Kes-Kis 90. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 24.3.2019 Loppuu 24.3.2019
Ilmoittautuminen alkaa 1.1.2019 Ilmoittautuminen loppuu 24.2.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 17:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 15.3.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 285   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Paviljonki, Jyväskylä
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö:
Satu Tillanen-Toivanen, satu.tillanen-toivanen@keskis.net, puh. 040 832 7209. Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
Näyttelysihteeri:
Minna Saari, show@keskis.net, Kalervontie 5 A 6, 05830 Hyvinkää. puh. 0400 494 699 (iltaisin klo 17 jälkeen). Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
Pääassistentti:
Eeva-Leena Juntunen, assistentit@keskis.net
Myyntipaikat ja rotupöydät Showlinkin kautta:
Erika Paqvalin-Skurnik, erika.paqvalin.skurnik@showlink.fi

Lisätietoja Sunnuntain näyttelyssämme järjestetään JUNIOR HANDLER -kilpailu!

Näyttelykutsu: 
https://www.keskis.net/nayttelyt-nayttely-201901-kutsu/
ILMOITTAUTUMINEN
Näyttelymaksu ajalla 1. - 31.1.2019 FIFe-jäseniltä 37 euroa. Kes-Kisin jäsenet 34 euroa. 
Näyttelymaksu ajalla 1. - 17.2.2019 kaikilta FIFe-jäseniltä 40 euroa. 
Leimakortit ovat käytössä tammikuussa ilmoittautuville.

Kes-Kis hyväksyy
 eräpäivänä maksetut ilmoittautumiset, joiden maksamisessa on käytetty näyttelymaksuun kuuluvaa viitenumeroa. Näyttelymaksun eräpäivä on ilmoittautumispäivä.  Leimakortit on postitettava välittömästi ilmoittautumispäivänä näyttelysihteerille. Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä. Leimakorttien saapumista odotetaan muutama postipäivä.
Mikäli kissa osallistuu useampaan luokkaan, tulee ilmoittautuminen tehdä erikseen jokaiseen luokkaan.
Kes-Kis hylkää maksamattomat ilmoittautumiset ilman erillistä ilmoitusta. Maksuja käsitellään kaksi kertaa viikossa, joten maksusuorituksen tulee näkyä muutamassa pankkipäivässä (eräpäivä on ehdoton).
Mikäli näyttelyilmoittautuminen jätetään maksamatta, Kes-Kis pidättää oikeuden olla jatkossa hyväksymättä ilmoittajan kissoja järjestämiinsä näyttelyihin.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 40
2 92
3 54
4 63
Kotikissat 4
Yhteensä 253

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 14 FI*AzuLejo's Deep Silent Complete Naaras Supreme Champion Michael Edström KM NOM BIS
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
2 EXO n FI SK LO 18 Kisuicat's Part-Of-Me Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
FI*Kermaviiksen Giovanni (PER n 03) x Kisuicat's Mona Lisa (EXO n 22)
3 EXO n 24 FI SK LO 17 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger Uros Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM
FI*Elrikan Garfield Gold (EXO d 03 24) x FI*KiSui All or Nothing (PER f 03)
4 EXO g 03 23 FI SK LO 17 FI*Whispers Oxana Naaras Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS NOM
FI*Whispers Iron Knight (EXO a 03 22) x San-Fe Selina of Moonwhisper (EXO g 03)
5 EXO f 21 33 FI SK LO 18 Ayser's You Against You Naaras International Champion Michael Edström Abs
IT*Uranos Delle Lune Saracene (EXO n 21 33) x Ayser's Jetset Queen (PER e 21 33)
6 PER n FI SK LO 15 Almathea Boogie Night Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS NOM
PL*Almathea Total Eclipse (PER d) x Almathea Aretha Franklin (PER n)
7 PER n FI SK LO 18 Ayser's Last Word Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x FI*AzuLejo's Deep Silent Complete (EXO n)
8 RAG a FI SRK LO Gayaneh Gratia Illa Naaras Premior Michael Edström EX1 CAPIB NOM
FI*Hakalan Herra Tossavainen (RAG n) x FI*Utuinen DashingDesign (RAG n 04 21)
9 RAG n 21 FI SRK LO Gayaneh Gaudeamus Igitur Uros Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPIB
FI*Hakalan Herra Tossavainen (RAG n) x FI*Utuinen DashingDesign (RAG n 04 21)
10 RAG n 03 FI SK RX 18 FI*Emija's Juliet Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
FI*Erkatin Lauri Kristian (RAG n 03) x FI*Darkie's Mirai (RAG a 04 21)
11 RAG n 03 FI SK LO 18 FI*DollyCats The Pride Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1 BIV NOM BIS
FI*BlackRain's Kid Made By Prince (RAG n 04) x FI*DollyCats Sweetest Lie (RAG g 03)
12 RAG n 03 FI SK LO 18 FI*Celestial's Aston Martin Valkyrie Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
13 RAG n 03 FI SK LO 18 FI*DollyCats Markus Matin Poika Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström Abs
FI*BlackRain's Kid Made By Prince (RAG n 04) x FI*BlackRain's Jealous Of My Perfection (RAG a 03)
14 RAG n 03 FI SK LO 18 FI*Collicatin Hersyvä Hertta Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
Eros Kocie Salony*PL (RAG n 04) x FI*Collicatin First Flower Of Spring (RAG n 04)
15 RAG n 03 FI SK LO 18 FI*Midnightdolls Cinnamon Girl Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX2
FI*Valkokullan Magnum (RAG n 03) x FI*Dollyblues You Are The Sunshine (RAG a 03)
16 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros Premior Michael Edström EX1 CAPIB NOM
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
17 RAG n 04 FI SK LO 18 FI*Turkinpippurin Kaja Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
FI*Gneides ChristopherColumbus (RAG b 04) x FI*Raitamäen Amelia (RAG a)
18 RAG n 04 FI SK LO 18 FI*Celestial's The Wicked and The Devine Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x FI*Celestial's Locked Out of Heaven (RAG n 04)
19 RAG a 03 FI SK LO 18 FI*Celestial's Sandra Ávila Beltrán Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson Abs
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
