Kes-Kis 92. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 29.9.2019 Loppuu 29.9.2019
Ilmoittautuminen alkaa 1.7.2019 Ilmoittautuminen loppuu 18.8.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 20.9.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 220  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Laukaa
Toimihenkilöt Näyttelypäälliköt
Katja Ahonen, katja.ahonen(ät)keskis.net, 044 088 1125
Jonna Pyykölä, jonna.pyykola(ät)keskis.net, 040 763 5686
Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.

Näyttelysihteeri
Minna Saari, Kalervontie 5 A 6, 05830 Hyvinkää, show(ät)keskis.net, puh.0400 494 699 (iltaisin klo 17 jälkeen). Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.

Pääassistentti
Eeva-Leena Juntunen, assistentit(ät)keskis.net

Ruusukesihteeri
Leena Oksanen leena.oksanen(ät)keskis.net
Lisätietoja Näyttelykutsu

ILMOITTAUTUMINEN - NÄYTTELY TÄYTTYNYT 13.8.
Näyttelymaksu ajalla 1. - 31.7.2019 FIFe-jäseniltä 37 euroa. Kes-Kisin jäsenet 34 euroa. 
Näyttelymaksu ajalla 1. - 18.8.2019 kaikilta FIFe-jäseniltä 40 euroa. 
Leimakortit ovat käytössä heinäkuussa ilmoittautuville.

Kes-Kis hylkää  maksamattomat ilmoittautumiset ilman erillistä ilmoitusta. Maksuja käsitellään kaksi kertaa viikossa, joten maksusuorituksen tulee näkyä muutamassa pankkipäivässä (eräpäivä on ehdoton).
Mikäli näyttelyilmoittautuminen jätetään maksamatta, Kes-Kis pidättää oikeuden olla jatkossa hyväksymättä ilmoittajan kissoja järjestämiinsä näyttelyihin.

Näyttelyluettelo on maksullinen. Ilmoittautumisen yhteydessä Omakissasta 3 € ja paikan päällä 5 €. Näyttelyluettelo sisältää molemmat päivät.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 31
2 99
3 39
4 76
Kotikissat 6
Yhteensä 251

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 FI SK LO 1821636 Ayser's ZZ Top Uros International Champion Jørgen Billing EX1 CAGCIB NOM BIS
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x FI*Aamukasteen Generation-X (EXO n 22)
2 PER n FI SK LO 1822426 Ayser's Last Word Naaras Avoin Jørgen Billing EX1 CAC NOM BIS
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x FI*AzuLejo's Deep Silent Complete (EXO n)
3 PER b FI SRK LO 41369 FI*Mogi's Aldebaran Uros Grand International Premior Jørgen Billing EX1 CAPS NOM
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
4 PER d FI SK LO 1717992 FI*Kultaviiksen Ramona Naaras Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
One Way Ticket von La'Noitan (PER d) x FIN*Kultaviiksen Annabella (PER f 22)
5 PER f FI SK LO 1925267 FI*Timanfaya Crazy In Love Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 NOM
FI*Timanfaya Heartbeat (PER a) x FI*Timanfaya Filled With Love (PER fs)
6 PER fs FI SK LO 1614654 FI*Timanfaya Filled With Love Naaras International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
7 PER f 22 FIN SRK LO 81735 FIN*Kultaviiksen Annabella Naaras Kastraatti Olga Komissarova Abs
FIN*Precious On The Spot (PER n 24) x FIN*Kuutsa's Sunshine Baby (PER d)
7 PER f 22 FIN SRK LO 81735 FIN*Kultaviiksen Annabella Naaras Veteraani Minna Krogh Abs
FIN*Precious On The Spot (PER n 24) x FIN*Kuutsa's Sunshine Baby (PER d)
8 PER f 24 FI SK LO 1614655 FI*Timanfaya She Will Be Loved Naaras Grand International Premior Jørgen Billing EX1 CAPS NOM
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
9 PER ns 24 62 FI SK LO 1613430 FI*Timanfaya More Than Words Uros International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB NOM
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
10 RAG n FI SRK LO 1301314 S*Mariamores O'Lala of Adonis Naaras Grand International Premior Jørgen Billing EX1 CAPS
NO*Tranquil Adonis (RAG n 04) x S*Harmony BlueEye Rochelle (RAG n)
11 RAG d 21 FI SK LO 1822623 FI*Maikkilan Hugo Uros Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
FI*Erkatin Kirill-Leonid (RAG n 03) x FI*Ruuskatin Kuutar (RAG f 21)
12 RAG n 03 FI SK RX 1820273 FI*Emija's Juliet Naaras Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
FI*Erkatin Lauri Kristian (RAG n 03) x FI*Darkie's Mirai (RAG a 04 21)
13 RAG n 03 FI SK LO 1822979 FI*Midnightdolls Cinnamon Girl Naaras Champion Jørgen Billing EX1 CACIB
FI*Valkokullan Magnum (RAG n 03) x FI*Dollyblues You Are The Sunshine (RAG a 03)
14 RAG n 04 FI SK LO 1925560 FI*Celestial's Sexy WoW Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Locked Out of Heaven (RAG n 04)
15 RAG a 03 FI SK LO 1405590 FI*Dollyblues You Are The Sunshine Naaras Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP
Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer (RAG a 03) x FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly (RAG a 03)
16 RAG a 04 FI SK LO 1613259 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS NOM BIS
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
17 RAG a 04 FI SRK LO 1403538 FI*Lukanpuron Corona Borealis Uros International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB
FI*Shyshaman's Star of Ivanhoe (RAG a 03) x FI*Riverknee Kangaroo Ridge (RAG n)
18 RAG d 04 FI SK LO 1924890 FI*BlackRain's Quaint Kid Uros Pennut 4-7 kk Jørgen Billing EX1 NOM BIS
Chester Bright Crystall, CZ (RAG n 04) x FI*BlackRain's Miss Perfect (RAG e 03 21)
19 RAG a 03 21 FI SK LO 1822636 FI*Celestial's Guillermo de Argentina Uros Champion Olga Komissarova EX1 CACIB
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 (RAG a 03 21)
20 SBI n FI SK RX 1718858 FI*Lofanna Guernica Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS NOM
S*Raus Höjden's Scotte af Raus (SBI b) x FI*Lofanna Caribia (SBI f 21)
21 SBI b FI SK LO 1924945 FI*Kajakan Aleksanteri Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*Saca's Onetime Zaum (SBI d) x FI*Kirakan Verushka (SBI a)
22 SBI d FI SRK LO 86972 FI*Vintti-Katin Birlikka Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM NOM BIS
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x FIN*Harebell Yrina Queen (SBI g)
