Satakissa 14. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Satakissa ry
Alkaa 11.10.2020 Loppuu 11.10.2020
Ilmoittautuminen alkaa 2.9.2020 Ilmoittautuminen loppuu 20.9.2020
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:45 Eläinlääkärintarkastus loppuu 16:10
Arvostelut alkavat 0:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 3.10.2020
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Kyllä Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti nayttely.satakissa@gmail.com
Paikka Juhlatalo Ooperi, Rauma
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö:  Jonna Sivonen    judges.satakissa@gmail.com
Näyttelysihteeri:   Christina Hercher  nayttely.satakissa@gmail.com
Hyvinvointi- ja hygieniavastaava: Antti-Jussi Vainionpää jussivnnp@gmail.com
Raha-asiat (näyttelymaksujen palautukset ym.): Pia Vainionpää satakissa.rahat@gmail.com
Ruusukkeet ja palkinnot: Pia Vainionpää / Silja Laiho webmaster.satakissa@gmail.com
Pääassistentti:   Sanna Männistö, assistenttihakemukset sanna.satakissa@gmail.com
Assistenteille tarjotaan lounas ja maksetaan korvaus 25 € tai leimakortti.
Lisätietoja Näyttelypaikka: Juhlatalo Ooperi, Vanha Turuntie 56, 26820 Rauma
Näyttely on Drive-In näyttely, joka toteutetaan KnockOut Nomination-arvostelujärjestyksen kanssa. Joka kategorian jälkeen tulee heti kyseisen kategorian paneeli. Tarkempi yksityiskohtainen aikataulu julkaistaan ilmoittautumisajan päättymisen jälkeen.

Tuomaritilanne voi muuttua Koronasta johtuvien maahantulomääräyksien vuoksi. Muutoksista tiedotetaan Satakissan facebook- ja kotisivuilla.

Lisätiedot ja ohjeet löytyvät näyttelykutsusta:
https://www.kissaliitto.fi/wpolku/media/2020/09/Kutsu-FI.pdf

Näyttely ei ole avoinna yleisölle.

Edellytämme kaikilta hengitysmaskin käyttöä näyttelytilassa.

Yhden kissan mukana sisälle saa tulla vai yksi ihminen.

Satakissa tarjoaa 6 euron alennuksen perusnäyttelymaksuun, jos näytteilleasettaja ei vastaanota yhdistyksen tarjoamaa häkkiä, vaan tuo oman häkin (min. 50x50x50/ suurin sallittu 65x65cm) tai ei tarvitse häkkiä ollenkaan. Alla olevassa hinnoittelussa ensimmäinen näkyvä hinta on perusnäyttelymaksu ja sulkeissa oleva on oman häkin kanssa tai ilman häkkiä saatava alennettua hinta. Ilmoittautumisen yhteydessä valittu maksumuoto on sitova.

Näyttelymaksut :
- 46 € (40 €) kissa
- Satakissan jäsen 41 € (35 €) kissa
- Ei-FiFe-kissa 56 € (50 €) kissa
- Tarkastuslk. 15 € arvostelun yhteydessä, erikseen 46/41 € (40/35 €)
- Veteraanilk. 10 € arvostelun yhteydessä, erikseen 46/41 € (40/35 €)  
- Kasvattajaluokka ja siitosluokka ovat maksuttomia kissan osallistuessa muuhun luokkaan.
- Pelkkä kasvattajaluokka 46/41 € tai siitosluokka 46/41 € (40/35 €)  
- Kaverikissoja ei oteta tähän näyttelyyn
- Näyttelyluettelo 5 € ilmoittautumisen yhteydessä, paikan päällä ei ole mahdollista ostaa luetteloa
- Tee oma ilmoittautuminen joka luokkaan erikseen!
- Merkitse lopuksi tarvitsetko pöytäpaikan vai pidätkö kissan kantolaukussa

Selvennys ilmoittautumisessa oleviin maksukenttiin:
- Näyttelyilmoittautuminen perusmaksu = Tarvitsee yhdistyksen häkin
- Näyttelyilmoittautuminen oma häkki = Oma häkki mukana tai ei tarvitse häkkipaikkaa ollenkaan

Pidätämme oikeuden muutoksiin

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 33
2 81
3 53
4 69
Kotikissat 7
Yhteensä 243

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 2028604 FI*AzuLejo's Mombasa Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x Ayser's Iris of Azulejo (PER n)
2 EXO n FI SK LO 1924673 FI*Snowcatcher Moonstone Uros Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB NOM BIS
FI*Kermaviiksen Hermes (PER a 03) x FI*Chevhill's Paloma (EXO n)
3 EXO f FI SK LO 2029134 FI*Ayser's Tina Turner Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x Ayser's Pokemon Go (EXO f)
4 EXO n 22 FI SK LO 2029268 FI*Ayser's Child In Time Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
Kis' Herbas Paco of Ayser (EXO n) x Ayser's Cosmopolitan Diva (EXO g 24)
5 PER n FI SK LO 1822426 Ayser's Last Word Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS NOM BIS
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x FI*AzuLejo's Deep Silent Complete (EXO n)
6 RAG n 21 FI SK LO 1925885 FI*Uniklubin Luna Lovekiva Naaras Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACIB
FI*Gneides Gandhi of India (RAG a 21) x FI*Uniklubin Anemone (RAG n 04)
7 RAG d 21 FI SK LO 1404771 FI*Helmikeijun Black Pearl Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM NOM
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
8 RAG n 03 FI SK LO 1822270 FI*DollyCats The Pride Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS NOM
FI*BlackRain's Kid Made By Prince (RAG n 04) x FI*DollyCats Sweetest Lie (RAG g 03)
9 RAG n 03 FI SK LO 1822181 FI*Celestial's Aston Martin Valkyrie Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
10 RAG n 04 FI SK RX 2027934 FI*Dollgarden's Kerria Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
FI*Darkie's Yume (RAG n 04) x FI*Dollgarden's Gillenia Trifoliata (RAG n 04)
11 RAG a 03 FI SK LO 2027352 FI*Neige-Cristal's Royal Glorious Sapphire Uros Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB
FI*Celestial's Nirvana (RAG n 03) x FI*RoyalRose's Bertha (RAG a 04)
12 RAG a 03 FI SRK LO 41390 FI*Tammikatin Kuu-Ukko Uros Veteraani Ireneusz Pruchniak 1 NOM
FI*Satinante's Don Diego (RAG n 04) x FI*Shyshaman's Baby Ragdalena (RAG a 04)
13 RAG a 04 FI SK LO 1820616 FI*Helmikeijun Tiny Pearl Uros Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
14 RAG a 04 FI SK LO 1924563 FI*Ragtail Tiffany of Thor Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
(N) Amasing Star's Thunder Thor of Milo (RAG a 04) x FI*Valkoapilan April Fool's Eevi (RAG a 04)
15 RAG c 04 FI SK LO 1510013 FI*Pengvin's Ice Uros Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Provinsia River's Sparkling Light (RAG a)
16 RAG d 04 FI SK LO 1924890 FI*BlackRain's Quaint Kid Uros International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB NOM BIS
