ERY-SYD kansallinen kissanäyttely Helsinki
Järjestävä yhdistys Eteläinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 16.3.2019 Loppuu 16.3.2019
Ilmoittautuminen alkaa 5.2.2019 Ilmoittautuminen loppuu 25.2.2019
Yleisöaika alkaa 12:00 Yleisöaika loppuu 17:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 10:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 11:00
Arvostelut alkavat 11:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 8.3.2019
Kansainvälinen Ei Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 150   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@erysyd.net
Paikka Kauppakeskus Redi, Helsinki
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö Viivi Viuha, p. 050 506 5355, puheenjohtaja@ery-syd.net
Näyttelysihteeri Tarja Kudjoi, p. 040 741 4003, show@ery-syd.net
Pääassistentti Marika Landen, sihteeri@ery-syd.net

Lisätietoja
Pentujen ja nuorten erikoisnäyttely! 
 
Näyttely on kansallinen näyttely, eli näyttelyyn voi osallistua kissat luokissa 11&12 sekä aikuiset luokissa 9, 10 sekä 13-17. Kategorioiden parhaat valitaan erikseen kaikissa kategorioissa. Jos kotikissoja on ilmoitettu yli 10, valitaan erikseen paras pitkä- ja lyhytkarvainen kotikissa. 
 
Huom! Näyttelymaksu sisältää pöytäpaikan omalle häkille, mutta ei häkkiä. Häkin voi vuokrata hintaan 12 € per viikonloppu. Mikäli tarvitset vuokrahäkin, lisää häkki ilmoittautumisen yhteydessä ilmoittautumislomakkeen alasvetovalikosta.
 
Tässä näyttelyssä ei poikkeuksellisesti käy leimakortit.
 
Painettu näyttelyluettelo on maksullinen (5 euroa), eikä sitä voi ostaa näyttelypaikalta. Luettelo sisältää molempien päivien näyttelyt. Sähköinen luettelo julkaistaan näyttelypäivänä internetissä. 
 
Näyttelyn virallinen kutsu löytyy osoitteesta: http://ery-syd.net/nayttelyt-tulossa/

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 20
2 34
3 29
4 41
Kotikissat 5
Yhteensä 129

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO f FI SK LO 1614441 Ayser's Pokemon Go Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM
Ayser's Bobber Biker (EXO e 22) x Ayser's Gaia (EXO n 33)
2 PER n FI SK LO 1822426 Ayser's Last Word Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x FI*AzuLejo's Deep Silent Complete (EXO n)
3 PER ns FI SK LO 1821712 FI*Timanfaya Wonders Never Cease Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Timanfaya Heartbeat (PER a) x FI*Timanfaya Filled With Love (PER fs)
4 RAG n FI SK LO 1822621 FI*Maplehill's My Fair Lady Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
FI*Maplehill's Stardust For Dreams (RAG n) x FI*Maplehill's Ravenheart (RAG n)
5 RAG n FI SRK LO 87367 FI*Lukanpuron Brenda Naaras Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
FI*Safireyes Honey (RAG a) x FI*Lukanpuron Aurora (RAG f)
6 RAG n 03 FI SK LO 1822270 FI*DollyCats The Pride Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 NOM BIS
FI*BlackRain's Kid Made By Prince (RAG n 04) x FI*DollyCats Sweetest Lie (RAG g 03)
7 RAG n 04 FI SK LO 1822326 FI*Purppuralinnan Prinssi Wilhard Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Leon Nitoris*PL (RAG n 03) x FI*Purppuralinnan Prinsessa Safiira (RAG a)
8 RAG n 04 FI SK LO 1822873 FI*Barfait's Gizmo Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
S*Dark Knight's Melwin (RAG n 04) x FI*Barfait's Elmiira (RAG a 03)
9 RAG n 04 FI SK LO 1923042 FI*Barfait's Hestia Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio Abs
