RuRok "Kyösti" 130. kansainvälinen rotukissanäyttely
Järjestävä yhdistys Ruuhka-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 6.9.2020 Loppuu 6.9.2020
Ilmoittautuminen alkaa 22.7.2020 Ilmoittautuminen loppuu 17.8.2020
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 28.8.2020
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 240   Kategoriat 1, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@rurok.fi
Paikka Karkkila "Kyösti"
Toimihenkilöt Oy Högfors-Ruukki Ab,  Valurinkatu 4, 03600 Karkkila

Näyttelyluokat: 1-15. Ei veteraaniluokkaa!
Huomioithan että jokaiseen luokkaan tehdään oma näyttelyilmottautuminen!
Muista ilmoittautua kumpaankin näyttelyyn per päivä (jos haluat saada kaksi arvostelutulosta per päivä).
Näyttelyssä noudatetaan Fifen ja Suomen Kissaliiton sääntöjä. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokein.

Näyttelymaksut: FIFe-jäseniltä 40€ / kissa / näyttely
FIFen ulkopuolisilta 50€ / kissa / näyttely
Kasvattaja- ja siitosluokat ovat maksuttomia, jos kissa osallistuu muuhun luokkaan, erikseen normaali näyttelymaksu.
 

Näyttelysihteeri: Kati Nieminen, 0407761395 
Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten  show@rurok.fi osoitteesta. Töissä en hoida näyttely asioita.
Näyttelypäällikkö: Jukka Laine, puhelin: 044 930 6273
Pääassistentti
Jonna Varhama, jonna.varhama@iki.fi tai FaceBookin kautta.
Palkinnot, tuomarioppilasanomukset, myyntipöydät: Marianne Surakka marianne.surakka@rurok.fi, 0500 856 380
Raha-asiat: Sinikka Laine sinikka.laine@rurok.fi, puh.0505111399


Pääsponsorina on Royal Canin

Lisätietoja Näyttelyluettelo etukäteen ostettuna 3€, paikanpäältä 5€ (rajoitettu erä).
Varaathan siis omasi Omakissan kautta.
Ruusukkeet maksullisia. Vp ja Tp ruusukkeet / palkinnot maksuttomia.

Vastaamme kaikkiin sähköposteihin. Jos vastausta ei kuulu, otathan yhteyttä uudelleen.

Ilmottautuminen on sitova. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmottautumiset voidaan hylätä. Maksa ilmoituksesi heti ilmottautumisen jälkeen Omakissasta saamallasi viitenumerolla. Eräpäivä on HETI. Jos kissa perutaan ennen ilmoitusajan päättymistä palautetaan  summasta 75%. 

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 16.08.2020 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show(at)rurok.fi 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 41
4 70
Kotikissat 3
Yhteensä 114

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 1926723 Kis' Herbas Paco of Ayser Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
Canastalion Nacho of Kis' Herbas (PER e) x Kis' Herbas Paolinna (EXO n)
2 EXO n FI SK LO 1719021 FI*Cherish's Rocket Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS
FI*Mimosan Le Boy (PER d) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
3 EXO f FI SK LO 1719018 FI*Cherish's Raspberry Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS NOM BIS
FI*Mimosan Le Boy (PER d) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
4 EXO n 24 FI SRK LO 1302168 FI*Cherish's Nutmeg Naaras International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
5 EXO f 24 FI SK LO 2028813 FI*Shamirin Nadine Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM
Ayser's Viserion (EXO n) x Ayser's Q-Girl (PER f 21 33)
6 EXO f 24 FI SRK LO 87636 FI*Aamukasteen Cosmic Girl Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen You are my (EXO n 24)
6 EXO f 24 FI SRK LO 87636 FI*Aamukasteen Cosmic Girl Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen You are my (EXO n 24)
7 EXO g 21 33 FI SK LO 2028417 FI*Ayser's Colors Of Space Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Ayser's Genius (EXO d 21 33) x Ayser's Wild Thing (EXO f 33)
