Satakissa kansainvälinen kissanäyttely *Paapuuri* 3.2.2019
Järjestävä yhdistys Satakissa ry
Alkaa 3.2.2019 Loppuu 3.2.2019
Ilmoittautuminen alkaa 1.11.2018 Ilmoittautuminen loppuu 6.1.2019
Yleisöaika alkaa 9:00 Yleisöaika loppuu 14:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 25.1.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Kyllä
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 210   Kategoriat 2, 3
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti satakissa@satakissa.fi
Paikka Virkistyshotelli Yyteri, Paapuuri, Pori
Toimihenkilöt
Näyttelypäällikkö, myyntipaikat ja mainokset: Jonna Sivonen, judges.satakissa@gmail.com
Näyttelysihteeri: Marika Landen, mlanden@gmail.com, Junnolantie 55, 03250 Ojakkala p. 040 504 2592, Pia Anolin-Niemi ja Pia Hassel. Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten sähköpostitse mlanden@gmail.com.
Hyvinvointi- ja hygieniavastaava: Sari Valtanen
Raha-asiat (näyttelymaksujen palautukset ym): Marjo Klankki, p. 044 541 0071 satakissa.rahat@gmail.com 
Ruusukkeet ja palkinnot: Piia Anolin-Niemi ja Pia Vainionpää, satakissa.sihteeri@gmail.com
Pääassistentti: Samuli Mustonen, assistenttihakemukset samuli.mustonen@outlook.com
Assistenteille tarjotaan lounas ja maksetaan korvaus 25 €.
 
Näyttelypaikka: Kylpylähotelli Yyteri, Sipintie 1, 28840 Pori
Lisätietoja Kissoilla mahdollisuus osallistua kahteen arvosteluun yhden päivän aikana!  Ilmoittautuminen tapahtuu tämän näyttelyn kautta. Jos kissasi osallistuu kahteen arvosteluun, valitse tuote Näyttelyilmoittautuminen 2 arvostelua (ilmoittautuminen tapahtuu näin molempiin arvosteluihin).  Jos haluat, että kissasi osallistuu vain yhteen arvosteluun, valitse tuote Näyttelyilmoittautuminen 1 arvostelu ja kirjoita lisätietoja kenttään toive - kumpaan näyttelyyn haluat kissasi ilmoittaa (Paapuuri/Tyyrpuuri)
Sunnuntaina kategoriat 2 ja 3. 
 
Näyttelymaksu/kissa: 37€ / arvostelu 
Satakissan jäsenet: 34€ / arvostelu 
Ei-FIFe -kissat: 50 € / arvostelu
Tarkistusluokka 15 € ja veteraaniluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu.
Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä.
Kaverikissa 10€ (Ei omaa häkkipaikkaa).
 
Maksa käyttäen Omakissasta saamaasi viitenumeroa, eräpäivä on sama kuin ilmoittautumispäivä! Ilmoittautumisajan jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia, muutokset sähköpostilla mlanden@gmail.com tai kirjeellä.
Ilmoittautuminen on sitova, peruuttamattomat ilmoittautumiset laskutetaan. Jos kissa perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Mahdollinen karsinta tehdään maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän mukaan kategorioittain.
Varmista luettelon saanti ja maksa omakissassa ilmoittautumisen yhteydessä (3 €). Paikanpäältä luettelo maksaa 5€.
Ruusukkeet sisältyvät näyttelymaksuun.

Muistathan tuoda oman häkin! Yhdistys tarjoaa häkkipaikan, mutta ei häkkiä. (Häkin minimikoko 50*50*50cm ja sen tulee mahtua tarjotulle 65*65*65cm paikalle).

