Satakissa
Järjestävä yhdistys Satakissa ry
Alkaa 11.8.2019 Loppuu 11.8.2019
Ilmoittautuminen alkaa 1.5.2019 Ilmoittautuminen loppuu 8.7.2019
Yleisöaika alkaa 9:00 Yleisöaika loppuu 14:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 3.8.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@satakissa.fi
Paikka Rauma
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö, lisätilat, myyntipaikat ja mainokset: Jonna Sivonen judges.satakissa@gmail.com Näyttelysihteerit: Pia Hassell, p. +358 41 503 6421 (yhteydenotot puhelimitse vain klo 18 jälkeen) pia.hassell@gmail.com ja Piia Anolin-Niemi

Hyvinvointi- ja hygieniavastaava: Sari Valtanen
Raha-asiat (näyttelymaksujen palautukset ym): Marjo Klankki, p. +358 44 541 0071 satakissa.rahat@gmail.com

Ruusukkeet ja palkinnot: Piia Anolin-Niemi ja Pia Vainionpää satakissa.sihteeri@gmail.com

Pääassistentti: Jarno Mustonen, assistenttihakemukset jarmus1972@gmail.com Assistenteille tarjotaan lounas ja maksetaan korvaus 25 €.


Lisätietoja Paikka: Paikka: Juhlatalo Ooperi, Vanha turuntie 56, 26820 Rauma

Näyttelymaksu/kissa: 37€, Satakissan jäsenet 34€, ei-FIFe -kissat 50 €.
Tarkistusluokka 15 € ja veteraaniluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä. Kaverikissa 10€ (Ei omaa häkkipaikkaa).
Tee jokainen ilmoittautuminen erikseen!


Ensisijaisesti OmaKissan kautta https://omakissa.kissaliitto.fi/ (maksetaan OmaKissan ohjeiden mukaan) tai paperilomakkeella postitse suoraan näyttelysihteerille: Pia Hassell, Koivuhaantie 4 B 5, 33480 Ylöjärvi, jolloin näyttelymaksu maksetaan Satakissan tilille FI28 5700 8120 3340 03, käyttäen viitettä 3065.
Karsinta tapahtuu maksupäivän mukaan. Ilmoittautuminen on sitova
Omistajat tuovat itse näyttelyhäkit. Häkin min. koko 50 x 50 x 50 cm. Yksi pöytäpaikka yhdelle kissalle. Näyttelyn järjestäjä tarjoaa vain pöytäpaikan (65 x 65 cm) EI häkkiä.
Häkin on mahdollista vuokrata yhdistykseltä hintaan 6 € / päivä tai 10 € / viikonloppu. Tyhjää pöytä- tai lattiatilaa on mahdollista ostaa oman häkin viereen. Paikkoja on rajoitetusti, sitovat varaukset näyttelypäälliköltä.
MIKÄLI HALUAT VUORATA HÄKIN TAI TYHJÄN PÖYTÄPAIKAN, NIIN OLETHAN ENSIN YHTEYDESSÄ NÄYTTELYPÄÄLLIKKÖÖN SÄHKÖPOSTITSE: judges.satakissa@gmail.com.
Vasta sen jälkeen voit ilmoittaa kissasi normaalisti näyttelyyn ja valita lisäpöytäpaikan tai vuokrahäkin. Kirjoita lisätiedot kenttään, että asiasta on sovittu näyttelypäällikön kanssa.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 33
2 80
3 44
4 65
Kotikissat 5
Yhteensä 227

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 FI SK LO 1718365 Ayser's Wild Tabby Uros Grand International Premior Joëlle Monney EX1 CAPS NOM
Ayser's Born To Be Wild (EXO d 22) x Ayser Cassiopeia (EXO n 22)
2 EXO d 24 FI SK LO 1924539 Confiture's Urman Uros Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
D'Eden Lover Leon of Confiture (EXO n 03 22) x Mellowcherry Tuttosi (EXO gs 03 24)
3 PER w 62 FI SRK LO 91076 Sumava's Nikhar Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
Nuit-Magique Ebony of Sumava (PER n) x Sumava's Nebulosa (PER w)
4 PER f FI SRK LO 91075 Sumava's Amanda Naaras Supreme Premior Joëlle Monney KM
Nuit-Magique Ebony of Sumava (PER n) x Sumava's Nebulosa (PER w)
5 PER a 22 S*Ladyhawk's Sir Lancelot Uros Champion Joëlle Monney EX1 CACIB
S*Ladyhawk´s Dallas (PER a 03 22) x IDP*Millchristas Engla (PER g 22)
6 PER n 02 62 FI SRK LO 90900 Toy Tricksy Zorro Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM
Catillak's Yo Vinnie of Toy Tricksy, DM (PER n 03) x Kittiary's Confetti Drops! (PER f 03 22)
6 PER n 02 62 FI SRK LO 90900 Toy Tricksy Zorro Uros Veteraani Joëlle Monney 2
Catillak's Yo Vinnie of Toy Tricksy, DM (PER n 03) x Kittiary's Confetti Drops! (PER f 03 22)
7 RAG n 03 FI SK LO 1822270 FI*DollyCats The Pride Uros Champion Joëlle Monney EX1 CACIB NOM
FI*BlackRain's Kid Made By Prince (RAG n 04) x FI*DollyCats Sweetest Lie (RAG g 03)
8 RAG a 03 FI SK LO 1821612 FI*Celestial's Sano Mua Rehtoriks Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*BlackRain's Impossible To Resist (RAG a 03 21)
9 RAG a 04 FI SK LO 1924141 FI*Dolldesire's Cinderella Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
FI*Celestial's Nirvana (RAG n 03) x FI*Dolldesire's Hope (RAG a 04)
10 RAG a 04 FI SK LO 1613259 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS NOM BIS
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
11 RAG a 04 FI SK LO 1406270 Solenzara's Solomon Jack Uros International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
Solenzara's Only You (RAG n 04) x S*Gunbertus Fusion (RAG a 03)
12 RAG d 04 FI SRK LO 89686 S*Gunbertus Gabriel Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM NOM BIS
S*Gunbertus Dodger Blue (RAG a 03) x Chanidolls Indigo Sunshine (RAG d 03 21)
13 RAG d 04 FI SK LO 1924890 FI*BlackRain's Quaint Kid Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
Chester Bright Crystall, CZ (RAG n 04) x FI*BlackRain's Miss Perfect (RAG e 03 21)
14 RAG g 03 FI SK LO 1718876 FI*Midnightdolls A Little Darling Naaras Grand International Champion Joëlle Monney EX1 CACS NOM
FI*Tammikatin Hunajanassu (RAG e 04) x FI*Dollyblues You Are The Sunshine (RAG a 03)
