Omakissa
ERY-SYD 111. kansainvälinen kissanäyttely Helsinki
Järjestävä yhdistys Eteläinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 9.6.2019 Loppuu 9.6.2019
Ilmoittautuminen alkaa 31.3.2019 Ilmoittautuminen loppuu 19.5.2019
Yleisöaika alkaa 11:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 9:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 11:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 31.5.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Kyllä Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 280   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@erysyd.fi
Paikka Helsinki
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö Viivi Viuha, p. 050 506 5355, puheenjohtaja@ery-syd.net
Näyttelysihteeri Tarja Kudjoi, p. 040 741 4003, show@ery-syd.net
Pääassistentti Marika Landen, p. 040 504 2592, mlanden@gmail.com

Lisätietoja
Näyttely on Drive In -näyttely. Lisätietoja näyttelyinfosta.
 
Näyttelymaksut kissoille, jotka on ilmoitettu ja maksettu viimeistään 14.4.2019: 36e/kissa/pvä, ERY-SYDin jäsenille 34e/kissa/pvä.
 
Näyttelymaksu kissoille, jotka on ilmoitettu ja maksettu 15.4.2019 jälkeen: 39e/kissa/pvä, ERY-SYDin jäsenille 36e/kissa/pvä.
 
Näyttelymaksun voi maksaa leimakortilla 14.4.2019 asti. Korkeintaan 2 leimakorttia/omistaja/päivä. Myös vajaat leimakortit käyvät osasuorituksena. Leimakortti postitettava välittömästä ilmoittautumisen jälkeen.
 
Painettu näyttelyluettelo on maksullinen (5 euroa), eikä sitä voi ostaa näyttelypaikalta. Luettelo sisältää molempien päivien näyttelyt. Sähköinen luettelo julkaistaan näyttelypäivänä internetissä.
 
Näyttelyn virallinen kutsu löytyy osoitteesta: http://ery-syd.net/nayttelyt-tulossa/

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 46 42 1 0 3
2 68 66 1 0 1
3 78 77 0 0 1
4 84 80 1 1 2
Kotikissat 5 5 0 0 0
Yhteensä 281 270 3 1 7

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n Kisuicat's Part-Of-Me 1 Uros 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
2 EXO n FI*Cherish's Rocket 1 Uros 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB NOM BIS
3 EXO n 22 FI*Chosen-One Romance in the Rain 1 Uros 1 (SC) Krogh Minna Abs
4 EXO n 22 Ayser's Wild Tabby 1 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
5 EXO n 24 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger 1 Uros 1 (SC) Paloluoma Anne KM NOM
6 EXO f 24 FI*Aamukasteen Cosmic Girl 1 Naaras 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS NOM
6 EXO f 24 FI*Aamukasteen Cosmic Girl 1 Naaras 17 (Veteraani) Funk Bobby 1 NOM BIS
7 EXO f 03 22 FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo 1 Naaras 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS
8 EXO g 03 23 FI*Whispers Oxana 1 Naaras 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS
9 PER d FI*Mimosan Viper 1 Uros 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB NOM BIS
10 PER a 33 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow 1 Uros 2 (SP) Paloluoma Anne KM
11 PER n 21 33 Reverans Isadora 1 Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
12 RAG n S*Mariamores O'Lala of Adonis 1 Naaras 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS
13 RAG a FI*Maplehill's Almond Kiss 1 Naaras 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB
14 RAG a FI*Maplehill's Kingfisher 1 Uros 2 (SP) Krogh Minna Abs
15 RAG a FI*Riverknee Ariels Tail 1 Naaras 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
16 RAG n 03 FI*Valkokullan Magnum 1 Uros 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS
17 RAG n 03 FI*Midnightdolls Cinnamon Girl 1 Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1 BIV NOM BIS
18 RAG n 03 FI*Riihikatin Sofie Girl Gone Wild 1 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
19 RAG n 03 FI*Maplehill's Tahoma 1 Uros 2 (SP) Krogh Minna Abs
20 RAG n 04 FI*Dollyblues Radio Girl 1 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne Abs
21 RAG n 04 FI*Purppuralinnan Prinssi Wilhard 1 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne Abs
22 RAG n 04 Gayaneh Rhodomela rosa 1 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
23 RAG a 03 FI*Ragtail Rihanna 1 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
24 RAG a 03 FI*Celestial's Poison Girl 1 Naaras 2 (SP) Krogh Minna KM NOM BIS
25 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart 1 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB NOM
26 RAG e 04 FI*Tammikatin Hunajanassu 1 Uros 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS
27 RAG f 03 FI*Sunrunner's Bron Blodeuwedd 1 Naaras 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS
28 RAG f 03 FI*Celestial's Kaunehin Oot 1 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
29 RAG a 03 21 FI*Celestial's Guillermo de Argentina 1 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 NOM
30 RAG a 04 21 FI*Celestial's Rodrigo de Argentina 1 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
31 SBI n FI*Samsonez Andante 1 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
32 SBI a FI*Adalgisa's Cassiel 1 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP
33 SBI b FI*Chirybiry's My Darling Ipi 1 Naaras 1 (SC) Krogh Minna KM NOM BIS
34 SBI g FI*Pumpulivuoren Golden Glory 1 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 NOM BIS
35 SBI h FI*Canth's Precious Darling 1 Naaras 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS
36 SBI c 21 FI*Pumpulivuoren Glorious Snow Lion 1 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
37 SBI d 21 FI*Jennydream's Zoloto 1 Uros 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
38 SBI d 21 FI*Harebell Gibson 1 Uros 2 (SP) Paloluoma Anne KM
39 SBI j 21 FI*Debals Blomdina 1 Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
40 TUV a 61-63 / TUV a 62 S*Rytorps Fade to Black 1 Uros 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB
41 TUV g 61-63 / TUV g 62 S*Lislisas Coco Chanel 1 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC NOM
42 ACL I / ACL n Simba's Pride Charming Bagheera 2 Naaras 7 (CH) Van Roy Kristof EX1 CACIB
43 ACL XI / ACL fs 03 21 33 FI*Debals KatoMua 2 Naaras 3 (GIC) Van Roy Kristof EX1 CACS
44 LPL V / LPL d 22 S*Ägirs Hus BC Ppreben 2 Uros 8 (PR) Paloluoma Anne EX1 CAPIB
45 MCO I / MCO n FI*Rotcat Odessa 2 Naaras 3 (GIC) Van Roy Kristof EX1 CACS
46 MCO I / MCO n PL*Ashabelle Niger 2 Uros 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX1 NOM BIS
47 MCO III / MCO a 25 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo 2 Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne Abs
48 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain Forever Diamond 2 Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
49 MCO III / MCO n 22 FI*Rotcat Sisy 2 Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne EX2
50 MCO III / MCO n 22 Obermoon Hugo Boss 2 Uros 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
51 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain Let There Be Rock 2 Uros 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB
52 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Yes I'm Ready 2 Uros 1 (SC) Tarabini Darina KM
