YK kansainvälinen kissanäyttely kat 2, 3 *HAR* 13.10.2019
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 13.10.2019 Loppuu 13.10.2019
Ilmoittautuminen alkaa 30.7.2019 Ilmoittautuminen loppuu 17.9.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:15 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 3.10.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 200   Kategoriat 2, 3
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero FI5445030010201139
Sähköposti show.ykkoskissat@gmail.com
Paikka HAR, Hartola
Toimihenkilöt Kutsun kokonaisuudessaan löydät tästä

Lisätietoja: 
Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com
Raha-asiat:  Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com
Näyttelysihteeri: Eeva Lindblom, show.ykkoskissat@gmail.com
Näyttelypäällikkö:  Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kolumbus.fi
Ensikertalainen näyttelyssä:  Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com
Pääassistentti:  Eeva-Leena Juntunen, willicon@surok.fi
Lisätietoja Näyttelyiden nimet 'HAR' ja 'TOLA'
Lauantaina kat 1, 4 ja kotikissat, sunnuntaina kat 2, 3. Näyttelyssä 2 arvostelua / päivä.
Näyttelyyn ilmoittaudutaan HAR- näyttelyn kautta. Huom ! VAIN  luokat 1-13
Kissa osallistuu automaattisesti kahteen (2) arvosteluun, mikäli ei toisin ilmoitettu.

Ilmoittautumismaksu 33€ / arvostelu.
Ilmoittautumiset: VAIN Omakissan kautta Ilmoittautumisaika  30.7.- 17.9.2019
Karsintaperuste: ilmoittautumismaksun saapumispäivän perusteella kategorioittain.

17.9. JÄLKEEN HYVÄKSYTÄÄN VAIN VÄRI- JA LUOKKAMUUTOKSET,
EI MUITA MUUTOKSIA !

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
2 123
3 85
Yhteensä 208

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 ACL IV / ACL n 03 22 FI SK LO 1925550 FI*Siriuksen AlfaCurl Uros Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1
Curland Unique (ACL b 22) x FI*Siriuksen TianaCurl (ACS a 03 24)
2 ACL XI / ACL e 03 21 33 FI SK RX 1925880 Sugar Curl Souffle' of Siriuksen Uros Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
Sugar Curl Cinnamon (ACL d 24) x Tabbyorchird Elsa of Sugar Curl (ACL f 09 23)
3 ACS III / ACS n 24 FI SK RX 1611723 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl Uros Kastraatti Riikka Turpeinen EX1 CAP NOM
FI*Siriuksen ManzoniCurl (ACL n 22) x FIN*Siriuksen IdaCurl (ACS n 09 24)
4 ACS IV / ACS a 03 24 FI SK LO 1715320 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras Supreme Champion Riikka Turpeinen KM
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
5 MCO I / MCO n FI SK LO 1510612 FI*Rotcat Odessa Naaras Grand International Champion Malin Sundqvist EX1 CACS
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Rotcat Lilith (MCO ns 09)
6 MCO I / MCO n FI SK LO 1821423 PL*Dark Age Magic Uros Champion Malin Sundqvist EX1 CACIB
Jasio Darkage Arkiza*PL (MCO n 09 22) x Kopiko Nice Coon*PL (MCO n)
7 MCO I / MCO n FI SK LO 1717390 FI*KingLeo's I am Celaeno Naaras Grand International Premior Malin Sundqvist EX1 CAPS
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
8 MCO I / MCO a FI SK LO 1717389 FI*KingLeo's I am Alcyone Naaras International Premior Malin Sundqvist EX1 CAGPIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
10 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 1925274 FI*A'Dreams MC Caesar Uros Pennut 4-7 kk Riikka Turpeinen EX1
FI*A'Dreams MC Alexandr (MCO d 22) x FI*Mahtitassun MikäEttei? (MCO a 09)
11 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1715270 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros Supreme Champion Magdalena Kudra Abs
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
12 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 1820656 S*Moon Kewa's Willy Wonka Uros International Champion Magdalena Kudra EX1 CAGCIB
White Rock's Dimos (MCO as 25) x Fariishta Kot w Butach*PL (MCO f 22)
13 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1717025 FI*Rotcat Sisy Naaras International Champion Magdalena Kudra EX1 CAGCIB
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*Rotcat Nicita (MCO f 09 22)
14 MCO III / MCO n 22 FI SK RX 1718333 L*Tomas Lynxmark Uros Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
Irvin Gonsior Line*RU (MCO n 22) x Sevara Lynxmark (MCO n 24)
15 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1923035 FI*Chamberlain Quick Dreamer Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
16 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1923908 FI*LovelyLife Starry Sky Kuutar Naaras Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX2
FI*LovelyLife Up And Go Uula (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Claba Helle (MCO n 22)
17 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 1923900 FI*NineTales Queen Is Born Naaras Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1 BIV
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Karma Chameleon (MCO f 09)
18 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1819883 DK Sivkjær's Claba Helle Naaras Kastraatti Magdalena Kudra EX1 CAP
IT*Clabacoon's Yes I Coon (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Kamikazee (MCO f 03 22)
