Omakissa
URK 63. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Uudenmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 8.3.2020 Loppuu 8.3.2020
Ilmoittautuminen alkaa 16.12.2019 Ilmoittautuminen loppuu 8.2.2020
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:15 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 25.2.2020
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 320   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti johanna.abgottspon@gmail.com
Paikka Fennia Arena, Siuntio
Toimihenkilöt

Näyttelyn toimihenkilöt: 

Näyttelysihteeri: Johanna Abgottspon, johanna.abgottspon(at)gmail.com, 

Näyttelypäällikkö: Katerina Leino, katerina(at)urk.fi 

Pääassistentti: Anne-Mari Kangas, assistentteja pyydetään ilmoittautumaan sähköpostilla annemari.kangas (at) gmail.com mahdollisimman pian, kuitenkin viimeistään 1.2.2020.

Raha-asiat: Mia Tuomivirta mia(at)urk.fi 

Näyttelykummi: Sanna-Leena Santapakka, sanna(at)urk.fi 

Hyvinvointivastaava: Anne Kontula, anne(at)urk.fi 

Rotupöydät ja kauppiaat: Katerina Leino, 050 466 0370

Yhdistyksen infopuhelin 046 - 9696 590

Lisätietoja

Näyttelymaksut 

  • URK:n jäsenten kissat 35€ / kissa / pv 
  • FIFe-jäseniltä 37€ / kissa / pv 
  • FIFen ulkopuolisilta 50 €/ kissa / pv 
  • Veteraaniluokka perusarvostelun ohella 10 € / kissa, erikseen 35 / 37 € / kissa. 
  • Tarkistusluokka erikseen 35 / 37 €, arvostelun yhteydessä 10 €. 
  • Tähän näyttelyyn emme valitettavasti voi hyväksyä leimakortteja maksuksi.  
  • Kasvattaja- ja siitosluokat ovat maksuttomia, jos kissa osallistuu muuhun luokkaan. Jos kissa ei osallistu arvosteluun, siitos- ja kasvattajaluokan hinta on normaalimaksu. 

Näyttelyyn osallistumattoman kaverikissan maksu 10 € (sis. ellmaksun, ei häkkipaikkaa), kaverikissat on ilmoitettava näyttelypäällikölle etukäteen.

Näyttelymaksujen eräpäivä on heti. Maksamattomat ilmoittautumiset poistetaan. URK varaa oikeuden evätä maksamatta jättäneiltä näytteilleasettajilta osallistumisoikeuden yhdistyksen näyttelyihin tulevaisuudessa.   

Kissoja hyväksytään näyttelyyn enintään 320 per päivä. Karsinta tehdään näyttelyilmoittautumisen maksuhetken perusteella. Kaikki näyttelyn palkinnot, mukaan luettuna serti- ja valmistumisruusukkeet, ovat maksuttomia.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 47 44 0 0 3
2 84 81 0 0 3
3 52 49 0 0 3
4 118 107 0 0 11
Kotikissat 7 7 0 0 0
Yhteensä 308 288 0 0 20

