Omakissa
Kes-Kis 91. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 28.9.2019 Loppuu 28.9.2019
Ilmoittautuminen alkaa 1.7.2019 Ilmoittautuminen loppuu 31.7.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 20.9.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 220  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Laukaa
Toimihenkilöt Näyttelypäälliköt
Katja Ahonen, katja.ahonen(ät)keskis.net, 044 088 1125
Jonna Pyykölä, jonna.pyykola(ät)keskis.net, 040 763 5686
Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.

Näyttelysihteeri
Minna Saari, Kalervontie 5 A 6, 05830 Hyvinkää, show(ät)keskis.net, puh.0400 494 699 (iltaisin klo 17 jälkeen). Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.

Pääassistentti
Eeva-Leena Juntunen, assistentit(ät)keskis.net

Ruusukesihteeri
Leena Oksanen leena.oksanen(ät)keskis.net
Lisätietoja Näyttelykutsu

Lauantaina BOB: valitaan näyttelyn paras uros, naaras, kastraattiuros, kastraattinaaras, nuori ja pentu kategorioiden kesken.

ILMOITTAUTUMINEN - NÄYTTELY TÄYTTYNYT 31.7.
Näyttelymaksu ajalla 1. - 31.7.2019 FIFe-jäseniltä 37 euroa. Kes-Kisin jäsenet 34 euroa.
Näyttelymaksu ajalla 1. - 18.8.2019 kaikilta FIFe-jäseniltä 40 euroa. 
Leimakortit ovat käytössä heinäkuussa ilmoittautuville.

Kes-Kis hyväksyy
 eräpäivänä maksetut ilmoittautumiset, joiden maksamisessa on käytetty näyttelymaksuun kuuluvaa viitenumeroa. Näyttelymaksun eräpäivä on ilmoittautumispäivä. Leimakortit on postitettava välittömästi ilmoittautumispäivänä näyttelysihteerille. Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä. Leimakorttien saapumista odotetaan muutama postipäivä.
Mikäli kissa osallistuu useampaan luokkaan, tulee ilmoittautuminen tehdä erikseen jokaiseen luokkaan.
Kes-Kis hylkää  maksamattomat ilmoittautumiset ilman erillistä ilmoitusta. Maksuja käsitellään kaksi kertaa viikossa, joten maksusuorituksen tulee näkyä muutamassa pankkipäivässä (eräpäivä on ehdoton).
Mikäli näyttelyilmoittautuminen jätetään maksamatta, Kes-Kis pidättää oikeuden olla jatkossa hyväksymättä ilmoittajan kissoja järjestämiinsä näyttelyihin.

Näyttelyluettelo on maksullinen. Ilmoittautumisen yhteydessä Omakissasta 3 € ja paikan päällä 5 €. Näyttelyluettelo sisältää molemmat päivät.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 24 22 0 0 2
2 100 99 0 0 1
3 54 53 0 0 1
4 73 72 0 0 1
Kotikissat 3 3 0 0 0
Yhteensä 254 249 0 0 5

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 02 62 FI*Snowcatcher Pixel 1 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
2 PER d FI*Kultaviiksen Ramona 1 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
3 PER f FI*Timanfaya Just Another Dream 1 Naaras 12 (Pennut) Lis Helene EX1
4 PER fs FI*Timanfaya Filled With Love 1 Naaras 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
5 PER f 22 FIN*Kultaviiksen Annabella 1 Naaras 10 (KAS) Krogh Minna Abs
5 PER f 22 FIN*Kultaviiksen Annabella 1 Naaras 17 (Veteraani) Westerlund Marie Abs
6 PER f 24 FI*Timanfaya She Will Be Loved 1 Naaras 4 (GIP) Lis Helene EX1 No Cert
7 PER ns 24 62 FI*Timanfaya More Than Words 1 Uros 5 (IC) Lis Helene EX1 No Cert
8 RAG n S*Mariamores O'Lala of Adonis 1 Naaras 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS NOM
9 RAG a FI*Satinante's Bluebird Xenia Forella 1 Naaras 11 (Nuoret) Lis Helene EX1 NOM
10 RAG n 03 FI*Emija's Juliet 1 Naaras 9 (Avoin) Lis Helene EX2
