Omakissa
YK kansainvälinen kissanäyttely kat 2, 3 *HAR* 13.10.2019
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 13.10.2019 Loppuu 13.10.2019
Ilmoittautuminen alkaa 30.7.2019 Ilmoittautuminen loppuu 17.9.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:15 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 3.10.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 200   Kategoriat 2, 3
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero FI5445030010201139
Sähköposti show.ykkoskissat@gmail.com
Paikka HAR, Hartola
Toimihenkilöt Kutsun kokonaisuudessaan löydät tästä

Lisätietoja: 
Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com
Raha-asiat:  Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com
Näyttelysihteeri: Eeva Lindblom, show.ykkoskissat@gmail.com
Näyttelypäällikkö:  Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kolumbus.fi
Ensikertalainen näyttelyssä:  Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com
Pääassistentti:  Eeva-Leena Juntunen, willicon@surok.fi
Lisätietoja Näyttelyiden nimet 'HAR' ja 'TOLA'
Lauantaina kat 1, 4 ja kotikissat, sunnuntaina kat 2, 3. Näyttelyssä 2 arvostelua / päivä.
Näyttelyyn ilmoittaudutaan HAR- näyttelyn kautta. Huom ! VAIN  luokat 1-13
Kissa osallistuu automaattisesti kahteen (2) arvosteluun, mikäli ei toisin ilmoitettu.

Ilmoittautumismaksu 33€ / arvostelu.
Ilmoittautumiset: VAIN Omakissan kautta Ilmoittautumisaika  30.7.- 17.9.2019
Karsintaperuste: ilmoittautumismaksun saapumispäivän perusteella kategorioittain.

17.9. JÄLKEEN HYVÄKSYTÄÄN VAIN VÄRI- JA LUOKKAMUUTOKSET,
EI MUITA MUUTOKSIA !

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
2 123 120 0 0 3
3 85 79 0 0 6
Yhteensä 208 199 0 0 9

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 ACL IV / ACL n 03 22 FI*Siriuksen AlfaCurl 2 Uros 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1
2 ACL XI / ACL e 03 21 33 Sugar Curl Souffle' of Siriuksen 2 Uros 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
3 ACS III / ACS n 24 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl 2 Uros 10 (KAS) Turpeinen Riikka EX1 CAP NOM
4 ACS IV / ACS a 03 24 FI*Siriuksen TianaCurl 2 Naaras 1 (SC) Turpeinen Riikka KM
5 MCO I / MCO n FI*Rotcat Odessa 2 Naaras 3 (GIC) Sundqvist Malin EX1 CACS
6 MCO I / MCO n PL*Dark Age Magic 2 Uros 7 (CH) Sundqvist Malin EX1 CACIB
7 MCO I / MCO n FI*KingLeo's I am Celaeno 2 Naaras 4 (GIP) Sundqvist Malin EX1 CAPS
8 MCO I / MCO a FI*KingLeo's I am Alcyone 2 Naaras 6 (IP) Sundqvist Malin EX1 CAGPIB
10 MCO II / MCO n 09 FI*A'Dreams MC Caesar 2 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
11 MCO III / MCO n 22 FI*KingLeo's Here's to Freedom 2 Uros 1 (SC) Kudra Magdalena Abs
12 MCO III / MCO n 25 S*Moon Kewa's Willy Wonka 2 Uros 5 (IC) Kudra Magdalena EX1 CAGCIB
13 MCO III / MCO n 22 FI*Rotcat Sisy 2 Naaras 5 (IC) Kudra Magdalena EX1 CAGCIB
14 MCO III / MCO n 22 L*Tomas Lynxmark 2 Uros 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
15 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain Quick Dreamer 2 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