19 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1718970 FI*NineTales Oh My Goddess Naaras International Champion Magdalena Kudra EX1 CAGCIB
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Lady Leonita (MCO n 09 22)
20 MCO IV / MCO n 09 25 FI SK LO 1923988 LV*BBMC Nitro Uros Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC BIV NOM
RU*Unicum Salvador (MCO n 09 24) x Ascent Hanna (MCO n 25)
21 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK RX 1924068 FI*Chamberlain Rare Diamond Naaras Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1
Aslan of Viteliya*FI (MCO n) x FI*Chamberlain Forever Diamond (MCO n 22)
22 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1924378 FI*Goldenstream's Cowboy Uros Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX2
FI*LovelyLife Up And Go Uula (MCO n 09 22) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
23 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 1924615 FI*LovelyLife Hello World I'm Harald Uros Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1
DK Sivkjær's Claba Viking (MCO d 02 21) x IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita (MCO fs 09)
24 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1715372 FI*Chamberlain Ghost Of Wind Uros Grand International Premior Magdalena Kudra EX1 CAPS
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
25 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1611444 FI*NineTales Lady Leonita Naaras International Premior Magdalena Kudra EX1 CAGPIB BIV
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
26 MCO IV / MCO n 09 24 FI SK LO 1821155 FI*Hemingway's Chief White Bear Uros Premior Magdalena Kudra arvosteltu
Omkara Pack the Hat (MCO n 24) x FI*Hemingway's Libbie Slow Bear (MCO n 09 22)
27 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1715268 FI*KingLeo's Happy Feet Naaras Premior Magdalena Kudra EX1 CAPIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
28 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 1819415 FI*A'Dreams MC Artemiy Uros International Champion Magdalena Kudra EX1 CAGCIB
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x Katie Forest Pearl (MCO d 22)
29 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 1715574 FI*Vuorensinen Blackcurrant Naaras International Champion Magdalena Kudra EX1 CAGCIB
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*Vuorensinen Figaro (MCO d 22)
30 MCO V / MCO e 23 FI SK LO 1924765 RU*Unicum Ravenna Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
RU*Unicum Wizard (MCO es 25) x Yasmina from LuKoshkino (MCO f 23)
31 MCO V / MCO d 24 FI SK LO 1923730 FI*Easylife's Wintertime Love Uros Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra Abs
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
32 MCO V / MCO d 25 FI SK LO 1923898 FI*NineTales Quake Uros Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra Abs
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Karma Chameleon (MCO f 09)
33 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 1924228 FI*Vuorensinen Jacaranda Naaras Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1 BIV
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*Vuorensinen Lady (MCO f 09 22)
34 MCO V / MCO d FI SK LO 1925120 FI*Hashtag November Rain Naaras Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra Abs
S*Tjugestas Arthur (MCO d) x FI*Hashtag No Sudden Movement (MCO f 09)
35 MCO VI / MCO d 09 23 FI SK LO 1821992 Gryfin Lillycubs*PL Uros International Champion Riikka Turpeinen EX1 CAGCIB
Ecliptic Rooibos (MCO d 22) x DK Red Line's Pheebe (MCO f 03 23)
36 MCO VI / MCO d 03 22 FI SK LO 1923305 FI*Escape's O'Miziaki Uros Avoin Riikka Turpeinen EX1 CAC BIV
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Happy Apple (MCO f 09 22)
37 MCO VI / MCO g 09 23 FI SK LO 1923256 FI*Stout-hearted Glorious Grace Naaras Avoin Riikka Turpeinen EX1 CAC
Velvet Goldmine Estate Pearls*RU (MCO n 22) x FI*Stout-hearted Rolene S (MCO e 03)
38 MCO VI / MCO f 03 22 FI SK LO 1924134 Galaxy Maryel Eva Naaras Avoin Riikka Turpeinen EX2
Country Gulliver's Zefir Gold (MCO d 02) x Galaxy Maryel Violet (MCO n 22)
39 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 1924017 FI*Hashtag Die Another Day Naaras Nuoret 7-10 kk Riikka Turpeinen Abs
S*Coppermines Thor (MCO d) x Oklahoma Vivacoon*PL (MCO n 09 22)
40 MCO VI / MCO f 09 24 FI SK LO 1923382 FI*Stout-hearted Her Royal Highness Meghan Naaras Nuoret 7-10 kk Riikka Turpeinen EX1
Velvet Goldmine Estate Pearls*RU (MCO n 22) x FI*Stout-hearted She Loves Me (MCO f 09 24)
41 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK RX 1302155 FI*Stout-hearted Nailah Naaras Supreme Premior Riikka Turpeinen KM BIV
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
42 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1715912 FI*Chamberlain Hard as a Rock Uros International Premior Riikka Turpeinen EX2
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
43 MCO VI / MCO d 09 24 FI SK LO 1717954 FI*Easylife's King of Moon Uros International Premior Riikka Turpeinen EX1 CAGPIB
