Omakissa
PIROK 140. kansainvälinen näyttely *RED*
Järjestävä yhdistys Pirkanmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 31.10.2020 Loppuu 31.10.2020
Ilmoittautuminen alkaa 1.9.2020 Ilmoittautuminen loppuu 30.9.2020
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 23.10.2020
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 205   Kategoriat 2, 4
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@pirok.org
Paikka Ylöjärven liikuntakeskus, Elotie 14, Ylöjärvi -RED-
Toimihenkilöt Näyttelypaikka: Ylöjärven liikuntakeskus, Elotie 14, Ylöjärvi
Näyttelypäälliköt: Mika Akonniemi, mika.akonniemi@pirok.org, puh: 0400516270
Näyttelysihteerit: Kristiina Martikainen (kat. 1, 3 ja kotikissat), Hirsimäentie 12, 37860 Kärjenniemi puh. 0405237764 & Minna Raiski (kat. 2 ja 4), Mikkolankatu 53, 33580 Tampere puh. 0405688336. Tavoitat näyttelysihteerit parhaiten sähköpostitse show@pirok.org
Rotu- ja myyntipöydät: Marika Nyström, marika.nystrom@pirok.org
Palkinnot ja ruusukkeet ovat tervetulleita: Katja Laakkonen, katja.laakkonen@pirok.org
Raha-asiat: Anna Rämö, anna.ramo@pirok.org
Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen, assistenttianomukset osoitteeseen: assistentit@pirok.org
Lisätietoja Kissoilla mahdollisuus osallistua kahteen arvosteluun yhden päivän aikana. Kumpaankin 31.10. pidettävään näyttelyyn ilmoittaudutaan tämän *RED*-näyttelyn kautta. Näyttelymaksut (1 näyttely/2 näyttelyä): PIROKin jäsenet 40€/68€, muut FIFe-yhdistysten jäsenet 40€/74€, ei FIFe-kissat 50€/100€ näyttely (ei leimakorttia). Leimakortit käytössä. Kun kissa ilmoitetaan vain yhteen arvosteluun, voi ilmoittaja valita kumpaan näyttelyyn kissa osallistuu. Tarkistusluokka 20 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä, yksistään 20 €. Jos kasvattajalla ei ole omistamaansa kissaa ilmoitettuna näyttelyyn, tulee kasvattajaluokkaan ilmoittautua erikseen. Näissä näyttelyissä ei ole veteraaniluokkia! Maksa käyttäen Omakissasta saamaasi viitenumeroa, eräpäivä on ilmoittautumispäivä! Maksamattomat ilmoittautumiset hylätään ilman eri ilmoitusta! Leimakortilla maksettaessa kirjoita ilmoitetun kissan ja ilmoittajan nimet ja lähetä näyttelysihteerille välittömästi ilmoittautumisen jälkeen. Paperi-ilmoittautumisissa maksu PIROK:n tilille FI50 4055 0011 9442 34, BIC HELSFIHH viite 5555, kuitti ilmoittautumiseen mukaan. Jos kissa perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta. Ilmoittautuminen on sitova. Jos näyttelyilmoittautumista ei peruta eikä makseta, pidämme oikeuden olla hyväksymättä jatkossa ilmoittajan kissoja PIROK:n järjestämiin näyttelyihin. Mahdollinen karsinta tehdään maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän mukaan. Ilmoittautumisajan jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia, muutokset mieluiten sähköpostilla show@pirok.org. Varmista luettelon saanti ja maksa (2 €/pv) Omakissassa ilmoittautumisen yhteydessä. Näyttely ei ole yleisölle avoinna. Yhdistys seuraa aktiivisesti COVID-19 pandemian tilannetta ja viranomaisten ohjeistuksia -muutokset mahdollisia!

