Omakissa
ERY-SYD 110. kansainvälinen kissanäyttely Helsinki
Järjestävä yhdistys Eteläinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 8.6.2019 Loppuu 8.6.2019
Ilmoittautuminen alkaa 31.3.2019 Ilmoittautuminen loppuu 12.5.2019
Yleisöaika alkaa 11:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 10:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 12:30
Arvostelut alkavat 11:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 31.5.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Kyllä Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 270  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@erysyd.fi
Paikka Helsinki
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö Viivi Viuha, p. 050 506 5355, puheenjohtaja@ery-syd.net
Näyttelysihteeri Tarja Kudjoi, p. 040 741 4003, show@ery-syd.net
Pääassistentti Marika Landen, p. 040 504 2592, mlanden@gmail.com

Lisätietoja
Näyttely on Drive In näyttely. Lisätietoja näyttelyinfosta.
 
Näyttelymaksut kissoille, jotka on ilmoitettu ja maksettu viimeistään 14.4.2019: 36e/kissa/pvä, ERY-SYDin jäsenille 34e/kissa/pvä.

Näyttelymaksu kissoille, jotka on ilmoitettu ja maksettu 15.4.2019 jälkeen: 39e/kissa/pvä, ERY-SYDin jäsenille 36e/kissa/pvä. 

 
Näyttelymaksun voi maksaa leimakortilla 14.4.2019 asti. Korkeintaan 2 leimakorttia/omistaja/päivä. Myös vajaat leimakortit käyvät osasuorituksena. Leimakortti postitettava välittömästä ilmoittautumisen jälkeen.

Painettu näyttelyluettelo on maksullinen (5 euroa), eikä sitä voi ostaa näyttelypaikalta. Luettelo sisältää molempien päivien näyttelyt. Sähköinen luettelo julkaistaan näyttelypäivänä internetissä.
 
Näyttelyn virallinen kutsu löytyy osoitteesta: http://ery-syd.net/nayttelyt-tulossa/

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 56 53 1 0 2
2 63 60 1 0 2
3 97 94 2 1 0
4 83 80 1 0 2
Kotikissat 4 4 0 0 0
Yhteensä 303 291 5 1 6

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*Cherish's Rocket 1 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB NOM BIS
2 EXO f FI*Nipsu-Nappulan XtraPrecious 1 Naaras 8 (PR) Krogh Minna EX1 CAPIB NOM
3 EXO n 22 FI*Chosen-One Romance in the Rain 1 Uros 1 (SC) Funk Bobby KM
4 EXO n 22 Ayser's Wild Tabby 1 Uros 6 (IP) Funk Bobby EX1 CAGPIB
5 EXO n 24 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger 1 Uros 1 (SC) Funk Bobby KM
6 EXO n 24 FI*Aamukasteen Finland Maiden 1 Naaras 8 (PR) Funk Bobby EX1 CAPIB
6 EXO n 24 FI*Aamukasteen Finland Maiden 1 Naaras 17 (Veteraani) Paloluoma Anne 2
7 EXO f 24 FI*Nipsu-Nappulan Uptown Girl 1 Naaras 7 (CH) Funk Bobby EX1 CACIB
8 EXO f 24 FI*Aamukasteen Cosmic Girl 1 Naaras 4 (GIP) Funk Bobby EX1 CAPS
8 EXO f 24 FI*Aamukasteen Cosmic Girl 1 Naaras 17 (Veteraani) Paloluoma Anne 1 NOM BIS
9 EXO f 03 22 FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo 1 Naaras 4 (GIP) Funk Bobby EX1 CAPS NOM BIS
10 EXO g 03 23 FI*Whispers Oxana 1 Naaras 3 (GIC) Funk Bobby EX1 CACS
11 PER d FI*Mimosan Viper 1 Uros 5 (IC) Funk Bobby EX1 CAGCIB NOM BIS
12 PER a 33 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow 1 Uros 2 (SP) Funk Bobby KM
13 PER n 21 33 Reverans Isadora 1 Naaras 5 (IC) Funk Bobby EX1 CAGCIB
14 RAG n S*Mariamores O'Lala of Adonis 1 Naaras 4 (GIP) Funk Bobby EX1 CAPS BIV
15 RAG n FI*Jylhärinteen Chili 1 Naaras 8 (PR) Funk Bobby EX1 CAPIB
16 RAG n FI*Snowrag Tinky Winky 1 Naaras 8 (PR) Funk Bobby EX2
17 RAG a FI*Maplehill's Almond Kiss 1 Naaras 7 (CH) Funk Bobby EX1 CACIB
18 RAG a FI*Satinante's Bluebird Xara Florinna 1 Naaras 12 (Pennut) Funk Bobby EX1
19 RAG a FI*Riverknee Ariels Tail 1 Naaras 10 (KAS) Funk Bobby EX1 CAP
20 RAG a 21 FI*Jylhärinteen Tuisku 1 Uros 5 (IC) Funk Bobby EX1 CAGCIB
21 RAG n 03 FI*Valkokullan Magnum 1 Uros 3 (GIC) Funk Bobby EX1 CACS
