Omakissa
Satakissa
Järjestävä yhdistys Satakissa ry
Alkaa 11.8.2019 Loppuu 11.8.2019
Ilmoittautuminen alkaa 1.5.2019 Ilmoittautuminen loppuu 8.7.2019
Yleisöaika alkaa 9:00 Yleisöaika loppuu 14:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 3.8.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@satakissa.fi
Paikka Rauma
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö, lisätilat, myyntipaikat ja mainokset: Jonna Sivonen judges.satakissa@gmail.com Näyttelysihteerit: Pia Hassell, p. +358 41 503 6421 (yhteydenotot puhelimitse vain klo 18 jälkeen) pia.hassell@gmail.com ja Piia Anolin-Niemi

Hyvinvointi- ja hygieniavastaava: Sari Valtanen
Raha-asiat (näyttelymaksujen palautukset ym): Marjo Klankki, p. +358 44 541 0071 satakissa.rahat@gmail.com

Ruusukkeet ja palkinnot: Piia Anolin-Niemi ja Pia Vainionpää satakissa.sihteeri@gmail.com

Pääassistentti: Jarno Mustonen, assistenttihakemukset jarmus1972@gmail.com Assistenteille tarjotaan lounas ja maksetaan korvaus 25 €.



Lisätietoja Paikka: Paikka: Juhlatalo Ooperi, Vanha turuntie 56, 26820 Rauma

Näyttelymaksu/kissa: 37€, Satakissan jäsenet 34€, ei-FIFe -kissat 50 €.
Tarkistusluokka 15 € ja veteraaniluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä. Kaverikissa 10€ (Ei omaa häkkipaikkaa).
Tee jokainen ilmoittautuminen erikseen!


Ensisijaisesti OmaKissan kautta https://omakissa.kissaliitto.fi/ (maksetaan OmaKissan ohjeiden mukaan) tai paperilomakkeella postitse suoraan näyttelysihteerille: Pia Hassell, Koivuhaantie 4 B 5, 33480 Ylöjärvi, jolloin näyttelymaksu maksetaan Satakissan tilille FI28 5700 8120 3340 03, käyttäen viitettä 3065.
Karsinta tapahtuu maksupäivän mukaan. Ilmoittautuminen on sitova
Omistajat tuovat itse näyttelyhäkit. Häkin min. koko 50 x 50 x 50 cm. Yksi pöytäpaikka yhdelle kissalle. Näyttelyn järjestäjä tarjoaa vain pöytäpaikan (65 x 65 cm) EI häkkiä.
Häkin on mahdollista vuokrata yhdistykseltä hintaan 6 € / päivä tai 10 € / viikonloppu. Tyhjää pöytä- tai lattiatilaa on mahdollista ostaa oman häkin viereen. Paikkoja on rajoitetusti, sitovat varaukset näyttelypäälliköltä.
MIKÄLI HALUAT VUORATA HÄKIN TAI TYHJÄN PÖYTÄPAIKAN, NIIN OLETHAN ENSIN YHTEYDESSÄ NÄYTTELYPÄÄLLIKKÖÖN SÄHKÖPOSTITSE: judges.satakissa@gmail.com.
Vasta sen jälkeen voit ilmoittaa kissasi normaalisti näyttelyyn ja valita lisäpöytäpaikan tai vuokrahäkin. Kirjoita lisätiedot kenttään, että asiasta on sovittu näyttelypäällikön kanssa.


Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 33 30 0 0 3
2 80 77 1 0 2
3 44 43 0 0 1
4 65 59 0 0 6
Kotikissat 5 5 0 0 0
Yhteensä 227 214 1 0 12

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 Ayser's Wild Tabby 1 Uros 4 (GIP) Monney Joëlle EX1 CAPS NOM
2 EXO d 24 Confiture's Urman 1 Uros 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
3 PER w 62 Sumava's Sumava's Nikhar 1 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
4 PER f Sumava's Amanda 1 Naaras 2 (SP) Monney Joëlle KM
5 PER a 22 S*Ladyhawk's Sir Lancelot 1 Uros 7 (CH) Monney Joëlle EX1 CACIB
6 PER n 02 62 Toy Tricksy Zorro 1 Uros 17 (Veteraani) Monney Joëlle 2
6 PER n 02 62 Toy Tricksy Zorro 1 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM
7 RAG n 03 FI*DollyCats The Pride 1 Uros 7 (CH) Monney Joëlle EX1 CACIB NOM
8 RAG a 03 FI*Celestial's Sano Mua Rehtoriks 1 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
9 RAG a 04 FI*Dolldesire's Cinderella 1 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM
10 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart 1 Uros 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS NOM BIS
11 RAG a 04 Solenzara's Solomon Jack 1 Uros 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB
12 RAG d 04 S*Gunbertus Gabriel 1 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM NOM BIS
13 RAG d 04 FI*BlackRain's Quaint Kid 1 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
14 RAG g 03 FI*Midnightdolls A Little Darling 1 Naaras 3 (GIC) Monney Joëlle EX1 CACS NOM
15 RAG a 03 21 FI*Celestial's Guillermo de Argentina 1 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
16 RAG a 04 21 FI*Rock'nRags BrightestDiamond 1 Naaras 6 (IP) Monney Joëlle EX1 CAGPIB
17 SBI n FI*Cetulean Quantum Solaris 1 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM
17 SBI n FI*Cetulean Quantum Solaris 1 Uros 17 (Veteraani) Monney Joëlle 1 NOM BIS
18 SBI n FI*Birmayan Hepsankeikka 1 Naaras 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS BIV
19 SBI n FI*Chirybiry's Sweet Angelica 1 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
20 SBI n FI*Birmayan Galadriel 1 Naaras 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS NOM
21 SBI a FI*Ziazan Michi 1 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB NOM BIS
22 SBI d FI*Pirimirrin Lanarkiitti 1 Uros 3 (GIC) Monney Joëlle EX1 CACS
23 SBI h FI*Mototassun Ruusu-Roosa 1 Naaras 4 (GIP) Monney Joëlle EX1 CAPS NOM BIS
24 SBI n 21 FI*Pirimirrin Neckar 1 Uros 11 (Nuoret) Monney Joëlle EX1 NOM BIS
25 SBI n 21 FI*Pirimirrin Neisse 1 Naaras 11 (Nuoret) Monney Joëlle EX1
26 SBI n 21 FI*Saca's Azzurro Daimler 1 Uros 10 (KAS) Monney Joëlle Abs
27 SBI f 21 FI*Pirimirrin Okha 1 Naaras 12 (Pennut) Monney Joëlle EX1 NOM BIS
28 SBI h 21 FI*Pirimirrin Kaoliniitti 1 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
29 ACL VIII / ACL ns 03 FI*Debals KooMikko 2 Uros 5 (IC) Vencliková Lena Abs
30 ACL XI / ACL ns 09 21 33 FI*Debals Michigan 2 Uros 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS
31 MCO I / MCO n PL*Ashabelle Niger 2 Uros 11 (Nuoret) Lupan Boris EX1
32 MCO II / MCO n 09 FI*HoneyCoon's Debra Kadabra 2 Naaras 3 (GIC) Paloluoma Anne Abs
33 MCO II / MCO n 09 FI*Tigerworld Kisses Of Fire 2 Naaras 1 (SC) Paloluoma Anne Abs
34 MCO II / MCO a 03 FI*Chamberlain Keep On Rocking 2 Uros 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB NOM BIS
35 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 3 (GIC) Vencliková Lena KM NOM
35 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