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
2 140
3 78
Yhteensä 218

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 ACL IV / ACL n 03 24 FI SK RX 15 FI*Siriuksen OpalCurl Naaras Grand International Champion Jørgen Billing EX1 CACS NOM
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x DBCats You're the One of Siriuksen (ACL n 03 22)
2 ACL VIII / ACL ns 03 FI SK LO 16 FI*Debals KooMikko Uros International Champion Daria Lukasik Abs
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
3 ACS I / ACS n FI SK LO 18 FI*Siriuksen ZaneCurl Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
FI*Siriuksen TritonCurl (ACS n 22) x FI*Siriuksen GipsyRoseCurl (ACL n)
4 ACS III / ACS n 22 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TritonCurl Uros Supreme Champion Martti Peltonen KM NOM
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
5 ACS VII / ACS ns 24 FI SRK RX CharmingCurl Kimberli Naaras International Premior Jørgen Billing EX1 CAGPIB
CharmingCurl Iolay (ACS ns 03 21 33) x CharmingCurl Diana (ACS g 03 22)
6 ACS X / ACS ns 21 33 FI SK RX 18 FI*Dezzicat's Lusingando LouisCurl Uros Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
FI*Debals Michigan (ACL ns 09 21 33) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
7 LPL X / LPL c 21 32 FI SK RX 18 SE*Believe inMagic Jaque Brel Uros Avoin Daria Lukasik EX1 CAC
Solvinden Xylon (LPL n 21 32) x S*divineCURLYcats Pax Britannica (LPL f 09 21 33)
8 MCO I / MCO n FI SK LO 18 Corleone Melluandia*PL Uros Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
Vivaldi Melluandia*PL (MCO ns 22) x Xperia Melluandia*PL (MCO n 09)
9 MCO I / MCO n FI SK LO 18 PL*Dark Age Magic Uros Avoin Jørgen Billing EX2
Jasio Darkage Arkiza*PL (MCO n 09 22) x Kopiko Nice Coon*PL (MCO n)
10 MCO I / MCO n FI SK LO 18 David Punto Valentino, CZ Uros Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing Abs
Lakiss Grand (MCO n 25) x Veyron Manticore (MCO a)
11 MCO I / MCO n FI SK LO 16 FI*Tigerworld God Of Rock `N` Roll Uros Premior Jørgen Billing EX1 CAPIB
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*Tigerworld Nice `N` Easy (MCO f 09)
12 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 14 FI*Tigerworld Kisses Of Fire Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS BIV
FI*HoneyCoon's Black Sabbath (MCO ns 09) x LT*Lordcoon Grayse (MCO ns 09)
13 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 16 FI*HoneyCoon's Debra Kadabra Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
14 MCO II / MCO a 09 IT*Skysupernova Cosmos Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Emotionkings Amadeus (MCO ds 03) x Hairy Sunrise de Pink Paradise (MCO f 09 22)
15 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 18 FI*Tigerworld Lock, Shock & Barrel Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*Tigerworld Kisses Of Fire (MCO n 09)
16 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Stormy End Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM BIV NOM
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
17 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*Chamberlain Let's Go Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x Lachtetals T-Blue Diamond (MCO a)
18 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO 14 FI*HoneyCoon's Indian Summer Sky Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX2
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*WestCoon's Pocahontas (MCO n 09)
19 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 18 FI*Tigerworld Goddes Of Love "N" Death Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*Tigerworld Kisses Of Fire (MCO n 09)
20 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 18 S*Moon Kewa's Willy Wonka Uros Champion Martti Peltonen EX1 CACIB
White Rock's Dimos (MCO as 25) x Fariishta Kot w Butach*PL (MCO f 22)
21 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun GuumaGimma Naaras Avoin Martti Peltonen EX2
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x SE*Alice Springs Paddy Relly (MCO fs 09 22)
22 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 18 PL*Dark Age Milana Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
Jasio Darkage Arkiza*PL (MCO n 09 22) x Kopiko Nice Coon*PL (MCO n)
23 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 18 FI*Chamberlain Orionis Alnitak Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1 BIV
FI*Chamberlain Yes I'm Ready (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Born To Be A Star (MCO g 23)
24 MCO III / MCO n 24 FI SK LO 18 FI*Krysos Jesse James Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX2
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x Sherlynx Look At Me (MCO n 24)
25 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Sky Uros Grand International Premior Martti Peltonen EX1 CAPS
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
26 MCO III / MCO a 23 FI SK LO 17 FI*Moggi Herkules Rinkeli Uros International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Dry Marttiini (MCO ns 09 24)
27 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Cedric Uros Grand International Champion Daria Lukasik EX1 CACS
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