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
44 MCO VI / MCO f 03 FI SRK LO 1403286 FI*Goldenstream's Woman in Red Naaras International Premior Riikka Turpeinen EX1 CAGPIB
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
45 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1923032 FI*Chamberlain Quite the Best Uros Kastraatti Riikka Turpeinen EX1 CAP
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
46 MCO VI / MCO d 09 24 FI SRK RX 89592 FI*Stout-hearted I Love You Naaras Premior Riikka Turpeinen EX1 CAPIB
A*Winerau's Coral (MCO d 09 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
47 MCO VII / MCO ns FI SK LO 1924769 Guerlain Real Love*RU Uros Avoin Malin Sundqvist EX1 CAC
HoneyDevil Ice Bear (MCO e) x Coon's House of Blue Mist Wild Chateau de Lacquy (MCO ns 24)
48 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 1924536 Genewa Real Love*RU Naaras Avoin Malin Sundqvist EX1 CAC BIV
HoneyDevil Ice Bear (MCO e) x Coon's House of Blue Mist Wild Chateau de Lacquy (MCO ns 24)
49 MCO VII / MCO ds 22 FI SK LO 1924080 FI*A'Dreams MC Red Bachelor Uros Nuoret 7-10 kk Malin Sundqvist EX1
FI*Mostlycats Mr Milky Way (MCO e 22) x Katie Forest Pearl (MCO d 22)
50 MCO VII / MCO ds 22 FI SK LO 1924455 FI*MaineQueen Centuries Naaras Nuoret 7-10 kk Malin Sundqvist EX1
FI*MaineQueen Rock Me (MCO ds 03 22) x PL*Dark Age Euphoria (MCO f 22)
51 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1925093 FI*Rotcat Vertico Uros Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist EX1
FI*Rotcat Nùria (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun GuumaGimma (MCO n 22)
52 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1925094 FI*Rotcat Verna Naaras Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist EX1
FI*Rotcat Nùria (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun GuumaGimma (MCO n 22)
53 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1508079 FI*Rotcat Nùria Uros Supreme Champion Riikka Turpeinen KM
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
54 MCO VIII / MCO fs 03 FI SK LO 1924617 FI*LovelyLife Hello World I'm Renata Naaras Pennut 4-7 kk Riikka Turpeinen MCO fs 03 22
DK Sivkjær's Claba Viking (MCO d 02 21) x IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita (MCO fs 09)
55 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1507109 FI*Rotcat Meeco Uros Supreme Premior Riikka Turpeinen KM
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*Rotcat Didi (MCO ns 09 22)
57 MCO VIII / MCO ns 03 FI SK LO 1821415 Fayola Xenon Uros Kastraatti Riikka Turpeinen Abs
Fayola Monterey (MCO ns 09) x Fayola Ximenapp (MCO f 09)
58 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 1820167 FI*Giramir's Artico Luxus Uros Champion Riikka Turpeinen EX1 CACIB
FI*SiniTaigan Andrey (NEM a 21) x FI*Eswood Lovely Molly (NEM n 21)
59 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 1820164 FI*Giramir's Aurora Naaras Määrittely Malin Sundqvist NEM ns 21
FI*SiniTaigan Andrey (NEM a 21) x FI*Eswood Lovely Molly (NEM n 21)
59 NEM I / NEM ns 21 FI SK LO 1820164 FI*Giramir's Aurora Naaras Champion Riikka Turpeinen EX1 CACIB
FI*SiniTaigan Andrey (NEM a 21) x FI*Eswood Lovely Molly (NEM n 21)
60 NEM I / NEM fs 21 FI SK LO 1924235 FI*Lumikissan MaDonna Naaras Nuoret 7-10 kk Riikka Turpeinen EX1 BIV
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan DollariHymy (SIB ns 09 24)
61 NEM I / NEM as 21 FI SK LO 1925270 FI*Giramir's Catalaya Naaras Pennut 4-7 kk Riikka Turpeinen NEM a 21
Lunarsky LucianAurora (NEM as 09 21) x FI*Giramir's Aurora (NEM n 21)
62 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 1614850 FI*Pikku-Priin Charizard Uros Supreme Champion Malin Sundqvist KM BIV NOM
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
63 NEM II / NEM as 09 21 FI SK LO 1923494 Lunarsky LucianAurora Uros Champion Malin Sundqvist EX1 CACIB
Komilfo D*Pryanik (NEM ns 09 21) x Luciana Zhemchug Nevy (NEM as 03 21)
64 NEM II / NEM fs 09 21 FI SK LO 1924352 FI*SoulSibster's BeLoved Naaras Nuoret 7-10 kk Malin Sundqvist EX1
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Sof`ja Nevskaja Radost (SIB f 24)
65 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 1819921 FI*Pikku-Priin Elite Queen Naaras Grand International Premior Malin Sundqvist EX1 CAPS NOM
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
66 NFO I / NFO n FI SK LO 1925878 IT*Norr Venn's Eleanor Roosevelt Naaras Pennut 4-7 kk Riikka Turpeinen EX1
(N) Migoto's Odin (NFO n 09 22) x Norr Venn's Vedamalady (NFO f 09)
67 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1613104 FI*Siniidan Running Free Uros International Premior Malin Sundqvist Abs
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
68 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 1819599 FI*WitSarin Lenita Naaras International Champion Malin Sundqvist EX1 CAGCIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
69 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 1924383 FI*Poutapäivän Kickstart My Heart Uros Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist EX1