36 MCO III / MCO n 25 S*Moon Kewa's Willy Wonka 2 Uros 5 (IC) Vencliková Lena EX1 CAGCIB
37 MCO IV / MCO a 09 25 FI*Blackcurrant Beatrix Kiddo 2 Naaras 10 (KAS) Lupan Boris EX1 CAP
38 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Unikuun Roman Juno 2 Naaras 9 (Avoin) Lupan Boris EX1 CAC
39 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Ghost Of Wind 2 Uros 6 (IP) Lupan Boris EX1 CAGPIB NOM BIS
40 MCO V / MCO d S*Moon Kewa's Little John 2 Uros 3 (GIC) Lupan Boris EX1 CACS BIV
41 MCO V / MCO f 22 FI*Blackcurrant The Flower of Carnage 2 Naaras 9 (Avoin) Lupan Boris EX1 CAC NOM
42 MCO V / MCO d 24 FI*Easylife's Wintertime Love 2 Uros 11 (Nuoret) Lupan Boris EX1
43 MCO V / MCO d 25 FI*NineTales Quake 2 Uros 12 (Pennut) Lupan Boris EX1
44 MCO V / MCO f Goodwin D'Lettice 2 Naaras 12 (Pennut) Lupan Boris EX1
45 MCO VI / MCO d 03 22 FI*Chamberlain Double Trouble 2 Uros 3 (GIC) Lupan Boris KM BIV NOM
46 MCO VI / MCO f 09 LV*BBMC Galaxy Star 2 Naaras 5 (IC) Lupan Boris Abs
47 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Quite the Best 2 Uros 11 (Nuoret) Lupan Boris EX1 NOM
48 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Easylife's Wintertime Kiss 2 Uros 11 (Nuoret) Lupan Boris EX2
49 MCO VII / MCO ns 22 Macawi Mosi Double E's Xahir 2 Uros 1 (SC) Paloluoma Anne KM
49 MCO VII / MCO ns 22 Macawi Mosi Double E's Xahir 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
50 MCO VII / MCO ns 25 FI*Blackcurrant O- Ren Ishii 2 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC BIV
51 MCO VII / MCO as 22 FI*NomenEst Klondike Kate 2 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
52 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Montana Sky 2 Uros 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB NOM
53 MCO VII / MCO ns 22 FI*Laramillan Optimus Prime 2 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne Abs
54 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*Chamberlain Empire Of Moon 2 Uros 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS
55 MCO VIII / MCO ds 09 22 Orange Triumph Olimpian*RU 2 Uros 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
56 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*Moggi Lolli Pop 2 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
57 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Escape's Phoebe 2 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 BIV NOM BIS
58 MCO VIII / MCO ns 09 FI*KhalDrogo's Hell On High Heels 2 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 NOM
59 NEM I / NEM e 21 Willy Blue Chelsea*PL 2 Uros 9 (Avoin) Vencliková Lena EX1 CAC
60 NEM I / NEM n FI*Pikku-Priin Glamorous Senga Sengana 2 Naaras 11 (Nuoret) Vencliková Lena EX2
61 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Glossy Bounty 2 Naaras 11 (Nuoret) Vencliková Lena EX1 BIV NOM
62 NEM II / NEM fs 09 21 FI*SoulSibster's BeLoved 2 Naaras 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1 NOM
63 NFO I / NFO n IT*Norr Venn's Eleanor Roosevelt 2 Naaras 12 (Pennut) Lupan Boris EX1
64 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Black Plum 2 Naaras 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB NOM
65 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 17 (Veteraani) Vencliková Lena 1 NOM
65 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 2 (SP) Paloluoma Anne KM
65 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
66 NFO III / NFO a 24 FI*Tupuliinin Blue Moon 2 Uros 9 (Avoin) Vencliková Lena EX1 CAC
67 NFO III / NFO n 22 FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter 2 Naaras 17 (Veteraani) Paloluoma Anne 1 NOM BIS
