ISROK 80. KANSAINVÄLINEN KISSANÄYTTELY
Järjestävä yhdistys Itä-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 16.6.2019 Loppuu 16.6.2019
Ilmoittautuminen alkaa 10.2.2019 Ilmoittautuminen loppuu 31.5.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 14:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 7.6.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti nayttely@isrok.fi
Paikka Koiramekka, Kuopio
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Johanna Abgottspon, johanna.abgottspon@isrok.net
Näyttelypäällikkö: Kaisa Savolainen, kaisa.savolainen@isrok.net
Pääassistentti: Jonna Varhama, varhama@iki.fi
Palkinnot: Anne Röpelinen, anne.ropelinen@isrok.net
Lisätietoja

Näyttelyyn ilmoittaudutaan ensisijaisesti Omakissan kautta viimeistään 31.5.2019. Ilmoittautumiset maksetaan Omakissasta saatavilla laskuilla. Älä muuta laskujen tietoja ja muista käyttää maksaessasi viitenumeroa.

Paperinen näyttelyluettelo tilataan etukäteen joko Omakissan kautta tai paperisen ilmoittautumislomakkeen liitteellä. Luettelo on saatavana maksutta PDF -tiedostona.

Näyttelyssä valitaan kaksi kategorian parasta kotikissaa, jos ilmoittautuneita kotikissoja on vähintään kymmenen. Muuten näyttelyssä valitaan yksi näyttelyn paras kotikissa.

llmoittautumisen jälkeiset muutokset ovat mahdollisia sähköpostitse nayttely@isrok.net.


Näyttelymaksut:
35 € / kissa / päivä 30.4.2019 saakka
40 € / kissa / päivä 1.5.2019 alkaen
0 € siitosluokka perusarvostelun yhteydessä
0 € kasvattajaluokka perusarvostelun yhteydessä
10 € kasvattajaluokka ilman perusarvostelua
10 € tarkastusluokka perusarvostelun yhteydessä
10 € veteraaniluokka perusarvostelun yhteydessä
3 € paperinen näyttelyluettelo / viikonloppu
3 € sertiruusukkeet

Yhteistyö hotelli
Hotelli IsoValkeinen
Majaniementie 2, 70420 Kuopio
Puh. / Tel. +358 17 5396100
koodi ISROK

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 29
2 90
3 49
4 57
Kotikissat 3
Yhteensä 228

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 24 FI SK LO 17 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger Uros Supreme Champion Diana di Natale KM NOM BIS
FI*Elrikan Garfield Gold (EXO d 03 24) x FI*KiSui All or Nothing (PER f 03)
2 PER d FI SK LO 16 Top-Level The Winner Takes It All Uros International Premior Anne-Gro Edstrøm EX1 CAGPIB
FIN*Sunrunner's Hadyn Habib (PER d) x Leonidan U Are My Sunshine (PER d 22)
3 RAG n FI SK LO 17 FI*Maplehill's Creole Blues Uros Avoin Diana di Natale EX1 CAC
FI*Hakalan Herra Töppönen (RAG n) x FIN*Maplehill's Taj-I-Mah (RAG n 04)
4 RAG n FI SK LO 18 FI*Pilvituuli Lumi Naaras Avoin Diana di Natale EX1 CAC NOM
FI*Maplehill's Creole Blues (RAG n) x FI*Maplehill's Sugar Blossom (RAG f)
5 RAG a FI SK LO 16 FI*Helmikeijun Pink Panther Pearl Naaras International Champion Diana di Natale EX1 CAGCIB
Bobkatin Ultrahot Ulrico (RAG a 03) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
6 RAG a FI SK LO 16 FI*Barfait's Alfie Uros Supreme Premior Diana di Natale KM NOM
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
7 RAG f FI SK LO 16 FI*Maplehill's Sugar Blossom Naaras Champion Anne-Gro Edstrøm EX1 CACIB
FIN*Maplehill's Baby James (RAG d 04) x FI*Maplehill's Cinnamon Sugar (RAG f)
8 RAG d 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Black Pearl Uros Grand International Premior Diana di Natale EX1 CAPS
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
9 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn Uros Supreme Champion Anne-Gro Edstrøm KM
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's Million Dollar Baby (RAG n 04)
10 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Valkokullan Magnum Uros Grand International Champion Anne-Gro Edstrøm EX1 CACS NOM
FI*Valkokullan Sisu (RAG n 03) x FI*Valkokullan Helinä (RAG a 04)
11 RAG n 03 FI SK LO 18 FI*Midnightdolls Cinnamon Girl Naaras Nuoret 7-10 kk Anne-Gro Edstrøm EX1 BIV
FI*Valkokullan Magnum (RAG n 03) x FI*Dollyblues You Are The Sunshine (RAG a 03)
12 RAG a 03 FI SK LO 18 FI*Barfait's Gilda Naaras Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX1
S*Dark Knight's Melwin (RAG n 04) x FI*Barfait's Elmiira (RAG a 03)
13 RAG a 03 FI SRK LO La Belleza Ragdolls Topaz Naaras Supreme Premior Diana di Natale KM
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
14 RAG a 04 FI SK LO 19 FI*HeartThrob's Prince Shining Armor Uros Pennut 4-7 kk Anne-Gro Edstrøm EX1
FI*Jylhärinteen Tuisku (RAG a 21) x FI*Fannidolls Amiable Adelina (RAG n 03)
15 RAG a 04 FI SRK LO 14 Excellence Princessoffinland Naaras Supreme Premior Anne-Gro Edstrøm KM NOM BIS
FI*Celestial's King of Finland (RAG c) x S*Katrinelund's Daisy of Abayomis (RAG a 03)
16 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros International Premior Anne-Gro Edstrøm EX1 CAGPIB NOM BIS
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
17 RAG d 04 FI SK LO 17 FI*Celestial's El Jefe Uros International Premior Anne-Gro Edstrøm EX1 CAGPIB
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Tequila Sunrise (RAG f 04)
18 RAG f 03 FI SK LO 18 FI*Celestial's Kaunehin Oot Naaras Nuoret 7-10 kk Anne-Gro Edstrøm EX1
