POH-KIS 67. kansainvälinen kissanäyttely SWE 10.03.2019
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 10.3.2019 Loppuu 10.3.2019
Ilmoittautuminen alkaa 1.12.2018 Ilmoittautuminen loppuu 17.2.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 27.2.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 200   Kategoriat 1, 4
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Kokkolan Urheilutalo * SWE
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Riikka Turpeinen, riiturpeinen@gmail.com
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Mäkynen , rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Soile Hietarinta, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Saana Änäkkälä, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentorit Petra Witick & Sinikka Luoma auttavat, mentori@pohkis.fi
 
Sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokeina. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 25.02.2019. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 
 

Lisätietoja
Kutsu

Näyttelymaksut:

Erikoistarjous 09.02.2019 saakka: 
Kaksi näyttelyä / kissa: 65€ (POH-KIS 60€), kun ilmoittaudut molempiin näyttelyihin. (Tee ilmoittautuminen kumpaankin näyttelyyn).
Yksi näyttely / kissa: 34€ (POH-KIS 30€), kun ilmoittaudut vain toiseen näyttelyyn.

10.02.2019 jälkeen:
Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€/päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella. 

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€. Kasvattajaluokka 36€, mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.
 

Seuralaiskissat: Vain etukäteen ilmoitetut tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Häkkimaksu OmaKissan kautta tai paikan päällä.


Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 20.02.2019 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show.pohkis@gmail.com

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista. Näyttelymaksut OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti, sitova ilmoittautuminen. Maksaessasi leimakortilla toimita kortti välittömästi näyttelysihteerille.

Vahvistuskirjeet OmaKissan kautta, viikkoa ennen näyttelyä. Vahvistuskirje postitse (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 79
4 68
Yhteensä 147

