Omakissa
POROK 58. kansainvälinen kissanäyttely 6.7.2019
Järjestävä yhdistys Pohjoinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 6.7.2019 Loppuu 6.7.2019
Ilmoittautuminen alkaa 15.3.2019 Ilmoittautuminen loppuu 6.6.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 20.6.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti porok.nayttely@gmail.com
Paikka Zemppi Areena, Kempele
Toimihenkilöt
Näyttelypäällikkö: Riikka Turpeinen pj.porok@gmail.com
Näyttelysihteeri: Anna Korhonen porok.nayttely@gmail.com Savottatie 45 D 16, 90420 Oulu
Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen willicon@surok.fi
Lisätietoja Näyttelykutsu

Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFén näyttelysääntöjä. Eläinlääkärintarkastus pistokokeina. Rokotussäännöt sekä näyttelyssä tarvittavat pakolliset todistukset Suomen Kissaliiton kotisivuilta (www.kissaliitto.fi). Rokotukset/todistukset tarkistetaan kaikilta näyttelytilaan tulevilta kissoilta. Näyttely on eurotyylinen. Häkkien koot 65x65x55 cm. Omat häkit ilmoitettava. Oman häkin minimikoko 50x50x50 cm.

Näyttelymaksut:
•36€/kissa/pv
•POROK-jäsenet33€/kissa/pv, 15.3.-15.4.2019 60 €/kissa/2 pv
•FIFen ulkopuolisilta 50€/kissa/pv
•tarkistusluokka arvostelun yhteydessä 15€
•veteraaniluokka perusarvostelun yhteydessä 10€, erikseen 36/33€
•kasvattaja-ja siitosluokat ovat maksuttomia jos kissa osallistuu muuhun luokkaan.
•Pelkkä kasvattaja-tai siitosluokka 36€/33€.
•Kaverikissamaksu 10 € (sis. ell.tarkistusmaksun, ei häkkipaikkaa). Kaverikissan osallistumiseen vaaditaan näyttelypäällikön lupa.
•Näyttelyluettelo (yhdistetty molemmat päivät) ja ruusukkeet ovat maksuttomia

HUOM! Veteraani-ja tarkistusluokkiin tulee tehdä Omakissassa erilliset ilmoittautumiset, myös kasvattajaluokkaan mikäli kasvattajalla ei ole näyttelyyn ilmoitettuna nimissään olevaa kissaa.Vain väri-ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 6.6.2019 jälkeen.

Lauantaina epävirallinen POROK 25 BIS ja BOB, POROKin jäsenten TP-kissoista.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 76 74 0 0 2
2 146 141 0 0 5
3 66 63 0 0 3
4 98 96 0 0 2
Kotikissat 13 13 0 0 0
Yhteensä 399 387 0 0 12

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n Ayser's Viserion 1 Uros 5 (IC) Carnbrand Åsa EX1 CAGCIB
2 EXO d 24 Confiture's Urman 1 Uros 9 (Avoin) Carnbrand Åsa EX1 CAC
3 EXO ds 22 62 S*Flips Apricot 1 Naaras 10 (KAS) Carnbrand Åsa EXO ds
4 PER n S*Vilda Western's Cute Claire 1 Naaras 2 (SP) Jyrkinen Jaana KM
5 PER b FI*Mogi's Aldebaran 1 Uros 6 (IP) Jyrkinen Jaana EX1 CAGPIB NOM BIS
6 PER d Top-Level The Winner Takes It All 1 Uros 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB NOM
7 PER f S*Athelstones How Many Tears 1 Naaras 5 (IC) Carnbrand Åsa EX1 CAGCIB
8 PER d 24 FI*Shamirin Bandito Boy 1 Uros 7 (CH) Jyrkinen Jaana EX1 CACIB
9 PER e 24 S*Cindievita's Go Bananas 1 Uros 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
10 PER ns 11 SE*Silver Tajrish Zahara 1 Naaras 3 (GIC) Jyrkinen Jaana EX1 CACS
11 PER ns 11 SE*Silver Tajrish Simba 1 Uros 8 (PR) Jyrkinen Jaana EX1 CAPIB
12 PER ns 12 SE*KlaraJohannas Juni 1 Naaras 8 (PR) Carnbrand Åsa EX1 CAPIB
13 PER d 03 22 FI*Shamirin Elegant Eleanor 1 Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana Abs
14 RAG n SE*Sightly Dolls MM Bacardi Vaníla 1 Naaras 5 (IC) Jyrkinen Jaana EX1 CAGCIB NOM
15 RAG a FI*Purppuralinnan Prinsessa Safiira 1 Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
16 RAG g FI*BlueEyeLoves Charme Asserdal 1 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
17 RAG a 21 FI*Helmikeijun Lily Pearl 1 Naaras 7 (CH) Jyrkinen Jaana EX1 CACIB
18 RAG a 21 FI*Helmikeijun Mr Pink Pearl 1 Uros 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
18 RAG c 21 FI*Helmikeijun Mr Pink Pearl 1 Uros 13c (Määrittely) Fonsén Mira RAG a 21
19 RAG d 21 FI*BlueEyeLoves Dundee 1 Uros 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
20 RAG d 21 FI*Helmikeijun Black Pearl 1 Uros 4 (GIP) Jyrkinen Jaana EX1 CAPS
21 RAG e 21 FI*Uniklubin Karelia 1 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP
22 RAG n 03 SE*Kurjokattens Fresca 1 Naaras 3 (GIC) Carnbrand Åsa Abs
23 RAG n 03 SE*TillyTrotter's Charming Gemma 1 Naaras 7 (CH) Carnbrand Åsa EX2
24 RAG n 03 (N)Amasing Star’s Yue - Yan of Milo 1 Naaras 7 (CH) Carnbrand Åsa EX1 CACIB BIV NOM BIS
25 RAG n 03 FI*Celestial's Punkero-Patti 1 Naaras 9 (Avoin) Carnbrand Åsa EX1 CAC
26 RAG n 03 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo 1 Uros 6 (IP) Carnbrand Åsa EX2
27 RAG n 03 S*RagGorgeous Berry n'Ice 1 Uros 6 (IP) Carnbrand Åsa EX1 CAGPIB BIV NOM
28 RAG n 03 FI*Cat's-JM Rafael-Benitez 1 Uros 8 (PR) Carnbrand Åsa EX1 CAPIB
29 RAG n 03 (N)Diadem's Wilma Sollis 1 Naaras 10 (KAS) Carnbrand Åsa EX1 CAP NOM
30 RAG n 04 FI*Purppuralinnan Prinssi Wilhard 1 Uros 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
31 RAG n 04 FI*Turkinpippurin Kaja 1 Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