8 PER n FI SK LO 2028677 FI*Timanfaya Diamond Rose Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Timanfaya Heartbeat (PER a) x FI*Timanfaya Filled With Love (PER fs)
9 PER a FI SK LO 1507564 FI*Timanfaya Heartbeat Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS NOM BIS
FIN*Amabili's Blue Diamond (PER a) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
10 PER d FI SK LO 1820532 FI*Mimosan Viper Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
11 PER ns 24 62 FI SK LO 1613430 FI*Timanfaya More Than Words Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS NOM
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
12 PER ds 11 FI SK LO 1611254 FI*Kultaviiksen Poseidon Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
FI*Kultaviiksen Don Juan (PER n) x Kuutsas Summer Storm (PER fs)
13 PER g 03 FI SK LO 1819858 FI*Jewelstory Heartbreaker Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Whispers Neville (PER n 03 24) x D'Eden Lover Luminosa of Jewelstory (EXO f 02 21)
14 RAG a FI SK LO 1923820 FI*Satinante's Bluebird Xara Florinna Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
FI*Ragtail Kimi Konstantino (RAG a 03) x FI*Satinante's SweetHeart Ali Jennifer (RAG a 04)
15 RAG n 03 FI SK LO 1925556 FI*BlackRain's Rainbow Brite Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*BlackRain's Kid Made By Prince (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
16 RAG n 03 FI SK LO 1926279 Rosalie Fiorente, CZ Naaras Avoin Kristiina Rautio Abs
USAPurrs Keenan (RAG n 03) x Gracelyn Fiorente, CZ (RAG n 04)
17 RAG n 04 FI SK LO 1508825 FI*Stardoll's Rapunzel Naaras Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB NOM BIS
FI*Stardoll's Yoda (RAG n 04) x M'Memories Ragdoll's Havana (RAG n 03)
18 RAG a 03 FI SK LO 1822090 FI*Ragtail Rihanna Naaras Champion Veikko Saarela Abs
FI*Ragtail Kimi Konstantino (RAG a 03) x FI*Valkoapilan April Fool's Eevi (RAG a 04)
19 RAG a 03 FI SK LO 2027352 FI*Neige-Cristal's Royal Glorious Sapphire Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM
FI*Celestial's Nirvana (RAG n 03) x FI*RoyalRose's Bertha (RAG a 04)
20 RAG a 03 FI SK LO 2028793 FI*Satinante's Blues Brother Jake Zagreus Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Ragtail Kimi Konstantino (RAG a 03) x FI*Satinante's SweetHeart Ali Jennifer (RAG a 04)
21 RAG a 04 FI SK LO 2028448 Apple Blossom Milkyland*PL Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
RU*Eria Pro Macadamia Boy of Milkyland (RAG n 04 21) x Shila Koci Szarm*PL (RAG n)
22 RAG a 04 FI SK LO 1613259 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM BIS
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
23 RAG e 04 FI SK LO 1611326 FI*Tammikatin Hunajanassu Uros Supreme Premior Kristiina Rautio KM NOM
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Tammikatin Baby Carrot (RAG f 04)
24 RAG f 03 FI SK LO 2027260 FI*Celestial's Mä Oon Timantti Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x FI*Celestial's Aston Martin Valkyrie (RAG n 03)
25 RAG n 03 21 FI SK LO 2028210 FI*Midnightdolls Catch The Wind Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*AijaiCats Unique Uma (RAG a 03 21) x FI*Midnightdolls Cinnamon Girl (RAG n 03)
26 SBI n FI SK LO 1821305 FI*Kattimäen Niila Onni Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
FI*Harebell Nipsu (SBI a 21) x FI*Kattimäen Ninni-neiti (SBI n)
27 SBI a FI SK LO 2029032 FI*Suvirannan Apilatassu Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio Abs
FI*Rais-Kis Too Hot (SBI e) x FI*Nalle-Puhin I Will Survive (SBI c 21)
28 SBI b FI SK LO 1612199 FI*Chirybiry's My Darling Ipi Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio Abs
FI*Ziazan Interstellar (SBI a) x FI*Chirybiry's U-la-laa (SBI b)
