Kes-Kis 94. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 27.9.2020 Loppuu 27.9.2020
Ilmoittautuminen alkaa 13.7.2020 Ilmoittautuminen loppuu 22.7.2020
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 10.9.2020
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Kyllä Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 200   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Kylpylähotelli Peurunka, Laukaa
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö: Satu Tillanen-Toivanen satu.tillanen-toivanen(at)keskis.net, puh. 040 832 7209. Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.

Näyttelysihteerit: Minna Saari ja Susanna Piispanen, show(at)keskis.net, Leimakortit Minna Saaren osoitteeseen: Kalervontie 5 A 6, 05830 Hyvinkää. Yhteydenotot ainoastaan sähköpostilla.

HUOM! Näyttelyn ilmoittautumisaika sijoittuu toimihenkilöiden kesäloman ajalle. Vastaamme sähköposteihin ja käsittelemme ilmoittautumisia loma-aikataulujen salliessa, varautukaahan siis pidempiin käsittelyaikoihin.
Lisätietoja NÄYTTELY ON TÄYTTYNYT KESKIVIIKKONA 22.7. KLO 19.31

Näyttelykutsu: https://www.keskis.net/93-ja-94-kv-kissanayttely-26-27-9-2020-laukaassa?fbclid=IwAR0x1bCoXR-01pT_s5ROT_GEUf4pmC92L2_OKlDOra7iBoYDV3GWH2S0o0s
Näyttely on DRIVE IN -tyylinen.


ILMOITTAUTUMINEN
Näyttelymaksu ajalla 13.7. - 16.8.2020 FIFe-jäseniltä 40 euroa. Kes-Kisin jäsenet 37 euroa.
Leimakortit ja leimakoodit ovat käytössä heinäkuussa ilmoittautuville.

Kes-Kis hyväksyy eräpäivänä maksetut ilmoittautumiset, joiden maksamisessa on käytetty näyttelymaksuun kuuluvaa viitenumeroa. Näyttelymaksun eräpäivä on ilmoittautumispäivä. Leimakortit on postitettava välittömästi ilmoittautumispäivänä näyttelysihteerille. Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä. Leimakorttien saapumista odotetaan muutama postipäivä.
Mikäli kissa osallistuu useampaan luokkaan, tulee ilmoittautuminen tehdä erikseen jokaiseen luokkaan.
Kes-Kis hylkää  maksamattomat ilmoittautumiset ilman erillistä ilmoitusta. Maksuja käsitellään kaksi kertaa viikossa, joten maksusuorituksen tulee näkyä muutamassa pankkipäivässä (eräpäivä on ehdoton).
Mikäli näyttelyilmoittautuminen jätetään maksamatta, Kes-Kis pidättää oikeuden olla jatkossa hyväksymättä ilmoittajan kissoja järjestämiinsä näyttelyihin.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 35
2 88
3 41
4 60
Kotikissat 6
Yhteensä 230

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO e FI SK LO 2029267 FI*Ayser's Highway Star Uros Pennut 4-7 kk Pam DelaBar EX1
Kis' Herbas Paco of Ayser (EXO n) x Ayser's Cosmopolitan Diva (EXO g 24)
2 EXO g 21 33 FI SK LO 2028417 FI*Ayser's Colors Of Space Naaras Nuoret 7-10 kk Pam DelaBar EX1 NOM
Ayser's Genius (EXO d 21 33) x Ayser's Wild Thing (EXO f 33)
3 PER n FI SK LO 2028677 FI*Timanfaya Diamond Rose Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM BIS
FI*Timanfaya Heartbeat (PER a) x FI*Timanfaya Filled With Love (PER fs)
5 PER a FI SK LO 1507564 FI*Timanfaya Heartbeat Uros Grand International Champion Pam DelaBar EX1 CACS BIV
FIN*Amabili's Blue Diamond (PER a) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
5 PER a FI SK LO 1507564 FI*Timanfaya Heartbeat Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Amabili's Blue Diamond (PER a) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
6 PER a FI SK LO 2028999 FI*Ocean-Minded Mercury Uros Pennut 4-7 kk Pam DelaBar EX1 NOM
FI*Timanfaya Heartbeat (PER a) x FI*Royal-Label A Kind of Magic (PER a)
7 PER a FI SK LO 2028998 FI*Ocean-Minded Mermaid Naaras Pennut 4-7 kk Pam DelaBar EX1
FI*Timanfaya Heartbeat (PER a) x FI*Royal-Label A Kind of Magic (PER a)
8 PER ns FI SK LO 1926102 FI*Kultaviiksen Smokey Wilson Uros Avoin Pam DelaBar EX1 CAC
FI*Kultaviiksen Don Juan (PER n) x Kuutsas Summer Storm (PER fs)
9 PER ds FI SK LO 1820989 FI*Kultaviiksen Robert Plant Uros Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB NOM BIS
FI*Kultaviiksen Don Juan (PER n) x Kuutsas Summer Storm (PER fs)
10 PER d 22 FI SK LO 2029265 FI*Ayser's Burn Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
Kis' Herbas Paco of Ayser (EXO n) x Ayser's Cosmopolitan Diva (EXO g 24)
11 PER ds 11 FI SK LO 1611254 FI*Kultaviiksen Poseidon Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
FI*Kultaviiksen Don Juan (PER n) x Kuutsas Summer Storm (PER fs)
12 RAG a FI SK LO 1923821 FI*Satinante's Bluebird Xenia Forella Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Ragtail Kimi Konstantino (RAG a 03) x FI*Satinante's SweetHeart Ali Jennifer (RAG a 04)
13 RAG b FI SK LO 2028579 FI*AijaiCats My Darling Dandy Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*AijaiCats Unique Umer (RAG a 04 21) x FI*AijaiCats Sweet Sarai (RAG b)
14 RAG n 03 FI SK LO 1822270 FI*DollyCats The Pride Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
FI*BlackRain's Kid Made By Prince (RAG n 04) x FI*DollyCats Sweetest Lie (RAG g 03)
15 RAG n 03 FI SK LO 1509995 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's Million Dollar Baby (RAG n 04)