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
2 121 107 2 0 12
4 115 93 15 0 7
Yhteensä 236 200 17 0 19

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 ACL II / ACL n 03 FI*Siriuksen AstiCurl 2 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC NOM
2 ACL IV / ACL n 03 22 FI*Siriuksen AlfaCurl 2 Uros 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
3 ACL VI / ACL d 03 22 FI*Siriuksen DingoCurl 2 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
4 ACL X / ACL f 21 33 Curl Essence Raven 2 Naaras 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
5 ACL XI / ACL a 03 21 33 FI*Siriuksen CharonCurl 2 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
6 ACS III / ACS a 22 FI*Siriuksen ZariaCurl 2 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira Abs
8 ACS III / ACS n 24 FI*Siriuksen BahamaCurl 2 Uros 8 (PR) Fonsén Mira EX1 CAPIB
9 ACS IV / ACS a 03 24 FI*Siriuksen TianaCurl 2 Naaras 1 (SC) Saarela Veikko KM
10 ACS VI / ACS f 09 FI*Trollin Ronda 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
11 ACS VIII / ACS as 03 24 FI*Dezzicat's Nontroppo NestorCurl 2 Uros 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
12 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI*Dezzicat's Overture OzzyCurl 2 Uros 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
13 ACS XI / ACS n 02 21 33 FI*Dezzicat's Narrante NixonCurl 2 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
14 MCO I / MCO n EE*Luna EstBigCat 2 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
15 MCO I / MCO n FI*Moggi Sisu Salmari 2 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 NOM
16 MCO I / MCO n FI*HoneyCoon's What A Feeling 2 Uros 6 (IP) Fonsén Mira EX1 CAGPIB
17 MCO II / MCO a 02 62 FI*Chamberlain You're My Heartbreaker 2 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
18 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Stormy End 2 Uros 2 (SP) Fonsén Mira KM NOM
19 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
19 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
20 MCO III / MCO n 22 FI*Blackcurrant Broomhilda Von Shaft 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX3
21 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain Velvet Diamond 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC BIV
22 MCO III / MCO a 24 FI*HoneyCoon's I Am Made Of You 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX2
23 MCO III / MCO n 22 DK Red Line's Arizona 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
24 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Sky 2 Uros 2 (SP) Wikström Bjarne KM
25 MCO III / MCO n 23 FI*Chamberlain Orionis Alnitak 2 Uros 2 (SP) Wikström Bjarne KM BIV
26 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Escape's Little Cedric 2 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM
27 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Hemingway's Chief Crazy Bull 2 Uros 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
28 MCO IV / MCO n 09 25 LV*BBMC Nitro 2 Uros 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
29 MCO IV / MCO a 09 22 FI*Moggi Ole Karkki 2 Uros 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
30 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Hemingway's Akachi 2 Uros 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
31 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Keenukollin Joonatan 2 Uros 9 (Avoin) Saarela Veikko EX2
32 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Rare Diamond 2 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
33 MCO IV / MCO n 09 22 FI*HoneyCoon's White Wedding 2 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
34 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Ghost Of Wind 2 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM
35 MCO IV / MCO a 09 25 FI*Blackcurrant Beatrix Kiddo 2 Naaras 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
36 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Yes I'm Ready 2 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX2
37 MCO IV / MCO n 09 24 FI*Moggi Nakke Naan 2 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP BIV NOM BIS
38 MCO V / MCO g 22 FI*Hemingway's Leona Dreamcatcher 2 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
39 MCO V / MCO e 22 SE*KobbaCat's Hector 2 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira Abs
