RuRok "Kyösti" 128. kansainvälinen rotukissanäyttely
Järjestävä yhdistys Ruuhka-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 31.8.2019 Loppuu 31.8.2019
Ilmoittautuminen alkaa 28.6.2019 Ilmoittautuminen loppuu 2.8.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 22.8.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 80  Näyttely on täynnä. Kategoriat 2, 3
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@rurok.fi
Paikka Vihti "Kyösti"
Toimihenkilöt Hopeaniemi Resort,  Hopeaniementie 30,  03100 Nummela

Näyttelyluokat: 1-17.
Huomioithan että jokaiseen luokkaan tehdään oma näyttelyilmottautuminen!
Muista ilmoittautua kumpaankin näyttelyyn per päivä (jos haluat saada kaksi arvostelutulosta per päivä).
Näyttelyssä noudatetaan Fifen ja Suomen Kissaliiton sääntöjä. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokein.

Näyttelymaksut: Rurokin jäseniltä 36€ / kissa / näyttely
FIFe-jäseniltä 39€ / kissa / näyttely
FIFen ulkopuolisilta 50€ / kissa / näyttely
Veteraaniluokka perusarvostelun yhteydessä 10 € / kissa, erikseen normaali näyttelymaksu
Kasvattaja- ja siitosluokat ovat maksuttomia, jos kissa osallistuu muuhun luokkaan, erikseen normaali näyttelymaksu.
 
LEIMAKORTIT EIVÄT KÄY TÄHÄN NÄYTTELYYN.

Näyttelysihteeri: Kati Nieminen, 0407761395 
Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten  show@rurok.fi osoitteesta. Töissä en hoida näyttely asioita.
Näyttelypäällikkö: Jukka Laine, puhelin: 044 930 6273
Pääassistentti
Jonna Varhama, jonna.varhama@iki.fi tai FaceBookin kautta.
Palkinnot, tuomarioppilasanomukset, myyntipöydät: Marianne Surakka marianne.surakka@rurok.fi, 0500 856 380
Raha-asiat:Sinikka Laine sinikka.laine@rurok.fi, puh.0505111399


Pääsponsorina on Royal Canin

Lisätietoja Näyttelyluettelo etukäteen ostettuna 3€, paikanpäältä 5€ (rajoitettu erä).
Varaathan siis omasi Omakissan kautta.
Ruusukkeet maksullisia. Vp ja Tp ruusukkeet / palkinnot maksuttomia.

Vastaamme kaikkiin sähköposteihin. Jos vastausta ei kuulu, otathan yhteyttä uudelleen.

Ilmottautuminen on sitova. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmottautumiset voidaan hylätä. Maksa ilmoituksesi heti ilmottautumisen jälkeen Omakissasta saamallasi viitenumerolla. Eräpäivä on HETI. Jos kissa perutaan ennen ilmoitusajan päättymistä palautetaan  summasta 75%. 

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 02.08.2019 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show(at)rurok.fi 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
2 48
3 43
Yhteensä 91

