RuRok "Selma" 129. kansainvälinen rotukissanäyttely
Järjestävä yhdistys Ruuhka-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 5.9.2020 Loppuu 5.9.2020
Ilmoittautuminen alkaa 22.7.2020 Ilmoittautuminen loppuu 17.8.2020
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 28.8.2020
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 240   Kategoriat 2, 3
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@rurok.fi
Paikka Karkkila "Selma"
Toimihenkilöt Oy Högfors-Ruukki Ab,  Valurinkatu 4, 03600 Karkkila

Näyttelyluokat: 1-15. Ei veteraaniluokkaa!
Huomioithan että jokaiseen luokkaan tehdään oma näyttelyilmottautuminen!
Muista ilmoittautua kumpaankin näyttelyyn per päivä (jos haluat saada kaksi arvostelutulosta per päivä).
Näyttelyssä noudatetaan Fifen ja Suomen Kissaliiton sääntöjä. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokein.

Näyttelymaksut: FIFe-jäseniltä 40€ / kissa / näyttely
FIFen ulkopuolisilta 50€ / kissa / näyttely
Kasvattaja- ja siitosluokat ovat maksuttomia, jos kissa osallistuu muuhun luokkaan, erikseen normaali näyttelymaksu.
 

Näyttelysihteeri: Kati Nieminen, 0407761395 
Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten  show@rurok.fi osoitteesta. Töissä en hoida näyttely asioita.
Näyttelypäällikkö: Jukka Laine, puhelin: 044 930 6273
Pääassistentti
Jonna Varhama, jonna.varhama@iki.fi tai FaceBookin kautta.
Palkinnot, tuomarioppilasanomukset, myyntipöydät: Marianne Surakka marianne.surakka@rurok.fi, 0500 856 380
Raha-asiat: Sinikka Laine sinikka.laine@rurok.fi, puh.0505111399


Pääsponsorina on Royal Canin

Lisätietoja Näyttelyluettelo etukäteen ostettuna 3€, paikanpäältä 5€ (rajoitettu erä).
Varaathan siis omasi Omakissan kautta.
Ruusukkeet maksullisia. Vp ja Tp ruusukkeet / palkinnot maksuttomia.

Vastaamme kaikkiin sähköposteihin. Jos vastausta ei kuulu, otathan yhteyttä uudelleen.

Ilmottautuminen on sitova. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmottautumiset voidaan hylätä. Maksa ilmoituksesi heti ilmottautumisen jälkeen Omakissasta saamallasi viitenumerolla. Eräpäivä on HETI. Jos kissa perutaan ennen ilmoitusajan päättymistä palautetaan  summasta 75%. 

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 16.08.2020 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show(at)rurok.fi 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
2 87
3 43
Yhteensä 130

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 ACL IV / ACL a 03 24 FI SK RX 1925879 Sugar Curl Cappuccino of Siriuksen Uros International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB NOM
Sugar Curl Cupcake (ACL a 24) x FI*Siriuksen XiangCurl (ACL n 03 24)
2 ACL VI / ACL d 03 22 FI SK LO 2028836 FI*Siriuksen DingoCurl Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 NOM
FI*Siriuksen TritonCurl (ACS n 22) x Sugar Curl Marshmellow of Siriuksen (ACL f 03 21 33)
3 ACL XI / ACL a 03 21 33 FI SK LO 2028127 FI*Siriuksen CharonCurl Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
Sugar Curl Souffle' of Siriuksen (ACL e 03 21 33) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
4 ACS III / ACS n 24 FI SK RX 1611723 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl Uros Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS NOM
FI*Siriuksen ManzoniCurl (ACL n 22) x FIN*Siriuksen IdaCurl (ACS n 09 24)
5 ACS III / ACS n 24 FI SK RX 1925722 FI*Siriuksen BahamaCurl Uros Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
FI*Siriuksen ZaneCurl (ACS n) x FI*Siriuksen NidaCurl (ACS n 24)
6 ACS IV / ACS a 03 24 FI SK LO 1715320 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras Supreme Champion Olga Komissarova KM NOM
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
7 ACS IV / ACS n 09 24 FIN SRK RX 75971 FIN*Siriuksen IdaCurl Naaras Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS
FIN*Siriuksen BenjiCurl (ACS a 24) x FIN*Siriuksen XarletCurl (ACL n 22)
