RuRok "Selma" 129. kansainvälinen rotukissanäyttely
Järjestävä yhdistys Ruuhka-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 6.9.2020 Loppuu 6.9.2020
Ilmoittautuminen alkaa 22.7.2020 Ilmoittautuminen loppuu 17.8.2020
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 28.8.2020
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 240   Kategoriat 1, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@rurok.fi
Paikka Karkkila "Selma"
Toimihenkilöt Oy Högfors-Ruukki Ab,  Valurinkatu 4, 03600 Karkkila

Näyttelyluokat: 1-15. Ei veteraaniluokkaa!
Huomioithan että jokaiseen luokkaan tehdään oma näyttelyilmottautuminen!
Muista ilmoittautua kumpaankin näyttelyyn per päivä (jos haluat saada kaksi arvostelutulosta per päivä).
Näyttelyssä noudatetaan Fifen ja Suomen Kissaliiton sääntöjä. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokein.

Näyttelymaksut: FIFe-jäseniltä 40€ / kissa / näyttely
FIFen ulkopuolisilta 50€ / kissa / näyttely
Kasvattaja- ja siitosluokat ovat maksuttomia, jos kissa osallistuu muuhun luokkaan, erikseen normaali näyttelymaksu.
 

Näyttelysihteeri: Kati Nieminen, 0407761395 
Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten  show@rurok.fi osoitteesta. Töissä en hoida näyttely asioita.
Näyttelypäällikkö: Jukka Laine, puhelin: 044 930 6273
Pääassistentti
Jonna Varhama, jonna.varhama@iki.fi tai FaceBookin kautta.
Palkinnot, tuomarioppilasanomukset, myyntipöydät: Marianne Surakka marianne.surakka@rurok.fi, 0500 856 380
Raha-asiat: Sinikka Laine sinikka.laine@rurok.fi, puh.0505111399


Pääsponsorina on Royal Canin

Lisätietoja Näyttelyluettelo etukäteen ostettuna 3€, paikanpäältä 5€ (rajoitettu erä).
Varaathan siis omasi Omakissan kautta.
Ruusukkeet maksullisia. Vp ja Tp ruusukkeet / palkinnot maksuttomia.

Vastaamme kaikkiin sähköposteihin. Jos vastausta ei kuulu, otathan yhteyttä uudelleen.

Ilmottautuminen on sitova. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmottautumiset voidaan hylätä. Maksa ilmoituksesi heti ilmottautumisen jälkeen Omakissasta saamallasi viitenumerolla. Eräpäivä on HETI. Jos kissa perutaan ennen ilmoitusajan päättymistä palautetaan  summasta 75%. 

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 16.08.2020 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show(at)rurok.fi 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 43
4 76
Kotikissat 3
Yhteensä 122

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 1926723 Kis' Herbas Paco of Ayser Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
Canastalion Nacho of Kis' Herbas (PER e) x Kis' Herbas Paolinna (EXO n)
2 EXO n FI SK LO 1719021 FI*Cherish's Rocket Uros Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS
FI*Mimosan Le Boy (PER d) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
3 EXO f FI SK LO 1719018 FI*Cherish's Raspberry Naaras Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS NOM
FI*Mimosan Le Boy (PER d) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
4 EXO n 24 FI SRK LO 1302168 FI*Cherish's Nutmeg Naaras International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAGPIB
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
5 EXO f 24 FI SK LO 2028813 FI*Shamirin Nadine Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 NOM
Ayser's Viserion (EXO n) x Ayser's Q-Girl (PER f 21 33)
6 EXO f 24 FI SRK LO 87636 FI*Aamukasteen Cosmic Girl Naaras Supreme Premior Bjarne Wikström KM
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen You are my (EXO n 24)
