POH-KIS 67. kansainvälinen kissanäyttely SWE 09.03.2019
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 9.3.2019 Loppuu 9.3.2019
Ilmoittautuminen alkaa 1.12.2018 Ilmoittautuminen loppuu 17.2.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 27.2.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 200   Kategoriat 2, 3, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Kokkolan Urheilutalo * SWE
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Riikka Turpeinen, riiturpeinen@gmail.com
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Mäkynen , rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Soile Hietarinta, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Saana Änäkkälä, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentorit Petra Witick & Sinikka Luoma auttavat, mentori@pohkis.fi
 
Sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokeina. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 25.02.2019. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 
 

Lisätietoja
Kutsu

Näyttelymaksut:

Erikoistarjous 09.02.2019 saakka: 
Kaksi näyttelyä / kissa: 65€ (POH-KIS 60€), kun ilmoittaudut molempiin näyttelyihin. (Tee ilmoittautuminen kumpaankin näyttelyyn).
Yksi näyttely / kissa: 34€ (POH-KIS 30€), kun ilmoittaudut vain toiseen näyttelyyn.

10.02.2019 jälkeen:
Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€/päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella. 

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€. Kasvattajaluokka 36€, mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.
 

Seuralaiskissat: Vain etukäteen ilmoitetut tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Häkkimaksu OmaKissan kautta tai paikan päällä.

Jos kotikissoja on ilmoitettu yli kymmenen, valitaan erikseen paras pitkäkarvainen ja paras lyhytkarvainen kotikissa.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 20.02.2019 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show.pohkis@gmail.com

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista. Näyttelymaksut OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti, sitova ilmoittautuminen. Maksaessasi leimakortilla toimita kortti välittömästi näyttelysihteerille.

Vahvistuskirjeet OmaKissan kautta, viikkoa ennen näyttelyä. Vahvistuskirje postitse (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
2 103
3 95
Kotikissat 11
Yhteensä 209

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 ACL V / ACL f FI SK RX 1819588 CharmingCurl Ada Lavelace Naaras Champion Iréne Eek Magnusson Abs
CharmingCurl Varvar (ACL d 03 24) x ChermingCurl Kazehana (ACS a)
2 ACS III / ACS b 24 FI SRK RX 1403519 FI*Siriuksen KoppamurraCurl Uros Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM NOM BIS
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
3 ACS IV / ACS a 03 24 FI SK LO 1715320 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras Supreme Champion Michael Edström KM
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
4 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SRK RX 1301984 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl Naaras Kastraatti Michael Edström Abs
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
5 ACS X / ACS ns 21 33 FI SK RX 1820391 FI*Dezzicat's Lusingando LouisCurl Uros Avoin Iréne Eek Magnusson Abs
FI*Debals Michigan (ACL ns 09 21 33) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
6 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI SK LO 1610901 FI*Siriuksen QuincyCurl Uros Supreme Premior Michael Edström KM
FI*Siriuksen KokopelliCurl (ACS d 22) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
7 MCO I / MCO n FI SK LO 1820137 FI*KingLeo's Jolly Good Golly Miss Molly Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*KingLeo's Echo of Lemmy Kilmister (MCO n 09 22) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
8 MCO I / MCO n FI SK LO 1923910 DK Red Line's BB King Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
DK Red Line's La Boheme (MCO d 03 23) x DK Red Line's Yoko (MCO f 09)
9 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 1717952 FI*Easylife's King of Thunder Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
10 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 1718390 Omkara Black Squaw Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
Omkara John American Horse (MCO a) x PT*Lusocats Nanette (MCO f 22)
11 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 1820141 FI*KingLeo's Jazz a Kind of Magic Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
FI*KingLeo's Echo of Lemmy Kilmister (MCO n 09 22) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
12 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1715270 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS BIV
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