23 SBI f FI SK LO 1924944 FI*Kajakan Aleksandra Naaras Pennut 4-7 kk Jørgen Billing EX1
FI*Saca's Onetime Zaum (SBI d) x FI*Kirakan Verushka (SBI a)
24 SBI h FIN SRK LO 82693 FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Jørgen Billing KM
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
24 SBI h FIN SRK LO 82693 FIN*Harebell Zelda Naaras Veteraani Minna Krogh 1 NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
25 SBI a 21 FI SK RX 1718555 FI*Touchant Chance au Jeu Uros International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
FI*Tamus GReddy (SBI a 21) x FI*Touchant Xalté Beauté d'Amour (SBI n)
26 ACL II / ACL n 03 FI SK LO 1925549 FI*Siriuksen AstiCurl Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 NOM
Curland Unique (ACL b 22) x FI*Siriuksen TianaCurl (ACS a 03 24)
27 ACL IV / ACL a 03 24 FI SK RX 1925879 Sugar Curl Cappuccino of Siriuksen Uros Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1 NOM
Sugar Curl Cupcake (ACL a 24) x FI*Siriuksen XiangCurl (ACL n 03 24)
28 ACL IV / ACL n 03 22 FI SK LO 1925550 FI*Siriuksen AlfaCurl Uros Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1 NOM BIS
Curland Unique (ACL b 22) x FI*Siriuksen TianaCurl (ACS a 03 24)
29 ACS III / ACS n 24 FI SK RX 1611723 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl Uros Kastraatti Linda Knýová EX1 CAP
FI*Siriuksen ManzoniCurl (ACL n 22) x FIN*Siriuksen IdaCurl (ACS n 09 24)
30 ACS IV / ACS c 03 24 FI SK LO 1924762 IT*Titans Dynasty Dorothy Star Naaras Avoin Linda Knýová EX1 CAC
Aristocurl Nuty (ACL a 21 33) x IT*Titans Dynasty Chimera Dream (ACS b 03 22)
31 ACS V / ACS g 24 FI SRK LO 1302179 FI*Trollin Kuura Naaras Supreme Premior Linda Knýová KM
FI*Trollin Maximus (ACS n 22) x FI*Trollin Minni (ACL fs 24)
32 ACS X / ACS ds 21 33 FI SK RX 1614352 FI*Trollin Scar Uros International Champion Linda Knýová EX1 CAGCIB
Timon (XSH n 33) x FI*Trollin Viuhti (ACL ds 09 21 33)
33 MCO I / MCO a FI SK LO 1821958 FI*LovelyLife X-Box Xander Uros Premior Linda Knýová MCO VII/MCO as
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*LovelyLife Vive L'amour Vivian (MCO a)
34 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 1717952 FI*Easylife's King of Thunder Uros Grand International Champion Linda Knýová EX1 CACS
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
35 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1715270 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros Supreme Champion Olga Komissarova Abs
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
36 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 1923686 FI*NineTales Prince Charming Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Million Dollar Baby (MCO g 22)
37 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1923908 FI*LovelyLife Starry Sky Kuutar Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova Abs
FI*LovelyLife Up And Go Uula (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Claba Helle (MCO n 22)
38 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 1923900 FI*NineTales Queen Is Born Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Karma Chameleon (MCO f 09)
39 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1821373 FI*BellaAmare's Flying Swallowtail Uros Premior Olga Komissarova EX1 CAPIB
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*BellaAmare's Butterfly of Hope (MCO fs 09 22)
40 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1924182 FI*BellaAmare's Captain America Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
FI*MaineQueen Rock Me (MCO ds 03 22) x FI*BellaAmare's Diamonds Are Forever (MCO ns 09 22)
41 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 1923310 FI*Escape's Powell Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund Abs
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Jennifer Lopez (MCO g 09 22)
42 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1923907 FI*LovelyLife Starry Sky Aurora Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
FI*LovelyLife Up And Go Uula (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Claba Helle (MCO n 22)
43 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1924378 FI*Goldenstream's Cowboy Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
FI*LovelyLife Up And Go Uula (MCO n 09 22) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
44 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 1924615 FI*LovelyLife Hello World I'm Harald Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund Abs
DK Sivkjær's Claba Viking (MCO d 02 21) x IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita (MCO fs 09)
45 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1924377 FI*Goldenstream's Chanel Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 BIV NOM
FI*LovelyLife Up And Go Uula (MCO n 09 22) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
46 MCO IV / MCO n 09 24 FI SK LO 1821155 FI*Hemingway's Chief White Bear Uros Premior Marie Westerlund EX1 CAPIB
Omkara Pack the Hat (MCO n 24) x FI*Hemingway's Libbie Slow Bear (MCO n 09 22)
48 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 89630 FI*RoseLion's Carefree Delight Naaras Kastraatti Marie Westerlund Abs
S*Carpe Feline's Zirenius (MCO n 03 22) x FIN*SolarWind's Miranda (MCO g 22)
48 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 89630 FI*RoseLion's Carefree Delight Naaras Veteraani Linda Knýová Abs
S*Carpe Feline's Zirenius (MCO n 03 22) x FIN*SolarWind's Miranda (MCO g 22)
49 MCO V / MCO f 24 FI SK LO 1821005 FI*Hemingway's Iris Pretty Nose Naaras Premior Olga Komissarova EX1 CAPIB
Omkara Pack the Hat (MCO n 24) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
50 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1715161 RU*Unicum Lucifer Uros Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
