Rurok 130. kansainvälinen rotukissanäyttely
Järjestävä yhdistys Ruuhka-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 29.3.2020 Loppuu 29.3.2020
Ilmoittautuminen alkaa 1.2.2020 Ilmoittautuminen loppuu 9.3.2020
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 500   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero FI9242100010068730
Sähköposti show@rurok.fi
Paikka Högfors-Ruukki, Valurinkatu 4, 03600 Karkkila
Toimihenkilöt Näyttelyluokat: 1-17.
Huomioithan että jokaiseen luokkaan tehdään oma näyttelyilmottautuminen!
Näyttelyssä noudatetaan Fifen ja Suomen Kissaliiton sääntöjä. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokein.

Näyttelymaksut: Rurokin jäseniltä 36€ / kissa / näyttely
FIFe-jäseniltä 39€ / kissa / näyttely
FIFen ulkopuolisilta 50€ / kissa / näyttely
Veteraaniluokka perusarvostelun yhteydessä 10 € / kissa, erikseen normaali näyttelymaksu
Kasvattaja- ja siitosluokat ovat maksuttomia, jos kissa osallistuu muuhun luokkaan, erikseen normaali näyttelymaksu.

Leimakortti käy tähän näyttelyyn!! 1kpl/päivä/talous 
Leimakortit lähetetään: Kati Nieminen Luisukatu 4 a 1, 33240 Tampere


Näyttelysihteeri: Kati Nieminen, 0407761395 
Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten  show@rurok.fi osoitteesta.
Töissä en hoida näyttely asioita.
Näyttelypäällikkö: Jukka Laine, puhelin: 044 930 6273
Pääassistentti
Jonna Varhama, jonna.varhama@iki.fi tai FaceBookin kautta.
Palkinnot, tuomarioppilasanomukset, myyntipöydät: Marianne Surakka marianne.surakka@rurok.fi, 0500 856 380
Raha-asiat:Sinikka Laine sinikka.laine@rurok.fi, puh.0505111399

Pääsponsorinamme on Royal Canin


Lisätietoja

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 34
2 85
3 48
4 50
Kotikissat 2
Yhteensä 219

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
ABY a FI SK LO 1926763 Thamos Viktor Uros Avoin
Velvetdamour Alesandro (ABY a) x Thamos Aida (ABY n)
ABY n FI SK LO 1926084 FI*Kermakupin Tulppaani Ja Sadepisara Naaras Nuoret 7-10 kk
FI*Furiosa Avenger (ABY n) x FI*Kermakupin Feel The Thunder (ABY n)
ABY n FI SRK LO 38055 FI*Laire Meleth Aran Uros Veteraani
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
ABY n FI SK LO 1822850 FI*Lovedevotion Leticia Naaras International Champion
Shadeaby Heartbreaker (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
ABY n FI SK LO 1821859 FI*Redcheetah's Eemeli Uros International Champion
FI*Omanion Galanthus nivalis (ABY n) x FI*Redcheetah's Julia (ABY n)
ABY n FI SK LO 1925140 FI*Woodcocks Quiet Revolution Naaras Avoin
Detrevande's Xemm (ABY o) x FI*Link Malaika Mnia (ABY n)
ABY n FI SK LO 1924133 Katniss Everdeen Housetiger*PL Naaras International Premior
Omnia Mea Holy Grail (ABY n) x Indiabi Miss Polonia (ABY p)
ABY n FI SRK LO 1404115 Osiris(V) Total Surprise Uros International Premior
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
ABY o FI SK LO 1405588 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Supreme Premior
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
ACL I / ACL n FI SK RX 1923400 Simba's Pride Charming Bagheera Naaras International Champion
Jolly Familys Banderas (ACL ns) x Bens Paradis Sheri (ACL f 21 33)
ACL IV / ACL n 22 FI SK LO 1925695 FI*Debals Café Au Lait Naaras Nuoret 7-10 kk
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
BAL c 21 FI SK LO 1925134 FI*Frostnight's Disciple Of The Sun Uros Avoin
FI*Mummeli Queeninho Emilio (BAL c) x FI*Frostnight's Romance With Darkness (OSH b 24)
BEN n 22 FI SK LO 1926092 S*Leopardettes Sunny Hazelnut Uros Champion
S*Leopardettes Vilde (BEN n 22) x Noix Acajou des Griffes de Feu (BEN n 24)
BEN n 24 FI SK RX 1924372 FI*Kissalehdon Tausret Naaras Kastraatti