16 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Starry Sky Kuutar 2 Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX2
17 MCO III / MCO n 25 FI*NineTales Queen Is Born 2 Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1 BIV
18 MCO III / MCO n 22 DK Sivkjær's Claba Helle 2 Naaras 10 (KAS) Kudra Magdalena EX1 CAP
19 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Oh My Goddess 2 Naaras 5 (IC) Kudra Magdalena EX1 CAGCIB
20 MCO IV / MCO n 09 25 LV*BBMC Nitro 2 Uros 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC BIV NOM
21 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Rare Diamond 2 Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1
22 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Goldenstream's Cowboy 2 Uros 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX2
23 MCO IV / MCO n 03 22 FI*LovelyLife Hello World I'm Harald 2 Uros 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1
24 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Ghost Of Wind 2 Uros 4 (GIP) Kudra Magdalena EX1 CAPS
25 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Lady Leonita 2 Naaras 6 (IP) Kudra Magdalena EX1 CAGPIB BIV
26 MCO IV / MCO n 09 24 FI*Hemingway's Chief White Bear 2 Uros 8 (PR) Kudra Magdalena arvosteltu
27 MCO IV / MCO n 09 22 FI*KingLeo's Happy Feet 2 Naaras 8 (PR) Kudra Magdalena EX1 CAPIB
28 MCO V / MCO f 22 FI*A'Dreams MC Artemiy 2 Uros 5 (IC) Kudra Magdalena EX1 CAGCIB
29 MCO V / MCO f 22 FI*Vuorensinen Blackcurrant 2 Naaras 5 (IC) Kudra Magdalena EX1 CAGCIB
30 MCO V / MCO e 23 RU*Unicum Ravenna 2 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
31 MCO V / MCO d 24 FI*Easylife's Wintertime Love 2 Uros 11 (Nuoret) Kudra Magdalena Abs
32 MCO V / MCO d 25 FI*NineTales Quake 2 Uros 11 (Nuoret) Kudra Magdalena Abs
33 MCO V / MCO f 22 FI*Vuorensinen Jacaranda 2 Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1 BIV
34 MCO V / MCO d FI*Hashtag November Rain 2 Naaras 12 (Pennut) Kudra Magdalena Abs
35 MCO VI / MCO d 09 23 Gryfin Lillycubs*PL 2 Uros 5 (IC) Turpeinen Riikka EX1 CAGCIB
36 MCO VI / MCO d 03 22 FI*Escape's O'Miziaki 2 Uros 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC BIV
37 MCO VI / MCO g 09 23 FI*Stout-hearted Glorious Grace 2 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
38 MCO VI / MCO f 03 22 Galaxy Maryel Eva 2 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX2
39 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Hashtag Die Another Day 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka Abs
40 MCO VI / MCO f 09 24 FI*Stout-hearted Her Royal Highness Meghan 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
41 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Stout-hearted Nailah 2 Naaras 2 (SP) Turpeinen Riikka KM BIV
42 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Hard as a Rock 2 Uros 6 (IP) Turpeinen Riikka EX2
43 MCO VI / MCO d 09 24 FI*Easylife's King of Moon 2 Uros 6 (IP) Turpeinen Riikka EX1 CAGPIB