22 RAG n 03 FI*Midnightdolls Cinnamon Girl 1 Naaras 11 (Nuoret) Funk Bobby EX1
23 RAG n 04 FI*Barfait's Gizmo 1 Uros 11 (Nuoret) Funk Bobby EX2
24 RAG n 04 FI*Purppuralinnan Prinssi Wilhard 1 Uros 11 (Nuoret) Funk Bobby EX1 BIV
25 RAG n 04 Gayaneh Rhodomela rosa 1 Naaras 11 (Nuoret) Funk Bobby EX1
26 RAG a 03 FI*Ragtail Rihanna 1 Naaras 9 (Avoin) Funk Bobby EX1 CAC
27 RAG a 03 FI*Barfait's Grace 1 Naaras 11 (Nuoret) Funk Bobby EX1
28 RAG a 03 FI*Celestial's Poison Girl 1 Naaras 2 (SP) Funk Bobby KM
29 RAG a 04 FI*Satinante's SweetHeart Ali Jennifer 1 Naaras 5 (IC) Funk Bobby EX1 CAGCIB
30 RAG a 04 FI*Riverknee Milord Waldemar 1 Uros 2 (SP) Funk Bobby KM
31 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart 1 Uros 6 (IP) Funk Bobby EX1 CAGPIB
32 RAG f 03 FI*Sunrunner's Bron Blodeuwedd 1 Naaras 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS NOM
33 RAG f 03 FI*Celestial's Kaunehin Oot 1 Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
34 RAG n 03 21 Gayaneh Quadrata 1 Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
35 RAG n 03 21 Gayaneh Mimulus macula 1 Naaras 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
35 RAG n 03 21 Gayaneh Mimulus macula 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
36 RAG n 04 21 Gayaneh Synura saimi 1 Naaras 12 (Pennut) Funk Bobby EX1 NOM BIS
37 RAG n 04 21 Gayaneh Helius Hilaris 1 Uros 6 (IP) Funk Bobby EX1 CAGPIB NOM
38 RAG a 03 21 FI*Celestial's Guillermo de Argentina 1 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1 NOM
39 RAG a 04 21 FI*Celestial's Rodrigo de Argentina 1 Uros 11 (Nuoret) Funk Bobby EX1 NOM BIS
40 RAG a 04 21 Gayaneh Scenedesmus sade 1 Naaras 12 (Pennut) Funk Bobby EX1
41 SBI n FI*Chirybiry's Sweet Asmo 1 Uros 9 (Avoin) Funk Bobby EX1 CAC
42 SBI n FI*Chirybiry's Hug me 1 Uros 6 (IP) Funk Bobby EX1 CAGPIB
43 SBI b FI*Chirybiry's My Darling Ipi 1 Naaras 1 (SC) Funk Bobby KM NOM BIS
44 SBI b FI*Mithrandilin Elwing 1 Naaras 2 (SP) Funk Bobby KM
45 SBI h FI*Canth's Precious Darling 1 Naaras 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS
46 SBI j FI*ElfQuest Shelby 1 Naaras 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
47 SBI n 21 FI*Zildan Juhannuslempi 1 Naaras 7 (CH) Krogh Minna Abs
48 SBI b 21 FI*Kirakan Zen Garden 1 Naaras 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB
49 TUV a 61-63 / TUV a 62 S*Rytorps Fade to Black 1 Uros 8 (PR) Krogh Minna EX1 CAPIB
50 TUV g 61-63 / TUV g 62 S*Lislisas Coco Chanel 1 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
51 LPL V / LPL d 22 S*Ägirs Hus BC Ppreben 2 Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP NOM BIS
52 MCO I / MCO n FI*Rotcat Odessa 2 Naaras 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS
53 MCO I / MCO n PL*Ashabelle Niger 2 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
54 MCO III / MCO n 22 FI*Rotcat Sisy 2 Naaras 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
55 MCO III / MCO n 22 Obermoon Hugo Boss 2 Uros 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
56 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Escape's Little Cedric 2 Uros 1 (SC) Van Roy Kristof KM BIV NOM
57 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Escape's Powell 2 Uros 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1
58 MCO IV / MCO n 09 25 LV*BBMC Nitro 2 Uros 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX2
59 MCO IV / MCO a 09 22 FI*Dagmeran Desperado 2 Uros 10 (KAS) Van Roy Kristof EX1 CAP
60 MCO V / MCO f FI*Rotcat Unia 2 Naaras 5 (IC) Van Roy Kristof EX1 CAGCIB
61 MCO V / MCO f 22 FI*Blackcurrant The Flower of Carnage 2 Naaras 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX1
62 MCO V / MCO d 25 FI*NineTales Quake 2 Uros 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1 BIV