53 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Escape's Little Cedric 2 Uros 1 (SC) Tarabini Darina KM
54 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Escape's Powell 2 Uros 12 (Pennut) Tarabini Darina EX2
55 MCO IV / MCO n 09 25 LV*BBMC Nitro 2 Uros 12 (Pennut) Tarabini Darina EX1 BIV NOM
56 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Rare Diamond 2 Naaras 12 (Pennut) Tarabini Darina EX2
57 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Stout-hearted Incredible Ida 2 Naaras 12 (Pennut) Tarabini Darina EX1
58 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Ghost Of Wind 2 Uros 6 (IP) Tarabini Darina EX1 CAGPIB NOM BIS
59 MCO V / MCO f FI*Rotcat Unia 2 Naaras 5 (IC) Tarabini Darina EX1 CAGCIB BIV NOM
60 MCO V / MCO d 22 FI*A'Dreams MC Alexandr 2 Uros 7 (CH) Tarabini Darina EX1 CACIB
61 MCO V / MCO d 22 Katie Forest Pearl 2 Naaras 7 (CH) Tarabini Darina EX1 CACIB
62 MCO V / MCO f 22 FI*Blackcurrant The Flower of Carnage 2 Naaras 11 (Nuoret) Tarabini Darina EX1
63 MCO V / MCO f Zmatrixu Ultra Star 2 Naaras 10 (KAS) Tarabini Darina EX1 CAP
64 MCO VI / MCO d 09 22 Zachary Tiili*PL 2 Uros 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS BIV NOM
65 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI*Stout-hearted Victorious Love 2 Naaras 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS NOM
66 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Dagmeran Euphoria 2 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
67 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Unikuun My Heart's Mimosa 2 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
68 MCO VI / MCO f 03 24 Rio Rita Estate Pearls*RU 2 Naaras 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS NOM BIS
69 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Chamberlain No Connection 2 Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne Abs
70 MCO VII / MCO ns 22 Macawi Mosi Double E's Xahir 2 Uros 1 (SC) Tarabini Darina KM
70 MCO VII / MCO ns 22 Macawi Mosi Double E's Xahir 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
71 MCO VII / MCO ns 25 Yankee Cats Great Roxann 2 Naaras 9 (Avoin) Tarabini Darina EX1 CAC
72 MCO VII / MCO ns 22 FI*Blackcurrant Goodnight Moon 2 Uros 11 (Nuoret) Tarabini Darina EX1
73 MCO VII / MCO ns 25 FI*Blackcurrant O- Ren Ishii 2 Naaras 11 (Nuoret) Tarabini Darina EX1 BIV NOM
74 MCO VII / MCO ds 22 FI*A'Dreams MC Red Bachelor 2 Uros 12 (Pennut) Tarabini Darina EX1 BIV
75 MCO VII / MCO as 22 FI*Unikuun My Heart's Morris 2 Uros 12 (Pennut) Tarabini Darina EX2
76 MCO VII / MCO ns 22 FI*Mahtitassun OMG! 2 Naaras 12 (Pennut) Tarabini Darina EX1
77 MCO VII / MCO ns 22 FI*Rotcat Knight of Silver 2 Uros 2 (SP) Tarabini Darina KM
78 MCO VII / MCO as 22 FI*Rotcat Quick Silver 2 Uros 4 (GIP) Tarabini Darina EX1 CAPS
79 MCO VII / MCO fs 22 FI*Rotcat Unna 2 Naaras 8 (PR) Tarabini Darina Abs
80 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Nùria 2 Uros 1 (SC) Van Roy Kristof KM
81 MCO IX / MCO w 63 FI*Rotcat Tomboy Of Finland 2 Naaras 3 (GIC) Van Roy Kristof EX1 CACS
82 NEM I / NEM n FI*Pikku-Priin Glamorous Senga Sengana 2 Naaras 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX2
83 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Glossy Bounty 2 Naaras 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1 NOM BIS
84 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Charizard 2 Uros 1 (SC) Tarabini Darina KM NOM
84 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Charizard 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