FI*Tähtitassun Aleksanteri (NFO e 09 22) x FI*WitSarin Lenita (NFO n 24)
70 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1611093 FI*WitSarin Mertsi Uros Supreme Champion Riikka Turpeinen Abs
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
71 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1716730 FI*Marjametsän Poika saunoo Uros Grand International Champion Riikka Turpeinen EX1 CACS
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps We Belong (NFO n 09 24)
72 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1508231 FI*Siniidan Sysiässä Uros Grand International Champion Riikka Turpeinen Abs
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
73 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1717381 FI*GoldenFurry's Champion Charolais Naaras Grand International Champion Riikka Turpeinen EX1 CACS NOM
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
74 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1820414 FI*GoldenFurry's Maroon Maize Uros International Champion Riikka Turpeinen EX2
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
75 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1821345 FI*Jarraun's Skog Harold Uros International Champion Riikka Turpeinen EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
(N)Fodnaheia's Maffeo (NFO d 09 22) x FI*Jarraun's Skog Emeliana (NFO n 03 22)
76 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1925335 FI*Hopeahännän Mahtava Mörkö Uros Pennut 4-7 kk Riikka Turpeinen EX2
PL*Mrau Yori (NFO ns 09) x FI*Hopeahännän Satuprinsessa (NFO f 09 24)
77 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 1926529 IT*Norr Venn's Ecstasy Uros Pennut 4-7 kk Riikka Turpeinen EX1 NOM BIS
(N) Migoto's Odin (NFO n 09 22) x Yenneffer Zwyciezca Troli *PL (NFO f 03)
78 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1611094 FI*WitSarin Miranda Naaras Grand International Premior Riikka Turpeinen EX1 CAPS NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
79 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 1611597 FI*Keijumetsän Queen Bitch Naaras Grand International Champion Magdalena Kudra EX1 CACS
IT*Norr Venn's Your Summer Dream (NFO d 22) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
80 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 1923490 S*Cederskogens Öydis Önskedröm Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
S*Tante Bluhme's Fritjof Andersson (NFO d 09 22) x (N)Mariskogens Orkidé (NFO a 03 24)
81 NFO V / NFO f 24 FI SK LO 1924385 FI*Poutapäivän Home Sweet Home Naaras Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1 BIV NOM
FI*Tähtitassun Aleksanteri (NFO e 09 22) x FI*WitSarin Lenita (NFO n 24)
82 NFO VI / NFO e 09 22 FI SK LO 1715860 FI*Tähtitassun Aleksanteri Uros Supreme Champion Malin Sundqvist KM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
83 NFO VI / NFO d 03 22 FI SK LO 1716680 FI*Neige-Cristal's Diorella Naaras Supreme Champion Malin Sundqvist KM
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
84 NFO VI / NFO d 03 FI SK LO 1820070 FI*Haaveeni Balder Uros Grand International Champion Malin Sundqvist EX1 CACS
FI*FinnFeline's Envy Me (NFO a 03 24) x FI*Hirmuinen Cleopatra (NFO d 09)
85 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI SK LO 1614332 FI*Hopeahännän Syysprinssi Uros Grand International Champion Malin Sundqvist EX2
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän SerafinaPekkala (NFO f 03 22)
86 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 1717213 S*Lynx-Lair's Jadie of JacLun Naaras Grand International Champion Malin Sundqvist EX1 CACS BIV
S*NC's Jumpin Jack Flash (NFO d 03 22) x S*Lynx-Lair's Luna of YatMel (NFO gs 03 24)
87 NFO VI / NFO d 03 24 FI SK LO 1820891 FI*Ivanhoe's Too Funky Uros International Champion Malin Sundqvist EX1 CAGCIB
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x FI*Pörkarvan StarlightOfXerxex (NFO f 09 22)
88 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 1717277 FI*Hopeahännän Satuprinsessa Naaras Avoin Malin Sundqvist EX1 CAC
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän SerafinaPekkala (NFO f 03 22)
89 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 1924239 FI*Glyrien's Prince George Uros Nuoret 7-10 kk Malin Sundqvist EX1
FI*WitSarin Simca (NFO d 09 24) x FI*Glyrien's Princess Estelle (NFO d 09 22)
90 NFO VI / NFO f 09 23 FI SK LO 1924771 S*Myselisia's Campari Naaras Nuoret 7-10 kk Malin Sundqvist EX1
S*Myselisia's Pepino (NFO n 22) x DK*Sakeena's Lotus Elite (NFO fs 03 23)
91 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI SK LO 1925309 FI*Ratakatin Björn Uros Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist EX1 BIV NOM
FI*FoxyPaw's Lazy Ike (NFO n 03 22) x S*Myselisia's Satsuma (NFO f 01 21)
92 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI SK LO 1926530 IT*Norr Venn's Eric Clapton Uros Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist EX2
(N) Migoto's Odin (NFO n 09 22) x SE*Entourage's Kimura (NFO f 02 21)
93 NFO VI / NFO f 02 21 64 FI SK LO 1925075 FI*Haaveeni Pieniä Taikoja Naaras Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist EX1