28 MCO V / MCO d FI SK LO 17 S*Moon Kewa's Little John Uros International Champion Jørgen Billing EX1 CAGCIB BIV
Lovehulens Cosmo (MCO d 22) x Fariishta Kot w Butach*PL (MCO f 22)
29 MCO V / MCO d 22 LV*BBMC Gabriel My Angel Uros Champion Jørgen Billing EX1 CACIB
Elisey White Luxuri*BY (MCO w) x Zambija Amber Sun*LT (MCO d 09 22)
30 MCO V / MCO d 24 FI SK LO 18 FI*Hemingway's Chief Red Eagle Uros Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1
Omkara Pack the Hat (MCO n 24) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
31 MCO V / MCO d 24 FI SK LO 17 FI*Easylife's King of Sun Uros Premior Jørgen Billing EX1 CAPIB
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
32 MCO V / MCO d 23 FI SK LO 15 FI*Krysos Popcorn Uros Määrittely Jurgita Gustaitiene MCO ds 23
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Rough Diamond (MCO g 09 22)
32 MCO VII / MCO ds 23 FI SK LO 15 FI*Krysos Popcorn Uros Kastraatti Jørgen Billing EX1 CAP
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Rough Diamond (MCO g 09 22)
33 MCO VI / MCO e 03 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Bright Charm Uros Grand International Champion Martti Peltonen EX1 CACS BIV
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
34 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK RX 17 Zachary Tiili*PL Uros Grand International Champion Martti Peltonen EX2
Zmatrixu Lester (MCO e 09 22) x Trinity Bellamoondo*PL (MCO f 22)
35 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI SK LO 16 FI*Stout-hearted Victorious Love Naaras Grand International Champion Martti Peltonen EX1 CACS NOM
Excalibur of Jurrasic park, SK (MCO n 09 25) x FI*Stout-hearted She Loves Me (MCO f 09 24)
36 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK RX 17 FI*Avasong Jofiel Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
Allegiancelove Harley (MCO n 09 22) x Mainelyclassic Even Song (MCO d 25)
37 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 18 FI*Chamberlain Orionis Alnilam Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
FI*Chamberlain Yes I'm Ready (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Born To Be A Star (MCO g 23)
38 MCO VIII / MCO fs 09 FI SK LO 18 FI*HoneyCoon's Wheenie Beenie Naaras Nuoret 7-10 kk Daria Lukasik EX1
FI*HoneyCoon's HitchHiker (MCO a 09 22) x PL*Ashabelle Tosca (MCO f)
39 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 19 Spice Girl Amber Sun *LT Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
Franklin White Luxury*BY (MCO d) x N'Ancy De Axis Star, CZ (MCO n 03 24)
40 MCO VI / MCO d 03 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Zimply Gorgeous Uros Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP
FI*TipTop Maine Xantophilo (MCO n 03 22) x Ysanna Car Maine Treasures, CZ (MCO fs 03 22)
41 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 17 FI*Tigerworld Selene Naaras Premior Martti Peltonen EX1 CAPIB
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*Tigerworld Miss Fortune (MCO n 09)
42 MCO VII / MCO ns 23 FI SK LO 15 FI*Krysos One Undercover Cat Uros Grand International Champion Jørgen Billing EX1 CACS
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Uanita (MCO f 22)
43 MCO VII / MCO ns FI SK RX 18 Heart Stealer Forever&Ever Uros Avoin Jørgen Billing EX1 CAC BIV
Yummy Largowinch (MCO n 22) x Justcoons May B Baby (MCO fs 23)
44 MCO VII / MCO ns 25 FI SK LO 19 Yankee Cats Great Roxann Naaras Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1
Floh of Forster's Home (MCO n 25) x Yankee Cats Angel of Joy (MCO fs 11)
46 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 18 FI*Chamberlain Montana Sky Uros Kastraatti Jørgen Billing EX1 CAP BIV NOM
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Enjoy Me (MCO a 22)
47 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 18 FI*Laramillan Optimus Prime Uros Kastraatti Jørgen Billing EX2
FI*Mostlycats You Are My Life (MCO ds 22) x FI*Laramillan Kitty Cat (MCO n 22)
48 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 18 FI*Pinewoods Cannonball Uros Premior Jørgen Billing EX1 CAPIB
ES*Gattacamoon Rob Roy (MCO ds) x FI*Escape's Fantasia (MCO f 22)
49 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 18 FI*Rotcat Unna Naaras Kastraatti Jørgen Billing EX1 CAP
FI*SolarWind's Dionysos (MCO d 22) x SE*Alice Springs Paddy Relly (MCO fs 09 22)
50 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 18 Orange Triumph Olimpian*RU Uros Champion Daria Lukasik EX1 CACIB BIV
Diplomat Olimpian*RU (MCO ns 25) x Etna Parade Olimpian*RU (MCO fs 09 25)
51 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 18 FI*Chamberlain Never Stop Dreaming Naaras Avoin Daria Lukasik EX1 CAC
FI*Chamberlain Xspecially For You (MCO es 09 22) x FI*Chamberlain Dream Catcher (MCO n 09 22)
52 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 18 FI*KhalDrogo's Behind the Beautiful Forever Naaras Avoin Daria Lukasik EX2
FI*KingLeo's Amok (MCO ns 09 22) x FI*KingLeo's Counting Stars (MCO n)
53 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 18 FI*Moggi Kamo Milla Naaras Avoin Daria Lukasik EX3
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