40 MCO V / MCO d FI*KhalDrogo's Shoot To Thrill 2 Uros 8 (PR) Fonsén Mira EX2
41 MCO V / MCO d 24 FI*Mahtitassun Qjalla 2 Uros 8 (PR) Fonsén Mira EX1 CAPIB
42 MCO VI / MCO f 03 24 FI*Moggi Jam Balaya 2 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
43 MCO VI / MCO f 09 24 FI*Moggi Nonparelli Elli 2 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
44 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI*Chamberlain You're My Lucky One 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 BIV NOM
45 MCO VI / MCO f 09 22 FI*KingLeo's Kiss Me Karma 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX2
46 MCO VI / MCO f 03 SE*KobbaCat's Beauty 2 Naaras 2 (SP) Wikström Bjarne Abs
47 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Orionis Alnilam 2 Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
48 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Quite the Best 2 Uros 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS BIV
49 MCO VI / MCO f 09 FI*Tigerworld Selene 2 Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
50 MCO VII / MCO ns FI*Hemingway's Agathodaemon 2 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
51 MCO VII / MCO es 24 FI*Chamberlain Xception To the Rule 2 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
52 MCO VII / MCO es 22 FI*Mahtitassun Sabotaasi 2 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 BIV
53 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Montana Sky 2 Uros 2 (SP) Fonsén Mira KM
54 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Vanishing Point 2 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
55 MCO VII / MCO fs FI*FireFox Aurora Borealis 2 Naaras 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP BIV
56 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Escape's Phoebe 2 Naaras 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS BIV NOM BIS
57 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Moggi Kamo Milla 2 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
58 MCO VIII / MCO ns 09 24 FI*HoneyCoon's Dancing with Myself 2 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 NOM
59 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*NomenEst Ivanhoe 2 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM BIV
60 MCO VIII / MCO ns 03 FI*Escape's Kid Bailey 2 Uros 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
61 MCO VIII / MCO ns 09 FI*KhalDrogo's Hell On High Heels 2 Naaras 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB NOM
62 MCO IX / MCO w 63 FI*Rotcat Tomboy Of Finland 2 Naaras 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
63 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Karakallion Keisarinna 2 Naaras 10 (KAS) Turpeinen Riikka EX1 CAP
64 NEM II / NEM f 09 FI*Pikku-Priin Jos Tulevana Suvena 2 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
65 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Elite Queen 2 Naaras 2 (SP) Turpeinen Riikka KM NOM BIS
66 NFO II / NFO n 09 NO*Havstrilens Robyn 2 Naaras 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
67 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Black Halo 2 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
68 NFO III / NFO n 22 FI*WitSarin Alvi 2 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira Abs
69 NFO III / NFO n 22 FI*Siniidan Cardcaptor Sakura 2 Naaras 8 (PR) Fonsén Mira EX1 CAPIB
70 NFO IV / NFO n 09 24 SE*Lisselbacks Mars 2 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1 NOM BIS
71 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Miranda 2 Naaras 2 (SP) Fonsén Mira KM NOM
72 NFO V / NFO f 22 Quarans Lady Sandwick 2 Naaras 1 (SC) Fonsén Mira KM NOM
73 NFO VI / NFO f 01 21 64 FI*Siniidan Rebirth Flame 2 Naaras 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
74 NFO VI / NFO f 01 21 62 FI*Ratakatin Agnetha 2 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
75 NFO VI / NFO d 09 22 Yoshi z Krainy Asgardu*PL 2 Uros 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
76 NFO VI / NFO f 03 22 FI*WitSarin Carmen 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1 BIV NOM
77 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Miritza 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka Abs
78 NFO VI / NFO f 02 21 62 FI*Tupuliinin Tupu Kolmas 2 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