16 RAG a 03 FI SK LO 1820040 FI*Celestial's El Chapo Son of CG Uros Grand International Champion Pam DelaBar EX1 CACS
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
17 RAG a 03 FI SK LO 1822090 FI*Ragtail Rihanna Naaras International Champion Pam DelaBar Abs
FI*Ragtail Kimi Konstantino (RAG a 03) x FI*Valkoapilan April Fool's Eevi (RAG a 04)
18 RAG a 03 FI SRK LO 90974 La Belleza Ragdolls Topaz Naaras Supreme Premior Pam DelaBar KM BIV NOM BIS
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
18 RAG a 03 FI SRK LO 90974 La Belleza Ragdolls Topaz Naaras Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
19 RAG a 03 FI SK LO 1405590 FI*Dollyblues You Are The Sunshine Naaras Grand International Premior Pam DelaBar EX1 CAPS
Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer (RAG a 03) x FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly (RAG a 03)
20 RAG a 03 FI SK LO 1820044 FI*Celestial's Sandra Ávila Beltrán Naaras International Premior Pam DelaBar EX1 CAGPIB
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
21 RAG d 04 FI SK LO 1924890 FI*BlackRain's Quaint Kid Uros International Champion Pam DelaBar EX1 CAGCIB NOM BIS
Chester Bright Crystall, CZ (RAG n 04) x FI*BlackRain's Miss Perfect (RAG e 03 21)
22 RAG e 04 FI SK LO 2028203 FI*Midnightdolls Sky Full of Stars Uros Nuoret 7-10 kk Pam DelaBar EX1
FI*Dollyblues Waitin' On A Sunny Day (RAG e) x FI*Midnightdolls A Little Darling (RAG g 03)
23 RAG e 04 FI SK LO 1611326 FI*Tammikatin Hunajanassu Uros Supreme Premior Pam DelaBar KM NOM
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Tammikatin Baby Carrot (RAG f 04)
24 RAG f 03 FI SK LO 1508230 FI*Celestial's Satavarma Naaras Supreme Champion Pam DelaBar KM NOM BIS
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
25 RAG f 03 FI SK LO 2027260 FI*Celestial's Mä Oon Timantti Naaras Avoin Pam DelaBar EX1 CAC
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x FI*Celestial's Aston Martin Valkyrie (RAG n 03)
26 RAG g 03 FI SK LO 2027851 FI*BlackRain's Trial By Magic Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM BIS
FI*Celestial's Here Until Forever (RAG d 03 21) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
27 RAG a 03 21 FI SK LO 1822636 FI*Celestial's Guillermo de Argentina Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS NOM
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 (RAG a 03 21)
28 RAG a 04 21 FI SK LO 1822633 FI*Celestial's Rodrigo de Argentina Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 (RAG a 03 21)
29 RAG a 04 21 FI SRK LO 89836 FI*Rock'nRags BrightestDiamond Naaras Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS NOM
FI*Dollicious Maxterpiece! (RAG a 04 21) x FI*Dollyblues Queen of Beauty (RAG a 04 21)
30 RAG d 03 21 FI SK LO 1822034 FI*Lumikuu Hubertus Uros Kastraatti Pam DelaBar EX1 CAP
FI*Erkatin Lauri Kristian (RAG n 03) x FI*Lumikuu Gracias a la Vida (RAG g 04 21)
31 RAG g 04 21 FI SK LO 1614148 FI*Lumikuu Gracias a la Vida Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB NOM
FI*MiuRagulous Detective William Murdoch (RAG e 03 21) x FI*Lumikuu Fantasia (RAG f)
32 SBI e 21 FI SK RX 2029013 FI*Rais-Kis Ville Vallaton Uros Pennut 4-7 kk Pam DelaBar EX1
Deben Laty Mery, CZ (SBI e 21) x FI*Rais-Kis Piparminttu-Pipsa (SBI g)
33 ACL V / ACL e 24 FI SK LO 2028128 FI*Siriuksen CastorCurl Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Sugar Curl Souffle' of Siriuksen (ACL e 03 21 33) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
34 ACL VI / ACL d 03 22 FI SK LO 2028836 FI*Siriuksen DingoCurl Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
FI*Siriuksen TritonCurl (ACS n 22) x Sugar Curl Marshmellow of Siriuksen (ACL f 03 21 33)
35 ACS III / ACS n 24 FI SK RX 1925722 FI*Siriuksen BahamaCurl Uros Premior Mira Fonsén EX1 CAPIB NOM BIS
FI*Siriuksen ZaneCurl (ACS n) x FI*Siriuksen NidaCurl (ACS n 24)
36 ACS IV / ACS a 03 24 FI SK LO 1715320 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
37 ACS IV / ACS c 03 24 FI SK LO 1924762 IT*Titans Dynasty Dorothy Star Naaras Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
Aristocurl Nuty (ACL a 21 33) x IT*Titans Dynasty Chimera Dream (ACS b 03 22)
38 ACS VI / ACS f 09 FI SK RX 2027824 FI*Trollin Ronda Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1
FI*Trollin Scar (ACS ds 21 33) x IT*Titans Dynasty Dorothy Star (ACS c 03 24)
39 ACS X / ACS ds 21 33 FI SK RX 1614352 FI*Trollin Scar Uros Premior Satu Hämäläinen EX1 CAPIB
Timon (XSH n 33) x FI*Trollin Viuhti (ACL ds 09 21 33)
40 MCO I / MCO n FI SK LO 2029227 FI*Moggi Sisu Salmari Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Ameliinan Cinnamon (MCO f 09)
41 MCO I / MCO n FI SK LO 2029224 FI*Moggi SamppaAnja Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Ameliinan Cinnamon (MCO f 09)
42 MCO I / MCO n FI SRK LO 1403408 FI*KingLeo's Blackadder Uros Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
43 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 1717952 FI*Easylife's King of Thunder Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