11 RAG n 03 FI*Midnightdolls Cinnamon Girl 1 Naaras 9 (Avoin) Lis Helene EX1 CAC NOM BIS
12 RAG n 04 FI*Celestial's Sexy WoW 1 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1 NOM
13 RAG a 03 FI*Dollyblues You Are The Sunshine 1 Naaras 10 (KAS) Lis Helene EX1 CAP NOM BIS
14 RAG a 04 FI*Dolldesire's Cinderella 1 Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1 NOM BIS
15 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart 1 Uros 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS NOM BIS
16 RAG a 04 FI*Lukanpuron Corona Borealis 1 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
17 RAG d 04 S*Gunbertus Gabriel 1 Uros 1 (SC) Lis Helene Abs
18 RAG d 04 FI*BlackRain's Quaint Kid 1 Uros 12 (Pennut) Lis Helene EX1 NOM BIS
19 RAG f 03 FI*Celestial's Satavarma 1 Naaras 1 (SC) Krogh Minna KM NOM
20 RAG a 03 21 FI*Celestial's Guillermo de Argentina 1 Uros 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB NOM BIS
21 SBI d FI*Mototassun Rocket III 1 Uros 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS
22 ACS IV / ACS c 03 24 IT*Titans Dynasty Dorothy Star 2 Naaras 9 (Avoin) Billing Jørgen EX1 CAC NOM
23 ACS V / ACS g 24 FI*Trollin Kuura 2 Naaras 2 (SP) Billing Jørgen KM
24 ACS X / ACS ds 21 33 FI*Trollin Scar 2 Uros 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
25 MCO I / MCO a FI*LovelyLife X-Box Xander 2 Uros 8 (PR) Krogh Minna EX1 CAPIB
26 MCO II / MCO a 09 FI*Easylife's King of Thunder 2 Uros 3 (GIC) Billing Jørgen EX1 CACS
27 MCO III / MCO n 22 FI*KingLeo's Here's to Freedom 2 Uros 1 (SC) Knýová Linda KM BIV
28 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Starry Sky Kuutar 2 Naaras 11 (Nuoret) Knýová Linda EX1
29 MCO III / MCO n 25 FI*NineTales Queen Is Born 2 Naaras 11 (Nuoret) Knýová Linda EX2
30 MCO III / MCO a 23 FI*Moggi Herkules Rinkeli 2 Uros 6 (IP) Knýová Linda MCO VII/MCO as 23
31 MCO III / MCO n 22 FI*BellaAmare's Flying Swallowtail 2 Uros 10 (KAS) Knýová Linda EX1 CAP
32 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Escape's Powell 2 Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga Abs
33 MCO IV / MCO n 09 22 FI*DraCoon Nightwish Amaranth 2 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
34 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Goldenstream's Cowboy 2 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 BIV NOM
35 MCO IV / MCO n 03 22 FI*LovelyLife Hello World I'm Harald 2 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga Abs
36 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Goldenstream's Chanel 2 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
37 MCO V / MCO d 22 FI*BellaAmare's Flying Red Admiral 2 Uros 8 (PR) Krogh Minna Abs
38 MCO V / MCO f 24 FI*Hemingway's Iris Pretty Nose 2 Naaras 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
39 MCO VI / MCO d 02 21 62 DK Sivkjær's Claba Viking 2 Uros 5 (IC) Knýová Linda Abs
40 MCO VI / MCO d 03 22 FI*Escape's O'Miziaki 2 Uros 9 (Avoin) Knýová Linda EX1 CAC BIV NOM
41 MCO VI / MCO d 09 22 FI*MoonSpirit Desolation Rose 2 Naaras 9 (Avoin) Knýová Linda EX1 No Cert
42 MCO VI / MCO f 03 22 FI*Hiawatha Allative 2 Naaras 12 (Pennut) Knýová Linda EX2
43 MCO VI / MCO f 03 22 FI*LovelyLife Hello World I´m Tara 2 Naaras 12 (Pennut) Knýová Linda EX1 NOM
44 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Stout-hearted Nailah 2 Naaras 2 (SP) Knýová Linda KM