78 NFO VI / NFO f 02 64 FI*Tupuliinin Tupu Kolmas 2 Naaras 13c (Määrittely) Turpeinen Riikka NFO f 02 21 62/ NFO VI
79 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Ramona 2 Naaras 4 (GIP) Turpeinen Riikka EX1 CAPS
80 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Volga 2 Naaras 6 (IP) Turpeinen Riikka EX1 CAGPIB
81 NFO VII / NFO ns 24 FI*Hopeahännän Hymypoika 2 Uros 4 (GIP) Turpeinen Riikka Abs
82 NFO VII / NFO ns 24 FI*Siniidan Great Mouse Detective 2 Naaras 10 (KAS) Turpeinen Riikka EX1 CAP
83 NFO VIII / NFO ns 09 SE*Avivaz Mimer 2 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko Abs
84 NFO VIII / NFO fs 09 22 FI*Hopeahännän Villanelle 2 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko Abs
85 NFO VIII / NFO ds 03 22 FI*Siniidan Electric India 2 Uros 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
87 SIB III / SIB n 24 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville 2 Naaras 1 (SC) Turpeinen Riikka KM BIV NOM
88 SIB III / SIB n 24 FI*Beavvic Theo 2 Uros 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC NOM
89 SIB III / SIB n 23 FI*Amurin Conaniah 2 Uros 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
90 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Diamond 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
91 SIB III / SIB n 23 FI*Cherrytail's Old Black Joe 2 Uros 13c (Määrittely) Turpeinen Riikka SIB n 24/ SIB III
91 SIB III / SIB n 24 FI*Cherrytail's Old Black Joe 2 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX2
92 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Umppa-Lumppa 2 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1 NOM
93 SIB IV / SIB n 03 23 Felis Felicis Hammer to Fall 2 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB BIV NOM
94 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Lumikissan James Bond 2 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX2
95 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Amurin Chesil 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
96 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Pikku-Priin Lusitano 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
97 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Tunturikissan Saga 2 Naaras 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS NOM
98 SIB IV / SIB n 09 23 FIN*Alizarin Bomber Boy 2 Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB NOM
99 SIB V / SIB d 24 FI*Lumikissan Leijonakuningas 2 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB BIV
100 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan MammaMia 2 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB NOM
101 SIB V / SIB d 22 FI*Allikatin Ruusu 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
102 SIB V / SIB f 22 FI*Amurin Ephratah 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 NOM BIS
103 SIB VI / SIB d 09 FI*Ajatuksen Da Capo 2 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 NOM
104 SIB VI / SIB d 03 24 FI*Amurin Esaias 2 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX2
105 SIB VII / SIB ns 24 FI*Cherrytail's Beowulf 2 Uros 8 (PR) Turpeinen Riikka EX1 CAPIB
106 TUA IX / TUA w 61 FI*Felesin Stevie Nicks 2 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
107 ABY n Cellani Sieno UkassaKinté 4 Uros 1 (SC) Ojaniemi Sara KM BIV NOM BIS
108 ABY n FI*Redcheetah's Diana 4 Naaras 3 (GIC) Ojaniemi Sara Abs
109 ABY n (N) Tejas Kito 4 Uros 7 (CH) Ojaniemi Sara EX1 CACIB
111 ABY n FI*Nebuankhet Midnight Sunrise 4 Naaras 7 (CH) Ojaniemi Sara EX1 CACIB
112 ABY n Farris of the Anvil von Kalimdor*CH 4 Uros 7 (CH) Ojaniemi Sara EX2
113 ABY n FI*Miragerie Cú Chulainn 4 Uros 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
114 ABY n FI*Vuolas Piste jolta ei ollut paluuta 4 Uros 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1
115 ABY n FI*Kharn-Ka DejaVu 4 Naaras 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1 BIV NOM BIS
116 ABY n FI*Neaera's Prince of Zamunda 4 Uros 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1
117 ABY n Katniss Everdeen Housetiger*PL 4 Naaras 4 (GIP) Ojaniemi Sara EX1 CAPS
118 ABY n FI*Vuolas Maalla, merellä, ilmassa 4 Uros 10 (KAS) Ojaniemi Sara Abs
119 ABY a FI*Nebuankhet Pastel Goth 4 Naaras 1 (SC) Moraru-Puranen Tatyana KM BIV
