Omakissa
YkkösKissat 14.12.2014 2. kansainvälinen
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 14.12.2014 Loppuu 14.12.2014
Ilmoittautuminen alkaa 5.8.2014 Ilmoittautuminen loppuu 30.11.2014
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 1.12.2014
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 280   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti eeva.lindblom@gmail.com
Paikka Hartola
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Eeva Lindblom, eeva.lindblom@kolumbus.fi
Raha-asiat: Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com
Näyttelypäällikkö: Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kotiposti.net
Lisätietoja: Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com
Ensikertalainen näyttelyssä: Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com
Lisätietoja Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFen näyttelysääntöjä. Eläinlääkärin tarkastus on
pakollinen kaikille näyttelytilaan tuleville kissoille. Rokotussäännöt sekä näyttelyssä tarvittavat pakolliset todistukset voit tarkistaa Suomen Kissaliiton kotisivuilta (www.kissaliitto.fi). Rekisterikirja ja rokotustodistus on esitettävä eläinlääkärintarkastuksessa. Omistajat voivat itse esitellä kissansa tuomareille. Häkkien koot 65x65x55 cm. Omat häkit ilmoitettava. Oman häkin minimikoko 50x50x50 cm.
 
Tuomarit:
Ad De Bruijn (NL) I, III, IV
Alessandro Chibaudo (IT) I, II
Elena Zagorskaya (RU) I, II
Michael Edström (S) I, II, IV
Mira Fonsén (FI) I, II, III 
Veikko Saarela (FI) allround
Vladimir Isakov (BY) I, II, III
Oikeudet muutoksiin pidätetään
 
Näyttelyluokat : 1 - 17. Erikoisluokat kat I kissoille: Best of best
Ilmoittautumiset: Ensisijaisesti OmaKissan kautta tai postitse suoraan näyttelysihteerille: Eeva Lindblom. Satupolku 1 C 17, 02400 Kirkkonummi. Sähköposti-ilmoittautumisia ja myöhässä tulevia kirjeitä ei hyväksytä. Näyttelyyn otetaan n 300 kissaa. Mahdollinen karsinta maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän perusteella kategorioittain. Ilmoittautumisaika 7.8.-24.11.2014
Näyttelymaksut: ensimmäinen kissa 31(sisältää luettelon), toinen saman omistajan kissa 29€.
(Huom ! omistajuus tarkastetaan OmaKissasta.) FIFen ulkopuolisilta 50€/kissa (viite 5555).
Näyttelymaksut maksetaan OmaKissa-järjestelmän antamien ohjeiden mukaisesti ilmoittautumisen
yhteydessä. Paperilomakkeella ilmoitettavien kissojen näyttelymaksut maksetaan YkkösKissojen tilille FI5445030010201139 viite 5555 ja maksukuitti on lähetettävä ilmoittautumislomakkeen liitteenä.
Tarkistusluokka 31 €, tarkistus- ja veteraaniluokka arvostelun yhteydessä 8 €.
Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, mikäli kissa osallistuu muuhun luokkaan.
Näyttelyssä ei jaeta serti / exellent ruusukkeita.
Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 18.11.2014 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut kirjallisesti tai sähköpostitse: eeva.lindblom@kolumbus.fi
Assistenttianomukset: Ilmoittautumisen yhteydessä näyttelysihteerille. Assistenteille tarjotaan lounas ja maksetaan korvaus.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 56 56 0 0 0
2 67 67 0 0 0
3 39 39 0 0 0
4 48 48 0 0 0
Kotikissat 2 2 0 0 0
Yhteensä 212 212 0 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*Chevhill's Italian Gigolo 1 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM
2 EXO a Tombrock's Amadeus 1 Uros 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB
3 EXO f 22 FI*Chevhill's Italian Style 1 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 NOM BIS
4 EXO a 02 21 62 Teddy-Bear Mechta*RU 1 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM NOM
5 EXO f 03 22 FI*Chevhill's Confetti 1 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
6 EXO g 02 21 62 FI*Chevhill's Pastel Candy 1 Naaras 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB
7 PER n FI*Mimosan Little Bad Girl 1 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1 NOM BIS
8 PER d FI*BlueIce's Roma Uomo 1 Uros 1 (SC) Fonsén Mira Abs
9 PER d FI*Sabrimin Prince 1 Uros 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS BIV NOM BIS
10 PER d One Way Ticket von La'Noitan 1 Uros 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB
11 PER d FI*Kultaviiksen Mamie Smith 1 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
12 PER f FI*Mimosan Lying From You 1 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 NOM
13 PER n 22 IT*Diciotto Carati Virginia 1 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC NOM
14 PER n 22 PT*Kiyoko Kats Secret Love 1 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
15 PER d 22 FI*Elrikan Win-Win Ace 1 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir Abs
16 PER n 03 FI*Mimosan Ka Boom 1 Uros 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB NOM BIS
17 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 8 (PR) Isakov Vladimir Abs
18 PER f 02 21 62 FI*Mimosan If Only You 1 Naaras 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS NOM BIS
19 PER f 02 21 62 FI*Sabrimin Deluxe 1 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
20 PER n 33 Sinihuiskan Delilah 1 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
21 PER a 33 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow 1 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
22 PER d 21 33 Colorolla Madlen 1 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
23 PER n 21 33 Sinihuiskan Anastasia 1 Naaras 17 (Veteraani) Ghibaudo Alessandro 1 NOM BIS
23 PER n 21 33 Sinihuiskan Anastasia 1 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM BIS
24 PER a 21 33 Sinihuiskan XabiAlonso 1 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
25 ACL III / ACL n 24 FIN*Siriuksen LeoCurl 2 Uros 17 (Veteraani) Zagorskaya Elena 2
25 ACL III / ACL n 24 FIN*Siriuksen LeoCurl 2 Uros 2 (SP) Fonsén Mira KM NOM
26 ACL V / ACL d 22 CurlingLight Mangosteen 2 Uros 5 (IC) Ghibaudo Alessandro EX1 CAGCIB
27 ACL VI / ACL d 09 FI*Myllykissa Rölli 2 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
28 ACL VIII / ACL ns 03 FI*Ramandan Renesmee 2 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
29 ACL VIII / ACL fs 09 22 FI*Dezzicat's Amabile AyaCurl 2 Naaras 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS
30 ACL X / ACL g 21 33 FIN*Magnificat Tinka Curl 2 Naaras 17 (Veteraani) Zagorskaya Elena 2
30 ACL X / ACL g 21 33 FIN*Magnificat Tinka Curl 2 Naaras 2 (SP) Ghibaudo Alessandro KM NOM
31 ACS VIII / ACS ns 09 FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl 2 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