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U (RAG f 04)
19 RAG n 03 21 FI SK LO 18 Gayaneh Quadrata Naaras Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX1
S*Vallhovstassens Boss (RAG a 03) x Gayaneh Mimulus macula (RAG n 03 21)
20 RAG a 03 21 FI SK LO 18 FI*Celestial's Guillermo de Argentina Uros Nuoret 7-10 kk Anne-Gro Edstrøm EX1 NOM
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 (RAG a 03 21)
21 RAG a 04 21 FI SK LO 18 FI*Celestial's Rodrigo de Argentina Uros Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX1 NOM BIS
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 (RAG a 03 21)
22 RAG a 04 21 FI SK LO 16 Gayaneh Littorella igitur Naaras International Premior Diana di Natale EX1 CAGPIB NOM
(N)Diadem's Vuzzy (RAG a 03) x Gayaneh Igitur Iris (RAG n 21)
23 SBI n FI SK RX 17 FI*Lofanna Guernica Naaras International Champion Anne-Gro Edstrøm EX1 CAGCIB
S*Raus Höjden's Scotte af Raus (SBI b) x FI*Lofanna Caribia (SBI f 21)
24 SBI a FI SK LO 17 Demian Suomi100 Pätkä Uros International Champion Anne-Gro Edstrøm EX1 No Cert
Demian Hambo (SBI a) x FI*Saca's Åwe Ecstatic (SBI c)
25 SBI a FI SK LO 17 FI*Ziazan Michi Naaras International Champion Anne-Gro Edstrøm EX1 CAGCIB NOM BIS
Vaibhav Adoelle*PL (SBI a) x FI*Ziazan Lille Lucille (SBI n)
26 SBI e FI SK LO 18 FI*Rais-Kis Too Hot Uros Grand International Champion Diana di Natale EX1 CACS
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Rais-Kis IceKiss (SBI g)
27 MCO I / MCO a FI SK LO 18 FI*LovelyLife X-Box Xavier Uros Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC NOM
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*LovelyLife Vive L'amour Vivian (MCO a)
28 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 16 FI*LovelyLife Stand By Me Sylvester Uros Kastraatti Diana di Natale EX1 CAP
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x Coonity Nokomis (MCO n)
29 MCO III / MCO n 25 FI SK RX 18 FI*Blackcurrant Sofie Fatale Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 BIV
Macawi Mosi Double E's Xahir (MCO ns 22) x Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo (MCO a 25)
30 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 19 FI*NineTales Prince Charming Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Million Dollar Baby (MCO g 22)
31 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 19 FI*NineTales Queen Is Born Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Karma Chameleon (MCO f 09)
32 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Sky Uros Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM BIV
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
33 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*NineTales One To Rule Them All Uros Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPIB
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Lady Leonita (MCO n 09 22)
34 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 18 FI*BellaAmare's Flying Swallowtail Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*BellaAmare's Butterfly of Hope (MCO fs 09 22)
35 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 18 FI*Lionstyle Hot Stuff Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino Abs
FI*Abbas-Coons Ilmari (MCO n 22) x FI*Lionstyle In The Zum Zum Zummernight (MCO a 09 22)
36 MCO IV / MCO n 03 24 FI SK LO 18 FI*Moggi Kimi Räiskäle Uros International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
37 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*NineTales Oh My Goddess Naaras Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB BIV NOM
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Lady Leonita (MCO n 09 22)
38 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 18 FI*Tigerworld New Year`s Magic Uros Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*Tigerworld Miss Fortune (MCO n 09)
39 MCO IV / MCO n 09 25 FI SK LO 19 LV*BBMC Nitro Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 BIV NOM BIS
RU*Unicum Salvador (MCO n 09 24) x Ascent Hanna (MCO n 25)
40 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 19 FI*Escape's Powell Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM BIS
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Jennifer Lopez (MCO g 09 22)
41 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 19 FI*LovelyLife Starry Sky Aurora Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*LovelyLife Up And Go Uula (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Claba Helle (MCO n 22)
42 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lady Leonita Naaras Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPIB NOM
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
43 MCO IV / MCO n 09 24 FI SK LO 18 FI*Hemingway's Chief White Bear Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
Omkara Pack the Hat (MCO n 24) x FI*Hemingway's Libbie Slow Bear (MCO n 09 22)
44 MCO IV / MCO n 09 23 FIN SRK LO FIN*Pinewoods Legolas Uros Veteraani Anne-Gro Edstrøm 2
GB*Kittycoonz Santa Claws (MCO d 09 23) x FIN*Pinewoods Flamenco (MCO n 09 23)
45 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 19 FI*Escape's Portos Lion Uros Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX1
