Omakissa
ISROK 62. kansainvälinen kissanäyttely 13.07.2014
Järjestävä yhdistys Itä-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 13.7.2014 Loppuu 13.7.2014
Ilmoittautuminen alkaa 16.4.2014 Ilmoittautuminen loppuu 15.6.2014
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 25.6.2014
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään    Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti nayttely@isrok.net
Paikka Tuplajäät Oy, Tietäjäntie 2, 70900 Toivala
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Tiina Räsänen, puh. 040 549 2902, tiina.rasanen@isrok.net
Näyttelypäällikkö: Kaisa Savolainen, puh. 050 362 6260, kaisa.savolainen@isrok.net
Pääassistentti: Riikka Turpeinen, e-mail: riiturpeinen@gmail.com
Palkinnot: Minna Leinonen, puh. 040 8408416, minna.leinonen@isrok.net

Yhteydenotot pääasiassa sähköpostitse! Puhelimitse vain iltaisin klo 17-20!
Lisätietoja Eläinlääkärin tarkastus on pakollinen kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Rekisterikirja ja/tai rokotustodistus on esitettävä. Kaikilla yli 10 kuukauden ikäisillä näyttelyyn osallistuvilla kissoilla on oltava mikrosiru ja mikrosirutodistus. Näyttelyssä noudatetaan Kissaliton ja FIFe:n näyttelysääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt sekä näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissa- lehdestä.

Häkkien koot ovat 65x65x56 cm, myös oman häkin on sovittava tähän tilaan! Oman tuplahäkin voi ilmoittaa vain mikäli siihen tulee vähintään kaksi arvostelussa olevaa kissaa. Häkit on valmiiksi numeroitu ja saman omistajan kissat sijoitetaan vierekkäin. Omistajat voivat itse esitellä kissansa tuomareille. Kissat eivät voi yöpyä näyttelypaikalla. Näyttely on Euro-näyttely.

Ilmoittautumiset: Näyttelyyn ilmoittautumiset toivomme ensisijaisesti Omakissan kautta, muussa tapauksessa Kissaliiton ilmoittautumislomakkeella postitse. Oma ilmoittautuminen kummallekin päivälle! Ilmoittautumispäivän jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia sähköpostitse nayttely@isrok.net .

Paperi-ilmoittautumiset osoitteella: Tiina Räsänen, Puijonsarventie 21 C 17, 70260 KUOPIO. Kuoressa tulee olla postileima viimeistään 13.6.2014. Omakissan kautta ilmoittautuminen loppuu 15.6. Yhdistys pidättää oikeuden hyväksyä osallistujat ajoissa ilmoittautuneiden joukosta kategorioittain ilmoittautumisen saapumispäivän perusteella.

Ilmoittautumiset maksetaan Omakissasta saatavalla laskulla. Paperilla ilmoittauduttaessa näyttelymaksu maksetaan ilmoittautumisen yh- teydessä ISROKin tilille FI43 5397 0820 0463 24, käyttäen viitettä 0026, ISROKin jäsenet 0013. Liitä maksukuitin kopio ilmoittautumis- lomakkeen takapuolelle. Kaikki maksut yhdellä kuitilla!

Jotta voimme pitää näyttelymaksut pienempinä, olemme vähentäneet sertiruusukkeen ja näyttelyluettelon osuuden näyttelymaksusta. Paperinen näyttelyluettelo tilataan etukäteen joko Omakissan kautta tai paperisen ilmoittautumislomakkeen liitteellä. Luettelo on saatavana maksutta PDF -tiedostona.

Lisäluokat: Sunnuntaina näyttelyssä on lisäluokka pentueluokka, kolmelle saman pentueen pennulle. Osallistumismaksu lisäluokkaan on 10€/luokka. Omistajat sopivat etukäteen kuka ilmoittaa ja maksaa luokan!