S*Tallkottens Macadam C of Harlem (RAG n) x FI*Celestial's Bitter Sweet (RAG a 03)
10 RAG a 03 FI SK LO 1822875 FI*Barfait's Gilda Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX2
S*Dark Knight's Melwin (RAG n 04) x FI*Barfait's Elmiira (RAG a 03)
11 RAG a 03 FI SK LO 1822876 FI*Barfait's Grace Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 NOM BIS
S*Dark Knight's Melwin (RAG n 04) x FI*Barfait's Elmiira (RAG a 03)
12 RAG a 04 FI SK LO 1822877 FI*Barfait's Geisha Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
S*Dark Knight's Melwin (RAG n 04) x FI*Barfait's Elmiira (RAG a 03)
13 RAG f 03 FI SK LO 1820961 FI*BlackRain's Million Dollar Diva Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
FI*Celestial's Here Until Forever (RAG d 03 21) x FI*BlackRain's Followed By An Angel (RAG g 04)
14 SBI n FI SK LO 1821305 FI*Kattimäen Niila Onni Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM BIS
FI*Harebell Nipsu (SBI a 21) x FI*Kattimäen Ninni-neiti (SBI n)
15 SBI n FI SK LO 1822773 FI*Samsonez Andante Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Jennydream's Zoloto (SBI d 21) x FI*JoJon Zhenzhu Pic (SBI a)
16 SBI c FI SK LO 1822642 Demian Queen Eleonora Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Kujakeikarin Öifrid (SBI c) x Demian TreKronor Sedina (SBI a 21)
17 SBI j FI SK LO 1821894 FI*ElfQuest Shelby Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
FI*ElfQuest Oliver (SBI d 21) x FI*Ziazan Inessa (SBI c 21)
18 SBI a 21 FI SK LO 1821362 FI*Lofanna Ifigeneia Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC NOM BIS
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Lofanna Francesca (SBI a)
19 SBI c 21 FI SK LO 1822329 Demian Ulrica Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Demian Åwe's Scania till Tamus (SBI b) x Demian Gretchen (SBI j 21)
20 SBI d 21 FI SK LO 1820017 FI*Jennydream's Zoloto Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
Las Perlas-sin Bleu Fantasme (SBI a) x FI*Jennydream's Cinderella (SBI f)
21 ACL VI / ACL f 09 23 FI SK LO 1822137 FI*Murmelin Isabelle Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x FI*Trollin Hissu (ACL f 03 24)
22 ACL VI / ACL f 03 24 FI SRK RX 42272 FI*Trollin Hissu Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM BIS
FI*Murmelin Bingo (ACL n 24) x FI*Trollin Rita H (ACS ds 03 24)
23 MCO I / MCO n FI SK LO 1821832 Corleone Melluandia*PL Uros Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC NOM
Vivaldi Melluandia*PL (MCO ns 22) x Xperia Melluandia*PL (MCO n 09)
24 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1820208 Obermoon Hugo Boss Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
Ushabti Diego (MCO a 22) x NoName Mia (MCO f 03 22)
25 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 1821566 FI*Chamberlain Orionis Alnitak Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 NOM BIS
FI*Chamberlain Yes I'm Ready (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Born To Be A Star (MCO g 23)
26 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1819478 FI*Chamberlain Let There Be Rock Uros Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP NOM BIS
FI*Chamberlain Empire Of Moon (MCO as 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
27 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1923496 S-Casanova Saltus ze Zahrabske,HR Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
Ouzo Viktoria Pride (MCO a 02) x Yoshi Viktoria Pride, CZ (MCO f 03 22)