8 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 2027828 FI*KingLeo's Kobe Bryant Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
Gryfin Lillycubs*PL (MCO d 09 23) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
9 MCO II / MCO a 02 62 FI SK LO 2028704 FI*Chamberlain You're My Heartbreaker Uros Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1 NOM
FI*Chamberlain Double Trouble (MCO d 03 22) x Whatatrill Wildest Dream (MCO n 09 22)
10 MCO II / MCO a 03 FI SK LO 1718259 FI*Chamberlain Keep On Rocking Uros International Premior Kai Ruonala EX1 CAGPIB
RoyalCats Resort Veni Vidi Vici (MCO d 03) x FI*Chamberlain Captain Amelia (MCO g 09)
11 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1509472 CascadeMtn Dream Maker Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM
Mainesuspect Bilo Toyuma (MCO d 09 22) x Fogcity Peach Mimosa of CascadeMtn (MCO f 09 22)
11 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1509472 CascadeMtn Dream Maker Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Mainesuspect Bilo Toyuma (MCO d 09 22) x Fogcity Peach Mimosa of CascadeMtn (MCO f 09 22)
12 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1614705 FI*Chamberlain Forever Diamond Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
12 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1614705 FI*Chamberlain Forever Diamond Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
13 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 1821422 PL*Dark Age Milana Naaras International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
Jasio Darkage Arkiza*PL (MCO n 09 22) x Kopiko Nice Coon*PL (MCO n)
14 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 2029476 DK Red Line's Arizona Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 BIV NOM
Hypnose Family Stars (MCO d) x DK Red Line's Belladonna (MCO f 23)
16 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 2027671 FI*Chamberlain Velvet Diamond Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
Black Blood Beawulf (MCO ns 22) x FI*Chamberlain Forever Diamond (MCO n 22)
17 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1718403 FI*Escape's Little Sky Uros Supreme Premior Olga Komissarova KM NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
18 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 1821566 FI*Chamberlain Orionis Alnitak Uros Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS
FI*Chamberlain Yes I'm Ready (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Born To Be A Star (MCO g 23)
19 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 1927136 FI*Keenukollin Joonatan Uros Avoin Kai Ruonala Abs
FI*MaineQueen Rock Me (MCO ds 03 22) x FI*Moggi Iiris Kohvee (MCO n 09 22)
20 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK RX 1924068 FI*Chamberlain Rare Diamond Naaras Champion Kai Ruonala EX1 CACIB
Aslan of Viteliya*FI (MCO n) x FI*Chamberlain Forever Diamond (MCO n 22)
21 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 2027298 FI*Hemingway's Akachi Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
Modesto's Mi Unico Sol (MCO e 22) x FI*Hemingway's Libbie Slow Bear (MCO n 09 22)
22 MCO IV / MCO n 09 23 Carmina Burana Gold Oskar Naaras Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1 BIV NOM BIS
NW,IC,BBMC Kirikou Mon Amour,JW (MCO n) x IC,Everly Solle Rosso (MCO f 09 22)
23 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 2029935 S*Acoonitum's Endless Possibilities Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala Abs
DK*Coogan's Joker (MCO n 22) x S*Acoonitum's Night Snow (MCO n 01 21)
24 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1715372 FI*Chamberlain Ghost Of Wind Uros Supreme Premior Kai Ruonala KM NOM BIS
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
25 MCO V / MCO d FI SK LO 1923613 FI*Hemingway's Dana Scully Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
LV*BBMC Gabriel My Angel (MCO d 22) x Omkara Yahatzee (MCO f)
