YK, 18. kansainvälinen kissanäyttely, Hartola 28.4.2019
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 28.4.2019 Loppuu 28.4.2019
Ilmoittautuminen alkaa 12.1.2019 Ilmoittautuminen loppuu 30.3.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 20.4.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään    Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.ykkoskissat@gmail.com
Paikka Hartola
Toimihenkilöt Näyttely on täynnä.
Kutsun kokonaisuudessaan löydät tästä

Lisätietoja: 
Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com
Raha-asiat:  Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com
Näyttelypäällikkö:  Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kolumbus.fi
Ensikertalainen näyttelyssä:  Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com
Pääassistentti:  Jarkko Kousa, jarkko.kousa@gmail.com
Näyttelysihteeri:  Eeva Lindblom, show.ykkoskissat@gmail.com
Lisätietoja

1.4. JÄLKEEN HYVÄKSYTÄÄN VAIN VÄRI- JA LUOKKAMUUTOKSET,
EI MUITA MUUTOKSIA !

Ilmoittautumiset: VAIN Omakissan kautta Ilmoittautumisaika  12.1.- 1.4.2019
Näyttelyyn osallistuminen rajoitetaan kategorioittain 1/ n.50, 2/ n.70, 3/n. 40, 4/ n.50 kissaa. Ilmoittautuminen Omakissassa sulkeutuu kategorioittain ko kategorian täytyttyä. Mahdollisia vapautuvia paikkoja voi tiedustella sähköpostitse show.ykkoskissat@gmail.com. Yhdistys pidättää oikeuden tarvittaessa muuttaa kategoriakohtaisia kissamääriä. Karsintaperuste: ilmoittautumismaksun saapumispäivän perusteella kategorioittain.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 50
2 73
3 48
4 60
Yhteensä 231

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 15 PT*Kiyoko Kats Big Royal Naaras Grand International Champion Youssef Khaled EX1 CACS NOM BIS
PT*Kiyoko Kats BB-4ever (PER n 22) x Canastaexo Lil Candy of Kiyoko Kats, DSM (EXO n)
2 EXO n FI SK LO 18 Kisuicat's Part-Of-Me Uros International Champion Youssef Khaled EX1 CAGCIB
FI*Kermaviiksen Giovanni (PER n 03) x Kisuicat's Mona Lisa (EXO n 22)
3 EXO n 22 FI SK LO 17 FI*Castlemoor's JerryCotton Uros Grand International Champion Eric Reijers EX1 CACS NOM BIS
PT*Kiyoko Kats Secret Love (PER n 22) x PT*Kiyoko Kats Big Royal (EXO n)
4 EXO n 24 FI SK LO 17 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger Uros Supreme Champion Petra Cerná KM
FI*Elrikan Garfield Gold (EXO d 03 24) x FI*KiSui All or Nothing (PER f 03)
5 PER n FI SK LO 16 FI*Mimosan Quarterback Uros Supreme Champion Petra Cerná KM
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
6 PER n FI SK LO 18 FI*Mimosan Worst Part Is Over Naaras Avoin Petra Cerná Abs
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Just Two of Us (PER n)
7 PER f FI SK LO 17 FI*Mimosan Until The World Ends Naaras International Champion Youssef Khaled Abs
FI*Mimosan Never Let You Go (PER d 23) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
8 PER a 24 Kiyoko Kats Dom Perignon Uros Champion Petra Cerná EX1 CACIB NOM
PT*Kiyoko Kats BB-4ever (PER n 22) x Canastaexo Lil Candy of Kiyoko Kats, DSM (EXO n)
9 PER n 33 FI SK LO 16 Sinihuiskan Fenix Uros Grand International Champion Eric Reijers EX1 CACS
Sinihuiskan XabiAlonso (PER a 21 33) x Sinihuiskan Delilah (PER n 33)
10 PER a 33 FI SK LO 14 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow Uros Supreme Premior Eric Reijers KM
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Benoma Havanna Dreams (PER n 21 33)
11 RAG n FI SRK LO 13 S*Mariamores O'Lala of Adonis Naaras International Premior Petra Cerná EX1 CAGPIB NOM BIS
NO*Tranquil Adonis (RAG n 04) x S*Harmony BlueEye Rochelle (RAG n)
12 RAG a FI SRK LO 13 FI*Stardoll's Blue Velvet Naaras Kastraatti Youssef Khaled EX1 CAP
FI*Tuulikellon Prime Time (RAG n 03) x FI*Stardoll's Tilly Tina (RAG a)
13 RAG e 21 FI SRK LO Kin edler von den Lichtalben Uros Grand International Champion Youssef Khaled EX1 CACS
The Cute Cats Fairy Prince (RAG n 04 21) x Ashanti Edle von den Lichtalben (RAG g 04)
14 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Valkokullan Magnum Uros Grand International Champion Youssef Khaled EX1 CACS NOM
FI*Valkokullan Sisu (RAG n 03) x FI*Valkokullan Helinä (RAG a 04)
15 RAG n 03 FI SK LO 16 S*Krickelins Vivian Naaras Avoin Youssef Khaled EX1 CAC
(N)Diadem's Willy Wonka Sollis (RAG n 03) x S*Krickelins Vera (RAG a 03)
16 RAG n 03 FI SK LO 18 FI*Midnightdolls Cinnamon Girl Naaras Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX1 BIV NOM BIS
FI*Valkokullan Magnum (RAG n 03) x FI*Dollyblues You Are The Sunshine (RAG a 03)
17 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros International Premior Youssef Khaled EX1 CAGPIB
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
18 RAG n 03 FI SRK LO FI*Ragtail Dominic Uros Kastraatti Youssef Khaled EX1 CAP
FIN*Ragtail Baron (RAG n 04) x PL*Gregorius-Cat Stella (RAG a 03)
18 RAG n 03 FI SRK LO FI*Ragtail Dominic Uros Veteraani Eric Reijers 2
FIN*Ragtail Baron (RAG n 04) x PL*Gregorius-Cat Stella (RAG a 03)
19 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Stardoll's Dark Matter Uros Premior Youssef Khaled EX1 CAPIB BIV NOM
FI*Stardoll's Blue Galaxy (RAG a 04) x SE*CherryPop's Mew (RAG n 04)