13 MCO III / MCO a 25 FI SK LO 1718226 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo Naaras International Champion Iréne Eek Magnusson Abs
Mainelynx Urartu (MCO ns 25) x Bloomingtree Sweet Caroline (MCO gs)
13 MCO III / MCO a 25 FI SK LO 1718226 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Mainelynx Urartu (MCO ns 25) x Bloomingtree Sweet Caroline (MCO gs)
14 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 1715267 FI*KingLeo's Heaven Can Wait Naaras International Champion Iréne Eek Magnusson Abs
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
15 MCO III / MCO n 22 FI SK RX 1822567 FI*Blackcurrant Hattori Hanzo Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Macawi Mosi Double E's Xahir (MCO ns 22) x Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo (MCO a 25)
16 MCO III / MCO n 25 FI SK RX 1822569 FI*Blackcurrant Sofie Fatale Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Macawi Mosi Double E's Xahir (MCO ns 22) x Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo (MCO a 25)
18 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1820238 FI*NomenEst Jill Valentine Naaras Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
19 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1819365 DK Red Line's Zorba Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB BIV NOM
DK Naunas Highlander (MCO d 23) x DK Red Line's Amrah (MCO n 09 23)
20 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1717299 FI*Moggi Iiris Kohvee Naaras International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
21 MCO IV / MCO n 03 24 FI SK LO 1820607 FI*Moggi Kimi Räiskäle Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
22 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1717300 FI*Moggi Iida Rönttönen Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
24 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1821454 FI*HoneyCoon's Flip Flop And Fly Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1 NOM BIS
Mystery boy Sky Beyrouth, CZ (MCO n 23) x FI*HoneyCoon's Keep My Secret Well (MCO f 09)
25 MCO V / MCO f 22 FI SK RX 1822571 FI*Blackcurrant The Flower of Carnage Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
Macawi Mosi Double E's Xahir (MCO ns 22) x FI*Blackcurrant Sophia Loren (MCO f 22)
26 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 1611566 FI*NineTales Kiss Can Change Everything Naaras Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
27 MCO V / MCO d FI SK LO 1615000 FI*KingLeo's Gaute Gautesen Uros International Premior Sirpa Lindelöf Abs
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
28 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1611011 Battle Creek's Allegro Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS BIV
Hispanocoons Adagio*ES (MCO n 09 22) x Battle Creek's DG Shopping Queen*DE (MCO f 22)
29 MCO VI / MCO f 03 25 FI SK RX 1715053 FI*Stout-hearted Zehra Naaras International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
Excalibur of Jurrasic park, SK (MCO n 09 25) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
30 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 1716609 LV*BBMC Galaxy Star Naaras International Champion Michael Edström EX2
Elisey White Luxuri*BY (MCO w) x Zambija Amber Sun*LT (MCO d 09 22)
31 MCO VI / MCO d 09 23 FI SK LO 1821992 Gryfin Lillycubs*PL Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC
Ecliptic Rooibos (MCO d 22) x DK Red Line's Pheebe (MCO f 03 23)
32 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 1820183 FI*HeavyMeows Doro - Warrior Soul Naaras Avoin Michael Edström EX3
S*Acoonitum's Phantom of Heavymeows (MCO n 22) x FI*Hiesun Glorious Greta (MCO f 22)
33 MCO VI / MCO f 03 24 FI SK LO 1819604 FI*Moggi Jam Balaya Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC NOM
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
34 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 1820060 FI*ZiBaZoon Electa Sum Naaras Avoin Michael Edström EX2
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x S*Maffialigan's Vega (MCO a 22)
35 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 1822798 FI*Keenukollin Mimosa Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
FI*MaineQueen Rock Me (MCO ds 03 22) x FI*Moggi Iiris Kohvee (MCO n 09 22)
36 MCO VI / MCO f 09 23 FI SK LO 1509298 FI*Stout-hearted Tazmin Naaras Grand International Premior Michael Edström EX1 CAPS
Sarajen Star (MCO d 03 22) x FI*Stout-hearted Naomi (MCO f 09)
37 MCO I / MCO a FI SK LO 1821958 FI*LovelyLife X-Box Xander Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*LovelyLife Vive L'amour Vivian (MCO a)
38 MCO VII / MCO ns 25 FI SK RX 1822568 FI*Blackcurrant O- Ren Ishii Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Macawi Mosi Double E's Xahir (MCO ns 22) x Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo (MCO a 25)