15 RAG a 03 21 FI SK LO 1822636 FI*Celestial's Guillermo de Argentina Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 (RAG a 03 21)
16 RAG a 04 21 FI SRK LO 89836 FI*Rock'nRags BrightestDiamond Naaras International Premior Joëlle Monney EX1 CAGPIB
FI*Dollicious Maxterpiece! (RAG a 04 21) x FI*Dollyblues Queen of Beauty (RAG a 04 21)
17 SBI n FI SRK LO 85628 FI*Cetulean Quantum Solaris Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM
FIN*Tassuliinin Dominic (SBI a) x FIN*Cetulean Juliénas (SBI n)
17 SBI n FI SRK LO 85628 FI*Cetulean Quantum Solaris Uros Veteraani Joëlle Monney 1 NOM BIS
FIN*Tassuliinin Dominic (SBI a) x FIN*Cetulean Juliénas (SBI n)
18 SBI n FI SK LO 1613427 FI*Birmayan Hepsankeikka Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS BIV
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Birmayan Galadriel (SBI n)
19 SBI n FI SK LO 1821160 FI*Chirybiry's Sweet Angelica Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
FI*Birmayan Hulivili (SBI n) x FI*Chirybiry's My Darling Nanni (SBI c)
20 SBI n FI SRK LO 1404059 FI*Birmayan Galadriel Naaras Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS NOM
Trevino's OP (SBI n) x FI*Birmayan Fazerina (SBI f)
21 SBI a FI SK LO 1717533 FI*Ziazan Michi Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB NOM BIS
Vaibhav Adoelle*PL (SBI a) x FI*Ziazan Lille Lucille (SBI n)
22 SBI d FI SK LO 1715241 FI*Pirimirrin Lanarkiitti Uros Grand International Champion Joëlle Monney EX1 CACS
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x FI*Pirimirrin Kaoliniitti (SBI h 21)
23 SBI h FI SRK LO 84570 FI*Mototassun Ruusu-Roosa Naaras Grand International Premior Joëlle Monney EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Chirybiry's Remulus (SBI n) x FIN*Lirukallion Säkenöivä voima (SBI f)
24 SBI n 21 FI SK LO 1923163 FI*Pirimirrin Neckar Uros Nuoret 7-10 kk Joëlle Monney EX1 NOM BIS
Las Perlas-sin Bleu Fantasme (SBI a) x FI*Pirimirrin Latsuliitti (SBI n 21)
25 SBI n 21 FI SK LO 1923162 FI*Pirimirrin Neisse Naaras Nuoret 7-10 kk Joëlle Monney EX1
Las Perlas-sin Bleu Fantasme (SBI a) x FI*Pirimirrin Latsuliitti (SBI n 21)
26 SBI n 21 FI SK LO 1510067 FI*Saca's Azzurro Daimler Uros Kastraatti Joëlle Monney Abs
FI*Celestial's Red Moon Rising (SBI d 21) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
27 SBI f 21 FI SK RX 1923816 FI*Pirimirrin Okha Naaras Pennut 4-7 kk Joëlle Monney EX1 NOM BIS
FI*Touchant Chance au Jeu (SBI a 21) x FI*Pirimirrin Kaoliniitti (SBI h 21)
28 SBI h 21 FI SK LO 1509053 FI*Pirimirrin Kaoliniitti Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
FI*JoJon Kuajiang Hua (SBI b 21) x FIN*Pirimirrin Darling River (SBI j 21)
29 ACL VIII / ACL ns 03 FI SK LO 1612988 FI*Debals KooMikko Uros International Champion Lena Vencliková Abs
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
30 ACL XI / ACL ns 09 21 33 FI SK LO 1716302 FI*Debals Michigan Uros Grand International Champion Anne Paloluoma EX1 CACS
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
31 MCO I / MCO n FI SK LO 1924139 PL*Ashabelle Niger Uros Nuoret 7-10 kk Boris Lupan EX1
Luchsley's Steven Seagal (MCO as) x Therezia Sky Beyrouth, CZ (MCO f 22)
32 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 1613088 FI*HoneyCoon's Debra Kadabra Naaras Grand International Champion Anne Paloluoma Abs
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
33 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 1405321 FI*Tigerworld Kisses Of Fire Naaras Supreme Champion Anne Paloluoma Abs
FI*HoneyCoon's Black Sabbath (MCO ns 09) x LT*Lordcoon Grayse (MCO ns 09)
34 MCO II / MCO a 03 FI SK LO 1718259 FI*Chamberlain Keep On Rocking Uros International Champion Anne Paloluoma EX1 CAGCIB NOM BIS
RoyalCats Resort Veni Vidi Vici (MCO d 03) x FI*Chamberlain Captain Amelia (MCO g 09)
35 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1509472 CascadeMtn Dream Maker Uros Grand International Champion Lena Vencliková KM NOM
Mainesuspect Bilo Toyuma (MCO d 09 22) x Fogcity Peach Mimosa of CascadeMtn (MCO f 09 22)
35 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1509472 CascadeMtn Dream Maker Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Mainesuspect Bilo Toyuma (MCO d 09 22) x Fogcity Peach Mimosa of CascadeMtn (MCO f 09 22)
36 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 1820656 S*Moon Kewa's Willy Wonka Uros International Champion Lena Vencliková EX1 CAGCIB
White Rock's Dimos (MCO as 25) x Fariishta Kot w Butach*PL (MCO f 22)
37 MCO IV / MCO a 09 25 FI SK RX 1822564 FI*Blackcurrant Beatrix Kiddo Naaras Kastraatti Boris Lupan EX1 CAP
Macawi Mosi Double E's Xahir (MCO ns 22) x Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo (MCO a 25)
38 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1507800 FI*Unikuun Roman Juno Naaras Avoin Boris Lupan EX1 CAC
FI*Kasmasiinin Yoldia (MCO a 09) x FI*Daybreak's Cinnamon Scent (MCO f 22)
39 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1715372 FI*Chamberlain Ghost Of Wind Uros International Premior Boris Lupan EX1 CAGPIB NOM BIS
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
40 MCO V / MCO d FI SK LO 1716155 S*Moon Kewa's Little John Uros Grand International Champion Boris Lupan EX1 CACS BIV
Lovehulens Cosmo (MCO d 22) x Fariishta Kot w Butach*PL (MCO f 22)