6 EXO f 24 FI SRK LO 87636 FI*Aamukasteen Cosmic Girl Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen You are my (EXO n 24)
7 EXO n 03 24 FI SK LO 1819857 FI*Jewelstory You Look Good Uros International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Whispers Neville (PER n 03 24) x D'Eden Lover Luminosa of Jewelstory (EXO f 02 21)
8 EXO g 21 33 FI SK LO 2028417 FI*Ayser's Colors Of Space Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
Ayser's Genius (EXO d 21 33) x Ayser's Wild Thing (EXO f 33)
9 PER n FI SK LO 2028677 FI*Timanfaya Diamond Rose Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM BIS
FI*Timanfaya Heartbeat (PER a) x FI*Timanfaya Filled With Love (PER fs)
10 PER a FI SK LO 1507564 FI*Timanfaya Heartbeat Uros Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS NOM
FIN*Amabili's Blue Diamond (PER a) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
11 PER d FI SK LO 1820532 FI*Mimosan Viper Uros Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
12 PER ds FI SK LO 1820989 FI*Kultaviiksen Robert Plant Uros Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP
FI*Kultaviiksen Don Juan (PER n) x Kuutsas Summer Storm (PER fs)
13 PER ns 24 62 FI SK LO 1613430 FI*Timanfaya More Than Words Uros Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS NOM BIS
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
14 PER g 03 FI SK LO 1819858 FI*Jewelstory Heartbreaker Naaras Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB NOM BIS
FI*Whispers Neville (PER n 03 24) x D'Eden Lover Luminosa of Jewelstory (EXO f 02 21)
15 RAG a FI SK LO 1923820 FI*Satinante's Bluebird Xara Florinna Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB
FI*Ragtail Kimi Konstantino (RAG a 03) x FI*Satinante's SweetHeart Ali Jennifer (RAG a 04)
16 RAG n 03 FI SK LO 1925556 FI*BlackRain's Rainbow Brite Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
FI*BlackRain's Kid Made By Prince (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
17 RAG n 03 FI SK LO 1926279 Rosalie Fiorente, CZ Naaras Avoin Bjarne Wikström Abs
USAPurrs Keenan (RAG n 03) x Gracelyn Fiorente, CZ (RAG n 04)
18 RAG n 04 FI SK LO 1508825 FI*Stardoll's Rapunzel Naaras Premior Bjarne Wikström EX1 CAPIB
FI*Stardoll's Yoda (RAG n 04) x M'Memories Ragdoll's Havana (RAG n 03)
19 RAG a 03 FI SK LO 1822090 FI*Ragtail Rihanna Naaras Champion Bjarne Wikström Abs
FI*Ragtail Kimi Konstantino (RAG a 03) x FI*Valkoapilan April Fool's Eevi (RAG a 04)
20 RAG a 03 FI SK LO 2027352 FI*Neige-Cristal's Royal Glorious Sapphire Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 BIV NOM
FI*Celestial's Nirvana (RAG n 03) x FI*RoyalRose's Bertha (RAG a 04)
21 RAG a 03 FI SK LO 2027354 FI*Neige-Cristal's Royal Radient Ruby Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Celestial's Nirvana (RAG n 03) x FI*RoyalRose's Bertha (RAG a 04)
22 RAG a 03 FI SK LO 2028793 FI*Satinante's Blues Brother Jake Zagreus Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Ragtail Kimi Konstantino (RAG a 03) x FI*Satinante's SweetHeart Ali Jennifer (RAG a 04)
23 RAG a 04 FI SK LO 2028448 Apple Blossom Milkyland*PL Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
RU*Eria Pro Macadamia Boy of Milkyland (RAG n 04 21) x Shila Koci Szarm*PL (RAG n)
24 RAG a 04 FI SK LO 1613259 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Supreme Premior Bjarne Wikström KM
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
25 RAG e 04 FI SK LO 1611326 FI*Tammikatin Hunajanassu Uros Supreme Premior Bjarne Wikström KM NOM