54 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Meeco Uros Supreme Premior Daria Lukasik KM BIV NOM BIS
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*Rotcat Didi (MCO ns 09 22)
55 MCO VIII / MCO ns 09 FI SRK LO DK*Timita's Formel 1 Uros Grand International Premior Daria Lukasik Abs
DK*Timita's Sloppy (MCO ds 09 22) x DK*Timita's Super Aroma (MCO ns 09 22)
56 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 17 FI*NomenEst Ivanhoe Uros International Premior Daria Lukasik EX1 CAGPIB
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*NomenEst Doris Day (MCO n 03 22)
57 MCO VIII / MCO ns 03 FI SK LO 17 FI*Escape's Kid Bailey Uros Kastraatti Daria Lukasik EX1 CAP
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Happy Apple (MCO f 09 22)
58 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK LO 16 FI*Myrskypihlajan Happy Habibi Uros Kastraatti Daria Lukasik EX2
FI*Mainehaan Hanson (MCO a) x FI*Myrskypihlajan Laulava Sydän (MCO fs 09)
59 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 17 FI*KhalDrogo's Princess Aurora Naaras Kastraatti Daria Lukasik EX1 CAP
FI*Daybreak's GentleMan (MCO a 09) x FI*KingLeo's Fire to the Rain (MCO f 09 22)
60 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 16 Falco z Kociego Domu*PL Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS NOM
Em Manuell Felis Felicis, SK (SIB n 03 22) x Fleuramour Yunona of Taigastar (NEM n 21)
61 NEM I / NEM n FI SK LO 18 FI*NonServiam Belus Uros Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
62 NEM I / NEM f FI SK LO 18 FI*NonServiam Burn The Remembrance Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
63 NEM I / NEM f FI SK LO 18 FI*NonServiam Butterfly Effect Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
64 NEM I / NEM e 21 FI SK RX 18 Willy Blue Chelsea*PL Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
Romantic Melody's Q* Saint Saens (NEM n 09 21) x Zafira Valenika (NEM d 09)
65 NEM I / NEM ns 21 FI SK LO 18 FI*Lumikissan Kardemumma Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 BIV NOM
FI*Cherrytail's Continental (SIB ns) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
66 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 17 FI*SiniTaigan Bogactwo Uros International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
FI*Eswood Hard Rock (NEM ns) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
67 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 18 FI*Pikku-Priin Elite Queen Naaras Premior Vladimir Isakov EX1 CAPIB NOM
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
68 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Vihurin Myrskytuuli Jane Naaras Kastraatti Daria Lukasik EX1 CAP NOM
FI*Ninatte's Cloud Nine (NFO n 03) x Chessa of Westnord (NFO f 03)
69 NFO III / NFO a 24 FI SK LO 18 FI*Tupuliinin Blue Moon Uros Pennut 4-7 kk Daria Lukasik EX1
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x FI*Tupuliinin Titanic (NFO a 09)
70 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Tenho Uros Supreme Champion Martti Peltonen KM
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
71 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Keijo Uros International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
72 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 18 FI*Jarraun's Skog Gunnbjorn Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen Abs
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x S*Lynx-Lair's Jadie of JacLun (NFO f 03 24)
73 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*Jarraun's Skog Harold Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1 BIV NOM BIS
(N)Fodnaheia's Maffeo (NFO d 09 22) x FI*Jarraun's Skog Emeliana (NFO n 03 22)
74 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 18 FI*Ivanhoe's Flawless Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x FI*Pörkarvan StarlightOfXerxex (NFO f 09 22)
75 NFO IV / NFO a 09 24 FI SK LO 18 FI*Tupuliinin Blue Sky Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 NOM
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x FI*Tupuliinin Titanic (NFO a 09)
76 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 19 S*NC's Superstitious Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen Abs
S*NC's Dangerous (NFO n 09 23) x Zambezi Puszyste Koty*PL (NFO n 09 22)
77 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Pobeda Uros International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB NOM
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
78 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 18 FI*Mourulan Angels Fall First Naaras Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
FI*Louhelan Da Capo (NFO d 09 24) x FI*Harmaaturkin Essi (NFO f 09 24)
79 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 19 S*Cederskogens Öydis Önskedröm Naaras Pennut 4-7 kk Jørgen Billing EX1 NOM BIS
S*Tante Bluhme's Fritjof Andersson (NFO d 09 22) x (N)Mariskogens Orkidé (NFO a 03 24)
80 NFO V / NFO f FI SRK LO FI*Tupuliinin Josefiina Naaras Premior Jørgen Billing EX1 CAPIB
FIN*Moutown Begemot (NFO n) x FIN*Tupuliinin Susu (NFO d 09)
