Kes-Kis 89. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 23.3.2019 Loppuu 23.3.2019
Ilmoittautuminen alkaa 1.1.2019 Ilmoittautuminen loppuu 17.2.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 17:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 15.3.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Paviljonki, Jyväskylä
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö:
Satu Tillanen-Toivanen, satu.tillanen-toivanen@keskis.net, puh. 040 832 7209. Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
Näyttelysihteeri:
Minna Saari, show@keskis.net, Kalervontie 5 A 6, 05830 Hyvinkää. puh. 0400 494 699 (iltaisin klo 17 jälkeen). Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
Pääassistentti:
Eeva-Leena Juntunen, assistentit@keskis.net
Myyntipaikat ja rotupöydät Showlinkin kautta:
Erika Paqvalin-Skurnik, erika.paqvalin.skurnik@showlink.fi
Lisätietoja Lauantain näyttelyssämme palkitaan Kes-Kisin vuoden kissat 2018!

Näyttelykutsu: 
https://www.keskis.net/nayttelyt-nayttely-201901-kutsu/
ILMOITTAUTUMINEN
Näyttelymaksu ajalla 1. - 31.1.2019 FIFe-jäseniltä 37 euroa. Kes-Kisin jäsenet 34 euroa. 
Näyttelymaksu ajalla 1. - 17.2.2019 kaikilta FIFe-jäseniltä 40 euroa. 
Leimakortit ovat käytössä tammikuussa ilmoittautuville.

Kes-Kis hyväksyy
 eräpäivänä maksetut ilmoittautumiset, joiden maksamisessa on käytetty näyttelymaksuun kuuluvaa viitenumeroa. Näyttelymaksun eräpäivä on ilmoittautumispäivä.  Leimakortit on postitettava välittömästi ilmoittautumispäivänä näyttelysihteerille. Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä. Leimakorttien saapumista odotetaan muutama postipäivä.
Mikäli kissa osallistuu useampaan luokkaan, tulee ilmoittautuminen tehdä erikseen jokaiseen luokkaan.
Kes-Kis hylkää maksamattomat ilmoittautumiset ilman erillistä ilmoitusta. Maksuja käsitellään kaksi kertaa viikossa, joten maksusuorituksen tulee näkyä muutamassa pankkipäivässä (eräpäivä on ehdoton).
Mikäli näyttelyilmoittautuminen jätetään maksamatta, Kes-Kis pidättää oikeuden olla jatkossa hyväksymättä ilmoittajan kissoja järjestämiinsä näyttelyihin.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 49
2 111
3 90
4 69
Kotikissat 8
Yhteensä 327

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 14 FI*AzuLejo's Deep Silent Complete Naaras Supreme Champion Sara Moroni KM
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
2 EXO g 03 23 FI SK LO 17 FI*Whispers Oxana Naaras Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS NOM BIS
FI*Whispers Iron Knight (EXO a 03 22) x San-Fe Selina of Moonwhisper (EXO g 03)
3 EXO f 21 33 FI SK LO 18 Ayser's You Against You Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
IT*Uranos Delle Lune Saracene (EXO n 21 33) x Ayser's Jetset Queen (PER e 21 33)
4 PER n FI SK LO 15 Almathea Boogie Night Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
PL*Almathea Total Eclipse (PER d) x Almathea Aretha Franklin (PER n)
5 PER n FI SK LO 18 Ayser's Last Word Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM BIS
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x FI*AzuLejo's Deep Silent Complete (EXO n)
6 PER b 21 33 FI SK LO 18 FI*Yashar's Dobby Uros Champion Sara Moroni EX1 CACIB
Sinihuiskan XabiAlonso (PER a 21 33) x FI*Yashar's Afrodite (PER f 33)
7 PER g 21 33 FI SK LO 18 FI*Yashar's Esmeralda Naaras Nuoret 7-10 kk Sara Moroni EX1
Sinihuiskan XabiAlonso (PER a 21 33) x FI*Yashar's Beaty Belle (PER f 33)
8 RAG c FI SK LO 18 FI*AijaiCats Brilliant Bella Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*AijaiCats Amazing Ami (RAG n) x FI*AijaiCats Glamoros Gaya (RAG a 04)
9 RAG n 21 FI SK LO 17 Gayaneh Oscarella omen Uros Kastraatti Sara Moroni EX1 CAP
S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh (RAG n 04 21) x Gayaneh Gratia Illa (RAG a)
10 RAG d 21 FI SK LO 18 FI*BlueEyeLoves Darth Vader Uros Nuoret 7-10 kk Sara Moroni EX1 NOM
Dandydolls Sir Raikku (RAG a) x FI*Kivelän Gatinka Diamont (RAG d 04 21)
11 RAG n 03 FI SK RX 18 FI*Emija's Juliet Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Erkatin Lauri Kristian (RAG n 03) x FI*Darkie's Mirai (RAG a 04 21)
12 RAG n 03 FI SK LO 18 FI*DollyCats The Pride Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 BIV
FI*BlackRain's Kid Made By Prince (RAG n 04) x FI*DollyCats Sweetest Lie (RAG g 03)
13 RAG n 03 FI SK LO 18 FI*Celestial's Aston Martin Valkyrie Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
14 RAG n 03 FI SK LO 18 FI*DollyCats Markus Matin Poika Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela Abs
FI*BlackRain's Kid Made By Prince (RAG n 04) x FI*BlackRain's Jealous Of My Perfection (RAG a 03)
15 RAG n 03 FI SK LO 18 FI*Collicatin Hersyvä Hertta Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX2
Eros Kocie Salony*PL (RAG n 04) x FI*Collicatin First Flower Of Spring (RAG n 04)
16 RAG n 03 FI SK LO 18 FI*Midnightdolls Cinnamon Girl Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Valkokullan Magnum (RAG n 03) x FI*Dollyblues You Are The Sunshine (RAG a 03)
17 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP NOM
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
18 RAG n 04 FI SK LO 18 FI*Turkinpippurin Kaja Naaras Avoin Sara Moroni EX1 CAC
FI*Gneides ChristopherColumbus (RAG b 04) x FI*Raitamäen Amelia (RAG a)
19 RAG n 04 FI SK LO 18 FI*Celestial's The Wicked and The Devine Naaras Pennut 4-7 kk Sara Moroni EX1
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x FI*Celestial's Locked Out of Heaven (RAG n 04)
20 RAG a 03 FI SK LO 18 FI*Celestial's Sandra Ávila Beltrán Naaras Avoin Sara Moroni Abs
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
21 RAG a 03 FI SK LO 18 FI*Ragtail Rihanna Naaras Nuoret 7-10 kk Sara Moroni EX1
FI*Ragtail Kimi Konstantino (RAG a 03) x FI*Valkoapilan April Fool's Eevi (RAG a 04)
22 RAG a 03 FI SK LO 18 FI*Midnightdolls I Believe In You Naaras Pennut 4-7 kk Sara Moroni EX1
FI*Valkokullan Magnum (RAG n 03) x FI*Dollyblues You Are The Sunshine (RAG a 03)
23 RAG a 03 FI SRK LO La Belleza Ragdolls Topaz Naaras Supreme Premior Sara Moroni KM NOM
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
24 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Stardoll's Blue Galaxy Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM BIV NOM BIS
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
25 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Celestial's La Primo de Pancho Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Tequila Sunrise (RAG f 04)
26 RAG a 04 FI SK LO 18 FI*Stardoll's Twilight Princess Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
27 RAG a 04 FI SRK LO 14 Excellence Princessoffinland Naaras Supreme Premior Veikko Saarela Abs
FI*Celestial's King of Finland (RAG c) x S*Katrinelund's Daisy of Abayomis (RAG a 03)
28 RAG a 04 FI SK LO 14 Solenzara's Solomon Jack Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
Solenzara's Only You (RAG n 04) x S*Gunbertus Fusion (RAG a 03)
29 RAG d 04 FI SK LO 17 FI*Celestial's El Jefe Uros Premior Veikko Saarela Abs
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Tequila Sunrise (RAG f 04)
30 RAG e 04 FI SK LO 16 FI*Tammikatin Hunajanassu Uros International Premior Sara Moroni EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Tammikatin Baby Carrot (RAG f 04)
31 RAG f 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Satavarma Naaras Supreme Champion Sara Moroni KM NOM
