SUROK 28.12.2019 kansallinen kissanäyttely (NATIONAL)
Järjestävä yhdistys Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 28.12.2019 Loppuu 28.12.2019
Ilmoittautuminen alkaa 1.8.2019 Ilmoittautuminen loppuu 10.11.2019
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:45
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 16.12.2019
Kansainvälinen Ei Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 150  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@surok.fi
Paikka Tuusula
Toimihenkilöt
Lisätietoja Tässä näyttelyssä vain kansalliset luokat 18-9.
SUROKilaisten kissat 35 € / kissa / pv.
•FIFe-jäseniltä 37 € / kissa / pv.
•FIFen ulkopuolisilta 50 €/ kissa/päivä
KOTIKISSOILLE tarjous: Jos kissa osallistuu molempina päivinä, on maksu 60€ / 2 päivää. Jos vain yhtenäpäivänä, hinta on normaali 35€ / 37€ /päivä/kissa

Viimeinen mahdollinen rokotuspäivä näihin näyttelyihin on perjantai 13.12.2019

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 35
2 36
3 40
4 46
Kotikissat 15
Yhteensä 172

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 1926723 Kis' Herbas Paco of Ayser Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
Canastalion Nacho of Kis' Herbas (PER e) x Kis' Herbas Paolinna (EXO n)
2 EXO n 22 FI SRK LO 89253 FI*Aamukasteen Generation-X Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
Latin Lover Cujo (EXO n 24) x FIN*Aamukasteen You are my (EXO n 24)
2 EXO n 22 FI SRK LO 89253 FI*Aamukasteen Generation-X Naaras Veteraani Mira Fonsén 1 NOM BIS
Latin Lover Cujo (EXO n 24) x FIN*Aamukasteen You are my (EXO n 24)
3 PER d FI SK LO 1509133 FI*Kultaviiksen Odessa Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM BIS
One Way Ticket von La'Noitan (PER d) x FIN*Kultaviiksen Annabella (PER f 22)
4 PER f FI SK LO 1925268 FI*Timanfaya Just Another Dream Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM
FI*Timanfaya Heartbeat (PER a) x FI*Timanfaya Filled With Love (PER fs)
5 PER ns FI SK LO 1926102 FI*Kultaviiksen Smokey Wilson Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Kultaviiksen Don Juan (PER n) x Kuutsas Summer Storm (PER fs)
6 PER ds FI SK LO 1925124 FI*Kultaviiksen Steve Ray Vaughan Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio PER ds 22
FI*Kultaviiksen Poseidon (PER ds 11) x FI*Kultaviiksen Odessa (PER d)
8 RAG n FI SK LO 1925399 FI*Birrimirrin Doppio Passo Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio Abs
George Azure Eyes*PL (RAG n 04) x FI*Stardoll's Rapunzel (RAG n 04)
9 RAG n FI SK LO 1925396 FI*Birrimirrin Rhomnium Regalis Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
George Azure Eyes*PL (RAG n 04) x FI*Stardoll's Rapunzel (RAG n 04)
10 RAG n FI SK LO 1925398 FI*Birrimirrin Sweet Pepper Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX2
George Azure Eyes*PL (RAG n 04) x FI*Stardoll's Rapunzel (RAG n 04)
11 RAG n FI SRK LO 87367 FI*Lukanpuron Brenda Naaras Veteraani Mira Fonsén 2
FI*Safireyes Honey (RAG a) x FI*Lukanpuron Aurora (RAG f)
12 RAG a FI SK RX 1926058 FI*Darkie's Kasakubara no tsubomi Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Mokotuvan Nutukka Utuinen (RAG c) x FI*Darkie's Daikokuten (RAG f 04 21)
13 RAG e FI SK LO 1924860 FI*Utuinen Xtra Charming Xander Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Collicatin Squeeze My Roberto (RAG n 21) x FI*Collicatin Mexican Misty Mindy (RAG g)
14 RAG a 21 FI SK RX 1926056 FI*Darkie's Kenshinbara no tsubomi Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio Abs
Mokotuvan Nutukka Utuinen (RAG c) x FI*Darkie's Daikokuten (RAG f 04 21)
15 RAG d 21 FI SK RX 1926059 FI*Darkie's Nijibara no tsubomi Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Mokotuvan Nutukka Utuinen (RAG c) x FI*Darkie's Daikokuten (RAG f 04 21)