81 NFO VI / NFO d 03 FI SK LO 18 FI*Haaveeni Balder Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*FinnFeline's Envy Me (NFO a 03 24) x FI*Hirmuinen Cleopatra (NFO d 09)
82 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 18 FI*Haaveeni Freija Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC NOM
FI*FinnFeline's Envy Me (NFO a 03 24) x FI*Hirmuinen Cleopatra (NFO d 09)
83 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 17 S*Lynx-Lair's Jadie of JacLun Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
S*NC's Jumpin Jack Flash (NFO d 03 22) x S*Lynx-Lair's Luna of YatMel (NFO gs 03 24)
84 NFO VI / NFO d 03 24 FI SK LO 18 FI*Ivanhoe's Too Funky Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x FI*Pörkarvan StarlightOfXerxex (NFO f 09 22)
85 NFO VI / NFO f 02 21 64 FI SK LO 18 FI*Jarraun's Skog Helja Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 BIV NOM
(N)Fodnaheia's Maffeo (NFO d 09 22) x FI*Jarraun's Skog Emeliana (NFO n 03 22)
86 NFO VII / NFO ns 22 FI SK LO 18 FI*Keijumetsän Tequila Sunrise Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*RockyHill's Geronimo (NFO ns 22) x FI*Nalle-Puhin Erin (NFO n 09 23)
88 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 18 FI*Ninatte's Best For Me Uros Kastraatti Martti Peltonen Abs
FI*Lumikissan ÄssäHai (NEM ns 21) x FI*Cherrytail's Xyliana (SIB fs 03)
89 SIB III / SIB ny 24 FI SK LO 15 FI*Apachiris Elendil Uros Supreme Champion Daria Lukasik KM
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x FI*Amante's Andromeda (SIB ny 24)
90 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras Supreme Champion Daria Lukasik KM BIV NOM BIS
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
91 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 16 SarSibi Izumrud Uros Champion Daria Lukasik EX1 CACIB
SarSibi Gamlet (SIB n 24) x Yunika Dostoyanie Sibiri (SIB n 24)
93 SIB VII / SIB ns 22 FI SK LO 18 FI*Allikatin Miina Naaras Avoin Jørgen Billing EX2
Elvis z Lasowiska*PL (SIB n 22) x S*Klockarbackens Verona (SIB a)
94 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 18 FI*Bmy-Moumou Molly Brown Naaras Avoin Daria Lukasik EX1 CAC
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Cherrytail's Zorana (SIB gs 09 24)
95 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 18 FI*Jylhäkallion Blacky Uros Nuoret 7-10 kk Daria Lukasik EX1
FI*Raitamäen Benjamin (SIB n 09 24) x FI*Tunturikissan Saga (SIB n 09 24)
96 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 18 FI*Lumikissan Kaneli Naaras Pennut 4-7 kk Daria Lukasik EX1 NOM
FI*Cherrytail's Continental (SIB ns) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
97 SIB III / SIB n 22 FI SK LO 17 FI*Allikatin Kukka Naaras Premior Daria Lukasik EX1 CAPIB
FI*Amurin Chaleb (SIB n 22) x FI*Allikatin Fia (SIB n 09 22)
98 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 18 FI*Jylhäkallion Bernard Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1 BIV
FI*Raitamäen Benjamin (SIB n 09 24) x FI*Tunturikissan Saga (SIB n 09 24)
99 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 18 FI*Lumikissan James Bond Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX2
CH*Lukijn's Skye (SIB n 22) x SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville (SIB n 24)
100 SIB IV / SIB n 09 22 FI SK LO 18 FI*Jylhäkallion Bianca Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
FI*Raitamäen Benjamin (SIB n 09 24) x FI*Tunturikissan Saga (SIB n 09 24)
101 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 15 FI*Tunturikissan Saga Naaras Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP NOM
FI*Tunturikissan Tuisku (SIB n 03 22) x FI*Amante's Altair (SIB n 24)
101 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 15 FI*Tunturikissan Saga Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Tunturikissan Tuisku (SIB n 03 22) x FI*Amante's Altair (SIB n 24)
102 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Supreme Champion Jørgen Billing KM
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
103 SIB V / SIB d 24 FI SK RX 18 Nikodim Simba Valenika Uros International Champion Jørgen Billing EX1 CAGCIB
Veresk Line Jumanji (SIB ds 09 23) x Novella iz Odissei (SIB f 23)
104 SIB V / SIB f 23 FI SRK RX FI*Talvivaaran Delenn Naaras Kastraatti Jørgen Billing EX1 CAP
S*Laxforsens Skare (SIB d 22) x FIN*Talvivaaran Arya Stark (SIB n 23)
105 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 18 FI*Taigatupsun Bellatrix Naaras Nuoret 7-10 kk Daria Lukasik SIB f 09 22
SE*Missemoj's Tristan (SIB ns 24) x FI*Taigatassun Freija (SIB f 03 22)
106 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 18 FI*Mintsuliinin Felicia Naaras Pennut 4-7 kk Daria Lukasik EX1
FI*Apachiris Harry (SIB d 24) x FI*Mintsuliinin Doris (SIB fy 09 22)
107 SIB VII / SIB es 11 FI SK RX 16 VinniMur Zlatogor Uros International Champion Jørgen Billing EX1 CAGCIB NOM
Vinnimur Sherlock Holmes (SIB d 22) x Vinnimur Roskosh (SIB fs 23)
108 SIB VII / SIB as FI SK LO 18 FI*Ajatuksen Aikataika Naaras Avoin Jørgen Billing EX1 CAC BIV
FI*Tuiskutassun Ilo-Ilmari (SIB as 24) x FI*Lumikissan Venni Vekkuli (SIB n 09)
110 SIB VII / SIB gs 24 FI SK LO 18 FI*Sippan's Pamela Naaras Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1
