Omakissa
RuRok "Selma" 129. kansainvälinen rotukissanäyttely
Järjestävä yhdistys Ruuhka-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 5.9.2020 Loppuu 5.9.2020
Ilmoittautuminen alkaa 22.7.2020 Ilmoittautuminen loppuu 17.8.2020
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 28.8.2020
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 240   Kategoriat 2, 3
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@rurok.fi
Paikka Karkkila "Selma"
Toimihenkilöt Oy Högfors-Ruukki Ab,  Valurinkatu 4, 03600 Karkkila

Näyttelyluokat: 1-15. Ei veteraaniluokkaa!
Huomioithan että jokaiseen luokkaan tehdään oma näyttelyilmottautuminen!
Muista ilmoittautua kumpaankin näyttelyyn per päivä (jos haluat saada kaksi arvostelutulosta per päivä).
Näyttelyssä noudatetaan Fifen ja Suomen Kissaliiton sääntöjä. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokein.

Näyttelymaksut: FIFe-jäseniltä 40€ / kissa / näyttely
FIFen ulkopuolisilta 50€ / kissa / näyttely
Kasvattaja- ja siitosluokat ovat maksuttomia, jos kissa osallistuu muuhun luokkaan, erikseen normaali näyttelymaksu.
 

Näyttelysihteeri: Kati Nieminen, 0407761395 
Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten  show@rurok.fi osoitteesta. Töissä en hoida näyttely asioita.
Näyttelypäällikkö: Jukka Laine, puhelin: 044 930 6273
Pääassistentti
Jonna Varhama, jonna.varhama@iki.fi tai FaceBookin kautta.
Palkinnot, tuomarioppilasanomukset, myyntipöydät: Marianne Surakka marianne.surakka@rurok.fi, 0500 856 380
Raha-asiat: Sinikka Laine sinikka.laine@rurok.fi, puh.0505111399


Pääsponsorina on Royal Canin

Lisätietoja Näyttelyluettelo etukäteen ostettuna 3€, paikanpäältä 5€ (rajoitettu erä).
Varaathan siis omasi Omakissan kautta.
Ruusukkeet maksullisia. Vp ja Tp ruusukkeet / palkinnot maksuttomia.

Vastaamme kaikkiin sähköposteihin. Jos vastausta ei kuulu, otathan yhteyttä uudelleen.

Ilmottautuminen on sitova. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmottautumiset voidaan hylätä. Maksa ilmoituksesi heti ilmottautumisen jälkeen Omakissasta saamallasi viitenumerolla. Eräpäivä on HETI. Jos kissa perutaan ennen ilmoitusajan päättymistä palautetaan  summasta 75%. 

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 16.08.2020 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show(at)rurok.fi 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
2 87 83 0 0 4
3 43 42 0 1 0
Yhteensä 130 125 0 1 4