20 RAG a 03 FI SK LO 18 FI*Ragtail Rihanna Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*Ragtail Kimi Konstantino (RAG a 03) x FI*Valkoapilan April Fool's Eevi (RAG a 04)
21 RAG a 03 FI SRK LO La Belleza Ragdolls Topaz Naaras Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM NOM BIS
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
22 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Stardoll's Blue Galaxy Uros Supreme Champion Michael Edström KM BIV NOM BIS
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
23 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Celestial's La Primo de Pancho Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Tequila Sunrise (RAG f 04)
24 RAG a 04 FI SK LO 18 FI*Stardoll's Twilight Princess Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
25 RAG a 04 FI SRK LO 14 Excellence Princessoffinland Naaras Supreme Premior Michael Edström Abs
FI*Celestial's King of Finland (RAG c) x S*Katrinelund's Daisy of Abayomis (RAG a 03)
26 RAG a 04 FI SK LO 14 Solenzara's Solomon Jack Uros Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
Solenzara's Only You (RAG n 04) x S*Gunbertus Fusion (RAG a 03)
27 RAG d 04 FI SK LO 17 FI*Celestial's El Jefe Uros Premior Iréne Eek Magnusson Abs
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Tequila Sunrise (RAG f 04)
28 RAG e 04 FI SK LO 16 FI*Tammikatin Hunajanassu Uros International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Tammikatin Baby Carrot (RAG f 04)
29 RAG f 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Satavarma Naaras Supreme Champion Michael Edström KM
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
30 RAG f 03 FI SK LO 18 FI*Celestial's Kaunehin Oot Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1 NOM BIS
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U (RAG f 04)
31 RAG g 04 FI SK LO 15 FI*Uniklubin Tirlittan Naaras International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
FI*Uniklubin Hotti-Katti (RAG d) x S*Norrtassen's Selma (RAG n 04)
32 RAG a 03 21 FI SK LO 18 FI*Celestial's Guillermo de Argentina Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 (RAG a 03 21)
33 RAG a 04 21 FI SK LO 18 FI*Celestial's Rodrigo de Argentina Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 (RAG a 03 21)
34 RAG g 04 21 FI SK LO 16 FI*Lumikuu Gracias a la Vida Naaras Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
FI*MiuRagulous Detective William Murdoch (RAG e 03 21) x FI*Lumikuu Fantasia (RAG f)
35 SBI c FI SK RX 18 Rockabilly Rose v.Meingold Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
Denver von Gallus, CZ (SBI c) x Juna v.Meingold (SBI b 21)
36 SBI e FI SK LO 18 FI*Rais-Kis Too Hot Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Rais-Kis IceKiss (SBI g)
37 SBI a 21 FI SK LO 18 FI*Lofanna Ifigeneia Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Lofanna Francesca (SBI a)
38 TUV f 61-63 / TUV f 62 FI SK LO 15 FI*Ilveslinnan Endamli Erenay Naaras Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
39 TUV f 61-63 / TUV f 21 62 FI SK LO 15 FI*Ilveslinnan Erkenci Erdemay Naaras Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
40 ACL IV / ACL n 03 24 FI SK RX 15 FI*Siriuksen OpalCurl Naaras Supreme Champion Caroline Stoa KM NOM
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x DBCats You're the One of Siriuksen (ACL n 03 22)
41 ACL XI / ACL f 03 21 33 FI SK RX 18 Sugar Curl Marshmellow of Siriuksen Naaras Supreme Champion Veikko Saarela KM NOM BIS
Blue Thunder of Sugar Curl (ACL a 22) x Tabbyorchird Elsa of Sugar Curl (ACL f 09 22)
42 ACL XI / ACL ns 09 21 33 FI SK LO 17 FI*Debals Michigan Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB NOM
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
43 ACS I / ACS n FI SK LO 18 FI*Siriuksen ZaneCurl Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM
FI*Siriuksen TritonCurl (ACS n 22) x FI*Siriuksen GipsyRoseCurl (ACL n)
44 ACS III / ACS n 22 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TritonCurl Uros Supreme Champion Caroline Stoa KM NOM BIS
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
45 ACS III / ACS a 23 FI SK LO 18 FI*Siriuksen ÅsakaCurl Uros Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1 NOM
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
46 ACS V / ACS g 24 FI SRK LO 13 FI*Trollin Kuura Naaras Grand International Premior Caroline Stoa EX1 CAPS
FI*Trollin Maximus (ACS n 22) x FI*Trollin Minni (ACL fs 24)
47 ACS VI / ACS f 09 FI SK RX 18 FI*Dezzicat's Madrigal MelodyCurl Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
FI*Dezzicat's Jitterbug JediCurl (ACS ns 09 24) x CharmingCurl Ada Lavelace (ACL f)
48 ACS X / ACS ds 21 33 FI SK RX 16 FI*Trollin Scar Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
Timon (XSH n 33) x FI*Trollin Viuhti (ACL ds 09 21 33)
49 MCO I / MCO n FI SK LO 18 FI*KingLeo's Jolly Good Golly Miss Molly Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
FI*KingLeo's Echo of Lemmy Kilmister (MCO n 09 22) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
50 MCO I / MCO a FI SK LO 18 FI*LovelyLife X-Box Xavier Uros Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*LovelyLife Vive L'amour Vivian (MCO a)
51 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 17 Omkara Black Squaw Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
Omkara John American Horse (MCO a) x PT*Lusocats Nanette (MCO f 22)
52 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO 14 FI*HoneyCoon's Indian Summer Sky Uros Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS NOM
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*WestCoon's Pocahontas (MCO n 09)