41 MCO V / MCO f 22 FI SK RX 1822571 FI*Blackcurrant The Flower of Carnage Naaras Avoin Boris Lupan EX1 CAC NOM
Macawi Mosi Double E's Xahir (MCO ns 22) x FI*Blackcurrant Sophia Loren (MCO f 22)
42 MCO V / MCO d 24 FI SK LO 1923730 FI*Easylife's Wintertime Love Uros Nuoret 7-10 kk Boris Lupan EX1
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
43 MCO V / MCO d 25 FI SK LO 1923898 FI*NineTales Quake Uros Pennut 4-7 kk Boris Lupan EX1
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Karma Chameleon (MCO f 09)
44 MCO V / MCO f FI SK LO 1925856 Goodwin D'Lettice Naaras Pennut 4-7 kk Boris Lupan EX1
Graceful Angel*RU Hammer (MCO n 09) x Goodwin Breetani Loo (MCO fs 22)
45 MCO VI / MCO d 03 22 FI SK LO 1510774 FI*Chamberlain Double Trouble Uros Grand International Champion Boris Lupan KM BIV NOM
FIN*Chamberlain Phoenix Fire (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
46 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 1716609 LV*BBMC Galaxy Star Naaras International Champion Boris Lupan Abs
Elisey White Luxuri*BY (MCO w) x Zambija Amber Sun*LT (MCO d 09 22)
47 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1923032 FI*Chamberlain Quite the Best Uros Nuoret 7-10 kk Boris Lupan EX1 NOM
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
48 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1923729 FI*Easylife's Wintertime Kiss Uros Nuoret 7-10 kk Boris Lupan EX2
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
49 MCO VII / MCO ns 22 FI SK RX 1613178 Macawi Mosi Double E's Xahir Uros Supreme Champion Anne Paloluoma KM
Frozen Moon's Double Espresso (MCO n 22) x Macawi Mosi Honeymoon's Nidawi (MCO fs 22)
49 MCO VII / MCO ns 22 FI SK RX 1613178 Macawi Mosi Double E's Xahir Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Frozen Moon's Double Espresso (MCO n 22) x Macawi Mosi Honeymoon's Nidawi (MCO fs 22)
50 MCO VII / MCO ns 25 FI SK RX 1822568 FI*Blackcurrant O- Ren Ishii Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC BIV
Macawi Mosi Double E's Xahir (MCO ns 22) x Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo (MCO a 25)
51 MCO VII / MCO as 22 FI SK LO 1923071 FI*NomenEst Klondike Kate Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
52 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1819737 FI*Chamberlain Montana Sky Uros International Premior Anne Paloluoma EX1 CAGPIB NOM
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Enjoy Me (MCO a 22)
53 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1820016 FI*Laramillan Optimus Prime Uros Kastraatti Anne Paloluoma Abs
FI*Mostlycats You Are My Life (MCO ds 22) x FI*Laramillan Kitty Cat (MCO n 22)
54 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 1611861 FI*Chamberlain Empire Of Moon Uros Grand International Champion Anne Paloluoma EX1 CACS
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
55 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 1820708 Orange Triumph Olimpian*RU Uros Champion Anne Paloluoma EX1 CACIB
Diplomat Olimpian*RU (MCO ns 25) x Etna Parade Olimpian*RU (MCO fs 09 25)
56 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 1822230 FI*Moggi Lolli Pop Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Ice Dream (MCO ns 09 22)
57 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 1923311 FI*Escape's Phoebe Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1 BIV NOM BIS
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Jennifer Lopez (MCO g 09 22)
58 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK LO 1924325 FI*KhalDrogo's Hell On High Heels Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1 NOM
Heart Stealer Forever&Ever (MCO ns) x FI*KingLeo's Fire to the Rain (MCO f 09 22)
59 NEM I / NEM e 21 FI SK RX 1822429 Willy Blue Chelsea*PL Uros Avoin Lena Vencliková EX1 CAC
Romantic Melody's Q* Saint Saens (NEM n 09 21) x Zafira Valenika (NEM d 09)
60 NEM I / NEM n FI SK LO 1923334 FI*Pikku-Priin Glamorous Senga Sengana Naaras Nuoret 7-10 kk Lena Vencliková EX2
FI*Pikku-Priin Charizard (NEM n 09 21) x Charinitha Perelka*PL (NEM a 09 21)
61 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 1923336 FI*Pikku-Priin Glossy Bounty Naaras Nuoret 7-10 kk Lena Vencliková EX1 BIV NOM
FI*Pikku-Priin Charizard (NEM n 09 21) x Charinitha Perelka*PL (NEM a 09 21)
62 NEM II / NEM fs 09 21 FI SK LO 1924352 FI*SoulSibster's BeLoved Naaras Pennut 4-7 kk Lena Vencliková EX1 NOM
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Sof`ja Nevskaja Radost (SIB f 24)
63 NFO I / NFO n FI SK LO 1925878 IT*Norr Venn's Eleanor Roosevelt Naaras Pennut 4-7 kk Boris Lupan EX1
(N) Migoto's Odin (NFO n 09 22) x Norr Venn's Vedamalady (NFO f 09)
64 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1822395 FI*Siniidan Black Plum Naaras Champion Anne Paloluoma EX1 CACIB NOM
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
65 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 89299 FI*Draconian September Ashes Uros Supreme Premior Anne Paloluoma KM
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
65 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 89299 FI*Draconian September Ashes Uros Veteraani Lena Vencliková 1 NOM
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