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*AzuLejo's Deep Silent Complete 1 Naaras 1 (SC) Koskenkangas Marjatta KM
2 EXO n Kis' Herbas Paco of Ayser 1 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
3 EXO f FI*Cherish's Raspberry 1 Naaras 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS NOM BIS
4 EXO n 22 Ayser's ZZ Top 1 Uros 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta Abs
5 EXO n 03 24 FI*Jewelstory Diamond 1 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
6 EXO n 03 24 FI*Jewelstory You Look Good 1 Uros 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB
7 PER w 62 Sumava's Sumava's Nikhar 1 Naaras 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS NOM
7 PER w 62 Sumava's Sumava's Nikhar 1 Naaras 17 (Veteraani) Stoa Caroline 2
8 PER f FI*Timanfaya Just Another Dream 1 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM
9 PER n 22 FI*Ayser's Arctic Beauty 1 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM BIS
10 PER f 03 22 FI*Jewelstory Temptation 1 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
11 PER fs 02 62 EE*Esmeralda Heinroos 1 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
12 RAG a FI*Satinante's Bluebird Xara Florinna 1 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
13 RAG a Dollyfella Big Big Man 1 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM
13 RAG a Dollyfella Big Big Man 1 Uros 17 (Veteraani) Stoa Caroline 1 NOM
14 RAG d 21 FI*Darkie's Nijibara no tsubomi 1 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
15 RAG n 03 FI*DollyCats The Pride 1 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB NOM BIS
16 RAG n 03 FI*Cat's-JM Snow-King 1 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
17 RAG n 04 FI*Stardoll's Rapunzel 1 Naaras 1 (SC) Isakov Vladimir Abs
18 RAG n 04 FI*Maplehill's Madame Myself 1 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
19 RAG n 04 FI*Pehmis Yönsilmä 1 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
20 RAG a 03 FI*Ragtail Rihanna 1 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
21 RAG a 03 FI*Stardoll's Raindrop 1 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
22 RAG a 04 FI*Stardoll's Blue Galaxy 1 Uros 1 (SC) Koskenkangas Marjatta KM NOM
23 RAG a 04 FI*Colorstar's Expecto Patronum 1 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
24 RAG a 04 FI*Wildemar Lily 1 Naaras 6 (IP) Koskenkangas Marjatta Abs
25 RAG a 04 FI*AijaiCats Noble Nico 1 Uros 8 (PR) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPIB
25 RAG a 04 FI*AijaiCats Noble Nico 1 Uros 17 (Veteraani) Stoa Caroline 2
26 RAG e 04 FI*Tammikatin Hunajanassu 1 Uros 4 (GIP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPS NOM BIS
27 SBI n Achtung Baby The Bitch is Back 1 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM
28 SBI a Family's Miss Måneskin 1 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 NOM BIS
29 SBI b S*Kilenskogens Önni 1 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
30 SBI c FI*Nalle-Puhin Skyfall 1 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir Abs
31 SBI d FI*Vintti-Katin Birlikka 1 Naaras 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM NOM BIS
31 SBI d FI*Vintti-Katin Birlikka 1 Naaras 17 (Veteraani) Stoa Caroline 1 NOM BIS
32 SBI h FI*Canth's Precious Darling 1 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM
33 SBI n 21 FI*Canth's Xenia 1 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM
34 SBI b 21 Cinnabon Tarnis*RU 1 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
35 SBI c 21 FI*Nalle-Puhin I Will Survive 1 Naaras 1 (SC) Koskenkangas Marjatta Abs
36 SBI c 21 FI*Nalle-Puhin Rolling In The Deep 1 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta Abs
37 SBI c 21 FI*Nalle-Puhin Set Fire To The Rain 1 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta Abs
38 SBI d 21 FI*Jennydream's Zoloto 1 Uros 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta EX1 CAP
39 SBI g 21 FI*Annmark Mirine 1 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
