Omakissa
YkkösKissat 13.12.2014 1. kansainvälinen
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 13.12.2014 Loppuu 13.12.2014
Ilmoittautuminen alkaa 5.8.2014 Ilmoittautuminen loppuu 30.11.2014
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 30.11.2014
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 280   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti eeva.lindblom@gmail.com
Paikka Hartola
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Eeva Lindblom, eeva.lindblom@kolumbus.fi
Raha-asiat: Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com
Näyttelypäällikkö: Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kotiposti.net
Lisätietoja: Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com
Ensikertalainen näyttelyssä: Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com
Lisätietoja Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFen näyttelysääntöjä. Eläinlääkärin tarkastus on
pakollinen kaikille näyttelytilaan tuleville kissoille. Rokotussäännöt sekä näyttelyssä tarvittavat pakolliset todistukset voit tarkistaa Suomen Kissaliiton kotisivuilta (www.kissaliitto.fi). Rekisterikirja ja rokotustodistus on esitettävä eläinlääkärintarkastuksessa. Omistajat voivat itse esitellä kissansa tuomareille. Häkkien koot 65x65x55 cm. Omat häkit ilmoitettava. Oman häkin minimikoko 50x50x50 cm.
 
Tuomarit:
Ad De Bruijn (NL) I, III, IV
Alessandro Chibaudo (IT) I, II
Elena Zagorskaya (RU) I, II
Michael Edström (S) I, II, IV
Mira Fonsén (FI) I, II, III
Veikko Saarela (FI) allround
Vladimir Isakov (BY) I, II, III
Oikeudet muutoksiin pidätetään
 
Näyttelyluokat : 1 - 17. Erikoisluokat kat I kissoille: paras yksivärinen, kuvio, valkolaikku, hopea ja naamio.
Ilmoittautumiset: Ensisijaisesti OmaKissan kautta tai postitse suoraan näyttelysihteerille: Eeva Lindblom. Satupolku 1 C 17, 02400 Kirkkonummi. Sähköposti-ilmoittautumisia ja myöhässä tulevia kirjeitä ei hyväksytä. Näyttelyyn otetaan n 300 kissaa. Mahdollinen karsinta maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän perusteella kategorioittain. Ilmoittautumisaika 7.8.-24.11.2014
Näyttelymaksut: ensimmäinen kissa 31(sisältää luettelon), toinen saman omistajan kissa 29€.
(Huom ! omistajuus tarkastetaan OmaKissasta.) FIFen ulkopuolisilta 50€/kissa (viite 5555).
Näyttelymaksut maksetaan OmaKissa-järjestelmän antamien ohjeiden mukaisesti ilmoittautumisen
yhteydessä. Paperilomakkeella ilmoitettavien kissojen näyttelymaksut maksetaan YkkösKissojen tilille FI5445030010201139 viite 5555 ja maksukuitti on lähetettävä ilmoittautumislomakkeen liitteenä.
Tarkistusluokka 31 €, tarkistus- ja veteraaniluokka arvostelun yhteydessä 8 €.
Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, mikäli kissa osallistuu muuhun luokkaan.
Näyttelyssä ei jaeta serti / exellent ruusukkeita.
Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 18.11.2014 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut kirjallisesti tai sähköpostitse: eeva.lindblom@kolumbus.fi
Assistenttianomukset: Ilmoittautumisen yhteydessä näyttelysihteerille. Assistenteille tarjotaan lounas ja maksetaan korvaus.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 64 64 0 0 0
2 94 94 0 0 0
3 40 40 0 0 0
4 46 46 0 0 0
Kotikissat 2 2 0 0 0
Yhteensä 246 246 0 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*Chosen-One Rockstar Riddick 1 Uros 12 (Pennut) Ghibaudo Alessandro EX1 NOM
2 EXO n 22 FI*Chosen-One Romance in the Rain 1 Uros 12 (Pennut) Edström Michael EX1
3 EXO n 22 FI*Chosen-One Rain of Roses 1 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1 NOM BIS
4 EXO a 02 21 62 Teddy-Bear Mechta*RU 1 Uros 1 (SC) Ghibaudo Alessandro KM
5 PER n FI*Mimosan Little Bad Girl 1 Naaras 11 (Nuoret) Ghibaudo Alessandro EX1
6 PER d FI*BlueIce's Roma Uomo 1 Uros 1 (SC) Edström Michael Abs
7 PER d FI*Sabrimin Prince 1 Uros 3 (GIC) Edström Michael EX1 CACS NOM BIS
8 PER f FI*Talismanin Smashing Pumpkin 1 Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
9 PER f FI*Mimosan Lying From You 1 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
10 PER f FI*KiSui Dov'e L'amore 1 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1 BIV
11 PER ns FI*Kultaviiksen Howlin Wolf 1 Uros 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB
12 PER n 22 IT*Diciotto Carati Virginia 1 Naaras 9 (Avoin) Ghibaudo Alessandro EX1 CAC NOM
13 PER n 22 PT*Kiyoko Kats Secret Love 1 Uros 11 (Nuoret) Ghibaudo Alessandro EX1 NOM
14 PER d 22 FI*Elrikan Win-Win Ace 1 Uros 12 (Pennut) Ghibaudo Alessandro Abs
14 PER d 22 FI*Elrikan Win-Win Ace 1 Uros 13c (Määrittely) Ghibaudo Alessandro Abs
15 PER n 03 FI*Mimosan Ka Boom 1 Uros 6 (IP) Ghibaudo Alessandro EX1 CAGPIB NOM BIS
16 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 8 (PR) Ghibaudo Alessandro Abs
17 PER f 03 FI*KiSui All or Nothing 1 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1
18 PER f 02 21 62 FI*Mimosan If Only You 1 Naaras 3 (GIC) Edström Michael EX1 CACS NOM BIS
19 PER f 02 21 62 FI*Sabrimin Deluxe 1 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX1 NOM BIS
20 PER n 33 Sinihuiskan Delilah 1 Naaras 7 (CH) Ghibaudo Alessandro EX1 CACIB
21 PER a 33 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow 1 Uros 12 (Pennut) Ghibaudo Alessandro EX1
22 PER d 21 33 Colorolla Madlen 1 Naaras 9 (Avoin) Ghibaudo Alessandro EX1 CAC
22 PER d 33 Colorolla Madlen 1 Naaras 13c (Määrittely) Ghibaudo Alessandro PER d 21 33
23 PER n 21 33 Sinihuiskan Anastasia 1 Naaras 2 (SP) Ghibaudo Alessandro KM NOM BIS
23 PER n 21 33 Sinihuiskan Anastasia 1 Naaras 17 (Veteraani) de Bruijn Ad 1 NOM BIS
24 PER a 21 33 Sinihuiskan XabiAlonso 1 Uros 5 (IC) Ghibaudo Alessandro EX1 CAGCIB NOM
25 ACL III / ACL n 24 FIN*Siriuksen LeoCurl 2 Uros 2 (SP) Ghibaudo Alessandro KM
25 ACL III / ACL n 24 FIN*Siriuksen LeoCurl 2 Uros 17 (Veteraani) Fonsén Mira 3
26 ACL V / ACL d 22 CurlingLight Mangosteen 2 Uros 5 (IC) Zagorskaya Elena EX1 CAGCIB
27 ACL V / ACL d 24 FI*Trollin Otso 2 Uros 4 (GIP) Zagorskaya Elena EX1 CAPS NOM
28 ACL VI / ACL d 09 FI*Myllykissa Rölli 2 Uros 9 (Avoin) Ghibaudo Alessandro EX1 CAC
29 ACL VIII / ACL fs 09 22 FI*Dezzicat's Amabile AyaCurl 2 Naaras 4 (GIP) Ghibaudo Alessandro EX1 CAPS
30 ACL X / ACL as 21 33 FI*Mulberry DonnaCurl 2 Naaras 12 (Pennut) Zagorskaya Elena EX1
31 ACL X / ACL g 21 33 FIN*Magnificat Tinka Curl 2 Naaras 2 (SP) Zagorskaya Elena KM NOM