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Jennifer Lopez (MCO g 09 22)
46 MCO V / MCO f 23 FI SK LO 18 FI*LovelyLife Warrior Wendi Naaras Kastraatti Diana di Natale EX1 CAP
FI*Goldenstream's You Are The One (MCO a) x FI*LovelyLife Okey-Dokey Opri (MCO f 23)
47 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 RU*Unicum Lucifer Uros Grand International Champion Diana di Natale EX1 CACS
RU*Unicum Nosferatu (MCO n 09 25) x RU*Unicum Caezarea (MCO fs 22)
47 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 RU*Unicum Lucifer Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
RU*Unicum Nosferatu (MCO n 09 25) x RU*Unicum Caezarea (MCO fs 22)
48 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI SK LO 16 FI*Stout-hearted Victorious Love Naaras Grand International Champion Diana di Natale EX1 CACS
Excalibur of Jurrasic park, SK (MCO n 09 25) x FI*Stout-hearted She Loves Me (MCO f 09 24)
49 MCO VI / MCO g 09 23 FI SK LO 15 FI*LovelyLife New Ages Niisku Naaras International Champion Diana di Natale EX1 CAGCIB
Battle Creek's Ma' Roadhouse Blues (MCO a) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
50 MCO VI / MCO d 03 22 FI SK LO 19 FI*Escape's O'Miziaki Uros Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX1 BIV NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Happy Apple (MCO f 09 22)
51 MCO VI / MCO f 09 24 FI SK LO 19 FI*Stout-hearted Her Royal Highness Meghan Naaras Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX1
Velvet Goldmine Estate Pearls*RU (MCO n 22) x FI*Stout-hearted She Loves Me (MCO f 09 24)
52 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK RX 13 FI*Stout-hearted Nailah Naaras Supreme Premior Diana di Natale KM BIV
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
53 MCO VI / MCO d 03 23 FI SRK LO 13 FI*BellaAmare's Ares of Love Uros Grand International Premior Diana di Natale EX1 CAPS
FI*DraCoon Maine Edward (MCO n 09 23) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
54 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI SK LO 17 FI*BellaAmare's Eternal Elettra Rossellini Naaras Kastraatti Diana di Natale EX1 CAP
FI*LovelyLife Joy of Living Jetro (MCO ns 09 22) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
55 MCO I / MCO a FI SK LO 18 LV*Cat's Gang Indigo Uros Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB
MaKaDami's Cute Casper (MCO a 22) x Silverraccoon Honey Moon (MCO fs)
56 MCO VII / MCO ns FI SK LO 19 Guerlain Real Love*RU Uros Pennut 4-7 kk Katia Pocci EX1
HoneyDevil Ice Bear (MCO e) x Coon's House of Blue Mist Wild Chateau de Lacquy (MCO ns 24)
57 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 18 FI*Chamberlain My Only One Uros Kastraatti Katia Pocci EX1 CAP
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Enjoy Me (MCO a 22)
58 MCO VIII / MCO ns 09 24 FI SK LO 18 FI*Moggi Kizz-Kizz Uros Champion Katia Pocci EX1 CACIB
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
59 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 18 FI*Moggi Lolli Pop Naaras Nuoret 7-10 kk Katia Pocci EX1 NOM
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Ice Dream (MCO ns 09 22)
60 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 19 FI*Escape's Phoebe Naaras Pennut 4-7 kk Katia Pocci EX1 BIV
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Jennifer Lopez (MCO g 09 22)
61 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 17 FI*NomenEst Ivanhoe Uros Grand International Premior Katia Pocci EX1 CAPS
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*NomenEst Doris Day (MCO n 03 22)
62 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI SRK RX FI*CheNiCoon's FelisaRosselini Naaras Premior Katia Pocci EX1 CAPIB
IT*Leaena Polar Express (MCO w) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
62 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI SRK RX FI*CheNiCoon's FelisaRosselini Naaras Veteraani Anne-Gro Edstrøm 1
IT*Leaena Polar Express (MCO w) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
63 NEM I / NEM n FI SK LO 18 FI*NonServiam Belus Uros International Champion Katia Pocci Abs
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
64 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 18 FI*Giramir's Artico Luxus Uros Avoin Katia Pocci Abs
FI*SiniTaigan Andrey (NEM a 21) x FI*Eswood Lovely Molly (NEM n 21)
65 NEM I / NEM as 21 FI SK LO 18 FI*Helaketun Born To Be Wild Naaras Avoin Katia Pocci EX1 CAC
FI*Eswood Hard Rock (NEM ns) x FI*Eswood Galadriel (NEM a 09 21)
66 NEM I / NEM ns 21 FI SK LO 18 FI*Lumikissan Kardemumma Naaras Nuoret 7-10 kk Katia Pocci EX1
FI*Cherrytail's Continental (SIB ns) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
67 NEM I / NEM fs 21 FI SK LO 19 FI*Lumikissan MaDonna Naaras Pennut 4-7 kk Katia Pocci EX1 BIV NOM
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan DollariHymy (SIB ns 09 24)
68 NEM II / NEM ns 09 21 FI SK LO 19 Lunarsky LucianAurora Uros Avoin Katia Pocci EX1 CAC
Komilfo D*Pryanik (NEM ns 09 21) x Luciana Zhemchug Nevy (NEM as 03 21)
69 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 19 FI*NonServiam Charge of Total Affect Uros Pennut 4-7 kk Katia Pocci Abs