Chester Bright Crystall, CZ (RAG n 04) x FI*BlackRain's Miss Perfect (RAG e 03 21)
17 RAG e 04 FI SK LO 1611326 FI*Tammikatin Hunajanassu Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Tammikatin Baby Carrot (RAG f 04)
18 RAG g 04 FI SK LO 2028591 FI*MistyNight Isabella Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM BIS
FI*Celestial's Here Until Forever (RAG d 03 21) x FI*MistyNight Frederica (RAG a 04)
19 RAG a 04 21 FI SK LO 1822633 FI*Celestial's Rodrigo de Argentina Uros Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 (RAG a 03 21)
20 SBI a FI SK LO 1612206 FI*Lofanna Etna Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio Abs
EE*Greger Star St.Ifferini (SBI a) x FI*Lofanna Aava (SBI f 21)
21 SBI a FI SK LO 1506939 FI*Ziazan Izusa Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
Blue Heaven Sunny Queen *ES (SBI a) x Shapur Angel (SBI b 21)
22 SBI b FI SK LO 1612199 FI*Chirybiry's My Darling Ipi Naaras Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM NOM
FI*Ziazan Interstellar (SBI a) x FI*Chirybiry's U-la-laa (SBI b)
23 SBI b FI SK RX 2030530 IT*Achtung Baby Casanova In Hell Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
Kintaro van de Simona's (SBI n) x IT*Achtung Baby Hotter Than Hell (SBI b)
24 SBI h FI SK LO 1717477 FI*Canth's Precious Darling Naaras Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
FI*Harebell Isfahan Wonder (SBI d) x FI*Chirybiry's My Darling Ipi (SBI b)
25 SBI n 21 FI SK LO 1821011 FI*Mimitan Levi Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Mimitan Odette (SBI b)
26 SBI n 21 FI SRK LO 1300750 FI*Canth's Xenia Naaras Supreme Premior Kristiina Rautio KM
FI*Safirrubir Brave the Wind (SBI a) x FI*JoJon La Pepita de Oro (SBI f 21)
26 SBI n 21 FI SRK LO 1300750 FI*Canth's Xenia Naaras Veteraani Kai Ruonala 2
FI*Safirrubir Brave the Wind (SBI a) x FI*JoJon La Pepita de Oro (SBI f 21)
27 SBI b 21 FI SK LO 2029443 FI*Ziazan Qeshira Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM BIS
Cinnabon Tarnis*RU (SBI b 21) x FI*Ziazan Inessa (SBI c 21)
28 SBI b 21 FI SRK LO 1302055 Shapur Angel Naaras Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM NOM BIS
(N) Sobell Funny Honey (SBI b) x Shapur Greatest Love of all (SBI b 21)
28 SBI b 21 FI SRK LO 1302055 Shapur Angel Naaras Veteraani Kai Ruonala 1 NOM BIS
(N) Sobell Funny Honey (SBI b) x Shapur Greatest Love of all (SBI b 21)
29 SBI e 21 FI SK RX 2029013 FI*Rais-Kis Ville Vallaton Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
Deben Laty Mery, CZ (SBI e 21) x FI*Rais-Kis Piparminttu-Pipsa (SBI g)
30 SBI e 21 FI SRK LO 41199 Peret Laty Mery, CZ Uros Veteraani Ireneusz Pruchniak 2
Zanadu Halley's Comet (SBI b 21) x Satine van de Meybas (SBI d)
31 ACL II / ACL n 03 FI SK LO 1925549 FI*Siriuksen AstiCurl Uros Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC
Curland Unique (ACL b 22) x FI*Siriuksen TianaCurl (ACS a 03 24)
32 ACL XI / ACL f 03 21 33 FI SK RX 1819556 Sugar Curl Marshmellow of Siriuksen Naaras Supreme Champion Carin Sahlberg KM NOM
Blue Thunder of Sugar Curl (ACL a 22) x Tabbyorchird Elsa of Sugar Curl (ACL f 09 23)
33 ACL XI / ACL a 03 21 33 FI SK LO 2028127 FI*Siriuksen CharonCurl Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1
Sugar Curl Souffle' of Siriuksen (ACL e 03 21 33) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
34 ACS III / ACS n 24 FI SK RX 1611723 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS NOM
FI*Siriuksen ManzoniCurl (ACL n 22) x FIN*Siriuksen IdaCurl (ACS n 09 24)
35 ACS IV / ACS n 09 24 FIN SRK RX 75971 FIN*Siriuksen IdaCurl Naaras Supreme Premior Kristiina Rautio KM NOM BIS
FIN*Siriuksen BenjiCurl (ACS a 24) x FIN*Siriuksen XarletCurl (ACL n 22)
35 ACS IV / ACS n 09 24 FIN SRK RX 75971 FIN*Siriuksen IdaCurl Naaras Veteraani Kai Ruonala 1 NOM
FIN*Siriuksen BenjiCurl (ACS a 24) x FIN*Siriuksen XarletCurl (ACL n 22)
36 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO 42676 FI*HoneyCoon's Stormy End Uros Supreme Premior Marcin Biernaczyk KM
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
36 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO 42676 FI*HoneyCoon's Stormy End Uros Veteraani Kristiina Rautio 2
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
37 MCO II / MCO a 03 FI SK LO 1718259 FI*Chamberlain Keep On Rocking Uros International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAGPIB
RoyalCats Resort Veni Vidi Vici (MCO d 03) x FI*Chamberlain Captain Amelia (MCO g 09)
38 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1509472 CascadeMtn Dream Maker Uros Kastraatti Marcin Biernaczyk Abs
Mainesuspect Bilo Toyuma (MCO d 09 22) x Fogcity Peach Mimosa of CascadeMtn (MCO f 09 22)
38 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1509472 CascadeMtn Dream Maker Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Mainesuspect Bilo Toyuma (MCO d 09 22) x Fogcity Peach Mimosa of CascadeMtn (MCO f 09 22)
39 MCO III / MCO n 22 FI SK RX 1924128 FI*KingCaprise Farro Uros Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACIB
Lev of Talina City (MCO ns 22) x Life Simphony Virginia (MCO f 22)
40 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 2027284 FI*Blackcurrant Broomhilda Von Shaft Naaras Avoin Marcin Biernaczyk EX2
N*Lilletun's Poker Face (MCO n 09 22) x Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo (MCO a 25)
41 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 2027671 FI*Chamberlain Velvet Diamond Naaras Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
Black Blood Beawulf (MCO ns 22) x FI*Chamberlain Forever Diamond (MCO n 22)
42 MCO III / MCO a 24 FI SK LO 1717239 FI*HoneyCoon's I Am Made Of You Naaras Kasvattaja
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*HoneyCoon's Sweet Jannie (MCO n 24)
42 MCO III / MCO a 24 FI SK LO 1717239 FI*HoneyCoon's I Am Made Of You Naaras Avoin Marcin Biernaczyk EX3
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*HoneyCoon's Sweet Jannie (MCO n 24)