120 ABY a FI*Nebuankhet Slania 4 Naaras 5 (IC) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAGCIB
121 ABY a FI*SaltNPepper Tchaï of the Tiger 4 Naaras 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1
122 ABY a FI*Nebuankhet Nae Laird! 4 Uros 4 (GIP) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAPS BIV
123 ABY a FI*Nebuankhet Jace Beleren 4 Uros 6 (IP) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAGPIB
124 ABY a FI*Vuolas Lumena siipesi silppuaa 4 Uros 10 (KAS) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAP
125 ABY a FI*Nebuankhet Nae Quin! 4 Naaras 10 (KAS) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAP
126 ABY o FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue 4 Uros 1 (SC) Moraru-Puranen Tatyana KM NOM
127 ABY ns S*Saivokattens Thomas O´Malley 4 Uros 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
130 BAL b FI*Frostnight's Paint Your Sky With Rainbow 4 Uros 10 (KAS) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAP
131 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 2 (SP) Moraru-Puranen Tatyana KM NOM
133 CRX II / CRX n 01 64 FI*Sweetpurr's Where's My Sash And Crown 4 Naaras 9 (Avoin) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAC
134 CRX II / CRX a 09 FI*VeeKasin Liukas Lennart 4 Uros 12 (Pennut) Moraru-Puranen Tatyana EX1
135 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 4 Uros 2 (SP) Moraru-Puranen Tatyana KM NOM
136 CRX IV / CRX h 03 24 Hello Dolly The Oneness, CZ 4 Naaras 9 (Avoin) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAC
137 CRX IV / CRX f 03 FI*Riverside-eye's Flaming Tayanita 4 Naaras 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1 NOM
138 CRX IV / CRX h 01 64 FI*Merivirran Ilona Ihme-Tyttö 4 Naaras 12 (Pennut) Moraru-Puranen Tatyana EX1 BIV NOM
139 CRX V / CRX b 24 Rex Flower's Paradise Moyo 4 Uros 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1
140 CRX VI / CRX a 03 24 FI*Windseeker Loulou Blue Nonsuch 4 Naaras 3 (GIC) Ojaniemi Sara EX1 CACS
141 CRX VI / CRX a 03 22 FI*Windseeker Della Bluenose 4 Naaras 6 (IP) Ojaniemi Sara EX1 CAGPIB
142 CRX VII / CRX b 21 33 FI*Claypond's Hilla V 4 Naaras 3 (GIC) Ojaniemi Sara EX1 CACS
144 CRX VII / CRX f 32 Demian Walpuri 4 Naaras 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX2
145 CRX VII / CRX n 33 FI*VeeKasin Lieskahäntä 4 Naaras 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1 BIV NOM
146 DRX I / DRX b FI*Fairy-Story's Ällösöpö 4 Naaras 9 (Avoin) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAC
147 DRX V / DRX a 24 SE*Recce Pod Super Zajtjik 4 Uros 4 (GIP) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAPS
148 DRX V / DRX n 24 SE*Recce Pod Sherian Grace Cadoria 4 Naaras 4 (GIP) Moraru-Puranen Tatyana Abs
149 DRX VII / DRX j 32 FI*Fairy-Story's Tears of Joy 4 Naaras 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
150 DRX VIII / DRX n 02 33 SE*Recce Pod BAE Systems Caiman 4 Uros 10 (KAS) Ojaniemi Sara Abs
151 OLH ns 24 FI*Frostnight's Shadegrown 4 Uros 10 (KAS) Ojaniemi Sara EX1 CAP NOM
152 OSH n FI*Meikatin Carbon 4 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia Abs
154 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 2 (SP) Moraru-Puranen Tatyana KM
155 OSH n 24 FI*Vintterin Matias Vapunpoika 4 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
156 OSH n 24 FI*LoudMeow Light My Fire 4 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 NOM BIS
157 OSH a 24 FI*LoudMeow Stormwind 4 Uros 5 (IC) Ojaniemi Sara EX1 CAGCIB
158 OSH a 24 FI*LoudMeow Firepower 4 Uros 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1
159 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 8 (PR) Ojaniemi Sara EX1 CAPIB NOM BIS
159 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
160 OSH a 25 FI*LoudMeow Here Comes The Sun 4 Uros 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS NOM
162 OSH c 24 FI*LoudMeow Moonshine 4 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM NOM BIS
164 OSH d 24 FI*BlackDevil's Master Of Puppets 4 Uros 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
165 OSH h 22 FI*Frostnight's Candy Clouds of Lullaby 4 Naaras 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
166 OSH p 25 FI*LoudMeow Sunset Superman 4 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM
167 OSH n 03 Apocalyptica Zorro 4 Uros 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