Teison Nevskiy Sapfir (NEM n 09 21) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
70 NEM II / NEM f 09 21 FI SK LO 19 Xantija Nevskaja Radost Naaras Pennut 4-7 kk Katia Pocci Abs
Edgar of Barvinok (SIB d 03 23) x Nenaglyada Nevskaya Radost (NEM a 21)
71 NFO I / NFO n FI SK LO 16 FI*Felicis Gaudium Uros Grand International Premior Katia Pocci EX1 CAPS
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
72 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras International Premior Diana di Natale EX1 CAGPIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
73 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Faustus Uros International Premior Katia Pocci EX1 CAGPIB NOM
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
74 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter Naaras International Premior Katia Pocci EX1 CAGPIB
Ennio De Khazad-Dûm (NFO n 23) x FIN*Pörkarvan HocHabet (NFO n 23)
74 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter Naaras Veteraani Anne-Gro Edstrøm 3
Ennio De Khazad-Dûm (NFO n 23) x FIN*Pörkarvan HocHabet (NFO n 23)
75 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros Supreme Champion Katia Pocci KM BIV NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
76 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Keijo Uros Grand International Champion Katia Pocci EX1 CACS
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
77 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 Sterrenkatten's St. Etienne Uros Supreme Champion Katia Pocci KM
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Katie Escarlata Vikingo*ES (NFO n 09 24)
78 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Marjametsän Poika saunoo Uros International Champion Katia Pocci EX1 CAGCIB
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps We Belong (NFO n 09 24)
79 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*GoldenFurry's Champion Charolais Naaras International Champion Katia Pocci EX1 CAGCIB
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
80 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Miranda Naaras International Premior Katia Pocci EX1 CAGPIB NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
81 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 17 FI*Marjametsän Kendo Anthem Uros Premior Katia Pocci Abs
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps We Belong (NFO n 09 24)
82 NFO V / NFO f FI SK LO 16 FI*Hirmuinen Coco Chanel Naaras Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
83 NFO V / NFO f 23 FI SK LO 19 BR* Miadore Zingara Naaras Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB
S*Utblicken's Viggen (NFO n 22) x S*NC's Funny Funny (NFO d 09 24)
84 NFO V / NFO f FI SK LO 16 FI*Felicis Greta Naaras International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGPIB
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
85 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 16 FI*Lolcat's Mr. Churchill Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP NOM
FI*Felicis Faustus (NFO n 24) x FI*Lolcat's Blossom (NFO g 09 23)
86 NFO VI / NFO d 03 22 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Diorella Naaras Supreme Champion Diana di Natale KM
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
87 NFO VI / NFO e 09 22 FI SK LO 17 FI*Tähtitassun Aleksanteri Uros Grand International Champion Diana di Natale EX1 CACS
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
88 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 19 Beija-Flor Forest Myths Naaras Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX3
FI*GoldenFurry's Juicy Jersey (NFO n 09 22) x Elmira Dumny Kot (NFO f 03 22)
89 NFO VI / NFO f 03 FI SK LO 18 FI*Nalle-Puhin Fat Lady Sings Naaras Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX2
FI*Nalle-Puhin Harley-Davidson Fat Bob (NFO a 09) x S*Myselisia's Satsuma (NFO f 01 21)
90 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 18 FI*Siniidan Chocolate Stripes Naaras Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX1 BIV
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
91 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO FI*Felicis Enna Naaras Supreme Premior Diana di Natale KM
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
91 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO FI*Felicis Enna Naaras Veteraani Anne-Gro Edstrøm 2
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
92 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 15 FI*Debals Janette Naaras Grand International Premior Diana di Natale EX1 CAPS
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
93 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Regina Naaras International Premior Diana di Natale EX1 CAGPIB BIV NOM BIS
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
94 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 16 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros Supreme Champion Diana di Natale KM
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
95 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