65 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 89299 FI*Draconian September Ashes Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
66 NFO III / NFO a 24 FI SK LO 1822541 FI*Tupuliinin Blue Moon Uros Avoin Lena Vencliková EX1 CAC
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x FI*Tupuliinin Titanic (NFO a 09)
67 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 87185 FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter Naaras International Premior Lena Vencliková EX1 CAGPIB NOM
Ennio De Khazad-Dûm (NFO n 23) x FIN*Pörkarvan HocHabet (NFO n 23)
67 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 87185 FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter Naaras Veteraani Anne Paloluoma 1 NOM BIS
Ennio De Khazad-Dûm (NFO n 23) x FIN*Pörkarvan HocHabet (NFO n 23)
68 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1716101 FI*WitSarin Tenho Uros Supreme Champion Boris Lupan KM
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
69 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1716103 FI*WitSarin Keijo Uros Grand International Champion Boris Lupan EX1 CACS BIV
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
70 NFO IV / NFO a 09 24 FI SK LO 1822540 FI*Tupuliinin Blue Sky Naaras Avoin Boris Lupan EX1 CAC
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x FI*Tupuliinin Titanic (NFO a 09)
71 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SK LO 1405469 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras International Premior Boris Lupan EX1 CAGPIB BIV NOM BIS
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
72 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1506656 FI*Debals Jonatan Uros Premior Boris Lupan EX1 CAPIB
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
73 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1822398 FI*Siniidan Oregon Spring Uros Kastraatti Boris Lupan EX1 CAP
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
74 NFO V / NFO f 22 FI SRK LO 91046 Quarans Lady Sandwick Naaras Veteraani Anne Paloluoma 3
French Squirrel de la Colline d'Astraia (NFO d 22) x Quarans Sana'a (NFO n 22)
74 NFO V / NFO f 22 FI SRK LO 91046 Quarans Lady Sandwick Naaras Supreme Champion Lena Vencliková KM
French Squirrel de la Colline d'Astraia (NFO d 22) x Quarans Sana'a (NFO n 22)
75 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 1611597 FI*Keijumetsän Queen Bitch Naaras Grand International Champion Lena Vencliková EX1 CACS NOM BIS
IT*Norr Venn's Your Summer Dream (NFO d 22) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
76 NFO V / NFO f FI SRK LO 41483 FI*Tupuliinin Josefiina Naaras International Premior Lena Vencliková EX1 CAGPIB
FIN*Moutown Begemot (NFO n) x FIN*Tupuliinin Susu (NFO d 09)
77 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO 85073 FI*Felicis Enna Naaras Supreme Premior Boris Lupan KM
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
77 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO 85073 FI*Felicis Enna Naaras Veteraani Anne Paloluoma 2
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
78 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 1506653 FI*Debals Janette Naaras Grand International Premior Boris Lupan EX1 CAPS
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
79 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 1611681 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros Supreme Champion Lena Vencliková KM
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
80 NFO VIII / NFO ds 03 22 FI SK LO 1822560 FI*Siniidan Electric India Uros Kastraatti Lena Vencliková EX1 CAP NOM
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Rainbow Brite La Peyre*ES (NFO gs 03 22)
81 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1508506 FI*Cherrytail's WonderBoy Uros Grand International Champion Lena Vencliková EX1 CACS
FI*Lumikissan Gigolo (SIB n 09 24) x FI*Cherrytail's Rhonda Mae (SIB f 09 22)
82 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1821382 FI*Jylhäkallion Blacky Uros Avoin Lena Vencliková EX1 CAC
FI*Raitamäen Benjamin (SIB n 09 24) x FI*Tunturikissan Saga (SIB n 09 24)
83 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 1821380 FI*Jylhäkallion Bernard Uros Avoin Boris Lupan EX1 CAC
FI*Raitamäen Benjamin (SIB n 09 24) x FI*Tunturikissan Saga (SIB n 09 24)
84 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 1821381 FI*Jylhäkallion Baloo Uros Kastraatti Boris Lupan EX1 CAP
FI*Raitamäen Benjamin (SIB n 09 24) x FI*Tunturikissan Saga (SIB n 09 24)
85 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 1510842 FI*Tunturikissan Saga Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Tunturikissan Tuisku (SIB n 03 22) x FI*Amante's Altair (SIB n 24)
86 SIB V / SIB d 24 FI SK RX 1819440 Nikodim Simba Valenika Uros International Champion Anne Paloluoma EX1 CAGCIB
Veresk Line Jumanji (SIB ds 09 23) x Novella iz Odissei (SIB f 23)
87 SIB V / SIB d 24 FI SK LO 1822879 FI*Lumikissan Leijonakuningas Uros Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1 BIV
Glaucos White Witch, CZ (SIB n 24) x FI*Lumikissan Säihkysilmä (SIB f 09 24)
88 SIB V / SIB f 23 FI SRK RX 84419 FI*Talvivaaran Delenn Naaras Premior Anne Paloluoma EX1 CAPIB NOM
S*Laxforsens Skare (SIB d 22) x FIN*Talvivaaran Arya Stark (SIB n 23)
