Ykköskissat, 1. kansallinen näyttely 20.09.2014
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 20.9.2014 Loppuu 20.9.2014
Ilmoittautuminen alkaa 1.6.2014 Ilmoittautuminen loppuu 12.8.2014
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 7.9.2014
Kansainvälinen Ei Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 87  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti eeva.lindblom@kolumbus.fi
Paikka Kotka
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri  Eeva Lindblom
Lisätietoja HUOM!  Näyttelyssä on vain luokat 9, 10, 11, 12 sekä 14 ja EI  värintarkistusta, kasvattaja-, siitos- tai veteraaniluokkia.
Näyttelyssä ei jaeta serti - eikä  exellent ruusukkeita.

Tuomarit:
Jaana Jyrkinen
Kai Ruonala

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 16
2 27
3 19
4 27
Kotikissat 1
Yhteensä 90

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 24 FI SRK LO 13 FI*Cherish's Nacho Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC NOM BIS
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
2 EXO n 24 FI SRK LO 13 FI*Cherish's Nutmeg Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC NOM BIS
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
3 PER f FI SK LO 14 FI*Mimosan Lying From You Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1 NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
4 PER n 24 FI SRK LO 14 Byron Soldeserto Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
Hotis Cynder*PL (PER e 03) x Joko of Dendy Dinasty (PER n)
5 PER n 01 62 FI SRK LO EE*Alex Asterix Timmu Uros Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP NOM
FIN*Amysantti Wind of Willoow (PER a 03 22) x EE*Bibbie Crystal Shock-Head (PER f 02)
6 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Kastraatti Kai Ruonala EX2
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
7 PER n 03 FI SRK LO FI*Mimosan Ka Boom Uros Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP NOM BIS
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FIN*Mimosan All About Us (PER n 03)
8 PER f 03 FI SRK LO 14 Betty Soldeserto Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC NOM
Hotis Cynder*PL (PER e 03) x Joko of Dendy Dinasty (PER n)
9 PER d 33 FI SRK LO 14 Sinihuiskan DingDong Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1 NOM BIS
IT*Almigry Seabiscuit (PER n 33) x Sinihuiskan Ruusunnuppu (PER f 33)
10 PER f 33 FI SRK LO Sinihuiskan Siiri-Sibrina Naaras Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP NOM BIS
Almigry OK Corral (PER e 33) x Benua Margarett Minion (PER f 33)
11 ACL VIII / ACL ds 09 22 FI SRK RX 13 FI*Metusalahin Bowie Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC NOM BIS
FI*Metusalahin Adrian (ACL d 02 21 33) x Paladija Kaprica (ACL fs 03 22)
12 ACL VI / ACL f 02 21 64 FI SRK RX 13 FI*Metusalahin Barbie Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
FI*Metusalahin Adrian (ACL d 02 21 33) x Paladija Kaprica (ACL fs 03 22)
13 MCO I / MCO n FI SRK LO 13 FI*Stout-hearted Oprah Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted Flowerbelle (MCO a 22)
14 MCO I / MCO a FI SRK LO 14 FI*Kasmasiinin Blue Bagheera Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen Abs
FI*Cherry's Maine Fumbe (MCO a) x FIN*Ilioschoros Usva (MCO ns 09)
15 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO 13 FI*Stout-hearted Maximus Magic Uros Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP NOM BIS
S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll (MCO ns 09) x S*Ruffle's Billie Jean (MCO a)
16 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 14 FI*Valier's Tiny Cute Cola Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
FI*Vuorensinen Kenai (MCO d 22) x FI*Valier's Yave (MCO e 22)
17 MCO VI / MCO d 09 24 FI SRK RX FI*Stout-hearted Louise Naaras Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP NOM
A*Winerau's Coral (MCO d 09 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
18 MCO VI / MCO f 09 FI SRK RX 13 FI*Stout-hearted Naomi Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC NOM BIS
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
19 MCO VI / MCO f 03 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's Xpress Sparkle Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala Abs
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Tina Turner (MCO n 09 22)
20 MCO VI / MCO g 09 FI SK LO 14 FI*Satinante's Olga Carlotta Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
