Omakissa
POH-KIS 67. kansainvälinen kissanäyttely SWE 09.03.2019
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 9.3.2019 Loppuu 9.3.2019
Ilmoittautuminen alkaa 1.12.2018 Ilmoittautuminen loppuu 17.2.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 27.2.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 200   Kategoriat 2, 3, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Kokkolan Urheilutalo * SWE
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Riikka Turpeinen, riiturpeinen@gmail.com
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Mäkynen , rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Soile Hietarinta, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Saana Änäkkälä, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentorit Petra Witick & Sinikka Luoma auttavat, mentori@pohkis.fi
 
Sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokeina. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 25.02.2019. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 
 

Lisätietoja
Kutsu

Näyttelymaksut:

Erikoistarjous 09.02.2019 saakka: 
Kaksi näyttelyä / kissa: 65€ (POH-KIS 60€), kun ilmoittaudut molempiin näyttelyihin. (Tee ilmoittautuminen kumpaankin näyttelyyn).
Yksi näyttely / kissa: 34€ (POH-KIS 30€), kun ilmoittaudut vain toiseen näyttelyyn.

10.02.2019 jälkeen:
Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€/päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella. 

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€. Kasvattajaluokka 36€, mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.
 

Seuralaiskissat: Vain etukäteen ilmoitetut tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Häkkimaksu OmaKissan kautta tai paikan päällä.

Jos kotikissoja on ilmoitettu yli kymmenen, valitaan erikseen paras pitkäkarvainen ja paras lyhytkarvainen kotikissa.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 20.02.2019 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show.pohkis@gmail.com

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista. Näyttelymaksut OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti, sitova ilmoittautuminen. Maksaessasi leimakortilla toimita kortti välittömästi näyttelysihteerille.

Vahvistuskirjeet OmaKissan kautta, viikkoa ennen näyttelyä. Vahvistuskirje postitse (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
2 103 99 0 0 4
3 95 88 0 0 7
Kotikissat 11 11 0 0 0
Yhteensä 209 198 0 0 11