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 73 69 0 0 4
2 73 69 0 0 4
3 58 55 1 0 2
4 75 73 0 0 2
Kotikissat 8 8 0 0 0
Yhteensä 287 274 1 0 12

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO d 22 FI*Aamukasteen Zubr 1 Uros 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS NOM
2 EXO g 03 FIN*MagicHoney's Annabell 1 Naaras 10 (KAS) Grigorieva Margarita EX1 CAP
2 EXO g 03 FIN*MagicHoney's Annabell 1 Naaras 17 (Veteraani) Fonsén Mira 1 NOM BIS
2 EXO g 03 FIN*MagicHoney's Annabell 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
3 EXO f 03 22 FI*Chevhill's Confetti 1 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC NOM BIS
4 EXO g 02 21 62 FI*Chevhill's Pastel Candy 1 Naaras 9 (Avoin) Grigorieva Margarita EX1 CAC
5 PER n FI*Kultaviiksen Don Juan 1 Uros 5 (IC) Grigorieva Margarita Abs
6 PER b FI*Mogi's Aldebaran 1 Uros 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB
7 PER d FIN*Kultaviiksen Axl Rose 1 Uros 2 (SP) Fonsén Mira Abs
8 PER ds FI*Kultaviiksen Lucille 1 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira Abs
9 PER n 22 FI*Shamirin Lazy Leonora 1 Naaras 12 (Pennut) Grigorieva Margarita EX1
10 PER n 24 FI*Shamirin Lazy Loretta 1 Naaras 12 (Pennut) Grigorieva Margarita EX1
11 PER d 22 FI*Kultaviiksen Little Richard 1 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira Abs
12 PER d 24 FI*BlueIce's Blazing Glory 1 Uros 2 (SP) Grigorieva Margarita KM NOM BIS
13 PER f 24 FI*Shamirin Lazy Liliana 1 Naaras 12 (Pennut) Grigorieva Margarita EX1
14 PER ds 22 62 FI*Kultaviiksen Fatima 1 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 No Cert
16 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1 NOM BIS
17 PER a 02 62 Agaro Pers Fenix 1 Uros 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB NOM BIS
18 PER f 01 62 FI*Dirlandan Joelina 1 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
19 PER n 03 24 FI*Kissankäpälän Cupido 1 Uros 3 (GIC) Grigorieva Margarita EX1 CACS NOM
20 PER n 33 Sinihuiskan Delilah 1 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 NOM BIS
21 PER d 33 Sinihuiskan DingDong 1 Uros 12 (Pennut) Grigorieva Margarita EX1 NOM
22 PER d 21 33 FI*Marjakorin Teelika Mentten 1 Uros 10 (KAS) Grigorieva Margarita Abs
23 PER e 21 33 FI*Yashar's Åskari Ålematon 1 Uros 1 (SC) Fonsén Mira KM
24 PER g 21 33 FI*Siricat's Ofeliina 1 Naaras 4 (GIP) Grigorieva Margarita EX1 CAPS NOM BIS
25 ACS V / ACS g 24 FI*Trollin Kuura 2 Naaras 11 (Nuoret) Grigorieva Margarita EX1
26 MCO I / MCO n FIN*NomenEst Priscilla Black 2 Naaras 3 (GIC) Grigorieva Margarita Abs
27 MCO I / MCO n FI*KingLeo's Blackadder 2 Uros 12 (Pennut) Grigorieva Margarita EX1 NOM
28 MCO II / MCO n 09 FI*LovelyLife Everest Edith 2 Naaras 9 (Avoin) Kozyr Arina EX1 CAC
29 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Is There Truth 2 Uros 2 (SP) Shchukin Alexey KM NOM
29 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Is There Truth 2 Uros 17 (Veteraani) Kozyr Arina 1 NOM
30 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Apocalyptica 2 Uros 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1 BIV NOM BIS
31 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks 2 Uros 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX2
32 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni 2 Uros 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX1
33 MCO III / MCO n 22 FI*Goldenstream's Top Gear 2 Uros 8 (PR) Shchukin Alexey EX1 CAPIB
34 MCO IV / MCO n 03 22 FI*NineTales E.T. Go Home 2 Uros 7 (CH) Kozyr Arina EX1 CACIB
35 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Monchacoon Elvis Isidor 2 Uros 9 (Avoin) Kozyr Arina EX1 CAC
