ERY-SYD kansallinen kissanäyttely Helsinki
Järjestävä yhdistys Eteläinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 17.3.2019 Loppuu 17.3.2019
Ilmoittautuminen alkaa 5.2.2019 Ilmoittautuminen loppuu 25.2.2019
Yleisöaika alkaa 12:00 Yleisöaika loppuu 17:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 10:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 11:00
Arvostelut alkavat 11:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 8.3.2019
Kansainvälinen Ei Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 130   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@erysyd.net
Paikka Kauppakeskus Redi, Helsinki
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö Viivi Viuha, p. 050 506 5355, puheenjohtaja@ery-syd.net
Näyttelysihteeri Tarja Kudjoi, p. 040 741 4003, show@ery-syd.net
Pääassistentti Marika Landen, sihteeri@ery-syd.net

Lisätietoja
Pentujen ja nuorten erikoisnäyttely! 
 
Näyttely on kansallinen näyttely, eli näyttelyyn voi osallistua kissat luokissa 11&12 sekä aikuiset luokissa 9, 10 sekä 13-17. Kategorioiden parhaat valitaan erikseen kaikissa kategorioissa. Jos kotikissoja on ilmoitettu yli 10, valitaan erikseen paras pitkä- ja lyhytkarvainen kotikissa. 
 
Huom! Näyttelymaksu sisältää pöytäpaikan omalle häkille, mutta ei häkkiä. Häkin voi vuokrata hintaan 12 € per viikonloppu. Mikäli tarvitset vuokrahäkin, lisää häkki ilmoittautumisen yhteydessä ilmoittautumislomakkeen alasvetovalikosta.
 
Tässä näyttelyssä ei poikkeuksellisesti käy leimakortit.
 
Painettu näyttelyluettelo on maksullinen (5 euroa), eikä sitä voi ostaa näyttelypaikalta. Luettelo sisältää molempien päivien näyttelyt. Sähköinen luettelo julkaistaan näyttelypäivänä internetissä.

Näyttelyn virallinen kutsui löytyy osoitteesta http://ery-syd.net/nayttelyt-tulossa/

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 20
2 31
3 15
4 44
Kotikissat 3
Yhteensä 113

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO f FI SK LO 16 Ayser's Pokemon Go Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC NOM
Ayser's Bobber Biker (EXO e 22) x Ayser's Gaia (EXO n 33)
2 PER n FI SK LO 18 Ayser's Last Word Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 NOM BIS
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x FI*AzuLejo's Deep Silent Complete (EXO n)
3 PER ns FI SK LO 18 FI*Timanfaya Wonders Never Cease Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Timanfaya Heartbeat (PER a) x FI*Timanfaya Filled With Love (PER fs)
4 RAG n FI SRK LO FI*Lukanpuron Brenda Naaras Veteraani Anne Paloluoma 1 NOM BIS
FI*Safireyes Honey (RAG a) x FI*Lukanpuron Aurora (RAG f)
5 RAG n 21 FI SRK LO Gayaneh Gaudeamus Igitur Uros Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP NOM BIS
FI*Hakalan Herra Tossavainen (RAG n) x FI*Utuinen DashingDesign (RAG n 04 21)
6 RAG n 03 FI SK LO 18 FI*Riihikatin Sofie Girl Gone Wild Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Dollyblues Hopelessly Devoted To You (RAG n 03) x FI*Rock'nRags If I Let You Go (RAG n 03)
7 RAG n 04 FI SK LO 18 FI*Dollyblues Radio Girl Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
FI*Dollyblues Looking Up (RAG n 04) x FI*Dollyblues Long Tall Sally (RAG f 04 21)
8 RAG n 04 FI SK LO 18 FI*Purppuralinnan Prinssi Wilhard Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 BIV
Leon Nitoris*PL (RAG n 03) x FI*Purppuralinnan Prinsessa Safiira (RAG a)
9 RAG n 04 FI SK LO 19 Gayaneh Riparia regalis Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
PL*Ragissa Winnetou (RAG a 04) x Gayaneh Oscillatoria oblivia (RAG n)