45 MCO VI / MCO f 03 FI*Goldenstream's Woman in Red 2 Naaras 8 (PR) Knýová Linda EX1 CAPIB NOM
46 MCO VI / MCO f 03 22 FI*BellaAmare's Golden Aida 2 Naaras 10 (KAS) Knýová Linda Abs
47 MCO VI / MCO f 02 21 62 S*Carpe Feline's Assidistra 2 Naaras 10 (KAS) Knýová Linda Abs
48 MCO VII / MCO ds 22 FI*BellaAmare's Flying Camberwell Beauty 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
49 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Morning Shadow 2 Uros 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB
50 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*Vuorensinen Ivy 2 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
51 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI*BellaAmare's Ice Age Manfred 2 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
52 MCO VIII / MCO ns 03 22 FI*Hiawatha Ablative 2 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX2
53 MCO VII / MCO ns 22 FI*BellaAmare's Ice Age Sylvia 2 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
53 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*BellaAmare's Ice Age Sylvia 2 Naaras 13c (Määrittely) Krogh Minna MCO VII / MCO ns 22
54 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*Hiawatha Inessive 2 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX2
55 MCO VIII / MCO fs 03 FI*LovelyLife Hello World I'm Renata 2 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1 BIV NOM BIS
56 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI*NomenEst Jon Bon Jovi 2 Uros 8 (PR) Krogh Minna EX1 CAPIB
57 NEM I / NEM n 21 FI*Giramir's Artico Luxus 2 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC NOM
58 NEM I / NEM n 21 FI*Giramir's Aurora 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
59 NEM I / NEM fs 21 FI*Lumikissan MaDonna 2 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 BIV NOM
60 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Charizard 2 Uros 1 (SC) Billing Jørgen KM NOM BIS
61 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Great Polka 2 Uros 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1 NOM
62 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Elite Queen 2 Naaras 4 (GIP) Billing Jørgen EX1 CAPS NOM
63 NFO I / NFO n FI*Tupuliinin RakkausOnLumivalkoinen 2 Naaras 3 (GIC) Billing Jørgen EX1 CACS
64 NFO II / NFO n 09 Oliver James Forest Myths 2 Uros 1 (SC) Krogh Minna KM NOM
65 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 17 (Veteraani) Billing Jørgen 2
65 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 2 (SP) Krogh Minna KM
65 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
66 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS BIV
67 NFO II / NFO n 09 FI*WitSarin Kyösti 2 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
68 NFO III / NFO n 22 DK Kitura's Eliana 2 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC NOM
69 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Mertsi 2 Uros 1 (SC) Komissarova Olga Abs
70 NFO IV / NFO n 09 22 FI*GoldenFurry's Champion Charolais 2 Naaras 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS NOM
71 NFO IV / NFO n 09 22 FI*GoldenFurry's Maroon Maize 2 Uros 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB BIV
72 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI*Siniidan Glacier Express 2 Uros 5 (IC) Komissarova Olga EX2