36 MCO IV / MCO a 09 23 FI*Goldenstream's Walt Disney 2 Uros 12 (Pennut) Kozyr Arina EX3
37 MCO IV / MCO a 03 23 FI*Goldenstream's Waterloo 2 Uros 12 (Pennut) Kozyr Arina EX2
38 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Golden Boy 2 Uros 12 (Pennut) Kozyr Arina EX1 BIV NOM
39 MCO IV / MCO n 03 22 FI*NomenEst Doris Day 2 Naaras 12 (Pennut) Kozyr Arina EX1
40 MCO IV / MCO n 09 22 PL*Dark Age Yilan Coon 2 Uros 4 (GIP) Kozyr Arina EX1 CAPS NOM BIS
41 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Coraline 2 Naaras 6 (IP) Kozyr Arina EX1 CAGPIB
42 MCO V / MCO d 24 IT*Leaena Più Stile 2 Uros 5 (IC) Friškovec-Keller Thea EX1 CAGCIB
43 MCO V / MCO d 22 FI*Daybreak's Hurricane Jerry 2 Uros 13c (Määrittely) Shchukin Alexey MCO d 22 gr V
43 MCO V / MCO d 22 FI*Daybreak's Hurricane Jerry 2 Uros 11 (Nuoret) Friškovec-Keller Thea EX1 NOM
44 MCO V / MCO f 22 FI*LovelyLife Golden Gemma 2 Naaras 11 (Nuoret) Friškovec-Keller Thea EX1
45 MCO V / MCO f FI*KingLeo's Bohemian Dream 2 Naaras 12 (Pennut) Friškovec-Keller Thea EX1 BIV NOM BIS
46 MCO V / MCO f 22 FI*LovelyLife Heartbeat Helinä 2 Naaras 12 (Pennut) Friškovec-Keller Thea EX2
47 MCO V / MCO e 22 FI*NineTales Ariel 2 Naaras 4 (GIP) Friškovec-Keller Thea EX1 CAPS
48 MCO V / MCO f FIN*Escape's Empyria 2 Naaras 4 (GIP) Friškovec-Keller Thea Abs
48 MCO V / MCO f FIN*Escape's Empyria 2 Naaras 17 (Veteraani) Kozyr Arina Abs
49 MCO VI / MCO f 09 22 FI*LovelyLife Golden Gilda 2 Naaras 11 (Nuoret) Friškovec-Keller Thea Abs
50 MCO VI / MCO g 03 22 FI*Goldenstream's Wild Flower 2 Naaras 12 (Pennut) Friškovec-Keller Thea Abs
51 MCO VII / MCO ds 22 Alwaro Gladiator 2 Uros 3 (GIC) Grigorieva Margarita EX2
52 MCO VII / MCO ds 22 DK*Amistia's Untold Truth 2 Uros 3 (GIC) Grigorieva Margarita EX1 CACS
53 MCO VII / MCO gs 22 FI*NineTales Afrodite 2 Naaras 5 (IC) Grigorieva Margarita EX1 CAGCIB BIV NOM
54 MCO VII / MCO fs FI*KingLeo's Black Hole Sun 2 Naaras 12 (Pennut) Grigorieva Margarita EX1
55 MCO V / MCO g Timaracoon's Hana Cha 2 Naaras 12 (Pennut) Grigorieva Margarita Abs
56 MCO VII / MCO gs 22 Pediro Sweet Lions Toscana 2 Naaras 8 (PR) Grigorieva Margarita EX1 CAPIB
57 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*NineTales Drama Queen 2 Naaras 7 (CH) Kozyr Arina EX1 CACIB
58 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*NineTales Fast & Furious 2 Uros 9 (Avoin) Kozyr Arina EX1 CAC
59 MCO IX / MCO w 64 FI*Escape's Paloma Faith 2 Naaras 6 (IP) Kozyr Arina EX1 CAGPIB NOM
60 NEM II / NEM ns 09 21 Di Do Syberjon*PL 2 Uros 7 (CH) Shchukin Alexey EX1 CACIB
61 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 1 (SC) Friškovec-Keller Thea KM
62 NFO III / NFO n 24 FI*Niittykissan Alexandria 2 Naaras 3 (GIC) Shchukin Alexey EX1 CACS
63 NFO III / NFO n 22 FI*Tähtitassun Päivänsäde 2 Naaras 5 (IC) Shchukin Alexey EX1 CAGCIB BIV NOM
64 NFO III / NFO n 24 FI*Jarraun's Skog Anrid 2 Naaras 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1
65 NFO IV / NFO n 09 23 FI*Slytiger's Hot Enchantment 2 Uros 3 (GIC) Kozyr Arina EX1 CACS BIV NOM
66 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Tähtitassun Aurinkoinen 2 Naaras 3 (GIC) Kozyr Arina EX1 CACS
67 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Pörkarvan Pantera 2 Naaras 11 (Nuoret) Kozyr Arina EX1 NOM
68 NFO V / NFO f 22 Quarans Lady Sandwick 2 Naaras 5 (IC) Grigorieva Margarita EX1 CAGCIB BIV
69 NFO V / NFO d 24 FI*Jarraun's Skog Bergthor 2 Uros 11 (Nuoret) Grigorieva Margarita EX1 NOM
70 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston 2 Uros 12 (Pennut) Grigorieva Margarita EX1
71 NFO VI / NFO e 03 FI*Nalle-Puhin Taj Mahal 2 Uros 7 (CH) Shchukin Alexey EX1 CACIB