RU*Unicum Nosferatu (MCO n 09 25) x RU*Unicum Caezarea (MCO fs 22)
51 MCO VI / MCO d 02 21 62 FI SK LO 1819884 DK Sivkjær's Claba Viking Uros International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB
IT*Clabacoon's Yes I Coon (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Kamikazee (MCO f 03 22)
51 MCO VI / MCO d 02 21 FI SK LO 1819884 DK Sivkjær's Claba Viking Uros Siitos
IT*Clabacoon's Yes I Coon (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Kamikazee (MCO f 03 22)
52 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 1614774 FI*LovelyLife Stand By Me Selina Naaras Champion Marie Westerlund EX1 CACIB
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x Coonity Nokomis (MCO n)
53 MCO VI / MCO d 03 22 FI SK LO 1923305 FI*Escape's O'Miziaki Uros Avoin Marie Westerlund EX1 CAC BIV
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Happy Apple (MCO f 09 22)
54 MCO VI / MCO f 03 22 FI SK RX 1925255 FI*Hiawatha Allative Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX2
FI*MaineQueen Rock Me (MCO ds 03 22) x FI*Hiawatha Night Train (MCO n 09 22)
55 MCO VI / MCO f 03 22 FI SK LO 1924616 FI*LovelyLife Hello World I´m Tara Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
DK Sivkjær's Claba Viking (MCO d 02 21) x IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita (MCO fs 09)
56 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK RX 1302155 FI*Stout-hearted Nailah Naaras Supreme Premior Marie Westerlund KM NOM
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
57 MCO VII / MCO ds 22 FI SK LO 1821376 FI*BellaAmare's Flying Camberwell Beauty Naaras Avoin Linda Knýová EX1 CAC
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*BellaAmare's Butterfly of Hope (MCO fs 09 22)
58 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1819734 FI*Chamberlain Morning Shadow Uros Premior Linda Knýová EX1 CAPIB
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Enjoy Me (MCO a 22)
59 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 1822230 FI*Moggi Lolli Pop Naaras Avoin Linda Knýová EX1 CAC
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Ice Dream (MCO ns 09 22)
60 MCO VIII / MCO ns 03 22 FI SK RX 1925258 FI*Hiawatha Ablative Uros Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1
FI*MaineQueen Rock Me (MCO ds 03 22) x FI*Hiawatha Night Train (MCO n 09 22)
61 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1924413 FI*BellaAmare's Ice Age Sylvia Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1
FI*Goldenstream's Adventure of a Lifetime (MCO n 09 23) x FI*BellaAmare's Butterfly of Hope (MCO fs 09 22)
62 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK RX 1925254 FI*Hiawatha Inessive Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX2
FI*MaineQueen Rock Me (MCO ds 03 22) x FI*Hiawatha Night Train (MCO n 09 22)
63 MCO VIII / MCO fs 03 FI SK LO 1924617 FI*LovelyLife Hello World I'm Renata Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1 BIV
DK Sivkjær's Claba Viking (MCO d 02 21) x IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita (MCO fs 09)
64 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 1819877 FI*BellaAmare's Golden Don Carlos Uros Premior Linda Knýová EX1 CAPIB
FI*Bronxs-Gatos Carlos (MCO n 23) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
65 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 1820237 FI*NomenEst Jon Bon Jovi Uros International Premior Linda Knýová EX1 CAGPIB
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
66 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 1820167 FI*Giramir's Artico Luxus Uros Champion Marie Westerlund EX1 CACIB
FI*SiniTaigan Andrey (NEM a 21) x FI*Eswood Lovely Molly (NEM n 21)
67 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 1820164 FI*Giramir's Aurora Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
FI*SiniTaigan Andrey (NEM a 21) x FI*Eswood Lovely Molly (NEM n 21)
68 NEM I / NEM fs 21 FI SK LO 1924235 FI*Lumikissan MaDonna Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1 BIV NOM
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan DollariHymy (SIB ns 09 24)
69 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 1614850 FI*Pikku-Priin Charizard Uros Supreme Champion Linda Knýová KM BIV NOM BIS
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
70 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 1923332 FI*Pikku-Priin Great Polka Uros Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1
FI*Pikku-Priin Charizard (NEM n 09 21) x Charinitha Perelka*PL (NEM a 09 21)
71 NEM II / NEM ns 09 21 FI SK LO 1925271 FI*Giramir's Crazy Cooper Uros Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1
Lunarsky LucianAurora (NEM as 09 21) x FI*Giramir's Aurora (NEM n 21)
72 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 1819921 FI*Pikku-Priin Elite Queen Naaras Grand International Premior Linda Knýová EX1 CAPS NOM
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
73 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1510051 Oliver James Forest Myths Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM
NL*Glowing Sparkle Forest Myths (NFO n 09) x DK*Rebi Cats Baby, du har det (NFO f 09)
74 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 89299 FI*Draconian September Ashes Uros Supreme Premior Olga Komissarova KM
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
74 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 89299 FI*Draconian September Ashes Uros Veteraani Linda Knýová 2
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
74 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 89299 FI*Draconian September Ashes Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
75 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1507080 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS BIV
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