63 MCO V / MCO f Zmatrixu Ultra Star 2 Naaras 10 (KAS) Van Roy Kristof EX1 CAP
64 MCO VI / MCO d 09 22 Zachary Tiili*PL 2 Uros 3 (GIC) Van Roy Kristof EX1 CACS
65 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI*Stout-hearted Victorious Love 2 Naaras 3 (GIC) Van Roy Kristof EX1 CACS BIV
66 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Dagmeran Euphoria 2 Naaras 9 (Avoin) Van Roy Kristof EX1 CAC
67 MCO V / MCO d 24 FI*Easylife's Wintertime Love 2 Uros 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX2
67 MCO VI / MCO d 09 23 FI*Easylife's Wintertime Love 2 Uros 13c (Määrittely) Isakov Vladimir MCO V / MCO d 24
68 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Easylife's Snow Butterfly 2 Naaras 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1
69 MCO VI / MCO g 09 23 FI*Stout-hearted Glorious Grace 2 Naaras 12 (Pennut) Van Roy Kristof Abs
70 MCO VI / MCO f 03 24 Rio Rita Estate Pearls*RU 2 Naaras 4 (GIP) Van Roy Kristof EX1 CAPS NOM BIS
71 MCO VI / MCO d 09 24 FI*Easylife's King of Moon 2 Uros 8 (PR) Van Roy Kristof EX1 CAPIB BIV NOM
72 MCO VI / MCO d 09 25 FI*Stout-hearted Yoshi 2 Uros 10 (KAS) Van Roy Kristof EX1 CAP
73 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Chamberlain No Connection 2 Naaras 10 (KAS) Van Roy Kristof Abs
74 MCO VII / MCO ns 22 Macawi Mosi Double E's Xahir 2 Uros 1 (SC) Van Roy Kristof KM
75 MCO VII / MCO ns 24 FI*Hemingway's Itancan Pejuta 2 Naaras 9 (Avoin) Van Roy Kristof EX2
76 MCO VII / MCO ns 25 Yankee Cats Great Roxann 2 Naaras 9 (Avoin) Van Roy Kristof EX1 CAC
77 MCO VII / MCO ns 25 FI*Blackcurrant O- Ren Ishii 2 Naaras 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX1 BIV NOM BIS
78 MCO VII / MCO ns 22 FI*Rotcat Knight of Silver 2 Uros 2 (SP) Van Roy Kristof KM
79 MCO VII / MCO as 22 FI*Rotcat Quick Silver 2 Uros 4 (GIP) Van Roy Kristof EX1 CAPS
80 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Nùria 2 Uros 1 (SC) Krogh Minna KM
81 MCO IX / MCO w 63 FI*Rotcat Tomboy Of Finland 2 Naaras 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS
82 NEM I / NEM n FI*Pikku-Priin Glamorous Senga Sengana 2 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1 NOM
83 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Glossy Bounty 2 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX2
84 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Charizard 2 Uros 1 (SC) Van Roy Kristof KM
84 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Charizard 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
85 NEM II / NEM f 03 21 RussianIrbis Champagne 2 Naaras 9 (Avoin) Van Roy Kristof Abs
86 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Great Polka 2 Uros 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1
87 NFO II / NFO n 09 FI*InukChuck's Pepleri 2 Uros 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB
88 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Marjametsän Poika saunoo 2 Uros 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB NOM BIS
89 NFO VI / NFO d 03 FI*Haaveeni Balder 2 Uros 5 (IC) Van Roy Kristof EX1 CAGCIB BIV
90 NFO VI / NFO d 02 62 S*Drakborgens Charles Ingvar Jönsson 2 Uros 5 (IC) Van Roy Kristof EX2
91 NFO VI / NFO f 09 22 FI*Haaveeni Freija 2 Naaras 5 (IC) Van Roy Kristof EX1 CAGCIB NOM
92 NFO VI / NFO f 09 23 S*Myselisia's Campari 2 Naaras 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1
93 NFO VI / NFO f 02 21 62 Poo Nai's AnnaBelle 2 Naaras 8 (PR) Van Roy Kristof EX1 CAPIB
94 NFO VII / NFO ns 22 S*Miss Mikkus' Prins Pipi 2 Uros 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB
95 NFO VII / NFO ns 24 FI*Hopeahännän Hymypoika 2 Uros 6 (IP) Krogh Minna Abs
96 NFO VIII / NFO ds 09 23 SE*Gryttjens Cochise 2 Uros 5 (IC) Van Roy Kristof EX1 CAGCIB
97 NFO VIII / NFO fs 09 23 SE*Gryttjens Cheyenne 2 Naaras 7 (CH) Van Roy Kristof EX1 CACIB