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 ACL III / ACL b 22 FI SK LO 1923102 Curland Unique Uros International Champion Karl Preiss EX1 CAGCIB NOM
Curland Kelvin (ACL ds 09 22) x Curland Isabella (ACL n 22)
2 ACL XI / ACL f 03 21 33 FI SK RX 1819556 Sugar Curl Marshmellow of Siriuksen Naaras Supreme Champion Karl Preiss KM NOM
Blue Thunder of Sugar Curl (ACL a 22) x Tabbyorchird Elsa of Sugar Curl (ACL f 09 23)
3 ACS III / ACS n 22 FI SK LO 1715322 FI*Siriuksen TritonCurl Uros Supreme Champion Anne Veland KM NOM BIS
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
4 ACS III / ACS b 24 FI SRK RX 1403519 FI*Siriuksen KoppamurraCurl Uros Supreme Premior Anne Veland KM
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
5 MCO I / MCO n FI SK LO 1924139 PL*Ashabelle Niger Uros Nuoret 7-10 kk Karl Preiss EX1
Luchsley's Steven Seagal (MCO as) x Therezia Sky Beyrouth, CZ (MCO f 22)
6 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1614705 FI*Chamberlain Forever Diamond Naaras Grand International Champion Anne Veland EX1 CACS NOM BIS
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
7 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 1821566 FI*Chamberlain Orionis Alnitak Uros International Premior Anne Veland EX1 CAGPIB
FI*Chamberlain Yes I'm Ready (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Born To Be A Star (MCO g 23)
8 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1509472 CascadeMtn Dream Maker Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Mainesuspect Bilo Toyuma (MCO d 09 22) x Fogcity Peach Mimosa of CascadeMtn (MCO f 09 22)
9 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1507800 FI*Unikuun Roman Juno Naaras Avoin Karl Preiss EX1 CAC
FI*Kasmasiinin Yoldia (MCO a 09) x FI*Daybreak's Cinnamon Scent (MCO f 22)
10 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 1923310 FI*Escape's Powell Uros Nuoret 7-10 kk Karl Preiss EX2
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Jennifer Lopez (MCO g 09 22)
11 MCO IV / MCO n 09 25 FI SK LO 1923988 LV*BBMC Nitro Uros Nuoret 7-10 kk Karl Preiss EX1 BIV NOM BIS
RU*Unicum Salvador (MCO n 09 24) x Ascent Hanna (MCO n 25)
12 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK RX 1924068 FI*Chamberlain Rare Diamond Naaras Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1
Aslan of Viteliya*FI (MCO n) x FI*Chamberlain Forever Diamond (MCO n 22)
13 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1715372 FI*Chamberlain Ghost Of Wind Uros Grand International Premior Karl Preiss EX1 CAPS
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
14 MCO V / MCO g FI SK LO 1822108 FI*Satinante's Vanessa Gaia Selene Naaras Avoin Anne Veland EX1 CAC
FI*Mostlycats Mr Milky Way (MCO e 22) x FI*Satinante's Olga Carlotta (MCO g 09)
15 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 1923309 FI*Escape's Portos Lion Uros Nuoret 7-10 kk Anne Veland EX1 BIV
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Jennifer Lopez (MCO g 09 22)
16 MCO V / MCO f FI SK LO 1925856 Goodwin D'Lettice Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Veland EX1
Graceful Angel*RU Hammer (MCO n 09) x Goodwin Breetani Loo (MCO fs 22)
17 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK RX 1716019 Zachary Tiili*PL Uros Grand International Champion Anne Veland EX1 CACS
Zmatrixu Lester (MCO e 09 22) x Trinity Bellamoondo*PL (MCO f 22)
18 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1923032 FI*Chamberlain Quite the Best Uros Nuoret 7-10 kk Anne Veland EX1 NOM
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
19 MCO VI / MCO f 03 24 FI SK LO 1613516 Rio Rita Estate Pearls*RU Naaras Grand International Premior Anne Veland EX1 CAPS BIV
Dotcom Yabba Dabba Do (MCO n 09 22) x Marseillaise Estate Pearls*RU (MCO f 09 24)
20 MCO VI / MCO d 09 24 FI SK LO 1717954 FI*Easylife's King of Moon Uros International Premior Anne Veland EX1 CAGPIB
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
21 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 1819839 FI*Chamberlain No Connection Naaras Kastraatti Anne Veland EX1 CAP