20 RAG n 04 FI SK LO 18 FI*Purppuralinnan Prinssi Wilhard Uros Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1 NOM BIS
Leon Nitoris*PL (RAG n 03) x FI*Purppuralinnan Prinsessa Safiira (RAG a)
21 RAG n 04 FI SK LO 19 Gayaneh Rhodomela rosa Naaras Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1 NOM
PL*Ragissa Winnetou (RAG a 04) x Gayaneh Oscillatoria oblivia (RAG n)
22 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Valkokullan Voima Uros International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB
FI*Tuulikellon Prime Time (RAG n 03) x Ariokkierags Nacoya (RAG a 03)
23 RAG n 04 FI SK RX 15 Ryoko edle von den Lichtalben Naaras International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB
Satinova's Twilight (RAG c 03) x Jazz edle von den Lictalben (RAG )
24 RAG a 03 FI SK LO 18 FI*Ragtail Rihanna Naaras Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1
FI*Ragtail Kimi Konstantino (RAG a 03) x FI*Valkoapilan April Fool's Eevi (RAG a 04)
25 RAG a 03 FI SK LO 18 FI*Midnightdolls I Believe In You Naaras Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX1
FI*Valkokullan Magnum (RAG n 03) x FI*Dollyblues You Are The Sunshine (RAG a 03)
26 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Stardoll's Blue Galaxy Uros Supreme Champion Petra Cerná KM
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
27 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Valkokullan Super Uros International Champion Petra Cerná EX1 CAGCIB
FI*Valkokullan Sisu (RAG n 03) x FI*Valkokullan Helinä (RAG a 04)
28 RAG a 04 FI SK LO 14 Solenzara's Solomon Jack Uros Kastraatti Petra Cerná EX1 CAP
Solenzara's Only You (RAG n 04) x S*Gunbertus Fusion (RAG a 03)
29 RAG e 04 FI SK LO 16 FI*Tammikatin Hunajanassu Uros International Premior Petra Cerná EX1 CAGPIB NOM
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Tammikatin Baby Carrot (RAG f 04)
30 RAG n 03 21 FI SK LO 18 Gayaneh Quadrata Naaras Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1 NOM
S*Vallhovstassens Boss (RAG a 03) x Gayaneh Mimulus macula (RAG n 03 21)
31 SBI n FI SK LO 18 FI*WanillaWillan Konsta Uros Avoin Eric Reijers EX1 CAC
FI*Birrulin Boris (SBI a) x FI*Rais-Kis KissKiss (SBI n)
32 SBI a FI SK LO 17 FI*Felinessi Hilda Naaras Avoin Petra Cerná Abs
FI*Harebell Lancelot (SBI n) x FI*Felinessi Claudette (SBI n)
33 SBI b FI SK LO 18 FI*JoJon Duixiang Mei Uros Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1
FI*JoJon Kuajiang Hua (SBI b 21) x FI*JoJon Wan Meihua (SBI f 21)
34 SBI c FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin How Deep Is Your Love Naaras Supreme Champion Petra Cerná Abs
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
35 SBI d FI SK LO 18 FI*WanillaWillan Lenni Uros Avoin Youssef Khaled EX1 CAC
FI*WanillaWillan Jethro (SBI n) x FI*WanillaWillan Iiris (SBI f)
36 SBI e FI SK LO 18 FI*Rais-Kis Too Hot Uros International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Rais-Kis IceKiss (SBI g)
37 SBI f FI SRK LO FI*Rais-Kis Aurora Naaras Supreme Premior Youssef Khaled KM NOM
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
37 SBI f FI SRK LO FI*Rais-Kis Aurora Naaras Veteraani Eric Reijers 2
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
38 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Usambara Naaras International Premior Petra Cerná EX1 CAGPIB
FIN*Bijou's Garrison (SBI a 21) x FIN*JoJon Hua Wei (SBI n 21)
38 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Usambara Naaras Veteraani Eric Reijers 1 NOM BIS
FIN*Bijou's Garrison (SBI a 21) x FIN*JoJon Hua Wei (SBI n 21)
39 SBI a 21 FI SK LO 18 FI*Lofanna Ifigeneia Naaras Champion Eric Reijers EX1 CACIB NOM
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Lofanna Francesca (SBI a)
40 SBI a 21 FI SK LO 18 FI*JoJon Chengwei Pic Naaras Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1
Las Perlas-sin Bleu Fantasme (SBI a) x Picolina v. Fuchswinkel (SBI a 21)
41 SBI f 21 FI SK LO 16 FI*ElfQuest Quanna Naaras International Premior Petra Cerná EX1 CAGPIB
FI*ElfQuest Oliver (SBI d 21) x FI*Ziazan Inessa (SBI c 21)
42 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN SRK LO FIN*Verdian Cihangir Uros Supreme Premior Eric Reijers KM NOM BIS
FIN*Semiramisin Zekai (TUV n) x Ceylan-Van vom Glasbach (TUV f)
42 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN SRK LO FIN*Verdian Cihangir Uros Veteraani Eric Reijers 1 NOM
FIN*Semiramisin Zekai (TUV n) x Ceylan-Van vom Glasbach (TUV f)
43 TUV f 61-63 / TUV f 62 FI SK LO 15 FI*Ilveslinnan Endamli Erenay Naaras Supreme Champion Eric Reijers KM
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
44 TUV f 61-63 / TUV f 62 FI SK LO 18 FI*Unikuun Rokki Rinsessa Naaras Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1
Avyonah Aziz Herr vom See (TUV e) x FI*Valier's Farai (TUV f)
45 TUV f 61-63 / TUV f 21 62 FI SK LO 15 FI*Ilveslinnan Erkenci Erdemay Naaras Supreme Premior Eric Reijers KM NOM
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
46 ACS III / ACS b 24 FI SRK RX 14 FI*Siriuksen KoppamurraCurl Uros Supreme Premior Youssef Khaled Abs
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