40 ACL II / ACL n 03 FI*Siriuksen AstiCurl 2 Uros 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
41 ACL IV / ACL a 03 24 Sugar Curl Cappuccino of Siriuksen 2 Uros 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
42 ACS I / ACS n FI*Siriuksen ZaneCurl 2 Uros 10 (KAS) Turpeinen Riikka EX1 CAP
43 LPL V / LPL d 22 S*Ägirs Hus BC Ppreben 2 Uros 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
44 LPL X / LPL c 32 FI*Aamuruskon Amale Aallokko 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne Abs
45 MCO I / MCO n David Punto Valentino, CZ 2 Uros 9 (Avoin) Wikström Bjarne Abs
46 MCO II / MCO a 03 FI*Chamberlain Keep On Rocking 2 Uros 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB NOM
47 MCO III / MCO n 24 FI*Hemingway's Molly Spotted Elk 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
48 MCO III / MCO n 22 FI*Pinewoods Early in the Morning 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
49 MCO III / MCO n 22 Chiara Allegra Gold Oskar 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 BIV NOM
50 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Sky 2 Uros 2 (SP) Wikström Bjarne KM NOM BIS
51 MCO III / MCO n 23 FI*Chamberlain Orionis Alnitak 2 Uros 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS
52 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Hemingway's Chief Crazy Bull 2 Uros 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
53 MCO IV / MCO n 03 22 FI*LovelyLife Hello World I'm Harald 2 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
54 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Keenukollin Joonatan 2 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
55 MCO IV / MCO n 09 23 Carmina Burana Gold Oskar 2 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 BIV NOM
56 MCO V / MCO d 22 FI*NineTales Popeye The Sailor 2 Uros 9 (Avoin) Turpeinen Riikka MCO VI/ MCO d 09
57 MCO V / MCO f 22 FI*Pinewoods Echoes Round the Sun 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
58 MCO VI / MCO f 03 22 FI*LovelyLife Hello World I´m Tara 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
59 MCO VI / MCO f 09 FI*HoneyCoon's Keep My Secret Well 2 Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
60 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Quite the Best 2 Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
61 MCO VII / MCO ns 22 FI*CapitalCats Xavier 2 Uros 10 (KAS) Turpeinen Riikka Abs
62 MCO VII / MCO ns FI*Chamberlain Untill My Heart 2 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
63 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Montana Sky 2 Uros 4 (GIP) Turpeinen Riikka EX1 CAPS NOM
64 MCO VII / MCO ns 22 FI*Pinewoods Cannonball 2 Uros 4 (GIP) Turpeinen Riikka Abs
65 MCO VII / MCO ns 22 FI*SatuMainen Bitti-Nikkari 2 Uros 8 (PR) Turpeinen Riikka Abs
66 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*LovelyLife Hello World I'm Renata 2 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
67 MCO IX / MCO w 61 Marengo Estate Pearls*RU 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 NOM
68 NEM I / NEM n 21 Falco z Kociego Domu*PL 2 Uros 1 (SC) Turpeinen Riikka Abs
69 NEM I / NEM n FI*Pikku-Priin Glamorous Senga Sengana 2 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
70 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Irish Hope 2 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka Abs
71 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Glossy Bounty 2 Naaras 10 (KAS) Turpeinen Riikka EX1 CAP NOM BIS
72 NEM II / NEM n 09 21 NO*CreamPuff's Hocus Pocus 2 Uros 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
73 NFO II / NFO n 09 NO*Kerrs Pink's Doux d'Henry 2 Uros 1 (SC) Wikström Bjarne KM NOM
74 NFO II / NFO n 09 NO*Havstrilens Robyn 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
75 NFO II / NFO n 02 64 FI*Siniidan Boomerang 2 Uros 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS
76 NFO II / NFO a 09 S*Capsicum's Shock 2 Naaras 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