43 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 2029476 DK Red Line's Arizona Uros Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX1 BIV NOM
Hypnose Family Stars (MCO d) x DK Red Line's Belladonna (MCO f 23)
44 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 1821566 FI*Chamberlain Orionis Alnitak Uros Supreme Premior Marcin Biernaczyk KM
FI*Chamberlain Yes I'm Ready (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Born To Be A Star (MCO g 23)
45 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1718403 FI*Escape's Little Sky Uros Supreme Premior Marcin Biernaczyk KM NOM BIS
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
46 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1718404 FI*Escape's Little Cedric Uros Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
47 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 2028251 FI*HoneyCoon's White Wedding Naaras Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1
Curzon Dax of Fibee's Crew (MCO ns 02 21) x FI*HoneyCoon's I Am Made Of You (MCO a 24)
48 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1715372 FI*Chamberlain Ghost Of Wind Uros Supreme Premior Ireneusz Pruchniak KM BIV
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
49 MCO IV / MCO n 03 22 FIN SRK LO 81902 FIN*HoneyCoon's Under The Rose Naaras Grand International Premior Ireneusz Pruchniak Abs
Battle Creek's X'Uta Pendragon (MCO n 09 22) x FIN*Starmaker's Secret Garden (MCO fs 09 22)
49 MCO IV / MCO n 03 22 FIN SRK LO 81902 FIN*HoneyCoon's Under The Rose Naaras Veteraani Kai Ruonala Abs
Battle Creek's X'Uta Pendragon (MCO n 09 22) x FIN*Starmaker's Secret Garden (MCO fs 09 22)
50 MCO IV / MCO a 09 25 FI SK RX 1822564 FI*Blackcurrant Beatrix Kiddo Naaras International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAGPIB NOM
Macawi Mosi Double E's Xahir (MCO ns 22) x Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo (MCO a 25)
51 MCO IV / MCO n 09 25 FI SK LO 1717953 FI*Easylife's King of Star Uros Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAPIB
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
52 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 2027819 FI*Easylife's Just a Gigolo Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x OlymPia BillAndCoo, CZ (MCO e 22)
53 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 1923309 FI*Escape's Portos Lion Uros Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Jennifer Lopez (MCO g 09 22)
54 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 2027827 FI*KingLeo's Kiss Me Karma Naaras Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1 NOM
Gryfin Lillycubs*PL (MCO d 09 23) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
55 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1923032 FI*Chamberlain Quite the Best Uros Grand International Premior Carin Sahlberg EX1 CAPS
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
56 MCO VI / MCO d 09 24 FI SK LO 1717954 FI*Easylife's King of Moon Uros International Premior Carin Sahlberg EX1 CAGPIB NOM
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
57 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 1510332 FI*HoneyCoon's Keep My Secret Well Naaras International Premior Carin Sahlberg EX1 CAGPIB BIV NOM
FI*HoneyCoon's Paint In Black (MCO n) x PL*Ashabelle Tosca (MCO f)
58 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 1716700 FI*Tigerworld Selene Naaras International Premior Carin Sahlberg EX2
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*Tigerworld Miss Fortune (MCO n 09)
59 MCO VII / MCO ns 22 FI SK RX 1925822 FI*KingCaprise Greg Uros Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC
Lev of Talina City (MCO ns 22) x Life Simphony Virginia (MCO f 22)
60 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1819737 FI*Chamberlain Montana Sky Uros Supreme Premior Ireneusz Pruchniak KM
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Enjoy Me (MCO a 22)
61 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 1923311 FI*Escape's Phoebe Naaras Grand International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACS BIV NOM BIS
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Jennifer Lopez (MCO g 09 22)
62 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1927134 FI*Keenukollin Kasper Uros Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
FI*MaineQueen Rock Me (MCO ds 03 22) x FI*Moggi Iiris Kohvee (MCO n 09 22)
63 MCO VIII / MCO ns 03 FI SK RX 2030250 Baster Unto Valeroy Gratz Uros Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX2
RedGates Piligrimm (MCO ns 03 22) x Heimi Valeroy Gratz (MCO ns)
64 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 2028250 FI*HoneyCoon's Ghosts In My Guitar Uros Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX1
Curzon Dax of Fibee's Crew (MCO ns 02 21) x FI*HoneyCoon's I Am Made Of You (MCO a 24)
65 MCO VIII / MCO ns 03 FI SK LO 1716214 FI*Escape's Kid Bailey Uros International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAGPIB
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Happy Apple (MCO f 09 22)
66 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK LO 1924325 FI*KhalDrogo's Hell On High Heels Naaras Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPIB
Heart Stealer Forever&Ever (MCO ns) x FI*KingLeo's Fire to the Rain (MCO f 09 22)
67 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 1614466 FI*Pikku-Priin Bella-Gisella Naaras Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM NOM
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Maya Lilianka*PL (NEM a 21)
68 NEM I / NEM as 21 FI SK LO 1925089 FI*Bmy-Moumou Lulu La Bamba Naaras Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACIB
FI*Knotberry's White Chocolate (NEM a 09 21) x FI*Pikku-Priin Bella-Gisella (NEM a 21)
69 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 1926998 FI*Stonebridge's Bueno Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC
FI*Eswood Hermes (NEM ns 21) x FI*Aurinkolaakson Bella (NEM n 21)