39 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 1403412 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM BIV NOM BIS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
39 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 1403412 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Siitos
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
40 MCO VII / MCO ns FI SK LO 1615001 FI*KingLeo's Geir-Arne Uros International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
41 MCO VII / MCO ns FI SK LO 1715462 FI*Vuorensinen Winston Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
Bruno Main Bastet, CZ (MCO ns 09 22) x FI*Vuorensinen Lola (MCO g 09 22)
42 MCO VII / MCO fs FI SK LO 1615004 FI*KingLeo's Gunn-Tove Naaras Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
43 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 1611861 FI*Chamberlain Empire Of Moon Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
44 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1819221 FI*KhalDrogo's From Here to Eternity Uros Avoin Iréne Eek Magnusson Abs
FI*KingLeo's Amok (MCO ns 09 22) x FI*KingLeo's Counting Stars (MCO n)
45 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 1820608 FI*Moggi Kamo Milla Naaras Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB BIV
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
46 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1822799 FI*Keenukollin Matias Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*MaineQueen Rock Me (MCO ds 03 22) x FI*Moggi Iiris Kohvee (MCO n 09 22)
47 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 1822230 FI*Moggi Lolli Pop Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Ice Dream (MCO ns 09 22)
48 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1507109 FI*Rotcat Meeco Uros Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM BIV
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*Rotcat Didi (MCO ns 09 22)
49 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 1403054 FI*KingLeo's Amok Uros Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPIB
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
50 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 1820237 FI*NomenEst Jon Bon Jovi Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
51 NEM I / NEM e 21 FI SK RX 1822429 Willy Blue Chelsea*PL Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf Abs
Romantic Melody's Q* Saint Saens (NEM n 09 21) x Zafira Valenika (NEM d 09)
52 NEM I / NEM ns 21 FI SK LO 1822572 FI*Lumikissan Kardemumma Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
FI*Cherrytail's Continental (SIB ns) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
53 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 1718472 FI*SiniTaigan Bogactwo Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
FI*Eswood Hard Rock (NEM ns) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
54 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 1614592 Imageblaze Eminem Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB BIV
Zlatoust Vizantiysky Podarok (NEM a 03 21) x Madlen Delorensibbell for Imageblaze (NEM n 09)
55 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 1821928 FI*SiniTaigan Diggi Ley Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
FI*Knotberry's White Chocolate (NEM a 09 21) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
56 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 1821704 FI*SiniTaigan Czarina Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
FI*Knotberry's White Chocolate (NEM a 09 21) x FI*SiniTaigan Aglaya (NEM a 21)
57 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 1819921 FI*Pikku-Priin Elite Queen Naaras International Premior Michael Edström EX1 CAGPIB
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
58 NFO I / NFO n FI SK LO 1718059 FI*FoxyPaw's Hootchie Mama Naaras Avoin Michael Edström Mitätöity Mitätöity
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
59 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1611092 FI*WitSarin Kyösti Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
60 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1507082 FI*FoxyPaw's Super Fluke Uros Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
61 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1819598 FI*WitSarin Tamara Naaras Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
62 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 87683 FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
62 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 87683 FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Veteraani Iréne Eek Magnusson 1 NOM BIS
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