47 MCO I / MCO n FI SK LO 18 David Punto Valentino, CZ Uros Avoin Linda Knýová Abs
Lakiss Grand (MCO n 25) x Veyron Manticore (MCO a)
48 MCO I / MCO n FI SK LO 18 FI*KingLeo's Jolly Good Golly Miss Molly Naaras Champion Linda Knýová EX1 CACIB
FI*KingLeo's Echo of Lemmy Kilmister (MCO n 09 22) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
49 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 18 FI*KingLeo's Jacquesson So High Uros Premior Linda Knýová Abs
FI*KingLeo's Echo of Lemmy Kilmister (MCO n 09 22) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
50 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 14 Olaf Junior Kaprysowo*PL Uros Supreme Champion Youssef Khaled KM
Olaf Amibial*PL (MCO n 22) x Dafne King of Wind*PL (MCO n 22)
51 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros Supreme Champion Youssef Khaled KM BIV NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
52 MCO III / MCO n 22 FI SK RX 17 L*Tomas Lynxmark Uros Avoin Youssef Khaled EX1 CAC
Irvin Gonsior Line*RU (MCO n 22) x Sevara Lynxmark (MCO n 24)
53 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Sky Uros Supreme Premior Youssef Khaled KM NOM BIS
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
54 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros Kastraatti Youssef Khaled Abs
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
54 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros Siitos
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
55 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*NineTales One To Rule Them All Uros Kastraatti Youssef Khaled EX1 CAP
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Lady Leonita (MCO n 09 22)
56 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Cedric Uros Supreme Champion Linda Knýová KM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
57 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lion King Uros International Champion Linda Knýová Abs
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
58 MCO IV / MCO n 03 24 FI SK LO 18 FI*Moggi Kimi Räiskäle Uros Champion Linda Knýová EX1 CACIB
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
59 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*NineTales Oh My Goddess Naaras Champion Linda Knýová EX1 CACIB NOM BIS
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Lady Leonita (MCO n 09 22)
60 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 19 FI*Escape's Powell Uros Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1 BIV NOM BIS
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Jennifer Lopez (MCO g 09 22)
61 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 18 FI*LovelyLife You Raise Me Up Ykä Uros Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX2
FI*LovelyLife Up And Go Uula (MCO n 09 22) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
62 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lady Leonita Naaras Kastraatti Linda Knýová EX1 CAP
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
63 MCO V / MCO d FI SK LO 17 FI*NineTales Numero Uno Uros Avoin Martin Šanda Abs
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Karma Chameleon (MCO f 09)
64 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 19 FI*Escape's Portos Lion Uros Pennut 4-7 kk Martin Šanda EX1
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Jennifer Lopez (MCO g 09 22)
65 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Karma Police Uros International Premior Martin Šanda EX1 CAGPIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
66 MCO VI / MCO d 09 23 FI SK LO 18 Gryfin Lillycubs*PL Uros Champion Youssef Khaled EX1 CACIB
Ecliptic Rooibos (MCO d 22) x DK Red Line's Pheebe (MCO f 03 23)
67 MCO VI / MCO d 03 22 FI SK LO 19 FI*Escape's O'Miziaki Uros Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX1
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Happy Apple (MCO f 09 22)
68 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Hard as a Rock Uros International Premior Youssef Khaled EX1 CAGPIB
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
69 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun GäryGävi Uros Grand International Champion Martin Šanda EX1 CACS BIV
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x SE*Alice Springs Paddy Relly (MCO fs 09 22)
70 MCO VII / MCO as 22 FI SK RX 19 Othello de la Fierte du Maine Uros Avoin Martin Šanda EX1 CAC
Joe des Coons de Virgan (MCO as 23) x Nefertiti du Doll-Maine Blue (MCO as)
71 MCO I / MCO a FI SK LO 18 FI*LovelyLife X-Box Xander Uros Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*LovelyLife Vive L'amour Vivian (MCO a)
72 MCO VII / MCO as FI SK LO 18 FI*LovelyLife X-Box Xiumin Uros Nuoret 7-10 kk Martin Šanda EX1
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*LovelyLife Vive L'amour Vivian (MCO a)
73 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*KingLeo's Gunn-Tove Naaras Out of Competition Martin Šanda Arvosteltu
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
74 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 17 FI*CapitalCats Tobias Uros Kastraatti Martin Šanda Abs
S*Tassfarmen's Kevin (MCO n 22) x FI*Vuorensinen Vanessa (MCO ns)