Goldycat Mufasa (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Bonnie (BEN n 24)
BEN n 24 FI SK LO 1926359 FI*PurrGold Miss Mystique Naaras Nuoret 7-10 kk
FI*Leokatin Santino Dude (BEN n 24) x FI*PurrGold Genuina Giuseppina (BEN n 24)
BEN n 24 FI SK RX 1611260 S*KungsgardenCats Ocean Treasure Uros Supreme Premior
Absolutely My Own Private Idaho (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Blue Water Droplets (BEN n 24)
BLH a 03 FI SK RX 1925442 FI*MellowBear's Alice in Wonderland Naaras Nuoret 7-10 kk
Suncat's Light Me Up (BLH n 02) x FI*MellowBear's Rhine Maiden Flosshilde (BLH j)
BLH f 03 FI SK RX 1717373 FI*MellowBear's Earth Goddess Erda Naaras Grand International Champion
FI*Treselle's Espresso (BLH n) x Valencia Dionis (BLH j 03)
BLH ns 11 FI SK LO 1820915 FI*Huntercat Prince Benjamin Uros International Champion
Enrico Magiya Serebra (BLH ns 11) x FI*Huntercat Princess Angelica (BSH ns 11)
BML I / BML as 11 31 FI SK RX 1405295 ES*Bellabonny Touchstone Uros Supreme Champion
Hamlet des Ethnicats (BML ns 11 31) x ES*Bellabonny Nieves (BML bs 11)
BML I / BML ns 11 FI SK LO 1923493 Baheras Wb Bamse Uros Avoin
Baheras Wb Xet (BML ns 11 31) x Baheras Wb Vesna (BML fs 12)
BML I / BML ns 11 FI SK RX 1924972 FI*Kimuli's Darkest Light Naaras Avoin
Quincy af Misapotanien (BML as 11) x ES*Bellabonny Sylvana (BML ns 11 31)
BML I / BML ns 11 FIN SRK RX 27858 FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Supreme Premior
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
BML I / BML ns 11 FIN SRK RX 27858 FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Veteraani
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
BML I / BML ns 11 31 FI SRK LO 41019 FI*Kimuli's Love Story Naaras Supreme Champion
GB*Gem's Andamooka Opal (BML bs 11) x FIN*Kimuli's Chocolate Dream (BML ns 11)
BML I / BML ns 11 31 FI SRK LO 41019 FI*Kimuli's Love Story Naaras Veteraani
GB*Gem's Andamooka Opal (BML bs 11) x FIN*Kimuli's Chocolate Dream (BML ns 11)
BSH a FI SK LO 1716303 FI*Feronian Lilja Naaras International Premior
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x EE*Ashly Rewal Beauty (BSH a)
BSH e FI SK LO 1926740 FI*Feronian Nightshade Uros Pennut 4-7 kk
Belten`s Kosmos (BSH c) x FI*Feronian Madonna (BSH f)
BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
BSH n FI SK LO 1926736 FI*Feronian Nectarine Naaras Pennut 4-7 kk
Belten`s Kosmos (BSH c) x FI*Feronian Madonna (BSH f)
BSH ns 11 FI SK LO 1612334 FI*Lumiprinsessan Jääprinssi Uros Grand International Premior
S*Pymans Joe Cool (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Kissanminttu (BSH ns 11)
BSH ns 11 FI SK LO 1612333 FI*Lumiprinsessan Talviprinssi Uros Supreme Premior
S*Pymans Joe Cool (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Kissanminttu (BSH ns 11)
BSH o 21 33 FI SK LO 1507892 FI*Gimmie's Home Town Hero Uros Supreme Premior
FI*Gimmie's Vesper Hymn (BSH o 22) x FI*Gimmie's Poesie (BSH h 22)
BUR f FI SK LO 1927038 FI*Whitelands Constance Greene Naaras Pennut 4-7 kk
FI*Feirefiz Ravenlight (BUR n) x FI*Aavan Cézanne (BUR h)
BUR h FI SK LO 1821583 FI*Aavan Cézanne Naaras Avoin
Casper Samsvet (BUR b) x FI*Aavan Pohjoista Viljaa (BUR e)
BUR n FI SRK LO 1403571 S*Lovestory's Triumph Tiger Uros Grand International Premior
S*Bonnea's Elwiz (BUR d) x S*ulzix Principessa Gavia (BUR f)
CRX II / CRX n 03 FI SK LO 2027474 FI*Piupaws Duracell's Leggiero Naaras Pennut 4-7 kk
FI*Piupaws Diptera (CRX n 24) x FI*Piupaws Gum in My Hair (CRX f 03)
CRX V / CRX ns 24 FI SK LO 1924742 FI*Piupaws Ansa Ikonen Naaras Avoin
FI*Piupaws Donkey Kong (CRX ns) x FI*Piupaws Kardemumma (CRX f 24)