32 RAG n 04 FI*Kukissa Parku Ruususta 1 Naaras 8 (PR) Jyrkinen Jaana EX1 CAPIB
33 RAG a 03 UA*Science Fiction Dot Product 1 Uros 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
34 RAG a 03 Ragedy’s Yojo 1 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 NOM
35 RAG a 03 La Belleza Ragdolls Topaz 1 Naaras 2 (SP) Paloluoma Anne KM
36 RAG a 04 FI*Celestial's La Primo de Pancho 1 Uros 3 (GIC) Carnbrand Åsa EX1 CACS BIV NOM BIS
37 RAG a 04 FI*Helmikeijun Tiny Pearl 1 Uros 5 (IC) Carnbrand Åsa EX1 CAGCIB
38 RAG a 04 UA*Science Fiction Divergence 1 Naaras 9 (Avoin) Carnbrand Åsa EX1 CAC
39 RAG a 04 FI*Dolldesire's Cinderella 1 Naaras 12 (Pennut) Carnbrand Åsa EX1 NOM
40 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart 1 Uros 6 (IP) Carnbrand Åsa EX1 CAGPIB
40 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
41 RAG a 04 FI*Helmikeijun Granite Pearl 1 Uros 10 (KAS) Carnbrand Åsa EX1 CAP
42 RAG d 04 S*Gunbertus Gabriel 1 Uros 1 (SC) Paloluoma Anne KM NOM
43 RAG f 03 FI*Celestial's Kaunehin Oot 1 Naaras 9 (Avoin) Carnbrand Åsa EX1 CAC
44 RAG f 04 FI*Celestial's Aitoo Asiaa 1 Naaras 9 (Avoin) Carnbrand Åsa EX1 CAC
45 RAG a 03 21 FI*Celestial's Guillermo de Argentina 1 Uros 11 (Nuoret) Carnbrand Åsa EX1 NOM
46 RAG a 03 21 FI*Celestial's Ignacio de Argentina 1 Uros 11 (Nuoret) Carnbrand Åsa EX2
47 RAG a 04 21 FI*Celestial's Rodrigo de Argentina 1 Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1 NOM BIS
48 SBI n FI*Ziazan Noriko 1 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
49 SBI n S*Varicella's Golden Dengue 1 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 NOM BIS
50 SBI n FI*Harebell Emilia 1 Naaras 2 (SP) Paloluoma Anne KM
51 SBI n FI*Helin's Esteri 1 Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP
52 SBI a Demian Suomi100 Pätkä 1 Uros 5 (IC) Jyrkinen Jaana EX1 CAGCIB NOM
53 SBI a S*Chimär´s Marilyn Monroe 1 Naaras 13c (Määrittely) Fonsén Mira SBI a
53 SBI a S*Chimär´s Marilyn Monroe 1 Naaras 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1
54 SBI b FI*Harebell Quality of Life Onni 1 Uros 9 (Avoin) Carnbrand Åsa EX1 CAC
55 SBI b FI*Saca's Mahg-nahr 1 Uros 9 (Avoin) Carnbrand Åsa EX2
56 SBI b SE*Pinkalicious Vanini Dolce Vita 1 Naaras 9 (Avoin) Carnbrand Åsa EX2
57 SBI b Shapur Lilja 1 Naaras 9 (Avoin) Carnbrand Åsa EX1 CAC BIV
58 SBI b IDP*Backkara's Azzaro 1 Uros 6 (IP) Carnbrand Åsa EX1 CAGPIB
59 SBI b FI*Sinikeijun White Rosebud 1 Naaras 17 (Veteraani) Carnbrand Åsa 2
60 SBI c S*Källtäppans Luvo Lupino 1 Uros 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS
61 SBI c FI*Harebell Niiskuneiti 1 Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
62 SBI d S*SagaStar's Electra 1 Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB BIV NOM
63 SBI d EE*Magnificent Meow Bob Bordeaux 1 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
64 SBI d FI*Harebell Sunny Queen 1 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
65 SBI d FI*Vintti-Katin Birlikka 1 Naaras 2 (SP) Paloluoma Anne KM NOM
66 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 2 (SP) Jyrkinen Jaana KM NOM BIS
66 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 17 (Veteraani) Carnbrand Åsa 1 NOM BIS
67 SBI n 21 (N)Temms Cinta Agapi 1 Naaras 9 (Avoin) Carnbrand Åsa EX1 CAC
68 SBI a 21 (N)Temms Afrodite 1 Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
69 TUV a 61-63 / TUV a 61 Halima Storm Front 1 Uros 9 (Avoin) Carnbrand Åsa EX1 CAC
70 TUV f 61-63 / TUV f 62 S*Rytorps Livin' on a Prayer 1 Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
71 ACL I / ACL n FI*Siriuksen TitusCurl 2 Uros 10 (KAS) Comorio Luigi EX1 CAP
72 ACL III / ACL b 22 Curland Unique 2 Uros 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB NOM BIS
73 ACL IV / ACL n 03 24 FI*Siriuksen OpalCurl 2 Naaras 1 (SC) Comorio Luigi KM
74 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI*Siriuksen XueCurl 2 Naaras 9 (Avoin) Comorio Luigi EX1 CAC
75 ACL VII / ACL fs 24 FI*Operadoll's Melisande Mimi 2 Naaras 4 (GIP) Comorio Luigi EX1 CAPS
76 ACL XI / ACL f 03 21 33 Sugar Curl Marshmellow of Siriuksen 2 Naaras 1 (SC) Fonsén Mira KM
77 ACS I / ACS n FI*Siriuksen ZaneCurl 2 Uros 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
78 ACS III / ACS n 22 FI*Siriuksen TritonCurl 2 Uros 1 (SC) Lukasik Daria KM NOM
79 ACS VII / ACS ns 24 CharmingCurl Kimberli 2 Naaras 6 (IP) Lukasik Daria EX1 CAGPIB
79 ACS VII / ACS ns 24 CharmingCurl Kimberli 2 Naaras 17 (Veteraani) Roca Folch Yan 2
80 ACS VIII / ACS ns 03 FI*Dezzicat's Nocturne NortonCurl 2 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira Abs
81 ACS VIII / ACS as 03 24 FI*Dezzicat's Nontroppo NestorCurl 2 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 NOM BIS
82 MCO I / MCO a PL*Ashabelle Lancaster 2 Uros 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS
83 MCO I / MCO n FI*KingLeo's Jolly Good Golly Miss Molly 2 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB BIV
84 MCO I / MCO n HR*Felis Admiranda Grinch 2 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
85 MCO I / MCO n PL*Dark Age Magic 2 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX2
86 MCO I / MCO n FI*KingLeo's I am Celaeno 2 Naaras 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS
87 MCO I / MCO a FI*LovelyLife X-Box Xander 2 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
88 MCO II / MCO a 09 FI*Easylife's King of Thunder 2 Uros 5 (IC) Lukasik Daria EX1 CAGCIB
89 MCO II / MCO a 09 FI*HeavyMeows Warden of the North 2 Uros 12 (Pennut) Lukasik Daria EX1
90 MCO II / MCO a 09 FI*KingLeo's Jazz a Kind of Magic 2 Uros 10 (KAS) Lukasik Daria EX1 CAP
91 MCO II / MCO a 09 FI*KingLeo's I am Electra 2 Naaras 10 (KAS) Lukasik Daria EX1 CAP
92 MCO III / MCO n 22 FI*KingLeo's Here's to Freedom 2 Uros 1 (SC) Comorio Luigi KM NOM
93 MCO III / MCO n 22 (N)Nordic Lynx's Romantina 2 Naaras 5 (IC) Comorio Luigi EX1 CAGCIB
94 MCO III / MCO a 22 FI*KingLeo's Heaven Can Wait 2 Naaras 5 (IC) Comorio Luigi Abs
95 MCO III / MCO n 25 FI*Blackcurrant Sofie Fatale 2 Naaras 11 (Nuoret) Comorio Luigi EX1 BIV
96 MCO VII / MCO as 22 FI*NomenEst Klondike Kate 2 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1 BIV
97 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Sky 2 Uros 2 (SP) Comorio Luigi KM
98 MCO III / MCO n 22 FI*Lionstyle Hot Stuff 2 Uros 10 (KAS) Comorio Luigi EX1 CAP
99 MCO IV / MCO n 03 24 FI*Moggi Kimi Räiskäle 2 Uros 5 (IC) Lukasik Daria EX1 CAGCIB
100 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Lion King 2 Uros 5 (IC) Lukasik Daria Abs
101 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Lionstyle Fernando 2 Uros 9 (Avoin) Lukasik Daria MCO n 09 22
102 MCO IV / MCO a 09 22 FI*KingLeo's Jivin' Sky Full of Stars 2 Naaras 10 (KAS) Lukasik Daria Abs
103 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Escape's Powell 2 Uros 11 (Nuoret) Lukasik Daria EX1 NOM
104 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Golden Boy 2 Uros 6 (IP) Lukasik Daria Abs
105 MCO IV / MCO n 09 22 FI*KingLeo's Encore Amy Jade 2 Naaras 6 (IP) Lukasik Daria Abs
106 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Lionstyle Sunshine Reggae 2 Uros 10 (KAS) Lukasik Daria EX1 CAP
107 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Lionstyle Super Trouper 2 Uros 10 (KAS) Lukasik Daria MCO n 09 22
108 MCO V / MCO f 22 FI*NineTales Norma Jean 2 Naaras 9 (Avoin) Lukasik Daria EX1 CAC
109 MCO V / MCO f 23 FI*Krysos Malaya 2 Naaras 11 (Nuoret) Lukasik Daria EX1
110 MCO V / MCO g 22 FI*NineTales Kiss Can Change Everything 2 Naaras 4 (GIP) Lukasik Daria EX1 CAPS
111 MCO V / MCO d FI*KingLeo's Gaute Gautesen 2 Uros 6 (IP) Lukasik Daria EX1 CAGPIB BIV
112 MCO V / MCO d 22 Jarissa av Shine Coon (N) 2 Naaras 6 (IP) Lukasik Daria EX1 CAGPIB
113 MCO V / MCO d 22 Logan Leonidas av Shine Coon (N) 2 Uros 8 (PR) Lukasik Daria EX1 CAPIB
114 MCO V / MCO d 22 S*Absolut Coon's Rasmus Råkurr 2 Uros 8 (PR) Lukasik Daria Abs
115 MCO V / MCO d 22 FI*NineTales No Woman No Cry 2 Uros 13c (Määrittely) Fonsén Mira MCO d 09 22
115 MCO VI / MCO d 09 22 FI*NineTales No Woman No Cry 2 Uros 10 (KAS) Stoa Caroline EX1 CAP
116 MCO VI / MCO d 09 25 Pillowtalk's Sheego 2 Uros 3 (GIC) Stoa Caroline EX1 CACS BIV NOM
117 MCO VI / MCO d 09 23 Gryfin Lillycubs*PL 2 Uros 5 (IC) Stoa Caroline EX1 CAGCIB
118 MCO VI / MCO f 09 22 FI*HeavyMeows Doro - Warrior Soul 2 Naaras 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
119 MCO VI / MCO d 03 22 FI*Escape's O'Miziaki 2 Uros 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1 BIV NOM
120 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Lionstyle Heaven Can Wait 2 Uros 11 (Nuoret) Stoa Caroline Abs
121 MCO VI / MCO d 09 22 Orion av Shine Coon (N) 2 Uros 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX2
122 MCO VI / MCO f 09 FI*Ameliinan Cinnamon 2 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1
123 MCO VII / MCO ns 22 (N) Nordic Lynx's XoxoMi Amore 2 Naaras 5 (IC) Stoa Caroline EX1 CAGCIB
124 MCO VII / MCO gs 22 NO*Frostheim's Arya 2 Naaras 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB
125 MCO VII / MCO es 22 (N) Nordic Lynx's Incanto 2 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
126 MCO VII / MCO es 23 (N) Nordic Lynx's In Love 2 Naaras 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC BIV NOM
127 MCO VII / MCO ns 22 FI*HeavyMeows Frozen Heart 2 Naaras 13c (Määrittely) Fonsén Mira MCO ns 22
127 MCO VII / MCO ns 22 FI*HeavyMeows Frozen Heart 2 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX3
128 MCO VII / MCO fs FI*KingLeo's Black Hole Sun 2 Naaras 2 (SP) Stoa Caroline KM BIV NOM BIS
129 MCO VII / MCO ns Oliver Sky Beyrouth, CZ 2 Uros 6 (IP) Stoa Caroline Abs
129 MCO VII / MCO ns Oliver Sky Beyrouth, CZ 2 Uros 17 (Veteraani) Roca Folch Yan Abs