75 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 18 FI*Chamberlain My Only One Uros Kastraatti Martin Šanda EX1 CAP
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Enjoy Me (MCO a 22)
76 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 18 FI*Moggi Kamo Milla Naaras Out of Competition Martin Šanda Abs
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
77 MCO VIII / MCO ns 09 24 FI SK LO 18 FI*Moggi Kizz-Kizz Uros Avoin Martin Šanda EX1 CAC
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
78 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 18 FI*Moggi Lolli Pop Naaras Nuoret 7-10 kk Martin Šanda EX1 NOM
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Ice Dream (MCO ns 09 22)
79 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 19 FI*Escape's Phoebe Naaras Pennut 4-7 kk Martin Šanda EX1 BIV NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Jennifer Lopez (MCO g 09 22)
80 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Meeco Uros Supreme Premior Martin Šanda KM
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*Rotcat Didi (MCO ns 09 22)
81 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 18 FI*Pikku-Priin Finlandia Uros Champion Youssef Khaled EX1 CACIB
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Bella-Gisella (NEM a 21)
82 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 18 FI*Pikku-Priin Fiona Naaras Champion Youssef Khaled EX1 CACIB NOM
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Bella-Gisella (NEM a 21)
83 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 16 FI*Pikku-Priin Charizard Uros Supreme Champion Linda Knýová KM BIV NOM BIS
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
84 NEM II / NEM ns 09 21 FI SK LO 19 Lunarsky LucianAurora Uros Avoin Linda Knýová EX1 CAC
Komilfo D*Pryanik (NEM ns 09 21) x Luciana Zhemchug Nevy (NEM as 03 21)
85 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 19 FI*Pikku-Priin Great Polka Uros Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1
FI*Pikku-Priin Charizard (NEM n 09 21) x Charinitha Perelka*PL (NEM a 09 21)
86 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 18 FI*Pikku-Priin Elite Queen Naaras International Premior Linda Knýová EX1 CAGPIB
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
87 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Premior Martin Šanda EX1 CAPIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
88 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 (N)Migoto's Conrad Uros Grand International Champion Youssef Khaled EX1 CACS
IT*Norr Venn's Vin Santo (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Martine, DVM (NFO n 09 22)
89 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Emeliana Naaras International Champion Youssef Khaled Abs
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
90 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*GoldenFurry's Maroon Maize Uros Champion Youssef Khaled Abs
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
91 NFO V / NFO f FI SK LO 16 FI*Hirmuinen Coco Chanel Naaras Grand International Champion Linda Knýová EX1 CACS
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
92 NFO V / NFO d 22 FI SK LO 18 FI*Hirmuinen Entti Puuparta Uros Nuoret 7-10 kk Linda Knýová Abs
FI*Siniidan Sysiässä (NFO n 09 22) x FI*Hirmuinen Coco Chanel (NFO f)
93 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 19 S*Cederskogens Öydis Önskedröm Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1 NOM BIS
S*Tante Bluhme's Fritjof Andersson (NFO d 09 22) x (N)Mariskogens Orkidé (NFO a 03 24)
94 NFO V / NFO f FI SK LO 16 FI*Felicis Greta Naaras International Premior Linda Knýová EX1 CAGPIB
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
95 NFO VI / NFO d 03 22 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Diorella Naaras Supreme Champion Martin Šanda KM NOM
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
96 NFO VI / NFO f 02 21 64 FI SK LO 18 FI*Jarraun's Skog Helja Naaras Avoin Martin Šanda EX1 CAC
(N)Fodnaheia's Maffeo (NFO d 09 22) x FI*Jarraun's Skog Emeliana (NFO n 03 22)
97 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 19 Beija-Flor Forest Myths Naaras Pennut 4-7 kk Martin Šanda EX1 BIV
FI*GoldenFurry's Juicy Jersey (NFO n 09 22) x Elmira Dumny Kot (NFO f 03 22)
98 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO FI*Felicis Enna Naaras Supreme Premior Martin Šanda KM
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
98 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO FI*Felicis Enna Naaras Veteraani Eric Reijers 1 NOM BIS
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
99 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 16 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros Supreme Champion Linda Knýová KM
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
100 NFO VII / NFO ns 24 FI SK LO 17 FI*Hopeahännän Hymypoika Uros International Premior Linda Knýová EX1 CAGPIB
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän Daisy (NFO a 09 24)
101 NFO VIII / NFO fs 03 22 FI SRK LO N*Migoto's Rikke Naaras Supreme Premior Martin Šanda KM NOM BIS