53 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 18 FI*BellaAmare's Flying Swallowtail Uros Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*BellaAmare's Butterfly of Hope (MCO fs 09 22)
54 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 19 FI*Hiawatha Dark Matter Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*Moggi Elvis Persilja (MCO n 09 24) x FI*Hemingway's Ixchel (MCO n 09 22)
55 MCO III / MCO n 25 FI SK RX 18 FI*Blackcurrant Sofie Fatale Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV NOM
Macawi Mosi Double E's Xahir (MCO ns 22) x Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo (MCO a 25)
56 MCO VII / MCO as 22 FI SK LO 19 FI*NomenEst Klondike Kate Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1 NOM
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
57 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Sky Uros Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
58 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox Uros Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM BIV NOM BIS
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
59 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Apocalyptica Uros International Premior Iréne Eek Magnusson Abs
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
60 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*NineTales One To Rule Them All Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Lady Leonita (MCO n 09 22)
61 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*RoseLion's Fragrant Obsession Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX2
FIN*Fullmoon's Zancig Code (MCO n 22) x FI*RoseLion's Carefree Delight (MCO n 09 22)
62 MCO III / MCO a 23 FI SK LO 18 FI*Chamberlain Orionis Mintaka Naaras Kastraatti Iréne Eek Magnusson Abs
FI*Chamberlain Yes I'm Ready (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Born To Be A Star (MCO g 23)
63 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Cedric Uros Grand International Champion Sara Moroni EX1 CACS NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
64 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lion King Uros International Champion Sara Moroni Abs
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
65 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 18 FI*LovelyLife You Raise Me Up Ykä Uros Pennut 4-7 kk Sara Moroni Abs
FI*LovelyLife Up And Go Uula (MCO n 09 22) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
66 MCO IV / MCO n 09 24 FI SK LO 18 FI*Hemingway's Chief White Bear Uros Kastraatti Sara Moroni EX1 CAP
Omkara Pack the Hat (MCO n 24) x FI*Hemingway's Libbie Slow Bear (MCO n 09 22)
67 MCO V / MCO f 24 FI SK LO 18 FI*Hemingway's Iris Pretty Nose Naaras Kastraatti Caroline Stoa EX2
Omkara Pack the Hat (MCO n 24) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
68 MCO V / MCO f 23 FI SK LO 18 FI*LovelyLife Warrior Wendi Naaras Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP NOM
FI*Goldenstream's You Are The One (MCO a) x FI*LovelyLife Okey-Dokey Opri (MCO f 23)
69 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 16 Battle Creek's Allegro Uros Grand International Champion Sara Moroni EX1 CACS
Hispanocoons Adagio*ES (MCO n 09 22) x Battle Creek's DG Shopping Queen*DE (MCO f 22)
70 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 17 LV*BBMC Galaxy Star Naaras International Champion Sara Moroni EX1 CAGCIB
Elisey White Luxuri*BY (MCO w) x Zambija Amber Sun*LT (MCO d 09 22)
71 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 18 FI*Rotcat Urwic Uros International Champion Sara Moroni EX1 CAGCIB BIV
FI*SolarWind's Dionysos (MCO d 22) x SE*Alice Springs Paddy Relly (MCO fs 09 22)
72 MCO VI / MCO f 03 22 FI SK LO 18 FI*BellaAmare's Golden Aida Naaras Avoin Sara Moroni EX1 CAC
FI*Bronxs-Gatos Carlos (MCO n 23) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
73 MCO VI / MCO d 03 22 FI SK LO 19 FI*Escape's O'Miziaki Uros Pennut 4-7 kk Sara Moroni EX1
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Happy Apple (MCO f 09 22)
74 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 19 FI*NomenEst Kissy Suzuki Naaras Pennut 4-7 kk Sara Moroni EX2
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
75 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Hard as a Rock Uros International Premior Sara Moroni EX1 CAGPIB
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
76 MCO VI / MCO d 03 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Keep It Real Uros Kastraatti Sara Moroni EX1 CAP BIV NOM
RoyalCats Resort Veni Vidi Vici (MCO d 03) x FI*Chamberlain Captain Amelia (MCO g 09)
77 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI SRK LO S*Carpe Feline's Assidistra Naaras Kastraatti Sara Moroni EX1 CAP
The Dorsai Hunters World Dravash (MCO ns 01 21) x S*Carpe Feline's Exigua Eleophora (MCO d 09 22)
77 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI SRK LO S*Carpe Feline's Assidistra Naaras Veteraani Michael Edström 3
The Dorsai Hunters World Dravash (MCO ns 01 21) x S*Carpe Feline's Exigua Eleophora (MCO d 09 22)
78 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 18 FI*Pinewoods Cannonball Uros International Premior Caroline Stoa Abs
ES*Gattacamoon Rob Roy (MCO ds) x FI*Escape's Fantasia (MCO f 22)
79 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 18 FI*Chamberlain Morning Shadow Uros Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP NOM
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Enjoy Me (MCO a 22)
80 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 18 FI*BellaAmare's Flying Camberwell Beauty Naaras Avoin Sara Moroni MCO ds 22
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*BellaAmare's Butterfly of Hope (MCO fs 09 22)