28 MCO IV / MCO n 02 21 64 FI SK LO 1507477 FI*CapitalCats Odessa Naaras Avoin Kristiina Rautio EX2
Løve Hulen's It's Good to be King (MCO n 03 22) x FI*CapitalCats Marilyn (MCO ns 09 22)
29 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1923390 Whatatrill Wildest Dream Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM BIS
Whatatrill Stetson (MCO n 23) x Lapurrd Sting Rey of Whatatrill (MCO f 09 22)
30 MCO IV / MCO n 09 25 FI SK LO 1923988 LV*BBMC Nitro Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV NOM
RU*Unicum Salvador (MCO n 09 24) x Ascent Hanna (MCO n 25)
31 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1822766 FI*Chamberlain Piece Of Heart Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Chamberlain Empire Of Moon (MCO as 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
32 MCO V / MCO d 24 FI SK LO 1821002 FI*Hemingway's Chief Red Eagle Uros Avoin Bjarne Wikström Abs
Omkara Pack the Hat (MCO n 24) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
33 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 1819417 FI*A'Dreams MC Anastasija Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x Katie Forest Pearl (MCO d 22)
34 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO 89708 IT*Mount Desert's Toscana Sunflower Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP NOM
Tipsntails Odysseus (MCO d 22) x Mount Desert's Sally (MCO f 22)
35 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 1820918 FI*Stout-hearted Flora Naaras Avoin Bjarne Wikström Abs
Zachary Tiili*PL (MCO d 09 22) x FI*Stout-hearted Xeraphina (MCO n 09 24)
36 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1821565 FI*Chamberlain Orionis Alnilam Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Chamberlain Yes I'm Ready (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Born To Be A Star (MCO g 23)
37 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK RX 1822236 FI*Dagmeran Euphoria Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
Amadeo of Viteliya*FI (MCO n 22) x Q'Dagmera Leonila Coon*RU (MCO f 09 22)
38 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1923032 FI*Chamberlain Quite the Best Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 BIV NOM
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
39 MCO VI / MCO g 09 23 FI SK LO 1923256 FI*Stout-hearted Glorious Grace Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
Velvet Goldmine Estate Pearls*RU (MCO n 22) x FI*Stout-hearted Rolene S (MCO e 03)
40 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 1819839 FI*Chamberlain No Connection Naaras Kastraatti Bjarne Wikström Abs
FI*Chamberlain Xspecially For You (MCO es 09 22) x FI*Chamberlain Dream Catcher (MCO n 09 22)
41 MCO VII / MCO ns FI SK LO 1822731 FI*CapitalCats Xenon Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
S*Tassfarmen's Kevin (MCO n 22) x FI*Vuorensinen Vanessa (MCO ns)
42 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK LO 1822113 Belushies Xulio Uros Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
Whatatrill Mac Fox of Belushies (MCO d 09 23) x Belushies Rapunzel (MCO fs 09 22)
43 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1822768 FI*Chamberlain Pearls Of Moonlight Uros Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Chamberlain Empire Of Moon (MCO as 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
44 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 1820216 FI*Pikku-Priin Finlandia Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Bella-Gisella (NEM a 21)