FI*Chamberlain Xspecially For You (MCO es 09 22) x FI*Chamberlain Dream Catcher (MCO n 09 22)
22 MCO VII / MCO as 22 FI SK LO 1923071 FI*NomenEst Klondike Kate Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Veland EX1
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
23 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 1924536 Genewa Real Love*RU Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Veland EX2
HoneyDevil Ice Bear (MCO e) x Coon's House of Blue Mist Wild Chateau de Lacquy (MCO ns 24)
24 MCO VII / MCO ds 22 FI SK LO 1924080 FI*A'Dreams MC Red Bachelor Uros Pennut 4-7 kk Anne Veland EX1 BIV NOM
FI*Mostlycats Mr Milky Way (MCO e 22) x Katie Forest Pearl (MCO d 22)
25 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1819737 FI*Chamberlain Montana Sky Uros International Premior Anne Veland EX1 CAGPIB NOM BIS
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Enjoy Me (MCO a 22)
26 MCO VIII / MCO ns 09 24 Dr.HOUSE ESTATE PEARLS*RU Uros Nuoret 7-10 kk Karl Preiss EX1
27 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 1923311 FI*Escape's Phoebe Naaras Nuoret 7-10 kk Karl Preiss EX1 BIV
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Jennifer Lopez (MCO g 09 22)
28 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 1923069 FI*NomenEst Kissy Suzuki Naaras Nuoret 7-10 kk Karl Preiss EX2
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
29 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 1716886 FI*NomenEst Ivanhoe Uros Grand International Premior Karl Preiss EX1 CAPS NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*NomenEst Doris Day (MCO n 03 22)
30 NEM I / NEM n FI SK LO 1923334 FI*Pikku-Priin Glamorous Senga Sengana Naaras Nuoret 7-10 kk Karl Preiss EX1
FI*Pikku-Priin Charizard (NEM n 09 21) x Charinitha Perelka*PL (NEM a 09 21)
31 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 1614850 FI*Pikku-Priin Charizard Uros Supreme Champion Anne Veland KM
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
32 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 1923332 FI*Pikku-Priin Great Polka Uros Nuoret 7-10 kk Anne Veland EX1 BIV
FI*Pikku-Priin Charizard (NEM n 09 21) x Charinitha Perelka*PL (NEM a 09 21)
33 NEM II / NEM f 09 21 FI SK LO 1924352 FI*SoulSibster's BeLoved Naaras Pennut 4-7 kk Anne Veland EX1
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Sof`ja Nevskaja Radost (SIB f 24)
34 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1507080 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras International Premior Anne Veland EX1 CAGPIB NOM BIS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
35 NFO VI / NFO d 03 22 FI SK LO 1716680 FI*Neige-Cristal's Diorella Naaras Supreme Champion Karl Preiss KM
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
36 NFO VI / NFO d 03 FI SK LO 1820070 FI*Haaveeni Balder Uros International Champion Karl Preiss EX1 CAGCIB
FI*FinnFeline's Envy Me (NFO a 03 24) x FI*Hirmuinen Cleopatra (NFO d 09)
37 NFO VI / NFO f 09 23 FI SK LO 1924771 S*Myselisia's Campari Naaras Nuoret 7-10 kk Karl Preiss EX1 BIV
S*Myselisia's Pepino (NFO n 22) x DK*Sakeena's Lotus Elite (NFO fs 03 23)
38 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 1716102 FI*WitSarin Ramona Naaras Grand International Premior Karl Preiss EX1 CAPS NOM
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
39 NFO VI / NFO e 09 24 FI SK LO 1924295 FI*RockyHill's Peacepipe Of Bright Uros Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1
FI*Nalle-Puhin Super Trouper (NFO n 09 24) x SE*Lisselbacks Farah (NFO ds)
39 NFO VIII / NFO es 09 24 FI SK LO 1924295 FI*RockyHill's Peacepipe Of Bright Uros Määrittely Karl Preiss NFO VI/ NFO e 09 24
FI*Nalle-Puhin Super Trouper (NFO n 09 24) x SE*Lisselbacks Farah (NFO ds)
40 SIB I / SIB n FI SK RX 1924201 FI*Catillus Chanel in Black Naaras Pennut 4-7 kk Anne Veland EX1
Veresk Line*RU Nazar of Tavaloga (SIB n) x FI*Catillus Magellan (SIB n 09)