72 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI*Siniidan Glacier Express 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
73 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI*Siniidan Megaflare 2 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
74 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI*Siniidan Terra Homing 2 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
75 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI*Siniidan Serenade of Water 2 Naaras 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS NOM
76 NFO IV / NFO n 09 22 FI*GoldenFurry's Barbarick Barley 2 Uros 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB BIV NOM
77 NFO IV / NFO n 03 24 FI*Siniidan Trinity 2 Naaras 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB
78 NFO V / NFO f 24 FI*Poutapäivän Home Sweet Home 2 Naaras 12 (Pennut) Knýová Linda EX1
79 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 1 (SC) Knýová Linda KM
80 NFO VI / NFO d 03 22 FI*Neige-Cristal's Diorella 2 Naaras 1 (SC) Knýová Linda KM BIV NOM BIS
81 NFO VI / NFO f 03 24 (N)Migoto's Embla 2 Naaras 3 (GIC) Knýová Linda EX1 CACS
81 NFO VI / NFO f 03 24 (N)Migoto's Embla 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
82 NFO VI / NFO d 09 22 (N)Fodnaheia's Maffeo 2 Uros 5 (IC) Knýová Linda EX1 CAGCIB
83 NFO VI / NFO g 03 FI*Felimon Kinuski 2 Naaras 7 (CH) Knýová Linda Abs
84 NFO VI / NFO f 09 23 S*Myselisia's Campari 2 Naaras 11 (Nuoret) Knýová Linda Abs
85 NFO VI / NFO f 02 21 64 FI*Siniidan Diamond Dust 2 Naaras 12 (Pennut) Knýová Linda EX2
86 NFO VI / NFO f 01 21 64 FI*Siniidan Rebirth Flame 2 Naaras 12 (Pennut) Knýová Linda EX3
87 NFO VI / NFO f 09 22 FI*Slytiger's Chivas Regal 2 Naaras 12 (Pennut) Knýová Linda EX1 BIV
88 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Felicis Enna 2 Naaras 17 (Veteraani) Billing Jørgen 2
88 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Felicis Enna 2 Naaras 2 (SP) Knýová Linda KM
89 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Regina 2 Naaras 4 (GIP) Knýová Linda EX1 CAPS
90 NFO VII / NFO ds 24 FI*Jarraun's Skog Dellingr 2 Uros 1 (SC) Billing Jørgen KM
91 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI*GoldenFurry's First Glance 2 Uros 1 (SC) Krogh Minna KM
92 NFO VIII / NFO fs 09 24 FI*Katinkurun Katajanmarja 2 Naaras 1 (SC) Krogh Minna KM BIV
93 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI*Koivunpesän Parru 2 Uros 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS
94 NFO VIII / NFO es 03 24 FI*Glyrien's Sweet Cream 2 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
95 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone 2 Uros 2 (SP) Krogh Minna KM BIV NOM BIS
96 NFO VIII / NFO fs 02 21 62 FI*Koivunpesän Lankku 2 Naaras 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
97 NFO VIII / NFO ds 03 22 FI*Siniidan Electric India 2 Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
98 NFO IX / NFO w 62 FI*GoldenFurry's White Wheat 2 Uros 10 (KAS) Knýová Linda EX1 CAP NOM
99 SIB I / SIB a FI*Keijumetsän Blue (Da Ba Dee) 2 Naaras 12 (Pennut) Knýová Linda EX1
100 SIB II / SIB n 03 FI*Lumikissan Into Piukee 2 Uros 7 (CH) Billing Jørgen EX1 CACIB
101 SIB III / SIB n 22 CH*Lukijn's Skye 2 Uros 17 (Veteraani) Billing Jørgen 1 NOM BIS
101 SIB III / SIB n 22 CH*Lukijn's Skye 2 Uros 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS
102 SIB IV / SIB n 03 23 Felis Felicis Hammer to Fall 2 Uros 11 (Nuoret) Knýová Linda EX1 NOM BIS
103 SIB V / SIB fy 22 FI*Raitamäen Doris 2 Naaras 9 (Avoin) Billing Jørgen EX1 CAC
104 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan MammaMia 2 Naaras 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1
105 SIB VI / SIB d 09 22 FI*Lumikissan Grand Slam 2 Uros 5 (IC) Knýová Linda EX1 CAGCIB BIV
106 SIB VI / SIB g 03 FI*Sipsun Dawn of the Day 2 Naaras 9 (Avoin) Knýová Linda EX1 CAC
107 SIB VI / SIB f 09 24 Victoria Dido Nový vek, CZ 2 Naaras 11 (Nuoret) Knýová Linda EX1
108 SIB VII / SIB fs 24 FI*Lumikissan ZuhinaLempi 2 Naaras 17 (Veteraani) Billing Jørgen 1 NOM
108 SIB VII / SIB fs 24 FI*Lumikissan ZuhinaLempi 2 Naaras 2 (SP) Krogh Minna KM NOM BIS
109 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) Knýová Linda Abs
110 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI*Lumikissan MilliVanilli 2 Naaras 11 (Nuoret) Knýová Linda EX1
111 BEN n 22 Like a Prayer des Griffes de Feu 3 Naaras 3 (GIC) Lis Helene EX1 CACS
112 BEN n 22 FI*Cajado Aglia Tau 3 Naaras 11 (Nuoret) Lis Helene VG1
113 BEN n 24 S*Leopardettes Leonardo 3 Uros 1 (SC) Westerlund Marie KM
114 BEN n 24 S*Leopardettes Herra Hermanni 3 Uros 7 (CH) Westerlund Marie Abs
115 BLH n FI*Aurantia's Perfect Storm 3 Uros 8 (PR) Lis Helene EX1 CAPIB
116 BLH ns 11 Enrico Magiya Serebra 3 Uros 3 (GIC) Lis Helene EX1 No Cert
116 BLH ns 11 Enrico Magiya Serebra 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
117 BLH ns 11 FI*Huntercat Prince Benjamin 3 Uros 5 (IC) Lis Helene EX1 CAGCIB BIV
118 BLH ns 11 FI*Huntercat Princess Belladonna 3 Naaras 9 (Avoin) Lis Helene EX1 No Cert
119 BLH n 02 62 Suncat's Light Me Up 3 Uros 5 (IC) Westerlund Marie EX1 CAGCIB NOM
120 BLH a 03 FI*Ullukan Enviable Enterprise 3 Naaras 12 (Pennut) Westerlund Marie EX1
121 BSH f FI*Cloudmoore Toffee Tosca 3 Naaras 10 (KAS) Westerlund Marie EX1 CAP
122 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Westerlund Marie KM
122 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Knýová Linda 2
123 BSH g FI*Ruusutarhan Rosa Amabile 3 Naaras 1 (SC) Westerlund Marie KM NOM BIS
124 BSH ns 11 Aston Ama de Angelito 3 Uros 7 (CH) Lis Helene EX1 CACIB
125 BSH ns 11 FI*Huntercat Princess Bianca 3 Naaras 9 (Avoin) Lis Helene EX1 CAC NOM
126 BSH ns 11 EST*Harmony Devianti 3 Naaras 2 (SP) Lis Helene KM NOM BIS
126 BSH ns 11 EST*Harmony Devianti 3 Naaras 17 (Veteraani) Knýová Linda 1 NOM BIS
127 BSH ns 11 FI*Gnome's Love Her Madly 3 Naaras 6 (IP) Lis Helene EX1 CAGPIB
128 BSH f 03 FI*Ruusutarhan Aurelia 3 Naaras 12 (Pennut) Lis Helene EX1 NOM
129 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 2 (SP) Lis Helene KM BIV
129 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 17 (Veteraani) Knýová Linda 3
130 BUR n FI*Oliivian Charlie Brown 3 Uros 4 (GIP) Lis Helene EX1 CAPS
131 BUR n FIN*Almond's Virginia Woolf 3 Naaras 4 (GIP) Lis Helene EX1 CAPS
131 BUR n FIN*Almond's Virginia Woolf 3 Naaras 17 (Veteraani) Knýová Linda Arvosteltu
132 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 1 (SC) Lis Helene KM
133 BUR a FI*Rockalley's Amazing Adele 3 Naaras 10 (KAS) Lis Helene EX1 CAP
134 BUR b FI*Beneloben Komea Kasanova 3 Uros 10 (KAS) Westerlund Marie EX1 CAP
135 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 2 (SP) Westerlund Marie KM