CRX VI / CRX a 03 24 FI SK LO 1822551 FI*Windseeker Loulou Blue Nonsuch Naaras International Champion
Ridgways Big Bang of Windseeker (CRX n 09) x FI*Windseeker Della Bluenose (CRX a 03 22)
DRX V / DRX a 24 FI SK LO 2027593 SE*Recce Pod Super Zajtjik Uros Premior
Sylwester Happymiau*PL (DRX n 24) x SE*Recce Pod NUSANTARA Super Puma (DRX n 24)
DRX V / DRX n 24 FI SK LO 1923703 SE*Recce Pod Sherian Grace Cadoria Naaras Grand International Premior
Sylwester Happymiau*PL (DRX n 24) x SE*Recce Pod NUSANTARA Super Puma (DRX n 24)
DRX V / DRX n 25 FI SK LO 1925944 FI*Clavinova Rasmus Uros Nuoret 7-10 kk
FI*Mirexin Patrik (DRX ns 25) x FI*Clavinova Carmen (DRX n 21 33)
DRX V / DRX ns 25 FI SK LO 1717235 FI*Mirexin Patrik Uros Grand International Champion
Elfinrex Acer Nikoense (DRX a) x FI*Riiviön Donna (DRX w)
EUR a FI SK RX 1924363 FI*Pinkkitassun Siegfried Uros Avoin
FI*Pinkkitassun Harvey (EUR d 22) x FI*Pinkkitassun Jóhanna (EUR f 22)
EUR d 22 FI SK RX 1406318 FI*Pinkkitassun Harvey Uros Grand International Champion
FI*Kissakallion Orlando (EUR d 24) x FI*Pinkkitassun Edina (EUR e 24)
EUR d 22 FI SK RX 1924362 FI*Pinkkitassun Saara Naaras Avoin
FI*Pinkkitassun Harvey (EUR d 22) x FI*Pinkkitassun Jóhanna (EUR f 22)
EUR f 22 FI SK RX 1926462 FI*Feronian Rosemary Naaras Nuoret 7-10 kk
FI*Feronian Opium (EUR a 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
EUR f 22 FI SK RX 1510579 FI*Pinkkitassun Jóhanna Naaras Kastraatti
FI*Feronian Cajanus (EUR d 22) x FI*Pinkkitassun Gertrude (EUR g 22)
EUR f 22 FI SK RX 1924550 Silkkiturkin Värikäs Veeruska Naaras Kastraatti
FI*Lustily Musta aukko (EUR n) x Silkkiturkin Samettikukka (EUR d 22)
EUR f 24 FI SRK RX 1301072 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
EUR g 23 FI SK RX 1926967 FI*Pinkkitassun Tove Naaras Pennut 4-7 kk
FI*Katinhännän Jack Napier the Joker (EUR es 23) x FI*Pinkkitassun Ofelia (EUR f 23)
EUR n 24 FI SRK LO 36859 FI*Kissakallion Magdalena Naaras Supreme Premior
FIN*Kissakallion Hudson (EUR n 24) x FIN*Kisurinteen Debora (EUR n)
EUR n 24 FI SRK LO 36859 FI*Kissakallion Magdalena Naaras Veteraani
FIN*Kissakallion Hudson (EUR n 24) x FIN*Kisurinteen Debora (EUR n)
EXO f FI SK LO 1719018 FI*Cherish's Raspberry Naaras International Champion
FI*Mimosan Le Boy (PER d) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
HCS Kissa Pesonen Uros Kotikissat
KOR FI SRK LO 39340 FI*Melodian Tulaya Naaras International Premior
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
KOR FI SRK LO 39340 FI*Melodian Tulaya Naaras Veteraani
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
MAN 51-52 / MAN e 51 FI SK RX 1611885 FI*Maikain Pulla Won Vung Uros Supreme Champion
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
MAN 53 / MAN e 53 FI SK RX 1924066 FI*Maikain Lager Kisskiss Uros Champion
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Maikain Valmu Väng (MAN e 23 53)
MAU ns FI SK RX 1927034 FI*Chai-lai Zaira Zahara Naaras Pennut 4-7 kk
Maulove Emautions Beautyfly (MAU ns 24) x FI*CatNmaus Bayueh (MAU ns 24)
MCO II / MCO a 09 IT*Skysupernova Cosmos Uros International Champion
Emotionkings Amadeus (MCO ds 03) x Hairy Sunrise de Pink Paradise (MCO f 09 22)
MCO III / MCO n 22 Celine Dion of Sudden Blazing, CZ *** Naaras Pennut 4-7 kk
Franklin Yori of Sudden Blazing, CZ (MCO n 22) x Itany Gia of Sudden Blazing, CZ (MCO g)
MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1614705 FI*Chamberlain Forever Diamond Naaras Grand International Champion
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1614705 FI*Chamberlain Forever Diamond Naaras Siitos
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