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 1718163 Ayser's Viserion Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
My-Champagne Playboy of Ayser (EXO d 22) x Ayser's Galaxy (PER f 33)
2 EXO f FI SK LO 1719018 FI*Cherish's Raspberry Naaras International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Mimosan Le Boy (PER d) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
4 EXO f 24 FI SK LO 1820869 FI*Shamirin Diamont Destiny Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
FI*Shamirin Red Roberto (EXO d 22) x FI*Shamirin Epic Emily (EXO n 03 24)
5 EXO n 03 22 FI SK LO 1508789 FI*Sabrimin Revolution Uros International Premior Iréne Eek Magnusson Abs
FI*Sabrimin Prince (PER d) x Ark Star Shakira (EXO n 03 24)
6 PER b FI SRK LO 41369 FI*Mogi's Aldebaran Uros Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPIB NOM
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
7 PER a 22 FI SK LO 1612955 FI*Mogi's Meadow Buttercup Uros Champion Glenn Sjöbom EX1 CACIB
FI*Mogi's Aldebaran (PER b) x FI*AzuLejo's Angels Fall First (EXO g 22)
8 PER d 24 FI SK LO 1718602 FI*Shamirin Bandito Boy Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FI*Shamirin Lazy Liliana (PER f 24)
9 PER g 33 FI SK LO 1820729 FI*Yashar's Daenerys Naaras Kastraatti Glenn Sjöbom Abs
Sinihuiskan XabiAlonso (PER a 21 33) x FI*Yashar's Afrodite (PER f 33)
10 PER b 21 33 FI SK LO 1820727 FI*Yashar's Dobby Uros Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
Sinihuiskan XabiAlonso (PER a 21 33) x FI*Yashar's Afrodite (PER f 33)
11 PER e 21 33 FI SRK LO 88695 FI*Yashar's Åskari Ålematon Uros International Premior Michael Edström EX1 CAGPIB
Sinihuiskan Lothar (PER a) x FI*Yashar's Tytti Tinttaraaraa (PER g 21 33)
12 PER f 21 33 FI SK LO 1614591 Ayser's Q-Girl Naaras Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
Ayser's Knight-Of-Stars (EXO n 21 33) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
13 PER g 21 33 FI SK LO 1822019 FI*Yashar's Esmeralda Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
Sinihuiskan XabiAlonso (PER a 21 33) x FI*Yashar's Beaty Belle (PER f 33)
14 RAG n FI SK LO 1718977 FI*Pengvin's Maxentius Uros Premior Michael Edström EX1 CAPIB NOM
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FI*Pengvin's Gloria (RAG n)
15 RAG a FI SK LO 1820232 FI*Pumpulitaivaan Leona Leijonaroihu Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
FI*Minipeikon Suklaa Susu (RAG n) x FI*Minipeikon Oma Olga (RAG n)
17 RAG c FI SK LO 1717503 FI*MistyNight Ferdinand Uros International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
18 RAG a 21 FI SK LO 1821749 FI*Sanillasdoll Oscar de la Renta Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*Jylhärinteen Tuisku (RAG a 21) x FI*Maikkilan Säde (RAG a)
19 RAG a 21 FI SK LO 1821747 FI*Sanillasdoll Coco Chanel Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*Jylhärinteen Tuisku (RAG a 21) x FI*Maikkilan Säde (RAG a)
20 RAG a 21 FI SK LO 1820614 FI*Helmikeijun Lily Pearl Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC BIV
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
21 RAG d 21 FI SK LO 1404771 FI*Helmikeijun Black Pearl Uros Grand International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPS
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
22 RAG d 21 FI SK LO 1822212 FI*BlueEyeLoves Dundee Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
Dandydolls Sir Raikku (RAG a) x FI*Kivelän Gatinka Diamont (RAG d 04 21)
23 RAG n 03 FI SK LO 1509995 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn Uros Supreme Champion Michael Edström KM
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's Million Dollar Baby (RAG n 04)
24 RAG n 03 FI SK LO 1820794 FI*Collicatin Lovely Leonora Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC BIV
Dreamer Dama w Masce*PL (RAG n 03) x FI*Collicatin Frozen Anna (RAG n 04)
25 RAG n 03 FI SK LO 1821141 FI*Misukatin tiuhti Naaras Avoin Michael Edström EX2
FI*Erkatin Kirill-Leonid (RAG n 03) x FI*Maikkilan Minttu (RAG n)
26 RAG n 03 FI SK LO 1822270 FI*DollyCats The Pride Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1 BIV NOM BIS
FI*BlackRain's Kid Made By Prince (RAG n 04) x FI*DollyCats Sweetest Lie (RAG g 03)
27 RAG n 03 FI SK LO 1923909 Udyr Maszkotka*PL Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
Potop Kolja*PL (RAG n 03) x Arwena Maszkotka*PL (RAG n 03)
28 RAG n 03 FI SK LO 1822181 FI*Celestial's Aston Martin Valkyrie Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
29 RAG n 03 FI SK LO 1507171 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