44 MCO VI / MCO f 03 FI*Goldenstream's Woman in Red 2 Naaras 6 (IP) Turpeinen Riikka EX1 CAGPIB
45 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Quite the Best 2 Uros 10 (KAS) Turpeinen Riikka EX1 CAP
46 MCO VI / MCO d 09 24 FI*Stout-hearted I Love You 2 Naaras 8 (PR) Turpeinen Riikka EX1 CAPIB
47 MCO VII / MCO ns Guerlain Real Love*RU 2 Uros 9 (Avoin) Sundqvist Malin EX1 CAC
48 MCO VII / MCO fs 22 Genewa Real Love*RU 2 Naaras 9 (Avoin) Sundqvist Malin EX1 CAC BIV
49 MCO VII / MCO ds 22 FI*A'Dreams MC Red Bachelor 2 Uros 11 (Nuoret) Sundqvist Malin EX1
50 MCO VII / MCO ds 22 FI*MaineQueen Centuries 2 Naaras 11 (Nuoret) Sundqvist Malin EX1
51 MCO VII / MCO ns 22 FI*Rotcat Vertico 2 Uros 12 (Pennut) Sundqvist Malin EX1
52 MCO VII / MCO ns 22 FI*Rotcat Verna 2 Naaras 12 (Pennut) Sundqvist Malin EX1
53 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Nùria 2 Uros 1 (SC) Turpeinen Riikka KM
54 MCO VIII / MCO fs 03 FI*LovelyLife Hello World I'm Renata 2 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka MCO fs 03 22
55 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Meeco 2 Uros 2 (SP) Turpeinen Riikka KM
57 MCO VIII / MCO ns 03 Fayola Xenon 2 Uros 10 (KAS) Turpeinen Riikka Abs
58 NEM I / NEM n 21 FI*Giramir's Artico Luxus 2 Uros 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
59 NEM I / NEM n 21 FI*Giramir's Aurora 2 Naaras 13c (Määrittely) Sundqvist Malin NEM ns 21
59 NEM I / NEM ns 21 FI*Giramir's Aurora 2 Naaras 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
60 NEM I / NEM fs 21 FI*Lumikissan MaDonna 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1 BIV
61 NEM I / NEM as 21 FI*Giramir's Catalaya 2 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka NEM a 21
62 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Charizard 2 Uros 1 (SC) Sundqvist Malin KM BIV NOM
63 NEM II / NEM as 09 21 Lunarsky LucianAurora 2 Uros 7 (CH) Sundqvist Malin EX1 CACIB
64 NEM II / NEM fs 09 21 FI*SoulSibster's BeLoved 2 Naaras 11 (Nuoret) Sundqvist Malin EX1
65 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Elite Queen 2 Naaras 4 (GIP) Sundqvist Malin EX1 CAPS NOM
66 NFO I / NFO n IT*Norr Venn's Eleanor Roosevelt 2 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
67 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Running Free 2 Uros 6 (IP) Sundqvist Malin Abs
68 NFO III / NFO n 24 FI*WitSarin Lenita 2 Naaras 5 (IC) Sundqvist Malin EX1 CAGCIB
69 NFO III / NFO n 24 FI*Poutapäivän Kickstart My Heart 2 Uros 12 (Pennut) Sundqvist Malin EX1
70 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Mertsi 2 Uros 1 (SC) Turpeinen Riikka Abs
71 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Marjametsän Poika saunoo 2 Uros 3 (GIC) Turpeinen Riikka EX1 CACS
72 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Siniidan Sysiässä 2 Uros 3 (GIC) Turpeinen Riikka Abs
73 NFO IV / NFO n 09 22 FI*GoldenFurry's Champion Charolais 2 Naaras 3 (GIC) Turpeinen Riikka EX1 CACS NOM
74 NFO IV / NFO n 09 22 FI*GoldenFurry's Maroon Maize 2 Uros 5 (IC) Turpeinen Riikka EX2