(N)Vanity's Dumle (NFO d 09 24) x S*Just Catnap's Warm Cotton (NFO ns 01 21)
102 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco Naaras Supreme Champion Linda Knýová KM
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
103 NFO IX / NFO w 61 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Eikki-Ejnar Uros Grand International Premior Linda Knýová EX1 CAPS NOM
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
104 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 18 FI*Cherrytail's Kronos Uros Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled Abs
FI*Cherrytail's Continental (SIB ns) x FI*Cherrytail's Mexican Girl (SIB f 09)
105 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 18 FI*Lumikissan Jesse James Uros Avoin Youssef Khaled EX1 CAC
CH*Lukijn's Skye (SIB n 22) x SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville (SIB n 24)
106 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 19 Dayana Foresthunter Naaras Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1 NOM
Nazar Sibaris*RU (SIB n 09 24) x Tamila Dostoyanie Sibiri (SIB n 23)
107 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 17 FI*Raitamäen Benjamin Uros International Champion Martin Šanda EX1 CAGCIB NOM
FI*Amurin Hoosea (SIB n 03 22) x FI*Apachiris Egwene (SIB n 24)
108 SIB V / SIB dy 22 FI SK LO 17 FI*Amurin Kadmiel Uros Champion Youssef Khaled EX1 CACIB
FI*Amurin Rafael II (SIB ny 09 24) x FI*Amurin Gabrielle (SIB fy 22)
109 SIB V / SIB d 24 FI SK LO 18 FI*Lumikissan Leijonakuningas Uros Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX1 NOM
Glaucos White Witch, CZ (SIB n 24) x FI*Lumikissan Säihkysilmä (SIB f 09 24)
110 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 16 FI*Cherrytail's Beowulf Uros Kastraatti Martin Šanda EX1 CAP
FI*Sipsun Altair (SIB ds 09 24) x FI*Cherrytail's Xalvadora (SIB fs 09)
111 SIB VIII / SIB fs 09 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's Xalvadora Naaras Grand International Champion Youssef Khaled EX1 CACS
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
112 SIB IX / SIB w 61 FI SK LO 19 FI*Cherrytail's Lady WhiteDream Naaras Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX1
Glaucos White Witch, CZ (SIB n 24) x Blondelle vom Rieder Einödhof (SIB w)
113 BEN n 22 FI SK RX 17 S*KungsgardenCats Manta Ray Naaras International Champion Linda Knýová EX1 CAGCIB BIV
S*KungsgardenCats Dolphin (BEN n 24 32) x Absolutely Leonora (BEN n 24)
114 BEN n 22 FI SK RX 19 FI*Cajado Aglais Io Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1
Silverglam Gispa (BEN n 24 32) x Arindi Cats Dottie (BEN n 24)
115 BEN n 22 FI SK RX 19 FI*Cajado Aglia Tau Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX2
Silverglam Gispa (BEN n 24 32) x Arindi Cats Dottie (BEN n 24)
116 BEN n 22 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Tigger Uros Supreme Premior Linda Knýová Abs
Aridlands Takoda (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Keep Lovin' Lo, JW, DSM, DVM (BEN n 24)
117 BEN n 22 FI SK LO 18 FI*Leokatin Silvano Dude Uros Premior Linda Knýová EX1 CAPIB NOM
Guru Dude Dream (BEN n 24) x Brownsugar Diana (BEN n 22)
118 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Supreme Champion Martin Urban KM NOM BIS
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
119 BEN n 24 FI SK LO 18 S*Leopardettes Herra Hermanni Uros International Champion Martin Urban EX1 CAGCIB
Avantumdream King (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
120 BEN n 24 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Ocean Treasure Uros Supreme Premior Martin Urban KM NOM BIS
Absolutely My Own Private Idaho (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Blue Water Droplets (BEN n 24)
121 BSH a FI SK LO 18 FI*Ruusutarhan Viviana Naaras Avoin Martin Urban EX1 CAC
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Ruusutarhan Piccola (BSH a)
122 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Linda Knýová KM NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
122 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Martin Urban 1 NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
123 BSH ns 11 FI SK LO 18 FI*EmeraldCharm Mademoiselle Mimi Naaras Avoin Petra Cerná EX1 CAC
Yoggi Bear van Nipigon (BSH ay 11) x EE*Eliora Delaire Devianti (BSH ns 11)
124 BSH ny 11 FI SK LO 19 FI*EmeraldCharm Raspberry Rose Naaras Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX1
FI*EmeraldCharm Fandorin (BSH ny 25) x FI*EmeraldCharm Just Peachy (BSH ay 11)
125 BSH ay 11 FI SK RX 17 FI*EmeraldCharm Just Peachy Naaras Avoin Petra Cerná EX1 CAC
Yoggi Bear van Nipigon (BSH ay 11) x FI*EmeraldCharm Silver Varvara (BSH ns 11)
126 BSH ay 11 FI SK LO 19 FI*EmeraldCharm Romanov Uros Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX1
FI*EmeraldCharm Fandorin (BSH ny 25) x FI*EmeraldCharm Just Peachy (BSH ay 11)
127 BSH ay 11 FI SRK RX FI*EmeraldCharm Empyreal Elea Naaras Kastraatti Petra Cerná EX1 CAP NOM
S*Litho's Sunrise of Savanna (BSH ny 11) x Silver Pamplemousse aus Curbechi (BSH ns 11)
128 BSH b 33 FI SK LO 18 SE*Camapokas Mårten Uros Avoin Petra Cerná EX1 CAC
IDP*Nima's Boom Chokolatta (BSH b 33) x SE*Camapokas Lady Paco Rabanne (BSH a 21 33)