81 MCO VIII / MCO ns 09 Caesar Gai Yuli LeonilaCoon*RU Uros Nuoret 7-10 kk Sara Moroni EX1 BIV NOM BIS
Merlin Leonilacoon*RU, DVM (MCO e 09) x IL*Coffeecoon's Xenija *** (MCO fs 09)
82 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 18 FI*Moggi Lolli Pop Naaras Pennut 4-7 kk Sara Moroni EX1
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Ice Dream (MCO ns 09 22)
83 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 18 FI*BellaAmare's Golden Don Carlos Uros Premior Sara Moroni EX1 CAPIB
FI*Bronxs-Gatos Carlos (MCO n 23) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
84 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 18 FI*NomenEst Jon Bon Jovi Uros Premior Sara Moroni EX2
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
85 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 16 Falco z Kociego Domu*PL Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM
Em Manuell Felis Felicis, SK (SIB n 03 22) x Fleuramour Yunona of Taigastar (NEM n 21)
86 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 18 FI*Giramir's Artico Luxus Uros Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*SiniTaigan Andrey (NEM a 21) x FI*Eswood Lovely Molly (NEM n 21)
87 NEM I / NEM g 21 FI SK RX 19 Astoria Snejnaya Zima Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 BIV
Zidan of Snejnaya Zima (NEM d 21) x Iskorka Snejnaya Zima (NEM a 21)
88 NEM II / NEM ns 09 21 FI SK LO 19 Lunarsky LucianAurora Uros Avoin Sara Moroni NEM a 09 21
Komilfo D*Pryanik (NEM ns 09 21) x Luciana Zhemchug Nevy (NEM as 03 21)
89 NEM II / NEM as 09 21 FI SK LO 18 FI*Helaketun Born To Be Wild Naaras Avoin Sara Moroni NEM as 21
FI*Eswood Hard Rock (NEM ns) x FI*Eswood Galadriel (NEM a 09 21)
90 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 17 NO*Kerrs Pink's Doux d'Henry Uros Grand International Champion Sara Moroni EX1 CACS
DK*Sakeena's Aston Martin (NFO ds 09 22) x (N)Tingoskattens Betty Boop (NFO a 09)
91 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Super Fluke Uros Supreme Premior Sara Moroni KM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
92 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian September Ashes Uros Grand International Premior Sara Moroni EX1 CAPS
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
93 NFO III / NFO a 22 FI SK LO 16 Sterrenkatten's Radiohead Naaras International Champion Sara Moroni EX1 CAGCIB NOM
Sterrenkatten's Katha Bjoern (NFO a) x Fiskerjenta's Jesulina (NFO n 23)
93 NFO III / NFO a 22 FI SK LO 16 Sterrenkatten's Radiohead Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Sterrenkatten's Katha Bjoern (NFO a) x Fiskerjenta's Jesulina (NFO n 23)
94 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 18 DK Kitura's Eliana Naaras Nuoret 7-10 kk Sara Moroni EX1
Namir Abyad De Maison Blanche (NFO ns 22) x DK Kitura's Lady-burn (NFO n 22)
95 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter Naaras International Premior Sara Moroni EX1 CAGPIB NOM BIS
Ennio De Khazad-Dûm (NFO n 23) x FIN*Pörkarvan HocHabet (NFO n 23)
95 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter Naaras Veteraani Michael Edström 1 NOM BIS
Ennio De Khazad-Dûm (NFO n 23) x FIN*Pörkarvan HocHabet (NFO n 23)
96 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 Sterrenkatten's St. Etienne Uros Grand International Champion Sara Moroni EX1 CACS
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Katie Escarlata Vikingo*ES (NFO n 09 24)
97 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 17 FI*FoxyPaw's Spin Doctor Uros International Champion Sara Moroni EX1 CAGCIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
98 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*GoldenFurry's Maroon Maize Uros Champion Sara Moroni EX1 CACIB
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
99 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 18 FI*Ivanhoe's Flawless Naaras Avoin Sara Moroni EX1 CAC
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x FI*Pörkarvan StarlightOfXerxex (NFO f 09 22)
100 NFO IV / NFO a 09 22 FI SK LO 18 FI*GoldenFurry's Flashy Fescue Uros Pennut 4-7 kk Sara Moroni EX1
Sterrenkatten's St. Etienne (NFO n 09 23) x FI*GoldenFurry's Champion Charolais (NFO n 09 22)
101 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*GoldenFurry's Violet Vetch Naaras Pennut 4-7 kk Sara Moroni EX1 BIV NOM
Sterrenkatten's St. Etienne (NFO n 09 23) x FI*GoldenFurry's Champion Charolais (NFO n 09 22)
102 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*GoldenFurry's Barbarick Barley Uros Kastraatti Sara Moroni EX1 CAP
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
103 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 19 S*Cederskogens Öydis Önskedröm Naaras Nuoret 7-10 kk Sara Moroni EX1
S*Tante Bluhme's Fritjof Andersson (NFO d 09 22) x (N)Mariskogens Orkidé (NFO a 03 24)
104 NFO VI / NFO d 03 22 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Diorella Naaras Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM NOM
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
105 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 17 (N)Fodnaheia's Maffeo Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB BIV NOM
(N)Fodnaheia's Harry Pepper, JW (NFO n 09 24) x S*Cederskogens Stina Sten (NFO f 03 22)
106 NFO VI / NFO d 03 24 FI SK LO 18 FI*Ivanhoe's Too Funky Uros Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x FI*Pörkarvan StarlightOfXerxex (NFO f 09 22)
107 NFO VI / NFO g 03 FI SK LO 18 FI*Felimon Kinuski Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Felimon Halloween Trick (NFO n 03)
