POROK 59. kansainvälinen kissanäyttely 7.7.2019
Järjestävä yhdistys Pohjoinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 7.7.2019 Loppuu 7.7.2019
Ilmoittautuminen alkaa 15.3.2019 Ilmoittautuminen loppuu 6.6.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 20.6.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti porok.nayttely@gmail.com
Paikka Zemppi Areena, Kempele
Toimihenkilöt
Näyttelypäällikkö: Riikka Turpeinen pj.porok@gmail.com
Näyttelysihteeri: Anna Korhonen porok.nayttely@gmail.com Savottatie 45 D 16, 90420 Oulu
Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen willicon@surok.fi
Lisätietoja Näyttelykutsu

Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFén näyttelysääntöjä. Eläinlääkärintarkastus pistokokeina. Rokotussäännöt sekä näyttelyssä tarvittavat pakolliset todistukset Suomen Kissaliiton kotisivuilta (www.kissaliitto.fi). Rokotukset/todistukset tarkistetaan kaikilta näyttelytilaan tulevilta kissoilta. Näyttely on eurotyylinen. Häkkien koot 65x65x55 cm. Omat häkit ilmoitettava. Oman häkin minimikoko 50x50x50 cm.

Näyttelymaksut:
•36€/kissa/pv
•POROK-jäsenet33€/kissa/pv, 15.3.-15.4.2019 60 €/kissa/2 pv
•FIFen ulkopuolisilta 50€/kissa/pv •tarkistusluokka arvostelun yhteydessä 15€
•veteraaniluokka perusarvostelun yhteydessä 10€, erikseen 36/33€
•kasvattaja-ja siitosluokat ovat maksuttomia jos kissa osallistuu muuhun luokkaan.
•Pelkkä kasvattaja-tai siitosluokka 36€/33€.
•Kaverikissamaksu 10 € (sis. ell.tarkistusmaksun, ei häkkipaikkaa). Kaverikissan osallistumiseen vaaditaan näyttelypäällikön lupa.
•Näyttelyluettelo (yhdistetty molemmat päivät) ja ruusukkeet ovat maksuttomia

HUOM! Veteraani-ja tarkistusluokkiin tulee tehdä Omakissassa erilliset ilmoittautumiset, myös kasvattajaluokkaan mikäli kasvattajalla ei ole näyttelyyn ilmoitettuna nimissään olevaa kissaa.Vain väri-ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 6.6.2019 jälkeen.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 65
2 134
3 62
4 96
Kotikissat 13
Yhteensä 370

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO d 24 FI SK LO 1924539 Confiture's Urman Uros Avoin Daria Lukasik EX1 CAC
D'Eden Lover Leon of Confiture (EXO n 03 22) x Mellowcherry Tuttosi (EXO gs 03 24)
2 EXO ds S*Flips Apricot Naaras Kastraatti Daria Lukasik EX1 CAP
S*Flips Chucky (EXO ds 22) x S*Flips Flower Power (EXO f)
3 PER n S*Vilda Western's Cute Claire Naaras Supreme Premior Daria Lukasik KM
S*Alnashar's Intenzo (EXO w) x S*Twintorps Terra Nova (PER n 22)
4 PER b FI SRK LO 41369 FI*Mogi's Aldebaran Uros International Premior Daria Lukasik EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
5 PER d FI SK LO 1612265 Top-Level The Winner Takes It All Uros International Premior Daria Lukasik EX1 CAGPIB
FIN*Sunrunner's Hadyn Habib (PER d) x Leonidan U Are My Sunshine (PER d 22)
6 PER f S*Athelstones How Many Tears Naaras International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB NOM
S*Athelstones Jesus Christ! (PER n) x S*Athelstones Gossip Girl (EXO f)
7 PER e 24 S*Cindievita's Go Bananas Uros Champion Caroline Stoa EX1 CACIB
S*Twintorps Survivor (PER a 22) x S*Flips Magic Moments (EXO fs)
8 PER ns 11 SE*Silver Tajrish Zahara Naaras Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS
IDP*Görliss Silver Prince of Persia (PER ns 11) x S*Cherry Heart Dolly Parton (PER ns 12)
9 PER ns 11 SE*Silver Tajrish Simba Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
Rosengången's Golden Midnight Moon (PER ny 11) x SE*Silver Tajrish Zahara (PER ns 11)
10 PER ns 12 SE*KlaraJohannas Juni Naaras International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
Brettachtal Spring Snow of Twintorp (PER ns 11) x S*Chill Star's Sugar (PER ns 12)
11 RAG n SE*Sightly Dolls MM Bacardi Vaníla Naaras Grand International Champion Daria Lukasik EX1 CACS
SE*Sightly Dolls Magnum Flirty kiss (RAG a 04) x SE*Sightly Dolls Cornetto Love Potion (RAG n 04)
12 RAG a FI SK LO 1715832 FI*Purppuralinnan Prinsessa Safiira Naaras International Champion Daria Lukasik EX1 CAGCIB
S*Norrtassen's Oliver Twist (RAG n 04) x FI*Peukaloisen Dancing Queen (RAG n)
13 RAG f FI SRK LO 1300448 FI*Uniklubin Perfect Pearl Naaras Kastraatti Daria Lukasik EX1 CAP
FIN*Celestial's Escalade (RAG n) x FI*Collicatin Kalomira (RAG f)
14 RAG a 21 FI SK LO 1820615 FI*Helmikeijun Mr Pink Pearl Uros Kastraatti Daria Lukasik EX1 CAP
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
15 RAG d 21 FI SK LO 1822212 FI*BlueEyeLoves Dundee Uros Avoin Daria Lukasik EX1 CAC
Dandydolls Sir Raikku (RAG a) x FI*Kivelän Gatinka Diamont (RAG d 04 21)
16 RAG d 21 FI SK LO 1404771 FI*Helmikeijun Black Pearl Uros Grand International Premior Daria Lukasik EX1 CAPS
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
17 RAG n 03 SE*Kurjokattens Fresca Naaras Grand International Champion Daria Lukasik Abs
Wattuwarpaan Lasztryf Reiska (RAG n 03) x SE*Kurjokattens Daizy (RAG n 04)
18 RAG n 03 SE*TillyTrotter's Charming Gemma Naaras Champion Daria Lukasik EX1 CACIB
Afroditedolls Cooper (RAG n 03) x SE*Kurjokattens Freya (RAG n 04)
19 RAG n 03 (N)Amasing Star’s Yue - Yan of Milo Naaras International Champion Daria Lukasik EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
RO*Elian Rags Milo (RAG n 03) x (N)Amasing Star’s Odine of Malibu (RAG n 04)
20 RAG n 03 FI SK LO 1718500 FI*Celestial's Punkero-Patti Naaras Champion Daria Lukasik EX2
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Satavarma (RAG f 03)
21 RAG n 03 FI SK LO 1507171 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros International Premior Daria Lukasik DISQ AGR.