29 SBI h FI SK LO 1717477 FI*Canth's Precious Darling Naaras Supreme Premior Kristiina Rautio KM
FI*Harebell Isfahan Wonder (SBI d) x FI*Chirybiry's My Darling Ipi (SBI b)
30 SBI j FI SRK LO 43144 FI*Rais-Kis Doris Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
Eliano vom Stern Regulus (SBI c) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
31 SBI n 21 FI SK LO 1821011 FI*Mimitan Levi Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Mimitan Odette (SBI b)
32 SBI n 21 FI SRK LO 1300750 FI*Canth's Xenia Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM
FI*Safirrubir Brave the Wind (SBI a) x FI*JoJon La Pepita de Oro (SBI f 21)
33 SBI a 21 FI SK LO 1613698 FI*Harebell Nipsu Uros Grand International Champion Kristiina Rautio Abs
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
34 SBI c 21 FI SK LO 1925631 FI*Nalle-Puhin Set Fire To The Rain Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC NOM
FI*Kujakeikarin Öifrid (SBI c) x FI*Nalle-Puhin I Will Survive (SBI c 21)
35 SBI e 21 FI SK RX 2029013 FI*Rais-Kis Ville Vallaton Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
Deben Laty Mery, CZ (SBI e 21) x FI*Rais-Kis Piparminttu-Pipsa (SBI g)
36 SBI g 21 FI SK LO 2029031 FI*Suvirannan Adalmiina Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Rais-Kis Too Hot (SBI e) x FI*Nalle-Puhin I Will Survive (SBI c 21)
37 ABY n FI SK LO 1717461 FI*Redcheetah's Diana Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX2
Maurice de Moéris (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
38 ABY n FI SK LO 1821948 FI*Kermakupin Feel The Thunder Naaras International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
(N)Ororina's Jondalar (ABY n) x FI*Redcheetah's Jade (ABY n)
39 ABY n FI SK LO 1822850 FI*Lovedevotion Leticia Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS NOM
Shadeaby Heartbreaker (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
40 ABY n FI SK LO 1926345 (N) Tejas Kito Uros Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
(N) Tejas Josja (ABY o) x (N) Tejas Fe (ABY n)
41 ABY n FI SK LO 1926627 FI*Nebuankhet Miklagard Overture Uros Champion Olga Komissarova EX1 CACIB BIV NOM
FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue (ABY o) x IT*Dakar di Habashat (ABY n)
42 ABY n FI SK LO 1926084 FI*Kermakupin Tulppaani Ja Sadepisara Naaras Avoin Olga Komissarova EX2
FI*Furiosa Avenger (ABY n) x FI*Kermakupin Feel The Thunder (ABY n)
43 ABY n FI SK LO 1926990 FI*Neaera's Rose Anonyme Naaras Avoin Olga Komissarova Abs
Heru's Alchimie (ABY n) x FI*Neaera's Keala Orida (ABY p)
44 ABY n FI SK LO 1926626 FI*Nebuankhet Midnight Sunrise Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue (ABY o) x IT*Dakar di Habashat (ABY n)
45 ABY n FI SRK LO 1404115 Osiris(V) Total Surprise Uros Grand International Premior Olga Komissarova Abs
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
46 ABY n FI SK LO 1924133 Katniss Everdeen Housetiger*PL Naaras International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB NOM
Omnia Mea Holy Grail (ABY n) x Indiabi Miss Polonia (ABY p)
47 ABY a FI SK LO 1821862 FI*Redcheetah's Erin Naaras Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS BIV NOM
FI*Omanion Galanthus nivalis (ABY n) x FI*Redcheetah's Julia (ABY n)
48 ABY a FI SK LO 1819893 FI*Kharn-Ka God Particle Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
FI*Kharn-Ka Moon Shadow (SOM n) x FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc (ABY n)
49 ABY a FI SK LO 1821091 FI*Nebuankhet Slania Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
Cellani Sieno UkassaKinté (ABY n) x FI*Nebuankhet Nae Quin! (ABY a)