16 RAG n 03 FI SK LO 1926044 FI*Cat's-JM Snow-King Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX2
FI*Cat's-JM Snow-Kiss (RAG a 03) x FI*Cat's-JM One-Angel (RAG n 03)
17 RAG n 03 FI SK LO 1926132 FI*Valkokullan Tornero Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
Starring Hero (RAG n 03) x Ariokkierags Nacoya (RAG a 03)
18 RAG n 04 FI SK LO 1925222 Gayaneh Thea tilia Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén Abs
PL*Ragissa Winnetou (RAG a 04) x Gayaneh Pandorina puella (RAG n)
19 RAG n 04 FI SK LO 1925395 FI*Birrimirrin Cupidos Kiss Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén Abs
George Azure Eyes*PL (RAG n 04) x FI*Stardoll's Rapunzel (RAG n 04)
20 RAG a 03 FI SK LO 1926134 FI*Valkokullan Euphoria Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM
Starring Hero (RAG n 03) x Ariokkierags Nacoya (RAG a 03)
21 RAG a 04 FI SK LO 1925327 FI*Colorstar's Expecto Patronum Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Sunrunner's Rohan (RAG a 03) x FI*Colorstar's Hanna Baileys (RAG a)
22 RAG a 04 FI SRK LO 41858 FI*AijaiCats Noble Nico Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
S*Creamy Blueeye Simon Stardust (RAG a) x FIN*Bobkatin Amilla (RAG a 03)
23 RAG n 03 21 FI SK LO 1715887 Gayaneh Mimulus macula Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP NOM
S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh (RAG n 04 21) x Gayaneh Juno Primas (RAG a 04)
24 RAG n 04 21 FI SK LO 1923766 Gayaneh Synura saimi Naaras Kastraatti Mira Fonsén Abs
PL*Ragissa Winnetou (RAG a 04) x Gayaneh Mimulus macula (RAG n 03 21)
25 RAG a 04 21 FI SK LO 1923767 Gayaneh Scenedesmus sade Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM BIS
PL*Ragissa Winnetou (RAG a 04) x Gayaneh Mimulus macula (RAG n 03 21)
26 SBI e FI SK LO 1925982 NO*Stalderkattens Oskar Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
White Wolf vom Blütengarten*A (SBI e 21) x NO*Stalderkattens Gina (SBI d)
27 SBI e FI SK LO 1923229 FI*Fioliinan Alvaro Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP NOM BIS
FI*Kujakeikarin Öifrid (SBI c) x FI*Annmark Deeva (SBI g)
28 SBI f FI SK LO 1717475 FI*Canth's Wonder Woman Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FI*Harebell Isfahan Wonder (SBI d) x FI*Chirybiry's My Darling Ipi (SBI b)
29 SBI n 21 FI SK LO 1923162 FI*Pirimirrin Neisse Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC NOM
Las Perlas-sin Bleu Fantasme (SBI a) x FI*Pirimirrin Latsuliitti (SBI n 21)
30 SBI b 21 FI SK LO 1822437 FI*Ann-Elisabeth's Öda Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
FI*JoJon Kuajiang Hua (SBI b 21) x FI*Ann-Elisabeth's Xandra (SBI n 21)
31 SBI c 21 FI SK LO 1925632 FI*Nalle-Puhin Rolling In The Deep Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Kujakeikarin Öifrid (SBI c) x FI*Nalle-Puhin I Will Survive (SBI c 21)
32 SBI f 21 FI SK RX 1923816 FI*Pirimirrin Okha Naaras Avoin Kristiina Rautio Abs
FI*Touchant Chance au Jeu (SBI a 21) x FI*Pirimirrin Kaoliniitti (SBI h 21)
33 ACL III / ACL n 23 FI SK LO 1923952 FI*Murmelin Jane Jasmina Naaras Avoin Pia Nyman ACL n 24
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x FI*Murmelin Fiona (ACS a 03 22)
34 ACS VI / ACS d 09 22 FI SK RX 1925774 FI*Murmelin Kastehelmi Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Trollin Scar (ACS ds 21 33) x FI*Murmelin Hanne-Hortensia (ACL fs 02 21)
34 ACL VI / ACL d 09 22 FI SK RX 1925774 FI*Murmelin Kastehelmi Naaras Määrittely Kristiina Rautio ACS d 09 22
FI*Trollin Scar (ACS ds 21 33) x FI*Murmelin Hanne-Hortensia (ACL fs 02 21)
35 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 1925274 FI*A'Dreams MC Caesar Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio Abs