MCO III / MCO n 22 FI SK LO 2027667 FI*Chamberlain Venice Beach Uros Pennut 4-7 kk
Black Blood Beawulf (MCO ns 22) x FI*Chamberlain Forever Diamond (MCO n 22)
MCO III / MCO n 23 FI SK LO 1821566 FI*Chamberlain Orionis Alnitak Uros Grand International Premior
FI*Chamberlain Yes I'm Ready (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Born To Be A Star (MCO g 23)
MCO IV / MCO a 09 22 FI SK LO 1926913 FI*Mostlycats I Love Blue Moon Uros Pennut 4-7 kk
FI*Mostlycats Twinkie (MCO es 02 21) x FI*Mahtitassun EhtaPrinsessa (MCO f 03)
MCO IV / MCO a 09 22 FI SK LO 1926913 FI*Mostlycats I Love Blue Moon Uros Määrittely
FI*Mostlycats Twinkie (MCO es 02 21) x FI*Mahtitassun EhtaPrinsessa (MCO f 03)
MCO IV / MCO n 09 22 FI SK RX 1924068 FI*Chamberlain Rare Diamond Naaras Avoin
Aslan of Viteliya*FI (MCO n) x FI*Chamberlain Forever Diamond (MCO n 22)
MCO V / MCO d LV*BBMC Gabriel My Angel Uros International Champion
Elisey White Luxuri*BY (MCO w) x Zambija Amber Sun*LT (MCO d 09 22)
MCO V / MCO d 23 FI SK LO 1926865 FI*Mahtitassun Qjalla Uros Pennut 4-7 kk
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*SolarWind's Hestia (MCO gs 09)
MCO V / MCO f 23 FI SK LO 1926861 FI*Mahtitassun Qinusqissa Naaras Pennut 4-7 kk
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*SolarWind's Hestia (MCO gs 09)
MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1821565 FI*Chamberlain Orionis Alnilam Uros International Premior
FI*Chamberlain Yes I'm Ready (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Born To Be A Star (MCO g 23)
MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1923032 FI*Chamberlain Quite the Best Uros International Premior
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
MCO VI / MCO f 09 24 FI SK LO 1926158 FI*Moggi Nonparelli Elli Naaras Nuoret 7-10 kk
Battle Creek's Allegro (MCO d 09 22) x FI*Moggi Jam Balaya (MCO f 03 24)
MCO VI / MCO g 09 22 FI SK LO 1926538 FI*Moggi OrWokki Naaras Pennut 4-7 kk
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x Lamú SilLynx (MCO n 09)
MCO VII / MCO as 22 FIN SRK LO 81181 FIN*SolarWind's Na'ir al Saif Uros Grand International Premior
FIN*SolarWind's Sun Spot (MCO n) x FIN*Starmaker's Justyna (MCO ns 22)
MCO VII / MCO ns FI SK LO 1927017 FI*Chamberlain Untill My Heart Naaras Pennut 4-7 kk
Corleone Melluandia*PL (MCO n) x FI*Chamberlain Never Stop Dreaming (MCO fs 03 22)
MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 2027668 FI*Chamberlain Vanishing Point Uros Pennut 4-7 kk
Black Blood Beawulf (MCO ns 22) x FI*Chamberlain Forever Diamond (MCO n 22)
MCO VII / MCO ns 23 FI SK LO 1508702 FI*Krysos One Undercover Cat Uros Grand International Champion
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Uanita (MCO f 22)
MCO VIII / MCO es 02 21 FI SK LO 1715751 FI*Mostlycats Twinkie Uros International Champion
FI*Mostlycats Juniper Speck (MCO e 09) x FI*Mostlycats You Are My Sunshine (MCO ds 03 22)
MCO VIII / MCO fs 09 FI SK LO 1508697 FI*Mahtitassun EteväEmäntä Naaras Grand International Champion
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*Mahtitassun AlkuEläin (MCO f)
MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 1822230 FI*Moggi Lolli Pop Naaras International Champion
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Ice Dream (MCO ns 09 22)
NEM I / NEM n 21 FI SK LO 1614820 Falco z Kociego Domu*PL Uros Supreme Champion
Em Manuell Felis Felicis, SK (SIB n 03 22) x Fleuramour Yunona of Taigastar (NEM n 21)
NEM II / NEM f 09 FI SK LO 2027345 FI*Pikku-Priin Jos Tulevana Suvena Naaras Pennut 4-7 kk
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x Charinitha Perelka*PL (NEM a 09 21)