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Tammikatin Baby Carrot (RAG f 04)
26 RAG f 03 FI SK LO 2027260 FI*Celestial's Mä Oon Timantti Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM BIS
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x FI*Celestial's Aston Martin Valkyrie (RAG n 03)
27 RAG n 03 21 FI SK LO 2028210 FI*Midnightdolls Catch The Wind Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*AijaiCats Unique Uma (RAG a 03 21) x FI*Midnightdolls Cinnamon Girl (RAG n 03)
28 SBI n FI SK LO 1821305 FI*Kattimäen Niila Onni Uros Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
FI*Harebell Nipsu (SBI a 21) x FI*Kattimäen Ninni-neiti (SBI n)
29 SBI a FI SK LO 2029032 FI*Suvirannan Apilatassu Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas Abs
FI*Rais-Kis Too Hot (SBI e) x FI*Nalle-Puhin I Will Survive (SBI c 21)
30 SBI b FI SK LO 1612199 FI*Chirybiry's My Darling Ipi Naaras Supreme Champion Bjarne Wikström Abs
FI*Ziazan Interstellar (SBI a) x FI*Chirybiry's U-la-laa (SBI b)
31 SBI b FI SK LO 2027532 FI*Åbodas Leopold Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Clavinova Picasso (SBI n) x FI*Kujakeikarin Klotilda (SBI n)
32 SBI e FI SK LO 1923229 FI*Fioliinan Alvaro Uros Premior Bjarne Wikström EX1 CAPIB
FI*Kujakeikarin Öifrid (SBI c) x FI*Annmark Deeva (SBI g)
33 SBI h FI SK LO 1717477 FI*Canth's Precious Darling Naaras Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM NOM
FI*Harebell Isfahan Wonder (SBI d) x FI*Chirybiry's My Darling Ipi (SBI b)
34 SBI j FI SRK LO 43144 FI*Rais-Kis Doris Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP NOM BIS
Eliano vom Stern Regulus (SBI c) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
35 SBI n 21 FI SK LO 1821011 FI*Mimitan Levi Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Mimitan Odette (SBI b)
36 SBI n 21 FI SRK LO 1300750 FI*Canth's Xenia Naaras Supreme Premior Bjarne Wikström KM
FI*Safirrubir Brave the Wind (SBI a) x FI*JoJon La Pepita de Oro (SBI f 21)
37 SBI a 21 FI SK LO 1613698 FI*Harebell Nipsu Uros Grand International Champion Marjatta Koskenkangas Abs
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
38 SBI c 21 FI SK LO 1925631 FI*Nalle-Puhin Set Fire To The Rain Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
FI*Kujakeikarin Öifrid (SBI c) x FI*Nalle-Puhin I Will Survive (SBI c 21)
39 SBI e 21 FI SK RX 2029013 FI*Rais-Kis Ville Vallaton Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Deben Laty Mery, CZ (SBI e 21) x FI*Rais-Kis Piparminttu-Pipsa (SBI g)
40 SBI g 21 FI SK LO 2029031 FI*Suvirannan Adalmiina Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Rais-Kis Too Hot (SBI e) x FI*Nalle-Puhin I Will Survive (SBI c 21)
41 ABY n FI SK LO 1717461 FI*Redcheetah's Diana Naaras Grand International Champion Marina Vinkel EX2
Maurice de Moéris (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
42 ABY n FI SK LO 1821948 FI*Kermakupin Feel The Thunder Naaras International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB
(N)Ororina's Jondalar (ABY n) x FI*Redcheetah's Jade (ABY n)
43 ABY n FI SK LO 1822850 FI*Lovedevotion Leticia Naaras Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS BIV NOM BIS
Shadeaby Heartbreaker (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
44 ABY n FI SK LO 1926345 (N) Tejas Kito Uros Avoin Marina Vinkel EX2
(N) Tejas Josja (ABY o) x (N) Tejas Fe (ABY n)