FI*Mostlycats Calling All Girls (MCO e 09 22) x FIN*Satinante's Freyja Iniki (MCO ns 22)
21 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO FI*Kasmasiinin Zariel Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FIN*Pinewoods Jewel of the Nile (MCO n 09)
22 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 14 FI*Satinante's Raoul Olivier Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Mostlycats Calling All Girls (MCO e 09 22) x FIN*Satinante's Freyja Iniki (MCO ns 22)
23 MCO VIII / MCO ns 09 FI SRK LO 13 FI*Stout-hearted MyWay Uros Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP NOM
S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll (MCO ns 09) x S*Ruffle's Billie Jean (MCO a)
24 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 14 FI*Hopeahännän Matilda Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM BIS
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FIN*Hopeahännän Ihana Iines (NFO n 03 24)
25 NFO IV / NFO n 02 21 62 FI SRK LO 14 FI*RockyHill's Cherokee Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
FI*RockyHill's Aruna (NFO ns 23) x S*Little L's Nitra (NFO f 02 21)
26 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO FI*Ninatte's Kingda Ka Naaras Kastraatti Kai Ruonala Abs
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
27 NFO V / NFO d FI SRK LO 14 S*Rotvältans Kingston Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
S*Moveramis Dolph (NFO n 09 24) x S*Rotvältans Jamaica Blue Mountain (NFO f 09 24)
28 NFO VI / NFO d 03 23 FI SRK LO 13 FI*RockyHill's Precious One Uros Avoin Kai Ruonala Abs
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x S*Little L's Nitra (NFO f 02 21)
29 NFO VI / NFO f 02 21 62 FI SRK LO S*Little L's Nitra Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
S*Little L's Humble, JW, DSM, DVM (NFO w) x S*Kronängens Bastet (NFO f 09 23)
30 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 14 S*Just Catnap's Ailsa Craig Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1 NOM
S*Just Catnap's Chad (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Siri Sofia (NFO f 03 24)
31 NFO VII / NFO fs FI SRK LO 14 FI*Hopeahännän Vanessa Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x Harmony des Anges de Norvege (NFO fs)
32 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO 14 FI*RockyHill's Apache Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*RockyHill's Aruna (NFO ns 23) x S*Little L's Nitra (NFO f 02 21)
33 RAG n 21 FI SRK LO 14 Gayaneh Igitur Iris Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
Gayaneh Gaudeamus Igitur (RAG n 21) x FIN*Shyshaman's Moonlight (RAG a 04)
34 RAG n 04 FI SRK LO 14 Gayaneh Io Improvisus Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
Gayaneh Gaudeamus Igitur (RAG n 21) x FIN*Shyshaman's Moonlight (RAG a 04)
35 RAG n 04 FI SRK LO 14 FI*Satinante's Naomi Nicolette Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen Abs
FI*Shyshaman's Sonny Starsocks (RAG n 04) x FIN*Satinante's Daisy Daniela (RAG n 03)
36 RAG a 03 FI SRK LO 14 FI*Satinante's Norma Natalie Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Shyshaman's Sonny Starsocks (RAG n 04) x FIN*Satinante's Daisy Daniela (RAG n 03)
37 SBI d FI SRK LO 14 FI*Nalle-Puhin Whisky Lullaby Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC NOM
FIN*Zhamanen C'mon Let's RED! (SBI d) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
38 SIB I / SIB n FI SRK RX Yauza Sibaris*RU Naaras Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP NOM BIS
Cortez Siberian Squills, SK (SIB n 23) x Fenya-Rys' Ionessi (SIB n 23)
39 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO 13 FI*Amurin Miika-Maximus Uros Avoin Kai Ruonala Abs
Abrikos Onix Gloria (SIB ny 09 24) x FI*Amurin Batseba (SIB f 09 23)
40 SIB III / SIB n 23 FI SRK RX 14 FI*Amurin Neri Naaras Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1 NOM BIS
FI*Balladin Pellervoinen (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
41 SIB VI / SIB f 09 22 FI SRK LO 14 FI*Sasulkan Czarina Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
Abrikos Onix Gloria (SIB ny 09 24) x FI*Amurin Betel (SIB f 23)
42 SIB VIII / SIB ds 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan NipinNapin Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
43 TUV f 61-63 / TUV f 61 FI SRK LO 14 FI*Semiramisin Ak Rashida Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