75 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Jarraun's Skog Harold 2 Uros 5 (IC) Turpeinen Riikka EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
76 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Hopeahännän Mahtava Mörkö 2 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX2
77 NFO IV / NFO n 03 22 IT*Norr Venn's Ecstasy 2 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1 NOM BIS
78 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Miranda 2 Naaras 4 (GIP) Turpeinen Riikka EX1 CAPS NOM
79 NFO V / NFO f 22 FI*Keijumetsän Queen Bitch 2 Naaras 3 (GIC) Kudra Magdalena EX1 CACS
80 NFO V / NFO f 22 S*Cederskogens Öydis Önskedröm 2 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
81 NFO V / NFO f 24 FI*Poutapäivän Home Sweet Home 2 Naaras 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1 BIV NOM
82 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 1 (SC) Sundqvist Malin KM
83 NFO VI / NFO d 03 22 FI*Neige-Cristal's Diorella 2 Naaras 1 (SC) Sundqvist Malin KM
84 NFO VI / NFO d 03 FI*Haaveeni Balder 2 Uros 3 (GIC) Sundqvist Malin EX1 CACS
85 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI*Hopeahännän Syysprinssi 2 Uros 3 (GIC) Sundqvist Malin EX2
86 NFO VI / NFO f 03 24 S*Lynx-Lair's Jadie of JacLun 2 Naaras 3 (GIC) Sundqvist Malin EX1 CACS BIV
87 NFO VI / NFO d 03 24 FI*Ivanhoe's Too Funky 2 Uros 5 (IC) Sundqvist Malin EX1 CAGCIB
88 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Hopeahännän Satuprinsessa 2 Naaras 9 (Avoin) Sundqvist Malin EX1 CAC
89 NFO VI / NFO d 09 22 FI*Glyrien's Prince George 2 Uros 11 (Nuoret) Sundqvist Malin EX1
90 NFO VI / NFO f 09 23 S*Myselisia's Campari 2 Naaras 11 (Nuoret) Sundqvist Malin EX1
91 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI*Ratakatin Björn 2 Uros 12 (Pennut) Sundqvist Malin EX1 BIV NOM
92 NFO VI / NFO d 02 21 62 IT*Norr Venn's Eric Clapton 2 Uros 12 (Pennut) Sundqvist Malin EX2
93 NFO VI / NFO f 02 21 64 FI*Haaveeni Pieniä Taikoja 2 Naaras 12 (Pennut) Sundqvist Malin EX1
94 NFO VI / NFO f 09 24 IT*Norr Venn's Edith Piaf 2 Naaras 12 (Pennut) Sundqvist Malin EX2
95 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Felicis Enna 2 Naaras 2 (SP) Sundqvist Malin KM BIV
96 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Ramona 2 Naaras 4 (GIP) Sundqvist Malin EX2
97 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Regina 2 Naaras 4 (GIP) Sundqvist Malin EX1 CAPS
98 NFO VII / NFO ds 24 FI*Jarraun's Skog Dellingr 2 Uros 1 (SC) Turpeinen Riikka KM
99 NFO VIII / NFO es 03 24 FI*Glyrien's Sweet Cream 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
100 NFO IX / NFO w 62 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco 2 Naaras 1 (SC) Sundqvist Malin KM BIV NOM
101 NFO IX / NFO w 61 FI*Tähtitassun Adalmiina 2 Naaras 3 (GIC) Sundqvist Malin EX1 CACS
102 NFO IX / NFO w 64 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja 2 Uros 12 (Pennut) Sundqvist Malin EX1
103 NFO IX / NFO w 63 NO*Havstrilens Prince 2 Uros 12 (Pennut) Sundqvist Malin EX2