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
22 RAG n 03 S*RagGorgeous Berry n'Ice Uros International Premior Daria Lukasik EX1 CAGPIB
S*Amazing Dollz Wonderful Winner (RAG n 04) x S*Evenstar's Vega af Igasto (RAG n 03)
23 RAG n 04 FI SK LO 1822326 FI*Purppuralinnan Prinssi Wilhard Uros Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
Leon Nitoris*PL (RAG n 03) x FI*Purppuralinnan Prinsessa Safiira (RAG a)
24 RAG n 04 FI SK LO 1820746 FI*Turkinpippurin Kaja Naaras Champion Caroline Stoa EX1 CACIB
FI*Gneides ChristopherColumbus (RAG b 04) x FI*Raitamäen Amelia (RAG a)
25 RAG n 04 FI SK LO 1613283 FI*Kukissa Parku Ruususta Naaras Premior Caroline Stoa EX1 CAPIB
FI*Collicatin Wonderful Walle (RAG n 04) x FI*Kukissa Utu Sääkukka (RAG n)
26 RAG a 03 FI SK LO 1718581 UA*Science Fiction Dot Product Uros Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
RO*Elian Rags Jelly Blue (RAG a 03) x UA*Science Fiction Bios (RAG a 04)
27 RAG a 03 Ragedy’s Yojo Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1 NOM BIS
Ragedy’s Kygo Stole the Show (RAG a 04) x (N)Amasing Star’s Magic Queen Bee Made b (RAG n 03)
28 RAG a 03 FI SRK LO 90974 La Belleza Ragdolls Topaz Naaras Supreme Premior Caroline Stoa KM NOM BIS
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
29 RAG a 04 FI SK LO 1718736 FI*Celestial's La Primo de Pancho Uros Supreme Champion Caroline Stoa KM NOM BIS
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Tequila Sunrise (RAG f 04)
30 RAG a 04 FI SK LO 1820616 FI*Helmikeijun Tiny Pearl Uros International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
31 RAG a 04 FI SK LO 1718582 UA*Science Fiction Divergence Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
RO*Elian Rags Jelly Blue (RAG a 03) x UA*Science Fiction Bios (RAG a 04)
32 RAG a 04 FI SK LO 1924141 FI*Dolldesire's Cinderella Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1 BIV NOM BIS
FI*Celestial's Nirvana (RAG n 03) x FI*Dolldesire's Hope (RAG a 04)
33 RAG a 04 FI SK LO 1613259 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB NOM
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
33 RAG a 04 FI SK LO 1613259 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
34 RAG a 04 FI SK LO 1820617 FI*Helmikeijun Granite Pearl Uros Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
35 RAG d 04 FI SRK LO 89686 S*Gunbertus Gabriel Uros Supreme Champion Daria Lukasik KM NOM
S*Gunbertus Dodger Blue (RAG a 03) x Chanidolls Indigo Sunshine (RAG d 03 21)
36 RAG f 03 FI SK LO 1822368 FI*Celestial's Kaunehin Oot Naaras Avoin Daria Lukasik EX1 CAC
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U (RAG f 04)
37 RAG f 03 FI SK LO 1822764 FI*Lumikuu Ileia Naaras Nuoret 7-10 kk Daria Lukasik RAG n 03
FI*Erkatin Lauri Kristian (RAG n 03) x FI*Lumikuu Fantasia (RAG f)
38 RAG f 04 FI SK LO 1822363 FI*Celestial's Aitoo Asiaa Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U (RAG f 04)
39 RAG a 03 21 FI SK LO 1822636 FI*Celestial's Guillermo de Argentina Uros Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 (RAG a 03 21)
40 RAG a 04 21 FI SK LO 1822633 FI*Celestial's Rodrigo de Argentina Uros Nuoret 7-10 kk Daria Lukasik EX1
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 (RAG a 03 21)
41 SBI n FI SK LO 1820809 FI*Ziazan Noriko Naaras Champion Daria Lukasik EX1 CACIB
Vaibhav Adoelle*PL (SBI a) x FI*Ziazan Lille Lucille (SBI n)
42 SBI n FI SK LO 1925100 S*Varicella's Golden Dengue Uros Pennut 4-7 kk Daria Lukasik EX1 NOM
SE*Norlids Nelson (SBI a) x S*Varicella's Chocolate Vanilla (SBI b)
43 SBI n FI SRK LO 41288 FI*Harebell Emilia Naaras Supreme Premior Daria Lukasik KM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
44 SBI a FI SK LO 1717616 Demian Suomi100 Pätkä Uros International Champion Daria Lukasik EX1 CAGCIB
Demian Hambo (SBI a) x FI*Saca's Åwe Ecstatic (SBI c)
45 SBI a S*Chimär´s Marilyn Monroe Naaras Nuoret 7-10 kk Daria Lukasik EX1 NOM
S*Källtäppans Luvo Lupino (SBI c) x S*Chimär's Celine Dion (SBI a)
46 SBI b FI SK LO 1819632 FI*Harebell Quality of Life Onni Uros Champion Caroline Stoa EX1 CACIB BIV
Demian Åwe's Scania till Tamus (SBI b) x FI*Harebell Niiskuneiti (SBI c)
47 SBI b FI SK LO 1822003 FI*Saca's Mahg-nahr Uros Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
NO*Stalderkattens Elmer (SBI e) x FI*Saca's Åll for Avantgarde (SBI f 21)
48 SBI b SE*Pinkalicious Vanini Dolce Vita Naaras Avoin Caroline Stoa EX2
SE*Liljelundens Filippo (SBI b 21) x S*Birmastans Hemma hos Julia (SBI a 21)
49 SBI b FI SK LO 1822905 Shapur Lilja Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
(N) Tonefjellets Nirvana (SBI c) x Shapur Paros (SBI n)
50 SBI b IDP*Backkara's Azzaro Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
Aragon (SBI n) x S*Linéahuset's Purples Pauline (SBI c)
51 SBI c S*Källtäppans Luvo Lupino Uros Grand International Champion Daria Lukasik EX1 CACS
S*Linéahuset's Memphis Rock Star (SBI d) x NL*Daphara's Femme Fatale (SBI c)
52 SBI c FI SK LO 1613699 FI*Harebell Niiskuneiti Naaras International Champion Daria Lukasik EX1 CAGCIB
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
53 SBI d FI SK RX 1822000 S*SagaStar's Electra Naaras International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
S*Trinity's Zingo (SBI d) x S*SagaStar's Peppina (SBI f 21)
54 SBI d FI SK LO 1924506 EE*Magnificent Meow Bob Bordeaux Uros Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1
S*Sajberkattens TipTop Torino (SBI n 21) x SE*Wilhelmshage's Lady Patricia (SBI f)
55 SBI d FI SRK LO 86972 FI*Vintti-Katin Birlikka Naaras Supreme Premior Caroline Stoa KM
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x FIN*Harebell Yrina Queen (SBI g)
56 SBI f FI SK LO 1924059 FI*Harebell Taikatalvi Naaras Pennut 4-7 kk Daria Lukasik EX1
FI*Harebell Isfahan Wonder (SBI d) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
57 SBI h FIN SRK LO 82693 FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Daria Lukasik KM NOM
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
57 SBI h FIN SRK LO 82693 FIN*Harebell Zelda Naaras Veteraani Veikko Saarela 1 NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
58 SBI n 21 (N)Temms Cinta Agapi Naaras Champion Caroline Stoa EX1 CACIB
(N)Temms Wisteria (SBI a 21) x GR*Art of Feline Love (SBI n)
59 SBI a 21 (N)Temms Afrodite Naaras Champion Caroline Stoa EX1 CACIB
(N)Temms Wisteria (SBI a 21) x GR*Art of Feline Diamond Athena (SBI c)
60 TUV a 61-63 / TUV a 61 Halima Storm Front Uros Avoin Daria Lukasik EX1 CAC
Halima Killian of Ararat (TUV e) x Violet Sky of Ararat (TUV a)
61 TUV f 61-63 / TUV f 62 S*Rytorps Livin' on a Prayer Naaras Avoin Daria Lukasik EX1 CAC
Harry Fenix Eye (TUV d) x S*Rytorps Holy Diver (TUV f)
62 ACL III / ACL b 22 FI SK LO 1923102 Curland Unique Uros Champion Åsa Carnbrand EX1 CACIB NOM BIS
Curland Kelvin (ACL ds 09 22) x Curland Isabella (ACL n 22)
63 ACL IV / ACL n 03 24 FI SK RX 1509638 FI*Siriuksen OpalCurl Naaras Supreme Champion Åsa Carnbrand KM
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x DBCats You're the One of Siriuksen (ACL n 03 22)
64 ACL VII / ACL fs 24 FI SRK LO 89751 FI*Operadoll's Melisande Mimi Naaras Grand International Premior Åsa Carnbrand EX1 CAPS
FI*Murmelin Bingo (ACL n 24) x FI*Operadoll's Jade Jasmine (ACS fs 22)
65 ACL XI / ACL f 03 21 33 FI SK RX 1819556 Sugar Curl Marshmellow of Siriuksen Naaras Supreme Champion Åsa Carnbrand KM NOM
Blue Thunder of Sugar Curl (ACL a 22) x Tabbyorchird Elsa of Sugar Curl (ACL f 09 22)
66 ACS I / ACS n FI SK LO 1821786 FI*Siriuksen ZaneCurl Uros Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACIB
FI*Siriuksen TritonCurl (ACS n 22) x FI*Siriuksen GipsyRoseCurl (ACL n)
67 ACS III / ACS n 22 FI SK LO 1715322 FI*Siriuksen TritonCurl Uros Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
68 MCO I / MCO a PL*Ashabelle Lancaster Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS BIV
Big Giants Resort's Milo (MCO a) x PL*Ashabelle Fina-Mae (MCO a 09)
69 MCO I / MCO n FI SK LO 1821635 HR*Felis Admiranda Grinch Uros Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
Top Coon Ayron (MCO d 22) x HR*Felis Admiranda Una Mariposa (MCO n 23)
70 MCO I / MCO n FI SK LO 1821423 PL*Dark Age Magic Uros Avoin Veikko Saarela EX2
Jasio Darkage Arkiza*PL (MCO n 09 22) x Kopiko Nice Coon*PL (MCO n)
71 MCO I / MCO n FI SK LO 1717390 FI*KingLeo's I am Celaeno Naaras Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
72 MCO I / MCO a FI SK LO 1821958 FI*LovelyLife X-Box Xander Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*LovelyLife Vive L'amour Vivian (MCO a)