32 MCO I / MCO n FI*KingLeo's Blackadder 2 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
33 MCO II / MCO a 09 FI*Daybreak's GentleMan 2 Uros 5 (IC) Zagorskaya Elena EX1 CAGCIB
34 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Apocalyptica 2 Uros 9 (Avoin) Ghibaudo Alessandro EX1 CAC
35 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Carlos Santana 2 Uros 11 (Nuoret) Ghibaudo Alessandro EX1 NOM
36 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Is There Truth 2 Uros 17 (Veteraani) Zagorskaya Elena 1
36 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Is There Truth 2 Uros 2 (SP) Ghibaudo Alessandro KM NOM
37 MCO III / MCO n 22 FI*Mainehaan Frida 2 Naaras 6 (IP) Ghibaudo Alessandro EX1 CAGPIB
38 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Krysos WinWin 2 Uros 3 (GIC) Zagorskaya Elena EX2
39 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Pikkumetsän Khal Drogo 2 Uros 3 (GIC) Zagorskaya Elena EX1 CACS BIV
40 MCO IV / MCO n 09 22 FI*KingLeo's Angels in My Hair 2 Naaras 7 (CH) Zagorskaya Elena EX1 CACIB
41 MCO IV / MCO n 09 22 FI*TipTop Maine Caesar 2 Uros 12 (Pennut) Zagorskaya Elena Abs
42 MCO V / MCO d 22 FI*SolarWind's Dionysos 2 Uros 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
43 MCO V / MCO f FI*KingLeo's Bohemian Dream 2 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC BIV NOM
44 MCO V / MCO f 22 FI*LovelyLife Golden Gemma 2 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX2
45 MCO V / MCO e 22 FI*Valier's Hexamore Truewoman 2 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira Abs
46 MCO V / MCO d S*Coppermines Thor 2 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
47 MCO V / MCO f 22 Heart Stealer Dark Tequila 2 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
48 MCO VI / MCO f 09 FI*Daybreak's Indira 2 Naaras 7 (CH) Ghibaudo Alessandro EX1 CACIB
49 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*KingLeo's Amok 2 Uros 7 (CH) Ghibaudo Alessandro EX1 CACIB
50 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI*HoneyCoon's Thief Of Hearts 2 Uros 4 (GIP) Ghibaudo Alessandro EX1 CAPS
51 NEM II / NEM f 09 21 CH*Lukijn's Vicki 2 Naaras 8 (PR) Zagorskaya Elena EX1 CAPIB
52 NFO I / NFO n FI*Draconian Northern Lights 2 Uros 10 (KAS) Zagorskaya Elena Abs
53 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Tähtitassun Aurinkoinen 2 Naaras 1 (SC) Ghibaudo Alessandro KM BIV NOM BIS
54 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Mototassun Viehkeä Veijari 2 Uros 3 (GIC) Ghibaudo Alessandro EX1 CACS
55 NFO IV / NFO a 09 23 FI*Nalle-Puhin Gil Grissom 2 Uros 5 (IC) Ghibaudo Alessandro EX1 CAGCIB
56 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Jarraun's Skog Cnute-Cortie 2 Naaras 11 (Nuoret) Ghibaudo Alessandro Abs
57 NFO IV / NFO n 03 22 FIN*Kirsikan HelmiLiina 2 Naaras 17 (Veteraani) Zagorskaya Elena 3
57 NFO IV / NFO n 03 22 FIN*Kirsikan HelmiLiina 2 Naaras 2 (SP) Ghibaudo Alessandro KM
58 NFO V / NFO d 24 FI*Jarraun's Skog Bergthor 2 Uros 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
59 NFO VI / NFO d 09 22 S*Just Catnap's Ailsa Craig 2 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1 NOM BIS
60 NFO VI / NFO f 09 FI*Draconian Ataegina 2 Naaras 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS
61 NFO VII / NFO fs FI*FoxyPaw's Cherry Mash 2 Naaras 3 (GIC) Ghibaudo Alessandro EX1 CACS
62 NFO VII / NFO ns 24 FI*Ka-Boom Boomerang 2 Uros 11 (Nuoret) Ghibaudo Alessandro EX1
63 NFO VII / NFO ns 24 FIN*FoxyPaw's Baron 2 Uros 17 (Veteraani) Zagorskaya Elena 3
63 NFO VII / NFO ns 24 FIN*FoxyPaw's Baron 2 Uros 2 (SP) Ghibaudo Alessandro KM
64 NFO VIII / NFO fs 03 22 N*Migoto's Rikke 2 Naaras 1 (SC) Zagorskaya Elena KM NOM