10 RAG n 04 FI SK LO 19 Gayaneh Rhodomela rosa Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 NOM BIS
PL*Ragissa Winnetou (RAG a 04) x Gayaneh Oscillatoria oblivia (RAG n)
11 RAG a 04 FI SK LO 18 FI*Maplehill's Lady Pink Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM BIS
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Maplehill's Edwina (RAG a 04)
12 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Snowrag Rose Maylie Naaras Avoin Kristiina Rautio Abs
USAPurrs American Shaman (RAG n 04) x FI*DollyCats Lullaby (RAG n)
13 RAG a 04 FI SK LO 18 FI*Snowrag Because it's Spring Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM
FI*Lukanpuron Fiilis (RAG n 03) x FI*Snowrag Grandpa's Secret (RAG n 04)
14 SBI n FI SK LO 18 FI*Kattimäen Niila Onni Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC NOM BIS
FI*Harebell Nipsu (SBI a 21) x FI*Kattimäen Ninni-neiti (SBI n)
15 SBI f FI SK LO 17 FI*Canth's Wonder Woman Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP NOM BIS
FI*Harebell Isfahan Wonder (SBI d) x FI*Chirybiry's My Darling Ipi (SBI b)
16 SBI g FI SK LO 18 FI*Samsonez Anelmaya Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
FI*Jennydream's Zoloto (SBI d 21) x FI*JoJon Zhenzhu Pic (SBI a)
17 SBI j FI SK LO 18 FI*ElfQuest Shelby Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
FI*ElfQuest Oliver (SBI d 21) x FI*Ziazan Inessa (SBI c 21)
18 SBI d 21 FI SK LO 18 FI*Jennydream's Zoloto Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM
Las Perlas-sin Bleu Fantasme (SBI a) x FI*Jennydream's Cinderella (SBI f)
19 ACL VI / ACL f 09 23 FI SK LO 18 FI*Murmelin Isabelle Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x FI*Trollin Hissu (ACL f 03 24)
20 ACL VI / ACL f 03 24 FI SRK RX FI*Trollin Hissu Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP NOM BIS
FI*Murmelin Bingo (ACL n 24) x FI*Trollin Rita H (ACS ds 03 24)
21 MCO I / MCO n FI SK LO 18 Corleone Melluandia*PL Uros Out of Competition Kristiina Rautio arvosteltu
Vivaldi Melluandia*PL (MCO ns 22) x Xperia Melluandia*PL (MCO n 09)
22 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 18 Obermoon Hugo Boss Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
Ushabti Diego (MCO a 22) x NoName Mia (MCO f 03 22)
23 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 18 FI*Chamberlain Orionis Alnitak Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
FI*Chamberlain Yes I'm Ready (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Born To Be A Star (MCO g 23)
24 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 18 FI*Chamberlain Let There Be Rock Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FI*Chamberlain Empire Of Moon (MCO as 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
25 MCO IV / MCO n 09 22 Sansa Estate Pearls*RU Naaras Avoin Bjarne Wikström EX2
Cascademnt Snow Patrol (MCO n 09 22) x Felisha Estate Pearls*RU (MCO n 22)
26 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 19 Whatatrill Wildest Dream Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC NOM
Whatatrill Stetson (MCO n 23) x Lapurrd Sting Rey of Whatatrill (MCO f 09 22)
27 MCO IV / MCO n 09 25 FI SK LO 19 LV*BBMC Nitro Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 BIV
RU*Unicum Salvador (MCO n 09 24) x Ascent Hanna (MCO n 25)
28 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 18 FI*Chamberlain Piece Of Heart Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Chamberlain Empire Of Moon (MCO as 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
