Omakissa
Satakissa 14. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Satakissa ry
Alkaa 11.10.2020 Loppuu 11.10.2020
Ilmoittautuminen alkaa 2.9.2020 Ilmoittautuminen loppuu 20.9.2020
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:45 Eläinlääkärintarkastus loppuu 16:10
Arvostelut alkavat 0:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 3.10.2020
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Kyllä Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti nayttely.satakissa@gmail.com
Paikka Juhlatalo Ooperi, Rauma
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö:  Jonna Sivonen    judges.satakissa@gmail.com
Näyttelysihteeri:   Christina Hercher  nayttely.satakissa@gmail.com
Hyvinvointi- ja hygieniavastaava: Antti-Jussi Vainionpää jussivnnp@gmail.com
Raha-asiat (näyttelymaksujen palautukset ym.): Pia Vainionpää satakissa.rahat@gmail.com
Ruusukkeet ja palkinnot: Pia Vainionpää / Silja Laiho webmaster.satakissa@gmail.com
Pääassistentti:   Sanna Männistö, assistenttihakemukset sanna.satakissa@gmail.com
Assistenteille tarjotaan lounas ja maksetaan korvaus 25 € tai leimakortti.
Lisätietoja Näyttelypaikka: Juhlatalo Ooperi, Vanha Turuntie 56, 26820 Rauma
Näyttely on Drive-In näyttely, joka toteutetaan KnockOut Nomination-arvostelujärjestyksen kanssa. Joka kategorian jälkeen tulee heti kyseisen kategorian paneeli. Tarkempi yksityiskohtainen aikataulu julkaistaan ilmoittautumisajan päättymisen jälkeen.

Tuomaritilanne voi muuttua Koronasta johtuvien maahantulomääräyksien vuoksi. Muutoksista tiedotetaan Satakissan facebook- ja kotisivuilla.

Lisätiedot ja ohjeet löytyvät näyttelykutsusta:
https://www.kissaliitto.fi/wpolku/media/2020/09/Kutsu-FI.pdf

Näyttely ei ole avoinna yleisölle.

Edellytämme kaikilta hengitysmaskin käyttöä näyttelytilassa.

Yhden kissan mukana sisälle saa tulla vai yksi ihminen.

Satakissa tarjoaa 6 euron alennuksen perusnäyttelymaksuun, jos näytteilleasettaja ei vastaanota yhdistyksen tarjoamaa häkkiä, vaan tuo oman häkin (min. 50x50x50/ suurin sallittu 65x65cm) tai ei tarvitse häkkiä ollenkaan. Alla olevassa hinnoittelussa ensimmäinen näkyvä hinta on perusnäyttelymaksu ja sulkeissa oleva on oman häkin kanssa tai ilman häkkiä saatava alennettua hinta. Ilmoittautumisen yhteydessä valittu maksumuoto on sitova.

Näyttelymaksut :
- 46 € (40 €) kissa
- Satakissan jäsen 41 € (35 €) kissa
- Ei-FiFe-kissa 56 € (50 €) kissa
- Tarkastuslk. 15 € arvostelun yhteydessä, erikseen 46/41 € (40/35 €)
- Veteraanilk. 10 € arvostelun yhteydessä, erikseen 46/41 € (40/35 €)  
- Kasvattajaluokka ja siitosluokka ovat maksuttomia kissan osallistuessa muuhun luokkaan.
- Pelkkä kasvattajaluokka 46/41 € tai siitosluokka 46/41 € (40/35 €)  
- Kaverikissoja ei oteta tähän näyttelyyn
- Näyttelyluettelo 5 € ilmoittautumisen yhteydessä, paikan päällä ei ole mahdollista ostaa luetteloa
- Tee oma ilmoittautuminen joka luokkaan erikseen!