108 NFO VI / NFO f 03 FI SK LO 18 FI*Nalle-Puhin Fat Lady Sings Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*Nalle-Puhin Harley-Davidson Fat Bob (NFO a 09) x S*Myselisia's Satsuma (NFO f 01 21)
109 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO FI*Felicis Enna Naaras Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
109 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO FI*Felicis Enna Naaras Veteraani Michael Edström 2
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
110 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 15 FI*Debals Janette Naaras International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB NOM
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
111 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 16 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
112 NFO VII / NFO ds FI SK LO 18 SE*Prana's Goldfinger Uros Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
S*Virentoftas Frank (NFO ns 23) x SE*Prana's Solero (NFO f 22)
113 NFO VIII / NFO ds 03 22 FI SK LO 18 FI*Siniidan Electric India Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Rainbow Brite La Peyre*ES (NFO gs 03 22)
114 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
115 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco Naaras Grand International Champion Sara Moroni EX1 CACS
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
116 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 18 FI*GoldenFurry's White Wheat Uros Kastraatti Sara Moroni EX1 CAP
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
117 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Nicolas Uros Kastraatti Sara Moroni Abs
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
118 SIB II / SIB n 03 FI SK LO 18 FI*Lumikissan Into Piukee Uros Avoin Sara Moroni EX1 CAC
SarSibi Izumrud (SIB n 24) x FI*Lumikissan Åå La Laa (SIB n 09 24)
119 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 19 Dayana Foresthunter Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela Abs
Nazar Sibaris*RU (SIB n 09 24) x Tamila Dostoyanie Sibiri (SIB n 23)
120 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 18 FI*Lumikissan Kaneli Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM BIS
FI*Cherrytail's Continental (SIB ns) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
121 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 17 FI*Raitamäen Benjamin Uros International Champion Caroline Stoa Abs
FI*Amurin Hoosea (SIB n 03 22) x FI*Apachiris Egwene (SIB n 24)
122 SIB V / SIB fy 22 FI SK LO 18 FI*Raitamäen Doris Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*Amurin Kadmiel (SIB dy 22) x FI*Apachiris Egwene (SIB n 24)
123 TUA IX / TUA w 61 FI SRK RX 13 FI*Josmarin Ieremija Uros Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
124 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 16 FI*Josmarin Nipa Nipottaja Uros Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB
FI*Elekatin Super Nova (TUA w) x FI*Josmarin Leia (TUA n 09)
125 BEN n 22 FI SK LO 16 Like a Prayer des Griffes de Feu Naaras Grand International Champion Dorte Kaae EX1 CACS BIV
Impresario des Griffes de Feu (BEN n 24) x Brownsugar Rhanya Forever (BEN n 24)
126 BEN n 22 FI SK LO 18 FI*Leokatin Silvano Dude Uros Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1
Guru Dude Dream (BEN n 24) x Brownsugar Diana (BEN n 22)
127 BEN n 22 FI SK LO 18 FI*Leokatin Socorro Dude Uros Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX2
Guru Dude Dream (BEN n 24) x Brownsugar Diana (BEN n 22)
128 BEN n 24 FI SK LO 18 S*Leopardettes Herra Hermanni Uros Champion Veikko Saarela EX1 CACIB NOM BIS
Avantumdream King (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
129 BEN n 24 FI SK LO 18 FI*Alcarinqua Hestia Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela Abs
Glitterglam Gabriel (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Felicitas (BEN n 24)
130 BEN n 24 FI SK RX 18 FI*Polarheim's Quincy Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
FI*Polarheim's Jacksonville (BEN n 24) x FI*Polarheim's Indiana (BEN ns 24)
131 BEN n 22 32 FI SK LO 16 FI*Leokatin Nietos Uros Supreme Champion Dorte Kaae KM NOM
Guru Dude Dream (BEN n 24) x FI*Leokatin Lystikäs (BEN n 24)
132 BLH n FI SK RX 16 FI*Treselle's Espresso Uros Grand International Premior Dorte Kaae EX1 CAPS
FI*Treselle's Walton Brown (BLH b) x Britimanti Bubble Blue (BLH a 03)
133 BLH a FI SK LO 17 FI*Londonfer Amazon Coupé Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
FI*Treselle's Utz von Trapp (BSH c) x FI*Treselle's Berry Swiss roll (BSH f)
134 BLH b FI SK LO 18 FI*Ullukan Fame Isn´t Everything Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM BIS
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
135 BLH g 24 FI SK LO 18 FI*Wilma's Afrodite Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela Abs
FI*Saranellan Nugetti (BSH e) x FI*Coventry's Wilma (BSH a 24)
136 BLH ns 11 FI SK LO 18 FI*Huntercat Princess Belladonna Naaras Avoin Dorte Kaae EX1 CAC
Enrico Magiya Serebra (BLH ns 11) x FI*Huntercat Princess Angelica (BSH ns 11)
137 BLH f 03 FI SK RX 17 FI*MellowBear's Earth Goddess Erda Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
FI*Treselle's Espresso (BLH n) x Valencia Dionis (BLH j 03)
138 BML I / BML bs 11 31 FI SK RX 17 FI*Kimuli's Secret Melody Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
ES*Bellabonny Touchstone (BML as 11 31) x FI*Kimuli's Love Story (BML ns 11 31)
139 BML II / BML js 12 31 FI SK RX 18 FI*Kimuli's Crystal Rose Naaras Champion Dorte Kaae EX1 CACIB
ES*Bellabonny Touchstone (BML as 11 31) x Pepsi af Misapotanien (BML hs 12 31)
140 BSH a FI SK LO 18 FI*Ruusutarhan Timantti Naaras Avoin Dorte Kaae EX1 CAC