76 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1611092 FI*WitSarin Kyösti Uros International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
77 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 1822937 DK Kitura's Eliana Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
Namir Abyad De Maison Blanche (NFO ns 22) x DK Kitura's Lady-burn (NFO n 22)
78 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1611093 FI*WitSarin Mertsi Uros Supreme Champion Linda Knýová Abs
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
79 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1717381 FI*GoldenFurry's Champion Charolais Naaras Grand International Champion Linda Knýová EX1 CACS NOM
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
80 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1820414 FI*GoldenFurry's Maroon Maize Uros International Champion Linda Knýová EX1 CAGCIB BIV
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
81 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI SK LO 1717631 FI*Siniidan Glacier Express Uros International Champion Linda Knýová EX2
Cio Cio San's Kid Galahad (NFO n 01 21) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
81 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI SK LO 1717631 FI*Siniidan Glacier Express Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Cio Cio San's Kid Galahad (NFO n 01 21) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
82 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SK LO 1925073 FI*Siniidan Megaflare Uros Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
83 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI SK LO 1925070 FI*Siniidan Terra Homing Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
84 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SK LO 1405469 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Grand International Premior Linda Knýová EX1 CAPS BIV
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
85 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1820415 FI*GoldenFurry's Barbarick Barley Uros Premior Linda Knýová EX1 CAPIB
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
86 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 1716696 FI*Siniidan Trinity Naaras Premior Linda Knýová EX1 CAPIB
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
87 NFO V / NFO f 24 FI SK LO 1924385 FI*Poutapäivän Home Sweet Home Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*Tähtitassun Aleksanteri (NFO e 09 22) x FI*WitSarin Lenita (NFO n 24)
88 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 1612575 FI*Lolcat's Mr. Churchill Uros Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP NOM
FI*Felicis Faustus (NFO n 24) x FI*Lolcat's Blossom (NFO g 09 23)
89 NFO VI / NFO e 09 22 FI SK LO 1715860 FI*Tähtitassun Aleksanteri Uros Supreme Champion Marie Westerlund KM NOM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
90 NFO VI / NFO d 03 22 FI SK LO 1716680 FI*Neige-Cristal's Diorella Naaras Supreme Champion Marie Westerlund KM BIV NOM BIS
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
91 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 1509948 (N)Migoto's Embla Naaras Grand International Champion Marie Westerlund Abs
S*Dalkullans Billy Bisquit (NFO d 09 24) x (N)Migoto's Sarah, DVM (NFO f 03 22)
91 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 1509948 (N)Migoto's Embla Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Dalkullans Billy Bisquit (NFO d 09 24) x (N)Migoto's Sarah, DVM (NFO f 03 22)
92 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 1717345 (N)Fodnaheia's Maffeo Uros International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB
(N)Fodnaheia's Harry Pepper, JW (NFO n 09 24) x S*Cederskogens Stina Sten (NFO f 03 22)
93 NFO VI / NFO f 09 23 FI SK LO 1924771 S*Myselisia's Campari Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund Abs
S*Myselisia's Pepino (NFO n 22) x DK*Sakeena's Lotus Elite (NFO fs 03 23)
94 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI SK LO 1925309 FI*Ratakatin Björn Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 BIV
FI*FoxyPaw's Lazy Ike (NFO n 03 22) x S*Myselisia's Satsuma (NFO f 01 21)
95 NFO VI / NFO f 02 21 64 FI SK LO 1925068 FI*Siniidan Diamond Dust Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX2
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
96 NFO VI / NFO f 01 21 64 FI SK LO 1925072 FI*Siniidan Rebirth Flame Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
97 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO 85073 FI*Felicis Enna Naaras Supreme Premior Marie Westerlund KM
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
97 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO 85073 FI*Felicis Enna Naaras Veteraani Linda Knýová 2
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
98 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 1716104 FI*WitSarin Regina Naaras Grand International Premior Marie Westerlund EX1 CAPS
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
99 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 1611681 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros Supreme Champion Linda Knýová KM
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
100 NFO VIII / NFO es 03 24 FI SK LO 1924309 FI*Glyrien's Sweet Cream Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1
FI*WitSarin Simca (NFO d 09 24) x FI*Glyrien's Snow White (NFO ds 09 24)
101 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 1510780 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros Supreme Premior Linda Knýová KM NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
102 NFO VIII / NFO ds 03 22 FI SK LO 1822560 FI*Siniidan Electric India Uros Premior Linda Knýová EX1 CAPIB
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Rainbow Brite La Peyre*ES (NFO gs 03 22)