- Merkitse lopuksi tarvitsetko pöytäpaikan vai pidätkö kissan kantolaukussa

Selvennys ilmoittautumisessa oleviin maksukenttiin:
- Näyttelyilmoittautuminen perusmaksu = Tarvitsee yhdistyksen häkin
- Näyttelyilmoittautuminen oma häkki = Oma häkki mukana tai ei tarvitse häkkipaikkaa ollenkaan

Pidätämme oikeuden muutoksiin

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 33 32 0 0 1
2 81 79 0 0 2
3 53 51 0 0 2
4 69 67 0 0 2
Kotikissat 7 7 0 0 0
Yhteensä 243 236 0 0 7

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*AzuLejo's Mombasa 1 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
2 EXO n FI*Snowcatcher Moonstone 1 Uros 8 (PR) Rautio Kristiina EX1 CAPIB NOM BIS
3 EXO f FI*Ayser's Tina Turner 1 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1 NOM
4 EXO n 22 FI*Ayser's Child In Time 1 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
5 PER n Ayser's Last Word 1 Naaras 3 (GIC) Rautio Kristiina EX1 CACS NOM BIS
6 RAG n 21 FI*Uniklubin Luna Lovekiva 1 Naaras 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB
7 RAG d 21 FI*Helmikeijun Black Pearl 1 Uros 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM NOM
8 RAG n 03 FI*DollyCats The Pride 1 Uros 3 (GIC) Rautio Kristiina EX1 CACS NOM
9 RAG n 03 FI*Celestial's Aston Martin Valkyrie 1 Naaras 10 (KAS) Rautio Kristiina EX1 CAP NOM
10 RAG n 04 FI*Dollgarden's Kerria 1 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1 NOM
11 RAG a 03 FI*Neige-Cristal's Royal Glorious Sapphire 1 Uros 8 (PR) Rautio Kristiina EX1 CAPIB
12 RAG a 03 FI*Tammikatin Kuu-Ukko 1 Uros 17 (Veteraani) Pruchniak Ireneusz 1 NOM
13 RAG a 04 FI*Helmikeijun Tiny Pearl 1 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
14 RAG a 04 FI*Ragtail Tiffany of Thor 1 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
15 RAG c 04 FI*Pengvin's Ice 1 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP
16 RAG d 04 FI*BlackRain's Quaint Kid 1 Uros 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB NOM BIS
17 RAG e 04 FI*Tammikatin Hunajanassu 1 Uros 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM
18 RAG g 04 FI*MistyNight Isabella 1 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM BIS
19 RAG a 04 21 FI*Celestial's Rodrigo de Argentina 1 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
20 SBI a FI*Lofanna Etna 1 Naaras 3 (GIC) Rautio Kristiina Abs
21 SBI a FI*Ziazan Izusa 1 Naaras 3 (GIC) Rautio Kristiina EX1 CACS
22 SBI b FI*Chirybiry's My Darling Ipi 1 Naaras 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM NOM
23 SBI b IT*Achtung Baby Casanova In Hell 1 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
24 SBI h FI*Canth's Precious Darling 1 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM
25 SBI n 21 FI*Mimitan Levi 1 Uros 3 (GIC) Rautio Kristiina EX1 CACS
26 SBI n 21 FI*Canth's Xenia 1 Naaras 2 (SP) Rautio Kristiina KM
26 SBI n 21 FI*Canth's Xenia 1 Naaras 17 (Veteraani) Ruonala Kai 2
27 SBI b 21 FI*Ziazan Qeshira 1 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM BIS
28 SBI b 21 Shapur Angel 1 Naaras 17 (Veteraani) Ruonala Kai 1 NOM BIS
28 SBI b 21 Shapur Angel 1 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM NOM BIS
29 SBI e 21 FI*Rais-Kis Ville Vallaton 1 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
30 SBI e 21 Peret Laty Mery, CZ 1 Uros 17 (Veteraani) Pruchniak Ireneusz 2
31 ACL II / ACL n 03 FI*Siriuksen AstiCurl 2 Uros 9 (Avoin) Sahlberg Carin EX1 CAC
32 ACL XI / ACL f 03 21 33 Sugar Curl Marshmellow of Siriuksen 2 Naaras 1 (SC) Sahlberg Carin KM NOM
33 ACL XI / ACL a 03 21 33 FI*Siriuksen CharonCurl 2 Uros 11 (Nuoret) Sahlberg Carin EX1
34 ACS III / ACS n 24 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl 2 Uros 4 (GIP) Rautio Kristiina EX1 CAPS NOM
35 ACS IV / ACS n 09 24 FI*Siriuksen IdaCurl 2 Naaras 2 (SP) Rautio Kristiina KM NOM BIS
35 ACS IV / ACS n 09 24 FI*Siriuksen IdaCurl 2 Naaras 17 (Veteraani) Ruonala Kai 1 NOM
36 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Stormy End 2 Uros 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM
36 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Stormy End 2 Uros 17 (Veteraani) Rautio Kristiina 2