96 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco Naaras Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
97 SIB II / SIB n 03 FI SK LO 18 FI*Lumikissan Into Piukee Uros Champion Katia Pocci EX1 CACIB
SarSibi Izumrud (SIB n 24) x FI*Lumikissan Åå La Laa (SIB n 09 24)
98 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras Supreme Champion Diana di Natale KM NOM
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
99 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's WonderBoy Uros Grand International Champion Diana di Natale EX1 CACS BIV NOM BIS
FI*Lumikissan Gigolo (SIB n 09 24) x FI*Cherrytail's Rhonda Mae (SIB f 09 22)
100 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 18 FI*Lumikissan Kaneli Naaras Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX1 NOM
FI*Cherrytail's Continental (SIB ns) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
101 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Grand International Premior Diana di Natale EX1 CAPS NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
101 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Veteraani Anne-Gro Edstrøm 1 NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
102 SIB V / SIB fy 22 FI SK LO 18 FI*Raitamäen Doris Naaras Avoin Diana di Natale EX1 CAC
FI*Amurin Kadmiel (SIB dy 22) x FI*Apachiris Egwene (SIB n 24)
103 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 19 FI*Lumikissan MammaMia Naaras Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan DollariHymy (SIB ns 09 24)
104 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Wanda Naaras Grand International Champion Katia Pocci EX1 CACS NOM BIS
FI*Lumikissan Herra Huu (SIB n 24) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
105 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI SK LO 19 FI*Lumikissan MilliVanilli Naaras Pennut 4-7 kk Katia Pocci EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan DollariHymy (SIB ns 09 24)
106 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Supreme Premior Anne-Gro Edstrøm KM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
106 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Veteraani Marina Vinkel 3
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
107 BEN n 22 FI SK LO 15 FI*Kissalehdon Nefertiti Naaras Premior Anne-Gro Edstrøm EX1 CAPIB NOM
Gogees Hautecouture of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano Frostprincess (BEN n 22)
108 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Supreme Champion Anne-Gro Edstrøm KM NOM
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
109 BLH ns 11 FI SK RX 17 Enrico Magiya Serebra Uros Grand International Champion Katia Pocci EX1 CACS
Quentin Snow Angel (BSH ns 21 33) x Charlotte von Burh Weibensee (BSH ns 11)
110 BML I / BML ns 11 31 FI SRK LO FI*Kimuli's Love Story Naaras Supreme Champion Anne-Gro Edstrøm KM NOM
GB*Gem's Andamooka Opal (BML bs 11) x FIN*Kimuli's Chocolate Dream (BML ns 11)
111 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Supreme Premior Anne-Gro Edstrøm KM
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
111 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Veteraani Marina Vinkel 3
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
112 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Nathalie Smits-Peelen KM NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
112 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Marina Vinkel 2
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
113 BSH ns 11 FI SK RX 19 Aston Ama de Angelito Uros Avoin Anne-Gro Edstrøm EX1 CAC
Romeo Francois MK (BSH ns 11) x Zucarka Snow Charm (BSH ns 11 33)
114 BSH ns 11 FI SRK LO 14 FI*Helmiinan Kultakäpälä Uros Supreme Premior Anne-Gro Edstrøm KM
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FIN*Gnome's Epsilon Indi (BSH ns 11)
115 BSH ns 11 FI SK LO 14 FI*Gnome's Love Her Madly Naaras International Premior Anne-Gro Edstrøm EX1 CAGPIB
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
116 BUR n FI SK LO 18 FI*Enigmatic Sugarkane Kowalczyk Naaras Nuoret 7-10 kk Anne-Gro Edstrøm EX1 NOM BIS
FI*Aficats Fazer the KING of chocolate (BUR b) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
117 BUR n Kenya DAndre&Cats *RU Naaras Pennut 4-7 kk Anne-Gro Edstrøm EX1 BIV NOM
118 BUR n Xsansa Magic Valley*RU Naaras Pennut 4-7 kk Anne-Gro Edstrøm EX2
Xavi Belusinka*PL (BUR n) x Uslada Magic Valley*RU (BUR b)
119 BUR a FI SRK LO 13 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Nathalie Smits-Peelen KM NOM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
120 BUR a FI SK LO 18 FI*Pystymetsän Inna Naaras Avoin Nathalie Smits-Peelen EX1 CAC
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Jigglypuff's Tia Dalma (BUR j)
121 BUR a FI SK LO 18 FI*Pystymetsän Pavel Uros Premior Nathalie Smits-Peelen EX1 CAPIB
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Ninelli's Öörliböörd (BUR c)
122 BUR b FI SK LO 18 FI*Cattish Smurfette Naaras Avoin Nathalie Smits-Peelen EX1 CAC NOM BIS
FI*Hovikissan O'Boy (BUR b) x FI*Cattish Snow White (BUR f)