98 NFO VIII / NFO fs 09 22 FI*Hopeahännän Neiti Kesäheinä 2 Naaras 9 (Avoin) Van Roy Kristof Abs
99 NFO VIII / NFO as 09 22 S*Aborgatos Rita 2 Naaras 13c (Määrittely) Isakov Vladimir NFO as 09 22
99 NFO VIII / NFO as 09 22 S*Aborgatos Rita 2 Naaras 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1 BIV
100 NFO VIII / NFO ds 09 22 S*Drakborgens Gorm Gyllenstorm 2 Uros 8 (PR) Van Roy Kristof EX1 CAPIB
101 SIB III / SIB n 24 Glaucos White Witch, CZ 2 Uros 7 (CH) Van Roy Kristof EX1 CACIB
102 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Catillus Jaska 2 Uros 7 (CH) Van Roy Kristof EX1 CACIB
103 SIB IV / SIB n 03 22 FI*Catillus Mittumaari 2 Naaras 9 (Avoin) Van Roy Kristof EX1 CAC
104 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Pikku-Priin Hurja Hidalgo 2 Uros 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1 BIV NOM BIS
105 SIB V / SIB fy 24 FI*Igora Celeste 2 Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1 NOM
106 SIB IX / SIB w 61 FI*Cherrytail's Lord WhiteMaster 2 Uros 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1
107 TUA II / TUA n 09 FI*Felesin Seda 2 Naaras 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS NOM BIS
108 BEN n 24 CattiCartano QueenOfHearts 3 Naaras 7 (CH) Krogh Minna Abs
109 BEN ns 24 FI*Polarheim's Rossville 3 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
110 BEN n 22 32 FI*RashelRose Amadeus 3 Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
111 BEN n 24 32 FI*RashelRose Patricia Kaas 3 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
112 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 1 (SC) Vanrusselt Joeri KM BIV NOM BIS
113 BML I / BML bs 11 31 FI*Kissamummon Severi 3 Uros 5 (IC) Vanrusselt Joeri EX1 CAGCIB
114 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Suukon Muisto Pekulle 3 Uros 11 (Nuoret) Vanrusselt Joeri EX1
115 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Suukon Sirppana 3 Naaras 11 (Nuoret) Vanrusselt Joeri EX1
116 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Keijun SyysLoisto 3 Uros 4 (GIP) Vanrusselt Joeri EX1 CAPS
117 BML II / BML ds 11 31 FI*Kissamummon Hopeajään Säihke 3 Uros 11 (Nuoret) Vanrusselt Joeri EX1
118 BSH a FI*Aliceblue Tiffany 3 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
119 BSH b Mauricijus Kates Akis*LT 3 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
120 BSH c FI*Aliceblue Neymar 3 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
121 BSH c FI*Aliceblue Wendy 3 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
122 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM BIS
122 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Tarabini Darina 1 NOM BIS
123 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Knockout 3 Uros 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS
124 BSH ns 11 FI*Lumiprinsessan Talviprinssi 3 Uros 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB
125 BSH ns 22 64 Haley de Noble*LV 3 Uros 9 (Avoin) Vanrusselt Joeri EX1 CAC
126 BSH ny 22 Fontenoy Robb Stark 3 Uros 9 (Avoin) Vanrusselt Joeri EX1 CAC
127 BUR n FI*Lilac's Iron Maiden 3 Naaras 3 (GIC) Vanrusselt Joeri EX1 CACS
128 BUR n SE*Caribacka*s Irina 3 Naaras 12 (Pennut) Vanrusselt Joeri EX2
129 BUR n Xsansa Magic Valley*RU 3 Naaras 12 (Pennut) Vanrusselt Joeri EX1 BIV NOM
130 BUR n FI*Lilac's HRH King Hassan 3 Uros 4 (GIP) Vanrusselt Joeri EX1 CAPS
131 BUR n S*Lovestory's Triumph Tiger 3 Uros 6 (IP) Vanrusselt Joeri EX1 CAGPIB
132 BUR n FI*Feirefiz Pour Some Sugar On Me 3 Naaras 6 (IP) Vanrusselt Joeri EX1 CAGPIB BIV NOM
133 BUR a FI*Oliivian Daredevil 3 Uros 5 (IC) Vanrusselt Joeri EX1 CAGCIB
133 BUR a FI*Oliivian Daredevil 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