67 NFO III / NFO n 22 FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter 2 Naaras 6 (IP) Vencliková Lena EX1 CAGPIB NOM
68 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Tenho 2 Uros 1 (SC) Lupan Boris KM
69 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Keijo 2 Uros 3 (GIC) Lupan Boris EX1 CACS BIV
70 NFO IV / NFO a 09 24 FI*Tupuliinin Blue Sky 2 Naaras 9 (Avoin) Lupan Boris EX1 CAC
71 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI*Siniidan Serenade of Water 2 Naaras 6 (IP) Lupan Boris EX1 CAGPIB BIV NOM BIS
72 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Debals Jonatan 2 Uros 8 (PR) Lupan Boris EX1 CAPIB
73 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Siniidan Oregon Spring 2 Uros 10 (KAS) Lupan Boris EX1 CAP
74 NFO V / NFO f 22 Quarans Lady Sandwick 2 Naaras 17 (Veteraani) Paloluoma Anne 3
74 NFO V / NFO f 22 Quarans Lady Sandwick 2 Naaras 1 (SC) Vencliková Lena KM
75 NFO V / NFO f 22 FI*Keijumetsän Queen Bitch 2 Naaras 3 (GIC) Vencliková Lena EX1 CACS NOM BIS
76 NFO V / NFO f FI*Tupuliinin Josefiina 2 Naaras 6 (IP) Vencliková Lena EX1 CAGPIB
77 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Felicis Enna 2 Naaras 17 (Veteraani) Paloluoma Anne 2
77 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Felicis Enna 2 Naaras 2 (SP) Lupan Boris KM
78 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Debals Janette 2 Naaras 4 (GIP) Lupan Boris EX1 CAPS
79 NFO VII / NFO ds 24 FI*Jarraun's Skog Dellingr 2 Uros 1 (SC) Vencliková Lena KM
80 NFO VIII / NFO ds 03 22 FI*Siniidan Electric India 2 Uros 10 (KAS) Vencliková Lena EX1 CAP NOM
81 SIB III / SIB n 24 FI*Cherrytail's WonderBoy 2 Uros 3 (GIC) Vencliková Lena EX1 CACS
82 SIB III / SIB n 24 FI*Jylhäkallion Blacky 2 Uros 9 (Avoin) Vencliková Lena EX1 CAC
83 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Jylhäkallion Bernard 2 Uros 9 (Avoin) Lupan Boris EX1 CAC
84 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Jylhäkallion Baloo 2 Uros 10 (KAS) Lupan Boris EX1 CAP
85 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Tunturikissan Saga 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
86 SIB V / SIB d 24 Nikodim Simba Valenika 2 Uros 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
87 SIB V / SIB d 24 FI*Lumikissan Leijonakuningas 2 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 BIV
88 SIB V / SIB f 23 FI*Talvivaaran Delenn 2 Naaras 8 (PR) Paloluoma Anne EX1 CAPIB NOM
89 SIB VI / SIB f 09 24 Victoria Dido Nový vek, CZ 2 Naaras 12 (Pennut) Lupan Boris EX1 NOM BIS
90 SIB VII / SIB gs 24 FI*Sippan's Pamela 2 Naaras 10 (KAS) Vencliková Lena EX1 CAP
91 SIB VII / SIB ds 24 FI*Jylhäkallion Cinderella 2 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
92 SIB VIII / SIB fs 09 FI*Cherrytail's Xalvadora 2 Naaras 1 (SC) Lupan Boris KM
93 SIB VIII / SIB ns 09 FI*Sippan's Othello 2 Uros 9 (Avoin) Lupan Boris EX1 CAC
94 TUA VII / TUA as 22 FI*Felesin Lemmy Kilmister 2 Uros 12 (Pennut) Lupan Boris EX1
95 TUA VII / TUA as 24 FI*Felesin Alicia Keys 2 Naaras 12 (Pennut) Lupan Boris EX1
96 TUA IX / TUA w 63 FI*Felesin David Bowie 2 Uros 8 (PR) Paloluoma Anne EX1 CAPIB
97 TUA IX / TUA w 64 FI*Felesin Regina 2 Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne Abs
98 BEN n 22 Like a Prayer des Griffes de Feu 3 Naaras 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS NOM
99 BEN n 22 FI*Leokatin Silvano Dude 3 Uros 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB NOM
100 BLH b Cizeta BritFavorite 3 Naaras 8 (PR) Paloluoma Anne EX1 CAPIB