50 ABY a FI SK LO 1923997 FI*Miragerie Beaudrie Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Lovedevotion Infinity (ABY n) x FI*Lovedevotion Karmen (ABY a)
51 ABY o FI SK LO 1405588 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Supreme Premior Pia Nyman KM NOM
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
52 CRX I / CRX n FI SK LO 1926665 FI*Claypond's Olechka Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
Dominic Shironeko of Claypond's (CRX a) x Yasniye-Ochi Galochka (CRX n 24)
53 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1926898 FI*Alchemist Can I Play with Madness? Naaras Avoin Pia Nyman EX2
FI*Alchemist Abracadabra (CRX n 03 33) x FI*Alchemist Iron Maiden (CRX f 03 24)
54 CRX II / CRX b 02 64 FI SK LO 1926373 FI*Merivirran Excellent Mischa Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC NOM BIS
FI*Gaala-Star Ivori (CRX n 09 33) x Bounty Magic Rivendell (CRX n 02)
55 CRX VI / CRX a 03 24 FI SK LO 1822551 FI*Windseeker Loulou Blue Nonsuch Naaras Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
Ridgways Big Bang of Windseeker (CRX n 09) x FI*Windseeker Della Bluenose (CRX a 03 22)
56 CRX VI / CRX a 03 22 FI SK LO 1406508 FI*Windseeker Della Bluenose Naaras Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB
Beaconwood Dark Magic (CRX ns) x FIN*Windseeker Quilla Belle-Île (CRX f 03 24)
57 CRX VII / CRX b 21 33 FI SK LO 1719045 FI*Claypond's Hilla V Naaras Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS
FI*Saca's Unreal Blooming (CRX b 33) x FI*Claypond's Bonjour (CRX b 21 32)
58 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 1719048 FI*Seer's Emuu Laus Naaras Champion Pia Nyman EX1 CACIB
FI*Saca's Unreal Blooming (CRX b 33) x FI*Seer's Asbjorg (CRX n)
59 CRX VII / CRX n 21 32 FI SK LO 1925979 FI*VeeKasin Ilona Vaara Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Claypond's Bon Nuit (CRX n 24) x FI*VeeKasin Konstaapeli Eeva (CRX b 09)
60 CRX VII / CRX n 21 33 FI SK LO 2027557 FI*Framillan Paju-Peppiina Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 BIV NOM
FI*Framillan Lando Calrissian (CRX n 33) x FI*Framillan Highway Unicorn (CRX a 03 24)
61 CRX VII / CRX f 32 FI SK LO 2029200 Demian Walpuri Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
FI*Claypond's Martinus (CRX n) x SE*Prexis Joy (CRX h 33)
62 CRX VII / CRX n 21 33 FIN SRK RX 32260 FIN*Windseeker U C Missouri Uros Grand International Premior Pia Nyman EX1 CAPS NOM
Shal-Mar's Sailor of Windseeker (CRX n 03) x FIN*Windseeker Ida Wave Queen (CRX n 21 32)
63 CRX VII / CRX n 21 32 FI SK LO 1925980 FI*VeeKasin Ilari Vaara Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP
FI*Claypond's Bon Nuit (CRX n 24) x FI*VeeKasin Konstaapeli Eeva (CRX b 09)
64 DRX I / DRX n FI SK RX 1925902 FI*Åbodas Amira Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
FI*Åbodas Mochi (DRX n) x FI*Åbodas Mai (DRX a)
65 DRX III / DRX d FI SK RX 1924848 FI*Åbodas Dumbo Uros Champion Pia Nyman EX1 CACIB
FI*Mirexin Patrik (DRX ns 25) x FI*Åbodas Saimi (DRX f)
66 DRX III / DRX f FI SK LO 1925965 FI*Mirexin Unelma Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Mirexin Sisu (DRX ns 23) x Iskra's Ilona (DRX f)
67 DRX IV / DRX d 09 FI SK LO 2029527 SE*Ternas Raymond Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova Abs
(N)Diamond Heart's Ramses (DRX n) x SE*Ternas Nikki (DRX g 09)
68 DRX V / DRX ns 25 FI SK LO 1717235 FI*Mirexin Patrik Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM
Elfinrex Acer Nikoense (DRX a) x FI*Riiviön Donna (DRX w)
69 DRX V / DRX n 25 FI SK LO 1925944 FI*Clavinova Rasmus Uros Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
FI*Mirexin Patrik (DRX ns 25) x FI*Clavinova Carmen (DRX n 21 33)