134 BUR a FI*Hovikissan O'No 3 Naaras 7 (CH) Vanrusselt Joeri EX1 CACIB
135 BUR a FI*Feirefiz Another Brick In The Wall 3 Uros 12 (Pennut) Vanrusselt Joeri EX1 BIV
136 BUR b FI*Seirene Ipanema 3 Naaras 5 (IC) Vanrusselt Joeri EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
137 BUR b FI*Oliivian Hazlenut 3 Naaras 11 (Nuoret) Vanrusselt Joeri EX1
138 BUR b FI*Lilac's Temple of the King 3 Uros 12 (Pennut) Vanrusselt Joeri EX2
139 BUR b Xaver Magic Valley*RU 3 Uros 12 (Pennut) Vanrusselt Joeri EX1
140 BUR b FI*Feirefiz Shine On You Crazy Diamond 3 Naaras 12 (Pennut) Vanrusselt Joeri EX1
141 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 2 (SP) Vanrusselt Joeri KM NOM
142 BUR c FI*Oliivian Gardenia 3 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
143 BUR d FI*Lilac's Queen Nala´s Shani 3 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
144 BUR f FI*Lilac's Tullamore Dew 3 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
145 BUR f FI*Oliivian Frida Kahlo 3 Naaras 8 (PR) Isakov Vladimir EX1 CAPIB
146 BUR g FI*Karvanverran Ifigeneia 3 Naaras 10 (KAS) Isakov Vladimir Abs
147 CHA FI*Kattskogens Mathilda 3 Naaras 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB NOM
148 CYM 51-52 / CYM f 03 51 FI*KehRuun Bianca 3 Naaras 2 (SP) Vanrusselt Joeri Abs
149 EUR n 22 FI*Feronian Passion 3 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1 NOM
150 EUR n 23 FIN*Katinhännän SuurSeikkailija 3 Naaras 8 (PR) Krogh Minna EX1 CAPIB
151 EUR n 24 FI*Aurinkokiven Bohemia 3 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
152 EUR n 24 FI*Kissakallion Hudson 3 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
152 EUR n 24 FI*Kissakallion Hudson 3 Uros 17 (Veteraani) Tarabini Darina 1 NOM
153 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB NOM
153 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 17 (Veteraani) Tarabini Darina 2
154 EUR a 24 FI*Vinhaviiksen Karvakaveri 3 Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1 NOM
155 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador 3 Uros 2 (SP) Krogh Minna KM NOM BIS
155 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador 3 Uros 17 (Veteraani) Tarabini Darina 2
156 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 1 (SC) Isakov Vladimir KM NOM
157 EUR e 23 FI*Himmelintähden Elastinen 3 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
158 EUR f 22 FI*Feronian Neilikka 3 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB BIV
159 EUR f 22 FI*Pinkkitassun Paula 3 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX2
160 EUR f 22 FI*Pinkkitassun Psipsina 3 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 NOM
161 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Vanrusselt Joeri KM
162 EUR ns 23 FI*Katinhännän Ilmaveivi-Kikka 3 Naaras 2 (SP) Vanrusselt Joeri KM
163 EUR ns 23 FIN*Katinhännän Survivor Amber 3 Naaras 2 (SP) Vanrusselt Joeri KM BIV
164 EUR ns 23 FI*Katinhännän Leonard Nimoy 3 Uros 4 (GIP) Vanrusselt Joeri EX1 CAPS
165 EUR as 23 EE*Blueberry Wildstar 3 Uros 6 (IP) Vanrusselt Joeri EX1 CAGPIB
166 KBL I / KBL ns 22 SE*Kot-à-Kuril Avalon 3 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM NOM
167 KBL I / KBL n 22 SE*Kot-à-Kuril Kassanova 3 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
168 KOR FI*Mythai Ornanong Sa-Mon 3 Naaras 3 (GIC) Vanrusselt Joeri EX1 CACS BIV
169 KOR FI*Tatsutan Ariel Ava-Tamsaka 3 Naaras 5 (IC) Vanrusselt Joeri EX1 CAGCIB
170 KOR FI*Mythai Opale Devi 3 Naaras 11 (Nuoret) Vanrusselt Joeri EX1 NOM BIS
171 KOR FI*Qurokon Sitkeä Sissi 3 Naaras 11 (Nuoret) Vanrusselt Joeri EX2
172 KOR FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam 3 Naaras 6 (IP) Vanrusselt Joeri EX1 CAGPIB
172 KOR FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam 3 Naaras 17 (Veteraani) Tarabini Darina 3
