Omakissa
TUROK, 113. kansainvälinen kissanäyttely, Lauantai2
Järjestävä yhdistys Turun Rotukissayhdistys ry
Alkaa 21.11.2020 Loppuu 21.11.2020
Ilmoittautuminen alkaa 30.10.2020 Ilmoittautuminen loppuu 1.11.2020
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 9:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 13:00
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 13.11.2020
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Kyllä Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 250   Kategoriat 2, 3
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti turok.nayttely@gmail.com
Paikka Turun Messukeskus, Lauantai2
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Terhi Lång, Kotisalontie 18, 30100 Forssa, puh +358 40 580 7786, turok.nayttely@gmail.com
 
Näyttelypäällikkö: Jonna Varhama, varhama@iki.fi

Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen, williconcats@gmail.com
Lisätietoja Näyttelyyn ilmoittaudutaan Launtai1-näyttelyn kautta.

Näyttelykutsu

Näyttelypaikka:
Turun Messukeskus (Messukentänkatu 9–13) TURKU

Näyttelymaksut (1 näyttely / 2 näyttelyä):
 
Turokin jäsenet 38 €/68 €.
Muut 40 €/74 €, ei-FIFé - kissa 50 €/100 €.
Kaverikissoja voidaan ottaa rajallinen määrä. Hinta 15€/kaverikissa.
Leimakortilla ei voi maksaa Fifeen rekisteröimättömän kissan maksua.
Siitos- ja kasvattajaluokat maksuttomia muun arvosteluluokan yhteydessä, muutoin 15 €.
Tarkastusluokka 15 €, jos kissa on ilmoitettu myös arvosteluluokkaan, muuten normaalimaksu.

Leimakortit ovat käytössä ajalla 1.–7.10., leimakortteja korkeintaan 2kpl/näytteilleasettaja. Maksettaessa näyttelymaksu leimakortilla on kortti välittömästi lähetettävä näyttelysihteerille Terhi Lång, Kotisalontie 18, 30100 Forssa. Leimakorttiin kirjoitetaan näyttelypäivä, omistajan nimi ja kissan nimi joka leimakortilla maksetaan näyttelyyn!

Ilmoittautumiset: 1.-25.10.2020  välisenä aikana, ensisijaisesti sähköisesti OmaKissa-järjestelmän kautta!  Paperilomakkeella ilmoittautumiset näyttelysihteerille. Ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä. Maksa ilmoittautumisesi jälkeen OmaKissasta saamallasi viitenumerolla. Eräpäivä laskussa on HETI! Maksamattomat ja kesken tilassa olevat ilmoittautumiset tullaan poistamaan ilman eri ilmoitusta.
Näyttelyluokat: Näyttelyluokat 1 - 16. Jos kissa osallistuu kahteen tai useampaan luokkaan, ilmoita kissa erikseen jokaiseen luokkaan.
Näyttelyluettelo on maksullinen: ennakkoon maksettuna 2 € ja paikan päällä ostettuna 5 €. Myös sähköinen luettelo saatavilla (ei maksua).
Sertiruusukkeet ovat maksullisia.
Pysäköintimaksun 6 € veloittaa Turun Messukeskus.


Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
2 181 170 2 0 9
3 91 84 7 0 0
Yhteensä 272 254 9 0 9

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 ACL VI / ACL d 03 22 FI*Siriuksen DingoCurl 2 Uros 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1
2 ACL X / ACL ds 21 33 FI*Trollin Viuhti 2 Naaras 5 (IC) Stoa Caroline EX1 CAGCIB
3 ACS III / ACS n 24 FI*Siriuksen BahamaCurl 2 Uros 6 (IP) Edström Michael EX1 CAGPIB
4 MCO I / MCO a FI*Easylife's Blue Moon 2 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
5 MCO I / MCO n FI*HoneyCoon's What A Feeling 2 Uros 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB
6 MCO I / MCO n PL*Ashabelle Niger 2 Uros 8 (PR) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB
7 MCO II / MCO a 09 FI*Easylife's King of Thunder 2 Uros 3 (GIC) Edström Michael EX1 CACS
8 MCO II / MCO n 03 FI*A'Dreams MC Caesar 2 Uros 7 (CH) Edström Michael EX1 CACIB
9 MCO II / MCO n 09 FI*Tigerworld Lock, Shock & Barrel 2 Naaras 7 (CH) Edström Michael EX1 CACIB
10 MCO II / MCO a 02 62 FI*Chamberlain You're My Heartbreaker 2 Uros 11 (Nuoret) Edström Michael EX1 BIV NOM
12 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 10 (KAS) Edström Michael EX1 CAP
12 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
13 MCO III / MCO n 25 S*Moon Kewa's Willy Wonka 2 Uros 3 (GIC) Edström Michael EX1 CACS
13 MCO III / MCO n 25 S*Moon Kewa's Willy Wonka 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
14 MCO III / MCO n 22 FI*KingCaprise Farro 2 Uros 7 (CH) Edström Michael EX1 CACIB
15 MCO III / MCO n 22 DK Red Line's Arizona 2 Uros 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC BIV
16 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain Velvet Diamond 2 Naaras 7 (CH) Edström Michael EX1 CACIB
17 MCO III / MCO a 24 FI*HoneyCoon's I Am Made Of You 2 Naaras 7 (CH) Edström Michael EX2
17 MCO III / MCO a 24 FI*HoneyCoon's I Am Made Of You 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
18 MCO III / MCO n 23 FI*Chamberlain Orionis Alnitak 2 Uros 2 (SP) Edström Michael KM BIV NOM
19 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Sky 2 Uros 2 (SP) Edström Michael KM
20 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Hemingway's Chief Crazy Bull 2 Uros 3 (GIC) Hämäläinen Satu EX1 CACS
21 MCO IV / MCO n 09 25 LV*BBMC Nitro 2 Uros 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB BIV
22 MCO IV / MCO n 09 22 Whatatrill Wildest Dream 2 Naaras 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB
23 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Rare Diamond 2 Naaras 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB
24 MCO IV / MCO n 09 25 FI*Stout-hearted Zuzu Petals 2 Naaras 7 (CH) Hämäläinen Satu Abs
25 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Hemingway's Akachi 2 Uros 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
26 MCO IV / MCO a 09 22 FI*Hemingway's Yukon White Wolf 2 Uros 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX2
27 MCO IV / MCO n 09 22 FI*HoneyCoon's White Wedding 2 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
28 MCO IV / MCO a 09 22 FI*Easylife's Blue Velvet 2 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX2
29 MCO IV / MCO n 09 25 FI*Halden coon's Delfina 2 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 BIV NOM
30 MCO IV / MCO n 03 22 S*Acoonitum's Endless Possibilities 2 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX3
31 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Ghost Of Wind 2 Uros 2 (SP) Hämäläinen Satu KM
32 MCO IV / MCO n 09 25 FI*Easylife's King of Star 2 Uros 8 (PR) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB NOM BIS