72 NFO VI / NFO f 03 22 FI*Hopeahännän SerafinaPekkala 2 Naaras 9 (Avoin) Shchukin Alexey EX1 CAC
73 NFO VI / NFO f 03 24 FIN*Deimos R U Lonesome 2Night 2 Naaras 4 (GIP) Shchukin Alexey EX1 CAPS
74 NFO VII / NFO ns 23 FI*RockyHill's Aruna 2 Uros 7 (CH) Friškovec-Keller Thea EX1 CACIB
75 NFO VIII / NFO ds 09 22 S*Cederskogens Max Magma 2 Uros 5 (IC) Shchukin Alexey EX1 CAGCIB
76 NFO VIII / NFO fs 02 21 62 FI*Slytiger's Aurora Borealis 2 Naaras 7 (CH) Shchukin Alexey EX1 CACIB BIV
77 NFO VIII / NFO es 03 24 FI*Hopeahännän Iorek Byrnison 2 Uros 9 (Avoin) Shchukin Alexey EX1 CAC
78 NFO VIII / NFO ds 09 22 S*SillyZone's Crimson 2 Uros 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1
79 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI*Hopeahännän Paksu Pertta 2 Naaras 10 (KAS) Shchukin Alexey EX1 CAP
80 NFO IX / NFO w 64 FIN*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 1 (SC) Grigorieva Margarita KM NOM
81 RAG a FI*Lasuriitin Illi-Ilari 2 Uros 9 (Avoin) Friškovec-Keller Thea EX1 CAC
82 RAG d FI*Kivelän Aslan Mico 2 Uros 10 (KAS) Grigorieva Margarita EX1 CAP NOM
83 RAG g FI*RoundTable's Lunete 2 Naaras 5 (IC) Shchukin Alexey Abs
84 RAG g FI*BlackRain's Attractive Lady 2 Naaras 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX1 NOM
85 RAG n 03 FI*MistyMau's Chocolate Chip 2 Uros 9 (Avoin) Kozyr Arina EX2
86 RAG n 03 S*Norrtassen's Jonas 2 Uros 9 (Avoin) Kozyr Arina EX1 CAC
87 RAG n 03 FI*Tiridoll's Dreams of Roses 2 Naaras 11 (Nuoret) Kozyr Arina EX1 BIV
88 RAG a 03 FI*Tiridoll's 7th Heaven 2 Uros 5 (IC) Friškovec-Keller Thea EX1 CAGCIB BIV
89 RAG a 03 FI*Lasuriitin Laavaluci 2 Naaras 9 (Avoin) Friškovec-Keller Thea Abs
90 RAG a 03 RO*Elian Rags Lace Cookie 2 Naaras 9 (Avoin) Friškovec-Keller Thea EX1 CAC
91 RAG a 03 FI*Tiridoll's Queen of Catwalk 2 Naaras 12 (Pennut) Friškovec-Keller Thea EX1
92 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel 2 Naaras 2 (SP) Friškovec-Keller Thea KM NOM
93 RAG a 03 FI*Dolldesire's Edward 2 Uros 8 (PR) Friškovec-Keller Thea EX1 CAPIB NOM
94 RAG a 04 FI*Emija's Duchess 2 Naaras 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX1
95 RAG d 04 S*Gunbertus Gabriel 2 Uros 3 (GIC) Grigorieva Margarita EX1 CACS
95 RAG d 04 S*Gunbertus Gabriel 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
96 RAG d 04 FI*Kivelän Arlan Tino 2 Uros 10 (KAS) Grigorieva Margarita EX1 CAP
97 RAG g 03 FI*BlackRain's Acting Like A Diva 2 Naaras 12 (Pennut) Friškovec-Keller Thea EX1
98 RAG g 04 FI*BlackRain's Accept Me As I Am 2 Naaras 12 (Pennut) Friškovec-Keller Thea EX1
99 SBI n S*Raus Höjden's Harmoney in Brown 2 Naaras 1 (SC) Kozyr Arina KM
100 SBI n FI*Rais-Kis Epeliini 2 Naaras 7 (CH) Kozyr Arina EX1 CACIB
101 SBI n S*Chimär's Umberto 2 Uros 2 (SP) Kozyr Arina KM
102 SBI n FIN*Tamus New Beetle 2 Uros 6 (IP) Kozyr Arina EX1 CAGPIB
102 SBI n FIN*Tamus New Beetle 2 Uros 17 (Veteraani) Kozyr Arina 2
103 SBI a FI*MeToYou Hero 2 Uros 3 (GIC) Shchukin Alexey EX1 CACS NOM BIS
104 SBI a FIN*Recknagel Tairapänks 2 Naaras 4 (GIP) Shchukin Alexey EX1 CAPS NOM BIS
105 SBI a FIN*Tamus Celica Blue At Last 2 Naaras 17 (Veteraani) Kozyr Arina 1 NOM BIS
106 SBI b FIN*Touchant Kief d'Amour 2 Naaras 4 (GIP) Grigorieva Margarita EX1 CAPS NOM
107 SBI b Demian Olympsche Bronzen 2 Uros 6 (IP) Grigorieva Margarita EX1 CAGPIB
108 SBI c FIN*Sydänyön Basecamper 2 Naaras 8 (PR) Shchukin Alexey EX1 CAPIB
109 SBI d FI*Touchant Renault Unique 2 Uros 3 (GIC) Shchukin Alexey EX1 CACS
110 SBI d FIN*Recknagel Maariolemiöö 2 Uros 2 (SP) Shchukin Alexey KM
111 SBI f FI*Rais-Kis Aurora 2 Naaras 3 (GIC) Kozyr Arina EX1 CACS
112 SBI f FI*Rais-Kis Gilda 2 Naaras 11 (Nuoret) Kozyr Arina EX1