173 KOR FI*Kattihovin Daiyamondo Neko 3 Naaras 10 (KAS) Vanrusselt Joeri EX1 CAP
174 MAN 51-52 / MAN fs 22 52 Auragold Heureka 3 Naaras 5 (IC) Vanrusselt Joeri EX1 CAGCIB
175 MAN e 22 Katskans Creamsicle 3 Naaras 13c (Määrittely) Funk Bobby MAN e 22 52
176 MAU n 24 FI*Shanemin Freyja Forvitinn Hratt 3 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
177 MAU n 24 FI*Anjupia's Abergavenny Alwyn Anwir 3 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX2
178 MAU n 24 FI*Anjupia's Abertawe Angawdd Awstin 3 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 BIV
179 MAU ns 24 FI*Chai-lai Zira Zamila 3 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
180 OCI n 24 FI*Guttatus Miss Liberty 3 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
181 OCI n 24 FI*Topspot Lucifero Magnifico 3 Uros 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS NOM
182 OCI b 24 FI*Moosegrove Romeo JR 3 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir Abs
183 OCI c 24 FI*WiliWilla MilkyWay Boy 3 Uros 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS
184 OCI o 24 FI*WiliWilla Tweedlee Dee 3 Naaras 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB
185 OCI ns 24 FI*Kukkatarhan Inula 3 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
186 OCI ns 24 FI*Kukkatarhan Juglans 3 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
187 OCI as 24 Ronnon Locicat, CZ 3 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir Abs
188 OCI bs 24 FI*Guttatus Bellatrix 3 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
188 OCI bs 24 FI*Guttatus Bellatrix 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
189 OCI bs 24 FI*Guttatus Mister Happiness 3 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
190 OCI bs 24 FI*WiliWilla Ocean Explorer 3 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM BIS
191 OCI bs 24 FI*Guttatus Joy of Life 3 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX2
192 SRL I / SRL a Onyx Marcmiaow 3 Uros 11 (Nuoret) Vanrusselt Joeri EX1
193 SRL II / SRL a 03 Katrin's Curly Onix Blue 3 Uros 3 (GIC) Vanrusselt Joeri Abs
194 SRL III / SRL f IT*Silverdust Desdemona 3 Naaras 5 (IC) Vanrusselt Joeri EX1 CAGCIB
195 ABY n FI*Redcheetah's Eemeli 4 Uros 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
196 ABY n FI*Kermakupin Feel The Thunder 4 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
197 ABY n FI*Chosen-One Addie Lynn 4 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX2
198 ABY n FI*Lovedevotion Leticia 4 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 BIV NOM
199 ABY n Gaspacho Bonjour L'Amour*PT 4 Uros 2 (SP) Paloluoma Anne KM BIV NOM BIS
199 ABY n Gaspacho Bonjour L'Amour*PT 4 Uros 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 2
200 ABY n FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc 4 Naaras 2 (SP) Paloluoma Anne KM
201 ABY n FI*Kharn-Ka Valley of Ashes 4 Naaras 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB
202 ABY a FI*Redcheetah's Erin 4 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC NOM BIS
203 ABY o FI*Redcheetah's Ruusu 4 Naaras 2 (SP) Paloluoma Anne KM NOM BIS
204 CRX I / CRX o FI*Claypond's Farceur 4 Uros 3 (GIC) Tarabini Darina EX1 CACS
205 CRX I / CRX ns FI*Piupaws Donkey Kong 4 Uros 5 (IC) Tarabini Darina EX1 CAGCIB NOM
206 CRX II / CRX n 01 62 FI*FunkyJam's Lotsa Heart 4 Naaras 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1
207 CRX II / CRX c 09 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee 4 Naaras 4 (GIP) Vencliková Lena EX1 CAPS
208 CRX III / CRX d FI*Nibel's Sol 4 Naaras 7 (CH) Vencliková Lena EX1 CACIB
209 CRX V / CRX n 23 FI*Piupaws Lara Croft 4 Naaras 5 (IC) Tarabini Darina EX1 CAGCIB