130 MCO VII / MCO ds 22 Alwaro Gladiator 2 Uros 10 (KAS) Stoa Caroline EX1 CAP
130 MCO VII / MCO ds 22 Alwaro Gladiator 2 Uros 17 (Veteraani) Roca Folch Yan 2
131 MCO VII / MCO ns FI*Escape's Yankee Rose 2 Naaras 10 (KAS) Stoa Caroline EX1 CAP
132 MCO VIII / MCO ns 09 24 FI*Moggi Kizz-Kizz 2 Uros 5 (IC) Comorio Luigi EX1 CAGCIB BIV
133 MCO VIII / MCO gs 09 22 NO*So Special Wondergirl Copycat 2 Naaras 7 (CH) Comorio Luigi EX1 CACIB
134 MCO VIII / MCO ns 09 22 Njord av Shine Coon (N) 2 Uros 10 (KAS) Comorio Luigi EX1 CAP
135 MCO VII / MCO fs FI*Adalmiinan-Helmen Ariel 2 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX2
135 MCO VIII / MCO fs 09 FI*Adalmiinan-Helmen Ariel 2 Naaras 13c (Määrittely) Fonsén Mira MCO fs
136 MCO VIII / MCO es 09 22 FI*Escape's Petunia 2 Naaras 11 (Nuoret) Comorio Luigi EX3
137 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Escape's Phoebe 2 Naaras 11 (Nuoret) Comorio Luigi EX1 BIV NOM
138 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*NomenEst Kissy Suzuki 2 Naaras 11 (Nuoret) Comorio Luigi EX2
139 MCO VIII / MCO ns 09 FI*HeavyMeows King in the North 2 Uros 13c (Määrittely) Fonsén Mira MCO ns 09
139 MCO VIII / MCO ns 09 FI*HeavyMeows King in the North 2 Uros 12 (Pennut) Comorio Luigi EX1
140 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*NomenEst Ivanhoe 2 Uros 4 (GIP) Comorio Luigi EX1 CAPS
141 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*NineTales Dim The Lights 2 Naaras 8 (PR) Comorio Luigi Abs
142 NEM I / NEM n 21 SE*Triquetras Lexington 2 Naaras 3 (GIC) Lukasik Daria EX1 CACS
143 NEM I / NEM fs 21 FI*Lumikissan MaDonna 2 Naaras 12 (Pennut) Lukasik Daria EX1 NOM
144 NEM I / NEM n 21 FI*SiniTaigan Bogactwo 2 Uros 4 (GIP) Lukasik Daria EX1 CAPS
145 NEM I / NEM a 21 Sibcoon's Pinocchio 2 Uros 10 (KAS) Lukasik Daria EX1 CAP NOM
146 NEM II / NEM n 09 21 SE*Triquetras Virgo 2 Uros 7 (CH) Lukasik Daria NEM ns 09 21
147 NEM II / NEM a 09 21 FI*SiniTaigan Croisos 2 Uros 9 (Avoin) Lukasik Daria NEM as 09 21
148 NEM II / NEM a 09 21 FI*SiniTaigan Diggi Ley 2 Uros 9 (Avoin) Lukasik Daria EX1 CAC
149 NEM II / NEM a 09 21 FI*SiniTaigan Czarina 2 Naaras 9 (Avoin) Lukasik Daria NEM as 09 21
150 NFO I / NFO n FI*FoxyPaw's Hootchie Mama 2 Naaras 7 (CH) Comorio Luigi EX1 CACIB
151 NFO I / NFO n PR S*Ildrasie`s Santon 2 Uros 8 (PR) Comorio Luigi EX1 CAPIB
152 NFO II / NFO n 09 FI*WitSarin Kyösti 2 Uros 10 (KAS) Comorio Luigi EX1 CAP
153 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Super Fluke 2 Uros 2 (SP) Comorio Luigi KM BIV NOM
154 NFO II / NFO n 09 GIP S*Ildrasie's Sané 2 Naaras 4 (GIP) Comorio Luigi EX1 CAPS
155 NFO II / NFO n 09 S*Milda ma Tildes Barba Blixt 2 Uros 6 (IP) Comorio Luigi EX1 CAGPIB
156 NFO III / NFO n 22 FI*FoxyPaw's Trick Bag 2 Uros 1 (SC) Stoa Caroline Abs
156 NFO III / NFO n 22 FI*FoxyPaw's Trick Bag 2 Uros 17 (Veteraani) Roca Folch Yan Abs
157 NFO III / NFO n 24 FI*WitSarin Lenita 2 Naaras 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB
158 NFO III / NFO n 22 SE*Kvitterdalens Capri 2 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1
159 NFO III / NFO nt 22 S*Milda ma Tildes Steinar Solvarg 2 Uros 4 (GIP) Stoa Caroline EX1 CAPS NOM
160 NFO IV / NFO a 03 24 FI*FinnFeline's Envy Me 2 Uros 1 (SC) Fonsén Mira KM
161 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Mertsi 2 Uros 1 (SC) Fonsén Mira KM
162 NFO IV / NFO n 09 22 S*Golden Oracle's Hurricane 2 Uros 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS
163 NFO IV / NFO n 03 24 FI*FoxyPaw's Spin Doctor 2 Uros 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB
164 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Marjametsän Saravon Pekka 2 Uros 5 (IC) Fonsén Mira Abs
165 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Rosina 2 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX2
166 NFO IV / NFO n 09 22 S*curly line Birgir 2 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB BIV NOM
167 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Pörkarvan QuentinTarantino 2 Uros 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS
168 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Miranda 2 Naaras 6 (IP) Fonsén Mira EX1 CAGPIB BIV NOM
169 NFO IV / NFO n 09 22 FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo 2 Naaras 8 (PR) Fonsén Mira EX1 CAPIB
169 NFO IV / NFO n 09 22 FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
170 NFO V / NFO f 22 S*Ildrasie's Khedira 2 Naaras 7 (CH) Comorio Luigi EX1 CACIB NOM
171 NFO V / NFO f 22 SE*Kvitterdalens Zephyr 2 Naaras 11 (Nuoret) Comorio Luigi EX1
172 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 3 (GIC) Comorio Luigi EX1 CACS
173 NFO VI / NFO f 09 FI*WitSarin Elite 2 Naaras 5 (IC) Comorio Luigi Abs
174 NFO VI / NFO f 03 FI*Nalle-Puhin Fat Lady Sings 2 Naaras 11 (Nuoret) Comorio Luigi EX1
175 NFO VI / NFO d 09 22 S*Milda ma Tildes Dunder Da capo 2 Uros 2 (SP) Comorio Luigi KM BIV