NFO II / NFO a 03 S*Luddhögens Stjärna Naaras Supreme Premior
S*Hagabacken's Harley Davison (NFO n 09 22) x S*Luddhögens Delilah (NFO as 09 24)
NFO II / NFO a 03 S*Luddhögens Stjärna Naaras Veteraani
S*Hagabacken's Harley Davison (NFO n 09 22) x S*Luddhögens Delilah (NFO as 09 24)
NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1927153 NO*Havstrilens Robyn Naaras Nuoret 7-10 kk
NO*Haapsdatter's Christian Sinding (NFO n) x DK*Naturell's Sofie GasArm (NFO g 02 21)
NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1719080 NO*Kerrs Pink's Doux d'Henry Uros Supreme Champion
DK*Sakeena's Aston Martin (NFO ds 09 22) x (N)Tingoskattens Betty Boop (NFO a 09)
NFO III / NFO n 22 FI SK LO 1717383 FI*GoldenFurry's Lively Limousin Naaras Avoin
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
NFO III / NFO n 22 S*Cederskogens Åska Naaras Champion
NFO III / NFO n 22 S*Isgården’s Tango Uros Champion
NFO III / NFO n 24 FI SK LO 1819216 FI*Nalle-Puhin Bohemian Rhapsody Naaras Kastraatti
(N)Migoto's Conrad (NFO n 09 22) x FI*Nalle-Puhin Erin (NFO n 09 23)
NFO III / NFO n 24 S*Segersjös Wesper Naaras Pennut 4-7 kk
NFO IV / NFO n 03 24 CH S*Segersjös Vickie Naaras Champion
NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 1716696 FI*Siniidan Trinity Naaras International Premior
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1820414 FI*GoldenFurry's Maroon Maize Uros International Champion
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1508232 FI*Siniidan Kuu Kaakon Yllä Naaras Grand International Champion
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1923349 FI*Debals TottaKai Uros Kastraatti
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
NFO IX / NFO w FI SK LO 1926707 Feng-Shui Forest Myths Naaras Nuoret 7-10 kk
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Ingrid de Valaskjalf (NFO n 09 22)
NFO IX / NFO w FI SK LO 1925090 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja Uros Champion
PL*Mrau Yori (NFO ns 09) x FI*Hopeahännän Talvililja (NFO w)
NFO IX / NFO w FI SK LO 1716679 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco Naaras Supreme Champion
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
NFO IX / NFO w FI SK LO 1926349 NO*Havstrilens Prince Uros Avoin
NO*Havstrilens Chuck Berry (NFO w) x NO*Havstrilens Infinity (NFO n 09 24)
NFO VI / NFO d 03 FI SK LO 1820070 FI*Haaveeni Balder Uros Grand International Champion
FI*FinnFeline's Envy Me (NFO a 03 24) x FI*Hirmuinen Cleopatra (NFO d 09)
NFO VI / NFO d 03 22 FI SK LO 1716680 FI*Neige-Cristal's Diorella Naaras Supreme Champion
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
NFO VI / NFO f 01 21 FI SK LO 1925307 FI*Ratakatin Agnetha Naaras Avoin
FI*FoxyPaw's Lazy Ike (NFO n 03 22) x S*Myselisia's Satsuma (NFO f 01 21)
NFO VI / NFO f 01 21 FI SK LO 1925072 FI*Siniidan Rebirth Flame Naaras Avoin
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
NFO VI / NFO f 01 21 FI SK LO 1925071 FI*Siniidan Ruby Light Naaras Kastraatti
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
NFO VI / NFO f 01 21 FI SK LO 1716356 S*Myselisia's Satsuma Naaras International Champion
S*Pax' Galileo, JW (NFO n 01 21) x S*Myselisia's Northern Star, DVM, DSM (NFO fs 03 23)
NFO VI / NFO f 02 21 FI SK LO 1925068 FI*Siniidan Diamond Dust Naaras Avoin
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
NFO VI / NFO f 03 23 FI SK LO 1715497 FI*Carwalions Bandit Queen Naaras Avoin
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x FI*Pörkarvan StrangerInAStrangeLand (NFO n 09)
NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 1509948 (N)Migoto's Embla Naaras Supreme Champion