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Ruusutarhan Rosa Amabile (BSH g)
141 BSH a FI SK LO 18 FI*Ruusutarhan Viviana Naaras Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Ruusutarhan Piccola (BSH a)
142 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
142 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Mira Fonsén 1 NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
143 BSH ns 11 FI SK LO 16 FI*Lumiprinsessan Talviprinssi Uros International Premior Dorte Kaae EX1 CAGPIB
S*Pymans Joe Cool (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Kissanminttu (BSH ns 11)
144 BSH ns 11 FI SK LO 14 FI*Gnome's Love Her Madly Naaras International Premior Dorte Kaae EX1 CAGPIB NOM
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
145 BUR n FI SK LO 18 FI*Feirefiz Ravenlight Uros Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Feirefiz You're Mine (BUR b)
146 BUR n FI SK LO 17 FI*Almond's Irene Cara Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Mama-Alcialon Great Gameboy (BUR n) x FI*Almond's Freyja (BUR n)
147 BUR n FI SK LO 17 FI*Hokkuspokkus Cloud Strife Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
FI*Purrlein Aristocat Berlioz (BUR a) x FI*Hokkuspokkus Bit'O'Honey (BUR b)
148 BUR a FI SRK LO 13 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
149 BUR a FI SK LO 18 FI*Pystymetsän Inna Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Jigglypuff's Tia Dalma (BUR j)
150 BUR b FI SK LO 17 FI*Seirene Ipanema Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC NOM BIS
UA*Oktarin Yamadori (BUR b) x FI*Seirene Thaïs (BUR n)
151 BUR b FI SK LO 18 FI*Cattish Smurfette Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
FI*Hovikissan O'Boy (BUR b) x FI*Cattish Snow White (BUR f)
152 BUR b FI SK LO 14 Zaffiro Kratti Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
153 BUR c FI SRK LO 13 FI*Cattish Anne Bonny Naaras Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x FIN*Pardofelis Lady Chatterley (BUR c)
154 BUR d FI SK LO 18 FI*Crossroads Casillas Uros Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1
FI*Mama-Alcialon Father's Son (BUR b) x FI*Crossroads All About Love (BUR j)
155 BUR d FI SK LO 15 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Grand International Premior Dorte Kaae EX1 CAPS NOM BIS
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
156 BUR e FI SK RX 18 FI*Pikkukuun Asteri Naaras Champion Dorte Kaae EX1 CACIB
FI*KattiaMattia Akuiitta (BUR e) x FI*Pikkukuun Dear Tinkerbell (BUR h)
157 BUR e FI SK LO 16 FI*Aavan Pohjoista Viljaa Naaras Premior Dorte Kaae EX1 CAPIB
FI*Bumpulina Van Damme (BUR e) x FI*Pardofelis True Love (BUR e)
158 BUR f FI SK RX 18 FI*Beneloben Liljankukka Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Shu-Shun Muskotti (BUR n) x FI*Shu-Shun Ibiza Hippie (BUR d)
159 BUR h FI SK LO 15 FI*Cattish Anna the Princess Naaras Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
FI*Cattish Mercury Rising (BUR e) x FI*Cattish Lucy van Pelt (BUR f)
160 BUR h FI SK LO 15 HU*Alba Regia Matzah Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
Kittykatz Bronzed Aussie (BUR b) x HU*Alba Regia Panka (BUR g)
161 CHA FI SK LO 18 HU*Blue Melody Karma Naaras Avoin Dorte Kaae EX1 CAC
HU*Blue Melody Sammy Davis (CHA ) x HU*Blue Melody Harmony (CHA )
162 EUR a 22 FI SK RX 18 FI*Feronian Opium Uros Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1 NOM
FI*Pikku-Piun Quintus (EUR a 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
163 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Veikko Saarela KM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
164 EUR f 22 FI SK RX 17 FI*Feronian Neilikka Naaras International Champion Dorte Kaae EX1 CAGCIB
FI*Feronian Limon (EUR d 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
165 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
166 EUR ns 22 FI SRK LO FI*Pikku-Piun Unelma Naaras Grand International Champion Dorte Kaae Abs
FIN*Haukkapalan Digital (EUR ns 22) x FIN*Pikku-Piun Peppi Pitkätossu (EUR ns 24)
167 EUR ns 22 FI SK RX 18 FI*Pikku-Piun UB40 Naaras Avoin Dorte Kaae EX1 CAC
FI*Pikku-Piun Dunedain (EUR n 22) x FI*Pikku-Piun Jääkukka (EUR ns 22)
168 KBL I / KBL ns 22 FI SK LO 17 SE*Kot-à-Kuril Avalon Uros Supreme Champion Dorte Kaae KM
SE*Jepnicks Always On My Mind (KBL ns 22) x SE*Kot-à-Kuril Texas hold'em (KBL f 22)
169 KBL I / KBL n 22 FI SK LO 17 SE*Kot-à-Kuril Kassanova Uros Grand International Champion Dorte Kaae EX1 CACS
SE*Kot-à-Kuril Tengel (KBL n 22) x SE*Kot-à-Kuril Texas hold'em (KBL f 22)
170 KBL IV / KBL fs 03 22 FI SK LO 19 Brioche Free Hunter *RU Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM
Zanzelyan Kroshka Flak (KBL d 24) x Rosinka Free Hunter *RU (KBL fs 03 24)
171 KOR FI SK LO 18 FI*Mythai Opale Devi Naaras Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1 NOM BIS
FI*Tatsutan Amor Mara-Rathan (KOR ) x FI*Mythai Ornanong Sa-Mon (KOR )
172 KOR FI SK LO 15 FI*Helmi's Lék Mêek Naaras Kastraatti Dorte Kaae Abs
FI*Tatsutan Urho Brava-Saman (KOR ) x FI*Steptoe's Mai-Khoi-Mii (KOR )
173 KOR FI SK LO 18 FI*Kattihovin Dai-ichi Musume Naaras Kastraatti Dorte Kaae EX1 CAP
DK*Meejai Been Fan-Fayo (KOR ) x FI*Mythai Rochana Rak Jing (KOR )
174 OCI n 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros International Premior Dorte Kaae EX1 CAGPIB
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
175 SRL I / SRL a FI SK RX 19 Onyx Marcmiaow Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
Highlandkatz Lemon Twist (SRL e) x Kenzo Marcmiaow (SRS a 03)
176 SRL III / SRL f FI SK RX 18 IT*Silverdust Desdemona Naaras Champion Dorte Kaae EX1 CACIB NOM