45 ABY n FI SK LO 1926627 FI*Nebuankhet Miklagard Overture Uros Avoin Marina Vinkel EX1 CAC NOM BIS
FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue (ABY o) x IT*Dakar di Habashat (ABY n)
46 ABY n FI SK LO 1926084 FI*Kermakupin Tulppaani Ja Sadepisara Naaras Avoin Marina Vinkel EX2
FI*Furiosa Avenger (ABY n) x FI*Kermakupin Feel The Thunder (ABY n)
47 ABY n FI SK LO 1926990 FI*Neaera's Rose Anonyme Naaras Avoin Marina Vinkel Abs
Heru's Alchimie (ABY n) x FI*Neaera's Keala Orida (ABY p)
48 ABY n FI SK LO 1926626 FI*Nebuankhet Midnight Sunrise Naaras Avoin Marina Vinkel EX1 CAC
FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue (ABY o) x IT*Dakar di Habashat (ABY n)
49 ABY n FI SRK LO 1404115 Osiris(V) Total Surprise Uros Grand International Premior Marina Vinkel Abs
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
50 ABY n FI SK LO 1924133 Katniss Everdeen Housetiger*PL Naaras International Premior Marina Vinkel EX1 CAGPIB
Omnia Mea Holy Grail (ABY n) x Indiabi Miss Polonia (ABY p)
51 ABY a FI SK LO 1821862 FI*Redcheetah's Erin Naaras Grand International Champion Kai Ruonala EX1 CACS
FI*Omanion Galanthus nivalis (ABY n) x FI*Redcheetah's Julia (ABY n)
52 ABY a FI SK LO 1819893 FI*Kharn-Ka God Particle Naaras International Champion Kai Ruonala EX2
FI*Kharn-Ka Moon Shadow (SOM n) x FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc (ABY n)
53 ABY a FI SK LO 1821091 FI*Nebuankhet Slania Naaras International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB BIV NOM
Cellani Sieno UkassaKinté (ABY n) x FI*Nebuankhet Nae Quin! (ABY a)
54 ABY a FI SK LO 1923997 FI*Miragerie Beaudrie Naaras Champion Kai Ruonala EX1 CACIB
FI*Lovedevotion Infinity (ABY n) x FI*Lovedevotion Karmen (ABY a)
55 ABY a FI SK LO 1611720 FI*Nebuankhet Nae Laird! Uros Grand International Premior Kai Ruonala EX1 CAPS NOM BIS
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Valentine Water (ABY a)
56 ABY o FI SK LO 1405588 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Supreme Premior Kai Ruonala KM NOM BIS
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
57 BAL c 21 FI SK LO 1925134 FI*Frostnight's Disciple Of The Sun Uros Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
FI*Mummeli Queeninho Emilio (BAL c) x FI*Frostnight's Romance With Darkness (OSH b 24)
58 BAL d 03 FI SK LO 1716656 FI*Hämynhäivän Cissus Uros Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
FI*Skazki Waltari (OLH a 25) x FI*Cleverkitty The Moon Of Baroda (SIA d 02)
59 CRX I / CRX n FI SK LO 1926665 FI*Claypond's Olechka Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
Dominic Shironeko of Claypond's (CRX a) x Yasniye-Ochi Galochka (CRX n 24)
60 CRX II / CRX b 02 64 FI SK LO 1926373 FI*Merivirran Excellent Mischa Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
FI*Gaala-Star Ivori (CRX n 09 33) x Bounty Magic Rivendell (CRX n 02)
61 CRX VI / CRX a 03 24 FI SK LO 1822551 FI*Windseeker Loulou Blue Nonsuch Naaras Grand International Champion Kai Ruonala EX1 CACS
Ridgways Big Bang of Windseeker (CRX n 09) x FI*Windseeker Della Bluenose (CRX a 03 22)
62 CRX VI / CRX a 03 22 FI SK LO 1406508 FI*Windseeker Della Bluenose Naaras Premior Kai Ruonala EX1 CAPIB
Beaconwood Dark Magic (CRX ns) x FIN*Windseeker Quilla Belle-Île (CRX f 03 24)
63 CRX VII / CRX b 21 33 FI SK LO 1719045 FI*Claypond's Hilla V Naaras Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS BIV
FI*Saca's Unreal Blooming (CRX b 33) x FI*Claypond's Bonjour (CRX b 21 32)