41 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1611003 FI*Amurin Bernice Naaras Grand International Premior Karl Preiss EX1 CAPS
FI*Tunturikissan Kuura (SIB n 23) x FI*Amurin Tirsa (SIB ny 22)
42 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 1716442 FI*Catillus Jaska Uros Champion Karl Preiss EX1 CACIB
FI*Amurin Zebedee (SIB d 09 22) x FI*Catillus Ruskaruusu (SIB f 24)
43 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 1924096 FI*Pikku-Priin Hurja Hidalgo Uros Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1 NOM BIS
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Dancing DandeLion (SIB ns 03 24)
44 SIB VIII / SIB ds 03 FI SK RX 1717623 FI*Ninatte's Alejandro Uros International Premior Anne Veland EX1 CAGPIB
FI*Eswood Fintelligens (SIB a 09) x FI*Cherrytail's Xyliana (SIB fs 03)
45 TUA VII / TUA ns FI SK LO 1923176 FI*Felesin Toni Wirtanen Uros Nuoret 7-10 kk Karl Preiss EX1
Angoraphil Hyalite (TUA as 24) x FI*Felesin Regina (TUA w)
46 TUA IX / TUA w 61 FI SK LO 1924767 Mountain Trolls Dylan Uros Nuoret 7-10 kk Anne Veland Abs
Kohalea de Saint Paër (TUA ns) x Solkhat Gella of Mountain Trolls (TUA w)
47 BEN n 22 FI SK LO 1508367 FI*Kissalehdon Nefertiti Naaras International Premior Karl Preiss EX1 CAGPIB
Gogees Hautecouture of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano Frostprincess (BEN n 22)
48 BEN n 24 FI SK RX 1924372 FI*Kissalehdon Tausret Naaras Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1
Goldycat Mufasa (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Bonnie (BEN n 24)
49 BML I / BML as 11 31 FI SK RX 1405295 ES*Bellabonny Touchstone Uros Supreme Champion Karl Preiss KM BIV NOM
Hamlet des Ethnicats (BML ns 11 31) x ES*Bellabonny Nieves (BML bs 11)
50 BML I / BML ns 11 31 FI SRK LO 41019 FI*Kimuli's Love Story Naaras Supreme Champion Karl Preiss KM
GB*Gem's Andamooka Opal (BML bs 11) x FIN*Kimuli's Chocolate Dream (BML ns 11)
50 BML I / BML ns 11 31 FI SRK LO 41019 FI*Kimuli's Love Story Naaras Veteraani Anne Veland 3
GB*Gem's Andamooka Opal (BML bs 11) x FIN*Kimuli's Chocolate Dream (BML ns 11)
51 BML I / BML ns 11 FI SK LO 1923493 Baheras Wb Bamse Uros Avoin Karl Preiss EX1 CAC
Baheras Wb Xet (BML ns 11 31) x Baheras Wb Vesna (BML fs 12)
52 BML I / BML ns 11 FI SK RX 1924972 FI*Kimuli's Darkest Light Naaras Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX2
Quincy af Misapotanien (BML as 11) x ES*Bellabonny Sylvana (BML ns 11 31)
53 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 1924974 FI*Kimuli's Shaded Starlight Naaras Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1
Quincy af Misapotanien (BML as 11) x ES*Bellabonny Sylvana (BML ns 11 31)
54 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX 27858 FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Supreme Premior Karl Preiss KM NOM
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
54 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX 27858 FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Veteraani Anne Veland 1 NOM BIS
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
55 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX 32562 FIN*Kimuli's Chocolate Dream Naaras Grand International Premior Karl Preiss EX1 CAPS
Regulus af Misapotanien (BML ns 11) x FIN*Ancelaine Lisbeth (BML ns 11)
56 BSH f FI SK LO 1924555 FI*Ruusutarhan Amelia Naaras Pennut 4-7 kk Anne Veland EX1 NOM
Tegheon UnderleyHall*PL (BSH n 03) x FI*Ruusutarhan Rosa Alba (BSH e)
57 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Anne Veland KM NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
57 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Anne Veland 2
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
58 BSH d 24 FI SK LO 1716370 FI*Coventry's Vernon Uros Grand International Champion Anne Veland EX1 CACS
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*Coventry's Joy (BSH f 22)
59 BSH ny 11 FI SK LO 1923190 FI*EmeraldCharm Royal Orange Uros Nuoret 7-10 kk Anne Veland EX1
FI*EmeraldCharm Fandorin (BSH ny 25) x FI*EmeraldCharm Just Peachy (BSH ay 11)
