Omakissa
POH-KIS 69. kansainvälinen kissanäyttely 09.02.2020
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 9.2.2020 Loppuu 9.2.2020
Ilmoittautuminen alkaa 19.11.2019 Ilmoittautuminen loppuu 19.1.2020
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 31.1.2020
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Seinäjoki, Seinäjoki Areena
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Oskarintie 26 A 2, 65610 MUSTASAARI
Assistentit: pääassistentti Jaana Heikanen, paa-assistentti@pohkis.fi
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja, rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Soile Hietarinta, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Saana Änäkkälä, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Petra Witick auttaa, mentori@pohkis.fi
 
Sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokeina. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 24.01.2020. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 
 

Lisätietoja
Kutsu

Näyttelymaksut:

Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€/päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32€/päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€ (POH-KIS 32€). Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella. 

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€ (POH-KIS 32€). Kasvattajaluokka 36€ (POH-KIS 32€), mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.

Suomen Kissaliitto palkitsee Vuoden Kissat 2019 gaalaillallisella lauantaina 08.02.2020 Seinäjoella. Katso lisätietoa kutsusta. Tarkempi info gaalaillallisesta julkaistaan myöhemmin www.kissaliitto.fi ja www.pohkis.fi. Erikoisruokavaliot ja allergiat ilmoitetaan lomakkeen kautta. 

Seuralaiskissat: Vain etukäteen ilmoitetut tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Häkkimaksu OmaKissan kautta tai paikan päällä.

Jos kotikissoja on ilmoitettu yli kymmenen, valitaan erikseen paras pitkäkarvainen ja paras lyhytkarvainen kotikissa.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 11.01.2020 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show.pohkis@gmail.com

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista. Näyttelymaksut OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti, sitova ilmoittautuminen. Maksaessasi leimakortilla toimita kortti välittömästi näyttelysihteerille.

Vahvistuskirjeet OmaKissan kautta, viikkoa ennen näyttelyä. Vahvistuskirje postitse (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 51 49 0 0 2
2 47 47 0 0 0
3 59 58 0 0 1
4 53 51 0 0 1
Kotikissat 6 5 0 0 1
Yhteensä 216 210 0 0 5