136 BUR c FI*Hokkuspokkus Tifa Lockhart 3 Naaras 5 (IC) Westerlund Marie EX1 CAGCIB
137 BUR c FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai 3 Naaras 4 (GIP) Westerlund Marie Abs
137 BUR c FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai 3 Naaras 17 (Veteraani) Knýová Linda Abs
138 BUR d FI*Feirefiz Fire It Up 3 Uros 2 (SP) Westerlund Marie KM NOM BIS
139 BUR e FI*Almond's Freyr 3 Uros 4 (GIP) Lis Helene EX1 CAPS NOM
140 BUR h FI*Hokkuspokkus Midna The Twilight Princess 3 Naaras 12 (Pennut) Westerlund Marie EX1 NOM BIS
141 EUR d 22 FI*Feronian Kesäleimu 3 Uros 1 (SC) Lis Helene KM NOM BIS
142 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 1 (SC) Lis Helene KM
143 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Lis Helene KM
144 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 2 (SP) Westerlund Marie KM
145 EUR n 01 64 FI*Waputtaren Hopsansaa 3 Uros 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1 NOM
146 EUR n 02 62 FI*Waputtaren Juice Juhana Jeelinpoika 3 Uros 13c (Määrittely) Krogh Minna EUR n 02 64
146 EUR n 02 64 FI*Waputtaren Juice Juhana Jeelinpoika 3 Uros 7 (CH) Lis Helene EX1 CACIB
147 EUR n 03 FI*Waputtaren Emeljan 3 Uros 10 (KAS) Westerlund Marie EX1 CAP
148 EUR d 02 62 FI*Waputtaren Paroni Le Petit Poitou 3 Uros 10 (KAS) Lis Helene EX1 CAP
148 EUR d 02 64 FI*Waputtaren Paroni Le Petit Poitou 3 Uros 13c (Määrittely) Krogh Minna EUR d 02 62
149 EUR e 03 FI*Lyydian Koreilematon Kaunokki 3 Naaras 11 (Nuoret) Lis Helene EX1 NOM BIS
150 KOR FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam 3 Naaras 2 (SP) Westerlund Marie KM BIV NOM
151 KOR FI*Tatsutan Yaku Arhasi-Api 3 Uros 4 (GIP) Westerlund Marie EX1 CAPS
152 KOR FI*Tatsutan Qiana Jnani-Anile 3 Naaras 4 (GIP) Westerlund Marie EX1 CAPS
152 KOR FI*Tatsutan Qiana Jnani-Anile 3 Naaras 17 (Veteraani) Knýová Linda 4
153 KOR FI*Tatsutan Merri Bhima-Karma 3 Uros 10 (KAS) Westerlund Marie EX1 CAP
153 KOR FI*Tatsutan Merri Bhima-Karma 3 Uros 17 (Veteraani) Knýová Linda 1 NOM
154 ABY n FI*Kharn-Ka Pinball Wizard 4 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
155 ABY n FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc 4 Naaras 2 (SP) Komissarova Olga KM
156 ABY a FI*Nebuankhet Pastel Goth 4 Naaras 3 (GIC) Westerlund Marie EX1 CACS BIV NOM BIS
157 ABY a FI*Kharn-Ka God Particle 4 Naaras 5 (IC) Westerlund Marie EX2
158 ABY a FI*Lovedevotion Karmen 4 Naaras 5 (IC) Westerlund Marie EX1 CAGCIB
159 ABY a FI*Miragerie Beaudrie 4 Naaras 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1
160 ABY a FI*Vuolas Unelmaamme puhdistaa 4 Uros 12 (Pennut) Westerlund Marie EX1 BIV NOM BIS
161 ABY a FI*Vuolas Kaikkeus on kaunis 4 Naaras 12 (Pennut) Westerlund Marie EX1
162 ABY o FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue 4 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
163 ABY o S*Primuz-Zezam Rozetta 4 Naaras 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
164 ABY p FI*Miragerie Béatrice 4 Naaras 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1
165 BAL w 67 FI*Jalecat's WTBW SnowBlizzard 4 Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 NOM
166 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 2 (SP) Komissarova Olga KM NOM
166 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 17 (Veteraani) Lis Helene 2