123 BUR b FI SK LO 19 FI*Pardofelis Zac The Ripper Uros Pennut 4-7 kk Nathalie Smits-Peelen EX1
FI*Pardofelis Your Red Monster (BUR d) x FI*Pardofelis Utopia (BUR f)
124 BUR b Willie Winkie Magic Valley*RU Naaras Pennut 4-7 kk Nathalie Smits-Peelen EX1 BIV NOM
HU*Alba Regia Tikkaram (BUR n) x Pepita Magic Valley*RU (BUR b)
125 BUR c FI SK LO 19 S*All Weather Freddie Mercury Uros Pennut 4-7 kk Anne-Gro Edstrøm EX1
LV*Forsland Washington (BUR b) x S*All Weather Downtown A Lady Cora (BUR c)
126 BUR c FI SRK LO 13 FI*Cattish Anne Bonny Naaras Grand International Premior Anne-Gro Edstrøm EX1 CAPS
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x FIN*Pardofelis Lady Chatterley (BUR c)
127 BUR d Injir DAndre&Cats *RU Uros Nuoret 7-10 kk Nathalie Smits-Peelen EX1 NOM
128 BUR e FI SK LO 16 FI*Pystymetsän Timofei Uros International Premior Nathalie Smits-Peelen EX1 CAGPIB NOM
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Jigglypuff's Tia Dalma (BUR j)
129 BUR f FI SK LO 19 FI*Pardofelis Zsa Zsa Gabor Naaras Pennut 4-7 kk Katia Pocci Abs
FI*Pardofelis Your Red Monster (BUR d) x FI*Pardofelis Utopia (BUR f)
130 BUR j FIN SRK LO FIN*Cattish Fort Charlotte Naaras Supreme Premior Nathalie Smits-Peelen KM
FIN*Tulihännän Kullero (BUR e) x FIN*Cattish Elven Star (BUR b)
130 BUR j FIN SRK LO FIN*Cattish Fort Charlotte Naaras Veteraani Marina Vinkel 1 NOM
FIN*Tulihännän Kullero (BUR e) x FIN*Cattish Elven Star (BUR b)
131 EUR d FI SK RX 17 FI*Feronian Neidonkello Naaras Avoin Katia Pocci EX1 CAC
FI*Feronian Limon (EUR d 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
132 EUR a 24 FIN SRK LO FIN*Kissakallion Iscador Uros Supreme Premior Anne-Gro Edstrøm KM NOM BIS
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FIN*Kissakallion Gunhild (EUR a 24)
132 EUR a 24 FIN SRK LO FIN*Kissakallion Iscador Uros Veteraani Marina Vinkel 1 NOM BIS
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FIN*Kissakallion Gunhild (EUR a 24)
133 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Anne-Gro Edstrøm KM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
134 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Katia Pocci KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
135 EUR n 01 64 FI SK RX 19 FI*Waputtaren Hopsansaa Uros Pennut 4-7 kk Nathalie Smits-Peelen EX1
FI*Waputtaren Paroni Le Petit Poitou (EUR d 02) x FI*Waputtaren Tea Tarina Taanielintytär (EUR n 03)
136 EUR n 02 62 FI SK RX 18 FI*Waputtaren Juice Juhana Jeelinpoika Uros Avoin Nathalie Smits-Peelen EX1 CAC
Jeeli (EUR n 03) x FI*Waputtaren Vellamo Vieno Vedenneito (EUR a 03)
137 KOR FI SRK LO 14 FI*Silvertip Jiisip tanwaakom Naaras Supreme Premior Katia Pocci KM
FI*Mythai Yubamrung (KOR ) x FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No (KOR )
138 KOR FI SK LO 15 FI*SilverToe's Niw Thea Takla Uros Grand International Premior Katia Pocci EX1 CAPS
FI*Freijan Sa haai (KOR ) x FI*Silvertip Jiisip tanwaakom (KOR )
139 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros International Premior Katia Pocci EX1 CAGPIB NOM
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
140 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Nathalie Smits-Peelen KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
140 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Marina Vinkel 2
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
141 OCI n 24 FI SK LO 18 FI*Guttatus Miss Liberty Naaras Avoin Nathalie Smits-Peelen EX1 CAC
FI*Silvercomet Midnight's Lord (OCI n 24) x FI*Guttatus Bellatrix (OCI bs 24)
142 OCI n 24 FI SK RX 19 SE*Alsmarks Gandara Naaras Nuoret 7-10 kk Nathalie Smits-Peelen EX1 BIV
SE*Alsmarks Expecto Patronum (OCI b 24) x SE*Alsmarks Elona (OCI a 24)
143 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Geraldo Gentil Uros Supreme Champion Katia Pocci KM NOM BIS
FIN*Guttatus Carpe Diem (OCI b 24) x N*Mendels Freya of Moosegrove (OCI b 24)
144 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Premior Katia Pocci EX1 CAPIB NOM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
144 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Veteraani Marina Vinkel 4
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
145 OCI b 24 FI SK LO 19 FI*Moosegrove Saphire Naaras Pennut 4-7 kk Katia Pocci EX1 NOM BIS
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x S*Pagngle's Summer Love (OCI b 24)
146 OCI c 24 FI SK LO 19 FI*Moosegrove Shepherd Uros Pennut 4-7 kk Nathalie Smits-Peelen EX1
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x S*Pagngle's Summer Love (OCI b 24)
147 ABY n FI SK LO 18 FI*Lovedevotion Leticia Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM BIS
Shadeaby Heartbreaker (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
148 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Supreme Premior Marina Vinkel KM
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
149 ABY p FI SRK LO FI*Kawaii Junko Naaras Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM NOM
FI*Kawaii Haiku (ABY o) x FIN*Kawaii Egao (ABY n)
150 BAL w 67 FI SK LO 19 FI*Jalecat's WTBW SnowBlizzard Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Willicon Mikhail Baryshnikov (BAL w) x FI*Jalecat's ÄssäMix (BAL h)