70 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 2027783 FI*Pikku-Priin Karakallion Keisarinna Naaras Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1 BIV NOM
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x Astoria Snejnaya Zima (NEM g 21)
71 NEM I / NEM n FI SK LO 2028590 FI*Snowcountry Armani Uros Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1 NOM
Imageblaze Mackenzie (NEM a 09) x Ratibor Freya (NEM n 09 21)
72 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 1614850 FI*Pikku-Priin Charizard Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM BIV NOM
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
73 NEM II / NEM a 09 FI SK RX 2027184 Imageblaze Mackenzie Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
Cardinal DeLorenso (NEM a 03 21) x Imageblaze Estellie (NEM n 09 21)
74 NEM II / NEM f 09 FI SK LO 2027345 FI*Pikku-Priin Jos Tulevana Suvena Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x Charinitha Perelka*PL (NEM a 09 21)
75 NEM II / NEM fs 09 21 FI SK LO 1924352 FI*SoulSibster's BeLoved Naaras Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Sof`ja Nevskaja Radost (SIB f 24)
76 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 2028654 FI*Bmy-Moumou Rudi Bling Ring Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x FI*Bmy-Moumou Molly Brown (SIB n 24)
77 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 1819921 FI*Pikku-Priin Elite Queen Naaras Supreme Premior Kristiina Rautio KM
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
78 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 2027738 FI*WitSarin Alvi Uros Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1
FI*Tähtitassun Aleksanteri (NFO e 09 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
79 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 87185 FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter Naaras Grand International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAPS
Ennio De Khazad-Dûm (NFO n 23) x FIN*Pörkarvan HocHabet (NFO n 23)
79 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 87185 FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter Naaras Veteraani Kai Ruonala 2
Ennio De Khazad-Dûm (NFO n 23) x FIN*Pörkarvan HocHabet (NFO n 23)
80 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 1924383 FI*Poutapäivän Kickstart My Heart Uros Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAPIB NOM
FI*Tähtitassun Aleksanteri (NFO e 09 22) x FI*WitSarin Lenita (NFO n 24)
81 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1716101 FI*WitSarin Tenho Uros Supreme Champion Carin Sahlberg KM BIV NOM
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
82 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1820414 FI*GoldenFurry's Maroon Maize Uros Grand International Champion Carin Sahlberg EX1 CACS
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
83 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 2029128 FI*GoldenFurry's Fab Forget-me-not Naaras Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1 NOM BIS
Sterrenkatten's St. Etienne (NFO n 09 23) x Beija-Flor Forest Myths (NFO f 09 22)
84 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1611094 FI*WitSarin Miranda Naaras Supreme Premior Carin Sahlberg KM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
85 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1716103 FI*WitSarin Keijo Uros Premior Carin Sahlberg EX1 CAPIB
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
86 NFO V / NFO f FI SK LO 2027381 FI*InukChuck's Eclipse Naaras Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC
FI*Haaveeni Balder (NFO d 03) x FI*InukChuck's Mary Winchester (NFO n 09)
87 NFO VI / NFO g 09 23 FI SK LO 1820586 Delicja Adsum*PL Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
Krug Duszek Lasu*PL (NFO ns 24) x Idaja Adsum*PL (NFO g 09 23)
88 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 2029528 Yoshi z Krainy Asgardu*PL Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Omar z Krainy Asgardu*PL (NFO n 09 22) x S*Myselisia's Anastacia (NFO f 09 22)
89 NFO VI / NFO f 03 22 FI SK LO 2027735 FI*WitSarin Carmen Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 BIV NOM BIS
FI*Tähtitassun Aleksanteri (NFO e 09 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
90 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 1926707 Feng-Shui Forest Myths Naaras Avoin Carin Sahlberg Abs
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Ingrid de Valaskjalf (NFO n 09 22)
91 SIB I / SIB n FI SK LO 2028672 FI*Anjupia's Evge Edva Evensk Naaras Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX1
FI*Igora Brjatshislav (SIB n) x Rashel' Crown of Siberia (SIB ny 24)
92 SIB II / SIB n 03 FI SK LO 2027773 FI*SoulSibster's DeLorean Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1
Willy Blue Chelsea*PL (NEM e 21) x FI*Cherrytail's Xenia (SIB fs 03)
93 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1821382 FI*Jylhäkallion Blacky Uros International Champion Kristiina Rautio Abs
FI*Raitamäen Benjamin (SIB n 09 24) x FI*Tunturikissan Saga (SIB n 09 24)
94 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1508506 FI*Cherrytail's WonderBoy Uros Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB
FI*Lumikissan Gigolo (SIB n 09 24) x FI*Cherrytail's Rhonda Mae (SIB f 09 22)
95 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 1510842 FI*Tunturikissan Saga Naaras Grand International Premior Kristiina Rautio Abs
FI*Tunturikissan Tuisku (SIB n 03 22) x FI*Amante's Altair (SIB n 24)
96 SIB V / SIB d 24 FI SK LO 1822879 FI*Lumikissan Leijonakuningas Uros International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CAGCIB NOM
Glaucos White Witch, CZ (SIB n 24) x FI*Lumikissan Säihkysilmä (SIB f 09 24)
97 SIB V / SIB d 22 FI SK LO 2027628 FI*Allikatin Ruusu Naaras Avoin Marcin Biernaczyk Abs
FI*Amurin Kadmiel (SIB dy 22) x FI*Allikatin Lempi (SIB f 22)
98 SIB VI / SIB d 09 24 FI SK LO 2029261 FI*Villan Åke fråm Åbo Uros Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1 NOM