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 ACL V / ACL f CharmingCurl Ada Lavelace 2 Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne Abs
2 ACS III / ACS b 24 FI*Siriuksen KoppamurraCurl 2 Uros 2 (SP) Eek Magnusson Iréne KM NOM BIS
3 ACS IV / ACS a 03 24 FI*Siriuksen TianaCurl 2 Naaras 1 (SC) Edström Michael KM
4 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl 2 Naaras 10 (KAS) Edström Michael Abs
5 ACS X / ACS ns 21 33 FI*Dezzicat's Lusingando LouisCurl 2 Uros 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne Abs
6 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI*Siriuksen QuincyCurl 2 Uros 2 (SP) Edström Michael KM
7 MCO I / MCO n FI*KingLeo's Jolly Good Golly Miss Molly 2 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
8 MCO I / MCO n DK Red Line's BB King 2 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
9 MCO II / MCO a 09 FI*Easylife's King of Thunder 2 Uros 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB
10 MCO II / MCO n 09 Omkara Black Squaw 2 Naaras 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
11 MCO II / MCO a 09 FI*KingLeo's Jazz a Kind of Magic 2 Uros 10 (KAS) Eek Magnusson Iréne EX1 CAP
12 MCO III / MCO n 22 FI*KingLeo's Here's to Freedom 2 Uros 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS BIV
13 MCO III / MCO a 25 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo 2 Naaras 5 (IC) Eek Magnusson Iréne Abs
13 MCO III / MCO a 25 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
14 MCO III / MCO a 22 FI*KingLeo's Heaven Can Wait 2 Naaras 5 (IC) Eek Magnusson Iréne Abs
15 MCO III / MCO n 22 FI*Blackcurrant Hattori Hanzo 2 Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
16 MCO III / MCO n 25 FI*Blackcurrant Sofie Fatale 2 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
18 MCO III / MCO n 22 FI*NomenEst Jill Valentine 2 Naaras 10 (KAS) Eek Magnusson Iréne EX1 CAP
19 MCO IV / MCO n 09 22 DK Red Line's Zorba 2 Uros 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB BIV NOM
20 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Moggi Iiris Kohvee 2 Naaras 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB
21 MCO IV / MCO n 03 24 FI*Moggi Kimi Räiskäle 2 Uros 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
22 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Moggi Iida Rönttönen 2 Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
24 MCO IV / MCO n 09 22 FI*HoneyCoon's Flip Flop And Fly 2 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX1 NOM BIS
25 MCO V / MCO f 22 FI*Blackcurrant The Flower of Carnage 2 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
26 MCO V / MCO g 22 FI*NineTales Kiss Can Change Everything 2 Naaras 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS NOM
27 MCO V / MCO d FI*KingLeo's Gaute Gautesen 2 Uros 6 (IP) Lindelöf Sirpa Abs
28 MCO VI / MCO d 09 22 Battle Creek's Allegro 2 Uros 3 (GIC) Edström Michael EX1 CACS BIV
29 MCO VI / MCO f 03 25 FI*Stout-hearted Zehra 2 Naaras 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB
30 MCO VI / MCO f 09 LV*BBMC Galaxy Star 2 Naaras 5 (IC) Edström Michael EX2
31 MCO VI / MCO d 09 23 Gryfin Lillycubs*PL 2 Uros 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
32 MCO VI / MCO f 09 22 FI*HeavyMeows Doro - Warrior Soul 2 Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX3
33 MCO VI / MCO f 03 24 FI*Moggi Jam Balaya 2 Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC NOM
34 MCO VI / MCO f 09 22 FI*ZiBaZoon Electa Sum 2 Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX2
35 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Keenukollin Mimosa 2 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1
36 MCO VI / MCO f 09 23 FI*Stout-hearted Tazmin 2 Naaras 4 (GIP) Edström Michael EX1 CAPS
37 MCO I / MCO a FI*LovelyLife X-Box Xander 2 Uros 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1 NOM
38 MCO VII / MCO ns 25 FI*Blackcurrant O- Ren Ishii 2 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
39 MCO VII / MCO fs FI*KingLeo's Black Hole Sun 2 Naaras 2 (SP) Eek Magnusson Iréne KM BIV NOM BIS
40 MCO VII / MCO ns FI*KingLeo's Geir-Arne 2 Uros 6 (IP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGPIB
41 MCO VII / MCO ns FI*Vuorensinen Winston 2 Uros 10 (KAS) Eek Magnusson Iréne EX1 CAP
42 MCO VII / MCO fs FI*KingLeo's Gunn-Tove 2 Naaras 10 (KAS) Eek Magnusson Iréne EX1 CAP
43 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*Chamberlain Empire Of Moon 2 Uros 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS
44 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*KhalDrogo's From Here to Eternity 2 Uros 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne Abs
45 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Moggi Kamo Milla 2 Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB BIV
46 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Keenukollin Matias 2 Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
47 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*Moggi Lolli Pop 2 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