S*Dalkullans Billy Bisquit (NFO d 09 24) x (N)Migoto's Sarah, DVM (NFO f 03 22)
NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 1716112 FI*WitSarin Volga Naaras International Premior
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 1926311 FI*Siniidan Treasure Planet Naaras Nuoret 7-10 kk
FI*Debals HuraaHuraa (NFO ns 24) x Ephelia Tierra Media*ES (NFO fs 09 22)
NFO VII / NFO as 24 S*Segersjös Skilla Naaras Premior
S*Lofvens Hero Hope's Rebellion (NFO n 22) x S*Segersjös Qickan (NFO as 09 24)
NFO VII / NFO ns 24 FI SK LO 1716452 FI*Hopeahännän Hymypoika Uros Grand International Premior
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän Daisy (NFO a 09 24)
NFO VIII / NFO fs 03 22 FI SRK LO 42149 N*Migoto's Rikke Naaras Supreme Premior
(N)Vanity's Dumle (NFO d 09 24) x S*Just Catnap's Warm Cotton (NFO ns 01 21)
NFO VIII / NFO fs 03 22 FI SRK LO 42149 N*Migoto's Rikke Naaras Veteraani
(N)Vanity's Dumle (NFO d 09 24) x S*Just Catnap's Warm Cotton (NFO ns 01 21)
NFO VIII / NFO fs 09 22 FI SK LO 1926709 Muffin's Featherweight Naaras Nuoret 7-10 kk
Thor Santaella (NFO ds 09 22) x Asmara de Tsavo (NFO f 09 22)
NFO VIII / NFO ns 09 22 FI SK LO 1925676 FI*Debals ArvaaCuca Naaras Kastraatti
FIN*Kalliopirtin Vili (NFO ns 09) x FI*Debals Jemina (NFO n 09 22)
NFO VIII / NFO ns 09 22 SE*Gryttjens Zacapa Uros Grand International Champion
SE*Gryttjens Zorro (NFO n 09 23) x S*Aborgatos Juni (NFO fs 03 22)
NFO VIII / NFO ns 09 24 SE*Gryttjens Maracuja Uros Avoin
NFO VIII / NFO ns 09 24 SE*Gryttjens Tamarind Uros Champion
OCI b 24 FI SK LO 1924273 FI*Moosegrove Saphire Naaras International Champion
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x S*Pagngle's Summer Love (OCI b 24)
OCI o 24 FI SK LO 1507143 Dragon Amagitsune*RU Uros Kastraatti
S*Pagngle's Satellite of Love (OCI o 24) x Almamater Blue Sky (OCI as 24)
OCI o 24 FI SK LO 1715687 FI*Topspot Before Midnight Naaras Grand International Premior
FI*WiliWilla Merton Charm (OCI b 24) x FI*Topspot C.Loureiroi (OCI b 24)
OCI o 24 FI SK LO 2027385 FI*Uniikki Korvenkuiske Uros Pennut 4-7 kk
Dragon Amagitsune*RU (OCI o 24) x FI*Uniikki Kuuterneito (OCI n 24)
OSH h 22 FI SK LO 1923478 FI*Frostnight's Candy Clouds of Lullaby Naaras Avoin
FI*Frostnight's Shadegrown (OLH ns 24) x FI*Choose Avec Moi & Bimba (OSH f)
PER ds 01 Heinroos Franz Uros Nuoret 7-10 kk
Diamond if Cesar of Heinroos (PER ) x EE*Desiree of Heinroos Gerbera (PER fs 02)
PER fs 02 EE*Esmeralda Heinroos Naaras Avoin
Ark Star Maksim of Heinroos (PER n 01 21) x EE*Elisabeth Heinroos Gerbera (PER es 02)
RAG a 03 FI SK LO 1405590 FI*Dollyblues You Are The Sunshine Naaras International Premior
Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer (RAG a 03) x FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly (RAG a 03)
RAG a 03 FI SK LO 2027352 FI*Neige-Cristal's Royal Glorious Sapphire Uros Pennut 4-7 kk
FI*Celestial's Nirvana (RAG n 03) x FI*RoyalRose's Bertha (RAG a 04)
RAG a 03 FI SK LO 1926469 FI*Stardoll's Raindrop Naaras Pennut 4-7 kk
FI*Stardoll's Blue Galaxy (RAG a 04) x FI*Stardoll's Vaniljhjärta (RAG a 03)
RAG a 03 FI SRK LO 41390 FI*Tammikatin Kuu-Ukko Uros Supreme Premior
FI*Satinante's Don Diego (RAG n 04) x FI*Shyshaman's Baby Ragdalena (RAG a 04)
RAG a 03 FI SK LO 1926134 FI*Valkokullan Euphoria Naaras Nuoret 7-10 kk
Starring Hero (RAG n 03) x Ariokkierags Nacoya (RAG a 03)
RAG e 04 FI SK LO 1611326 FI*Tammikatin Hunajanassu Uros Grand International Premior
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Tammikatin Baby Carrot (RAG f 04)
RAG n 03 FI SK LO 1507996 FI*Barfait's Unknown Star Uros International Premior
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x FI*Celestial's Bitter Sweet (RAG a 03)