44 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 1926803 FI*Kaakaokäpälä Lempeä Leopardi Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
S*Acoonitum's Phantom of Heavymeows (MCO n 22) x FI*Moggi Iida Rönttönen (MCO n 09 22)
45 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 1923686 FI*NineTales Prince Charming Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Million Dollar Baby (MCO g 22)
46 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 1923900 FI*NineTales Queen Is Born Naaras Avoin Pia Nyman Abs
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Karma Chameleon (MCO f 09)
47 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 2028486 Celine Dion of Sudden Blazing, CZ Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio Abs
Franklin Yori of Sudden Blazing, CZ (MCO n 22) x Itany Gia of Sudden Blazing, CZ (MCO g)
48 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1718403 FI*Escape's Little Sky Uros Supreme Premior Pia Nyman KM NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
49 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1718404 FI*Escape's Little Cedric Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM BIV NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
50 MCO IV / MCO a 09 22 FI SK LO 1926540 FI*Moggi Ole Karkki Uros Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x Lamú SilLynx (MCO n 09)
51 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 2028489 FI*Hiawatha Raikoke Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*MeriCoon's Leopold (MCO d 09 22) x Omkara Black Squaw (MCO n 09)
52 MCO IV / MCO n 03 23 FI SK LO 2028705 FI*BellaAmare's Hello Dolly Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*LovelyLife X-Box Xavier (MCO a) x FI*BellaAmare's Butterfly of Hope (MCO fs 09 22)
53 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1924378 FI*Goldenstream's Cowboy Uros Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB
FI*LovelyLife Up And Go Uula (MCO n 09 22) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
54 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK RX 1819625 FI*Hiawatha Night Train Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
Allegiancelove Harley (MCO n 09 22) x FI*Hemingway's Ixchel (MCO n 09 22)
54 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK RX 1819625 FI*Hiawatha Night Train Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Allegiancelove Harley (MCO n 09 22) x FI*Hemingway's Ixchel (MCO n 09 22)
55 MCO V / MCO f FI SK LO 2028085 FI*MaineQueen Cheyenne Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
PL*Dark Age Magic (MCO n) x FI*MaineQueen There Must Be Angel (MCO f 22)
56 MCO VI / MCO f 03 22 FI SK RX 1925255 FI*Hiawatha Allative Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*MaineQueen Rock Me (MCO ds 03 22) x FI*Hiawatha Night Train (MCO n 09 22)
57 MCO VI / MCO f 09 24 FI SK LO 1926158 FI*Moggi Nonparelli Elli Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB BIV NOM
Battle Creek's Allegro (MCO d 09 22) x FI*Moggi Jam Balaya (MCO f 03 24)
58 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 2027827 FI*KingLeo's Kiss Me Karma Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Gryfin Lillycubs*PL (MCO d 09 23) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
59 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 1611567 FI*NineTales Karma Chameleon Naaras Kastraatti Mira Fonsén Abs
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
60 MCO VII / MCO ns FI SK LO 1615001 FI*KingLeo's Geir-Arne Uros Grand International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAPS NOM
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
61 MCO VII / MCO fs FI SK LO 1612937 FI*FireFox Aurora Borealis Naaras Kastraatti Satu Hämäläinen EX1 CAP
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x Lazy Days of Beauty Wizards (MCO fs)
62 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 1923311 FI*Escape's Phoebe Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS BIV NOM BIS
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Jennifer Lopez (MCO g 09 22)
63 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK LO 1923810 FI*HeavyMeows King in the North Uros Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
FI*Easylife's King of Thunder (MCO a 09) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
64 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 2027250 FI*Ameliinan Fievel Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Rotcat Nùria (MCO ns 09 22) x FI*Ameliinan Belladonna (MCO f 09 22)
65 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 1819877 FI*BellaAmare's Golden Don Carlos Uros International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
FI*Bronxs-Gatos Carlos (MCO n 23) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
66 MCO VIII / MCO ns 03 22 FI SK RX 1925258 FI*Hiawatha Ablative Uros Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB BIV
FI*MaineQueen Rock Me (MCO ds 03 22) x FI*Hiawatha Night Train (MCO n 09 22)
67 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK RX 1925254 FI*Hiawatha Inessive Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM
FI*MaineQueen Rock Me (MCO ds 03 22) x FI*Hiawatha Night Train (MCO n 09 22)
68 NEM II / NEM as 09 21 FI SK LO 1923494 Lunarsky LucianAurora Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
Komilfo D*Pryanik (NEM ns 09 21) x Luciana Zhemchug Nevy (NEM as 03 21)
69 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1822395 FI*Siniidan Black Plum Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
70 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 2027724 FI*Siniidan Black Halo Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
NO*Kerrs Pink's Doux d'Henry (NFO n 09) x FI*Siniidan Black Plum (NFO n 09)
71 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1510051 Oliver James Forest Myths Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
NL*Glowing Sparkle Forest Myths (NFO n 09) x DK*Rebi Cats Baby, du har det (NFO f 09)
72 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 1819599 FI*WitSarin Lenita Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
73 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 2027738 FI*WitSarin Alvi Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM
FI*Tähtitassun Aleksanteri (NFO e 09 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
74 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1611093 FI*WitSarin Mertsi Uros Supreme Champion Pia Nyman Abs
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
75 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1820414 FI*GoldenFurry's Maroon Maize Uros Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS NOM
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
76 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SK LO 1925073 FI*Siniidan Megaflare Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
77 NFO IV / NFO a 09 22 FI SK LO 1926717 FI*Siniidan Vatruska Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
NO*Kerrs Pink's Doux d'Henry (NFO n 09) x Rainbow Brite La Peyre*ES (NFO gs 03 22)
78 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 2029417 SE*Lisselbacks Mars Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 NOM BIS
SE*Lisselbacks Giovanni (NFO n 09 24) x DK*Dan-Queen Olga (NFO n 03 24)
79 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 2029128 FI*GoldenFurry's Fab Forget-me-not Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 BIV NOM
Sterrenkatten's St. Etienne (NFO n 09 23) x Beija-Flor Forest Myths (NFO f 09 22)
80 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1611094 FI*WitSarin Miranda Naaras Supreme Premior Pia Nyman KM BIV NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
81 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SK LO 1405469 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Supreme Premior Pia Nyman KM
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
82 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1925335 FI*Hopeahännän Mahtava Mörkö Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP
PL*Mrau Yori (NFO ns 09) x FI*Hopeahännän Satuprinsessa (NFO f 09 24)
83 NFO VI / NFO e 09 22 FI SK LO 1715860 FI*Tähtitassun Aleksanteri Uros Supreme Champion Satu Hämäläinen Abs
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
84 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 1509948 (N)Migoto's Embla Naaras Supreme Champion Satu Hämäläinen KM NOM
S*Dalkullans Billy Bisquit (NFO d 09 24) x (N)Migoto's Sarah, DVM (NFO f 03 22)
84 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 1509948 (N)Migoto's Embla Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Dalkullans Billy Bisquit (NFO d 09 24) x (N)Migoto's Sarah, DVM (NFO f 03 22)
85 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 1717345 (N)Fodnaheia's Maffeo Uros Grand International Champion Satu Hämäläinen EX1 CACS BIV
(N)Fodnaheia's Harry Pepper, JW (NFO n 09 24) x S*Cederskogens Stina Sten (NFO f 03 22)
86 NFO VIII / NFO es 09 24 FI SK LO 1924295 FI*RockyHill's Peacepipe Of Bright Uros Champion Pia Nyman EX1 CACIB
FI*Nalle-Puhin Super Trouper (NFO n 09 24) x SE*Lisselbacks Farah (NFO ds)
87 NFO VI / NFO f 01 21 64 FI SK LO 1925072 FI*Siniidan Rebirth Flame Naaras Champion Satu Hämäläinen EX1 CACIB
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
88 NFO VI / NFO f 03 22 FI SK LO 2027735 FI*WitSarin Carmen Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1 NOM
FI*Tähtitassun Aleksanteri (NFO e 09 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
89 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 2027736 FI*WitSarin Miritza Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX2
FI*Tähtitassun Aleksanteri (NFO e 09 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
90 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 2029528 Yoshi z Krainy Asgardu*PL Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1 BIV NOM BIS
Omar z Krainy Asgardu*PL (NFO n 09 22) x S*Myselisia's Anastacia (NFO f 09 22)
91 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 2028536 FI*Carwalions Fiona Naaras Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen Abs