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
32 RAG f 03 FI SK LO 18 FI*Celestial's Kaunehin Oot Naaras Pennut 4-7 kk Sara Moroni EX1 NOM
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U (RAG f 04)
33 RAG g 04 FI SK LO 15 FI*Uniklubin Tirlittan Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
FI*Uniklubin Hotti-Katti (RAG d) x S*Norrtassen's Selma (RAG n 04)
34 RAG a 03 21 FI SK LO 18 FI*Celestial's Guillermo de Argentina Uros Pennut 4-7 kk Sara Moroni EX1
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 (RAG a 03 21)
35 RAG a 04 21 FI SK RX 16 FI*Darkie's Mirai Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x Ryoko edle von den Lichtalben (RAG n 04)
36 RAG a 04 21 FI SK LO 18 FI*Celestial's Rodrigo de Argentina Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM BIS
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 (RAG a 03 21)
37 SBI a FI SK LO 17 FI*Ziazan Michi Naaras Champion Sara Moroni EX1 CACIB
Vaibhav Adoelle*PL (SBI a) x FI*Ziazan Lille Lucille (SBI n)
38 SBI c FI SK LO 17 S*Varicella's Lilac Banzi Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
S*Mementos Aramis (SBI e 21) x S*Cirinnas Sassa Sorrelina (SBI b)
39 SBI c FI SK RX 18 Rockabilly Rose v.Meingold Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
Denver von Gallus, CZ (SBI c) x Juna v.Meingold (SBI b 21)
40 SBI d FI SK RX 18 S*SagaStar's Electra Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
S*Trinity's Zingo (SBI d) x S*SagaStar's Peppina (SBI f 21)
41 SBI e FI SK LO 18 FI*Rais-Kis Too Hot Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Rais-Kis IceKiss (SBI g)
42 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Sara Moroni KM
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
42 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Veteraani Veikko Saarela 1 NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
43 SBI a 21 FI SK LO 18 FI*Lofanna Ifigeneia Naaras Avoin Sara Moroni EX1 CAC
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Lofanna Francesca (SBI a)
44 SBI b 21 FI SRK LO 13 Shapur Angel Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM BIS
(N)Sobell Funny Honey (SBI b) x Shapur Greatest Love of all (SBI b 21)
45 SBI e 21 FI SK RX 18 Deben Laty Mery, CZ Uros Avoin Sara Moroni EX1 CAC
Hero vom Blauen Achat (SBI a) x Uer-Nara Laty Mery, CZ (SBI g 21)
46 TUV f 61-63 / TUV f 62 FI SK LO 15 FI*Ilveslinnan Endamli Erenay Naaras Supreme Champion Veikko Saarela KM
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
47 TUV f 61-63 / TUV f 21 62 FI SK LO 15 FI*Ilveslinnan Erkenci Erdemay Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
48 ACL III / ACL n 22 FI SK RX 15 FI*Siriuksen ManzoniCurl Uros International Premior Michael Edström EX1 CAGPIB
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x FI*Siriuksen CiaraCurl (ACS a 22)
49 ACL IV / ACL n 03 24 FI SK RX 15 FI*Siriuksen OpalCurl Naaras Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM NOM
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x DBCats You're the One of Siriuksen (ACL n 03 22)
50 ACL XI / ACL f 03 21 33 FI SK RX 18 Sugar Curl Marshmellow of Siriuksen Naaras Supreme Champion Sara Moroni KM NOM BIS
Blue Thunder of Sugar Curl (ACL a 22) x Tabbyorchird Elsa of Sugar Curl (ACL f 09 22)
51 ACS I / ACS n FI SK LO 18 FI*Siriuksen ZaneCurl Uros Nuoret 7-10 kk Sara Moroni EX1 NOM
FI*Siriuksen TritonCurl (ACS n 22) x FI*Siriuksen GipsyRoseCurl (ACL n)
52 ACS III / ACS n 22 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TritonCurl Uros Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM NOM
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
53 ACS III / ACS a 23 FI SK LO 18 FI*Siriuksen ÅsakaCurl Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
54 ACS III / ACS b 24 FI SRK RX 14 FI*Siriuksen KoppamurraCurl Uros Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
55 ACS VI / ACS f 09 FI SK RX 18 FI*Dezzicat's Madrigal MelodyCurl Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
FI*Dezzicat's Jitterbug JediCurl (ACS ns 09 24) x CharmingCurl Ada Lavelace (ACL f)
56 MCO I / MCO a FI SK LO 18 FI*LovelyLife X-Box Xavier Uros Nuoret 7-10 kk Sara Moroni EX1
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*LovelyLife Vive L'amour Vivian (MCO a)
57 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 17 Omkara Black Squaw Naaras Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
Omkara John American Horse (MCO a) x PT*Lusocats Nanette (MCO f 22)
58 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO 14 FI*HoneyCoon's Indian Summer Sky Uros Grand International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPS
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*WestCoon's Pocahontas (MCO n 09)
59 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 18 FI*BellaAmare's Flying Swallowtail Uros Avoin Sara Moroni EX1 CAC
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*BellaAmare's Butterfly of Hope (MCO fs 09 22)
60 MCO III / MCO n 25 FI SK RX 18 FI*Blackcurrant Sofie Fatale Naaras Pennut 4-7 kk Sara Moroni EX1
Macawi Mosi Double E's Xahir (MCO ns 22) x Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo (MCO a 25)
61 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 19 FI*NomenEst Klondike Kate Naaras Määrittely Veikko Saarela MCO VII/as 22
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
61 MCO VII / MCO as 22 FI SK LO 19 FI*NomenEst Klondike Kate Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
62 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Sky Uros Supreme Premior Sara Moroni KM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
63 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox Uros Supreme Premior Sara Moroni KM BIV NOM
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
64 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Apocalyptica Uros International Premior Sara Moroni EX1 No Cert
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
65 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*NineTales One To Rule Them All Uros Kastraatti Sara Moroni EX1 CAP
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Lady Leonita (MCO n 09 22)
66 MCO III / MCO a 23 FI SK LO 18 FI*Chamberlain Orionis Mintaka Naaras Kastraatti Sara Moroni Abs
FI*Chamberlain Yes I'm Ready (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Born To Be A Star (MCO g 23)
67 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Cedric Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS BIV NOM BIS
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
68 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lion King Uros International Champion Michael Edström Abs
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
69 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Mahtitassun Jumaleissön Uros Champion Michael Edström EX1 No Cert
Dion Tallin Perla Annaru*PL (MCO a 22) x FI*Mahtitassun Fröökynä-Fanny (MCO n 03 22)
70 MCO IV / MCO a 09 22 FI SK LO 17 FI*RoseLion's Fragrant Fantasy Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
FIN*Fullmoon's Zancig Code (MCO n 22) x FI*RoseLion's Carefree Delight (MCO n 09 22)
71 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 18 FI*MoonSpirit crown the empire Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
FI*Maikkilan Hiekkamyrsky (MCO ds 22) x FI*CapitalCats Moonflower (MCO fs 09 22)