26 MCO V / MCO f 23 FI SK LO 1926861 FI*Mahtitassun Qinusqissa Naaras Avoin Bjarne Wikström Abs
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*SolarWind's Hestia (MCO gs 09)
27 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 2028537 FI*Hemingway's Leona Dreamcatcher Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Hemingway's Coyopa (MCO n 09 22) x FI*Hemingway's Dana Scully (MCO d)
28 MCO V / MCO f 22 FI SRK RX 1402862 FI*Hemingway's Chipara Sun Naaras Premior Bjarne Wikström Abs
Enduro of El Dorado (MCO d 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
29 MCO V / MCO d 24 FI SK LO 1926865 FI*Mahtitassun Qjalla Uros Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*SolarWind's Hestia (MCO gs 09)
30 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 1925211 FI*MeriCoon's Queen Mary Naaras Avoin Bjarne Wikström Abs
N*Lilletun's Poker Face (MCO n 09 22) x FI*MeriCoon's Princess Jasmine (MCO d 23)
31 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 2027827 FI*KingLeo's Kiss Me Karma Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
Gryfin Lillycubs*PL (MCO d 09 23) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
32 MCO VI / MCO f 02 62 FI SK LO 2028703 FI*Chamberlain You're My Daydream Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Chamberlain Double Trouble (MCO d 03 22) x Whatatrill Wildest Dream (MCO n 09 22)
33 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1821565 FI*Chamberlain Orionis Alnilam Uros International Premior Bjarne Wikström EX2
FI*Chamberlain Yes I'm Ready (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Born To Be A Star (MCO g 23)
34 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1923032 FI*Chamberlain Quite the Best Uros International Premior Bjarne Wikström EX1 CAGPIB
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
35 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 1924536 Genewa Real Love*RU Naaras International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB
HoneyDevil Ice Bear (MCO e) x Coon's House of Blue Mist Wild Chateau de Lacquy (MCO ns 24)
36 MCO VII / MCO ds 22 FI SK LO 1926477 FI*A'Dreams MC Delilah Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC BIV
FI*Mostlycats Mr Milky Way (MCO e 22) x Katie Forest Pearl (MCO d 22)
37 MCO VII / MCO ds 22 FI SK LO 1924455 FI*MaineQueen Centuries Naaras Avoin Pia Nyman MCO ds 09 22
FI*MaineQueen Rock Me (MCO ds 03 22) x PL*Dark Age Euphoria (MCO f 22)
38 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 2027668 FI*Chamberlain Vanishing Point Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
Black Blood Beawulf (MCO ns 22) x FI*Chamberlain Forever Diamond (MCO n 22)
39 MCO VII / MCO ns FI SK LO 2027701 FI*Hemingway's Agathodaemon Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX2
LV*BBMC Gabriel My Angel (MCO d 22) x FI*Hemingway's Itancan Pejuta (MCO ns 24)
40 MCO VII / MCO gs 22 FI SK LO 2028131 FI*Chamberlain Xplorer Of Love Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 BIV
Corleone Melluandia*PL (MCO n) x FI*Chamberlain Arctic Love (MCO es 24)
41 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1819737 FI*Chamberlain Montana Sky Uros Supreme Premior Pia Nyman KM NOM
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Enjoy Me (MCO a 22)
42 MCO VIII / MCO fs 09 FI SK LO 1508697 FI*Mahtitassun EteväEmäntä Naaras Kastraatti Pia Nyman Abs
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*Mahtitassun AlkuEläin (MCO f)
43 NEM I / NEM d 21 FI SK LO 1924349 FI*SoulSibster's BobbyBandit Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Sof`ja Nevskaja Radost (SIB f 24)
44 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 1926998 FI*Stonebridge's Bueno Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
FI*Eswood Hermes (NEM ns 21) x FI*Aurinkolaakson Bella (NEM n 21)
44 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 1926998 FI*Stonebridge's Bueno Naaras Määrittely Kai Ruonala NEM1/ NEM a 21