31 ACL X / ACL g 21 33 FIN*Magnificat Tinka Curl 2 Naaras 17 (Veteraani) Fonsén Mira 3
32 ACS VIII / ACS ns 09 FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl 2 Naaras 12 (Pennut) Ghibaudo Alessandro EX1
33 MCO I / MCO n FI*KingLeo's Blackadder 2 Uros 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
34 MCO II / MCO a 09 FI*Daybreak's GentleMan 2 Uros 5 (IC) Ghibaudo Alessandro EX1 CAGCIB
35 MCO II / MCO n 09 FI*Ameliinan Oswald 2 Uros 9 (Avoin) Ghibaudo Alessandro EX1 CAC
36 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Apocalyptica 2 Uros 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
37 MCO III / MCO n 22 Olaf Junior Kaprysowo*PL 2 Uros 7 (CH) Edström Michael EX1 CACIB
38 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Carlos Santana 2 Uros 11 (Nuoret) Edström Michael EX1 BIV NOM
39 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Is There Truth 2 Uros 2 (SP) Edström Michael KM BIV NOM
39 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Is There Truth 2 Uros 17 (Veteraani) Fonsén Mira 2
40 MCO III / MCO n 22 FI*Mainehaan Frida 2 Naaras 6 (IP) Edström Michael EX1 CAGPIB
41 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks 2 Uros 10 (KAS) Edström Michael EX1 CAP
42 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Pikkumetsän Khal Drogo 2 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
43 MCO IV / MCO n 09 22 FI*KingLeo's Angels in My Hair 2 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
44 MCO IV / MCO n 09 22 FI*TipTop Maine Caesar 2 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir Abs
45 MCO V / MCO d 22 FI*SolarWind's Dionysos 2 Uros 9 (Avoin) Ghibaudo Alessandro EX1 CAC
46 MCO V / MCO f FI*KingLeo's Bohemian Dream 2 Naaras 9 (Avoin) Ghibaudo Alessandro EX1 CAC BIV NOM
47 MCO V / MCO f 22 FI*LovelyLife Golden Gemma 2 Naaras 9 (Avoin) Ghibaudo Alessandro EX2
48 MCO V / MCO e 22 FI*Valier's Hexamore Truewoman 2 Naaras 11 (Nuoret) Ghibaudo Alessandro EX1
49 MCO V / MCO d S*Coppermines Thor 2 Uros 12 (Pennut) Ghibaudo Alessandro EX1 BIV NOM
50 MCO V / MCO f 22 Heart Stealer Dark Tequila 2 Naaras 12 (Pennut) Ghibaudo Alessandro EX1
51 MCO V / MCO f FI*SwingPop Desafinado 2 Naaras 10 (KAS) Ghibaudo Alessandro EX1 CAP
52 MCO VI / MCO f 09 FI*Daybreak's Indira 2 Naaras 9 (Avoin) Zagorskaya Elena EX1 CAC NOM
53 MCO VI / MCO f 09 22 FI*LovelyLife Golden Gilda 2 Naaras 9 (Avoin) Zagorskaya Elena Abs
54 MCO VI / MCO e 09 22 FI*TipTop Maine Valentino 2 Uros 6 (IP) Zagorskaya Elena EX1 CAGPIB
55 MCO VII / MCO ns FI*KingLeo's Big Bang 2 Uros 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
56 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*KingLeo's Amok 2 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
57 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro 2 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
58 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI*HoneyCoon's Thief Of Hearts 2 Uros 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS
59 MCO IX / MCO w 62 FI*SwingPop Edvard Frieg 2 Uros 9 (Avoin) Zagorskaya Elena EX1 CAC
60 NEM II / NEM f 09 21 CH*Lukijn's Vicki 2 Naaras 8 (PR) Isakov Vladimir EX1 CAPIB NOM
61 NFO I / NFO n FI*Heinuntuvan Eemelinpoika 2 Uros 12 (Pennut) Edström Michael Abs
62 NFO I / NFO n FI*Draconian Northern Lights 2 Uros 10 (KAS) Edström Michael Abs
63 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian SerenadeOfSorrow 2 Naaras 5 (IC) Zagorskaya Elena EX1 CAGCIB
64 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian Shadegrown 2 Uros 10 (KAS) Zagorskaya Elena EX1 CAP