BG*Santino Sibirela (SIB e 09 24) x FI*Villan Queen of Summer (SIB f 09 24)
99 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 1717124 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum Naaras Supreme Premior Marcin Biernaczyk KM NOM
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*Cherrytail's Zorana (SIB gs 09 24)
100 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 1301657 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM NOM BIS
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
100 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 1301657 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
101 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 1925497 FI*Bmy-Moumou Indian Summer Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x FI*Bmy-Moumou Molly Brown (SIB n 24)
102 SIB IX / SIB w 64 FI SK LO 2029422 (N) CarilloCat HabaHaba ZootZoot Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Mount Blanc Vistula*PL (SIB w) x Hubba Bubba Mizar Land*PL (NEM a 09 21)
103 BLH ns 11 FI SK LO 1822121 MCB'Cats Obsidian Snow Naaras International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CAGCIB
MCB'Cats I Like Walt D (BLH ns 11) x MCB'Cats Jolie Victoire (BSH ns 11)
103 BLH ns 11 FI SK LO 1822121 MCB'Cats Obsidian Snow Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
MCB'Cats I Like Walt D (BLH ns 11) x MCB'Cats Jolie Victoire (BSH ns 11)
104 BLH ns 11 FI SK LO 1926293 FI*Menzoberanzan's Skywarp Naaras Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACIB BIV
FI*Huntercat Prince Benjamin (BLH ns 11) x MCB'Cats Obsidian Snow (BLH ns 11)
105 BLH ns 11 FI SK LO 1926295 FI*Menzoberanzan's Thundercracker Uros Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
FI*Huntercat Prince Benjamin (BLH ns 11) x MCB'Cats Obsidian Snow (BLH ns 11)
106 BLH ns 11 FI SK LO 1926294 FI*Menzoberanzan's Starscream Naaras Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
FI*Huntercat Prince Benjamin (BLH ns 11) x MCB'Cats Obsidian Snow (BLH ns 11)
107 BLH as 11 FI SK RX 2030251 SE*Isa Dolls Eliza Naaras Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1
Sabertooth Obi wan Kenobi (BLH ay 21 33) x SE*Isa Dolls Angel (BLH ns 11)
108 BML I / BML ns 11 31 FI SRK LO 41019 FI*Kimuli's Love Story Naaras Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM
GB*Gem's Andamooka Opal (BML bs 11) x FIN*Kimuli's Chocolate Dream (BML ns 11)
108 BML I / BML ns 11 31 FI SRK LO 41019 FI*Kimuli's Love Story Naaras Veteraani Carin Sahlberg Arvosteltu
GB*Gem's Andamooka Opal (BML bs 11) x FIN*Kimuli's Chocolate Dream (BML ns 11)
109 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX 27858 FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM NOM
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
109 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX 27858 FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Veteraani Carin Sahlberg 3
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
110 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 1718825 Jewels Choice Silver Ice Uros Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP NOM
Jewels Choice Silver Elvis (BML ns 11 31) x Jewels Choice Silver Brooklyn (BML ns 11 31)
111 BSH b FI SK LO 1820092 FI*Aurantia's Lightning Naaras Grand International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPS
Shansel Mystical Smile of Mars (BSH bs 33) x FI*Aurantia's Tree Kangaroo (BSH b)
112 BSH d FI SK LO 1614868 FI*Aurantia's Aldebaran Uros Grand International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPS
FI*Aurantia's Bengal Tiger (BSH d) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
113 BSH e FI SK LO 1926740 FI*Feronian Nightshade Uros Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPIB
Belten`s Kosmos (BSH c) x FI*Feronian Madonna (BSH f)
114 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Kai Ruonala Abs
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
114 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Carin Sahlberg Abs
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
115 BSH g FI SK LO 1612496 FI*Ruusutarhan Rosa Amabile Naaras Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM NOM BIS
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
116 BSH c 24 FI SK LO 1820473 FI*Coventry's Ywain Uros Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPIB
FI*Ullukan Pyrypoika (BSH c 24) x FI*Coventry's Quirinia (BSH g)
117 BSH f 33 FI SK LO 1717260 FI*SamBelle's Gloria Naaras International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB
FI*SamBelle's Storm in the Desert (BSH e) x FI*Treselle's Cassia Bark (BSH q)
118 BUR b FI SK LO 1405001 Zaffiro Kratti Uros Supreme Premior Kai Ruonala KM NOM BIS
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
119 BUR b FI SK LO 1614720 FI*Lilac's Kitaro Caravan Uros International Premior Kai Ruonala EX1 CAGPIB
FI*Lilac's HRH King Hassan (BUR n) x FI*Almond's Ella Fitzgerald (BUR f)
120 BUR c FI SK LO 2027962 Bjelke's Tornado Uros International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB
Bjelke's Qualification (BUR c) x Myricaz Sweetie Pie (BUR j)
121 BUR d FI SK LO 1510309 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Supreme Premior Marcin Biernaczyk KM NOM
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
122 CYM 51-52 / CYM a 03 52 FI SK RX 1821951 FI*Touchant Excellent Chance Uros Grand International Champion Kai Ruonala EX1 CACS
Mistysprings Good Chance of TA (CYM n 09 22) x FI*Touchant Sans la Queue (CYM fs 02 52)
123 CYM 51-52 / CYM n 09 51 FI SK RX 1822216 FI*Touchant Flirt de la Vie Uros International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB BIV
Caaleigh Pepperdance (MAN ns 09 24 51) x FI*Touchant But de la Vie (CYM gs 03 54)
124 CYM 51-52 / CYM g 02 52 62 FI SK RX 1923998 FI*Touchant Goutte d'Espérance Naaras International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB
Mistysprings Earl Grey of TA (MAN a 09 22 54) x FI*Touchant Sans la Queue (CYM fs 02 52)