FI*Carwalions Chinook (NFO d 02 21) x FI*Pörkarvan StrangerInAStrangeLand (NFO n 09)
92 NFO VII / NFO ns 24 FI SK LO 1716452 FI*Hopeahännän Hymypoika Uros Grand International Premior Mira Fonsén Abs
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän Daisy (NFO a 09 24)
93 NFO VIII / NFO ns 09 22 FI SK LO 2027840 FI*RockyHill's Mi`kmaq Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
FI*RockyHill's Geronimo (NFO ns 22) x FI*RockyHill's Haiwee (NFO n 01 21)
94 NFO VIII / NFO ns 09 FI SK LO 2029479 SE*Avivaz Mimer Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman Abs
SE*Lisselbacks Giovanni (NFO n 09 24) x DK*Dan-Queen Iris (NFO ns 09)
95 NFO VIII / NFO fs 09 22 FI SK LO 2029143 FI*Hopeahännän Villanelle Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 BIV
PL*Mrau Yori (NFO ns 09) x FI*Hopeahännän Satuprinsessa (NFO f 09 24)
96 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 1716679 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
97 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 1925090 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
PL*Mrau Yori (NFO ns 09) x FI*Hopeahännän Talvililja (NFO w)
98 SIB IV / SIB n 03 23 FI SK RX 1925205 Felis Felicis Hammer to Fall Uros International Champion Satu Hämäläinen EX1 CAGCIB BIV NOM
Zizi Top Manchzhury (SIB ay 03 24) x CH*Lukijns Caroline (SIB f 09 23)
99 SIB IV / SIB n 03 24 FI SK LO 2028689 FI*Punakoivun Floki Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1
Odin des Sibirzeelandii (SIB n 22) x FI*Catillus Midday Mazarin (SIB n 03 24)
100 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 2028403 FI*Amurin Chesil Naaras Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX2
Elisey Zaimka*UA (SIB n 09 24) x Dayana Foresthunter (SIB n 24)
101 SIB IV / SIB n 03 24 FI SK LO 2028688 FI*Punakoivun Helga Naaras Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1
Odin des Sibirzeelandii (SIB n 22) x FI*Catillus Midday Mazarin (SIB n 03 24)
102 SIB IV / SIB n 09 24 FI SRK LO 1300377 FI*Lumikissan Morsmaikku Naaras Kastraatti Satu Hämäläinen EX1 CAP NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FI*Kuuratassun Alinda (SIB f 09)
102 SIB IV / SIB n 09 24 FI SRK LO 1300377 FI*Lumikissan Morsmaikku Naaras Veteraani Kristiina Rautio 2
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FI*Kuuratassun Alinda (SIB f 09)
103 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 1924233 FI*Lumikissan MammaMia Naaras International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB NOM
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan DollariHymy (SIB ns 09 24)
104 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO 83629 FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
104 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO 83629 FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
105 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 1301657 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Mira Fonsén KM NOM BIS
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
105 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 1301657 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
106 SIB IX / SIB w 64 FI SK LO 2029422 (N) CarilloCat HabaHaba ZootZoot Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
Mount Blanc Vistula*PL (SIB w) x Hubba Bubba Mizar Land*PL (NEM a 09 21)
107 BEN n 22 FI SK LO 1508367 FI*Kissalehdon Nefertiti Naaras Grand International Premior Pam DelaBar EX1 CAPS
Gogees Hautecouture of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano Frostprincess (BEN n 22)
108 BEN n 22 FI SK LO 1821291 FI*Leokatin Silvano Dude Uros International Premior Pam DelaBar EX1 CAGPIB
Guru Dude Dream (BEN n 24) x Brownsugar Diana (BEN n 22)
109 BEN n 24 FI SK LO 2028743 FI*Hopeahännän Ferrari Glitter Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
S*Leopardettes Sunny Hazelnut (BEN n 22) x FI*Hopeahännän Elsa Glitter (BEN n 24 33)
110 BLH ns 11 FI SK RX 1717976 Enrico Magiya Serebra Uros Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS BIV
Quentin Snow Angel (BSH ns 21 33) x Charlotte von Burh Weibensee (BSH ns 11)
110 BLH ns 11 FI SK RX 1717976 Enrico Magiya Serebra Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Quentin Snow Angel (BSH ns 21 33) x Charlotte von Burh Weibensee (BSH ns 11)
111 BLH ns 11 FI SK LO 1820915 FI*Huntercat Prince Benjamin Uros International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB
Enrico Magiya Serebra (BLH ns 11) x FI*Huntercat Princess Angelica (BSH ns 11)
112 BLH ns 11 FI SK LO 1822121 MCB'Cats Obsidian Snow Naaras International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB
MCB'Cats I Like Walt D (BLH ns 11) x MCB'Cats Jolie Victoire (BSH ns 11)
113 BLH ns 11 FI SK LO 1820916 FI*Huntercat Princess Belladonna Naaras Champion Pia Nyman EX1 CACIB
Enrico Magiya Serebra (BLH ns 11) x FI*Huntercat Princess Angelica (BSH ns 11)
114 BLH ns 11 FI SK LO 1926293 FI*Menzoberanzan's Skywarp Naaras Champion Pia Nyman EX2
FI*Huntercat Prince Benjamin (BLH ns 11) x MCB'Cats Obsidian Snow (BLH ns 11)