45 NEM I / NEM g 21 FI SK RX 1923402 Astoria Snejnaya Zima Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
Zidan of Snejnaya Zima (NEM d 21) x Iskorka Snejnaya Zima (NEM a 21)
46 NFO IV / NFO a 09 24 FI SK LO 1822542 FI*Tupuliinin Blue Lagoon Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x FI*Tupuliinin Titanic (NFO a 09)
47 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1821337 FI*Lumikissan Jesse James Uros Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
CH*Lukijn's Skye (SIB n 22) x SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville (SIB n 24)
48 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1923760 Dayana Foresthunter Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1 NOM BIS
Nazar Sibaris*RU (SIB n 09 24) x Tamila Dostoyanie Sibiri (SIB n 23)
49 SIB V / SIB dy 22 FI SK LO 1717927 FI*Amurin Kadmiel Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC NOM BIS
FI*Amurin Rafael II (SIB ny 09 24) x FI*Amurin Gabrielle (SIB fy 22)
50 SIB V / SIB d 24 FI SK LO 1822879 FI*Lumikissan Leijonakuningas Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
Glaucos White Witch, CZ (SIB n 24) x FI*Lumikissan Säihkysilmä (SIB f 09 24)
51 BLH b FI SK LO 1821696 FI*Ullukan Fame Isn´t Everything Naaras Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
52 BSH a FI SK LO 1715578 FI*Ikkalan Aurora Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC NOM BIS
S*British Dream's Tempus (BSH a) x FI*Treselle's Gift for my Lover (BSH c)
52 BSH a FI SK LO 1715578 FI*Ikkalan Aurora Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*British Dream's Tempus (BSH a) x FI*Treselle's Gift for my Lover (BSH c)
53 BSH a FI SK LO 1923697 Lui Marvelous Lord*RU Uros Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
Kolinga Hey Jude (BSH a) x Quincy Tin Arden*RU (BSH a)
54 BSH a FI SK LO 1821886 FI*Hyrinän Alma Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1 BIV NOM
FI*Ruusutarhan Spumante (BSH c) x FI*Ikkalan Aurora (BSH a)
55 BSH a FI SK LO 1821889 FI*Hyrinän Alva Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX2
FI*Ruusutarhan Spumante (BSH c) x FI*Ikkalan Aurora (BSH a)
56 BSH a FI SK LO 1819181 FI*Ruusutarhan Tilde Naaras Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP NOM BIS
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Ruusutarhan Rosa Amabile (BSH g)
57 BSH c FI SK LO 1821994 Belten`s Kosmos Uros Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
Belten`s President (BSH c) x Tequilla Bentley Mur*BY (BSH h)
58 BSH c FI SK LO 1821891 FI*Hyrinän Aimo Junior Uros Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Ruusutarhan Spumante (BSH c) x FI*Ikkalan Aurora (BSH a)
59 BSH c FI SK LO 1821887 FI*Hyrinän Aava Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1 BIV
FI*Ruusutarhan Spumante (BSH c) x FI*Ikkalan Aurora (BSH a)
60 BSH e FI SK LO 1820884 FI*Ruusutarhan Ulrico Cremoso Uros Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP NOM BIS
FI*Ruusutarhan Spumante (BSH c) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
61 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Jørgen Billing 1 NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
62 BSH ny 11 FI SK LO 1923190 FI*EmeraldCharm Royal Orange Uros Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma BSH ny 25
FI*EmeraldCharm Fandorin (BSH ny 25) x FI*EmeraldCharm Just Peachy (BSH ay 11)
63 BUR n FI SK LO 1822496 FI*Oliivian Giselle Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