70 DRX V / DRX n 24 FI SK LO 1923703 SE*Recce Pod Sherian Grace Cadoria Naaras Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS
Sylwester Happymiau*PL (DRX n 24) x SE*Recce Pod NUSANTARA Super Puma (DRX n 24)
71 DRX V / DRX a 24 FI SK LO 2027593 SE*Recce Pod Super Zajtjik Uros International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB NOM BIS
Sylwester Happymiau*PL (DRX n 24) x SE*Recce Pod NUSANTARA Super Puma (DRX n 24)
72 DRX VIII / DRX d 03 32 FI SK LO 2027168 EE*Caesar Masterpiece Uros Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
Noble Friend Grem (DRX d 21 32) x EE*Tiger Lily Masterpiece (DRX d 02 21)
73 OLH d 24 FI SK LO 2028139 FI*Batlandia's Pumpkin Spice Latte Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
FI*Frostnight's Shadegrown (OLH ns 24) x FI*Hämynhäivän Cattleya (OLH f 03 24)
74 OLH n 03 24 FI SK LO 2028993 FI*PikkuNaun Bakkanaalien Jekku Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*Noxx Carl Philip (OLH c 03 24) x FI*Jalecat's GD GoodRiddance (OLH ns)
75 OSH n FI SK RX 1821649 Caleb Eastern Grace Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP NOM
Joka Felis-House (OSH a) x Kaisara Lunar Kedi (SIA h)
75 OSH n FI SK RX 1821649 Caleb Eastern Grace Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Joka Felis-House (OSH a) x Kaisara Lunar Kedi (SIA h)
76 OSH d FI SK LO 1821034 FI*Eirenen Flying Flash Uros International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB
Nisan Oriclis (OSH b) x FI*Eirenen Arlene (OSH f)
77 OSH n 24 FI SK LO 2028870 FI*LoudMeow Light My Fire Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 NOM
Caleb Eastern Grace (OSH n) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
78 OSH n 24 FI SK LO 1926416 FI*Vintterin Uolevi Vapunpoika Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP
Caleb Eastern Grace (OSH n) x FI*Vintterin Vappu Loviisantytär (OSH w)
79 OSH a 24 FI SK LO 2028871 FI*LoudMeow Firepower Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 NOM
Caleb Eastern Grace (OSH n) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
80 OSH ns 24 FI SK LO 1925699 FI*PikkuNaun Auringon Kehrä Uros Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP
FI*Chellamanis Illusion (OSH d 24) x FI*Jalecat's GD GoodRiddance (OLH ns)
81 OSH ps 03 25 FI SK RX 2028010 FI*Jalecat's Monsteri PNK Carrie Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
Vince Venti von Kap Ca Mau (D) (OLH bs 24) x Lady Violetmoon Via Nocturna*PL (OSH c 03 25)
82 RUS FI SK LO 1717629 Silverine Hyperion of Hana-Bi Uros Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS BIV NOM
GR*Silverine Jareth (RUS ) x RS*Russiblue Clair de Lune of Silverine (RUS )
83 RUS FI SK LO 1923166 FI*IvanaKallio's Fanny Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
Amadeus vom Wolfsee (RUS ) x S*Kyanos Helene (RUS )
84 RUS FI SK LO 2029041 FI*Shady-Lady's Cheryl Blossom Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
N'Tauriel White ALWinBest (RUS ) x FI*Shady-Lady's Diamond (RUS )
85 RUS FI SK LO 1611738 FI*Hana-Bi Tivoli Uros International Premior Pia Nyman EX1 CAGPIB
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Wow Hana-Bi Grey Sky*PL (RUS )
86 SIA w 67 FI SK LO 2027305 FI*Cleverkitty Davido Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 NOM
FI*Vintterin Tenho Sulonpoika (OSH b 24) x FI*Hämynhäivän Aisah Amirah (SIA w)
87 SIA n FI SK RX 1926754 FI*Twist-Tiramisun Jenny La Purrrist Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
Whalleybush Most Wanted (SIA n) x FI*Kurosawa Femme Fatale (SIA n)
88 SIA n FI SK LO 2027332 FI*Twist-Tiramisun Kingston Kuunkehrä Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