FI*Eswood Hermes (NEM ns 21) x FI*Aurinkolaakson Bella (NEM n 21)
45 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 2027783 FI*Pikku-Priin Karakallion Keisarinna Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 BIV
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x Astoria Snejnaya Zima (NEM g 21)
46 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 1614850 FI*Pikku-Priin Charizard Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM NOM
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
47 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 2028654 FI*Bmy-Moumou Rudi Bling Ring Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova Abs
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x FI*Bmy-Moumou Molly Brown (SIB n 24)
48 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 1819921 FI*Pikku-Priin Elite Queen Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
49 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1927153 NO*Havstrilens Robyn Naaras Champion Kai Ruonala EX1 CACIB
NO*Haapsdatter's Christian Sinding (NFO n) x DK*Naturell's Sofie GasArm (NFO g 02 21)
50 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 2027734 FI*WitSarin Dimitri Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
FI*Tähtitassun Aleksanteri (NFO e 09 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
51 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 1924383 FI*Poutapäivän Kickstart My Heart Uros Kastraatti Pia Nyman Abs
FI*Tähtitassun Aleksanteri (NFO e 09 22) x FI*WitSarin Lenita (NFO n 24)
52 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1611093 FI*WitSarin Mertsi Uros Supreme Champion Pia Nyman KM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
53 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1716101 FI*WitSarin Tenho Uros Supreme Champion Pia Nyman KM
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
54 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 1926529 IT*Norr Venn's Ecstasy Uros Champion Pia Nyman EX1 CACIB NOM BIS
(N) Migoto's Odin (NFO n 09 22) x Yenneffer Zwyciezca Troli *PL (NFO f 03)
55 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 2029417 SE*Lisselbacks Mars Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 BIV NOM
SE*Lisselbacks Giovanni (NFO n 09 24) x DK*Dan-Queen Olga (NFO n 03 24)
56 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1611094 FI*WitSarin Miranda Naaras Supreme Premior Pia Nyman KM NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
57 NFO VI / NFO d 03 22 FI SK LO 1716680 FI*Neige-Cristal's Diorella Naaras Supreme Champion Bjarne Wikström KM BIV NOM BIS
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
58 NFO VI / NFO g 09 23 FI SK LO 1820586 Delicja Adsum*PL Naaras International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
Krug Duszek Lasu*PL (NFO ns 24) x Idaja Adsum*PL (NFO g 09 23)
59 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI SK LO 1926530 IT*Norr Venn's Eric Clapton Uros Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB
(N) Migoto's Odin (NFO n 09 22) x SE*Entourage's Kimura (NFO f 02 21)
60 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 2027541 FI*Haaveeni Sahrami Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX3
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x FI*Haaveeni Freija (NFO f 09 22)
61 NFO VI / NFO f 03 22 FI SK LO 2027735 FI*WitSarin Carmen Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 BIV NOM
FI*Tähtitassun Aleksanteri (NFO e 09 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
62 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 2027736 FI*WitSarin Miritza Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX2
FI*Tähtitassun Aleksanteri (NFO e 09 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
63 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 2029528 Yoshi z Krainy Asgardu*PL Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