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 Ayser's Wild Tabby 1 Uros 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM
2 PER b FI*Mogi's Aldebaran 1 Uros 17 (Veteraani) Chadaj Marek 1 NOM BIS
2 PER b FI*Mogi's Aldebaran 1 Uros 4 (GIP) Lund Lone EX1 CAPS NOM
3 PER d FI*Mimosan Viper 1 Uros 3 (GIC) Lund Lone EX1 CACS NOM BIS
4 PER d FI*Sabrimin Prince 1 Uros 8 (PR) Lund Lone Abs
4 PER d FI*Sabrimin Prince 1 Uros 17 (Veteraani) Chadaj Marek Abs
5 PER d 22 FI*Sabrimin Helios 1 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita Abs
6 PER e 33 Sinihuiskan HurlumHei 1 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 NOM BIS
7 RAG n 04 FI*Celestial's Sexy WoW 1 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM
8 RAG a 03 FI*Celestial's El Chapo Son of CG 1 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS NOM
9 RAG a 03 FI*Celestial's Poison Girl 1 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM
10 RAG a 03 La Belleza Ragdolls Topaz 1 Naaras 17 (Veteraani) Chadaj Marek 1 NOM
10 RAG a 03 La Belleza Ragdolls Topaz 1 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM BIV NOM BIS
11 RAG a 03 FI*Celestial's Sandra Ávila Beltrán 1 Naaras 8 (PR) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPIB
12 RAG a 04 FI*Helmikeijun Tiny Pearl 1 Uros 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
13 RAG a 04 FI*Celestial's Pheobe Gu 1 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 NOM
14 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart 1 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM BIV NOM BIS
15 RAG a 04 Excellence Princessoffinland 1 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM
16 RAG a 04 FI*Celestial's Ferrari Pininfarina Sergio 1 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
17 RAG d 04 FI*BlackRain's Quaint Kid 1 Uros 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC NOM
18 RAG d 04 FI*Celestial's El Jefe 1 Uros 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS
19 RAG g 03 FI*Celestial's Aikansa-Tähti 1 Naaras 7 (CH) Lund Lone EX1 CACIB NOM
20 RAG g 03 S*Gunbertus Super Swede 1 Naaras 12 (Pennut) Lund Lone EX1 NOM
21 RAG g 04 FI*Celestial's Irish Coffee 1 Naaras 4 (GIP) Lund Lone EX1 CAPS
22 RAG a 03 21 FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 1 Naaras 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB
23 RAG a 04 21 FI*AijaiCats Unique Umer 1 Uros 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX2
24 RAG a 04 21 FI*Celestial's Rodrigo de Argentina 1 Uros 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB
25 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna 1 Naaras 17 (Veteraani) Chadaj Marek 4
25 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna 1 Naaras 1 (SC) Saarela Veikko KM
26 SBI n FI*Mimitan Vellamo 1 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 No Cert
27 SBI a Demian Suomi100 Pätkä 1 Uros 3 (GIC) Lund Lone EX1 CACS
28 SBI b FI*Harebell Quality of Life Onni 1 Uros 5 (IC) Lund Lone EX1 CAGCIB
29 SBI b Shapur Lilja 1 Naaras 5 (IC) Lund Lone EX1 CAGCIB
30 SBI b S*Kilenskogens Önni 1 Naaras 11 (Nuoret) Lund Lone EX1 BIV NOM BIS
31 SBI b FI*Summerbay Chanel 1 Naaras 8 (PR) Lund Lone EX1 CAPIB
32 SBI d FI*Pirimirrin Lanarkiitti 1 Uros 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 No Cert
33 SBI d EE*Magnificent Meow Bob Bordeaux 1 Uros 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB BIV
34 SBI d FI*Harebell Sunny Queen 1 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
35 SBI d FI*Vintti-Katin Birlikka 1 Naaras 17 (Veteraani) Chadaj Marek 3
35 SBI d FI*Vintti-Katin Birlikka 1 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM NOM
36 SBI f FI*Harebell Taikatalvi 1 Naaras 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB
37 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 17 (Veteraani) Chadaj Marek 2
37 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 2 (SP) Lund Lone KM NOM
38 SBI n 21 FI*Harebell Jade Jew'ell 1 Naaras 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
39 SBI n 21 FI*Mimitan Isabel 1 Naaras 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX2
40 SBI n 21 FI*Touchant Illuminé 1 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM
41 SBI n 21 FIN*Tärn Trulle 1 Uros 17 (Veteraani) Chadaj Marek 2