89 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK RX 1925444 Victoria Dido Nový vek, CZ Naaras Pennut 4-7 kk Boris Lupan EX1 NOM BIS
Remember Me Nový vek, CZ (SIB a 09 24) x Harmonia Sibirskaya Rapsodiya (SIB fs)
90 SIB VII / SIB gs 24 FI SK LO 1821060 FI*Sippan's Pamela Naaras Kastraatti Lena Vencliková EX1 CAP
FI*Sipsun Altair (SIB ds 09 24) x FI*Tammikatin Madame Sisu (NEM g 21)
91 SIB VII / SIB ds 24 FI SK RX 1923097 FI*Jylhäkallion Cinderella Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Jatsitytön Blaziken (SIB d 24) x Nika Marie Valenika (SIB fs 09 24)
92 SIB VIII / SIB fs 09 FI SK LO 1508624 FI*Cherrytail's Xalvadora Naaras Supreme Champion Boris Lupan KM
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
93 SIB VIII / SIB ns 09 FI SK LO 1820628 FI*Sippan's Othello Uros Avoin Boris Lupan EX1 CAC
FI*Sipsun Altair (SIB ds 09 24) x FI*Sippan's LumiKukka (SIB n 09)
94 TUA VII / TUA as 22 FI SK LO 1924980 FI*Felesin Lemmy Kilmister Uros Pennut 4-7 kk Boris Lupan EX1
Angoraphil Hyalite (TUA as 24) x FI*Felesin Beth Hart (TUA w)
95 TUA VII / TUA as 24 FI SK LO 1924072 FI*Felesin Alicia Keys Naaras Pennut 4-7 kk Boris Lupan EX1
Angoraphil Hyalite (TUA as 24) x FI*Felesin Erja Lyytinen (TUA n 24)
96 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 1822917 FI*Felesin David Bowie Uros Premior Anne Paloluoma EX1 CAPIB
FI*Felesin Tomi Joutsen (TUA w) x FI*Felesin Erja Lyytinen (TUA n 24)
97 TUA IX / TUA w 64 FI SK LO 1405151 FI*Felesin Regina Naaras Kastraatti Anne Paloluoma Abs
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
98 BEN n 22 FI SK LO 1611396 Like a Prayer des Griffes de Feu Naaras Grand International Champion Anne Paloluoma EX1 CACS NOM
Impresario des Griffes de Feu (BEN n 24) x Brownsugar Rhanya Forever (BEN n 24)
99 BEN n 22 FI SK LO 1821291 FI*Leokatin Silvano Dude Uros International Premior Anne Paloluoma EX1 CAGPIB NOM
Guru Dude Dream (BEN n 24) x Brownsugar Diana (BEN n 22)
100 BLH b FI SK RX 1716736 Cizeta BritFavorite Naaras Premior Anne Paloluoma EX1 CAPIB
Chesterfield BritFavorite (BLH b) x Elfika Ustiniya (BLH h)
101 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 1718825 Jewels Choice Silver Ice Uros Supreme Champion Marcin Biernaczyk KM NOM BIS
Jewels Choice Silver Elvis (BML ns 11 31) x Jewels Choice Silver Brooklyn (BML ns 11 31)
102 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 1614858 FI*Kissamummon Keijun SyysLoisto Uros Supreme Premior Marcin Biernaczyk KM
NL*Blue Velvet's sv It's NoworNever (BML ds 11 31) x FI*Kissamummon Keiju Lammenpei (BML ns 11 31)
103 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Anne Paloluoma KM NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
103 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Marcin Biernaczyk 1 NOM
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
104 BSH g FI SK LO 1612496 FI*Ruusutarhan Rosa Amabile Naaras Supreme Champion Anne Paloluoma KM
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
105 BSH g FI SK LO 1715611 FI*SamBelle's Cream Caramel Naaras Grand International Premior Anne Paloluoma EX1 CAPS
FI*SamBelle's Storm in the Desert (BSH e) x FI*Enchanter's All The Way For You (BSH a)
106 BSH c 24 FI SK LO 1820473 FI*Coventry's Ywain Uros Premior Anne Paloluoma EX1 CAPIB
FI*Ullukan Pyrypoika (BSH c 24) x FI*Coventry's Quirinia (BSH g)
107 BSH ns 11 FI SK RX 1717339 FI*EmeraldCharm Jungle Frost Uros International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAGPIB
Yoggi Bear van Nipigon (BSH ay 11) x FI*EmeraldCharm Silver Varvara (BSH ns 11)
108 BSH f 03 FI SK LO 1924554 FI*Ruusutarhan Aurelia Naaras Pennut 4-7 kk Laura Scholten EX1
Tegheon UnderleyHall*PL (BSH n 03) x FI*Ruusutarhan Rosa Alba (BSH e)
109 BSH f 33 FI SK LO 1717260 FI*SamBelle's Gloria Naaras Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPIB
FI*SamBelle's Storm in the Desert (BSH e) x FI*Treselle's Cassia Bark (BSH q)
110 BUR n FI SK LO 1613162 FI*Lilac's Iron Maiden Naaras Grand International Champion Laura Scholten EX1 CACS NOM
FI*Lilac's HRH King Hassan (BUR n) x FI*Almond's Ella Fitzgerald (BUR f)
111 BUR n FI SK LO 1821084 FI*Feirefiz Ravenlight Uros International Champion Laura Scholten EX1 CAGCIB NOM
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Feirefiz You're Mine (BUR b)
112 BUR n Xsansa Magic Valley*RU Naaras Pennut 4-7 kk Laura Scholten EX1 BIV NOM BIS
Xavi Belusinka*PL (BUR n) x Uslada Magic Valley*RU (BUR b)
113 BUR n FI SK LO 1508965 FI*Lilac's HRH King Hassan Uros Grand International Premior Laura Scholten EX1 CAPS
FI*Bumpulina Wilberforce (BUR n) x FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl (BUR n)
114 BUR n FI SK LO 1510088 FI*Feirefiz Pour Some Sugar On Me Naaras International Premior Laura Scholten EX1 CAGPIB
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Feirefiz Diamonds And Rust (BUR g)
115 BUR n Hany Brown Magic Valley, JW Naaras Premior Laura Scholten EX1 CAPIB BIV NOM
Helius Nala Altana (BUR n) x Brittany Magic Valley*RU (BUR b)
116 BUR a FI SK LO 1923570 FI*Feirefiz Another Brick In The Wall Uros Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1
FI*Oliivian Daredevil (BUR a) x FI*Feirefiz You're Mine (BUR b)