103 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 1820416 FI*GoldenFurry's White Wheat Uros Premior Marie Westerlund EX1 CAPIB
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
104 SIB I / SIB a FI SK RX 1925439 FI*Keijumetsän Blue (Da Ba Dee) Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
Veresk Line*RU Nazar of Tavaloga (SIB n) x FI*Jäälinnan Alisa (SIB f)
105 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX 82422 CH*Lukijn's Skye Uros Supreme Premior Marie Westerlund KM NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
105 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX 82422 CH*Lukijn's Skye Uros Veteraani Linda Knýová 1 NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
106 SIB IV / SIB n 03 23 FI SK RX 1925205 Felis Felicis Hammer to Fall Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 NOM BIS
Zizi Top Manchzhury (SIB ay 03 24) x CH*Lukijns Caroline (SIB f 09 23)
107 SIB V / SIB fy 22 FI SK LO 1821513 FI*Raitamäen Doris Naaras Champion Linda Knýová EX1 CACIB
FI*Amurin Kadmiel (SIB dy 22) x FI*Apachiris Egwene (SIB n 24)
108 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 1924233 FI*Lumikissan MammaMia Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan DollariHymy (SIB ns 09 24)
109 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 1819589 FI*Lumikissan Grand Slam Uros International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB NOM
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan ÄikkisTuikkis (SIB f 09 24)
110 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK RX 1925444 Victoria Dido Nový vek, CZ Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
Remember Me Nový vek, CZ (SIB a 09 24) x Harmonia Sibirskaya Rapsodiya (SIB fs)
111 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO 83629 FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
111 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO 83629 FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Veteraani Linda Knýová 1 NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
112 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 1301657 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Marie Westerlund Abs
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
113 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI SK LO 1924232 FI*Lumikissan MilliVanilli Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan DollariHymy (SIB ns 09 24)
114 TUA VI / TUA f 09 FI SK LO 1718617 FI*Meridies' Poppyfrost Naaras International Premior Olga Komissarova Abs
FI*Felesin Jarkko Martikainen (TUA n 09) x FI*Tangerine's Enigma: Sugar & Spice (TUA f 03)
115 BEN n 22 FI SK LO 1611396 Like a Prayer des Griffes de Feu Naaras Grand International Champion Minna Krogh EX1 CACS
Impresario des Griffes de Feu (BEN n 24) x Brownsugar Rhanya Forever (BEN n 24)
116 BEN n 22 FI SK RX 1923095 FI*Cajado Aglia Tau Naaras Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1
Silverglam Gispa (BEN n 24 32) x Arindi Cats Dottie (BEN n 24)
117 BEN n 22 FI SK LO 1924486 FI*PurrGold Luminoso Lumo Uros Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1 BIV
Big Marshal Reynard (BEN n 24) x FI*PurrGold Independent Ilia (BEN n 24)
118 BEN n 24 FI SK LO 1612962 S*Leopardettes Leonardo Uros Supreme Champion Helene Lis KM NOM BIS
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
119 BEN n 24 FI SK LO 1821946 S*Leopardettes Herra Hermanni Uros Champion Helene Lis Abs
Avantumdream King (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
120 BEN n 24 33 FIN SRK LO 31254 FIN*SiruCats Ynes Yooralla Naaras Supreme Premior Helene Lis KM NOM BIS
FIN*SiruCats Umberto (BEN n 24) x FIN*SiruCats Saroja (BEN n 24 33)
120 BEN n 24 33 FIN SRK LO 31254 FIN*SiruCats Ynes Yooralla Naaras Veteraani Marie Westerlund 2
FIN*SiruCats Umberto (BEN n 24) x FIN*SiruCats Saroja (BEN n 24 33)
121 BLH n FI SK RX 1509469 Kant of Baltic Breeze Uros Grand International Champion Minna Krogh EX1 CACS
Your Majesty Xander Stunning (BLH o) x Cassiopeya of Baltic Breeze (BLH a)
122 BLH n FI SK RX 1717317 FI*Aurantia's Perfect Storm Uros Premior Minna Krogh EX1 CAPIB
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Aurantia's Solar Wind (BSH f)
123 BLH g FI SK LO 1924759 FI*Wilma's Burning Love Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh Abs
FI*Saranellan Nugetti (BSH e) x FI*Coventry's Wilma (BSH a 24)
124 BLH n 02 62 FI SK LO 1822425 Suncat's Light Me Up Uros International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB
Suncat's Sweetest Perfection (BSH d 03) x SE*Nínim's Cassiopeia (BSH a 03)
125 BLH a 03 FI SK LO 1925477 FI*Ullukan Enviable Enterprise Naaras Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1
Suncat's Light Me Up (BLH n 02) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
126 BLH a 03 FI SK LO 1925478 FI*Ullukan Shiny Star Flyer Naaras Pennut 4-7 kk Helene Lis EX2
Suncat's Light Me Up (BLH n 02) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
127 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Helene Lis KM
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
127 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Marie Westerlund 1 NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
128 BSH g FI SK LO 1612496 FI*Ruusutarhan Rosa Amabile Naaras Supreme Champion Helene Lis KM NOM BIS
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
129 BSH ns 11 FI SK LO 1404733 FI*Gnome's Love Her Madly Naaras International Premior Minna Krogh EX1 CAGPIB
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
130 BSH f 03 FI SK LO 1924554 FI*Ruusutarhan Aurelia Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
Tegheon UnderleyHall*PL (BSH n 03) x FI*Ruusutarhan Rosa Alba (BSH e)
131 BUR n FI SK LO 1611822 FI*Oliivian Charlie Brown Uros Grand International Premior Minna Krogh EX1 CAPS NOM