113 SBI f FI*Tamus Wildcat 2 Naaras 6 (IP) Kozyr Arina EX1 CAGPIB
114 SBI g Demian Celesta 2 Naaras 11 (Nuoret) Grigorieva Margarita EX1
115 SBI g FI*Rais-Kis Hera 2 Naaras 11 (Nuoret) Grigorieva Margarita EX2
116 SBI j FI*Rais-Kis Doris 2 Naaras 7 (CH) Shchukin Alexey EX1 CACIB
117 SBI b 21 FI*Canth's ToyBoy 2 Uros 1 (SC) Friškovec-Keller Thea KM NOM
118 SBI e 21 FI*Lofanna Alvar 2 Uros 9 (Avoin) Kozyr Arina EX1 CAC
119 SBI f 21 FI*Lofanna Aava 2 Naaras 7 (CH) Friškovec-Keller Thea EX1 CACIB NOM
120 SBI h 21 FI*Rais-Kis Cinnamon 2 Naaras 10 (KAS) Grigorieva Margarita EX1 CAP
121 SIB II / SIB a 09 Riverwind Caleb Jamesovic 2 Uros 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1
122 SIB III / SIB n 23 FI*Punakoivun Apila 2 Naaras 5 (IC) Grigorieva Margarita Abs
123 SIB III / SIB n 24 Flanel Sibaris*RU 2 Naaras 7 (CH) Grigorieva Margarita Mitätöity Mitätöity
124 SIB III / SIB n 23 FI*Amurin Otniel 2 Uros 11 (Nuoret) Grigorieva Margarita EX1
125 SIB IV / SIB n 03 23 Aq-Bars Eddie-of-Lukkarinen 2 Uros 9 (Avoin) Friškovec-Keller Thea Abs
126 SIB V / SIB d 24 FI*Irvikissan Aether 2 Uros 5 (IC) Grigorieva Margarita EX1 CAGCIB
127 SIB VI / SIB f 09 22 FI*Cherrytail's Rhonda Mae 2 Naaras 11 (Nuoret) Kozyr Arina EX1
128 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Kestilinnan Danzig 2 Uros 9 (Avoin) Shchukin Alexey EX1 CAC
129 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Sipsun Veli Lauri 2 Uros 11 (Nuoret) Shchukin Alexey Abs
130 SIB IX / SIB w 62 FI*Valjallan Kuura 2 Naaras 11 (Nuoret) Friškovec-Keller Thea EX1
131 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI*GizemliKediler Beze Balerin 2 Naaras 1 (SC) Kozyr Arina KM NOM BIS
133 ABY n Felix of Wonderlove 3 Uros 1 (SC) Tausen Marteinn KM
134 ABY n FI*Aurinkomäen Assi 3 Naaras 5 (IC) Tausen Marteinn EX1 CAGCIB NOM
135 ABY n FI*Lovedevotion Cinderella 3 Naaras 5 (IC) Tausen Marteinn EX2
136 ABY n Osiris(V) Total Surprise 3 Uros 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1 BIV
137 ABY n FI*Bluestream's Idaya 3 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1
138 ABY n FI*Laire Oira Anor 3 Uros 10 (KAS) Tausen Marteinn EX1 CAP
139 ABY n Lalima's Mikhail Baryshnikov 3 Uros 8 (PR) Tausen Marteinn EX1 CAPIB NOM
140 ABY a FI*Kharn-Ka Great Gatsby 3 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1
141 ABY o FI*Laire Gelir Laer 3 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX2
142 ABY o FI*Nebuankhet Yraen Ruadh 3 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
143 ABY o S*Rackarkatten's Paco Rabanne 3 Uros 2 (SP) Fonsén Mira KM NOM
143 ABY o S*Rackarkatten's Paco Rabanne 3 Uros 17 (Veteraani) Tausen Marteinn 1 NOM
144 ABY o Lalima's Youri Nicolai 3 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
145 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 1 (SC) Spijker Charles KM
146 BEN n 22 EE*Esmeralda Maya Gold 3 Naaras 4 (GIP) Spijker Charles EX1 CAPS NOM
147 BEN n 24 FI*Kissalehdon Kullat Nunu 3 Naaras 4 (GIP) Roth Marianne EX1 CAPS NOM
148 BRI n FI*SamBelle's Esper 3 Uros 5 (IC) Roth Marianne EX1 CAGCIB
149 BRI a FIN*Ferme Rosa Renata 3 Naaras 10 (KAS) Tausen Marteinn EX1 CAP
149 BRI a FIN*Ferme Rosa Renata 3 Naaras 17 (Veteraani) Tausen Marteinn 2
150 BUR n Woland Magic Valley*RU 3 Uros 11 (Nuoret) Spijker Charles EX1 NOM
151 BUR n FI*AuroraAustralis Melba 3 Naaras 12 (Pennut) Spijker Charles EX1
152 BUR b FI*Shu-Shun Tulikukka 3 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
153 BUR b NW, SC Veles Magic Valley*RU, JW 3 Uros 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1 BIV NOM BIS
154 BUR b FI*AuroraAustralis Banjo 3 Uros 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1 NOM