65 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Katinkurun Tammenterho 2 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
65 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI*Katinkurun Tammenterho 2 Uros 13c (Määrittely) Fonsén Mira NFO d 09 24
66 NFO IX / NFO w 64 FI*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 1 (SC) Zagorskaya Elena KM NOM BIS
67 NFO IX / NFO w 61 FI*Tähtitassun Juhannus 2 Uros 2 (SP) Zagorskaya Elena KM NOM BIS
68 RAG a FI*MistyNight Dyna 2 Naaras 5 (IC) Zagorskaya Elena EX1 CAGCIB
69 RAG c FI*MistyNight Augustus 2 Uros 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS
70 RAG n 03 FI*Tuulikellon Prime Time 2 Uros 1 (SC) Ghibaudo Alessandro KM
71 RAG n 04 Angelicdolls Royal Princess 2 Naaras 11 (Nuoret) Ghibaudo Alessandro Abs
72 RAG n 04 FI*Dollicious Domino Dancing 2 Uros 6 (IP) Ghibaudo Alessandro Mitätöity Mitätöity
73 RAG a 03 Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer 2 Uros 3 (GIC) Zagorskaya Elena EX1 CACS BIV
74 RAG a 03 FI*Dollyblues Hello Mary Lou 2 Naaras 5 (IC) Zagorskaya Elena EX1 CAGCIB
75 RAG a 03 (N)Dixie Dolls Smooth Smurf 2 Uros 9 (Avoin) Zagorskaya Elena Abs
76 RAG a 03 (N)Diadem's Vuzzy 2 Uros 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena EX1
77 RAG a 03 Angelicdolls Super Girl 2 Naaras 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena EX1 NOM
78 RAG a 03 FI*Utuinen Fun To Keep 2 Uros 12 (Pennut) Zagorskaya Elena EX1
79 RAG a 04 Solenzara's Solomon Jack 2 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
80 RAG a 04 FI*Dolldesire's Hope 2 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
81 RAG a 04 FI*Utuinen Hot'n'Sweet 2 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 BIV
82 RAG d 03 FI*Dollyblues Be The One 2 Uros 5 (IC) Zagorskaya Elena EX1 CAGCIB
83 RAG d 04 FI*Utuinen Hot'n'Spicy 2 Uros 12 (Pennut) Zagorskaya Elena EX1 NOM
84 RAG f 03 FI*Utuinen Rebel Rosebud 2 Naaras 3 (GIC) Zagorskaya Elena EX1 CACS
85 RAG n 04 21 FI*Dollicious SummerNightDream 2 Naaras 4 (GIP) Zagorskaya Elena EX1 CAPS
86 RAG a 03 21 S*Gunbertus Saffron Sahara 2 Naaras 12 (Pennut) Ghibaudo Alessandro EX1 NOM
87 SBI n S*Raus Höjden's Harmoney in Brown 2 Naaras 1 (SC) Zagorskaya Elena KM BIV
88 SBI n FI*Touchant Troubadour d'amour 2 Uros 5 (IC) Zagorskaya Elena EX1 CAGCIB
89 SBI n FI*Birmayan Galadriel 2 Naaras 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena EX1
90 SBI a EE*Wahida Klaudia 2 Naaras 5 (IC) Fonsén Mira Abs
91 SBI a FI*Felinessi Aphrodite 2 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 No Cert
92 SBI a FIN*Recknagel Tairapänks 2 Naaras 2 (SP) Fonsén Mira KM NOM
93 SBI d FI*Nalle-Puhin Achy Breaky Heart 2 Uros 10 (KAS) Zagorskaya Elena EX1 CAP
94 SBI e FI*Mototassun Remu-Rudolf 2 Uros 2 (SP) Fonsén Mira KM
95 SBI f FI*Birmayan Fazerina 2 Naaras 3 (GIC) Ghibaudo Alessandro EX1 CACS
96 SBI n 21 FIN*Zhamanen Harlequin 2 Naaras 1 (SC) Ghibaudo Alessandro KM
97 SBI b 21 FI*Canth's ToyBoy 2 Uros 1 (SC) Ghibaudo Alessandro KM
98 SBI d 21 FI*JoJon La Veta de Oro 2 Uros 3 (GIC) Ghibaudo Alessandro EX1 CACS
99 SIB III / SIB ny 24 FI*Amurin Ruufus 2 Uros 1 (SC) Ghibaudo Alessandro KM BIV NOM
100 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Zippora 2 Naaras 5 (IC) Ghibaudo Alessandro EX1 CAGCIB
101 SIB III / SIB n 22 FI*Cherrytail's Vendetta 2 Naaras 12 (Pennut) Ghibaudo Alessandro EX1
102 SIB III / SIB n 23 FI*Keijumetsän Kesän lapsi 2 Naaras 12 (Pennut) Ghibaudo Alessandro EX2
103 SIB IV / SIB ny 09 24 FI*Amurin Rafael II 2 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 NOM BIS
104 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Lumikissan RalliRaita 2 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX2
105 SIB V / SIB f FI*Jäälinnan Alisa 2 Naaras 3 (GIC) Ghibaudo Alessandro EX1 CACS