63 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 1822421 S*Gunsmokes LaSalle Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
S*Golden Oracle's Hurricane (NFO n 09 22) x S*Räserråttan's Karin (NFO n 09)
64 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1611093 FI*WitSarin Mertsi Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS BIV
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
65 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 1613193 Sterrenkatten's St. Etienne Uros Grand International Champion Michael Edström EX3
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Katie Escarlata Vikingo*ES (NFO n 09 24)
66 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1716103 FI*WitSarin Keijo Uros Grand International Champion Michael Edström EX2
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
67 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 1718060 FI*FoxyPaw's Spin Doctor Uros Champion Michael Edström EX1 CACIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
68 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1820414 FI*GoldenFurry's Maroon Maize Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
69 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1716733 FI*Marjametsän Peto on irti Uros Avoin Michael Edström EX2
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps We Belong (NFO n 09 24)
70 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1820890 FI*Ivanhoe's Flawless Naaras Avoin Michael Edström EX2
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x FI*Pörkarvan StarlightOfXerxex (NFO f 09 22)
71 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1819596 FI*WitSarin Rosina Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
72 NFO IV / NFO a 09 22 FI SK LO 1822931 FI*GoldenFurry's Flashy Fescue Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1 NOM BIS
Sterrenkatten's St. Etienne (NFO n 09 23) x FI*GoldenFurry's Champion Charolais (NFO n 09 22)
73 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1822933 FI*GoldenFurry's Violet Vetch Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
Sterrenkatten's St. Etienne (NFO n 09 23) x FI*GoldenFurry's Champion Charolais (NFO n 09 22)
74 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1716108 FI*WitSarin Pobeda Uros International Premior Michael Edström Abs
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
75 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1611094 FI*WitSarin Miranda Naaras Premior Michael Edström EX1 CAPIB NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
76 NFO IV / NFO n 09 22 FIN SRK LO 81754 FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo Naaras Premior Michael Edström EX2
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
76 NFO IV / NFO n 09 22 FIN SRK LO 81754 FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
77 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 1923490 S*Cederskogens Öydis Önskedröm Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
S*Tante Bluhme's Fritjof Andersson (NFO d 09 22) x (N)Mariskogens Orkidé (NFO a 03 24)
78 NFO VI / NFO e 09 22 FI SK LO 1715860 FI*Tähtitassun Aleksanteri Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
79 NFO VI / NFO d 03 24 FI SK LO 1820891 FI*Ivanhoe's Too Funky Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x FI*Pörkarvan StarlightOfXerxex (NFO f 09 22)
80 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 1510780 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros Supreme Premior Michael Edström KM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
81 NFO IX / NFO w 61 FI SK LO 1715033 FI*Jarraun's Skog Eikki-Ejnar Uros Grand International Premior Michael Edström EX1 CAPS NOM
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
82 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 1508402 FI*Lumikissan Venni Vekkuli Naaras Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS NOM
FI*Alizarin Captain Morgan (SIB n 22) x FI*Lumikissan Morsmaikku (SIB n 09 24)
83 SIB II / SIB a 09 FI SRK LO 1403154 Riverwind Caleb Jamesovic Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB NOM
Gregory's Siberian Niki Jamesovic (SIB n 09 23) x Aldan Demetra Stanislaova (SIB a 23)
84 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO 1300729 FI*Alizarin Captain Morgan Uros Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM NOM
Biass Xan od Królowych*PL (SIB ny 24) x FI*Cherrytail's Mexican Girl (SIB f 09)
85 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1510641 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM NOM BIS
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
86 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1715127 FI*Minoon Pikkuveikka Uros Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