73 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 1717952 FI*Easylife's King of Thunder Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB NOM
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
74 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 1923811 FI*HeavyMeows Warden of the North Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Easylife's King of Thunder (MCO a 09) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
75 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1715270 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros Supreme Champion Anne Paloluoma KM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
76 MCO III / MCO n 22 (N)Nordic Lynx's Romantina Naaras International Champion Anne Paloluoma EX1 CAGCIB
(N)Nordic Lynx's Yes We Can (MCO n 22) x (N)Nordic Lynx's Five Star (MCO f 22)
77 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 1715267 FI*KingLeo's Heaven Can Wait Naaras International Champion Anne Paloluoma Abs
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
78 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1717560 FI*Abbas-Coons Ilmari Uros Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
FI*Mibella's Incredible Ikaia (MCO d 22) x FI*Abbas-Coons Helmililja (MCO fs 22)
78 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1717560 FI*Abbas-Coons Ilmari Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Mibella's Incredible Ikaia (MCO d 22) x FI*Abbas-Coons Helmililja (MCO fs 22)
79 MCO III / MCO n 25 FI SK RX 1822569 FI*Blackcurrant Sofie Fatale Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1 BIV NOM
Macawi Mosi Double E's Xahir (MCO ns 22) x Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo (MCO a 25)
80 MCO VII / MCO as 22 FI SK LO 1923071 FI*NomenEst Klondike Kate Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
81 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1718403 FI*Escape's Little Sky Uros Supreme Premior Anne Paloluoma KM NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
82 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1822235 FI*Lionstyle Hot Stuff Uros Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP
FI*Abbas-Coons Ilmari (MCO n 22) x FI*Lionstyle In The Zum Zum Zummernight (MCO a 09 22)
83 MCO IV / MCO n 03 24 FI SK LO 1820607 FI*Moggi Kimi Räiskäle Uros International Champion Åsa Carnbrand EX1 CAGCIB
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
84 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1611443 FI*NineTales Lion King Uros International Champion Åsa Carnbrand Abs
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
85 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1821836 FI*Lionstyle Fernando Uros Avoin Åsa Carnbrand EX1 CAC
FI*Abbas-Coons Ilmari (MCO n 22) x FI*Hiesun Kultasiipi (MCO f 03)
86 MCO IV / MCO a 09 22 FI SK LO 1820140 FI*KingLeo's Jivin' Sky Full of Stars Naaras Kastraatti Åsa Carnbrand Abs
FI*KingLeo's Echo of Lemmy Kilmister (MCO n 09 22) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
87 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 1923310 FI*Escape's Powell Uros Nuoret 7-10 kk Åsa Carnbrand EX1 BIV
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Jennifer Lopez (MCO g 09 22)
88 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 1403070 FI*NineTales Golden Boy Uros International Premior Åsa Carnbrand Abs
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x Xandra Sky Beyrouth, CZ (MCO f 22)
89 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1611144 FI*KingLeo's Encore Amy Jade Naaras International Premior Åsa Carnbrand Abs
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
90 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1611143 FI*KingLeo's Echo of Lemmy Kilmister Uros Kastraatti Åsa Carnbrand EX1 CAP BIV
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
91 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 1822232 FI*Lionstyle Sunshine Reggae Uros Kastraatti Åsa Carnbrand EX3
FI*Abbas-Coons Ilmari (MCO n 22) x FI*Lionstyle In The Zum Zum Zummernight (MCO a 09 22)
92 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1821837 FI*Lionstyle Super Trouper Uros Kastraatti Åsa Carnbrand EX2
FI*Abbas-Coons Ilmari (MCO n 22) x FI*Hiesun Kultasiipi (MCO f 03)
93 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 1718907 FI*NineTales Norma Jean Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Karma Chameleon (MCO f 09)
94 MCO V / MCO f 23 FI SK LO 1923416 FI*Krysos Malaya Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
Semikin Coon Oskar (MCO d 03 22) x FI*Krysos The Shadow by my side (MCO w)
95 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 1611566 FI*NineTales Kiss Can Change Everything Naaras Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
96 MCO V / MCO d FI SK LO 1615000 FI*KingLeo's Gaute Gautesen Uros International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB BIV
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
97 MCO V / MCO d 22 Jarissa av Shine Coon (N) Naaras International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB
(N) Arctic Coon's X-plorer (MCO d 22) x Haley av Shine Coon (N) (MCO f)
98 MCO V / MCO d 22 Logan Leonidas av Shine Coon (N) Uros Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB
(N) Arctic Coon's Dallas (MCO n 22) x Kanchana av Shine Coon (N) (MCO d 22)
99 MCO V / MCO d 22 S*Absolut Coon's Rasmus Råkurr Uros Premior Veikko Saarela Abs
Magic Lake Vargtass (MCO ns 09 22) x S*Sevgilims Exotic Boarding (MCO fs 22)
100 MCO V / MCO f 24 FI SK LO 1821005 FI*Hemingway's Iris Pretty Nose Naaras Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
Omkara Pack the Hat (MCO n 24) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
101 MCO VI / MCO d 09 25 Pillowtalk's Sheego Uros Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS
Pillowtalk's Canon (MCO n 09 25) x Amicellis Quality Lady (MCO es 22)
102 MCO VI / MCO d 09 23 FI SK LO 1821992 Gryfin Lillycubs*PL Uros International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB BIV
Ecliptic Rooibos (MCO d 22) x DK Red Line's Pheebe (MCO f 03 23)
103 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 1820183 FI*HeavyMeows Doro - Warrior Soul Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC NOM
S*Acoonitum's Phantom of Heavymeows (MCO n 22) x FI*Hiesun Glorious Greta (MCO f 22)
104 MCO VI / MCO d 03 22 FI SK LO 1923305 FI*Escape's O'Miziaki Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1 BIV
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Happy Apple (MCO f 09 22)
105 MCO VI / MCO d 09 22 Orion av Shine Coon (N) Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX2
Moonbright Safir av Shine Coon (N) (MCO d 22) x NO*So Special Wondergirl Copycat (MCO gs 09 22)
106 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 1923362 FI*Ameliinan Cinnamon Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
Battle Creek's Allegro (MCO d 09 22) x FI*Ameliinan Yamila (MCO ns 09)
107 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 1404470 FI*MaineQueen Ma Baker Naaras Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
S*Ramsekatten Thutmosis (MCO n 09 22) x FIN*Fullmoon's Zodiac Mystery (MCO f 22)
108 MCO VII / MCO ns 22 (N) Nordic Lynx's XoxoMi Amore Naaras International Champion Anne Paloluoma EX2
Timaracoon's Nazarro (MCO as 03) x (N)Nordic Lynx's Masterpiece, DVM (MCO f 22)
109 MCO VII / MCO gs 22 NO*Frostheim's Arya Naaras International Champion Anne Paloluoma EX1 CAGCIB
(N)Nordic Lynx's The Joker (MCO ds) x (N)Nordic Lynx's Romantina (MCO n 22)
110 MCO VII / MCO es 22 (N) Nordic Lynx's Incanto Uros Champion Anne Paloluoma EX1 CACIB
(N)Nordic Lynx's The Joker (MCO ds) x (N)Nordic Lynx's Hexy (MCO f)
111 MCO VII / MCO es 23 (N) Nordic Lynx's In Love Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC BIV NOM
(N)Nordic Lynx's The Joker (MCO ds) x (N)Nordic Lynx's Hexy (MCO f)
112 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1923123 FI*HeavyMeows Frozen Heart Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX2
S*Acoonitum's Phantom of Heavymeows (MCO n 22) x FI*HeavyMeows From the Heaven of my Heart (MCO fs 22)
113 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 1403412 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Supreme Premior Anne Paloluoma KM BIV NOM BIS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