155 BUR c FI*MunKisun Meukow for Cattish 3 Uros 7 (CH) Tausen Marteinn Abs
156 BUR c FI*Shu-Shun Tulisuudelma 3 Naaras 7 (CH) Tausen Marteinn EX1 CACIB
157 BUR c FI*TribeChristal's Ninive 3 Naaras 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1
158 BUR d FI*Cattish Rudolf The RedNosed 3 Uros 4 (GIP) Spijker Charles EX1 CAPS NOM
159 BUR d FI*Beneloben Dandee 3 Uros 10 (KAS) Spijker Charles EX1 CAP
160 BUR e FI*Ninelli's Nenu-Nenu 3 Uros 6 (IP) Roth Marianne EX1 CAGPIB
161 BUR f FI*Cattish Lucy van Pelt 3 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 NOM
162 BUR h FI*Kaiuksen Filippa 3 Naaras 10 (KAS) Spijker Charles EX1 CAP
163 BUR j FI*Hokkuspokkus Djelibeybi 3 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1 NOM
164 BUR j FIN*Cattish Fort Charlotte 3 Naaras 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS NOM
164 BUR j FIN*Cattish Fort Charlotte 3 Naaras 17 (Veteraani) Tausen Marteinn 3
165 BUR j FI*Ninelli's Sylvi Suloinen 3 Naaras 6 (IP) Fonsén Mira EX1 CAGPIB
166 CRX I / CRX ns FI*Telltail's Xanadu 3 Uros 6 (IP) Roth Marianne EX1 CAGPIB NOM BIS
167 CRX II / CRX n 01 64 S*Rexlicious Rotella 3 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
168 CRX II / CRX n 03 Changes Starman 3 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira Abs
169 CRX III / CRX fs FI*Sweetpurr's Rice Krispies 3 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
170 CRX III / CRX fs FI*Ballerina's Odette 3 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX2
171 CRX III / CRX fs FI*Ballerina's Odile 3 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 BIV
172 CRX IV / CRX g 03 FI*MistyMau's Tiramisu 3 Naaras 9 (Avoin) Roth Marianne EX1 CAC
173 CRX VII / CRX b 21 33 FI*Angelfalls Cashmere 3 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
174 CRX VIII / CRX a 02 33 FI*Lubavan Ceres 3 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
175 DRX I / DRX n FI*Riepujengin Cisumisu 3 Naaras 8 (PR) Tausen Marteinn EX1 CAPIB
176 DRX III / DRX f LV*Malsan Lysette Anthony 3 Naaras 3 (GIC) Spijker Charles EX1 CACS NOM
177 DRX III / DRX g 24 FI*Riepujengin Xeena 3 Naaras 12 (Pennut) Spijker Charles EX1
178 DRX III / DRX d FI*Riepujengin Babrika 3 Uros 10 (KAS) Spijker Charles EX1 CAP
179 DRX IV / DRX hs 09 24 FI*Riepujengin Zuffeli 3 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
180 DRX IV / DRX e 02 Taikatuulen Tiuhti 3 Naaras 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS
181 DRX VI / DRX n 02 21 62 FI*Riepujengin Amiraali 3 Uros 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
182 KBL I / KBL ns 24 FI*Miunmaan Aslan 3 Uros 9 (Avoin) Spijker Charles EX1 CAC
183 KBL I / KBL n 22 FI*Kuriton Baby Cat Man Do 3 Uros 11 (Nuoret) Spijker Charles EX1
184 KBL II / KBL n 09 24 FI*Kuriton Ace Ventura 3 Uros 8 (PR) Tausen Marteinn EX1 CAPIB
185 KBL IV / KBL d 09 24 FI*Kuriton Baby Coco 3 Naaras 11 (Nuoret) Roth Marianne EX2
186 KBL III / KBL f 22 FI*Kuriton Baby Vanilla 3 Naaras 11 (Nuoret) Roth Marianne EX1 NOM
187 KBL IV / KBL fs 09 22 Bobby Tail's Slavena 3 Naaras 5 (IC) Roth Marianne EX1 CAGCIB
187 KBL IV / KBL fs 09 22 Bobby Tail's Slavena 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
188 KBL IV / KBL fs 09 24 FI*Miunmaan Anastasia 3 Naaras 9 (Avoin) Roth Marianne EX1 CAC
189 KOR FI*Tatsutan Shadi Aksi-Ankitam 3 Naaras 9 (Avoin) Roth Marianne EX1 CAC
190 KOR FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam 3 Naaras 10 (KAS) Roth Marianne EX1 CAP
191 MAN 51-52 / MAN n 51 FIN*D'manns Quick Quarterback 3 Uros 17 (Veteraani) Tausen Marteinn Abs
192 MAN 51-52 / MAN ds 11 51 NL*Red Alert's Nix 3 Uros 6 (IP) Roth Marianne EX1 CAGPIB