29 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 18 FI*Chamberlain Leader Of Them All Uros Kastraatti Bjarne Wikström Abs
FI*Chamberlain Empire Of Moon (MCO as 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
30 MCO IV / MCO n 03 25 FI SK LO 16 FI*Stout-hearted Virginia Uros Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP NOM
Excalibur of Jurrasic park, SK (MCO n 09 25) x FI*Stout-hearted She Loves Me (MCO f 09 24)
31 MCO V / MCO d FI SK LO 18 Tina of Golden Happiness Naaras Avoin Bjarne Wikström Abs
Eros of Golden Happiness (MCO d) x Jess of Golden Happiness (MCO d)
32 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 18 FI*Chamberlain Orionis Alnilam Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Chamberlain Yes I'm Ready (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Born To Be A Star (MCO g 23)
33 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK RX 18 FI*Dagmeran Euphoria Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Amadeo of Viteliya*FI (MCO n 22) x Q'Dagmera Leonila Coon*RU (MCO f 09 22)
34 MCO VI / MCO g 09 22 FI SK LO 19 Tauriel Silverbastis*PL Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX2
Volnacoon K-Colombo (MCO d 09 22) x Lamia Reno Silverbastis*PL (MCO ns)
35 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 19 FI*Chamberlain Quite the Best Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
36 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 18 FI*Chamberlain Pearls Of Moonlight Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Chamberlain Empire Of Moon (MCO as 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
37 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 18 Ural Gold Nympha Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC NOM
Jenifer Sibiri Veresk (NEM a 21) x Ladislava Gold Nympha (NEM a 21)
38 NEM I / NEM g 21 FI SK RX 19 Astoria Snejnaya Zima Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 NOM
Zidan of Snejnaya Zima (NEM d 21) x Iskorka Snejnaya Zima (NEM a 21)
39 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 17 FI*GoldenFurry's Lively Limousin Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
40 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*GoldenFurry's Racy Rye Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM BIS
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
41 NFO VI / NFO f 03 23 FI SK LO 17 FI*Carwalions Bandit Queen Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x FI*Pörkarvan StrangerInAStrangeLand (NFO n 09)
42 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 19 Dayana Foresthunter Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 NOM
Nazar Sibaris*RU (SIB n 09 24) x Tamila Dostoyanie Sibiri (SIB n 23)
43 SIB V / SIB dy 22 FI SK LO 17 FI*Amurin Kadmiel Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM BIS
FI*Amurin Rafael II (SIB ny 09 24) x FI*Amurin Gabrielle (SIB fy 22)
44 SIB V / SIB d 24 FI SK LO 18 FI*Lumikissan Leijonakuningas Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
Glaucos White Witch, CZ (SIB n 24) x FI*Lumikissan Säihkysilmä (SIB f 09 24)
45 SIB VII / SIB as FI SK LO 18 FI*Ajatuksen Aikataika Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM BIS
FI*Tuiskutassun Ilo-Ilmari (SIB as 24) x FI*Lumikissan Venni Vekkuli (SIB n 09)
46 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 17 FI*Lumikissan Bandiitti Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
FI*Taigatassun Rock'n'roll (SIB d 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
47 BLH b FI SK LO 18 FI*Ullukan Fame Isn´t Everything Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