114 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 89653 Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros International Premior Anne Paloluoma Abs
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
114 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 89653 Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros Veteraani Jaana Jyrkinen Abs
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
115 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO 90777 Alwaro Gladiator Uros Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP
Mainefield's Van Halen (MCO ds 22) x Alwaro Bristol Brie (MCO fs)
115 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO 90777 Alwaro Gladiator Uros Veteraani Jaana Jyrkinen 2
Mainefield's Van Halen (MCO ds 22) x Alwaro Bristol Brie (MCO fs)
116 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 41588 FI*Escape's Yankee Rose Naaras Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FIN*Escape's Nelly Furtado (MCO n)
117 MCO VIII / MCO ns 09 24 FI SK LO 1820606 FI*Moggi Kizz-Kizz Uros International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
118 MCO VIII / MCO gs 09 22 NO*So Special Wondergirl Copycat Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
NO*Lythrum Albus Humlesnurr (MCO a) x AntoCat's Wondergirl (MCO fs 09 22)
119 MCO VIII / MCO ns 09 22 Njord av Shine Coon (N) Uros Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
Moonbright Safir av Shine Coon (N) (MCO d 22) x NO*So Special Wondergirl Copycat (MCO gs 09 22)
120 MCO VIII / MCO es 09 22 FI SK LO 1923314 FI*Escape's Petunia Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX3
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Jennifer Lopez (MCO g 09 22)
121 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 1923311 FI*Escape's Phoebe Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1 BIV NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Jennifer Lopez (MCO g 09 22)
122 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 1923069 FI*NomenEst Kissy Suzuki Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX2
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
123 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK LO 1923810 FI*HeavyMeows King in the North Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen Abs
FI*Easylife's King of Thunder (MCO a 09) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
124 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 1716886 FI*NomenEst Ivanhoe Uros Grand International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPS NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*NomenEst Doris Day (MCO n 03 22)
125 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SRK LO 41120 FI*NineTales Dim The Lights Naaras Premior Jaana Jyrkinen Abs
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x FI*NineTales Afrodite (MCO gs 22)
126 NEM I / NEM n 21 SE*Triquetras Lexington Naaras Grand International Champion Anne Paloluoma EX1 CACS
Kuzma of White Frost (NEM n 21) x SE*Triquetras Charmed Phoebe (NEM n)
127 NEM I / NEM n 21 FI SK RX 1719039 Glafira Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
LV*Kunei's Bars (NEM n 21) x LV*Shanel Balta Roze (NEM n)
128 NEM I / NEM fs 21 FI SK LO 1924235 FI*Lumikissan MaDonna Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1 BIV
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan DollariHymy (SIB ns 09 24)
129 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 1718472 FI*SiniTaigan Bogactwo Uros Grand International Premior Anne Paloluoma EX1 CAPS
FI*Eswood Hard Rock (NEM ns) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
130 NEM I / NEM a 21 Sibcoon's Pinocchio Uros Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP
Chary Nevy Ais (NEM n 21) x Palitra Iz Tverskogo Knyazhestva (NEM n 21)
131 NEM II / NEM ns 09 21 SE*Triquetras Virgo Uros Champion Anne Paloluoma EX1 CACIB
(D)Nevalions Guess (NEM n 09 21) x SE*Triquetras Charmed Phoebe (NEM n)
132 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 1821701 FI*SiniTaigan Croisos Uros Avoin Anne Paloluoma EX2
FI*Knotberry's White Chocolate (NEM a 09 21) x FI*SiniTaigan Aglaya (NEM a 21)
132 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 1821701 FI*SiniTaigan Croisos Uros Määrittely Mira Fonsén NEM a 09 21
FI*Knotberry's White Chocolate (NEM a 09 21) x FI*SiniTaigan Aglaya (NEM a 21)
133 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 1821928 FI*SiniTaigan Diggi Ley Uros Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC NOM
FI*Knotberry's White Chocolate (NEM a 09 21) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
134 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 1821704 FI*SiniTaigan Czarina Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC BIV
FI*Knotberry's White Chocolate (NEM a 09 21) x FI*SiniTaigan Aglaya (NEM a 21)
134 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 1821704 FI*SiniTaigan Czarina Naaras Määrittely Mira Fonsén NEM a 09 21
FI*Knotberry's White Chocolate (NEM a 09 21) x FI*SiniTaigan Aglaya (NEM a 21)
135 NFO I / NFO n PR S*Ildrasie`s Santon Uros International Premior Åsa Carnbrand EX1 CAGPIB
CH S*Milda ma Tildes Gimle Girasole (NFO d) x S*Ildrasie`s Jagielka (NFO n 22)
136 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1611092 FI*WitSarin Kyösti Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
137 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1507082 FI*FoxyPaw's Super Fluke Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
138 NFO II / NFO n 09 GIP S*Ildrasie's Sané Naaras Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
IC (N)Stiv Kuling's Hamilton (NFO n) x CH (N)Skaujenta's Daga (NFO n 09)
139 NFO II / NFO n 09 S*Milda ma Tildes Barba Blixt Uros Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS BIV NOM
IT*Norr Venn's Via L'Viaquez (NFO d 09 22) x SC S*Stortallens Ingrid Elvira (NFO f 24)
140 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 87683 FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Supreme Champion Veikko Saarela Abs
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
140 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 87683 FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Veteraani Jaana Jyrkinen Abs
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
141 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 1819599 FI*WitSarin Lenita Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
142 NFO III / NFO n 22 SE*Kvitterdalens Capri Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
S*Puzzlebitens Cuba Libre (NFO ns 23) x S*Ildrasie's Khedira (NFO f 22)
143 NFO III / NFO nt 22 S*Milda ma Tildes Steinar Solvarg Uros Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
IT*Norr Venn's Via L'Viaquez (NFO d 09 22) x SC S*Stortallens Ingrid Elvira (NFO f 24)
144 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1611093 FI*WitSarin Mertsi Uros Supreme Champion Åsa Carnbrand KM BIV
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
145 NFO IV / NFO n 09 22 S*Golden Oracle's Hurricane Uros Grand International Champion Åsa Carnbrand EX1 CACS
S*Tassajara's Canadian (NFO n 09 22) x Honey Lollipop de Sigriou (NFO f 09 22)
146 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 1718060 FI*FoxyPaw's Spin Doctor Uros International Champion Åsa Carnbrand EX1 CAGCIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
147 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1716732 FI*Marjametsän Saravon Pekka Uros International Champion Åsa Carnbrand Abs
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps We Belong (NFO n 09 24)
148 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1819596 FI*WitSarin Rosina Naaras Champion Åsa Carnbrand EX1 CACIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
149 NFO IV / NFO n 09 22 S*curly line Birgir Naaras International Champion Åsa Carnbrand EX1 CAGCIB
S*Golden Oracle's Hurricane (NFO n 09 22) x S*Gunsmokes Telly (NFO n 03 22)
150 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1506590 FI*Pörkarvan QuentinTarantino Uros Grand International Premior Åsa Carnbrand EX1 CAPS
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*NC's Lola (NFO n 09 23)
151 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO 86018 FI*Cat'omatic Emil Uros Out of Competition Åsa Carnbrand Arvosteltu
S*Seerath's Nekobasu (NFO n 24) x FIN*Cat'omatic Charming ChaCha (NFO n 09)
151 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO 86018 FI*Cat'omatic Emil Uros Veteraani Jaana Jyrkinen 3
S*Seerath's Nekobasu (NFO n 24) x FIN*Cat'omatic Charming ChaCha (NFO n 09)