FI*Ninelli's Artorias (BUR b) x FI*Oliivian Ärtla (BUR g)
64 BUR b FI SK LO 1716259 FI*Seirene Ipanema Naaras Avoin Pia Nyman Mitätöity Mitätöity
UA*Oktarin Yamadori (BUR b) x FI*Seirene Thaïs (BUR n)
65 BUR c FI SK LO 1822497 FI*Oliivian Gardenia Naaras Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1
FI*Ninelli's Artorias (BUR b) x FI*Oliivian Ärtla (BUR g)
66 BUR d FI SK LO 1820214 FI*Hovikissan Flame Uros Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP
S*Lovestory's Triumph Tiger (BUR n) x FI*Seirene Sugar Babe (BUR h)
67 BUR f FI SK LO 1820113 FI*Oliivian Frida Kahlo Naaras Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP NOM
FI*Lilac's Kitaro Caravan (BUR b) x FI*Oliivian Ärtla (BUR g)
68 CYM 51-52 / CYM ns 09 22 52 FI SK RX 1822416 FI*KehRuun Daisy Duck Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman Abs
Caaleigh Pepperdance (MAN ns 09 24 51) x FI*Touchant Bisou Argent (CYM fs 53)
69 EUR a 22 FI SK RX 1822205 FI*Feronian Opium Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
FI*Pikku-Piun Quintus (EUR a 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
70 KBL III / KBL f 24 FI SK RX 1923836 SE*Björketorp Aina Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 NOM
SE*Kot-à-Kuril Rock a bye baby (KBL n 22) x Nota Island Julapp (KBL f 09 24)
71 KOR FI SK LO 1822684 FI*Mythai Opale Devi Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1 NOM BIS
FI*Tatsutan Amor Mara-Rathan (KOR ) x FI*Mythai Ornanong Sa-Mon (KOR )
72 OCI n 24 FI SK LO 1819652 FI*Northalla Valkyrie Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
Dragon Amagitsune*RU (OCI o 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
73 OCI n 24 FI SK RX 1923803 SE*Alsmarks Gandara Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma Abs
SE*Alsmarks Expecto Patronum (OCI b 24) x SE*Alsmarks Elona (OCI a 24)
74 OCI b 24 FI SK LO 1822024 FI*Vinkeä Valio-Valtteri Uros Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Northalla Seventh Son (OCI b 24) x FI*Topspot After Midnight (OCI b 24)
75 OCI b 24 FI SK LO 1508355 FI*Moosegrove Jäger Uros Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
76 OCI bs 24 FI SK LO 1821965 FI*Guttatus Joy of Life Uros Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1 NOM
FI*Silvercomet Midnight's Lord (OCI n 24) x FI*Guttatus Bellatrix (OCI bs 24)
77 SRL I / SRL c FI SK RX 1821904 S*Tiddlywinks Bip Bippadotta Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC NOM BIS
Tiddlywinks Polymetylmetakrylat (SRL n 03) x Frizekittis Jule (SRL ns 09)
78 SRL I / SRL a FI SK RX 1923834 Onyx Marcmiaow Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 NOM BIS
Highlandkatz Lemon Twist (SRL e) x Kenzo Marcmiaow (SRS a 03)
79 CRX II / CRX n 02 62 FI SK LO 1822938 Believer Magic Rivendell Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC NOM
Maybach Magic Star (CRX b 03) x Tenerife Noksas*LT (CRX f 02)
80 CRX II / CRX n 01 63 FI SK LO 1819405 FI*Riverside-eye's Bogey Boy Uros Avoin Pia Nyman EX2
FI*Gaala-Star Amor (CRX d 01) x FI*Framillan Wily Witch (CRX a 03)
81 CRX IV / CRX d 02 62 FI SK LO 1819797 FI*Merivirran Bono For U2 Uros Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
FI*Gaala-Star Ivori (CRX n 09 33) x Vesper Mon Sasti*PL (CRX f 02)
82 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 1822724 FI*FunkyJam's Princess Bubblegum Naaras Pennut 4-7 kk Jørgen Billing EX1 NOM BIS