115 BLH ny 11 FI SK RX 2028172 Your Majesty Golden Ironhide Uros Avoin Pam DelaBar EX1 CAC
MiracleBri Like (BSH ny 11) x Your Majesty Choco Golden Fanny (BLH by 11)
116 BLH as 11 FI SK RX 2030251 SE*Isa Dolls Eliza Naaras Pennut 4-7 kk Pam DelaBar EX1
Sabertooth Obi wan Kenobi (BLH ay 21 33) x SE*Isa Dolls Angel (BLH ns 11)
117 BSH n FI SK LO 1926736 FI*Feronian Nectarine Naaras Champion Pia Nyman EX1 CACIB
Belten`s Kosmos (BSH c) x FI*Feronian Madonna (BSH f)
118 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Pia Nyman KM NOM
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
118 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Mira Fonsén 3
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
119 BSH g FI SK LO 1612496 FI*Ruusutarhan Rosa Amabile Naaras Supreme Champion Pam DelaBar KM NOM BIS
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
120 BSH ns 11 FI SK LO 1820914 FI*Huntercat Princess Bianca Naaras Champion Pam DelaBar EX1 CACIB
Enrico Magiya Serebra (BLH ns 11) x FI*Huntercat Princess Angelica (BSH ns 11)
121 BSH ns 11 FI SK LO 1404733 FI*Gnome's Love Her Madly Naaras Grand International Premior Pam DelaBar EX1 CAPS
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
122 BUR a FI SRK LO 1300531 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Pam DelaBar KM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
122 BUR a FI SRK LO 1300531 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Veteraani Mira Fonsén 2
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
123 BUR b FI SK LO 1405001 Zaffiro Kratti Uros Supreme Premior Pia Nyman KM NOM BIS
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
124 BUR d FI SK LO 1510309 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Supreme Premior Pam DelaBar KM NOM
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
125 BUR f FI SK LO 1507187 FI*Enjoy Brienne of Tarth Naaras Supreme Champion Pia Nyman Abs
S*Lovestory's Triumph Tiger (BUR n) x FIN*Seirene Justify My Love (BUR g)
126 BUR h FI SK LO 1611787 FI*ZirCat's Killer Queen Naaras Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS NOM
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*ZirCat's Imagine Dragons (BUR c)
127 BUR h FI SK LO 1715298 FI*Enjoy Merigold Naaras Kastraatti Pia Nyman Abs
FI*Hokkuspokkus Big Red Fierce Cinnamon (BUR d) x FI*Enjoy Perfect Pavlova (BUR h)
128 EUR d 22 FI SK RX 1613220 FI*Feronian Kesäleimu Uros Supreme Champion Pam DelaBar KM NOM BIS
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
129 EUR f 24 FI SRK RX 1301072 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Pia Nyman KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
129 EUR f 24 FI SRK RX 1301072 FI*Feronian Felicia Naaras Veteraani Mira Fonsén 2
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
130 EUR as 22 FI SRK RX 43503 FI*Feronian Excelsior Uros Supreme Premior Pia Nyman KM
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
130 EUR as 22 FI SRK RX 43503 FI*Feronian Excelsior Uros Veteraani Mira Fonsén 1 NOM
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
131 KOR FI SK LO 1924504 FI*Mythai Tydah Thong Naaras Champion Pam DelaBar EX1 CACIB
FI*Helmi's Lek Tzak-kra-phat (KOR ) x FI*Melodian Tulaya (KOR )
132 KOR FI SRK LO 39340 FI*Melodian Tulaya Naaras Grand International Premior Pam DelaBar EX1 CAPS NOM BIS
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
132 KOR FI SRK LO 39340 FI*Melodian Tulaya Naaras Veteraani Mira Fonsén 1 NOM BIS
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
133 MAN 51-52 / MAN f 09 51 FI SK RX 2028839 FI*Maikain Maire Mermelada Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 NOM BIS
Auragold Oort Cloud (MAN n 24 51) x FI*Maikain Sirpaliina Sempai (MAN d 03 22 52)
134 MAN 53 / MAN e 53 FI SK RX 1924066 FI*Maikain Lager Kisskiss Uros Champion Pia Nyman EX1 CACIB NOM
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Maikain Valmu Väng (MAN e 23 53)
135 MAU ns FI SK RX 1927034 FI*Chai-lai Zaira Zahara Naaras Avoin Pam DelaBar EX1 CAC
Maulove Emautions Beautyfly (MAU ns 24) x FI*CatNmaus Bayueh (MAU ns 24)
136 MAU ns 24 FI SK RX 1926961 FI*Walidah Ellipse Naaras Avoin Pam DelaBar EX1 CAC
Maulove Emautions Beautyfly (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Ai Ankhesenamun (MAU ns)
137 MAU ns 24 FI SK RX 2029084 FI*Walidah Fragaria Naaras Pennut 4-7 kk Pam DelaBar EX1 NOM
Maulove Emautions Beautyfly (MAU ns 24) x FI*Walidah Capella (MAU ns 24)
138 SRL IV / SRL d 09 FI SK RX 1925420 FI*Cisciscats Baron Uros Premior Pam DelaBar EX1 CAPIB
My Teddy Bear of Limerick (SRL n 03) x Julka Shillana*PL (SRL g 33)
139 ABY n FI SK LO 1821948 FI*Kermakupin Feel The Thunder Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
(N)Ororina's Jondalar (ABY n) x FI*Redcheetah's Jade (ABY n)
140 ABY n FI SK LO 1925981 Farris of the Anvil von Kalimdor*CH Uros Champion Veikko Saarela EX1 CACIB NOM BIS
Emalon von Kalimdor*CH (ABY a) x Charlize di Habashat*IT (ABY n)