85 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Great Polka 2 Uros 12 (Pennut) Tarabini Darina EX1
86 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Elite Queen 2 Naaras 6 (IP) Tarabini Darina EX1 CAGPIB NOM
87 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Marjametsän Poika saunoo 2 Uros 5 (IC) Van Roy Kristof EX1 CAGCIB NOM BIS
88 NFO VI / NFO d 03 22 FI*Neige-Cristal's Diorella 2 Naaras 1 (SC) Tarabini Darina KM
89 NFO VI / NFO d 09 22 FI*Debals Joakim Puninen 2 Uros 3 (GIC) Tarabini Darina EX1 CACS
90 NFO VI / NFO d 02 62 S*Drakborgens Charles Ingvar Jönsson 2 Uros 5 (IC) Tarabini Darina EX1 CAGCIB
91 NFO VI / NFO f 09 23 S*Myselisia's Campari 2 Naaras 12 (Pennut) Tarabini Darina EX1 BIV
92 NFO VI / NFO f 02 21 62 Poo Nai's AnnaBelle 2 Naaras 6 (IP) Tarabini Darina EX1 CAGPIB
93 NFO VI / NFO f 02 62 Eluney LemuNarki*ES 2 Naaras 10 (KAS) Tarabini Darina EX1 CAP
94 NFO VII / NFO ns 22 S*Miss Mikkus' Prins Pipi 2 Uros 5 (IC) Van Roy Kristof EX1 CAGCIB
95 NFO VIII / NFO ds 09 23 SE*Gryttjens Cochise 2 Uros 5 (IC) Tarabini Darina EX1 CAGCIB
96 NFO VIII / NFO fs 09 23 SE*Gryttjens Cheyenne 2 Naaras 5 (IC) Tarabini Darina Abs
97 NFO VIII / NFO as 09 22 S*Aborgatos Rita 2 Naaras 12 (Pennut) Tarabini Darina EX1
98 NFO VIII / NFO fs 03 22 N*Migoto's Rikke 2 Naaras 2 (SP) Tarabini Darina Abs
99 NFO VIII / NFO ds 09 22 S*Drakborgens Gorm Gyllenstorm 2 Uros 6 (IP) Tarabini Darina EX1 CAGPIB
100 SIB II / SIB n 09 FI*Catillus Nightfall Quiche 2 Uros 8 (PR) Paloluoma Anne EX1 CAPIB NOM
101 SIB IV / SIB n 03 22 FI*Catillus Mittumaari 2 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
102 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Pikku-Priin Hurja Hidalgo 2 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
103 SIB IX / SIB w 61 FI*Cherrytail's Lord WhiteMaster 2 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 NOM
104 TUA II / TUA n 09 FI*Felesin Seda 2 Naaras 3 (GIC) Van Roy Kristof EX1 CACS
105 TUA VII / TUA as 24 FI*Tangerine's Damsel Dewdrop 2 Naaras 3 (GIC) Van Roy Kristof EX1 CACS NOM BIS
106 BEN ns 24 FI*Polarheim's Rossville 3 Uros 11 (Nuoret) Funk Bobby EX1
107 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 1 (SC) Funk Bobby KM NOM BIS
108 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Keijun SyysLoisto 3 Uros 4 (GIP) Funk Bobby EX1 CAPS
109 BSH a FI*Aliceblue Tiffany 3 Naaras 9 (Avoin) Funk Bobby EX1 CAC
110 BSH b Mauricijus Kates Akis*LT 3 Uros 11 (Nuoret) Funk Bobby EX1 NOM
111 BSH c FI*Aliceblue Neymar 3 Uros 9 (Avoin) Funk Bobby EX1 CAC
112 BSH c FI*Aliceblue Wendy 3 Naaras 9 (Avoin) Funk Bobby EX1 CAC
113 BSH e FI*Ruusutarhan Ulrico Cremoso 3 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
114 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Funk Bobby KM NOM BIS
114 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Vanrusselt Joeri 1 NOM BIS
115 BSH j FI*SpecialOrder's Lilac Haze 3 Naaras 5 (IC) Funk Bobby EX1 CAGCIB
116 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Knockout 3 Uros 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS
117 BSH ns 11 FI*Lumiprinsessan Talviprinssi 3 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
118 BSH o 21 33 FI*Gimmie's Home Town Hero 3 Uros 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS
119 BUR n FI*Lilac's Iron Maiden 3 Naaras 3 (GIC) Van Roy Kristof EX1 CACS
120 BUR n SE*Caribacka*s Irina 3 Naaras 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX2
121 BUR n Xsansa Magic Valley*RU 3 Naaras 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1 BIV
122 BUR n FI*Lilac's HRH King Hassan 3 Uros 4 (GIP) Van Roy Kristof EX1 CAPS