72 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 18 FI*LovelyLife You Raise Me Up Ykä Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström Abs
FI*LovelyLife Up And Go Uula (MCO n 09 22) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
73 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO FI*RoseLion's Carefree Delight Naaras Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
S*Carpe Feline's Zirenius (MCO n 03 22) x FIN*SolarWind's Miranda (MCO g 22)
74 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 18 FI*BellaAmare's Flying Red Admiral Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*BellaAmare's Butterfly of Hope (MCO fs 09 22)
75 MCO V / MCO f 24 FI SK LO 18 FI*Hemingway's Iris Pretty Nose Naaras Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP BIV
Omkara Pack the Hat (MCO n 24) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
76 MCO V / MCO f 23 FI SK LO 18 FI*LovelyLife Warrior Wendi Naaras Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX2
FI*Goldenstream's You Are The One (MCO a) x FI*LovelyLife Okey-Dokey Opri (MCO f 23)
77 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 16 Battle Creek's Allegro Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS BIV
Hispanocoons Adagio*ES (MCO n 09 22) x Battle Creek's DG Shopping Queen*DE (MCO f 22)
78 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 17 LV*BBMC Galaxy Star Naaras International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
Elisey White Luxuri*BY (MCO w) x Zambija Amber Sun*LT (MCO d 09 22)
79 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 18 FI*Rotcat Urwic Uros Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
FI*SolarWind's Dionysos (MCO d 22) x SE*Alice Springs Paddy Relly (MCO fs 09 22)
80 MCO VI / MCO d 09 23 FI SK LO 18 Gryfin Lillycubs*PL Uros Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
Ecliptic Rooibos (MCO d 22) x DK Red Line's Pheebe (MCO f 03 23)
81 MCO VI / MCO f 03 22 FI SK LO 18 FI*BellaAmare's Golden Aida Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX2
FI*Bronxs-Gatos Carlos (MCO n 23) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
82 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 FI*LovelyLife Stand By Me Selina Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x Coonity Nokomis (MCO n)
83 MCO VI / MCO d 03 22 FI SK LO 19 FI*Escape's O'Miziaki Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Happy Apple (MCO f 09 22)
84 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 18 FI*LovelyLife You Raise Me Up Ylvie Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*LovelyLife Up And Go Uula (MCO n 09 22) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
85 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 18 FI*MoonSpirit Desolation Rose Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX2
FI*Maikkilan Hiekkamyrsky (MCO ds 22) x FI*Vuorensinen Cyclamen (MCO e 09 22)
86 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 19 FI*NomenEst Kissy Suzuki Naaras Määrittely Veikko Saarela MCO VIII/fs 09 22
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
86 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 19 FI*NomenEst Kissy Suzuki Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX3
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
87 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Hard as a Rock Uros International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
88 MCO VI / MCO d 03 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Keep It Real Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
RoyalCats Resort Veni Vidi Vici (MCO d 03) x FI*Chamberlain Captain Amelia (MCO g 09)
89 MCO VII / MCO as FI SK LO 18 FI*LovelyLife X-Box Xiumin Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1 BIV
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*LovelyLife Vive L'amour Vivian (MCO a)
90 MCO VII / MCO as 25 FI SK RX 19 FI*Mostlycats Hilarious Woolly Smurf Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
FI*Mostlycats Juniper Speck (MCO e 09) x Magic Lake Delilah I (MCO fs 25)
91 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 18 FI*Pinewoods Cannonball Uros International Premior Michael Edström Abs
ES*Gattacamoon Rob Roy (MCO ds) x FI*Escape's Fantasia (MCO f 22)
92 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 18 FI*Chamberlain Morning Shadow Uros Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Enjoy Me (MCO a 22)
93 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 18 FI*BellaAmare's Flying Camberwell Beauty Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*BellaAmare's Butterfly of Hope (MCO fs 09 22)
94 MCO VIII / MCO ns 09 Caesar Gai Yuli LeonilaCoon*RU Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1 BIV NOM BIS
Merlin Leonilacoon*RU, DVM (MCO e 09) x IL*Coffeecoon's Xenija *** (MCO fs 09)
95 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 18 FI*Moggi Lolli Pop Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX2
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Ice Dream (MCO ns 09 22)
96 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 18 FI*Vuorensinen Ivy Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FI*Magnificat Maine Zemfira (MCO w)
97 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 18 FI*BellaAmare's Golden Don Carlos Uros Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
FI*Bronxs-Gatos Carlos (MCO n 23) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
98 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 18 FI*NomenEst Jon Bon Jovi Uros Premior Michael Edström EX1 CAPIB
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
99 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI SRK RX FI*CheNiCoon's FelisaRosselini Naaras Kastraatti Michael Edström EX1 CAP BIV NOM
IT*Leaena Polar Express (MCO w) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
99 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI SRK RX FI*CheNiCoon's FelisaRosselini Naaras Veteraani Caroline Stoa 1 NOM BIS
IT*Leaena Polar Express (MCO w) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
100 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 16 Falco z Kociego Domu*PL Uros Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM BIV
Em Manuell Felis Felicis, SK (SIB n 03 22) x Fleuramour Yunona of Taigastar (NEM n 21)
101 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 18 FI*Giramir's Artico Luxus Uros Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
FI*SiniTaigan Andrey (NEM a 21) x FI*Eswood Lovely Molly (NEM n 21)
102 NEM I / NEM g 21 FI SK RX 19 Astoria Snejnaya Zima Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Zidan of Snejnaya Zima (NEM d 21) x Iskorka Snejnaya Zima (NEM a 21)
103 NEM II / NEM ns 09 21 FI SK LO 19 Lunarsky LucianAurora Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC
Komilfo D*Pryanik (NEM ns 09 21) x Luciana Zhemchug Nevy (NEM as 03 21)
104 NEM II / NEM as 09 21 FI SK LO 18 FI*Helaketun Born To Be Wild Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
FI*Eswood Hard Rock (NEM ns) x FI*Eswood Galadriel (NEM a 09 21)
105 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 17 NO*Kerrs Pink's Doux d'Henry Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS
DK*Sakeena's Aston Martin (NFO ds 09 22) x (N)Tingoskattens Betty Boop (NFO a 09)