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 ACL IV / ACL a 03 24 Sugar Curl Cappuccino of Siriuksen 2 Uros 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB NOM
2 ACL VI / ACL d 03 22 FI*Siriuksen DingoCurl 2 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 NOM
3 ACL XI / ACL a 03 21 33 FI*Siriuksen CharonCurl 2 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
4 ACS III / ACS n 24 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl 2 Uros 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS NOM
5 ACS III / ACS n 24 FI*Siriuksen BahamaCurl 2 Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
6 ACS IV / ACS a 03 24 FI*Siriuksen TianaCurl 2 Naaras 1 (SC) Komissarova Olga KM NOM
7 ACS IV / ACS n 09 24 FI*Siriuksen IdaCurl 2 Naaras 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS
8 MCO II / MCO n 09 FI*KingLeo's Kobe Bryant 2 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
9 MCO II / MCO a 02 62 FI*Chamberlain You're My Heartbreaker 2 Uros 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 NOM
10 MCO II / MCO a 03 FI*Chamberlain Keep On Rocking 2 Uros 6 (IP) Ruonala Kai EX1 CAGPIB
11 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM
11 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
12 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain Forever Diamond 2 Naaras 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
12 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain Forever Diamond 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
13 MCO III / MCO a 22 PL*Dark Age Milana 2 Naaras 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
14 MCO III / MCO n 23 DK Red Line's Arizona 2 Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 BIV NOM
16 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain Velvet Diamond 2 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
17 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Sky 2 Uros 2 (SP) Komissarova Olga KM NOM
18 MCO III / MCO n 23 FI*Chamberlain Orionis Alnitak 2 Uros 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS
19 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Keenukollin Joonatan 2 Uros 9 (Avoin) Ruonala Kai Abs
20 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Rare Diamond 2 Naaras 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB
21 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Hemingway's Akachi 2 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
22 MCO IV / MCO n 09 23 Carmina Burana Gold Oskar 2 Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1 BIV NOM BIS
23 MCO IV / MCO n 03 22 S*Acoonitum's Endless Possibilities 2 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai Abs
24 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Ghost Of Wind 2 Uros 2 (SP) Ruonala Kai KM NOM BIS
25 MCO V / MCO d FI*Hemingway's Dana Scully 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
26 MCO V / MCO f 23 FI*Mahtitassun Qinusqissa 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne Abs
27 MCO V / MCO g 22 FI*Hemingway's Leona Dreamcatcher 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
28 MCO V / MCO f 22 FI*Hemingway's Chipara Sun 2 Naaras 8 (PR) Wikström Bjarne Abs
29 MCO V / MCO d 24 FI*Mahtitassun Qjalla 2 Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
30 MCO VI / MCO f 09 22 FI*MeriCoon's Queen Mary 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne Abs
31 MCO VI / MCO f 09 22 FI*KingLeo's Kiss Me Karma 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
32 MCO VI / MCO f 02 62 FI*Chamberlain You're My Daydream 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
33 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Orionis Alnilam 2 Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX2
34 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Quite the Best 2 Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
35 MCO VII / MCO fs 22 Genewa Real Love*RU 2 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
36 MCO VII / MCO ds 22 FI*A'Dreams MC Delilah 2 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC BIV
37 MCO VII / MCO ds 22 FI*MaineQueen Centuries 2 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia MCO ds 09 22
38 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Vanishing Point 2 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
39 MCO VII / MCO ns FI*Hemingway's Agathodaemon 2 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX2
40 MCO VII / MCO gs 22 FI*Chamberlain Xplorer Of Love 2 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 BIV
41 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Montana Sky 2 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM NOM
42 MCO VIII / MCO fs 09 FI*Mahtitassun EteväEmäntä 2 Naaras 10 (KAS) Nyman Pia Abs
43 NEM I / NEM d 21 FI*SoulSibster's BobbyBandit 2 Uros 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
44 NEM I / NEM a 21 FI*Stonebridge's Bueno 2 Naaras 13c (Määrittely) Ruonala Kai NEM1/ NEM a 21
44 NEM I / NEM a 21 FI*Stonebridge's Bueno 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
45 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Karakallion Keisarinna 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 BIV
46 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Charizard 2 Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM NOM
47 NEM II / NEM n 09 21 FI*Bmy-Moumou Rudi Bling Ring 2 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga Abs
48 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Elite Queen 2 Naaras 2 (SP) Komissarova Olga KM
49 NFO II / NFO n 09 NO*Havstrilens Robyn 2 Naaras 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB
50 NFO III / NFO n 22 FI*WitSarin Dimitri 2 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
51 NFO III / NFO n 24 FI*Poutapäivän Kickstart My Heart 2 Uros 10 (KAS) Nyman Pia Abs
52 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Mertsi 2 Uros 1 (SC) Nyman Pia KM
53 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Tenho 2 Uros 1 (SC) Nyman Pia KM
54 NFO IV / NFO n 03 22 IT*Norr Venn's Ecstasy 2 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB NOM BIS
55 NFO IV / NFO n 09 24 SE*Lisselbacks Mars 2 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 BIV NOM
56 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Miranda 2 Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM NOM
57 NFO VI / NFO d 03 22 FI*Neige-Cristal's Diorella 2 Naaras 1 (SC) Wikström Bjarne KM BIV NOM BIS
58 NFO VI / NFO g 09 23 Delicja Adsum*PL 2 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
59 NFO VI / NFO d 02 21 62 IT*Norr Venn's Eric Clapton 2 Uros 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
60 NFO VI / NFO f 03 24 FI*Haaveeni Sahrami 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX3
61 NFO VI / NFO f 03 22 FI*WitSarin Carmen 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 BIV NOM