123 BUR n S*Lovestory's Triumph Tiger 3 Uros 6 (IP) Van Roy Kristof EX1 CAGPIB
124 BUR a FI*Hovikissan O'No 3 Naaras 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB
125 BUR a FI*Feirefiz Another Brick In The Wall 3 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
126 BUR b FI*Seirene Ipanema 3 Naaras 5 (IC) Funk Bobby EX1 CAGCIB NOM BIS
127 BUR b Xaver Magic Valley*RU 3 Uros 12 (Pennut) Funk Bobby EX1 NOM
128 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 2 (SP) Funk Bobby KM NOM BIS
129 BUR g FI*Karvanverran Ifigeneia 3 Naaras 10 (KAS) Funk Bobby Abs
130 CHA FI*Kattskogens Mathilda 3 Naaras 5 (IC) Funk Bobby EX1 CAGCIB
131 CYM 51-52 / CYM n 09 51 FI*Touchant Flirt de la Vie 3 Uros 9 (Avoin) Van Roy Kristof EX1 CAC
132 CYM 51-52 / CYM g 02 52 62 FI*Touchant Goutte d'Espérance 3 Naaras 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1 NOM BIS
133 CYM 51-52 / CYM f 03 51 FI*KehRuun Bianca 3 Naaras 2 (SP) Van Roy Kristof Abs
134 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI*Touchant Sans la Queue 3 Naaras 10 (KAS) Van Roy Kristof EX1 CAP
135 EUR n FI*RuusuLinnan Cool G. 3 Uros 5 (IC) Funk Bobby EX1 CAGCIB
136 EUR e FI*RuusuLinnan Esmeralda 3 Naaras 9 (Avoin) Funk Bobby Abs
137 EUR e FI*RuusuLinnan Delicate Duke 3 Uros 10 (KAS) Funk Bobby EX1 CAP
138 EUR e FI*RuusuLinnan Efraim 3 Uros 10 (KAS) Funk Bobby EX2
139 EUR as FI*Katinhännän Paranormal Spengler 3 Uros 10 (KAS) Funk Bobby EX1 CAP
140 EUR n 22 FI*Feronian Passion 3 Uros 12 (Pennut) Funk Bobby EX1
141 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 6 (IP) Funk Bobby EX1 CAGPIB
141 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 17 (Veteraani) Vanrusselt Joeri 2
142 EUR a 22 FI*Feronian Oregano 3 Uros 9 (Avoin) Van Roy Kristof EX1 CAC
143 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador 3 Uros 2 (SP) Funk Bobby KM
143 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador 3 Uros 17 (Veteraani) Vanrusselt Joeri 1 NOM
144 EUR d 22 FI*Pinkkitassun Harvey 3 Uros 3 (GIC) Funk Bobby EX1 CACS
145 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 1 (SC) Krogh Minna KM
146 EUR f 22 FI*Feronian Neilikka 3 Naaras 5 (IC) Van Roy Kristof EX1 CAGCIB NOM
147 EUR f 22 FI*Pinkkitassun Paula 3 Naaras 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX2
148 EUR f 22 FI*Pinkkitassun Psipsina 3 Naaras 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX1 BIV NOM BIS
149 EUR f 23 FI*Pikku-Piun Yksisarvinen 3 Naaras 12 (Pennut) Funk Bobby EX1
150 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Funk Bobby KM
151 EUR ns 23 FI*Katinhännän Ilmaveivi-Kikka 3 Naaras 2 (SP) Van Roy Kristof KM
152 EUR ns 23 FIN*Katinhännän Survivor Amber 3 Naaras 2 (SP) Van Roy Kristof KM BIV NOM
153 EUR ns 23 FI*Katinhännän Leonard Nimoy 3 Uros 4 (GIP) Van Roy Kristof EX1 CAPS NOM
154 EUR gs 23 FI*Katinhännän Harleen Frances Quinzel 3 Naaras 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX1
155 EUR a 02 62 FI*Waputtaren Unisieppari Irene 3 Naaras 10 (KAS) Funk Bobby Abs
156 KBL I / KBL ns 22 SE*Kot-à-Kuril Avalon 3 Uros 1 (SC) Funk Bobby KM
157 KBL I / KBL n 22 SE*Kot-à-Kuril Kassanova 3 Uros 3 (GIC) Funk Bobby EX1 CACS
158 KBL III / KBL f 24 SE*Björketorp Aina 3 Naaras 11 (Nuoret) Funk Bobby EX1
159 KBL III / KBL e 23 FI*Lilldale's Princess Shireen 3 Naaras 12 (Pennut) Funk Bobby EX1
160 KBL IV / KBL fs 03 22 Brioche Free Hunter *RU 3 Naaras 11 (Nuoret) Funk Bobby EX1
161 KOR FI*Mythai Busaya Bao 3 Naaras 3 (GIC) Van Roy Kristof EX1 CACS
162 KOR FI*Mythai Opale Devi 3 Naaras 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX1
