SUROK 29.12.2019 kansallinen kissanäyttely ja kotikissa spesiaali (NATIONAL)
Järjestävä yhdistys Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 29.12.2019 Loppuu 29.12.2019
Ilmoittautuminen alkaa 1.8.2019 Ilmoittautuminen loppuu 10.11.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 16.12.2019
Kansainvälinen Ei Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 150  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@surok.fi
Paikka Tuusula
Toimihenkilöt
Lisätietoja Näyttelyssä vain kansalliset luokat 18-9.
Tässä näyttelyssä valitaan 2 best in show kotikissaa (HCS ja HCL) Lisäksi erikoispalkintoja ja Best of best!
SUROK jäsenten luokan 11/12 BIS kissoista valitaan best of best.

SUROKilaisten kissat 35 € / kissa / pv.
•FIFe-jäseniltä 37 € / kissa / pv.
•FIFen ulkopuolisilta 50 €/ kissa/päivä
KOTIKISSOILLE tarjous: Jos kissa osallistuu molempinapäivinä, on maksu 60€ / 2 päivää. Jos vain yhtenäpäivänä, hinta on normaali 35€ / 37€ /päivä/kissa

Viimeinen mahdollinen rokotuspäivä näihin näyttelyihin on perjantai 13.12.2019

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 31
2 41
3 37
4 37
Kotikissat 22
Yhteensä 168

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 1926723 Kis' Herbas Paco of Ayser Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
Canastalion Nacho of Kis' Herbas (PER e) x Kis' Herbas Paolinna (EXO n)
2 EXO n 22 FI SRK LO 89253 FI*Aamukasteen Generation-X Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
Latin Lover Cujo (EXO n 24) x FIN*Aamukasteen You are my (EXO n 24)
2 EXO n 22 FI SRK LO 89253 FI*Aamukasteen Generation-X Naaras Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM
Latin Lover Cujo (EXO n 24) x FIN*Aamukasteen You are my (EXO n 24)
3 PER f FI SK LO 1925268 FI*Timanfaya Just Another Dream Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
FI*Timanfaya Heartbeat (PER a) x FI*Timanfaya Filled With Love (PER fs)
4 RAG a FI SK LO 1924876 FI*Dollyblues You Are The One Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 BIV
FI*Dollyblues Back To Good (RAG a 04) x FI*Dollyblues I Was The One (RAG a 04)
5 RAG a FI SK LO 1924879 FI*Dollyblues Baby I'm A Star Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Dollyblues Back To Good (RAG a 04) x FI*Dollyblues I Was The One (RAG a 04)
6 RAG a FI SK RX 1926058 FI*Darkie's Kasakubara no tsubomi Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Mokotuvan Nutukka Utuinen (RAG c) x FI*Darkie's Daikokuten (RAG f 04 21)
7 RAG e FI SK LO 1924860 FI*Utuinen Xtra Charming Xander Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Collicatin Squeeze My Roberto (RAG n 21) x FI*Collicatin Mexican Misty Mindy (RAG g)
8 RAG e 21 FI SRK LO 91082 Kin edler von den Lichtalben Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM BIS
The Cute Cats Fairy Prince (RAG n 04 21) x Ashanti Edle von den Lichtalben (RAG g 04)
8 RAG e 21 FI SRK LO 91082 Kin edler von den Lichtalben Uros Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
The Cute Cats Fairy Prince (RAG n 04 21) x Ashanti Edle von den Lichtalben (RAG g 04)
9 RAG n 03 FI SK LO 1926044 FI*Cat's-JM Snow-King Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 BIV NOM BIS
FI*Cat's-JM Snow-Kiss (RAG a 03) x FI*Cat's-JM One-Angel (RAG n 03)
10 RAG n 03 FI SK LO 1925959 FI*Collicatin Take Me To Your Heaven Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén Abs
Raggtown Mr Nash 2 U (RAG n 03) x FI*Collicatin All Aboard Eleni (RAG n 04)
11 RAG n 03 FI SK LO 1926132 FI*Valkokullan Tornero Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX2