60 BSH f 03 FI SK LO 1924554 FI*Ruusutarhan Aurelia Naaras Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1 NOM BIS
Tegheon UnderleyHall*PL (BSH n 03) x FI*Ruusutarhan Rosa Alba (BSH e)
61 BUR n FI SK LO 1925377 HU*Alba Regia Pocok Uros Nuoret 7-10 kk Anne Veland EX1
Sabokah Cuki (BUR n) x HU*Alba Regia Hekk (BUR f)
62 BUR n FI SK LO 1508965 FI*Lilac's HRH King Hassan Uros Grand International Premior Anne Veland EX1 CAPS
FI*Bumpulina Wilberforce (BUR n) x FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl (BUR n)
63 BUR d FI SK LO 1610917 FI*Celsiana Suopursu Uros Supreme Premior Anne Veland KM NOM BIS
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
64 BUR d FI SK LO 1924648 FI*Celsiana Iiris Ruusu Naaras Pennut 4-7 kk Anne Veland EX1
FI*Karvanverran Pakkasherra (BUR d) x FI*Celsiana Kielo (BUR h)
65 BUR e FI SK LO 1612162 FI*Aavan Pohjoista Viljaa Naaras International Premior Anne Veland EX1 CAGPIB
FI*Bumpulina Van Damme (BUR e) x FI*Pardofelis True Love (BUR e)
66 BUR h FI SK LO 1610921 FI*Celsiana Kielo Naaras Supreme Champion Anne Veland KM NOM
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
67 BUR h FI SK LO 1821584 FI*Aavan Chagall Naaras Avoin Anne Veland EX1 CAC
Casper Samsvet (BUR b) x FI*Aavan Pohjoista Viljaa (BUR e)
68 EUR n 22 FI SK RX 1923301 FI*Feronian Passion Uros Nuoret 7-10 kk Karl Preiss EX1 NOM BIS
FI*Kassilan Taattu Tonttu (EUR ns 23) x FI*Feronian Maariankello (EUR n 24)
69 EUR a 22 FI SK RX 1822205 FI*Feronian Opium Uros Avoin Anne Veland EX1 CAC
FI*Pikku-Piun Quintus (EUR a 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
70 EUR f 22 FI SK RX 1718565 FI*Feronian Neilikka Naaras Grand International Champion Anne Veland EX1 CACS
FI*Feronian Limon (EUR d 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
71 EUR f 22 FI SK RX 1822410 FI*Pinkkitassun Paula Naaras Avoin Anne Veland EX1 CAC
FI*Pikku-Piun Xander (EUR n 24) x FI*Pinkkitassun Noomi (EUR d 22)
72 EUR f 24 FI SRK RX 1301072 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Anne Veland KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
73 KOR FI SK LO 1924504 FI*Mythai Tydah Thong Naaras Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1
FI*Helmi's Lek Tzak-kra-phat (KOR ) x FI*Melodian Tulaya (KOR )
74 MAN 51-52 / MAN n 24 51 FI SK RX 1822433 Auragold Oort Cloud Uros Avoin Anne Veland EX1 CAC NOM BIS
Auragold Bootsie Collins (MAN d 09 22) x Auragold Martina Navratolova (MAN ns 24)
75 MAN 53 / MAN e 53 FI SK RX 1924066 FI*Maikain Lager Kisskiss Uros Nuoret 7-10 kk Anne Veland EX1 NOM
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Maikain Valmu Väng (MAN e 23 53)
76 OCI n 24 FI SK RX 1923803 SE*Alsmarks Gandara Naaras Avoin Karl Preiss EX1 CAC NOM BIS
SE*Alsmarks Expecto Patronum (OCI b 24) x SE*Alsmarks Elona (OCI a 24)
77 OCI n 24 FI SK LO 1508865 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros Grand International Premior Karl Preiss EX1 CAPS NOM
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
78 OCI o 24 FI SK LO 1819649 FI*Northalla Red Explorer Uros International Champion Karl Preiss EX1 CAGCIB
Dragon Amagitsune*RU (OCI o 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
79 SRL III / SRL d 22 FI SRK RX 90831 FlodoCats Alejandro Uros Grand International Premior Karl Preiss Abs
A Kind of Magic of Pointfantasy (BRI ) x Jacobis Gina (SRL d 09 22)
80 SRS IX / SRS w 62 FI SK RX 1820714 FI*Hämynhäivän Kallekolli Uros Grand International Champion Karl Preiss EX1 CACS
Darling Diva Bailey (SRS n 33) x Ijoelle Adorablecat*LT (SRS w)
84 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Pahl Nurit 0
Preiss Karl NFO VIII (13c), ACL III, ACL XI, MCO I, MCO IV, MCO VIII, NEM I, NFO VI, SIB III, SIB IV, TUA VII, BEN n 22, BEN n 24, BML I, BSH f 03, EUR n 22, KOR, OCI n 24, OCI o 24, SRL III, SRS IX 40
Svensk Suvi 0
Veland Anne ACS III, MCO III, MCO V, MCO VI, MCO VII, NEM II, NFO II, SIB I, SIB VIII, TUA IX, BSH d 24, BSH f, BSH ny 11, BUR d, BUR e, BUR h, BUR n, EUR a 22, EUR f 22, EUR f 24, MAN 51-52, MAN 53, VET 3 43
4 tuomaria