FI*Selcouth Cat of Kindness (SIA n) x FI*Twist-Tiramisun Foxy Lady (SIA a)
89 SIA n 21 FI SK LO 1926418 FI*Vintterin Simo Vapunpoika Uros Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
Caleb Eastern Grace (OSH n) x FI*Vintterin Vappu Loviisantytär (OSH w)
90 SOM n FI SRK LO 38758 FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM BIV NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
91 SOM n FI SK LO 1611486 FI*Kharn-Ka Io Naaras Supreme Champion Veikko Saarela KM
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
92 SOM n FI SK LO 2028327 Catzanova Pin-Up Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
FI*Kharn-Ka Wildest Dreams (SOM n) x Catzanova Odessa (SOM n)
93 SOM n FI SK LO 2027263 FI*Kharn-Ka Heart of Gold Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 BIV NOM BIS
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Frosty Wikolia (SOM n)
94 SOM n FI SK LO 2028966 FI*Kharn-Ka Geronimo Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX2
FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave (SOM n) x FI*Kharn-Ka Pinball Wizard (ABY n)
95 SOM n FI SK LO 2028293 FI*Kharn-Ka HocusPocus Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM BIS
FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave (SOM n) x FI*Kharn-Ka God Particle (ABY a)
96 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
97 SOM a FI SK LO 1924560 FI*Foxkiss Falco alopex Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*SunnyPace Galega (SOM o) x FI*Foxkiss Egretta garzetta (SOM n)
98 SOM o FI SK LO 1926615 PL*Fryga Felicity Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
PL*Fryga Domino (SOM n) x FI*Kharn-Ka Garance Sahara (SOM o)
99 SOM o FI SK LO 1926699 FI*Amajan Thurrrmur Thorium Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP
FI*Amajan Norton Norberto (SOM o) x FI*Amajan Leela Lazzarella (SOM o)
100 SPH IV / SPH h 02 62 FI SK LO 2028279 FI*Hebblas Chocolate Chip Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
FI*Hebblas Xanthus (SPH n 09) x Murashoff Aurora Borealis (SPH f 03 32)
101 SPH V / SPH n 09 21 32 FI SK LO 1716457 FI*Jackomon's Adagia Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX2
Vigo of Bucked Naked (SPH n 09 33) x FI*Hobbitqueen's Grizabella (SPH n 09 21 32)
102 SPH V / SPH f 03 32 FI SK LO 1924538 Murashoff Aurora Borealis Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
RedAngel Sex-Tux Pompeius (SPH a 03) x Goliaf Ice Red (SPH d 03 32)
103 SPH V / SPH f 02 33 FI SK RX 2028145 FI*Hobbitqueen's 1st Lady Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova Abs
FI*Hobbitqueen's Sirius (SPH d 03 32) x FI*Hobbitqueen's Lexi (SPH n 03 32)
104 SPH V / SPH f 03 33 FI SK RX 1820270 FI*Hebblas Ximena Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
105 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO 42470 FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
106 HCL Sulo Pekunpoika Uros Kotikissat Kristiina Rautio 1 NOM BIS
107 HCS Kissa Pesonen Uros Kotikissat Kristiina Rautio 2
108 HCS Penni Uros Kotikissat Kristiina Rautio 1 NOM BIS
110 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Komissarova Olga ABY n, DRX I, DRX IV, DRX V, OLH d 24, OLH n 03 24, OSH a 24, OSH ns 24, SIA n 21, SIA w 67, SPH V 27
Nyman Pia ABY o, CRX I, CRX II, CRX VII, DRX III, OSH n 24, OSH ps 03 25, RUS, SOM a, SOM o, SPH IV 24
Rautio Kristiina EXO f, EXO g 21 33, EXO n, EXO n 24, PER d, PER g 03, PER ns 24 62, RAG a, RAG e 04, RAG f 03, RAG n 03, RAG n 03 21, RAG n 04, SBI a, SBI a 21, SBI b, SBI e 21, SBI g 21, SBI h, SBI j, HCL, HCS 25
Saarela Veikko EXO f 24, PER a, PER ds 11, PER n, RAG a 03, RAG a 04, SBI c 21, SBI n, SBI n 21, ABY a, CRX VI, DRX VIII, OSH d, OSH n, SIA n, SOM n 32
4 tuomaria