RAG n 03 FI SK LO 1926044 FI*Cat's-JM Snow-King Uros Nuoret 7-10 kk
FI*Cat's-JM Snow-Kiss (RAG a 03) x FI*Cat's-JM One-Angel (RAG n 03)
RAG n 03 FI SK LO 1718120 FI*Stardoll's Dark Matter Uros International Premior
FI*Stardoll's Blue Galaxy (RAG a 04) x SE*CherryPop's Mew (RAG n 04)
RAG n 04 FI SK LO 1926321 FI*Pehmis Yönsilmä Naaras Nuoret 7-10 kk
George Azure Eyes*PL (RAG n 04) x FI*Pehmis Tähtisilmä (RAG g 04 21)
SBI c FI SK LO 1925099 FI*Downy-Flower's Alchemilla Naaras Avoin
Vaibhav Adoelle*PL (SBI a) x FI*Kirakan You Are My Sunshine (SBI a 21)
SBI d 21 FI SK LO 1820017 FI*Jennydream's Zoloto Uros Kastraatti
Las Perlas-sin Bleu Fantasme (SBI a) x FI*Jennydream's Cinderella (SBI f)
SBI f FI SK LO 1717475 FI*Canth's Wonder Woman Naaras Premior
FI*Harebell Isfahan Wonder (SBI d) x FI*Chirybiry's My Darling Ipi (SBI b)
SBI h FI SK LO 1717477 FI*Canth's Precious Darling Naaras Supreme Premior
FI*Harebell Isfahan Wonder (SBI d) x FI*Chirybiry's My Darling Ipi (SBI b)
SBI n FI SK LO 1821305 FI*Kattimäen Niila Onni Uros Grand International Champion
FI*Harebell Nipsu (SBI a 21) x FI*Kattimäen Ninni-neiti (SBI n)
SBI n 21 FI SRK LO 1300750 FI*Canth's Xenia Naaras Grand International Premior
FI*Safirrubir Brave the Wind (SBI a) x FI*JoJon La Pepita de Oro (SBI f 21)
SIA n FI SK RX 1926754 FI*Twist-Tiramisun Jenny La Purrrist Naaras Pennut 4-7 kk
Whalleybush Most Wanted (SIA n) x FI*Kurosawa Femme Fatale (SIA n)
SIA n FI SK LO 2027332 FI*Twist-Tiramisun Kingston Kuunkehrä Uros Pennut 4-7 kk
FI*Selcouth Cat of Kindness (SIA n) x FI*Twist-Tiramisun Foxy Lady (SIA a)
SIA w FI SK LO 2027305 FI*Cleverkitty Davido Uros Pennut 4-7 kk
FI*Vintterin Tenho Sulonpoika (OSH b 24) x FI*Hämynhäivän Aisah Amirah (SIA w)
SIB III / SIB n 22 FI SK LO 1926704 FI*Amurin Berachiah Uros Pennut 4-7 kk
Elisey Zaimka*UA (SIB n 09 24) x FI*Mintsuliinin Darianna (SIB fy 24)
SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1822573 FI*Lumikissan Kaneli Naaras Avoin
FI*Cherrytail's Continental (SIB ns) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1926779 FI*Ziazan Pumpkin Spice Naaras Pennut 4-7 kk
Odin des Sibirzeelandii (SIB n 22) x FI*Ziazan Goldilocks (SIB ny 09 24)
SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX 85434 FI*Amurin Ruufus Uros Supreme Champion
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX 85434 FI*Amurin Ruufus Uros Veteraani
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
SIB IV / SIB n 03 23 FI SK RX 1925205 Felis Felicis Hammer to Fall Uros Champion
Zizi Top Manchzhury (SIB ay 03 24) x CH*Lukijns Caroline (SIB f 09 23)
SIB IV / SIB n 09 22 FIN SRK LO 77140 FIN*Amurin Esra Uros Supreme Premior
S*Skogsfrun's Tsar Saltan (SIB n 23) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
SIB IV / SIB n 09 22 FIN SRK LO 77140 FIN*Amurin Esra Uros Veteraani
S*Skogsfrun's Tsar Saltan (SIB n 23) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 2027507 FI*Lumikissan RommiRusina Naaras Pennut 4-7 kk
SarSibi Izumrud (SIB n 24) x FI*Lumikissan Morsmaikku (SIB n 09 24)
SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 1926778 FI*Ziazan Caramel Mocha Naaras Pennut 4-7 kk
Odin des Sibirzeelandii (SIB n 22) x FI*Ziazan Goldilocks (SIB ny 09 24)
SIB VI / SIB d 09 24 FI SK LO 1925604 FI*Amurin Zacarías Uros Nuoret 7-10 kk
FI*Raitamäen Benjamin (SIB n 09 24) x FI*Balladin Buffy (SIB f 09 22)
SIB VI / SIB f 09 22 FI SK LO 1925573 FI*SoulSibster's CinnaMona Naaras Nuoret 7-10 kk
FI*Lumikissan Grand Slam (SIB d 09 22) x FI*SoulSibster's AmuseMe (SIB f 09)
SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 1925607 FI*Amurin Zila Naaras Nuoret 7-10 kk