106 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Super Fluke Uros Supreme Premior Michael Edström KM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
107 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian September Ashes Uros Grand International Premior Michael Edström EX1 CAPS BIV NOM BIS
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
108 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Vihurin Myrskytuuli Jane Naaras Premior Michael Edström EX1 CAPIB
FI*Ninatte's Cloud Nine (NFO n 03) x Chessa of Westnord (NFO f 03)
109 NFO III / NFO a 22 FI SK LO 16 Sterrenkatten's Radiohead Naaras International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
Sterrenkatten's Katha Bjoern (NFO a) x Fiskerjenta's Jesulina (NFO n 23)
109 NFO III / NFO a 22 FI SK LO 16 Sterrenkatten's Radiohead Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Sterrenkatten's Katha Bjoern (NFO a) x Fiskerjenta's Jesulina (NFO n 23)
110 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 18 DK Kitura's Eliana Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Namir Abyad De Maison Blanche (NFO ns 22) x DK Kitura's Lady-burn (NFO n 22)
111 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter Naaras International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB NOM
Ennio De Khazad-Dûm (NFO n 23) x FIN*Pörkarvan HocHabet (NFO n 23)
111 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter Naaras Veteraani Caroline Stoa 2
Ennio De Khazad-Dûm (NFO n 23) x FIN*Pörkarvan HocHabet (NFO n 23)
112 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 Sterrenkatten's St. Etienne Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Katie Escarlata Vikingo*ES (NFO n 09 24)
113 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 17 FI*FoxyPaw's Spin Doctor Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
114 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 18 FI*Vihurin Peppi Pitkätossu Naaras Champion Michael Edström EX1 CACIB NOM
FI*Siniidan Mega Man (NFO a 09 24) x FI*Vihurin Prinsessa Mononoke (NFO ns 09 22)
115 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*GoldenFurry's Maroon Maize Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC BIV
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
116 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 18 FI*Ivanhoe's Flawless Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x FI*Pörkarvan StarlightOfXerxex (NFO f 09 22)
117 NFO IV / NFO a 09 22 FI SK LO 18 FI*GoldenFurry's Flashy Fescue Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1 NOM
Sterrenkatten's St. Etienne (NFO n 09 23) x FI*GoldenFurry's Champion Charolais (NFO n 09 22)
118 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*GoldenFurry's Violet Vetch Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
Sterrenkatten's St. Etienne (NFO n 09 23) x FI*GoldenFurry's Champion Charolais (NFO n 09 22)
119 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*GoldenFurry's Barbarick Barley Uros Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
120 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 19 S*Cederskogens Öydis Önskedröm Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM
S*Tante Bluhme's Fritjof Andersson (NFO d 09 22) x (N)Mariskogens Orkidé (NFO a 03 24)
121 NFO VI / NFO d 03 22 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Diorella Naaras Supreme Champion Sara Moroni KM BIV
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
122 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 17 (N)Fodnaheia's Maffeo Uros International Champion Sara Moroni EX1 CAGCIB NOM
(N)Fodnaheia's Harry Pepper, JW (NFO n 09 24) x S*Cederskogens Stina Sten (NFO f 03 22)
123 NFO VI / NFO d 03 FI SK LO 18 FI*Haaveeni Balder Uros Champion Sara Moroni EX1 CACIB
FI*FinnFeline's Envy Me (NFO a 03 24) x FI*Hirmuinen Cleopatra (NFO d 09)
124 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 18 FI*Haaveeni Freija Naaras Champion Sara Moroni EX1 CACIB
FI*FinnFeline's Envy Me (NFO a 03 24) x FI*Hirmuinen Cleopatra (NFO d 09)
125 NFO VI / NFO d 03 24 FI SK LO 18 FI*Ivanhoe's Too Funky Uros Avoin Sara Moroni EX1 CAC
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x FI*Pörkarvan StarlightOfXerxex (NFO f 09 22)
126 NFO VI / NFO g 03 FI SK LO 18 FI*Felimon Kinuski Naaras Nuoret 7-10 kk Sara Moroni EX1
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Felimon Halloween Trick (NFO n 03)
127 NFO VI / NFO f 03 FI SK LO 18 FI*Nalle-Puhin Fat Lady Sings Naaras Pennut 4-7 kk Sara Moroni EX1
FI*Nalle-Puhin Harley-Davidson Fat Bob (NFO a 09) x S*Myselisia's Satsuma (NFO f 01 21)
128 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO FI*Felicis Enna Naaras Supreme Premior Sara Moroni KM
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
128 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO FI*Felicis Enna Naaras Veteraani Caroline Stoa 3
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
129 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 15 FI*Debals Janette Naaras International Premior Sara Moroni EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
130 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 16 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros Supreme Champion Michael Edström KM
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
131 NFO VII / NFO ds FI SK LO 18 SE*Prana's Goldfinger Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC BIV
S*Virentoftas Frank (NFO ns 23) x SE*Prana's Solero (NFO f 22)
132 NFO VII / NFO ns 22 FI SK LO 18 FI*Keijumetsän Tequila Sunrise Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
FI*RockyHill's Geronimo (NFO ns 22) x FI*Nalle-Puhin Erin (NFO n 09 23)
133 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI SK LO 15 FI*GoldenFurry's First Glance Uros Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
133 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI SK LO 15 FI*GoldenFurry's First Glance Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
134 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI SK LO 17 FI*Koivunpesän Parru Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
135 NFO VIII / NFO fs 03 22 FI SK LO 18 FI*Felimon Karpalo Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Felimon Halloween Trick (NFO n 03)
136 NFO VIII / NFO ds 03 22 FI SK LO 18 FI*Siniidan Electric India Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Rainbow Brite La Peyre*ES (NFO gs 03 22)
137 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
138 NFO VIII / NFO fs 02 21 62 FI SK LO 17 FI*Koivunpesän Lankku Naaras Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
139 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco Naaras Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
140 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 18 FI*GoldenFurry's White Wheat Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP NOM
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
141 SIB II / SIB n 03 FI SK LO 18 FI*Lumikissan Into Piukee Uros Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
SarSibi Izumrud (SIB n 24) x FI*Lumikissan Åå La Laa (SIB n 09 24)
142 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 19 Dayana Foresthunter Naaras Pennut 4-7 kk Sara Moroni EX2
Nazar Sibaris*RU (SIB n 09 24) x Tamila Dostoyanie Sibiri (SIB n 23)
143 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 18 FI*Lumikissan Kaneli Naaras Pennut 4-7 kk Sara Moroni EX1 NOM BIS