152 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1611094 FI*WitSarin Miranda Naaras International Premior Åsa Carnbrand EX1 CAGPIB NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
153 NFO V / NFO f 22 S*Ildrasie's Khedira Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
S*NC's Jumpin Jack Flash (NFO d 03 22) x S*Ildrasie's França (NFO n 09)
154 NFO VI / NFO e 09 22 FI SK LO 1715860 FI*Tähtitassun Aleksanteri Uros Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS NOM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
155 NFO VI / NFO f 09 FI SK LO 1716107 FI*WitSarin Elite Naaras International Champion Jaana Jyrkinen Abs
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
156 NFO VI / NFO f 03 FI SK LO 1822970 FI*Nalle-Puhin Fat Lady Sings Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Nalle-Puhin Harley-Davidson Fat Bob (NFO a 09) x S*Myselisia's Satsuma (NFO f 01 21)
157 NFO VI / NFO d 09 22 S*Milda ma Tildes Dunder Da capo Uros Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM
IT*Norr Venn's Via L'Viaquez (NFO d 09 22) x SC S*Stortallens Ingrid Elvira (NFO f 24)
158 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 1716104 FI*WitSarin Regina Naaras Grand International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPS
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
159 NFO VI / NFO d 09 22 IT*Norr Venn's Via L'Viaquez Uros Grand International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPS BIV
SE*Fursterikets Bobby Brown (NFO n 22) x Yenneffer Zwyciezca Troli *PL (NFO f 03)
160 NFO VI / NFO e 09 FI SK LO 1718562 SE*Klint skogens Slash Uros Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
SE*Klint skogens Diamant (NFO ds 09 22) x S*Isgården's Åska (NFO f 09 22)
161 NFO VII / NFO ns 24 S*Kattilaforsens Rigoberta Naaras Champion Veikko Saarela Abs
S*Milda ma Tildes Alvar Al (NFO n 24) x S*Tante Bluhme's Flisa Hedenhös (NFO ns 24)
162 NFO VII / NFO ds 24 PR S*Lisselbacks Dior Naaras International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB
GIC S*Wonderwoods Jealous Guy,JW (NFO ds) x S*Wonderwoods Infinite Nirvana (NFO e 24)
163 NFO VII / NFO ns 22 SE*Kvitterdalens Fiesta Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
S*Puzzlebitens Cuba Libre (NFO ns 23) x S*Ildrasie's Khedira (NFO f 22)
164 NFO VIII / NFO es 03 24 FI SK LO 1924309 FI*Glyrien's Sweet Cream Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM
FI*WitSarin Simca (NFO d 09 24) x FI*Glyrien's Snow White (NFO ds 09 24)
165 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 1510780 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
166 SIB I / SIB n S*Präriekatten's Luis Uros Premior Åsa Carnbrand EX1 CAPIB
SE*Asiris Aslan (SIB n 24) x SE*Bekiles Marie (SIB n 09 24)
167 SIB II / SIB a 09 FI SRK LO 1403154 Riverwind Caleb Jamesovic Uros International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAGPIB
Gregory's Siberian Niki Jamesovic (SIB n 09 23) x Aldan Demetra Stanislaova (SIB a 23)
168 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1822573 FI*Lumikissan Kaneli Naaras Nuoret 7-10 kk Åsa Carnbrand EX1 NOM BIS
FI*Cherrytail's Continental (SIB ns) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
169 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX 82422 CH*Lukijn's Skye Uros Grand International Premior Åsa Carnbrand EX1 CAPS NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
169 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX 82422 CH*Lukijn's Skye Uros Veteraani Jaana Jyrkinen 1 NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
170 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1406303 FI*Tunturikissan Tihku Uros International Premior Åsa Carnbrand EX1 CAGPIB
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x FI*Mäntylän Fiiu (SIB a 23)
171 SIB IV / SIB n 03 23 FI SK RX 1925205 Felis Felicis Hammer to Fall Uros Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1 NOM BIS
Zizi Top Manchzhury (SIB ay 03 24) x CH*Lukijns Caroline (SIB f 09 23)
172 SIB IV / SIB a 03 24 FI SRK LO 89471 FI*Kesälän Helmi Orvokki Naaras Grand International Premior Anne Paloluoma EX2
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x Atlantica du Jedi (SIB n 23)
172 SIB IV / SIB a 03 24 FI SRK LO 89471 FI*Kesälän Helmi Orvokki Naaras Veteraani Jaana Jyrkinen 2
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x Atlantica du Jedi (SIB n 23)
173 SIB IV / SIB n 03 24 S*Starsky's Electra Naaras Grand International Premior Anne Paloluoma EX1 CAPS
Gomer de Claire,CZ (SIB ny 09 24) x S*Starsky's Tracie (SIB f 02 21)
174 SIB V / SIB d 24 FI SK LO 1822879 FI*Lumikissan Leijonakuningas Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
Glaucos White Witch, CZ (SIB n 24) x FI*Lumikissan Säihkysilmä (SIB f 09 24)
175 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 1924233 FI*Lumikissan MammaMia Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan DollariHymy (SIB ns 09 24)
176 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 1610935 FI*Lumikissan Wanda Naaras Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS NOM BIS
FI*Lumikissan Herra Huu (SIB n 24) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
177 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO 83629 FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
177 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO 83629 FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Veteraani Jaana Jyrkinen 1 NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
178 SIB VII / SIB ns 24 SE*Asiris Gabriel Uros Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPIB
SE*Asiris Aslan (SIB n 24) x S*AceroRamos LaVista (SIB ns 24)
179 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI SK LO 1718346 FI*Taigatassun Päivänsäde Naaras Premior Åsa Carnbrand EX1 CAPIB
FI*Likimain Columbus Blue Jacket (SIB n) x FI*Taigatassun Geisha (SIB fs 09 24)
180 TUA IX / TUA w 61 FI SK LO 1923178 FI*Felesin Samuli Putro Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM
Angoraphil Hyalite (TUA as 24) x FI*Felesin Regina (TUA w)
181 BEN n 24 Silverspirit's Painted Passion Naaras Champion Yan Roca Folch EX1 CACIB
DottyDakota Spirit (BEN n 24) x Silverspirit's Tequila (BEN n 24)
182 BEN n 24 FI SK LO 1924763 CattiCartano PrinceOfHearts Uros Nuoret 7-10 kk Yan Roca Folch Abs
Goldycat Mufasa (BEN n 24) x CattiCartano QueenOfHearts (BEN n 24)
183 BEN n 24 FI SK LO 1925111 CattiCartano Delicate Caturra Naaras Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1
Goldycat Mufasa (BEN n 24) x CattiCartano Wild River (BEN n 22)
184 BEN n 22 33 S*Leopardettes Xtreme Temptation Uros International Premior Yan Roca Folch EX1 CAGPIB
Encore Reign o Fire of Macenvi (BEN n 22) x S*Leopardettes Doreen Defender (BEN n 22)
185 BLH n FI SK RX 1509469 Kant of Baltic Breeze Uros Grand International Champion Yan Roca Folch EX1 CACS BIV
Your Majesty Xander Stunning (BLH o) x Cassiopeya of Baltic Breeze (BLH a)
185 BLH n FI SK RX 1509469 Kant of Baltic Breeze Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Your Majesty Xander Stunning (BLH o) x Cassiopeya of Baltic Breeze (BLH a)
186 BLH n FI SK LO 1821693 FI*Ullukan Fifty Shades Darker Uros Avoin Yan Roca Folch EX1 CAC
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
187 BLH n FI SK LO 1821697 FI*Ullukan Femme Fatale Naaras Avoin Yan Roca Folch EX1 CAC
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
188 BLH a FI SK RX 1509166 FI*Ullukan John Draken Uros Supreme Premior Yan Roca Folch KM
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Ullukan Freija (BSH as 24)
189 BLH c FI SK LO 1821695 FI*Ullukan Friends With Benefits Uros Kastraatti Francesco Cinque EX1 CAP
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
190 BLH n 02 62 FI SK LO 1822425 Suncat's Light Me Up Uros Champion Francesco Cinque EX1 CACIB
Suncat's Sweetest Perfection (BSH d 03) x SE*Nínim's Cassiopeia (BSH a 03)
191 BSH a Tazzamore´s Athena Naaras Grand International Champion Francesco Cinque EX1 CACS NOM BIS
Tyson vom Hettenberg (BSH c) x Shakira von den Gremlins (BSH a)
192 BSH a IDP*Ker Bihan California Naaras International Champion Francesco Cinque EX1 CAGCIB
GIC S* Applecat Valentine (BSH a) x CH IDP*Ker Bihan Yamaica (BSH a)
193 BSH a FI SK LO 1612888 FI*Noor's Ludvig Uros Grand International Premior Francesco Cinque EX1 CAPS
FI*Saranellan Pätkis (BSH a) x FI*Coventry's Francoise (BSH a)
194 BSH a FI SK LO 1716303 FI*Feronian Lilja Naaras Premior Francesco Cinque EX1 CAPIB