65 NFO III / NFO n 22 SE*Pawsome Pi 2 Naaras 9 (Avoin) Edström Michael Abs
66 NFO III / NFO n 22 FI*Heinuntuvan Amalia 2 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1
67 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Tähtitassun Aurinkoinen 2 Naaras 1 (SC) Edström Michael KM BIV NOM BIS
68 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Mototassun Viehkeä Veijari 2 Uros 3 (GIC) Edström Michael EX1 CACS
69 NFO IV / NFO a 09 23 FI*Nalle-Puhin Gil Grissom 2 Uros 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB
70 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Draconian Nepenthe 2 Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
71 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Jarraun's Skog Cnute-Cortie 2 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael Abs
72 NFO IV / NFO n 02 21 62 FI*RockyHill's Cherokee 2 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
73 NFO IV / NFO a 09 22 FI*Koivunpesän Tukki 2 Uros 12 (Pennut) Edström Michael Abs
74 NFO IV / NFO n 03 23 FI*Koivunpesän Klapi 2 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1
75 NFO IV / NFO n 03 22 FIN*Kirsikan HelmiLiina 2 Naaras 2 (SP) Edström Michael KM NOM
75 NFO IV / NFO n 03 22 FIN*Kirsikan HelmiLiina 2 Naaras 17 (Veteraani) Fonsén Mira 2
76 NFO V / NFO d 24 FI*Jarraun's Skog Bergthor 2 Uros 9 (Avoin) Zagorskaya Elena EX1 CAC
77 NFO VI / NFO d 09 22 S*Just Catnap's Ailsa Craig 2 Naaras 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena EX1 NOM BIS
78 NFO VI / NFO f 09 FI*Draconian Ataegina 2 Naaras 4 (GIP) Zagorskaya Elena EX1 CAPS
79 NFO d 03 62 FI*Louhelan Emma Frost 2 Naaras 10 (KAS) Zagorskaya Elena EX1 CAP
79 NFO VI / NFO d 02 62 FI*Louhelan Emma Frost 2 Naaras 13c (Määrittely) Ghibaudo Alessandro NFO d 03 62
80 NFO VII / NFO fs FI*FoxyPaw's Cherry Mash 2 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
81 NFO VII / NFO fs FI*Hopeahännän Vanessa 2 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
82 NFO VII / NFO ns FI*Hennina's Jim Morrison 2 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 BIV
83 NFO VII / NFO ns 24 FIN*FoxyPaw's Baron 2 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM
83 NFO VII / NFO ns 24 FIN*FoxyPaw's Baron 2 Uros 17 (Veteraani) Fonsén Mira 1 NOM
84 NFO VIII / NFO fs 03 22 N*Migoto's Rikke 2 Naaras 1 (SC) Ghibaudo Alessandro Abs
85 NFO VIII / NFO fs 03 22 Ylvie Ujvara av Snøfjord*CH 2 Naaras 7 (CH) Ghibaudo Alessandro EX1 CACIB
86 NFO IX / NFO w 64 FIN*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 1 (SC) Ghibaudo Alessandro KM NOM
87 NFO IX / NFO w 61 FI*Tähtitassun Juhannus 2 Uros 2 (SP) Ghibaudo Alessandro KM NOM BIS
88 RAG a S*Cas-Sus Renesmee Cullen 2 Naaras 3 (GIC) Ghibaudo Alessandro EX1 CACS
89 RAG a FI*MistyNight Dyna 2 Naaras 5 (IC) Ghibaudo Alessandro EX1 CAGCIB
90 RAG c FI*MistyNight Augustus 2 Uros 5 (IC) Ghibaudo Alessandro EX1 CAGCIB
91 RAG n 03 FI*Tuulikellon Prime Time 2 Uros 1 (SC) Zagorskaya Elena KM BIV
92 RAG n 03 S*Norrtassen's Jonas 2 Uros 7 (CH) Zagorskaya Elena EX1 CACIB
93 RAG n 03 FI*Collicatin Mexican Boyfriend 2 Uros 12 (Pennut) Zagorskaya Elena EX1 NOM BIS
94 RAG n 03 FI*Mulberry Mighty Navigator 2 Uros 6 (IP) Zagorskaya Elena EX1 CAGPIB
95 RAG n 04 Angelicdolls Royal Princess 2 Naaras 11 (Nuoret) Zagorskaya Elena Abs
96 RAG n 04 FI*Lukanpuron Elias 2 Uros 12 (Pennut) Zagorskaya Elena EX1
97 RAG n 04 FI*Dollicious Domino Dancing 2 Uros 6 (IP) Zagorskaya Elena Mitätöity Mitätöity