106 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan ZäpinäSissi 2 Naaras 2 (SP) Ghibaudo Alessandro KM
107 SIB VI / SIB d 09 FI*Cherrytail's Marlon Brando 2 Uros 1 (SC) Zagorskaya Elena KM BIV
108 SIB VI / SIB d 09 24 FI*Lumikissan SuperSankari 2 Uros 12 (Pennut) Zagorskaya Elena EX1
109 SIB VI / SIB f 09 24 Grace Contentus*PL 2 Naaras 12 (Pennut) Zagorskaya Elena EX1
110 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan Tähtönen 2 Naaras 12 (Pennut) Ghibaudo Alessandro EX1
111 SIB VII / SIB fs FIN*Lumikissan LappuLiisa 2 Naaras 17 (Veteraani) Zagorskaya Elena 1 NOM BIS
111 SIB VII / SIB fs FIN*Lumikissan LappuLiisa 2 Naaras 2 (SP) Zagorskaya Elena KM NOM BIS
112 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB NOM
113 TUA I / TUA n FI*Josmarin Innusha 2 Naaras 3 (GIC) Ghibaudo Alessandro EX1 CACS
114 TUA IX / TUA w 63 FI*Gildemin Big Benjamin 2 Uros 12 (Pennut) Ghibaudo Alessandro EX1
115 TUA IX / TUA w 62 FI*Felesin Regina 2 Naaras 12 (Pennut) Ghibaudo Alessandro EX1
116 ABY n FI*Lovedevotion Cinderella 3 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
117 ABY n FI*Lovedevotion Desirée 3 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
118 ABY n S*Hjortronstigens The Sound of Music 3 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM NOM BIS
119 ABY a FI*Link Nyota Ziko Humu 3 Uros 1 (SC) de Bruijn Ad KM
120 ABY a FI*Kharn-Ka Great Gatsby 3 Naaras 5 (IC) de Bruijn Ad EX1 CAGCIB
121 ABY a FI*Link Mochweo Blou 3 Uros 12 (Pennut) de Bruijn Ad EX1 BIV
122 ABY a FI*Lovedevotion Daphne 3 Naaras 12 (Pennut) de Bruijn Ad EX1
123 BEN n 22 31 FI*Kattiklaanin Luke Catwalker 3 Uros 2 (SP) de Bruijn Ad KM
124 BEN n 22 33 FI*PurrGold Caro Carissimo 3 Uros 12 (Pennut) de Bruijn Ad EX1
125 BEN n 24 33 FI*Leokatin Jackpot 3 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 NOM BIS
126 BEN n 24 33 FIN*SiruCats Ynes Yooralla 3 Naaras 17 (Veteraani) Saarela Veikko 1 NOM BIS
126 BEN n 24 33 FIN*SiruCats Ynes Yooralla 3 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM
127 BRI as 11 FI*Gnome's Hello, I Love You 3 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
128 BRI ns 11 EST*Harmony Devianti 3 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko Abs
129 BUR n FI*Feirefiz Black Rain 3 Naaras 12 (Pennut) de Bruijn Ad EX1 NOM
130 BUR n FI*Feirefiz Girl I Know 3 Naaras 10 (KAS) de Bruijn Ad EX1 CAP NOM
131 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
132 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 11 (Nuoret) de Bruijn Ad EX1 NOM
133 BUR f Sacredspirit Serengeti of Kisu Umi*RU *** 3 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB NOM
134 BUR f FI*Cattish Lucy van Pelt 3 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
135 CRX IV / CRX d 03 24 Vegas SoNata 3 Uros 9 (Avoin) de Bruijn Ad EX1 CAC
136 CRX VI / CRX ns 03 24 FI*Spectrolite Ritariperhonen 3 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM BIS
137 CRX IX / CRX w 63 Nika of Sakura-Hana*RU *** 3 Naaras 5 (IC) de Bruijn Ad EX1 CAGCIB
139 DSP III / DSP d 21 RU.Dolf Shudan 3 Uros 3 (GIC) de Bruijn Ad EX1 CACS NOM
140 DSP III / DSP g 21 Darca Sweet of Ozland 3 Naaras 9 (Avoin) de Bruijn Ad EX1 CAC
141 EUR w 64 FI*Kissakallion Palladium 3 Uros 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
142 EUR n FI*Kissakallion Qunvald 3 Uros 12 (Pennut) de Bruijn Ad EX1
143 EUR ns FI*Katinhännän Diftor-he Susma 3 Naaras 9 (Avoin) de Bruijn Ad EX1 CAC
144 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 1 (SC) Saarela Veikko KM
145 EUR ns 23 FIN*Katinhännän Survivor Amber 3 Naaras 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS NOM
146 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 5 (IC) de Bruijn Ad EX1 CAGCIB
147 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 1 (SC) de Bruijn Ad KM NOM BIS