125 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI SRK RX 41626 FI*Touchant Sans la Queue Naaras Grand International Premior Kai Ruonala EX1 CAPS NOM
Yamasee MC O Tuxedo Junktion (CYM ns 03 52) x FIN*D'manns Uska Dara (CYM g 03 53)
125 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI SRK RX 41626 FI*Touchant Sans la Queue Naaras Veteraani Carin Sahlberg 4
Yamasee MC O Tuxedo Junktion (CYM ns 03 52) x FIN*D'manns Uska Dara (CYM g 03 53)
125 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI SRK RX 41626 FI*Touchant Sans la Queue Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Yamasee MC O Tuxedo Junktion (CYM ns 03 52) x FIN*D'manns Uska Dara (CYM g 03 53)
126 EUR n 24 FI SRK LO 36859 FI*Kissakallion Magdalena Naaras Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
FIN*Kissakallion Hudson (EUR n 24) x FIN*Kisurinteen Debora (EUR n)
126 EUR n 24 FI SRK LO 36859 FI*Kissakallion Magdalena Naaras Veteraani Carin Sahlberg 1 NOM BIS
FIN*Kissakallion Hudson (EUR n 24) x FIN*Kisurinteen Debora (EUR n)
127 EUR a 22 FI SK RX 2029514 FI*Pikku-Piun Gregory Peck Uros Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
FI*Feronian Opium (EUR a 22) x FI*Pikku-Piun Pauliina (EUR n 22)
128 EUR d 22 FI SK RX 1613220 FI*Feronian Kesäleimu Uros Supreme Champion Kai Ruonala KM NOM
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
129 EUR f 24 FI SRK RX 1301072 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Kai Ruonala Abs
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
129 EUR f 24 FI SRK RX 1301072 FI*Feronian Felicia Naaras Veteraani Carin Sahlberg Abs
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
130 EUR g 24 FI SK RX 1924867 FI*Kissakallion Selinda Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
FI*Vinhaviiksen Salarakas (EUR e) x FI*Pikku-Piun Selma Taateli (EUR n 22)
131 EUR as 22 FI SRK RX 43503 FI*Feronian Excelsior Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
131 EUR as 22 FI SRK RX 43503 FI*Feronian Excelsior Uros Veteraani Ireneusz Pruchniak 1 NOM
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
132 KOR FI SRK LO 39340 FI*Melodian Tulaya Naaras Supreme Premior Marcin Biernaczyk KM NOM BIS
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
132 KOR FI SRK LO 39340 FI*Melodian Tulaya Naaras Veteraani Carin Sahlberg 2
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
133 MAN 51-52 / MAN n 09 52 FI SK RX 1923999 FI*Touchant Gris Souris Uros International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB NOM BIS
Mistysprings Earl Grey of TA (MAN a 09 22 54) x FI*Touchant Sans la Queue (CYM fs 02 52)
134 MAN 51-52 / MAN a 24 52 FI SK RX 2028784 FI*Pilkkumin Little Richard Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
Auragold Mr. Worldwide (MAN d 03 22 51) x FI*Pilkkumin Mona Lisa (CYM g 51)
135 MAU ns FI SK RX 1927034 FI*Chai-lai Zaira Zahara Naaras Champion Kai Ruonala EX1 CACIB
Maulove Emautions Beautyfly (MAU ns 24) x FI*CatNmaus Bayueh (MAU ns 24)
136 MAU ns 24 FI SK RX 2029084 FI*Walidah Fragaria Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM BIS
Maulove Emautions Beautyfly (MAU ns 24) x FI*Walidah Capella (MAU ns 24)
137 OCI n 24 FI SK LO 1822080 FI*Moosegrove Roxette Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC NOM
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Kiara (OCI n 24)
138 OCI n 24 FI SK LO 2028626 FI*Moosegrove Viking Uros Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1 NOM
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Kiara (OCI n 24)
139 OCI b 24 FI SK LO 1822082 FI*Moosegrove Romeo JR Uros Supreme Champion Marcin Biernaczyk KM NOM
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Kiara (OCI n 24)
140 OCI b 24 FIN SRK LO 29545 FIN*Moosegrove Geraldo Gentil Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Guttatus Carpe Diem (OCI b 24) x N*Mendels Freya of Moosegrove (OCI b 24)
141 SIN FI SK LO 1926224 FI*Anjupia's Chinga Cincam Ciuman Naaras Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC NOM
FI*Chai-lai Brave Benjamin (SIN ) x FI*Chai-lai Romantic Rosie (SIN )
142 SIN FI SK LO 2029572 FI*Anjupia's Fennella Felia Felicity Naaras Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1 NOM
FI*Chai-lai Brave Benjamin (SIN ) x FI*Chai-lai Romantic Rosie (SIN )
143 SRS II / SRS a 09 FI SK RX 2027906 FI*Cisciscats Dimitri Uros Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX1 NOM BIS
S*Tiddlywinks Bip Bippadotta (SRL c) x Lucy Shillana*PL (SRS n 02)
144 ABY n FI SK LO 2029030 FI*Kermakupin Joni Mitchell Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM
(N) Tejas Kito (ABY n) x FI*Redcheetah's Erin (ABY a)
145 ABY n FI SK LO 1510754 FI*Silkkihienon Wigilia Rickey Uros Grand International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPS NOM
FI*Silkkihienon Vice Versa (ABY n) x S*Prospero's Summer Beatrice (ABY n)
146 ABY n FI SRK LO 1404115 Osiris(V) Total Surprise Uros Grand International Premior Jurgita Gustaitiene EX2
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
147 ABY n FI SK LO 1924133 Katniss Everdeen Housetiger*PL Naaras Grand International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPS BIV NOM BIS
Omnia Mea Holy Grail (ABY n) x Indiabi Miss Polonia (ABY p)
148 ABY a FI SRK LO 1300842 FI*Nebuankhet Valentine Water Naaras Supreme Premior Ireneusz Pruchniak KM
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
148 ABY a FI SRK LO 1300842 FI*Nebuankhet Valentine Water Naaras Veteraani Carin Sahlberg 2
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
149 ABY o FI SK LO 2029877 Monkey Cat Chili Ollie Firestar Uros Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC
Monkey Cat Jackson (ABY o) x Monkey Cat Ariel (ABY n)
150 ABY o FI SK LO 2029155 Segena's Xailyn Naaras Champion Carin Sahlberg EX1 CACIB NOM
Abysphere Mishanya of Segena (ABY n) x Segena's Pink Panthera (ABY o)
151 ABY o FI SK LO 2029154 Segena's Wheels on Fire Uros Premior Carin Sahlberg EX1 CAPIB