176 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Regina 2 Naaras 4 (GIP) Comorio Luigi EX1 CAPS NOM
177 NFO VI / NFO d 09 22 IT*Norr Venn's Via L'Viaquez 2 Uros 4 (GIP) Comorio Luigi EX1 CAPS
178 NFO VI / NFO e 09 SE*Klint skogens Slash 2 Uros 10 (KAS) Comorio Luigi EX1 CAP
179 NFO VII / NFO ns 24 S*Kattilaforsens Rigoberta 2 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira Abs
180 NFO VII / NFO ds 24 PR S*Lisselbacks Dior 2 Naaras 8 (PR) Fonsén Mira EX1 CAPIB
181 NFO VII / NFO ns 22 SE*Kvitterdalens Fiesta 2 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
182 NFO VII / NFO fs 22 FI*DevineWild Dolce 2 Naaras 10 (KAS) Fonsén Mira Abs
183 NFO VIII / NFO es 03 24 FI*Glyrien's Sweet Cream 2 Naaras 13c (Määrittely) Fonsén Mira NFO es 03 24
183 NFO VIII / NFO es 03 24 FI*Glyrien's Sweet Cream 2 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
184 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone 2 Uros 2 (SP) Stoa Caroline KM
185 SIB I / SIB n S*Präriekatten's Luis 2 Uros 10 (KAS) Comorio Luigi EX1 CAP
186 SIB II / SIB a 09 Riverwind Caleb Jamesovic 2 Uros 6 (IP) Fonsén Mira EX1 CAGPIB
187 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Kaneli 2 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1 NOM BIS
188 SIB III / SIB n 22 CH*Lukijn's Skye 2 Uros 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS BIV NOM BIS
188 SIB III / SIB n 22 CH*Lukijn's Skye 2 Uros 17 (Veteraani) Roca Folch Yan 1 NOM BIS
189 SIB III / SIB n 24 FI*Tunturikissan Tihku 2 Uros 6 (IP) Fonsén Mira EX1 CAGPIB
190 SIB III / SIB a 24 FI*Mäntylän Liisi 2 Naaras 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
191 SIB IV / SIB n 03 23 Felis Felicis Hammer to Fall 2 Uros 12 (Pennut) Comorio Luigi EX1 NOM
192 SIB IV / SIB n 03 24 S*Starsky's Electra 2 Naaras 4 (GIP) Comorio Luigi EX1 CAPS
193 SIB V / SIB d 24 FI*Lumikissan Leijonakuningas 2 Uros 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1
194 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan MammaMia 2 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1 NOM
195 SIB VI / SIB f 09 24 FI*Lumikissan Wanda 2 Naaras 3 (GIC) Lukasik Daria EX1 CACS NOM BIS
196 SIB VII / SIB fs 24 FI*Lumikissan ZuhinaLempi 2 Naaras 2 (SP) Lukasik Daria KM NOM
196 SIB VII / SIB fs 24 FI*Lumikissan ZuhinaLempi 2 Naaras 17 (Veteraani) Roca Folch Yan 1 NOM
197 SIB VII / SIB ns 24 SE*Asiris Gabriel 2 Uros 8 (PR) Lukasik Daria EX1 CAPIB
198 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI*Taigatassun Päivänsäde 2 Naaras 8 (PR) Stoa Caroline EX1 CAPIB
199 TUA IX / TUA w 61 FI*Felesin Samuli Putro 2 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
200 BEN n 24 S*Nordic Glow Queen Novo 3 Naaras 9 (Avoin) Cinque Francesco EX1 CAC
201 BEN n 24 Silverspirit's Painted Passion 3 Naaras 7 (CH) Cinque Francesco EX1 CACIB NOM
202 BEN n 24 CattiCartano PrinceOfHearts 3 Uros 11 (Nuoret) Cinque Francesco EX1
203 BEN n 24 FI*Ter-LuckyRoyals Fortunat 3 Uros 11 (Nuoret) Cinque Francesco EX2
204 BEN n 24 CattiCartano Delicate Caturra 3 Naaras 12 (Pennut) Cinque Francesco EX1 BIV
205 BEN n 22 33 S*Leopardettes Xtreme Temptation 3 Uros 8 (PR) Cinque Francesco EX1 CAPIB NOM
206 BEN n 24 32 FI*Hiesun Shadow of Dragon 3 Uros 2 (SP) Jyrkinen Jaana KM
206 BEN n 24 32 FI*Hiesun Shadow of Dragon 3 Uros 17 (Veteraani) Fonsén Mira 2
207 BLH n Kant of Baltic Breeze 3 Uros 3 (GIC) Cinque Francesco EX1 CACS BIV NOM BIS
207 BLH n Kant of Baltic Breeze 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
208 BLH n FI*Ullukan Fifty Shades Darker 3 Uros 9 (Avoin) Cinque Francesco EX1 CAC
209 BLH n FI*Ullukan Femme Fatale 3 Naaras 9 (Avoin) Cinque Francesco EX1 CAC
210 BLH a FI*Ullukan John Draken 3 Uros 2 (SP) Cinque Francesco KM
211 BLH c FI*Ullukan Friends With Benefits 3 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP
212 BLH n 02 62 Suncat's Light Me Up 3 Uros 7 (CH) Jyrkinen Jaana EX1 CACIB
213 BSH a Tazzamore´s Athena 3 Naaras 3 (GIC) Jyrkinen Jaana EX1 CACS NOM BIS
214 BSH a IDP*Ker Bihan California 3 Naaras 7 (CH) Jyrkinen Jaana EX1 CACIB
215 BSH a FI*Noor's Ludvig 3 Uros 4 (GIP) Jyrkinen Jaana EX1 CAPS
216 BSH a FI*Feronian Lilja 3 Naaras 8 (PR) Jyrkinen Jaana EX1 CAPIB NOM
217 BSH b FI*Aurantia's Lightning 3 Naaras 8 (PR) Cinque Francesco EX1 CAPIB
218 BSH d FI*Aurantia's Aldebaran 3 Uros 6 (IP) Cinque Francesco EX1 CAGPIB
219 BSH d FI*Aurantia's Celebration of Light 3 Naaras 10 (KAS) Cinque Francesco EX1 CAP
220 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Paloluoma Anne KM NOM BIS
220 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Fonsén Mira 1 NOM BIS
221 BSH c 24 FI*Ullukan Pyrypoika 3 Uros 5 (IC) Jyrkinen Jaana EX1 CAGCIB
222 BSH n 03 Tegheon UnderleyHall*PL 3 Uros 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
223 BUR n FI*Arkhitekton Alexander 3 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