210 CRX V / CRX n 24 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can 4 Uros 4 (GIP) Tarabini Darina EX1 CAPS
211 CRX V / CRX a 24 FI*Framillan Good&Plenty 4 Naaras 6 (IP) Tarabini Darina EX1 CAGPIB NOM
212 CRX VI / CRX n 02 21 62 FI*Framillan Camo the Leaf Dragon 4 Uros 9 (Avoin) Vencliková Lena EX1 CAC
213 CRX VI / CRX a 03 24 FI*Framillan Highway Unicorn 4 Naaras 9 (Avoin) Vencliková Lena EX1 CAC
214 CRX VI / CRX ns 03 24 FI*Spectrolite Ritariperhonen 4 Uros 2 (SP) Vencliková Lena KM
215 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Piupaws Tecna 4 Naaras 2 (SP) Vencliková Lena KM BIV NOM
215 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Piupaws Tecna 4 Naaras 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 2
216 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Piupaws Hjördis-Täti 4 Naaras 10 (KAS) Vencliková Lena EX1 CAP
217 CRX VII / CRX n 33 FI*Framillan Lando Calrissian 4 Uros 5 (IC) Vencliková Lena EX1 CAGCIB NOM
218 CRX VII / CRX n 21 32 FI*Mimic Adidas 4 Uros 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1 NOM
219 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI*Framillan Born This Way 4 Uros 10 (KAS) Vencliková Lena EX1 CAP
220 DRX I / DRX b FI*Fairy-Story's Ällösöpö 4 Naaras 11 (Nuoret) Vencliková Lena Abs
221 DRX I / DRX n FI*Åbodas Mimi 4 Naaras 11 (Nuoret) Vencliková Lena EX1 NOM
222 DRX I / DRX n EE*X-Paroni Masterpiece 4 Uros 6 (IP) Vencliková Lena Mitätöity Mitätöity
223 DRX V / DRX n 25 FI*Åbodas Tonttu 4 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
224 DRX V / DRX n 24 FI*Avariel Qinisa 4 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
225 DRX VII / DRX d 21 32 FI*Bravefellow Pilvi 4 Naaras 9 (Avoin) Vencliková Lena EX1 CAC NOM
226 GRX II / GRX n 03 SE*OneWorld Papageno 4 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP
227 OLH o 24 FI*TaikaTomun Queenie 4 Naaras 11 (Nuoret) Tarabini Darina EX1
228 OLH r 03 FI*Galene's Erica Spiculifolia 4 Naaras 10 (KAS) Tarabini Darina EX1 CAP
229 OSH n FI*JellonCats Kiara 4 Naaras 12 (Pennut) Tarabini Darina EX1 NOM BIS
230 OSH b FI*Vintterin Lenita Miinantytär 4 Naaras 5 (IC) Tarabini Darina EX1 CAGCIB
231 OSH b FI*Harmuan Cacao Praliné 4 Naaras 9 (Avoin) Tarabini Darina EX1 CAC
232 OSH b FI*Harmuan Cacao Caramel 4 Uros 8 (PR) Tarabini Darina EX1 CAPIB
233 OSH b 22 FI*LeeRaus Taikuri Narsku 4 Uros 1 (SC) Tarabini Darina KM
233 OSH b 22 FI*LeeRaus Taikuri Narsku 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
234 OSH b 22 FI*Nazarlik Gloriana 4 Naaras 9 (Avoin) Tarabini Darina EX1 CAC NOM
235 OSH b 24 FI*Vintterin Tenho Sulonpoika 4 Uros 3 (GIC) Tarabini Darina EX1 CACS
236 OSH b 24 FI*Vintterin Hilma Miinantytär 4 Naaras 7 (CH) Tarabini Darina EX1 CACIB
237 OSH b 24 FI*Vintterin Aleksi Samponpoika 4 Uros 12 (Pennut) Tarabini Darina EX1 BIV
238 OSH h 24 FI*Sylimykkyrän Ainutlaatuinen Alma 4 Naaras 12 (Pennut) Tarabini Darina EX1
239 RUS LV*Fantasy Russia Marselina 4 Naaras 9 (Avoin) Vencliková Lena EX1 CAC
240 RUS FI*SinisenHetken Tähdenlento 4 Naaras 11 (Nuoret) Vencliková Lena EX1
241 RUS FI*IvanaKallio's Fanny 4 Naaras 12 (Pennut) Vencliková Lena Abs
242 RUS FI*Harmuan Arturo Allegro 4 Uros 10 (KAS) Vencliková Lena EX2
243 RUS FI*Zarin Armand de Brignac 4 Uros 10 (KAS) Vencliková Lena EX1 CAP NOM
244 SIA n Whalleybush Most Wanted 4 Uros 9 (Avoin) Tarabini Darina EX1 CAC
245 SIA n FI*VentisOrientis Alyaska Polar Star 4 Naaras 9 (Avoin) Tarabini Darina EX1 CAC
246 SIA n FI*Selcouth Cat of Kindness 4 Uros 11 (Nuoret) Tarabini Darina EX1 BIV NOM
247 SIA n FI*Kurosawa Gilded Age 4 Naaras 11 (Nuoret) Tarabini Darina EX1
248 SIA n FI*BlackDevil's The Whisper Of The Prophecy 4 Uros 2 (SP) Tarabini Darina KM
249 SIA n FI*Vintterin Pauli Miinanpoika 4 Uros 4 (GIP) Tarabini Darina EX1 CAPS