77 NFO III / NFO n 24 FI*RockyHill's ZuberiSimba 2 Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne Mitätöity Mitätöity
78 NFO III / NFO n 22 FI*GoldenFurry's Lively Limousin 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 No Cert
79 NFO III / NFO n 24 FI*Nalle-Puhin Bohemian Rhapsody 2 Naaras 10 (KAS) Wikström Bjarne Abs
80 NFO III / NFO n 22 FI*Siniidan Cardcaptor Sakura 2 Naaras 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
81 NFO IV / NFO n 09 22 FI*GoldenFurry's Maroon Maize 2 Uros 3 (GIC) Turpeinen Riikka EX1 CACS
82 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Siniidan Sysiässä 2 Uros 3 (GIC) Turpeinen Riikka EX2
83 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Siniidan Kuu Kaakon Yllä 2 Naaras 3 (GIC) Turpeinen Riikka EX1 CACS
84 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI*Siniidan Glacier Express 2 Uros 5 (IC) Turpeinen Riikka EX1 CAGCIB
84 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI*Siniidan Glacier Express 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
85 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI*Siniidan Megaflare 2 Uros 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX2
86 NFO IV / NFO n 03 22 IT*Norr Venn's Ecstasy 2 Uros 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC BIV NOM
87 NFO IV / NFO n 02 21 64 Herebu de Velogny 2 Naaras 4 (GIP) Turpeinen Riikka EX1 CAPS
87 NFO IV / NFO n 02 21 64 Herebu de Velogny 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
88 NFO VI / NFO f 03 24 (N)Migoto's Embla 2 Naaras 1 (SC) Wikström Bjarne KM
88 NFO VI / NFO f 03 24 (N)Migoto's Embla 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
89 NFO VI / NFO d 03 22 FI*Neige-Cristal's Diorella 2 Naaras 1 (SC) Wikström Bjarne KM BIV NOM BIS
90 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI*Carwalions Chinook 2 Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS
91 NFO VI / NFO f 09 23 S*Myselisia's Campari 2 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
92 NFO VI / NFO f 03 23 FI*Carwalions Bandit Queen 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX2
93 NFO VI / NFO f 01 21 64 FI*Siniidan Rebirth Flame 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
94 NFO VI / NFO f 02 21 64 FI*Haaveeni Pieniä Taikoja 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
95 NFO VI / NFO f 09 22 FI*Siniidan Sultsina 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX2
96 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Siniidan Treasure Planet 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 BIV
97 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Volga 2 Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
98 NFO VI / NFO f 01 21 64 FI*Siniidan Ruby Light 2 Naaras 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP NOM
99 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI*Siniidan Chicken Little 2 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
100 NFO VIII / NFO ds 03 22 FI*Siniidan Electric India 2 Uros 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
101 NFO IX / NFO w 62 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco 2 Naaras 1 (SC) Turpeinen Riikka KM NOM
102 NFO IX / NFO w 64 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja 2 Uros 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC BIV
103 NFO IX / NFO w 64 Feng-Shui Forest Myths 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1 NOM BIS
104 SIB I / SIB n FI*Catillus Chanel in Black 2 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
105 SIB II / SIB n 09 FI*Catillus Magellan 2 Naaras 10 (KAS) Turpeinen Riikka EX1 CAP
106 SIB III / SIB n 22 SE*Amfiliki's Angel Rafael 2 Uros 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
107 SIB III / SIB n 24 FI*Ziazan Pumpkin Spice 2 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
108 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Pikku-Priin Hurja Hidalgo 2 Uros 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