224 BUR n FI*Enigmatic Sugarkane Kowalczyk 3 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 NOM
225 BUR n Xsansa Magic Valley*RU 3 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 BIV NOM
226 BUR n S*Bonnea's Roxie 3 Naaras 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS
227 BUR n WW19 Hany Brown Magic Valley, JW 3 Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP BIV
228 BUR n FI*Arkhitekton Glia 3 Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne EX2
229 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 1 (SC) Paloluoma Anne KM
230 BUR b FI*Cattish Smurfette 3 Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
231 BUR b Willie Winkie Magic Valley*RU 3 Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1 NOM BIS
232 BUR b FI*Hokkuspokkus Bit'O'Honey 3 Naaras 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
233 BUR c FI*Hokkuspokkus Tifa Lockhart 3 Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB BIV NOM
234 BUR c FI*Arkhitekton Leopold 3 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
235 BUR c S*All Weather Freddie Mercury 3 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
236 BUR c FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai 3 Naaras 17 (Veteraani) Fonsén Mira 2
236 BUR c FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai 3 Naaras 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB
237 BUR f FI*Hokkuspokkus Adora Belle Dearheart 3 Naaras 6 (IP) Cinque Francesco EX1 CAGPIB
238 BUR h FI*Hokkuspokkus Midna The Twilight Princess 3 Naaras 12 (Pennut) Cinque Francesco EX1 NOM
239 CHA HU*Blue Melody Karma 3 Naaras 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
240 EUR w 62 Paavo 3 Uros 17 (Veteraani) Fonsén Mira 1 NOM
240 EUR w 62 Paavo 3 Uros 2 (SP) Paloluoma Anne KM
241 EUR e FI*RuusuLinnan Eleanor 3 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
242 EUR d 22 FI*Feronian Kesäleimu 3 Uros 1 (SC) Cinque Francesco KM
243 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Cinque Francesco KM NOM
244 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 2 (SP) Jyrkinen Jaana KM NOM BIS
245 EUR n 02 64 FI*Waputtaren Pikku-Ukko Paroninpoika 3 Uros 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
246 KOR FI*Silvertip Jiisip tanwaakom 3 Naaras 2 (SP) Paloluoma Anne KM
247 KOR FI*SilverToe's Niw Thea Takla 3 Uros 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS
248 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB NOM
249 OCI n 24 FI*Guttatus Miss Liberty 3 Naaras 7 (CH) Cinque Francesco EX1 CACIB
250 OCI n 24 SE*Alsmarks Gandara 3 Naaras 11 (Nuoret) Cinque Francesco EX1 NOM BIS
251 OCI b 24 FI*Martinic Soldier of Fortune 3 Uros 5 (IC) Jyrkinen Jaana EX1 CAGCIB NOM
252 OCI b 24 FI*Vinkeä Eliitti-Elli 3 Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC BIV
253 OCI b 24 SE*Hot Thundereans Parisian Blonde 3 Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
254 OCI o 24 FI*Topspot Before Midnight 3 Naaras 6 (IP) Jyrkinen Jaana EX1 CAGPIB
255 OCI as 24 Ronnon Locicat, CZ 3 Uros 12 (Pennut) Cinque Francesco Abs
256 SIN FI*Chai-lai Darling Daisy 3 Naaras 6 (IP) Jyrkinen Jaana EX1 CAGPIB
257 SRS IX / SRS w 62 FI*Hämynhäivän Kallekolli 3 Uros 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB NOM
258 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM
259 ABY n FI*Lovedevotion Elisabeth 4 Naaras 1 (SC) Saarela Veikko KM
259 ABY n FI*Lovedevotion Elisabeth 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
260 ABY n FI*Lovedevotion Josefine 4 Naaras 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
261 ABY n FI*Miragerie Ambrosia 4 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
262 ABY n FI*Lovedevotion Leticia 4 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 BIV NOM BIS
263 ABY n FI*Lovedevotion Berlioz 4 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
263 ABY n FI*Lovedevotion Berlioz 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
264 ABY n FI*Lovedevotion Jackson 4 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX2
265 ABY n S*Hjortronstigens The Sound of Music 4 Uros 17 (Veteraani) Comorio Luigi 2
266 ABY a FI*Lovedevotion Karmen 4 Naaras 7 (CH) Cinque Francesco EX1 CACIB
267 ABY a FI*Miragerie Beaudrie 4 Naaras 12 (Pennut) Cinque Francesco EX1 NOM
268 ABY a FI*Lovedevotion Daphne 4 Naaras 4 (GIP) Cinque Francesco EX1 CAPS
269 ABY o S*GoodNews Quintessa 4 Naaras 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB NOM
270 ABY o FI*Redcheetah's Ruusu 4 Naaras 2 (SP) Stoa Caroline KM
271 ABY o FI*Mauahtawa Boris 4 Uros 10 (KAS) Stoa Caroline EX1 CAP
272 ABY o FI*Lovedevotion Juliet 4 Naaras 10 (KAS) Stoa Caroline EX1 CAP BIV
273 ABY p FI*Neaera's the last of the Jedi. 4 Uros 7 (CH) Cinque Francesco EX1 CACIB
274 ABY p FI*Miragerie Béatrice 4 Naaras 12 (Pennut) Cinque Francesco EX1
275 ABY as (N) Tingerling's Charlie 4 Uros 5 (IC) Stoa Caroline No sert