98 RAG n 04 FIN*Riverknee Reiri o Whangarei 2 Naaras 6 (IP) Zagorskaya Elena EX1 CAGPIB
99 RAG a 03 Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer 2 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
100 RAG a 03 FI*Dollyblues Hello Mary Lou 2 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
101 RAG a 03 (N)Dixie Dolls Smooth Smurf 2 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir Abs
102 RAG a 03 (N)Diadem's Vuzzy 2 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 BIV NOM
103 RAG a 03 Angelicdolls Super Girl 2 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
104 RAG a 03 FI*Utuinen Fun To Keep 2 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
105 RAG a 04 FI*Dolldesire's Hope 2 Naaras 11 (Nuoret) Ghibaudo Alessandro EX1 NOM
106 RAG a 04 FI*Lukanpuron Elna 2 Naaras 12 (Pennut) Ghibaudo Alessandro EX2
107 RAG a 04 FI*Utuinen Hot'n'Sweet 2 Naaras 12 (Pennut) Ghibaudo Alessandro EX1 BIV
108 RAG d 03 FI*Dollyblues Be The One 2 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
109 RAG d 04 FI*Utuinen Hot'n'Spicy 2 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
110 RAG f 03 FI*Utuinen Rebel Rosebud 2 Naaras 3 (GIC) Edström Michael EX1 CACS
111 RAG n 04 21 FI*Dollicious SummerNightDream 2 Naaras 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS
112 RAG a 03 21 S*Gunbertus Saffron Sahara 2 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM
113 RAG a 04 21 FI*Dollicious Maxterpiece! 2 Uros 8 (PR) Isakov Vladimir EX1 CAPIB
114 SBI n S*Raus Höjden's Harmoney in Brown 2 Naaras 1 (SC) Isakov Vladimir KM NOM
115 SBI a EE*Wahida Klaudia 2 Naaras 5 (IC) Zagorskaya Elena Abs
116 SBI a FI*Felinessi Aphrodite 2 Naaras 9 (Avoin) Zagorskaya Elena EX1 CAC
117 SBI a FIN*Recknagel Tairapänks 2 Naaras 2 (SP) Zagorskaya Elena KM
118 SBI e FI*Mototassun Remu-Rudolf 2 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM
119 SBI n 21 FIN*Zhamanen Harlequin 2 Naaras 1 (SC) Edström Michael KM
120 SBI b 21 FI*Canth's ToyBoy 2 Uros 1 (SC) Zagorskaya Elena KM
121 SBI d 21 FI*JoJon La Veta de Oro 2 Uros 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB
122 SIB II / SIB n 09 FI*Likimain A Hard Day's Night 2 Naaras 10 (KAS) Isakov Vladimir Abs
123 SIB III / SIB ny 24 FI*Amurin Ruufus 2 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir Abs
124 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Zippora 2 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir Abs
125 SIB III / SIB n 22 FI*Alizarin Captain Morgan 2 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB BIV NOM
126 SIB III / SIB n 24 FI*Likimain A Beautiful Lie 2 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
127 SIB III / SIB n 22 FI*Cherrytail's Vendetta 2 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX2
128 SIB III / SIB n 23 FI*Keijumetsän Kesän lapsi 2 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
129 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Kemuel 2 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
130 SIB IV / SIB n 01 21 62 Intrigue Syberia 2 Naaras 9 (Avoin) Zagorskaya Elena EX1 CAC
131 SIB IV / SIB ny 09 24 FI*Amurin Rafael II 2 Uros 12 (Pennut) Zagorskaya Elena Abs
132 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Lumikissan RalliRaita 2 Uros 12 (Pennut) Zagorskaya Elena EX1
133 SIB V / SIB f FI*Jäälinnan Alisa 2 Naaras 3 (GIC) Zagorskaya Elena EX1 CACS
134 SIB V / SIB f FI*Likimain A Kind of Magic 2 Naaras 9 (Avoin) Zagorskaya Elena EX1 CAC
135 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan ZäpinäSissi 2 Naaras 2 (SP) Zagorskaya Elena KM