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x FI*Hirmuinen Cleopatra (NFO d 09)
94 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 1925983 IT*Norr Venn's Edith Piaf Naaras Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist EX2
(N) Migoto's Odin (NFO n 09 22) x SE*Entourage's Kimura (NFO f 02 21)
95 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO 85073 FI*Felicis Enna Naaras Supreme Premior Malin Sundqvist KM BIV
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
96 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 1716102 FI*WitSarin Ramona Naaras Grand International Premior Malin Sundqvist EX2
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
97 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 1716104 FI*WitSarin Regina Naaras Grand International Premior Malin Sundqvist EX1 CAPS
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
98 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 1611681 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros Supreme Champion Riikka Turpeinen KM
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
99 NFO VIII / NFO es 03 24 FI SK LO 1924309 FI*Glyrien's Sweet Cream Naaras Nuoret 7-10 kk Riikka Turpeinen EX1
FI*WitSarin Simca (NFO d 09 24) x FI*Glyrien's Snow White (NFO ds 09 24)
100 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 1716679 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco Naaras Supreme Champion Malin Sundqvist KM BIV NOM
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
101 NFO IX / NFO w 61 FI SK LO 1715862 FI*Tähtitassun Adalmiina Naaras Grand International Champion Malin Sundqvist EX1 CACS
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
102 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 1925090 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja Uros Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist EX1
PL*Mrau Yori (NFO ns 09) x FI*Hopeahännän Talvililja (NFO w)
103 NFO IX / NFO w 63 FI SK LO 1926349 NO*Havstrilens Prince Uros Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist EX2
NO*Havstrilens Chuck Berry (NFO w) x NO*Havstrilens Infinity (NFO n 09 24)
104 SIB I / SIB a FI SK RX 1925439 FI*Keijumetsän Blue (Da Ba Dee) Naaras Pennut 4-7 kk Riikka Turpeinen EX1
Veresk Line*RU Nazar of Tavaloga (SIB n) x FI*Jäälinnan Alisa (SIB f)
105 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO 87278 FI*Amurin Zippora Naaras Supreme Champion Magdalena Kudra KM
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x FIN*Amurin Lyydia (SIB n 24)
106 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1510641 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras Supreme Champion Magdalena Kudra KM BIV NOM BIS
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
108 SIB III / SIB ny 24 FI SK LO 1925449 FI*Anjupia's Blood of Blacky Uros Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1
FI*Jylhäkallion Blacky (SIB n 24) x Rashel' Crown of Siberia (SIB ny 24)
109 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX 82422 CH*Lukijn's Skye Uros Supreme Premior Magdalena Kudra KM NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
110 SIB IV / SIB n 03 23 FI SK RX 1925205 Felis Felicis Hammer to Fall Uros Nuoret 7-10 kk Malin Sundqvist EX1 NOM BIS
Zizi Top Manchzhury (SIB ay 03 24) x CH*Lukijns Caroline (SIB f 09 23)
111 SIB IV / SIB n 09 22 FIN SRK LO 77140 FIN*Amurin Esra Uros Grand International Premior Malin Sundqvist EX1 CAPS NOM
S*Skogsfrun's Tsar Saltan (SIB n 23) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
112 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 1924233 FI*Lumikissan MammaMia Naaras Nuoret 7-10 kk Riikka Turpeinen EX1 NOM
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan DollariHymy (SIB ns 09 24)
113 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 1819589 FI*Lumikissan Grand Slam Uros International Champion Magdalena Kudra Abs
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan ÄikkisTuikkis (SIB f 09 24)
114 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK RX 1925444 Victoria Dido Nový vek, CZ Naaras Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1 BIV NOM
Remember Me Nový vek, CZ (SIB a 09 24) x Harmonia Sibirskaya Rapsodiya (SIB fs)
115 SIB VI / SIB f 03 22 FI SK RX 1924915 FI*Amurin Yakira Naaras Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX3
Sigurd Noche Blanca -E (SIB d 03 23) x FI*Mintsuliinin Darianna (SIB fy 24)
116 SIB VI / SIB f 03 24 FI SK RX 1924916 FI*Amurin Yessica Naaras Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1
Sigurd Noche Blanca -E (SIB d 03 23) x FI*Mintsuliinin Darianna (SIB fy 24)
117 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 1925573 FI*SoulSibster's CinnaMona Naaras Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX2
FI*Lumikissan Grand Slam (SIB d 09 22) x FI*SoulSibster's AmuseMe (SIB f 09)
118 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 1717124 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum Naaras Grand International Premior Magdalena Kudra EX1 CAPS NOM BIS