129 BSH bs 33 FI SK LO 18 FI*Brit-tail's Icequeen Naaras Avoin Petra Cerná Abs
Shansel Mystical Smile of Mars (BSH bs 33) x FI*RoundFace's La Bella Durmiente (BSH bs 33)
130 BUR a FI SRK LO 13 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Petra Cerná KM NOM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
131 BUR b FI SK LO 18 FI*Cattish Smurfette Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1
FI*Hovikissan O'Boy (BUR b) x FI*Cattish Snow White (BUR f)
132 BUR b FI SK LO 19 FI*Feirefiz Shine On You Crazy Diamond Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1 NOM BIS
FI*Oliivian Daredevil (BUR a) x FI*Feirefiz You're Mine (BUR b)
133 BUR c FI SRK LO 13 FI*Cattish Anne Bonny Naaras Grand International Premior Petra Cerná EX1 CAPS
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x FIN*Pardofelis Lady Chatterley (BUR c)
134 BUR e FI SK LO 16 FI*Aavan Pohjoista Viljaa Naaras International Premior Martin Urban EX1 CAGPIB
FI*Bumpulina Van Damme (BUR e) x FI*Pardofelis True Love (BUR e)
135 BUR g FI SK LO 16 FI*Pikkukuun Pocahontas Naaras Kastraatti Linda Knýová EX1 CAP
FI*Purmelita's Camry (BUR a) x FI*Pikkukuun Dear Tinkerbell (BUR h)
136 BUR h FI SK LO 15 HU*Alba Regia Matzah Naaras International Champion Petra Cerná EX1 CAGCIB NOM
Kittykatz Bronzed Aussie (BUR b) x HU*Alba Regia Panka (BUR g)
137 BUR j FIN SRK LO FIN*Cattish Fort Charlotte Naaras Supreme Premior Petra Cerná KM
FIN*Tulihännän Kullero (BUR e) x FIN*Cattish Elven Star (BUR b)
137 BUR j FIN SRK LO FIN*Cattish Fort Charlotte Naaras Veteraani Martin Urban 2
FIN*Tulihännän Kullero (BUR e) x FIN*Cattish Elven Star (BUR b)
138 CHA FI SK LO 18 FI*Kattskogens Mathilda Naaras International Champion Martin Urban EX1 CAGCIB NOM
Guenady de L'Amour Bleu (CHA ) x FI*Sinimirrin Ruusunen (CHA )
139 CHA FI SK LO 18 HU*Blue Melody Karma Naaras Avoin Martin Urban EX1 CAC
HU*Blue Melody Sammy Davis (CHA ) x HU*Blue Melody Harmony (CHA )
140 CHA FI SK LO 17 FI*Kattskogens Willhelm Uros Grand International Premior Martin Urban EX1 CAPS
Guenady de L'Amour Bleu (CHA ) x FI*Sinimirrin Ruusunen (CHA )
141 EUR n 22 FI SK RX 19 FI*Feronian Passion Uros Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX1 NOM
FI*Kassilan Taattu Tonttu (EUR ns 23) x FI*Feronian Maariankello (EUR n 24)
142 EUR a 22 FI SK RX 18 FI*Feronian Opium Uros Nuoret 7-10 kk Martin Urban EX1
FI*Pikku-Piun Quintus (EUR a 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
143 EUR a 22 FI SK RX 19 FI*Feronian Pajunkissa Uros Pennut 4-7 kk Martin Urban EX1 NOM
FI*Kassilan Taattu Tonttu (EUR ns 23) x FI*Feronian Maariankello (EUR n 24)
144 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Martin Urban KM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
145 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Martin Urban KM NOM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
146 EUR e 03 FI SK RX 19 FI*Lyydian Koreilematon Kaunokki Naaras Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX1
FI*Lumihelmen Jokapoika (EUR e) x Humutyttö (EUR g 03)
147 KBL I / KBL ns 22 FI SK LO 17 SE*Kot-à-Kuril Avalon Uros Supreme Champion Linda Knýová Abs
SE*Jepnicks Always On My Mind (KBL ns 22) x SE*Kot-à-Kuril Texas hold'em (KBL f 22)
148 KBL I / KBL n 22 FI SK LO 17 SE*Kot-à-Kuril Kassanova Uros Grand International Champion Linda Knýová Abs
SE*Kot-à-Kuril Tengel (KBL n 22) x SE*Kot-à-Kuril Texas hold'em (KBL f 22)
149 KBL IV / KBL fs 03 22 FI SK LO 19 Brioche Free Hunter *RU Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová Abs
Zanzelyan Kroshka Flak (KBL d 24) x Rosinka Free Hunter *RU (KBL fs 03 24)
150 MAN 51-52 / MAN fs 22 52 FI SK RX 18 Auragold Heureka Naaras Champion Linda Knýová EX1 CACIB
Auragold Bootsie Collins (MAN d 09 22) x Auragold Martina Navratolova (MAN ns 24)
151 OCI b 24 FI SK LO 18 FI*Moosegrove Romeo JR Uros Nuoret 7-10 kk Martin Urban EX1 NOM BIS
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Kiara (OCI n 24)
152 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jäger Uros Premior Martin Urban EX1 CAPIB
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
153 SRL I / SRL a FI SK RX 19 Onyx Marcmiaow Uros Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1 NOM
Highlandkatz Lemon Twist (SRL e) x Kenzo Marcmiaow (SRS a 03)
154 SRL III / SRL f FI SK RX 18 IT*Silverdust Desdemona Naaras International Champion Linda Knýová EX1 CAGCIB NOM BIS
IT*Silverdust Bernardo (SRL d 03) x Lykken Curl In Many Colors (SRL g 03)
155 SRS II / SRS n 02 62 FI SK RX 18 Lucy Shillana*PL Naaras Champion Martin Urban EX1 CACIB
My Teddy Bear of Limerick (SRL n 03) x Ashanti Gremlin*PL (SRS g 03)
156 ABY n FI SK LO 16 FI*Laire Maer Gelir Uros Supreme Champion Eric Reijers KM
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Laire Gelir Laer (ABY o)
157 ABY n FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Supreme Champion Eric Reijers KM
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
158 ABY n FI SK LO 16 FI*Lovedevotion Infinity Uros International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Daphne (ABY a)
159 ABY n FI SK LO 18 FI*Miragerie Ambrosia Naaras Nuoret 7-10 kk Eric Reijers Abs