30 RAG n 04 FI SK LO 1820800 FI*Collicatin All Aboard Eleni Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC NOM
Dreamer Dama w Masce*PL (RAG n 03) x FI*Collicatin Banana Split (RAG a)
32 RAG n 04 FI SK LO 1821752 FI*Uniklubin Anemone Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM
PL*Cinnamon Sky Nathaniel (RAG n 03) x S*Norrtassen's Selma (RAG n 04)
35 RAG a 03 FI SK LO 1820040 FI*Celestial's El Chapo Son of CG Uros Champion Glenn Sjöbom EX1 CACIB NOM BIS
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
36 RAG a 03 FI SK LO 1821612 FI*Celestial's Sano Mua Rehtoriks Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*BlackRain's Impossible To Resist (RAG a 03 21)
37 RAG a 03 FI SK LO 1406278 FI*Celestial's Poison Girl Naaras Supreme Premior Glenn Sjöbom KM
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
38 RAG a 03 FI SRK LO 88978 FI*Celestial's GunBert Uros Kastraatti Glenn Sjöbom EX1 CAP
S*Gunbertus Blizzard (RAG n 03) x S*Gunbertus Ginger of Dream Dolls (RAG a 03)
38 RAG a 03 FI SRK LO 88978 FI*Celestial's GunBert Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Gunbertus Blizzard (RAG n 03) x S*Gunbertus Ginger of Dream Dolls (RAG a 03)
39 RAG a 04 FI SK LO 1718736 FI*Celestial's La Primo de Pancho Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB NOM
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Tequila Sunrise (RAG f 04)
40 RAG a 04 FI SK LO 1820616 FI*Helmikeijun Tiny Pearl Uros Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
41 RAG a 04 FI SK LO 1820229 FI*RoyalRose's Bentley Uros Avoin Iréne Eek Magnusson Abs
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x S*Krickelins Vivian (RAG n 03)
42 RAG a 04 FI SK LO 1822182 FI*Celestial's Pagani Huayra BC Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV NOM
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
43 RAG a 04 FI SRK LO 1402768 Excellence Princessoffinland Naaras Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM
FI*Celestial's King of Finland (RAG c) x S*Katrinelund's Daisy of Abayomis (RAG a 03)
44 RAG a 04 FI SK LO 1613259 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPIB NOM BIS
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
44 RAG a 04 FI SK LO 1613259 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
45 RAG c 04 FI SK LO 1718535 FI*AijaiCats Amazing Adin Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FI*AijaiCats Magical Mariela (RAG b 04)
46 RAG d 04 FI SK LO 1718738 FI*Celestial's El Jefe Uros Out of Competition Iréne Eek Magnusson Arvosteltu
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Tequila Sunrise (RAG f 04)
47 RAG f 03 FI SK LO 1508230 FI*Celestial's Satavarma Naaras Supreme Champion Michael Edström KM NOM
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
48 RAG f 03 FI SK LO 1822368 FI*Celestial's Kaunehin Oot Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1 NOM
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U (RAG f 04)
49 RAG f 04 FI SK LO 1822363 FI*Celestial's Aitoo Asiaa Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U (RAG f 04)
50 RAG g 04 FI SK LO 1510216 FI*Uniklubin Tirlittan Naaras International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
FI*Uniklubin Hotti-Katti (RAG d) x S*Norrtassen's Selma (RAG n 04)
51 RAG g 04 FI SK LO 1613835 FI*Celestial's Irish Coffee Naaras International Premior Michael Edström EX1 CAGPIB
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
52 RAG h 04 FI SK LO 1614744 Pumpulitaivaan Daisy Naaras Champion Glenn Sjöbom EX1 CACIB
FIN*Cat's-JM Bon-Boni (RAG e) x FI*Tuulikellon Chocolate Kiss (RAG b 04)
53 RAG n 04 21 FI SK LO 1716380 FI*Helmikeijun Fairy Pearl Naaras Avoin Glenn Sjöbom Abs
FI*Gneides ChristopherColumbus (RAG b 04) x FI*Helmikeijun Aloya Pearl (RAG f 21)
54 RAG a 03 21 FI SK LO 1717983 FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 Naaras Champion Glenn Sjöbom Abs
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
55 RAG a 03 21 FI SK LO 1822634 FI*Celestial's Ignacio de Argentina Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 (RAG a 03 21)
56 RAG a 04 21 FI SK LO 1822633 FI*Celestial's Rodrigo de Argentina Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM BIS
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 (RAG a 03 21)
57 SBI n FIN SRK LO 71782 FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Glenn Sjöbom KM
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
57 SBI n FIN SRK LO 71782 FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Glenn Sjöbom 2
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
59 SBI n FI SK LO 1819200 FI*Mimitan Vellamo Naaras Champion Glenn Sjöbom EX1 CACIB