Starring Hero (RAG n 03) x Ariokkierags Nacoya (RAG a 03)
12 RAG n 03 FI SK LO 1925520 FI*Dollyblues The Power Of Love Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Dollyblues Iron Man (RAG n 03) x FI*Dollyblues Please Don't Let Me Go (RAG n 04)
13 RAG n 04 FI SK LO 1925378 PL*My Butterfly Shira Naaras Avoin Kristiina Rautio Abs
Eulalie Indigo Dream (RAG n 03) x SE*Klausus Ida Blue (RAG a 04)
14 RAG a 03 FI SK LO 1926134 FI*Valkokullan Euphoria Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Starring Hero (RAG n 03) x Ariokkierags Nacoya (RAG a 03)
15 RAG a 04 FI SK LO 1924878 FI*Dollyblues The Beautiful One Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Dollyblues Back To Good (RAG a 04) x FI*Dollyblues I Was The One (RAG a 04)
16 RAG a 04 FI SK LO 1925325 FI*Colorstar's Incendio Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Sunrunner's Rohan (RAG a 03) x FI*Colorstar's Hanna Baileys (RAG a)
17 RAG a 04 FI SRK LO 41858 FI*AijaiCats Noble Nico Uros Kastraatti Mira Fonsén Abs
S*Creamy Blueeye Simon Stardust (RAG a) x FIN*Bobkatin Amilla (RAG a 03)
18 RAG g 04 FI SK LO 1718799 FI*Dollyblues Dream Baby Dream Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Dollyblues Wonder Of It All (RAG a) x FI*Dollyblues Sentimental (RAG g 04)
19 RAG a 03 21 FI SK LO 1926480 S*Gunbertus Tellus Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Kayos Ancymony*PL (RAG a 03 21) x S*Heavenly Dolls Precious Amber (RAG n 04)
20 RAG f 04 21 FI SK RX 1716321 FI*Darkie's Daikokuten Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC NOM BIS
Kin edler von den Lichtalben (RAG e 21) x Ryoko edle von den Lichtalben (RAG n 04)
21 SBI c FI SK LO 1925630 FI*Nalle-Puhin Skyfall Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
FI*Kujakeikarin Öifrid (SBI c) x FI*Nalle-Puhin I Will Survive (SBI c 21)
22 SBI e FI SK LO 1925982 NO*Stalderkattens Oskar Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio Abs
White Wolf vom Blütengarten*A (SBI e 21) x NO*Stalderkattens Gina (SBI d)
23 SBI f FI SK LO 1717475 FI*Canth's Wonder Woman Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP NOM BIS
FI*Harebell Isfahan Wonder (SBI d) x FI*Chirybiry's My Darling Ipi (SBI b)
24 SBI n 21 FI SK LO 1923162 FI*Pirimirrin Neisse Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
Las Perlas-sin Bleu Fantasme (SBI a) x FI*Pirimirrin Latsuliitti (SBI n 21)
25 SBI n 21 FI SK LO 1717160 FI*Sarasein Calliope Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FI*Magnificat Lumo (SBI n 21) x FI*Zildan Jouluihme (SBI n 21)
26 SBI c 21 FI SK LO 1925632 FI*Nalle-Puhin Rolling In The Deep Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Kujakeikarin Öifrid (SBI c) x FI*Nalle-Puhin I Will Survive (SBI c 21)
27 SBI e 21 FI SK LO 1611854 FI*Annmark Ellen Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM
FI*Tamus Hummer (SBI e) x Demian Victoria (SBI f 21)
28 SBI f 21 FI SK RX 1923816 FI*Pirimirrin Okha Naaras Avoin Mira Fonsén Abs
FI*Touchant Chance au Jeu (SBI a 21) x FI*Pirimirrin Kaoliniitti (SBI h 21)
29 ACL III / ACL n 24 FI SK LO 1923952 FI*Murmelin Jane Jasmina Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x FI*Murmelin Fiona (ACS a 03 22)
30 ACS VI / ACS d 09 22 FI SK RX 1925774 FI*Murmelin Kastehelmi Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Trollin Scar (ACS ds 21 33) x FI*Murmelin Hanne-Hortensia (ACL fs 02 21)
31 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 1925274 FI*A'Dreams MC Caesar Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén Abs
FI*A'Dreams MC Alexandr (MCO d 22) x FI*Mahtitassun MikäEttei? (MCO a 09)