FI*A'Dreams MC Alexandr (MCO d 22) x FI*Mahtitassun MikäEttei? (MCO a 09)
36 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1924378 FI*Goldenstream's Cowboy Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
FI*LovelyLife Up And Go Uula (MCO n 09 22) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
37 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 2027182 Jungfraujoch Olimpian*RU Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
Wistariantale Bellini of Olimpian (MCO n 09 22) x Vera Olimpian*RU (MCO a 25)
38 MCO V / MCO d FI SK LO 1925120 FI*Hashtag November Rain Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio Abs
S*Tjugestas Arthur (MCO d) x FI*Hashtag No Sudden Movement (MCO f 09)
39 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 1507360 FI*KingLeo's Champagne Supernova Naaras Kastraatti Kristiina Rautio Abs
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
40 MCO VII / MCO ds 22 FI SK LO 1924080 FI*A'Dreams MC Red Bachelor Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC BIV NOM BIS
FI*Mostlycats Mr Milky Way (MCO e 22) x Katie Forest Pearl (MCO d 22)
41 MCO VII / MCO as 25 FI SK RX 1923128 FI*Mostlycats Hilarious Woolly Smurf Uros Avoin Kristiina Rautio EX2
FI*Mostlycats Juniper Speck (MCO e 09) x Magic Lake Delilah I (MCO fs 25)
42 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1923507 FI*Mahtitassun OMG! Naaras Avoin Kristiina Rautio Abs
Wackymoon Mercury (MCO ns 22) x FI*Mahtitassun Cauhu (MCO ns 22)
43 MCO VII / MCO ns FI SK LO 1924329 FI*KhalDrogo's Wild Side Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX2
Heart Stealer Forever&Ever (MCO ns) x FI*KingLeo's Fire to the Rain (MCO f 09 22)
44 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1925093 FI*Rotcat Vertico Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Rotcat Nùria (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun GuumaGimma (MCO n 22)
45 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1925094 FI*Rotcat Verna Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Rotcat Nùria (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun GuumaGimma (MCO n 22)
46 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO 1301902 FI*Tigerworld Let's Dance Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FI*Tigerworld I'm The Only One (MCO w) x N*Spellbound's Bella Swan (MCO d 22)
47 MCO VIII / MCO ns 09 25 FI SK RX 1923132 FI*Mostlycats Hilarious Harry Houdini Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC NOM
FI*Mostlycats Juniper Speck (MCO e 09) x Magic Lake Delilah I (MCO fs 25)
48 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 1923311 FI*Escape's Phoebe Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC NOM BIS
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Jennifer Lopez (MCO g 09 22)
49 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK RX 1926090 Fayola Happy Joe Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP NOM BIS
Fayola Monterey (MCO ns 09) x Fayola Jambalaya (MCO g)
50 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 1819969 FI*Mostlycats Lucy Heartfilia Naaras Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP
FI*Mostlycats Mr Milky Way (MCO e 22) x FI*Mahtitassun EhtaPrinsessa (MCO f 03)
51 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 1926529 IT*Norr Venn's Ecstasy Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 NOM BIS
(N) Migoto's Odin (NFO n 09 22) x Yenneffer Zwyciezca Troli *PL (NFO f 03)
52 NFO VI / NFO f 09 23 FI SK LO 1924771 S*Myselisia's Campari Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM
S*Myselisia's Pepino (NFO n 22) x DK*Sakeena's Lotus Elite (NFO fs 03 23)