41 SBI n 21 FIN*Tärn Trulle 1 Uros 8 (PR) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPIB NOM
42 SBI b 21 Cinnabon Tarnis*RU 1 Uros 11 (Nuoret) Lund Lone EX1
43 ACL II / ACL n 03 FI*Siriuksen AstiCurl 2 Uros 11 (Nuoret) Khaled Youssef Abs
44 ACL IV / ACL a 03 24 Sugar Curl Cappuccino of Siriuksen 2 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC NOM
45 ACL IV / ACL n 03 22 FI*Siriuksen AlfaCurl 2 Uros 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1 NOM
46 ACS III / ACS n 24 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl 2 Uros 6 (IP) Billing Jørgen EX1 CAGPIB NOM
47 ACS IV / ACS a 03 24 FI*Siriuksen TianaCurl 2 Naaras 1 (SC) Billing Jørgen KM NOM
48 ACS VIII / ACS as 03 24 FI*Dezzicat's Nontroppo NestorCurl 2 Uros 9 (Avoin) Khaled Youssef EX1 CAC
49 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl 2 Naaras 8 (PR) Khaled Youssef EX1 CAPIB
50 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Sky 2 Uros 2 (SP) Chadaj Marek KM NOM BIS
51 MCO III / MCO n 25 FI*NineTales Prince Charming 2 Uros 10 (KAS) Chadaj Marek Abs
52 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Escape's Little Cedric 2 Uros 1 (SC) Khaled Youssef KM NOM
53 MCO V / MCO f 22 FI*Vuorensinen Blackcurrant 2 Naaras 5 (IC) Khaled Youssef EX1 CAGCIB
54 MCO V / MCO f 22 FI*Vuorensinen Jacaranda 2 Naaras 9 (Avoin) Khaled Youssef EX1 CAC
55 MCO V / MCO f FI*Vuorensinen Kolkwitzia 2 Naaras 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1 BIV
56 MCO V / MCO g 22 FI*NineTales Kiss Can Change Everything 2 Naaras 4 (GIP) Khaled Youssef EX1 CAPS
57 MCO VI / MCO d 09 23 Gryfin Lillycubs*PL 2 Uros 5 (IC) Chadaj Marek Abs
58 MCO VI / MCO d 09 23 FI*SwingPop Heitor Villa-Lobos 2 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
59 MCO VI / MCO e 09 24 FI*Moggi Nekku the Numa 2 Uros 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
60 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Bonneamie Narayanhiti NomenEst 2 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX2
61 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Moggi OrWokki 2 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1 BIV NOM BIS
62 MCO VI / MCO d 03 24 FI*Stout-hearted Stormy Sea 2 Uros 4 (GIP) Chadaj Marek EX1 CAPS
63 MCO VII / MCO ns 22 FI*Mahtitassun GäryGävi 2 Uros 3 (GIC) Khaled Youssef EX1 CACS
64 MCO VII / MCO ns Guerlain Real Love*RU 2 Uros 7 (CH) Khaled Youssef EX1 CACIB
65 MCO VII / MCO ns 22 FI*Pinewoods Cannonball 2 Uros 4 (GIP) Khaled Youssef EX1 CAPS
66 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*NomenEst Ivanhoe 2 Uros 2 (SP) Khaled Youssef KM NOM
67 NEM I / NEM fs 21 FI*Lumikissan MaDonna 2 Naaras 7 (CH) Chadaj Marek EX1 CACIB NOM
68 NEM I / NEM a 21 Maya Lilianka*PL 2 Naaras 2 (SP) Chadaj Marek KM NOM
69 NFO III / NFO n 24 FI*Poutapäivän Kickstart My Heart 2 Uros 9 (Avoin) Billing Jørgen EX1 CAC NOM BIS
70 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Tähtitassun Hellä Lempi 2 Naaras 3 (GIC) Khaled Youssef EX1 CACS NOM BIS
71 NFO IV / NFO n 03 22 IT*Norr Venn's Ecstasy 2 Uros 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1 NOM
72 NFO IV / NFO n 09 24 DK Vorbeck's Machoi 2 Uros 12 (Pennut) Khaled Youssef Abs
73 NFO IV / NFO n 09 24 FI*WitSarin Pobeda 2 Uros 4 (GIP) Khaled Youssef EX1 CAPS
74 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Miranda 2 Naaras 2 (SP) Khaled Youssef KM BIV
75 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Keijo 2 Uros 10 (KAS) Khaled Youssef EX1 CAP
76 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Rosina 2 Naaras 8 (PR) Khaled Youssef Abs
77 NFO V / NFO f Tordal's Elsa 2 Naaras 12 (Pennut) Khaled Youssef EX1 NOM
78 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 1 (SC) Billing Jørgen KM
79 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI*Carwalions Chinook 2 Uros 3 (GIC) Billing Jørgen EX1 CACS
80 NFO VI / NFO d 02 21 62 IT*Norr Venn's Eric Clapton 2 Uros 9 (Avoin) Billing Jørgen Abs
81 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI*Ratakatin Björn 2 Uros 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1 BIV
82 NFO IX / NFO w 64 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja 2 Uros 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1 NOM BIS