IT*Silverdust Bernardo (SRL d 03) x Lykken Curl In Many Colors (SRL g 03)
177 ABY n FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Supreme Champion Mira Fonsén KM
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
178 ABY n FI SK LO 18 FI*Kermakupin Feel The Thunder Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX2
(N)Ororina's Jondalar (ABY n) x FI*Redcheetah's Jade (ABY n)
179 ABY n FI SK LO 18 FI*Miragerie Ambrosia Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
Shadeaby Heartbreaker (ABY n) x FI*Lovedevotion Josefine (ABY n)
180 ABY n FI SK LO 18 FI*Lovedevotion Leticia Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 BIV NOM
Shadeaby Heartbreaker (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
181 ABY a FI SK LO 18 FI*Redcheetah's Erin Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1 NOM
FI*Omanion Galanthus nivalis (ABY n) x FI*Redcheetah's Julia (ABY n)
182 ABY o FI SK LO 16 S*Primuz-Zezam Rozetta Naaras Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS
S*Rubensborg Blues Brother (ABY n) x (N)Ororina's Euphoria (ABY o)
183 ABY o FI SK LO 18 FI*Woodcocks Salazar Slytherin Uros Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Woodcocks A Kind Of Magic (ABY n)
184 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Supreme Premior Caroline Stoa KM
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
185 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros Premior Mira Fonsén EX1 CAPIB
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
186 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Caroline Stoa KM NOM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
187 CRX I / CRX ns FI SK LO 18 FI*Piupaws Donkey Kong Uros Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
FI*Piupaws Ascalon (CRX ns 24) x FI*Piupaws Elisabeth Lukas (CRX n)
188 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
189 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras Premior Caroline Stoa EX1 CAPIB
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
190 CRX III / CRX d 24 FI SK LO 19 FI*KattiKaisan Loiri Uros Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1 NOM BIS
FI*Alchemist Battle Beast (CRX n 23) x FI*KattiKaisan Älä droppaa mun tunnelmaa (CRX d 03)
191 CRX III / CRX f FI SK RX 19 FI*Spectrolite Bespoke Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
FI*Spectrolite Celebration (CRX d 09 24) x FI*Angelfalls Drama Can't Be Stolen (CRX f 09)
192 CRX IV / CRX f 03 24 FI SK LO 17 FI*Alchemist Iron Maiden Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
FI*Alchemist Aurum (wannabe silver) (CRX ds 23) x FI*Spectrolite La Paloma (CRX b 09 33)
193 CRX IV / CRX f 01 64 FI SK LO 18 FI*Sweetpurr's I Wanna Have Some Fun Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB BIV NOM BIS
FI*Saca's Little Big Red (CRX e 03) x FI*Sweetpurr's Hearts And Minds (CRX n 03)
194 CRX IV / CRX f 03 FI SK RX 19 FI*Spectrolite Shenanigans Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Spectrolite Celebration (CRX d 09 24) x FI*Angelfalls Drama Can't Be Stolen (CRX f 09)
195 CRX V / CRX n 23 FI SK LO 18 FI*Piupaws Lara Croft Naaras Champion Caroline Stoa EX1 CACIB
FI*Piupaws Ascalon (CRX ns 24) x FI*Piupaws Elisabeth Lukas (CRX n)
196 CRX VII / CRX n 21 32 FI SK LO 18 FI*LifetimeOfLove Lilli Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
Travis Eledhrim of Claypond's (CRX a 32) x FI*Claypond's Finaude (CRX b 21 33)
197 CRX VIII / CRX b 03 21 33 FI SK LO 18 FI*Alchemist Element Zero Naaras International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
FI*Alchemist Counting the Stars (CRX b 02 21) x FI*Alchemist Iridium (CRX c 21 33)
198 DRX II / DRX a 03 FI SK LO 19 Zeus Best Show*RU Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén Abs
Tiger Best Show*RU (DRX d 23) x Elfe Feerique Regina (DRX a 02)
199 DSP II / DSP n 03 FI SK RX 18 Sean Sdyron, SK Uros Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
Antey Lekana Luxy (DSP n 03 21) x Him Sdyron, SK (DSP n 03)
200 DSP V / DSP n 33 FI SK RX 18 FI*Kimsun Adorable Alien Kid Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Zeus of Don Vangray (DSP n 03) x Wrinkleface Golden Coin (DSP f)
201 OLH ns 25 FI SK RX 15 FI*Mummeli Sofinho Yaron Uros International Premior Mira Fonsén Abs
FI*Noxx Hercules (OLH ns 24) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
202 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Caroline Stoa KM
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
202 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Veteraani Mira Fonsén 2
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
203 OSH n FI SK LO 14 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
204 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Lady Starstruck Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
205 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
206 OSH n 24 FI SK RX 16 Strekoza's Casanova Uros Supreme Champion Mira Fonsén KM NOM BIS
Burukkusi (OSH a 25) x Shayan Viorika (OSH n)
207 OSH a 24 FI SK LO 18 Egill of Monoceros Uros International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
Image Arkenstone *RU (OSH c) x Planeta Soliaris Della LT* Monoceros (OSH g 24)
208 OSH a 25 FI SK LO 18 FI*LoudMeow Here Comes The Sun Uros Champion Caroline Stoa EX1 CACIB
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
209 OSH a 25 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stella by Starlight Naaras Supreme Premior Caroline Stoa KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
210 OSH b 24 FI SK LO 18 HU*Shagio-Chen Satra Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