FI*Cherrytail's Continental (SIB ns) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
144 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 17 FI*Raitamäen Benjamin Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
FI*Amurin Hoosea (SIB n 03 22) x FI*Apachiris Egwene (SIB n 24)
145 SIB V / SIB d 24 FI SK LO 19 FI*Keijumetsän Fennekin Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
FI*Jatsitytön Blaziken (SIB d 24) x FI*Jäälinnan Alisa (SIB f)
146 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 18 FI*Mintsuliinin Felicia Naaras Nuoret 7-10 kk Sara Moroni EX1
FI*Apachiris Harry (SIB d 24) x FI*Mintsuliinin Doris (SIB fy 09 22)
147 TUA IX / TUA w 61 FI SRK RX 13 FI*Josmarin Ieremija Uros Grand International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPS
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
148 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 16 FI*Josmarin Nipa Nipottaja Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
FI*Elekatin Super Nova (TUA w) x FI*Josmarin Leia (TUA n 09)
149 BEN n 22 FI SK LO 16 Like a Prayer des Griffes de Feu Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
Impresario des Griffes de Feu (BEN n 24) x Brownsugar Rhanya Forever (BEN n 24)
150 BEN n 22 FI SK LO 18 FI*Leokatin Silvano Dude Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 BIV
Guru Dude Dream (BEN n 24) x Brownsugar Diana (BEN n 22)
151 BEN n 22 FI SK LO 18 FI*Leokatin Socorro Dude Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX2
Guru Dude Dream (BEN n 24) x Brownsugar Diana (BEN n 22)
152 BEN n 24 FI SK LO 18 S*Leopardettes Herra Hermanni Uros Champion Arja Martikainen EX1 No Cert
Avantumdream King (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
153 BEN n 24 FI SK LO 18 FI*Alcarinqua Hestia Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
Glitterglam Gabriel (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Felicitas (BEN n 24)
154 BEN n 22 32 FI SK LO 16 FI*Leokatin Nietos Uros Supreme Champion Mira Fonsén KM
Guru Dude Dream (BEN n 24) x FI*Leokatin Lystikäs (BEN n 24)
155 BEN nts 24 32 FI SK RX 19 FI*Ter-LuckyRoyals Elliot Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Boomer Leo Life (BEN n 24 33) x Garradekato Kitti (BEN nts 24)
155 BEN nts 24 32 FI SK RX 19 FI*Ter-LuckyRoyals Elliot Uros Määrittely Mira Fonsén BEN nt 24 32
Boomer Leo Life (BEN n 24 33) x Garradekato Kitti (BEN nts 24)
156 BLH n FI SK LO 18 FI*Coventry's Zeev Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX2
FI*Duketin Jellona (BLH e) x FI*Coventry's Ursa (BSH n)
157 BLH n FI SK LO 18 FI*Ullukan Fifty Shades Darker Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
158 BLH n FI SK RX 16 FI*Treselle's Espresso Uros Grand International Premior Arja Martikainen EX1 CAPS
FI*Treselle's Walton Brown (BLH b) x Britimanti Bubble Blue (BLH a 03)
159 BLH n FI SK RX 17 FI*Aurantia's Perfect Storm Uros Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Aurantia's Solar Wind (BSH f)
160 BLH a FI SK LO 17 FI*Londonfer Amazon Coupé Naaras International Champion Arja Martikainen EX1 CAGCIB
FI*Treselle's Utz von Trapp (BSH c) x FI*Treselle's Berry Swiss roll (BSH f)
161 BLH c FI SK LO 18 FI*Ullukan Friends With Benefits Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
162 BLH ns 11 FI SK RX 17 Enrico Magiya Serebra Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 No Cert
Quentin Snow Angel (BSH ns 21 33) x Charlotte von Burh Weibensee (BSH ns 11)
162 BLH ns 11 FI SK RX 17 Enrico Magiya Serebra Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Quentin Snow Angel (BSH ns 21 33) x Charlotte von Burh Weibensee (BSH ns 11)
163 BLH ns 11 FI SK LO 18 FI*Huntercat Prince Benjamin Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC BIV
Enrico Magiya Serebra (BLH ns 11) x FI*Huntercat Princess Angelica (BSH ns 11)
164 BLH ns 11 FI SK LO 18 FI*Huntercat Princess Belladonna Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Enrico Magiya Serebra (BLH ns 11) x FI*Huntercat Princess Angelica (BSH ns 11)
165 BLH f 03 FI SK RX 17 FI*MellowBear's Earth Goddess Erda Naaras International Champion Arja Martikainen EX1 CAGCIB NOM
FI*Treselle's Espresso (BLH n) x Valencia Dionis (BLH j 03)
166 BML I / BML bs 11 31 FI SK LO 18 FI*Kissamummon Severi Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
FI*Kissamummon Onnen hetki (BML ns 11 31) x FI*Kissamummon Pikku Rakas (BML as 11 31)
167 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 18 FI*Kissamummon Suukon Muisto Pekulle Uros Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1 BIV
FI*Kissamummon Suukko Poika (BML bs 11 31) x FI*Topisan Fanny (BML fs 11 31)
168 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 18 FI*Kissamummon Suukon Sirpukka Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
FI*Kissamummon Suukko Poika (BML bs 11 31) x FI*Topisan Fanny (BML fs 11 31)
169 BML II / BML fs 11 31 FI SK RX 15 FI*Topisan Fanny Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB BIV
NL*Blue Velvet's sv It's NoworNever (BML ds 11 31) x FI*Topisan Cira Chiarina (BML ns 11)
169 BML II / BML fs 11 31 FI SK RX 15 FI*Topisan Fanny Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
NL*Blue Velvet's sv It's NoworNever (BML ds 11 31) x FI*Topisan Cira Chiarina (BML ns 11)
170 BML II / BML fs 11 31 FI SK RX 18 FI*Kissamummon Annastiina Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Kissamummon Helmiaamun Valo (BML ns 11 31) x FI*Topisan Fanny (BML fs 11 31)
171 BML II / BML ds 11 31 FI SK RX 19 FI*Kissamummon Hopeajään Säihke Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Jewels Choice Silver Ice (BML ns 11 31) x FI*Kissamummon Keijun SyysHaave (BML fs 11 31)
172 BSH n FI SK LO 14 FI*Coventry's Lonely Wolf Uros International Champion Mira Fonsén Abs
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Eowyn (BSH j)
173 BSH n FI SRK LO FI*Ferme Eppu Elmina Naaras Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FIN*Ferme Lia (BSH n)
174 BSH a FI SK LO 18 FI*Ruusutarhan Viviana Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Ruusutarhan Piccola (BSH a)
175 BSH b FI SK LO 17 FI*Londonfer S60 Business Classic Summum Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
FI*Treselle's Utz von Trapp (BSH c) x FI*Treselle's Berry Swiss roll (BSH f)
176 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
176 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Dorte Kaae 1 NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
177 BSH ns 11 FI SK LO 16 FI*Huntercat Princess Angelica Naaras Champion Arja Martikainen EX1 CACIB
Valentino Moon Sissi, CZ (BSH ns 11) x FI*Gnome's Love Her Madly (BSH ns 11)
177 BSH ns 11 FI SK LO 16 FI*Huntercat Princess Angelica Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Valentino Moon Sissi, CZ (BSH ns 11) x FI*Gnome's Love Her Madly (BSH ns 11)
178 BSH ns 11 FI SK LO 18 FI*Huntercat Princess Bianca Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC BIV
Enrico Magiya Serebra (BLH ns 11) x FI*Huntercat Princess Angelica (BSH ns 11)
179 BSH ns 11 FI SK LO 18 FI*Sarellin Time of Your Life Naaras Avoin Arja Martikainen EX2
Enrico Magiya Serebra (BLH ns 11) x FI*Helmiinan Vanamo (BSH ns 11)
180 BSH ns 11 FI SK LO 14 FI*Gnome's My Wild Love Naaras Grand International Premior Arja Martikainen EX1 CAPS BIV
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