83 SIB I / SIB a FI*Keijumetsän Blue (Da Ba Dee) 2 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1
84 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Kaneli 2 Naaras 9 (Avoin) Billing Jørgen Abs
85 SIB III / SIB n 24 FI*Apachiris Gregory 2 Uros 8 (PR) Billing Jørgen EX1 CAPIB
86 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan MammaMia 2 Naaras 7 (CH) Khaled Youssef EX1 CACIB
87 SIB VI / SIB f 09 24 Victoria Dido Nový vek, CZ 2 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
88 SIB VII / SIB ns 24 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum 2 Naaras 2 (SP) Khaled Youssef KM NOM BIS
89 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Bmy-Moumou Indian Summer 2 Naaras 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1
90 BEN n 24 33 FI*PurrGold Luminous Lux 3 Uros 7 (CH) Lund Lone EX1 CACIB
91 BLH n FI*Duketin Lumikki 3 Naaras 9 (Avoin) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAC NOM
92 BLH ns 11 Enrico Magiya Serebra 3 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS BIV
93 BLH ns 11 MCB'Cats Obsidian Snow 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
93 BLH ns 11 MCB'Cats Obsidian Snow 3 Naaras 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB
94 BLH ns 11 Holygateway's Cummin 3 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
95 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Thundercracker 3 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 BIV NOM
96 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Skywarp 3 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
97 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Starscream 3 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX2
98 BLH ns 21 33 S*White Treasure's Xweet Xavannah 3 Naaras 11 (Nuoret) Lund Lone BLH bs 21 33
99 BSH n FI*Feronian Nectarine 3 Naaras 12 (Pennut) Moraru-Puranen Tatyana EX1 NOM
100 BSH a FI*Ruusutarhan Viviana 3 Naaras 5 (IC) Lund Lone EX1 CAGCIB NOM
101 BSH a FI*Brinelly Enirico Nario 3 Uros 12 (Pennut) Lund Lone EX1
102 BSH a FI*Noor's Ludvig 3 Uros 4 (GIP) Lund Lone EX1 CAPS
103 BSH a FI*Feronian Lilja 3 Naaras 6 (IP) Lund Lone Abs
104 BSH d FI*Aurantia's Aldebaran 3 Uros 4 (GIP) Lund Lone EX1 CAPS
105 BSH e Charlotte from Palace Prestige*LV 3 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC NOM BIS
106 BSH f FI*Cloudmoore Toffee Treasure 3 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
107 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Chadaj Marek 1 NOM
107 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM NOM BIS
108 BSH f FI*Duketin Helmililja 3 Naaras 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP
109 BSH ns 11 Aston Ama de Angelito 3 Uros 7 (CH) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CACIB
110 BSH ns 11 FI*Lumiprinsessan Prinssi Winston 3 Uros 12 (Pennut) Moraru-Puranen Tatyana EX1
111 BSH ns 11 FI*Sarellin Whiter Shade of Pale 3 Uros 4 (GIP) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAPS
112 BSH e 03 Caezar from Palace Prestige*LV 3 Uros 9 (Avoin) Lund Lone EX1 CAC
113 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM NOM
114 BUR b FI*Seirene Ipanema 3 Naaras 3 (GIC) Moraru-Puranen Tatyana Abs
115 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 2 (SP) Moraru-Puranen Tatyana KM NOM BIS
116 BUR d FI*Feirefiz Fire It Up 3 Uros 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM
117 CHA HU*Blue Melody Karma 3 Naaras 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB
118 EUR w 62 Paavo 3 Uros 17 (Veteraani) Chadaj Marek 2
118 EUR w 62 Paavo 3 Uros 2 (SP) Moraru-Puranen Tatyana KM
119 EUR ns FI*Pikku-Piun Superhessu 3 Uros 5 (IC) Lund Lone EX1 CAGCIB NOM
120 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 17 (Veteraani) Chadaj Marek 2
120 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 2 (SP) Lund Lone KM NOM
121 EUR f 22 FI*Feronian Rosemary 3 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
122 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Moraru-Puranen Tatyana KM NOM
123 EUR ns 23 FI*Lumihelmen Giulio Gatti 3 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
124 EUR n 03 FI*Waputtaren Emeljan 3 Uros 8 (PR) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAPIB
125 EUR a 03 FI*Waputtaren Vito Andolini 3 Uros 10 (KAS) Lund Lone EX1 CAP
126 EUR d 02 62 FI*Waputtaren Paroni Le Petit Poitou 3 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP
127 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 4 (GIP) Lund Lone EX1 CAPS NOM
128 MAU ns 24 FI*Chai-lai Maia Mingan 3 Naaras 9 (Avoin) Lund Lone EX1 CAC
129 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 17 (Veteraani) Chadaj Marek 1 NOM BIS
129 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Moraru-Puranen Tatyana KM NOM BIS
130 OCI b 24 FI*Moosegrove Saphire 3 Naaras 7 (CH) Lund Lone EX1 CACIB
131 OCI b 24 FI*Moosegrove Tom Sawyer 3 Uros 11 (Nuoret) Lund Lone EX1 NOM BIS
132 SIN FI*Anjupia's Chinga Cincam Ciuman 3 Naaras 12 (Pennut) Lund Lone EX1 NOM BIS
133 SRL II / SRL b 09 FI*Cisciscats Bruno 3 Uros 11 (Nuoret) Lund Lone EX1
134 SRL III / SRL e Gekkola Cats Angeline Fluffy 3 Naaras 10 (KAS) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAP
135 SRL IV / SRL d 09 FI*Cisciscats Baron 3 Uros 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1 NOM
136 SRL IV / SRL d 03 FI*Cisciscats Benzo 3 Uros 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX2
137 SRL VII / SRL a 21 33 Psipsina Proinos 3 Uros 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB NOM
138 SRS I / SRS b FI*Gekkolacats Bruno Bastian 3 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita Abs
139 SRS I / SRS o FI*Gekkolacats Belinda Bruna 3 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM
140 SRS IX / SRS w 62 FI*Hämynhäivän Kallekolli 3 Uros 1 (SC) Moraru-Puranen Tatyana KM
141 SRS IX / SRS w 62 FI*Gekkolacats Blanco Snowball 3 Uros 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana Abs
142 SRS IX / SRS w 62 FI*Gekkolacats Bibiana Blanca 3 Naaras 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1
143 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
144 ABY n FI*Laire Meleth Aran 4 Uros 17 (Veteraani) Moraru-Puranen Tatyana Abs
145 BAL n FI*Jalecat's WTBW SnowBall 4 Naaras 9 (Avoin) Billing Jørgen EX1 CAC
146 CRX I / CRX ns FI*Piupaws Donkey Kong 4 Uros 3 (GIC) Billing Jørgen EX1 CACS
147 CRX I / CRX a FI*Telltail's Tunnel of Love 4 Uros 12 (Pennut) Billing Jørgen EX1 NOM
148 CRX II / CRX n 03 FI*Saca's Gimme Twist 4 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB BIV NOM BIS
149 CRX II / CRX a 03 FI*Taikametsän Finnbird 4 Uros 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
150 CRX II / CRX n 03 Metsäkansan Sähinä 4 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
151 CRX II / CRX n 03 FI*Telltail's Zigzag 4 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
152 CRX II / CRX n 09 FI*Telltail's Zorro 4 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX2
153 CRX II / CRX n 03 FI*Telltail's Zannalee 4 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
154 CRX II / CRX b 09 FI*Telltail's Zelda 4 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX2
155 CRX II / CRX b 02 64 FI*Merivirran Excellent Mischa 4 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 BIV NOM BIS
156 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 4 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM NOM BIS
157 CRX III / CRX h FI*Derekaz Some Like It Hot 4 Naaras 5 (IC) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAGCIB NOM
158 CRX III / CRX d 24 FI*Derekaz The Rose of the Wild Bunch 4 Naaras 12 (Pennut) Moraru-Puranen Tatyana EX1 NOM
159 CRX IV / CRX f 03 FI*Merivirran Donna Desiré 4 Naaras 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1
160 CRX IV / CRX f 03 FI*Sirpaleen Kiara Chibi Catriona 4 Naaras 12 (Pennut) Billing Jørgen EX1
161 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Derekaz Who Loves Diamonds 4 Naaras 17 (Veteraani) Moraru-Puranen Tatyana 2
161 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Derekaz Who Loves Diamonds 4 Naaras 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB NOM
162 CRX VIII / CRX n 01 21 33 FI*Taikametsän Bill Spencer Jr. 4 Uros 5 (IC) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAGCIB NOM
163 CRX VIII / CRX d 09 21 33 FI*Saca's Over the Top Always 4 Uros 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana Abs
164 DRX V / DRX a 24 SE*Recce Pod Super Zajtjik 4 Uros 8 (PR) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAPIB NOM