33 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Yes I'm Ready 2 Uros 10 (KAS) Hämäläinen Satu Abs
34 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Rotcat Yaccy 2 Uros 10 (KAS) Hämäläinen Satu Abs
35 MCO V / MCO f 22 FI*A'Dreams MC Artemiy 2 Uros 5 (IC) Turpeinen Riikka EX1 CAGCIB
36 MCO V / MCO d 22 FI*Easylife's Just a Gigolo 2 Uros 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
37 MCO V / MCO d 25 FI*Halden coon's Daredevil 2 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX2
38 MCO V / MCO e 22 SE*KobbaCat's Hector 2 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1 BIV
39 MCO V / MCO f 22 FI*Halden coon's Dianora 2 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX2
40 MCO V / MCO f 22 FI*MeriCoon's Ronya 2 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
41 MCO V / MCO d FI*HoneyCoon's Into The Fire 2 Uros 6 (IP) Turpeinen Riikka EX1 CAGPIB
42 MCO V / MCO f 24 FI*Hemingway's Iris Pretty Nose 2 Naaras 6 (IP) Turpeinen Riikka EX1 CAGPIB
43 MCO V / MCO d 24 FI*Mahtitassun Qjalla 2 Uros 8 (PR) Turpeinen Riikka EX1 CAPIB
44 MCO V / MCO f 22 FI*Hemingway's Chipara Sun 2 Naaras 8 (PR) Turpeinen Riikka EX1 CAPIB BIV NOM BIS
45 MCO V / MCO f 22 FI*HoneyCoon's Kiss Me Quick 2 Naaras 8 (PR) Turpeinen Riikka EX2
46 MCO VI / MCO f 09 S'Ally BJ Axis Star, CZ 2 Naaras 3 (GIC) Turpeinen Riikka EX1 CACS
46 MCO VI / MCO f 09 S'Ally BJ Axis Star, CZ 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
47 MCO VI / MCO d 03 22 FI*Escape's O'Miziaki 2 Uros 5 (IC) Turpeinen Riikka EX1 CAGCIB
48 MCO VI / MCO f 03 24 FI*Moggi Jam Balaya 2 Naaras 5 (IC) Turpeinen Riikka Abs
49 MCO VI / MCO f 09 22 FI*MeriCoon's Holly Dolly 2 Naaras 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
50 MCO VI / MCO f 09 24 FI*Moggi Nonparelli Elli 2 Naaras 7 (CH) Turpeinen Riikka Abs
51 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Easylife's Snow Butterfly 2 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka Abs
52 MCO VI / MCO f 09 22 FI*MeriCoon's Queen Mary 2 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
53 MCO VI / MCO f 02 62 FI*Chamberlain You're My Daydream 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka Abs
54 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI*Chamberlain You're My Lucky One 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1 NOM
55 MCO VI / MCO d 09 25 FI*Stout-hearted O'Boy Dynamite 2 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1 BIV NOM BIS
56 MCO VI / MCO f 03 SE*KobbaCat's Beauty 2 Naaras 2 (SP) Turpeinen Riikka KM BIV
57 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Orionis Alnilam 2 Uros 6 (IP) Turpeinen Riikka EX1 CAGPIB
58 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Quite the Best 2 Uros 4 (GIP) Turpeinen Riikka EX1 CAPS
59 MCO VI / MCO d 09 24 FI*Easylife's King of Moon 2 Uros 4 (GIP) Turpeinen Riikka EX2
60 MCO VI / MCO f 09 FI*HoneyCoon's Keep My Secret Well 2 Naaras 4 (GIP) Turpeinen Riikka EX1 CAPS
61 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Hemingway's Macanay 2 Naaras 10 (KAS) Turpeinen Riikka Abs
62 MCO VII / MCO ns 22 FI*KingCaprise Greg 2 Uros 7 (CH) Stoa Caroline EX2
63 MCO VII / MCO ns Guerlain Real Love*RU 2 Uros 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB
64 MCO VII / MCO ds 22 FI*A'Dreams MC Dynamo 2 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline EX2
65 MCO VII / MCO ns FI*Hemingway's Agathodaemon 2 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
66 MCO VII / MCO ds 22 FI*MaineQueen Save Rock And Roll 2 Naaras 9 (Avoin) Stoa Caroline Abs
67 MCO VII / MCO es 24 FI*Chamberlain Xception To the Rule 2 Uros 11 (Nuoret) Stoa Caroline Abs
69 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Montana Sky 2 Uros 2 (SP) Stoa Caroline KM