32 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 1926759 Nightmare PL*Tanuki Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
PL*Tanuki Indigo (MCO d 03 22) x PL*Tanuki Frima (MCO f 03 22)
34 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1924378 FI*Goldenstream's Cowboy Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*LovelyLife Up And Go Uula (MCO n 09 22) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
35 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 1924615 FI*LovelyLife Hello World I'm Harald Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio Abs
DK Sivkjær's Claba Viking (MCO d 02 21) x IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita (MCO fs 09)
36 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 2027182 Jungfraujoch Olimpian*RU Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Wistariantale Bellini of Olimpian (MCO n 09 22) x Vera Olimpian*RU (MCO a 25)
37 MCO V / MCO f FI SK LO 1925856 Goodwin D'Lettice Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Graceful Angel*RU Hammer (MCO n 09) x Goodwin Breetani Loo (MCO fs 22)
38 MCO V / MCO d FI SK LO 1925120 FI*Hashtag November Rain Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén Abs
S*Tjugestas Arthur (MCO d) x FI*Hashtag No Sudden Movement (MCO f 09)
39 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 1507360 FI*KingLeo's Champagne Supernova Naaras Kastraatti Mira Fonsén Abs
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
40 MCO VI / MCO g 02 62 FI SK LO 1924246 FI*Stout-hearted Just a Daydream Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM
FI*Stout-hearted Do You Believe In Me (MCO a 02 21) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
41 MCO VII / MCO ds 22 FI SK LO 1924080 FI*A'Dreams MC Red Bachelor Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Mostlycats Mr Milky Way (MCO e 22) x Katie Forest Pearl (MCO d 22)
42 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1923507 FI*Mahtitassun OMG! Naaras Avoin Anne Paloluoma Abs
Wackymoon Mercury (MCO ns 22) x FI*Mahtitassun Cauhu (MCO ns 22)
43 MCO VII / MCO ns 25 FI SK LO 1923388 Yankee Cats Great Roxann Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC BIV
Floh of Forster's Home (MCO n 25) x Yankee Cats Angel of Joy (MCO fs 11)
44 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1925093 FI*Rotcat Vertico Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Rotcat Nùria (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun GuumaGimma (MCO n 22)
45 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1925094 FI*Rotcat Verna Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Rotcat Nùria (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun GuumaGimma (MCO n 22)
46 MCO VIII / MCO ns 09 25 FI SK RX 1923132 FI*Mostlycats Hilarious Harry Houdini Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Mostlycats Juniper Speck (MCO e 09) x Magic Lake Delilah I (MCO fs 25)
47 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 1923311 FI*Escape's Phoebe Naaras Avoin Kristiina Rautio Abs
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Jennifer Lopez (MCO g 09 22)
48 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 1924617 FI*LovelyLife Hello World I'm Renata Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
DK Sivkjær's Claba Viking (MCO d 02 21) x IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita (MCO fs 09)
49 NEM I / NEM f FI SK LO 1819785 FI*NonServiam Black Winter Day Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