53 NFO VI / NFO f 09 FI SRK LO 42630 FI*Kultahuiskan Inka Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x FI*Kultahuiskan Geisha (NFO f 03)
54 NFO VIII / NFO fs 09 22 FI SK LO 1926709 Muffin's Featherweight Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
Thor Santaella (NFO ds 09 22) x Asmara de Tsavo (NFO f 09 22)
55 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 1925090 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
PL*Mrau Yori (NFO ns 09) x FI*Hopeahännän Talvililja (NFO w)
56 SIB I / SIB n FI SK RX 1924201 FI*Catillus Chanel in Black Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
Veresk Line*RU Nazar of Tavaloga (SIB n) x FI*Catillus Magellan (SIB n 09)
57 SIB IV / SIB n 09 22 FIN SRK LO 77140 FIN*Amurin Esra Uros Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
S*Skogsfrun's Tsar Saltan (SIB n 23) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
58 SIB VI / SIB f 03 24 FI SK RX 1924916 FI*Amurin Yessica Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 BIV
Sigurd Noche Blanca -E (SIB d 03 23) x FI*Mintsuliinin Darianna (SIB fy 24)
59 SIB VI / SIB d 09 24 FI SK LO 1925604 FI*Amurin Zacarías Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
FI*Raitamäen Benjamin (SIB n 09 24) x FI*Balladin Buffy (SIB f 09 22)
60 SIB VI / SIB f 09 FI SK LO 1926172 FI*Ajatuksen Balleriina Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 NOM
FI*Lumikissan Into Piukee (SIB n 03) x FI*Lumikissan Unna Unelmainen (SIB ds 09)
61 SIB VI / SIB f 09 23 FI SK LO 1925607 FI*Amurin Zila Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX2
FI*Raitamäen Benjamin (SIB n 09 24) x FI*Balladin Buffy (SIB f 09 22)
62 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 1925573 FI*SoulSibster's CinnaMona Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman SIB f 09 22
FI*Lumikissan Grand Slam (SIB d 09 22) x FI*SoulSibster's AmuseMe (SIB f 09)
63 SIB VI / SIB f 09 22 FI SK LO 1718386 FI*Balladin Buffy Naaras Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP NOM BIS
FI*Amurin Zebedee (SIB d 09 22) x FI*Apachiris Frida (SIB n 09 22)
64 BLH b FI SK LO 1821696 FI*Ullukan Fame Isn´t Everything Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
65 BLH j FI SK RX 1717372 FI*MellowBear's Rhine Maiden Flosshilde Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP NOM
FI*Treselle's Espresso (BLH n) x Valencia Dionis (BLH j 03)
66 BLH a 03 FI SK RX 1925442 FI*MellowBear's Alice in Wonderland Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1 NOM
Suncat's Light Me Up (BLH n 02) x FI*MellowBear's Rhine Maiden Flosshilde (BLH j)
67 BSH w 62 FI SK LO 1925589 FI*Rhinestone's White Pearl Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
N'Ice Bear from Town-House*D (BSH w) x FI*Rhinestone's Cobalt Blue (BSH a)
68 BSH a FI SK LO 1924931 ES*Canción de Cuna (III) Sorbete Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC BIV NOM BIS
Rush Maker Luludi*PL (BSH a) x ES*Canción de Cuna (II) Vivita y Coleando (BSH a)
69 BSH a FI SK LO 1925207 Tazzamore's Lotus Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
Just a Gigolo from Town-House (BSH a) x Tazzamore's Pandora (BSH a)
70 BSH a FI SK LO 1924666 FI*Rhinestone's Love Bomb Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1 NOM BIS
N'Ice Bear from Town-House*D (BSH w) x FI*Rhinestone's Sweet Candy (BSH g)
71 BSH a FI SK LO 1925487 FI*Hyrinän Bruce Uros Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
FI*Saranellan Nugetti (BSH e) x FI*Ikkalan Aurora (BSH a)
72 BSH a FI SK LO 1715578 FI*Ikkalan Aurora Naaras Siitos Mira Fonsén
S*British Dream's Tempus (BSH a) x FI*Treselle's Gift for my Lover (BSH c)