FI*Feirefiz Illuminated (BUR a) x FI*Oliivian Öyle Me (BUR b)
132 BUR a FI SRK LO 1300531 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Minna Krogh KM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
133 BUR a FI SK LO 1822193 FI*Rockalley's Amazing Adele Naaras Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP
FI*Oliivian Daredevil (BUR a) x FI*Topisan Daisy-Onneli (BUR f)
134 BUR b FI SK RX 1820576 FI*Beneloben Komea Kasanova Uros Kastraatti Helene Lis EX1 CAP
FI*Ninelli's Arishok (BUR b) x FI*Beneloben Harmonius Hertta (BUR b)
135 BUR b FI SK RX 1924881 FI*Ninelli's Genuine Goddess Naaras Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1
FI*Ninelli's Ensio I (BUR b) x FI*Ninelli's Déjà-vu (BUR n)
136 BUR b FI SK LO 1405001 Zaffiro Kratti Uros Supreme Premior Helene Lis KM
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
137 BUR d FI SK LO 1510309 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Supreme Premior Helene Lis KM NOM BIS
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
138 BUR g FI SRK LO 1301039 FI*Shu-Shun Sweet Peppermint Naaras Kastraatti Helene Lis EX1 CAP
FI*Oliivian Zephyr Six (BUR a) x FI*Shu-Shun Kaunis Minea (BUR h)
139 CYM 51-52 / CYM g 02 52 62 FI SK RX 1923998 FI*Touchant Goutte d'Espérance Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Lis EX1 NOM BIS
Mistysprings Earl Grey of TA (MAN a 09 22 54) x FI*Touchant Sans la Queue (CYM fs 02 52)
140 EUR w 62 FIN SRK RX 33706 Paavo Uros Supreme Premior Minna Krogh KM
140 EUR w 62 FIN SRK RX 33706 Paavo Uros Veteraani Marie Westerlund 1 NOM
141 EUR d 22 FI SK RX 1613220 FI*Feronian Kesäleimu Uros Supreme Champion Minna Krogh KM NOM
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
142 EUR d 24 FI SRK RX 42685 FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Minna Krogh KM NOM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
143 EUR f 24 FI SRK RX 1301072 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Minna Krogh KM NOM BIS
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
144 EUR as 22 FI SRK RX 43503 FI*Feronian Excelsior Uros Supreme Premior Helene Lis KM
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
145 MAN 51-52 / MAN fs 22 52 FI SK RX 1822432 Auragold Heureka Naaras Grand International Champion Helene Lis EX1 No Cert
Auragold Bootsie Collins (MAN d 09 22) x Auragold Martina Navratolova (MAN ns 24)
146 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 1405801 Sun-Manx Cayth Uros International Premior Helene Lis EX1 CAGPIB
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
147 SRL IV / SRL d 03 FI SK RX 1925418 FI*Cisciscats Benzo Uros Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1 NOM BIS
My Teddy Bear of Limerick (SRL n 03) x Julka Shillana*PL (SRL g 33)
148 SRL VIII / SRL d 09 33 FI SK RX 1925421 FI*Cisciscats Benelli Uros Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1 NOM
My Teddy Bear of Limerick (SRL n 03) x Julka Shillana*PL (SRL g 33)
149 SRS IX / SRS w 62 FI SK RX 1820714 FI*Hämynhäivän Kallekolli Uros Grand International Champion Helene Lis EX1 CACS
Darling Diva Bailey (SRS n 33) x Ijoelle Adorablecat*LT (SRS w)
150 ABY n FI SK LO 1923882 FI*Woodcocks Little My Naaras Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1 NOM
PL*Adalbertus Theodor (ABY n) x FI*Link Malaika Mnia (ABY n)
151 ABY n FI SK LO 1924702 FI*Kharn-Ka Pinball Wizard Naaras Pennut 4-7 kk Jørgen Billing EX1 NOM
PL*Adalbertus Theodor (ABY n) x FI*Kharn-Ka God Particle (ABY a)
152 ABY n FI SK RX 1614970 FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc Naaras Supreme Premior Jørgen Billing KM
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Great Gatsby (ABY a)
153 ABY a FI SK LO 1718453 FI*Nebuankhet Pastel Goth Naaras Grand International Champion Helene Lis EX1 CACS
FI*Nebuankhet Zakzakiel (ABY a) x Chardryn von Kalimdor*CH (ABY n)
154 ABY a FI SK LO 1819893 FI*Kharn-Ka God Particle Naaras International Champion Helene Lis EX1 CAGCIB BIV
FI*Kharn-Ka Moon Shadow (SOM n) x FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc (ABY n)
155 ABY a FI SK LO 1719036 FI*Lovedevotion Karmen Naaras International Champion Helene Lis EX2
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
156 ABY a FI SK LO 1923997 FI*Miragerie Beaudrie Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Lis EX1
FI*Lovedevotion Infinity (ABY n) x FI*Lovedevotion Karmen (ABY a)
157 ABY a FI SK LO 1925250 FI*Vuolas Unelmaamme puhdistaa Uros Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1 BIV NOM BIS
Emalon von Kalimdor*CH (ABY a) x FI*Nebuankhet Pastel Goth (ABY a)
158 ABY a FI SK LO 1925248 FI*Vuolas Kaikkeus on kaunis Naaras Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1
Emalon von Kalimdor*CH (ABY a) x FI*Nebuankhet Pastel Goth (ABY a)
159 ABY o FI SK LO 1611585 S*Primuz-Zezam Rozetta Naaras Grand International Champion Jørgen Billing EX1 CACS
S*Rubensborg Blues Brother (ABY n) x (N)Ororina's Euphoria (ABY o)
160 ABY p FI SK LO 1923996 FI*Miragerie Béatrice Naaras Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1
FI*Lovedevotion Infinity (ABY n) x FI*Lovedevotion Karmen (ABY a)
161 BAL w 67 FI SK LO 1924178 FI*Jalecat's WTBW SnowBlizzard Uros Nuoret 7-10 kk Helene Lis EX1
FI*Willicon Mikhail Baryshnikov (BAL w) x FI*Jalecat's ÄssäMix (BAL h)
162 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1613632 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras Grand International Premior Minna Krogh EX1 CAPS NOM BIS
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
163 CRX III / CRX f FI SK RX 1923086 FI*Spectrolite Bespoke Naaras Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
FI*Spectrolite Celebration (CRX d 09 24) x FI*Angelfalls Drama Can't Be Stolen (CRX f 09)
164 CRX III / CRX h FI SK RX 1923467 FI*Derekaz Some Like It Hot Naaras Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX2