FIN*Lumikissan X-pertti (SIB a 09 24) x FI*Cherrytail's WonderGirl (SIB f 24)
87 SIB III / SIB a 24 FI SK LO 1821081 FI*Mäntylän Liisi Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*Tunturikissan Huurre (SIB n 24) x FI*Mäntylän Serena (SIB a 24)
88 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1822881 FI*Lumikissan Lumimies Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV NOM
Glaucos White Witch, CZ (SIB n 24) x FI*Lumikissan Säihkysilmä (SIB f 09 24)
89 SIB III / SIB a 24 FI SK RX 1717154 FI*Mäntylän Vihtoora Naaras Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
Helix av Holskogen (N) (SIB a 24) x FIN*Balladin Bialoipokku (SIB a 22)
90 SIB IV / SIB n 03 24 FI SK LO 1718204 FI*Catillus Midday Mazarin Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
FI*Amurin Otniel (SIB n 23) x FI*Catillus Magellan (SIB n 09)
91 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 1822882 FI*Lumikissan Laiska-Jaakko Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Glaucos White Witch, CZ (SIB n 24) x FI*Lumikissan Säihkysilmä (SIB f 09 24)
92 SIB IV / SIB a 03 24 FI SRK LO 89471 FI*Kesälän Helmi Orvokki Naaras Grand International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPS
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x Atlantica du Jedi (SIB n 23)
93 SIB VII / SIB as 24 FI SRK LO 1300442 FI*Tuiskutassun Ilo-Ilmari Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FIN*Tuiskutassun Black Maria (SIB ns 24)
94 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO 76696 FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras Supreme Premior Michael Edström KM
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
94 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO 76696 FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras Veteraani Iréne Eek Magnusson 1 NOM
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
95 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 1301657 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM NOM BIS
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
96 SIB VIII / SIB fs 09 FI SK LO 1508624 FI*Cherrytail's Xalvadora Naaras Grand International Champion Sirpa Lindelöf Abs
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
97 BEN n 22 FI SK LO 1821291 FI*Leokatin Silvano Dude Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
Guru Dude Dream (BEN n 24) x Brownsugar Diana (BEN n 22)
98 BEN n 24 FI SK LO 1612962 S*Leopardettes Leonardo Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
99 BEN n 24 FI SK RX 1820595 FI*Hiesun Vidi Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX2
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Diamonds in the Sky (BEN n 24)
100 BEN n 24 FI SK LO 1821946 S*Leopardettes Herra Hermanni Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC BIV
Avantumdream King (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
101 BEN n 24 FI SK LO 1924763 CattiCartano PrinceOfHearts Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf Abs
Goldycat Mufasa (BEN n 24) x CattiCartano QueenOfHearts (BEN n 24)
102 BEN n 24 FI SK RX 1715598 FI*Hiesun Bringer of Hope Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Diamonds in the Sky (BEN n 24)
103 BEN n 22 32 FI SK RX 1819421 FI*Hiesun Battle Beast Uros Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
FI*Hiesun Elrond of Rivendell (BEN n 22 31) x S*Leopardettes Qui Vivra Vera (BEN n 22)
104 BLH n FI SK RX 1509469 Kant of Baltic Breeze Uros Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS BIV
Your Majesty Xander Stunning (BLH o) x Cassiopeya of Baltic Breeze (BLH a)
104 BLH n FI SK RX 1509469 Kant of Baltic Breeze Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Your Majesty Xander Stunning (BLH o) x Cassiopeya of Baltic Breeze (BLH a)
105 BLH n FI SK LO 1821693 FI*Ullukan Fifty Shades Darker Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
106 BLH n FI SK LO 1821692 FI*Ullukan Fifty Shades of Grey Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf Abs
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
107 BLH n FI SK LO 1821697 FI*Ullukan Femme Fatale Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
108 BLH a FI SK LO 1717256 FI*Londonfer Amazon Coupé Naaras International Champion Sara Ojaniemi EX1 CAGCIB
FI*Treselle's Utz von Trapp (BSH c) x FI*Treselle's Berry Swiss roll (BSH f)
109 BLH a FI SK RX 1715495 FI*Duketin Justiina Naaras Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Duketin Helmililja (BSH f)
109 BLH a FI SK RX 1715495 FI*Duketin Justiina Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Duketin Helmililja (BSH f)
110 BLH a FI SK RX 1509166 FI*Ullukan John Draken Uros Supreme Premior Sara Ojaniemi KM
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Ullukan Freija (BSH as 24)