37 MCO II / MCO a 03 FI*Chamberlain Keep On Rocking 2 Uros 6 (IP) Biernaczyk Marcin EX1 CAGPIB
38 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 10 (KAS) Biernaczyk Marcin Abs
38 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
39 MCO III / MCO n 22 FI*KingCaprise Farro 2 Uros 7 (CH) Biernaczyk Marcin EX1 CACIB
40 MCO III / MCO n 22 FI*Blackcurrant Broomhilda Von Shaft 2 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX2
41 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain Velvet Diamond 2 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
42 MCO III / MCO a 24 FI*HoneyCoon's I Am Made Of You 2 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX3
43 MCO III / MCO n 23 DK Red Line's Arizona 2 Uros 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1 BIV NOM
44 MCO III / MCO n 23 FI*Chamberlain Orionis Alnitak 2 Uros 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM
45 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Sky 2 Uros 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM NOM BIS
46 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Escape's Little Cedric 2 Uros 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM
47 MCO IV / MCO n 09 22 FI*HoneyCoon's White Wedding 2 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1
48 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Ghost Of Wind 2 Uros 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM BIV
49 MCO IV / MCO n 03 22 FIN*HoneyCoon's Under The Rose 2 Naaras 17 (Veteraani) Ruonala Kai Abs
49 MCO IV / MCO n 03 22 FIN*HoneyCoon's Under The Rose 2 Naaras 4 (GIP) Pruchniak Ireneusz Abs
50 MCO IV / MCO a 09 25 FI*Blackcurrant Beatrix Kiddo 2 Naaras 6 (IP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGPIB NOM
51 MCO IV / MCO n 09 25 FI*Easylife's King of Star 2 Uros 8 (PR) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPIB
52 MCO V / MCO d 22 FI*Easylife's Just a Gigolo 2 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
53 MCO V / MCO d 22 FI*Escape's Portos Lion 2 Uros 8 (PR) Rautio Kristiina EX1 CAPIB
54 MCO VI / MCO f 09 22 FI*KingLeo's Kiss Me Karma 2 Naaras 11 (Nuoret) Sahlberg Carin EX1 NOM
55 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Quite the Best 2 Uros 4 (GIP) Sahlberg Carin EX1 CAPS
56 MCO VI / MCO d 09 24 FI*Easylife's King of Moon 2 Uros 6 (IP) Sahlberg Carin EX1 CAGPIB NOM
57 MCO VI / MCO f 09 FI*HoneyCoon's Keep My Secret Well 2 Naaras 6 (IP) Sahlberg Carin EX1 CAGPIB BIV NOM
58 MCO VI / MCO f 09 FI*Tigerworld Selene 2 Naaras 6 (IP) Sahlberg Carin EX2
59 MCO VII / MCO ns 22 FI*KingCaprise Greg 2 Uros 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC
60 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Montana Sky 2 Uros 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM
61 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Escape's Phoebe 2 Naaras 3 (GIC) Biernaczyk Marcin EX1 CACS BIV NOM BIS
62 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Keenukollin Kasper 2 Uros 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
63 MCO VIII / MCO ns 03 Baster Unto Valeroy Gratz 2 Uros 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX2
64 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*HoneyCoon's Ghosts In My Guitar 2 Uros 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1
65 MCO VIII / MCO ns 03 FI*Escape's Kid Bailey 2 Uros 6 (IP) Biernaczyk Marcin EX1 CAGPIB
66 MCO VIII / MCO ns 09 FI*KhalDrogo's Hell On High Heels 2 Naaras 8 (PR) Biernaczyk Marcin EX1 CAPIB
67 NEM I / NEM a 21 FI*Pikku-Priin Bella-Gisella 2 Naaras 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM NOM
68 NEM I / NEM as 21 FI*Bmy-Moumou Lulu La Bamba 2 Naaras 7 (CH) Pruchniak Ireneusz EX1 CACIB
69 NEM I / NEM a 21 FI*Stonebridge's Bueno 2 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC
70 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Karakallion Keisarinna 2 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1 BIV NOM
71 NEM I / NEM n FI*Snowcountry Armani 2 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1 NOM
72 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Charizard 2 Uros 1 (SC) Rautio Kristiina KM BIV NOM