151 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGPIB
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
152 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Nathalie Smits-Peelen KM NOM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
152 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Veteraani Marina Vinkel 1 BIS
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
153 CRX I / CRX a FI SK LO 18 FI*Lavender's Odessa Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Travis Eledhrim of Claypond's (CRX a 32) x FI*Lavender's Katariina Suuri (CRX a)
154 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Framillan the dawn of a new age Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP NOM
Fakir Island of Legends (CRX n 03) x FI*Framillan Oh, I'm Your superstar (CRX b 03)
155 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 18 FI*Windseeker Linlee and 100 Sails Uros Avoin Marina Vinkel EX1 CAC
Ridgways Big Bang of Windseeker (CRX n 09) x FI*Windseeker Della Bluenose (CRX a 03 22)
157 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 14 FI*Telltail's Joyride Uros Grand International Premior Marina Vinkel Abs
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
158 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras International Premior Marina Vinkel EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
159 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 16 FI*Taikametsän Chastity Dingle Naaras Premior Marina Vinkel EX1 CAPIB
FI*Framillan Touch of Moon (CRX n 09 21 33) x FI*Taikametsän Artemis (CRX g 09)
160 CRX III / CRX f FI SK RX 19 FI*Peppycat's Marvellous Morgana Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Spectrolite Celebration (CRX d 09 24) x FI*KittyLady's Meowth Evolves To Persian (CRX n)
161 CRX IV / CRX f 01 64 FI SK LO 18 FI*Sweetpurr's I Wanna Have Some Fun Naaras International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Saca's Little Big Red (CRX e 03) x FI*Sweetpurr's Hearts And Minds (CRX n 03)
163 CRX VI / CRX n 01 21 64 FI SK LO 18 FI*Framillan Sä pystyt mihin vaan Uros International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB
Vasabi Shironeko (CRX n 01) x FI*Framillan Zaza (CRX n 03 24)
164 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 17 FI*Saca's Ånastasia the First Naaras Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB
FI*Telltail's Vsevolod (CRX ns 03) x FI*Saca's High Note (CRX b 03 24)
165 CRX VI / CRX a 03 24 FI SK LO 18 FI*Windseeker Loulou Blue Nonsuch Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC BIV
Ridgways Big Bang of Windseeker (CRX n 09) x FI*Windseeker Della Bluenose (CRX a 03 22)
166 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 17 FI*Saca's Radiant Snow Whirls Uros International Champion Nathalie Smits-Peelen EX1 CAGCIB NOM
Jubilee Flash de Kachghar (CRX n 09 33) x FI*Angelfalls Cashmere (CRX b 21 33)
167 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK RX 15 FI*Framillan Touch of Moon Uros Grand International Champion Nathalie Smits-Peelen EX1 CACS
Best Simply Best Angels Heart (CRX n 03 24) x S*Gosehjärtats Tryffelina Kolaström (CRX a 03)
167 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK RX 15 FI*Framillan Touch of Moon Uros Siitos Nathalie Smits-Peelen
Best Simply Best Angels Heart (CRX n 03 24) x S*Gosehjärtats Tryffelina Kolaström (CRX a 03)
168 CRX VIII / CRX n 01 21 33 FI SK LO 16 FI*Taikametsän Bill Spencer Jr. Uros International Champion Nathalie Smits-Peelen EX1 CAGCIB
FI*Framillan Touch of Moon (CRX n 09 21 33) x FI*Framillan Raising Hell (CRX n 01 21)
169 CRX VIII / CRX n 09 33 FI SK LO 16 FI*Taikametsän Blake Hayes Uros International Premior Nathalie Smits-Peelen EX1 CAGPIB
FI*Framillan Touch of Moon (CRX n 09 21 33) x FI*Framillan Raising Hell (CRX n 01 21)
170 OSH n FI SK LO 18 FI*WildHawk's Guardian Of The Brightest Star Uros Nuoret 7-10 kk Nathalie Smits-Peelen EX1
FI*Sultsinan Makundunchi (OSH b 02 21) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
171 OSH n FI SK LO 14 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros International Premior Nathalie Smits-Peelen EX1 CAGPIB
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
172 OSH b FI SK LO 18 FI*Chellamanis Nero Uros Avoin Marina Vinkel EX1 CAC
Apocalyptica Illumination (OSH b 24) x HU*Okonor Joséphine (OSH b 24)
173 OSH b 22 FI SK LO 18 FI*WildHawk's Gemstone Of The Future Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM
FI*Sultsinan Makundunchi (OSH b 02 21) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
174 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Kizimkazi Naaras Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM NOM
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
175 OSH n 02 FI SK LO 18 FI*WildHawk's Giant Of The Lovely Memories Uros Nuoret 7-10 kk Nathalie Smits-Peelen EX1
FI*Sultsinan Makundunchi (OSH b 02 21) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
176 OSH n 03 22 FI SK LO 18 FI*WildHawk's Gatekeeper Of The Heart Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Sultsinan Makundunchi (OSH b 02 21) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