62 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Miritza 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX2
63 NFO VI / NFO d 09 22 Yoshi z Krainy Asgardu*PL 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
64 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Volga 2 Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB NOM
65 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
66 NFO IX / NFO w 64 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja 2 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB NOM
67 SIB II / SIB n 03 FI*SoulSibster's DeLorean 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
68 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Umppa-Lumppa 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 NOM BIS
69 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan MammaMia 2 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB BIV
70 SIB V / SIB fy 24 FI*Igora Celeste 2 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX2
71 SIB V / SIB d 22 FI*Allikatin Ruusu 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
72 SIB VI / SIB f 09 24 FI*Amurin Zila 2 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC NOM
73 SIB VII / SIB fs 24 FI*Lumikissan ZuhinaLempi 2 Naaras 2 (SP) Komissarova Olga KM NOM BIS
74 SIB VII / SIB ns 22 Titan Amavi*PL 2 Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
75 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) Ruonala Kai KM
76 SIB VIII / SIB fs 03 FI*Cherrytail's Xenia 2 Naaras 1 (SC) Ruonala Kai KM BIV
77 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Salaisuus 2 Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
78 SIB IX / SIB w 64 (N) CarilloCat HabaHaba ZootZoot 2 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 NOM
79 TUA VI / TUA d 09 24 FI*Meridies' Lionheart 2 Uros 8 (PR) Ruonala Kai EX1 CAPIB
80 TUA VI / TUA f 03 FI*Tangerine's Enigma: Sugar & Spice 2 Naaras 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP NOM
81 BEN n 22 FI*Kissalehdon Nefertiti 3 Naaras 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS
82 BML I / BML as 11 31 ES*Bellabonny Touchstone 3 Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM BIV NOM
83 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Love Story 3 Naaras 1 (SC) Komissarova Olga KM NOM
84 BML I / BML bs 11 31 FI*Kimuli's Secret Melody 3 Naaras 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
85 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Hopeajään Kimallus 3 Uros 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
86 BML I / BML ns 11 Baheras Wb Bamse 3 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga Abs
87 BML I / BML bs 12 31 Albast Silver Demelza 3 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
88 BML I / BML ns 11 FI*Kimuli's Darkest Light 3 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX2
89 BML I / BML ns 11 FI*Kimuli's Secret Symphony 3 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 NOM
90 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 2 (SP) Komissarova Olga KM
91 BML I / BML ns 11 FIN*Kimuli's Chocolate Dream 3 Naaras 2 (SP) Komissarova Olga Abs
92 BML II / BML js 12 31 FI*Kimuli's Crystal Rose 3 Naaras 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB
93 BSH a FI*Ruusutarhan Viviana 3 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB NOM BIS
94 BSH a FI*Feronian Lilja 3 Naaras 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB
95 BSH b FI*SpecialOrder's Chocolate Muffin 3 Uros 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
96 BSH e FI*Feronian Nut 3 Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
97 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Ruonala Kai KM
98 BSH ns 11 FI*Lumiprinsessan Jääprinssi 3 Uros 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS NOM BIS
99 BSH o 21 33 FI*Gimmie's Home Town Hero 3 Uros 2 (SP) Ruonala Kai KM NOM
100 BUR b FI*Feirefiz Shine On You Crazy Diamond 3 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
101 BUR b FI*Lilac's Kitaro Caravan 3 Uros 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB NOM
102 BUR c Bjelke's Tornado 3 Uros 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB NOM BIS
103 BUR g FI*Pardofelis Ålipa Kerran 3 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 NOM BIS
104 EUR w 64 FI*Katinhännän Dr. Frank-N-Furter 3 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
105 EUR ns FI*Pikku-Piun Aava Merituuli 3 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
106 EUR n 23 FIN*Katinhännän SuurSeikkailija 3 Naaras 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB
107 EUR n 24 FI*Kissakallion Sheridan 3 Uros 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
108 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 2 (SP) Ruonala Kai KM NOM
109 EUR a 23 FI*Katinhännän Evil Leaper Alia 3 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 NOM
110 EUR f 22 FI*Pinkkitassun Psipsina 3 Naaras 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
111 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM NOM
112 EUR ns 22 FI*Pikku-Piun Aamu Meriusva 3 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
113 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS NOM BIS
114 MAN 51-52 / MAN n 24 51 Auragold Oort Cloud 3 Uros 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB NOM
115 MAN 51-52 / MAN a 24 52 FI*Pilkkumin Little Richard 3 Uros 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
116 MAN 51-52 / MAN f 09 51 FI*Maikain Maire Mermelada 3 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 BIV
117 OCI n 24 FI*Topspot Miraggio 3 Naaras 8 (PR) Ruonala Kai EX1 CAPIB
118 OCI b 24 FI*Vinkeä Eliitti-Elli 3 Naaras 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB NOM
119 OCI bs 24 FI*Vinkeä Pusu-Petteri 3 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 NOM
120 SRL II / SRL b 09 FI*Be-Curly Grizabella 3 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
121 SRL III / SRL e FI*Be-Curly Phantom 3 Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 NOM BIS
122 SRL IV / SRL h 03 FI*Be-Curly Bombalurina 3 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
123 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Escape's Phoebe 2 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB NOM
125 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Komissarova Olga NEM I (13c), ACL VI, ACS IV, MCO III, NEM II, SIB VII, BEN n 22, BML I, BSH ns 11, KOR, SRL II, SRL III 31
Nyman Pia MCO VII, MCO VIII, NFO III, NFO IV, SIB IX, BSH a, BSH e, BUR b, BUR c, EUR a 23, EUR f 22, EUR f 24, EUR n 23, EUR ns, EUR w 64, OCI bs 24 30
Ruonala Kai ACL IV, ACL XI, MCO II, MCO IV, NFO II, SIB VI, SIB VIII, TUA VI, BML II, BSH b, BSH f, BSH o 21 33, BUR g, EUR n 24, EUR ns 22, MAN 51-52, OCI b 24, OCI n 24, SRL IV 32
Wikström Bjarne ACS III, MCO V, MCO VI, NEM I, NFO IX, NFO VI, SIB II, SIB III, SIB V 29
4 tuomaria.