Shadeaby Heartbreaker (ABY n) x FI*Lovedevotion Josefine (ABY n)
160 ABY n FI SK LO 18 FI*Lovedevotion Leticia Naaras Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1 BIV NOM BIS
Shadeaby Heartbreaker (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
161 ABY n FI SK RX 16 FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc Naaras Supreme Premior Eric Reijers KM BIV NOM
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Great Gatsby (ABY a)
162 ABY n FI SK LO 15 FI*Laire Vanimar Eleniel Naaras Supreme Premior Eric Reijers KM
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Laire Gelir Narya (ABY a)
163 ABY n FI SK LO 15 FI*Link Mwana Wa Baba Yake Uros Kastraatti Eric Reijers EX1 CAP NOM BIS
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
164 ABY a FI SRK LO FI*Link Nyota Ziko Humu Uros Supreme Premior Martin Šanda KM
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FI*Link Inanyesha (ABY n)
165 ABY a FI SK LO 18 FI*Nebuankhet Jace Beleren Uros Kastraatti Martin Šanda EX1 CAP
Cellani Sieno UkassaKinté (ABY n) x FI*Nebuankhet Waily Waily Waily! (ABY n)
166 ABY o FI SK LO 16 S*Primuz-Zezam Rozetta Naaras Grand International Champion Martin Šanda EX1 CACS NOM
S*Rubensborg Blues Brother (ABY n) x (N)Ororina's Euphoria (ABY o)
167 ABY o FI SK LO 18 FI*Woodcocks Salazar Slytherin Uros Avoin Martin Šanda EX1 CAC
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Woodcocks A Kind Of Magic (ABY n)
168 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Eric Reijers KM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
168 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Veteraani Petra Cerná 1 NOM BIS
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
169 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras International Premior Martin Urban EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
170 CRX IV / CRX f 01 64 FI SK LO 18 FI*Sweetpurr's I Wanna Have Some Fun Naaras International Champion Martin Urban EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Saca's Little Big Red (CRX e 03) x FI*Sweetpurr's Hearts And Minds (CRX n 03)
171 DRX III / DRX f FI SK LO 19 (N) Santala's Aia Naaras Avoin Martin Urban EX1 CAC
(N) Santala's Xerox (DRX ds) x (N) Santala's Nakina (DRX a 23)
172 DRX V / DRX n 24 FI SK LO 19 SE*Recce Pod Sherian Grace Cadoria Naaras Nuoret 7-10 kk Martin Urban EX1 NOM BIS
Sylwester Happymiau*PL (DRX n 24) x SE*Recce Pod NUSANTARA Super Puma (DRX n 24)
173 OSH n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Supreme Champion Eric Reijers KM BIV
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
174 OSH n FI SK LO 18 FI*BlackDevil's Luxury SugarDaddy Uros Avoin Eric Reijers Abs
HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil (OSH e) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
175 OSH n FI SK LO 18 FI*BlackDevil's Twisted True Love Naaras Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1
HU*Okonor Miskolc (OSH b) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
176 OSH d FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Burns Like Hell Naaras International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
177 OSH e FI SK LO 17 HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil Uros Supreme Champion Martin Urban KM NOM
HU*Shagio-Chen Mochiko (OSH n 03 24) x HU*Okonor Sweet Butterfly (OSH j)
177 OSH e FI SK LO 17 HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil Uros Siitos
HU*Shagio-Chen Mochiko (OSH n 03 24) x HU*Okonor Sweet Butterfly (OSH j)
178 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Whistle Of The FireCracker Uros Grand International Premior Martin Urban EX1 CAPS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
179 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Supreme Champion Martin Šanda KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
179 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
180 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Frosty Northern Lights Naaras Supreme Champion Martin Šanda KM BIV
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
181 OSH f FI SK LO 18 FI*BlackDevil's Beauty and The Beast Naaras Avoin Martin Šanda EX1 CAC
HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil (OSH e) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
182 OSH f FI SK LO 18 FI*BlackDevil's Speak Of The Devil Naaras Avoin Martin Šanda Abs
HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil (OSH e) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
183 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Supreme Champion Martin Urban KM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
184 OSH a 25 FI SK LO 18 FI*LoudMeow Here Comes The Sun Uros International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
185 OSH b 22 FI SK LO 16 FI*LeeRaus Taikuri Narsku Uros Supreme Champion Martin Urban KM
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*LeeRaus Ilithia Iloitse (OSH b)
186 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Magic Moon Naaras Supreme Champion Eric Reijers Abs
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