276 BAL w 67 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov 4 Uros 6 (IP) Cinque Francesco Abs
277 BAL n FI*Jalecat's WTBW SnowBall 4 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
278 CRX I / CRX n FI*FunkyJam's Star-Lord 4 Uros 2 (SP) Roca Folch Yan KM NOM
279 CRX II / CRX n 03 FI*Windseeker Linlee and 100 Sails 4 Uros 9 (Avoin) Roca Folch Yan EX1 CAC NOM BIS
280 CRX II / CRX n 03 FI*Saca's Gimme Twist 4 Naaras 9 (Avoin) Roca Folch Yan EX1 CAC BIV NOM
281 CRX II / CRX n 03 SE*DarkTown's Good Looking 4 Naaras 7 (CH) Roca Folch Yan EX1 CACIB
282 CRX II / CRX c 09 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee 4 Naaras 2 (SP) Roca Folch Yan KM
283 CRX II / CRX n 03 FI*Telltail's Joyride 4 Uros 4 (GIP) Roca Folch Yan Abs
284 CRX II / CRX n 03 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds 4 Naaras 6 (IP) Roca Folch Yan EX1 CAGPIB NOM BIS
285 CRX IV / CRX f 01 64 FI*Sweetpurr's I Wanna Have Some Fun 4 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB NOM BIS
286 CRX IV / CRX d 01 62 FI*MistyMau's Panna Cotta 4 Uros 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
287 CRX VI / CRX a 03 24 FI*Windseeker Loulou Blue Nonsuch 4 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
288 CRX VII / CRX n 33 FI*Saca's Radiant Snow Whirls 4 Uros 5 (IC) Cinque Francesco EX1 CAGCIB
289 CRX VIII / CRX n 03 33 FI*Telltail's Undercover 4 Uros 8 (PR) Roca Folch Yan EX1 CAPIB
290 DRX III / DRX g 24 S*Oblivion's Rainbow Dash 4 Naaras 5 (IC) Cinque Francesco EX1 CAGCIB
291 DRX VII / DRX f 21 32 SE*Peking cat Kraka 4 Naaras 7 (CH) Roca Folch Yan EX1 CACIB
292 DRX VII / DRX d 31 FI*Riepujengin Vink Panther 4 Uros 6 (IP) Roca Folch Yan EX1 CAGPIB
293 OLH ns 24 FI*Frostnight's Shadegrown 4 Uros 3 (GIC) Cinque Francesco EX1 CACS NOM
294 OLH as 24 FI*Aurinkorinteen Jasmiini 4 Naaras 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
295 OSH n FI*JellonCats Kiara 4 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko Abs
296 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM
297 OSH b FI*Vintterin Lenita Miinantytär 4 Naaras 5 (IC) Cinque Francesco EX1 CAGCIB
298 OSH a 24 FI*LoudMeow Stormwind 4 Uros 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1 NOM BIS
299 OSH a 25 FI*LoudMeow Born on the Sun 4 Uros 6 (IP) Cinque Francesco EX1 CAGPIB
300 OSH b 24 FI*Vintterin Aleksi Samponpoika 4 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
301 OSH c 24 FI*LoudMeow Full Moon 4 Uros 4 (GIP) Cinque Francesco EX1 CAPS
302 OSH h 22 FI*Frostnight's Gilded Trail of Stars 4 Naaras 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1 NOM
303 OSH p 25 FI*LoudMeow Sunset Superman 4 Uros 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB NOM
304 OSH n 03 Apocalyptica Zorro 4 Uros 9 (Avoin) Roca Folch Yan EX1 CAC
305 RUS FI*BlueLair's Mirabella 4 Naaras 7 (CH) Roca Folch Yan EX1 CACIB
306 RUS Ruskis Moonlight 4 Naaras 9 (Avoin) Roca Folch Yan EX1 CAC
307 RUS FI*BlueLair's Pastel 4 Uros 11 (Nuoret) Roca Folch Yan EX1
308 RUS FI*Hana-Bi Azrael 4 Naaras 11 (Nuoret) Roca Folch Yan EX1 NOM
309 RUS GR* Silverine Mizuki 4 Naaras 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1 BIV
310 RUS FI*Sini-Hilkan Hard Rock 4 Uros 8 (PR) Roca Folch Yan EX1 CAPIB
311 SIA n FI*VentisOrientis Juventus 4 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
312 SIA a FI*Twist-Tiramisun Freddie Teddy 4 Uros 11 (Nuoret) Cinque Francesco EX1
313 SIA b FI*Vintterin Inkeri Sampontytär 4 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1
314 SIA b 21 FI*Arkhitekton White chocolate 4 Naaras 17 (Veteraani) Comorio Luigi 1 NOM
314 SIA b 21 FI*Arkhitekton White chocolate 4 Naaras 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
315 SIA e 21 FI*Clamoris Isadora 4 Naaras 6 (IP) Cinque Francesco EX1 CAGPIB NOM
316 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM
316 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
317 SOM n FI*Vulpes Aither 4 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM NOM
318 SOM n FI*SunnyPace Fritillaria 4 Naaras 1 (SC) Saarela Veikko KM
319 SOM n FI*Vulpes Aletheia 4 Naaras 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS BIV
320 SOM n FI*Lamadegaan Feel The Magic 4 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
321 SOM n FI*Amajan Svilda Sperandea 4 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
322 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 17 (Veteraani) Comorio Luigi 1 NOM BIS
322 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM
323 SOM n FI*Lamadegaan Fine By Me 4 Naaras 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS
324 SOM n FI*Lamadegaan Festival Star 4 Uros 6 (IP) Saarela Veikko EX2
325 SOM n FI*Vulpes Alfeios 4 Uros 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB BIV
326 SOM n FI*Vulpes Blood & Fire 4 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
327 SOM a Timofey Incendie Etoile 4 Uros 5 (IC) Roca Folch Yan EX2