Abysphere Mishanya of Segena (ABY n) x Segena's Lady Gaga (ABY o)
152 CRX I / CRX n FI SRK LO 90929 Changes Ziggy Stardust Uros Supreme Premior Carin Sahlberg KM
FI*Windseeker Ximon Redstone (CRX d) x AngelWaves My Dreams of Changes (CRX n 09)
152 CRX I / CRX n FI SRK LO 90929 Changes Ziggy Stardust Uros Veteraani Marcin Biernaczyk 1 NOM
FI*Windseeker Ximon Redstone (CRX d) x AngelWaves My Dreams of Changes (CRX n 09)
153 CRX I / CRX o FI SK LO 1717294 FI*Claypond's Farceur Uros Grand International Premior Carin Sahlberg EX1 CAPS NOM BIS
Cookie's Story Lover of Claypond's (CRX b) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
154 CRX II / CRX b 02 64 FI SK LO 1926373 FI*Merivirran Excellent Mischa Naaras Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACIB BIV
FI*Gaala-Star Ivori (CRX n 09 33) x Bounty Magic Rivendell (CRX n 02)
155 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1926898 FI*Alchemist Can I Play with Madness? Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
FI*Alchemist Abracadabra (CRX n 03 33) x FI*Alchemist Iron Maiden (CRX f 03 24)
156 CRX II / CRX a 09 FI SK LO 2029366 FI*VeeKasin Liukas Lennart Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
LV*Kotinuca Double Coffee (CRX n 09) x FI*VeeKasin Emolga (CRX b 09)
157 CRX V / CRX n 22 FI SK LO 2028513 FI*Villains Public Enemy #1 Uros Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak Abs
FI*Claypond's Martinus (CRX n) x Yasniye-Ochi Galochka (CRX n 24)
158 CRX VII / CRX b 21 33 FI SK LO 1719045 FI*Claypond's Hilla V Naaras Grand International Champion Kai Ruonala Abs
FI*Saca's Unreal Blooming (CRX b 33) x FI*Claypond's Bonjour (CRX b 21 32)
159 CRX VII / CRX n 21 32 FI SK LO 1925979 FI*VeeKasin Ilona Vaara Naaras Champion Kai Ruonala EX1 CACIB NOM BIS
FI*Claypond's Bon Nuit (CRX n 24) x FI*VeeKasin Konstaapeli Eeva (CRX b 09)
160 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 2029367 FI*VeeKasin Lieskahäntä Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
LV*Kotinuca Double Coffee (CRX n 09) x FI*VeeKasin Emolga (CRX b 09)
161 OSH n FI SK LO 1716094 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM BIV NOM BIS
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
161 OSH n FI SK LO 1716094 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
161 OSH n FI SK LO 1716094 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Kasvattaja
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
162 OSH n FI SK LO 1820330 FI*BlackDevil's Luxury SugarDaddy Uros Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil (OSH e) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
163 OSH n FI SK LO 1926002 FI*BlackDevil's Only God Can Judge Me Uros Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC
FI*BlackDevil's The Sound Of Silence (OSH n) x FI*JellonCats Carmen (OSH a)
164 OSH n FI SK RX 1821649 Caleb Eastern Grace Uros Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAPIB
Joka Felis-House (OSH a) x Kaisara Lunar Kedi (SIA h)
164 OSH n FI SK RX 1821649 Caleb Eastern Grace Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Joka Felis-House (OSH a) x Kaisara Lunar Kedi (SIA h)
165 OSH a FI SK RX 1717865 FI*JellonCats Carmen Naaras International Champion Jurgita Gustaitiene Mitätöity Mitätöity
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
165 OSH a FI SK RX 1717865 FI*JellonCats Carmen Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto Mitätöity
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
166 OSH a FI SK LO 1926005 FI*BlackDevil's Extreme Ruthless Lucifer Uros Avoin Jurgita Gustaitiene EX2
FI*BlackDevil's The Sound Of Silence (OSH n) x FI*JellonCats Carmen (OSH a)
167 OSH a FI SK LO 1926004 FI*BlackDevil's HardCore TroubleMaker Uros Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
FI*BlackDevil's The Sound Of Silence (OSH n) x FI*JellonCats Carmen (OSH a)
168 OSH c FI SK LO 1926003 FI*BlackDevil's Ultimate Trick Or Treat Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC NOM
FI*BlackDevil's The Sound Of Silence (OSH n) x FI*JellonCats Carmen (OSH a)
169 OSH d FI SK LO 1716548 FI*BlackDevil's Burns Like Hell Naaras Grand International Champion Kai Ruonala EX1 CACS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
170 OSH e FI SK LO 1716551 FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice Uros Supreme Champion Carin Sahlberg KM NOM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
171 OSH e FI SK LO 1715983 HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil Uros Supreme Champion Carin Sahlberg KM
HU*Shagio-Chen Mochiko (OSH n 03 24) x HU*Okonor Sweet Butterfly (OSH j)
171 OSH e FI SK LO 1715983 HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Shagio-Chen Mochiko (OSH n 03 24) x HU*Okonor Sweet Butterfly (OSH j)
172 OSH f FI SK LO 1716555 FI*BlackDevil's Frosty Northern Lights Naaras Supreme Champion Carin Sahlberg KM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
173 OSH f FI SK LO 1820332 FI*BlackDevil's Beauty and The Beast Naaras International Champion Carin Sahlberg EX1 CAGCIB BIV
HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil (OSH e) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
174 OSH f FI SK LO 1820333 FI*BlackDevil's Speak Of The Devil Naaras Champion Carin Sahlberg EX1 CACIB
HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil (OSH e) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
175 OSH n 24 FI SK LO 2028500 FI*Vintterin Matias Vapunpoika Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
Caleb Eastern Grace (OSH n) x FI*Vintterin Vappu Loviisantytär (OSH w)
176 OSH n 24 FI SK LO 1926416 FI*Vintterin Uolevi Vapunpoika Uros Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPIB
Caleb Eastern Grace (OSH n) x FI*Vintterin Vappu Loviisantytär (OSH w)
177 OSH a 24 FI SK LO 2028871 FI*LoudMeow Firepower Uros Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
Caleb Eastern Grace (OSH n) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