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x FI*Mimitan Symphonie (SBI b)
60 SBI n FI SK LO 1820809 FI*Ziazan Noriko Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC BIV
Vaibhav Adoelle*PL (SBI a) x FI*Ziazan Lille Lucille (SBI n)
61 SBI n FI SRK LO 41288 FI*Harebell Emilia Naaras Supreme Premior Glenn Sjöbom KM NOM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
62 SBI a FI SK LO 1717616 Demian Suomi100 Pätkä Uros International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB
Demian Hambo (SBI a) x FI*Saca's Åwe Ecstatic (SBI c)
63 SBI a S*Chimär´s Marilyn Monroe Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
S*Källtäppans Luvo Lupino (SBI c) x S*Chimär's Celine Dion (SBI a)
64 SBI b FI SK LO 1822003 FI*Saca's Mahg-nahr Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM
NO*Stalderkattens Elmer (SBI e) x FI*Saca's Åll for Avantgarde (SBI f 21)
65 SBI b FI SK LO 1613524 FI*Summerbay Chanel Naaras Kastraatti Glenn Sjöbom EX1 CAP
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Harebell Jade Jew'ell (SBI n 21)
66 SBI c FI SK LO 1717580 S*Varicella's Lilac Banzi Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
S*Mementos Aramis (SBI e 21) x S*Cirinnas Sassa Sorrelina (SBI b)
67 SBI d FI SK LO 1715454 FI*Saca's Onetime Zaum Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS NOM
FI*Saca's Kenzie the Knight (SBI c) x Lara Croft Mystery Mask*RU (SBI f)
68 SBI d FI SK RX 1822000 S*SagaStar's Electra Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
S*Trinity's Zingo (SBI d) x S*SagaStar's Peppina (SBI f 21)
69 SBI d FI SRK LO 86972 FI*Vintti-Katin Birlikka Naaras Supreme Premior Michael Edström KM NOM
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x FIN*Harebell Yrina Queen (SBI g)
70 SBI h FI SK LO 1820351 FI*Helin's Elviira Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson Abs
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
71 SBI h FIN SRK LO 82693 FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
71 SBI h FIN SRK LO 82693 FIN*Harebell Zelda Naaras Veteraani Glenn Sjöbom 1 NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
72 SBI n 21 FI SK LO 1821013 FI*Mimitan Isabel Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Mimitan Odette (SBI b)
74 ABY n FI SRK LO 1404115 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM BIV
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
75 ABY n FI SK LO 1715659 FI*Lovedevotion Josefine Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
76 ABY n FI SK LO 1717461 FI*Redcheetah's Diana Naaras Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACIB NOM
Maurice de Moéris (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
77 ABY n FI SK LO 1820752 FI*Silkkihienon Rustica Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Lake of Conemara Sam Son (ABY o) x FI*Silkkihienon XO Emiliani (ABY a)
78 ABY n FI SK LO 1821948 FI*Kermakupin Feel The Thunder Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
(N)Ororina's Jondalar (ABY n) x FI*Redcheetah's Jade (ABY n)
79 ABY n FI SK LO 1821989 FI*Miragerie Ambrosia Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX2
Shadeaby Heartbreaker (ABY n) x FI*Lovedevotion Josefine (ABY n)
80 ABY n FI SRK LO 38055 FI*Laire Meleth Aran Uros Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
80 ABY n FI SRK LO 38055 FI*Laire Meleth Aran Uros Veteraani Sirpa Lindelöf 1 NOM
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
81 ABY a FI SK LO 1821862 FI*Redcheetah's Erin Naaras Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1 NOM
FI*Omanion Galanthus nivalis (ABY n) x FI*Redcheetah's Julia (ABY n)
82 ABY a FI SK LO 1611720 FI*Nebuankhet Nae Laird! Uros Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPIB
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Valentine Water (ABY a)
83 ABY o FI SK LO 1820965 FI*Mauahtawa Boris Uros Kastraatti Sara Ojaniemi EX1 CAP
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Jollinooran Esperanza (ABY n)
85 ABY p FI SK LO 1719029 FI*Neaera's the last of the Jedi. Uros Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
FI*Nebuankhet Nae Laird! (ABY a) x FI*Neaera's Hazel Huntress (ABY p)
86 BAL w 67 FI SK LO 1507030 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
87 BAL n FI SK LO 1509590 FI*Nenatnak Call Me A Destiny Uros Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPIB
FI*Curnauskiss Paint In Black (OSH n) x FI*Nenatnak Ain't I Angel (OLH n)
88 BAL o 21 FI SK LO 1718983 FI*Willicon Dracarys! Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC NOM
FI*Willicon Compasión (BAL a 21) x FI*Willicon Until I Get You (BAL n 21)