50 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 1923620 FI*NonServiam Charge of Total Affect Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC BIV NOM BIS
Teison Nevskiy Sapfir (NEM n 09 21) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
51 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 1923621 FI*NonServiam Chi Xi Sigma Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Teison Nevskiy Sapfir (NEM n 09 21) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
52 NEM II / NEM e 09 21 FI SK LO 1925628 FI*NonServiam Destruction of Dunkelheit Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Teison Nevskiy Sapfir (NEM n 09 21) x FI*NonServiam Butterfly Effect (NEM f)
53 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1925335 FI*Hopeahännän Mahtava Mörkö Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX2
PL*Mrau Yori (NFO ns 09) x FI*Hopeahännän Satuprinsessa (NFO f 09 24)
54 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 1926529 IT*Norr Venn's Ecstasy Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
(N) Migoto's Odin (NFO n 09 22) x Yenneffer Zwyciezca Troli *PL (NFO f 03)
55 NFO VI / NFO f 09 23 FI SK LO 1924771 S*Myselisia's Campari Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC NOM BIS
S*Myselisia's Pepino (NFO n 22) x DK*Sakeena's Lotus Elite (NFO fs 03 23)
56 NFO VI / NFO f 09 FI SRK LO 42630 FI*Kultahuiskan Inka Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP NOM
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x FI*Kultahuiskan Geisha (NFO f 03)
57 NFO VIII / NFO fs 09 22 FI SK LO 1926709 Muffin's Featherweight Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM
Thor Santaella (NFO ds 09 22) x Asmara de Tsavo (NFO f 09 22)
58 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 1925090 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM
PL*Mrau Yori (NFO ns 09) x FI*Hopeahännän Talvililja (NFO w)
59 SIB IV / SIB n 09 22 FIN SRK LO 77140 FIN*Amurin Esra Uros Veteraani Mira Fonsén 1 NOM BIS
S*Skogsfrun's Tsar Saltan (SIB n 23) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
60 SIB VI / SIB f 03 24 FI SK RX 1924916 FI*Amurin Yessica Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Sigurd Noche Blanca -E (SIB d 03 23) x FI*Mintsuliinin Darianna (SIB fy 24)
61 SIB VI / SIB d 09 24 FI SK LO 1925604 FI*Amurin Zacarías Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Raitamäen Benjamin (SIB n 09 24) x FI*Balladin Buffy (SIB f 09 22)
62 SIB VI / SIB f 09 FI SK LO 1926172 FI*Ajatuksen Balleriina Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX3
FI*Lumikissan Into Piukee (SIB n 03) x FI*Lumikissan Unna Unelmainen (SIB ds 09)
63 SIB VI / SIB f 09 23 FI SK LO 1925607 FI*Amurin Zila Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV NOM BIS
FI*Raitamäen Benjamin (SIB n 09 24) x FI*Balladin Buffy (SIB f 09 22)
64 SIB VI / SIB f 09 22 FI SK LO 1925573 FI*SoulSibster's CinnaMona Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX2
FI*Lumikissan Grand Slam (SIB d 09 22) x FI*SoulSibster's AmuseMe (SIB f 09)
65 SIB VI / SIB f 09 22 FI SK LO 1718386 FI*Balladin Buffy Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM BIS
FI*Amurin Zebedee (SIB d 09 22) x FI*Apachiris Frida (SIB n 09 22)
66 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 1925497 FI*Bmy-Moumou Indian Summer Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x FI*Bmy-Moumou Molly Brown (SIB n 24)
67 BEN n 24 FI SK RX 1925470 Myart Sweet Mistress Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
Justified des Edenbengals (BEN ns 24) x Myart Sweet Dream (BEN n 24)