117 BUR b FI SK LO 1923569 FI*Feirefiz Shine On You Crazy Diamond Naaras Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1 NOM
FI*Oliivian Daredevil (BUR a) x FI*Feirefiz You're Mine (BUR b)
118 BUR b Willie Winkie Magic Valley*RU Naaras Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX2
HU*Alba Regia Tikkaram (BUR n) x Pepita Magic Valley*RU (BUR b)
119 BUR b FI SK LO 1405001 Zaffiro Kratti Uros Supreme Premior Laura Scholten KM NOM
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
120 BUR d FI SK LO 1610917 FI*Celsiana Suopursu Uros Supreme Premior Marcin Biernaczyk KM
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
121 BUR d FI SK LO 1510309 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Grand International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPS
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
122 BUR e FI SK LO 1924648 FI*Celsiana Iiris Ruusu Naaras Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1
FI*Karvanverran Pakkasherra (BUR d) x FI*Celsiana Kielo (BUR h)
123 BUR h FI SK LO 1610921 FI*Celsiana Kielo Naaras Supreme Champion Marcin Biernaczyk KM
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
124 EUR a 24 FIN SRK LO 33293 FIN*Kissakallion Iscador Uros Veteraani Anne Paloluoma 1 NOM BIS
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FIN*Kissakallion Gunhild (EUR a 24)
124 EUR a 24 FIN SRK LO 33293 FIN*Kissakallion Iscador Uros Supreme Premior Marcin Biernaczyk KM NOM BIS
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FIN*Kissakallion Gunhild (EUR a 24)
125 EUR f 24 FI SRK RX 1301072 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Marcin Biernaczyk KM NOM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
126 KOR FI SK LO 1822684 FI*Mythai Opale Devi Naaras Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1
FI*Tatsutan Amor Mara-Rathan (KOR ) x FI*Mythai Ornanong Sa-Mon (KOR )
127 KOR FI SK LO 1924504 FI*Mythai Tydah Thong Naaras Pennut 4-7 kk Laura Scholten EX1
FI*Helmi's Lek Tzak-kra-phat (KOR ) x FI*Melodian Tulaya (KOR )
128 KOR FI SK LO 1819993 FI*Kattihovin Daiyamondo Neko Naaras Premior Laura Scholten EX1 CAPIB
DK*Meejai Been Fan-Fayo (KOR ) x FI*Mythai Rochana Rak Jing (KOR )
129 MAN e 53 FI SK RX 1924066 FI*Maikain Lager Kisskiss Uros Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1 NOM
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Maikain Valmu Väng (MAN e 23 53)
130 MAU n 24 FI SK LO 1715669 FI*Shanemin Freyja Forvitinn Hratt Naaras International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CAGCIB
FI*Staruskan Sa Ramose (MAU n 24) x FI*Chai-lai Latif Lotus (MAU n 24)
131 MAU n 24 FI SK LO 1923650 FI*Anjupia's Aberystwyth Anwell Awst Uros Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX1
Leo de Denderah (MAU n 24) x FI*Shanemin Freyja Forvitinn Hratt (MAU n 24)
132 MAU ns 24 FI SK LO 1614301 FI*Walidah Baketwernel Naaras International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CAGCIB NOM BIS
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk (MAU ns 24)
133 MAU ns 24 FI SK LO 1923090 FI*Walidah Capella Naaras Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX1 NOM BIS
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*Walidah Baketwernel (MAU ns 24)
134 MAU ns 24 FI SK LO 1611559 FI*CatNmaus Chausiku Uros Supreme Premior Marcin Biernaczyk KM
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*CatNmaus Amira Sabihah (MAU ns 24)
135 MAU ns 24 FI SK LO 1612151 FI*Felesin Nefertum Uros Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPIB
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Thermuthis Talibah (MAU ns 24)
136 SRS I / SRS c FI SK RX 1822106 Psipsina Batu Uros Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
Yoshi of Fantasyland (SRS e) x Bella Curly Parade (SRS c)
137 SRS IV / SRS f 09 FI SK RX 1819263 FI*Hämynhäivän Minnamanna Naaras Kastraatti Marcin Biernaczyk EX1 CAP
Psipsina Kipinä (SRS d) x Cizeta BritFavorite (BLH b)
138 SRS IX / SRS w 62 FI SK RX 1820714 FI*Hämynhäivän Kallekolli Uros International Champion Laura Scholten EX1 CAGCIB
Darling Diva Bailey (SRS n 33) x Ijoelle Adorablecat*LT (SRS w)
139 ABY n FI SK LO 1923882 FI*Woodcocks Little My Naaras Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1 NOM BIS
PL*Adalbertus Theodor (ABY n) x FI*Link Malaika Mnia (ABY n)
140 ABY n FI SK LO 1924133 Katniss Everdeen Housetiger*PL Naaras Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX2
Omnia Mea Holy Grail (ABY n) x Indiabi Miss Polonia (ABY p)
141 ABY n FI SK LO 1924702 FI*Kharn-Ka Pinball Wizard Naaras Pennut 4-7 kk Laura Scholten EX1 BIV NOM
PL*Adalbertus Theodor (ABY n) x FI*Kharn-Ka God Particle (ABY a)
142 ABY n FI SK RX 1614970 FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc Naaras Supreme Premior Laura Scholten KM BIV NOM
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Great Gatsby (ABY a)
143 ABY n FI SK LO 1510754 FI*Silkkihienon Wigilia Rickey Uros Grand International Premior Laura Scholten EX1 CAPS
FI*Silkkihienon Vice Versa (ABY n) x S*Prospero's Summer Beatrice (ABY n)
144 ABY n FI SRK LO 1404115 Osiris(V) Total Surprise Uros Kastraatti Laura Scholten EX1 CAP
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
145 ABY n FIN SRK LO 35712 S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Vladimir Isakov 2