Omar z Krainy Asgardu*PL (NFO n 09 22) x S*Myselisia's Anastacia (NFO f 09 22)
64 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 1716112 FI*WitSarin Volga Naaras International Premior Bjarne Wikström EX1 CAGPIB NOM
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
65 NFO VI / NFO e 09 22 FI SK LO 1715860 FI*Tähtitassun Aleksanteri Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
66 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 1925090 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB NOM
PL*Mrau Yori (NFO ns 09) x FI*Hopeahännän Talvililja (NFO w)
67 SIB II / SIB n 03 FI SK LO 2027773 FI*SoulSibster's DeLorean Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
Willy Blue Chelsea*PL (NEM e 21) x FI*Cherrytail's Xenia (SIB fs 03)
68 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 2029090 FI*Lumikissan Umppa-Lumppa Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 NOM BIS
FI*Lumikissan Leijonakuningas (SIB d 24) x SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville (SIB n 24)
69 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 1924233 FI*Lumikissan MammaMia Naaras International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB BIV
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan DollariHymy (SIB ns 09 24)
70 SIB V / SIB fy 24 FI SK LO 1923113 FI*Igora Celeste Naaras International Champion Bjarne Wikström EX2
FI*Amurin Kadmiel (SIB dy 22) x FI*Igora Zoja (SIB ny 24)
71 SIB V / SIB d 22 FI SK LO 2027628 FI*Allikatin Ruusu Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Amurin Kadmiel (SIB dy 22) x FI*Allikatin Lempi (SIB f 22)
72 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 1925607 FI*Amurin Zila Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC NOM
FI*Raitamäen Benjamin (SIB n 09 24) x FI*Balladin Buffy (SIB f 09 22)
73 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO 83629 FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
74 SIB VII / SIB ns 22 FI SK RX 2029420 Titan Amavi*PL Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
Zabavnik Sibirushka (SIB ns 24) x Fanta Manchzhury (SIB ny 22)
75 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 1301657 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Kai Ruonala KM
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
76 SIB VIII / SIB fs 03 FI SK LO 1508626 FI*Cherrytail's Xenia Naaras Supreme Champion Kai Ruonala KM BIV
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
77 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SK LO 2027613 FI*Lumikissan Salaisuus Naaras Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Lumikissan CaramelliElli (SIB gs 09 24)
78 SIB IX / SIB w 64 FI SK LO 2029422 (N) CarilloCat HabaHaba ZootZoot Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 NOM
Mount Blanc Vistula*PL (SIB w) x Hubba Bubba Mizar Land*PL (NEM a 09 21)
79 TUA VI / TUA d 09 24 FI SK LO 1718620 FI*Meridies' Lionheart Uros Premior Kai Ruonala EX1 CAPIB
FI*Felesin Jarkko Martikainen (TUA n 09) x FI*Tangerine's Enigma: Sugar & Spice (TUA f 03)
80 TUA VI / TUA f 03 FI SK LO 1613006 FI*Tangerine's Enigma: Sugar & Spice Naaras Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP NOM
FI*Tangerine's Body and Soul (TUA n 03) x FI*Sada Ramona Rydy (TUA g 23)
81 BEN n 22 FI SK LO 1508367 FI*Kissalehdon Nefertiti Naaras Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS
Gogees Hautecouture of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano Frostprincess (BEN n 22)
82 BML I / BML as 11 31 FI SK RX 1405295 ES*Bellabonny Touchstone Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM BIV NOM
Hamlet des Ethnicats (BML ns 11 31) x ES*Bellabonny Nieves (BML bs 11)
83 BML I / BML ns 11 31 FI SRK LO 41019 FI*Kimuli's Love Story Naaras Supreme Champion Olga Komissarova KM NOM
GB*Gem's Andamooka Opal (BML bs 11) x FIN*Kimuli's Chocolate Dream (BML ns 11)
84 BML I / BML bs 11 31 FI SK RX 1716413 FI*Kimuli's Secret Melody Naaras International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