72 BSH a FI SK LO 1715578 FI*Ikkalan Aurora Naaras Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP NOM BIS
S*British Dream's Tempus (BSH a) x FI*Treselle's Gift for my Lover (BSH c)
73 BSH c FI SK LO 1925488 FI*Hyrinän Bruno Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Saranellan Nugetti (BSH e) x FI*Ikkalan Aurora (BSH a)
74 BSH d FI SK LO 1924558 FI*Ruusutarhan Aslan Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Tegheon UnderleyHall*PL (BSH n 03) x FI*Ruusutarhan Rosa Alba (BSH e)
75 BSH f FI SK LO 1924555 FI*Ruusutarhan Amelia Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Tegheon UnderleyHall*PL (BSH n 03) x FI*Ruusutarhan Rosa Alba (BSH e)
76 BSH g FI SK LO 1925486 FI*Hyrinän Bianca Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
FI*Saranellan Nugetti (BSH e) x FI*Ikkalan Aurora (BSH a)
77 BSH ns 22 64 FI SK RX 1820048 FI*Englishfellows Boris Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP NOM
Princeton de Noble*LV (BSH ns 22) x FI*Kipardi's On my way (BSH ns 22)
78 BSH f 03 FI SK LO 1924554 FI*Ruusutarhan Aurelia Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
Tegheon UnderleyHall*PL (BSH n 03) x FI*Ruusutarhan Rosa Alba (BSH e)
79 BUR c FI SK LO 1926139 FI*Feirefiz Blame It On The Moon Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
FI*Flea's Haka Iwi (BUR c) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
80 EUR a FI SK RX 1924868 FI*Kissakallion Sheldon Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén VG1
FI*Vinhaviiksen Salarakas (EUR e) x FI*Pikku-Piun Selma Taateli (EUR n 22)
81 EUR g FI SK RX 1924866 FI*Kissakallion Sandra Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Vinhaviiksen Salarakas (EUR e) x FI*Pikku-Piun Selma Taateli (EUR n 22)
82 EUR n 22 FI SK RX 1820495 FI*Pikku-Piun Selma Taateli Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Lumihelmen Giulio Gatti (EUR ns 23) x FI*Pikku-Piun Elle (EUR ns 22)
82 EUR n 22 FI SK RX 1820495 FI*Pikku-Piun Selma Taateli Naaras Siitos Mira Fonsén
FI*Lumihelmen Giulio Gatti (EUR ns 23) x FI*Pikku-Piun Elle (EUR ns 22)
83 EUR n 24 FI SK RX 1924870 FI*Kissakallion Sheridan Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
FI*Vinhaviiksen Salarakas (EUR e) x FI*Pikku-Piun Selma Taateli (EUR n 22)
84 EUR f 22 FI SK RX 1924550 Silkkiturkin Värikäs Veeruska Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Lustily Musta aukko (EUR n) x Silkkiturkin Samettikukka (EUR d 22)
85 EUR f 24 FI SK RX 1924869 FI*Kissakallion Sigrid Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
FI*Vinhaviiksen Salarakas (EUR e) x FI*Pikku-Piun Selma Taateli (EUR n 22)
86 EUR g 24 FI SK RX 1924867 FI*Kissakallion Selinda Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Vinhaviiksen Salarakas (EUR e) x FI*Pikku-Piun Selma Taateli (EUR n 22)
87 EUR g 03 FI SK RX 1924074 FI*Waputtaren Peppilotta Paronintytär Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
FI*Waputtaren Paroni Le Petit Poitou (EUR d 02) x FI*Waputtaren Tea Tarina Taanielintytär (EUR n 03)
88 KOR FI SK LO 1924504 FI*Mythai Tydah Thong Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM
FI*Helmi's Lek Tzak-kra-phat (KOR ) x FI*Melodian Tulaya (KOR )
89 MAN 51-52 / MAN a 03 51 FI SK RX 1822217 FI*Touchant Fureur de Vivre Uros Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP
Caaleigh Pepperdance (MAN ns 09 24 51) x FI*Touchant But de la Vie (CYM gs 03 54)
90 MAU ns FIN SRK LO 34615 FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Veteraani Mira Fonsén 1 NOM BIS
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
91 MAU ns 24 FI SK LO 1923088 FI*Walidah Canopus Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC NOM