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x EE*Ashly Rewal Beauty (BSH a)
195 BSH b FI SK LO 1820092 FI*Aurantia's Lightning Naaras International Premior Yan Roca Folch EX1 CAGPIB
Shansel Mystical Smile of Mars (BSH bs 33) x FI*Aurantia's Tree Kangaroo (BSH b)
196 BSH d FI SK LO 1614868 FI*Aurantia's Aldebaran Uros International Premior Yan Roca Folch EX1 CAGPIB
FI*Aurantia's Bengal Tiger (BSH d) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
197 BSH d FI SK LO 1611641 FI*Aurantia's Celebration of Light Naaras Premior Yan Roca Folch EX1 CAPIB
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
198 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Yan Roca Folch KM NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
198 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Veikko Saarela 2
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
199 BSH c 24 FI SK LO 1611251 FI*Ullukan Pyrypoika Uros International Champion Yan Roca Folch EX1 CAGCIB NOM
FI*Aurantia's Cosmic Expansion (BSH d 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
200 BSH ns 11 FI SK RX 1923485 Aston Ama de Angelito Uros Avoin Francesco Cinque EX1 CAC
Romeo Francois MK (BSH ns 11) x Zucarka Snow Charm (BSH ns 11 33)
201 BSH n 03 FI SK LO 1819366 Tegheon UnderleyHall*PL Uros International Champion Francesco Cinque EX1 CAGCIB
Ikuchi UnderleyHall*PL (BSH e 03) x UA*Sweet Beast Tailuna (BSH f 03)
202 BUR n FI SK LO 1822537 FI*Enigmatic Sugarkane Kowalczyk Naaras Nuoret 7-10 kk Francesco Cinque EX1 NOM BIS
FI*Aficats Fazer the KING of chocolate (BUR b) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
203 BUR n Xsansa Magic Valley*RU Naaras Pennut 4-7 kk Francesco Cinque EX1
Xavi Belusinka*PL (BUR n) x Uslada Magic Valley*RU (BUR b)
204 BUR n S*Bonnea's Roxie Naaras Grand International Premior Francesco Cinque EX1 CAPS
S*Bonnea's Hector (BUR c) x S*Bonnea's Zindy (BUR n)
205 BUR n Hany Brown Magic Valley, JW Naaras Kastraatti Francesco Cinque EX1 CAP
Helius Nala Altana (BUR n) x Brittany Magic Valley*RU (BUR b)
206 BUR a FI SRK LO 1300531 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Yan Roca Folch KM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
207 BUR b FI SK LO 1822219 FI*Cattish Smurfette Naaras Champion Francesco Cinque EX1 CACIB
FI*Hovikissan O'Boy (BUR b) x FI*Cattish Snow White (BUR f)
208 BUR b FI SK LO 1822536 FI*Enigmatic Sugarpie Hunnybunch Naaras Nuoret 7-10 kk Francesco Cinque Abs
FI*Aficats Fazer the KING of chocolate (BUR b) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
209 BUR b Willie Winkie Magic Valley*RU Naaras Pennut 4-7 kk Francesco Cinque EX1 NOM BIS
HU*Alba Regia Tikkaram (BUR n) x Pepita Magic Valley*RU (BUR b)
210 BUR b FI SK LO 1509795 FI*Hokkuspokkus Bit'O'Honey Naaras Kastraatti Francesco Cinque EX1 CAP NOM
FI*Pardofelis Ro Väl (BUR b) x FI*Seirene Polina (BUR f)
211 BUR c FI SK LO 1716496 FI*Hokkuspokkus Tifa Lockhart Naaras International Champion Yan Roca Folch EX1 CAGCIB
FI*Purrlein Aristocat Berlioz (BUR a) x FI*Hokkuspokkus Bit'O'Honey (BUR b)
212 BUR c FI SK LO 1924764 S*All Weather Freddie Mercury Uros Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch Abs
LV*Forsland Washington (BUR b) x S*All Weather Downtown A Lady Cora (BUR c)
213 BUR c FI SRK LO 38047 FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai Naaras International Premior Yan Roca Folch EX1 CAGPIB
DK*Nadikat's Jubii (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
213 BUR c FI SRK LO 38047 FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai Naaras Veteraani Veikko Saarela 1 NOM BIS
DK*Nadikat's Jubii (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
214 BUR f FI SK LO 1717488 FI*Hokkuspokkus Adora Belle Dearheart Naaras International Premior Yan Roca Folch EX1 CAGPIB
FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada (BUR n) x FI*Seirene Polina (BUR f)
215 BUR h FI SK LO 1924318 FI*Hokkuspokkus Midna The Twilight Princess Naaras Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1 NOM
FI*Pardofelis Your Red Monster (BUR d) x FI*Hokkuspokkus Tifa Lockhart (BUR c)
216 CHA FI SK LO 1822490 HU*Blue Melody Karma Naaras International Champion Francesco Cinque Abs
HU*Blue Melody Sammy Davis (CHA ) x HU*Blue Melody Harmony (CHA )
217 EUR w 62 FIN SRK RX 33706 Paavo Uros Supreme Premior Francesco Cinque KM
217 EUR w 62 FIN SRK RX 33706 Paavo Uros Veteraani Veikko Saarela 1 NOM
218 EUR e FI SK RX 1822056 FI*RuusuLinnan Eleanor Naaras Avoin Yan Roca Folch EX1 CAC
FI*Vinhaviiksen Salarakas (EUR e) x FI*RuusuLinnan Brunhilde (EUR e)
219 EUR d 22 FI SK RX 1613220 FI*Feronian Kesäleimu Uros Supreme Champion Yan Roca Folch KM
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
220 EUR f 24 FI SRK RX 1301072 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Yan Roca Folch KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
221 EUR as 22 FI SRK RX 43503 FI*Feronian Excelsior Uros Supreme Premior Francesco Cinque KM NOM BIS
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
222 EUR n 02 64 FI SK RX 1924077 FI*Waputtaren Pikku-Ukko Paroninpoika Uros Pennut 4-7 kk Francesco Cinque EX1
FI*Waputtaren Paroni Le Petit Poitou (EUR d 02) x FI*Waputtaren Tea Tarina Taanielintytär (EUR n 03)
223 KOR FI SRK LO 1402878 FI*Silvertip Jiisip tanwaakom Naaras Supreme Premior Yan Roca Folch KM
FI*Mythai Yubamrung (KOR ) x FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No (KOR )
224 KOR FI SK LO 1508031 FI*SilverToe's Niw Thea Takla Uros Grand International Premior Yan Roca Folch EX1 CAPS
FI*Freijan Sa haai (KOR ) x FI*Silvertip Jiisip tanwaakom (KOR )
225 MAN 51-52 / MAN ds 03 22 52 FI SK RX 1717639 FI*Touchant Briseur de Couers Uros Kastraatti Yan Roca Folch EX1 CAP
Mistysprings Wrecking Ball (MAN d 09 22) x Sun-Manx Ellissha (CYM fs 09 22 53)
226 MAN 51-52 / MAN e 03 52 FIN SRK RX 32747 FIN*D'manns Utopian Uros Grand International Premior Yan Roca Folch EX1 CAPS
Katskans Higgins (MAN a 03 52) x Briar-Brae Minni Hiiri (MAN e 02 21 51)
227 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 1405801 Sun-Manx Cayth Uros International Premior Yan Roca Folch EX1 CAGPIB BIV NOM
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
228 OCI n 24 FI SK LO 1821963 FI*Guttatus Miss Liberty Naaras Champion Yan Roca Folch EX1 CACIB
FI*Silvercomet Midnight's Lord (OCI n 24) x FI*Guttatus Bellatrix (OCI bs 24)
229 OCI n 24 FI SK RX 1923803 SE*Alsmarks Gandara Naaras Nuoret 7-10 kk Yan Roca Folch EX1 NOM
SE*Alsmarks Expecto Patronum (OCI b 24) x SE*Alsmarks Elona (OCI a 24)
230 OCI b 24 FI SK LO 1717752 FI*Martinic Soldier of Fortune Uros International Champion Yan Roca Folch EX1 CAGCIB
FI*Moosegrove Honour (OCI n 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
231 OCI b 24 FI SK LO 1822022 FI*Vinkeä Eliitti-Elli Naaras Avoin Yan Roca Folch EX1 CAC BIV NOM
FI*Northalla Seventh Son (OCI b 24) x FI*Topspot After Midnight (OCI b 24)
232 OCI b 24 FI SK LO 1925104 SE*Hot Thundereans Parisian Blonde Naaras Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1
SE*Enbacka gårds Columbus (OCI b 24) x SE*Hot Thundereans Robear Bella (OCI o 24)
233 OCI o 24 FI SK LO 1715687 FI*Topspot Before Midnight Naaras International Premior Yan Roca Folch EX1 CAGPIB
FI*WiliWilla Merton Charm (OCI b 24) x FI*Topspot C.Loureiroi (OCI b 24)
234 OCI as 24 FI SK LO 1925201 Ronnon Locicat, CZ Uros Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch Abs
Caesar Lunar Spell*PL (OCI ns 24) x Miley Locicat, CZ (OCI a 24)
235 SIN FI SK LO 1716765 FI*Chai-lai Darling Daisy Naaras International Premior Francesco Cinque EX1 CAGPIB
Janamel Jayshelm's Javani (SIN ) x Savannah Nikolaevs Pride*RU (SIN )
236 SRS IX / SRS w 62 FI SK RX 1820714 FI*Hämynhäivän Kallekolli Uros International Champion Francesco Cinque EX1 CAGCIB NOM BIS
Darling Diva Bailey (SRS n 33) x Ijoelle Adorablecat*LT (SRS w)
237 ABY n FI SRK LO 1404115 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Luigi Comorio KM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
238 ABY n FI SK LO 1507959 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Supreme Champion Luigi Comorio KM
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
238 ABY n FI SK LO 1507959 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
239 ABY n FI SK LO 1715659 FI*Lovedevotion Josefine Naaras Grand International Champion Luigi Comorio EX1 CACS
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
240 ABY n FI SK LO 1821989 FI*Miragerie Ambrosia Naaras Avoin Luigi Comorio EX1 CAC