177 OSH b 02 21 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Makundunchi Uros International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB NOM BIS
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
177 OSH b 02 21 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Makundunchi Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
178 OSH b 03 22 FI SK LO 18 FI*Sultsinan Hugo Boss Uros International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB NOM
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x Elfendale Xena (OSH n 22)
179 OSH bs 03 22 FI SK LO 18 FI*WildHawk's Galaxy Of The Loved Ones Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Sultsinan Makundunchi (OSH b 02 21) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
180 RUS FI SK LO 19 N'Tauriel White ALWinBest Uros Avoin Marina Vinkel EX1 CAC
Kyina Mocowskiy (RUS ) x Kitty Dusya AlWinBest (RUS )
181 RUS FI SK LO 18 FI*BlueLair's Pastel Uros Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel Abs
FI*BlueLair's Konstantin (RUS ) x FI*BlueLair's Inanna (RUS )
182 RUS FI SK LO 19 FI*Hana-Bi Hopiehine Prihattsu Uros Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1 NOM
Silverine Hyperion of Hana-Bi (RUS ) x FI*Hana-Bi Sunna Nordic Noir (RUS )
183 RUS FI SK RX 19 Blue Fantasy Utushka Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel Abs
Watson Bluepet (RUS ) x Zimushka Bluepet (RUS )
184 RUS FI SK LO 18 FI*Lolcat's Alex Munday Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1
FI*Lolcat's John Willoughby (RUS ) x FI*Lolcat's Willow Rosenberg (RUS )
185 RUS FI SK LO 19 FI*Hana-Bi Azrael Naaras Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1 BIV NOM
Silverine Hyperion of Hana-Bi (RUS ) x FI*Hana-Bi Ilo (RUS )
186 RUS FI SK LO 19 FI*IvanaKallio's Fanny Naaras Pennut 4-7 kk Marina Vinkel Abs
Amadeus vom Wolfsee (RUS ) x S*Kyanos Helene (RUS )
187 RUS FI SK LO 19 Katzenhof Christina Regina Naaras Pennut 4-7 kk Marina Vinkel Abs
Vayun Ufne Koty*PL (RUS ) x Katzenhof Lily ofthe Valley (RUS )
188 RUS FI SRK LO 13 Wynterwynd Moon River Uros Grand International Premior Marina Vinkel EX1 CAPS NOM
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
189 SIA n FI SK LO 18 FI*Tabbytassun Send Me Angels Naaras Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
Ralph Sia Alicia, CZ (SIA b) x FI*EdaM's Athene (SIA f)
190 SOM n FI SK LO 16 FI*Vulpes Aletheia Naaras Grand International Champion Nathalie Smits-Peelen EX1 CACS
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
191 SOM n FI SK LO 16 FI*Vulpes Alfeios Uros International Premior Nathalie Smits-Peelen EX1 CAGPIB NOM BIS
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
192 SOM n FI SK LO 18 FI*Lamadegaan Fine By Me Naaras Grand International Premior Nathalie Smits-Peelen EX1 CAPS
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
193 SOM a FI SK LO 18 FI*Vulpes Bloody Kisses Uros International Champion Nathalie Smits-Peelen EX1 CAGCIB
Olaf von Gulda (SOM n) x FI*Vulpes Aletheia (SOM n)
194 SPH II / SPH n 09 FI SK LO 17 FI*Hebblas Wibby Naaras Supreme Champion Marina Vinkel KM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
195 SPH II / SPH n 02 64 FI SK RX 18 FI*Hebblas Xiander Uros International Premior Marina Vinkel Abs
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
196 SPH V / SPH f 03 32 FI SRK RX 14 Skinzin Hobbitually Beautiful Naaras Supreme Champion Nathalie Smits-Peelen KM NOM
Godz General Patton (SPH d 09) x Skinzin Lucyintheskywd (SPH n 09 32)
197 SPH V / SPH f 03 32 FI SK LO 19 Murashoff Aurora Borealis Naaras Nuoret 7-10 kk Nathalie Smits-Peelen EX1 NOM BIS
RedAngel Sex-Tux Pompeius (SPH a 03) x Goliaf Ice Red (SPH d 03 32)
198 SPH V / SPH f 03 33 FI SK RX 18 FI*Hebblas Ximena Naaras International Premior Nathalie Smits-Peelen Abs
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
199 HCL Lucia Naaras Kotikissat Marina Vinkel 1 NOM
200 HCS Doktor Schneider Uros Kotikissat Marina Vinkel 1 NOM BIS
201 HCS Una Naaras Kotikissat Marina Vinkel 1 NOM
214 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
di Natale Diana EXO n 24, RAG a, RAG a 03, RAG a 04 21, RAG d 21, RAG n, RAG n 03 21, SBI e, MCO II, MCO V, MCO VI, NFO II, NFO VI, NFO VII, SIB III, SIB V 39
Edstrøm Anne-Gro PER d, RAG a 03 21, RAG a 04, RAG d 04, RAG f, RAG f 03, RAG n 03, SBI a, SBI n, BEN n 22, BEN n 24, BML I, BSH ns 11, BUR c, BUR n, EUR a 24, EUR d 24, VET 2 34
Martinez Vizcaino Juan José MCO I, MCO III, MCO IV, NFO IX, NFO V, NFO VIII, ABY n, ABY p, BAL w 67, CRX I, CRX III, CRX VI, OSH b 02 21, OSH b 22, OSH bs 03 22, OSH c 24, OSH n 03 22, SIA n 39
Pocci Katia MCO VII, MCO VIII, NEM I, NEM II, NFO I, NFO III, NFO IV, SIB II, SIB VI, SIB VIII, BLH ns 11, BUR f, EUR d, EUR f 24, KOR, MAN 51-52, OCI b 24 38
Smits-Peelen Nathalie BSH f, BUR a, BUR b, BUR d, BUR e, BUR j, EUR n 01 64, EUR n 02 62, OCI c 24, OCI n 24, BAL b, CRX VII, CRX VIII, OSH n, OSH n 02, SOM a, SOM n, SPH V 32
Vinkel Marina ABY o, CRX II, CRX IV, OSH b, OSH b 03 22, RUS, SPH II, HCL, HCS, VET 3, VET 4 30
6 tuomaria