48 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Meeco 2 Uros 2 (SP) Eek Magnusson Iréne KM BIV
49 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*KingLeo's Amok 2 Uros 8 (PR) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPIB
50 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI*NomenEst Jon Bon Jovi 2 Uros 10 (KAS) Eek Magnusson Iréne EX1 CAP
51 NEM I / NEM e 21 Willy Blue Chelsea*PL 2 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa Abs
52 NEM I / NEM ns 21 FI*Lumikissan Kardemumma 2 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
53 NEM I / NEM n 21 FI*SiniTaigan Bogactwo 2 Uros 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB
54 NEM II / NEM n 09 21 Imageblaze Eminem 2 Uros 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB BIV
55 NEM II / NEM a 09 21 FI*SiniTaigan Diggi Ley 2 Uros 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
56 NEM II / NEM a 09 21 FI*SiniTaigan Czarina 2 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
57 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Elite Queen 2 Naaras 6 (IP) Edström Michael EX1 CAGPIB
58 NFO I / NFO n FI*FoxyPaw's Hootchie Mama 2 Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX1 Mitätöity
59 NFO II / NFO n 09 FI*WitSarin Kyösti 2 Uros 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS
60 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Super Fluke 2 Uros 2 (SP) Eek Magnusson Iréne KM
61 NFO II / NFO n 09 FI*WitSarin Tamara 2 Naaras 10 (KAS) Eek Magnusson Iréne EX1 CAP
62 NFO III / NFO n 22 FI*FoxyPaw's Trick Bag 2 Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM
62 NFO III / NFO n 22 FI*FoxyPaw's Trick Bag 2 Uros 17 (Veteraani) Eek Magnusson Iréne 1 NOM BIS
63 NFO III / NFO n 22 S*Gunsmokes LaSalle 2 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
64 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Mertsi 2 Uros 3 (GIC) Edström Michael EX1 CACS BIV
65 NFO IV / NFO n 09 23 Sterrenkatten's St. Etienne 2 Uros 3 (GIC) Edström Michael EX3
66 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Keijo 2 Uros 3 (GIC) Edström Michael EX2
67 NFO IV / NFO n 03 24 FI*FoxyPaw's Spin Doctor 2 Uros 7 (CH) Edström Michael EX1 CACIB
68 NFO IV / NFO n 09 22 FI*GoldenFurry's Maroon Maize 2 Uros 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
69 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Marjametsän Peto on irti 2 Uros 9 (Avoin) Edström Michael EX2
70 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Ivanhoe's Flawless 2 Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX2
71 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Rosina 2 Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
72 NFO IV / NFO a 09 22 FI*GoldenFurry's Flashy Fescue 2 Uros 12 (Pennut) Edström Michael EX1 NOM BIS
73 NFO IV / NFO n 09 22 FI*GoldenFurry's Violet Vetch 2 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1
74 NFO IV / NFO n 09 24 FI*WitSarin Pobeda 2 Uros 6 (IP) Edström Michael Abs
75 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Miranda 2 Naaras 8 (PR) Edström Michael EX1 CAPIB NOM
76 NFO IV / NFO n 09 22 FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo 2 Naaras 8 (PR) Edström Michael EX2
76 NFO IV / NFO n 09 22 FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
77 NFO V / NFO f 22 S*Cederskogens Öydis Önskedröm 2 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
78 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
79 NFO VI / NFO d 03 24 FI*Ivanhoe's Too Funky 2 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
80 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone 2 Uros 2 (SP) Edström Michael KM
81 NFO IX / NFO w 61 FI*Jarraun's Skog Eikki-Ejnar 2 Uros 4 (GIP) Edström Michael EX1 CAPS NOM
82 SIB II / SIB n 09 FI*Lumikissan Venni Vekkuli 2 Naaras 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS NOM
83 SIB II / SIB a 09 Riverwind Caleb Jamesovic 2 Uros 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB NOM
84 SIB III / SIB n 22 FI*Alizarin Captain Morgan 2 Uros 1 (SC) Eek Magnusson Iréne KM NOM
85 SIB III / SIB n 24 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville 2 Naaras 1 (SC) Eek Magnusson Iréne KM NOM BIS
86 SIB III / SIB n 24 FI*Minoon Pikkuveikka 2 Uros 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
87 SIB III / SIB a 24 FI*Mäntylän Liisi 2 Naaras 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1
88 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Lumimies 2 Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1 BIV NOM
89 SIB III / SIB a 24 FI*Mäntylän Vihtoora 2 Naaras 10 (KAS) Eek Magnusson Iréne EX1 CAP
90 SIB IV / SIB n 03 24 FI*Catillus Midday Mazarin 2 Naaras 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
91 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Lumikissan Laiska-Jaakko 2 Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
92 SIB IV / SIB a 03 24 FI*Kesälän Helmi Orvokki 2 Naaras 4 (GIP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPS
93 SIB VII / SIB as 24 FI*Tuiskutassun Ilo-Ilmari 2 Uros 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB
94 SIB VII / SIB ns 24 FIN*Tuiskutassun Black Maria 2 Naaras 2 (SP) Edström Michael KM