101 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 1 (SC) Biernaczyk Marcin KM NOM BIS
102 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Keijun SyysLoisto 3 Uros 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM
103 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Biernaczyk Marcin 1 NOM
103 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Paloluoma Anne KM NOM BIS
104 BSH g FI*Ruusutarhan Rosa Amabile 3 Naaras 1 (SC) Paloluoma Anne KM
105 BSH g FI*SamBelle's Cream Caramel 3 Naaras 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS
106 BSH c 24 FI*Coventry's Ywain 3 Uros 8 (PR) Paloluoma Anne EX1 CAPIB
107 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Jungle Frost 3 Uros 6 (IP) Biernaczyk Marcin EX1 CAGPIB
108 BSH f 03 FI*Ruusutarhan Aurelia 3 Naaras 12 (Pennut) Scholten Laura EX1
109 BSH f 33 FI*SamBelle's Gloria 3 Naaras 8 (PR) Biernaczyk Marcin EX1 CAPIB
110 BUR n FI*Lilac's Iron Maiden 3 Naaras 3 (GIC) Scholten Laura EX1 CACS NOM
111 BUR n FI*Feirefiz Ravenlight 3 Uros 5 (IC) Scholten Laura EX1 CAGCIB NOM
112 BUR n Xsansa Magic Valley*RU 3 Naaras 12 (Pennut) Scholten Laura EX1 BIV NOM BIS
113 BUR n FI*Lilac's HRH King Hassan 3 Uros 4 (GIP) Scholten Laura EX1 CAPS
114 BUR n FI*Feirefiz Pour Some Sugar On Me 3 Naaras 6 (IP) Scholten Laura EX1 CAGPIB
115 BUR n WW19 Hany Brown Magic Valley, JW 3 Naaras 8 (PR) Scholten Laura EX1 CAPIB BIV NOM
116 BUR a FI*Feirefiz Another Brick In The Wall 3 Uros 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1
117 BUR b FI*Feirefiz Shine On You Crazy Diamond 3 Naaras 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1 NOM
118 BUR b Willie Winkie Magic Valley*RU 3 Naaras 11 (Nuoret) Scholten Laura EX2
119 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 2 (SP) Scholten Laura KM NOM
120 BUR d FI*Celsiana Suopursu 3 Uros 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM
121 BUR d FI*Feirefiz Fire It Up 3 Uros 4 (GIP) Biernaczyk Marcin EX1 CAPS
122 BUR e FI*Celsiana Iiris Ruusu 3 Naaras 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1
123 BUR h FI*Celsiana Kielo 3 Naaras 1 (SC) Biernaczyk Marcin KM
124 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador 3 Uros 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM NOM BIS
124 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador 3 Uros 17 (Veteraani) Paloluoma Anne 1 NOM BIS
125 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM NOM
126 KOR FI*Mythai Opale Devi 3 Naaras 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1
127 KOR FI*Mythai Tydah Thong 3 Naaras 12 (Pennut) Scholten Laura EX1
128 KOR FI*Kattihovin Daiyamondo Neko 3 Naaras 8 (PR) Scholten Laura EX1 CAPIB
129 MAN e 53 FI*Maikain Lager Kisskiss 3 Uros 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1 NOM
130 MAU n 24 FI*Shanemin Freyja Forvitinn Hratt 3 Naaras 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB
131 MAU n 24 FI*Anjupia's Aberystwyth Anwell Awst 3 Uros 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1
132 MAU ns 24 FI*Walidah Baketwernel 3 Naaras 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB NOM BIS
133 MAU ns 24 FI*Walidah Capella 3 Naaras 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1 NOM BIS
134 MAU ns 24 FI*CatNmaus Chausiku 3 Uros 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM
135 MAU ns 24 FI*Felesin Nefertum 3 Uros 8 (PR) Biernaczyk Marcin EX1 CAPIB
136 SRS I / SRS c Psipsina Batu 3 Uros 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