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*Walidah Baketwernel (MAU ns 24)
92 OCI n 24 FI SK LO 1819561 FI*Uniikki Pellonpekko Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
FI*Uniikki Morfeus (OCI o 24) x Coco Heart Aditi-of-Uniikki (OCI n 24)
93 OCI n 24 FI SK LO 1819652 FI*Northalla Valkyrie Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC NOM
Dragon Amagitsune*RU (OCI o 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
94 OCI b 24 FI SK LO 1924273 FI*Moosegrove Saphire Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC NOM BIS
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x S*Pagngle's Summer Love (OCI b 24)
95 OCI ns 24 FI SRK LO 43291 FI*Northalla Blackbeard Uros Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP NOM BIS
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
96 OCI os 24 FI SK LO 1819651 FI*Northalla Runemaster Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
Dragon Amagitsune*RU (OCI o 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
97 SRL I / SRL c FI SK RX 1925064 FI*Be-Curly Catch the Rainbow Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
S*Tiddlywinks Bip Bippadotta (SRL c) x IT*Silverdust Curly Sue (SRL h)
98 SRL III / SRL e FI SK RX 1925769 FI*Be-Curly Topaz Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Onyx Marcmiaow (SRL a) x Psipsina Meteora (SRS d)
99 ABY n FI SK LO 1925447 Cosima Kaldorei*PL Naaras Avoin Arja Martikainen Abs
Urias Berenetto, CZ (ABY n) x Aurora Kaldorei*PL (ABY n)
100 ABY n FI SK LO 1923882 FI*Woodcocks Little My Naaras Avoin Arja Martikainen Abs
PL*Adalbertus Theodor (ABY n) x FI*Link Malaika Mnia (ABY n)
101 ABY n FI SK LO 1926088 FI*Kermakupin Parantava Sade Uros Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
FI*Furiosa Avenger (ABY n) x FI*Kermakupin Feel The Thunder (ABY n)
102 ABY n FI SK LO 1926087 FI*Kermakupin Sade Ei Hylkää Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX4
FI*Furiosa Avenger (ABY n) x FI*Kermakupin Feel The Thunder (ABY n)
103 ABY n FI SK LO 1926086 FI*Kermakupin Sadepäivä Paratiisissa Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX3
FI*Furiosa Avenger (ABY n) x FI*Kermakupin Feel The Thunder (ABY n)
104 ABY n FI SK LO 1926085 FI*Kermakupin Suloista Sadetta Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX2
FI*Furiosa Avenger (ABY n) x FI*Kermakupin Feel The Thunder (ABY n)
105 ABY n FI SK LO 1926084 FI*Kermakupin Tulppaani Ja Sadepisara Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1 BIV
FI*Furiosa Avenger (ABY n) x FI*Kermakupin Feel The Thunder (ABY n)
106 ABY n FI SK LO 1821948 FI*Kermakupin Feel The Thunder Naaras Out of Competition Arja Martikainen Arvosteltu
(N)Ororina's Jondalar (ABY n) x FI*Redcheetah's Jade (ABY n)
106 ABY n FI SK LO 1821948 FI*Kermakupin Feel The Thunder Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
(N)Ororina's Jondalar (ABY n) x FI*Redcheetah's Jade (ABY n)
107 ABY a FI SK LO 1926763 Thamos Viktor Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
Velvetdamour Alesandro (ABY a) x Thamos Aida (ABY n)
108 BAL b FI SK LO 1925137 FI*Frostnight's Paint Your Sky With Rainbow Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1 NOM BIS
FI*Mummeli Queeninho Emilio (BAL c) x FI*Frostnight's Romance With Darkness (OSH b 24)
109 BAL b 21 FI SK LO 1925135 FI*Frostnight's Hibernating Heart Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 NOM
FI*Mummeli Queeninho Emilio (BAL c) x FI*Frostnight's Romance With Darkness (OSH b 24)
110 CRX I / CRX n FI SK LO 1923876 FI*Claypond's Martinus Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC NOM
FI*VeeKasin Jafar (CRX n) x FI*Claypond's Fortune Fabuleuse (CRX o)
111 CRX I / CRX n FI SK LO 1923878 FI*Claypond's Matleena Naaras Avoin Arja Martikainen Abs