64 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 1719048 FI*Seer's Emuu Laus Naaras Champion Marina Vinkel EX1 CACIB
FI*Saca's Unreal Blooming (CRX b 33) x FI*Seer's Asbjorg (CRX n)
65 CRX VII / CRX n 21 32 FI SK LO 1925979 FI*VeeKasin Ilona Vaara Naaras Avoin Marina Vinkel EX1 CAC
FI*Claypond's Bon Nuit (CRX n 24) x FI*VeeKasin Konstaapeli Eeva (CRX b 09)
66 CRX VII / CRX n 21 33 FI SK LO 2027557 FI*Framillan Paju-Peppiina Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1
FI*Framillan Lando Calrissian (CRX n 33) x FI*Framillan Highway Unicorn (CRX a 03 24)
67 CRX VII / CRX f 32 FI SK LO 2029200 Demian Walpuri Naaras Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1
FI*Claypond's Martinus (CRX n) x SE*Prexis Joy (CRX h 33)
68 CRX VII / CRX n 21 33 FIN SRK RX 32260 FIN*Windseeker U C Missouri Uros Grand International Premior Marina Vinkel EX1 CAPS NOM
Shal-Mar's Sailor of Windseeker (CRX n 03) x FIN*Windseeker Ida Wave Queen (CRX n 21 32)
69 CRX VII / CRX n 21 32 FI SK LO 1925980 FI*VeeKasin Ilari Vaara Uros Premior Marina Vinkel EX1 CAPIB
FI*Claypond's Bon Nuit (CRX n 24) x FI*VeeKasin Konstaapeli Eeva (CRX b 09)
70 DRX I / DRX n FI SK RX 1925902 FI*Åbodas Amira Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
FI*Åbodas Mochi (DRX n) x FI*Åbodas Mai (DRX a)
71 DRX III / DRX d FI SK RX 1924848 FI*Åbodas Dumbo Uros Champion Kai Ruonala EX1 CACIB
FI*Mirexin Patrik (DRX ns 25) x FI*Åbodas Saimi (DRX f)
72 DRX III / DRX f FI SK LO 1925965 FI*Mirexin Unelma Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
FI*Mirexin Sisu (DRX ns 23) x Iskra's Ilona (DRX f)
73 DRX IV / DRX d 09 FI SK LO 2029527 SE*Ternas Raymond Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas Abs
(N)Diamond Heart's Ramses (DRX n) x SE*Ternas Nikki (DRX g 09)
74 DRX V / DRX ns 25 FI SK LO 1717235 FI*Mirexin Patrik Uros Supreme Champion Marina Vinkel KM
Elfinrex Acer Nikoense (DRX a) x FI*Riiviön Donna (DRX w)
75 DRX V / DRX n 25 FI SK LO 1925944 FI*Clavinova Rasmus Uros Champion Marina Vinkel EX1 CACIB
FI*Mirexin Patrik (DRX ns 25) x FI*Clavinova Carmen (DRX n 21 33)
76 DRX V / DRX n 24 FI SK LO 1923703 SE*Recce Pod Sherian Grace Cadoria Naaras Grand International Premior Marina Vinkel EX1 CAPS NOM
Sylwester Happymiau*PL (DRX n 24) x SE*Recce Pod NUSANTARA Super Puma (DRX n 24)
77 DRX V / DRX a 24 FI SK LO 2027593 SE*Recce Pod Super Zajtjik Uros International Premior Marina Vinkel EX1 CAGPIB
Sylwester Happymiau*PL (DRX n 24) x SE*Recce Pod NUSANTARA Super Puma (DRX n 24)
78 DRX VIII / DRX d 03 32 FI SK LO 2027168 EE*Caesar Masterpiece Uros Champion Marina Vinkel Abs
Noble Friend Grem (DRX d 21 32) x EE*Tiger Lily Masterpiece (DRX d 02 21)
79 OLH gs 24 FI SK LO 2028141 FI*Batlandia's Shades of Blue Naaras Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
FI*Frostnight's Shadegrown (OLH ns 24) x FI*Hämynhäivän Cattleya (OLH f 03 24)
79 OLH gs 24 FI SK LO 2028141 FI*Batlandia's Shades of Blue Naaras Määrittely Marina Vinkel OLH gs 24
FI*Frostnight's Shadegrown (OLH ns 24) x FI*Hämynhäivän Cattleya (OLH f 03 24)
80 OLH o 24 FI SK LO 2028140 FI*Batlandia's Cinnamon Sugar Puff Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1
FI*Frostnight's Shadegrown (OLH ns 24) x FI*Hämynhäivän Cattleya (OLH f 03 24)
80 OLH os 24 FI SK LO 2028140 FI*Batlandia's Cinnamon Sugar Puff Naaras Määrittely Marina Vinkel OLH o 24
FI*Frostnight's Shadegrown (OLH ns 24) x FI*Hämynhäivän Cattleya (OLH f 03 24)
81 OLH n 03 24 FI SK LO 2028993 FI*PikkuNaun Bakkanaalien Jekku Uros Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1 NOM