DK*Silkyvans Jackson (TUV n) x Aghtamar Rehan-Van (TUV d 63)
44 ABY o FI SRK LO 13 FI*Laire Gelir Laer Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC NOM BIS
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
45 ABY o FI SRK LO FI*Link Zaki Habit Rouge Uros Kastraatti Jaana Jyrkinen Abs
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FIN*Link Hlelile (ABY p)
46 BRI b FI SRK LO FI*Gimmie's Passionate Adonis Uros Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
FI*Gimmie's Red Volunteer (BSH d 22) x Big Panther's Bluna (BSH p)
47 BRI ns 11 FI SRK LO 13 FI*EmeraldCharm Knockout Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
Pennydown Royalflush (BSH ns 11) x Pennydown Elmira (BSH ns 11)
48 BUR n FI SRK LO 14 S*Lovestory's Triumph Tiger Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM BIS
S*Bonnea's Elwiz (BUR d) x S*ulzix Principessa Gavia (BUR f)
49 BUR a FI SRK LO 14 FI*Pikkukuun Blue Berry Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Ninelli's TomTomTom (BUR a) x FIN*Pikkukuun Nellymoser (BUR b)
50 BUR c FI SRK LO 14 FI*Shu-Shun Seikkailijan Tähti Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
FIN*Korennon Tequila Sunrise (BUR d) x FI*Shu-Shun Tulisuudelma (BUR c)
51 BUR e FI SRK LO 14 FI*Karvanverran Ofelia Naaras Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
FI*Enjoy Candy Cane (BUR d) x FI*Karvanverran Kirijawa K (BUR g)
52 BUR h FI SRK LO FI*Beneloben Dawiina Naaras Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
FIN*Belacane Ukkopekka (BUR b) x FI*Kaiuksen Filippa (BUR h)
53 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*FunkyJam's Kärleksstång Uros Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's My Melody (CRX a 33)
54 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Ronttilan Riippa Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
FI*Tuiscalo's Happy (CRX n 23) x FI*Ronttilan Spotted Sphinx (CRX a 03 24)
55 CRX II / CRX b 09 FI SK LO 14 FI*Framillan Oh, I'm Your superstar Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1 BIV NOM BIS
Mr.Cowcat Night & Day*PL (CRX n 02) x FI*Framillan Good&Plenty (CRX a 24)
56 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 Changes Starman Uros Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
Changes Ziggy Stardust (CRX n) x Fenway My Glory-B of Changes (CRX a 09)
57 CRX IV / CRX h 03 FI SRK LO 14 FI*FunkyJam's Just Kidding Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
Mr.Cowcat Night & Day*PL (CRX n 02) x FI*FunkyJam's Koh-I-Noor (CRX f 33)
58 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK RX 14 Best Simply Best Angels Heart Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
Moongrace Stanely (CRX d 03) x Itury Puzzle Rokovaya Zhenshina (CRX n 21 33)
59 CRX VI / CRX n 03 24 FI SRK LO 14 FI*FunkyJam's Bon-Bon Candy Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
S*Spotless Janus (CRX n 03 24) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
60 DRX II / DRX n 09 FI SRK LO FI*Ketaleen Atte N. Taatti Uros Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP NOM
FIN*Åbodas Hiawatha (DRX a) x S*Perplex Sanity Assassin (DRX b 02 32)
61 DRX III / DRX f 24 FI SRK LO 14 FI*Riepujengin XtraVilli Alma Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
FI*Riepujengin Quilmes (DRX d 09 24) x FI*Riepujengin Filiokkus (DRX n 24)
62 DRX III / DRX d 24 FI SRK LO FI*Riepujengin Quisma Uros Kastraatti Kai Ruonala Abs
Taikatuulen Toope (DRX e 09) x FIN*Hitmaster's Rock Baby (DRX f 21 33)
63 DRX IV / DRX h 09 FI SRK LO 14 FI*Riepujengin Zabaglione Naaras Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
FI*Riepujengin Olawa (DRX ds 24) x FI*Riepujengin Impi Ihanampi (DRX n 09 31)
64 DRX V / DRX n 24 FI SRK LO FI*Riepujengin Filiokkus Naaras Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP NOM BIS
FI*Ketaleen Atte N. Taatti (DRX n 09) x FI*Riepujengin Opole (DRX n 24)
65 EUR ns FI SRK RX FI*Kassilan Qmaverinen Qtti Uros Avoin Jaana Jyrkinen Abs
FI*Taikapeikon Aurinko (EUR ds 22) x DK*Boholdt Duchess (EUR f)
66 EUR a 24 FI SRK RX 14 FI*Kassilan Uskomaton Ullaadia Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala Abs
FI*Kassilan Qmaverinen Qtti (EUR ns) x Täplä (EUR n 24)
67 EUR f 24 FI SRK RX FI*Rufiinan Rubiini-Rosa Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
FI*Kissakallion Orlando (EUR d 24) x FIN*Pikku-Piun Qultakutri (EUR f 22)