167 CRX I / CRX a FI*Lavender's Katariina Suuri 4 Naaras 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP
168 CRX II / CRX n 03 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds 4 Naaras 4 (GIP) Billing Jørgen EX1 CAPS NOM BIS
169 CRX III / CRX h FI*Derekaz Some Like It Hot 4 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
170 CRX III / CRX fs FI*Piupaws Teija Sopanen 4 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 NOM
171 CRX IV / CRX f 01 64 FI*Sweetpurr's I Wanna Have Some Fun 4 Naaras 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS NOM
172 CRX IV / CRX d 01 62 FI*MistyMau's Panna Cotta 4 Uros 6 (IP) Komissarova Olga EX1 CAGPIB
173 CRX V / CRX n 23 FI*Saivohenki Hecarim 4 Uros 11 (Nuoret) Westerlund Marie Abs
174 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Derekaz Razor Brougham 4 Uros 9 (Avoin) Billing Jørgen EX1 CAC
175 DRX II / DRX ns 09 FI*CatCave's Boys Don't Cry 4 Uros 12 (Pennut) Billing Jørgen EX1 NOM
176 DRX VII / DRX d 31 FI*Riepujengin Vink Panther 4 Uros 6 (IP) Westerlund Marie EX1 CAGPIB
177 DSP I / DSP n FI*Kimsun Amazing Fighter 4 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
178 DSP II / DSP n 03 Sean Sdyron, SK 4 Uros 7 (CH) Billing Jørgen EX1 CACIB
179 DSP V / DSP f 21 33 FI*Bluelaga's Leia Organa 4 Naaras 9 (Avoin) Westerlund Marie EX1 CAC
180 OSH n Galoo of Beugnycats 4 Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM NOM
180 OSH n Galoo of Beugnycats 4 Uros 17 (Veteraani) Lis Helene 1 NOM
181 OSH n FI*Choose For A Full Fool Only 4 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
182 OSH n FI*Tabbytassun Niisku 4 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga Abs
183 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black 4 Uros 6 (IP) Komissarova Olga EX1 CAGPIB
184 OSH a FI*LoudMeow Lady Starstruck 4 Naaras 2 (SP) Billing Jørgen KM
185 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 2 (SP) Billing Jørgen KM
186 OSH n 24 FI*LoudMeow Colors of the Wind 4 Naaras 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1 NOM BIS
187 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 1 (SC) Billing Jørgen Abs
187 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 15 (Siitos) Billing Jørgen
188 OSH a 24 FI*LoudMeow Blue Wind 4 Naaras 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1 NOM
189 OSH a 25 FI*LoudMeow Here Comes The Sun 4 Uros 5 (IC) Billing Jørgen EX1 CAGCIB
190 OSH a 25 FI*LoudMeow Stella by Starlight 4 Naaras 2 (SP) Billing Jørgen KM
191 OSH b 24 Hermes v. Imporio A 4 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
191 OSH b 24 Hermes v. Imporio A 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
192 OSH b 24 FI*LoudMeow Windy City Kitty 4 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
193 OSH c 24 FI*LoudMeow Mr. Moonlight 4 Uros 6 (IP) Billing Jørgen EX1 CAGPIB NOM BIS
194 OSH d 24 FI*Choose DareDeVill 4 Uros 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB NOM
195 OSH p 25 FI*LoudMeow Sunset Superman 4 Uros 6 (IP) Westerlund Marie EX1 CAGPIB NOM
196 OSH cs 25 FIN*Desmodus Popeye 4 Uros 4 (GIP) Westerlund Marie EX1 CAPS
197 OSH h 03 FI*Tabbytassun Agata 4 Naaras 12 (Pennut) Billing Jørgen EX1
198 RUS FI*IvanaKallio's FollowMe 4 Uros 9 (Avoin) Billing Jørgen EX1 CAC
199 RUS FI*Janatuisen Frida af Åsgränden 4 Naaras 9 (Avoin) Billing Jørgen EX1 CAC