73 NEM II / NEM a 09 Imageblaze Mackenzie 2 Uros 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC
74 NEM II / NEM f 09 FI*Pikku-Priin Jos Tulevana Suvena 2 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC NOM
75 NEM II / NEM fs 09 21 FI*SoulSibster's BeLoved 2 Naaras 7 (CH) Rautio Kristiina EX1 CACIB
76 NEM II / NEM n 09 21 FI*Bmy-Moumou Rudi Bling Ring 2 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1 NOM
77 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Elite Queen 2 Naaras 2 (SP) Rautio Kristiina KM
78 NFO III / NFO n 22 FI*WitSarin Alvi 2 Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1
79 NFO III / NFO n 22 FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter 2 Naaras 17 (Veteraani) Ruonala Kai 2
79 NFO III / NFO n 22 FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter 2 Naaras 4 (GIP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPS
80 NFO III / NFO n 24 FI*Poutapäivän Kickstart My Heart 2 Uros 8 (PR) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPIB NOM
81 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Tenho 2 Uros 1 (SC) Sahlberg Carin KM BIV NOM
82 NFO IV / NFO n 09 22 FI*GoldenFurry's Maroon Maize 2 Uros 3 (GIC) Sahlberg Carin EX1 CACS
83 NFO IV / NFO n 09 24 FI*GoldenFurry's Fab Forget-me-not 2 Naaras 12 (Pennut) Sahlberg Carin EX1 NOM BIS
84 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Miranda 2 Naaras 2 (SP) Sahlberg Carin KM
85 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Keijo 2 Uros 8 (PR) Sahlberg Carin EX1 CAPIB
86 NFO V / NFO f FI*InukChuck's Eclipse 2 Naaras 9 (Avoin) Sahlberg Carin EX1 CAC
87 NFO VI / NFO g 09 23 Delicja Adsum*PL 2 Naaras 5 (IC) Rautio Kristiina EX1 CAGCIB
88 NFO VI / NFO d 09 22 Yoshi z Krainy Asgardu*PL 2 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
89 NFO VI / NFO f 03 22 FI*WitSarin Carmen 2 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1 BIV NOM BIS
90 NFO IX / NFO w 64 Feng-Shui Forest Myths 2 Naaras 9 (Avoin) Sahlberg Carin Abs
91 SIB I / SIB n FI*Anjupia's Evge Edva Evensk 2 Naaras 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1
92 SIB II / SIB n 03 FI*SoulSibster's DeLorean 2 Uros 11 (Nuoret) Sahlberg Carin EX1
93 SIB III / SIB n 24 FI*Jylhäkallion Blacky 2 Uros 5 (IC) Rautio Kristiina Abs
94 SIB III / SIB n 24 FI*Cherrytail's WonderBoy 2 Uros 8 (PR) Rautio Kristiina EX1 CAPIB
95 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Tunturikissan Saga 2 Naaras 4 (GIP) Rautio Kristiina Abs
96 SIB V / SIB d 24 FI*Lumikissan Leijonakuningas 2 Uros 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB NOM
97 SIB V / SIB d 22 FI*Allikatin Ruusu 2 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin Abs
98 SIB VI / SIB d 09 24 FI*Villan Åke fråm Åbo 2 Uros 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1 NOM
99 SIB VII / SIB ns 24 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum 2 Naaras 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM NOM
100 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM NOM BIS
100 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 17 (Veteraani) Rautio Kristiina 1 NOM BIS
101 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Bmy-Moumou Indian Summer 2 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC
102 SIB IX / SIB w 64 (N) CarilloCat HabaHaba ZootZoot 2 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
103 BLH ns 11 MCB'Cats Obsidian Snow 3 Naaras 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB
103 BLH ns 11 MCB'Cats Obsidian Snow 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
104 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Skywarp 3 Naaras 7 (CH) Biernaczyk Marcin EX1 CACIB BIV
105 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Thundercracker 3 Uros 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
106 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Starscream 3 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
107 BLH as 11 SE*Isa Dolls Eliza 3 Naaras 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1
108 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Love Story 3 Naaras 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM
108 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Love Story 3 Naaras 17 (Veteraani) Sahlberg Carin Arvosteltu
109 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 17 (Veteraani) Sahlberg Carin 3
109 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM NOM
110 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP NOM
111 BSH b FI*Aurantia's Lightning 3 Naaras 4 (GIP) Biernaczyk Marcin EX1 CAPS
112 BSH d FI*Aurantia's Aldebaran 3 Uros 4 (GIP) Biernaczyk Marcin EX1 CAPS
113 BSH e FI*Feronian Nightshade 3 Uros 8 (PR) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPIB
114 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Sahlberg Carin Abs
114 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Ruonala Kai Abs
115 BSH g FI*Ruusutarhan Rosa Amabile 3 Naaras 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM NOM BIS
116 BSH c 24 FI*Coventry's Ywain 3 Uros 8 (PR) Biernaczyk Marcin EX1 CAPIB
117 BSH f 33 FI*SamBelle's Gloria 3 Naaras 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB
118 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 2 (SP) Ruonala Kai KM NOM BIS
119 BUR b FI*Lilac's Kitaro Caravan 3 Uros 6 (IP) Ruonala Kai EX1 CAGPIB
120 BUR c Bjelke's Tornado 3 Uros 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB
121 BUR d FI*Feirefiz Fire It Up 3 Uros 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM NOM
122 CYM 51-52 / CYM a 03 52 FI*Touchant Excellent Chance 3 Uros 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS
123 CYM 51-52 / CYM n 09 51 FI*Touchant Flirt de la Vie 3 Uros 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB BIV
124 CYM 51-52 / CYM g 02 52 62 FI*Touchant Goutte d'Espérance 3 Naaras 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB
125 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI*Touchant Sans la Queue 3 Naaras 17 (Veteraani) Sahlberg Carin 4
125 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI*Touchant Sans la Queue 3 Naaras 4 (GIP) Ruonala Kai EX1 CAPS NOM
125 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI*Touchant Sans la Queue 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
126 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 17 (Veteraani) Sahlberg Carin 1 NOM BIS
126 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM
127 EUR a 22 FI*Pikku-Piun Gregory Peck 3 Uros 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
128 EUR d 22 FI*Feronian Kesäleimu 3 Uros 1 (SC) Ruonala Kai KM NOM
129 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 17 (Veteraani) Sahlberg Carin Abs
129 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Ruonala Kai Abs
130 EUR g 24 FI*Kissakallion Selinda 3 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
131 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 17 (Veteraani) Pruchniak Ireneusz 1 NOM
131 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM
132 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM NOM BIS
132 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 17 (Veteraani) Sahlberg Carin 2
133 MAN 51-52 / MAN n 09 52 FI*Touchant Gris Souris 3 Uros 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB NOM BIS
134 MAN 51-52 / MAN a 24 52 FI*Pilkkumin Little Richard 3 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
135 MAU ns FI*Chai-lai Zaira Zahara 3 Naaras 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB
136 MAU ns 24 FI*Walidah Fragaria 3 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM BIS
137 OCI n 24 FI*Moosegrove Roxette 3 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC NOM
138 OCI n 24 FI*Moosegrove Viking 3 Uros 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 NOM
139 OCI b 24 FI*Moosegrove Romeo JR 3 Uros 1 (SC) Biernaczyk Marcin KM NOM
140 OCI b 24 FIN*Moosegrove Geraldo Gentil 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
141 SIN FI*Anjupia's Chinga Cincam Ciuman 3 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC NOM
142 SIN FI*Anjupia's Fennella Felia Felicity 3 Naaras 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1 NOM