137 SRS IV / SRS f 09 FI*Hämynhäivän Minnamanna 3 Naaras 10 (KAS) Biernaczyk Marcin EX1 CAP
138 SRS IX / SRS w 62 FI*Hämynhäivän Kallekolli 3 Uros 5 (IC) Scholten Laura EX1 CAGCIB
139 ABY n FI*Woodcocks Little My 4 Naaras 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1 NOM BIS
140 ABY n Katniss Everdeen Housetiger*PL 4 Naaras 11 (Nuoret) Scholten Laura EX2
141 ABY n FI*Kharn-Ka Pinball Wizard 4 Naaras 12 (Pennut) Scholten Laura EX1 BIV NOM
142 ABY n FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc 4 Naaras 2 (SP) Scholten Laura KM BIV NOM
143 ABY n FI*Silkkihienon Wigilia Rickey 4 Uros 4 (GIP) Scholten Laura EX1 CAPS
144 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 10 (KAS) Scholten Laura EX1 CAP
145 ABY n S*Hjortronstigens The Sound of Music 4 Uros 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 2
146 ABY a FI*Lovedevotion Karmen 4 Naaras 5 (IC) Monney Joëlle EX1 CAGCIB
147 ABY a Marmelaby Nadia 4 Naaras 9 (Avoin) Monney Joëlle Abs
148 ABY a FI*Miragerie Beaudrie 4 Naaras 12 (Pennut) Monney Joëlle EX1 BIV
149 ABY p FI*Miragerie Béatrice 4 Naaras 12 (Pennut) Scholten Laura EX1
150 CRX I / CRX o FI*Claypond's Katheline 4 Naaras 9 (Avoin) Vencliková Lena EX1 CAC
151 CRX I / CRX n Changes Ziggy Stardust 4 Uros 2 (SP) Vencliková Lena KM
151 CRX I / CRX n Changes Ziggy Stardust 4 Uros 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 1 NOM
152 CRX II / CRX n 02 62 Believer Magic Rivendell 4 Uros 5 (IC) Monney Joëlle EX1 CAGCIB NOM
153 CRX II / CRX n 03 FI*Saca's Gimme Twist 4 Naaras 9 (Avoin) Monney Joëlle EX1 CAC BIV NOM
154 CRX II / CRX b 09 FI*VeeKasin Emolga 4 Naaras 9 (Avoin) Monney Joëlle EX2
155 CRX V / CRX n 24 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can 4 Uros 4 (GIP) Scholten Laura EX1 CAPS NOM
156 CRX VII / CRX n 21 32 FI*LifetimeOfLove Lilli 4 Naaras 9 (Avoin) Scholten Laura EX1 CAC
157 DRX VI / DRX n 03 24 SE*Recce Pod Sisu XA-185 4 Naaras 6 (IP) Biernaczyk Marcin Abs
158 OSH n FI*BlackDevil's The Sound Of Silence 4 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM BIV NOM
159 OSH n FI*BlackDevil's Luxury SugarDaddy 4 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
160 OSH n FI*BlackDevil's Twist Of Fate 4 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX2
161 OSH n FI*Ori-Katin Fräulein Max 4 Naaras 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
162 OSH d FI*BlackDevil's Burns Like Hell 4 Naaras 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB
163 OSH e FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice 4 Uros 1 (SC) Vencliková Lena KM NOM
164 OSH e HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil 4 Uros 1 (SC) Vencliková Lena KM
164 OSH e HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
165 OSH e FI*BlackDevil's Whistle Of The FireCracker 4 Uros 2 (SP) Vencliková Lena KM NOM
166 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina 4 Naaras 1 (SC) Isakov Vladimir KM
166 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
167 OSH f FI*BlackDevil's Frosty Northern Lights 4 Naaras 1 (SC) Isakov Vladimir KM
168 OSH f FI*BlackDevil's Speak Of The Devil 4 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX2
169 OSH f FI*BlackDevil's We Salute You 4 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC BIV NOM
170 OSH h FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever 4 Naaras 1 (SC) Biernaczyk Marcin KM NOM BIS
171 OSH n 24 FI*LoudMeow Colors of the Wind 4 Naaras 12 (Pennut) Monney Joëlle EX1
172 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 1 (SC) Monney Joëlle KM