148 KOR FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam 3 Naaras 3 (GIC) de Bruijn Ad Abs
149 KOR FIN*Tatsutan Luna Angira-Diptam 3 Naaras 4 (GIP) de Bruijn Ad DISQ AGR.
150 KOR FI*Tatsutan Miri Smitena-Sneha 3 Naaras 6 (IP) de Bruijn Ad EX1 CAGPIB
151 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI*Conan Lontrus 3 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM
152 MAN 51-52 / MAN d 03 24 51 Sun-Manx Cayth 3 Uros 13c (Määrittely) de Bruijn Ad MAN d 03 24 52
152 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
153 MAN 53 / MAN e 23 53 FI*Maikain Valmu Väng 3 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
154 MAN 53 / MAN a 24 53 FIN*Deimos Guten Tag 3 Uros 17 (Veteraani) Saarela Veikko 3
154 MAN 53 / MAN a 24 53 FIN*Deimos Guten Tag 3 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM
155 MAN 53 / MAN f 24 53 FIN*JoJon Hei Dec 3 Naaras 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB
156 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM BIV NOM
157 OCI n 24 FI*Moosegrove Dream On 3 Naaras 1 (SC) Saarela Veikko KM NOM
158 OCI n 24 FI*Moosegrove Hope 3 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 NOM
159 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 17 (Veteraani) Saarela Veikko 1 NOM
159 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM
160 OCI c 24 FI*Embrace Good King Wenceslas 3 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
161 OCI c 24 FI*Sunny's Lavender Lily 3 Naaras 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
162 OCI ns 24 FI*Northalla Blackbeard 3 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
163 RUS Wynterwynd Moon River 3 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
164 RUS FI*Lolcat's Wendy Darling 3 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
165 RUS FIN*Zarin Querido Mio 3 Uros 17 (Veteraani) Saarela Veikko 2
165 RUS FIN*Zarin Querido Mio 3 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM
166 SIN Lika-Hana Nikolaevs Pride*RU *** 3 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
167 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 3 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM BIV
168 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 3 Naaras 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
169 SOM n FI*Kharn-Ka Sinopa 3 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
170 SOM n FI*Amajan Hafta Hilaria 3 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
171 SOM n Tamarakatz Mystical Mist-of-Kharnka 3 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX2
172 SOM n FI*Amajan Jomini Jazaria 3 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
173 SOM o DK*Dushara Mint of Kharnka 3 Naaras 17 (Veteraani) Saarela Veikko 2
173 SOM o DK*Dushara Mint of Kharnka 3 Naaras 2 (SP) de Bruijn Ad KM
174 SOM o FI*Kharn-Ka Wickerfire 3 Uros 6 (IP) de Bruijn Ad EX1 CAGPIB NOM
175 SPH III / SPH d FI*Evilurbastet Napoleon 3 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 NOM
176 SPH V / SPH d 21 33 FI*Tutsi Chaumet 3 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM BIV NOM BIS
177 SPH V / SPH f 03 33 LV*Otomi Avrora 3 Naaras 1 (SC) Isakov Vladimir KM