143 SRS II / SRS a 09 FI*Cisciscats Dimitri 3 Uros 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1 NOM BIS
144 ABY n FI*Kermakupin Joni Mitchell 4 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM
145 ABY n FI*Silkkihienon Wigilia Rickey 4 Uros 4 (GIP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPS NOM
146 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 4 (GIP) Gustaitiene Jurgita EX2
147 ABY n Katniss Everdeen Housetiger*PL 4 Naaras 4 (GIP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPS BIV NOM BIS
148 ABY a FI*Nebuankhet Valentine Water 4 Naaras 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM
148 ABY a FI*Nebuankhet Valentine Water 4 Naaras 17 (Veteraani) Sahlberg Carin 2
149 ABY o Monkey Cat Chili Ollie Firestar 4 Uros 9 (Avoin) Sahlberg Carin EX1 CAC
150 ABY o Segena's Xailyn 4 Naaras 7 (CH) Sahlberg Carin EX1 CACIB NOM
151 ABY o Segena's Wheels on Fire 4 Uros 8 (PR) Sahlberg Carin EX1 CAPIB
152 CRX I / CRX n Changes Ziggy Stardust 4 Uros 2 (SP) Sahlberg Carin KM
152 CRX I / CRX n Changes Ziggy Stardust 4 Uros 17 (Veteraani) Biernaczyk Marcin 1 NOM
153 CRX I / CRX o FI*Claypond's Farceur 4 Uros 4 (GIP) Sahlberg Carin EX1 CAPS NOM BIS
154 CRX II / CRX b 02 64 FI*Merivirran Excellent Mischa 4 Naaras 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB BIV
155 CRX II / CRX n 03 FI*Alchemist Can I Play with Madness? 4 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
156 CRX II / CRX a 09 FI*VeeKasin Liukas Lennart 4 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
157 CRX V / CRX n 22 FI*Villains Public Enemy #1 4 Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz Abs
158 CRX VII / CRX b 21 33 FI*Claypond's Hilla V 4 Naaras 3 (GIC) Ruonala Kai Abs
159 CRX VII / CRX n 21 32 FI*VeeKasin Ilona Vaara 4 Naaras 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB NOM BIS
160 CRX VII / CRX n 33 FI*VeeKasin Lieskahäntä 4 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
161 OSH n FI*BlackDevil's The Sound Of Silence 4 Uros 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM BIV NOM BIS
161 OSH n FI*BlackDevil's The Sound Of Silence 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
162 OSH n FI*BlackDevil's Luxury SugarDaddy 4 Uros 3 (GIC) Pruchniak Ireneusz EX1 CACS
163 OSH n FI*BlackDevil's Only God Can Judge Me 4 Uros 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC
164 OSH n Caleb Eastern Grace 4 Uros 8 (PR) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPIB
164 OSH n Caleb Eastern Grace 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
165 OSH a FI*JellonCats Carmen 4 Naaras 5 (IC) Gustaitiene Jurgita Mitätöity Mitätöity
165 OSH a FI*JellonCats Carmen 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus Mitätöity
166 OSH a FI*BlackDevil's Extreme Ruthless Lucifer 4 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX2
167 OSH a FI*BlackDevil's HardCore TroubleMaker 4 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
168 OSH c FI*BlackDevil's Ultimate Trick Or Treat 4 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC NOM
169 OSH d FI*BlackDevil's Burns Like Hell 4 Naaras 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS
170 OSH e FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice 4 Uros 1 (SC) Sahlberg Carin KM NOM
171 OSH e HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil 4 Uros 1 (SC) Sahlberg Carin KM
171 OSH e HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
172 OSH f FI*BlackDevil's Frosty Northern Lights 4 Naaras 1 (SC) Sahlberg Carin KM
173 OSH f FI*BlackDevil's Beauty and The Beast 4 Naaras 5 (IC) Sahlberg Carin EX1 CAGCIB BIV
174 OSH f FI*BlackDevil's Speak Of The Devil 4 Naaras 7 (CH) Sahlberg Carin EX1 CACIB
175 OSH n 24 FI*Vintterin Matias Vapunpoika 4 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
176 OSH n 24 FI*Vintterin Uolevi Vapunpoika 4 Uros 8 (PR) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPIB
177 OSH a 24 FI*LoudMeow Firepower 4 Uros 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
178 OSH b 22 FI*Sylimykkyrän Cool Carlos 4 Uros 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 NOM BIS