FI*Raitamäen Benjamin (SIB n 09 24) x FI*Balladin Buffy (SIB f 09 22)
SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 1717124 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum Naaras Supreme Premior
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*Cherrytail's Zorana (SIB gs 09 24)
SIB VIII / SIB fs 03 24 FI SK LO 2027612 FI*Lumikissan Sydän Sydän Naaras Pennut 4-7 kk
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Lumikissan CaramelliElli (SIB gs 09 24)
SIB VIII / SIB ns 02 21 FI SK LO 2027611 FI*Lumikissan Sheriffi Uros Pennut 4-7 kk
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Lumikissan CaramelliElli (SIB gs 09 24)
SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 1301657 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 1612631 FI*Lumikissan Zumppendeeros Uros Grand International Champion
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
SIN FI SK LO 1926224 FI*Anjupia's Chinga Cincam Ciuman Naaras Nuoret 7-10 kk
FI*Chai-lai Brave Benjamin (SIN ) x FI*Chai-lai Romantic Rosie (SIN )
SOM n FI SK LO 2027263 FI*Kharn-Ka Heart of Gold Uros Pennut 4-7 kk
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Frosty Wikolia (SOM n)
SOM n FI SK LO 1611486 FI*Kharn-Ka Io Naaras Supreme Champion
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
SOM n FI SRK LO 38758 FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
SOM n FI SRK LO 38758 FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Veteraani
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
SOM n FI SK LO 1819577 FI*Lamadegaan Fine By Me Naaras Supreme Premior
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
SOM o FI SK LO 1819184 FI*SunnyPace Juglans Uros Grand International Premior
FI*SunnyPace Galega (SOM o) x FI*SunnyPace Emilia javanica (ABY n)
SOM o FI SK LO 1926615 PL*Fryga Felicity Naaras Nuoret 7-10 kk
PL*Fryga Domino (SOM n) x FI*Kharn-Ka Garance Sahara (SOM o)
SPH II / SPH n 09 FI SK RX 1820265 FI*Hebblas Xanthus Uros Supreme Champion
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
SPH IV / SPH f 03 FI SK RX 1924524 FI*Hebblas Ambermoon Naaras Avoin
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x Newans Melissa (SPH f 01)
SPH V / SPH d 03 32 FI SK LO 1820163 Av Ljusalfheim Zephyr Uros Supreme Champion
Amabel Xavier (SPH a 32) x Rich Gift Rio Rita (SPH d 03 32)
SPH V / SPH d 09 32 FI SK RX 1717824 FI*Hobbitqueen's Northern Starburst Uros Grand International Champion
FI*Hobbitqueen's WilliamRSmith (SPH n 32) x Kaylee's Padme' (SPH f 03)
SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO 42470 FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO 42470 FI*Tutsi Buccellati Naaras Veteraani
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
SPH V / SPH f 33 FI SK LO 1924760 S*Shangri-La Felin Sylphrena Naaras Avoin
SE*Heavenly Purrls Cutler (SPH d 21 33) x S*Shangri-La Felin Amberle Elessedil (SPH n 32)
SPH V / SPH n 09 21 32 FI SK LO 1716457 FI*Jackomon's Adagia Naaras Grand International Champion
Vigo of Bucked Naked (SPH n 09 33) x FI*Hobbitqueen's Grizabella (SPH n 09 21 32)
SRL III / SRL e FI SK RX 2027266 FI*Be-Curly Phantom Uros Pennut 4-7 kk
Onyx Marcmiaow (SRL a) x IT*Silverdust Desdemona (SRL f)
TUV f 61-63 / TUV f FI SK LO 1611775 FI*Bastetin Ayiana Naaras International Champion
FI*Valier's Hayalet (TUV n) x Avyonah Blueberry (TUV g)
188 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Edström Michael 0
Eriksson Ulrika 0
Hornell Henry 0
Isakov Vladimir 0
Krogh Minna 0
Martinez Vizcaino Juan José 0
Pruchniak Ireneusz 0
Reijers Eric 0
Ruonala Kai 0
Saetre Raymond Alessandro 0
Stoop Wendel 0
Wikström Bjarne 0
12 tuomaria