193 MAN 53 / MAN fs 11 53 Red Alert's Savanna of Conan 3 Naaras 9 (Avoin) Roth Marianne EX1 CAC
194 MAU ns 24 FI*Chai-lai Ptah Psamtic 3 Uros 10 (KAS) Tausen Marteinn EX1 CAP
195 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Tausen Marteinn KM BIV NOM
195 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
196 OCI n 24 FI*Moosegrove Dream On 3 Naaras 1 (SC) Tausen Marteinn KM
197 OCI n 24 FI*Lirukallion Kissoista Suurin 3 Naaras 3 (GIC) Tausen Marteinn EX1 CACS
198 OCI n 24 Hiutaleen Elias Elendil 3 Uros 7 (CH) Tausen Marteinn Abs
199 OCI n 24 FI*Moosegrove Cleopatra 3 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn Abs
200 OCI n 24 FI*Riddle Wish I Could Fly 3 Uros 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1
201 OCI n 24 FIN*Moosegrove FenixFernando JR 3 Uros 6 (IP) Tausen Marteinn EX1 CAGPIB
201 OCI n 24 FIN*Moosegrove FenixFernando JR 3 Uros 17 (Veteraani) Tausen Marteinn 3
202 OCI a 24 FI*Lirukallion Kermakalja 3 Naaras 5 (IC) Spijker Charles EX1 CAGCIB
203 OCI a 24 Hiutaleen Alma Alatar 3 Naaras 9 (Avoin) Spijker Charles Mitätöity Mitätöity
204 OCI a 24 FI*Riddle Great Expectations 3 Naaras 10 (KAS) Spijker Charles EX1 CAP
205 OCI b 24 FIN*Moosegrove Kókiri 3 Uros 1 (SC) Fonsén Mira KM NOM
206 OCI b 24 FI*Moosegrove Ad Victoriam 3 Naaras 1 (SC) Fonsén Mira KM NOM BIS
207 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 17 (Veteraani) Tausen Marteinn 2
207 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Fonsén Mira KM
208 OCI b 24 FI*Moosegrove Follow Me 3 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
209 OCI o 24 FI*Topspot Doc The Sixth 3 Naaras 12 (Pennut) Spijker Charles EX1 NOM BIS
210 RUS FI*Lolcat's Alexandra 3 Naaras 3 (GIC) Roth Marianne EX1 CACS
210 RUS FI*Lolcat's Alexandra 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
211 RUS FI*Shady-Lady's Demon 3 Uros 5 (IC) Roth Marianne Abs
212 RUS Wynterwynd Moon River 3 Uros 5 (IC) Roth Marianne EX1 CAGCIB BIV NOM
213 RUS FI*Lolcat's Amy 3 Naaras 7 (CH) Roth Marianne EX2
214 RUS FI*Lolcat's Meg 3 Naaras 7 (CH) Roth Marianne EX1 CACIB NOM
215 RUS FI*Lolcat's Peter Pan 3 Uros 12 (Pennut) Roth Marianne EX1
216 RUS FI*Lolcat's Will Turner 3 Uros 12 (Pennut) Roth Marianne EX2
217 RUS FI*Lolcat's Elisabeth Swann 3 Naaras 12 (Pennut) Roth Marianne EX1 BIV NOM
218 RUS FI*Lolcat's Tia Dalma 3 Naaras 12 (Pennut) Roth Marianne EX3
219 RUS FI*Lolcat's Wendy Darling 3 Naaras 12 (Pennut) Roth Marianne EX2
220 RUS FI*Lolcat's Beth 3 Naaras 10 (KAS) Roth Marianne EX1 CAP
221 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 3 Uros 1 (SC) Spijker Charles KM BIV NOM BIS
222 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 3 Naaras 3 (GIC) Spijker Charles EX1 No Cert
223 SOM n FI*Kharn-Ka Sinopa 3 Naaras 11 (Nuoret) Spijker Charles EX1
224 SOM o DK*Dushara Mint of Kharnka 3 Naaras 2 (SP) Tausen Marteinn KM NOM BIS
224 SOM o DK*Dushara Mint of Kharnka 3 Naaras 17 (Veteraani) Tausen Marteinn 1 NOM BIS
225 OSH n FI*Sultsinan Iltasatu 4 Naaras 1 (SC) Friškovec-Keller Thea KM NOM
226 OSH n FI*Sultsinan Mocca 4 Naaras 12 (Pennut) Friškovec-Keller Thea EX1
227 OSH n FI*Sultsinan Silklift 4 Uros 10 (KAS) Friškovec-Keller Thea EX1 CAP
228 OSH f FI*Ori-Katin Pussy Katnip 4 Naaras 12 (Pennut) Spijker Charles EX1 NOM BIS
229 OSH n 25 FI*Santuzzan Maestro 4 Uros 1 (SC) Spijker Charles KM NOM BIS
230 OSH n 25 Phoenix Arakan, CZ 4 Uros 9 (Avoin) Spijker Charles EX1 CAC
231 OSH as 24 FI*WildHawk's Ahote Annawan 4 Uros 12 (Pennut) Spijker Charles EX1
232 OSH a 24 FI*LoudMeow Rockstar 4 Uros 12 (Pennut) Friškovec-Keller Thea Abs