181 BSH ns 11 FI SK LO 16 FI*Lumiprinsessan Talviprinssi Uros International Premior Arja Martikainen EX1 CAGPIB
S*Pymans Joe Cool (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Kissanminttu (BSH ns 11)
182 BSH ns 11 FI SK LO 14 FI*Gnome's Love Her Madly Naaras International Premior Arja Martikainen EX1 CAGPIB
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
183 BSH ns 11 FI SRK LO 14 FI*Helmiinan Kissanminttu Naaras Premior Arja Martikainen EX1 CAPIB
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FIN*Gnome's Epsilon Indi (BSH ns 11)
184 BUR n FI SK LO 18 FI*Feirefiz Ravenlight Uros Champion Mira Fonsén EX1 CACIB BIV NOM BIS
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Feirefiz You're Mine (BUR b)
185 BUR n FI SK LO 17 FI*Almond's Irene Cara Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Mama-Alcialon Great Gameboy (BUR n) x FI*Almond's Freyja (BUR n)
186 BUR n FI SK LO 18 FI*Enigmatic Sugarkane Kowalczyk Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
FI*Aficats Fazer the KING of chocolate (BUR b) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
187 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Supreme Premior Mira Fonsén Abs
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
188 BUR n FIN SRK LO FIN*Almond's Virginia Woolf Naaras Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
FIN*Arkhitekton Imhotep (BUR n) x FIN*Niorun Billie Holiday (BUR n)
189 BUR n FI SK LO 17 FI*Hokkuspokkus Cloud Strife Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
FI*Purrlein Aristocat Berlioz (BUR a) x FI*Hokkuspokkus Bit'O'Honey (BUR b)
190 BUR n FI SK LO 15 FI*Almond's Freyja Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP BIV
Bjelke's Givenchy (BUR n) x Rumba Quintessential (BUR j)
191 BUR a FI SRK LO 13 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Arja Martikainen KM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
192 BUR a FI SK LO 18 FI*Pystymetsän Inna Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Jigglypuff's Tia Dalma (BUR j)
193 BUR b FI SK RX 18 FI*Beneloben Komea Kasanova Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
FI*Ninelli's Arishok (BUR b) x FI*Beneloben Harmonius Hertta (BUR b)
194 BUR b FI SK LO 18 FI*Cattish Smurfette Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
FI*Hovikissan O'Boy (BUR b) x FI*Cattish Snow White (BUR f)
195 BUR b FI SK LO 18 FI*Enigmatic Sugarpie Hunnybunch Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1 BIV
FI*Aficats Fazer the KING of chocolate (BUR b) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
196 BUR b FI SK LO 14 Zaffiro Kratti Uros Supreme Premior Arja Martikainen KM NOM
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
197 BUR c FI SK LO 16 FI*Almond's Hiram Flaversham Uros Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
FI*Almond's Elvis Presley (BUR b) x FIN*Almond's Virginia Woolf (BUR n)
198 BUR d FI SK LO 18 FI*Crossroads Casillas Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Mama-Alcialon Father's Son (BUR b) x FI*Crossroads All About Love (BUR j)
199 BUR d FI SK LO 15 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS NOM BIS
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
200 BUR e FI SK RX 18 FI*Pikkukuun Asteri Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*KattiaMattia Akuiitta (BUR e) x FI*Pikkukuun Dear Tinkerbell (BUR h)
201 BUR e FI SK LO 15 FI*Almond's Freyr Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
Bjelke's Givenchy (BUR n) x Rumba Quintessential (BUR j)
202 BUR f FI SK LO 17 FI*Mama-Alcialon Jammaileva Jannika Naaras Champion Arja Martikainen EX1 CACIB
FI*Mama-Alcialon Great Gameboy (BUR n) x FI*Shu-Shun Kardemumma (BUR h)
203 BUR h FI SK LO 15 FI*Cattish Anna the Princess Naaras Grand International Champion Arja Martikainen EX1 CACS
FI*Cattish Mercury Rising (BUR e) x FI*Cattish Lucy van Pelt (BUR f)
204 BUR h FI SK LO 18 FI*Aavan Cézanne Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
Casper Samsvet (BUR b) x FI*Aavan Pohjoista Viljaa (BUR e)
205 CHA FI SK LO 18 HU*Blue Melody Karma Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
HU*Blue Melody Sammy Davis (CHA ) x HU*Blue Melody Harmony (CHA )
206 EUR n 24 FI SK RX 17 FI*Kissakallion Ronaldo Uros Champion Arja Martikainen EX1 CACIB
FI*Pikku-Piun Xander (EUR n 24) x FI*Kissakallion Magdalena (EUR n 24)
207 EUR a 22 FI SK RX 18 FI*Feronian Opium Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
FI*Pikku-Piun Quintus (EUR a 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
208 EUR a 24 FIN SRK LO FIN*Kissakallion Iscador Uros Supreme Premior Arja Martikainen KM
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FIN*Kissakallion Gunhild (EUR a 24)
208 EUR a 24 FIN SRK LO FIN*Kissakallion Iscador Uros Veteraani Dorte Kaae 2
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FIN*Kissakallion Gunhild (EUR a 24)
209 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Arja Martikainen KM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
210 EUR f 22 FI SK RX 17 FI*Feronian Neilikka Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
FI*Feronian Limon (EUR d 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
211 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Arja Martikainen KM NOM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
212 EUR ns 22 FI SRK LO FI*Pikku-Piun Unelma Naaras Grand International Champion Mira Fonsén Abs
FIN*Haukkapalan Digital (EUR ns 22) x FIN*Pikku-Piun Peppi Pitkätossu (EUR ns 24)
213 EUR ns 24 FI SK RX 18 FI*Pikku-Piun Simo Sisu Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
FI*Lumihelmen Giulio Gatti (EUR ns 23) x FI*Pikku-Piun Elle (EUR ns 22)
214 EUR n 02 62 FI SK RX 18 FI*Waputtaren Juice Juhana Jeelinpoika Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Jeeli (EUR n 03) x FI*Waputtaren Vellamo Vieno Vedenneito (EUR a 03)
215 KBL I / KBL ns 22 FI SK LO 17 SE*Kot-à-Kuril Avalon Uros Supreme Champion Arja Martikainen KM NOM
SE*Jepnicks Always On My Mind (KBL ns 22) x SE*Kot-à-Kuril Texas hold'em (KBL f 22)
216 KBL I / KBL n 22 FI SK LO 17 SE*Kot-à-Kuril Kassanova Uros Grand International Champion Arja Martikainen EX1 CACS
SE*Kot-à-Kuril Tengel (KBL n 22) x SE*Kot-à-Kuril Texas hold'em (KBL f 22)
217 KBL IV / KBL fs 03 22 FI SK LO 19 Brioche Free Hunter *RU Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Zanzelyan Kroshka Flak (KBL d 24) x Rosinka Free Hunter *RU (KBL fs 03 24)
218 KOR FI SK LO 18 FI*Mythai Opale Devi Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1 NOM
FI*Tatsutan Amor Mara-Rathan (KOR ) x FI*Mythai Ornanong Sa-Mon (KOR )
219 KOR FI SRK LO 13 FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam Naaras Supreme Premior Arja Martikainen KM
FI*Cisseli's Poo kao fai (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
220 KOR FI SK LO 15 FI*Tatsutan Yaku Arhasi-Api Uros Grand International Premior Arja Martikainen EX1 CAPS BIV
FI*Hovikissan Rhe-Mu (KOR ) x FI*Tatsutan Shadi Aksi-Ankitam (KOR )
221 KOR FI SK LO 15 FI*Helmi's Lék Mêek Naaras Kastraatti Arja Martikainen EX2
FI*Tatsutan Urho Brava-Saman (KOR ) x FI*Steptoe's Mai-Khoi-Mii (KOR )
222 KOR FI SK LO 18 FI*Kattihovin Dai-ichi Musume Naaras Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP
DK*Meejai Been Fan-Fayo (KOR ) x FI*Mythai Rochana Rak Jing (KOR )