94 SIB VII / SIB ns 24 FIN*Tuiskutassun Black Maria 2 Naaras 17 (Veteraani) Eek Magnusson Iréne 1 NOM
95 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM NOM BIS
96 SIB VIII / SIB fs 09 FI*Cherrytail's Xalvadora 2 Naaras 3 (GIC) Lindelöf Sirpa Abs
97 BEN n 22 FI*Leokatin Silvano Dude 3 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
98 BEN n 24 S*Leopardettes Leonardo 3 Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM
99 BEN n 24 FI*Hiesun Vidi 3 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX2
100 BEN n 24 S*Leopardettes Herra Hermanni 3 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC BIV
101 BEN n 24 CattiCartano PrinceOfHearts 3 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa Abs
102 BEN n 24 FI*Hiesun Bringer of Hope 3 Uros 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB
103 BEN n 22 32 FI*Hiesun Battle Beast 3 Uros 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
104 BLH n Kant of Baltic Breeze 3 Uros 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS BIV
104 BLH n Kant of Baltic Breeze 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
105 BLH n FI*Ullukan Fifty Shades Darker 3 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
106 BLH n FI*Ullukan Fifty Shades of Grey 3 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa Abs
107 BLH n FI*Ullukan Femme Fatale 3 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
108 BLH a FI*Londonfer Amazon Coupé 3 Naaras 5 (IC) Ojaniemi Sara EX1 CAGCIB
109 BLH a FI*Duketin Justiina 3 Naaras 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
109 BLH a FI*Duketin Justiina 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
110 BLH a FI*Ullukan John Draken 3 Uros 2 (SP) Ojaniemi Sara KM
111 BLH c FI*Ullukan Friends With Benefits 3 Uros 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1
112 BLH ns 11 MCB'Cats Obsidian Snow 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
113 BLH n 02 62 Suncat's Light Me Up 3 Uros 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
114 BML I / BML bs 11 31 FI*Kimuli's Secret Melody 3 Naaras 5 (IC) Ojaniemi Sara EX1 CAGCIB
115 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 2 (SP) Ojaniemi Sara KM
115 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 17 (Veteraani) Lindelöf Sirpa 3
116 BML II / BML js 12 31 FI*Kimuli's Crystal Rose 3 Naaras 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB
117 BSH a FI*Suvikasteen Crixus 3 Uros 4 (GIP) Ojaniemi Sara EX1 CAPS
118 BSH a FI*Noor's Ludvig 3 Uros 6 (IP) Ojaniemi Sara EX1 CAGPIB
119 BSH b FI*Aurantia's Lightning 3 Naaras 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
121 BSH d FI*Aurantia's Celebration of Light 3 Naaras 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
122 BSH f FI*Ullukan Aura Unelma 3 Naaras 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 No Cert
123 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Ojaniemi Sara KM NOM BIS
123 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Lindelöf Sirpa 1 NOM BIS
124 BSH f FI*Saranellan Amarillo 3 Naaras 10 (KAS) Ojaniemi Sara EX1 CAP
126 BSH g FI*Harmaatassun Lily Matilda 3 Naaras 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara Abs
127 BSH b 22 FI*Sarellin Padme Amidala 3 Naaras 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
128 BSH c 24 FI*Ullukan Pyrypoika 3 Uros 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
129 BSH ns 11 FI*Sarellin Smoke on the Water 3 Uros 10 (KAS) Ojaniemi Sara EX1 CAP
130 BSH ns 11 Aston Ama de Angelito 3 Uros 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1
131 BSH ns 11 FI*Lumiprinsessan Pikku Prinssi 3 Uros 6 (IP) Ojaniemi Sara Abs
132 BSH ns 11 FI*Sarellin Whiter Shade of Pale 3 Uros 6 (IP) Ojaniemi Sara EX1 CAGPIB
133 BUR n FI*Seirene Queen Bee 3 Naaras 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS
133 BUR n FI*Seirene Queen Bee 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
134 BUR n FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada 3 Uros 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
135 BUR n FI*Feirefiz Ravenlight 3 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC BIV NOM BIS
136 BUR n FI*Enigmatic Sugarkane Kowalczyk 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 NOM BIS
137 BUR a FI*Pystymetsän Pavel 3 Uros 8 (PR) Lindelöf Sirpa EX1 CAPIB NOM BIS
138 BUR b FI*Pardofelis XoXo 3 Uros 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
139 BUR b FI*Enigmatic Sugarpie Hunnybunch 3 Naaras 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1
140 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 2 (SP) Ojaniemi Sara KM
141 BUR c FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai 3 Naaras 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB
141 BUR c FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai 3 Naaras 17 (Veteraani) Lindelöf Sirpa 2
142 BUR d FI*Pardofelis Your Red Monster 3 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
143 BUR e FI*Pystymetsän Timofei 3 Uros 6 (IP) Ojaniemi Sara EX1 CAGPIB
144 BUR f FI*Hokkuspokkus Adora Belle Dearheart 3 Naaras 8 (PR) Ojaniemi Sara EX1 CAPIB