109 SIB IV / SIB n 09 22 Yanick Rico Nový vek, CZ 2 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1 NOM BIS
110 SIB VI / SIB f 09 24 Victoria Dido Nový vek, CZ 2 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka Abs
111 SIB VI / SIB f 09 22 FI*SoulSibster's CinnaMona 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
112 SIB VI / SIB f 09 22 SE*Amfiliki's Angel Muriel 2 Naaras 6 (IP) Turpeinen Riikka EX1 CAGPIB
113 SIB VII / SIB ns 24 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum 2 Naaras 2 (SP) Turpeinen Riikka KM
114 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM NOM BIS
115 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Zumppendeeros 2 Uros 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
116 SIB VIII / SIB ds 03 FI*Ninatte's Alejandro 2 Uros 4 (GIP) Saarela Veikko Abs
117 SIB IX / SIB w 61 FI*Cherrytail's Lord WhiteMaster 2 Uros 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
118 BEN n 24 S*KungsgardenCats Ocean Treasure 3 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM NOM BIS
119 BEN n 22 32 FI*Leokatin Touho Tankero 3 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 NOM BIS
120 BLH a 03 FI*MellowBear's Alice in Wonderland 3 Naaras 11 (Nuoret) Jones Steven L. EX1
121 BLH f 03 FI*MellowBear's Earth Goddess Erda 3 Naaras 3 (GIC) Jones Steven L. EX1 CACS NOM
122 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 1 (SC) Saarela Veikko Abs
123 BSH n FI*Feronian Nectarine 3 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
124 BSH e FI*Ruusutarhan Tähtisilmä 3 Uros 6 (IP) Jones Steven L. EX2
125 BSH e FI*Ruusutarhan Ulrico Cremoso 3 Uros 6 (IP) Jones Steven L. EX1 CAGPIB NOM
126 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM BIS
126 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Karpinska Ksenia 3
127 BSH f 03 FI*Ruusutarhan Aurelia 3 Naaras 9 (Avoin) Jones Steven L. EX1 CAC
128 BUR b LV*Silkymajesty Winston 3 Uros 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
129 BUR b FI*Feirefiz Shine On You Crazy Diamond 3 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC NOM BIS
130 BUR b HU*Alba Regia Kug-Lee 3 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko Abs
131 BUR g FI*Hovikissan Nemesis 3 Naaras 9 (Avoin) Jones Steven L. Abs
132 EUR a FI*Pinkkitassun Siegfried 3 Uros 9 (Avoin) Jones Steven L. EX1 CAC
133 EUR ns FI*Pikku-Piun Aatos Merityrsky 3 Uros 11 (Nuoret) Jones Steven L. EX1 NOM BIS
134 EUR n 23 FI*Pikku-Piun Baby Brown 3 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM
135 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 2 (SP) Jones Steven L. KM NOM
135 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 17 (Veteraani) Karpinska Ksenia 2
136 EUR d 22 FI*Pinkkitassun Harvey 3 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS NOM
137 EUR d 22 Silkkiturkin Vaalea Valentino 3 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir Abs
138 EUR d 22 FI*Pinkkitassun Saara 3 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
139 EUR d 22 FI*Feronian Redpepper 3 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 BIV
140 EUR f 22 FI*Feronian Rosemary 3 Naaras 12 (Pennut) Jones Steven L. EX1 NOM
141 EUR f 22 FI*Pinkkitassun Jóhanna 3 Naaras 10 (KAS) Jones Steven L. EX1 CAP
142 EUR f 23 FI*Pinkkitassun Ofelia 3 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
143 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM NOM
144 EUR g 23 FI*Pinkkitassun Tove 3 Naaras 12 (Pennut) Jones Steven L. EX1
145 EUR ns 22 FI*Pikku-Piun UB40 3 Naaras 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
146 EUR as 23 EE*Blueberry Wildstar 3 Uros 6 (IP) Jones Steven L. Abs
147 KOR FI*Mythai Opale Devi 3 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB NOM
148 KOR FI*Vekkuliverstaan Amorin Enkeli Dukkha 3 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir Abs
149 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS
149 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 17 (Veteraani) Karpinska Ksenia 1 NOM BIS