FI*Framillan Lando Calrissian (CRX n 33) x FI*FunkyJam's Nova Prime (CRX g 24)
83 CRX V / CRX a 24 FI SRK LO 39886 FI*Framillan Good&Plenty Naaras Veteraani Pia Nyman 1 NOM BIS
FI*Huissin Pinsiön Paroni (CRX a 09 24) x FI*Framillan Calamitous rain (CRX b)
84 CRX VIII / CRX n 03 33 FI SK RX 1820345 FI*FunkyJam's Not like The other girls Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC NOM BIS
Vasabi Shironeko (CRX n 01) x FI*FunkyJam's No, i really are cute (CRX n 03)
85 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK LO 1821123 FI*Framillan Born This Way Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*Framillan Liara T'soni (CRX a 24)
86 DRX I / DRX n FI SK LO 1822652 FI*Åbodas Mimi Naaras Pennut 4-7 kk Jørgen Billing EX1
FI*Mirexin Patrik (DRX ns 25) x FI*Åbodas Aimi (DRX n 33)
87 DRX III / DRX f FI SK LO 1923392 (N) Santala's Aia Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
(N) Santala's Xerox (DRX ds) x (N) Santala's Nakina (DRX a 23)
88 DRX IV / DRX d 09 FI SK LO 1819613 Thor Ardenia*PL Uros Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
Lucky Star of Bebeny (DRX ds 03) x Nutka z Poddasza*PL (DRX w)
89 DRX V / DRX n 25 FI SK LO 1822653 FI*Åbodas Tonttu Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 NOM
FI*Mirexin Patrik (DRX ns 25) x FI*Åbodas Aimi (DRX n 33)
90 DRX VII / DRX d 21 32 FI SK RX 1820952 FI*Bravefellow Pilvi Naaras Avoin Jørgen Billing EX1 CAC NOM
EE*Peter Pan Masterpiece (DRX d 22) x Roxana Mondodevon-Rex*PL (DRX h)
91 DRX VII / DRX n 21 32 FI SK LO 1819902 FI*Åbodas Yedda Naaras Avoin Jørgen Billing EX2
S*Infracat's J James Joyce (DRX n 21 32) x FI*Åbodas Eimi (DRX n)
92 OSH w 64 FI SK LO 1821020 FI*Vintterin Vappu Loviisantytär Naaras Avoin Pia Nyman Abs
FI*Hämynhäivän Onnenpoika (OSH w) x FI*Vintterin Loviisa Miinantytär (SIA n 21)
93 OSH n FI SK RX 1821649 Caleb Eastern Grace Uros Avoin Pia Nyman Abs
Joka Felis-House (OSH a) x Kaisara Lunar Kedi (SIA h)
94 OSH b FI SK LO 1716138 FI*Harmuan Cacao Praliné Naaras Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
FI*Curnauskiss Rebell Yell (OLH b) x FI*Keskimaan Grimm Bro's Dwarf Quee (OSH b)
95 OSH b FI SK LO 1716139 FI*Harmuan Cacao Caramel Uros Kastraatti Jørgen Billing EX1 CAP NOM
FI*Curnauskiss Rebell Yell (OLH b) x FI*Keskimaan Grimm Bro's Dwarf Quee (OSH b)
96 OSH b 24 FI SK LO 1821947 Hermes v. Imporio A Uros Avoin Jørgen Billing EX1 CAC NOM BIS
Mario Barry (SIA c 21) x Evolet v. Imporio A (OSH f 03)
97 OSH d 24 FI SK LO 1822301 FI*Triangle Bourbon Uros Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1 NOM BIS
Kapitoshka Summer Rain Chrysolite (OSH n 24) x UA*Gyulchataj Rosalia (OSH f)
98 OSH b 03 FI SK LO 1822114 Ardales Elois Agraciado Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
Rusor Oriks (OSH o) x Eloisa Lali Barbudo (OSH b 03)
99 RUS FI SK LO 1611845 FI*Harmuan Luna Lellukka Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Lolcat's Leo Wyatt (RUS ) x FI*Harmuan Nessa Nallukka (RUS )
100 RUS FI SK LO 1819398 FI*Sini-ihmeen Tähti-Taiga Naaras Avoin Pia Nyman Abs
FI*Harmuan Valtteri Villikko (RUS ) x FI*Sini-ihmeen Marimin (RUS )
101 RUS FI SK LO 1820643 S*Sirius Moonlight and Roses Naaras Avoin Pia Nyman EX2
Wynterwynd StarryKnight of S*Sirius (RUS ) x S*Sirius Fly on the wings of love (RUS )
102 RUS FI SK LO 1822058 FI*Zarin Armand de Brignac Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 BIV NOM
FI*Zarin Dewey (RUS ) x FI*Zarin Forget-me-not (RUS )