145 BUR h FI*Aavan Cézanne 3 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
146 CYM 51-52 / CYM f 09 52 DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan 3 Naaras 17 (Veteraani) Lindelöf Sirpa Abs
146 CYM 51-52 / CYM f 09 52 DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan 3 Naaras 6 (IP) Ojaniemi Sara Abs
147 EUR w 62 Paavo 3 Uros 2 (SP) Ojaniemi Sara KM
147 EUR w 62 Paavo 3 Uros 17 (Veteraani) Lindelöf Sirpa 1 NOM
148 EUR ns FI*Pikku-Piun Superhessu 3 Uros 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
149 EUR ns FI*Taikapeikon Armas P. 3 Uros 4 (GIP) Ojaniemi Sara EX1 CAPS
151 EUR a 22 FI*Feronian Opium 3 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 NOM BIS
152 EUR d 22 FI*Feronian Kesäleimu 3 Uros 1 (SC) Ojaniemi Sara KM NOM
153 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM
154 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM NOM
155 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 2 (SP) Ojaniemi Sara KM
156 EUR n 01 64 FI*Tupakissa Lumianos 3 Uros 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1
157 EUR a 03 FI*Waputtaren Ututyttö Terhenneito 3 Naaras 8 (PR) Ojaniemi Sara EX1 CAPIB
158 EUR d 02 64 FI*Waputtaren Paroni Le Petit Poitou 3 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
159 EUR f 02 62 FI*Tupakissa Freija 3 Naaras 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1
160 EUR g 02 64 FI*Tupakissa Felicia 3 Naaras 7 (CH) Ojaniemi Sara EX1 CACIB
161 KOR FI*Silvertip Jiisip tanwaakom 3 Naaras 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM
162 KOR FI*SilverToe's Niw Thea Takla 3 Uros 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB
164 MAN 51-52 / MAN n 24 51 Auragold Oort Cloud 3 Uros 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1 NOM
165 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 8 (PR) Ojaniemi Sara EX1 CAPIB NOM
166 MAN 53 / MAN d 09 53 FI*Soothill's Breaking Dawn 3 Uros 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB
168 MAU ns 24 SE*Hayawani's Ammon 3 Uros 5 (IC) Ojaniemi Sara EX1 CAGCIB
169 OCI n 24 SE*Alsmarks Gandara 3 Naaras 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1 NOM
170 OCI b 24 FI*Martinic Soldier of Fortune 3 Uros 5 (IC) Ojaniemi Sara EX1 CAGCIB
171 OCI o 24 FI*Northalla Red Explorer 3 Uros 7 (CH) Ojaniemi Sara EX1 CACIB
172 OCI o 24 FI*Uniikki Morfeus 3 Uros 4 (GIP) Ojaniemi Sara EX1 CAPS
173 SIN FI*Chai-lai Romantic Rosie 3 Naaras 5 (IC) Ojaniemi Sara EX1 CAGCIB NOM BIS
174 SIN FI*Chai-lai Darling Daisy 3 Naaras 6 (IP) Ojaniemi Sara EX1 CAGPIB
175 SRL III / SRL e Gekkola Cats Angeline Fluffy 3 Naaras 12 (Pennut) Ojaniemi Sara Abs
176 SRL VII / SRL a 21 33 Psipsina Proinos 3 Uros 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB
177 SRS II / SRS n 02 62 Lucy Shillana*PL 3 Naaras 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
178 SRS IX / SRS w 62 FI*Hämynhäivän Kallekolli 3 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
179 HCL Mökö Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Eek Magnusson Iréne 1 NOM
180 HCS Bertta Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Eek Magnusson Iréne 3
181 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Edström Michael 1 NOM BIS
181 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Eek Magnusson Iréne 1 NOM BIS
182 HCS Pantteri Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Ojaniemi Sara 2
183 HCS Armas Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Ojaniemi Sara 4
184 HCS Oswald Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Ojaniemi Sara 3
185 HCS Fiona Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Ojaniemi Sara 2
186 HCS Sabine Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Ojaniemi Sara 4
187 HCS Aina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Ojaniemi Sara 1 NOM BIS
188 HCS Elis Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Ojaniemi Sara 1 NOM
189 MAN 51-52 / MAN fs 22 52 Auragold Heureka 3 Naaras 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara Abs
190 BSH c 24 FI*Coventry's Ywain 3 Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
191 MAU ns Nalittna Daenerys Targaryan 3 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB NOM
197 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Edström Michael ACS IV, ACS VIII, ACS XI, MCO IV, MCO VI, NEM II, NFO I, NFO IV, NFO IX, NFO VIII, SIB VII, VET Kotikissat 40
Eek Magnusson Iréne ACL V, ACS III, ACS X, MCO I, MCO II, MCO III, MCO VII, MCO VIII, NFO II, SIB III, SIB IV, HCL, HCS, VET 2 43
Lindelöf Sirpa MCO I, MCO V, NEM I, NFO III, NFO V, NFO VI, SIB II, SIB VIII, BEN n 22, BEN n 24, BLH n, BLH ns 11, BML II, BSH b, BSH c 24, BSH d, BUR a, BUR c, BUR d, BUR h, BUR n, EUR a 22, EUR d 02 62, EUR d 24, EUR f 24, KOR, MAN 53, MAU ns, SRL VII, SRS IX, VET 3 56
Ojaniemi Sara BEN n 22 32, BLH a, BLH c, BLH n 02 62, BML I, BSH a, BSH b 22, BSH f, BSH g, BSH ns 11, BUR b, BUR e, BUR f, CYM 51-52, EUR a 03, EUR as 22, EUR d 22, EUR f 02 62, EUR g 02 64, EUR n 01 64, EUR ns, EUR w 62, MAN 51-52, MAU ns 24, OCI b 24, OCI n 24, OCI o 24, SIN, SRL III, SRS II, HCS 53
Sjöbom Glenn 0
5 tuomaria.