68 BLH j FI SK RX 1717372 FI*MellowBear's Rhine Maiden Flosshilde Naaras Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP NOM
FI*Treselle's Espresso (BLH n) x Valencia Dionis (BLH j 03)
69 BLH a 03 FI SK RX 1925442 FI*MellowBear's Alice in Wonderland Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 NOM BIS
Suncat's Light Me Up (BLH n 02) x FI*MellowBear's Rhine Maiden Flosshilde (BLH j)
70 BSH w 62 FI SK LO 1925589 FI*Rhinestone's White Pearl Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
N'Ice Bear from Town-House*D (BSH w) x FI*Rhinestone's Cobalt Blue (BSH a)
71 BSH a FI SK LO 1924931 ES*Canción de Cuna (III) Sorbete Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC NOM BIS
Rush Maker Luludi*PL (BSH a) x ES*Canción de Cuna (II) Vivita y Coleando (BSH a)
72 BSH a FI SK LO 1924666 FI*Rhinestone's Love Bomb Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 NOM BIS
N'Ice Bear from Town-House*D (BSH w) x FI*Rhinestone's Sweet Candy (BSH g)
73 BSH ns 11 FI SK LO 1820914 FI*Huntercat Princess Bianca Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC NOM
Enrico Magiya Serebra (BLH ns 11) x FI*Huntercat Princess Angelica (BSH ns 11)
74 BSH f 03 FI SK LO 1924554 FI*Ruusutarhan Aurelia Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
Tegheon UnderleyHall*PL (BSH n 03) x FI*Ruusutarhan Rosa Alba (BSH e)
75 BSH bs 33 FI SK LO 1820637 FI*Brit-tail's Icequeen Naaras Kastraatti Arja Martikainen Abs
Shansel Mystical Smile of Mars (BSH bs 33) x FI*RoundFace's La Bella Durmiente (BSH bs 33)
76 BSH bs 33 FI SK LO 1924417 FI*Brit-tail's Snowdrop Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
SE*Camapokas Mårten (BSH b 33) x FI*Brit-tail's Icequeen (BSH bs 33)
77 EUR a FI SK RX 1924868 FI*Kissakallion Sheldon Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
FI*Vinhaviiksen Salarakas (EUR e) x FI*Pikku-Piun Selma Taateli (EUR n 22)
78 EUR e FI SK RX 1822054 FI*RuusuLinnan Efraim Uros Kastraatti Pia Nyman Abs
FI*Vinhaviiksen Salarakas (EUR e) x FI*RuusuLinnan Brunhilde (EUR e)
79 EUR g FI SK RX 1924866 FI*Kissakallion Sandra Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
FI*Vinhaviiksen Salarakas (EUR e) x FI*Pikku-Piun Selma Taateli (EUR n 22)
80 EUR g FI SK LO 1925346 FI*RuusuLinnan Greetta Garpo Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen Abs
FI*Kassilan Peräkammarin Poika (EUR n 24) x FI*RuusuLinnan Esmeralda (EUR e)
81 EUR n 22 FI SK RX 1820495 FI*Pikku-Piun Selma Taateli Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
FI*Lumihelmen Giulio Gatti (EUR ns 23) x FI*Pikku-Piun Elle (EUR ns 22)
81 EUR n 22 FI SK RX 1820495 FI*Pikku-Piun Selma Taateli Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Lumihelmen Giulio Gatti (EUR ns 23) x FI*Pikku-Piun Elle (EUR ns 22)
82 EUR n 24 FI SK RX 1924870 FI*Kissakallion Sheridan Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
FI*Vinhaviiksen Salarakas (EUR e) x FI*Pikku-Piun Selma Taateli (EUR n 22)
83 EUR a 23 FI SK RX 1924592 FI*Katinhännän Saltkråkans Laivuri Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
FI*Pikku-Piun Quintus (EUR a 24) x FI*Katinhännän Aino Sibelius (EUR ns 23)
84 EUR d 22 FI SK RX 1924549 Silkkiturkin Vaalea Valentino Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1 NOM
FI*Lustily Musta aukko (EUR n) x Silkkiturkin Samettikukka (EUR d 22)
85 EUR d 23 FI SK RX 1924622 FI*RuusuLinnan Franssi Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
FI*Pikku-Piun Innokas Into (EUR n) x FI*RuusuLinnan Brunhilde (EUR e)