104 SIB I / SIB a FI*Keijumetsän Blue (Da Ba Dee) 2 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
105 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Zippora 2 Naaras 1 (SC) Kudra Magdalena KM
106 SIB III / SIB n 24 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville 2 Naaras 1 (SC) Kudra Magdalena KM BIV NOM BIS
108 SIB III / SIB ny 24 FI*Anjupia's Blood of Blacky 2 Uros 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1
109 SIB III / SIB n 22 CH*Lukijn's Skye 2 Uros 2 (SP) Kudra Magdalena KM NOM BIS
110 SIB IV / SIB n 03 23 Felis Felicis Hammer to Fall 2 Uros 11 (Nuoret) Sundqvist Malin EX1 NOM BIS
111 SIB IV / SIB n 09 22 FIN*Amurin Esra 2 Uros 4 (GIP) Sundqvist Malin EX1 CAPS NOM
112 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan MammaMia 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1 NOM
113 SIB VI / SIB d 09 22 FI*Lumikissan Grand Slam 2 Uros 5 (IC) Kudra Magdalena Abs
114 SIB VI / SIB f 09 24 Victoria Dido Nový vek, CZ 2 Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1 BIV NOM
115 SIB VI / SIB f 03 22 FI*Amurin Yakira 2 Naaras 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX3
116 SIB VI / SIB f 03 24 FI*Amurin Yessica 2 Naaras 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1
117 SIB VI / SIB f 09 24 FI*SoulSibster's CinnaMona 2 Naaras 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX2
118 SIB VII / SIB ns 24 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum 2 Naaras 4 (GIP) Kudra Magdalena EX1 CAPS NOM BIS
119 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) Turpeinen Riikka Abs
120 SIB VIII / SIB fs 03 FI*Cherrytail's Xenia 2 Naaras 1 (SC) Turpeinen Riikka Abs
121 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan DollariHymy 2 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka Abs
122 SIB IX / SIB w 61 FI*Cherrytail's Lord WhiteMaster 2 Uros 9 (Avoin) Sundqvist Malin EX1 CAC
123 BEN n 22 S*Leopardettes Sunny Hazelnut 3 Uros 9 (Avoin) Nowak Robert EX1 CAC
124 BEN n 22 FI*Cajado Aglia Tau 3 Naaras 9 (Avoin) Nowak Robert EX1 CAC
125 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 2 (SP) Nowak Robert KM
126 BEN n 22 FI*Kissalehdon Nefertiti 3 Naaras 6 (IP) Nowak Robert EX1 CAGPIB
127 BEN n 24 S*Leopardettes Leonardo 3 Uros 1 (SC) Reiter Helene KM
128 BEN n 24 FI*Kissalehdon Tausret 3 Naaras 12 (Pennut) Reiter Helene EX1
129 BEN n 24 FI*Bengabling Bandito 3 Uros 6 (IP) Reiter Helene Abs
130 BEN n 22 32 FI*Leokatin Nietos 3 Uros 1 (SC) Reiter Helene KM
131 BEN n 24 33 FI*PurrGold Luminous Lux 3 Uros 12 (Pennut) Nowak Robert EX1 NOM
132 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 1 (SC) Reiter Helene KM BIV NOM BIS
133 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Love Story 3 Naaras 1 (SC) Reiter Helene KM
134 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Suukon Muisto Pekulle 3 Uros 9 (Avoin) Reiter Helene EX1 CAC
135 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 2 (SP) Reiter Helene KM NOM
136 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Helmiaamun Valo 3 Uros 6 (IP) Reiter Helene EX1 CAGPIB