136 SIB VI / SIB d 09 FI*Cherrytail's Marlon Brando 2 Uros 1 (SC) Edström Michael KM BIV NOM
137 SIB VI / SIB f 09 FI*Cherrytail's Mexican Girl 2 Naaras 7 (CH) Edström Michael Abs
138 SIB VI / SIB d 09 24 FI*Lumikissan SuperSankari 2 Uros 12 (Pennut) Edström Michael EX1 NOM
139 SIB VI / SIB f 09 24 Grace Contentus*PL 2 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1
140 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan Tähtönen 2 Naaras 12 (Pennut) Zagorskaya Elena EX1 BIV
141 SIB VII / SIB fs FIN*Lumikissan LappuLiisa 2 Naaras 2 (SP) Ghibaudo Alessandro KM NOM BIS
141 SIB VII / SIB fs FIN*Lumikissan LappuLiisa 2 Naaras 17 (Veteraani) Fonsén Mira 1 NOM BIS
142 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 5 (IC) Zagorskaya Elena EX1 CAGCIB NOM BIS
143 TUA I / TUA n FI*Josmarin Innusha 2 Naaras 3 (GIC) Zagorskaya Elena EX1 CACS
144 TUA IX / TUA w 63 FI*Gildemin Big Benjamin 2 Uros 12 (Pennut) Zagorskaya Elena EX1
145 TUA IX / TUA w 62 FI*Felesin Regina 2 Naaras 12 (Pennut) Zagorskaya Elena EX1
146 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI*GizemliKediler Beze Balerin 2 Naaras 1 (SC) Edström Michael KM
147 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN*Verdian Cihangir 2 Uros 4 (GIP) Edström Michael EX1 CAPS
147 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN*Verdian Cihangir 2 Uros 17 (Veteraani) Fonsén Mira 4
148 ABY n Hotchocolate Cleopatra 3 Naaras 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS
149 ABY n Osiris(V) Total Surprise 3 Uros 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB
150 ABY n FI*Lovedevotion Desirée 3 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 BIV
151 ABY a FI*Link Nyota Ziko Humu 3 Uros 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS NOM
152 ABY a FI*Kharn-Ka Great Gatsby 3 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
153 ABY a S*Skimmerdal's Unforgettable Utopia 3 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko Abs
154 ABY a FI*Link Mochweo Blou 3 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 BIV
155 ABY a FI*Lovedevotion Daphne 3 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
156 BEN n 22 31 FI*Kattiklaanin Luke Catwalker 3 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM NOM
157 BEN n 22 33 FI*PurrGold Caro Carissimo 3 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
158 BEN n 24 33 FI*Leokatin Jackpot 3 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 NOM
159 BEN n 24 33 FIN*SiruCats Ynes Yooralla 3 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM NOM
159 BEN n 24 33 FIN*SiruCats Ynes Yooralla 3 Naaras 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 3
160 BRI n FI*Saranellan Eddie 3 Uros 9 (Avoin) de Bruijn Ad EX1 CAC
161 BRI a FI*Saranellan Pätkis 3 Uros 9 (Avoin) de Bruijn Ad EX1 CAC
162 BRI a FI*Saranellan Feather 3 Naaras 9 (Avoin) de Bruijn Ad EX1 CAC
163 BRI a FIN*Ruusutarhan Ghisella 3 Naaras 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 4
164 BRI f FI*Ruusutarhan Oodi 3 Naaras 11 (Nuoret) de Bruijn Ad EX1 NOM
165 BRI f FI*Ruusutarhan Klara 3 Naaras 8 (PR) de Bruijn Ad EX1 CAPIB
166 BRI g FIN*Ruusutarhan Hertta 3 Naaras 1 (SC) de Bruijn Ad KM NOM
167 BRI d 24 FIN*Rhinestone's Williams Red 3 Uros 10 (KAS) de Bruijn Ad Abs
168 BRI ns 11 FI*EmeraldCharm Knockout 3 Uros 9 (Avoin) de Bruijn Ad EX1 CAC
169 BRI ns 11 FI*Gnome's Hello, I Love You 3 Uros 12 (Pennut) de Bruijn Ad BRI as 11
170 BRI ns 11 FI*Gnome's My Wild Love 3 Naaras 12 (Pennut) de Bruijn Ad EX1
171 BRI ns 11 EST*Harmony Devianti 3 Naaras 2 (SP) de Bruijn Ad KM NOM