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*Cherrytail's Zorana (SIB gs 09 24)
119 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 1301657 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Riikka Turpeinen Abs
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
120 SIB VIII / SIB fs 03 FI SK LO 1508626 FI*Cherrytail's Xenia Naaras Supreme Champion Riikka Turpeinen Abs
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
121 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 1719002 FI*Lumikissan DollariHymy Naaras Avoin Riikka Turpeinen Abs
FI*Lumikissan Zumppendeeros (SIB ns 09 24) x Kuz`kin Dom Taisya (NEM ns 21)
122 SIB IX / SIB w 61 FI SK LO 1923656 FI*Cherrytail's Lord WhiteMaster Uros Avoin Malin Sundqvist EX1 CAC
Glaucos White Witch, CZ (SIB n 24) x Blondelle vom Rieder Einödhof (SIB w)
123 BEN n 22 FI SK LO 1926092 S*Leopardettes Sunny Hazelnut Uros Avoin Robert Nowak EX1 CAC
S*Leopardettes Vilde (BEN n 22) x Noix Acajou des Griffes de Feu (BEN n 24)
124 BEN n 22 FI SK RX 1923095 FI*Cajado Aglia Tau Naaras Avoin Robert Nowak EX1 CAC
Silverglam Gispa (BEN n 24 32) x Arindi Cats Dottie (BEN n 24)
125 BEN n 22 FI SRK LO 36113 S*Leopardettes Daimler Design Uros Supreme Premior Robert Nowak KM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
126 BEN n 22 FI SK LO 1508367 FI*Kissalehdon Nefertiti Naaras International Premior Robert Nowak EX1 CAGPIB
Gogees Hautecouture of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano Frostprincess (BEN n 22)
127 BEN n 24 FI SK LO 1612962 S*Leopardettes Leonardo Uros Supreme Champion Helene Reiter KM
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
128 BEN n 24 FI SK RX 1924372 FI*Kissalehdon Tausret Naaras Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX1
Goldycat Mufasa (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Bonnie (BEN n 24)
129 BEN n 24 FI SK LO 1819289 FI*Bengabling Bandito Uros International Premior Helene Reiter Abs
(N)Ingøy's Tornado (BEN n 24) x (N)Ingøy's Colette (BEN n 24)
130 BEN n 22 32 FI SK LO 1614294 FI*Leokatin Nietos Uros Supreme Champion Helene Reiter KM
Guru Dude Dream (BEN n 24) x FI*Leokatin Lystikäs (BEN n 24)
131 BEN n 24 33 FI SK LO 1924487 FI*PurrGold Luminous Lux Uros Pennut 4-7 kk Robert Nowak EX1 NOM
Big Marshal Reynard (BEN n 24) x FI*PurrGold Independent Ilia (BEN n 24)
132 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 1718825 Jewels Choice Silver Ice Uros Supreme Champion Helene Reiter KM BIV NOM BIS
Jewels Choice Silver Elvis (BML ns 11 31) x Jewels Choice Silver Brooklyn (BML ns 11 31)
133 BML I / BML ns 11 31 FI SRK LO 41019 FI*Kimuli's Love Story Naaras Supreme Champion Helene Reiter KM
GB*Gem's Andamooka Opal (BML bs 11) x FIN*Kimuli's Chocolate Dream (BML ns 11)
134 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 1822822 FI*Kissamummon Suukon Muisto Pekulle Uros Avoin Helene Reiter EX1 CAC
FI*Kissamummon Suukko Poika (BML bs 11 31) x FI*Topisan Fanny (BML fs 11 31)
135 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX 27858 FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Supreme Premior Helene Reiter KM NOM
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
136 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 1507677 FI*Kissamummon Helmiaamun Valo Uros International Premior Helene Reiter EX1 CAGPIB
Samurai Momoiro, CZ (BML ds 11) x FI*Kissamummon Keiju Lammenpei (BML ns 11 31)
137 BML II / BML ds 11 31 FI SK RX 1923054 FI*Kissamummon Hopeajään Säihke Uros Avoin Robert Nowak EX1 CAC
Jewels Choice Silver Ice (BML ns 11 31) x FI*Kissamummon Keijun SyysHaave (BML fs 11 31)
138 BSH a FI SK LO 1821889 FI*Hyrinän Alva Naaras Avoin Robert Nowak EX1 CAC
FI*Ruusutarhan Spumante (BSH c) x FI*Ikkalan Aurora (BSH a)
139 BSH a FI SK LO 1925207 Tazzamore's Lotus Uros Nuoret 7-10 kk Robert Nowak EX1
Just a Gigolo from Town-House (BSH a) x Tazzamore's Pandora (BSH a)
140 BSH a FI SK LO 1716303 FI*Feronian Lilja Naaras International Premior Robert Nowak EX1 CAGPIB
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x EE*Ashly Rewal Beauty (BSH a)
141 BSH e FI SK LO 1716664 FI*Saranellan Nugetti Uros Avoin Helene Reiter EX1 CAC
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Brinelly Aurinko Nikki (BSH j)
142 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Robert Nowak KM NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
143 BSH g FI SK LO 1612496 FI*Ruusutarhan Rosa Amabile Naaras Supreme Champion Helene Reiter KM
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
144 BSH ns 11 FI SK RX 1507484 FI*EmeraldCharm Silver Varvara Naaras Grand International Champion Robert Nowak EX1 CACS
Blue golden Inari de Maneki Neko (BSH ay 11) x Pennydown Elmira (BSH ns 11)
145 BSH ns 11 FI SK RX 1924716 FI*EmeraldCharm Tootsie Naaras Pennut 4-7 kk Robert Nowak EX1
Yoggi Bear van Nipigon (BSH ay 11) x FI*EmeraldCharm Silver Varvara (BSH ns 11)
146 BSH ns 11 FI SRK LO 1300981 FI*EmeraldCharm Knockout Uros Grand International Premior Robert Nowak EX1 CAPS
Pennydown Royalflush (BSH ns 11) x Pennydown Elmira (BSH ns 11)