FI*Spectrolite Celebration (CRX d 09 24) x FI*Derekaz Nymphomaniak (CRX n 24)
165 CRX III / CRX f FI SK RX 1923523 FI*Peppycat's Marvellous Morgana Naaras Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1 BIV
FI*Spectrolite Celebration (CRX d 09 24) x FI*KittyLady's Meowth Evolves To Persian (CRX n)
166 CRX III / CRX fs FI SK LO 1924744 FI*Piupaws Teija Sopanen Naaras Pennut 4-7 kk Jørgen Billing EX1
FI*Piupaws Donkey Kong (CRX ns) x FI*Piupaws Kardemumma (CRX f 24)
167 CRX IV / CRX f 01 64 FI SK LO 1820934 FI*Sweetpurr's I Wanna Have Some Fun Naaras Grand International Champion Jørgen Billing EX1 CACS NOM BIS
FI*Saca's Little Big Red (CRX e 03) x FI*Sweetpurr's Hearts And Minds (CRX n 03)
168 CRX IV / CRX f 03 FI SK RX 1923085 FI*Spectrolite Shenanigans Naaras Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
FI*Spectrolite Celebration (CRX d 09 24) x FI*Angelfalls Drama Can't Be Stolen (CRX f 09)
169 CRX IV / CRX d 01 62 FI SRK LO 1301058 FI*MistyMau's Panna Cotta Uros International Premior Jørgen Billing EX1 CAGPIB
S*Änglarna's Womanizer (CRX n 03) x FI*Kolminniemen Beucaloinen (CRX e 03)
170 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 1822779 FI*Derekaz Razor Brougham Uros Avoin Minna Krogh EX1 CAC
FI*Alchemist Abracadabra (CRX n 03 33) x FI*Derekaz Zyra (CRX n 03 24)
171 DRX II / DRX ns 09 FI SK LO 1924676 FI*CatCave's Boys Don't Cry Uros Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1 NOM
Thor Ardenia*PL (DRX d 09) x FI*CatCave's Sweetest Perfection (DRX n 09)
172 DRX VII / DRX d 31 FI SK LO 1405791 FI*Riepujengin Vink Panther Uros International Premior Minna Krogh EX1 CAGPIB
FI*Riepujengin A Le.Cat (DRX a 24) x FI*Riepujengin Ilmi IhaLempi (DRX f 09)
173 DSP I / DSP n FI SK RX 1820554 FI*Kimsun Amazing Fighter Naaras Champion Jørgen Billing EX1 CACIB
Zeus of Don Vangray (DSP n 03) x Wrinkleface Golden Coin (DSP f)
174 DSP V / DSP f 21 33 FI SK LO 1819931 FI*Bluelaga's Leia Organa Naaras Avoin Helene Lis EX1 CAC
Prosto Shik Sphinx-Volga (DSP n 03 33) x FI*Indigo's Lagoona Blue (DSP f 21)
175 OSH n FI SRK RX 90911 Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Jørgen Billing KM NOM
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
175 OSH n FI SRK RX 90911 Galoo of Beugnycats Uros Veteraani Minna Krogh 1 NOM
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
176 OSH n FI SK RX 1614730 FI*Choose For A Full Fool Only Uros Champion Jørgen Billing EX1 CACIB
Galoo of Beugnycats (OSH n) x FI*Choose Avec Moi & Bimba (OSH f)
177 OSH a FI SRK LO 1403615 FI*LoudMeow Lady Starstruck Naaras Supreme Premior Helene Lis KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
178 OSH a FI SRK LO 1403614 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Helene Lis KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
179 OSH n 24 FI SK LO 1924040 FI*LoudMeow Colors of the Wind Naaras Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1 NOM BIS
Hermes v. Imporio A (OSH b 24) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
180 OSH a 24 FI SRK LO 1403618 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Helene Lis Abs
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
180 OSH a 24 FI SRK LO 1403618 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
181 OSH a 24 FI SK LO 1924043 FI*LoudMeow Blue Wind Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Lis EX1 NOM
Hermes v. Imporio A (OSH b 24) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
182 OSH a 25 FI SRK LO 1403619 FI*LoudMeow Stella by Starlight Naaras Supreme Premior Minna Krogh KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
183 OSH b 24 FI SK LO 1821947 Hermes v. Imporio A Uros Grand International Champion Jørgen Billing EX1 CACS
Mario Barry (SIA c 21) x Evolet v. Imporio A (OSH f 03)
184 OSH d 24 FI SK LO 1510141 FI*Choose DareDeVill Uros Premior Minna Krogh EX1 CAPIB
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
185 OSH p 25 FI SK LO 1819724 FI*LoudMeow Sunset Superman Uros International Premior Minna Krogh EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
186 OSH cs 25 FIN SRK RX 29405 FIN*Desmodus Popeye Uros Grand International Premior Jørgen Billing EX1 No Cert
Henry della Luna di Tina (OLH bs 25) x FIN*Desmodus Mini Mii (OSH bs 24)
187 OSH h 03 FI SK LO 1924398 FI*Tabbytassun Agata Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
FI*Chellamanis Nero (OSH b) x IT*Brigitta Castle's Lions (OSH f 03)
188 RUS FI SK LO 1923169 FI*IvanaKallio's FollowMe Uros Avoin Minna Krogh EX1 CAC BIV NOM
Amadeus vom Wolfsee (RUS ) x S*Kyanos Helene (RUS )
189 RUS FI SK LO 1717176 FI*Hana-Bi Virvatuli Naaras Avoin Minna Krogh EX2
FI*Sini-Hilkan CocoaBloom (RUS ) x Wow Hana-Bi Grey Sky*PL (RUS )
190 RUS FI SK LO 1821901 FI*Janatuisen Frida af Åsgränden Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC NOM
Diamond Neytiri*PL (RUS ) x Habeebas Gracious Georgina (RUS )
191 RUS FI SK LO 1924101 FI*Janatuisen A Big Hunk'O Love Uros Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1
Diamond Neytiri*PL (RUS ) x Habeebas Gracious Georgina (RUS )
192 RUS FI SK LO 1924100 FI*Janatuisen It's Now Or Never Naaras Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1
Diamond Neytiri*PL (RUS ) x Habeebas Gracious Georgina (RUS )
193 RUS FI SK LO 1718291 Diamond Neytiri*PL Uros Premior Minna Krogh EX1 CAPIB
Gerber Minora*PL (RUS ) x Wenus Greyandgreen*PL (RUS )
193 RUS FI SK LO 1718291 Diamond Neytiri*PL Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Gerber Minora*PL (RUS ) x Wenus Greyandgreen*PL (RUS )
194 SIA n FI SK LO 1820438 FI*Tabbytassun Send Me Angels Naaras Premior Jørgen Billing EX1 CAPIB NOM
Ralph Sia Alicia, CZ (SIA b) x FI*EdaM's Athene (SIA f)
195 SOM n FI SRK LO 38758 FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Helene Lis KM BIV NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