137 BML II / BML ds 11 31 FI*Kissamummon Hopeajään Säihke 3 Uros 9 (Avoin) Nowak Robert EX1 CAC
138 BSH a FI*Hyrinän Alva 3 Naaras 9 (Avoin) Nowak Robert EX1 CAC
139 BSH a Tazzamore's Lotus 3 Uros 11 (Nuoret) Nowak Robert EX1
140 BSH a FI*Feronian Lilja 3 Naaras 6 (IP) Nowak Robert EX1 CAGPIB
141 BSH e FI*Saranellan Nugetti 3 Uros 9 (Avoin) Reiter Helene EX1 CAC
142 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Nowak Robert KM NOM BIS
143 BSH g FI*Ruusutarhan Rosa Amabile 3 Naaras 1 (SC) Reiter Helene KM
144 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Silver Varvara 3 Naaras 3 (GIC) Nowak Robert EX1 CACS
145 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Tootsie 3 Naaras 12 (Pennut) Nowak Robert EX1
146 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Knockout 3 Uros 4 (GIP) Nowak Robert EX1 CAPS
147 BSH ns 11 FI*Lumiprinsessan Talviprinssi 3 Uros 4 (GIP) Nowak Robert EX2
149 BSH f 03 FI*Ruusutarhan Aurelia 3 Naaras 12 (Pennut) Reiter Helene EX1
150 BUR n HU*Alba Regia Pocok 3 Uros 11 (Nuoret) Reiter Helene EX1 NOM
151 BUR n LV FORSLAND GILBERT 3 Uros 12 (Pennut) Reiter Helene EX1 BIV NOM BIS
152 BUR n Pantie DAndre & Cats*RU 3 Naaras 12 (Pennut) Reiter Helene EX1
153 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 2 (SP) Reiter Helene KM
154 BUR n FIN*Almond's Virginia Woolf 3 Naaras 4 (GIP) Reiter Helene EX1 CAPS
155 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 1 (SC) Nowak Robert KM
156 BUR a FI*Feirefiz Another Brick In The Wall 3 Uros 11 (Nuoret) Nowak Robert EX1
157 BUR b FI*Feirefiz Shine On You Crazy Diamond 3 Naaras 11 (Nuoret) Reiter Helene EX1
158 BUR b Willie Winkie Magic Valley*RU 3 Naaras 11 (Nuoret) Reiter Helene EX2
160 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 2 (SP) Reiter Helene KM NOM BIS
161 BUR d FI*Celsiana Suopursu 3 Uros 2 (SP) Nowak Robert KM
162 BUR e FI*Aavan Muscat 3 Uros 5 (IC) Reiter Helene EX1 CAGCIB
163 BUR d FI*Celsiana Iiris Ruusu 3 Naaras 12 (Pennut) Nowak Robert EX1
164 BUR f FI*Enjoy Brienne of Tarth 3 Naaras 1 (SC) Nowak Robert KM NOM
165 BUR f FI*Mama-Alcialon Jammaileva Jannika 3 Naaras 5 (IC) Nowak Robert EX1 CAGCIB
166 BUR h FI*Celsiana Kielo 3 Naaras 1 (SC) Reiter Helene KM
167 BUR h FI*ZirCat's Killer Queen 3 Naaras 5 (IC) Reiter Helene EX1 CAGCIB
168 CHA FI*Kattskogens Mathilda 3 Naaras 5 (IC) Nowak Robert EX1 CAGCIB
169 CHA HU*Blue Melody Karma 3 Naaras 10 (KAS) Nowak Robert EX1 CAP
170 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI*Touchant Sans la Queue 3 Naaras 6 (IP) Reiter Helene EX1 CAGPIB
172 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 4 (GIP) Reiter Helene EX1 CAPS
173 EUR a 22 FI*Feronian Opium 3 Uros 9 (Avoin) Nowak Robert EX1 CAC NOM
174 EUR a 23 FI*Pikku-Piun Ihana Ilona 3 Naaras 5 (IC) Reiter Helene EX1 CAGCIB
175 EUR a 24 FI*Katinhännän Bratislavan Jääihme 3 Naaras 12 (Pennut) Nowak Robert EX1
176 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador 3 Uros 2 (SP) Nowak Robert KM