200 RUS FI*Janatuisen A Big Hunk'O Love 4 Uros 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1 BIV
201 RUS Diamond Neytiri*PL 4 Uros 10 (KAS) Billing Jørgen EX1 CAP
202 RUS FI*Sini-Hilkan Unni 4 Naaras 10 (KAS) Billing Jørgen Abs
203 SIA n FI*Tabbytassun Send Me Angels 4 Naaras 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB
204 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Billing Jørgen KM NOM BIS
205 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Billing Jørgen KM
205 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 17 (Veteraani) Lis Helene 1 NOM BIS
206 SOM n FI*Vulpes Alfeios 4 Uros 4 (GIP) Billing Jørgen EX1 CAPS
207 SOM a FI*Vulpes Bloody Kisses 4 Uros 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
208 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Xanthus 4 Uros 3 (GIC) Billing Jørgen EX1 CACS
209 SPH II / SPH n 02 64 FI*Hebblas Xiander 4 Uros 4 (GIP) Billing Jørgen Abs
210 SPH IV / SPH f 01 62 Newans Melissa 4 Naaras 3 (GIC) Westerlund Marie EX1 CACS
211 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Ambermoon 4 Naaras 12 (Pennut) Westerlund Marie Abs
212 SPH V / SPH f 03 32 Skinzin Hobbitually Beautiful 4 Naaras 1 (SC) Komissarova Olga KM
213 SPH V / SPH f 03 32 Murashoff Aurora Borealis 4 Naaras 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
214 SPH V / SPH d 09 32 FI*Hebblas Vincent 4 Uros 2 (SP) Komissarova Olga Abs
215 SPH V / SPH f 03 33 FI*Hebblas Ximena 4 Naaras 2 (SP) Komissarova Olga Abs
216 THA n Jasmine Tajska Chata*PL 4 Naaras 5 (IC) Billing Jørgen Abs
217 THA n Tekila Sanchitos 4 Naaras 5 (IC) Billing Jørgen EX1 CAGCIB
218 THA n Magic Thai Goblin's Toto 4 Uros 7 (CH) Billing Jørgen EX1 CACIB
219 HCL Molly Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Billing Jørgen 1 NOM BIS
219 HCL Molly Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Krogh Minna 1 NOM BIS
220 HCS Una Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Krogh Minna 1 NOM
245 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Billing Jørgen Kategoria 2 määrittelyluokka 13c, ACS IV, ACS V, MCO II, NEM II, NFO I, NFO VII, SIB II, SIB V, ABY p, CRX II, CRX VI, DRX II, DSP II, OSH a, OSH a 24, OSH a 25, OSH c 24, OSH h 03, RUS, SOM n, SPH II, THA n, HCL, VET 2 43
Knýová Linda Kategoria 3 määrittelyluokka 13c, MCO III, MCO VI, NFO IX, NFO V, NFO VI, SIB I, SIB IV, SIB VI, SIB VIII, VET 3 41
Komissarova Olga MCO IV, MCO VII, NEM I, NFO IV, ABY n, ABY o, BAL b, BAL w 67, CRX I, CRX III, CRX IV, DSP I, OSH b 24, OSH d 24, OSH n, SIA n, SOM a, SPH V 45
Krogh Minna Kateroria 2 määrittelyluokka 13c, kategoria 3 määrittelyluokka 13c, EXO n 02 62, PER d, PER f 22, PER fs, RAG a 03 21, RAG a 04, RAG f 03, RAG n, RAG n 04, SBI d, ACS X, MCO I, MCO V, MCO VIII, NFO II, NFO III, NFO VIII, SIB III, SIB VII, HCS, VET Kotikissat 41
Lis Helene PER f, PER f 24, PER ns 24 62, RAG a, RAG a 03, RAG d 04, RAG n 03, BEN n 22, BLH n, BLH ns 11, BSH f 03, BSH ns 11, BUR a, BUR e, BUR n, EUR d 02 64, EUR d 22, EUR d 24, EUR e 03, EUR f 24, EUR n 02 62, VET 4. Rinnakkaisarvostelu kategoria 3 - Sanna Hietala 35
Westerlund Marie BEN n 24, BLH a 03, BLH n 02 62, BSH f, BSH g, BUR b, BUR c, BUR d, BUR h, EUR as 22, EUR n 01 64, EUR n 03, KOR, ABY a, CRX V, DRX VII, DSP V, OSH cs 25, OSH n 24, OSH p 25, SPH IV, VET 1. Rinnakkaisarvostelu kategoria 3 - Sanna Hietala 35
6 tuomaria.