178 SPH V / SPH a 32 Diva La Viva Damascus 3 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
179 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 3 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM BIS
180 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 4 (GIP) de Bruijn Ad EX1 CAPS NOM
181 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black 4 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 NOM BIS
182 OSH n FI*Birregin Victory Ford 4 Naaras 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB NOM BIS
183 OSH n 24 Oralee Hidalgo 4 Uros 10 (KAS) de Bruijn Ad EX1 CAP NOM
184 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 NOM BIS
185 OSH a 24 Nick-Nack Sia Alicia, CZ 4 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM NOM BIS
186 OSH f 24 (N)Manhunter's Check Me Out 4 Naaras 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS NOM BIS
187 OSH n 03 22 FI*Keskimaan Purrrfect Mao 4 Me 4 Naaras 11 (Nuoret) de Bruijn Ad EX1 NOM
188 PEB III / PEB e Ideallisa El Gato De Luna 4 Naaras 11 (Nuoret) de Bruijn Ad EX1
189 SIA n FI*Twist-Tiramisun Queen Syrah 4 Naaras 5 (IC) de Bruijn Ad EX1 CAGCIB NOM
190 SIA a FI*Twist-Tiramisun North Star 4 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM NOM BIS
191 SIA a FI*Aurinkomäen Dooris-Damina 4 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko Abs
192 SIA b Ralph Sia Alicia, CZ 4 Uros 5 (IC) de Bruijn Ad EX1 CAGCIB
193 SIA c FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla 4 Uros 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
194 SIA c FI*Kelmikerhon Kevätkaihonkukka 4 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
195 SIA f Azorez Varda Tintalle of Kaspektin 4 Naaras 9 (Avoin) de Bruijn Ad EX1 CAC
196 SIA b 21 (N)Attack's Icandy 4 Uros 11 (Nuoret) de Bruijn Ad EX1
197 HCL Leo Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) de Bruijn Ad 1 NOM
198 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) de Bruijn Ad 1 NOM BIS
211 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
de Bruijn Ad Kat 3 tark, ABY a, BEN n 22 31, BEN n 22 33, BUR n, BUR b, CRX IV, CRX IX, DSP III, EUR n, EUR as 22, EUR ns, KOR , SOM o, BAL b, OSH n 03 22, OSH n 24, PEB III, SIA n, SIA b, SIA b 21, SIA f, HCL, 33
Fonsén Mira Kat 2 tark, EXO a, EXO f 03 22, EXO f 22, EXO g 02 21 62, PER n, PER d, PER f 02 21 62, ACL III, ACL VI, ACL VIII, ACS VIII, MCO I, MCO V, NFO V, NFO VI, RAG c, RAG a 04, SBI a, SBI e, SIB IV, SIB VIII 39
Ghibaudo Alessandro Kat 2 tark, ACL V, ACL X, MCO III, MCO VI, MCO VIII, NFO IV, NFO VII, RAG n 03, RAG n 04, RAG a 03 21, SBI f, SBI n 21, SBI b 21, SBI d 21, SIB III, SIB V, TUA I, TUA IX, Kat 1 vet 36
Isakov Vladimir EXO n, EXO a 02 21 62, PER f, PER n 22, PER d 22, PER n 03, PER a 33, PER d 33, PER a 21 33, PER n 21 33, PER n 33, BEN n 24 33, BUR f, DRX IV, MAN 51-52, MAN 53, OCI c 24, OCI ns 24, RUS , SIN , SPH V 35
Saarela Veikko Kat 3 tark, ABY n, BRI ns 11, BUR a, CRX VI, EUR n 24, EUR ns 23, EUR w 64, OCI b 24, OCI n 24, SOM n, SPH III, OSH n, OSH a 24, OSH f 24, SIA a, SIA c, Kat 3 vet 34
Zagorskaya Elena MCO II, MCO IV, NEM II, NFO I, NFO IX, NFO VIII, RAG a, RAG a 03, RAG d 03, RAG f 03, RAG d 04, RAG n 04 21, SBI n, SBI d, SIB VI, SIB VII, Kat 2 vet 35
6 tuomaria.