111 BLH c FI SK LO 1821695 FI*Ullukan Friends With Benefits Uros Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
112 BLH ns 11 FI SK LO 1822121 MCB'Cats Obsidian Snow Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
MCB'Cats I Like Walt D (BLH ns 11) x MCB'Cats Jolie Victoire (BSH ns 11)
113 BLH n 02 62 FI SK LO 1822425 Suncat's Light Me Up Uros Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
Suncat's Sweetest Perfection (BSH d 03) x SE*Nínim's Cassiopeia (BSH a 03)
114 BML I / BML bs 11 31 FI SK RX 1716413 FI*Kimuli's Secret Melody Naaras International Champion Sara Ojaniemi EX1 CAGCIB
ES*Bellabonny Touchstone (BML as 11 31) x FI*Kimuli's Love Story (BML ns 11 31)
115 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX 27858 FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Supreme Premior Sara Ojaniemi KM
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
115 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX 27858 FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Veteraani Sirpa Lindelöf 3
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
116 BML II / BML js 12 31 FI SK RX 1820191 FI*Kimuli's Crystal Rose Naaras Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACIB
ES*Bellabonny Touchstone (BML as 11 31) x Pepsi af Misapotanien (BML hs 12 31)
117 BSH a FI SRK LO 1402340 FI*Suvikasteen Crixus Uros Grand International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPS
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
118 BSH a FI SK LO 1612888 FI*Noor's Ludvig Uros International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAGPIB
FI*Saranellan Pätkis (BSH a) x FI*Coventry's Francoise (BSH a)
119 BSH b FI SK LO 1820092 FI*Aurantia's Lightning Naaras Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
Shansel Mystical Smile of Mars (BSH bs 33) x FI*Aurantia's Tree Kangaroo (BSH b)
121 BSH d FI SK LO 1611641 FI*Aurantia's Celebration of Light Naaras Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
122 BSH f FI SRK LO 1301010 FI*Ullukan Aura Unelma Naaras Avoin Sara Ojaniemi EX1 No Cert
FI*Helmiinan Mörkö (BSH n) x FI*Duketin Gabrielle (BSH f)
123 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Sara Ojaniemi KM NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
123 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Sirpa Lindelöf 1 NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
124 BSH f FI SK LO 1612762 FI*Saranellan Amarillo Naaras Kastraatti Sara Ojaniemi EX1 CAP
FI*Gimmie's Magnanimous (BSH p) x FI*Saranellan Derosa (BSH f)
126 BSH g FI SK LO 1821534 FI*Harmaatassun Lily Matilda Naaras Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi Abs
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x S*HumlaDumlans Eevee (BSH g)
127 BSH b 22 FI SK LO 1820813 FI*Sarellin Padme Amidala Naaras Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
FI*Ullukan Pyrypoika (BSH c 24) x FI*Sarellin Kisumisu (BSH n 22)
128 BSH c 24 FI SK LO 1611251 FI*Ullukan Pyrypoika Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
FI*Aurantia's Cosmic Expansion (BSH d 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
129 BSH ns 11 FI SK RX 1717121 FI*Sarellin Smoke on the Water Uros Kastraatti Sara Ojaniemi EX1 CAP
Valentino Moon Sissi, CZ (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Vanamo (BSH ns 11)
130 BSH ns 11 FI SK RX 1923485 Aston Ama de Angelito Uros Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1
Romeo Francois MK (BSH ns 11) x Zucarka Snow Charm (BSH ns 11 33)
131 BSH ns 11 FI SK LO 1612335 FI*Lumiprinsessan Pikku Prinssi Uros International Premior Sara Ojaniemi Abs
S*Pymans Joe Cool (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Kissanminttu (BSH ns 11)
132 BSH ns 11 FI SK RX 1717123 FI*Sarellin Whiter Shade of Pale Uros International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAGPIB
Valentino Moon Sissi, CZ (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Vanamo (BSH ns 11)
133 BUR n FI SRK LO 43076 FI*Seirene Queen Bee Naaras Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x FI*Seirene Norma (BUR g)
133 BUR n FI SRK LO 43076 FI*Seirene Queen Bee Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x FI*Seirene Norma (BUR g)
134 BUR n FI SK LO 1613031 FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
FI*Feirefiz Mayhem (BUR e) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
135 BUR n FI SK LO 1821084 FI*Feirefiz Ravenlight Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC BIV NOM BIS
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Feirefiz You're Mine (BUR b)
136 BUR n FI SK LO 1822537 FI*Enigmatic Sugarkane Kowalczyk Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM BIS
FI*Aficats Fazer the KING of chocolate (BUR b) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