177 EUR d 22 FI*Feronian Kesäleimu 3 Uros 1 (SC) Nowak Robert KM
178 EUR f 22 FI*Feronian Neilikka 3 Naaras 3 (GIC) Reiter Helene EX1 No Cert
179 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Reiter Helene KM
180 EUR g 22 FI*Katinhännän Adelante 3 Naaras 12 (Pennut) Nowak Robert EX1
181 EUR g 23 FI*Katinhännän L'Amour Toujours 3 Naaras 12 (Pennut) Reiter Helene EX1
182 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 2 (SP) Nowak Robert KM
184 EUR gs 23 FI*Katinhännän Harleen Frances Quinzel 3 Naaras 9 (Avoin) Nowak Robert EX1 CAC
185 EUR gs 24 FI*Katinhännän Lyra Galen Jedha 3 Naaras 7 (CH) Reiter Helene EX1 CACIB
187 KBL I / KBL ns 22 SE*Kot-à-Kuril Avalon 3 Uros 1 (SC) Nowak Robert KM
188 KBL I / KBL n 22 SE*Kot-à-Kuril Kassanova 3 Uros 3 (GIC) Nowak Robert EX1 CACS
189 KBL IV / KBL fs 03 22 Brioche Free Hunter *RU 3 Naaras 9 (Avoin) Nowak Robert EX1 CAC
190 KOR FI*Hovikissan Lem-Phi 3 Naaras 9 (Avoin) Nowak Robert EX2
191 KOR FI*Mythai Opale Devi 3 Naaras 9 (Avoin) Nowak Robert EX1 CAC BIV
192 KOR FI*Mythai Tydah Thong 3 Naaras 12 (Pennut) Nowak Robert EX1
193 KOR FI*Silvertip Jiisip tanwaakom 3 Naaras 2 (SP) Nowak Robert KM
194 KOR FI*SilverToe's Niw Thea Takla 3 Uros 4 (GIP) Nowak Robert EX1 CAPS NOM
195 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 Auragold Mr. Worldwide 3 Uros 1 (SC) Reiter Helene KM
196 MAN 51-52 / MAN fs 22 52 Auragold Heureka 3 Naaras 3 (GIC) Reiter Helene EX1 CACS NOM BIS
197 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 4 (GIP) Reiter Helene EX1 CAPS
198 MAN 53 / MAN e 53 FI*Maikain Lager Kisskiss 3 Uros 11 (Nuoret) Reiter Helene EX1
199 MAU n 24 FI*Anjupia's Aberystwyth Anwell Awst 3 Uros 10 (KAS) Reiter Helene EX1 CAP
200 MAU ns 24 FI*Walidah Baketwernel 3 Naaras 5 (IC) Reiter Helene EX1 CAGCIB
201 MAU ns 24 FI*Walidah Capella 3 Naaras 9 (Avoin) Reiter Helene EX1 CAC
202 OCI n 24 FI*Guttatus Miss Liberty 3 Naaras 5 (IC) Nowak Robert EX1 CAGCIB
203 OCI b 24 FI*Moosegrove Romeo JR 3 Uros 5 (IC) Nowak Robert EX1 CAGCIB BIV
204 OCI b 24 FI*Moosegrove Saphire 3 Naaras 11 (Nuoret) Nowak Robert EX1 NOM BIS
205 OCI b 24 FI*Moosegrove Trevor 3 Uros 12 (Pennut) Nowak Robert EX1
206 SRS IX / SRS w 62 FI*Hämynhäivän Kallekolli 3 Uros 3 (GIC) Reiter Helene EX1 CACS
199 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Kudra Magdalena ACL IV, ACL XI, MCO III, MCO IV, MCO V, NFO V, SIB III, SIB VI, SIB VII 39
Nowak Robert BEN n 22, BEN n 24 33, BML II, BSH a, BSH f, BSH ns 11, BUR a, BUR d, BUR f, CHA, EUR a 22, EUR a 24, EUR as 22, EUR d 22, EUR g 22, EUR gs 23, KBL I, KBL IV, KOR, OCI b 24, OCI n 24 41
Reiter Helene BEN n 22 32, BEN n 24, BML I, BSH e, BSH f 03, BSH g, BUR b, BUR e, BUR h, BUR n, CYM 51-52, EUR a 23, EUR f 22, EUR f 24, EUR g 23, EUR gs 24, EUR n 24, MAN 51-52, MAN 53, MAU n 24, MAU ns 24, SRS IX 38
Sundqvist Malin NEM I (13c), MCO I, MCO VII, NEM II, NFO II, NFO III, NFO IX, NFO VI, SIB IV, SIB IX 41
Turpeinen Riikka ACS III, ACS IV, MCO II, MCO VI, MCO VIII, NEM I, NFO I, NFO IV, NFO VII, NFO VIII, SIB I, SIB V, SIB VIII 40
5 tuomaria.