FI*Noxx Carl Philip (OLH c 03 24) x FI*Jalecat's GD GoodRiddance (OLH ns)
82 OLH a 03 24 FI SK LO 2028992 FI*PikkuNaun Bakkanaalien Kir Royal Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
FI*Noxx Carl Philip (OLH c 03 24) x FI*Jalecat's GD GoodRiddance (OLH ns)
83 OSH n FI SK RX 1821649 Caleb Eastern Grace Uros Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
Joka Felis-House (OSH a) x Kaisara Lunar Kedi (SIA h)
83 OSH n FI SK RX 1821649 Caleb Eastern Grace Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Joka Felis-House (OSH a) x Kaisara Lunar Kedi (SIA h)
84 OSH d FI SK LO 1821034 FI*Eirenen Flying Flash Uros International Premior Kai Ruonala EX1 CAGPIB
Nisan Oriclis (OSH b) x FI*Eirenen Arlene (OSH f)
85 OSH n 24 FI SK LO 2028870 FI*LoudMeow Light My Fire Uros Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1 NOM BIS
Caleb Eastern Grace (OSH n) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
86 OSH n 24 FI SK LO 1926416 FI*Vintterin Uolevi Vapunpoika Uros Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
Caleb Eastern Grace (OSH n) x FI*Vintterin Vappu Loviisantytär (OSH w)
87 OSH a 24 FI SK LO 2028871 FI*LoudMeow Firepower Uros Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1
Caleb Eastern Grace (OSH n) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
88 OSH ns 24 FI SK LO 1925699 FI*PikkuNaun Auringon Kehrä Uros Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP NOM
FI*Chellamanis Illusion (OSH d 24) x FI*Jalecat's GD GoodRiddance (OLH ns)
89 OSH f 03 FI SK RX 1927075 FI*Purrfektin Ladybug Naaras Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP
Ardales Elois Agraciado (OSH b 03) x FI*Purrfektin Gilda (OSH f 03 24)
90 OSH ps 03 25 FI SK RX 2028010 FI*Jalecat's Monsteri PNK Carrie Naaras Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
Vince Venti von Kap Ca Mau (D) (OLH bs 24) x Lady Violetmoon Via Nocturna*PL (OSH c 03 25)
91 RUS FI SK LO 1717629 Silverine Hyperion of Hana-Bi Uros Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS NOM
GR*Silverine Jareth (RUS ) x RS*Russiblue Clair de Lune of Silverine (RUS )
92 RUS FI SK LO 1923166 FI*IvanaKallio's Fanny Naaras Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACIB
Amadeus vom Wolfsee (RUS ) x S*Kyanos Helene (RUS )
93 RUS FI SK LO 2029041 FI*Shady-Lady's Cheryl Blossom Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 BIV
N'Tauriel White ALWinBest (RUS ) x FI*Shady-Lady's Diamond (RUS )
94 RUS FI SK LO 1611738 FI*Hana-Bi Tivoli Uros International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAGPIB
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Wow Hana-Bi Grey Sky*PL (RUS )
95 SIA w 67 FI SK LO 2027305 FI*Cleverkitty Davido Uros Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1 NOM BIS
FI*Vintterin Tenho Sulonpoika (OSH b 24) x FI*Hämynhäivän Aisah Amirah (SIA w)
96 SIA n FI SK RX 1926754 FI*Twist-Tiramisun Jenny La Purrrist Naaras Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACIB
Whalleybush Most Wanted (SIA n) x FI*Kurosawa Femme Fatale (SIA n)
97 SIA n FI SK LO 2027332 FI*Twist-Tiramisun Kingston Kuunkehrä Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
FI*Selcouth Cat of Kindness (SIA n) x FI*Twist-Tiramisun Foxy Lady (SIA a)
98 SIA n 21 FI SK LO 1926418 FI*Vintterin Simo Vapunpoika Uros Champion Marina Vinkel EX1 CACIB
Caleb Eastern Grace (OSH n) x FI*Vintterin Vappu Loviisantytär (OSH w)