141 ABY n FI SK LO 1926088 FI*Kermakupin Parantava Sade Uros Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Furiosa Avenger (ABY n) x FI*Kermakupin Feel The Thunder (ABY n)
142 ABY n FI SK LO 1926990 FI*Neaera's Rose Anonyme Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
Heru's Alchimie (ABY n) x FI*Neaera's Keala Orida (ABY p)
143 ABY n FI SK LO 2028160 FI*Vuolas Piste jolta ei ollut paluuta Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 BIV NOM BIS
FI*Nebuankhet VanVan (ABY n) x FI*Nebuankhet Yraen Ruadh (ABY o)
144 ABY a FI SK LO 1718453 FI*Nebuankhet Pastel Goth Naaras Supreme Champion Mira Fonsén KM
FI*Nebuankhet Zakzakiel (ABY a) x Chardryn von Kalimdor*CH (ABY n)
145 ABY a FI SK LO 1719036 FI*Lovedevotion Karmen Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX2
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
146 ABY a FI SK LO 1821862 FI*Redcheetah's Erin Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS NOM
FI*Omanion Galanthus nivalis (ABY n) x FI*Redcheetah's Julia (ABY n)
147 ABY a FI SK LO 1925250 FI*Vuolas Unelmaamme puhdistaa Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC BIV NOM
Emalon von Kalimdor*CH (ABY a) x FI*Nebuankhet Pastel Goth (ABY a)
148 ABY a FI SK LO 1819823 FI*Nebuankhet Jace Beleren Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
Cellani Sieno UkassaKinté (ABY n) x FI*Nebuankhet Waily Waily Waily! (ABY n)
149 ABY a FI SK LO 1611720 FI*Nebuankhet Nae Laird! Uros Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Valentine Water (ABY a)
150 ABY o FI SK LO 1611585 S*Primuz-Zezam Rozetta Naaras Supreme Champion Mira Fonsén KM
S*Rubensborg Blues Brother (ABY n) x (N)Ororina's Euphoria (ABY o)
151 ABY o FI SK LO 1405588 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
152 ABY p FI SRK LO 42735 FI*Kawaii Junko Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM
FI*Kawaii Haiku (ABY o) x FIN*Kawaii Egao (ABY n)
152 ABY p FI SRK LO 42735 FI*Kawaii Junko Naaras Veteraani Pam DelaBar 3
FI*Kawaii Haiku (ABY o) x FIN*Kawaii Egao (ABY n)
153 BAL b FI SRK LO 40240 FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
153 BAL b FI SRK LO 40240 FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Veteraani Pam DelaBar 1 NOM BIS
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
154 CRX I / CRX n FI SK LO 1612748 FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
155 CRX I / CRX ns FI SK LO 1819818 FI*Piupaws Donkey Kong Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
FI*Piupaws Ascalon (CRX ns 24) x FI*Piupaws Elisabeth Lukas (CRX n)
156 CRX II / CRX n 01 64 FI SK LO 1926662 FI*Sweetpurr's Where's My Sash And Crown Naaras Avoin Veikko Saarela EX2
FI*Sweetpurr's Pleasure Zone (CRX a 01) x FI*Sweetpurr's Kinky Boots (CRX f 03)
157 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1925374 FI*Telltail's Zannalee Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC NOM BIS
FI*Derekaz Shake, Rattle and Roll (CRX n) x FI*Telltail's Vasilisa (CRX n 02)
158 CRX VII / CRX j 31 FI SK LO 1926908 FI*Harhaman Accursed Annabelle Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
FI*Villains Hillbilly Billy (CRX n) x FI*Villains Tohuvabohu Lill (CRX g 31)
159 CRX VIII / CRX n 09 33 FI SK LO 2028391 FI*Telltail's Herman Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1 NOM
FI*Telltail's Freestyler (CRX d 03 33) x FI*Telltail's Vasilisa (CRX n 02)
160 DRX V / DRX n 24 FI SK LO 1923703 SE*Recce Pod Sherian Grace Cadoria Naaras Grand International Premior Satu Hämäläinen Abs
Sylwester Happymiau*PL (DRX n 24) x SE*Recce Pod NUSANTARA Super Puma (DRX n 24)
161 DRX V / DRX a 24 FI SK LO 2027593 SE*Recce Pod Super Zajtjik Uros Grand International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAPS
Sylwester Happymiau*PL (DRX n 24) x SE*Recce Pod NUSANTARA Super Puma (DRX n 24)
162 OSH n FI SK LO 1405319 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
163 OSH a FI SRK LO 1403614 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
164 OSH n 24 FI SK LO 1924040 FI*LoudMeow Colors of the Wind Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
Hermes v. Imporio A (OSH b 24) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
165 OSH n 24 FI SK LO 2028870 FI*LoudMeow Light My Fire Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
Caleb Eastern Grace (OSH n) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
166 OSH a 24 FI SK LO 1924043 FI*LoudMeow Blue Wind Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
Hermes v. Imporio A (OSH b 24) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
167 OSH a 24 FI SK LO 2028871 FI*LoudMeow Firepower Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM
Caleb Eastern Grace (OSH n) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
168 OSH a 24 FI SRK LO 1403618 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
168 OSH a 24 FI SRK LO 1403618 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
169 OSH a 25 FI SK LO 1819722 FI*LoudMeow Here Comes The Sun Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
170 OSH b 24 FI SK LO 1821947 Hermes v. Imporio A Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP NOM