233 OSH a 24 FI*WildHawk's Arre-Catte Waho 4 Uros 12 (Pennut) Friškovec-Keller Thea EX1
234 OSH a 24 Nick-Nack Sia Alicia, CZ 4 Uros 6 (IP) Friškovec-Keller Thea EX1 CAGPIB NOM
235 OSH a 25 FI*LoudMeow Stella by Starlight 4 Naaras 12 (Pennut) Spijker Charles EX1
236 OSH b 22 FI*Bigear Prince Edward 4 Uros 10 (KAS) Spijker Charles EX1 CAP
237 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 12 (Pennut) Friškovec-Keller Thea EX1 NOM
238 OSH d 22 FI*Choose An Aconda Man 4 Uros 12 (Pennut) Spijker Charles EX1
239 OSH f 24 (N)Manhunter's Check Me Out 4 Naaras 7 (CH) Spijker Charles EX1 CACIB NOM BIS
240 OSH h 24 FI*GizemliKediler Coco 4 Naaras 5 (IC) Spijker Charles EX1 CAGCIB
241 OSH ns 22 Xanthe Bon Voyage, SK 4 Naaras 5 (IC) Friškovec-Keller Thea Abs
242 OSH ns 24 FI*WildHawk's Awinita Ahawi 4 Naaras 12 (Pennut) Friškovec-Keller Thea EX1
243 OSH bs 24 FI*Nazarlik XOXO 4 Naaras 4 (GIP) Friškovec-Keller Thea Abs
244 OSH b 02 21 FI*Omenatarhan Part Time Lover 4 Uros 12 (Pennut) Spijker Charles EX1
245 SIA a FI*Aurinkomäen Dexter-Danilo 4 Uros 11 (Nuoret) Friškovec-Keller Thea EX1 NOM BIS
246 SIA a FI*Aurinkomäen Dooris-Damina 4 Naaras 11 (Nuoret) Friškovec-Keller Thea EX1
247 SIA b FI*Sultsinan Anthony Bourdain 4 Uros 11 (Nuoret) Spijker Charles EX1
248 SYS n 01 FI*Sultsinan WhatChaMaCallIt 4 Naaras 8 (PR) Friškovec-Keller Thea EX1 CAPIB NOM BIS
249 SYS n 03 FI*Sultsinan Something Yammie 4 Uros 2 (SP) Spijker Charles KM NOM BIS
250 SYS b 03 FI*Sultsinan Jamie Oliver 4 Uros 11 (Nuoret) Spijker Charles EX1 NOM
251 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Tausen Marteinn 1 NOM BIS
252 HCS Emppu Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Roth Marianne 1 NOM
252 HCS Emppu Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Roth Marianne 1 NOM
253 HCS Jaki Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Roth Marianne 2
254 HCS Jouko Almanpoika Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Roth Marianne 3
255 HCS Fanny Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Tausen Marteinn 2
256 HCS Poppi Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Roth Marianne 1 NOM BIS
256 HCS Poppi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Tausen Marteinn 1 NOM BIS
272 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Fonsén Mira EXO d 22, EXO f 03 22, PER a 02 62, PER b, PER d, PER d 22, PER ds, PER ds 22 62, PER e 21 33, PER f 01 62, PER n 03, PER n 33, BUR f, BUR j, OCI b 24, ABY o, CRX II, CRX III, CRX VII, CRX VIII, DRX IV, DRX VI, VET 1 35
Friškovec-Keller Thea RAG a, RAG a 03, RAG g 03, RAG g 04, SBI b 21, SBI f 21, MCO V, MCO VI, NFO II, NFO VII, SIB IV, SIB IX, OSH a 24, OSH bs 24, OSH n, OSH ns 22, OSH ns 24, SIA a, SIA n 01 37
Grigorieva Margarita EXO g 02 21 62, EXO g 03, PER d 21 33, PER d 24, PER d 33, PER f 24, PER g 21 33, PER n, PER n 03 24, PER n 22, PER n 24, RAG d, RAG d 04, SBI b, SBI g, SBI h 21, ACS V, MCO I, MCO V, MCO VII, NFO IX, NFO V, SIB III, SIB V 36
Kozyr Arina RAG n 03, SBI e 21, SBI f, SBI n, TUV d 61-63, MCO II, MCO IV, MCO IX, MCO VIII, NFO IV, SIB VI, VET 1, VET 2 32
Roth Marianne BEN n 24, BSH n, BUR e, KBL III, KBL IV, KOR, MAN 51-52, MAN 53, CRX I, CRX IV, RUS, HCS, VET Kotikissat 29
Shchukin Alexey MCO V (13c), RAG a 04, RAG g, SBI a, SBI c, SBI d, SBI j, MCO III, NEM II, NFO III, NFO VI, NFO VIII, SIB II, SIB VIII 30
Spijker Charles BEN n 22, BUR d, BUR h, BUR n, KBL I, OCI a 24, OCI o 24, DRX III, OSH a 25, OSH as 24, OSH b 02 21, OSH b 22, OSH d 23, OSH f, OSH f 24, OSH h 24, OSH n 25, SIA b, SIA b 03, SIA n 03, SOM n 32
Tausen Marteinn BSH a, BUR b, BUR c, KBL II, MAU ns 24, OCI n 24, ABY a, ABY n, DRX I, SOM o, HCL, HCS, VET 3, VET 4 36
8 tuomaria.