99 SOM n FI SRK LO 38758 FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Kai Ruonala KM BIV NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
100 SOM n FI SK LO 1611486 FI*Kharn-Ka Io Naaras Supreme Champion Kai Ruonala KM
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
101 SOM n FI SK LO 2028327 Catzanova Pin-Up Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
FI*Kharn-Ka Wildest Dreams (SOM n) x Catzanova Odessa (SOM n)
102 SOM n FI SK LO 2027263 FI*Kharn-Ka Heart of Gold Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1 BIV NOM
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Frosty Wikolia (SOM n)
103 SOM n FI SK LO 2028966 FI*Kharn-Ka Geronimo Uros Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX2
FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave (SOM n) x FI*Kharn-Ka Pinball Wizard (ABY n)
104 SOM n FI SK LO 2028293 FI*Kharn-Ka HocusPocus Uros Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave (SOM n) x FI*Kharn-Ka God Particle (ABY a)
105 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Kai Ruonala KM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
106 SOM a FI SK LO 1924560 FI*Foxkiss Falco alopex Uros Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
FI*SunnyPace Galega (SOM o) x FI*Foxkiss Egretta garzetta (SOM n)
107 SOM o FI SK LO 1926615 PL*Fryga Felicity Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
PL*Fryga Domino (SOM n) x FI*Kharn-Ka Garance Sahara (SOM o)
108 SPH IV / SPH h 02 62 FI SK LO 2028279 FI*Hebblas Chocolate Chip Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1
FI*Hebblas Xanthus (SPH n 09) x Murashoff Aurora Borealis (SPH f 03 32)
109 SPH V / SPH n 09 21 32 FI SK LO 1716457 FI*Jackomon's Adagia Naaras Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX2
Vigo of Bucked Naked (SPH n 09 33) x FI*Hobbitqueen's Grizabella (SPH n 09 21 32)
110 SPH V / SPH f 03 32 FI SK LO 1924538 Murashoff Aurora Borealis Naaras Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS NOM
RedAngel Sex-Tux Pompeius (SPH a 03) x Goliaf Ice Red (SPH d 03 32)
111 SPH V / SPH f 02 33 FI SK RX 2028145 FI*Hobbitqueen's 1st Lady Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas Abs
FI*Hobbitqueen's Sirius (SPH d 03 32) x FI*Hobbitqueen's Lexi (SPH n 03 32)
112 SPH V / SPH f 03 33 FI SK RX 1820270 FI*Hebblas Ximena Naaras Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM NOM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
113 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO 42470 FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
114 HCL Sulo Pekunpoika Uros Kotikissat Bjarne Wikström 1 NOM BIS
115 HCS Kissa Pesonen Uros Kotikissat Bjarne Wikström 2
116 HCS Penni Uros Kotikissat Bjarne Wikström 1 NOM BIS
120 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Koskenkangas Marjatta EXO f, EXO n 03 24, EXO n 24, PER a, PER d, PER ds, PER n, RAG a, RAG f 03, RAG n 03 21, SBI a, SBI a 21, SBI c 21, SBI e 21, SBI h, DRX I, DRX IV, OLH a 03 24, OSH f 03, OSH ns 24, RUS, SIA n, SOM a, SOM o, SPH V 33
Ruonala Kai ABY a, ABY o, BAL c 21, BAL d 03, CRX I, CRX II, CRX VI, DRX III, OLH gs 24, OSH d, OSH n, OSH n 24, OSH ps 03 25, SOM n 27
Wikström Bjarne EXO f 24, EXO g 21 33, EXO n, PER g 03, PER ns 24 62, RAG a 03, RAG a 04, RAG e 04, RAG n 03, RAG n 04, SBI b, SBI e, SBI g 21, SBI j, SBI n, SBI n 21, HCL, HCS 28
Vinkel Marina OLH o 24 (13c), OLH gs 24 (13c), ABY n, CRX VII, DRX V, DRX VIII, OLH n 03 24, OLH o 24, OSH a 24, SIA n 21, SIA w 67, SPH IV 30
4 tuomaria