Shadeaby Heartbreaker (ABY n) x FI*Lovedevotion Josefine (ABY n)
241 ABY n FI SK LO 1822850 FI*Lovedevotion Leticia Naaras Nuoret 7-10 kk Luigi Comorio EX1 BIV
Shadeaby Heartbreaker (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
242 ABY n FI SRK LO 42991 FI*Lovedevotion Berlioz Uros Kastraatti Luigi Comorio EX1 CAP
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
242 ABY n FI SRK LO 42991 FI*Lovedevotion Berlioz Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
243 ABY n FI SK LO 1715658 FI*Lovedevotion Jackson Uros Kastraatti Luigi Comorio EX2
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
244 ABY n FIN SRK LO 35712 S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Yan Roca Folch 2
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
245 ABY a FI SK LO 1719036 FI*Lovedevotion Karmen Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
246 ABY a FI SK LO 1923997 FI*Miragerie Beaudrie Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM
FI*Lovedevotion Infinity (ABY n) x FI*Lovedevotion Karmen (ABY a)
247 ABY a FI SK LO 1405197 FI*Lovedevotion Daphne Naaras Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
248 ABY o S*GoodNews Quintessa Naaras International Champion Francesco Cinque EX1 CAGCIB
S*GoodNews Mandela (ABY o) x Abystyle's Ma Demoiselle (ABY p)
249 ABY o FI SK LO 1405588 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Supreme Premior Francesco Cinque KM BIV NOM
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
250 ABY o FI SK LO 1820965 FI*Mauahtawa Boris Uros Premior Francesco Cinque EX1 CAPIB
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Jollinooran Esperanza (ABY n)
251 ABY o FI SK LO 1715657 FI*Lovedevotion Juliet Naaras Kastraatti Francesco Cinque EX1 CAP
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
252 ABY p FI SK LO 1719029 FI*Neaera's the last of the Jedi. Uros Champion Luigi Comorio EX1 CACIB
FI*Nebuankhet Nae Laird! (ABY a) x FI*Neaera's Hazel Huntress (ABY p)
253 ABY p FI SK LO 1923996 FI*Miragerie Béatrice Naaras Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX1 NOM
FI*Lovedevotion Infinity (ABY n) x FI*Lovedevotion Karmen (ABY a)
254 ABY as (N) Tingerling's Charlie Uros International Champion Mira Fonsén EX1 No Cert
S*Truly Cosmic Nanuq (ABY ns) x (N) Tingerling's Vicky (SOM ns)
255 BAL n FI SK LO 1924177 FI*Jalecat's WTBW SnowBall Naaras Pennut 4-7 kk Francesco Cinque EX1
FI*Willicon Mikhail Baryshnikov (BAL w) x FI*Jalecat's ÄssäMix (BAL h)
256 BAL n FI SK LO 1509590 FI*Nenatnak Call Me A Destiny Uros International Premior Francesco Cinque Abs
FI*Curnauskiss Paint In Black (OSH n) x FI*Nenatnak Ain't I Angel (OLH n)
257 BAL b 03 FI SK LO 1821323 FI*Jalecat's Fear of Fear Uros Champion Francesco Cinque EX1 CACIB
FI*Willicon I Can't Get It (BAL d 02 21) x FI*Jalecat's ÄssäMix (BAL h)
258 CRX I / CRX n FI SK LO 1613626 FI*FunkyJam's Star-Lord Uros Supreme Premior Francesco Cinque KM NOM
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
259 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1822550 FI*Windseeker Linlee and 100 Sails Uros Champion Mira Fonsén EX1 CACIB BIV NOM
Ridgways Big Bang of Windseeker (CRX n 09) x FI*Windseeker Della Bluenose (CRX a 03 22)
260 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1821841 FI*Saca's Gimme Twist Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC NOM
FI*Sweetpurr's Shades of Grey (CRX n 02 21) x FI*Saca's Rain Reanna (CRX n 09)
261 CRX II / CRX n 03 Se*DarkTown's Good Looking Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 No Cert
FI*Sweetpurr's Salmiak (CRX n) x SE*DarkTown's Chicago Chick (CRX n 03)
262 CRX II / CRX c 09 FI SK LO 1716309 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Little Bo Peep (CRX c)
263 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1405758 FI*Telltail's Joyride Uros Grand International Premior Mira Fonsén Abs
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
264 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1613632 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
265 CRX IV / CRX f 01 64 FI SK LO 1820934 FI*Sweetpurr's I Wanna Have Some Fun Naaras International Champion Francesco Cinque EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Saca's Little Big Red (CRX e 03) x FI*Sweetpurr's Hearts And Minds (CRX n 03)
266 CRX IV / CRX d 01 62 FI SRK LO 1301058 FI*MistyMau's Panna Cotta Uros International Premior Francesco Cinque EX1 CAGPIB
S*Änglarna's Womanizer (CRX n 03) x FI*Kolminniemen Beucaloinen (CRX e 03)
267 CRX VI / CRX a 03 24 FI SK LO 1822551 FI*Windseeker Loulou Blue Nonsuch Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
Ridgways Big Bang of Windseeker (CRX n 09) x FI*Windseeker Della Bluenose (CRX a 03 22)
268 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 1715818 FI*Saca's Radiant Snow Whirls Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
Jubilee Flash de Kachghar (CRX n 09 33) x FI*Angelfalls Cashmere (CRX b 21 33)
269 CRX VIII / CRX n 03 33 FI SK LO 1820559 FI*Telltail's Undercover Uros Premior Mira Fonsén EX1 CAPIB
FI*Telltail's Vsevolod (CRX ns 03) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
270 DRX III / DRX g 24 S*Oblivion's Rainbow Dash Naaras International Champion Luigi Comorio EX1 CAGCIB
S*Devenly's Ray of Light (DRX e) x S*Oblivion's Emmylou (DRX g 21 33)
271 DRX VII / DRX f 21 32 SE*Peking cat Kraka Naaras International Champion Luigi Comorio EX1 CAGCIB NOM
S*Kintza's Curry (DRX d 24) x SE*Peking cat Njorx (DRX n 24)
272 DRX VII / DRX d 31 FI SK LO 1405791 FI*Riepujengin Vink Panther Uros International Premior Luigi Comorio EX1 CAGPIB
FI*Riepujengin A Le.Cat (DRX a 24) x FI*Riepujengin Ilmi IhaLempi (DRX f 09)
273 OLH ns 24 FI SK LO 1717498 FI*Frostnight's Shadegrown Uros Grand International Champion Luigi Comorio EX1 CACS
FI*Mummeli Sofinho Yaron (OLH ns 25) x FI*Noxx Dancing Queen (OSH c 24)
274 OLH as 24 FI SK RX 1819568 FI*Aurinkorinteen Jasmiini Naaras Premior Luigi Comorio EX1 CAPIB
FI*Noxx Lord Littlefinger (OLH as 24) x FI*Noxx Allegro (OLH a 24)
275 OSH n FI SK LO 1923374 FI*JellonCats Kiara Naaras Nuoret 7-10 kk Francesco Cinque Abs
Caleb Eastern Grace (OSH n) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
276 OSH a FI SRK LO 1403614 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Francesco Cinque KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
277 OSH b FI SK LO 1718645 FI*Vintterin Lenita Miinantytär Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
FI*LeeRaus Taikuri Narsku (OSH b 22) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
278 OSH a 24 FI SK LO 1924044 FI*LoudMeow Stormwind Uros Pennut 4-7 kk Francesco Cinque EX1 NOM BIS
Hermes v. Imporio A (OSH b 24) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
279 OSH a 25 FI SK LO 1819721 FI*LoudMeow Born on the Sun Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB NOM
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
280 OSH b 24 FI SK LO 1822753 FI*Vintterin Aleksi Samponpoika Uros Nuoret 7-10 kk Francesco Cinque EX1 NOM
FI*Vintterin Sampo Sulonpoika (OSH b 24) x Cailin Van Scalindjo (SIA o)
281 OSH c 24 FI SK LO 1614725 FI*LoudMeow Full Moon Uros Grand International Premior Luigi Comorio EX1 CAPS
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
282 OSH h 22 FI SK LO 1923477 FI*Frostnight's Gilded Trail of Stars Naaras Pennut 4-7 kk Francesco Cinque EX1
FI*Frostnight's Shadegrown (OLH ns 24) x FI*Choose Avec Moi & Bimba (OSH f)
283 OSH p 25 FI SK LO 1819724 FI*LoudMeow Sunset Superman Uros International Premior Francesco Cinque EX1 CAGPIB
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
284 OSH n 03 FI SK LO 1923958 Apocalyptica Zorro Uros Champion Francesco Cinque EX1 CACIB NOM BIS
Siamesis Jackpot (OSH n 03) x Rihanna Amulet Del Iris (OSH n)
285 RUS Ruskis Moonlight Naaras Avoin Luigi Comorio EX1 CAC
Ruskis Tshudesniy (RUS ) x Ruskis Ljudmilla (RUS )
286 RUS FI SK LO 1822676 FI*BlueLair's Pastel Uros Nuoret 7-10 kk Luigi Comorio EX1
FI*BlueLair's Konstantin (RUS ) x FI*BlueLair's Inanna (RUS )
287 RUS FI SK LO 1923458 FI*Hana-Bi Azrael Naaras Nuoret 7-10 kk Luigi Comorio EX1
Silverine Hyperion of Hana-Bi (RUS ) x FI*Hana-Bi Ilo (RUS )
288 RUS GR* Silverine Mizuki Naaras Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX1 BIV
Silverine Stardust of Russicatblue (RUS ) x RS*Russiblue Clair de Lune of Silverine (RUS )
289 RUS FI SK LO 1819316 FI*Sini-Hilkan Hard Rock Uros International Premior Luigi Comorio Abs
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