178 OSH b 22 FI SK LO 2029076 FI*Sylimykkyrän Cool Carlos Uros Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1 NOM BIS
Ardales Elois Agraciado (OSH b 03) x FI*Sylimykkyrän Ainutlaatuinen Alma (OSH h 24)
179 OSH d 24 FI SK LO 2027204 FI*BlackDevil's Master Of Puppets Uros Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
Apocalyptica Giuseppe Verdi (OSH a 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
180 OSH d 24 FI SK LO 1613663 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever Uros Supreme Premior Kai Ruonala KM BIV
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
181 OSH d 24 FI SK LO 1508670 FI*BlackDevil's RedBull Uros Grand International Premior Kai Ruonala EX1 CAPS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
182 OSH d 24 FI SK LO 1510304 HU*Okonor Rozsdás Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Okonor Padlizsán (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
182 OSH d 24 FI SK LO 1510304 HU*Okonor Rozsdás Uros International Premior Kai Ruonala EX1 CAGPIB
HU*Okonor Padlizsán (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
183 RUS FI SK LO 1717629 Silverine Hyperion of Hana-Bi Uros Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS NOM
GR*Silverine Jareth (RUS ) x RS*Russiblue Clair de Lune of Silverine (RUS )
184 RUS FI SK LO 2028353 FI*Hana-Bi Palaka Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM BIS
N'Tauriel White ALWinBest (RUS ) x FI*Hana-Bi Blossom (RUS )
185 RUS FI SK LO 1507018 Wow Hana-Bi Grey Sky*PL Naaras Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPIB
Dior Grey Sky*PL (RUS ) x Amidala Grey Sky*PL (RUS )
186 RUS FI SK LO 1611742 FI*Hana-Bi Hansa Naaras Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Wow Hana-Bi Grey Sky*PL (RUS )
187 SIA n FI SRK LO 1403882 Baccara Eastern Nymph Naaras Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM NOM
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
187 SIA n FI SRK LO 1403882 Baccara Eastern Nymph Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
187 SIA n FI SRK LO 1403882 Baccara Eastern Nymph Naaras Veteraani Carin Sahlberg 3
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
188 SOM n FI SK LO 1819578 FI*Lamadegaan Feel The Magic Naaras Grand International Champion Kai Ruonala EX1 CACS
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
189 SOM n FI SK LO 1926827 FI*Kisompa's Oriana Naaras Champion Kai Ruonala EX1 CACIB
FI*Vulpes Aither (SOM n) x FI*Lamadegaan Fullmoon Shadow (SOM n)
190 SOM n FIN SRK RX 29135 FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Supreme Premior Kai Ruonala KM NOM
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
190 SOM n FIN SRK RX 29135 FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Veteraani Marcin Biernaczyk 2
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
191 SOM n FI SK LO 1819577 FI*Lamadegaan Fine By Me Naaras Supreme Premior Kai Ruonala KM
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
192 SOM n FI SK LO 1614777 FI*Vulpes Aither Uros International Premior Kai Ruonala EX1 CAGPIB
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
193 SOM n FI SK LO 1614779 FI*Vulpes Aletheia Naaras Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP BIV NOM
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
194 SOM o FI SK LO 1819184 FI*SunnyPace Juglans Uros Supreme Premior Ireneusz Pruchniak KM NOM
FI*SunnyPace Galega (SOM o) x FI*SunnyPace Emilia javanica (ABY n)
195 SPH IV / SPH h 02 62 FI SK LO 2028279 FI*Hebblas Chocolate Chip Naaras Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1 NOM
FI*Hebblas Xanthus (SPH n 09) x Murashoff Aurora Borealis (SPH f 03 32)
196 SPH V / SPH n 09 21 32 FI SK LO 1716457 FI*Jackomon's Adagia Naaras Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
Vigo of Bucked Naked (SPH n 09 33) x FI*Hobbitqueen's Grizabella (SPH n 09 21 32)
197 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO 42470 FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior Ireneusz Pruchniak KM NOM
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
197 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO 42470 FI*Tutsi Buccellati Naaras Veteraani Carin Sahlberg 1 NOM BIS
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
198 THA n FI SK LO 1926845 Winston Tajska Chata*PL Uros Champion Kai Ruonala EX1 CACIB NOM
Arseniy Sanchitos (THA n) x Lene Taikatalvi Musipusi (THA b)
199 HCL Santtu Uros Kotikissat Kristiina Rautio 2
200 HCL Kelmi Uros Kotikissat Kristiina Rautio 1 NOM BIS
200 HCL Kelmi Uros Veteraani Ireneusz Pruchniak 1 NOM BIS
201 HCS Kissa Pesonen Uros Kotikissat Kristiina Rautio 1 NOM BIS
202 HCS Sissi Naaras Kotikissat Carin Sahlberg 1 NOM
203 HCS Bertta 2 Naaras Kotikissat Carin Sahlberg 2
204 HCS Serena Onerva Naaras Kotikissat Carin Sahlberg 3
236 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Biernaczyk Marcin MCO II, MCO III, MCO VIII, SIB I, SIB V, SIB VI, SIB VII, BLH as 11, BLH ns 11, BSH b, BSH c 24, BSH d, BUR d, KOR, OCI b 24, SIN, SRS II, VET 4 urokset 37
Gustaitiene Jurgita EXO n 22, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG c 04, RAG d 04, RAG d 21, RAG e 04, RAG g 04, RAG n 21, SBI b, SBI b 21, SBI e 21, SBI h, BML I, BSH e, BSH f 33, BSH g, BUR c, EUR as 22, EUR g 24, EUR n 24, MAN 51-52, MAU ns 24, ABY n, CRX II, OSH a, OSH n 24, RUS, SIA n 46
Pruchniak Ireneusz MCO IV, MCO VII, NEM I, NFO III, SIB VIII, ABY a, CRX V, OSH c, OSH n, SOM o, SPH IV, SPH V, VET 1 urokset, VET 3 urokset, VET kotikissat 33
Rautio Kristiina EXO f, EXO n, PER n, RAG a 03, RAG n 03, RAG n 04, SBI a, SBI n 21, ACS III, ACS IV, MCO V, NEM II, NFO VI, SIB III, SIB IV, SIB IX, HCL urokset, HCS urokset, VET 2 urokset 34
Ruonala Kai BSH f, BUR b, CYM 51-52, EUR a 22, EUR d 22, EUR f 24, MAU ns, OCI n 24, CRX VII, OSH a 24, OSH b 22, OSH d, OSH d 24, SOM n, THA n, VET 1 naaraat, VET 2 naaraat 35
Sahlberg Carin ACL II, ACL XI, MCO VI, NFO IV, NFO V, NFO IX, SIB II, ABY o, CRX I, OSH e, OSH f, HCS naaraat, VET 3 naaraat, VET 4 naaraat, 39
6 tuomaria