89 BAL b 03 FI SK LO 1821323 FI*Jalecat's Fear of Fear Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC NOM
FI*Willicon I Can't Get It (BAL d 02 21) x FI*Jalecat's ÄssäMix (BAL h)
90 CRX I / CRX n FI SK LO 1613626 FI*FunkyJam's Star-Lord Uros Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
91 CRX I / CRX n FI SK LO 1820944 FI*Piupaws Morellia Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
FI*Piupaws Musta.Pirkka (CRX d 03) x FI*Piupaws Fire & Soul of Sekhmet (CRX f 24)
93 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1405758 FI*Telltail's Joyride Uros Grand International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPS
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
94 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1613632 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras Kastraatti Sara Ojaniemi EX1 CAP
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
95 CRX IV / CRX f 03 24 FI SK LO 1715522 FI*Alchemist Iron Maiden Naaras Grand International Champion Sara Ojaniemi EX1 CACS
FI*Alchemist Aurum (wannabe silver) (CRX ds 23) x FI*Spectrolite La Paloma (CRX b 09 33)
96 CRX IV / CRX f 01 64 FI SK LO 1820934 FI*Sweetpurr's I Wanna Have Some Fun Naaras Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC NOM BIS
FI*Saca's Little Big Red (CRX e 03) x FI*Sweetpurr's Hearts And Minds (CRX n 03)
97 CRX VI / CRX n 01 21 64 FI SK LO 1819629 FI*Framillan Sä pystyt mihin vaan Uros Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
Vasabi Shironeko (CRX n 01) x FI*Framillan Zaza (CRX n 03 24)
98 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK RX 1508504 FI*Framillan Touch of Moon Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS
Best Simply Best Angels Heart (CRX n 03 24) x S*Gosehjärtats Tryffelina Kolaström (CRX a 03)
100 CRX VIII / CRX n 03 33 FI SK LO 1820559 FI*Telltail's Undercover Uros Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
FI*Telltail's Vsevolod (CRX ns 03) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
101 DRX I / DRX n FI SK RX 1716806 FI*Åbodas Musta Pantteri Naaras Kastraatti Michael Edström EX1 CAP NOM
Brandy Crazy Moon (DRX n) x FI*Mirexin Joyful Juliet (DRX n 32)
102 DRX II / DRX a 03 FI SK LO 1923444 Zeus Best Show*RU Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
Tiger Best Show*RU (DRX d 23) x Elfe Feerique Regina (DRX a 02)
103 OLH as 24 FI SK RX 1819568 FI*Aurinkorinteen Jasmiini Naaras Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
FI*Noxx Lord Littlefinger (OLH as 24) x FI*Noxx Allegro (OLH a 24)
104 OSH a FI SRK LO 1403614 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
105 OSH d FI SK LO 1821034 FI*Eirenen Flying Flash Uros Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
Nisan Oriclis (OSH b) x FI*Eirenen Arlene (OSH f)
106 OSH n 25 FI SK RX 1717866 FI*JellonCats Beta Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB NOM BIS
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
107 OSH a 24 FI SK LO 1819442 Apocalyptica Giuseppe Verdi Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
Nike Pretty Pleasure (OSH n 24) x Siamesis Casablanca (OSH n 22)
108 OSH a 25 FI SK LO 1819721 FI*LoudMeow Born on the Sun Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
109 OSH c 24 FI SK LO 1614728 FI*LoudMeow Magic Moon Naaras Supreme Champion Michael Edström Abs
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
110 OSH c 24 FI SK RX 1611533 FI*Sultsinan Kizimkazi Naaras Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS NOM
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
111 OSH c 24 FI SK LO 1614725 FI*LoudMeow Full Moon Uros Grand International Premior Michael Edström EX1 CAPS NOM
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
112 OSH d 24 FI SK LO 1822301 FI*Triangle Bourbon Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
Kapitoshka Summer Rain Chrysolite (OSH n 24) x UA*Gyulchataj Rosalia (OSH f)
113 OSH p 25 FI SK LO 1819724 FI*LoudMeow Sunset Superman Uros Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
114 OSH n 03 FI SK LO 1923958 Apocalyptica Zorro Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1 NOM BIS
Siamesis Jackpot (OSH n 03) x Rihanna Amulet Del Iris (OSH n)
115 OSH b 02 21 FI SK RX 1611535 FI*Sultsinan Makundunchi Uros International Champion Sara Ojaniemi Abs
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
116 OSH b 03 22 FI SK LO 1819619 FI*Sultsinan Hugo Boss Uros Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACIB
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x Elfendale Xena (OSH n 22)