70 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Vanishing Point 2 Uros 10 (KAS) Stoa Caroline EX1 CAP
71 MCO VII / MCO es 24 FI*Chamberlain Arctic Love 2 Naaras 10 (KAS) Stoa Caroline EX1 CAP BIV NOM
72 MCO VII / MCO ns FI*KhalDrogo's Looks That Kill 2 Naaras 10 (KAS) Stoa Caroline EX2
73 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Escape's Phoebe 2 Naaras 1 (SC) Edström Michael KM
74 MCO VIII / MCO ds 09 22 Orange Triumph Olimpian*RU 2 Uros 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB BIV NOM
75 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Moggi Kamo Milla 2 Naaras 5 (IC) Edström Michael EX1 No Cert
76 MCO VIII / MCO ns 02 21 64 Curzon Dax of Fibee's Crew 2 Uros 7 (CH) Edström Michael EX1 CACIB
76 MCO VIII / MCO ns 02 21 64 Curzon Dax of Fibee's Crew 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
77 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*HoneyCoon's Ghosts In My Guitar 2 Uros 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
78 MCO VIII / MCO ns 09 FI*Hemingway's Ying Yang 2 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX2
79 MCO VIII / MCO ns 09 24 FI*HoneyCoon's Dancing with Myself 2 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
80 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*Alppiruusun No Sleep ’til Kaer Morhen 2 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX2
81 MCO VIII / MCO ns 09 25 FI*Stout-hearted Nepeta Argento 2 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1 BIV NOM
82 MCO VIII / MCO ns 03 FI*Escape's Kid Bailey 2 Uros 6 (IP) Edström Michael Abs
83 MCO VIII / MCO ns 03 22 FI*Hiawatha Ablative 2 Uros 8 (PR) Edström Michael EX2
84 MCO VIII / MCO es 02 21 62 FI*Mostlycats Cotton Candy 2 Uros 8 (PR) Edström Michael EX1 CAPIB BIV
85 MCO VIII / MCO ns 09 FI*KhalDrogo's Hell On High Heels 2 Naaras 8 (PR) Edström Michael EX1 CAPIB
86 MCO IX / MCO w 63 FI*Rotcat Tomboy Of Finland 2 Naaras 8 (PR) Stoa Caroline Abs
87 NEM I / NEM a FI*NonServiam Ashen Cold 2 Naaras 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB
88 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Karakallion Keisarinna 2 Naaras 8 (PR) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB
89 NEM II / NEM n 09 21 Teison Nevskiy Sapfir 2 Uros 5 (IC) Turpeinen Riikka EX1 CAGCIB BIV
89 NEM II / NEM n 09 21 Teison Nevskiy Sapfir 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
90 NEM II / NEM a 09 21 FI*NonServiam Charge of Total Affect 2 Uros 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
91 NEM II / NEM n 09 21 FI*NonServiam Desire of Disheartenment 2 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
92 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Elite Queen 2 Naaras 2 (SP) Turpeinen Riikka KM
93 NEM II / NEM n 09 FI*NonServiam Covetous Glance 2 Uros 8 (PR) Turpeinen Riikka EX1 CAPIB NOM
94 NFO I / NFO n FI*Tupuliinin RakkausOnLumivalkoinen 2 Naaras 3 (GIC) Edström Michael Abs
95 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Black Plum 2 Naaras 3 (GIC) Turpeinen Riikka EX1 CACS
96 NFO II / NFO n 09 NO*Havstrilens Robyn 2 Naaras 5 (IC) Turpeinen Riikka EX1 CAGCIB BIV NOM
97 NFO II / NFO n 09 FI*Haaveeni Kissankäpälä 2 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
98 NFO II / NFO n 02 64 FI*Siniidan Boomerang 2 Uros 4 (GIP) Turpeinen Riikka EX1 CAPS
99 NFO III / NFO n 24 FI*WitSarin Lenita 2 Naaras 3 (GIC) Edström Michael EX1 CACS NOM
100 NFO III / NFO n 24 FI*RockyHill's ZuberiSimba 2 Uros 5 (IC) Edström Michael Mitätöity Mitätöity
101 NFO III / NFO a 24 FI*Hopeahännän Metsänneito 2 Naaras 4 (GIP) Edström Michael Abs