ES*Bellabonny Touchstone (BML as 11 31) x FI*Kimuli's Love Story (BML ns 11 31)
85 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 1923057 FI*Kissamummon Hopeajään Kimallus Uros Champion Olga Komissarova EX1 CACIB
Jewels Choice Silver Ice (BML ns 11 31) x FI*Kissamummon Keijun SyysHaave (BML fs 11 31)
86 BML I / BML ns 11 FI SK LO 1923493 Baheras Wb Bamse Uros Avoin Olga Komissarova Abs
Baheras Wb Xet (BML ns 11 31) x Baheras Wb Vesna (BML fs 12)
87 BML I / BML bs 12 31 FI SK RX 1923480 Albast Silver Demelza Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
Tommie van Huize Choumicha (BML bs 11) x Albast Silver Aura (BML ns 11 31)
88 BML I / BML ns 11 FI SK RX 1924972 FI*Kimuli's Darkest Light Naaras Avoin Olga Komissarova EX2
Quincy af Misapotanien (BML as 11) x ES*Bellabonny Sylvana (BML ns 11 31)
89 BML I / BML ns 11 FI SK RX 2028910 FI*Kimuli's Secret Symphony Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 NOM
Baheras Wb Bamse (BML ns 11) x FI*Kimuli's Secret Melody (BML bs 11 31)
90 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX 27858 FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
91 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX 32562 FIN*Kimuli's Chocolate Dream Naaras Supreme Premior Olga Komissarova Abs
Regulus af Misapotanien (BML ns 11) x FIN*Ancelaine Lisbeth (BML ns 11)
92 BML II / BML js 12 31 FI SK RX 1820191 FI*Kimuli's Crystal Rose Naaras International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB
ES*Bellabonny Touchstone (BML as 11 31) x Pepsi af Misapotanien (BML hs 12 31)
93 BSH a FI SK LO 1821740 FI*Ruusutarhan Viviana Naaras International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB NOM BIS
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Ruusutarhan Piccola (BSH a)
94 BSH a FI SK LO 1716303 FI*Feronian Lilja Naaras International Premior Pia Nyman EX1 CAGPIB
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x EE*Ashly Rewal Beauty (BSH a)
95 BSH b FI SK LO 1926039 FI*SpecialOrder's Chocolate Muffin Uros Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
Belten`s Kosmos (BSH c) x FI*Treselle's Cherry Cake (BSH o)
96 BSH e FI SK LO 1926741 FI*Feronian Nut Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
Belten`s Kosmos (BSH c) x FI*Feronian Madonna (BSH f)
97 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Kai Ruonala KM
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
98 BSH ns 11 FI SK LO 1612334 FI*Lumiprinsessan Jääprinssi Uros Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS NOM BIS
S*Pymans Joe Cool (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Kissanminttu (BSH ns 11)
99 BSH o 21 33 FI SK LO 1507892 FI*Gimmie's Home Town Hero Uros Supreme Premior Kai Ruonala KM NOM
FI*Gimmie's Vesper Hymn (BSH o 22) x FI*Gimmie's Poesie (BSH h 22)
100 BUR b FI SK LO 1923569 FI*Feirefiz Shine On You Crazy Diamond Naaras Champion Pia Nyman EX1 CACIB
FI*Oliivian Daredevil (BUR a) x FI*Feirefiz You're Mine (BUR b)
101 BUR b FI SK LO 1614720 FI*Lilac's Kitaro Caravan Uros International Premior Pia Nyman EX1 CAGPIB NOM
FI*Lilac's HRH King Hassan (BUR n) x FI*Almond's Ella Fitzgerald (BUR f)
102 BUR c FI SK LO 2027962 Bjelke's Tornado Uros International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB NOM BIS
Bjelke's Qualification (BUR c) x Myricaz Sweetie Pie (BUR j)
103 BUR g FI SK LO 2028227 FI*Pardofelis Ålipa Kerran Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1 NOM BIS
FI*Pardofelis XoXo (BUR b) x FI*Pardofelis Utopia (BUR f)
104 EUR w 64 FI SK RX 2028744 FI*Katinhännän Dr. Frank-N-Furter Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
FI*RuusuLinnan Franssi (EUR d 23) x FI*Laventelin Amelia Aamuntorkku (EUR w)
105 EUR ns FI SK LO 1926050 FI*Pikku-Piun Aava Merituuli Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Pikku-Piun Sepe Susi (EUR ns 22) x FI*Pikku-Piun Ultra Bra (EUR ns 22)