163 KOR FI*Helmi's Ngön duang-tzan 3 Uros 10 (KAS) Van Roy Kristof EX1 CAP
164 MAN 51-52 / MAN fs 22 52 Auragold Heureka 3 Naaras 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB NOM
165 MAN 53 / MAN e 53 FI*Maikain Lager Kisskiss 3 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1 NOM
166 MAU n 24 FI*Anjupia's Abertawe Angawdd Awstin 3 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
167 OCI n 24 FI*Uniikki Kuuterneito 3 Naaras 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB
168 OCI n 24 FI*Moosegrove Rihanna 3 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna Abs
169 OCI b 24 FI*Vinkeä Eliitti-Elli 3 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
170 OCI b 24 FI*Silvercomet Lord Tyrion 3 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
171 OCI c 24 FI*WiliWilla MilkyWay Boy 3 Uros 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS NOM
172 OCI o 24 FI*Northalla Red Explorer 3 Uros 5 (IC) Van Roy Kristof EX1 CAGCIB NOM
173 OCI o 24 FI*Topspot Before Midnight 3 Naaras 6 (IP) Van Roy Kristof EX1 CAGPIB
174 OCI ns 24 FI*Somalinnan Iris 3 Naaras 3 (GIC) Van Roy Kristof EX1 CACS
175 OCI bs 24 FI*Somalinnan Lady of the Lake 3 Naaras 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1
176 OCI bs 24 FI*Guttatus Joy of Life 3 Uros 10 (KAS) Van Roy Kristof EX1 CAP
177 SRL I / SRL a Onyx Marcmiaow 3 Uros 11 (Nuoret) Funk Bobby EX1
178 SRL II / SRL a 03 Katrin's Curly Onix Blue 3 Uros 3 (GIC) Funk Bobby Abs
179 SRL III / SRL f IT*Silverdust Desdemona 3 Naaras 5 (IC) Funk Bobby EX1 CAGCIB
180 ABY n FI*Amajan Miura Mainarda 4 Naaras 5 (IC) Vanrusselt Joeri Abs
181 ABY n FI*Kermakupin Feel The Thunder 4 Naaras 7 (CH) Vanrusselt Joeri EX1 CACIB NOM
182 ABY n FI*Chosen-One Addie Lynn 4 Naaras 12 (Pennut) Vanrusselt Joeri Abs
183 ABY n FI*Lovedevotion Leticia 4 Naaras 12 (Pennut) Vanrusselt Joeri EX1
184 ABY n FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc 4 Naaras 2 (SP) Vanrusselt Joeri KM
185 ABY n FI*Kharn-Ka Valley of Ashes 4 Naaras 6 (IP) Vanrusselt Joeri EX1 CAGPIB
186 ABY a FI*Redcheetah's Erin 4 Naaras 7 (CH) Vencliková Lena EX1 CACIB NOM BIS
187 ABY o FI*Redcheetah's Ruusu 4 Naaras 2 (SP) Vencliková Lena KM NOM
188 BAL a 21 FI*Aurinkorinteen Erynigum 4 Uros 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1
189 CRX I / CRX o FI*Claypond's Farceur 4 Uros 3 (GIC) Vencliková Lena EX1 CACS
190 CRX I / CRX ns FI*Piupaws Donkey Kong 4 Uros 5 (IC) Vencliková Lena EX1 CAGCIB NOM
191 CRX I / CRX n FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets 4 Naaras 2 (SP) Vencliková Lena KM
192 CRX II / CRX n 02 62 Believer Magic Rivendell 4 Uros 7 (CH) Vanrusselt Joeri EX1 CACIB
193 CRX II / CRX n 01 62 FI*FunkyJam's Lotsa Heart 4 Naaras 12 (Pennut) Vanrusselt Joeri EX1 NOM
194 CRX IV / CRX d 02 62 FI*Merivirran Bono For U2 4 Uros 7 (CH) Vencliková Lena EX1 CACIB
195 CRX V / CRX n 23 FI*Piupaws Lara Croft 4 Naaras 5 (IC) Vanrusselt Joeri EX1 CAGCIB
196 CRX V / CRX n 24 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can 4 Uros 4 (GIP) Vanrusselt Joeri EX1 CAPS
197 CRX V / CRX a 24 FI*Framillan Good&Plenty 4 Naaras 6 (IP) Vanrusselt Joeri EX1 CAGPIB NOM
197 CRX V / CRX a 24 FI*Framillan Good&Plenty 4 Naaras 17 (Veteraani) Vencliková Lena 1 NOM BIS
198 CRX VII / CRX n 33 FI*Framillan Lando Calrissian 4 Uros 5 (IC) Vanrusselt Joeri EX1 CAGCIB NOM
199 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI*Framillan Born This Way 4 Uros 8 (PR) Vanrusselt Joeri EX1 CAPIB