102 NFO III / NFO n 22 FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter 2 Naaras 4 (GIP) Edström Michael EX1 CAPS NOM
103 NFO III / NFO n 24 FI*Poutapäivän Kickstart My Heart 2 Uros 8 (PR) Edström Michael Abs
104 NFO III / NFO n 22 FI*Siniidan Cardcaptor Sakura 2 Naaras 8 (PR) Edström Michael EX1 CAPIB
105 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Tenho 2 Uros 1 (SC) Stoa Caroline KM
106 NFO IV / NFO n 09 22 FI*GoldenFurry's Maroon Maize 2 Uros 3 (GIC) Stoa Caroline Abs
107 NFO IV / NFO n 03 22 IT*Norr Venn's Ecstasy 2 Uros 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB BIV
108 NFO IV / NFO a 09 22 FI*Siniidan Vatruska 2 Naaras 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB
109 NFO IV / NFO n 09 24 SE*Lisselbacks Mars 2 Uros 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1 BIV NOM BIS
110 NFO IV / NFO n 03 24 (N) Mariskogens Ynde 2 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX2
111 NFO IV / NFO n 09 24 FI*GoldenFurry's Fab Forget-me-not 2 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
112 NFO IV / NFO n 09 23 FI*Kuutamoyön Adranus 2 Uros 8 (PR) Stoa Caroline EX1 No Cert
113 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Hopeahännän Mahtava Mörkö 2 Uros 10 (KAS) Stoa Caroline Abs
114 NFO V / NFO d 24 FI*Mourulan Angels Fall First 2 Naaras 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB
115 NFO V / NFO f FI*InukChuck's Eclipse 2 Naaras 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB
116 NFO V / NFO f 24 FI*Mourulan Granger 2 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu Abs
117 NFO V / NFO f 24 FI*Mourulan Slytherin 2 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1 BIV
118 NFO V / NFO f 24 FI*Mourulan Weasley 2 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX2
119 NFO V / NFO e 24 FI*RockyHill's Eluwilussit 2 Uros 4 (GIP) Hämäläinen Satu EX1 CAPS
120 NFO VI / NFO d 03 22 FI*Neige-Cristal's Diorella 2 Naaras 1 (SC) Stoa Caroline KM BIV NOM
121 NFO VI / NFO d 09 22 FI*ArcticWilds Crossfire 2 Uros 5 (IC) Stoa Caroline Abs
122 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Hopeahännän Satuprinsessa 2 Naaras 5 (IC) Stoa Caroline Abs
123 NFO VI / NFO g 03 FI*Felimon Kinuski 2 Naaras 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB
124 NFO VI / NFO f 01 21 64 FI*Siniidan Rebirth Flame 2 Naaras 5 (IC) Stoa Caroline EX1 CAGCIB
125 NFO VI / NFO f 09 22 FI*Siniidan Sultsina 2 Naaras 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
126 NFO VI / NFO f 02 21 62 FI*Tupuliinin Tupu Kolmas 2 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
127 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Volga 2 Naaras 4 (GIP) Stoa Caroline EX1 CAPS BIV
128 NFO VI / NFO d 03 24 FI*WitSarin Zastava 2 Naaras 6 (IP) Stoa Caroline EX1 CAGPIB
129 NFO VI / NFO f 01 21 64 FI*Siniidan Ruby Light 2 Naaras 8 (PR) Stoa Caroline EX1 CAPIB
130 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI*GoldenFurry's First Glance 2 Uros 1 (SC) Hämäläinen Satu KM
130 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI*GoldenFurry's First Glance 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
131 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI*Koivunpesän Parru 2 Uros 3 (GIC) Hämäläinen Satu EX1 CACS
132 NFO VIII / NFO ns 09 SE*Avivaz Mimer 2 Uros 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu Abs
133 NFO VIII / NFO fs 09 22 FI*Hopeahännän Villanelle 2 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu Abs
134 NFO VIII / NFO fs 02 21 62 FI*Koivunpesän Lankku 2 Naaras 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB NOM
135 NFO VIII / NFO fs 09 FI*RockyHill's Peacepipe Of Flash 2 Naaras 8 (PR) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB
136 NFO IX / NFO w 62 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco 2 Naaras 1 (SC) Edström Michael KM BIV
137 NFO IX / NFO w 64 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja 2 Uros 3 (GIC) Edström Michael Abs
138 NFO IX / NFO w 63 NO*Havstrilens Prince 2 Uros 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
139 NFO IX / NFO w 64 Feng-Shui Forest Myths 2 Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
140 NFO IX / NFO w 63 FI*Haaveeni Metsätähti 2 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1
141 SIB III / SIB n 24 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville 2 Naaras 1 (SC) Hämäläinen Satu KM BIV NOM BIS
142 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Berachiah 2 Uros 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC NOM
143 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Umppa-Lumppa 2 Uros 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1 NOM
144 SIB III / SIB n 24 FI*Cherrytail's Old Black Joe 2 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
145 SIB III / SIB n 22 FI*Allikatin Kukka 2 Naaras 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB
146 SIB III / SIB n 24 FI*Cherrytail's WonderBoy 2 Uros 8 (PR) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB BIV
147 SIB III / SIB n 24 FI*ArcticWilds Imperial Executioner 2 Uros 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP
148 SIB IV / SIB n 03 23 Felis Felicis Hammer to Fall 2 Uros 3 (GIC) Turpeinen Riikka EX1 CACS NOM
149 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Villan Yan-Tao 2 Uros 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
150 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Tunturikissan Saga 2 Naaras 4 (GIP) Turpeinen Riikka EX1 CAPS
151 SIB IV / SIB n 09 23 FIN*Alizarin Bomber Boy 2 Uros 6 (IP) Turpeinen Riikka EX1 CAGPIB
152 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Lumikissan Morsmaikku 2 Naaras 10 (KAS) Turpeinen Riikka EX1 CAP BIV
153 SIB V / SIB d 24 FI*Lumikissan Leijonakuningas 2 Uros 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB
154 SIB V / SIB d 22 FI*Allikatin Ruusu 2 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu Abs
155 SIB VI / SIB f 09 24 FI*Amurin Zila 2 Naaras 7 (CH) Stoa Caroline Abs
156 SIB VI / SIB e 09 24 BG*Santino Sibirela 2 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
157 SIB VI / SIB d 09 FI*Ajatuksen Da Capo 2 Uros 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1 NOM
158 SIB V / SIB d 22 FI*Villan Åke fråm Åbo 2 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
159 SIB VII / SIB ns 22 FI*Allikatin Miina 2 Naaras 8 (PR) Edström Michael EX1 CAPIB
160 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) Stoa Caroline KM NOM BIS
161 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Mokomakin Sadepäivän Ilo 2 Uros 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
162 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Bandiitti 2 Uros 10 (KAS) Stoa Caroline EX1 CAP NOM
163 TUA IX / TUA w 61 FI*Felesin Stevie Nicks 2 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1
164 BEN n 22 FI*Leokatin Silvano Dude 3 Uros 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
165 BEN n 24 S*Nordic Glow Twilight 3 Naaras 11 (Nuoret) Hietala Sanna EX1
166 BEN n 24 S*KungsgardenCats Ocean Treasure 3 Uros 2 (SP) Hietala Sanna KM
167 BEN n 24 KungsgardenCats Drop Of Rain 3 Uros 8 (PR) Hietala Sanna EX1 CAPIB
168 BEN n 24 32 S*Nordic Glow StormTrooper 3 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
169 BLH n Kant of Baltic Breeze 3 Uros 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB
170 BLH d FI*MellowBear's HottiKatti 3 Uros 12 (Pennut) Hietala Sanna EX1 NOM