137 BUR a FI SK LO 1819961 FI*Pystymetsän Pavel Uros Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPIB NOM BIS
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Ninelli's Öörliböörd (BUR c)
138 BUR b FI SK LO 1717562 FI*Pardofelis XoXo Uros Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
LV*Malsan Charlie Daniels (BUR b) x FI*Pardofelis Va Va Voom (BUR c)
139 BUR b FI SK LO 1822536 FI*Enigmatic Sugarpie Hunnybunch Naaras Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi EX1
FI*Aficats Fazer the KING of chocolate (BUR b) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
140 BUR b FI SK LO 1405001 Zaffiro Kratti Uros Supreme Premior Sara Ojaniemi KM
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
141 BUR c FI SRK LO 38047 FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai Naaras International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
DK*Nadikat's Jubii (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
141 BUR c FI SRK LO 38047 FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai Naaras Veteraani Sirpa Lindelöf 2
DK*Nadikat's Jubii (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
142 BUR d FI SK LO 1718940 FI*Pardofelis Your Red Monster Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
LV*Malsan Charlie Daniels (BUR b) x HU*Alba Regia Bibi (BUR h)
143 BUR e FI SK LO 1611099 FI*Pystymetsän Timofei Uros International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAGPIB
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Jigglypuff's Tia Dalma (BUR j)
144 BUR f FI SK LO 1717488 FI*Hokkuspokkus Adora Belle Dearheart Naaras Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPIB
FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada (BUR n) x FI*Seirene Polina (BUR f)
145 BUR h FI SK LO 1821583 FI*Aavan Cézanne Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
Casper Samsvet (BUR b) x FI*Aavan Pohjoista Viljaa (BUR e)
146 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX 36982 DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras International Premior Sara Ojaniemi Abs
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
146 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX 36982 DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Veteraani Sirpa Lindelöf Abs
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
147 EUR w 62 FIN SRK RX 33706 Paavo Uros Supreme Premior Sara Ojaniemi KM
147 EUR w 62 FIN SRK RX 33706 Paavo Uros Veteraani Sirpa Lindelöf 1 NOM
148 EUR ns FI SK RX 1820494 FI*Pikku-Piun Superhessu Uros Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
FI*Lumihelmen Giulio Gatti (EUR ns 23) x FI*Pikku-Piun Elle (EUR ns 22)
149 EUR ns FI SRK RX 39378 FI*Taikapeikon Armas P. Uros Grand International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPS
Loki (EUR ns) x FIN*Kassilan Erheetön Enne (EUR f 23)
151 EUR a 22 FI SK RX 1822205 FI*Feronian Opium Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM BIS
FI*Pikku-Piun Quintus (EUR a 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
152 EUR d 22 FI SK RX 1613220 FI*Feronian Kesäleimu Uros Supreme Champion Sara Ojaniemi KM NOM
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
153 EUR d 24 FI SRK RX 42685 FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
154 EUR f 24 FI SRK RX 1301072 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM NOM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
155 EUR as 22 FI SRK RX 43503 FI*Feronian Excelsior Uros Supreme Premior Sara Ojaniemi KM
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
156 EUR n 01 64 FI SK RX 1822600 FI*Tupakissa Lumianos Uros Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1
Vladimir (EUR n 03) x FI*Tupakissa Felicia (EUR g 02)
157 EUR a 03 FI SK RX 1614345 FI*Waputtaren Ututyttö Terhenneito Naaras Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPIB
Anshelm (EUR a 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
158 EUR d 02 64 FI SK RX 1718308 FI*Waputtaren Paroni Le Petit Poitou Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Waputtaren Ukko Anshelminpoika (EUR a 02) x Tosca (EUR d 02 21 62)
159 EUR f 02 62 FI SK RX 1822599 FI*Tupakissa Freija Naaras Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1
Vladimir (EUR n 03) x FI*Tupakissa Felicia (EUR g 02)
160 EUR g 02 64 FI SK RX 1510158 FI*Tupakissa Felicia Naaras Champion Sara Ojaniemi EX1 CACIB
FI*Elekatin Tarmo (EUR a 03) x Solina (EUR f 02)
161 KOR FI SRK LO 1402878 FI*Silvertip Jiisip tanwaakom Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
FI*Mythai Yubamrung (KOR ) x FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No (KOR )
162 KOR FI SK LO 1508031 FI*SilverToe's Niw Thea Takla Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
FI*Freijan Sa haai (KOR ) x FI*Silvertip Jiisip tanwaakom (KOR )