328 SOM a FI*Vulpes Bloody Kisses 4 Uros 5 (IC) Roca Folch Yan EX1 CAGCIB
329 SOM o FI*SunnyPace Knautia 4 Naaras 11 (Nuoret) Cinque Francesco EX1 NOM
330 SOM p FI*SunnyPace Cosmos 4 Uros 6 (IP) Roca Folch Yan EX1 CAGPIB
331 SOM p FI*SunnyPace Consolida 4 Naaras 10 (KAS) Roca Folch Yan EX1 CAP
332 SPH I / SPH n 21 FI*Miisalan Kölli 4 Uros 7 (CH) Cinque Francesco EX1 CACIB
333 SPH I / SPH w 64 FI*Honeymoon Vanilla Snow 4 Uros 12 (Pennut) Cinque Francesco EX1
334 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Wibby 4 Naaras 1 (SC) Cinque Francesco KM NOM
335 SPH II / SPH n 02 64 FI*Hebblas Xiander 4 Uros 6 (IP) Cinque Francesco EX1 CAGPIB NOM BIS
336 SPH III / SPH f FI*Hebblas Viona 4 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM NOM
337 SPH V / SPH n 32 FI*Miisalan Lumi 4 Naaras 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
338 SPH V / SPH n 31 FI*Tuiscalo's All you Need is Love 4 Naaras 13c (Määrittely) Fonsén Mira SPH a 32
338 SPH V / SPH n 31 FI*Tuiscalo's All you Need is Love 4 Naaras 9 (Avoin) Stoa Caroline EX2
339 SPH V / SPH f 03 32 Murashoff Aurora Borealis 4 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1 BIV NOM
340 SPH V / SPH d 09 32 FI*Hebblas Vincent 4 Uros 2 (SP) Stoa Caroline KM NOM
341 SPH V / SPH f 03 33 FI*Hebblas Ximena 4 Naaras 6 (IP) Stoa Caroline EX1 CAGPIB NOM
342 THA n Magic Thai Goblin's Yinella 4 Naaras 5 (IC) Stoa Caroline EX1 CAGCIB
343 THA n Magic Hopfe Cat's Schneewittchen 4 Naaras 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB
344 THA n Magic Thai Goblin's Toto 4 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC BIV NOM
345 THA a FI*SpotsAndPoints Gandalf 4 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX2
346 THA a FI*SpotsAndPoints Gimli 4 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 NOM
347 THA n 21 Thaiblueangels Chisu 4 Naaras 3 (GIC) Roca Folch Yan EX1 CACS
348 HCL Aku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Lukasik Daria 1 NOM
348 HCL Aku Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Jyrkinen Jaana 1 NOM
349 HCL Mökö Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Lukasik Daria 2
350 HCL Essi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Lukasik Daria 2
351 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Lukasik Daria 1 NOM BIS
351 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Jyrkinen Jaana 1 NOM BIS
352 HCS Aina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Roca Folch Yan 1 NOM BIS
353 HCS Elmo Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Roca Folch Yan 4
354 HCS Kiusa Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Roca Folch Yan 3
355 HCS Bertta Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Roca Folch Yan 2
356 HCS Tuisku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Roca Folch Yan 1 NOM
356 HCS Tuisku Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Jyrkinen Jaana 2
357 HCS Elis Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Roca Folch Yan 2
387 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Carnbrand Åsa Kat 1: EXO d 24, EXO ds 22 62, EXO n, PER f, PER ns 12, RAG a 03 21, RAG a 04, RAG f 03, RAG f 04, RAG n 03, SBI b, SBI n 21, TUV a 61-63, VET 1 Student judge Senderek-Wojcek Ilona 32
Cinque Francesco Kat 3: BEN n 22 33, BEN n 24, BLH a, BLH n, BSH b, BSH d, BUR f, BUR h, EUR d 22, EUR f 24, OCI as 24, OCI n 24 Kat 4: ABY a, ABY p, BAL w 67, CRX VII, DRX III, OLH ns 24, OSH a 25, OSH b, OSH c 24, SIA a, SIA e 21, SOM o, SPH I, SPH II 39
Comorio Luigi Kat 2: ACL I, ACL IV, ACL VII, MCO III, MCO VIII, NFO I, NFO II, NFO V, NFO VI, SIB I, SIB IV, VET 4 40
Fonsén Mira RAG c 21 (13c), SBI a (13c), MCO VII (13c), MCO VIII (13c), NFO VIII (13c), SPH V (13c), Kat 2: ACL III, ACL XI, ACS I, ACS VIII, MCO I, NFO IV, NFO VII, SIB II, SIB III, TUA IX, VET 3 43
Jyrkinen Jaana Kat 1: PER b, PER d 03 22, PER d 24, PER n, PER ns 11, RAG a 04 21, RAG a 21, RAG d 21, RAG n, RAG n 04, SBI a, SBI a 21, SBI h, TUV f 61-63, Kat 3: BEN n 24 32, BLH n 02 62, BSH a, BSH c 24, BUR b, EUR as 22, EUR n 02 64, OCI b 24, OCI o 24, SIN, VET Kotikissat 40
Lukasik Daria Kat 2: ACS III, ACS VII, MCO II, MCO IV, MCO V, NEM I, NEM II, SIB VI, SIB VII, HCL 37
Paloluoma Anne Kat 1: PER d, PER e 24, RAG a, RAG a 03, RAG c 21, RAG d 04, RAG e 21, RAG g, SBI c, SBI d, SBI n, Kat 3: BLH c, BSH f, BSH n 03, BUR a, BUR c, BUR n, CHA, EUR e, EUR w 62, KOR, MAN 51-52, SRS IX 40
Roca Folch Yan RAG c 21 (13c), SBI a (13c), MCO VII (13c), MCO VIII (13c), NFO VIII (13c), SPH V (13c) KAT 4: CRX I, CRX II, CRX VIII, DRX VII, OSH h 22, OSH n 03, RUS, SOM a, SOM p, THA n 21, HCS, VET 2 35
Saarela Veikko Kat 4: ABY n, CRX IV, CRX VI, OLH as 24, OSH a, OSH b 24, OSH n, OSH p 25, SIA b 21, SOM n, SPH III, THA a Student judge Susanna Piispanen 30
Stoa Caroline Kat 2: MCO VI, MCO VII, NFO III, NFO VIII, SIB V, SIB VIII, Kat 4: ABY as, ABY o, BAL n, OSH a 24, SIA b, SIA n, SPH V, THA n 45
10 tuomaria.