171 BLH ns 11 FI*Huntercat Prince Benjamin 3 Uros 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS NOM
172 BLH ns 11 FI*Huntercat Princess Belladonna 3 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
173 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Thundercracker 3 Uros 7 (CH) Nyman Pia Abs
174 BLH a 03 FI*MellowBear's Tarrant Hightopp 3 Uros 9 (Avoin) Hietala Sanna EX1 CAC
175 BLH a 03 FI*MellowBear's Alice in Wonderland 3 Naaras 9 (Avoin) Hietala Sanna EX1 CAC
176 BLH e 03 FI*MellowBear's Talented Berlioz 3 Uros 12 (Pennut) Hietala Sanna Abs
177 BLH f 03 FI*MellowBear's Earth Goddess Erda 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
178 BLH q 03 FI*MellowBear's ToffeeNosed Marie 3 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 NOM BIS
179 BML I / BML bs 12 31 Albast Silver Demelza 3 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
180 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB
181 BSH n FI*Feronian Nectarine 3 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
182 BSH a FI*Hyrinän Alva 3 Naaras 5 (IC) Hietala Sanna EX1 CAGCIB
183 BSH e FI*Feronian Nightshade 3 Uros 8 (PR) Hietala Sanna EX1 CAPIB
185 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Hietala Sanna KM NOM
186 BSH g FI*Ruusutarhan Rosa Amabile 3 Naaras 1 (SC) Hietala Sanna KM NOM BIS
187 BSH c 24 FI*Coventry's Ywain 3 Uros 8 (PR) Hietala Sanna EX1 CAPIB
188 BSH c 24 FI*Ullukan Pyrypoika 3 Uros 8 (PR) Hietala Sanna EX2
189 BSH ns 11 FI*Huntercat Princess Bianca 3 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
190 BUR n FI*Oliivian Ilmatar 3 Naaras 9 (Avoin) Hietala Sanna EX1 CAC
192 BUR n S*Lovestory's Triumph Tiger 3 Uros 4 (GIP) Hietala Sanna EX1 CAPS
193 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 1 (SC) Hietala Sanna KM
194 BUR b FI*Lilac's Kitaro Caravan 3 Uros 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
195 BUR b FI*Hokkuspokkus Bit'O'Honey 3 Naaras 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB
196 BUR c Bjelke's Tornado 3 Uros 3 (GIC) Hietala Sanna EX1 CACS
197 BUR c FI*Hokkuspokkus Tifa Lockhart 3 Naaras 5 (IC) Hietala Sanna EX1 CAGCIB
198 BUR c FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai 3 Naaras 4 (GIP) Hietala Sanna EX1 CAPS
199 BUR c FI*Oliivian Gardenia 3 Naaras 6 (IP) Hietala Sanna EX1 CAGPIB
200 BUR d FI*Feirefiz Fire It Up 3 Uros 2 (SP) Hietala Sanna KM NOM BIS
201 BUR f FI*Oliivian Frida Kahlo 3 Naaras 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
202 BUR g FI*Hovikissan Invictus 3 Naaras 11 (Nuoret) Hietala Sanna EX1
203 BUR g FI*Hovikissan Skye 3 Naaras 10 (KAS) Hietala Sanna Abs
204 BUR h FI*ZirCat's Killer Queen 3 Naaras 3 (GIC) Hietala Sanna EX1 CACS
205 BUR h FI*Hokkuspokkus Midna The Twilight Princess 3 Naaras 9 (Avoin) Hietala Sanna EX1 CAC
206 CHA FI*Souriant Sans Souci 3 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
207 CHA FI*Souriant Bourboulenc 3 Uros 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
208 CYM 51-52 / CYM a 03 52 FI*Touchant Excellent Chance 3 Uros 3 (GIC) Hietala Sanna EX1 CACS
209 CYM 51-52 / CYM n 09 51 FI*Touchant Flirt de la Vie 3 Uros 5 (IC) Hietala Sanna EX1 CAGCIB BIV
210 CYM 51-52 / CYM g 02 52 62 FI*Touchant Goutte d'Espérance 3 Naaras 5 (IC) Hietala Sanna EX1 CAGCIB
211 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI*Touchant Sans la Queue 3 Naaras 4 (GIP) Hietala Sanna EX1 CAPS
211 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI*Touchant Sans la Queue 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
212 EUR g FI*Pinkkitassun Louise 3 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
213 EUR n 24 FI*Kissakallion Sheridan 3 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