168 OSH ps 03 25 FI*Jalecat's Monsteri PNK Carrie 4 Naaras 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1
169 RUS FI*Rusalka Margarita 4 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
170 RUS FI*Harmuan Kaunis Kardemumma 4 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
171 RUS FI*Hana-Bi Liù 4 Naaras 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
172 SIA w 67 FI*Cleverkitty Davido 4 Uros 9 (Avoin) Moraru-Puranen Tatyana Abs
174 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 1 (SC) Nyman Pia KM
175 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Nyman Pia KM BIV
176 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 1 (SC) Nyman Pia Abs
177 SOM n Olaf von Gulda 4 Uros 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
178 SOM n FI*Lamadegaan Feel The Magic 4 Naaras 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
179 SOM n FI*Amajan Svilda Sperandea 4 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
180 SOM n Catzanova Pin-Up 4 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
181 SOM n FI*Kisompa's Oriana 4 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX2
182 SOM n FI*Kharn-Ka Heart of Gold 4 Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
183 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM
184 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Nyman Pia Abs
185 SOM n FI*Amajan Maffeo Macario 4 Uros 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
186 SOM n FI*Amajan Prozio Prospero 4 Uros 4 (GIP) Nyman Pia EX2
187 SOM n FI*Lamadegaan Festival Star 4 Uros 4 (GIP) Nyman Pia Abs
188 SOM n FI*Vulpes Aither 4 Uros 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB
189 SOM n FI*Vulpes Aletheia 4 Naaras 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP BIV
190 SOM a FI*Foxkiss Falco alopex 4 Uros 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
191 SOM o FI*Amajan Norton Norberto 4 Uros 1 (SC) Moraru-Puranen Tatyana KM
191 SOM o FI*Amajan Norton Norberto 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
192 SOM o FI*Amajan Pon Preziosa 4 Naaras 3 (GIC) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CACS
193 SOM o FI*Amajan Serenissima Serafina 4 Naaras 5 (IC) Moraru-Puranen Tatyana EX2
194 SOM o FI*SunnyPace Knautia 4 Naaras 5 (IC) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAGCIB
195 SOM o PL*Fryga Felicity 4 Naaras 9 (Avoin) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAC BIV NOM
196 SOM o FI*SunnyPace Juglans 4 Uros 2 (SP) Moraru-Puranen Tatyana KM BIV
197 SOM o FI*Amajan Remo Remberto 4 Uros 6 (IP) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAGPIB
198 SOM o FI*Amajan Thurrrmur Thorium 4 Uros 8 (PR) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAPIB
199 SOM p FI*SunnyPace Consolida 4 Naaras 6 (IP) Ojaniemi Sara EX1 CAGPIB
200 SPH IV / SPH f 03 FI*Hobbitqueen's Diancie 4 Naaras 3 (GIC) Ojaniemi Sara EX1 CACS NOM BIS
201 SPH IV / SPH h 02 62 FI*Hebblas Chocolate Chip 4 Naaras 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1
202 SPH V / SPH n 03 32 FI*Hobbitqueen's Lexi 4 Naaras 3 (GIC) Nyman Pia EX2
203 SPH V / SPH f 03 32 Murashoff Aurora Borealis 4 Naaras 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS BIV NOM
204 SPH V / SPH f 02 33 FI*Hobbitqueen's 1st Lady 4 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 NOM
205 SPH V / SPH f 03 33 FI*Hebblas Ximena 4 Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM
206 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 4 Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM NOM
200 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Fonsén Mira Kat 2. tark., ACL II, ACL X, ACL XI, ACS III, ACS XI, MCO I, MCO II, MCO IX, MCO V, MCO VII, NFO III, NFO IV, NFO V 27
Moraru-Puranen Tatyana ABY a, ABY o, BAL b, CRX II, CRX IV, DRX I, DRX V, OSH a, OSH ps 03 25, SIA w 67, SOM o 30
Nyman Pia OSH a 25, OSH c 24, OSH n, OSH n 03, OSH n 24, OSH p 25, RUS, SOM n, SPH V 31
Ojaniemi Sara ABY n, ABY ns, CRX V, CRX VI, CRX VII, DRX VII, DRX VIII, OLH ns 24, OSH a 24, OSH d 24, OSH h 22, SOM a, SOM p, SPH IV 30
Paloluoma Anne 0
Saarela Veikko ACL IV, ACS IV, MCO IV, MCO VIII, NFO VIII, SIB VI, TUA IX 26
Turpeinen Riikka Kat. 2 tark., ACL VI, ACS VI, ACS VIII, NEM I, NEM II, NFO II, NFO VI, NFO VII, SIB III, SIB VII 28
Wikström Bjarne MCO III, MCO VI, SIB IV, SIB V 25
8 tuomaria.