48 BSH e FI SK LO 18 FI*Ruusutarhan Ulrico Cremoso Uros Kastraatti Jørgen Billing Abs
FI*Ruusutarhan Spumante (BSH c) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
49 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Pia Nyman 1 NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
50 BUR b FI SK LO 17 FI*Seirene Ipanema Naaras Avoin Anne Paloluoma Abs
UA*Oktarin Yamadori (BUR b) x FI*Seirene Thaïs (BUR n)
51 EUR n 22 FI SK RX 18 FI*Pikku-Piun Selma Taateli Naaras Avoin Anne Paloluoma Abs
FI*Lumihelmen Giulio Gatti (EUR ns 23) x FI*Pikku-Piun Elle (EUR ns 22)
52 EUR n 24 FI SK RX 18 FI*Aurinkokiven Bohemia Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1 NOM BIS
FI*Pikku-Piun Favourite Fellow (EUR n 24) x FI*Aurinkokiven Amadora (EUR g)
53 EUR a 22 FI SK RX 18 FI*Feronian Opium Uros Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1
FI*Pikku-Piun Quintus (EUR a 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
54 EUR as 23 FI SK RX 19 EE*Clara Belinda Wildstar Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Kassilan Taattu Tonttu (EUR ns 23) x FI*Pikku-Piun Blue Babe (EUR a)
55 EUR gs 23 FI SK LO 19 FI*Katinhännän Harleen Frances Quinzel Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Kuukissan Eldarion (EUR a 24) x FI*Katinhännän Jyn Erso Scarif (EUR gs 23)
56 OCI a 24 FI SK LO 19 DutchSpots' Yatho Uros Pennut 4-7 kk Jørgen Billing EX1 NOM
Dynamicat Apollo of Dutchspots (OCI n 24) x Maska of Yantra's Bellfire (OCI bs 24)
57 OCI b 24 FI SK LO 18 FI*Vinkeä Loisto-Lassi Uros Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1 NOM BIS
FI*Northalla Seventh Son (OCI b 24) x FI*Topspot After Midnight (OCI b 24)
58 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jäger Uros Kastraatti Jørgen Billing EX1 CAP NOM BIS
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
59 SRL I / SRL a FI SK RX 19 Onyx Marcmiaow Uros Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1 NOM
Highlandkatz Lemon Twist (SRL e) x Kenzo Marcmiaow (SRS a 03)
60 SRS II / SRS o 03 FI SK RX 16 Casa Dei Riccioli Amor Amor Lola Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
Joschka of Marshy Country (SRS o 03) x EnHouse Keora Tiffany (SRL j 02)
61 SRS III / SRS j FI SK RX 18 Psipsina Kibarissi Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
Yoshi of Fantasyland (SRS e) x Bella Curly Parade (SRS c)
62 ABY p FI SK LO 18 FI*Mauahtawa Bertha Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Jollinooran Esperanza (ABY n)
63 ABY ns FI SK LO 17 FI*Taiga-Kissat Lilli Arwen Naaras Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
FI*Taiga-Kissat Silver Diamond (ABY os) x S*Saivokattens Kuunsäde (ABY ns)
64 ABY ns FI SK LO 16 S*Saivokattens Kuunsäde Naaras Avoin Jørgen Billing EX2
S*Blytens Kalessin (ABY os) x S*Saivokattens Hopea Säde (ABY ns)
65 ABY ns FI SK LO 18 FI*Taiga-Kissat Milli Naaras Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1 BIV
S*Saivokattens Hopea Hermanni (ABY ns) x FI*Taiga-Kissat Lilli Arwen (ABY ns)
66 CRX II / CRX n 02 62 FI SK LO 18 Believer Magic Rivendell Uros Avoin Jørgen Billing EX1 CAC NOM BIS
Maybach Magic Star (CRX b 03) x Tenerife Noksas*LT (CRX f 02)
67 CRX IV / CRX d 02 62 FI SK LO 18 FI*Merivirran Bono For U2 Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC NOM
FI*Gaala-Star Ivori (CRX n 09 33) x Vesper Mon Sasti*PL (CRX f 02)
68 CRX V / CRX n 23 FI SK LO 18 FI*Piupaws Lara Croft Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC NOM BIS
FI*Piupaws Ascalon (CRX ns 24) x FI*Piupaws Elisabeth Lukas (CRX n)