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
146 ABY a FI SK LO 1719036 FI*Lovedevotion Karmen Naaras International Champion Joëlle Monney EX1 CAGCIB
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
147 ABY a Marmelaby Nadia Naaras Avoin Joëlle Monney Abs
Cedarwood Ninja (ABY n) x Cedarwood Alice (ABY a)
148 ABY a FI SK LO 1923997 FI*Miragerie Beaudrie Naaras Pennut 4-7 kk Joëlle Monney EX1 BIV
FI*Lovedevotion Infinity (ABY n) x FI*Lovedevotion Karmen (ABY a)
149 ABY p FI SK LO 1923996 FI*Miragerie Béatrice Naaras Pennut 4-7 kk Laura Scholten EX1
FI*Lovedevotion Infinity (ABY n) x FI*Lovedevotion Karmen (ABY a)
150 CRX I / CRX o FI SK LO 1822649 FI*Claypond's Katheline Naaras Avoin Lena Vencliková EX1 CAC
FI*Claypond's Farceur (CRX o) x Penottie van Berkendonck (CRX b 09)
151 CRX I / CRX n FI SRK LO 90929 Changes Ziggy Stardust Uros Supreme Premior Lena Vencliková KM
FI*Windseeker Ximon Redstone (CRX d) x AngelWaves My Dreams of Changes (CRX n 09)
151 CRX I / CRX n FI SRK LO 90929 Changes Ziggy Stardust Uros Veteraani Vladimir Isakov 1 NOM
FI*Windseeker Ximon Redstone (CRX d) x AngelWaves My Dreams of Changes (CRX n 09)
152 CRX II / CRX n 02 62 FI SK LO 1822938 Believer Magic Rivendell Uros International Champion Joëlle Monney EX1 CAGCIB NOM
Maybach Magic Star (CRX b 03) x Tenerife Noksas*LT (CRX f 02)
153 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1821841 FI*Saca's Gimme Twist Naaras Avoin Joëlle Monney EX1 CAC BIV NOM
FI*Sweetpurr's Shades of Grey (CRX n 02 21) x FI*Saca's Rain Reanna (CRX n 09)
154 CRX II / CRX b 09 FI SK LO 1820258 FI*VeeKasin Emolga Naaras Avoin Joëlle Monney EX2
FI*Claypond's Dobromir (CRX b 32) x FI*VeeKasin Fanzine (CRX a 03 24)
155 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 1507421 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can Uros Grand International Premior Laura Scholten EX1 CAPS NOM
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
156 CRX VII / CRX n 21 32 FI SK LO 1822692 FI*LifetimeOfLove Lilli Naaras Avoin Laura Scholten EX1 CAC
Travis Eledhrim of Claypond's (CRX a 32) x FI*Claypond's Finaude (CRX b 21 33)
157 DRX VI / DRX n 03 24 SE*Recce Pod Sisu XA-185 Naaras International Premior Marcin Biernaczyk Abs
Yukon DevonDream*PL (DRX n 03 24) x WW´16 NW SC Ulica Happymiau*PL JW (DRX f 03 24)
158 OSH n FI SK LO 1716094 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM BIV NOM
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
159 OSH n FI SK LO 1820330 FI*BlackDevil's Luxury SugarDaddy Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil (OSH e) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
160 OSH n FI SK LO 1822201 FI*BlackDevil's Twist Of Fate Uros Avoin Vladimir Isakov EX2
HU*Okonor Miskolc (OSH b) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
161 OSH n FI SK LO 1822743 FI*Ori-Katin Fräulein Max Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
Timotheus Del Iris (OSH n) x DK*Skuld Myser (SIA f)
162 OSH d FI SK LO 1716548 FI*BlackDevil's Burns Like Hell Naaras International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CAGCIB
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
163 OSH e FI SK LO 1716551 FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice Uros Supreme Champion Lena Vencliková KM NOM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
164 OSH e FI SK LO 1715983 HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil Uros Supreme Champion Lena Vencliková KM
HU*Shagio-Chen Mochiko (OSH n 03 24) x HU*Okonor Sweet Butterfly (OSH j)
164 OSH e FI SK LO 1715983 HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Shagio-Chen Mochiko (OSH n 03 24) x HU*Okonor Sweet Butterfly (OSH j)
165 OSH e FI SK LO 1716553 FI*BlackDevil's Whistle Of The FireCracker Uros Supreme Premior Lena Vencliková KM NOM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
166 OSH f FI SK LO 1508671 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Supreme Champion Vladimir Isakov KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
166 OSH f FI SK LO 1508671 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
167 OSH f FI SK LO 1716555 FI*BlackDevil's Frosty Northern Lights Naaras Supreme Champion Vladimir Isakov KM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
168 OSH f FI SK LO 1820333 FI*BlackDevil's Speak Of The Devil Naaras Avoin Vladimir Isakov EX2
HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil (OSH e) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
169 OSH f FI SK LO 1820331 FI*BlackDevil's We Salute You Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC BIV NOM
HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil (OSH e) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
170 OSH h FI SK LO 1613662 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Supreme Champion Marcin Biernaczyk KM NOM BIS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
171 OSH n 24 FI SK LO 1924040 FI*LoudMeow Colors of the Wind Naaras Pennut 4-7 kk Joëlle Monney EX1
Hermes v. Imporio A (OSH b 24) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
172 OSH a 24 FI SRK LO 1403618 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Joëlle Monney KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