68 EUR ns 24 FI SRK RX 14 FI*Kassilan Rakkauslapsi Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen Abs
FI*Kassilan Outsmart Otter (EUR as 23) x Pulu (EUR ns 24)
69 KBL III / KBL f 22 FI SRK RX 13 FI*Kuriton Baby Vanilla Naaras Avoin Jaana Jyrkinen Abs
Marmelad Island Julapp (KBL d 24) x Bobby Tail's Slavena (KBL fs 09 22)
70 KOR FI SRK LO 13 FI*Hovikissan Rhe-Mu Uros Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
FIN*Dewdrop's Chaiyo Si Fah (KOR ) x FI*Hovikissan lek sawat (KOR )
71 MAN 53 / MAN g 22 53 FI SRK RX 13 FI*Ballawhane Inney-Baddal Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
FIN*JoJon Huang Dec (MAN d 09 22 53) x FIN*Armain Mercoledi (MAN f 52)
72 MAN 53 / MAN d 09 22 53 FIN SRK RX FIN*JoJon Huang Dec Uros Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP NOM BIS
FIN*Feronian Oxalis Europaea (EUR n 22) x FIN*JoJon Decora Topaze (MAN e 09 53)
73 MAU ns 24 FI SRK LO 14 FI*Ausare Burraburiash Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
Aalspotz Amsu (MAU ns 24) x FI*Ausare Ayishah (MAU ns)
74 OCI a 24 FI SRK LO 14 FI*Punakuun Chili Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Onnikatin Bosse (OCI n 24) x FI*Punakuun Afrodite (OCI c 24)
75 OCI c 24 FI SRK LO FI*Sunny's Lavender Lily Naaras Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
FIN*BlueNote Figlio della Notte (OCI a 24) x FIN*Martinic Dazzling (OCI b 24)
76 OCI ns 24 FI SRK LO FI*Northalla Blackbeard Uros Avoin Kai Ruonala EX1 CAC NOM BIS
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
77 RUS FI SRK RX 14 Marco of Happy Song Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC NOM
Takao Niebieska Perla*PL (RUS ) x Milla Jovovich of Happy Song (RUS )
78 RUS FI SRK LO 14 FI*Susanssin Secret Crush Of Silver Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
S*Blåtussens Citta di Collegno (RUS ) x FI*Bessemjanka's Paeonia (RUS )
79 RUS FI SRK LO FI*Bessemjanka's Paeonia Naaras Kastraatti Jaana Jyrkinen Abs
FI*Susanssin High And Mighty (RUS ) x FIN*Bessemjanka's Manteli (RUS )
80 SOM n FI SRK RX 14 FI*Amajan Hafta Hilaria Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC NOM
Almaros Diego (SOM n) x FI*Amajan Fadma Fiorina (SOM n)
81 SOM n FI SRK RX 14 FI*Amajan Ilfredo Idolo Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1 BIV NOM
Foxgarden's Ulysses (SOM n) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
82 SOM n FI SRK RX 14 FI*Amajan Jomini Jazaria Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
FI*Amajan Fede Favoloso (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
83 BAL b 21 FI SRK LO 13 FI*Jalecat's Rihanna Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC NOM BIS
SE*Qjou'z Bon A Petit (BAL c 21) x FI*Jalecat's Fiona (BAL b 21)
84 OLH b 24 FI SRK RX 14 FI*TaikaTomun Chili Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1 NOM BIS
FI*Noxx Xabier Prieto (OSH b 24) x FI*Jalecat's LeeLoo (OSH bs 24)
85 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Rockstar Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
86 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen Abs
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
87 OSH bs 24 FI SRK LO FI*Jalecat's LeeLoo Naaras Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP NOM BIS
FI*PikkuPirun Heartkiller (OSH ns 24) x FI*Jalecat's Heilys Hálo (OLH bs)
88 OSH n 03 22 FI SRK RX 14 FI*Keskimaan Purrrfect Mao 4 Me Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala Abs
Idream (OSH b 22) x FI*Keskimaan Elea Daerwen (OSH n 02)
89 OSH bs 03 24 FI SRK LO 14 FI*Jalecat's SinCityGirl Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1 NOM BIS
FI*Keskimaan Elf Eruheran (OSH n 03 24) x FI*Jalecat's NothingElseMater (OLH bs)
90 HCS Josefiina Naaras Kotikissat Jaana Jyrkinen 1 NOM BIS
90 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Jyrkinen Jaana EXO n 24, PER f 33, PER n 01 62, PER n 24, ACL VI, MCO I, MCO VII, MCO VIII, NFO II, NFO V, NFO VIII, RAG a 03, RAG n 04, SBI d, SIB I, TUV 61-63 , ABY o, BAL b 21, BRI b, BRI ns 11, BUR a, BUR c, BUR n, CRX IV, DRX II, EUR f 24, EUR ns, EUR ns 24, KBL III, MAU ns 24, OCI a 24, RUS , OSH a 24, OSH bs 24, HCS 45
Ruonala Kai PER d 33, PER f, PER f 03, PER n 03, MCO II, MCO V, MCO VI, NFO IV, NFO VI, NFO VII, RAG n 21, SIB III, SIB VIII, BUR e, BUR h, CRX II, CRX VI, DRX III, DRX IV, DRX V, EUR a 24, KOR , MAN d 09 22 53, MAN g 22 53, OCI c 24, OCI ns 24, SOM n, OLH b 24, OSH bs 03 24, OSH n 03 22, 45
2 tuomaria