164 MAN 51-52 / MAN n 24 51 FI SK RX 1822433 Auragold Oort Cloud Uros Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1 NOM
Auragold Bootsie Collins (MAN d 09 22) x Auragold Martina Navratolova (MAN ns 24)
165 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 1405801 Sun-Manx Cayth Uros Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPIB NOM
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
166 MAN 53 / MAN d 09 53 FI SK RX 1612293 FI*Soothill's Breaking Dawn Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
FI*Pikkeen Sisu (MAN n 54) x DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan (CYM f 09 52)
168 MAU ns 24 FI SK LO 1819919 SE*Hayawani's Ammon Uros International Champion Sara Ojaniemi EX1 CAGCIB
FI*Walidah Bebiankh (MAU ns 24) x FI*CatNmaus Bae (MAU ns 24)
169 OCI n 24 FI SK RX 1923803 SE*Alsmarks Gandara Naaras Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi EX1 NOM
SE*Alsmarks Expecto Patronum (OCI b 24) x SE*Alsmarks Elona (OCI a 24)
170 OCI b 24 FI SK LO 1717752 FI*Martinic Soldier of Fortune Uros International Champion Sara Ojaniemi EX1 CAGCIB
FI*Moosegrove Honour (OCI n 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
171 OCI o 24 FI SK LO 1819649 FI*Northalla Red Explorer Uros Champion Sara Ojaniemi EX1 CACIB
Dragon Amagitsune*RU (OCI o 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
172 OCI o 24 FI SRK LO 1300481 FI*Uniikki Morfeus Uros Grand International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPS
FIN*DarrenCat Davy Crockett (OCI o 24) x FI*Uniikki Kuun Säde (OCI o 24)
173 SIN FI SK LO 1718847 FI*Chai-lai Romantic Rosie Naaras International Champion Sara Ojaniemi EX1 CAGCIB NOM BIS
S*Kustens Sieur Porthos (SIN ) x Savannah Nikolaevs Pride*RU (SIN )
174 SIN FI SK LO 1716765 FI*Chai-lai Darling Daisy Naaras International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAGPIB
Janamel Jayshelm's Javani (SIN ) x Savannah Nikolaevs Pride*RU (SIN )
175 SRL III / SRL e FI SK RX 1925469 Gekkola Cats Angeline Fluffy Naaras Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi Abs
Cat-Inka Lumiprinssi (SRL d 33) x Psipsinakis Afrodite (SRL g)
176 SRL VII / SRL a 21 33 FI SK RX 1716243 Psipsina Proinos Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
Psipsina Lieska (SRL d) x FI*Suvikasteen Sininen Utu (SRL a 24)
177 SRS II / SRS n 02 62 FI SK RX 1821785 Lucy Shillana*PL Naaras Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
My Teddy Bear of Limerick (SRL n 03) x Ashanti Gremlin*PL (SRS g 03)
178 SRS IX / SRS w 62 FI SK RX 1820714 FI*Hämynhäivän Kallekolli Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Darling Diva Bailey (SRS n 33) x Ijoelle Adorablecat*LT (SRS w)
179 HCL Mökö Uros Kotikissat Iréne Eek Magnusson 1 NOM
180 HCS Bertta Naaras Kotikissat Iréne Eek Magnusson 3
181 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Iréne Eek Magnusson 1 NOM BIS
181 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Michael Edström 1 NOM BIS
182 HCS Pantteri Uros Kotikissat Sara Ojaniemi 2
183 HCS ARMAS Uros Kotikissat Sara Ojaniemi 4
184 HCS Oswald Uros Kotikissat Sara Ojaniemi 3
185 HCS Fiona Naaras Kotikissat Sara Ojaniemi 2
186 HCS Sabine Naaras Kotikissat Sara Ojaniemi 4
187 HCS Aina Naaras Kotikissat Sara Ojaniemi 1 NOM BIS
188 HCS Elis Uros Kotikissat Sara Ojaniemi 1 NOM
189 MAN 51-52 / MAN fs 22 52 FI SK RX 1822432 Auragold Heureka Naaras Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi Abs
Auragold Bootsie Collins (MAN d 09 22) x Auragold Martina Navratolova (MAN ns 24)
190 BSH c 24 FI SK LO 1820473 FI*Coventry's Ywain Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
FI*Ullukan Pyrypoika (BSH c 24) x FI*Coventry's Quirinia (BSH g)
191 MAU ns FI SK LO 1614035 Nalittna Daenerys Targaryan Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB NOM
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Khayriyah Palluqtuq (MAU ns)
198 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Edström Michael ACS IV, ACS VIII, ACS XI, MCO IV, MCO VI, NEM II, NFO I, NFO IV, NFO IX, NFO VIII, SIB VII, VET Kotikissat 40
Eek Magnusson Iréne ACL V, ACS III, ACS X, MCO I, MCO II, MCO III, MCO VII, MCO VIII, NFO II, SIB III, SIB IV, HCL, HCS, VET 2 43
Lindelöf Sirpa MCO I, MCO V, NEM I, NFO III, NFO V, NFO VI, SIB II, SIB VIII, BEN n 22, BEN n 24, BLH n, BLH ns 11, BML II, BSH b, BSH c 24, BSH d, BUR a, BUR c, BUR d, BUR h, BUR n, EUR a 22, EUR d 02 64, EUR d 24, EUR f 24, KOR, MAN 53, MAU ns, SRL VII, SRS IX, VET 3 56
Ojaniemi Sara BEN n 22 32, BLH a, BLH c, BLH n 02 62, BML I, BSH a, BSH b 22, BSH f, BSH g, BSH ns 11, BUR b, BUR e, BUR f, CYM 51-52, EUR a 03, EUR as 22, EUR d 22, EUR f 02 62, EUR g 02 64, EUR n 01 64, EUR ns, EUR w 62, MAN 51-52, MAU ns 24, OCI b 24, OCI n 24, OCI o 24, SIN, SRL III, SRS II, HCS 53
Sjöbom Glenn 0
5 tuomaria