223 MAN 51-52 / MAN n 24 51 FI SK RX 18 Auragold Oort Cloud Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Auragold Bootsie Collins (MAN d 09 22) x Auragold Martina Navratolova (MAN ns 24)
224 OCI n 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Herói Honrado Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM
FIN*Moosegrove Fenix Fernando (OCI n 24) x N*Mendels Freya of Moosegrove (OCI b 24)
224 OCI n 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Herói Honrado Uros Veteraani Dorte Kaae 1 NOM
FIN*Moosegrove Fenix Fernando (OCI n 24) x N*Mendels Freya of Moosegrove (OCI b 24)
225 OCI n 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
226 OCI b 24 FI SK LO 18 FI*Moosegrove Romeo JR Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1 NOM BIS
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Kiara (OCI n 24)
227 SRL I / SRL a FI SK RX 19 Onyx Marcmiaow Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
Highlandkatz Lemon Twist (SRL e) x Kenzo Marcmiaow (SRS a 03)
228 SRL III / SRL f FI SK RX 18 IT*Silverdust Desdemona Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB NOM BIS
IT*Silverdust Bernardo (SRL d 03) x Lykken Curl In Many Colors (SRL g 03)
229 SRL III / SRL e Gekkola Cats Angeline Fluffy *** Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén Abs
Cat-Inka Lumiprinssi (SRL d 33) x Psipsinakis Afrodite (SRL g)
230 SRL VII / SRL a 21 33 FI SK RX 17 Psipsina Proinos Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
Psipsina Lieska (SRL d) x FI*Suvikasteen Sininen Utu (SRL a 24)
231 SRS IX / SRS w 62 FI SK RX 18 FI*Hämynhäivän Kallekolli Uros Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
Darling Diva Bailey (SRS n 33) x Ijoelle Adorablecat*LT (SRS w)
232 ABY n FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Supreme Champion Caroline Stoa KM
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
233 ABY n FI SK LO 18 FI*Kermakupin Feel The Thunder Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX2
(N)Ororina's Jondalar (ABY n) x FI*Redcheetah's Jade (ABY n)
234 ABY n FI SK LO 18 FI*Miragerie Ambrosia Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1 NOM
Shadeaby Heartbreaker (ABY n) x FI*Lovedevotion Josefine (ABY n)
235 ABY n FI SK LO 19 FI*SaltNPepper Toffifee Uros Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
FI*Vuolas Maalla, merellä, ilmassa (ABY n) x FI*SaltNPepper Bahama Mama (ABY n)
236 ABY n FI SK LO 18 FI*Lovedevotion Leticia Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1 BIV NOM
Shadeaby Heartbreaker (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
237 ABY a FI SK LO 18 FI*Redcheetah's Erin Naaras Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1
FI*Omanion Galanthus nivalis (ABY n) x FI*Redcheetah's Julia (ABY n)
238 ABY o FI SK LO 16 S*Primuz-Zezam Rozetta Naaras Grand International Champion Dorte Kaae EX1 CACS
S*Rubensborg Blues Brother (ABY n) x (N)Ororina's Euphoria (ABY o)
239 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Supreme Premior Dorte Kaae KM NOM
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
240 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
241 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Dorte Kaae KM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
242 CRX I / CRX o FI SK LO 17 FI*Claypond's Farceur Uros International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
Cookie's Story Lover of Claypond's (CRX b) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
243 CRX I / CRX ns FI SK LO 18 FI*Piupaws Donkey Kong Uros Champion Caroline Stoa EX1 CACIB
FI*Piupaws Ascalon (CRX ns 24) x FI*Piupaws Elisabeth Lukas (CRX n)
244 CRX I / CRX n FI SK LO 18 FI*Villains Hillbilly Billy Uros Avoin Caroline Stoa Abs
FI*Claypond's Dragomir (CRX n 31) x FI*Pirtti-Viiksen Kermavahti (CRX a)
245 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets Naaras Supreme Premior Caroline Stoa KM
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
246 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras Kastraatti Dorte Kaae EX1 CAP
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
247 CRX III / CRX d 24 FI SK LO 19 FI*KattiKaisan Loiri Uros Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1 NOM BIS
FI*Alchemist Battle Beast (CRX n 23) x FI*KattiKaisan Älä droppaa mun tunnelmaa (CRX d 03)
248 CRX III / CRX f FI SK RX 19 FI*Spectrolite Bespoke Naaras Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1
FI*Spectrolite Celebration (CRX d 09 24) x FI*Angelfalls Drama Can't Be Stolen (CRX f 09)
249 CRX IV / CRX f 03 24 FI SK LO 17 FI*Alchemist Iron Maiden Naaras Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS
FI*Alchemist Aurum (wannabe silver) (CRX ds 23) x FI*Spectrolite La Paloma (CRX b 09 33)
250 CRX IV / CRX f 01 64 FI SK LO 18 FI*Sweetpurr's I Wanna Have Some Fun Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC BIV
FI*Saca's Little Big Red (CRX e 03) x FI*Sweetpurr's Hearts And Minds (CRX n 03)
251 CRX IV / CRX f 03 FI SK RX 19 FI*Spectrolite Shenanigans Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
FI*Spectrolite Celebration (CRX d 09 24) x FI*Angelfalls Drama Can't Be Stolen (CRX f 09)
252 CRX V / CRX n 23 FI SK LO 18 FI*Piupaws Lara Croft Naaras Champion Dorte Kaae EX1 CACIB NOM
FI*Piupaws Ascalon (CRX ns 24) x FI*Piupaws Elisabeth Lukas (CRX n)
253 CRX VIII / CRX b 03 21 33 FI SK LO 18 FI*Alchemist Element Zero Naaras Champion Dorte Kaae EX1 CACIB
FI*Alchemist Counting the Stars (CRX b 02 21) x FI*Alchemist Iridium (CRX c 21 33)
254 DRX I / DRX b FI SK RX 18 FI*Fairy-Story's Ällösöpö Naaras Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1
FI*Fairy-Story's Xmas (DRX c 03) x FI*Fairy-Story's Obsession (DRX n)
255 DRX II / DRX a 03 FI SK LO 19 Zeus Best Show*RU Uros Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1
Tiger Best Show*RU (DRX d 23) x Elfe Feerique Regina (DRX a 02)
256 DRX VII / DRX n 21 32 FI SK LO 18 FI*Åbodas Teebo Uros Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP
S*Infracat's J James Joyce (DRX n 21 32) x FI*Åbodas Eimi (DRX n)
257 DSP II / DSP n 03 FI SK RX 18 Sean Sdyron, SK Uros Avoin Dorte Kaae EX1 CAC
Antey Lekana Luxy (DSP n 03 21) x Him Sdyron, SK (DSP n 03)
258 DSP V / DSP n 33 FI SK RX 18 FI*Kimsun Adorable Alien Kid Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
Zeus of Don Vangray (DSP n 03) x Wrinkleface Golden Coin (DSP f)
259 OLH ns 25 FI SK RX 15 FI*Mummeli Sofinho Yaron Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
FI*Noxx Hercules (OLH ns 24) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
260 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Dorte Kaae KM
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
260 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Veteraani Caroline Stoa 1 NOM BIS
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
261 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Lady Starstruck Naaras Supreme Premior Caroline Stoa KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
262 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Caroline Stoa KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
263 OSH b FI SK LO 18 FI*Chellamanis Nero Uros Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
Apocalyptica Illumination (OSH b 24) x HU*Okonor Joséphine (OSH b 24)
264 OSH n 24 FI SK RX 16 Strekoza's Casanova Uros Supreme Champion Caroline Stoa KM
Burukkusi (OSH a 25) x Shayan Viorika (OSH n)