FI*VeeKasin Jafar (CRX n) x FI*Claypond's Fortune Fabuleuse (CRX o)
112 CRX I / CRX b FI SK LO 1925691 FI*Villains Callipygian Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
FI*Claypond's Farceur (CRX o) x FI*Villains Wicked Winifred (CRX b)
113 CRX II / CRX b 09 FI SK LO 1822646 FI*Claypond's Karamella Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Claypond's Farceur (CRX o) x Penottie van Berkendonck (CRX b 09)
114 CRX III / CRX f FI SK LO 1925833 FI*Clamoris Lalika Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
FI*Sirpaleen Caspian Apollon (CRX d) x FI*KittyLady's Black Widow (CRX f)
115 CRX III / CRX f FI SK LO 1925831 FI*Clamoris Lavinia Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX2
FI*Sirpaleen Caspian Apollon (CRX d) x FI*KittyLady's Black Widow (CRX f)
116 CRX IV / CRX f 03 24 FI SK LO 1822888 FI*Jokikatin Telefonino Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
Gatodouro Jazz (CRX n 24) x Corn-Bred's Marimekko (CRX f 03)
117 CRX V / CRX ns 24 FI SK LO 1924742 FI*Piupaws Ansa Ikonen Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen Abs
FI*Piupaws Donkey Kong (CRX ns) x FI*Piupaws Kardemumma (CRX f 24)
118 CRX VII / CRX n 32 FI SK LO 1923875 FI*Claypond's Manta Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC NOM BIS
FI*VeeKasin Jafar (CRX n) x FI*Claypond's Fortune Fabuleuse (CRX o)
119 CRX IX / CRX w 62 FI SK LO 1923680 FI*Mimic Arctic Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
FI*Claypond's Bon Nuit (CRX n 24) x Cecil Amusant*RU (CRX w)
120 CRX IX / CRX w 64 FI SK LO 1923679 FI*Mimic Alaska Naaras Avoin Arja Martikainen Abs
FI*Claypond's Bon Nuit (CRX n 24) x Cecil Amusant*RU (CRX w)
121 DRX I / DRX n FI SK LO 1822652 FI*Åbodas Mimi Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Mirexin Patrik (DRX ns 25) x FI*Åbodas Aimi (DRX n 33)
122 DRX I / DRX n FI SK RX 1925902 FI*Åbodas Amira Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
FI*Åbodas Mochi (DRX n) x FI*Åbodas Mai (DRX a)
123 DRX III / DRX e FI SK RX 1924848 FI*Åbodas Dumbo Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
FI*Mirexin Patrik (DRX ns 25) x FI*Åbodas Saimi (DRX f)
124 DRX IV / DRX h 09 FI SK LO 1925040 FI*Mirexin Taika-Tyttö Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman Abs
FI*Fairy-Story's Xmas (DRX c 03) x Xaboo Kokeshi*PL (DRX f 09 24)
125 DRX V / DRX n 25 FI SK LO 1822653 FI*Åbodas Tonttu Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 No Cert
FI*Mirexin Patrik (DRX ns 25) x FI*Åbodas Aimi (DRX n 33)
126 DRX VII / DRX n 21 33 FI SK LO 1923436 FI*Avariel Rockruff Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Mirexin Martin (DRX n 21 33) x FI*Avariel Minois (DRX a)
127 OSH w FI SK LO 1821020 FI*Vintterin Vappu Loviisantytär Naaras Siitos
FI*Hämynhäivän Onnenpoika (OSH w) x FI*Vintterin Loviisa Miinantytär (SIA n 21)
127 OSH w 64 FI SK LO 1821020 FI*Vintterin Vappu Loviisantytär Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Hämynhäivän Onnenpoika (OSH w) x FI*Vintterin Loviisa Miinantytär (SIA n 21)
128 OSH n 24 FI SK LO 1926416 FI*Vintterin Uolevi Vapunpoika Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman Abs
Caleb Eastern Grace (OSH n) x FI*Vintterin Vappu Loviisantytär (OSH w)
129 OSH a 24 FI SK LO 1924044 FI*LoudMeow Stormwind Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC NOM BIS
Hermes v. Imporio A (OSH b 24) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
130 RUS FI SK LO 1822846 FI*Janatuisen Tellus Mater Naaras Avoin Pia Nyman Abs
Diamond Neytiri*PL (RUS ) x FI*Janatuisen Amalthea of Jupiter (RUS )
131 RUS FI SK LO 1924934 Katzenhof Christina Regina Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