150 MAN 51-52 / MAN e 51 FI*Maikain Pulla Won Vung 3 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM
151 MAN 53 / MAN e 53 FI*Maikain Lager Kisskiss 3 Uros 7 (CH) Jones Steven L. EX1 CACIB NOM
152 MAU ns FIN*Iltavilli Emir Ehsan 3 Uros 17 (Veteraani) Karpinska Ksenia 2
152 MAU ns FIN*Iltavilli Emir Ehsan 3 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM
153 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM NOM BIS
153 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 17 (Veteraani) Karpinska Ksenia 1 NOM
154 OCI b 24 FI*Moosegrove Romeo JR 3 Uros 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
155 OCI b 24 FI*Moosegrove Tom Sawyer 3 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 NOM
156 OCI o 24 FI*Northalla Red Explorer 3 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
157 OCI o 24 FI*Uniikki Korvenkuiske 3 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM
158 OCI as 24 DutchSpots' Yatho 3 Uros 9 (Avoin) Jones Steven L. EX1 CAC
159 SIN FI*Anjupia's Chinga Cincam Ciuman 3 Naaras 11 (Nuoret) Jones Steven L. EX1
160 SRL I / SRL c Psipsina Tinos 3 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
161 SRL III / SRL e FI*Be-Curly Topaz 3 Uros 11 (Nuoret) Jones Steven L. EX1
162 ABY n FI*Redcheetah's Eemeli 4 Uros 5 (IC) Sjöbom Glenn EX1 CAGCIB NOM
163 ABY n FI*Lovedevotion Leticia 4 Naaras 5 (IC) Sjöbom Glenn EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
164 ABY n FI*Kermakupin Feel The Thunder 4 Naaras 5 (IC) Sjöbom Glenn EX2
165 ABY n IT*Dakar di Habashat 4 Naaras 5 (IC) Sjöbom Glenn EX3
166 ABY n FI*Kermakupin Tulppaani Ja Sadepisara 4 Naaras 12 (Pennut) Sjöbom Glenn EX2
167 ABY n FI*Neaera's Rose Anonyme 4 Naaras 12 (Pennut) Sjöbom Glenn EX3
168 ABY n FI*Nebuankhet Midnight Sunrise 4 Naaras 12 (Pennut) Sjöbom Glenn EX1 BIV
169 ABY n FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc 4 Naaras 2 (SP) Sjöbom Glenn KM NOM
170 ABY n FI*Vuolas Viestintuoja 4 Uros 6 (IP) Sjöbom Glenn EX1 CAGPIB BIV NOM
171 ABY n FI*Amajan Miura Mainarda 4 Naaras 8 (PR) Sjöbom Glenn EX1 CAPIB
172 ABY n FI*Vuolas Maalla, merellä, ilmassa 4 Uros 10 (KAS) Sjöbom Glenn EX1 CAP
173 ABY n FI*Laire Meleth Aran 4 Uros 17 (Veteraani) Jones Steven L. 3
174 ABY a FI*Nebuankhet Pastel Goth 4 Naaras 1 (SC) Reijers Eric KM NOM
175 ABY a FI*Redcheetah's Erin 4 Naaras 5 (IC) Reijers Eric EX1 CAGCIB
176 ABY a FI*Vuolas Unelmaamme puhdistaa 4 Uros 11 (Nuoret) Reijers Eric EX1 BIV NOM BIS
177 ABY a Thamos Viktor 4 Uros 11 (Nuoret) Reijers Eric EX2
178 ABY a FI*Vuolas Kaikkeus on kaunis 4 Naaras 11 (Nuoret) Reijers Eric EX1
179 ABY a S*Hjortronstigens Alfred Nobel 4 Uros 2 (SP) Reijers Eric Abs
179 ABY a S*Hjortronstigens Alfred Nobel 4 Uros 17 (Veteraani) Jones Steven L. Abs
180 ABY a FI*Nebuankhet Nae Laird! 4 Uros 6 (IP) Reijers Eric EX1 CAGPIB
181 ABY o FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue 4 Uros 1 (SC) Karpinska Ksenia KM NOM BIS
182 ABY o FI*Nebuankhet Siraxta 4 Naaras 5 (IC) Karpinska Ksenia EX1 CAGCIB
183 ABY o FI*Redcheetah's Ruusu 4 Naaras 2 (SP) Karpinska Ksenia KM
184 ABY o FI*Nebuankhet Crosis, the Purger 4 Uros 10 (KAS) Karpinska Ksenia EX1 CAP NOM
185 ABY p FI*Kawaii Junko 4 Naaras 17 (Veteraani) Jones Steven L. Arvosteltu
186 BAL c 21 FI*Frostnight's Disciple Of The Sun 4 Uros 11 (Nuoret) Karpinska Ksenia EX1
187 CRX II / CRX b 03 Golden Guh Marcella-Gold 4 Uros 9 (Avoin) Karpinska Ksenia EX1 CAC
188 CRX II / CRX b 02 64 FI*Merivirran Excellent Mischa 4 Naaras 12 (Pennut) Karpinska Ksenia EX1
189 CRX III / CRX h FI*Derekaz Some Like It Hot 4 Naaras 3 (GIC) Karpinska Ksenia EX1 CACS BIV NOM
190 CRX III / CRX fs FI*Piupaws Teija Sopanen 4 Naaras 9 (Avoin) Karpinska Ksenia EX1 CAC
191 CRX III / CRX f FI*Clamoris Lalika 4 Naaras 11 (Nuoret) Karpinska Ksenia EX1 NOM
192 CRX III / CRX d 24 FI*Derekaz The Rose of the Wild Bunch 4 Naaras 12 (Pennut) Karpinska Ksenia Abs
193 CRX IV / CRX f 03 FI*Spectrolite Saaronin lilja 4 Naaras 12 (Pennut) Reijers Eric EX1