250 SIA a FI*Twist-Tiramisun Foxy Lady 4 Naaras 11 (Nuoret) Tarabini Darina EX1
251 SIA b FI*Vintterin Inkeri Sampontytär 4 Naaras 12 (Pennut) Tarabini Darina EX1
252 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Paloluoma Anne KM BIV NOM BIS
253 SOM n FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave 4 Uros 3 (GIC) Paloluoma Anne Abs
254 SOM n FI*Lamadegaan Feel The Magic 4 Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
255 SOM n FI*Vulpes Be My Druidess 4 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
256 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) Paloluoma Anne KM
256 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 1 NOM BIS
257 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Paloluoma Anne KM BIV
257 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 1 NOM
258 SOM n FI*Lamadegaan Fine By Me 4 Naaras 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB
259 SOM a FI*Kharn-Ka Parisian Queen 4 Naaras 6 (IP) Tarabini Darina EX1 CAGPIB
260 SOM o SE*Vesselkattens Stina 4 Naaras 5 (IC) Tarabini Darina EX1 CAGCIB
261 SPH II / SPH n 09 FI*Eipril Rosalie 4 Naaras 3 (GIC) Tarabini Darina EX1 CACS
262 SPH II / SPH n 02 64 FI*Hebblas Xiander 4 Uros 6 (IP) Tarabini Darina EX1 CAGPIB NOM
263 SPH IV / SPH f 03 FI*Hobbitqueen's Untamed Sky 4 Naaras 9 (Avoin) Vencliková Lena EX1 CAC
264 SPH IV / SPH e 02 21 62 FI*Hebblas Seldon 4 Uros 4 (GIP) Vencliková Lena EX1 CAPS
265 SPH V / SPH f 03 32 Murashoff Aurora Borealis 4 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 NOM BIS
266 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 4 Naaras 2 (SP) Paloluoma Anne KM
267 SPH V / SPH f 03 33 FI*Hebblas Ximena 4 Naaras 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB BIV
268 SPH V / SPH d 33 Onni Tutsi's 4 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP
269 SPH n 02 21 Hloya Dymon Style 4 Naaras 13c (Määrittely) Isakov Vladimir SPH n 02 21 64
270 HCL Mökö Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Paloluoma Anne 2
271 HCL Traks Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Vencliková Lena 1 NOM BIS
271 HCL Traks Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Paloluoma Anne 1 NOM
272 HCL Turbo Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Paloluoma Anne 1 NOM BIS
291 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Funk Bobby MAN e 22 52 (13c), EXO f 03 22, EXO f 24, EXO g 03 23, EXO n 22, EXO n 24, PER a 33, PER d, PER n 21 33, RAG a, RAG a 03, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG a 21, RAG n, RAG n 03, RAG n 04, RAG n 04 21, SBI b, SBI n 38
Isakov Vladimir NFO VIII (13c), MCO VI (13c), SPH n 02 21 64 (13c), BSH a, BSH b, BSH c, BSH f, BSH ns 11, BUR c, BUR d, BUR f, BUR g, EUR d 24, EUR e 23, EUR f 22, KBL I, MAU n 24, MAU ns 24, OCI as 24, OCI b 24, OCI bs 24, OCI c 24, OCI n 24, OCI ns 24, OCI o 24, VET 4 42
Krogh Minna EXO f, EXO n, RAG a 03 21, RAG f 03, RAG n 03 21, SBI b 21, SBI h, SBI j, SBI n 21, TUV a 61-63, TUV g 61-63, LPL V, MCO I, MCO III, MCO IX, MCO VIII, NEM I, NFO II, NFO IV, NFO VII, SIB V, TUA II, BEN n 22 32, BEN n 24, BEN n 24 32, BEN ns 24, CHA, EUR a 24, EUR n 22, EUR n 23, EUR n 24 40
Paloluoma Anne ABY a, ABY n, ABY o, DRX V, GRX II, SOM n, SPH V, HCL, VET 1 28
Tarabini Darina CRX I, CRX V, OLH o 24, OLH r 03, OSH b, OSH b 22, OSH b 24, OSH h 24, OSH n, SIA a, SIA b, SIA n, SOM a, SOM o, SPH II, VET 3 34
Van Roy Kristof MCO IV, MCO V, MCO VI, MCO VII, NEM II, NFO VI, NFO VIII, SIB III, SIB IV, SIB IX 42
Vanrusselt Joeri BML I, BML II, BSH ns 22 64, BSH ny 22, BUR a, BUR b, BUR n, CYM 51-52, EUR as 23, EUR f 24, EUR ns 23, KOR, MAN 51-52, SRL I, SRL II, SRL III 39
Vencliková Lena CRX II, CRX III, CRX VI, CRX VII, CRX VIII, DRX I, DRX VII, RUS, SPH IV, VET Kotikissat 23
8 tuomaria.