Uros 2 (SP) Hämäläinen Satu KM NOM BIS
233 SPH III / SPH g FI*Hobbitqueen's Xena 4 Naaras 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP
234 SPH IV / SPH f 01 62 Newans Melissa 4 Naaras 1 (SC) Ruonala Kai KM BIV
234 SPH IV / SPH f 01 62 Newans Melissa 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
235 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Ambermoon 4 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
236 SPH IV / SPH h 02 62 FI*Hebblas Chocolate Chip 4 Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1 NOM
237 SPH V / SPH n 03 32 FI*Hobbitqueen's Lexi 4 Naaras 3 (GIC) Hämäläinen Satu EX1 CACS NOM
238 SPH V / SPH f 03 32 Murashoff Aurora Borealis 4 Naaras 1 (SC) Hämäläinen Satu KM
239 SPH V / SPH f 02 33 FI*Hobbitqueen's 1st Lady 4 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1 BIV NOM BIS
240 SPH V / SPH n 32 FI*Fairygold's Amos Alonso 4 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
241 SPH V / SPH f 03 33 FI*Hebblas Ximena 4 Naaras 2 (SP) Hämäläinen Satu KM
242 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 4 Naaras 2 (SP) Hämäläinen Satu KM
243 THA n Winston Tajska Chata*PL 4 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
244 HCL Sepe Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Ruonala Kai 2
245 HCL Kelmi Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Ruonala Kai 1 NOM
246 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Ruonala Kai 1 NOM
247 HCS Mosse Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Ruonala Kai 1 NOM
248 HCS Kissa Pesonen Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Ruonala Kai 2
249 HCS Vesku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Ruonala Kai 1 NOM BIS
250 ABY o FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue 4 Uros 1 (SC) Ruonala Kai KM
251 RAG a FI*Satinante's Bluebird Xara Florinna 1 Naaras 5 (IC) Turpeinen Riikka EX1 CAGCIB
252 RAG e 04 FI*Tammikatin Hunajanassu 1 Uros 2 (SP) Turpeinen Riikka KM NOM
247 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Edström Michael ABY n, ABY p, CRX I, CRX II, CRX VII, DRX VI, OSH a 24, OSH d, SIA d, SIA w 67 35
Hämäläinen Satu ABY a, ABY ps, BAL b, CRX VIII, DRX III, DRX VII, OLH bs 03 24, OLH ns 24, OLH o 24, OSH a 25, OSH b 22, OSH b 25, OSH ns 24, OSH p 25, SIA n 21, SOM o, SOM p, SPH II, SPH III, SPH V 37
Nyman Pia ABY ns, BAL n, BAL n 03, CRX IV, CRX V, CRX VI, DRX I, DRX IX, DRX V, DRX VIII, OLH c 03 24, OSH d 24, OSH n, OSH n 24, OSH p 02, RUS, SOM a, THA n 37
Ruonala Kai ABY o, CRX III, OLH b 25, OLH n 03 24, OSH c 24, SOM n, SPH IV, HCL, HCS 39
Turpeinen Riikka EXO a 24, EXO d 02 21 62, EXO f, PER a, PER a 03 23, PER f, PER n, RAG a, RAG a 03, RAG a 04 21, RAG e 04, RAG n 03, SBI a, SBI b, SBI d, SBI f, SBI h, SBI n 45
Wikström Bjarne EXO a, EXO g 22, EXO n, EXO n 03 24, PER a 22, PER d, PER d 22, PER ds, PER f 24, PER g 03, PER n 01 62, PER ns 24 62, PER w 62, RAG a 04, RAG d 04, RAG g 04, RAG n, RAG n 04, SBI a 21, SBI b 21, SBI c, SBI c 21, SBI g 21, SBI j, SBI n 21 46
6 tuomaria.