147 BSH ns 11 FI SK LO 1612333 FI*Lumiprinsessan Talviprinssi Uros Grand International Premior Robert Nowak EX2
S*Pymans Joe Cool (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Kissanminttu (BSH ns 11)
149 BSH f 03 FI SK LO 1924554 FI*Ruusutarhan Aurelia Naaras Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX1
Tegheon UnderleyHall*PL (BSH n 03) x FI*Ruusutarhan Rosa Alba (BSH e)
150 BUR n FI SK LO 1925377 HU*Alba Regia Pocok Uros Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1 NOM
Sabokah Cuki (BUR n) x HU*Alba Regia Hekk (BUR f)
151 BUR n LV FORSLAND GILBERT Uros Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX1 BIV NOM BIS
152 BUR n Pantie DAndre & Cats*RU Naaras Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX1
153 BUR n FIN SRK LO 31667 FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Supreme Premior Helene Reiter KM
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
154 BUR n FIN SRK LO 34450 FIN*Almond's Virginia Woolf Naaras Grand International Premior Helene Reiter EX1 CAPS
FIN*Arkhitekton Imhotep (BUR n) x FIN*Niorun Billie Holiday (BUR n)
155 BUR a FI SRK LO 1300531 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Robert Nowak KM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
156 BUR a FI SK LO 1923570 FI*Feirefiz Another Brick In The Wall Uros Nuoret 7-10 kk Robert Nowak EX1
FI*Oliivian Daredevil (BUR a) x FI*Feirefiz You're Mine (BUR b)
157 BUR b FI SK LO 1923569 FI*Feirefiz Shine On You Crazy Diamond Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1
FI*Oliivian Daredevil (BUR a) x FI*Feirefiz You're Mine (BUR b)
158 BUR b Willie Winkie Magic Valley*RU Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX2
HU*Alba Regia Tikkaram (BUR n) x Pepita Magic Valley*RU (BUR b)
160 BUR b FI SK LO 1405001 Zaffiro Kratti Uros Supreme Premior Helene Reiter KM NOM BIS
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
161 BUR d FI SK LO 1610917 FI*Celsiana Suopursu Uros Supreme Premior Robert Nowak KM
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
162 BUR e FI SK LO 1717520 FI*Aavan Muscat Uros International Champion Helene Reiter EX1 CAGCIB
FI*Aavan Mumbai (BUR c) x FI*Aavan Pohjoista Viljaa (BUR e)
163 BUR d FI SK LO 1924648 FI*Celsiana Iiris Ruusu Naaras Pennut 4-7 kk Robert Nowak EX1
FI*Karvanverran Pakkasherra (BUR d) x FI*Celsiana Kielo (BUR h)
164 BUR f FI SK LO 1507187 FI*Enjoy Brienne of Tarth Naaras Supreme Champion Robert Nowak KM NOM
S*Lovestory's Triumph Tiger (BUR n) x FIN*Seirene Justify My Love (BUR g)
165 BUR f FI SK LO 1718810 FI*Mama-Alcialon Jammaileva Jannika Naaras International Champion Robert Nowak EX1 CAGCIB
FI*Mama-Alcialon Great Gameboy (BUR n) x FI*Shu-Shun Kardemumma (BUR h)
166 BUR h FI SK LO 1610921 FI*Celsiana Kielo Naaras Supreme Champion Helene Reiter KM
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
167 BUR h FI SK LO 1611787 FI*ZirCat's Killer Queen Naaras International Champion Helene Reiter EX1 CAGCIB
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*ZirCat's Imagine Dragons (BUR c)
168 CHA FI SK LO 1820743 FI*Kattskogens Mathilda Naaras International Champion Robert Nowak EX1 CAGCIB
Guenady de L'Amour Bleu (CHA ) x FI*Sinimirrin Ruusunen (CHA )
169 CHA FI SK LO 1822490 HU*Blue Melody Karma Naaras Kastraatti Robert Nowak EX1 CAP
HU*Blue Melody Sammy Davis (CHA ) x HU*Blue Melody Harmony (CHA )
170 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI SRK RX 41626 FI*Touchant Sans la Queue Naaras International Premior Helene Reiter EX1 CAGPIB
Yamasee MC O Tuxedo Junktion (CYM ns 03 52) x FIN*D'manns Uska Dara (CYM g 03 53)
172 EUR n 24 FI SRK LO 36859 FI*Kissakallion Magdalena Naaras Grand International Premior Helene Reiter EX1 CAPS
FIN*Kissakallion Hudson (EUR n 24) x FIN*Kisurinteen Debora (EUR n)
173 EUR a 22 FI SK RX 1822205 FI*Feronian Opium Uros Avoin Robert Nowak EX1 CAC NOM
FI*Pikku-Piun Quintus (EUR a 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
174 EUR a 23 FI SK LO 1613510 FI*Pikku-Piun Ihana Ilona Naaras International Champion Helene Reiter EX1 CAGCIB
FI*Pikku-Piun Äijä (EUR a 23) x FI*Pikku-Piun Black is Back (EUR n)
175 EUR a 24 FI SK RX 1925300 FI*Katinhännän Bratislavan Jääihme Naaras Pennut 4-7 kk Robert Nowak EX1
Jondalar (EUR a) x FI*Katinhännän Lyra Galen Jedha (EUR gs 24)
176 EUR a 24 FIN SRK LO 33293 FIN*Kissakallion Iscador Uros Supreme Premior Robert Nowak KM
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FIN*Kissakallion Gunhild (EUR a 24)
177 EUR d 22 FI SK RX 1613220 FI*Feronian Kesäleimu Uros Supreme Champion Robert Nowak KM
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
178 EUR f 22 FI SK RX 1718565 FI*Feronian Neilikka Naaras Grand International Champion Helene Reiter EX1 No Cert
FI*Feronian Limon (EUR d 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
179 EUR f 24 FI SRK RX 1301072 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Helene Reiter KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
180 EUR g 22 FI SK RX 1924656 FI*Katinhännän Adelante Naaras Pennut 4-7 kk Robert Nowak EX1
FI*Himmelintähden Elastinen (EUR e 23) x FI*Katinhännän Kielo Kanteletar (EUR n 23)