214 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM
216 EUR d 22 FI*Pinkkitassun Saara 3 Naaras 9 (Avoin) Hietala Sanna EX1 CAC
217 EUR f 22 FI*Feronian Neilikka 3 Naaras 3 (GIC) Hietala Sanna EX1 CACS
218 EUR f 22 FI*Pinkkitassun Jóhanna 3 Naaras 10 (KAS) Hietala Sanna Mitätöity Mitätöity
219 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM
220 KBL I / KBL ns 22 SE*Kot-à-Kuril Avalon 3 Uros 1 (SC) Nyman Pia KM
221 KBL I / KBL n 22 SE*Kot-à-Kuril Kassanova 3 Uros 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB NOM
222 KOR FI*Kattihovin Bara Ginmekki-shita 3 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX2
223 KOR FI*Mythai Opale Devi 3 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB BIV
224 KOR FI*Kattihovin Gin'iro-no Yakusoku 3 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
225 KOR FI*Tatsutan Coco Atma-Aramah 3 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
226 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM BIV NOM BIS
227 KOR FI*Melodian Thanit 3 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM
228 KOR FI*Kattihovin Daiyamondo Neko 3 Naaras 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB
229 KOR FI*Mythai Rochana Rak Jing 3 Naaras 8 (PR) Nyman Pia Abs
230 KOR FI*Melodian Unakan 3 Uros 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
231 MAN 51-52 / MAN n 09 52 FI*Touchant Gris Souris 3 Uros 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
232 MAN 51-52 / MAN a 24 52 FI*Pilkkumin Little Richard 3 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 NOM
233 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM
234 MAU ns FI*Walidah Fuchsia 3 Naaras 12 (Pennut) Hietala Sanna EX1
235 OCI n 24 SE*Alsmarks Gandara 3 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB NOM
236 OCI n 24 FI*Northalla Betagande Bull 3 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
237 OCI a 24 FI*Moosegrove Hope of Life 3 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
238 OCI b 24 FI*Moosegrove Romeo JR 3 Uros 1 (SC) Hietala Sanna KM NOM BIS
239 OCI b 24 FI*Northalla Bedårande Bill 3 Uros 12 (Pennut) Hietala Sanna EX1
240 OCI o 24 FI*Moosegrove Mercy JW 3 Naaras 3 (GIC) Hietala Sanna EX1 CACS
241 OCI o 24 FI*Uniikki Korvenkuiske 3 Uros 5 (IC) Hietala Sanna Abs
242 OCI o 24 SE*Hormuz Lârak 3 Naaras 11 (Nuoret) Hietala Sanna EX1 NOM BIS
243 OCI o 24 FI*Moosegrove Maroon 3 Uros 6 (IP) Hietala Sanna EX1 CAGPIB
245 SRL II / SRL c 09 FI*Cisciscats DaCapo 3 Naaras 7 (CH) Hietala Sanna EX1 CACIB
246 SRL III / SRL e FI*Be-Curly Phantom 3 Uros 9 (Avoin) Nyman Pia Abs
248 SRL IV / SRL h 03 FI*Be-Curly Bombalurina 3 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia Abs
250 SRS II / SRS n 09 FI*Cisciscats Desiree 3 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
251 OCI b 24 FI*WiliWilla Merton Charm 3 Uros 6 (IP) Hietala Sanna Abs
251 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Edström Michael ACS III, MCO II, MCO III, MCO VIII, NFO I, NFO III, NFO IX, SIB VII 39
Hietala Sanna BEN n 24, BLH a 03, BLH d, BLH e 03, BSH a, BSH c 24, BSH e, BSH f, BSH g, BUR a, BUR c, BUR d, BUR g, BUR h, BUR n, CYM 51-52, EUR d 22, EUR f 22, MAU ns, OCI b 24, OCI o 24, SRL II 41
Hämäläinen Satu MCO I, MCO IV, NEM I, NFO V, NFO VIII, SIB III, SIB V 42
Nyman Pia BEN n 22, BEN n 24 32, BLH n, BLH ns 11, BLH q 03, BML I, BSH n, BSH ns 11, BUR b, BUR f, CHA, EUR f 24, EUR g, EUR n 24, KBL I, KOR, MAN 51-52, OCI a 24, OCI n 24, SRL III, SRL IV, SRS II 40
Stoa Caroline ACL VI, ACL X, MCO IX, MCO VII, NFO IV, NFO VI, SIB VI, SIB VIII, TUA IX 39
Turpeinen Riikka MCO V, MCO VI, NEM II, NFO II, SIB IV 41
6 tuomaria.