172 BRI ay 11 Blue golden Inari de Maneki Neko 3 Uros 7 (CH) de Bruijn Ad Abs
174 BUR n FI*Karvanverran JouluTaika 3 Naaras 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
175 BUR a FI*Karvanverran Esme Azul 3 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
176 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
177 BUR f Sacredspirit Serengeti of Kisu Umi*RU *** 3 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
178 CRX VI / CRX ns 03 24 FI*Spectrolite Ritariperhonen 3 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 NOM BIS
179 CRX IX / CRX w 63 Nika of Sakura-Hana*RU *** 3 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
180 DRX IV / DRX f 09 S*Fiddlestix Marta Marmellata 3 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
181 DSP III / DSP d 21 RU.Dolf Shudan 3 Uros 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
182 DSP III / DSP g 21 Darca Sweet of Ozland 3 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
183 EUR f 22 FI*Feronian Hibiscus 3 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
184 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB NOM
185 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
186 KBL I / KBL ns 22 FIN*Cherrytail's Coupe de Ville 3 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM
186 KBL I / KBL ns 22 FIN*Cherrytail's Coupe de Ville 3 Naaras 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 1 NOM BIS
187 KOR Electra Emerald Beauty 3 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira Abs
188 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI*Conan Lontrus 3 Uros 1 (SC) de Bruijn Ad KM
189 MAN 53 / MAN e 23 53 FI*Maikain Valmu Väng 3 Naaras 12 (Pennut) de Bruijn Ad EX1 NOM
190 MAN 53 / MAN f 24 53 FIN*JoJon Hei Dec 3 Naaras 6 (IP) de Bruijn Ad EX1 CAGPIB
191 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Fonsén Mira KM BIV NOM BIS
192 OCI n 24 FI*Moosegrove Dream On 3 Naaras 1 (SC) Fonsén Mira KM
193 OCI n 24 FI*Moosegrove Honour 3 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 NOM
194 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Fonsén Mira KM NOM
194 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 1
195 OCI c 24 FI*Embrace Good King Wenceslas 3 Uros 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS
196 OCI c 24 FI*Sunny's Lavender Lily 3 Naaras 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
197 OCI ns 24 FI*Northalla Blackbeard 3 Uros 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB
198 RUS Wynterwynd Moon River 3 Uros 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS
199 RUS FI*BlueKaramel Blue Bell 3 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX2
200 RUS FI*Lolcat's Wendy Darling 3 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
201 RUS FI*Zarin Simply the Best 3 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1 BIV NOM BIS
202 RUS FIN*Zarin Querido Mio 3 Uros 2 (SP) Fonsén Mira KM NOM BIS
202 RUS FIN*Zarin Querido Mio 3 Uros 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 2
203 SIN Lika-Hana Nikolaevs Pride*RU *** 3 Naaras 5 (IC) de Bruijn Ad EX1 CAGCIB
204 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 3 Uros 1 (SC) de Bruijn Ad KM BIV NOM
205 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 3 Naaras 3 (GIC) de Bruijn Ad EX1 CACS
206 SOM n FI*Kharn-Ka Sinopa 3 Naaras 5 (IC) de Bruijn Ad EX1 CAGCIB
207 SOM n Tamarakatz Mystical Mist-of-Kharnka 3 Naaras 9 (Avoin) de Bruijn Ad EX1 CAC
208 SOM o DK*Dushara Mint of Kharnka 3 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM
208 SOM o DK*Dushara Mint of Kharnka 3 Naaras 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 2
209 SOM o FI*Kharn-Ka Wickerfire 3 Uros 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
210 SPH III / SPH d FI*Evilurbastet Napoleon 3 Uros 11 (Nuoret) de Bruijn Ad Abs
211 SPH V / SPH d 21 33 FI*Tutsi Chaumet 3 Uros 1 (SC) Fonsén Mira KM
212 SPH V / SPH f 03 33 LV*Otomi Avrora 3 Naaras 1 (SC) Fonsén Mira KM BIV NOM BIS
213 SPH V / SPH a 32 Diva La Viva Damascus 3 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
214 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 3 Naaras 2 (SP) Fonsén Mira KM NOM BIS
215 BAL b FI*Willicon Brucaliffo 4 Uros 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC NOM BIS
216 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS NOM BIS
217 BAL c FI*BaliDancer's Caya 4 Naaras 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS NOM BIS
218 BAL n 21 FI*Willicon Loves Feathers 4 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC NOM
219 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black 4 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 NOM
220 OSH f FI*Clamoris Ingria 4 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 NOM BIS
221 OSH n 24 FI*LoveOriental Peggy 4 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 NOM BIS
222 OSH n 24 Oralee Hidalgo 4 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP NOM BIS
223 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1 NOM
224 OSH a 24 Nick-Nack Sia Alicia, CZ 4 Uros 2 (SP) Fonsén Mira Abs
225 OSH d 24 FI*Clamoris Inessa 4 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
226 OSH n 03 22 FI*Keskimaan Purrrfect Mao 4 Me 4 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
227 PEB III / PEB e Ideallisa El Gato De Luna 4 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
228 SIA a FI*Aurinkomäen Dooris-Damina 4 Naaras 5 (IC) Fonsén Mira Abs
229 SIA b 21 (N)Attack's Icandy 4 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
230 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Saarela Veikko 1 NOM
231 HCS Oswald Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Saarela Veikko 1 NOM BIS
246 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
de Bruijn Ad BRI a, BRI ay 11, BRI d 24, BRI f, BRI g, BRI n, BRI ns 11, MAN 51-52, MAN 53, SIN , SOM n, SPH III, Kat 1-vet 22
Edström Michael Kat 1 tark, Kat 2 tark, EXO n 22, PER d, PER f, PER f 02 21 62, PER f 03, PER ns, MCO I, MCO III, MCO VII, NFO I, NFO III, NFO IV, RAG f 03, SBI d 21, SBI n 21, SIB VI, TUV d 61-63 41
Fonsén Mira ABY n, BUR b, BUR f, DRX IV, OCI n 24, OCI b 24, OCI c 24, OCI ns 24, RUS , SPH V, BAL c, OSH n, OSH a 24, OSH n 03 22, SIA a, SIA b 21, Kat 2 vet 37
Ghibaudo Alessandro Kat 1 tark, Kat 2 tark, EXO n, EXO a 02 21 62, PER n, PER n 22, PER d 22, PER n 03, PER n 33, PER a 33, PER d 33, PER n 21 33, PER a 21 33, ACL III, ACL VI, ACL VIII, ACS VIII, MCO II, MCO V, NFO VIII, NFO IX, RAG a, RAG c, RAG a 04, SIB VII 40
Isakov Vladimir MCO IV, MCO VIII, NEM II, NFO VII, RAG a 03, RAG d 03, RAG a 03 21, RAG d 04, RAG n 04 21, RAG a 04 21, SBI n, SBI e, SIB II, SIB III, Kat 3 vet 38
Saarela Veikko ABY a, BEN n 22 31, BEN n 22 33, BEN n 24 33, BUR n, BUR a, CRX VI, CRX IX, DSP III, EUR as 22, EUR f 22, EUR f 24, KBL I, PEB III, SOM o, BAL b, BAL n 21, OSH f, OSH n 24, OSH d 24, HCL, HCS 31
Zagorskaya Elena ACL V, ACL X, MCO VI, MCO IX, NFO II, NFO V, NFO VI, RAG n 03, RAG n 04, SBI a, SBI b 21, SIB IV, SIB V, SIB VIII, TUA I, TUA IX 37
7 tuomaria.