290 RUS FI SK LO 1821797 FI*Sini-Hilkan Unni Naaras Kastraatti Luigi Comorio EX1 CAP
Diamond Neytiri*PL (RUS ) x FI*Sini-Hilkan Appointed´By (RUS )
291 SIA a FI SK LO 1923154 FI*Twist-Tiramisun Freddie Teddy Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Twist-Tiramisun Dreams of Dragonflies (SIA a) x FI*Twist-Tiramisun Amy Jade (SIA n)
292 SIA b FI SK LO 1822754 FI*Vintterin Inkeri Sampontytär Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Vintterin Sampo Sulonpoika (OSH b 24) x Cailin Van Scalindjo (SIA o)
293 SIA c FI SK LO 1822776 FI*Arhantin Ella Fitzgerald Naaras Nuoret 7-10 kk Francesco Cinque EX1
FI*Arhantin Patrick L (SIA a) x FI*Arhantin Papagena (SIA n)
294 SIA b 21 FI SRK LO 39709 FI*Arkhitekton White chocolate Naaras International Premior Luigi Comorio EX1 CAGPIB
FI*LoveOriental Cupido (OSH b 24) x FI*Wilycat's About a girl (SIA b)
294 SIA b 21 FI SRK LO 39709 FI*Arkhitekton White chocolate Naaras Veteraani Yan Roca Folch 1 NOM
FI*LoveOriental Cupido (OSH b 24) x FI*Wilycat's About a girl (SIA b)
295 SIA e 21 FI SK LO 1405767 FI*Clamoris Isadora Naaras International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
296 SIA n 03 FI SK LO 1405806 Apocalyptica Calypso Uros Kastraatti Mira Fonsén Abs
FI*Sultsinan Elumen (OSH n 03) x Siamesis La Grande Dame (SIA b)
297 SOM n FI SK LO 1406150 (N)Villkattens Wilmer Uros Supreme Champion Luigi Comorio KM
(N)Villkattens Mew (SOM n) x (N)Villkattens Queen Bee (ABY n)
297 SOM n FI SK LO 1406150 (N)Villkattens Wilmer Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
(N)Villkattens Mew (SOM n) x (N)Villkattens Queen Bee (ABY n)
298 SOM n FI SK LO 1614777 FI*Vulpes Aither Uros Supreme Champion Luigi Comorio KM BIV NOM
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
299 SOM n FI SK RX 1510366 FI*SunnyPace Fritillaria Naaras Supreme Champion Luigi Comorio KM
Makeda's Hugo (SOM n) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
300 SOM n FI SK LO 1614779 FI*Vulpes Aletheia Naaras Grand International Champion Luigi Comorio EX1 CACS
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
301 SOM n FI SK LO 1819578 FI*Lamadegaan Feel The Magic Naaras International Champion Luigi Comorio EX1 No Cert
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
302 SOM n FI SK LO 1923846 FI*Amajan Svilda Sperandea Naaras Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX1
Ferox Per Sé (SOM n) x FI*Amajan Neffi Nerea (SOM o)
303 SOM n FIN SRK RX 29135 FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Supreme Premior Luigi Comorio KM BIV
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
303 SOM n FIN SRK RX 29135 FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Veteraani Yan Roca Folch 1 NOM BIS
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
304 SOM n FI SK LO 1819577 FI*Lamadegaan Fine By Me Naaras Grand International Premior Luigi Comorio EX1 CAPS
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
305 SOM n FI SK LO 1819580 FI*Lamadegaan Festival Star Uros International Premior Luigi Comorio EX2
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
306 SOM n FI SK LO 1614778 FI*Vulpes Alfeios Uros International Premior Luigi Comorio EX1 CAGPIB
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
307 SOM n FI SK LO 1821474 FI*Vulpes Blood & Fire Uros Kastraatti Luigi Comorio EX1 CAP
Olaf von Gulda (SOM n) x FI*Vulpes Aletheia (SOM n)
308 SOM a Timofey Incendie Etoile Uros International Champion Mira Fonsén EX2
Zyly Elisey (ABY n) x Helena Incendie Etoile (SOM n)
309 SOM a FI SK LO 1821476 FI*Vulpes Bloody Kisses Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
Olaf von Gulda (SOM n) x FI*Vulpes Aletheia (SOM n)
310 SOM o FI SK RX 1923289 FI*SunnyPace Knautia Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM
Makeda's Hugo (SOM n) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
311 SOM o FI SK LO 1923847 FI*Amajan Serenissima Serafina Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Ferox Per Sé (SOM n) x FI*Amajan Neffi Nerea (SOM o)
312 SOM p FI SRK LO 1302088 FI*SunnyPace Cosmos Uros International Premior Mira Fonsén Mitätöity Mitätöity
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FIN*SunnyPace Aquilegia (SOM o)
313 SOM p FI SRK LO 1302087 FI*SunnyPace Consolida Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FIN*SunnyPace Aquilegia (SOM o)
314 SPH I / SPH n 21 FI SK RX 1716774 FI*Miisalan Kölli Uros Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan (SPH a 21) x FI*Merlin-Eridan Caroline (SPH f 21)
315 SPH I / SPH w 64 FI SK LO 1924070 FI*Honeymoon Vanilla Snow Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Bastet - Amulet Rambo (SPH n 03 21 33) x Skindex Great Safi (SPH w)
316 SPH II / SPH n 09 FI SK LO 1718306 FI*Hebblas Wibby Naaras Supreme Champion Mira Fonsén KM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
317 SPH II / SPH n 02 64 FI SK RX 1820268 FI*Hebblas Xiander Uros Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
318 SPH III / SPH f FI SK LO 1716264 FI*Hebblas Viona Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
319 SPH V / SPH n 32 FI SK RX 1718964 FI*Miisalan Lumi Naaras Avoin Luigi Comorio EX1 CAC
FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan (SPH a 21) x FI*Merlin-Eridan Caroline (SPH f 21)
320 SPH V / SPH a 32 FI SK RX 1821223 FI*Tuiscalo's All you Need is Love Naaras Avoin Luigi Comorio EX2
FI*Hobbitqueen's WilliamRSmith (SPH n 32) x FI*Tuiscalo's O'my Nude Tsu'Tey (SPH a)
321 SPH V / SPH f 03 32 FI SK LO 1924538 Murashoff Aurora Borealis Naaras Nuoret 7-10 kk Luigi Comorio EX1 BIV NOM BIS
RedAngel Sex-Tux Pompeius (SPH a 03) x Goliaf Ice Red (SPH d 03 32)
322 SPH V / SPH d 09 32 FI SK LO 1716265 FI*Hebblas Vincent Uros Supreme Premior Luigi Comorio KM NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
323 SPH V / SPH f 03 33 FI SK RX 1820270 FI*Hebblas Ximena Naaras Grand International Premior Luigi Comorio EX1 CAPS NOM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
324 THA n 21 FI SK RX 1716003 Thaiblueangels Chisu Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
Thaiblueangels Benjamin (THA n) x Letizia Thai Shining (THA b 21)
325 HCL Aku Uros Kotikissat Åsa Carnbrand 1 NOM
325 HCL Aku Uros Veteraani Daria Lukasik 1 NOM
326 HCL Mökö Uros Kotikissat Åsa Carnbrand Abs
327 HCL Essi Naaras Kotikissat Åsa Carnbrand 2
328 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Åsa Carnbrand 1 NOM BIS
328 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Daria Lukasik 1 NOM BIS
329 HCS ARMAS Uros Kotikissat Caroline Stoa Abs
330 HCS Aina Naaras Kotikissat Caroline Stoa 1 NOM BIS
331 HCS Elmo Uros Kotikissat Caroline Stoa Abs
332 HCS Kiusa Uros Kotikissat Caroline Stoa 3
333 HCS Tuisku Uros Veteraani Daria Lukasik 2
333 HCS Tuisku Uros Kotikissat Caroline Stoa 1 NOM
334 HCS Elis Uros Kotikissat Caroline Stoa 2
358 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Carnbrand Åsa Kat 2: ACL III, ACL IV, ACL VII, ACL XI, MCO IV, NFO I, NFO IV, SIB I, SIB III, SIB VIII, HCL 33
Cinque Francesco Kat3: BLH c, BLH n 02 62, BSH a, BSH n 03, BSH ns 11, BUR b, BUR n, CHA, EUR as 22, EUR n 02 64, EUR w 62, SIN, SRS IX, Kat 4: ABY o, BAL b 03, BAL n, CRX I, CRX IV, OSH a, OSH a 24, OSH b 24, OSH h 22, OSH n, OSH n 03, OSH p 25, SIA c 40
Comorio Luigi ABY n, ABY p, DRX III, DRX VII, OLH as 24, OLH ns 24, OSH c 24, RUS, SIA b 21, SOM n, SPH V 38
Fonsén Mira Kat 4: ABY a, ABY as, CRX II, CRX VI, CRX VII, CRX VIII, OSH a 25, OSH b, SIA a, SIA b, SIA e 21, SIA n 03, SOM a, SOM o, SOM p, SPH I, SPH II, SPH III, THA n 21 Student judge Susanna Piispanen 33
Jyrkinen Jaana Kat 2: ACS I, ACS III, MCO VI, MCO VIII, NFO VI, SIB II, SIB V, SIB VII, VET 2 37
Lukasik Daria Kat 1: EXO d 24, EXO ds 22 62, PER b, PER d, PER n, RAG a, RAG a 04 21, RAG c 21, RAG d 04, RAG d 21, RAG f, RAG f 03, RAG n, RAG n 03, SBI a, SBI c, SBI f, SBI h, SBI n, TUV a 61-63, TUV f 61-63, VET Kotikissat 35
Paloluoma Anne Kat 2: MCO III, MCO VII, NEM I, NEM II, SIB IV Student judge Senderek-Wojcek Ilona 29
Roca Folch Yan Kat 3: BEN n 22 33, BEN n 24, BLH a, BLH n, BSH b, BSH c 24, BSH d, BSH f, BUR a, BUR c, BUR f, BUR h, EUR d 22, EUR e, EUR f 24, KOR, MAN 51-52, OCI as 24, OCI b 24, OCI n 24, OCI o 24, VET 4 37
Saarela Veikko Kat 1: MCO I, MCO II, MCO V, NFO II, NFO III, NFO V, NFO VII, NFO VIII, SIB VI, TUA IX, VET 1, VET 3 35
Stoa Caroline Kat 1: PER e 24, PER f, PER ns 11, PER ns 12, RAG a 03, RAG a 03 21, RAG a 04, RAG f 04, RAG n 04, SBI a 21, SBI b, SBI d, SBI n 21, HCS 35
10 tuomaria