86 EUR e 22 FI SK LO 1925349 FI*RuusuLinnan Grigori Grapsutin Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
FI*Kassilan Peräkammarin Poika (EUR n 24) x FI*RuusuLinnan Esmeralda (EUR e)
87 EUR e 23 FI SK RX 1718900 FI*Himmelintähden Elastinen Uros Kastraatti Arja Martikainen Abs
EE*Blueberry Wildstar (EUR as 23) x FI*Kyöpelivuoren Hillen Himmeli (EUR g 23)
88 EUR f 24 FI SK RX 1924869 FI*Kissakallion Sigrid Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
FI*Vinhaviiksen Salarakas (EUR e) x FI*Pikku-Piun Selma Taateli (EUR n 22)
89 EUR g 22 FI SK RX 1924656 FI*Katinhännän Adelante Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EUR gs 22
FI*Himmelintähden Elastinen (EUR e 23) x FI*Katinhännän Kielo Kanteletar (EUR n 23)
90 EUR g 24 FI SK RX 1924867 FI*Kissakallion Selinda Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
FI*Vinhaviiksen Salarakas (EUR e) x FI*Pikku-Piun Selma Taateli (EUR n 22)
91 EUR a 03 FI SK RX 1614692 FI*Waputtaren Unisieppari Irene Naaras Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP NOM BIS
FI*Waputtaren Taaniel (EUR n 03) x FI*Belagian Yrmeli (EUR n)
92 EUR g 03 FI SK RX 1924074 FI*Waputtaren Peppilotta Paronintytär Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Waputtaren Paroni Le Petit Poitou (EUR d 02) x FI*Waputtaren Tea Tarina Taanielintytär (EUR n 03)
93 MAN 53 / MAN e 53 FI SK RX 1924066 FI*Maikain Lager Kisskiss Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC NOM
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Maikain Valmu Väng (MAN e 23 53)
94 MAU ns 24 FI SK LO 1923090 FI*Walidah Capella Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*Walidah Baketwernel (MAU ns 24)
95 OCI n 24 FI SK RX 1924851 FI*Vinkeä Täplä-Taavi Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
FI*Somalinnan Uther Pendragon (OCI n 24) x FI*Topspot After Midnight (OCI b 24)
96 OCI b 24 FI SK LO 1924273 FI*Moosegrove Saphire Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC NOM BIS
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x S*Pagngle's Summer Love (OCI b 24)
97 OCI ns 24 FI SRK LO 43291 FI*Northalla Blackbeard Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP NOM BIS
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
98 OCI os 24 FI SK LO 1819651 FI*Northalla Runemaster Uros Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP NOM
Dragon Amagitsune*RU (OCI o 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
99 SRL I / SRL c FI SK RX 1925064 FI*Be-Curly Catch the Rainbow Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman Abs
S*Tiddlywinks Bip Bippadotta (SRL c) x IT*Silverdust Curly Sue (SRL h)
100 ABY n FI SK LO 1821859 FI*Redcheetah's Eemeli Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Omanion Galanthus nivalis (ABY n) x FI*Redcheetah's Julia (ABY n)
101 ABY n FI SK LO 1925447 Cosima Kaldorei*PL Naaras Avoin Pia Nyman Abs
Urias Berenetto, CZ (ABY n) x Aurora Kaldorei*PL (ABY n)
102 ABY n FI SK LO 1923882 FI*Woodcocks Little My Naaras Avoin Pia Nyman Abs
PL*Adalbertus Theodor (ABY n) x FI*Link Malaika Mnia (ABY n)
103 ABY n FI SK LO 1926345 (N) Tejas Kito Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
(N) Tejas Josja (ABY o) x (N) Tejas Fe (ABY n)
104 ABY n FI SK LO 1926244 FI*Redcheetah's Naomi Campbell Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman Abs
FI*Silkkihienon Rustica (ABY n) x FI*Redcheetah's Julia (ABY n)
105 ABY a FI SK LO 1926763 Thamos Viktor Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
Velvetdamour Alesandro (ABY a) x Thamos Aida (ABY n)
106 ABY a FI SK LO 1926246 FI*Redcheetah's Nancy Reagan Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