165 OLH c FI*Frostnight's Kiss a Wish 4 Naaras 11 (Nuoret) Billing Jørgen Abs
166 OLH ns 24 FI*Frostnight's Shadegrown 4 Uros 1 (SC) Moraru-Puranen Tatyana Abs
167 OSH n FI*BlackDevil's The Sound Of Silence 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
167 OSH n FI*BlackDevil's The Sound Of Silence 4 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM
168 OSH n FI*BlackDevil's Luxury SugarDaddy 4 Uros 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB NOM
169 OSH n FI*BlackDevil's Only God Can Judge Me 4 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 BIV NOM BIS
170 OSH a FI*BlackDevil's Extreme Ruthless Lucifer 4 Uros 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1 NOM
171 OSH a FI*BlackDevil's HardCore TroubleMaker 4 Uros 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX2
172 OSH a FI*JellonCats Carmen 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
173 OSH b FI*Vintterin Inari Vapuntytär 4 Naaras 12 (Pennut) Moraru-Puranen Tatyana Abs
174 OSH h FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever 4 Naaras 1 (SC) Billing Jørgen KM NOM
175 OSH p 25 FI*LoudMeow Sunset Superman 4 Uros 4 (GIP) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAPS
176 OSH n 03 Apocalyptica Zorro 4 Uros 3 (GIC) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CACS
177 RUS FI*BlueLair's Pastel 4 Uros 8 (PR) Billing Jørgen EX1 CAPIB
178 SIA n FI*Deraza Royal Rock-A-Berry 4 Uros 5 (IC) Billing Jørgen EX1 CAGCIB
179 SIA n FI*Kelmikerhon Seela S. 4 Naaras 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1 BIV NOM
180 SIA n FI*Kelmikerhon Signe B. 4 Naaras 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX2
181 SIA e 21 FI*Clamoris Isadora 4 Naaras 4 (GIP) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAPS NOM
182 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Billing Jørgen KM NOM BIS
183 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 1 (SC) Billing Jørgen KM
184 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 17 (Veteraani) Moraru-Puranen Tatyana 1 NOM BIS
184 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Billing Jørgen KM
185 SOM o PL*Fryga Felicity 4 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
186 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Ambermoon 4 Naaras 9 (Avoin) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAC
187 SPH V / SPH d 09 32 FI*Hebblas Vincent 4 Uros 2 (SP) Billing Jørgen Abs
188 SPH V / SPH f 03 33 FI*Hebblas Ximena 4 Naaras 2 (SP) Billing Jørgen KM NOM BIS
189 THA n Magic Thai Goblin's Toto 4 Uros 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
190 THA n Tekila Sanchitos 4 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
191 HCS Pantteri Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Chadaj Marek 3
192 HCS Armas Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Chadaj Marek 1 NOM BIS
193 HCS Aina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Chadaj Marek 1 NOM
194 HCS Safira Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Chadaj Marek 2
195 HCS Elis Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Chadaj Marek 2
210 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Billing Jørgen ACS III, ACS IV, NFO III, NFO IX, NFO VI, SIB III, BAL n, CRX I, CRX IV, OLH c, OSH h, RUS, SIA n, SOM n, SPH V 26
Chadaj Marek ACL IV, MCO III, MCO VI, NEM I, SIB I, SIB VI, HCS, VET 1, VET 3 30
Gustaitiene Jurgita EXO n 22, PER d 22, RAG a 03, RAG a 03 21, RAG a 04 21, RAG n 04, SBI f, SBI n 21, BLH ns 11, BSH e, BSH f, BUR a, BUR d, CHA, EUR d 02 62, EUR f 22, EUR ns 23, SRL VII, SRS I 34
Khaled Youssef ACL II, ACS VIII, MCO IV, MCO V, MCO VII, MCO VIII, NFO IV, NFO V, SIB V, SIB VII, SIB VIII 23
Lund Lone PER b, PER d, RAG g 03, RAG g 04, SBI a, SBI b, SBI b 21, SBI h, BEN n 24 33, BLH ns 21 33, BSH a, BSH d, BSH e 03, EUR a 03, EUR n 24, EUR ns, MAN 51-52, MAU ns 24, OCI b 24, SIN, SRL II 30
Moraru-Puranen Tatyana BLH n, BSH n, BSH ns 11, BUR b, EUR f 24, EUR n 03, EUR w 62, OCI n 24, SRL III, SRL IV, SRS IX, CRX III, CRX VIII, DRX V, OLH ns 24, OSH a, OSH b, OSH n 03, OSH p 25, SIA e 21, SPH IV, VET 4 33
Saarela Veikko PER e 33, RAG a 04, RAG d 04, SBI d, SBI n, ABY n, CRX II, CRX VI, OSH n, SOM o, THA n 31
7 tuomaria.