FI*Sipsun Altair (SIB ds 09 24) x FI*Tammikatin Madame Sisu (NEM g 21)
111 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 17 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum Naaras Grand International Premior Jørgen Billing EX1 CAPS NOM BIS
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*Cherrytail's Zorana (SIB gs 09 24)
112 SIB VII / SIB fs 24 FI SK RX 17 FI*ArcticWilds Leedora Naaras Kastraatti Jørgen Billing Abs
VinniMur Zlatogor (SIB es 11) x FI*ArcticWilds Babyface Beagle (SIB fs 24)
113 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Daria Lukasik KM BIV NOM BIS
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
113 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
114 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Zumppendeeros Uros Grand International Champion Daria Lukasik Abs
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
116 SIB VIII / SIB fs 03 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's Xenia Naaras Grand International Champion Daria Lukasik EX1 CACS
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
117 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 17 FI*Lumikissan Bandiitti Uros Avoin Daria Lukasik EX1 CAC
FI*Taigatassun Rock'n'roll (SIB d 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
118 SIB VIII / SIB ds 03 24 FI SK LO 18 FI*Lumikissan Hottentotti Uros Nuoret 7-10 kk Daria Lukasik EX1
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x Leyla Dynamiittievna Tsarskije Usy (SIB es 09 23)
119 SIB VIII / SIB ns 09 FI SK LO 18 FI*Sippan's Othello Uros Nuoret 7-10 kk Daria Lukasik EX2
FI*Sipsun Altair (SIB ds 09 24) x FI*Sippan's LumiKukka (SIB n 09)
120 SIB VIII / SIB fs 03 24 FI SK LO 18 FI*Lumikissan HottiPotti Naaras Nuoret 7-10 kk Daria Lukasik EX1 BIV NOM
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x Leyla Dynamiittievna Tsarskije Usy (SIB es 09 23)
121 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 16 FI*Cherrytail's Belvedere Naaras Grand International Premior Daria Lukasik EX1 CAPS
FI*Sipsun Altair (SIB ds 09 24) x FI*Cherrytail's Xalvadora (SIB fs 09)
122 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 14 FI*Sipsun Altair Uros International Premior Daria Lukasik EX1 CAGPIB
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan Diiva (SIB ds 09 24)
122 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 14 FI*Sipsun Altair Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan Diiva (SIB ds 09 24)
123 TUA II / TUA n 09 FI SK LO 17 FI*Felesin Seda Naaras Grand International Champion Martti Peltonen EX1 CACS
Jack Le Grizzli de Saint Paër (TUA n 09 22) x FI*Felesin Angeli (TUA w)
124 TUA II / TUA n 03 FI SK LO 16 FI*Felesin Tuomas Holopainen Uros Premior Martti Peltonen EX1 CAPIB
Jack Le Grizzli de Saint Paër (TUA n 09 22) x FI*Felesin Gratus (TUA f)
125 TUA V / TUA d FI SK LO 18 FI*Felesin Madonna Naaras Määrittely Jurgita Gustaitiene TUA d 23
FI*Felesin Ismo Alanko (TUA d 03) x FI*Felesin Sweetheart (TUA f)
125 TUA V / TUA d 23 FI SK LO 18 FI*Felesin Madonna Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Felesin Ismo Alanko (TUA d 03) x FI*Felesin Sweetheart (TUA f)
126 TUA VI / TUA f 09 FI SK LO 17 FI*Felesin Nitte Valo Naaras Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
FI*Gildemin Big Benjamin (TUA w) x FI*Tangerine's Enigma: Milk & Honey (TUA f 03 24)
126 TUA VI / TUA f 09 FI SK LO 17 FI*Felesin Nitte Valo Naaras Määrittely Jurgita Gustaitiene TUA f 09 25
FI*Gildemin Big Benjamin (TUA w) x FI*Tangerine's Enigma: Milk & Honey (TUA f 03 24)
127 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 18 FI*Felesin David Bowie Uros Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1 NOM
FI*Felesin Tomi Joutsen (TUA w) x FI*Felesin Erja Lyytinen (TUA n 24)
128 BEN n 22 FI SK LO 15 FI*Kissalehdon Nefertiti Naaras Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS
Gogees Hautecouture of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano Frostprincess (BEN n 22)
129 BEN n 22 SE*Out n About Iggy Pop Uros Avoin Jurgita Gustaitiene Abs
Amakiki Ripple Big Bear (BEN n 22) x SE*Out n About Alicia (BEN n 22)
130 BEN n 22 CH S*Nordic Glow Perfect Illusion Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC BIV
S*Nordic Glow Dirrty Cash (BEN n 22) x S*KungsgardenCats Daisy Duke (BEN n 24)
131 BEN n 22 FI SK LO 18 FI*Leokatin Silvano Dude Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM
Guru Dude Dream (BEN n 24) x Brownsugar Diana (BEN n 22)
132 BEN n 22 SE*Out n About Jaxs Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene Abs
SE*Out n About Gizmo (BEN n 22 33) x Fiona Jaguarcity,SK (BEN n 24)
133 BEN n 22 S*KungsgardenCats Wilmer Uros International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB
Kingsmark Get Smart (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Dulcinea (BEN n 24)
134 BEN n 24 33 FI SK RX 17 Asianleopardcat Honey Naaras International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
Anton v. Sibirskie Tigry (BEN ) x KeyLargos Celine (BEN n 24 33)
135 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 17 Jewels Choice Silver Ice Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