FI*Silkkihienon Rustica (ABY n) x FI*Redcheetah's Julia (ABY n)
107 BAL b FI SK LO 1925137 FI*Frostnight's Paint Your Sky With Rainbow Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 NOM BIS
FI*Mummeli Queeninho Emilio (BAL c) x FI*Frostnight's Romance With Darkness (OSH b 24)
108 BAL b 21 FI SK LO 1925135 FI*Frostnight's Hibernating Heart Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1 NOM
FI*Mummeli Queeninho Emilio (BAL c) x FI*Frostnight's Romance With Darkness (OSH b 24)
109 CRX I / CRX n FI SK LO 1923876 FI*Claypond's Martinus Uros Avoin Pia Nyman Abs
FI*VeeKasin Jafar (CRX n) x FI*Claypond's Fortune Fabuleuse (CRX o)
110 CRX I / CRX n FI SK LO 1923878 FI*Claypond's Matleena Naaras Avoin Pia Nyman Abs
FI*VeeKasin Jafar (CRX n) x FI*Claypond's Fortune Fabuleuse (CRX o)
111 CRX I / CRX b FI SK LO 1925691 FI*Villains Callipygian Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman Abs
FI*Claypond's Farceur (CRX o) x FI*Villains Wicked Winifred (CRX b)
112 CRX III / CRX f FI SK LO 1925833 FI*Clamoris Lalika Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1 NOM BIS
FI*Sirpaleen Caspian Apollon (CRX d) x FI*KittyLady's Black Widow (CRX f)
113 CRX III / CRX f FI SK LO 1925831 FI*Clamoris Lavinia Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX2
FI*Sirpaleen Caspian Apollon (CRX d) x FI*KittyLady's Black Widow (CRX f)
114 CRX V / CRX ns 24 FI SK LO 1924742 FI*Piupaws Ansa Ikonen Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman Abs
FI*Piupaws Donkey Kong (CRX ns) x FI*Piupaws Kardemumma (CRX f 24)
115 CRX VII / CRX n 32 FI SK LO 1923875 FI*Claypond's Manta Naaras Avoin Arja Martikainen Abs
FI*VeeKasin Jafar (CRX n) x FI*Claypond's Fortune Fabuleuse (CRX o)
116 CRX IX / CRX w 62 FI SK LO 1923680 FI*Mimic Arctic Uros Avoin Pia Nyman Abs
FI*Claypond's Bon Nuit (CRX n 24) x Cecil Amusant*RU (CRX w)
117 CRX IX / CRX w 64 FI SK LO 1923679 FI*Mimic Alaska Naaras Avoin Pia Nyman Abs
FI*Claypond's Bon Nuit (CRX n 24) x Cecil Amusant*RU (CRX w)
118 DRX IV / DRX h 09 FI SK LO 1925040 FI*Mirexin Taika-Tyttö Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
FI*Fairy-Story's Xmas (DRX c 03) x Xaboo Kokeshi*PL (DRX f 09 24)
119 OSH w 64 FI SK LO 1821020 FI*Vintterin Vappu Loviisantytär Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
FI*Hämynhäivän Onnenpoika (OSH w) x FI*Vintterin Loviisa Miinantytär (SIA n 21)
120 OSH a 24 FI SK LO 1924044 FI*LoudMeow Stormwind Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC NOM BIS
Hermes v. Imporio A (OSH b 24) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
121 RUS FI SK LO 1924934 Katzenhof Christina Regina Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC NOM BIS
Vayun Ufne Koty*PL (RUS ) x Katzenhof Lily ofthe Valley (RUS )
122 RUS FI SK LO 1924449 FI*Zarin Minion Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
S*Ärke Ängelns Call me (RUS ) x FI*Zarin Onnenapila (RUS )
123 RUS FI SK LO 1717674 FI*BlueKaramel Da Capo Uros Kastraatti Arja Martikainen EX2
Amulet Suomipoika Trozayar (RUS ) x FI*BlueKaramel Champagne (RUS )
124 RUS FI SK LO 1718843 FI*Zarin Leonard Uros Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP NOM BIS
Betram of Silver Gloss (RUS ) x FI*Zarin Kyomi (RUS )
125 SIA w 67 FI SK LO 1926422 FI*Vintterin Irmeli Vapuntytär Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
Caleb Eastern Grace (OSH n) x FI*Vintterin Vappu Loviisantytär (OSH w)
126 SIA n FI SK LO 1925804 FI*Kelmikerhon Seela S. Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