173 OSH a 24 FI SK LO 1820658 Egill of Monoceros Uros Grand International Champion Joëlle Monney EX1 CACS
Image Arkenstone *RU (OSH c) x Planeta Soliaris Della LT* Monoceros (OSH g 24)
174 OSH a 24 FI SK LO 1819442 Apocalyptica Giuseppe Verdi Uros International Champion Joëlle Monney Abs
Nike Pretty Pleasure (OSH n 24) x Siamesis Casablanca (OSH n 22)
175 OSH a 24 FI SK LO 1924043 FI*LoudMeow Blue Wind Naaras Pennut 4-7 kk Joëlle Monney EX1 BIV NOM BIS
Hermes v. Imporio A (OSH b 24) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
176 OSH d 24 FI SK LO 1613663 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever Uros Supreme Premior Marcin Biernaczyk KM NOM BIS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
177 OSH d 24 FI SK LO 1510304 HU*Okonor Rozsdás Uros International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAGPIB
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
177 OSH d 24 FI SK LO 1510304 HU*Okonor Rozsdás Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
178 SIA n FI SRK LO 1403882 Baccara Eastern Nymph Naaras Supreme Champion Laura Scholten KM
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
178 SIA n FI SRK LO 1403882 Baccara Eastern Nymph Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
179 SIA b FI SK LO 1508673 FI*BlackDevil's White Viper Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM NOM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
180 SOM n FI SRK LO 38758 FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Marcin Biernaczyk KM BIV NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
181 SOM n FI SK LO 1614777 FI*Vulpes Aither Uros Supreme Champion Marcin Biernaczyk KM
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
182 SOM n FI SK LO 1820857 FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave Uros Grand International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACS
IT*X-Factor di Gens Rubra (SOM o) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
183 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Marcin Biernaczyk KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
183 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani Lena Vencliková 1 NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
184 SOM a FI SRK LO 1403393 FI*Foxkiss Daphnia mirabilis Naaras Kastraatti Laura Scholten EX1 CAP
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FIN*Kisompa's Hermina (SOM p)
185 SOM o FI SRK LO 37915 FI*Kharn-Ka Weinfelderfox Uros Grand International Champion Joëlle Monney EX1 CACS
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
186 SOM ns FI SK LO 1819522 S*Saivokattens Hopea Fina-Anselmiina Naaras Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACIB
S*Truly Cosmic Nanuq (ABY ns) x Cinderella El Marees*CH (ABY ns)
187 SOM os FI SK LO 1924820 S*Saivokattens Sisu Silver-Sessa Naaras Pennut 4-7 kk Laura Scholten EX1
Njal Waldo's Sweet Lullaby (SOM os) x S*Saivokattens Hopea Fina-Anselmiina (SOM ns)
188 SPH II / SPH n 09 FI SK LO 1718306 FI*Hebblas Wibby Naaras Supreme Champion Lena Vencliková KM NOM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
189 SPH V / SPH f 03 32 FI SRK RX 1403279 Skinzin Hobbitually Beautiful Naaras Supreme Champion Laura Scholten KM NOM
Godz General Patton (SPH d 09) x Skinzin Lucyintheskywd (SPH n 09 32)
190 SPH V / SPH f 03 32 FI SK LO 1924538 Murashoff Aurora Borealis Naaras Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1
RedAngel Sex-Tux Pompeius (SPH a 03) x Goliaf Ice Red (SPH d 03 32)
191 THA n FI SK RX 1718418 Jasmine Tajska Chata*PL Naaras Avoin Lena Vencliková EX1 CAC
Fork Black and White (THA n) x Dafne Tricky Tail (THA c)
192 HCL Santtu Uros Kotikissat Lena Vencliková 1 NOM BIS
193 HCL Miisa Naaras Kotikissat Lena Vencliková 1 NOM
194 HCL Sepe Uros Kotikissat Lena Vencliková 2
195 HCS Aavi Benida Naaras Kotikissat Vladimir Isakov 2
196 HCS Sissi Naaras Kotikissat Vladimir Isakov 1 NOM BIS
197 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 1402856 FI*SatuMainen Cara Mia Naaras Grand International Premior Anne Paloluoma EX1 CAPS
Yankee Cats Draco Cat's Eye (MCO ns 22) x FI*SatuMainen Dirlandaa (MCO n 09 22)
214 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Biernaczyk Marcin BML I, BSH f 33, BSH ns 11, BUR d, BUR e, BUR h, EUR a 24, EUR f 24, MAN e 53, MAU n 24, MAU ns 24, SRS I, SRS IV, DRX VI, OSH d, OSH d 24, OSH h, SOM n, SOM ns, VET 3 30
Isakov Vladimir EXO d 24, PER n 02 62, PER w 62, RAG a 03, RAG a 03 21, RAG a 04, RAG d 04, SBI a, SBI h 21, SBI n, OSH f, OSH n, SIA b, HCS, VET 4 29
Lupan Boris MCO I, MCO IV, MCO V, MCO VI, NFO I, NFO IV, NFO VI, SIB IV, SIB VI, SIB VIII, TUA VII 29
Monney Joëlle EXO n 22, PER a 22, PER f, RAG a 04 21, RAG g 03, RAG n 03, SBI d, SBI f 21, SBI h, SBI n 21, ABY a, CRX II, OSH a 24, OSH n 24, SOM o, VET 1 26
Paloluoma Anne ACL XI, MCO II, MCO VII, MCO VIII, NFO II, SIB V, TUA IX, BEN n 22, BLH b, BSH c 24, BSH f, BSH g, VET 2, VET 3 34
Scholten Laura BSH f 03, BUR a, BUR b, BUR n, KOR, SRS IX, ABY n, ABY p, CRX V, CRX VII, SIA n, SOM a, SOM os, SPH V 29
Vencliková Lena ACL VIII, MCO III, NEM I, NEM II, NFO III, NFO V, NFO VII, NFO VIII, SIB III, SIB VII, CRX I, OSH e, SPH II, THA n, HCL, VET 2, VET 4 29
7 tuomaria