106 EUR n 23 FIN SRK RX 35110 FIN*Katinhännän SuurSeikkailija Naaras International Premior Pia Nyman EX1 CAGPIB
FIN*Katinhännän Jordi Rosales (EUR a 23) x FIN*Katinhännän Survivor Amber (EUR ns 23)
107 EUR n 24 FI SK RX 1924870 FI*Kissakallion Sheridan Uros Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
FI*Vinhaviiksen Salarakas (EUR e) x FI*Pikku-Piun Selma Taateli (EUR n 22)
108 EUR n 24 FI SRK LO 36859 FI*Kissakallion Magdalena Naaras Supreme Premior Kai Ruonala KM NOM
FIN*Kissakallion Hudson (EUR n 24) x FIN*Kisurinteen Debora (EUR n)
109 EUR a 23 FI SK RX 2029255 FI*Katinhännän Evil Leaper Alia Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 NOM
Jondalar (EUR a) x FI*Pikku-Piun Ihana Ilona (EUR a 23)
110 EUR f 22 FI SK RX 1822412 FI*Pinkkitassun Psipsina Naaras Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP
FI*Pikku-Piun Xander (EUR n 24) x FI*Pinkkitassun Noomi (EUR d 22)
111 EUR f 24 FI SRK RX 1301072 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Pia Nyman KM NOM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
112 EUR ns 22 FI SK LO 1926052 FI*Pikku-Piun Aamu Meriusva Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
FI*Pikku-Piun Sepe Susi (EUR ns 22) x FI*Pikku-Piun Ultra Bra (EUR ns 22)
113 KOR FI SRK LO 39340 FI*Melodian Tulaya Naaras Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS NOM BIS
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
114 MAN 51-52 / MAN n 24 51 FI SK RX 1822433 Auragold Oort Cloud Uros International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB NOM
Auragold Bootsie Collins (MAN d 09 22) x Auragold Martina Navratolova (MAN ns 24)
115 MAN 51-52 / MAN a 24 52 FI SK RX 2028784 FI*Pilkkumin Little Richard Uros Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
Auragold Mr. Worldwide (MAN d 03 22 51) x FI*Pilkkumin Mona Lisa (CYM g 51)
116 MAN 51-52 / MAN f 09 51 FI SK RX 2028839 FI*Maikain Maire Mermelada Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1 BIV
Auragold Oort Cloud (MAN n 24 51) x FI*Maikain Sirpaliina Sempai (MAN d 03 22 52)
117 OCI n 24 FI SRK LO 35904 FI*Topspot Miraggio Naaras Premior Kai Ruonala EX1 CAPIB
FIN*Topspot Rum Tum Tugger (OCI b 24) x DK*Sea Coon's Wendy (OCI n 24)
118 OCI b 24 FI SK LO 1822022 FI*Vinkeä Eliitti-Elli Naaras International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB NOM
FI*Northalla Seventh Son (OCI b 24) x FI*Topspot After Midnight (OCI b 24)
119 OCI bs 24 FI SK LO 2027814 FI*Vinkeä Pusu-Petteri Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 NOM
DutchSpots' Yatho (OCI as 24) x FI*Vinkeä Eliitti-Elli (OCI b 24)
120 SRL II / SRL b 09 FI SK RX 2028554 FI*Be-Curly Grizabella Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
Wonder World Nikita (SRL b 03) x IT*Silverdust Curly Sue (SRL h)
121 SRL III / SRL e FI SK RX 2027266 FI*Be-Curly Phantom Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 NOM BIS
Onyx Marcmiaow (SRL a) x IT*Silverdust Desdemona (SRL f)
122 SRL IV / SRL h 03 FI SK RX 2028555 FI*Be-Curly Bombalurina Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
Wonder World Nikita (SRL b 03) x IT*Silverdust Curly Sue (SRL h)
123 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 1923311 FI*Escape's Phoebe Naaras International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Jennifer Lopez (MCO g 09 22)
125 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Komissarova Olga NEM I (13c), ACL VI, ACS IV, MCO III, NEM II, SIB VII, BEN n 22, BML I, BSH ns 11, KOR, SRL II, SRL III 31
Nyman Pia MCO VII, MCO VIII, NFO III, NFO IV, SIB IX, BSH a, BSH e, BUR b, BUR c, EUR a 23, EUR f 22, EUR f 24, EUR n 23, EUR ns, EUR w 64, OCI bs 24 30
Ruonala Kai ACL IV, ACL XI, MCO II, MCO IV, NFO II, SIB VI, SIB VIII, TUA VI, BML II, BSH b, BSH f, BSH o 21 33, BUR g, EUR n 24, EUR ns 22, MAN 51-52, OCI b 24, OCI n 24, SRL IV 32
Wikström Bjarne ACS III, MCO V, MCO VI, NEM I, NFO IX, NFO VI, SIB II, SIB III, SIB V 29
4 tuomaria