Mario Barry (SIA c 21) x Evolet v. Imporio A (OSH f 03)
170 OSH b 24 FI SK LO 1821947 Hermes v. Imporio A Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Mario Barry (SIA c 21) x Evolet v. Imporio A (OSH f 03)
171 OSH c 24 FI SK LO 1927015 FI*LoudMeow Magica Naaras Champion Satu Hämäläinen EX1 CACIB
Hermes v. Imporio A (OSH b 24) x FI*LoudMeow Magic Moon (OSH c 24)
172 OSH c 24 FI SK LO 1614727 FI*LoudMeow Moonshine Uros Supreme Premior Satu Hämäläinen KM NOM
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
173 OSH c 24 FI SK LO 1614728 FI*LoudMeow Magic Moon Naaras Premior Satu Hämäläinen EX1 CAPIB NOM
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
174 OSH p 25 FI SK LO 1819724 FI*LoudMeow Sunset Superman Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM BIS
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
175 OSH n 03 FI SK LO 1923958 Apocalyptica Zorro Uros Grand International Champion Satu Hämäläinen EX1 CACS
Siamesis Jackpot (OSH n 03) x Rihanna Amulet Del Iris (OSH n)
176 SOM n FI SRK LO 38758 FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Satu Hämäläinen KM BIV NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
176 SOM n FI SRK LO 38758 FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Veteraani Pam DelaBar 1 NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
177 SOM n FI SK LO 1611486 FI*Kharn-Ka Io Naaras Supreme Champion Satu Hämäläinen KM NOM
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
178 SOM n FI SK LO 2027263 FI*Kharn-Ka Heart of Gold Uros Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Frosty Wikolia (SOM n)
179 SOM n FI SK LO 2028327 Catzanova Pin-Up Naaras Champion Satu Hämäläinen Abs
FI*Kharn-Ka Wildest Dreams (SOM n) x Catzanova Odessa (SOM n)
180 SOM n FI SK LO 1926827 FI*Kisompa's Oriana Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
FI*Vulpes Aither (SOM n) x FI*Lamadegaan Fullmoon Shadow (SOM n)
181 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Satu Hämäläinen KM BIV
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
181 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani Pam DelaBar 2
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
182 SOM n FI SK LO 1819577 FI*Lamadegaan Fine By Me Naaras Supreme Premior Satu Hämäläinen Abs
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
183 SOM n FI SK LO 1614778 FI*Vulpes Alfeios Uros Grand International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAPS
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
184 SOM n FI SK LO 1614777 FI*Vulpes Aither Uros International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAGPIB
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
185 SPH IV / SPH h 02 62 FI SK LO 2028279 FI*Hebblas Chocolate Chip Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1 NOM
FI*Hebblas Xanthus (SPH n 09) x Murashoff Aurora Borealis (SPH f 03 32)
186 SPH V / SPH f 03 32 FI SK LO 1924538 Murashoff Aurora Borealis Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
RedAngel Sex-Tux Pompeius (SPH a 03) x Goliaf Ice Red (SPH d 03 32)
187 SPH V / SPH f 02 33 FI SK RX 2028145 FI*Hobbitqueen's 1st Lady Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM
FI*Hobbitqueen's Sirius (SPH d 03 32) x FI*Hobbitqueen's Lexi (SPH n 03 32)
188 SPH V / SPH d 09 32 FI SK LO 1716265 FI*Hebblas Vincent Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
189 SPH V / SPH f 03 33 FI SK RX 1820270 FI*Hebblas Ximena Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
190 THA n FI SK LO 1926845 Winston Tajska Chata*PL Uros Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
Arseniy Sanchitos (THA n) x Lene Taikatalvi Musipusi (THA b)
191 HCL Molly Naaras Kotikissat Pia Nyman 1 NOM BIS
191 HCL Molly Naaras Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
192 HCS Tiitus Uros Kotikissat Veikko Saarela 1 NOM
193 HCS Una Naaras Kotikissat Kristiina Rautio Abs
194 HCS Safira Naaras Kotikissat Kristiina Rautio 1 NOM
195 HCS Elis Uros Kotikissat Veikko Saarela 2
214 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
DelaBar Pam EXO e, EXO g 21 33, PER a, PER ns, RAG a 03, RAG d 03 21, RAG d 04, RAG e 04, RAG f 03, SBI e 21, BEN n 22, BLH as 11, BLH ny 11, BSH g, BSH ns 11, BUR a, BUR d, EUR d 22, KOR, MAU ns, MAU ns 24, SRL IV, VET 4 38
Fonsén Mira ACS III, MCO II, MCO VI, NEM II, NFO II, NFO III, NFO VII, SIB VII, SIB VIII, ABY a, ABY o, OSH a, OSH a 25, OSH n 24, OSH p 25, SPH V, VET 3 38
Hämäläinen Satu ACS VI, ACS X, MCO VII, NFO VI, SIB IV, CRX VII, CRX VIII, DRX V, OSH c 24, OSH n 03, SOM n, SPH IV 35
Nyman Pia ACL VI, MCO III, NFO IV, NFO VIII, SIB V, BEN n 24, BLH ns 11, BSH f, BSH n, BUR b, BUR f, BUR h, EUR as 22, EUR f 24, MAN 51-52, MAN 53, HCL 35
Rautio Kristiina ACL V, ACS IV, MCO I, MCO IV, MCO V, MCO VIII, NFO IX, SIB IX, HCS naaraat, VET 1, VET 2, VET Kotikissat 30
Saarela Veikko PER d 22, PER ds, PER ds 11, PER n, RAG a, RAG a 03 21, RAG a 04 21, RAG b, RAG g 03, RAG g 04 21, RAG n 03, ABY n, ABY p, BAL b, CRX I, CRX II, OSH a 24, OSH b 24, OSH n, THA n, HCS urokset 32
6 tuomaria