200 DRX I / DRX n EE*X-Paroni Masterpiece 4 Uros 6 (IP) Vanrusselt Joeri Mitätöity Mitätöity
201 DRX V / DRX n 24 FI*Avariel Qinisa 4 Naaras 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1
202 DSP II / DSP n 01 64 Kalinka Okhta Style 4 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
202 DSP n 02 21 Kalinka Okhta Style 4 Naaras 13c (Määrittely) Isakov Vladimir DSP n 01 64
203 DSP V / DSP n 33 FI*Kimsun Adorable Alien Kid 4 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
204 GRX II / GRX n 03 SE*OneWorld Papageno 4 Uros 8 (PR) Isakov Vladimir EX1 CAPIB
205 OLH o 24 FI*TaikaTomun Queenie 4 Naaras 11 (Nuoret) Vencliková Lena EX1
206 OSH n FI*JellonCats Kiara 4 Naaras 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1 NOM BIS
207 OSH b FI*Harmuan Cacao Praliné 4 Naaras 7 (CH) Vencliková Lena EX1 CACIB
208 OSH b FI*Harmuan Cacao Caramel 4 Uros 8 (PR) Vencliková Lena EX1 CAPIB
209 OSH b 24 FI*Vintterin Hilma Miinantytär 4 Naaras 7 (CH) Vencliková Lena EX1 CACIB
210 OSH bs 25 FI*Nazarlik XTC 4 Uros 6 (IP) Vencliková Lena EX1 CAGPIB
210 OSH bs 25 FI*Nazarlik XTC 4 Uros 17 (Veteraani) Vencliková Lena 1 NOM
211 RUS N'Tauriel White ALWinBest 4 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
212 RUS LV*Fantasy Russia Marselina 4 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
213 RUS FI*Harmuan Tauno Tomera 4 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX2
214 RUS GR*Silverine Leonidas of IvanaKallio's 4 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir Abs
215 RUS Silberfeder's Krabat 4 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 BIV NOM BIS
216 RUS Katzenhof Urho 4 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
217 RUS FI*Hana-Bi Sea Matryoshka 4 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
218 RUS FI*Harmuan Arturo Allegro 4 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
219 RUS FI*Janatuisen Sandrino Il Vivace 4 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX3
220 RUS FI*Zarin Armand de Brignac 4 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX2
221 RUS FI*Harmuan Wellamo Walborga 4 Naaras 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP BIV
222 SIA n FI*Selcouth Cat of Kindness 4 Uros 11 (Nuoret) Vencliková Lena EX1 NOM
223 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM BIV NOM BIS
224 SOM n FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave 4 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir Abs
225 SOM n Olaf von Gulda 4 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
226 SOM n FI*Amajan Salvo Salvatore 4 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
227 SOM n FI*Amajan Sfia Serenella 4 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX2
228 SOM n FI*Amajan Spes Speranza 4 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir Abs
229 SOM n FI*Amajan Svilda Sperandea 4 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM
230 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 17 (Veteraani) Vencliková Lena 2
230 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM BIS
231 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 17 (Veteraani) Vencliková Lena 2
231 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM BIV NOM BIS
232 SOM n FI*Amajan Hafta Hilaria 4 Naaras 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS
233 SOM n FI*Lamadegaan Festival Star 4 Uros 8 (PR) Isakov Vladimir EX1 CAPIB
234 SOM a FI*Kharn-Ka Parisian Queen 4 Naaras 6 (IP) Vencliková Lena EX1 CAGPIB
235 SOM o FI*Amajan Norton Norberto 4 Uros 1 (SC) Vanrusselt Joeri KM
236 SOM o FI*Amajan Neffi Nerea 4 Naaras 3 (GIC) Vanrusselt Joeri EX1 CACS