Jewels Choice Silver Elvis (BML ns 11 31) x Jewels Choice Silver Brooklyn (BML ns 11 31)
136 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 16 FI*Kissamummon Pieni Onnen Häivähdys Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM NOM BIS
FI*Kissamummon Onnen hetki (BML ns 11 31) x FI*Kissamummon Pikku Rakas (BML as 11 31)
138 BSH a FI SK LO 18 FI*Ruusutarhan Viviana Naaras Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1 NOM
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Ruusutarhan Piccola (BSH a)
139 BSH a FI SK LO 17 FI*Feronian Lilja Naaras Kastraatti Britta Busse EX1 CAP NOM
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x EE*Ashly Rewal Beauty (BSH a)
140 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
140 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Jurgita Gustaitiene 2
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
141 BSH g FI SK LO 16 FI*Ruusutarhan Rosa Amabile Naaras Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM NOM
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
142 BSH g FI SK LO 17 FI*SamBelle's Cream Caramel Naaras International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB
FI*SamBelle's Storm in the Desert (BSH e) x FI*Enchanter's All The Way For You (BSH a)
144 BSH ns 11 FI SK LO 15 FI*Helmiinan Hupakko Naaras Grand International Premior Britta Busse EX1 CAPS
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FIN*Gnome's Epsilon Indi (BSH ns 11)
145 BSH ns 11 FI SRK LO 14 FI*EmeraldCharm Northern Charmer Uros Grand International Premior Britta Busse EX1 CAPS NOM
Steelaway Sugar Plum (BSH ns 11) x FI*EmeraldCharm Duchess Dessa (BSH ny 11)
147 BSH ny 25 FI SK RX 16 FI*EmeraldCharm Fandorin Uros Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS
FI*EmeraldCharm Northern Charmer (BSH ns 11) x FI*EmeraldCharm Bluegolden Turandot (BSH ay 11)
148 BSH f 33 FI SK LO 17 FI*SamBelle's Gloria Naaras Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPIB
FI*SamBelle's Storm in the Desert (BSH e) x FI*Treselle's Cassia Bark (BSH q)
149 BSH o 21 33 FI SK LO 15 FI*Gimmie's Home Town Hero Uros Grand International Premior Britta Busse EX1 CAPS
FI*Gimmie's Vesper Hymn (BSH o 22) x FI*Gimmie's Poesie (BSH h 22)
150 BUR n FI SK LO 17 FI*Flea's Waka Noa Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
FI*Mama-Alcialon Great Gameboy (BUR n) x FI*Flea's Pua Maluhia (BUR j)
151 BUR c FI SK LO 17 FI*Flea's Haka Iwi Uros Champion Britta Busse
FI*Mama-Alcialon Great Gameboy (BUR n) x FI*Flea's Pua Maluhia (BUR j)
152 BUR c FIN SRK LO FIN*Cattish Unique Zircon Uros Supreme Premior Britta Busse KM
GB*Vervain Haruko (BUR c) x FIN*Cattish Fort Victoria (BUR j)
152 BUR c FIN SRK LO FIN*Cattish Unique Zircon Uros Veteraani Britta Busse 1 NOM
GB*Vervain Haruko (BUR c) x FIN*Cattish Fort Victoria (BUR j)
153 BUR d FI SK LO 18 FI*Karvanverran Pakkasherra Uros Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
FI*Ninelli's Artorias (BUR b) x FI*Karvanverran Ofelia (BUR e)
154 BUR d FI SK LO 16 FI*Celsiana Suopursu Uros Grand International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPS
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
155 BUR h FI SK LO 18 FI*Aavan Cézanne Naaras Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1
Casper Samsvet (BUR b) x FI*Aavan Pohjoista Viljaa (BUR e)
156 CYM 51-52 / CYM n 09 51 FI SK RX 18 FI*Touchant Flirt de la Vie Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
Caaleigh Pepperdance (MAN ns 09 24 51) x FI*Touchant But de la Vie (CYM gs 03 54)
157 EUR n FI SK RX 14 FI*Sireenin Aamunkoi Naaras Supreme Premior Britta Busse KM
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x Siiri (EUR f)
158 EUR e FI SK RX 17 FI*Lumihelmen Jokapoika Uros Kastraatti Jurgita Gustaitiene Abs
FI*Lumihelmen Herrasmies (EUR w) x FI*Vinhaviiksen Kermaija (EUR e 22)
159 EUR ns FI SK RX 18 FI*Pikku-Piun Superhessu Uros Avoin Britta Busse EX1 CAC
FI*Lumihelmen Giulio Gatti (EUR ns 23) x FI*Pikku-Piun Elle (EUR ns 22)
160 EUR n 24 FIN SRK LO FIN*Mäkikatin Pikasso Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM
FIN*Mäkikatin Utopia (EUR a 24) x FIN*Mäkikatin Suvihunaja (EUR n 24)
160 EUR n 24 FIN SRK LO FIN*Mäkikatin Pikasso Uros Veteraani Britta Busse 4
FIN*Mäkikatin Utopia (EUR a 24) x FIN*Mäkikatin Suvihunaja (EUR n 24)
161 EUR n 24 FI SRK LO FI*Kissakallion Magdalena Naaras Premior Vladimir Isakov EX1 CAPIB NOM
FIN*Kissakallion Hudson (EUR n 24) x FIN*Kisurinteen Debora (EUR n)
161 EUR n 24 FI SRK LO FI*Kissakallion Magdalena Naaras Veteraani Jurgita Gustaitiene 3
FIN*Kissakallion Hudson (EUR n 24) x FIN*Kisurinteen Debora (EUR n)
162 EUR a 22 FI SK RX 18 FI*Feronian Opium Uros Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1 NOM
FI*Pikku-Piun Quintus (EUR a 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
163 EUR a 24 FIN SRK LO FIN*Kissakallion Iscador Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FIN*Kissakallion Gunhild (EUR a 24)
163 EUR a 24 FIN SRK LO FIN*Kissakallion Iscador Uros Veteraani Britta Busse 2
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FIN*Kissakallion Gunhild (EUR a 24)
164 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Britta Busse KM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