Laziza Mafdet-Murano (SIA n) x DK*LihmeRex Kenaia (SIA n)
127 SIA a FI SK LO 1923544 FI*Jalecat's Incredibles Ilona Vaara Naaras Kastraatti Arja Martikainen Abs
FI*TaikaTomun Nuutti Nerokas (OLH a) x Lady Violetmoon Via Nocturna*PL (OSH c 03 25)
128 SIA d FI SK LO 1923987 Tyjunsee Red Hot Pepper of Deraza Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC NOM
Tyjunsee Jose Cuervo (SIA n) x Savuti Pumpkin Spice of Tyjunsee (SIA d)
129 SIA e FI SK LO 1822492 FI*Deraza Royal Redberry Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
Melkatz Raspberry Beret (SIA d) x FI*Deraza Esperta (SIA g)
130 SIA n 21 FI SK LO 1926418 FI*Vintterin Simo Vapunpoika Uros Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
Caleb Eastern Grace (OSH n) x FI*Vintterin Vappu Loviisantytär (OSH w)
131 SIA n 21 FI SRK RX 41312 FI*Miado Beldis House Of Bëor Naaras Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
132 SOM o FI SK LO 1926615 PL*Fryga Felicity Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 NOM
PL*Fryga Domino (SOM n) x FI*Kharn-Ka Garance Sahara (SOM o)
133 SOM ns FI SK LO 1819521 S*Saivokattens Hopea Pörris-Man Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP NOM
S*Truly Cosmic Nanuq (ABY ns) x Cinderella El Marees*CH (ABY ns)
134 SPH II / SPH n 03 FI SK RX 1613878 FI*BritneyStar's Alfred J. Kwak Uros Avoin Pia Nyman Abs
FI*Evilurbastet Ascolt (SPH n) x Warm Breeze Britney Star (SPH g 02)
135 HCL Mökö Naaras Kotikissat Pia Nyman 3
136 HCL Santtu Uros Kotikissat Arja Martikainen 1 NOM
137 HCL Miisa Naaras Kotikissat Pia Nyman Abs
138 HCL Sulo Pekunpoika Uros Kotikissat Arja Martikainen 2
139 HCL Kelmi Uros Kotikissat Arja Martikainen 4
140 HCL Olavi Pekunpoika Uros Kotikissat Arja Martikainen 3
141 HCL Maisa Naaras Kotikissat Pia Nyman 4
141 HCL Maisa Naaras Veteraani Arja Martikainen 2
142 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Pia Nyman 1 NOM BIS
142 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Arja Martikainen 1 NOM BIS
143 HCL Turbo Naaras Kotikissat Pia Nyman 2
144 HCS Diamantia Uros Kotikissat Mira Fonsén 2
145 HCS Lenni Uros Kotikissat Mira Fonsén 1 NOM BIS
146 HCS Paavo Uros Kotikissat Mira Fonsén 3
146 HCS Paavo Uros Veteraani Arja Martikainen 1 NOM
147 HCS Penni Uros Kotikissat Mira Fonsén Arvosteltu
148 HCS Sissi Naaras Kotikissat Kristiina Rautio 2
149 HCS Toffee Uros Kotikissat Anne Paloluoma Abs
150 HCS Aina Naaras Kotikissat Kristiina Rautio 3
151 HCS Olivia Naaras Kotikissat Kristiina Rautio 4
152 HCS Bertta Naaras Kotikissat Kristiina Rautio 1 NOM
153 HCS Ove Uros Kotikissat Mira Fonsén 4
158 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Fonsén Mira EXO n, EXO n 22, RAG a 03 21, RAG a 04, RAG e, RAG f 04 21, RAG n 03, SBI f, SBI f 21, ACS VI, MCO II, MCO V, MCO VII, NEM II, NFO IX, NFO VI, NFO VIII, HCS, VET 2 39
Martikainen Arja BLH j, BSH bs 33, BSH w 62, EUR a, EUR a 23, EUR d 22, EUR e 23, EUR g, EUR g 22, EUR g 24, EUR n 22, MAN 53, MAU ns 24, OCI b 24, OCI os 24, ABY a, BAL b 21, CRX III, CRX VII, DRX IV, OSH a 24, OSH w 64, RUS, SIA a, SIA e, SIA n, SIA n 21, HCL, VET Kotikissat 41
Nyman Pia BEN n 24, BLH a 03, BSH a, BSH f 03, BSH ns 11, EUR a 03, EUR d 23, EUR e, EUR e 22, EUR f 24, EUR g 03, EUR n 24, OCI n 24, OCI ns 24, SRL I, ABY n, BAL b, CRX I, CRX IX, CRX V, SIA d, SIA w 67, SOM ns, SOM o, SPH II, HCL 38
Rautio Kristiina PER f, RAG a, RAG a 03, RAG e 21, RAG g 04, RAG n 04, SBI c, SBI c 21, SBI e, SBI e 21, SBI n 21, ACL III, MCO IV, MCO VI, MCO VIII, NEM I, NFO IV, SIB VI, SIB VIII, HCS, VET 1, VET 4 39
4 tuomaria