236 SOM o FI*Amajan Neffi Nerea 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
237 SOM o FI*Amajan Pon Preziosa 4 Naaras 5 (IC) Vanrusselt Joeri EX1 CAGCIB
238 SOM o FI*SunnyPace Kalanchoë 4 Uros 12 (Pennut) Vanrusselt Joeri Abs
239 SOM o FI*Amajan Serenissima Serafina 4 Naaras 12 (Pennut) Vanrusselt Joeri EX2
240 SOM o FI*SunnyPace Knautia 4 Naaras 12 (Pennut) Vanrusselt Joeri EX1 BIV
241 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Wibby 4 Naaras 1 (SC) Vencliková Lena KM BIV
242 SPH II / SPH n 09 FI*Eipril Rosalie 4 Naaras 3 (GIC) Vencliková Lena EX1 CACS
243 SPH II / SPH n 09 Miki Sanuki's Scarface 4 Uros 9 (Avoin) Vencliková Lena EX1 CAC
244 SPH II / SPH n 02 64 FI*Hebblas Xiander 4 Uros 6 (IP) Vencliková Lena EX1 CAGPIB NOM
245 SPH IV / SPH e 02 21 62 FI*Hebblas Seldon 4 Uros 4 (GIP) Vanrusselt Joeri EX1 CAPS NOM
246 SPH V / SPH f 03 32 Skinzin Hobbitually Beautiful 4 Naaras 1 (SC) Isakov Vladimir KM BIV NOM
247 SPH V / SPH n 32 FI*CiCi's Galahad Dagahal 4 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
248 SPH V / SPH f 03 32 Murashoff Aurora Borealis 4 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
249 SPH V / SPH f 32 S*Shangri-La Felin Sylphrena 4 Naaras 13c (Määrittely) Isakov Vladimir SPH f 33
249 SPH V / SPH f 33 S*Shangri-La Felin Sylphrena 4 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
250 SPH V / SPH f 03 33 FI*Hebblas Ximena 4 Naaras 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB BIV
251 SPH V / SPH d 33 Onni Tutsi's 4 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
252 SPH V / SPH n 09 33 Vigo of Bucked Naked 4 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX2
253 HCL Mökö Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Vanrusselt Joeri 2
254 HCL Traks Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Vanrusselt Joeri 1 NOM BIS
254 HCL Traks Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Vanrusselt Joeri 1 NOM
255 HCL Turbo Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Vanrusselt Joeri 1 NOM BIS
256 HCS Kissa Pesonen Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Vencliková Lena 1 NOM
270 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Funk Bobby BEN ns 24, BML I, BSH a, BSH b, BSH c, BSH f, BSH j, BUR b, BUR g, CHA, EUR a 03, EUR a 24, EUR as, EUR d 22, EUR e, EUR es, EUR f 23, EUR f 24, EUR n, EUR n 22, EUR n 24, KBL I, KBL III, KBL IV, SRL I, SRL II, SRL III, VET 1 35
Isakov Vladimir DSP n 01 64 (13c), SPH V (13c), DSP II, DSP V, GRX II, RUS, SOM n, SPH V 34
Krogh Minna EXO g 03 23, EXO n 22, PER d, RAG a, RAG a 03, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG e 04, RAG n, RAG n 03, SBI b, SBI n, BSH e, BSH ns 11, BSH o 21 33, BUR a, EUR d 24, MAN 51-52, MAN 53, MAU n 24, OCI b 24, OCI c 24, OCI n 24 34
Paloluoma Anne EXO f 03 22, EXO f 24, EXO n, EXO n 24, PER a 33, PER n 21 33, RAG a 03 21, RAG f 03, RAG n 04, SBI a, SBI c 21, SBI d 21, SBI g, SBI h, SBI j 21, TUV a 61-63, TUV g 61-63, LPL V, MCO III, MCO VI, SIB II, SIB IV, SIB IX 38
Tarabini Darina MCO IV, MCO V, MCO VII, NEM II, NFO VI, NFO VIII 36
Van Roy Kristof ACL I, ACL XI, MCO I, MCO IX, MCO VIII, NEM I, NFO IV, NFO VII, TUA II, TUA VII, BUR n, CYM 51-52, EUR a 22, EUR f 22, EUR gs 23, EUR ns 23, KOR, OCI bs 24, OCI ns 24, OCI o 24 37
Vanrusselt Joeri ABY n, CRX II, CRX V, CRX VII, CRX VIII, DRX I, SOM o, SPH IV, HCL, VET 3, VET Kotikissat 28
Vencliková Lena ABY a, ABY o, BAL a 21, CRX I, CRX IV, DRX V, OLH o 24, OSH b, OSH b 24, OSH bs 25, OSH n, SIA n, SOM a, SPH II, HCS, VET 4 25
8 tuomaria.