265 OSH n 25 FI SRK RX FI*Santuzzan Maestro Uros Veteraani Caroline Stoa 2
FIN*Kattilan Mara Katti (OSH n 25) x I*Profiles Organza (SIA f)
266 OSH a 24 FI SK LO 18 Apocalyptica Giuseppe Verdi Uros International Champion Dorte Kaae EX2
Nike Pretty Pleasure (OSH n 24) x Siamesis Casablanca (OSH n 22)
267 OSH a 24 FI SK LO 18 Egill of Monoceros Uros International Champion Dorte Kaae EX1 CAGCIB NOM BIS
Image Arkenstone *RU (OSH c) x Planeta Soliaris Della LT* Monoceros (OSH g 24)
268 OSH a 25 FI SK LO 18 FI*LoudMeow Here Comes The Sun Uros Avoin Dorte Kaae EX1 CAC
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
269 OSH b 22 FI SK LO 16 FI*LeeRaus Taikuri Narsku Uros Supreme Champion Dorte Kaae KM
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*LeeRaus Ilithia Iloitse (OSH b)
270 OSH b 24 FI SK LO 17 FI*Vintterin Tenho Sulonpoika Uros International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
FI*LeeRaus Taikuri Narsku (OSH b 22) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
271 OSH b 24 FI SK LO 18 Hermes v. Imporio A Uros Champion Caroline Stoa EX1 CACIB NOM
Mario Barry (SIA c 21) x Evolet v. Imporio A (OSH f 03)
272 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Magic Moon Naaras Supreme Champion Caroline Stoa KM NOM BIS
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
273 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Kizimkazi Naaras Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
274 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Mr. Moonlight Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
275 OSH d 24 FI SK LO 18 Helios v. Imporio A Uros Champion Dorte Kaae EX1 CACIB
Mario Barry (SIA c 21) x Evolet v. Imporio A (OSH f 03)
276 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*Choose DareDeVill Uros Kastraatti Dorte Kaae EX1 CAP
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
277 OSH p 25 FI SK LO 18 FI*LoudMeow Sunset Superman Uros Premior Dorte Kaae EX1 CAPIB NOM
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
278 OSH n 03 FI SK LO 19 Apocalyptica Zorro Uros Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1 NOM BIS
Siamesis Jackpot (OSH n 03) x Rihanna Amulet Del Iris (OSH n)
279 RUS FI SK LO 18 FI*Rusalka Margarita Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
Romeo v.d. Laurentziburg (RUS ) x FI*Hana-Bi Hansa (RUS )
280 RUS FI SK LO 18 FI*Sini-Hilkan April O' Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
FI*Sini-Hilkan Monza (RUS ) x FI*Sini-Hilkan Appointed´By (RUS )
281 SIA n FI SK LO 17 FI*VentisOrientis Alyaska Polar Star Naaras Avoin Dorte Kaae Abs
Gyulchataj Kapriz (SIA b) x Vanessa East Wind (SIA n)
282 SIA n FI SK LO 18 FI*Selcouth Cat of Wisdom Uros Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1
FI*Deraza Inside Job (SIA b) x FI*Twist-Tiramisun Zeta (SIA a)
283 SIA n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Whisper Of The Prophecy Uros Supreme Premior Dorte Kaae KM BIV
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
284 SIA n FI SK LO 17 FI*Vintterin Pauli Miinanpoika Uros International Premior Dorte Kaae EX1 CAGPIB
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
285 SIA n FI SK LO 18 FI*Tabbytassun Send Me Angels Naaras Kastraatti Dorte Kaae EX1 CAP
Ralph Sia Alicia, CZ (SIA b) x FI*EdaM's Athene (SIA f)
286 SIA a FI SK LO 17 FI*Plan-A Fifty Sixty Naaras Premior Caroline Stoa EX1 CAPIB NOM BIS
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Plan-A Mon Dieu (SIA a)
287 SIA b FI SK RX 18 FI*Orifame Tikkakosken Mannekiini Uros Avoin Dorte Kaae EX1 CAC
Khancoban Caughtredhanded (SIA e) x FI*Kelmikerhon Enkeleitä ja demoneita (SIA b)
288 SIA b FI SK LO 16 FI*Kelmikerhon Enkeleitä ja demoneita Naaras Avoin Dorte Kaae EX1 CAC
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x FI*Kelmikerhon Elli Karamelli (SIA n)
289 SIA b FI SK LO 18 FI*Ori-Katin Jackie Brown Naaras Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1 BIV
Timotheus Del Iris (OSH n) x DK*Skuld Myser (SIA f)
290 SIA c FI SK LO 19 LV*La Lune d'Or Xach Uros Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1
Fenix Slunce Moravy, CZ (SIA a 21) x LV*La Lune d'Or Laima (SIA b)
291 SIA d 21 FI SK LO 18 FI*EdaM's Dicaprio Uros Champion Caroline Stoa EX1 CACIB
EE*Cepheus Siaoricat (SIA n) x FI*EdaM's Chanel (OSH h 24)
292 SIA f 03 21 FI SK LO 16 FI*EdaM's Beyonce Naaras Premior Caroline Stoa EX1 CAPIB
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x EE*Il Tesoro Mio Aurora (OSH f)
293 SOM n FI SK LO 16 FI*Vulpes Aither Uros Grand International Champion Dorte Kaae EX1 CACS
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
294 SOM n FI SK LO 18 FI*Lamadegaan Fullmoon Shadow Naaras Champion Dorte Kaae EX1 CACIB
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
295 SOM n FI SK LO 16 FI*Vulpes Alfeios Uros International Premior Dorte Kaae EX1 CAGPIB
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
296 SOM a FI SK LO 18 FI*Vulpes Bloody Kisses Uros Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
Olaf von Gulda (SOM n) x FI*Vulpes Aletheia (SOM n)
297 THA a FI SK RX 18 FI*FreeSandi Abigail Naaras Avoin Dorte Kaae EX1 CAC
Giboule White Elephant (THA n) x Jasmine Tajska Chata*PL (THA n)
298 HCL Molly Naaras Kotikissat Caroline Stoa 1 NOM
298 HCL Molly Naaras Veteraani Iréne Eek Magnusson 1 NOM
299 HCS Lenni Uros Kotikissat Michael Edström 1 NOM BIS
300 HCS Nuutti Uros Kotikissat Michael Edström 2
300 HCS Nuutti Uros Veteraani Iréne Eek Magnusson 1 NOM BIS
301 HCS Tiitus Uros Kotikissat Michael Edström 4
302 HCS Una Naaras Kotikissat Iréne Eek Magnusson 1 NOM
303 HCS Paavo Uros Kotikissat Michael Edström 3
321 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Edström Michael ACL III, ACS VI, MCO IV, MCO VII, MCO VIII, NEM II, NFO II, NFO IV, NFO VII, SIB V, HCS urokset 44
Eek Magnusson Iréne ACL IV, ACS III, MCO II, MCO V, MCO VI, NEM I, NFO III, NFO IX, NFO V, NFO VIII, SIB II, SIB IV, TUA IX, HCS naaraat, VET Kotikissat 42
Fonsén Mira BEN n 22, BEN n 22 32, BEN nts 24 32, BLH c, BLH ns 11, BML II, BSH a, BSH b, BSH f, BSH n, BUR c, BUR d, BUR e, BUR n, CHA, EUR f 22, EUR n 02 62, EUR ns 22, EUR ns 24, KBL IV, MAN 51-52, OCI n 24, SRL III, SRL VII, SRS IX 43
Kaae Dorte KAT 2 määrittelyluokka 13c, ABY a, ABY o, BAL b, CRX II, CRX III, CRX V, CRX VIII, DRX I, DSP II, OSH a 24, OSH a 25, OSH b 22, OSH d 24, OSH n, OSH n 03, OSH p 25, SIA b, SIA c, SIA n, SOM n, THA a, VET 3, Rinnakkaisarvostelu Katia Pocci roturyhmä D 36
Martikainen Arja BEN n 24, BLH a, BLH f 03, BLH n, BML I, BSH ns 11, BUR a, BUR b, BUR f, BUR h, EUR a 22, EUR a 24, EUR d 24, EUR f 24, EUR n 24, KBL I, KOR, OCI b 24, SRL I 41
Moroni Sara EXO n, PER b 21 33, PER g 21 33, RAG a 03, RAG a 03 21, RAG d 21, RAG e 04, RAG f 03, RAG n 04, RAG n 21, SBI a, SBI a 21, SBI e 21, SBI h, ACL XI, ACS I, MCO I, MCO III, NFO VI, SIB III, SIB VI 41
Saarela Veikko KAT 2 määrittelyluokka 13c, EXO f 21 33, EXO g 03 23, PER n, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG c, RAG d 04, RAG g 04, RAG n 03, SBI b 21, SBI c, SBI d, SBI e, TUV f 61-63, VET 1, Tuomarioppilas Riikka Turpeinen 31
Stoa Caroline ABY n, BAL w 67, CRX I, CRX IV, DRX II, DRX VII, DSP V, OLH ns 25, OSH a, OSH b, OSH b 24, OSH c 24, OSH n 24, RUS, SIA a, SIA d 21, SIA f 03 21, SOM a, HCL, VET 2, VET 4, Rinnakkaisarvostelu Katia Pocci roturyhmä D 38
8 tuomaria