179 OSH d 24 FI*BlackDevil's Master Of Puppets 4 Uros 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
180 OSH d 24 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever 4 Uros 2 (SP) Ruonala Kai KM BIV
181 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 4 (GIP) Ruonala Kai EX1 CAPS
182 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 6 (IP) Ruonala Kai EX1 CAGPIB
182 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
183 RUS Silverine Hyperion of Hana-Bi 4 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS NOM
184 RUS FI*Hana-Bi Palaka 4 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM BIS
185 RUS Wow Hana-Bi Grey Sky*PL 4 Naaras 8 (PR) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPIB
186 RUS FI*Hana-Bi Hansa 4 Naaras 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP
187 SIA n Baccara Eastern Nymph 4 Naaras 17 (Veteraani) Sahlberg Carin 3
187 SIA n Baccara Eastern Nymph 4 Naaras 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM NOM
187 SIA n Baccara Eastern Nymph 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
188 SOM n FI*Lamadegaan Feel The Magic 4 Naaras 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS
189 SOM n FI*Kisompa's Oriana 4 Naaras 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB
190 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) Ruonala Kai KM NOM
190 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 17 (Veteraani) Biernaczyk Marcin 2
191 SOM n FI*Lamadegaan Fine By Me 4 Naaras 2 (SP) Ruonala Kai KM
192 SOM n FI*Vulpes Aither 4 Uros 6 (IP) Ruonala Kai EX1 CAGPIB
193 SOM n FI*Vulpes Aletheia 4 Naaras 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP BIV NOM
194 SOM o FI*SunnyPace Juglans 4 Uros 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM NOM
195 SPH IV / SPH h 02 62 FI*Hebblas Chocolate Chip 4 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1 NOM
196 SPH V / SPH n 09 21 32 FI*Jackomon's Adagia 4 Naaras 3 (GIC) Pruchniak Ireneusz EX1 CACS
197 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 4 Naaras 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM NOM
197 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 4 Naaras 17 (Veteraani) Sahlberg Carin 1 NOM BIS
198 THA n Winston Tajska Chata*PL 4 Uros 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB NOM
199 HCL Santtu Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Rautio Kristiina 2
200 HCL Kelmi Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Rautio Kristiina 1 NOM BIS
200 HCL Kelmi Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Pruchniak Ireneusz 1 NOM BIS
201 HCS Kissa Pesonen Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Rautio Kristiina 1 NOM BIS
202 HCS Sissi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Sahlberg Carin 1 NOM
203 HCS Bertta II Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Sahlberg Carin 2
204 HCS Serena Onerva Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Sahlberg Carin 3
234 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Biernaczyk Marcin MCO II, MCO III, MCO VIII, SIB I, SIB V, SIB VI, SIB VII, BLH as 11, BLH ns 11, BSH b, BSH c 24, BSH d, BUR d, KOR, OCI b 24, SIN, SRS II, VET 4 urokset 37
Gustaitiene Jurgita EXO n 22, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG c 04, RAG d 04, RAG d 21, RAG e 04, RAG g 04, RAG n 21, SBI b, SBI b 21, SBI e 21, SBI h, BML I, BSH e, BSH f 33, BSH g, BUR c, EUR as 22, EUR g 24, EUR n 24, MAN 51-52, MAU ns 24, ABY n, CRX II, OSH a, OSH n 24, RUS, SIA n 46
Pruchniak Ireneusz MCO IV, MCO VII, NEM I, NFO III, SIB VIII, ABY a, CRX V, OSH c, OSH n, SOM o, SPH IV, SPH V, VET 1 urokset, VET 3 urokset, VET kotikissat 33
Rautio Kristiina EXO f, EXO n, PER n, RAG a 03, RAG n 03, RAG n 04, SBI a, SBI n 21, ACS III, ACS IV, MCO V, NEM II, NFO VI, SIB III, SIB IV, SIB IX, HCL urokset, HCS urokset, VET 2 urokset 34
Ruonala Kai BSH f, BUR b, CYM 51-52, EUR a 22, EUR d 22, EUR f 24, MAU ns, OCI n 24, CRX VII, OSH a 24, OSH b 22, OSH d, OSH d 24, SOM n, THA n, VET 1 naaraat, VET 2 naaraat 35
Sahlberg Carin ACL II, ACL XI, MCO VI, NFO IV, NFO V, NFO IX, SIB II, ABY o, CRX I, OSH e, OSH f, HCS naaraat, VET 3 naaraat, VET 4 naaraat, 39
6 tuomaria.