117 RUS FI SK LO 1611909 FI*Zarin Lycaena Helle Naaras Grand International Champion Sara Ojaniemi EX1 CACS
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Zarin Delphinium (RUS )
118 RUS FI SK LO 1819332 FI*BlueLair's Mirabella Naaras Champion Sara Ojaniemi EX1 CACIB BIV
Betram of Silver Gloss (RUS ) x FI*BlueLair's Inanna (RUS )
119 RUS FI SK LO 1923489 Hungry Eyes Aron Avari*PL Uros Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1
Grisaille's Maximus (RUS ) x Miriel Avari*PL (RUS )
120 RUS FI SK LO 1822676 FI*BlueLair's Pastel Uros Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi EX1 NOM
FI*BlueLair's Konstantin (RUS ) x FI*BlueLair's Inanna (RUS )
122 RUS FI SK LO 1716763 FI*Sini-Hilkan Zenith Uros International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAGPIB
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x FI*Sini-Hilkan VeiledRose (RUS )
123 RUS FI SK LO 1821042 FI*BlueLair's Nikolai Uros Kastraatti Sara Ojaniemi EX1 CAP NOM
Betram of Silver Gloss (RUS ) x FI*BlueLair's Zina (RUS )
124 RUS FI SK LO 1819316 FI*Sini-Hilkan Hard Rock Uros Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPIB
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
125 RUS FI SK LO 1819314 FI*Sini-Hilkan Heart Jewel Naaras Kastraatti Sara Ojaniemi EX1 CAP BIV
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
126 SIA n FI SK LO 1822380 FI*Kurosawa Gilbert of Avonlea Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM BIS
S*Tammee's Famous Ferruccio (SIA a) x FI*Twist-Tiramisun Bella-Donna (SIA n)
127 SIA a FI SK LO 1715678 FI*Plan-A Tyrske Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Plan-A Mon Dieu (SIA a)
128 SIA b 21 FI SRK LO 39709 FI*Arkhitekton White chocolate Naaras International Premior Michael Edström EX1 CAGPIB
FI*LoveOriental Cupido (OSH b 24) x FI*Wilycat's About a girl (SIA b)
128 SIA b 21 FI SRK LO 39709 FI*Arkhitekton White chocolate Naaras Veteraani Sirpa Lindelöf 2
FI*LoveOriental Cupido (OSH b 24) x FI*Wilycat's About a girl (SIA b)
129 SIA d 21 FI SK LO 1821131 FI*EdaM's Dicaprio Uros Champion Sara Ojaniemi EX1 CACIB
EE*Cepheus Siaoricat (SIA n) x FI*EdaM's Chanel (OSH h 24)
130 SIA f 03 21 FI SK LO 1614463 FI*EdaM's Beyonce Naaras Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPIB
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x EE*Il Tesoro Mio Aurora (OSH f)
131 SOM n FI SRK LO 38758 FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Sara Ojaniemi KM BIV NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
132 SOM n FI SK LO 1614777 FI*Vulpes Aither Uros Grand International Champion Sara Ojaniemi EX1 CACS
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
133 SOM n FI SK LO 1820857 FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave Uros Champion Sara Ojaniemi EX1 CACIB
IT*X-Factor di Gens Rubra (SOM o) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
134 SOM n FI SK LO 1821474 FI*Vulpes Blood & Fire Uros Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1
Olaf von Gulda (SOM n) x FI*Vulpes Aletheia (SOM n)
135 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Sara Ojaniemi KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
135 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani Sirpa Lindelöf 1 NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
136 THA n 21 FI SK RX 1716003 Thaiblueangels Chisu Naaras Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
Thaiblueangels Benjamin (THA n) x Letizia Thai Shining (THA b 21)
137 THA n 21 FI SK RX 1821405 FI*SpotsAndPoints Elton Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Jazz Elegant Step (THA n 21) x Tekila Sanchitos (THA n)
138 RAG a 04 FI SK LO 1820228 FI*RoyalRose's Bertha Naaras International Champion Iréne Eek Magnusson Abs
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x S*Krickelins Vivian (RAG n 03)
134 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Edström Michael PER d 24, PER e 21 33, PER g 21 33, RAG f 03, RAG g 04, RAG n, RAG n 03, SBI d, BAL o 21, CRX VIII, DRX I, DRX II, OSH a 24, OSH c 24, OSH d, OSH n 03, OSH p 25, SIA b 21 31
Eek Magnusson Iréne EXO n, EXO n 03 22, PER b 21 33, PER f 21 33, RAG a, RAG a 04, RAG a 21, RAG c 04, RAG d 04, RAG f 04, RAG n 04, SBI c, SBI h, SBI n 21 24
Lindelöf Sirpa ABY n, BAL b 03, BAL w 67, CRX I, OLH as 24, OSH a, OSH a 25, OSH b 03 22, OSH d 24, OSH n 25, SIA a, SIA f 03 21, SIA n, THA n 21, VET 4 25
Ojaniemi Sara ABY a, ABY o, ABY p, BAL n, CRX II, CRX IV, CRX VI, OSH b 02 21, RUS, SIA d 21, SOM n 25
Sjöbom Glenn EXO f, EXO f 24, PER a 22, PER b, PER g 33, RAG a 03, RAG a 03 21, RAG a 04 21, RAG c, RAG d 21, RAG h 04, RAG n 04 21, SBI a, SBI b, SBI n, VET 1 27
5 tuomaria