103 RUS FI SK LO 1822814 FI*Harmuan Taneli Tomera Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX2
FI*Janatuisen Maurizio Il Meraviglioso (RUS ) x FI*Harmuan Luna Lellukka (RUS )
104 RUS FI SK LO 1822815 FI*Harmuan Tauno Tomera Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
FI*Janatuisen Maurizio Il Meraviglioso (RUS ) x FI*Harmuan Luna Lellukka (RUS )
105 RUS FI SK LO 1718954 FI*Harmuan Arturo Allegro Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP BIV NOM BIS
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x FI*Harmuan Belle Bärlein (RUS )
106 RUS FI SK LO 1509786 FI*Tcarskii'dvorik Il Tuono Uros Kastraatti Pia Nyman EX2
FI*Harmuan Minou Mon Chéri (RUS ) x FI*Tcarskii'dvorik My Saaga (RUS )
107 RUS FI SRK LO 41751 FI*Harmuan Belle Bärlein Naaras Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP NOM
Blue-Bogomil v. Salzbachtal (RUS ) x FI*Harmuan Moria Mussukka (RUS )
108 SIA n FI SK RX 1822424 Whalleybush Most Wanted Uros Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1
Drestothril Johpas (SIA b) x Whalleybush Work of Art (SIA f)
109 SIA n FI SRK LO 39838 FI*Keskimaan Elea Dessuithiel Naaras Veteraani Pia Nyman 2
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x FI*ChicKitty Miss Piggy (SIA f 03)
110 SIA a FI SK LO 1923155 FI*Twist-Tiramisun Foxy Lady Naaras Pennut 4-7 kk Jørgen Billing EX1
FI*Twist-Tiramisun Dreams of Dragonflies (SIA a) x FI*Twist-Tiramisun Amy Jade (SIA n)
111 SIA a FI SK LO 1717146 FI*Plan-A Fifty Sixty Naaras Kastraatti Jørgen Billing EX1 CAP NOM BIS
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Plan-A Mon Dieu (SIA a)
112 SIA c FI SK LO 1923756 LV*La Lune d'Or Xach Uros Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1
Fenix Slunce Moravy, CZ (SIA a 21) x LV*La Lune d'Or Laima (SIA b)
113 SIA e FI SK LO 1716862 FI*Kaspektin Flareon Naaras Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
Khancoban Caughtredhanded (SIA e) x FI*Kaspektin Kasipusi (SIA f)
114 SPH IV / SPH f 03 FI SK RX 1822139 FI*Hobbitqueen's Untamed Sky Naaras Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1
FI*Hobbitqueen's Dragonair (SPH n 03 32) x FI*Hobbitqueen's Yale (SPH f)
115 SPH V / SPH n 32 FI SK RX 1508461 FI*Hobbitqueen's WilliamRSmith Uros Kastraatti Jørgen Billing EX1 CAP
FI*Hobbitqueen's Emerald (SPH d 09 21 33) x FI*Hobbitqueen's Missy E. (SPH n 31)
116 THA a FI SK RX 1821409 FI*FreeSandi Abigail Naaras Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
Giboule White Elephant (THA n) x Jasmine Tajska Chata*PL (THA n)
117 HCL Kelmi Uros Kotikissat Jørgen Billing 1 NOM
118 HCS Paavo Uros Kotikissat Anne Paloluoma 1 NOM BIS
118 HCS Paavo Uros Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
119 HCS Vesku Uros Kotikissat Anne Paloluoma 2
121 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Billing Jørgen BLH b, BUR c, OCI bs 24, CRX IV, CRX V, DRX I, DRX IV, DRX VII, OSH b, OSH b 24, OSH d 24, SIA a, SIA c, SIA e, SIA n, SPH IV, SPH V, THA a, HCL, VET 3 23
Nyman Pia BUR b, BUR f, BUR n, CYM 51-52, EUR a 22, KBL III, SRL I, CRX II, CRX VIII, DRX III, DRX V, OSH b 03, OSH n, OSH w 64, RUS, VET 4 28
Paloluoma Anne MCO I, MCO VIII, NFO IV, SIB III, BSH a, BSH c, BSH e, BSH ny 11, BUR d, KOR, OCI b 24, OCI n 24, HCS 24
Rautio Kristiina EXO f, PER n, RAG n, RAG n 04, SBI c 21, SBI n, ACL VI, MCO IV, MCO VII, NEM I, VET 1, VET Kotikissat 21
Wikström Bjarne PER ns, RAG a 03, RAG a 04, RAG f 03, RAG n 03, SBI a 21, SBI c, SBI d 21, SBI j, MCO III, MCO V, MCO VI, SIB V 24
5 tuomaria