HU*Shagio-Chen Billy Blue (OSH a 24) x HU*Shagio-Chen Tchibo (OSH b)
211 OSH b 24 FI SK LO 18 Hermes v. Imporio A Uros Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
Mario Barry (SIA c 21) x Evolet v. Imporio A (OSH f 03)
212 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Magic Moon Naaras Supreme Champion Mira Fonsén KM
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
213 OSH d 24 FI SK LO 18 Helios v. Imporio A Uros Champion Caroline Stoa EX1 CACIB NOM
Mario Barry (SIA c 21) x Evolet v. Imporio A (OSH f 03)
214 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*Choose DareDeVill Uros Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
215 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Caroline Stoa KM NOM
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
216 OSH p 25 FI SK LO 18 FI*LoudMeow Sunset Superman Uros Premior Caroline Stoa EX1 CAPIB NOM BIS
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
217 OSH cs 25 FIN SRK RX FIN*Desmodus Popeye Uros Grand International Premior Caroline Stoa EX1 CAPS
Henry della Luna di Tina (OLH bs 25) x FIN*Desmodus Mini Mii (OSH bs 24)
217 OSH cs 25 FIN SRK RX FIN*Desmodus Popeye Uros Veteraani Mira Fonsén 1 NOM BIS
Henry della Luna di Tina (OLH bs 25) x FIN*Desmodus Mini Mii (OSH bs 24)
218 RUS FI SK LO 18 Umberto Tibery Nicol Ross Uros Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
Tibery July Caesar Rus'Brungilda (RUS ) x Carica Grez Rus*RU (RUS )
219 RUS FI SK LO 18 FI*Sini-Hilkan April O' Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén Abs
FI*Sini-Hilkan Monza (RUS ) x FI*Sini-Hilkan Appointed´By (RUS )
220 SIA n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Whisper Of The Prophecy Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
221 SIA a FI SK LO 19 FI*Twist-Tiramisun Fancy Fraser Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Twist-Tiramisun Dreams of Dragonflies (SIA a) x FI*Twist-Tiramisun Amy Jade (SIA n)
222 SIA a FI SK LO 19 FI*Twist-Tiramisun Flynn Flamboyant Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX2
FI*Twist-Tiramisun Dreams of Dragonflies (SIA a) x FI*Twist-Tiramisun Amy Jade (SIA n)
223 SIA a FI SK LO 17 FI*Plan-A Fifty Sixty Naaras Premior Mira Fonsén EX1 CAPIB NOM BIS
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Plan-A Mon Dieu (SIA a)
224 SIA c FI SK LO 19 LV*La Lune d'Or Xach Uros Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1
Fenix Slunce Moravy, CZ (SIA a 21) x LV*La Lune d'Or Laima (SIA b)
225 SIA d 21 FI SK LO 18 FI*EdaM's Dicaprio Uros Champion Mira Fonsén Abs
EE*Cepheus Siaoricat (SIA n) x FI*EdaM's Chanel (OSH h 24)
226 SIA f 03 21 FI SK LO 16 FI*EdaM's Beyonce Naaras Premior Mira Fonsén Abs
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x EE*Il Tesoro Mio Aurora (OSH f)
227 SOM n FI SK LO 16 FI*Vulpes Aither Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
228 SOM n FI SK LO 16 FI*Vulpes Aletheia Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS BIV
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
229 SOM n FI SK LO 18 FI*Lamadegaan Fullmoon Shadow Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
230 SOM n FI SK LO 18 FI*Vulpes Black No. 1 Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Olaf von Gulda (SOM n) x FI*Vulpes Aletheia (SOM n)
231 SOM n FI SK LO 16 FI*Foxkiss Esox lucius Uros Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Bombycilla garrulus (SOM p)
232 SOM n FI SK LO 16 FI*Vulpes Alfeios Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
233 SOM n FI SK RX 15 FI*Amajan Ludovico Luciolo Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP BIV
FI*Amajan Ilfredo Idolo (SOM n) x FI*Amajan Hafta Hilaria (SOM n)
234 SOM a FI SK LO 18 FI*Vulpes Bloody Kisses Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Olaf von Gulda (SOM n) x FI*Vulpes Aletheia (SOM n)
235 THA a FI SK RX 18 FI*FreeSandi Abigail Naaras Champion Caroline Stoa EX1 CACIB
Giboule White Elephant (THA n) x Jasmine Tajska Chata*PL (THA n)
236 HCS Tiitus Uros Kotikissat Iréne Eek Magnusson 1 NOM BIS
237 HCS Una Naaras Kotikissat Caroline Stoa 1 NOM
238 HCL Molly Naaras Kotikissat Michael Edström 1 NOM
238 HCL Molly Naaras Veteraani Dorte Kaae 1 NOM BIS
246 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Edström Michael EXO f 21 33, EXO n, RAG a, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG f 03, RAG g 04, RAG n 03, RAG n 04, SBI a 21, SBI e, VET 2, HCL, Tuomarioppilas Riikka Turpeinen 28
Eek Magnusson Iréne EXO g 03 23, EXO n 24, PER n, RAG a 03, RAG a 03 21, RAG d 04, RAG e 04, RAG g 04 21, RAG n 21, SBI c, TUV f 61-63, ACS VI, ACS X, MCO III, NFO VI, NFO VII, SIB V, HCS urokset 37
Fonsén Mira ABY n, BAL w 67, CRX I, CRX IV, DRX II, DSP V, OLH ns 25, OSH a, OSH b 24, OSH c 24, OSH n 24, RUS, SIA a, SIA d 21, SIA f 03 21, SIA n, SOM a, SOM n, VET 3, VET 4 38
Kaae Dorte BEN n 22, BEN n 22 32, BLH n, BLH ns 11, BML II, BSH a, BSH ns 11, BUR d, BUR e, CHA, EUR a 22, EUR f 22, EUR ns 22, KBL I, KOR, OCI n 24, SRL III. Kotikissa VET. Tuomarioppilas Sanna Hietala 28
Moroni Sara MCO IV, MCO VI, MCO VIII, NEM II, NFO II, NFO III, NFO IV, NFO IX, NFO V, SIB II 38
Saarela Veikko ACL XI, ACS I, MCO II, NEM I, NFO VIII, SIB III, TUA IX, BEN n 24, BLH a, BLH b, BLH f 03, BLH g 24, BML I, BSH f, BUR a, BUR b, BUR c, BUR f, BUR h, BUR n, EUR d 24, EUR f 24, KBL IV, SRL I 39
Stoa Caroline ACL IV, ACS III, ACS V, MCO I, MCO V, MCO VII, SIB IV, ABY a, ABY o, BAL b, CRX II, CRX III, CRX V, CRX VII, CRX VIII, DSP II, OSH a 24, OSH a 25, OSH cs 25, OSH d 24, OSH f 24, OSH n, OSH p 25, SIA c, THA a, HCS naaraat. Tuomarioppilas Katia Pocci roturyhmä D. 37
7 tuomaria