187 OSH d 24 FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever Uros Supreme Premior Martin Urban KM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
188 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
189 OSH f 24 FI SK RX 19 Zanetta Farussi Chrysolite Naaras Avoin Eric Reijers EX1 CAC
EkstaSia's Jarvis of Chrysolite (OSH n 22) x Yasmina Chrysolite & Mauser's (SIA f 03 21)
190 OSH ns 24 FI SK LO 17 FI*Millamarin Koodinimi Hidas Uros International Premior Martin Šanda EX1 CAGPIB NOM
FI*Choose DareDeVill (OSH d 24) x FI*Martinic Village Girl (OSH bs 25)
191 RUS FI SK LO 18 S*Kyanos Helene Naaras Avoin Martin Urban Abs
Gaston Mollis Felis, CZ (RUS ) x S*Mistlurens Inez (RUS )
192 SIA n FI SRK LO 14 Baccara Eastern Nymph Naaras Supreme Champion Eric Reijers KM NOM
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
192 SIA n FI SRK LO 14 Baccara Eastern Nymph Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
193 SIA n FI SK LO 17 FI*Vintterin Pauli Miinanpoika Uros International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
194 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Martin Šanda KM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
195 SOM n FI SK LO 18 FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave Uros International Champion Martin Šanda EX1 CAGCIB NOM
IT*X-Factor di Gens Rubra (SOM o) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
196 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Martin Šanda Abs
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
197 SOM n FI SK LO 18 FI*Lamadegaan Fine By Me Naaras International Premior Martin Šanda EX1 CAGPIB
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
198 SOM n FI SK LO 18 FI*Kharn-Ka Agent of Chaos Uros Kastraatti Martin Šanda EX1 CAP
FI*Kharn-Ka Moon Shadow (SOM n) x FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc (ABY n)
199 SPH II / SPH n 09 FI SK LO 17 FI*Hebblas Wibby Naaras Supreme Champion Martin Urban KM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
200 SPH II / SPH n 09 FI SK RX 18 FI*Hebblas Xanthus Uros International Champion Martin Urban EX1 CAGCIB
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
201 SPH II / SPH n 02 64 FI SK RX 18 FI*Hebblas Xiander Uros International Premior Martin Urban EX1 CAGPIB NOM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
202 SPH IV / SPH f 03 FI SK LO 16 FI*Hebblas Thelma Naaras Supreme Champion Martin Urban KM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
203 SPH IV / SPH f 03 FI SRK LO 14 FI*Hebblas Izzy Naaras Kastraatti Martin Urban Abs
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x FI*Hebblas Feya (SPH f 09 32)
204 SPH V / SPH f 03 33 FI SK RX 18 FI*Hebblas Ximena Naaras International Premior Martin Šanda EX1 CAGPIB NOM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
205 RUS FI SK LO 16 FI*Zarin Lycaena Helle Naaras Supreme Champion Martin Urban KM
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Zarin Delphinium (RUS )
206 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 18 FI*Pinewoods Cannonball Uros International Premior Martin Šanda EX1 CAGPIB NOM
ES*Gattacamoon Rob Roy (MCO ds) x FI*Escape's Fantasia (MCO f 22)
207 MCO I / MCO n FI SK LO 17 FI*KingLeo's I am Celaeno Naaras Grand International Premior Linda Knýová EX1 CAPS NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
208 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 18 FI*Siniidan Chocolate Stripes Naaras Nuoret 7-10 kk Martin Šanda EX1
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
209 OSH n FI SK LO 18 FI*BlackDevil's Twist Of Fate Uros Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1 NOM
HU*Okonor Miskolc (OSH b) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
210 OSH n 03 FI SK LO 19 Apocalyptica Zorro Uros Nuoret 7-10 kk Martin Urban EX1
Siamesis Jackpot (OSH n 03) x Rihanna Amulet Del Iris (OSH n)
211 SPH V / SPH f 03 32 FI SK LO 19 Murashoff Aurora Borealis Naaras Pennut 4-7 kk Martin Šanda EX1 NOM
RedAngel Sex-Tux Pompeius (SPH a 03) x Goliaf Ice Red (SPH d 03 32)
223 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Cerná Petra EXO n 24, PER a 24, PER n, RAG a 04, RAG e 04, RAG n, SBI a, SBI c, SBI f 21, SBI n 21, BSH ay 11, BSH b 33, BSH bs 33, BSH ns 11, BSH ny 11, BUR a, BUR c, BUR h, BUR j, EUR e 03, EUR n 22, VET 4 27
Khaled Youssef EXO n, PER f, RAG a, RAG a 03, RAG e 21, RAG n 03, RAG n 03 21, SBI d, SBI f, ACS III, MCO III, MCO VI, NEM I, NFO IV, SIB II, SIB III, SIB IX, SIB V, SIB VIII 38
Knýová Linda MCO I, MCO II, MCO IV, NEM II, NFO IX, NFO V, NFO VII, BEN n 22, BSH f, BUR b, BUR g, KBL I, KBL IV, MAN 51-52, SRL I, SRL III 39
Reijers Eric EXO n 22, PER a 33, PER n 33, RAG n 04, SBI a 21, SBI b, SBI e, SBI n, TUV d 61-63, TUV f 61-63, ABY n, BAL b, OSH a 25, OSH c 24, OSH d, OSH f 24, OSH n, SIA n, VET 1, VET 2 40
Šanda Martin MCO V, MCO VII, MCO VIII, NFO II, NFO VI, NFO VIII, SIB IV, SIB VII, ABY a, ABY o, OSH f, OSH ns 24, SOM n, SPH V 40
Urban Martin BEN n 24, BSH a, BUR e, CHA, EUR a 22, EUR d 24, EUR f 24, OCI b 24, SRS II, CRX II, CRX IV, DRX III, DRX V, OSH b 22, OSH d 24, OSH e, OSH h, OSH n 03, RUS, SPH II, SPH IV, VET 3 34
6 tuomaria