181 EUR g 23 FI SK RX 1924659 FI*Katinhännän L'Amour Toujours Naaras Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX1
FI*Himmelintähden Elastinen (EUR e 23) x FI*Katinhännän Kielo Kanteletar (EUR n 23)
182 EUR as 22 FI SRK RX 43503 FI*Feronian Excelsior Uros Supreme Premior Robert Nowak KM
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
184 EUR gs 23 FI SK LO 1923052 FI*Katinhännän Harleen Frances Quinzel Naaras Avoin Robert Nowak EX1 CAC
FI*Kuukissan Eldarion (EUR a 24) x FI*Katinhännän Jyn Erso Scarif (EUR gs 23)
185 EUR gs 24 FI SK RX 1715645 FI*Katinhännän Lyra Galen Jedha Naaras Champion Helene Reiter EX1 CACIB
FI*Katinhännän Komeetta Hyakutake (EUR es 23) x FI*Katinhännän Conchita RuPaul (EUR as)
187 KBL I / KBL ns 22 FI SK LO 1715682 SE*Kot-à-Kuril Avalon Uros Supreme Champion Robert Nowak KM
SE*Jepnicks Always On My Mind (KBL ns 22) x SE*Kot-à-Kuril Texas hold'em (KBL f 22)
188 KBL I / KBL n 22 FI SK LO 1718658 SE*Kot-à-Kuril Kassanova Uros Grand International Champion Robert Nowak EX1 CACS
SE*Kot-à-Kuril Tengel (KBL n 22) x SE*Kot-à-Kuril Texas hold'em (KBL f 22)
189 KBL IV / KBL fs 03 22 FI SK LO 1923050 Brioche Free Hunter *RU Naaras Avoin Robert Nowak EX1 CAC
Zanzelyan Kroshka Flak (KBL d 24) x Rosinka Free Hunter *RU (KBL fs 03 24)
190 KOR FI SK LO 1820567 FI*Hovikissan Lem-Phi Naaras Avoin Robert Nowak EX2
FI*Hovikissan Rhe-Mu (KOR ) x Koratology's Chok Dee Mimmi (KOR )
191 KOR FI SK LO 1822684 FI*Mythai Opale Devi Naaras Avoin Robert Nowak EX1 CAC BIV
FI*Tatsutan Amor Mara-Rathan (KOR ) x FI*Mythai Ornanong Sa-Mon (KOR )
192 KOR FI SK LO 1924504 FI*Mythai Tydah Thong Naaras Pennut 4-7 kk Robert Nowak EX1
FI*Helmi's Lek Tzak-kra-phat (KOR ) x FI*Melodian Tulaya (KOR )
193 KOR FI SRK LO 1402878 FI*Silvertip Jiisip tanwaakom Naaras Supreme Premior Robert Nowak KM
FI*Mythai Yubamrung (KOR ) x FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No (KOR )
194 KOR FI SK LO 1508031 FI*SilverToe's Niw Thea Takla Uros Grand International Premior Robert Nowak EX1 CAPS NOM
FI*Freijan Sa haai (KOR ) x FI*Silvertip Jiisip tanwaakom (KOR )
195 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 1509519 Auragold Mr. Worldwide Uros Supreme Champion Helene Reiter KM
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
196 MAN 51-52 / MAN fs 22 52 FI SK RX 1822432 Auragold Heureka Naaras Grand International Champion Helene Reiter EX1 CACS NOM BIS
Auragold Bootsie Collins (MAN d 09 22) x Auragold Martina Navratolova (MAN ns 24)
197 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 1405801 Sun-Manx Cayth Uros Grand International Premior Helene Reiter EX1 CAPS
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
198 MAN 53 / MAN e 53 FI SK RX 1924066 FI*Maikain Lager Kisskiss Uros Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Maikain Valmu Väng (MAN e 23 53)
199 MAU n 24 FI SK LO 1923650 FI*Anjupia's Aberystwyth Anwell Awst Uros Kastraatti Helene Reiter EX1 CAP
Leo de Denderah (MAU n 24) x FI*Shanemin Freyja Forvitinn Hratt (MAU n 24)
200 MAU ns 24 FI SK LO 1614301 FI*Walidah Baketwernel Naaras International Champion Helene Reiter EX1 CAGCIB
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk (MAU ns 24)
201 MAU ns 24 FI SK LO 1923090 FI*Walidah Capella Naaras Avoin Helene Reiter EX1 CAC
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*Walidah Baketwernel (MAU ns 24)
202 OCI n 24 FI SK LO 1821963 FI*Guttatus Miss Liberty Naaras International Champion Robert Nowak EX1 CAGCIB
FI*Silvercomet Midnight's Lord (OCI n 24) x FI*Guttatus Bellatrix (OCI bs 24)
203 OCI b 24 FI SK LO 1822082 FI*Moosegrove Romeo JR Uros International Champion Robert Nowak EX1 CAGCIB BIV
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Kiara (OCI n 24)
204 OCI b 24 FI SK LO 1924273 FI*Moosegrove Saphire Naaras Nuoret 7-10 kk Robert Nowak EX1 NOM BIS
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x S*Pagngle's Summer Love (OCI b 24)
205 OCI b 24 FI SK LO 1925684 FI*Moosegrove Trevor Uros Pennut 4-7 kk Robert Nowak EX1
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Kiara (OCI n 24)
206 SRS IX / SRS w 62 FI SK RX 1820714 FI*Hämynhäivän Kallekolli Uros Grand International Champion Helene Reiter EX1 CACS
Darling Diva Bailey (SRS n 33) x Ijoelle Adorablecat*LT (SRS w)
199 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Kudra Magdalena ACL IV, ACL XI, MCO III, MCO IV, MCO V, NFO V, SIB III, SIB VI, SIB VII 39
Nowak Robert BEN n 22, BEN n 24 33, BML II, BSH a, BSH f, BSH ns 11, BUR a, BUR d, BUR f, CHA, EUR a 22, EUR a 24, EUR as 22, EUR d 22, EUR g 22, EUR gs 23, KBL I, KBL IV, KOR, OCI b 24, OCI n 24 41
Reiter Helene BEN n 22 32, BEN n 24, BML I, BSH e, BSH f 03, BSH g, BUR b, BUR e, BUR h, BUR n, CYM 51-52, EUR a 23, EUR f 22, EUR f 24, EUR g 23, EUR gs 24, EUR n 24, MAN 51-52, MAN 53, MAU n 24, MAU ns 24, SRS IX 38
Sundqvist Malin NEM I (13c), MCO I, MCO VII, NEM II, NFO II, NFO III, NFO IX, NFO VI, SIB IV, SIB IX 41
Turpeinen Riikka ACS III, ACS IV, MCO II, MCO VI, MCO VIII, NEM I, NFO I, NFO IV, NFO VII, NFO VIII, SIB I, SIB V, SIB VIII 40
5 tuomaria