Vayun Ufne Koty*PL (RUS ) x Katzenhof Lily ofthe Valley (RUS )
132 RUS FI SK LO 1924449 FI*Zarin Minion Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
S*Ärke Ängelns Call me (RUS ) x FI*Zarin Onnenapila (RUS )
133 SIA w 67 FI SK LO 1926422 FI*Vintterin Irmeli Vapuntytär Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1 NOM BIS
Caleb Eastern Grace (OSH n) x FI*Vintterin Vappu Loviisantytär (OSH w)
134 SIA n FI SK LO 1925804 FI*Kelmikerhon Seela S. Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
Laziza Mafdet-Murano (SIA n) x DK*LihmeRex Kenaia (SIA n)
135 SIA d FI SK LO 1923987 Tyjunsee Red Hot Pepper of Deraza Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
Tyjunsee Jose Cuervo (SIA n) x Savuti Pumpkin Spice of Tyjunsee (SIA d)
136 SIA e FI SK LO 1822492 FI*Deraza Royal Redberry Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
Melkatz Raspberry Beret (SIA d) x FI*Deraza Esperta (SIA g)
137 SIA n 21 FI SK LO 1926418 FI*Vintterin Simo Vapunpoika Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 NOM
Caleb Eastern Grace (OSH n) x FI*Vintterin Vappu Loviisantytär (OSH w)
138 SIA b 03 FI SK LO 1926424 FI*Vintterin Juri Boriksenpoika Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman Abs
Ardales Elois Agraciado (OSH b 03) x FI*Vintterin Jaana Miinantytär (SIA b)
139 SOM o FI SK LO 1926615 PL*Fryga Felicity Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
PL*Fryga Domino (SOM n) x FI*Kharn-Ka Garance Sahara (SOM o)
140 SPH II / SPH n 03 FI SK RX 1924753 FI*Eipril Trixie Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
Amoresfinge Donato (SPH w) x Vika Elf SPH Big Baffy (SPH n 03)
141 SPH V / SPH n 32 FI SK LO 1924259 FI*Åbodas Tilli Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC NOM
Amoresfinge Donato (SPH w) x FI*Eipril Rosalie (SPH n 09)
142 HCL Mökö Naaras Kotikissat Mira Fonsén 2
143 HCL Santtu Uros Kotikissat Kristiina Rautio 3
144 HCL Miisa Naaras Kotikissat Mira Fonsén Abs
145 HCL Sulo Pekunpoika Uros Kotikissat Kristiina Rautio 1 NOM
146 HCL Kelmi Uros Kotikissat Kristiina Rautio 2
147 HCL Olavi Pekunpoika Uros Kotikissat Kristiina Rautio 4
148 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Mira Fonsén 1 NOM BIS
148 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
149 HCL Turbo Naaras Kotikissat Mira Fonsén 3
150 HCS Diamantia Uros Kotikissat Pia Nyman 2
151 HCS Paavo Uros Kotikissat Pia Nyman 1 NOM BIS
151 HCS Paavo Uros Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM
152 HCS Penni Uros Kotikissat Pia Nyman 3
153 HCS Sissi Naaras Kotikissat Arja Martikainen 1 NOM
154 HCS Toffee Uros Kotikissat Pia Nyman Abs
161 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Fonsén Mira PER f, PER ns, RAG a, RAG a 03, RAG d 21, RAG n 03 21, RAG n 04, RAG n 04 21, SBI b 21, SBI c 21, SBI e, SBI n 21, BLH j, BSH c, BSH d, BSH f, BSH ns 22 64, BSH w 62, BUR c, EUR a, EUR f 22, EUR g, EUR g 24, EUR n 22, KOR, MAU ns 24, OCI b 24, OCI os 24, SRL III, HCL, VET 1, VET 3 40
Martikainen Arja BLH a 03, BLH b, BSH a, BSH f 03, BSH g, EUR f 24, EUR g 03, EUR n 24, MAN 51-52, OCI n 24, OCI ns 24, SRL I, ABY n, BAL b, CRX I, CRX IV, CRX IX, CRX V, DRX III, DRX V, SIA d, SIA w 67, SOM o, SPH II, SPH V, HCS 41
Nyman Pia ACL III, MCO IV, MCO VIII, NFO IV, SIB I, SIB VI, ABY a, BAL b 21, CRX II, CRX III, CRX VII, DRX I, DRX IV, DRX VII, OSH a 24, OSH n 24, OSH w 64, RUS, SIA b 03, SIA e, SIA n, SIA n 21, HCS 39
Rautio Kristiina ACS VI (13c), EXO n, EXO n 22, PER d, PER ds, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG a 21, RAG e, RAG n, RAG n 03, SBI f, SBI f 21, ACS VI, MCO II, MCO V, MCO VII, NFO IX, NFO VI, NFO VIII, HCL, VET 2, VET Kotikissat 39
4 tuomaria