165 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM NOM BIS
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
166 EUR g 24 FI SK RX 14 FI*Sireenin Amity Naaras International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x Siiri (EUR f)
167 EUR ns 22 FI SK RX 17 FI*Lumihelmen Ilopilleri Naaras Champion Britta Busse EX1 CACIB
FI*Pikku-Piun Ytimekäs Ylkä (EUR n) x FI*Lumihelmen Glissando (EUR ns 22)
168 EUR ns 23 FI SK RX 15 FI*Lumihelmen Giulio Gatti Uros Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS NOM
FI*Taikapeikon Armas P. (EUR ns) x FI*Lumihelmen Delicato (EUR ns 22)
170 KBL I / KBL ns 22 FI SK LO 17 SE*Kot-à-Kuril Avalon Uros Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM
SE*Jepnicks Always On My Mind (KBL ns 22) x SE*Kot-à-Kuril Texas hold'em (KBL f 22)
171 KBL I / KBL n 22 FI SK LO 17 SE*Kot-à-Kuril Kassanova Uros International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB
SE*Kot-à-Kuril Tengel (KBL n 22) x SE*Kot-à-Kuril Texas hold'em (KBL f 22)
172 KBL IV / KBL fs 03 22 FI SK LO 19 Brioche Free Hunter *RU Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
Zanzelyan Kroshka Flak (KBL d 24) x Rosinka Free Hunter *RU (KBL fs 03 24)
173 KOR FI SK LO 17 FI*Tatsutan Ariel Ava-Tamsaka Naaras Champion Britta Busse EX1 CACIB
DK*Meejai Been Fan-Fayo (KOR ) x FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam (KOR )
174 KOR FI SRK LO FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam Naaras International Premior Britta Busse EX1 CAGPIB
FIN*Dewdrop's Chaiyo Si Fah (KOR ) x FI*Tatsutan Miri Smitena-Sneha (KOR )
174 KOR FI SRK LO FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam Naaras Veteraani Jurgita Gustaitiene 1 NOM BIS
FIN*Dewdrop's Chaiyo Si Fah (KOR ) x FI*Tatsutan Miri Smitena-Sneha (KOR )
175 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 15 Auragold Mr. Worldwide Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM NOM BIS
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
176 MAN 51-52 / MAN fs 22 52 FI SK RX 18 Auragold Heureka Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM BIS
Auragold Bootsie Collins (MAN d 09 22) x Auragold Martina Navratolova (MAN ns 24)
177 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
178 MAU ns FIN SRK LO FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Supreme Premior Britta Busse KM
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
178 MAU ns FIN SRK LO FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Veteraani Britta Busse 3
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
179 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*CatNmaus Chausiku Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*CatNmaus Amira Sabihah (MAU ns 24)
180 OCI n 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP NOM
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
181 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Moosegrove Honour Uros Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX2
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Laranga Doce (OCI b 24)
182 OCI b 24 FI SK LO 18 FI*Moosegrove Romeo JR Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM BIS
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Kiara (OCI n 24)
183 OCI o 24 FI SK LO 18 FI*Moosegrove Quentin Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Moosegrove Honour (OCI n 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
184 SIN FI SK LO 17 FI*Chai-lai Romantic Rosie Naaras Avoin Britta Busse EX1 CAC NOM BIS
S*Kustens Sieur Porthos (SIN ) x Savannah Nikolaevs Pride*RU (SIN )
185 SRL I / SRL c FI SK RX 18 S*Tiddlywinks Bip Bippadotta Uros Avoin Britta Busse Abs
Tiddlywinks Polymetylmetakrylat (SRL n 03) x Frizekittis Jule (SRL ns 09)
187 SRL III / SRL f FI SK RX 18 IT*Silverdust Desdemona Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene Abs
IT*Silverdust Bernardo (SRL d 03) x Lykken Curl In Many Colors (SRL g 03)
188 SRL VII / SRL n 33 FI SK RX 16 Psipsina Asprulla Naaras Avoin Britta Busse EX1 CAC
Psipsina Rebetiko (SRL n) x FI*Suvikasteen Sininen Utu (SRL a 24)
190 SRS IX / SRS w 62 FI SK RX 18 FI*Hämynhäivän Kallekolli Uros Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC NOM
Darling Diva Bailey (SRS n 33) x Ijoelle Adorablecat*LT (SRS w)
192 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Billing Jørgen ACL IV, ACS VII, ACS X, MCO I, MCO V, MCO VII, NFO V, SIB V, SIB VII, TUA IX, TUA VI 33
Busse Britta BSH a, BSH ns 11, BSH o 21 33, BUR c, BUR h, EUR a 22, EUR d 24, EUR n, EUR ns, EUR ns 22, EUR ns 23, KBL IV, KOR, MAU ns, SIN, SRL I, SRL VII, VET 3 25
Gustaitiene Jurgita TUA V (13c), MCO V (13c), TUA VI (13c), BEN n 22, BSH f 33, BSH g, BSH ny 25, BUR d, EUR a 24, EUR e, EUR f 24, KBL I, MAU ns 24, OCI n 24, SRL III, SRS IX, VET 3 28
Isakov Vladimir MCO II, NEM I, NEM II, NFO VI, NFO VII, TUA V, BEN n 24 33, BML I, BSH f, BUR n, CYM 51-52, EUR g 24, EUR n 24, MAN 51-52, OCI b 24, OCI o 24 37
Lukasik Daria ACL VIII, LPL X, MCO IV, MCO VIII, NFO II, NFO III, SIB III, SIB VI, SIB VIII 34
Peltonen Martti ACS I, ACS III, MCO III, MCO VI, NFO IV, SIB II, SIB IV, TUA II 32
6 tuomaria