69 CRX V / CRX a 24 FI SRK LO FI*Framillan Good&Plenty Naaras Veteraani Jørgen Billing 1 NOM BIS
FI*Huissin Pinsiön Paroni (CRX a 09 24) x FI*Framillan Calamitous rain (CRX b)
70 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK LO 18 FI*Framillan Born This Way Uros Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP NOM BIS
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*Framillan Liara T'soni (CRX a 24)
71 DRX III / DRX f FI SK LO 19 (N) Santala's Aia Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
(N) Santala's Xerox (DRX ds) x (N) Santala's Nakina (DRX a 23)
72 DRX IV / DRX d 09 FI SK LO 18 Thor Ardenia*PL Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
Lucky Star of Bebeny (DRX ds 03) x Nutka z Poddasza*PL (DRX w)
73 OLH n FI SK LO 18 FI*Hämynhäivän Esko Mörkö Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Hämynhäivän Onnenpoika (OSH w) x FI*Hämynhäivän Cattleya (OLH f 03 24)
74 OLH o 24 FI SK LO 18 FI*TaikaTomun Queenie Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
FI*Noxx Guardian Angel (OLH o 24) x FI*TaikaTomun Klaudia Klassinen (OLH o 22)
75 OLH c 03 24 FI SK LO 18 FI*Noxx Carl Philip Uros Pennut 4-7 kk Jørgen Billing EX1 NOM
FI*Noxx Guardian Angel (OLH o 24) x SE*Qjou'z Yodas Cheauka (OLH n 02)
76 OSH w 61 FI SK LO 18 FI*Vintterin Aarre Loviisanpoika Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP
FI*Hämynhäivän Onnenpoika (OSH w) x FI*Vintterin Loviisa Miinantytär (SIA n 21)
77 OSH w 64 FI SK LO 18 FI*Vintterin Vappu Loviisantytär Naaras Avoin Jørgen Billing Abs
FI*Hämynhäivän Onnenpoika (OSH w) x FI*Vintterin Loviisa Miinantytär (SIA n 21)
78 OSH w 64 FI SK LO 18 FI*Vintterin Reija Loviisantytär Naaras Kastraatti Jørgen Billing EX1 CAP
FI*Hämynhäivän Onnenpoika (OSH w) x FI*Vintterin Loviisa Miinantytär (SIA n 21)
79 OSH n FI SK RX 18 Caleb Eastern Grace Uros Avoin Jørgen Billing Abs
Joka Felis-House (OSH a) x Kaisara Lunar Kedi (SIA h)
80 OSH b FI SK LO 17 FI*Harmuan Cacao Praliné Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Curnauskiss Rebell Yell (OLH b) x FI*Keskimaan Grimm Bro's Dwarf Quee (OSH b)
81 OSH b FI SK LO 17 FI*Harmuan Cacao Caramel Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP
FI*Curnauskiss Rebell Yell (OLH b) x FI*Keskimaan Grimm Bro's Dwarf Quee (OSH b)
82 OSH ns FI SRK RX FI*Santuzzan Phantom O'Rollick Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP
Felitan Tiger Woods (OSH as 25) x FI*Santuzzan Miss Saigon (OSH f)
82 OSH ns FI SRK RX FI*Santuzzan Phantom O'Rollick Uros Veteraani Jørgen Billing 1 NOM
Felitan Tiger Woods (OSH as 25) x FI*Santuzzan Miss Saigon (OSH f)
83 OSH b 24 FI SK LO 18 FI*Vintterin Elli Loviisantytär Naaras Avoin Jørgen Billing EX1 CAC NOM
FI*Hämynhäivän Onnenpoika (OSH w) x FI*Vintterin Loviisa Miinantytär (SIA n 21)
84 OSH d 24 FI SRK LO HU*Imladris Indil Hapci Uros Veteraani Jørgen Billing 2
Crazy Horse D'Oltremare, I (OSH n 24) x Dixie Capri Happy Jungle*RU (SIA f 21)
85 OSH b 03 FI SK LO 18 Ardales Elois Agraciado Uros Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
Rusor Oriks (OSH o) x Eloisa Lali Barbudo (OSH b 03)
86 OSH b 03 FI SK LO 19 FI*Meikatin Boris Uros Pennut 4-7 kk Jørgen Billing Abs
Timotheus Del Iris (OSH n) x FI*Meikatin Angeli (OSH b 02 21)
87 RUS FI SK LO 16 FI*Harmuan Luna Lellukka Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC NOM
FI*Lolcat's Leo Wyatt (RUS ) x FI*Harmuan Nessa Nallukka (RUS )
88 RUS FI SK LO 18 FI*Sini-ihmeen Mahtava Matilda Naaras Avoin Anne Paloluoma EX3
Wychwood Wow (RUS ) x FI*Sini-ihmeen Meno-Maisa (RUS )