173 OSH a 24 Egill of Monoceros 4 Uros 3 (GIC) Monney Joëlle EX1 CACS
174 OSH a 24 Apocalyptica Giuseppe Verdi 4 Uros 5 (IC) Monney Joëlle Abs
175 OSH a 24 FI*LoudMeow Blue Wind 4 Naaras 12 (Pennut) Monney Joëlle EX1 BIV NOM BIS
176 OSH d 24 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever 4 Uros 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM NOM BIS
177 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 6 (IP) Biernaczyk Marcin EX1 CAGPIB
177 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
178 SIA n Baccara Eastern Nymph 4 Naaras 1 (SC) Scholten Laura KM
178 SIA n Baccara Eastern Nymph 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
179 SIA b FI*BlackDevil's White Viper 4 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM
180 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Biernaczyk Marcin KM BIV NOM BIS
181 SOM n FI*Vulpes Aither 4 Uros 1 (SC) Biernaczyk Marcin KM
182 SOM n FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave 4 Uros 3 (GIC) Biernaczyk Marcin EX1 CACS
183 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM NOM BIS
183 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 17 (Veteraani) Vencliková Lena 1 NOM BIS
184 SOM a FI*Foxkiss Daphnia mirabilis 4 Naaras 10 (KAS) Scholten Laura EX1 CAP
185 SOM o FI*Kharn-Ka Weinfelderfox 4 Uros 3 (GIC) Monney Joëlle EX1 CACS
186 SOM ns S*Saivokattens Hopea Fina-Anselmiina 4 Naaras 7 (CH) Biernaczyk Marcin EX1 CACIB
187 SOM os S*Saivokattens Sisu Silver-Sessa 4 Naaras 12 (Pennut) Scholten Laura EX1
188 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Wibby 4 Naaras 1 (SC) Vencliková Lena KM NOM
189 SPH V / SPH f 03 32 Skinzin Hobbitually Beautiful 4 Naaras 1 (SC) Scholten Laura KM NOM
190 SPH V / SPH f 03 32 Murashoff Aurora Borealis 4 Naaras 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1
191 THA n Jasmine Tajska Chata*PL 4 Naaras 9 (Avoin) Vencliková Lena EX1 CAC
192 HCL Santtu Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Vencliková Lena 1 NOM BIS
193 HCL Miisa Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Vencliková Lena 1 NOM
194 HCL Sepe Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Vencliková Lena 2
195 HCS Aavi Benida Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Isakov Vladimir 2
196 HCS Sissi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Isakov Vladimir 1 NOM BIS
197 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*SatuMainen Cara Mia 2 Naaras 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS
214 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Biernaczyk Marcin BML I, BSH f 33, BSH ns 11, BUR d, BUR h, EUR a 24, EUR f 24, MAN e 53, MAU n 24, MAU ns 24, SRS I, SRS IV, DRX VI, OSH d, OSH d 24, OSH h, SOM n, SOM ns, VET 3 30
Isakov Vladimir EXO d 24, PER n 02 62, PER w 62, RAG a 03, RAG a 03 21, RAG a 04, RAG d 04, SBI a, SBI h 21, SBI n, OSH f, OSH n, SIA b, HCS, VET 4 29
Lupan Boris MCO I, MCO IV, MCO V, MCO VI, NFO I, NFO IV, NFO VI, SIB IV, SIB VI, SIB VIII, TUA VII 29
Monney Joëlle EXO n 22, PER a 22, PER f, RAG a 04 21, RAG g 03, RAG n 03, SBI d, SBI f 21, SBI h, SBI n 21, ABY a, CRX II, OSH a 24, OSH n 24, SOM o, VET 1 26
Paloluoma Anne ACL XI, MCO II, MCO VII, MCO VIII, NFO II, SIB V, TUA IX, BEN n 22, BLH b, BSH c 24, BSH f, BSH g, VET 2, VET 3 34
Scholten Laura BSH f 03, BUR a, BUR b, BUR n, KOR, SRS IX, ABY n, ABY p, CRX V, CRX VII, SIA n, SOM a, SOM os, SPH V 29
Vencliková Lena ACL VIII, MCO III, NEM I, NEM II, NFO III, NFO V, NFO VII, NFO VIII, SIB III, SIB VII, CRX I, OSH e, SPH II, THA n, HCL, VET 2, VET 4 29
7 tuomaria.