194 CRX V / CRX ns 24 FI*Piupaws Ansa Ikonen 4 Naaras 9 (Avoin) Sjöbom Glenn EX1 CAC
195 CRX V / CRX a 24 FI*Framillan Good&Plenty 4 Naaras 4 (GIP) Sjöbom Glenn EX1 CAPS
195 CRX V / CRX a 24 FI*Framillan Good&Plenty 4 Naaras 17 (Veteraani) Jones Steven L. 2
196 CRX VI / CRX a 03 24 FI*Windseeker Loulou Blue Nonsuch 4 Naaras 3 (GIC) Stoa Caroline EX1 CACS NOM
197 CRX VI / CRX n 03 24 FI*FunkyJam's Lots-o-Huggin Bear 4 Uros 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1 NOM
198 CRX VI / CRX a 03 24 FI*Piupaws Duracell's Khafre 4 Uros 10 (KAS) Stoa Caroline EX1 CAP
199 CRX VI / CRX a 03 22 FI*Windseeker Della Bluenose 4 Naaras 10 (KAS) Stoa Caroline EX1 CAP
200 CRX VII / CRX n 21 33 FIN*Windseeker U C Missouri 4 Uros 4 (GIP) Karpinska Ksenia EX1 CAPS
200 CRX VII / CRX n 21 33 FIN*Windseeker U C Missouri 4 Uros 17 (Veteraani) Jones Steven L. 2
201 DRX I / DRX a FI*Åbodas Mai 4 Naaras 1 (SC) Stoa Caroline KM
201 DRX I / DRX a FI*Åbodas Mai 4 Naaras 17 (Veteraani) Jones Steven L. 4
202 DRX I / DRX n FI*Avariel Riolu 4 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline Abs
203 DRX I / DRX n FI*Åbodas Amira 4 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1
204 DRX III / DRX g FI*Åbodas Taiga 4 Naaras 1 (SC) Sjöbom Glenn KM
205 DRX III / DRX e FI*Åbodas Dumbo 4 Uros 9 (Avoin) Sjöbom Glenn EX1 CAC
206 DRX V / DRX ns 25 FI*Mirexin Patrik 4 Uros 3 (GIC) Karpinska Ksenia EX1 CACS
207 DRX V / DRX n 25 FI*Clavinova Rasmus 4 Uros 11 (Nuoret) Karpinska Ksenia EX1
208 DRX V / DRX n 24 SE*Recce Pod Sherian Grace Cadoria 4 Naaras 4 (GIP) Karpinska Ksenia EX1 CAPS NOM
209 DRX VIII / DRX d 03 32 EE*Caesar Masterpiece 4 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
210 GRX II / GRX n 03 SE*OneWorld Papageno 4 Uros 6 (IP) Karpinska Ksenia EX1 CAGPIB
211 OSH n FI*Ori-Katin Modesty Blaise 4 Naaras 3 (GIC) Reijers Eric EX1 CACS BIV
212 OSH n Caleb Eastern Grace 4 Uros 5 (IC) Reijers Eric EX1 CAGCIB NOM
213 OSH n FI*Mummeli Sinizinha Charming Panthera 4 Naaras 11 (Nuoret) Reijers Eric EX1
214 OSH n FI*Vintterin Pikku-Kalle Vapunpoika 4 Uros 12 (Pennut) Reijers Eric EX1
215 OSH n FI*Chellamanis Pandora 4 Naaras 12 (Pennut) Reijers Eric Abs
216 OSH f Venetta-Holly Rahat-Lukum 4 Naaras 9 (Avoin) Reijers Eric Abs
217 OSH n 24 EE*Lego Golden Oriental 4 Uros 12 (Pennut) Karpinska Ksenia EX1 NOM
218 OSH b 22 FI*Moumouni Eartha Kitty 4 Naaras 10 (KAS) Karpinska Ksenia Abs
219 OSH b 24 FI*Moumouni Full of Hope 4 Uros 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn Abs
220 OSH b 24 FI*Moumouni Full of Love 4 Naaras 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn Abs
221 OSH c 24 FI*LoudMeow Moonshine 4 Uros 2 (SP) Stoa Caroline KM NOM BIS
222 OSH d 24 FI*Chellamanis Giovanni 4 Uros 9 (Avoin) Karpinska Ksenia Abs
223 OSH b 03 FI*Chellamanis Salvador 4 Uros 12 (Pennut) Karpinska Ksenia Abs
224 RUS Katzenhof Urho 4 Uros 5 (IC) Reijers Eric EX1 CAGCIB
225 RUS FI*Zarin Armand de Brignac 4 Uros 6 (IP) Reijers Eric EX1 CAGPIB NOM
226 RUS FI*Janatuisen Sandrino Il Vivace 4 Uros 6 (IP) Reijers Eric EX2
227 SIA n FI*Deraza Royal Rock-A-Berry 4 Uros 5 (IC) Reijers Eric Abs
228 SIA n FI*Selcouth Cat of Kindness 4 Uros 5 (IC) Reijers Eric EX1 CAGCIB BIV
229 SIA n FI*Kelmikerhon Seela S. 4 Naaras 11 (Nuoret) Reijers Eric EX1
230 SIA n FI*Chellamanis Frida 4 Naaras 12 (Pennut) Reijers Eric Abs
231 SIA n FI*Twist-Tiramisun Jenny La Purrrist 4 Naaras 12 (Pennut) Reijers Eric EX1 NOM
232 SIA b FI*Selcouth Cat of Stories 4 Uros 10 (KAS) Reijers Eric EX1 CAP
233 SIA c FI*Mummeli Violetinha Anemone 4 Naaras 12 (Pennut) Reijers Eric EX2
234 SIA c FI*Selcouth Flower of Scotland 4 Naaras 12 (Pennut) Reijers Eric EX1
235 SIA n 21 FI*Vintterin Simo Vapunpoika 4 Uros 12 (Pennut) Sjöbom Glenn EX1
236 SIA n 21 EE*Lilu Golden Oriental 4 Naaras 12 (Pennut) Sjöbom Glenn EX1 NOM BIS
237 SIA c 21 Grazia v. Imporio A 4 Naaras 3 (GIC) Karpinska Ksenia EX1 CACS
238 SIA g 03 FI*Naavanutun Neitoneilikka 4 Naaras 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB
239 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Stoa Caroline KM NOM
239 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 17 (Veteraani) Jones Steven L. 1 NOM BIS
240 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 1 (SC) Stoa Caroline KM
241 SOM n FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave 4 Uros 3 (GIC) Stoa Caroline Abs
242 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Stoa Caroline KM BIV
242 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 17 (Veteraani) Jones Steven L. 1 NOM
243 SOM n FI*Lamadegaan Fine By Me 4 Naaras 2 (SP) Stoa Caroline KM
244 SOM n FI*Amajan Maffeo Macario 4 Uros 4 (GIP) Stoa Caroline EX1 CAPS
245 SOM n FI*Amajan Hafta Hilaria 4 Naaras 4 (GIP) Stoa Caroline EX1 CAPS
246 SOM n FI*SunnyPace Betonica 4 Uros 6 (IP) Stoa Caroline EX1 CAGPIB
246 SOM n FI*SunnyPace Betonica 4 Uros 17 (Veteraani) Jones Steven L. 4
247 SOM n FI*Amajan Spes Speranza 4 Naaras 10 (KAS) Stoa Caroline Abs
248 SOM o FI*Amajan Norton Norberto 4 Uros 1 (SC) Sjöbom Glenn KM
249 SOM o FI*Amajan Neffi Nerea 4 Naaras 3 (GIC) Sjöbom Glenn Abs
250 SOM o FI*Amajan Serenissima Serafina 4 Naaras 5 (IC) Sjöbom Glenn EX1 CAGCIB
251 SOM o PL*Fryga Felicity 4 Naaras 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn EX1 BIV NOM
252 SOM o FI*Amajan Thurrrmur Thorium 4 Uros 12 (Pennut) Sjöbom Glenn Abs
253 SOM o FI*SunnyPace Juglans 4 Uros 4 (GIP) Sjöbom Glenn EX1 CAPS
254 SOM o FI*Amajan Remo Remberto 4 Uros 6 (IP) Sjöbom Glenn EX1 CAGPIB
255 SOM o FI*SunnyPace Kalanchoë 4 Uros 10 (KAS) Sjöbom Glenn Abs
256 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Xanthus 4 Uros 1 (SC) Karpinska Ksenia KM
257 SPH V / SPH d 03 32 Av Ljusalfheim Zephyr 4 Uros 1 (SC) Stoa Caroline KM
258 SPH V / SPH n 09 21 32 FI*Jackomon's Adagia 4 Naaras 3 (GIC) Stoa Caroline EX1 CACS
259 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 4 Naaras 2 (SP) Stoa Caroline KM NOM BIS
259 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 4 Naaras 17 (Veteraani) Jones Steven L. 3
260 HCL Santtu Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Reijers Eric Abs
261 HCL Hertta Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Reijers Eric 1 NOM BIS
261 HCL Hertta Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Reijers Eric 1 NOM BIS
262 HCL Sepe Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Reijers Eric Abs
263 HCL Kelmi Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Reijers Eric 1 NOM
264 HCS Sissi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Koskenkangas Marjatta Abs
265 HCS Sirkku Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Koskenkangas Marjatta Abs
286 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Isakov Vladimir EXO f, EXO n 03 24, PER n 22, RAG a, RAG a 03, RAG n 03, RAG n 04, SBI a, SBI b 21, SBI c, SBI g 21, SBI h, SBI n 21, BSH f, EUR d 22, EUR ns 22, KOR, OCI o 24 29
Jones Steven L. BLH a 03, BLH f 03, BSH e, BSH f 03, BUR g, EUR a, EUR as 23, EUR f 22, EUR g 23, EUR n 24, EUR ns, MAN 53, OCI as 24, SIN, SRL III, VET 4 27
Karpinska Ksenia ABY o, BAL c 21, CRX II, CRX III, CRX VII, DRX V, GRX II, OSH b 03, OSH b 22, OSH d 24, OSH n 24, SIA c 21, SPH II, VET 3 27
Koskenkangas Marjatta EXO n, EXO n 03 24, EXO n 22, PER f, PER f 03 22, PER fs 02 62, PER w 62, RAG a 04, RAG d 21, RAG e 04, SBI b, SBI c 21, SBI d, SBI d 21, SBI n, HCS 23
Reijers Eric ABY a, CRX IV, OSH f, OSH n, RUS, SIA b, SIA c, SIA n, HCL, VET Kotikissat 30
Saarela Veikko ACL IV, LPL V, MCO II, MCO IV, NFO VIII, SIB III, SIB VIII, BEN n 22 32, BEN n 24, BML I, BSH n, BUR b, EUR f 23, EUR f 24, EUR n 23, MAN 51-52, MAU ns, OCI b 24, OCI n 24, SRL I 30
Sjöbom Glenn ABY n, CRX V, DRX III, OSH b 24, SIA n 21, SOM o 27
Stoa Caroline CRX VI, DRX I, DRX VIII, OSH c 24, SIA g 03, SOM n, SPH V 26
Turpeinen Riikka ACL II, ACS I, MCO V, MCO VII, MCO VIII, NEM I, NEM II, NFO IV, NFO IX, SIB I, SIB II, SIB IV, SIB VI, SIB VII 33
Wikström Bjarne LPL X, MCO I, MCO III, MCO IX, MCO VI, NFO II, NFO III, NFO VI, SIB IX 31
10 tuomaria.