196 SOM n FI SK LO 1614777 FI*Vulpes Aither Uros Supreme Champion Helene Lis KM
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
197 SOM n FI SK LO 1614779 FI*Vulpes Aletheia Naaras Grand International Champion Helene Lis EX1 CACS NOM
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
198 SOM n FI SK LO 1821475 FI*Vulpes Black No. 1 Uros International Champion Helene Lis EX1 CAGCIB
Olaf von Gulda (SOM n) x FI*Vulpes Aletheia (SOM n)
199 SOM n FIN SRK RX 29135 FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Supreme Premior Helene Lis KM NOM
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
199 SOM n FIN SRK RX 29135 FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Veteraani Minna Krogh 2
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
200 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Helene Lis KM BIV NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
200 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani Minna Krogh 1 NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
201 SOM n FI SK LO 1819577 FI*Lamadegaan Fine By Me Naaras Supreme Premior Helene Lis KM
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
202 SOM n FI SK LO 1614778 FI*Vulpes Alfeios Uros Grand International Premior Helene Lis EX1 CAPS
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
203 SOM n FI SK LO 1819580 FI*Lamadegaan Festival Star Uros International Premior Helene Lis EX1 CAGPIB
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
204 SOM n FI SK LO 1819579 FI*Lamadegaan Finest Chocolate Uros Kastraatti Helene Lis EX1 CAP
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
205 SOM a FI SK LO 1821476 FI*Vulpes Bloody Kisses Uros International Champion Jørgen Billing EX1 CAGCIB
Olaf von Gulda (SOM n) x FI*Vulpes Aletheia (SOM n)
206 SOM o FI SK LO 1819184 FI*SunnyPace Juglans Uros International Premior Minna Krogh EX1 CAGPIB
FI*SunnyPace Galega (SOM o) x FI*SunnyPace Emilia javanica (ABY n)
207 SPH II / SPH n 09 FI SK RX 1820265 FI*Hebblas Xanthus Uros Grand International Champion Helene Lis EX1 CACS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
208 SPH II / SPH n 02 64 FI SK RX 1820268 FI*Hebblas Xiander Uros Grand International Premior Helene Lis Abs
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
209 SPH IV / SPH f 01 62 FI SK RX 1718176 Newans Melissa Naaras Grand International Champion Jørgen Billing EX1 CACS
Muggleborn Bluekatti Veyron/ID (SPH a 09) x Catberry Cirilla of Newans (SPH f 09)
209 SPH IV / SPH f 01 FI SK RX 1718176 Newans Melissa Naaras Siitos
Muggleborn Bluekatti Veyron/ID (SPH a 09) x Catberry Cirilla of Newans (SPH f 09)
210 SPH IV / SPH f 03 FI SK RX 1924524 FI*Hebblas Ambermoon Naaras Pennut 4-7 kk Jørgen Billing Abs
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x Newans Melissa (SPH f 01)
211 SPH V / SPH f 03 32 FI SRK RX 1403279 Skinzin Hobbitually Beautiful Naaras Supreme Champion Jørgen Billing KM
Godz General Patton (SPH d 09) x Skinzin Lucyintheskywd (SPH n 09 32)
212 SPH V / SPH f 03 32 FI SK LO 1924538 Murashoff Aurora Borealis Naaras International Champion Jørgen Billing EX1 CAGCIB
RedAngel Sex-Tux Pompeius (SPH a 03) x Goliaf Ice Red (SPH d 03 32)
213 SPH V / SPH d 09 32 FI SK LO 1716265 FI*Hebblas Vincent Uros Supreme Premior Jørgen Billing Abs
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
214 SPH V / SPH f 03 33 FI SK RX 1820270 FI*Hebblas Ximena Naaras Supreme Premior Jørgen Billing Abs
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
215 THA n FI SK RX 1718418 Jasmine Tajska Chata*PL Naaras International Champion Minna Krogh Abs
Fork Black and White (THA n) x Dafne Tricky Tail (THA c)
216 THA n FI SK RX 1612465 Tekila Sanchitos Naaras International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB
Samuray Sanchitos (THA n) x Magical Regal Splendor of Sanchitos (THA a 21)
217 THA n FI SK RX 1923809 Magic Thai Goblin's Toto Uros International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB
Magic Hopfe Cat's Kitay (THA b) x Magic Hopfe Cat's Bianca (THA a)
218 HCL Molly Naaras Kotikissat Marie Westerlund 1 NOM
218 HCL Molly Naaras Veteraani Olga Komissarova 1 NOM BIS
219 HCS Tiitus Uros Kotikissat Marie Westerlund 2
220 HCS Una Naaras Kotikissat Olga Komissarova 1 NOM BIS
221 HCS Safira Naaras Kotikissat Olga Komissarova 2
222 HCS Elis Uros Kotikissat Marie Westerlund 1 NOM
223 MCO VI / MCO f 03 FI SRK LO 1403286 FI*Goldenstream's Woman in Red Naaras Premior Marie Westerlund EX1 CAPIB
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
243 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Billing Jørgen EXO n 22, PER b, PER d, PER f 24, PER n, RAG d 04, RAG d 21, RAG n, RAG n 03, SBI f, SBI h, ABY n, ABY o, CRX III, CRX IV, DSP I, OSH b 24, OSH cs 25, OSH n, SIA n, SOM a, SPH IV, SPH V. Rinnakkaisarvostelu kategoria 1 - Annukka Rintakumpu. 36
Knýová Linda ACL IV, ACS III, ACS IV, ACS V, ACS X, MCO I, MCO II, MCO VII, MCO VIII, NEM II, NFO IV, NFO VII, NFO VIII, SIB V, VET 2 41
Komissarova Olga PER f, PER f 22, PER fs, PER ns 24 62, RAG a 03, RAG a 03 21, RAG a 04, RAG n 04, SBI a 21, SBI b, SBI d, SBI n, ACL II, MCO III, MCO V, NFO II, NFO V, SIB I, SIB IV, SIB VI, SIB VII, TUA VI, HCS, VET Kotikissat. Rinnakkaisarvostelu kategoria 1 - Annukka Rintakumpu. 35
Krogh Minna BEN n 22, BLH g, BLH n, BLH n 02 62, BSH f 03, BSH ns 11, BUR a, BUR n, EUR d 22, EUR d 24, EUR f 24, EUR w 62, SRL VIII, ABY p, CRX II, CRX VI, DRX II, DRX VII, OSH a 25, OSH d 24, OSH h 03, OSH n 24, OSH p 25, RUS, SOM o, THA n, VET 1, VET 4 42
Lis Helene BEN n 24, BEN n 24 33, BLH a 03, BSH f, BSH g, BUR b, BUR d, BUR g, CYM 51-52, EUR as 22, MAN 51-52, SRL IV, SRS IX, ABY a, BAL w 67, DSP V, OSH a, OSH a 24, SOM n, SPH II 42
Westerlund Marie MCO IV, MCO VI, NEM I, NFO III, NFO IX, NFO VI, SIB III, SIB VIII, HCL, HCS, VET 3 40
6 tuomaria