89 RUS FI SK LO 18 S*Sirius Moonlight and Roses Naaras Avoin Anne Paloluoma EX2
Wynterwynd StarryKnight of S*Sirius (RUS ) x S*Sirius Fly on the wings of love (RUS )
90 RUS FI SK LO 18 FI*Harmuan Taneli Tomera Uros Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1 BIV NOM
FI*Janatuisen Maurizio Il Meraviglioso (RUS ) x FI*Harmuan Luna Lellukka (RUS )
91 RUS FI SK LO 15 FI*Tcarskii'dvorik Il Tuono Uros Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP
FI*Harmuan Minou Mon Chéri (RUS ) x FI*Tcarskii'dvorik My Saaga (RUS )
92 RUS FI SRK LO FI*Harmuan Belle Bärlein Naaras Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP NOM BIS
Blue-Bogomil v. Salzbachtal (RUS ) x FI*Harmuan Moria Mussukka (RUS )
93 SIA n FI SK LO 18 FI*Selcouth Cat of Kindness Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 NOM BIS
FI*Deraza Inside Job (SIA b) x FI*Twist-Tiramisun Zeta (SIA a)
94 SIA n FI SRK LO FI*Keskimaan Elea Dessuithiel Naaras Veteraani Jørgen Billing 2
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x FI*ChicKitty Miss Piggy (SIA f 03)
95 SIA a FI SK LO 19 FI*Twist-Tiramisun Foxy Lady Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
FI*Twist-Tiramisun Dreams of Dragonflies (SIA a) x FI*Twist-Tiramisun Amy Jade (SIA n)
96 SIA n 21 FI SK LO 17 FI*Vintterin Loviisa Miinantytär Naaras Kastraatti Jørgen Billing EX1 CAP NOM
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
96 SIA n 21 FI SK LO 17 FI*Vintterin Loviisa Miinantytär Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
97 SIA b 21 FI SK LO 18 FI*Triangle Ace of Hearts Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 NOM BIS
Kapitoshka Summer Rain Chrysolite (OSH n 24) x UA*Gyulchataj Pepilotta (OSH b)
98 SOM n FI SK LO 18 FI*Kharn-Ka Agent of Chaos Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP NOM
FI*Kharn-Ka Moon Shadow (SOM n) x FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc (ABY n)
99 SPH IV / SPH f 03 FI SK RX 18 FI*Hobbitqueen's Untamed Sky Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1 NOM
FI*Hobbitqueen's Dragonair (SPH n 03 32) x FI*Hobbitqueen's Yale (SPH f)
100 SPH V / SPH n 32 FI SK RX 15 FI*Hobbitqueen's WilliamRSmith Uros Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP
FI*Hobbitqueen's Emerald (SPH d 09 21 33) x FI*Hobbitqueen's Missy E. (SPH n 31)
101 THA a FI SK RX 18 FI*FreeSandi Abigail Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
Giboule White Elephant (THA n) x Jasmine Tajska Chata*PL (THA n)
102 HCL Kelmi Uros Kotikissat Pia Nyman 1 NOM BIS
103 HCS Vesku Uros Kotikissat Bjarne Wikström 1 NOM
104 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 19 S-Dahlia Saltus ze Zahrabske,HR Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
RU*Respectcoon Ole Lukoje (MCO d 09) x Gentlelynx Florida (MCO n 09)
106 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Billing Jørgen BSH e, EUR a 22, OCI a 24, OCI b 24, ABY ns, CRX II, OLH c 03 24, OSH b 03, OSH b 24, OSH n, OSH w 64, SIA n 21, VET 4 21
Nyman Pia CRX IV, CRX V, DRX IV, OLH n, OLH o 24, OSH b, OSH ns, OSH w 61, SIA a, SIA b 21, SIA n, SOM n, THA a, HCL, VET 3 16
Paloluoma Anne BLH b, BUR b, EUR as 23, EUR gs 23, EUR n 22, EUR n 24, SRL I, SRS II, SRS III, ABY p, CRX VIII, DRX III, RUS, SPH IV, SPH V, VET 1 21
Rautio Kristiina PER ns, RAG a 04, RAG n 03, SBI d 21, SBI g, SBI j, MCO I, MCO III, MCO VI, MCO VIII, NFO III, NFO IV, SIB V, SIB VII 23
Wikström Bjarne EXO f, PER n, RAG n 04, RAG n 21, SBI f, SBI n, ACL VI, MCO IV, MCO V, NEM I, NFO VI, SIB III, SIB VIII, HCS 24
5 tuomaria